ATPark czy płacić w przypadku systemowego ukrywania wezwań

ATPark opinie


https://parking.atpark.pl/

Atpark opinie internetowe

2023

Łukasz
Wyłudzanie danych osobowych przy składaniu reklamacji.

Jarosław Drużkowski
Dostałem mandat z błędnymi numerami rejestracyjnymi który musiałem opłacić, bo inaczej opłata była by nieważna… Kupa śmiechu z przewagą kupy.

Piotr Ozog
Bilet pobrany a „mandacik” szybko wystawiony. Kpina.

Patrycja
Bezprawnie wystawianie „mandatów ” ledwie gdy ktoś zdąży z auta wysiąść. Pani bez stroju służbowego i identyfikatora wystawia „mandaty”

Mariusz S
Wpadłem w niedziele na godzinę z trasy na obiad do Millennium hall, zapomniałem biletu wydrukować i funkcjonariusze Atpark od razu mandat wystawili. Nic także nie dało oficjalne odwołanie. Żałosne to jest, ale będę pamiętał, że na większe zakupy zawsze do konkurencji ! Róbcie tak dalej a klienci zmienią preferencje.

Vipers33
Za naciąganie ludzi są paragrafy. Jak nazwać takie praktyki pod sklepami, że gdy kierowca idzie po bilet do „parkomatu” to pod autem jest już jakiś człowiek, który robi zdjęcia i wystawia jakiś bilecik do wpłacania kasy na podany numer konta ? To jawne naciąganie i oszustwo, bo reklamacja u was nie działa, nawet z dowodem zakupu w danym sklepie.

KBOutsider
Skandal, dostałem mandat kiedy stałem w kolejce do parkomatu. Rożnica miedzy wystawieniem mandatu, a pobraniem biletu wyniosła 6 min, mimo to mandat został podtrzymany. Nie chciałem się kopać z koniem wiec zapłaciłem 70 pln. Po roku przysłali mi przedsądowe wezwanie do zapłaty. Tym razem nie odpuszczę, oszuści i złodzieje !!!

Łukasz Sosnowski
Z dnia na dzień likwidują szlabany przed wjazdem na parking przez co wprowadzają w błąd, że parking jest darmowy. Jedyna firma która nie uwzględnia reklamacji, paragonów sklepowych, niczego….. Sprawa zgłoszona do UOKiK i wszystkim radzę tak z nimi postępować.

Krzysztof Szymura
Jak wszyscy poniżej czuję się okradziony po postoju 5 min mandat 70zl

Diversity Inclusion
Niedorzeczny i oszukańczy przedsiębiorca. Zamiast skupiać się na obsłudze klienta i prowadzić uczciwy biznes, ta firma wydaje się prosperować na gromadzeniu mandatów. Kontrolerzy ukrywają się za pojazdami i wygodnie wystawiają bilety osobom, które parkują swoje samochody i podchodzą do parkomatu, wszystko w ciągu pięciu minut. Ta sytuacja jest absolutnie absurdalna. Władze powinny interweniować, aby powstrzymać tę oszustwem.

liv liv
Kontrolerzy tylko czyhają aby złapać kogoś na parkowaniu bez biletu. Był kiedyś szlaban Lublin ul. Wolska 11, ale widocznie przychody były za małe, teraz wpada kontroler i już wezwanko do zapłaty.

Allia Ex
Wydajność tej firmy pozostawia wiele do życzenia. Zdecydowanie zalecam każdemu, kto padł ofiarą ich systemu, aby podjął działania w kierunku skontaktowania się z inspektorem ds. handlu. Moje własne doświadczenie obejmowało sytuację, w której firma ta odrzuciła całkowicie uzasadnioną skargę i sięgnęła po groźby prawnicze, chyba że dokonam płatności. Obszar parkingu, którego używałem, był prawie zawsze w 99% pusty, co prowadzi do podejrzenia, że większe dochody firma generuje z kar i wprowadzania klientów w błąd, niż z faktycznych opłat za parking. To absolutnie niewiarygodne. Nie zamierzam pozwolić, aby wadliwy system pozwolił mi na oszustwo.

Kamil F
Zanim zdążysz dojść do parkomatu już wystawiają Ci mandat a reklamację oczywiście odrzucają nawet po przesłaniu paragonu potwierdzający zakup w sklepie którego parking obsługują

Joanna Kaniuczak
Pomimo pobranego biletu przez pracownika, który przebywał w sklepie 15 minut- mandat za złe parkowanie. Nadmienię , że miejsce nie było oznakowane zakaz parkowania, brak w tym miejscu drzwi technicznych i nie zastawiono nikomu miejsca. Zawsze znajdzie się „bat” na klienta. Galeria Millenium Rzeszów- należałoby sprawdzić przede wszystkim ilość miejsc parkingowych w stosunku do powierzchni – czy wszystko się zgadza. Może czas zacząć sprawdzać czy właściciel galerii zgodnie z prawem budowlanym zabezpieczył ilość miejsc parkingowych dla klientów?

Arkadiusz Knap
Ta firma to jedna wielki żart. Jako pracownicy sklepu na terenie którego znajduje się parking nie mamy zapewnionego miejsca parkingowego. Zmusza się nas do parkowania na parkingach oddalonych od miejsca pracy nawet o 2km. A osoby zarządzające tym parkingiem mówią, że to ich nie obchodzi i ich nie interesuje miejsce parkingowe dla pracowników.

ola cymer
Mąż zaparkował przed Leroy Merlin we Wrocławiu przy ul. Krakowskiej. W biegu, nie zauważył parkometrów. Otrzymał mandat 100 zł, pomimo tego, że zrobił zakupy w markecie i szybko zwolnił miejsce. Reklamacja odrzucona. Skandal! Karanie konsumentów za robienie zakupów. Zgłaszam sprawę do UOKiK, celem zbadania czy taki proceder jest dozwolony. Dziwię się też Leroy Merlin, że dopuszcza aby ich kilenci były tak traktowani!!!

Zuzanna Lesik
Wyjście z samochodu równe jest mandatowi

Agnieszka Plewa
Firma próbuje wyłudzić dane naszych klientów z bazy wysyłając nam niesłuszne wezwania do zapłaty za pojazdy nie należące do naszej firmy. W odpowiedzi na odmowę podania danych wrażliwych podała nas do sądu.

Agnieszka M
Na szczęście OBI zrezygnowało z tej firmy…

Tomasz Gorczyca
Firma z serii hieny parkingowe. Jedna z patologii, na która pozwala polskie prawo. Nie mając nic własnego żerują na ludzkiej nieświadomości i gapiostwie.

Anna De.
Nie dziwię się, że spółka ma tak niskie opinie, Pani na infolinii jak nakręcona sekretarka nic poza wyuczoną formułką powiedzieć nie potrafi. Przyszłam 12 min po zakończeniu biletu, mając kilka paragonów z centrum handlowego (na którego parkingu zaparkowałam) w którym kupowałam zakupy, reklamacja odrzucona. Jawna kpina z ludzi ! Naciąganie pieniędzy. Nie polecam żadnym sklepom współpracy z tą firmą. Moja noga na tym parkingu już nie stanie. właśnie CH straciło stałego klienta.

Marcin Siekierka
NIE POLECAM. Firma parkingowa która wraz z sklepami działa na nie wiedzy klientów i wystawia mandaty za parking. Wystarczy tylko wysiąść z samochodu a od razu przyczajony parkingowy leci z mandatem. NIGDY WIĘCEJ NIE ZROBIĘ ZAKUPÓW TAM gdzie przy sklepach są ich parkomaty. A przez to sklepy takie upadną, to kwestia tylko czasu. Znaleźli sobie sposób na zarabianie dodatkowych pieniędzy.

Xarn Szyderca
Firemka poniżej krytyki. Dwa razy parkowałem przed leroy merlin i nie pobrałem biletu (brak informacji o płatnym parkingu). Atpark wysyła mi od razu przedsądowej wezwanie do zapłaty na którym widać dwa mandaty do opłaty z czego jeden z terminem płatności na JEDENAŚCIE miesięcy wstecz. Hańba.

Agnes
Uwaga ta firma to oszuści i naciągacze!!! Ale nawet jak dostaniecie mandat nie płaćcie im! Niech idą do sądu. Na rozprawy sądowe się nie stawiają. Ja już wygrałam z nimi 2 rozprawy. Najlepsze jest to ze ja ponoć dostałam od nich mandat. Porobili zdjęcia i mandat zabrali żeby mnie wciągnąć do BIGu. Ale to tylko ich straszenie. Ja się nie dałam. Nic nie zapłaciłam i nie zapłacę. Działają na ludzkim strachu jak jakaś patologiczna windykacja. Zdjęcia zrobią i uważają ze maja wygrana w kieszeni. Otóż nie droga złodziejska firemko nic ode mnie nie dostaniecie ani grosza złamanego a sadzić się możemy następne 100 lat.

