Blog

Tanie hotele zapraszają kusząc obietnicami.

Anonimowe hotele oszukują klientów a pośrednicy internetowi zacierają ręce na brudny biznes

W erze cyfrowego rezerwowania noclegów i podróżowania po całym świecie, Booking.com stał się jednym z najpopularniejszych portali internetowych, oferując niezliczone możliwości wyboru miejsca na nocleg. Jednak pod pozornie kuszącymi ofertami i zachęcającymi zdjęciami hoteli ukrywają się nieuczciwi hotelarze, którzy wprowadzają podróżnych w błąd i i skutecznie mogą zniweczyć radość z wakacji, a także spowodować wysoki uszczerbek finansowy. Przyjrzymy się czym tak naprawdę jest portal i czy za cokolwiek odpowiada, w zderzeniu z wizjami o bezpieczeństwie dla użytkowników.

Centrum Medyczne Telmed wprowadza w błąd

Prezes UOKiK ściga Centrum Medyczne Telmed z Lublina za wprowadzanie w błąd pacjentów online

Prezes UOKiK stawia zarzuty naruszenia zbiorowych interesów konsumentów spółce Centrum Medyczne Telmed z Lublina. Użytkownicy portali e-lekarz24h.pl i e-zwolnienie24h.pl mogą być wprowadzani w błąd co do możliwości uzyskania recepty na niektóre leki, oraz autentyczności opinii o usługach i prawa do odstąpienia od umowy. Przedsiębiorcom grozi kara do 10 proc. obrotu. Dowiedz się więcej o tej kontrowersyjnej sprawie.

Natural Pharmaceuticals za darmo to kłamstwo

Natural Pharmaceuticals za darmo to kłamstwo jak wynika ze śledztwa UOKiK. Wprowadzano konsumenta w błąd, w kwestii corocznego darmowego dostarczania zapasu paraleku

Konsekwentnie przypominamy o znaczeniu przejrzystej komunikacji dla bezpieczeństwa konsumentów. Nietransparentne metody informowania o udziale w programie corocznych dostaw, rzekomy milion zadowolonych klientów danego suplementu, darmowe próbki, które okazywały się płatną subskrypcją – to tylko wybrane przykłady komunikacji marketingowej opartej na manipulacji i wprowadzających w błąd informacjach. Prezes UOKiK uznał działania spółki Natural Pharmaceuticals za naruszające zbiorowe interesy konsumentów i nałożył za ich stosowanie wysokie kary pieniężne.

Apostołowie Opinii manipulują wizerunkiem firm

Apostołowie opinii zmanipulowanych czyli czyściciele wizerunku nacenzurowanych firm, za pieniądze mocodawców zastraszają publikatorów rzetelnych komentarzy karami finansowymi, a nawet więzieniem

W dzisiejszym świecie opartym o siłę pieniądza, walka o prawdę i rzetelność staje się coraz trudniejsza. W trend odnowy próbują wpisać siebie Apostołowie Opinii, manipulując wizerunkiem firm za powiązane fundusze. Wykorzystują elementy nacisku prawnego, w postaci fali paragrafów wysypanych jak z cebra, bez umiaru i odsiewu. Dlatego publikujący prawdę demaskatorzy, stają przed groźbami i karami finansowymi, a także wyrokami więzienia. Czy walka o rzetelność w mediach ma jeszcze szansę powodzenia? Warto przyjrzeć się temu zjawisku bliżej, by zrozumieć jakie mechanizmy działają za kulisami manipulacji komentarzami, i czy istnieją sposoby na jej powstrzymanie.

Apcoa reklamacje systemowe oddalenia

APCOA reklamacje w odpowiedzi na wezwanie do zapłaty – dlaczego dzierżawca parkingu utrudnia a wręcz uniemożliwia pozytywne rozstrzygnięcie…

Dlaczego markety nie interesują się tym, że ich klienci zostają wykorzystywani przez wynajętych przez market przestępców pod szyldem usług parkingowych, wyłudzających dodatkowe opłaty karne, przeważnie nałożone bezkarnie a potem z niemożliwością ich skutecznej reklamacji. W tym artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie i doradzić jakie kroki poczynić by na tym oszustwie nic nie stracić.

