Handel

Jak bezpiecznie kupować przez internet

Jak bezpiecznie kupować przez internet, a także zawierać umowy poza lokalem sprzedającego – porady konsumenckie

Porady konsumenckie o tym jak bezpiecznie kupować przez internet, a także zawierać umowy poza lokalem sprzedającego. Przeczytaj podstawowe zasady poruszania się w handlu detalicznym, tak by być chronionym prawem konsumenckim i instytucjami zobligowanymi do zapewnienia nam bezpieczeństwa zakupowego na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Dyrektywa Omnibus

Dyrektywa Omnibus orężem także w walce z fałszywą promocją cenową

Podnoszenie cen na kilka dni przed planowaną wyprzedażą to stwarzanie odpowiedniego tła do pozorowania kuszących obniżek. To nieuczciwy chwyt marketingowy, który ma oszukać konsumenta, że promocja jest bardziej atrakcyjna niż w rzeczywistości. Kres temu procederowi przynosi dyrektywa unijna pod nazwą Omnibus. Teraz przy promocjach musi być podawana najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni.

Fałszywe opinie w internecie

Fałszywe opinie w internecie ściga UOKiK i wymierza surowe kary dla firm zajmujących się procederem budowania nieprawdziwych informacji, stając ramię w ramię z unijną dyrektywą.

Opinie.pro i SN Marketing to pierwsze spółki ukarane przez Prezesa UOKiK za handel nieprawdziwymi recenzjami i ocenami zamieszczanymi w internecie. Oferowane przez nie opinie były fikcyjne i wprowadzały konsumentów w błąd co do produktów lub usług. W związku z unijną dyrektywą Omnibus, od 1 stycznia 2023 roku każda firma, która publikuje recenzje w internecie, będzie musiała informować, jak weryfikuje ich autentyczność.

Armadesi co to za firma

Armadesi co to za firma – brak realizacji przedmiotu umowy handlowej i torpedowanie negatywnych komentarzy. Przykład bagatelizowania klienta przez 196 dni, a potem wycofania się z umowy !!!

Armadesi to firma dobrze znana z negatywnych komentarzy na swój temat, a co ważne większość opinii wypełnia sedno problemu. Ponieważ Armadesi niesumiennie podchodzi do realizacji sprzedaży, dlatego czas oczekiwania na dostarczenie wszystkich zamówionych elementów armatury może trwać nawet pół roku, albo w ogóle w pełni się nie zrealizować ! Firma co prawda dużo obiecuje, ale nie oddaje pieniędzy za niezrealizowanie zlecenia, i lekceważy w całej rozciągłości prawa konsumenta. Przykładowy klient tego sklepu czekał na towar 166 dni, po czym dostał w końcu przelew zwrotny za niezrealizowanie zadania.

Dropshipping co to znaczy

Dropshipping co to znaczy – gdy masz do czynienia z dwoma sprzedawcami podczas jednego zakupu !

Dropshipping to model logistyczny wykorzystywany w sprzedaży przez internet, polegający na przeniesieniu procesu wysyłki towaru na dostawcę. Rola sklepu internetowego w tym modelu logistycznym sprowadza się do zbierania zamówień, i przesyłania ich do dostawcy, który realizuje wysyłkę towaru do klienta. Ważne jest dla naszych portfeli i niepotrzebnych zszarganych nerwów byśmy zwracali uwagę z kim tak naprawdę chcemy zawrzeć umowę handlową i kto odpowiada za jej realizację. Jeśli na stronie internetowej lub w regulaminie pojawiają się zapisy typu „sprzedawca towaru z Azji” czy „klient jako importer towaru uiszcza opłaty celno-skarbowe”, każdemu konsumentowi powinna zapalić się czerwona lampka. Jeśli jednak zdecyduje się na zakup, musi mieć świadomość, wszystkich wynikających z tego problemów.

Poczta kwiatowa

Poczta Kwiatowa z zarzutami Prezesa UOKiK

Konsumenci od dawna skarżyli się że kwiaty i upominki zamówione na święta takie jak Dzień Kobiet, Dzień Matki, Dzień Babci czy Święto Zakochanych, przychodziły z opóźnieniem lub wcale, a spólka która zawarła z nimi umowę, lekceważyła ten fakt w przypadku jej niedopełnienia ! Poczta Kwiatowa stosuje postanowienie umowne, które wyłączają jej odpowiedzialność w takich sytuacjach, dlatego Prezes UOKiK wszczął postępowanie o uznanie tej klauzuli za niedozwoloną. Spółce grozi kara do 10 procent rocznego obrotu.

Oszustwa na pokazach

Oszustwa na pokazach czyli perfidny proceder okradania emerytów. Najwyższy czas by mafia handlarzy tandetą, odpowiedziała karnie przed prezesem UOKiK.

Najczęściej ofiarami manipulacji nieuczciwych sprzedawców padają osoby po 65 roku życia. Przychodzą na bezpłatne badania, a wychodzą z drogim kompletem garnków czy urządzeniami pseudomedycznymi. Dotychczas Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zdiagnozował ponad 120 firm prowadzących w sposób ciągły takie pokazy w kilkuset miejscach w Polsce. Poznaj te firmy które ukarał UOKiK w ostatnich latach.

Downsizing marketing

Downsizing marketing handlowy czyli celowe zaniżanie przez producenta wagi produktu, przy niezmienionej cenie.

Coraz częściej jesteśmy wprowadzani w błąd na różne sposoby przez producentów, by zwielokrotnić lub podtrzymać ich zyski. Inflacja spowodowała natężenie tego procederu i uderzyła w nas niemiłosiernie po kieszeniach i portfelach na korzyść finansową producentów. Jeżeli w wyniku zaniżania wagi produktów, kupujemy jednostkowo mniej, to w efekcie kupować musimy wielokrotnie więcej, za co wszystko przepłacamy finalnie.

Scroll to Top