Jeremi Godzisz
Firma nie dba o środowisko co widać po ich plastikowych wydrukach. Zamiast zrobić szlaban wjazdowy z pobraniem biletu, co załatwiłoby setki nieporozumień firma żeruje na nieświadomych klientach. Totalna żenada i pośmiewisko, WSTYD!

Marek Dremar
Na swojej stronie dotyczącej reklamacji wyciągają dane osobowe, które nie wpływają na sam proces reklamacyjny. Już podałem do odpowiednich służb.

Marcin a
Niesprawny parkometr, który nie przyjmuje płatności kartą. Ale oczywiście mandat musi być pomimo to

Karol
Lepiej zaparkować kilometr dalej i iść z buta niż dawać zarobić tym złamasom

Dawid Maciąg
Omijajcie szerokim łukiem parkingi na których obsługuje ta firma

Hubert Czajowski
Firma oczekuje opłaty dodatkowej za parkowanie, a na pytanie mailowe o podstawę prawną, czyli regulamin – dział reklamacji bezczelnie odpowiada, że nim nie dysponuje.

Jaro
Jednym słowem mafia parkingowa w pełnej krasie. Dobrze ze ludzie nagłaśniają sytuacje z pseudo wystawianymi mandatami, nadgorliwością, jak najwięcej zgłoszeń takich firm. A już z podawaniem Pesel itp rzeczy to jakaś parodia. Może później jeszcze wyłudzają kredyty na te dane?

Kristofher – styczeń 2023
Firma działa niezgodnie z prawem. Firma przesyła wezwanie do zapłaty zaległości, bez wcześniejszej informacji o mandacie. To raczej jacyś naciągacze.

P S – styczeń 2023
Pobrałem bilet ale nim doszedłem do auta dostałem w tym czasie mandat. Po zalogowaniu na stronę sprawdziłem status – anulowany. Teraz po prawie roku dostałem wezwanie do zapłaty.

ATPark mandat czy płacić nieuczciwemu dzierżawcy

ATPark opinie 2022

Karol Grabiec – grudzień 2022
Żałosna firemka, która wspólnie ze sklepami i galeriami handlowymi żeruje na roztargnieniu kierowców. Przez chwilę nieuwagi mój krem zamiast 7 zł. kosztował mnie 157 zł. Zastany na miejscu parkingowy (nie było mnie 5 min) poinformował, że mandat zostanie anulowany po dołączeniu paragonu do reklamacji.
Szkoda, że nie przeczytałem opinii w internecie zanim złożyłem reklamację, nie traciłbym czasu. Tak na luzie zastanawiam się, czy te parkometry odporne są na wandalizm, co sądzicie ?

Izabela Kruczek – grudzień 2022
Nie polecam zostałam oszukana a spółka wmawia klientom nieprawdziwe rzeczy.

Artur Miernik – grudzień 2022
Zachęcam do składania skarg do UOKiK na tę firmę. Masowe skargi na pewno zaowocują postępowaniem i być może karą na tę działalność w białych rękawiczkach i pan Tomasz prezes tego czegoś- przestanie spać spokojnie i wygodnie, na przestępczo wyłudzonych pieniądzach od klientów. UOKIK nałożył już karę pieniężną na inną firmę Apcoa Parking stosującą podobne praktyki.
Moja skarga już złożona. Złożyłem także skargę do UODO o bezpodstawne wyłudzanie danych wrażliwych (PESEL, miejsce zamieszkania) podczas składania reklamacji

Kamila Kowalska – grudzień 2022
Podczas gdy szukałam działającego parkometru, wystawiono mi wezwanie do zapłaty. Reklamacja została odrzucona. Nie polecam i radzę uważać na parking przy Centrum Handlowym Ferio Gaj we Wrocławiu. Firma uważa, że parkometry monitorowane są zdalnie, i wszystkie w tym czasie działały poprawnie. Słowo przeciwko słowu.

Andrew – grudzień 2022
Dno i porażka, parking pod sklepem sieci Netto. Nie dość że brak jakiejkolwiek informacji o płatności za parking to po 40 minutach wystawiono wezwanie do zapłaty. Panie w sklepie mówiące że parking jest darmowy na 1 godzinę czasu, tylko jeszcze bardziej pogrążyły całą sytuacje. Nigdy więcej nie skorzystam z parkingów Atpark do dojenia kasy klientów marketów.

rtz s – grudzień 2022
Polak potrafi. Nowy patologiczny pomysł na zarabianie. Nie dawaj się. Nie płać idź do sądu z tym. Nie pójdą tylko straszą bo wiedzą

Grzegorz Bednarski – grudzień 2022
Reklamacja ? Nic z tych rzeczy, wyzysk i nic więcej

Tomasz W. – grudzień 2022
Choć w świetle prawa to (chyba ?) nie złodzieje Tomasz Myszkowski Karol Krzempek Piotr Giza i ta ich cała śmieszna spółka ATPark nieźle potrafią wyciągać od ludzi pieniądze. Nie ma znaczenia czy się robiło szybkie zakupy i ma się paragon. Nie masz biletu to płacisz, i żadna reklamacja nie pomoże. Podobno każda rozpatrywana indywidualnie, a wszyscy dostają w odpowiedzi te same regułki, a jakże – odmowne !

ANDRZEJ – listopad 2022
W zgłoszeniu reklamacyjnym żądają podania nr. PESEL ciekawe na jakiej podstawie. Tym tematem powinien zainteresować się inspektor ochrony danych osobowych. Reklamacja nie uznana. Firma dziadostwo, proponuje nie reagować na ich wezwania do zapłaty.

Majka – listopad 2022
Próbują wskrzeszać do życia mandaty, które nie istniały w świadomości kierowcy. Wezwania dokumentowane są na zdjęciach obsługi parkingowej, po to by zaraz potem znikały z upublicznienia. Upominają się o pieniądze prawie po półtora roku, oczywiście z naliczonymi wszystkimi karami. Straszna podłość🤬🤬🤬

Bartłomiej Furgała – listopad 2022
Parkingi fatalnie oznaczone, nie działające biletomaty, kontrolerzy którzy chyba nic innego w życiu nie robili, jak czatowanie na jelenia. Nie wspominając już o wymogu udzielaniu numeru PESEL podczas reklamacji. Nie mam pojęcia jak markety mogą dzierżawić parkingi takiemu złodziejstwu.

Natalia Ziemba – listopad 2022
Porażka jak można tak naciągać ludzi….

Aleksandra Kurasz – listopad 2022
Reklamacja – ograniczona ilość znaków, po czym całkowicie blokują możliwość kontaktu z nimi przez stronę, nikt nie odbiera telefonów..

Andrzej Gwizdała – listopad 2022
Pobrałem bilet z parkometru ważny przez 3 godziny. Wystarczyło wejść do galerii Millenium Hall w Rzeszowie, a okazało się że po 15 minutach otrzymałem mandat. Na jakiej podstawie został on wystawiony? Zgodnie z regulaminem galerii pierwsze 3h są zupełnie darmowe. Bilet został włożony za szybę chociaż wcale nie musi się tam znajdować. Totalny brak kompetencji. Ale kilka takich mandatów i zarobek zaczyna być całkiem spory. Bezsens.

Dixon Mardes – październik 2022
Serdecznie nie zalecam parkowania na parkingach którymi zajmuje się ta firma, jak i zarówno bycia jej kontrahentem. Dosłownie minutę po końcu czasu przeznaczonego do przebywania na parkingu, został wystawiony rachunek na dodatkowe opłaty. Po zgłoszeniu sprawy, jak i jej wyjaśnieniu, gdzie byłem w stanie udowodnić, że zjawiłem się przy samochodzie po niecałych 5 minutach od momentu zakończenia ważności czasu. Mimo że byłem w stanie to udowodnić, dostałem odpowiedź czysto formułkową i negatywną.

Frank – październik 2022
Poświęciłem trochę czasu na analizę działalności tej „firmy”: prowadzi ją trzech zaradnych panów – Tomasz Myszkowski, Karol Krzempek i Piotr Giza. Oprócz tego mają drugą spółkę Automatikon, która również „pilnuje” parkingów, a Tomasz to nawet prowadzi Park-System. Pod adresami firmowymi, kontaktowymi itp. znajdziecie najwyżej prywatne budynki wątpliwego wyglądu.

