Sieć

Centrum Medyczne Telmed wprowadza w błąd

Prezes UOKiK ściga Centrum Medyczne Telmed z Lublina za wprowadzanie w błąd pacjentów online

Prezes UOKiK stawia zarzuty naruszenia zbiorowych interesów konsumentów spółce Centrum Medyczne Telmed z Lublina. Użytkownicy portali e-lekarz24h.pl i e-zwolnienie24h.pl mogą być wprowadzani w błąd co do możliwości uzyskania recepty na niektóre leki, oraz autentyczności opinii o usługach i prawa do odstąpienia od umowy. Przedsiębiorcom grozi kara do 10 proc. obrotu. Dowiedz się więcej o tej kontrowersyjnej sprawie.

Prezes UOKiK ściga Centrum Medyczne Telmed z Lublina za wprowadzanie w błąd pacjentów online Read More »

Apostołowie Opinii manipulują wizerunkiem firm

Apostołowie opinii zmanipulowanych czyli czyściciele wizerunku nacenzurowanych firm, za pieniądze mocodawców zastraszają publikatorów rzetelnych komentarzy karami finansowymi, a nawet więzieniem

W dzisiejszym świecie opartym o siłę pieniądza, walka o prawdę i rzetelność staje się coraz trudniejsza. W trend odnowy próbują wpisać siebie Apostołowie Opinii, manipulując wizerunkiem firm za powiązane fundusze. Wykorzystują elementy nacisku prawnego, w postaci fali paragrafów wysypanych jak z cebra, bez umiaru i odsiewu. Dlatego publikujący prawdę demaskatorzy, stają przed groźbami i karami finansowymi, a także wyrokami więzienia. Czy walka o rzetelność w mediach ma jeszcze szansę powodzenia? Warto przyjrzeć się temu zjawisku bliżej, by zrozumieć jakie mechanizmy działają za kulisami manipulacji komentarzami, i czy istnieją sposoby na jej powstrzymanie.

Apostołowie opinii zmanipulowanych czyli czyściciele wizerunku nacenzurowanych firm, za pieniądze mocodawców zastraszają publikatorów rzetelnych komentarzy karami finansowymi, a nawet więzieniem Read More »

Asmanta Call Center notorycznie wydzwaniając nęka obywateli

Asmanta Call Center wreszcie zasłużenie uhonorowana przez prezesa UOKIK karą 1 500 000 złotych, za telefoniczne nękanie wielu Polaków. Ale dlaczego proceder nadal kwitnie…

Firma telemarketingowa Asmanta Call Center wykonywała połączenia telefoniczne, nie mając zgody na kontakt i wprowadzała konsumentów w błąd, zawyżając kwoty możliwych do pozyskania dotacji – tak orzekł Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Spółka ta i osoby zarządzające mają razem zapłacić ok. 1,5 mln złotych.

Asmanta Call Center wreszcie zasłużenie uhonorowana przez prezesa UOKIK karą 1 500 000 złotych, za telefoniczne nękanie wielu Polaków. Ale dlaczego proceder nadal kwitnie… Read More »

Graweza

Graweza uaktywnia falę spamu gdy wysyłasz podanie o pracę do anonimowego pracodawcy, zaś promotorem staje się Media Expert

Kto tak naprawdę podsyła nam spam ? Okazuje się że są to wyspecjalizowane agencje reklamowe, które nie wiadomo dlaczego otrzymują na przykład dotacje z Unii, na zatruwanie nam życia poprzez notoryczne wysłanie niechcianych informacji na skrzynki pocztowe. Mało tego bazy danych są zdobywane w typowo przestępczy sposób, nie mający nic wspólnego z akceptacją i wiedzą ich posiadaczy.

Graweza uaktywnia falę spamu gdy wysyłasz podanie o pracę do anonimowego pracodawcy, zaś promotorem staje się Media Expert Read More »

Jak bezpiecznie kupować przez internet

Jak bezpiecznie kupować przez internet, a także zawierać umowy poza lokalem sprzedającego – porady konsumenckie

Porady konsumenckie o tym jak bezpiecznie kupować przez internet, a także zawierać umowy poza lokalem sprzedającego. Przeczytaj podstawowe zasady poruszania się w handlu detalicznym, tak by być chronionym prawem konsumenckim i instytucjami zobligowanymi do zapewnienia nam bezpieczeństwa zakupowego na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Jak bezpiecznie kupować przez internet, a także zawierać umowy poza lokalem sprzedającego – porady konsumenckie Read More »

