Handel

Ochroniarz z Biedronki

Ochroniarz z Biedronki zamknął 80-latkę w wiacie śmietnikowej podczas mrozu i nie został zatrzymany przez Policję za zwyrodnienie i nadużycie uprawnień

Chcielibyśmy przeprosić Panią, której ta sytuacja dotyczyła. Takie zachowanie pracownika zewnętrznej agencji ochrony jest niedopuszczalne”- przekazali w oświadczeniu przedstawiciele sieci Biedronka, informując także, że mężczyzna został „odsunięty od jakichkolwiek prac na rzecz firmy”. To reakcja na czwartkowe zdarzenie, kiedy to jeden z ochroniarzy sklepu Biedronka w Gdańsku zatrzasnął 79-latkę w przysklepowej wiacie śmietnikowej. Głodna staruszka poszukiwała tam jedzenia.

Ochroniarz z Biedronki zamknął 80-latkę w wiacie śmietnikowej podczas mrozu i nie został zatrzymany przez Policję za zwyrodnienie i nadużycie uprawnień Read More »

Natural Pharmaceuticals za darmo to kłamstwo

Natural Pharmaceuticals za darmo to kłamstwo jak wynika ze śledztwa UOKiK. Wprowadzano konsumenta w błąd, w kwestii corocznego darmowego dostarczania zapasu paraleku

Konsekwentnie przypominamy o znaczeniu przejrzystej komunikacji dla bezpieczeństwa konsumentów. Nietransparentne metody informowania o udziale w programie corocznych dostaw, rzekomy milion zadowolonych klientów danego suplementu, darmowe próbki, które okazywały się płatną subskrypcją – to tylko wybrane przykłady komunikacji marketingowej opartej na manipulacji i wprowadzających w błąd informacjach. Prezes UOKiK uznał działania spółki Natural Pharmaceuticals za naruszające zbiorowe interesy konsumentów i nałożył za ich stosowanie wysokie kary pieniężne.

Natural Pharmaceuticals za darmo to kłamstwo jak wynika ze śledztwa UOKiK. Wprowadzano konsumenta w błąd, w kwestii corocznego darmowego dostarczania zapasu paraleku Read More »

Apcoa reklamacje systemowe oddalenia

APCOA reklamacje w odpowiedzi na wezwanie do zapłaty – dlaczego dzierżawca parkingu utrudnia a wręcz uniemożliwia pozytywne rozstrzygnięcie…

Dlaczego markety nie interesują się tym, że ich klienci zostają wykorzystywani przez wynajętych przez market przestępców pod szyldem usług parkingowych, wyłudzających dodatkowe opłaty karne, przeważnie nałożone bezkarnie a potem z niemożliwością ich skutecznej reklamacji. W tym artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie i doradzić jakie kroki poczynić by na tym oszustwie nic nie stracić.

APCOA reklamacje w odpowiedzi na wezwanie do zapłaty – dlaczego dzierżawca parkingu utrudnia a wręcz uniemożliwia pozytywne rozstrzygnięcie… Read More »

Voucher Biedronka pretekstem do manipulacji klienta

Voucher Biedronka pod czujnym okiem prezesa UOKiK który stawia zarzuty dla właścicieli dyskontu. Czy Jeronimo Martins kolejny raz oszukało klientów…

Wspólny zakup zabawek i książek w atrakcyjnych cenach – to brzmiało jak idealny sposób na rozpoczęcie przedświątecznych zakupów. Jednakże ostatnia akcja promocyjna „Magia Rabatów Zabawki i Książki – Voucher” wprawiła w konsternację i zażenowanie klientów Biedronki. Czy obietnice voucherów na 50% wartości zakupów okazały się jedynie iluzją? Prezes UOKiK, Tomasz Chróstny, stawia zarzuty Jeronimo Martins Polska związane z niejasnymi informacjami dla konsumentów oraz naruszeniem zbiorowych interesów.

Voucher Biedronka pod czujnym okiem prezesa UOKiK który stawia zarzuty dla właścicieli dyskontu. Czy Jeronimo Martins kolejny raz oszukało klientów… Read More »

Paczki z AliExpress nie dochodzą do ceku

Kto okrada paczki z Aliexpress oraz innych marek takich jak Roziennie, Shein ale także na Allegro. Jaką winę w procederze ponoszą polskie magazyny konfekcjonowania chińskiego towaru

W świecie dynamicznie rozwijającego się na całym świecie handlu internetowego, zapanowała fala dezinformacji, zainspirowana aferami mającymi na celu oszukiwanie klientów, w dostarczaniu innego niż zamawiany w specyfikacji towar. Miano prekursora w przestępczych poczynaniach ma twór Sk Client z Robakowa, który często zmienia szyld w związku z oszustwami, wybielając siebie dla kontynuacji bezkarności. W obliczu ogromnego zainteresowania ze strony oszukanych klientów, wszyscy próbują rozwikłać kulisy perfidnego procederu, który zdaje się być powielanym na całym świecie. Na pierwszy plan wysuwają się usługi fulfillmentu, które z jednej strony mają ułatwiać proces dostaw, ale z drugiej wprowadzają pole do oszustw w przypadku pośrednictwa podmiotów dystrybuujących towarów z Azji.

