Furgonetka opinie

Furgonetka opinie


Broker Kurierski co to jest ?

Broker kurierski to przestępstwo wynikające z porozumienia stron – spedytora i brokera. Proceder jest powielany wielopłaszczyznowo przez wszystkie firmy brokerskie i większość spedytorów. Jednak proces wyłudzenia wprowadza w życie spedytor, zasłaniając się później regulaminem brokera przed roszczeniami klienta. Broker kurierski dzięki zmajstrowanemu regulaminowi – jest do pewnego stopnia chroniony prawnie, tak by rozmydlić w procesie reklamacji odpowiedzialność i zniechęcić do dalszych czynności reklamacyjnych klienta. Ale uwaga ! – Za reklamację brokerską odpowiada spedytor i to on poświadcza nieprawdę w dokumentach ( Art. 271 kk ).

Niestety regulamin brokerski został stworzony po to, by prawnie ochronić spedytora. Co prawda spedytor ma nadal obowiązek udzielenia odpowiedzi reklamacyjnej, ale popełnia świadomie przestępstwo, gdy nie ma dowodów z weryfikacji paczki, za którą poprzez brokera próbuje obciążyć klienta. Według prawa weryfikacja paczki ( Art. 48 PP ) musi odbyć się na poziomie kontaktu właściciela paczki z kurierem. A jeżeli broker twierdzi że to maszyna sortownicza zmierzyła oraz zważyła paczkę i nakłada opłaty karne, to dochodzi do kolejnego przestępstwa. Według polskiego prawa zmiana umowy w trakcie jej trwania, podlega weryfikacji przez obie strony, i umożliwia każdej ze stron wycofanie się bez ponoszenia konsekwencji ( Art. 385 kk ).

UOKiK od wielu lat nie robi nic za czasów „Podłej zmiany”, mimo wniosków o ściganie choćby Furgonetki wespół z InPostem, w celu dokończenia śledztwa przeciwko mafii pocztowej. Ktoś zapyta dlaczego ? – Można się tylko domyślać odpowiedzi, patrząc na to co się dzieje w spółkach skarbu państwa i gospodarce, w trakcie obecnych rządów patologicznej władzy której organem wykonawczym jest UOKiK.

Weryfikacja paczki a zmiana umowy prawnej

Pamiętaj konsumencie, czytając na wielu brokerskich stronach przytoczony w drugim akapicie zastraszający tekst, że nie ma on w tej formule zastosowania prawnego, choć jest egzekwowany jako straszak poprzez spółkę brokera z z firmą logistyczną, w wielu róznych konfiguracjach. Mało tego jest często skutecznie egzekwowany poprzez zastraszanie kancelariami prawnymi na poziomie windykacji. A przypomnijmy że windykacja to instytucja polubowna nie mająca równi praw co komornik. Swoją drogą nawet kancelaria windykacyjna łamie prawo działając przeciw ogółowi konsumentów, bez sprawdzenia rzetelności zleceń mocodawcy i podstaw jego ralizacji.

Przewoźnik ma prawo zweryfikować Twoją przesyłkę pod względem wymiarów, wagi lub rodzaju opakowania na każdym etapie transportu oraz doliczyć dopłaty w przypadku niezgodności.

Przewoźnik ma co prawda prawo – do weryfikacji paczki na każdym etapie przewozu paczki, ale nie ma prawa do zmiany umowy prawnej (art. 385 art. 354 ), i w razie rozbieżności z listem przewozowym, paczka wraca do właściciela bez żadnych dodatkowych opłat. W normalnych warunkach rozbieżność weryfikuje kurier w obecności klienta, a każde inne działanie jest procederem mającym na celu wyłudzenie.

Furgonetka opinie internetowe

2023

Gabriela Mazurkiewicz – 22 sty 2023
Nie polecam. Paczka dotarła do adresata po miesiącu (dodam, że „udało się to” dopiero po mojej interwencji)… obsługa klienta wprowadziła mnie w błąd.

Iwona – 21 sty 2023
Od 4 pazdziernika 2022 czekamy na paczki morskie wyslane w Nowym Targu i nadal ich nie otrzymalismy. Kontakt zerowy z firma. Nie odpowiadaja na SMSy, maile. Nie sa wierzytelni.

Marek Carderaro – 20 sty 2023
Jednego dnia kurier nie przyjechał po przesyłkę, drugiego dnia, po ponowieniu zlecenia miał być do godz. 13, przyjechał po 15, dopiero po spędzeniu godziny na telefonach

Jacek Jakubowicz – 19 sty 2023
kurier rzucil paczke pod drzwi i odjechal.
nie pukal, nie dzwonil.

Paweł Leszek – 19 sty 2023
Nie polecam ! Oszuści i naciągacze! Jak najdalej od tej pseudo firmy – wystawiają bezpodstawnie faktury i następnie wysyłają windykatorów z firmy Altus RMS – dzwoniąc tam i tłumacząc, ze kwota była naliczona bezpodstawnie mówią ze ich to nie interesuje i tak z nas ściągną pieniądze. Sprawa idzie do sądu może w końcu zamkną jedna i druga firmę oszustów i naciągaczy.

Dociekliwa – 19 sty 2023
Czy trzeba płacić gdy Furgonetka kurier nalicza dopłatę za element niestandardowy ? Bez raportu z weryfikacji NIE !!!
Furgonetka (F) jest poirytowana tym moim komentarzem, super, czyli działa! Przykro jej, że tak ich oceniłam, bo przecież nie uczestniczą w transporcie. Mnie też przykro, ale to nie kurier tylko Furgonetka przez pół roku próbowała robić ze mnie kretyna i wyciągnąć ode mnie pieniądze za coś za co absolutnie płacić nie musiałam. Jest to manipulacja, która ma zmusić klienta do DOBROWOLNEJ bezsadanej wpłaty, poprzez taką wieloetapową dezinformację i zastraszanie, że klient jest totalnie SKOŁOWANY i przekonany że musi zapłacić w myśl zasady: IM BARDZIEJ JESTEŚ ZDEZORIENTOWNY TYM BARDZIEJ JESTEŚ BEZBRONNY.

Działa to świetnie o czym świadczy liczba osób która opisuje dokładnie tą samą sytuację, z tą różnicą, że albo naiwnie zapłacili lub Furgonetka sama pobrała im pieniądze bezwiednie z konta, jeśli nieroztropnie posiadali jakieś środki. Odzyskać je – powodzenia ! Na infolinii UOKIK DARMOWI prawnicy radzą co zrobić w przypadku takiej doplaty, tel: 801 440 220, DARMOWI prawnicy są też w urzędach gmin/ miast.

Efekt: 100% dezorientacji, flustracji, ciągnie się to miesiącami w końcu człowiek się poddaje i płaci. U mnie: przesyłka spakowana dobrze, ale dopłata była, 2 x nieuznanie reklamacji, zero RAPORTU Z WERYFIKACJI ale dalej mam zapłacić ! Na „gębę”? Takim debilem aż nie jestem. Odesłałam ich do sądu po mój niby dług, żeby też lojalnie poinformowali Altus, że im też nie zapłacę i że zgłaszam do prokuratury próbę wyłudzenia pieniędzy.
I.. Anulowali mi, „bo im zależy na kliencie” !! 😀 Wtedy to zgłosiłam do UOKIK, Prokuratury i Rzecznika Praw Konsumenta.

daissy – 19 sty 2023
OSZUŚCI!!!! PRZESTRZEGAM! Po miesiącu od wykonania usługi otrzymałam maila z fakturą na „Doładowanie konta w serwisie furgonetka.pl na poczet zlecenia zamówienia usług kurierskich”. NACIĄGACZE!!!!

daissy – 13 sty 2023
OBRZYDLIWI NACIĄGACZE
Pięknie zrealizowana usługa, a po miesiącu dodatkowa faktura, która została zaskarżona. Odpowiedź firmy FURGONETKA.PL: „faktura ta nie jest wezwaniem do zapłaty”, czyli czym jest? OBRZYDLIWYM NACIĄGANIEM!!!! PRZESTRZEGAM PRZED JAKIMKOLWIEK KONTAKTEM Z TYMI WYŁUDZACZAMI!!!!!

Sandra = 10 sty 2023
Oszuści, którzy wyłudzają pieniądze. Oddawałam urządzenie do reklamacji. Firma wysłała mi nowe, a ja odesłałam stare. Urządzenie nie ważyło więcej jak 1 kg. Po miesiącu Furgonetka.pl doliczyła dodatkowe należności w wysokości 15 zł ze względu na to, że paczka ważyła wiecej niż 7 kg! Jakim cudem? Następnie wysyłają do rzekomej windykacyjnej firmy krzak zlecenie ściągania należności. Sprawa zgłoszona na policję.

Jan Łagunionok – 10 sty 2023
UWAGA !!! Przestrzegam wszystkich aby nie korzystać z tego żartu-firmy!! Nie dość, że kurier nie podjechał po odbiór przesyłki, nie dostałem na ten temat ŻADNEJ informacji to jeszcze potem musiałem ponownie wzywać kuriera. Zapewniono mnie, że to będzie darmowe bo już raz zapłaciłem. Oczywiście przyszło obciążenie podwójne (!!!!) a jak mi się podoba to „pisać reklamację do UPS” (nota bene gratuluję również serwisu na dnie firmie UPS). Kiedy przesłałem potwierdzenie rozmowy z ich pracownikiem (furgonetki), w którym zapewniano mnie, że nie będzie kosztów, nic sobie nie z tego nie zrobili i przekierowali sprawę do windykacji.. brawo ! Nie korzystać!!!

Agnieszka – 6 sty 2023
Firma furgonetka.pl naciąga klientów na dodatkowe koszty, które przedstawione zostają kilka tygodni po zakończonym zleceniu. Wydawać mogłoby się że przesyłka sprawnie trafiła do odbiorcy a temat jest zakończony, aż tu nagle przychodzi wiadomość o dodatkowych kosztach, powodem tego są „nieprawidłowe wymiary przesyłki”. Pomimo faktu że paczka została dokładnie zmierzona oraz zważona w celu uniknięcia takich nieprzyjemności firma postanawia dorobić sobie jak to tylko możliwe na klientach.

W moim przypadku nadawca przesyłki wysłał mi paczkę kurierem dpd a koszt transportu tej paczki u tego przewoźnika wyniósł 14,99 zł, paczka trafiła do mnie lecz musiałam zwrócić produkt, zaznaczę tutaj że przesyłka odesłana została w identycznym opakowaniu w jakim trafiła w moje ręce. Wybrałam furgonetkę aby nadać paczkę, wybrałam tego samego przewoźnika (dpd) podałam wymiary paczki, cena jaką zapłaciłam wynosiła również 14,99 zł. Uznałam że wszystko jest w jak najlepszym porządku aż tu nagle po 2 tygodniach otrzymuję wiadomość o nieprawidłowych wymiarach z tytułu czego firma furgonetka.pl żąda dopłaty 50.77 zł.

Reklamacja złożona lecz firma nie raczy się nią zainteresować pomimo faktu że od złożenia jej minęły już dobre 3 tygodnie. Natomiast mają czas na wysłanie mi upomnienia o niezwłocznym pokryciu kosztów do 8.01.2023 w innym przypadku kwota zadłużenia będzie się zwiększać. Kontakt telefoniczny pomimo kilku telefonów dziennie utrudniony. Przestrzegam przed korzystaniem z furgonetka.pl, czytałam w internecie iż jest to częste zagranie z ich strony, co tłumaczą jedynie faktem że jest to jedynie decyzja przewoźnika, umywają ręce.

Polecam korzystać bezpośrednio z dpd, czy InPost a nie za pośrednictwem furgonetki.pl gdyż pomimo wygodny jaką oferowała strona nie podejmę się więcej skorzystania z niej, gdyż problem jaki stwarza po czasie aby naciągnąć klienta nie jest wart niczego. Całkowita kwota jaka wynosi mnie więc za wysłanie tej paczki to 65,67 zł gdzie nadawca wysłał identyczną przesyłkę do mnie tym samym przewoźnikiem w cenie 14,99 zł. Zwykłe oszustwo.

Izabela – 4 sty 2023
Do zastraszania że strony Furgonetka doszły zastrasznia z jakiejś firmy krzak. Gdyby nie to, że nie mogę być w kraju, chetnie spotkałabym się w sądzie z tymi ludźmi. Obrzydlistwo. Wyłudzacze.

Marcin Pelczar – 4 sty 2023
Przestrzegam przed tą firmą.
Regularnie przesyłają korekty salda do archiwalnych przesyłek. Nie potrafią wskazać co było nie tak z przesyłką. Naliczają olbrzymie dodatkowe opłaty.

daissy – 4 sty 2023
PRZESTRZEGAM! Po miesiącu od wykonania usługi otrzymałam maila z fakturą na „Doładowanie konta w serwisie furgonetka.pl na poczet
zlecenia zamówienia usług kurierskich”. NACIĄGACZE!!!!

Michał – 2 sty 2023
Zwykli naciągacze i oszuści. Paczka wyceniona na 41 zł i nagle po 2 miesiącach przychodzi „dopłata” – 172 zł. Złodziejstwo.