Jak wyczyścić pralkę żeby nie śmierdziała dostępnymi w domu środkami

Jak wyczyścić pralkę żeby nie śmierdziała, korzystając z domowych sposobów i środków

Źródeł brzydkiego zapachu wydobywającego się z pralki automatycznej jest kilka. Częstym błędem natomiast jest zamykanie drzwiczek pralki tuż po praniu. Jak nietrudno się domyślić, brak obiegu świeżego powietrza to idealne środowisko na rozwój bakterii oraz grzybów, które są źródłem nieprzyjemnego odoru. Kolejnym zaś powodem smrodu jest przeładowanie pralki. Zbyt duża ilość ubrań w bębnie sprawia, że detergenty się nie rozpuszczają. To z kolei sprawia, że wchodzących do łazienki odrzuca nieprzyjemny zapach. Następny w kolejce do spowodowania dyskomfortu jest też dozownik proszku do prania…

Nie daj się nabrać na bezpłatne badanie wzroku oszustom

Bezpłatne badanie wzroku reklamowane na infolinii przez call center Luvrina, kończy się oszustwem na seniorach

Ostatnie zmiany w przepisach miały chronić uczestników pokazów przed oszustami, ale oszuści szybko znaleźli nowe sposoby omijania prawa. Niedawny incydent w Opolu rzuca światło na nową, perfidną taktykę. W tym przypadku seniorka, licząc na bezpłatne badanie wzroku i okulary, stała się ofiarą drogiego oszustwa. Miejski rzecznik konsumentów wszedł do akcji, przy okazji ostrzegając innych przed podobnymi zagrożeniami. Seniorka wierzyła, że idzie na niezobowiązujące badanie wzroku, a wyszła z kosztownymi zakupami.

Voucher Biedronka pretekstem do manipulacji klienta

Voucher Biedronka pod czujnym okiem prezesa UOKiK który stawia zarzuty dla właścicieli dyskontu. Czy Jeronimo Martins kolejny raz oszukało klientów…

Wspólny zakup zabawek i książek w atrakcyjnych cenach – to brzmiało jak idealny sposób na rozpoczęcie przedświątecznych zakupów. Jednakże ostatnia akcja promocyjna „Magia Rabatów Zabawki i Książki – Voucher” wprawiła w konsternację i zażenowanie klientów Biedronki. Czy obietnice voucherów na 50% wartości zakupów okazały się jedynie iluzją? Prezes UOKiK, Tomasz Chróstny, stawia zarzuty Jeronimo Martins Polska związane z niejasnymi informacjami dla konsumentów oraz naruszeniem zbiorowych interesów.

Paczki z AliExpress nie dochodzą do ceku

Kto okrada paczki z Aliexpress oraz innych marek takich jak Roziennie, Shein ale także na Allegro ? Jaką winę w procederze ponoszą polskie magazyny konfekcjonowania chińskiego towaru

W świecie dynamicznie rozwijającego się na całym świecie handlu internetowego, zapanowała fala dezinformacji, zainspirowana aferami mającymi na celu oszukiwanie klientów, w dostarczaniu innego niż zamawiany w specyfikacji towar. Miano prekursora w przestępczych poczynaniach ma twór Sk Client z Robakowa, który często zmienia szyld w związku z oszustwami, wybielając siebie dla kontynuacji bezkarności. W obliczu ogromnego zainteresowania ze strony oszukanych klientów, wszyscy próbują rozwikłać kulisy perfidnego procederu, który zdaje się być powielanym na całym świecie. Na pierwszy plan wysuwają się usługi fulfillmentu, które z jednej strony mają ułatwiać proces dostaw, ale z drugiej wprowadzają pole do oszustw w przypadku pośrednictwa podmiotów dystrybuujących towarów z Azji.

Centrum PolmediQ opinie seniorów potwierdzone wyrokiem UOKiK

Centrum PolmediQ otrzymuje negatywne opinie seniorów przypieczętowane grzywną Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Prezes UOKiK postawił zarzuty poznańskiej spółce POLMEDIQ, ponieważ konsumenci zapraszani są na bezpłatne badania odporności, nie wiedząc że spędy mają charakter handlowy a klienci wprowadzeni są nagminnie w błąd odnośnie stanu swojego zdrowia. Za stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych spółka musi zapłacić do budżetu państwa prawie 91 tys złotych.

Scroll to Top