Wezwania do zapłaty groźne i rychłe ( jakiś rok po rzekomym parkowaniu ). Szkoda, że do BIG można zgłaszać wierzytelności od 200 zł wzwyż, co nijak ma się do powalających 100 zł + 36,40 kosztów, a gdzie odsetki ? Gro zdezorientowanych ludzi płaci wezwania za rzekomy postój i na tym ten „biznes” polega. 1,2 mln zł przychodu całkiem nieźle. Żeby mieć podstawę do żądania zapłaty, podmiot powinien zawrzeć umowę z klientem (np. wydanie kwitu, paragonu). Tak dzieje się na parkingach ze szlabanami. Jeżeli chcą opłat, to niech egzekwują je na bieżąco od kierowców „klientów” na placu. Mogą również „mandaty” rozdawać przy wejściu do sklepu, może ktoś zapłaci.

Wojciech Maciejowski – październik 2022
Nawet późnym wieczorem w niedzielę pod zamkniętym centrum handlowym (Skoczów) żerują.

kozak kozak – wrzesień 2022
Firma nie oznaczyła miejsca że nie można parkować i wystawia mandaty, twierdzi że jest oznaczenie. Powstały firmy złodziejskie i żerujące na ludziach.

Robuś Pasjonat – wrzesień 2022
W mojej opinii trzeba być niespełna rozumu, aby podjąć współpracę z tą firmą przy zarządzaniu placówką handlową. Według mnie nikt skuteczniej nie odstraszy klientów niż 200-złotowa opłata za to, że zapomniało się wziąć biletu. Nie muszę dodawać, że paragony czy dokumenty potwierdzające skorzystanie z usług placówki do której przylegał parking, nie stanowią podstawy do rozpatrzenia reklamacji.

Damian Kowa – wrzesień 2022
Kto pozwala takiej firmie istnieć. Reklamacji nie można złożyć bo wyłudzają dane. Życzę żeby z wami porządek zrobili. Jedna wielka banda.

Mateusz Barczuk – wrzesień 2022
Żałosna firma, kontrolerka czaiła się między samochodami. 🤣 Dostaliśmy wezwanie do zapłaty, bo aplikacja im zamuliła.. i nie zarejestrowała parkingu. O dziwo wcześniej nie było takiej sytuacji, a jesteśmy tam codziennie. Nie było nas 4 minuty, a kontrolerka już zdążyła wydrukować wezwanie, i się ulotnić co potwierdził świadek widzący całą sytuację. 😃 Gratulacje dla sępów pracujących w tej firmie. Dno i nic więcej.

Sławek Majcherczyk – wrzesień 2022
Parking przy sklepie Steskal w Rabce Zdrój. Obsługa parkingowa porażka, nie działające parkometry. Za 3 minutowe zakupy osoba obsługująca zdążyła położyć za wycieraczkę szyby mandat w wysokości 170 zł ! Pani bezczelna i opryskliwa, nie przyjmująca żadnych tłumaczeń ani reklamacji. Obsługa tylko czeka na okazję aby wlepić komuś mandat, jestem świadkiem sytuacji, gdzie inny klient poszedł do drugiego działającego parkometru – a w tym czasie (2 minuty) otrzymał mandat. Wracając z z drugiego parkometru obsługa parkingu nie uwzględniła wydrukowanego biletu ani tłumaczeń klienta. Niestety negatywnie wpływa to na wszystkie sklepy znajdujące się w tym „małym centrum”.

Monika Finka – wrzesień 2022
Wystawiają mandaty za kilkuminutowy postój na parkingu źle oznakowanym (słaba widoczność znaku). Po przesłaniu paragonu za zakupy dokonane w czasie wystawienia mandatu – odrzucają reklamację. Zupełne chamstwo.

Jolanta Nykiel – wrzesień 2022
Nie wiem jak nazwać działania tej firmy przy parkingu Media Markt w Rzeszowie. Pracownicy wielu firm znajdujących się w budynku Conres, korzystający z miesięcznego abonamentu na parking, notorycznie otrzymują niesłusznie wystawione mandaty. Jako abonenci nie dostajemy żadnych naklejek, a Pracownicy ATPARK najwyraźniej nie weryfikują w ogóle w systemie, tego czy ktoś ma abonament (pomimo zgłaszania tych sytuacji). Być może liczą ze w końcu ktoś zapłaci ?

Radoslaw Bonk – wrzesień 2022
Brak numeru telefonicznego, na stronie nie można złożyć reklamacji. W żaden sposób nie można się skontaktować z firmą.

Piotr Placek – wrzesień 2022
Brak informacji na oznakowaniu parkingu że płatność TYLKO GOTÓWKĄ w parkometrze oraz że NIE OBSŁUGUJE PŁATNOŚCI MOBILNEJ. Czy to celowe żerowanie na ludzkiej nieświadomości?

Bartek Machaj – wrzesień 2022
Zachęcam do zgłaszania tej firmy do UOKiK. W celu złożenia reklamacji żądają podania swoich danych osobowych prawnie chronionych, w tym numeru PESEL i to tylko i wyłącznie przez ich stronę internetową.

matti D – wrzesień 2022
Jeśli jeszcze raz wasz parkingowy wlepi mi wezwanie do zapłaty pomimo posiadanego i ważnego biletu, to pofatyguję się do waszego mazowieckiego pierdziszewa i własnoręcznie nauczę was uczciwej pracy !
Parking Leroy Merlin Wrocław krakowska.

lysygnom – wrzesień 2022
UWAGA PRÓBA WYŁUDZENIA PIENIĘDZY. Ważny bilet parkingowy przy parkomacie informacja że bilet nie musi znajdować się w pojeździe. Bilet pobrany o 14.35 a o 14.39 wystawiony mandat. Z informacji od pracowników Leroy Merlin można usłyszeć, że klient nie zdąży dojść do parkomatu i już ma wystawiony mandat. Zdarzenie miało miejsce we Wrocławiu na parkingu przy ulicy Krakowskiej.

ATPark opinie o procederze usługodawcy ukrywającego wezwania do opłaty

Michal Slabski – sierpień 2022
W odpowiedzi dla firmy zarządzającej parkingiem. Jeżeli numer rejestracyjny był jednak zgodny z tym podanym na druku wezwania, więc nie był to powód do wystawienia mandatu. Dlatego złożyłem reklamację, która została uznana. Nadal nie rozumiem, po co muszę podawać wszystkie dane wrażliwe łącznie z numerem PESEL, jeżeli była to pomyłka kontrolera. Wypadałoby by po prostu przeprosić klienta, ale uważam, że cała sytuacja nie wynikała z pomyłki, a z chęci naciągnięcia klientów sklepu. Dawno mnie tak nikt nie zdenerwował jak wasze działania. Ze sklepu już nie korzystam i omijam ten parking z daleka.

Ocena dotyczy parkingu przy Leroy Merlin we Wrocławiu, ul. Krakowska i firmy obsługującej ten parking. Dnia 25 lipca przyjechałem do sklepu LM, zaparkowałem i przed wejściem wydrukowałem bilet z parkomatu przy którym jest informacja, że biletu nie trzeba zostawiać w pojeździe. Bilet wydrukowany z numerem rejestracyjnym samochodu ważny do godziny 18:48. Po zrobieniu zakupów w LM ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. W trakcie jazdy zauważyłem, że mam coś włożone za wycieraczkę. Okazało się że był to mandat za parkowanie wystawiony o godzinie 16:02 czyli 14 minut po wydrukowaniu biletu parkingowego.

Niestety nie miałem już możliwości powrotu do sklepu a dodatkowo na bilecie była informacja że kontroler biletu nie jest w stanie anulować i trzeba to zrobić na stronie zarządcy parkingu. Po wejściu na stronę celem złożenia reklamacji trzeba uwaga uwaga podać imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL. Szkoda, że nie trzeba jeszcze podać rozmiaru buta i co się jadło na śniadanie. Tych wszystkich danych żąda ode mnie firma, do której nie mam kompletnie zaufania i nie ma innej możliwości załatwienia sprawy o czym informuje strona zarządcy.

Prosiłem o wyjaśnienie dlaczego wystawiają mandaty ludziom, którzy wydrukowali bilet, ale nie otrzymałem odpowiedzi na to pytanie. Nie otrzymałem nawet głupiego przepraszamy, to ludzki błąd. Nic kompletnie. Tylko, że kara jest anulowana. Reasumując zepsuli mi resztę dnia żeby nie powiedzieć dosadniej. Działanie tej firmy to zwykłe cwaniactwo. Co byłoby w przypadku gdybym bilet wyrzucił a w sklepie nic nie kupił? Czy dałoby się karę anulować z domu? Jeśli nie będę musiał już tam nie zajrzę i wybiorę inne miejsce a Wam radzę uważać na ten parking bo moim zdaniem to normalna praktyka tej firmy. Łapcie się za portfele będąc w okolicy.