Furgonetka opinie 2022

Tomasz – 22 gru 2022
Stanowczo odradzam, strata czasu i pieniędzy. Nawet po złożeniu reklamacji za kuriera który nie odebrał paczki i wbrew terminom podanym na ich stronie przy składaniu zamówienia, obmywają się z jakiejkolwiek odpowiedzialności. Pobrali opłatę około 10% na zwrocie środków na konto bankowe, nigdzie informacja o characzu nie była widoczna przy robieniu zwrotu za anulowanego kuriera. Czyli furgonetka.pl jako broker ma 0 odpowiedzialności wobec swojego własnego klienta który chce z usługi skorzystać i zapłacić za nią…Poziom usług poniżej krytycznej

Piotr – 22 gru 2022
Warto wiedzieć ze kiedyś przyjdzie moment w którym doliczą wymyśloną opłatę dodatkową. Polecam nie mieć nic na stałe na koncie, aktualnie mam ujemne saldo i protokół ze paczka była niestandardowa. Już nie skorzystam z usług. Poczytajcie inne chore akcje tej firemki.

Iwona Raczoń – 21 gru 2022
Zamówiony kurier nie dojechał, brak możliwość umówienia kolejnego transportu na kolejne 3dni!!!

Karol – 21 gru 2022
Przesyłka nadana na reklamację do serwisu, przesyłka odebrana od serwisu i uszkodzona. Sami mamy sobie pojechać po uszkodzoną przesyłkę. Brak zwrotu kosztów za uszkodzenia przesyłki, brak winnego, brak odpowiedzialnego. Jedyne co potraficie to zasłaniać się jedną i tą samą regułką. Sprzęt o wartości 400 zł plus łącznie opłaty za 3 przesyłki bo nikt się nie poczuwa do odpowiedzialności… Oddane 50 zł. Do reklamacji zostały dołączone faktury zakupu sprzętu. No ale to jest nie istotne. W sumie to nie wiadomo gdzie do końca jest przesyłka i czy cokolwiek odzyskamy. Kontakt jest słaby, próba pomocy w rozwiązaniu sprawy żadna. Wasz serwis umywa ręce. Nigdy więcej nie skorzystamy z państwa usług. Gwarantuje to sobie i najbliższym.

Jan – 20 gru 2022
Kurier z furgonetka.pl nie dostarczył mi przesyłki a był pod moim domem.
Twierdził że przesyłka jest pobraniowa a ja zapłaciłem przekazem na Poczcie Polskiej SA która jest firmą uczciwą i wiarygodną! Kurier wyrwał mi przesyłkę z rąk wrzucił do samochodu i odjechał!
Firma furgonetka.pl ukradła mi pieniądze z konta aby opłacić zwrot przesyłki!!!
Teraz nie mam ani przesyłki ani pieniędzy a jeszcze dodatkowo żądają pieniędzy bo jeszcze mają dodatkowe opłaty!!! Zostałem oszukany i okradziony!!! Jestem osobą chorą neurologicznie i na serce!
Nigdy już niczego nie zamówię przez furgonetka.pl!!! Sprawa znajdzie się w Sądzie!!!
278) § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Romano – 15 gru 2022
NIE POLECAM ! nie biorą odpowiedzialności za swoje usługi !

Gosia Zacharska – 14 gru 2022
NIE POLECAM. Naszykowalam paczkę w kształcie prostopadłościanu i w mieszczących się w zakresie wymiarach czyli kształcie standardowym, było to normalne pudło, karton, kurier odebrał paczkę stwierdził ze wszystko jest okej. Po ponad 3 tygodniach od dostarczenia paczki otrzymałam e-mail o naliczeniu DODATKOWEJ OPŁATY za paczkę niestandardowa, to chyba jakis żart ze strony firmy? Bezpodstawnie naliczona opłata, firma szuka możliwości ze ściągnięcia opłat z klientów

lukasz iwan – 14 gru 2022
Złodzieje oszuści naliczona niesłusznie dopłatą, nie odbierają paczek w umówionym terminie

klient – 13 gru 2022
broker nie odpowiada na reklamacje, nie rozpoznajac sytuacji nie zwraca srodkow tyt anulowanego zlecenia

Kacpix – 11 gru 2022
Paczka nie została dostarczona. Nikt jej nie odebrał. A jeśli odebrała to niewłaściwa osoba. Proszę o potwierdzenie odebrania paczki. Jeśli nie dostanę zgłaszam sprawę na policję

Adelajda Bori – 6 gru 2022
To są jacyś oszuści – pobierają kasę za przesyłkę a gdy jest jakakolwiek reklamacja to piszą, że oni są tylko pośrednikiem i nic wspólnego z zamówieniem nie mają.
nie pomagają przy reklamacjach z przewoźnikami.
trzymać się od nic z dala. NIE POLECAM!

Iwona – 5 gru 2022
Ostatnio wysyłałam przesyłkę do Finlandii i mam złe doświadczenia . Od tygodnia kurier w Finlandii nie potrafił dostarczyć paczki do odbiorcy stale podając że klient nieobecny. Brak kontaktu przez telefon nie można się doprosić by ktoś wcześniej zadzwonił a jak jest prośba by zostawić paczkę u sąsiada to w ogóle brak reakcji, po mino dwukrotnych kontaktów z tamtejszym przewoźnikiem i prośbą o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Paczka jeździ od tygodnia między odbiorcą a magazynem

Maria – 2 gru 2022
Ramka od portretu pękła a podpisałam, że jest szkło 🙈

Witold Mąkiewicz – 2 gru 2022
Ceny wyświetlane są orientacyjne. Zaznaczysz niestandard, to ci jeszcze po wysyłce doliczą że paczka była bardziej niestandardowa niż obiecywałeś. Po 2 tygodniach przychodzi informacja że masz zapłacić za dopłatę paliwową, bo tak sobie DPD wymyślił. Kurier nie doręczy paczki – zapomnij o rekompensacie – reklamacja nieuznana! Naciągacze, kuszą dobrymi cenami, a w rzeczywistości kasują dużo więcej, tylko po fakcie.

Paweł Wadowski – 26 lis 2022
Dramat z pocztexem ! Przesyłka nie odebrana w terminie opóźnienie i problem z jej realizacja , info o dodatkowych kosztach za naklejki ostroznie. Dramat jednym slowem , kurier pocztexu nie slowny. Nie polecam ! ! !

Luiza Plechoc – 25 lis 2022
Tragedia, po pierwszej próbie doręczenia kurier zwrócił paczkę do nadawcy, nie mówiąc już o tym ze nawet nie pofatygował się zadzwonić. Przesyłka 17zl😱 i jeszcze takie coś. Porażka i tragedia, będę unikać jak ognia

Grzegorz – 24 lis 2022
Nie polecam doliczone 142zł do paczki za nie standardowe opakowanie , kurier na miejscu ocenił i potwierdził , że paczka w jak najbardziej w standardzie prosta, po czasie przychodzi dopłata,

Jan – 23 lis 2022
Pragnąłem tej książki a oni odebrali mi nadzieję. Jestem bardzo zdenerwowany i czuję się źle bo kurier nie chciał mi wydać przesyłki za którą zapłaciłem przekazem.
Jestem chory na stwardnienie zanikowe boczne i mam niedomykalność trójdzielną i mitralną zastawek serca.
Zabrali mi jeszcze pieniądze z konta bo muszą zwrócić przesyłkę do nadawcy.
Bardzo źli ludzie! Niech ich Piekło pochłonie po śmierci!

Jakub – 22 lis 2022
Nie polecam doliczone 194zł do paczki za nie standardowe opakowanie , kurier na miejscu ocenił i potwierdził , że paczka w jak najbardziej w standardzie prosta

renisław klos – 17 lis 2022
Doliczają brane z sufitu dopłaty mimo ze paczki są wg podanych przez was parametrów to jest oszustwo jak umowa podaje parametry i są dopuszczalne w waszej wymirówce a póżniej dopłata tylko to sprawa do sądu bo albo macie złe podane paramety paczek które są podane albo sami oszukujecie klienta.

Kuba Kubanczyk – 10 lis 2022
Furgonetka to oszuści i naciągacze!!! Doliczają dodatkowe opłaty za nadanie przesyłki nawet po ponad miesiącu od nadania paczki wg. sobie tylko znanego przelicznika i taryfikatora, twierdząc, że to wykonawca uslugi- w tym przypadku DPD domaga się doliczenia takiej kwoty. Dzwoniłem, tam nikt niczego nie doliczał i niczego ode mnie się nie domaga. Do tej pory nie uzyskałem danych dlaczego paczka została uznana za niestandardowa. Złożyłem reklamacje, która oczywiście nie została uwzględniona. A paczka była standardowa. Robią to specjalnie i losowo,

J. – 10 lis 2022
Nie polecam. Zamówiony i opłacony kurier nie podjechał po przesyłkę. Furgonetka odpisała mi tylko na pierwszego maila w tej sprawie, w sposób pozostawiający wiele do życzenia, na pozostałe moje maile nie odpisuje. Nie skorzystam z usług tej firmy ponownie.

Radek – 26 paź 2022
Rozpacz łamana na tragedię. Od tygodnia „organizują” odbiór paczki, i codziennie jest mail „Przykro nam jeśli brak podjazdu kuriera po odbiór przesyłki przyczynił się do opóźnienia w realizacji Twojego zlecenia – ponów podjazd kuriera”. Zaznaczam, że chodzi o odbiór z firmy wysyłkowej, do której codziennie podjeżdża 15-20 kurierów. Jedyne co słyszę to „napiszemy do przewoźnika…” aż w końcu sami się do Pocztexu odezwaliśmy. Numer przesyłki PX6060152988 jakby ktoś chciał się ruszyć wreszcie. Oni nic nie mogą, w niczym nie pomogą, bo… nic nie mogą, tylko ciągle im przykro, a kuriera jak nie było tak nie ma. A płaci za to klient. Zmarnowany czas i pieniądze. Nie polecam, ostatni raz korzystam.
Dodane po odpowiedzi z Furgonetka.pl:

Otóż nie, macie Państwo w umowie z przewoźnikiem obsługę klienta, przecież właśnie z tego powodu odbieracie zgłoszenia- ale nic z nimi nie robicie. Kompletnie wywalone macie, bo nikt nie zainterweniował w kwestii mojej paczki. A wystarczył jeden telefon żeby to wyprostować. Więc proszę nie ściemniać, bo znowu ten sam tekst „przykro nam, ale my nie możemy…”- skoro 3 zgłoszenia ode mnie odebraliście obiecując pomoc. Zamiast tego bełkotu poniżej wystarczyło napisać „przepraszam” i wziąć swoje nieróbstwo / brak kompetencji (niepotrzebne skreślić) na klatę. Uczciwie i szczerze.

tesciu – 20 paź 2022
Ta firma to porażka. Kilka tygodni po dostarczeniu paczki doliczają opłaty. Kiedy wysyłasz reklamacje z prośbą o dostarczenie dowodu przekroczenia norm nikt nic nie wie. Oszuści trzymajcie się z daleka od tej firmy.

Karolina – 18 paź 2022
Nie polecam. Jest problem z otrzymaniem faktury na dane, które nie były przypisane do konta. Firma w odpowiedzi podaje zapis w swoim regulaminie, który mówi, że fakturę mogą wystawić jedynie na dane podane w koncie. Problem pojawia się, kiedy w bardzo dużej firmie ktoś już założył konto na dany NIP, a drugiego konta ten NIP złożyć się nie da. Nie ma szans namierzyć osobę, która konto na dany NIP założyła (pond 8000 pracowników). Firma przytacza tylko w kółko swój regulamin – ma do tego prawo. Jednak dobrą firmę rozpoznaje się po tym, w jaki sposób rozwiązuje problemy. W tym przypadku brak jest jakiejkolwiek chęci rozwiązania problemu klienta. Szczerze odradzam korzystanie z usług Furgonetki.

jan zlocki- 16 paź 2022
Doliczanie kwoty po upływie paru tygodni jak się dodzwoni do firmy to nikt nie wie za co jest należność zaległa NIE POLECAM

Mag – 12 paź 2022
Najgorsze dziadostwo jakie może być!!!! Nie dostarczają paczek w terminie bo nie chce się kurierowi jechać!!!! Totalna porażka !!!!!

Matylda – 10 paź 2022
Złodzieje. Dwukrotnie próbowali wyłudzić ode mnie dodatkowe kuriozalne opłaty. Raz wygrałam sprawę, druga toczy się od dwóch miesięcy. Dobrze radzę omijać szerokim łukiem

Nicek 08 października 2022
Odradzam korzystanie z ich usług. Furgonetka to oszuści i naciągacze !!! Doliczają dodatkowe opłaty za nadanie przesyłki nawet po ponad miesiącu od nadania paczki, wg. sobie tylko znanego przelicznika i taryfikatora, twierdząc, że to wykonawca usługi. W tym przypadku poczta polska domaga się doliczenia takiej kwoty. Potwierdzam, ja już skierowałem sprawę do sądu. Adwokat powiedział że zwrócą kasę – nie dużo, ale nie będę z nimi grać w ich grę. Oszuści zobaczą…

Cherry – 7 paź 2022
Jawne oszustwo. Dwa tygodnie po otrzymaniu przesyłki doliczono mi opłatę za źle podane wymiary i wagę. Z długiej paczki ponad dwa metry ważącej 7 kg zrobił się prostokąt 90x90x25 ważący 36kg więcej i 212zł. do dopłaty!!! Przewoźnik twierdzi ,że żadna dodatkowa opłata nie została doliczona za usługę. NIE POLECAM!!!

