UOKiK

Nie daj się nabrać na bezpłatne badanie wzroku oszustom

Bezpłatne badanie wzroku reklamowane na infolinii przez call center Luvrina, kończy się oszustwem na seniorach

Ostatnie zmiany w przepisach miały chronić uczestników pokazów przed oszustami, ale oszuści szybko znaleźli nowe sposoby omijania prawa. Niedawny incydent w Opolu rzuca światło na nową, perfidną taktykę. W tym przypadku seniorka, licząc na bezpłatne badanie wzroku i okulary, stała się ofiarą drogiego oszustwa. Miejski rzecznik konsumentów wszedł do akcji, przy okazji ostrzegając innych przed podobnymi zagrożeniami. Seniorka wierzyła, że idzie na niezobowiązujące badanie wzroku, a wyszła z kosztownymi zakupami.

Voucher Biedronka pretekstem do manipulacji klienta

Voucher Biedronka pod czujnym okiem prezesa UOKiK który stawia zarzuty dla właścicieli dyskontu. Czy Jeronimo Martins kolejny raz oszukało klientów…

Wspólny zakup zabawek i książek w atrakcyjnych cenach – to brzmiało jak idealny sposób na rozpoczęcie przedświątecznych zakupów. Jednakże ostatnia akcja promocyjna „Magia Rabatów Zabawki i Książki – Voucher” wprawiła w konsternację i zażenowanie klientów Biedronki. Czy obietnice voucherów na 50% wartości zakupów okazały się jedynie iluzją? Prezes UOKiK, Tomasz Chróstny, stawia zarzuty Jeronimo Martins Polska związane z niejasnymi informacjami dla konsumentów oraz naruszeniem zbiorowych interesów.

Centrum PolmediQ opinie seniorów potwierdzone wyrokiem UOKiK

Centrum PolmediQ otrzymuje negatywne opinie seniorów przypieczętowane grzywną Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Prezes UOKiK postawił zarzuty poznańskiej spółce POLMEDIQ, ponieważ konsumenci zapraszani są na bezpłatne badania odporności, nie wiedząc że spędy mają charakter handlowy a klienci wprowadzeni są nagminnie w błąd odnośnie stanu swojego zdrowia. Za stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych spółka musi zapłacić do budżetu państwa prawie 91 tys złotych.

FG Energy fotowoltaika ukarane za oszukiwanie klientów

FG Energy fotowoltaika ukarane dwukrotnie przez UOKiK za oszustwa, łącznie na ponad 40,5 miliona złotych

Rekordowe kary nałożył UOKiK na spółkę, oferującą sprzedaż z montażem paneli fotowoltaicznych. Najpierw za stosowanie nieuczciwych praktyk, FG Enegy otrzymała 28 mln złotych kary. Jednak w przeciągu roku, za stosowanie nieuczciwych klauzul w umowach, przemianowana na BO Energy ta sama spółka, otrzymała kolejną karę w wysokości 12,5 mln złotych.

Asmanta Call Center notorycznie wydzwaniając nęka obywateli

Asmanta Call Center wreszcie zasłużenie uhonorowana przez prezesa UOKIK karą 1 500 000 złotych, za telefoniczne nękanie wielu Polaków. Ale dlaczego proceder nadal kwitnie…

Firma telemarketingowa Asmanta Call Center wykonywała połączenia telefoniczne, nie mając zgody na kontakt i wprowadzała konsumentów w błąd, zawyżając kwoty możliwych do pozyskania dotacji – tak orzekł Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Spółka ta i osoby zarządzające mają razem zapłacić ok. 1,5 mln złotych.

Fałszywe opinie w internecie

Fałszywe opinie w internecie ściga UOKiK i wymierza surowe kary dla firm zajmujących się procederem budowania nieprawdziwych informacji, stając ramię w ramię z unijną dyrektywą

Opinie.pro i SN Marketing to pierwsze spółki ukarane przez Prezesa UOKiK za handel nieprawdziwymi recenzjami i ocenami zamieszczanymi w internecie. Oferowane przez nie opinie były fikcyjne i wprowadzały konsumentów w błąd co do produktów lub usług. W związku z unijną dyrektywą Omnibus, od 1 stycznia 2023 roku każda firma, która publikuje recenzje w internecie, będzie musiała informować, jak weryfikuje ich autentyczność.

TD system

Spółka TD System łamiąc regulamin parkingowy, a także nie respektując prawa do reklamacji klientów Biedronki i Aldi, naraziła się na wyrok UOKiK, i wynikającą z tego grzywnę

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny nałożył 150 tys. złotych kary na spółkę TD System, która zarządzała parkingami przy sklepach Aldi i Biedronka, za odmowę uznania zasadnych reklamacji. Stwierdził definitywnie też że spółka naruszyła zbiorowe interesy konsumentów.

Poczta kwiatowa

Poczta Kwiatowa z zarzutami Prezesa UOKiK

Konsumenci od dawna skarżyli się że kwiaty i upominki zamówione na święta takie jak Dzień Kobiet, Dzień Matki, Dzień Babci czy Święto Zakochanych, przychodziły z opóźnieniem lub wcale, a spólka która zawarła z nimi umowę, lekceważyła ten fakt w przypadku jej niedopełnienia ! Poczta Kwiatowa stosuje postanowienie umowne, które wyłączają jej odpowiedzialność w takich sytuacjach, dlatego Prezes UOKiK wszczął postępowanie o uznanie tej klauzuli za niedozwoloną. Spółce grozi kara do 10 procent rocznego obrotu.

Scroll to Top