Canal Plus infolinia

Canal Plus infolinia – zatrważająca niewiedza konsultantów w przypadku reklamacji i próby wyłudzania pieniędzy przelanych na konto

Trudno jest czasem uzyskać realną informację w przestrzeni internetowej, ale co gdy takiej nie uzyskujemy tam gdzie kierujemy się tylko dla takiego celu – na przykład na infolinii Canal Plus. Co dzieje się gdy chcemy poznać procedurę Reklamacji tunera Telewizji Na Kartę, a przy zastanej kadrze nie posuwamy się do przodu z wiedzą, a wręcz przeciwnie, jakbyśmy się cofali…

Canal Plus infolinia – zatrważająca niewiedza konsultantów w przypadku reklamacji i próby wyłudzania pieniędzy przelanych na konto Read More »

Fałszywe opinie w internecie

Fałszywe opinie w internecie ściga UOKiK i wymierza surowe kary dla firm zajmujących się procederem budowania nieprawdziwych informacji, stając ramię w ramię z unijną dyrektywą

Opinie.pro i SN Marketing to pierwsze spółki ukarane przez Prezesa UOKiK za handel nieprawdziwymi recenzjami i ocenami zamieszczanymi w internecie. Oferowane przez nie opinie były fikcyjne i wprowadzały konsumentów w błąd co do produktów lub usług. W związku z unijną dyrektywą Omnibus, od 1 stycznia 2023 roku każda firma, która publikuje recenzje w internecie, będzie musiała informować, jak weryfikuje ich autentyczność.

Fałszywe opinie w internecie ściga UOKiK i wymierza surowe kary dla firm zajmujących się procederem budowania nieprawdziwych informacji, stając ramię w ramię z unijną dyrektywą Read More »

Avast darmowy antywirus

Avast darmowy antywirus pod pozorem opoki bezpieczeństwa sprzedawał dane użytkowników czym nadwyrężył zaufanie

Program antywirusowy jak i każde inne oprogramowanie komputerowe powinno w gestii użytkownika pozostać neutralne i w żaden sposób nie absorbować dodatkowej uwagi. Ponieważ nie interesuje nas co się dzieje z technologią o której nie mamy przeważnie pojęcia i trudno nam wtedy rzetelnie reagować. Niestety większość firm wykorzystuje nasz strach, i poprzez fałszywe komunikaty o niebezpieczeństwie, próbuje motywacyjnie zmusić do subskrypcji, lub do kroków które nie są uzasadnione rzeczywistymi czynnikami.

Avast darmowy antywirus pod pozorem opoki bezpieczeństwa sprzedawał dane użytkowników czym nadwyrężył zaufanie Read More »

Elon Musk agent

Czy Elon Musk został agentem ? Na ile słuszne są obawy prezydenta i administracji amerykańskiej, o wspieranie finansowe lub nacisk obcych mocarstw ?

Czy to tylko maska Elona Muska, który pod sztandarem czynienia dobra oraz filantropii wynikającej z niebagatelnego bogactwa, okazuje się być agentem powiązanym z różnymi siłami finansującymi światowy autorytaryzm i ludzkie uciśnienie ?

Czy Elon Musk został agentem ? Na ile słuszne są obawy prezydenta i administracji amerykańskiej, o wspieranie finansowe lub nacisk obcych mocarstw ? Read More »

Inwigilacja co to

Inwigilacja co to znaczy gdy wróg dopuszcza się przestępstw ingerencji w życie prywatne, a korzysta totalitarny rząd oprawców

Facebook i Google tworzą od podstaw nasze profile osobowe i wykorzystują w przestępstwie odsprzedaży lub innych transferach. Słusznie pojawia się pytanie, dlaczego to się dzieje, skoro nigdy nie wyraziliśmy na to zgody, co natychmiast rzuca cień na legalność tych działań. Inwigilacja od lat związana głównie z totalitarnymi reżimami, teraz przenika nasze życie za pośrednictwem potężnych korporacji, które łamią nasze prawa obywatelskie. Czy istnieje jakakolwiek szansa na przełamanie tej hegemonii i zakończenie monopoli oszustw? To pytanie staje się coraz bardziej palące w obliczu narastającego zagrożenia dla naszej prywatności i swobód obywatelskich, także w kontekście lejącego się populizmu i nacjonalizmu.

Inwigilacja co to znaczy gdy wróg dopuszcza się przestępstw ingerencji w życie prywatne, a korzysta totalitarny rząd oprawców Read More »

Scroll to Top