Beata Biały – 5 paź 2022
Przesyłka, choć oznaczona w systemie jako doręczona do odbiorcy, faktycznie nie została dostarczona. Mimo, że kurier dzwonił do odbiorcy, nie dowiózł przesyłki i po kilku dniach wróciła do mnie. Nie będę korzystać z usług DHL, czuję się oszukana, bo zapłaciłam za dostarczenie, które się nie odbyło.

Tomasz M – 29 wrz 2022
Nigdy więcej nie skorzystam z tej firmy. Podałem na stronie wymiary dwóch paczek wraz z ich wagą. Na stronie wyszła wycena na 197 zł. Opłaciłem przesyłkę. Kurier przyjechal i odebrał paczki. Po upływie miesiąca czasu dostałem powiadomienie o konieczności dopłaty 317 zł za „przesyłkę niestandardową”. Nikt z serwisu furgonetka nie potrafił odpowiedzieć na czym polegal niestandard. Jedna z Pan stwierdziła że prawdopodobnie przez to że przesyłka owinięta była strach folią…Udałem się również do siedziby firmy fedex gdzie według furgonetki oni naliczyli dodatkowe koszty. Tam również nie uzyskałem informacji skąd przesyłka stała się niestandardową.

Jedna z Pan powiedziała że paczka była o 4 kg cięższa niż zadeklarowałem. Wróciłem do domu wpisalem w portalu furgonetka dane przesyłki ze zwiększona wagą. Cena się nie zmieniła…Napisałem odwołanie do furgonetki. Oświadczyli, że to firma fedex i oni nic z tym wspólnego nie mają…Niedawno dostałem powiadomienie od firmy windykacyjnej o zadłużeniu w stosunku do furgonetki… na pytanie kto będzie występował jako strona w sądzie nie potrafią odpowiedzieć…w skrócie najdroższa przesyłka na świecie.. taniej byłoby jakbym zawiózł paczki sam. Nie polecam. Nigdy więcej nie skorzystam z tej firmy. Polecam stronę clicktrans gdzie jak jest cena umówiona i zaakceptowana to się nie zmienia. Oszuści i krętacze.

Karina – 20 wrz 2022
Firma fatalna. 4 dni czekałam na kuriera – zawartość paczki zgubiona!

renex 20 września 2022
dramat nie korzystać z tych oszustów, bo wiecznie doliczają za paczki, a to wymiary inne, a to waga inna, to dopłata wyrównująca, oszuści na całego, unikać jak ognia.

Borek – 16 wrz 2022
Korzystałem kilka razy, po paru tygodniach dostaje wiadomość SMS, że mam zaległość 130zl, gdzie wszystkie przesyłki zostały wczesniej opłacone. Oszuści, którzy naliczają dodatkowo po wcześniejszym zainkasowaniu gotówki. Jeśli logistycznie nie są wstanie oszacować ile będzie kosztować dana wysyłka to niech zatrudnia lepszy personel, który im to ogarnie! Odradzam, banda krętaczy którzy kreują się na uczciwego brokera. Takim ludziom wiadomo co, wiadomo w gdzie.

Leenka 13 wrześni 2022
Ja również padłam ofiarą serwisu furgonetka.pl naliczanie kosztów przesyłki wygląda pięknie w chwili zamawiania usługi, ale proszę się spodziewać że nawet po miesiącu czasu od usługi zostaną doliczone ponowne wygórowane koszty. Kurier przyjął paczkę, sortownia nie miała zarzutów. Po miesiącu przychodzi fv na kolosalna kwotę i tak z opłaty 18 zł zrobił się koszt za przesyłkę 54 zł -najdroższa wysyłka paczki na rynku.

Nigdy więcej nie skorzystam z tego serwisu. Usunięcie konta -też nie możliwe -najwcześniejszy termin to 60 dni od ostatniej przesyłki. Zamknąć konta nie chcą, nadal przetwarzają dane mimo wyraźnej woli klienta o zaprzestaniu, fv z potwierdzeniem opłaty -naliczonej bezprawnie-przesłać nie chcą i potwierdzić przelewu również.

Leena – 13 wrz 2022
Oszuści ! Doliczają dodatkowe opłaty bezpodstawnie miesiąc po wysłaniu paczki. Ekspedytor nie wie nawet o reklamacji jakie składa klient. Ponadto nie chcą wystawić fv ani paragonu na dodatkową opłatę -twierdząc że nie muszą.

Agnieszka – 5 wrz 2022
nigdy więcej nie wybiorę FedEx

Ka Ka – 29 sie 2022
Kiedyś korzystałam bardzo często, ostatnio wysłałam paczkę, była w idealnych rozmiarach, w folii czarnej. Dziś przyszła dopłatą ponad 30 zł. Złodziejstwo, nie skorzystam już nigdy.

Kat626 29 sierp 2022
Furgonetka to oszuści i naciągacze !!! Doliczają dodatkowe opłaty za nadanie przesyłki nawet po ponad miesiącu od nadania paczki wg. sobie tylko znanego przelicznika i taryfikatora, twierdząc, że to wykonawca usługi- w tym przypadku poczta polska domaga się doliczenia takiej kwoty. Dzwoniłam na pocztę, tam nikt niczego nie doliczał i niczego ode mnie się nie domaga. Do tej pory nie uzyskałam danych ile paczka faktycznie wg.nich ważyła.

Złożyłam reklamacje, która oczywiście nie została uwzględniona, a do tego odebrałam telefon, gdzie jakaś niekompetentna osoba próbowała mi wyklarować, żebym odstąpiła od reklamacji. Nadałam paczkę za teoretycznie 50 zł, po ponad miesiącu przyszła faktura na dodatkowe 70 parę złotych, po czym zmieniono ją kolejny raz na kolejną jeszcze wyższą kwotę uzasadniając to „nowym przelicznikiem”. Jeżeli otrzymam jeszcze choćby 1 zł dodatkowej opłaty kolejny raz, pójdę na policję i założę sprawę w sądzie, bo to jest zwyczajne oszustwo. Zapłaciłam, ponieważ jak większość ludzi nie chciałam „kopać” się za 70 parę złotych.

Zażądałam usunięcia konta użytkownika i nie posługiwanie się moimi danymi, z tym również był problem. Kolejne maile, kolejne ich „weryfikacje”, okazało się, że tym razem wymyślili, że nie zamkną mojego konta bo mam saldo na plusie 0.30 zł. Szok.
Mogłabym tak pisać i pisać. Podsumowując, unikajcie jak ognia tej firmy.

Maj Kat – 24 sie 2022
Kupiłam przesyłkę ma stronie podałam nr Polski choć wysyłał z zza granicy ,brak możliwości wpisania zagranicznego .Zero informacji o której godzinie będzie kurier porażka.Ludxue pracują !Brak kogoś w obsłudze klienta tylko do 16 .ŻENADA

Lukasz 22.08.2022
Oszustwo – naliczają dodatkowe opłaty. Jest kilka podobnych opinii, więc napiszę krótko. Po zrealizowaniu usługi, Furgonetka nalicza dodatkową opłątę, którą jak twierdzi pobrał przewoźnik. Wg F. opłata była za przekierowanie. Faktycznie nie było przekierowania i paczka dotarła do adresata na pierwotnie wskazany adres. Później F śle monity i wymaga dopłaty za coś co się nie wydarzyło. Reklamacje są odrzucane. Oszuści. Nigdy więcej.

Jeronimo 20.08.2022
Furgonetka to firma krzak, która udaje, że za nic nie odpowiada, chociaż to ona ma podpisane umowy z przewoźnikami. Oferuje wyższe ceny niż u samych przewoźników. Oferuje usługi, których nie jest w stanie wykonać. Przestrzegam – omijać z daleka.

Jerzy Leszczuk 19.08.202
Zwłoka z zapłatą. Przesłałem przedmiot za pobraniem. Pomimo monitów nie mogę doczekać się zapłaty pobrania. Zasłanianianie się regulaminowymi 7-mioma dniami to wyjątkowa arogancja. 7 dni to termin graniczny a solidna firma płaci niezwłocznie. Odradzam korzystani z ich usług.

Katarzyna – 18 sie 2022
Furgonetka to oszuści i naciągacze!!! Doliczają dodatkowe opłaty za nadanie przesyłki nawet po ponad miesiącu od nadania paczki wg. sobie tylko znanego przelicznika i taryfikatora, twierdząc, że to wykonawca uslugi- w tym przypadku poczta polska domaga się doliczenia takiej kwoty. Dzwoniłam na pocztę, tam nikt niczego nie doliczał i niczego ode mnie się nie domaga. Do tej pory nie uzyskałam danych ile paczka faktycznie wg.nich ważyła.

Złożyłam reklamacje, która oczywiście nie została uwzględniona, a do tego odebrałam telefon, gdzie jakaś niekompetenta osoba próbowała mi wyklarować, żebym odstąpiła od reklamacji. Nadałam paczkę za teoretycznie 50 zł, po ponad miesiącu przyszła faktura na dodatkowe 70 parę złotych, po czym zmieniono ją kolejny raz na kolejną jeszcze wyższą kwotę uzasadniając to „nowym przelicznikiem”. Jezeli otrzymam jeszcze choćby 1 zł dodatkowej opłaty kolejny raz, pójdę na policję i założę sprawę w sądzie, bo to jest zwyczajne oszustwo.

Zapłaciłam, ponieważ jak większosc ludzi nie chciałam „kopać” się za 70 parę zlotych. Zażądałam usunięcia konta użytkownika i nie posługiwanie się moimi danymi, z tym również był problem. Kolejne maile, kolejne ich „weryfikacje”, okazało się, że tym razem wymyślili, że nie zamkną mojego konta bo mam saldo na plusie 0.30 zł. Szok.
Mogłabym tak pisać i pisać. Podsumowując, unikajcie jak ognia tej firmy.

Daniel 17.08.2022
Złodziejskie koszty- za paczkę opłata 150 zł za granicę, korekta wynikająca z większej wagi/wymiaru nie odbiegająca znacznie – naliczono opłatę 665 zł. Mógłbym 4 paczki nadać w tej cenie!!!! Rozbój w biały dzień!!!!

Dociekliwa 16 sie 2022
Przychodzi faktura jak byk od Furgonetki ale Furgonetka (F) pisze: to nie my to kurier ci naliczył, po czym pytam się kuriera o to samo, a on na to: to nie my to F ci naliczyła, nie jesteś stroną naszej umowy. Śmierdzi to na km i wiem jedno: któreś z nich właśnie próbuje zrobić ze mnie WAŁA. Tak, to prawda to kurier nalicza pierwotnie dopłatę do nadanej przez nas przesyłki, tyle tylko że nalicza ją nie NAM tylko FURGONETCE, bo to ona, jako pośrednik zleciła mu usługę przewozu tej przesyłki a nie my. Czy to jakaś różnica? ZASADNICZA!! – bo chodzi o późniejszą odpowiedzialność.

Klient zawiera umowę z furgonetka (F), a F z kurierem, my dla kuriera NIE JESTEŚMY żadna stroną umowy, w związku z czym Kurier NIE MOŻE nam nic naliczyć, a my NIE MOŻEMY złożyć u niego żadnej reklamacji – ktoś zdziwiony ?? Kurier nalicza F hurtowo dopłaty zbiorcze, F płaci mu wszystko jak leci i potem nalicza dopłaty swoim klientom. To są RÓŻNE kwoty: naliczone przez kuriera F, a potem nam przez F. Reklamacja: jest złożona przez F do Kuriera… UWAGA! – ZA POMOCĄ PRZEZ NAS NAPISANEGO TEKSTU (niby, że to my składamy bezpośrednio do kuriera o czym znowu zapewnia F).

Ja się też dałam nabrać! dopiero pani PRAWNIK mi wskazała że to jest odpowiedź do F a nie do mnie, bo kurier się odniósł do faktury wystawionej F a nie mnie. Właśnie! Bardzo szemrana forma odpowiedzi od kuriera: „No Name” bez wskazanego adresata, co znowu DEZORIENTUJE, a F brnie dalej i znowu zapewnia, że to NAM kurier właśnie nie uznał reklamacji. Tyle tylko, że nie uznał właśnie jej 🙂 Efekt: 100% dezorientacji, flustracji ciągnie się to miesiącami, człowiek w końcu się poddaje i ..PłACI !

Odesłałam F do sądu po mój „niby”dług, że Altus też nic ode mnie nie dostanie i żeby LOJALNIE poinformowali Altus o moim stanowisku i że zgłaszam do prokuratury próbę wyłudzenia pieniędzy i … ANULOWALI mi dopłatę „w drodze wyjątku, bo im zależy na kliencie” :D:D Od początku do końca 6 mcy! Dopłaty nalicza nam F i to ONA wyciągając łapy po extra pieniądze od nas ma obowiązek wyjaśnić dokładnie za co chce od nas kasę, a jak nie wie to sorry, do sądu z tym nie pójdzie bo z czym jak raportu nie ma 😀 To nam trzeba udowodnić winę, MY NIE MUSIMY UDOWADNIAĆ NIEWINNOŚCI.