Mateusz Leśniak – sierpień 2022
Wyłudzanie danych wrażliwych, aby dokonać reklamacji. Pesel jest totalnym przegięciem w tej sytuacji. Reklamacja nie uwzględniona, mimo zdjęcia paragonu ze sklepu. Pierwszy raz w nowej lokalizacji i niedopatrzenie z mojej strony. Jednak byłem klientem sklepu, co powinno być bezsprzeczni rozpatrzone na mojalorzyść. Po fakcie doczytałem, że dla klientów parking jest bezpłatny, wiec nie rozumiem negatywnego rozpatrzenia reklamacji. Absurd

Marcin Porada – sierpień 2022
Złodzieje, a nie operator parkingu. Mam paragon z zakupów, ale i tak muszę zapłacić karę za brak biletu…

Thumbelina A – sierpień 2022
Dla mnie oszuści i tyle. Totalna żenada.

Dominika Pach – sierpień 2022
Dramat…. okradają nas w biały dzień, znaki na wjazdach tak ustawione by kierujący ich nie zobaczył a po paru minutach niespodzianka … wezwanie do zapłaty w związku z ” zawarciem umowy najmu miejsca parkingowego(…) Na ich stronie internetowej nawet nie można znaleźć ” regulaminu ” nawet jeżeli jest gdzieś ustawiony na parkingach to jestem ciekawa jak kierowca ma się z nim zapoznać, gdy po zaparkowaniu samochodu nie zdąży pobrać biletu, a już dostaje wezwanie do zapłaty…. no bo przecież zgodnie z ” regulaminem ” nie ma ważnego biletu za przednią szybą pojazdu….

Cezary Kiczkajlo – sierpień 2022
Firma oszust i naciągacz. Mimo włożonej karty inwalidzkiej mandat nałożony na osobę niepełnosprawną.

Michał – sierpień 2022
Wystarczy odwołać się do marketu (z paragonem) zamiast odwoływać się u tych naciągaczy.

Parking Polska – sierpień 2022
Złodziejskie praktyki. Wpadłem do Obi na 10 minut. Spieszyło mi się, i nie zwróciłem nawet uwagi że parking jest płatny. Wracam i bilecik na 100 zł. Niby można anulować z rachunkiem OBI, ale zostałem zmuszony do podania swoich pełnych danych osobowych podmiotowi, któremu nie ufam. Informacja dla OBI – więcej u Was nic już nie kupię – gratuluję ! Oczywiście mimo przedstawienia paragonu ze sklepu, reklamacja została odrzucona.

Tomasz Kwiecień – sierpień 2022
Na wiadomość o reklamacji i posiadanym bilecie z tego okresu otrzymuje się wiadomość już wygenerowaną, nie związana z tematem, przez co jest brak możliwości dalszej reklamacji i dochodzenia swojej racji.

Martyna – sierpień 2022
Niestety nie zdążyłam dobiec do samochodu aby przedłużyć parking, małe spóźnienie i już opłata 300 zl – to jakieś jaja ! Na próbę reklamacji niestety nieubłagana odmowa. Może tak trochę „człowieka w człowieku” by się przydało tej firmie, patrząc po ocenie. Zamiast ludzi automaty do zarabiania, nawet gdy masz bilet, nikt nie chce słuchać o spóźnieniach.

Filip Witkowski – sierpień 2022
Na parkingu brakuje jakiegokolwiek oznaczenia, że należy płacić z góry. Z reguły tego typu parkingi są płatne przy wyjeździe. To jest praktycznie oszustwo w biały dzień. Zapłaciłem 35 pln, dochodzę do samochodu a się okazuje, że mam mandat za szybą.

Magdalena Śnieżek – sierpień 2022
Zarządzanie parkingiem to jakaś kompletna pomyłka. Obsługa tylko czyha na minutę opóźnienia i natychmiast nasyła pracownika, który zostawia wydruk z pogróżkami. Drogi zarządco Atpark, to naprawdę świetny sposób na odstraszenie klientów od miejsc którymi zawiadujecie.

Grzegorz – sierpień 2022
Sytuacja z Krakowa, market Obi przy Bora Komorowskiego. Parkuję samochód na końcu parkingu, idę po bloczek do biletomatu usytuowanego pod wejściem do marketu. Przychodzę z powrotem, a tam karta z próbą wyłudzania 100 zł ! To jawne oszustwo, próba naciągnięcia na zapłatę. (mam prawo zapoznać się z obsługą biletomatu, nie korzystam na co dzień z takich urządzeń) obsługa sklepu oczywiście anulowała nielegalny mandat. Oni bazują na tych ludziach co nie upomną się i zapłacą dla świętego spokoju. Naciągacze !

somm 23 – sierpień 2022
Firma nieprofesjonalna, bardzo słaby kontakt w sprawie reklamacji, i jeszcze dziwniejszy regulamin. NIE polecam.

Marcin Kaźmierczak – sierpień 2022
Nie płacić tym frajerom. Działalność firmy nadaje się pod lupę UOKiK.

Olga Wonsowicz – lipiec 2022
Nie zdążyłam dojść do parkomatu, a dostałam mandat który jednak nie można anulować. Potem odrzucona reklamacja. Zbieranie wrażliwych danych jak pesel, przy złożeniu reklamacji jest bezprawne. A jest to robione po to by móc później bezproblemowo wysyłać upomnienia. W regulaminie brak jakiejkolwiek inf o tym, że zbierają te dane i w jakim celu. Już UOKiK został o tym poinformowany. Są wyroki na spółkę TD System która działają na niekorzyść klientów supermarketów korzystających z parkingu.

Jarosław Szambelan – lipiec 2022
Uważam, że to jedno wielkie oszustwo. W OBI byliśmy tylko kilka razy i jestem pewny, że pobieraliśmy bilet za każdym razem. Nie dostaliśmy też mandatu. Teraz za to dostaliśmy wezwanie do zapłaty z BIGu ( bez jakiejkolwiek wcześniejszej informacji ). Zarzucają, że około roku temu nie opłaciliśmy za parking. Nikt nie trzyma kwitu parkingowego rok i nie ma jak udowodnić, że kłamią. Oczywiście nie odbierają telefonów.

Karolina Drużdż – lipiec 2022
Firma przyznała, że doszło do poważnych naruszeń podczas wystawiania mandatu, ponieważ kontroler uporczywie odmawiał okazania identyfikatora lub jakiegokolwiek innego dokumentu potwierdzającego, że jest ich pracownikiem… ale mandat nadal prawidłowo wystawiony i trzeba zapłacić. To w końcu prawidłowo wystawiony czy doszło do naruszeń proceduralnych ? Śmiech na sali. Sprawa zostanie zgłoszona do UOKiK, bo to jawne naciąganie.

Justyna Paluch – lipiec 2022
NIE PODAWAJCIE SWOICH. DANYCH !!! Możesz próbować odwołać się od mandatu na ich stronie, ale to i tak nic nie da, nawet gdy masz bilet, paragon itp ! Składając odwołanie udostępniasz i wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych ! I w tym monecie już cię mają w garści ! Co zrobić ? weź ten bilet i wyrzuć go do kosza ! Nikt im twoich danych nie udostępni bo jest RODO. Mandat możesz otrzymać od policji lub Straży miejskiej. Na prywatnym parkingu to nie działa, sam musisz im udostępnić dane, by później ścigali cię po sądach . Dlatego NIE UDOSTĘPNIAJCIE IM DANYCH !!!!!!!!!!

Katarzyna Burchacka – lipiec 2022
Czyste chamstwo. Pan obsługujący parking bezczelnie czekał przy samochodzie, aż skończy się czas wykupionego biletu, by od razu wystawić wezwanie do zapłaty. Na moje pytanie co robi, stwierdził że bilet się przeterminował…

Wiesław Oczko – lipiec 2022
Okradają ludzi. Od razu po przyjeździe na parking jest wystawiany mandat, mimo że odeszło się po bilet do najbliższego parkometru. Tragedia.

ATPark opinie kierowców otrzymujących opóźnione o rok wezwania do opłat

Olivier Jastrzębski – lipiec 2022
Koszmar nawet 2 minut nie dadzą na zapłatę !

Łukasz Krzyśko – lipiec 2022
Wystawiają mandat przy aktualnym bilecie, z podanym numerem rejestracyjnym. Nr kontrolera: 150

Zhenya – lipiec 2022
Firma Atpark nienawidzi klientów supermarketów, zamiast się rozwijać, poprawiać warunki parkowania, niestety głównie zarabia na mandatach. Musiałem zapłacić mandat za to, że parkometry nie działały, bo nie było w nich papieru. Próbowałem wyjaśnić sytuację, ale w odpowiedzi usłyszałem, że to była moja wina. Teraz w pobliżu centrum handlowego nie zostawiam samochodu. Mam nadzieję, że wkrótce przestaniesz istnieć.

