Handel

Voucher Biedronka pretekstem do manipulacji klienta

Voucher Biedronka pod czujnym okiem prezesa UOKiK który stawia zarzuty dla właścicieli dyskontu. Czy Jeronimo Martins kolejny raz oszukało klientów…

Wspólny zakup zabawek i książek w atrakcyjnych cenach – to brzmiało jak idealny sposób na rozpoczęcie przedświątecznych zakupów. Jednakże ostatnia akcja promocyjna „Magia Rabatów Zabawki i Książki – Voucher” wprawiła w konsternację i zażenowanie klientów Biedronki. Czy obietnice voucherów na 50% wartości zakupów okazały się jedynie iluzją? Prezes UOKiK, Tomasz Chróstny, stawia zarzuty Jeronimo Martins Polska związane z niejasnymi informacjami dla konsumentów oraz naruszeniem zbiorowych interesów.

FG Energy fotowoltaika ukarane za oszukiwanie klientów

FG Energy fotowoltaika ukarane dwukrotnie przez UOKiK za oszustwa, łącznie na ponad 40,5 miliona złotych

Rekordowe kary nałożył UOKiK na spółkę, oferującą sprzedaż z montażem paneli fotowoltaicznych. Najpierw za stosowanie nieuczciwych praktyk, FG Enegy otrzymała 28 mln złotych kary. Jednak w przeciągu roku, za stosowanie nieuczciwych klauzul w umowach, przemianowana na BO Energy ta sama spółka, otrzymała kolejną karę w wysokości 12,5 mln złotych.

Biedronka oszukuje na promocjach i na wadze produktu

Biedronka oszukuje na cenach, i na wadze produktu, a realizując skrajne pogorszenie jakości asortymentu, zasłużenie otrzymuje 1 058 000 000 zł kary łącznej od regulatora

Aby zachować cenę produktu i nie stracić klienta, powszechną praktyką producenta jest bezczelne zmniejszanie wagi netto tegoż produktu. Także sieci marketowe wywierają brutalny nacisk na producenta i dystrybutorów, roszcząc sobie prawo do jednostronnego ferowania marż, jednak bez korzyści dla ceny końcowej dla konsumenta. To co wyprawia Biedronka nie jest podyktowane dobrem klienta, a wyłącznie zarobkiem sieci, na co zwrócił uwagę UOKiK i ukarał wielokrotnie Jeronimo Martins na 115 mln – na 723 mln i na 60 mln złotych. Ale jak to klasyk z zacietrzewieniem ujadał z mównicy sejmowej: „Im się to po prostu należało !”.

Jak bezpiecznie kupować przez internet

Jak bezpiecznie kupować przez internet, a także zawierać umowy poza lokalem sprzedającego – porady konsumenckie

Porady konsumenckie o tym jak bezpiecznie kupować przez internet, a także zawierać umowy poza lokalem sprzedającego. Przeczytaj podstawowe zasady poruszania się w handlu detalicznym, tak by być chronionym prawem konsumenckim i instytucjami zobligowanymi do zapewnienia nam bezpieczeństwa zakupowego na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Dyrektywa Omnibus

Dyrektywa Omnibus orężem także w walce z fałszywą promocją cenową

Podnoszenie cen na kilka dni przed planowaną wyprzedażą to stwarzanie odpowiedniego tła do pozorowania kuszących obniżek. To nieuczciwy chwyt marketingowy, który ma oszukać konsumenta, że promocja jest bardziej atrakcyjna niż w rzeczywistości. Kres temu procederowi przynosi dyrektywa unijna pod nazwą Omnibus. Teraz przy promocjach musi być podawana najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni.

Fałszywe opinie w internecie

Fałszywe opinie w internecie ściga UOKiK i wymierza surowe kary dla firm zajmujących się procederem budowania nieprawdziwych informacji, stając ramię w ramię z unijną dyrektywą

Opinie.pro i SN Marketing to pierwsze spółki ukarane przez Prezesa UOKiK za handel nieprawdziwymi recenzjami i ocenami zamieszczanymi w internecie. Oferowane przez nie opinie były fikcyjne i wprowadzały konsumentów w błąd co do produktów lub usług. W związku z unijną dyrektywą Omnibus, od 1 stycznia 2023 roku każda firma, która publikuje recenzje w internecie, będzie musiała informować, jak weryfikuje ich autentyczność.

Armadesi co to za firma która oszukuje klientów

Armadesi co to za firma – brak realizacji przedmiotu umowy handlowej i torpedowanie negatywnych komentarzy. Przykład bagatelizowania klienta przez 196 dni, a potem wycofania się z umowy !!!

Armadesi to firma dobrze znana z negatywnych komentarzy na swój temat, a co ważne większość opinii wypełnia sedno problemu. Ponieważ Armadesi niesumiennie podchodzi do realizacji sprzedaży, dlatego czas oczekiwania na dostarczenie wszystkich zamówionych elementów armatury może trwać nawet pół roku, albo w ogóle w pełni się nie zrealizować ! Firma co prawda dużo obiecuje, ale nie oddaje pieniędzy za niezrealizowanie zlecenia, i lekceważy w całej rozciągłości prawa konsumenta. Przykładowy klient tego sklepu czekał na towar 166 dni, po czym dostał w końcu przelew zwrotny za niezrealizowanie zadania.

Dropshipping co to znaczy

Dropshipping co to znaczy – gdy masz do czynienia z dwoma sprzedawcami podczas jednego zakupu !

Dropshipping to model logistyczny wykorzystywany w sprzedaży przez internet, polegający na przeniesieniu procesu wysyłki towaru na dostawcę. Rola sklepu internetowego w tym modelu logistycznym sprowadza się do zbierania zamówień, i przesyłania ich do dostawcy, który realizuje wysyłkę towaru do klienta. Ważne jest dla naszych portfeli i niepotrzebnych zszarganych nerwów byśmy zwracali uwagę z kim tak naprawdę chcemy zawrzeć umowę handlową i kto odpowiada za jej realizację. Jeśli na stronie internetowej lub w regulaminie pojawiają się zapisy typu „sprzedawca towaru z Azji” czy „klient jako importer towaru uiszcza opłaty celno-skarbowe”, każdemu konsumentowi powinna zapalić się czerwona lampka. Jeśli jednak zdecyduje się na zakup, musi mieć świadomość, wszystkich wynikających z tego problemów.

TD system

Spółka TD System łamiąc regulamin parkingowy, a także nie respektując prawa do reklamacji klientów Biedronki i Aldi, naraziła się na wyrok UOKiK, i wynikającą z tego grzywnę

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny nałożył 150 tys. złotych kary na spółkę TD System, która zarządzała parkingami przy sklepach Aldi i Biedronka, za odmowę uznania zasadnych reklamacji. Stwierdził definitywnie też że spółka naruszyła zbiorowe interesy konsumentów.

Poczta kwiatowa

Poczta Kwiatowa z zarzutami Prezesa UOKiK

Konsumenci od dawna skarżyli się że kwiaty i upominki zamówione na święta takie jak Dzień Kobiet, Dzień Matki, Dzień Babci czy Święto Zakochanych, przychodziły z opóźnieniem lub wcale, a spólka która zawarła z nimi umowę, lekceważyła ten fakt w przypadku jej niedopełnienia ! Poczta Kwiatowa stosuje postanowienie umowne, które wyłączają jej odpowiedzialność w takich sytuacjach, dlatego Prezes UOKiK wszczął postępowanie o uznanie tej klauzuli za niedozwoloną. Spółce grozi kara do 10 procent rocznego obrotu.

Scroll to Top