Dariusz 11 sie 2022
Paczka dotarła bez palety i uszkodzona

tomasz stelmaszyk 11 sie 2022
Oszustwo Na Medal. Przesyłka nadana DHL dotarła po 8dniach wymiary 65/50/50 waga 40 kg opłacone bez problemu i po pewnym czasie przychodzi dopłatą 396zł a waga wzrosła do 154 kg i tłumaczenie że to jest jakaś waga przeliczeniowa czy coś w tym stylu .,wybierajcie inna opcję wysyłania nie ma wytłumaczenia to jest oszustwo i wyłudzenie do tego jeszcze jakaś windykacja może mnie dopaść jak reklamacja nie wypali no i odwołanie to jak w sądzie nie wierzcie w ani jedno słowo i omijajcie furgonetkę z daleka (za 396pln można nadać dwie paczki na paletach) wystarczyło by kulturalnie przeprosić i anulować tak zwana niedopłatę

ela 9 sie 2022
Kurier Marek nie odbierał telefonu przez dwa dni. Nie było kontaktu, aby dowiedzieć się o przybliżonej godzinie czy choćby porze dnia przyjazdu, zwłaszcza, że przedział 9-17.00 w dzień roboczy jest obszerny. Ludzie zwykle są w pracy i nie mają możliwości przebywania w tych godzinach w domu w tygodniu. Potrzebna była interwencja w centrali DPD, aby ustalić przybliżony czas przyjazdu kuriera.

Daniel Koz 9 sie 2022
Paczka nie została odebrana w ustalonym terminie musiałem zamawiać jeszcze raz, kurierowi DPD nie chciało się podjechać bo miał nie po drodze!!!

Danny 3 sie 2022
Kiedyś sporo z nimi woziłem, ale teraz to już jest parodia. Zamawiasz kuriera, opłacasz, dostajesz papiery i wszystko działa pięknie. Tyle, że kurier się nie pojawia, a wieczorem masz informację, że kurier się nie pojawi z braku transportu i dostajesz pytanie, czy wysyłka jest nadal aktualna. Po to używam kuriera, żeby coś wysłać SZYBKO. Jakbym chciał przez tydzień słać paczkę, to bym poszedł na pocztę. Nie warto, szkoda czasu.

Natalia Mazewska 2 sie 2022
TRAGEDIA!!! Paczka została dostarczona rozwalona, karton otwarty i pognieciony! Rzeczy w środku zniszczone. Paczka została wyrzucona na środek posesji przed firmą, dosłownie wykopana z auta i zostawiona bez nadzoru. Nigdy więcej nie skorzystam z usług tej firmy.

Tytus Ducati Tytus 2 sie 2022
Dramat. Walka z konsultantami Furgonetka.pl trwała od piątku rana do poniedziałku wieczorem. Zamówiony kurier nie pojawiał się a odpowiedzi na maile odsyłały kopiuj/wklej do „kontaktu z kurierem” pod wyłączonym numerem telefonu. W zasadzie obsługa klienta kończy się na zapłacie za pośrednictwo. Na negatywne komentarze również maja metodę kopiuj/wklej – wszystkie odpowiedzi są identyczne i odsyłają do kontaktu z BOK.

Jarosław Pilucik 2 sie 2022
Odradzam usługi, oszuści! Po opłacie i wysłaniu przesyłki, przychodzą dodatkowe opłaty na maila, jakoby to były przesyłki niestandardowe. A była to przesyłka, pudełko o gabarytach 40x30x15, 3 kg, owinięta folią, ponieważ taki wymóg zgłosił sklep (jeśli będzie widać markę produktu, to nie przyjmą przesyłki). Jest to rzekomo powód do pobierania dodatkowych opłat w wysokości kolejnej przesyłki, czyli 20,30zl. To jest zwykle naciąganie klientów, kurier przecież wie co odbiera i nie informował o możliwych dodatkowych opłatach. Nie polecam! Omijać z daleka.

Żaneta Kośla 1 sie 2022
Paczkę z Hiszpanii do Polski nadawałam 5 razy…żadna nie została odebrana przez kuriera DPD. Oczywiście większość winy ponosi firma DPD, która wymyślała absurdalne wymówki żeby nie odebrać paczki np. wymiary niezgodne z opisem (chociaż nikt nie przyjechał jej nawet zobaczyć), ale Furgonetka przez kilka dni, czasem do tygodnia nie dawała żadnej informacji, że DPD anulowało moje zamówienie, dopiero dzwoniąc na infolinie dostawałam informacje, że zlecenie było anulowane.

Furgonetka jest też fatalnym pośrednikiem- w ogóle nie mogli się dogadać z DPD w Hiszpanii, mimo moich próśb nie byli w stanie dowiedzieć się jaka jest przyczyna anulowania wysyłek, albo po tygodniu odpowiadali, że nadal próbują skontaktować się z przewoźnikiem. Przez tydzień ciężko jest skontaktować się z przewoźnikiem? Serio? Ale chyba najgorsza jest ta bezsensowna ograniczona liczba znaków w polu adres. Nie mogłam wpisać pełnego adresu na stronie bo po prostu się nie mieścił! Za każdym razem musiałam dzwonić do F, żeby to uzupełniać. Jednym słowem, bardzo słaby pośrednik, szkoda, że skusiła mnie niska cena i zmarnowałam na to miesiąc….

Magdalena Nowicka 27 lip 2022
Paczka wysłana fedexem pobranie ekspres po tygodniu brak zwrotu środków furgonetka aby uspokaja a pieniędzy brak. Kolejne 2 paczki Wysłane inpost czekam za przelewem ekspres jak nie dojdzie to bedzie wiadomo kto kręci i oszukuje czy przewoznik czy serwis. Uważajcie na pobrania w tym serwisie.

xedon 6 lip 2022
UOKiK udaje ślepego i głuchego, pisowska mafia widać wkroczyła na cały obszar działań gospodarki i podległe urzędy. Nie chce się wierzyć czytając jeden z poniższych postów, że UOKiK ( Infolinia Konsumencka sponsorowana przez UOKiK ) doradza kontakt klientowi z Wojewódzkim Inspektoratem Inspekcji Handlowej, nie zająkując się ani chwili że tenże UOKiK prowadzi przynajmniej od 25.07.2019 ( potwierdzone ! ) działania śledcze na temat przekrętów Furgonetki. Czyżby chodziło o nieuczciwą konkurencję ze strony UOKiK ?

IlonkaLP 29 cze 2022
Nigdy więcej styczności z wasza firma. Jeśli brakuje wam kurierów do odbioru paczek to po prostu nie bierzcie tyle zleceń ! Nie dość, że kurier ma w nosie i nie przyjeżdza po paczkę, to jeszcze próbujecie naciągać ludzi na podwójne opłaty. Następnym razem wyślę gołębia, niż skorzystam z usług waszej pseudo firmy.

Taj 27 cze 2022
Doliczone kilkaset złotych. Niestandardowe paczki zostały przepakowane. Przy tym zniszczone i odesłane do nadawcy. Naliczony koszt łącznie kilkaset złotych. Oczywiście nie ma gdzie i jak tego zgłosić. Nikogo argumentacja nie obchodzi. Korzystajcie bezpośrednio z kurierów, Tam przynajmniej jesteście stroną w razie problemów. Bo tu nie macie żadnych praw.

Oszukany 21 cze 2022
Nie polecam nikomu. Naliczają dodatkowe opłaty o horrendalnych wartościach. Naciągają ludzi i straszą postępowaniem windykacyjnym. 0 w każdej skali.

Dociekliwa 21 cze 2022
UOKIK prowadzi postępowanie odnośnie Furgonetki naliczanych przez nią dopłat za tzw. „element niestandardowy” WYJAŚNIAM -zasada działania PROCEDERU Polega on na wielopłaszczyznowej i długoterminowej manipulacji: robieniu wody z mózgu, zastraszaniu windykacją i stwarzaniu wrażenia nieuchronności zapłaty, więc choć klient jest przekonany, że padł ofiarą oszustwa to jest tak zdezorientowany (nie wie za co i komu), że płaci, w dodatku całkowicie DOBROWOLNIE bo myśli, że musi, często zanim nawet dostanie email od firmy windykacyjnej Altus Risk Management Services. Na infolinii UOKIK DARMOWI prawnicy radzą co zrobić w przypadku żądania opłaty za element niestandardowy, tel: 801 440 220, DARMOWI prawnicy są też w urzędach gmin/ miast

Matt George 21 cze 2022
Nie płaćcie żadnych haraczów! Też dostałem po 2 miesiącach wezwanie do zapłaty z powodu podania przeze mnie złej wagi i rzekomego zwarzenia przez FedEx paczki. Akurat im się nie udało bo zawyżyli paczkę o 15kg, którą bardzo dobrze pamiętałem jako lekką. Skontaktowałem się z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów i dostałem taką wiadomość:
„Dziękuję Panu za wiadomość. Zgodnie z art. 6 k.c., ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne. Tym samym, skoro przedsiębiorca twierdzi, że przekroczył Pan dopuszczalną masę, to powinien fakt ten udowodnić.

Skoro taka sytuacja nie miała miejsca, to oczywiście nie jest Pan zobowiązany do poniesienia dodatkowej opłaty. Dodatkowo, jak wynika z opisanego przez Pana stanu faktycznego, postępowanie przedsiębiorcy nosi znamiona nieuczciwej praktyki rynkowej. W związku z tym zasadne jest złożenie skargi do Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej, właściwego ze względu na siedzibę przedsiębiorcy. Jeżeli Inspekcja uzna, że postępowanie przedsiębiorcy nosi znamiona nieuczciwych praktyk rynkowych, może on ponieść konsekwencje takiego zachowania. Jednocześnie, z chwilą zgłoszenia skargi stanie się Pan uczestnikiem tego postępowania – Inspekcja będzie informować Pana o poczynionych ustaleniach oraz podjętych działaniach względem nieuczciwego przedsiębiorcy.

Jeżeli sprawa dotyczy naruszania zbiorowych interesów konsumentów, interwencję może podjąć również Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Mam nadzieję, że powyższe wskazówki okażą się dla Pana pomocne. Pozdrawiam Infolinia Konsumencka. Zadanie „Poradnictwo Konsumenckie 2.0 w latach 2022-2023” jest ralizowane dzięki finansowaniu ze środków Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów”.”

Czyli mówiąc, krótko, furgonetka powinna przedstawić dowody, że FedEx zważył paczkę, że doliczył za dostarczenie paczki, a nic takiego furgonetka nie przedstawiła czyli godnie z prawem nikt z Was nie musi nic płacić! Zapraszam do złożenia skargi do Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej właściwego ze względu na siedzibę przedsiębiorcy, czyli w Warszawie (znajdziecie email na google) Napiszcie wcześniej jeszcze email do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (łatwo znajdziecie na google) i opiszcie waszą sytuację. Są tam bardzo dobrzy prawnicy, którzy pomogą Wam za darmo. I przede wszystkim nie przejmujcie się! Złóżmy więcej skarg to na pewno ten precedens się cofnie! Ja już swoją złożyłem.

Beata 21 cze 2022
Wyłudzają dodatkowe opłaty a potem straszą windykacją. Uwaga! naciągają klientów na późniejsze dopłaty za niby dużo większe paczki. Nie mają żadnych dowodów a potem nagabują smsami. Nasyłają jakieś obce firmy! Nie zapłacę dodatkowej kwoty bo ja się wywiązałam z umowy, zapłaciłam tyle ile powinnam! Nie tylko ja zostałam oszukana. Czytam na różnych forach, ze mnóstwo ludzi.

Furgonetka opinie

Robert 6 maja 2022
OSZUŚCI !!! do przesyłki włożone dwa elementy o wadze ok 200gr a w dopłacie mam deklarowaną wage 2,5kg oczywiście nie ważne, że zakres wagowy jest do 5kg, ale opłatę naliczyć trzeba. Inny przykład, deklarowana waga paczki 3kg, oni zważyli i niby 3,4 kg, i ta sama akcja dopłata do przesyłki 20 pln, gdzie zakres wagowy jest do 5kg. Inny przykład, paczka w standardowym formacie, a tu dopłata za element niestandardowy ! a co a taka niespodzianka i znowu dopłata.

DODAM, że zawsze przy każdej paczce zawyżam wagę i wymiary, bo raz miałem dopłatę i ok wyciągnąłem lekcje luuuz ale to co oni statnio odp*ją, to przechodzi ludzie pojęcie. Dużo by wymieniać. Dla mnie jest to wyłudzenie. Kończę z nimi aaa najlepsze sprawa reklamacyjna jest w toku, ale saldo już jest na minusie.

Ignacy 6 cze 2022
NIGDY WIĘCEJ – TOTALNA POMYŁKA firma żeruje na naciąganiu na wymyślone dopłaty miało być tanio- w rzeczywistości jest bardzo drogo

Pawel 6 cze 2022
Nigdy więcej ! Miałem nieprzyjemność skorzystać z ich usług. Towar dostarczony uszkodzony (1600 zł straty) a oni umyli rączki. Ubezpieczenie przesyłki jest tylko na papierze. Szczerze nie polecam.

Paweł 5 cze 2022
Miałem nieprzyjemność skorzystać z ich usług. Towar dostarczony uszkodzony (1600 zł straty) a oni umyli rączki. Ubezpieczenie przesyłki jest tylko na papierze. Szczerze nie polecam.

Maria Tarnowska 3 cze 2022
Paczka została OKRADZIONA !!! Wyciągnięto Power bank.