Arek D – lipiec 2022
Złodzieje i tyle. Parkomat Atpark nie działa, ale wystawianie mandatów działa perfekcyjnie. I to w ciągu 10 minut nieobecności. Od tej pory wystrzegam się sklepów z obsługą parkingów tej mafijnej instytucji.

DarkFish – lipiec 2022
Brak uwzględnionej reklamacji, mimo zakupów które były robione i trwały 30 min. Posiadam paragon fiskalny.

Patryk Gawryś – czerwiec 2022
Firma oszustów. Parking OBI przy ul. Radzymińskiej w Warszawie. Po roku czasu dostałem przedsądowe wezwanie do zapłaty 140 zł. Zdjęcie zostało pięknie zrobione z karteczką za wycieraczką. Jednak ta kartka rozpłynęła się w powietrzu, bo ja tej kartki nigdy nie widziałem. Brak wcześniejszych informacji o jakimkolwiek uiszczeniu opłaty. Jest to naciąganie klientów i uskutecznianie złodziejskich metod. Nie polecam nikomu korzystania z usług firmy Atpark, a także sklepów ich usługi wykorzystujących.

piorun08 – czerwiec 2022
Dno i wodorosty. Parking nieczytelny. Kosakowo galeria. Sam widziałem jak gość siedzi w samochodzie i czatuje na kierowców. Dlatego jeżeli przyjeżdżasz z osoba towarzyszącą i wybierasz się do parkomatu, to lepiej niech ktoś zostanie przy aucie, bo jak nie to już cię mają.

Michał Kościuszko – czerwiec 2022
Biznesplan oparty na założeniu „ludzie będą czasem zapominać, że pod Obi jest bezpłatny parking, ale trzeba wcisnąć guzik” jest moralnie wątpliwy i zwyczajnie niesmaczny, ale nie dziwi. Polska

Sofian Ka – czerwiec 2022
Reklamacje nie są obiektywnie rozpatrywane. Automat odmawia kontaktu !

krzysiek – maj 2022
firma mało profesjonalna, beznadziejny kontakt, pomimo przedstawienia paragonu oraz biletu odmowa anulowania opłaty. po co wyłudzają numer pesel ?

Iwona Feliks – maj 2022
Reklamacja odrzucona – na maila nie można odpowiedzieć, a na stronce odwołać również się nie można !!!! Sprawa dla dobrego prawnika, albo dziennikarza !!!!

Marten Zygmuntowicz – maj 2022
Nie miałam biletu parkingowego na parking Biedronka ( koło Zoo we Wrocławiu), kiedy robiłem tam cotygodniowe zakupy spożywcze. Kiedy wróciłem z Biedronki, obok mojego samochodu była osoba, która dawała mi bilet. Powiedziała, żebym się nie martwił: że mogę wysłać zdjęcie mojego rachunku z Biedronki przez ich stronę internetową, i anulują mandat. Zrobiłem zgodnie z instrukcją, ale otrzymałem odpowiedź, że i tak muszę zapłacić grzywnę. Dobra robota okłamująca ludzi !

Anna C – kwiecień 2022
Dostałam bezpodstawnie mandat, na parkingu przy c h Atut w Pruszkowie kilka minut po tym jak wydrukowałam bilet i położyłam go na półce kierownicy. Zaczęłam chodzić po parkingu i szukać osoby wystawiającej te mandaciki, żeby wyjaśnić to na miejscu, podszedł do mnie Pan, który też dostał mandat, też miał wydrukowany bilet. Niestety osoby tejże już nie było, rozpłynęła się. To są jakieś jaja i kpiny z ludzi. Zerowy kontakt z tą firmą, nie zamierzam płacić tego badziewia. Wyłudzanie pieniędzy i zastraszanie ludzi.

Michał Welc – kwiecień 2022
Byłem na zakupach w Biedronce Rzeszów ul Leska, śpieszyłem się, nie było mnie 10 minut i za szybą wezwanie do zapłaty.
Dwie panie zrobiły sobie polowanie i wielu osobom dały wezwania za wycieraczkę. Próbowałem z nimi sytuację wyjaśnić, pokazałem paragon, że robiłem zakupy, a panie głupio się śmiały, że to ich praca i żeby sobie z firmą wyjaśnić sytuację. Na stronie internetowej firmy, nie ma żadnego numeru telefonu. Zwykle chamstwo i wyłudzanie pieniędzy.

Tomasz Markowski – kwiecień 2022
Kara za parking mimo, ze robiłem zakupy w markecie obok. Pani parkingowa mówiła, gdzie mogę złożyć reklamacje. Na stronie taka opcja nie widnieje jednak. 100 zł może nie majątek, ale jest to złodziejstwo.

Mjs Smj – kwiecień 2022
Po co pesel i adres do anulowania mandatu za parking ?? źle oznaczony parking. wielu kierowców nie jest w stanie zauważyć info o płatnym parkingu przed wjazdem na parking obi w Opolu, wystarczy tablicę informacyjną ustawić kilka metrów dalej, a nie praktycznie na skrzyżowaniu z główną drogą.

Katarzyna Laszkiewicz – marzec 2022
Naciągacze a na dodatek przy składaniu reklamacji trzeba podać swój adres i pesel.

Hubert – marzec 2022
Złodziejska firma. W roztargnieniu zapomniałem pobrać wydruk. O fakcie przypomniałem sobie dosłownie 10 minut później na fotelu u fryzjera. Wyszedłem po wydruk, a za szybą było już wezwanie do zapłaty. Brak tabliczek informujących jak na normalnych parkingach, jedynie mikroskopijny regulamin i parkomat w miejscu słabo widocznym. Po parkingu chodzi pracownik i natychmiastowo wyłapuje kierowców, którzy zapomnieli pobrać wydruku. To mówi wszystko o standardach tej firmy. Zamiast zarabiać na miejscach parkingowych, zarabiają roztargnieniu i braku wiedzy klientów. Kompletny brak wyrozumiałości i uczciwości. Oczywiście z firmą zero kontaktu, jedynie jakaś śmieszna strona którą steruje automat.

Mateusz Szafarz – marzec 2022
Przykre, że tacy naciągacze mogą tak bezkarnie funkcjonować. A jeszcze bardziej jest przykre to, że nie mają przed tym żadnych skrupułów.

Bartłomiej RK – marzec 2022
Kontroler robił zdjęcia mojego samochodu i już coś zaczął wklepywać, kiedy stałem jeszcze w kolejce do parkometru. Myślałem początkowo że to złodziei, dlatego podbiegłem i zupełnie przypadkiem powstrzymałem zwracając kulturalnie uwagę temu pajacowi. I tak pajacowi, bo widziałem później jak on funkcjonuje. Czaił się na te samochody i wystawiał serią, nie patrzył że ludzie czekają w kolejce do parkometru. Wjechał, nie ma biletu to pach wezwanko za wycieraczkę. Innej Pani nie udało się tak jak mi i ratował ją jedynie paragon, bo bilet który pobrała był wystawiony kilka minut po tym jak dostała już wezwanie do zapłaty od kontrolera.

Swoją drogą ciekawe jak zakończy się sprawa, bo pracownicy sklepu mówią, że czasem nie akceptują ich odwołań pomimo przedstawienia paragonu z wykonanych zakupów w tym czasie. Jedna gwiazda za nieuczciwe działanie, bo na dziesięć osób jedna zapłaci i oczywiście zawiadamiam odpowiednie instytucje do natychmiastowego przyjrzenia się temu procederowi. Takie działania poddają wątpliwości uczciwej przedsiębiorczości ATPARK Sp. z o.o. i tak jak chociażby TD System powinna zostać wnikliwie zweryfikowana. Nie wnikam w powiązania tych dwóch firm chociaż widzę, że takie istnieją. Jestem skory zając się tym typowo dla zasady in littera legis. Jest to absolutnie niedopuszczalne.

Łukasz Bachman – luty 2022
Sklepy które karają swoich stałych klientów tym czymś, powinny zbankrutować poprzez bojkot tychże klientów.

Robert Szymański – luty 2022
Działają na granicy oszustwa, niewidoczne informacje o płatnym parkingu, obserwowanie, który z kierowców tego nie zauważył i błyskawiczne wezwanie do opłaty dodatkowej w kwocie 50 razy większej niż opłata za parking. Nie było mnie 2 minuty z samego rana przy pustym parkingu i opłata już była za wycieraczką. Marna firma i nią zarządzający.