Kto okrada paczki z Aliexpress oraz innych marek takich jak Roziennie, Shein ale także na Allegro. Jaką winę w procederze ponoszą polskie magazyny konfekcjonowania chińskiego towaru Read More »

FG Energy fotowoltaika ukarane za oszukiwanie klientów

FG Energy fotowoltaika ukarane dwukrotnie przez UOKiK za oszustwa, łącznie na ponad 40,5 miliona złotych

Rekordowe kary nałożył UOKiK na spółkę, oferującą sprzedaż z montażem paneli fotowoltaicznych. Najpierw za stosowanie nieuczciwych praktyk, FG Enegy otrzymała 28 mln złotych kary. Jednak w przeciągu roku, za stosowanie nieuczciwych klauzul w umowach, przemianowana na BO Energy ta sama spółka, otrzymała kolejną karę w wysokości 12,5 mln złotych.

FG Energy fotowoltaika ukarane dwukrotnie przez UOKiK za oszustwa, łącznie na ponad 40,5 miliona złotych Read More »

Biedronka oszukuje na promocjach i na wadze produktu

Biedronka oszukuje na cenach, i nie reaguje na skargi, realizując skrajne pogorszenie jakości asortymentu, otrzymuje ponad miliard zł kary łącznej od regulatora

Aby zachować cenę produktu i nie stracić klienta, powszechną praktyką producenta jest bezczelne zmniejszanie wagi netto tegoż produktu. Także sieci marketowe wywierają brutalny nacisk na producenta i dystrybutorów, roszcząc sobie prawo do jednostronnego ferowania marż, jednak bez korzyści dla ceny końcowej dla konsumenta. To co wyprawia Biedronka nie jest podyktowane dobrem klienta, a wyłącznie zarobkiem sieci, na co zwrócił uwagę UOKiK i ukarał wielokrotnie Jeronimo Martins na 115 mln – na 723 mln i na 60 mln złotych. Ale jak to klasyk z zacietrzewieniem ujadał z mównicy sejmowej: „Im się to po prostu należało !”.

Biedronka oszukuje na cenach, i nie reaguje na skargi, realizując skrajne pogorszenie jakości asortymentu, otrzymuje ponad miliard zł kary łącznej od regulatora Read More »

Jak bezpiecznie kupować przez internet

Jak bezpiecznie kupować przez internet, a także zawierać umowy poza lokalem sprzedającego – porady konsumenckie

Porady konsumenckie o tym jak bezpiecznie kupować przez internet, a także zawierać umowy poza lokalem sprzedającego. Przeczytaj podstawowe zasady poruszania się w handlu detalicznym, tak by być chronionym prawem konsumenckim i instytucjami zobligowanymi do zapewnienia nam bezpieczeństwa zakupowego na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Jak bezpiecznie kupować przez internet, a także zawierać umowy poza lokalem sprzedającego – porady konsumenckie Read More »

Dyrektywa Omnibus

Dyrektywa Omnibus orężem także w walce z fałszywą promocją cenową

Podnoszenie cen na kilka dni przed planowaną wyprzedażą to stwarzanie odpowiedniego tła do pozorowania kuszących obniżek. To nieuczciwy chwyt marketingowy, który ma oszukać konsumenta, że promocja jest bardziej atrakcyjna niż w rzeczywistości. Kres temu procederowi przynosi dyrektywa unijna pod nazwą Omnibus. Teraz przy promocjach musi być podawana najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni.

Dyrektywa Omnibus orężem także w walce z fałszywą promocją cenową Read More »

Fałszywe opinie w internecie

Fałszywe opinie w internecie ściga UOKiK i wymierza surowe kary dla firm zajmujących się procederem budowania nieprawdziwych informacji, stając ramię w ramię z unijną dyrektywą

Opinie.pro i SN Marketing to pierwsze spółki ukarane przez Prezesa UOKiK za handel nieprawdziwymi recenzjami i ocenami zamieszczanymi w internecie. Oferowane przez nie opinie były fikcyjne i wprowadzały konsumentów w błąd co do produktów lub usług. W związku z unijną dyrektywą Omnibus, od 1 stycznia 2023 roku każda firma, która publikuje recenzje w internecie, będzie musiała informować, jak weryfikuje ich autentyczność.

Fałszywe opinie w internecie ściga UOKiK i wymierza surowe kary dla firm zajmujących się procederem budowania nieprawdziwych informacji, stając ramię w ramię z unijną dyrektywą Read More »

Scroll to Top