Kuba 3 cze 2022
Totalne Dno. Firma nastawiona tylko i wyłącznie na wyzysk z dopłat,ceny wyższe niż u konkurencji a i tak dopłaty są w wysokości kilkukrotności ceny przesyłki. Głupie wytłumaczenie że Furgonetka to tylko pośrednik to bzdura-Firma kurierska nie jest nawet stroną podczas zawierania transakcji (Zlecamy przewóz furgonetce która przekazuje dalej zlecenie firmie kurierskiej,na co dostaje fakturę)

Tomi 2 cze 2022
Nie bardzo rozumiem niektóre opinie zachwytu o tej firmie.To złodzieje i oszuści w czystej postaci.Przyjeli zlecenie dostawy za które zapłaciłem.Przesylka leży od 24.05.2022 w magazynie w Wałbrzych dziś mamy 02.06.2022.Po interwencji w furgonetce pani poinformowała mnie ze to przesyłka nie standardowa i paleta wraca do mnie i ja muszę pokryć koszty powtórnej przesyłki.Dodam ze modelem dokładny wymiar palety i dokładną wagę.Po ponownie rozmowie z konsultantka z furgonetki powiedziałem ze po takich przejściach rezygnuje z konta na furgonetce to przyszłe mi faktura o 40 zł większą .Więc nie mam pojęcia jak można wystawiać pozytywne opinie tej firmie

Marta 1 cze 2022
Mija 6 dzień roboczy a ja nie otrzymałam pieniędzy. Nie polecam tej firmy

klient 30 maj 2022
Oszuści, naciągają na opłaty dodatkowe wg własnego widzi mi się.

Właściciel 27 maj 2022
Brak możliwości weryfikacji kuriera, brak skanera przy odbiorze towaru i zarazem potwierdzenia przekazania przesyłki

Kamil 26 maj 2022
NIE POLECAM! Jestem stałym Klientem furgonetki od czerwca 2020 roku – do dzisiaj!. W dniu dzisiejszym chciałem zamówić koperty InPost do pakowania przesyłek, za które oczywiście chciałem / musiałem zapłacić. Furgonetka poinformowała mnie, że nie mogę dokonać zamówienia z uwagi na niewystarczającą ilość przesyłek zamówionych przez ostatnie 3 miesiące u danego przewoźnika. Większego absurdu nie widziałem – pomimo tego, że płacę za koperty to nie mogę ich zamówić. Pytanie w co je mam pakować? Nadszedł czas na zmianę firmy kurierskiej – jak widać małe firmy nie mają dla nich znaczenia. NIE POLECAM!!!

Marcin 23 maj 2022
Polecam trzymać się z daleka od Furgonetki. Mechanizm działania nastawiony na wyłudzanie dopłat do długim czasie od nadania przesyłki. Proces reklamacji jest chyba tylko po to żeby klient zniechęcił się do dalszej szarpaniny.

Matthew A. 20 maj 2022
Bardzo długo czekam na zwrot pobrania paczka już dawno u klienta 5 dni dalej nic nie mam

A 17 maj 2022
Stanowczo odradzam. Firma oszukuje klientów, za anulowaną przesyłkę wystawili mi rachunek na 200 zł. Poziom serwisu obsługi klienta jest żenująco niski, na pytanie skąd wynika ta kwota nie potrafią odpowiedzieć.

Tomasz 17 maj 2022
Witam. Polak mądry po szkodzie. Również zostałem zaciągnięty przez Złodzieji Furgonetka pl. Dołączono po miesiącu opłatę za rzekomo nie standardową paczkę. Co za ściana. Banda złodziei.

tomek trzebiatowski – 17 maj 2022
Witam.Tak jak wielu innych zostałem ofiarą złodziejstwo procederu serwisu Furgonetka. Bez jakiego kolwiek wyjaśnienia tylko opis nie standardowa przesyłka. Wymiary wpisałem większe niż w rzeczywistości wagę też zawyżyłem żeby tylko nie było problemu. A tu masz . Banda złodziei. Robią to bez jakiejkolwiek podstawy prawnej bez jakich kolwiek dowodów że paczka żeczywiście była nie standardowa.Więc nie zapłacę ani grosza, oddajcie mnie do Sądu za 36 zł.

Michał Stanisław 13 maj 2022
Naciągacze,nie polecam ! Ponad miesiąc po skorzystaniu z ich usług, otrzymuję dodatkową fakturę z dopłatą rzekomo za niestandardowy kształt,lub wagę. Żadnego wyjaśnienia czego dotyczy dopłata. Szkoda że dopiero teraz przeczytałem opinie o nich i teraz wiem że to jest ich standardowa procedura.

niezadowolony klient 12 maj 2022
Nie polecam, przesyłka po odbiorze przez kuriera wróciła z sortowni do nadawcy za przekroczenie limitu wagi. Po doliczeniu „opłaty dodatkowej” cena niewysłanej przesyłki wynosi prawie 200 zł. Furgonetka nie potrafi odpowiedzieć na pytanie o składowe ceny przesyłki, obsługa klienta wciąż kopiuje i wkleja te same formułki.

1.0 11 maja 2022
Rzadko piszę opinie, ale w tym przypadku uznałam, że jest to konieczne. Pierwszy raz i mam nadzieję, że ostatni spotkałam się z tak lekceważącą polityką firmy. Paczka nadana na początku lutego ( w systemie oznaczona jako dostarczona). W połowie marca zorientowałam się, że jednak nie została dostarczona, po czym zgłoszona została reklamacja. Wydanie decyzji zajęło firmie miesiąc ( zgodnie z regulaminem), kolejny miesiąc firma odpowiadała na odwołanie.

Po negatywnym odwołaniu sprawa została zamieciona pd dywan. Reasumując: – minęło trzy i pół miesiąca od nadania przesyłki do ostatecznej odpowiedzi firmy, – utracona przesyła ( na infolinii 2 razy otrzymałam informację, że przesyłka została doręczona) – furgonetkę stać jedynie na zwrot wartości netto towaru ( nie prowadzę działalności gospodarczej więc jestem stratna 23% wartości towaru) – furgonetka zwraca koszt przesyłki ( całkowita kwota zwrotu jaką otrzymałam po odjęcia wartości netto towaru nie pokrywa w całości należności jakie zapłaciłam za niewykonaną przez furgonetkę usługę). Z PEWNOŚCIĄ NIE SKORZYSTAM WIĘCEJ Z USŁUG TEJ FIRMY I BĘDĘ ODRADZAĆ KAŻDEMU.

Leszek 9 maja 2022
Nigdy więcej nie skorzystam z tej firmy , kolega mnie ostrzegał ze na kilka wysłanych paczek 60% były doliczane dodatkowe koszty po miesiącu zawsze dochodziła dodatkowa faktura do zapłaty , i teraz mnie to spotkało , jestem pewien ze podałem wymiary co do centymetra paczka była w kartonie idealnie spakowana waga podana , zaokrąglona do wyższego kilograma , tak właśnie zarabia ta firma na oszukiwaniu . Porażka , zamykam konto w tej firmie . po napisaniu wiadomości żeby sprecyzowali co było nie tak ze naliczyli opłaty nikt nie raczył odpisać ,

montana Le 7 maj 2022
Naciągacze,nie polecam po wysyłce,zapłaceniu,doręczeniu przysyłają fakturę korygująca za rzekomo niestandardowy kształt,lub nad wymiar itp.

M 28 kwi 2022
żadnej odpowiedzialności… Furgonetka.pl nie bierze żadnej odpowiedzialności za przesyłki. W kilkugodzinnym spóźnieniu kuriera firmy FedEx nie widziano nic złego. Nie padło nawet słowo przepraszam.

Marcin Dell 27 kwi 2022
BANDA ZŁODZIEI I OSZUSTÓW!!! OSZUŚCI! Zapłaciłem 4x tyle co oryginalnie było wycenione. Jakieś dziwne teksty o niestandardowych wymiarach itd. Do tego uszkodzili mi przesyłkę i nikt się nie przejął. BANDA ZŁODZIEI I OSZUSTÓW!!!

Jerzy 24 kwietnia 2022
Proszę uważać na tą firmę! Furgonetka wprowadza w błąd klientów odnośnie pakowania przesyłek – opon samochodowych. W ich poradniku napisane jest, aby nie używać folii typu stretch, gdyż paczka będzie uznana za niestandardową. Tymczasem firma FedEx za standardową uważa właśnie opony owinięte stretchem. Kurier nawet nie mrugnął spoglądając na zapakowane przesyłki… W efekcie, po miesiącu naliczono mi 200% kary. Na marginesie jestem ciekaw do czyjej kieszeni trafiają te „opłaty dodatkowe”. FedEx tłumaczy, że to zgodnie z ich zasadami, a Furgonetka zasłania się tym, że oni tylko pośredniczą w zawieraniu umów. Aż strach się bać co jeszcze może być napisane „drobnym drukiem”…. Nie polecam

Michał 22 kwi 2022
Pierwszy raz skorzystałem z usług tej firmy i niestety się zawiodłem. Co prawda paczka dotarła do adresata miesiąc temu, a dziś moje saldo zostało obciążone dodatkowymi kosztami – niby przesyłka niestandardowa. Niestety brak szczegółów co było niestandardowe w paczce. Przy nadawaniu paczki uważnie sprawdziłem jakie kryteria są dla paczki niestandardowej wg DPD i moja paczka w pełni kwalifikowała się jako standardowa. Kilka razy wysyłałem podobne paczki z wykorzystaniem DPD i nigdy nie miałem żadnych tego typu problemów. Czytając poniższe wpisy widzę, że firma znalazła sobie sposób na dorabianie w trudnych czasach.

Furgonetka opinie

Aneta 14 kwi 2022
NIE POLECAM !!! Po raz drugi zostałam obciążona kosztami przewyższającymi koszt przesyłki. Powodem jest tzw. format niestandardowy lub nieodpowiedni przedział wagowy, gdzie paczka była ważona przed nadaniem i wpisana waga właściwa. Oczywiście nikt nie posiada dokumentacji, która potwierdziłaby zarzut. 50 zł to za mało by tracić czas i nerwy na rzecznika praw konsumenta ale to była moja ostatnia transakcja z serwisem. Zanim rozpoczęłam współpracę powinnam poczytać opinie, bo niestety ale nie tylko ja zostałam oszukana.

ALICE DECOR DEKORACJE OKIEN 13 kwi 2022
NIE POLECAM, OSZUŚCI. Naliczono dodatkowe opłaty. Wszystko ok do momentu gdy po miesiącu nagle doliczyli mi dodatkową opłatę za usługę, przewyższającą dwukrotnie koszt oryginalnej przesyłki.Niby lekka paczka, która ważyła zaledwie 2kg według nich miała wagę 25kg. Oszuści!!! Nie polecam!!!!!

Damian Karaś 12 kwi 2022
Nie polecam kurier fedex zamówiony w niedzielę do wtorku włącznie nie mógł odebrać paczki nie polecam

Tedski 6 kwi 2022
Korzystajcie z Furgonetki jesli chcecie zostac strzyzonym przez nich jeleniem. Policzono mi przy przesylce do IRE dodatkowe wymiary. W sumie o 6.4% i automatycznie waga wzrosla o 330%. Za przesylke zaplacilem 191zl lecz faktura dodatkowa opiewa na nastepne 202 zl. * Furgonetke !

Aneta Flis 3 kwi 2022
Niestety kurier z firmy okradł moja paczkę

Mateusz Z Zielonej Góry 1 kwi 2022
Po miesiącu przychodzi faktura od oszustów ze trzeba dopłacić w moim przypadku 70 PLN.

Asia 31 marca 2022
OSZUŚCI oszuści, oszuści…. Zapłaciłam za paczkę 150 zł zgodnie z ich cennikiem. po ok. półtora tygodnia wysłali mi fakturę korektę i każą dopłacić 860 zł za niby paczkę „niestandardową”.. Straszą windykacją… Paczka nie była w żadnym nawet gramie czy cm źle podana, przemierzona, gdyż wysyłam ich dużo i zawsze kilka razy sprawdzam oraz robię zdjęcia.. Wszystkie reklamacje odrzucają, nie przedstawiają żadnych dowodów, iż paczka przekroczyła jakiekolwiek wymiary, tłumaczą się, że to nie oni, tylko przewoźnik a przewoźnik również odrzuca reklamacje w ogóle nie poczuwając się do przedstawienia jakichkolwiek dowodów na to, iż paczka przekroczyła jakiekolwiek wymiary. Jeszcze raz ostrzegam…. OSZUŚCI….

Dorota 30 mar 2022
Nie polecam. Usługę zamówiłam 24tego marca. Ani 25tego ani 28ego żaden kurier się nie pojawił. Z firmą Furgonetką cieżko się skontaktować. Złożyłam reklamację. Otrzymałam odpowiedz, ale ta odpowiedz niczym mi nie pomogł. Nie polecam Furgonetkę.

Mariusz 24 mar 2022
Firma Furgonetka.pl bezpodstawnie dolicza VAT do wysylek do Wielkiej Brytani. Przesylki poza UE sa liczone z VAT 0%. Mam konto firmowe i prywatne na furgonetce. Na firmowym koncie z zarejestrowanym numerem vat w UK przesylka kosztuje 140zl za 20kg paczke duza a na prywatnym koncie kosztuje 170zl. Inni brokerzy licza VAT 0% za paczki do UK a furgonetka dodaje sobie 23% !! Oszusci.