Maria Mota – styczeń 2022
Parking pod drzwiami Jyska również jest prywatny i płatny. Jest on bardzo kiepsko oznaczony (kto by pomyślał, że ten mikroskopijny podjazd jest częścią tego dużego parkingu z drugiej strony budynku). Nieuczciwa praktyka! Polecam zgłaszać firmę ATPark do UOKiK oraz składać zażalenia do Jyska. Tylko skumulowane działania, naciski ze strony partnerów, i administracji państwowej mogą ukrócić ten proceder.

Olga Kowalska – styczeń 2022
Ta firma działa nieprofesjonalnie. Wczoraj przed Wigilią byłam w Galerii renova pierwszy raz autem, nie wiedziałam że jest parkomat. Nie ma nigdzie REGULAMINU I INFO O KARZE ZA BRAK BILETU !! Nie było mnie 40 min, ale mam paragony za zakupy, a mimo reklamacji ( mandat 90 zł ) nie uwzględniono jej. Nie ma możliwości kontaktu mailem ani tel. Dlatego poinformuję urząd do spraw konsumentów i zobaczymy co się zadzieje


42 komentarze “ATPark opinie”

 1. Szukamy ludzi okradanych przez firmę ATPark ponieważ nosimy się z zamiarem zawiadomienia prokuratury na temat przestępczej działalności tej firmy. Został mi wystawiony mandat po minucie od wyjścia z samochodu aby podejść do parkomatu bo bilet, po wydrukowaniu biletu i powrocie do auta mandat już znajdował się za wycieraczką. Z tego co czytam wielu ludzi jest w taki sposób okradany. Poświęciłem dzień i zrobiłem obszerną dokumentację fotograficzną jak działa pani parkingowa na jednym z parkingów. Nieoznakowana pani czeka i obserwuje aż podjedzie samochód i kierowca pójdzie po bilet, w tym momencie bardzo szybko podchodzi do auta z gotową maszynką i drukuje mandat, po umieszczeniu go za szybą bardzo szybko się oddala i czeka na następną ofiarę.

 2. AT Park- brak kontaktu z firmą, dzwoniąc pod numer 335000700 sekretarka w kółko odpowiada, jesteś …. w kolejce itp. Nie otrzymałam ani wezwania, ani mandatu za brak biletu, tylko zajęcie egzekucyjne w banku. Komornik sądowy twierdzi ,że nie posiada informacji gdzie i kiedy ,wystawiono mi mandat. W sądzie elektronicznym w Lublinie nikt nie odbiera telefonu. Ta firma to oszuści.

 3. Ja wygrałem sprawę cywilną z najemcą takiego parkingu. Sprawę oczywiście z powództwa najemcy parkingu o zapłatę kary wraz z odsetkami i innymi kosztami sądowymi. Wystarczy obnażyć mechanizm oszustwa w sądzie i można wygrać. Myślę że taki przypadek powinien być zgłoszony do UOKiK-u. tylko nie wiem czy to coś da. Trzeba zwalczać oszustwa i zorganizowane złodziejstwo!

 4. Zaparkowałem na P+R Legionowo tak jak to robię od 10 lat i dziś madacik….
  ATPARK weszła, zmieniła drobnym drukiem na tablicy informację o opłatach.
  Tablica jest całkowicie niewidoczna podczas wjazdu na parking!!!!
  Przy reklamacji wyłudzili moje dane osobowe i nie uwzględnili tego, że mam ważny bilet ZTM.
  Naciągacze, chamstwo, brak słów.

 5. To niesłychanie złodziejska firma ich kontrolerzy czyhają na ludzi starszych i zaraz po opuszczeniu pojazdu pojawiają się w pobliżu i montują dane do wystawienia wezwania do zapłaty/fotka wydruk/ i błyskawicznie znikają ,nie ma możliwości wyjaśnienia a potem doczytujesz się o możliwości reklamacji której i tak nie rozpatrują, nie bo nie, przy okazji uzyskują dane osobowe nielegalnie a potem już nachalnie gnębią klienta a po roku sądy elektronicznie rozpatrują sprawy i już tylko sądowy nakaz jedna banda

 6. Fatalna firma wyraźnie nastawiona na wyłudzanie pieniędzy , . Omijam szerokim łukiem sklepy które z nimi współpacuja i jednoczenie informuje je z jakiego powodu

 7. W lipcu dostałem od ATPark Sp.z o. o. pozew o zapłatę 220 zł + 36,40 zł odsetek. Dziś komornik zajął mi konto na kwotę 622 zł. Bank za zajęcie komornicze bierze 200 zł. Razem oskubali mnie na 822 zł.
  Podobno nie zapłaciłem parkingu w Łodzi na ul. Nawrot 5 w 2021 roku.
  Układ wyłudzaczy prawników i państwa idealny. Tylko w państwie „Prawa i Sprawiedliwości”

 8. Wygrał ktoś w ogóle z nimi. Jest sens odwoływać się do rzecznika spraw konsumenta?
  Ja otrzymałam nakaz sądowy po dwóch latach od wystawienia mandatu , nie otrzymałam wezwań do zapłaty ani informacji ze taki mandat nałożono.

 9. Szukam poszkodowanych, którzy nie otrzymali nigdy mandatu parkingowego, ani wezwania do zapłaty, ale po czasie (bez ich wiedzy o zaległości) dostali wezwanie do sądu albo nakaz zapłaty z sądu.
  Rozważam wniesienie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa w formie wyłudzenia pieniędzy przez celowe „hodowanie odsetek” by podwoić kwotę do zapłaty. jacekplacek997@o2.pl

 10. Omijam galerie które współpracują z tymi sępami. Chodzi tylko o to aby klient nie pobrał biletu parkingowego nawet jak jest 10 minut na miejscu. Rozumiem, że idą rozwiązania dla galerii handlowych jest to aby ludzie nie zostawiali aut na parkingach jeżeli nie robią zakupów, ale pomysłem na biznes Atparku jest to aby klient nie zauważył, że trzeba pobrać bilecik. Tak było i w moim przypadku gdzie przyjechałem na parking galerii w której wcześniej nie było tego rozwiązania i nie zauważyłem żadnych zmian.
  Kilka informacji ogólnodostępnych:
  – Tomasz Myszkowski był członkiem Zarządu oraz udziałowcem do listopada 2017 roku spółki Parksystem sp. z o.o. oraz w takim samym układzie Common Next Group sp. z o.o.
  W Parksystem są w rejestrze KRS znajdują się odnotowane bezskuteczne egzekucje komornicze oraz próby zabezpieczenia majątku. W Common Next Group brak majątku niewypłacalnego dłużnika oraz próby zabezpieczenia majątku.
  Pytanie Myszkowski do Ciebie czy mając komornika na głowie w spółkach zdobyłeś cenne doświadczenia w ściganiu ludzi?

 11. Złodzieje czychający zza krzaka na klienta. Zarezymałem się przy Leroy Merlyn w Warszawie i pobiegłem do toalety. Po chwili wróciłem aby wziąc bilet, jednak zauważyłem za wycieraczką wezwanie. Na zakupy mam 3h darmowego parkingu. Przy wjeździe na parking klient nie dostaje żadnego regulaminu parkingu. A chcąc się z nim zapoznać czy choćby iść w pierwszej kolejności do toalety, naraża się nieświadomie na mandat.
  Omijać zdala sklepy, które współpracując z takimi bandyckimi firmami biorą udział w tym złodziejskim precederze!!!

 12. Oszustwo i wyłudzenie, Pani na infolinii reklamacyjnej nic nie wie, w niczym nie pomoże. Odsyła do formularza, gdzie wyłudzają dane osobowe min pesel twierdząc, że służy on do weryfikacji osoby gdyby były dwie te same osoby o tym samym imieniu i nazwisku. – Dziwne bo raczej nie poruszają się tym autem o tych samych tablicach rejestracyjnych ( dlaczego UOD na to pozwala). Odwołanie złożone przez maila oczywiście negatywnie mimo, że cały czas było się w danym obiekcie, nie ma możliwości przedłużenia czasu on-line. Oszuści i malwersanci. Ignorują maile. Omijać sklepy, które zawierają z nimi podejrzane umowy OrÄ omijać parkingi.

 13. Państwo ma obywateli głęboko w kakaowym otworze pośrodku rowa. Jedyna opcja to widząc parking oddany tego typu firmie gdzie jest regulamin prawniczym bełkotem pisany omijać taki obiekt z daleka. Tylko w ten sposób się to złodziejstwo ukróci.

