UOKiK

Fałszywe opinie w internecie

Fałszywe opinie w internecie ściga UOKiK i wymierza surowe kary dla firm zajmujących się procederem budowania nieprawdziwych informacji, stając ramię w ramię z unijną dyrektywą.

Opinie.pro i SN Marketing to pierwsze spółki ukarane przez Prezesa UOKiK za handel nieprawdziwymi recenzjami i ocenami zamieszczanymi w internecie. Oferowane przez nie opinie były fikcyjne i wprowadzały konsumentów w błąd co do produktów lub usług. W związku z unijną dyrektywą Omnibus, od 1 stycznia 2023 roku każda firma, która publikuje recenzje w internecie, będzie musiała informować, jak weryfikuje ich autentyczność.

Poczta kwiatowa

Poczta Kwiatowa z zarzutami Prezesa UOKiK

Konsumenci od dawna skarżyli się że kwiaty i upominki zamówione na święta takie jak Dzień Kobiet, Dzień Matki, Dzień Babci czy Święto Zakochanych, przychodziły z opóźnieniem lub wcale, a spólka która zawarła z nimi umowę, lekceważyła ten fakt w przypadku jej niedopełnienia ! Poczta Kwiatowa stosuje postanowienie umowne, które wyłączają jej odpowiedzialność w takich sytuacjach, dlatego Prezes UOKiK wszczął postępowanie o uznanie tej klauzuli za niedozwoloną. Spółce grozi kara do 10 procent rocznego obrotu.

Oszustwa na pokazach

Oszustwa na pokazach czyli perfidny proceder okradania emerytów. Najwyższy czas by mafia handlarzy tandetą, odpowiedziała karnie przed prezesem UOKiK.

Najczęściej ofiarami manipulacji nieuczciwych sprzedawców padają osoby po 65 roku życia. Przychodzą na bezpłatne badania, a wychodzą z drogim kompletem garnków czy urządzeniami pseudomedycznymi. Dotychczas Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zdiagnozował ponad 120 firm prowadzących w sposób ciągły takie pokazy w kilkuset miejscach w Polsce. Poznaj te firmy które ukarał UOKiK w ostatnich latach.

Natural Pharmaceuticals oszuści

Natural Pharmaceuticals oszuści – tak wynika ze wstępnej opinii UOKiK. Chodzi między innymi o wprowadzanie w błąd konsumenta, w kwestii corocznego darmowego dostarczania zapasu paraleku.

Dlaczego UOKiK nic nie robi w sprawie oszustw Natural Pharmaceuticals, dystrybutora suplementów diety, obiecującego darmową roczną subskrypcję z haczykiem na starszych i biednych ludzi. Zobacz na co możesz dać się oszukać, lub przed czym powinieneś ostrzec swoją rodzinę.

Czysty powiat opinie

Czysty powiat to nieistniejący w rzeczywistości projekt na który dzwoniąc do nas powołuje się oszust Klara Sobieraj.

Ile razy w ciągu dnia tygodnia i miesiąca, jest w stanie do nas wydzwaniać powtórnie skompromitowana postać fikcyjna Klara Sobieraj i irytować znaną formułką inwigilacji. Nie jest to co prawda bot, tylko nagrany głos konkretnych odpowiedzi lektora, sterowany przez najnormalniejszą istotę ludzką. Czy można się przed tym w jakiś sposób skutecznie obronić ?

Scroll to Top