Lucas 23 mar 2022
Zgubili mi paczkę, nie dotarła do klienta, przewoźnik twierdzi że doręczył ale nie musi nam udowadniać, stanowisko furgonetki, to nie nasza wina. Chcesz to idź do sądu gdzie przedstawimy dowód doręczenia w postaci śladu GPS

Wiktor 22 mar 2022
Kurierzy DPD nie odbierają paczek z pick-upów w dniu ich nadania po godzinie 10tej tylko aż następnego dnia. To jest powszechne

Wiesław Stachowiak 17 mar 2022
Jawne naciąganie na ” niestandardową przesyłkę” Wysyłane było pocztą expres. Do przesyłki, która kosztowała powyżej 50 zł doliczono extra powyżej 300 zł. Furgonetka umywa ręce od reklamacji. Dzwoniłem na pocztę, gdzie się dowiedziałem, że oni nie kwestionowali tej przesyłki. Furgonetka nadal się upiera przy dopłacie. Wygląda na jawne naciąganie.

Angelika 14 mar 2022
Nie polecam. Notoryczne doliczanie dodatkowych opłat, paczki o wymiarach 70x50x50cm nagle w magiczny sposób na sortowni maja : 75x45x75cm. Reklamacje są oczywiście odrzucane. Takich sytuacji w ostatnim czasie mamy coraz więcej . Zero wsparcia i pomocy ze strony furgonetki

Piotr Zacharski 13 mar 2022
Pierwszy raz spotkałem się z takim naciągactwem na bezczela , a wysyłam sporo paczek. Paczki magicznie zmieniają wymiary o czym po kilku miesiącach możecie się dowiedzieć, kiedy na waszym koncie pojawi się saldo ujemne wraz z wezwaniem do zapłaty. Wszelkie reklamacje są odrzucane. Nie chcą nawet udostępniać zagranicznych protokołów przeważania, zasłaniając się polityką firm kurierskich … Konsultantka chce zdjęcia wysłanej paczki z miarką. Generalnie nie mamy pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz … Jak można przeczytać nawet na forum konsumenta jest to powszechna praktyka w tej zł@dziejskiej „firmie”

Mariusz 11 marca 2022
Nigdy więcej. Po miesiącu od wysłania paczki kurierem Fedex dostałem wezwanie do dopłaty ponad 100 zł (!!!) czyli 3 x tyle co wysyłka za rzekomo niestandardową paczkę. Była owinięta folią stretch. Taką możliwość dopuszcza jak się okazało regulamin Furgonetka.pl, której też nie polecam za takie praktyki

Anna 2 mar 2022
NIE POLECAM, OSZUŚCI. Zostałam obciążona dodatkową opłatą za przesyłkę, która była ponoc o 11 kg ciezsza od zadeklarowanej. Mojej siostrze przytrafilo sie to samo. Po dwoch miesiacach przychodzi mail z zadaniem zaplaty! Nie otrzymałysmy żadnych dowodów, moja paczka nagle się powiększyła i wpisano mi 42kg. Widze, ze to ich standardowa procedura wyludzania dodatkowych oplat!

Teresa Kłeczek 23 lut 2022
Paczki zostaly pomylone kto ZWRÓCI mi koszty kolejnej wysyłki!!! Totalna porażka ze strony dpd, przykleił etykietę na karton pierwszy lepszy

Damian Bartczak 21 lut 2022
Brak gwarancji odbioru przesylki mimo zapłaty! Ocena negatywna, ponieważ ponieważ moja przesyłka nie została odebrana mimo iż adres jest kompletnie poprawny oraz numer telefonu również był poprawny. Nie zwrocono mi też kosztow które poniosłem w celu przetransportowania przesyłki w inny sposób. Moja przesyłka została zamówiona we wtorek i miała być odebrana w czwartek. Jeszcze w czwartek przed południem dzwoniłem na infolinie furgonetka.pl w celu upewnienia się że ta przesyłka zostanie odebrana po czym zostałem zapewniony, że wszystko jest w porządku i przesyłka za powinna zostać odebrana w godzinach 9:17 gdyż takie są godziny pracy kuriera.

Jednak po 16:00 nadal nie było odebrane odebrania paczki więc zadzwoniłem ponownie na infolinię i wtedy Dostałem informację że adres który wpisałem jest niepoprawny mimo iż po weryfikacji ponownej tego adresu okazało się że jest on poprawny. Pracownik furgnetka.pl złożył interwencję u przewoźnika i zostałem poinformowany, że jest jeszcze szansa na odebranie przesyłki następnego dnia.

Niestety tak się nie stało. Paczka nie została odebrana w planowanym terminie i obecnie nie może być przekazana do odbioru, gdyż pod tym adresem odbioru paczki nie ma już nikogo kto mógłby przekazać ją do odbioru. Poprosilem o zwrot kosztów udania się po odbiór przesyłki osobiście z miejsca jej odbioru do miejsca nadania, gdyż w tej sytuacji nie było innej możliwości pozyskania tej przesyłki . Niestety nie otrzymalem odszkodowania ani zwrotu tych kosztow.

Justyna Mrozik 18 lut 2022
Paczką wysłane lustro które doszło do adresata rozbite w drobny mak

Piotr Fila 11 lut 2022
Paleta szła 5 dni roboczych. Śledząc przesyłkę nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Np. Pojawią się info w siedziku, że ” uzgodniono nowy termin dostawy”. Kuwra z kim ? Jedynie kurier z DPD miły. Pozdrawiam Pana.

Kamil 9 lut 2022
OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM, niedość że nie wywiązują się z umowy, to reklamacji nie uznają bo to klient jest winny za to….. Totalne dno, w ostatnim czasie zamówiłem 3 przesyłki. Pierwsza , DPD odbierał paczkę po 3 dniach roboczych od zamówienia, reklamacja nieuznana bo dowiedziałem się że to moja wina za to że kurier do mnie nie przyjechał. Drugie dwie paczki zamówione, 2 dni robocze minęły , kurier się nie zjawił ani nie zadzwonił, kurier FEDEX. PRzez co kupujący się rozmyslili z zakupu.

Krzysztof 9 lutego 2022
Uwaga na oszustów, przesyłka była wykonana z kilkudniowym opóźnieniem, w ogóle nie dotarła z powodu opóźnienia do odbiorcy, naliczono mi koszty przesyłki zwrotnej, chociaż nie zrealizowano dostawy. Poczta polska reklamację przyjęła i uwzględniła, ale furgonetka.pl nadal żąda pieniędzy za przesyłkę zwrotną. Oszuści. Nie polecam. Dział reklamacji twierdzi, że są tylko pośrednikami i nic ich nie obchodzi. Nie skorzystam nigdy.

Monika 8 lutego 2022
Nie polecam firmy. Po wysłaniu paczki doliczyli bezprawnie dodatkowe koszty- mam zdjęcia z procesu pakowania paczki na których widać prawidłowe wymiary więc to oszustwo. Dodzwonić się do firmy nie da. Adres firmy podany w KRS jest niepoprawny- listy polecone nie dochodzą do firmy. Reklamacji nie czytają- z automatu odpisują to samo. Jeśli nie chcecie się potem użerać z windykacją to nie polecam. Ja zgodnie z sugestia Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta składam skargę do Ogólnopolskiego Rzecznika. I pamiętajcie żeby każdą paczkę fotografować przed wysłaniem- inaczej z góry jesteście na przegranej pozycji.

Krzysztof Nowak 8 lut 2022
Nie dość że trzeba przepłacac, to jeszcze wystawiają faktury do opłacenia nie wiadomo za co. Unikać ich jak ognia bo wystawią wam rachunki i powiedzą że nie czytałeś regulaminu na 100 stron drobnym druczkiem.

E C 8 lut 2022
Unikać z daleka, chyba że chcecie aby wam wystawili faktury nie wiadomo za co. Jest dużo innych opcji przesyłek o połowę taniej, bez potrzeby drukowania listu przewozowego nawet takie jak paczkomaty Inpost. Polecam bo to co robi furgonetka wskazuje na to że traci grunt pod nogami chcąc zdąrzyć oskubać klientów bo niedługo itak ta firma prawdopodobnie padnie.

Urszula 6 lut 2022
Bardzo złe doświadczenia. Kurier nie dostarczył przesyłki na adres odbiorcy, natomiast otrzymałam informację e-mailową potwierdzająca dostarczenie przesyłki. Po dwóch dniach poszukiwań okazało się, że przesyłko pozostawiona została w sklepie oddalonym o 4 km, o czym nikt nie był łaskaw poinformować i też nie było kontaktu z kurierem. Próby dodzwonienia się do do DHL też były nie udane.

Furgonetka opinie

jarosław jurek 31 sty 2022
Furgonetka to firma która za nic nie odpowiada praktycznie to tylko pośrednik który kasuje piniądze za nic. Zleciłem przesyłkę którą realizowało DPD uszkodzili przesyłkę i teraz wszystko jest z mojej strony żebym dostał odszkodowanie z ubezpieczenia przesyłki a furgonetki to nie interesuje bo swoje już zkasowali nie polecam to zwykli oszuści

Maja Zuzia 25 sty 2022
Bardzo proszę o podpowiedz kogos kto mial sprawe z tymi oszustami, wyslalam nie duza paczke do Szwecji ktorej odbiorca nie mogl odebrac ni kurier nie dostarczyl kodu , przesylka kosztowala nie cale 80 zl teraz za zwrot rzadaja 1000 zl nękają mnie i strasza smsami i windykacjach listy i emaile Czy zgladzac sprawę do prokratury o wyludzenie? Rzecznik praw konsumenta powiadomiony

Katarzyna 25 sty 2022
UWAZAJCIE NA TE FIRME ! Furgonetka to nieuczciwa firma i nalicza (bezzasadnie) oplaty za rzekome przekroczenie rozmiarow. Biorac pod uwage negatywne opinie klientow jest to zorganizowany proceder. Mam nadzieje, ze UOKiK w koncu sie wami zajmie!

Welke Bartosz 22 stycznia 2022
Nie wiem kto odebrał paczkę, ale nie ten kto powinien… Gdzie jest paczka? Kto ma by ją odebrał! Numer zlecenia 2022011877914

Michał 20 sty 2022
Sprzedano mi usługę w firmie DPD z odbiorem we wtorek 9-17 po czym dostałem info że przesyłka nie była przygotowana co było nieprawdą, na drugi dzień dostałem info że brak adresata, po czym zjawia się w hotelu kurier który nie chciał czekać na przesyłkę która miała do niego dotrzeć z recepcji hotelowej. Cały cyrk. Spóźniłem się z ważną przesyłką, kosztowało mnie to dużo nerwów i kilkadziesiąt telefonów. Nie polecem!!!!!!!

Pawel 17 stycznia 2022
Trzymajcie się z daleka Dodatkowe opłaty na koniec roku. Zero profesjonalizmu. Za dużo aby rozpisywać się o całej sytuacji ale jeżeli zależy państwu na oszczędności to proszę się trzymać z daleka od tej firmy. Niepolecam

zyga 14 sty 2022
Naliczanie dodatkowych opłat. Podobno przesyłka była ponadwymiarowa. Oczywiście nawet sam o kilka centymetrów zawyżyłem podczas wpisania danych po mierzeniu. Żadnego protokołu, zdjęć itd nie wysłali pomimo próśb. Olali reklamację. Nie polecam.

Bartlomiej Mirowski 12 sty 2022
TRAGEDIA. Kurier zamowiony na 07.01, przyjechal 12.01

Robbie 3 sty 2022
Furgonetka.pl OSZUKUJE NA OPŁATACH DODATKOWYCH! Furgonetka.pl bezpodstawnie dolicza opłaty dodatkowe za przekroczenie wagi lub wymiarów przesyłki. Nie przedstawia na to żadnych dowodów i nie reaguje na reklamacje. Wszystko wskazuje na to, że jest to zorganizowany proceder wyłudzania dopłat. PRZESTRZEGAM – NIE KORZYSTAJCIE Z USŁUG TEJ NIEUCZCIWEJ FIRMY.

Jakub 3 sty 2022
Absurdalne opłaty dodatkowe. Ciężko opisać poziom niezadowolenia z tej firmy. Ewidentnie polują na najmniejsze błędy pomiaru i nakładaj abstrakcyjne opłaty dodatkowe. W moim przypadku 100% wartości paczki – 120zł za 1cm różnicę i kilka kilogramów. Nikomu nie polecam.

Robbie 1 sty 2022
Szkoda, że dopiero teraz przeczytałem opinie o FURGONETKA.PL – i dałem tym oszustom szansę na kolejna próbę wyłudzenia. Na początku grudnia wysłałem małą paczkę (0,7 kg) kurierem DHL zamówionym za pośrednictwem furgonetka.pl. Po kilku tygodniach dostałem maila z żądaniem dopłaty z powodu “przekroczenia wagi wymiarowej” przesyłki. Podobno firma kurierska (czyli chyba DHL) stwierdziła, że moja paczka ważyła …24 kg (!).Oczywiście żadnych dowodów, protokołu weryfikacji, czegokolwiek. Po prostu ktoś miał widzenie i wymyślił, że pudełeczko wielkości pilota do telewizora ważyło 24 kilogramy.