 14. Podobna sytuacja jak u wielu innych. Tychy parking przy Grota Roweckiego. Zakupy w sklepie około 20minut, nie zakupiłem biletu, samochód elektryczny myślałem, że darmowe parkowanie jak w całych Tychach, a tu mandacik za wycieraczką. Próba złożenia reklamacji, posiadam ważne paragony, automatyczna odpowiedź negatywne rozpatrzenie reklamacji. Zero kontaktu z firmą i wymóg podania danych osobistych w tym nr PESEL. Uważajcie…………….

 15. Witam. Dostałam przed sądowe wezwanie do zapłaty z Firmy Atpark po roku czasu. W owym czasie kiedy byłam na zakupach i wsiadając do auta żadnego wezwania za szybą nie miałam. Nie dostałam żadnego ponaglenie do zapłaty i może całe szczęście bo mogłabym niesłusznie zapłacić w końcu byłam klientką sklepu. Nie pamiętam czy pobierałam bilet ale wysłałam reklamację że płaciłam kartą bo paragonu nie posiadam po roku czasu i mam dowód że w sklepie byłam. Nie poskutkowało i obecnie załatwiam sprawę przez Rzecznika Praw Konsumenta.

 16. Były klient apteki

  Ta firma zatrudnia parkingowych typowych obiboków którym nic nie chce się w życiu robić. Tylko czekają żeby natychmiast wsadzić za wycieraczkę wezwanie do zapłaty. To jawne wyłudzenie. Parkomat specjalnie jest w oddaleniu żeby osoba która chce wziąć bilet odeszła na chwilę od samochodu… stoi taki oparty o ścianę i tylko czeka aż ktoś odejdzie na chwilę od samochodu. Rozważam pozew, bo mam bilet. Na komentarz zobaczyłam wzruszone ramiona. Takiego prymitywu to na całym cywilizowany świecie tylko w Polsce szukać. Jedyne co bym powiedziała właścicielowi tej firmy to : ******* ***

 17. Brzeg Opolski dworzec PKP (sklep spożywczy „BERLINEK”.) Zanim kupiłem bilet parkingowy kara w wysokości 230 zł. !!! Cieć który pilnuje siedzi w krzakach i patrzy kto parkuje. Banda złodziei dorabiająca się na ludzkiej krzywdzie. Brak kontaktu telefonicznego.

 18. Jak można wystawić mandat za coś co nie jest oznaczone? pojazd znajdował się poza liniami wyznaczonymi na parkowanie. Szukacie zarobku na biednych ludziach. Teraz ja wam wystawie fv za uszkodzenie mi maski przy podnoszeniu wycieraczki.

 19. Poszukuję osób, które czują się pokrzywdzone przez tą firmę. Chciałbym złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wyłudzenia. Jeśli nie było za wycieraczką żadnego druku, a po wielu miesiącach przyszło wezwanie do zapłaty, proszę o kontakt pod adresem atpark@vrs.pl.
  Wygląda na to, że kontrolerzy celowo wyciągali druczki zza wycieraczek, zaraz po zrobieniu zdjęcia, żeby klient marketu nie mógł się obronić z bezpodstawnie nałożonej opłaty.

 20. Dostałam wezwanie do zapłaty po roku czasu od zaistniałej sytuacji, choć w tamtym okresie zapłaciłam im 50 zł , teraz żądają ode mnie dodatkowych pieniędzy za spóźniony przelew. Człowiek trzymałby takie dokumenty ale jak można się spodziewać po roku jakiś płatności, oszuści i tyle. Miałam dowód zakupu w sklepie w Olkuszu ale niestety z ich odpowiedzi wynika że to nie jest podstawą do reklamacji,tak więc jak się pytam co jest podstawą do reklamacji?

 21. W marcu spotkałam się z przyjaciółką w restauracji. Miałam kupiony bilet za parking tylko coś musiało mi zaszkodzić i ostatnie 20 minut spotkania spędziłam w ubikacji wymiotując. Wyszłam z ubikacji płacąc rachunek, a w tym czasie pan wystawił mi mandat za brak biletu. Pisałam reklamacje i odwołanie od reklamacji ale niestety obie odrzucone.

 22. Chciałbym złożyć doniesienie na działalność firmy atpark
  NIP: 5472211505 KRS: 0000780395 Adres: Piastowska 136, 43-300 Jaworze
  Firma próbuje wyłudzić ode mnie pieniądze w kwocie 180 zł.
  Po wyjeździe z parkingu zauważyłem za wycieraczką wezwanie do zapłaty nr. 26809166 na brak ważnego biletu. Podstawą wystawienia wezwania wg w/w firmy jest zawarcie umowy najmu miejsca parkingowego. Z wyżej wymienioną firmą nie nawiązałem żadnej umowy ani pisemnej ani ustnej. Uznaje to za próbę wymuszenia. Poza tym firma wymusza podczas uwzględniania reklamacji dane wrażliwe takie jak pesel.

 23. dlaczego ta firma jeszcze działa mimo tak wielu negatywnych i niezadowolonych, oszukanych klientów hmmm

 24. Podobna sytuacja jak wielu innych. Rzeszów parking przy Biedronce ul. Leska. Zakupy w sklepie około 20minut, zapomniałam kupić bilet, mandacik za wycieraczka. Próba złożenia reklamacji, posiadam ważny paragon automatyczna odpowiedź negatywne rozpatrzenie reklamacji. Zero kontaktu z firmą i wymóg podania danych osobistych w tym nr PESEL.

 25. jan henryk boruch

  Co to jest !? Od 1965 roku jestem kierowcą, przejechałem prawie 1,5 mln.km zjeździłem całą Europę i nie zapłaciłem do tej pory żadnego mandatu ! I nigdzie nie spotkałem się z czymś takim ! Żeby przed jakąkolwiek placówką handlową opłacać miejsce parkingowe ! Najlepiej by było jak byście się przenieśli na ZAKOPIANKĘ ! ( to by dopiero JOBY leciały) Przecież to jest niezgodne z prawem !!! Gdzie informacja i oznakowanie brak ! I co zwrócicie mi opłatę karną ponieważ mam paragon zakupu ? Wątpię ! Trzeba będzie wejść na drogę sądowa !

 26. Do WOJCIECH wiadomość z 16 LUTEGO, 2023 AT 17:01
  Dobrze ale co później? Nie reklamuje wezwania do zapłaty, nie odbieram poleconych listów od ATPark i co dalej?

 27. Przepraszam, a dlaczego państwo komentujący uważacie że musicie się tłumaczyć prywatnej firmie ATPark oraz dlaczego traktujecie wydruk zatytułowany „Wezwanie do zapłaty” jako MANDAT de iure? Na dodatek żalicie się, że nikt nie chce z wami reklamacyjnie rozmawiać i MUSICIE rzekomo zapłacić bo nie macie wyjścia?
  Popełniacie podstawowy błąd podając firmie swoje dane z peselem włącznie na drodze reklamacyjnej. Nie należy podejmować rozmowy z firmą. Nie należy od niej odbierać korespondencji i nie podawać swoich danych.
  Idiotyczne wezwanie jest najwyżej PROPOZYCJĄ dla naiwnych do zapłaty za bliżej nieokreśloną USŁUGĘ.
  Nie mają uprawnień do żądania peselu ergo nie można wyczerpać drogi reklamacyjnej w celu wyjasnienia nieporozumienia parkingowego ( tłumaczę mało rozgarniętym: bo żądają danych, których uzyskiwać nie mogą) nie musicie być dysponentami samochodu sfotografowanego bez biletu ( powierzyliscie go komuś w danym dniu ale nie wiecie kto o której godzinie siedział fizycznie za kierownikiem: może Jacek, a może Halincia…) , auto nie posiada zdolności do zawierania umów cywilnoprawnych na usługę, nie macie obowiązku wskazywania dysponenta auta z imienia i nazwiska, bo nawet (!) Inspekcji Transportu Drogowego, która znana jest z wystawiania wezwań z opcjami „do wyboru” – możecie go wskazać np w sposób opisowy ( „Szwagier mieszkający za granicą”) BO ŻADEN PRZEPIS WAM TEGO JESZCZE NIE ZABRANIA. Wystarczy umieć używać obowiązujących przepisów, tych samych na które druga strona próbuje się powoływać w celu dokonania wyłudzenia i to rzekomo w świetle prawa. Poza tym dysponent to wcale nie musi być osoba faktycznie korzystająca w danym przedziale czasowym z auta; dysponent mógł go użyczyć jeszcze komuś. To co tu gadać o jakiejś debilnej firemce. Macie bilet macie paragon – to trzymajcie go sobie w szufladzie jakiś czas, ale nie podejmujcie żadnego kontaktu z ATP. Inaczej sami jesteście sobie winni, bo dacie im punkt zaczepienia. Bez peselu nie są was w stanie umieścic w zadnej bazie dłużników. Przypominam: ATPark to nie są nawet służby miejskie/gminne wystawiające wezwania za brak biletu w miastach i gminach. Jesli wezwanie do zapłaty wystawi straż miejska z ramienia urzędu miasta ( to ich urzędnicy, bo nawet nie służba mundurowa), to jest jeszcze trochę co innego, a jesli prywatna firma cwaniaczek – to już w ogóle nie ma o czym rozmawiać. Pamiętajcie: haczyk tkwi nie w wezwaniu. Haczyk tkwi w podaniu dobrowolnie peselu. To pesel jest kluczem do dowalenia wam opłat, zsumowania ich do odpowiedniej wysokosci i straszenia rejestrem dłużników.