Wypełniłem elektroniczny formularz reklamacji, bo zadzwonić do furgonetki lub wysłać zwykłego maila nie można. Bez efektu. Przychodzą tylko kolejne wezwania do zapłaty. Mam ich gdzieś. NIE DAM OSZUSTOM NAWET JEDNEGO GROSZA WIĘCEJ! Jeśli chcą, mogą iść do sądu.NIE DAJCIE SIĘ NACIĄGNĄĆ TYM DZBANOM!

2021

Ania   2021-12-06
Zostałam obciążona dodatkową opłatą za przesyłkę, która była dwukrotnością poprzedniej. Nie otrzymałam żadnych dowodów, paczka nagle się powiększyła i z 10 kg wpisano mi 35. NIE POLECAM, OSZUŚCI.

Marcin Gerber   2021-11-05
Naliczono dodatkowe opłaty. Wszystko ok do momentu gdy po miesiącu nagle DPD doliczył mi dodatkową opłatę za usługę, przewyższającą dwukrotnie koszt oryginalnej przesyłki. Furgonetka.pl w miły sposób umywa ręce wskazując, że zgodziłem się na regulamin i mogę teraz sam wyjaśniać z DPD. Po miesiącu DPD też umywa ręce powołując się, że widocznie coś było nie tak z przesyłką – zero dowodów, konkretów.

Nie polecam, chyba że nagle chcecie odkryć, że naliczono wam ekstra opłaty i macie negatywne saldo i straszenie odsetkami z egzekucją. Nie żądam wiele, tylko wskazanie konkretnie co było nie tak z przesyłką żeby mógł się chociaż odnieść. I proszę nie pisać znowu, że tylko Państwo pośredniczą – powinniście chociaż dla UX wziąć odpowiedzialność i starać się wyjaśnić sytuację z waszym key accountem w DPD. Wolę w takim razie zlecać bezpośrednio.

Teresa Gajda  2021-11-03
Długo czekałam na kuriera z DPD chociaż był umówiony przedział godzinowy, aż zadzwoniłam i upomniałam się o odbiór paczki. Po 3 tygodniach dostałam dodatkową fakturę do zapłacenia z powodu niestandarowych gabarytów. Nie była to paczka trójkątna ani owalna, ani okrągła. Był to zwykły prostopadłościan lekko trącony tzn. w paczce był okap podszafkowy. Już nie będę korzystać i nie polecam tych uslug.  

Mateusz Duklas  2021-10-28
DODATKOWE OPŁATY – OSZUSTWO !
wyslane 2 paczki do Anglii ponad pol roku temu. Obie wartosc do 39funtow wiec bez zadnego cła. Furgonetka ZGUBILA JEDNA Z PACZEK !!! i dodatkowo za obie paczki naliczyla KILKASET ZLOTYCH OPLAT CELNYCH !!! oczywiscie nie przedstawili na to dowodow+ wyslali mi przez pomylke dokumenty obcych ludzi. Pozniej GROZILI MI ze jesli nie usune tych mejli to grozi mi odpowiedzialnosc z ich „stopki mejla”. ZALOSNI OSZUSCI!!! maja 5 gwiazdek na google itp, bo kupuja opinie !!!! ta firma to DNO !

MK   2021-10-28
Nie polecam!!! Po wysłaniu przesyłki doliczane są dodatkowe opłaty (i to trzykrotnie wyższe!!!) o których nie ma informacji wcześniej.

Piotr Sobczyński   2021-10-28
Nie polecam korzystania z usług tej firmy. Po wysłaniu przesyłki doliczane są dodatkowe opłaty o których nie ma informacji wcześniej.  

Paweł Wiśniewski   2021-08-27
Nie chcę się rozpisywać , bo by mi się mogło udzielić. Ale po prostu tragedia najpierw zatwierdzenie jednej paczki w piątek z odbiorem jej ode mnie w poniedziałek , nie wiedząc czemu nie zatwierdzono drugiej? Po odjeździe kuriera i moich interwencjach jaką pomoc uzyskałem dopiero u konsultantki Furgonetka , bo konsultantkę z DPD to najlepiej łopatą przez łeb i do dołu. Następnie kurier powiedział że nie odbierze paczki bo niema takiej. Następnie po interwencji miał przyjechać jeszcze raz tego samego dnia miedzy 12-16 ,po kolejnej interwencji pieprzony kłamca powiedział że był po paczkę o 10 i nie była gotowa.Po prostu porażka.  

Andrzej   2021-10-26
WYSŁAŁEM 2 RAZY ZABEZPIECZONĄ CERAMIKE I 2 RAZY W DROBIAZGACH – UBEZPIECZYŁEM DODATKOWO OPRÓCZ 1000- ZŁ – FURGONETKA UMYWA RĘCE BO TO POCZTA POLSKA – NIE POLECAM ICH DRAMAT . SKORZYSTAŁEM POTEM Z SENDIT – POLECAM  

Artur Pietrykowski   2021-10-21
To było straszne doświadczenie, od początku zamówiłem kuriera w piątek zaznaczyłem że to paleta i zawartość skrzynia biegów, dostałem mejla że odbiór w poniedziałek ok , w poniedziałek przyjechał kurier nie przygotowany na odbiór palety miał przekazać komuś innemu i miał być we wtorek ale nie dojechał to złożyłem reklamację.

Kurier przyjechał w środę dziś jest czwartek i dostałem mejla z siedziby oddalonej ode mnie 70km. ,że nie dostarczą mi paczki więc zadzwoniłem i pytam dlaczego odpowiedź nie wozimy skrzyń biegów ale tam było wyraźnie napisane co jest zawartością a on że albo odbiór osobisty lub odsyłają do nadawcy straciłem min. 50 zł.bo zależało mi na części masakra  

Iwona   2021-10-21
NIE POLECAM! Nadanie w Furgonetce obsługa InPost – nalicza dodatkowe opłaty, które nie wiem na jakiej podstawie i to z ich tabel. Waga wpisana 2,5kg oni naliczają 37,59kg!!! Furgonetka w żaden sposób nie pomogła w sporze rekalmacyjnym InPost tylko wzywa do zapłaty za błędy wynikające z tabel na ich stronie!!! Żenada. A postępowanie dokładnie takie samo jak opinia nedatywna poniżej  

Robert MacMaik   2021-10-21
Uwaga na zorganizowaną grupę oszustów. W zmowie z przewoźnikami furgonetka.pl uczestniczy w procederze naciągania klientów na nieuzasadnione dodatkowe opłaty. Oszustwo ma prostą zasadę działania. Wysyłasz tanio towar za pośrednictwem furgonetka.pl po krótkim czasie przychodzi informacja, że trzeba dopłacić bo towar się „powiększył lub wybrzuszył”. Następnie prośba o złożenie reklamacji, która zostaje odrzucona. Dług sprzedawany jest do firmy windykacyjnej z informacją żeby od tej pory nie kontaktować sie z furgonetka.pl

Oto wycinek oryginalnej informacji : „Jednocześnie prosimy aby wszelkie rozmowy i korespondencja w tej sprawie prowadzone były od tej chwili wyłącznie z Altus Risk Management Services Sp. z o.o. Sp.K.” Czyli proceder prosty jak kopanie kartofli. Ani Przewoźnik ani też Furgonetka nie wysyła zdjęć potwierdzających rzekome powiększenie się paczki twierdząc , że przewoźnik ma do tego specjalne homologowane urządzenia. wysłałem towar na jednej palecie doliczono drugą. Towar wrócił inną firmą firmą na jednej palecie. Będę piętnował tych oszustów gdzie się tylko da. na maila przychodzą wiadomości od furgonetki pisane z automatu że oni tylko pośredniczą a moim zdaniem uczestniczą w procederze! MY I NIKT WIĘCEJ !  

Paweł Tołoczko   2021-11-20
Nie polecamDostałem dodatkowy rachunek na 140 zł „doplata za paczkę „Że niby nie była standardowa oraz że waga nie pasowała.Nie zapłacę za jawne oszustwo.  

Michał   2021-10-14
Naliczają nieoczekiwane koszty, za każdym razem, gdy dzwonisz do pomocy, mówią, że to wina firmy transportowej. Skorzystałem za ponad 5000 zł netto, ale teraz jestem zmuszony do zmiany, ponieważ nie jestem zadowolony.Niewystarczająca i niezadowalająca obsługa klienta  

Adam   2021-10-01
Uwaga oszuści ! Mogę tylko potwierdzić to, co tutaj zostało napisane wiele razy. Furgonetka.pl nalicza opłaty, które wogóle nie są uzasadnione. Moja przesyłka była zgodna z opisem i kurier, który ją przyjmował, nie miał żadnych obiekcji. Na moje nieszczęście nie przyczytałem wcześniej recenzji o tej złodziejskiej firmie, jaką jest furgonetka.pl. Na nieszczęście furgonetka.pl posiadam dosyć duże i aktywne grupy na Facebooku, na których poinformuję o tym procederze 🙂  

Robert MacMaik  2021-09-22
UWAGA NA OSZUSTÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!PO WYSŁANIU TOWARU NA JEDNEJ PALECIE WYSTAWILI FV NA DRUGĄ PALETĘ BO TOWAR WEDŁUG NICH SIĘ WYDŁUŻYŁ O 15 CM. ALBO WYBRZUSZYŁ SAMI NIE WIEDZĄ. NAJPIERW TRZEBA ZAPŁACIĆ A PÓŻNIEJ REKLAMACJA. UWAGA TO ZWYKLI OSZUŚCI. TEN SAM TOWAR WRÓCIŁ INNĄ FIRMĄ NA JEDNEJ PALECIE BEZ DOPŁAT. PRZESTRZEGAM TELEFON ŻEBY NIE BYŁO ŻE KONKURENCJA DO MNIE 605689777 Z DALEKA OD TYCH OSZUSTÓW!

Lili  2021-09-20
Powiem tak, Panie i Panowie prosze omijać szerokim lukiem. Stracone 22 zl ale nauczka na cale zycie by nie ufac pośrednikom takim jak ta firma. Kurier nigdy nie dojechal i finalnie zamówiłam go bezpośrednio i rozwiazalam umowe z nierzetelna firma Furgonetka. Lepiej nieraz stracić nizli sie kopac z przyslowiowym koniem  

Jakub Iracki  2021-09-17
Nigdy więcej nie skorzystam z usług tej firmy. Dzięki fugonetja.pl i DPD Polska zapłaciłem zamiast 40 pln dodatkowe 99.26 PLN. Rzekomo paczka cięższa o 2 kg i przekroczyła limit 31,5 kg. Zwykle złodziejstwo. Jedyny argument DPD to ważenie i ich protokół – plik tekstowy. Zlodzieje

Sławomir Grzesiak  2021-09-16
Zaplacilem za wyslanie 2 paczek 220pln Fedex do UK, oplat dodatkowych dostalem 1867 Wg cennika oplat dodatkowych Fedex jest 180PLN za paczke, furgonetka wspanialomyslnie doliczyla sobie 1507PLN !!!! Napierw powiedzieli ze paczki wazyly 10kg za duzo powniej ze byly 10cm za duze. Oplaty wymusili przez firme do sciagania dlugow. Moj wspolpracwonik przestrzegal mnie przed nimi ale dale sie naciac na nizsze ceny. LUDZIE Z DALEKA OD NICH – czy ma ktos namiar na prawnika ktory z nimi walczyl?

 Gerard Jakubas   2021-09-08
Nie polecam tej firmy furgonetkaopłaciłem za przesyłkę zaległość zero złotych a oni bezczelnie wysyłają następne faktury jako nie opłacone albo zmieniają wielkość przesyłki i wagę i każą sobie dopłacać jak tak dalej pójdzie będę musiał zgłosić próbę oszustwa nie polecam i radzę z daleka omijać tą firmę

magda   2021-09-08
Dodatkowe opłaty albo niedostarczone przesyłki to standard. „Przewoznik domaga się opłaty dodatkowe, przewoznik to i tamto”. Nie polecam, nie oddano mi pieniędzy za niewykonane zlecenie z dpd z hiszpanii i za paczkę, która z nią szła podobno było 1,5 kg więcej i naliczono dopłatę 110zl po 2 tyg dostarczenia paczki  

Krzysztof Auksztulewicz   2021-09-07
Opłaty dodatkowe – oszuści. Standardowo jako jedyny serwis doliczają opłaty dodatkowe. Sendit, epaka tego nie robi. Nikomu nie życzę źle ale oni to dla mnie powinni się zwinąć.  

Aleksandra Kuberska   2021-09-02
Nie dosyć, że wysyłka do Anglii małej paczki kosztowała prawie 200 zł to czas dostawy wydłużył się do ponad 3 tygodni.. Kontaktu z ich strony zero. Paczka została zatrzymana na kontroli celnej na kilka dodatkowych dni, z której musiał ją odebrać odbiorca jadąc ponad 30 km, podając dokładnie co jest w paczce, a był to prezent urodzinowy. Po 4 miesiącach dostałam list z windykacji, o dodatkowej dopłacie 173 zł, którą mam zapłacić, naliczając mi odsetki, więc koszt wysłania małego pudełka wyniósł mnie prawie 400 zł, czyli 3 razy więcej niż koszt na który się zgadzałam na początku…  

Anna  2021-09-02
Odradzam wszystkim. Nigdy więcej !
Naliczają opłaty za błędy kurierów (samowolne, bez mojej wiedzy i zgody przeadresowanie paczki, przez co zresztą dostała nowy numer i doszła do 7latki na obóz dzień później niż zapewnił kurier przy odbiorze, a to było dla nas kluczowe i zaznaczaliśmy to) i próbują naciągać wystawiając ponownie fakturę, za usługę, która była już dawno zapłacona. A na dodatek tę fakturę wystawiają mimo toczącego się postępowania reklamacyjnego. Bez żadnego powiadomienia, bez odpowiedzi na reklamację, zero kontaktu.