 28. Chciałem podzielić się opinią na temat firmy at park. Firma ta odpowiada za pobieranie opłat za postój samochodów na parkingach pod galeriami handlowymi.
  Kara wystawiona w trakcie pobierania biletu. I to od razu WEZWANIE do zapłaty. Mimo okazania biletu rozpoczynającego naliczanie opłaty w czasie reklamacji zostało zarzucone że numer rejestracyjny jest inny niż faktyczny. Pomyłka jednak dotyczy jednej cyferki a powstała że względu na bardzo złe warunki pogodowe (padający śnieg) i kiepską widoczność na parkometrze podczas wpisywania tegoż numeru.
  Reklamacje jak sugeruje stopka w korespondencji e-mail pochodzi od automatycznego odrzucacza wniosków.

 29. W przypadku mandatu od ATPARK warto udać się do administracji galerii i wyjaśnić sprawę, anulują mandaty, niektóre galerie już rozwiązują umowy z tymi naciągaczami.

 30. Tak jak w Siedlcach nie zdążyłem dojść i wziąść bilet bo była kolejka 3 osoby zanim każdy przypomni i pobieże bilet minęło 7 minut zanim wróciłem do auta A tam swistwk jakis czy tak wygląda normalność A jeszcze później doszłam do tego dekla Co to wystawił A on że piwko z kolego siorbie .A podlewanie danych można wymyśleć nie podawać takim swoim nigy się nie podaje wpisać coś w podobnie i ulice błotem Jaś fasola

 31. Firma wykorzystuje przyzwyczajenie klientów, beznadziejne oznakowanie i brak szlabanów jak w cywilizowanym kraju, żeby się tylko nałowić. Dno. Niestety w tym kraju trzeba czekać na prawne ograniczenia. Życzenia wszystkiego najgorszego.

 32. Nie rozumiem… Zostawiacie Państwo samochód na parkingu publicznym w centrum miasta – płacicie za parking. Jeżeli nie, dostajecie mandat. Tak samo wygląda pod sklepami, których teren jest terenem prywatnym.

 33. witam chciałem zgłosić takie zdarzenie w roli głównej z firmą PARKING ATPARK która to firma wystawiła mi mandat po tym jak przyjechałem na zakupy do sklepu carrefour Olkusz 32-300 ul rabsztyńska po zaparkowaniu samochodu poszedłem wypisać bezpłatny bilet zajęło mi to 4 minuty i w tym czasie stał już pan przy moim samochodzie i powiedział ze mandat już jest wypisany tłumaczyłem się ze poszedłem po bilet i mnie nie było dosłownie 3 minuty okazałem mu bilet ale powiedział ze nie może nic zrobić kazał mi wejść na stronę i złożyć reklamacje i wpisać numer biletu z parkomatu ale na tej i innych stronach nie ma możliwości reklamacji na stronie forum dużo ludzi pisze ze jest brak możliwości złożenia reklamacji dla mnie to jest straszne jak tak można postępować z człowiekiem 1 w życiu dostałem mandat i to jeszcze nie z mojej winy a tu proszę takie rzeczy podaje numer mandatu 26904295 atpark godzina wystawienia 11;10 podaje teraz wydruk z parkomatu nr.biletu 057960/014/4 godzina wydruku biletu 13;13 dnia 2023-01-14.

 34. Proszę was unikajcie sklepów w których trzeba pobierać bilet parkingowy bo firma ATPARK to firma złodziejska a dlaczego to wam powiem. Byłam w sklepie na zakupach nie wiedziałam ze trzeba pobrać bilet bo po prostu wprowadzili to niedawno. Dostałam do zapłaty 85 zł za brak biletu. Na drugi dzień napisałam reklamację i dołączyłam paragon zakupu z tego sklepu. Odpisali że muszę zapłacić a reklamacji nie uznają, więc na drugi dzień wysłałam przelew na 85 zł. Minęło ponad 1.5 roku i przysyłają mi wezwanie od komornika oczywiście na wyższą kwotę. Znowu piszę do nich że już zapłaciłam i wysyłam do nich kopie zapłaty i oczywiście dołączam korespondencje reklamacji, wiecie co napisali że muszę im jeszcze dopłacić około 40 zł bo ponieśli koszty ustalenia adresu z nr rejestracyjnego samochodu. Pisza ze nie podałam nr. mandatu a mieli już mój adres bo składałam reklamację. Potrafili pieniądze zaksięgować a nie wiedzieli od kogo, przecież powinni te pieniądze zwrócić do mnie z powrotem z dopiskiem za co i by było wszystko wiadome. Są tak pazerni że myśleli że nie posiadam już żadnych potwierdzeń i jeszcze raz wyłudzą znowu pieniądze. Jak pisałam na wstępie powinno się omijać takie sklepy z daleka bo poniekąd to one są też winne za taką sytuację jak się ma paragon to reklamacja powinna być uznana. Dlatego prawie wszyscy piszą że padli ofiara firmy która patrzy tylko jak oskubać klienta. Powtarzam trzeba kupować tam gdzie tego nie stosują albo są bramki i na wjazd parkingu bierze się bilet na czas zakupów, a nie nabijać kasy złodziejom. Pozdrawiam wszystkich oszukanych.
  Odpowiedź portalu.
  Wygląda to na podwójną próbę wyłudzenia. Proponuję kontakt z powiatowym Rzecznikiem Konsumenta lub bezpośrednie pisemne zgłoszenie przestępstwa na komendzie Policji. Polecam także artykuł https://forum-konsumenta.pl/blog-apcoa-wezwanie-do-zaplaty/ gdzie jest opisany proceder na podstawie firmy Apcoa, ale działania takie same.

 35. Model biznesowy jest prosty żyją z kar i jak dużo osób skorzysta z biletu to będą podnosić kary. Dziś jest 200 a za chwilę 600 może 1000. Nie ma ograniczenia jak w GOGO barze. Zarobi komornik i windykacja. Dlatego nie kupujcie w tych sklepach i piszcie to rekomendacjach.
  Jak sklep dostanie falę negatywnych opinii to się zastanowi. Inaczej pazerność ATparking jest nieograniczona.

 36. Dla firmy liczy się tylko pieniądz.
  Absolutnie żadnego indywidualnego podejścia do klienta.
  Zaparkowałem samochód na jednym z parkingów w Gdynii – fakt, nie wziąłem biletu, ale tylko dlatego, gdyż cała operacja zajęła by więcej czasu niż samo skorzystanie z punktu usługowego, z którego na marginesie miałem paragon.
  W drodze powrotnej do auta zaczepiła mnie pani z mobilnego centrum krwiodawstwa i zachęciła mnie do oddania krwi, na co przystałem zapominając całkiem o parkowaniu bez biletu.
  Po pół godzinie wróciłem do auta, a tam niespodzianka – mandacik.
  Składałem reklamację do ATPark z załączonym paragonem z punktu usługowego oraz z zaświadczeniem z punktu krwiodawstwa, ale reklamację odrzucono.
  Życzę wszystkim w firmie ATPark zdrowia i oby w przyszłości nie musieli korzystać z mojej krwi, za oddanie której musiałem zapłacić kwotę mandatu.
  Pozdrowienia i dużych zysków bez skrupułów Życzę!!!

 37. Bardzo mnie to zdziwiło, że żądają nr Pesel, w dodatku żałosny komputerowy odpis na reklamację, paragon ze sklepu jest nieważny, to po co firma żąda dowodu w formie paragonu, omijam szerokim łukiem Millenium Hall w Rzeszowie jak większość moich znajomych, widać, że dużo miejsc parkingowych w garażach pod galerią takie traktowanie odbije się na przedsiębiorcach sprzedających swoje towary, bo tak jak w moim przypadku będę omijać i raczej nie będę reklamować.

 38. Co za firma, nie uznają reklamacji, do jej zgłoszenia wymuszają mnóstwo informacji w tym nr PESEL. Nie pomaga przesłanie dowodu zakupu ze sklepu ani udokumentowanie czasu pobytu w centrum. dno.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top