Konsultanci niekompetentni, twierdzą, że nie ma w systemie reklamacji, na moją prośbę o ponowne sprawdzenie jednak znajdują, reklamacja jest rozpatrywana w ciągu 30dni, ale wcześniej dostaje się fakturę z terminem płatności 7dni. – Proszę zapłacić a ewentualnie zrobimy zwrot na saldo i będzie to można wykorzystać w kolejnych zamówieniach – czyli nawet nie na konto. Odradzam. Nigdy więcej!  

Mirosław Kruzel  2021-09-01
Uprzejmie proszę o cofnięcie dodatkowych opłat za przesyłkę. Kwota doliczona po korekcie jest niedorzeczna.
Informuję że otrzymałem paczkę zapakowaną w prostokątne pudełko kartonowe zgodnie z deklarowanym rozmiarem dopuszczalnym dla transportu („FedEx”). Jedynym mankamentem było zapakowanie przez wysyłającego paczkę w folię „stretch” o czym może poświadczyć przewoźnik dostarczający paczkę (Paczka rozpakowywana i sprawdzona przy kurierze). Paczka była o kształcie prostopadłościanu w kartonowym pudełku, a nie jak to Państwo sugerują o „niestandardowych kształtach”.
Niezwłocznie proszę wycofać doliczoną kwotę do profilu odbiorcy „Opłata za usługę „Element niestandardowy”, powód: kształt. 151,49 zł” na portalu furgonetka.pl

Oświadczam, że nie godzę się na doliczenie tak wysokiej kwoty (łącznie 227,23 zł) ponieważ o wiele taniej kosztowałby mnie odbiór osobisty! Paczka miała odpowiednią wagę i kształt. Niecofnięcie doliczonej kwoty zmusi mnie do zgłoszenia skargi na przewoźnika a nawet zostawienia odpowiedniego komentarza o charakterze publicznym.Dodam, że portal furgonetka.pl nalicza o wiele wyższe opłaty za paczki mniejsze niż dopuszczalne są dla przewoźników. Pozdrawiam!

LUDZIE MIEJCIE SIĘ NA BACZNOŚCI – TE FURGONY TO KRĘTACTWO! NALICZAJĄ PO CZASIE O WIELE WYŻSZE OPŁATY NIŻ BEZPOŚREDNIO U PRZEWOŹNIKÓW! TAK JAK KTOŚ WSPOMNIAŁ WYŻEJ – w biurze „dpd” proponują furgonetke bo nie chce im się odebrać zgłoszenia. Dodam, że doliczono mi taką opłatę – osobiście gdybym pojechał wyniosłoby mnie to ok 70zł mniej.

Roman Sęder   2021-08-28
Oszuści,naciągaczce, naliczają dodatkowe wysokie opłaty

Antyfurgo   2021-08-28
Tak furgonetka świadczy usługi kurierskie i nie bierze żadnej odpowiedzialności , zrobili sobie jakiś regulamin, ładnie piknie nadają api. do rożnych platform i płacisz jak za zboże przestrzegam po raz kolejny siedzi tam 30 osób i w firmi i bawia sie pośrednika w razie czego jak coś nie tak i tak ci reklamacji nie uwzględnia -to nie jest firma kurierska—

TO POŚREDNIK KTÓRY DAJE WAM TYLKO ETYKIETE ABYSCIE MOGLI WYSŁAĆ PACZKE PRZESYLKE ,JESLI CHCECIE PANSTWO LOGUJCIE SIE BEZPOSREDNIN Z PRZEWOZNIKAMI NAPEWNO BEDZIECIE MIELI LEPSZY KONTAKT– Z PRAWDZIWĄ FIRMA KURIERSKA A NIE FIRMIR Z SERWEREM I 10 BIURKAMI DO OBSŁUGI -DAJCIE KOMUŚ KABZE NABIC I DAJECIE ROBIĆ SIE W BALONA!!!!  

Mr Wisniewski   2021-08-28
Najbardziej mnie śmieszy fakt gdzie w punktach dpd są strecze do użytku i sami pracownicy zachęcają do użycia jego a po korzystaniu z furgonetka naliczają 100% za usługę bo niby była paczka niestandardowa ,po dłuższej rozmowie Pani oznajmia że jednak to skutek streczu który utrudnia przesunięcie paczki OT taka sytuacja, jeszcze było kilka innych ale nie ma sensu się rozwodzić nad tym tematem ogólnie metody jakie stosuje furgonetka nazwałbym bandyckie i tyle w temacie.Nie polecam !  

Aurella   2021-08-24
Oszuści nie polecam !!! Również nie polecam! Już kilka lat wysyłam paczki za pośrednictwem Furgonetki. I wszystko było ok. Ale ostatnio przy większych paczkach (wymiary dokładnie podane co do cm i wycenione na stronie) po kilku tygodniach naliczona zostaje dopłata w kwocie 40 zł…jakimś cudem paczka wydłużyła się aż o 10 cm (a o dziwo skurczyła 5 cm na wysokości). Zakładam kolejne konto i po kilku wysyłkach taka sama sytuacja. Śmiechu warte! Oszuści!  

Dawid Dziuba   2021-08-20
Oszuści. Wysyłasz normalna paczkę, po miesiącu dostajesz dodatkowy rachunek do opłaty bo paczka podobno była paleta(a nie była). Reklamacja olana ze strony furgonetka. Poprosiłem o dowody (choćby zdjęcie mojej wysyłki) ale nic nie dostałem poza blisko 62zl kary. Nie polecam  

Katie Cherry   2021-08-20
Wyłudzacze !!! Paczka standard ,dokladna waga,dokladna miara, starannie opakowana w stetch. Wszedzie na calym swiecie mogloby sie wydawac najnormalniej przygotowana do wysylki. Ale nieeee tutaj jest traktowana jak niestandard ,bo przesuwac jej nie mozna i podwojona cena . Zlodziejstwo, sami sobie doliczaja jakies dziwne kwoty bez uzgodnienia. Omijac takich posrednikow !!!  

Jacek Gomoła   2021-08-19
Nie wysyłajcie nic z tymi oszustami !!!!! Naliczają opłaty nie wiadomo za co !!! Nie można się z nimi dogadać.  

David Maciej   2021-08-19
UWAGA na portal furgonetka.pl. Po przez strone zlecilem wysylke 4 paczek, opony do auta. Podalem dokladnie wage i wymiar, na stronie furgonetka.pl otrzymalem wycene 82zl. Zlecilem wysylke. Przyjechal kurier budem, zabral 4 opony i pojechal. Po kilku dniach otzrymuje info ze mam doplacic 330zl !! bo wysylka byl ana palecie !! Jakim cudem !! Jak odemnie odebrane byly 4 paczki i dostarczone 4 paczki, nigdzi enic nie bylo na palecie !! Tak, ze prosze uwazac, podawaja niskie ceny przy rezerwacji a pozniej zadja kosmicznej doplaty.

Mam wezmanie do zpalaty na 330zl !! moze jest wiecej tak oszukanych osob to uda sie ukrocic dzialalnosc furgonetka.pl.Zalozylem strone FB Furgonetkapl-scam, prosze pisac jak zostali Panstwo oszukani, moze wspolnie uda sie ukrocic te praktyki portalu furgonetka.pl  

Martin Zet   2021-08-18
Dramat! Nadałem paczke do paczkomatu z dostawa na sobote. Paczka oczywiście nie dotarła. Firma nie poczuwa się do odpowiedzialności tylko zwala winę na Inpost…Jesteście pośrednikami więc to wasz z….obowiązek. Dodatkowo dostałem rachunek na 13zl za zwrot paczki…nie polecam!!!!!!!!!!!!!!  

Lilianna Luśka Hajdasz   2021-08-16
Skorzystałam z platformy Furgonetka.pl wysyłając paczkę z prezentem na wyznaczony dzień. Przewoźnikiem był DHL. I gdybym nie zaglądnęła na śledzenie przesyłki żyłabym w świadomości, że przesyłka została dostarczona w wybranym przeze mnie terminie. Ale nie…okazało się, że Furgonetka w liście przewozowym na końcu adresu dodała kropkę …tak kropkę o taką (.). A DHL olał sprawę bo ponoć takiego adresu z kropką nie ma. I przesyłki nie dostarczyli. Kazali mi pisać reklamacje itp. Nigdy więcej nie skorzystam i nie polecam.  

Aga  2021-08-13
Paczka idzie prawie 2 miesiące. Oczywiście jest doplata bo wg wymiarów nagle paczka ktora wazyla ok 1-2 kg wazy 20kg. I fedex i furgonetka robią sobie żarty, chcą packing list przy zwrocie towaru w UE! A – i zlikwidowali kontakt telefoniczy. CHyba już nie są w stanie rozmawiac z wkurzonymi klientami. NIGDY WIECEJ!  

Janusz Thx  2021-08-08
NALICZANIE DODATKOWYCH OPŁAT
Waga i wymiary paczki podawana co do centymetra, po jakimś czasie dostaję wiadomość o korekcie salda z powodu przekroczenia limitu wagowego/wymiarowego w rezultacie koszt przesyłki wzrasta z 60zł do 107zł. Reklamacje są odrzucane przez Fedexa i Furgonetkę.  

Rafał Wójcik  2021-08-06
doliczają opłaty, odwołania rozpatrują negatywnie. Niech ktoś zainterweniuje w tej sprawie , oszuści wyrywają kasę… Omijać Furgonetkę szerokim łukiem jeszcze z takimi oszustami to się nie spotkałem…..

UKRYTE DOPŁATY  2021-08-05
Nie polecam. Oszuści doliczają ukryte bezpodstawne opłaty. Oczywiście wszelkie reklamacje odrzucają.

Klient  2021-08-04
Fedex nalicza dodatkowe oplaty bez powodu. Dolicza sobie niestandardowy rozmiar, mimo ze nie byl. Tak samo dolicza sobie dlugosci paczek, aby wyłudzić dopłatę. Nie polecam.  

Daniel  2021-08-04
Uwaga! Serwis dolicza opłaty dodatkowe PO wysłaniu przesyłki. Dostałem fakturę 6 tygodni po wysłaniu przesyłki, która podrożyła usługę o 300%. Zdecydowanie nie polecam  

Marzena   2021-08-04
Firma dolicza dopłaty do przesyłek niesłusznie. Podałem wymiary pączek zgodne z rzeczywistymi mimo tego doliczone zostały dopłaty do pączek

Farewell   2021-08-03
Oszuści i złodzieje. Po dwóch tygodniach naliczają dodatkowe koszty za przesyłkę niestandardową, mimo iż przesyłka spełniała wymogi. W formularzu wyraźnie jest zaznaczona opona jako przesyłka standardowa. Żenada nie polecam !!!!  

Irek   2021-08-03
Witam nadanie przesyłki i wycena tanio . Ale po dostarczeniu przesyłki po dwóch tygodniach dostałem dopłatę za nadwagę i ze przesyłka niestandardowa . Urządzenie w katalogu producenta ważyło 44kg. Plus karton może 5kg. Napisali ze waga 51,5 kg żal no i wymiary niestendartowe do dzi na stronie furgonetki za te wymiary przesyłki i wagę 50 kg cena się nie zmieniła i nikt nie mówi ze jest to przesyłka niestandardowa. Więcej z ich usług nie skorzystam Oszuści naciągacze dorabiacie na krzywdzie ludzkiej złodzieje .  

Mariusz   2021-08-02
Firma fedex dolicza dopłaty do przesyłek niesłusznie. Podałem wymiary pączek zgodne z rzeczywistymi mimo tego doliczabe so dopłaty do pączek.  

Piotrek   2021-08-02
Zero odpowiedzialności i przerzucanie winy na przewoźnika . Chętnie biorą pieniążki za przesyłkę i na tym koniec.od kwietnia 2021 r do dzisiaj – 02.08.2021 nie zapłacili mi za pobraniowa przesyłkę . Absolutnie NIE POLECAM i ODRADZAM !!!! SPRAWA WYLĄDOWAŁA NA POLICJI Z TYTUŁU KRADZIEŻY !  

Adrian   Black 2021-07-30
Firma Furgonetka niestety ma tendencję do doliczania wyimaginowanych cen – już po fakcie. A my się na te ceny nie godzimy, za każdą taką „krzywą akcję” – będzie negatyw. Czy inni też dostali dziwne „extra” dopłaty, zupełnie nieuzasadnione ? Próbowaliśmy się w tej sprawie kontaktować z samą furgonetką, ale czymże jest firma bez adresu ? Finalnie, jest to wcale nie taki tani, jednak tani serwis. Nic poza tym. Paczka PL – UK czasami idzie 4 dni, czasami 4 tygodnie.  

marian   2021-07-30
brak dbałości o przesyłkę ze strony kurierów i naliczanie dodatkowych opłat z Du p wzietych  

Wisła   2021-07-28
Kase kradną bez dowodów Potem każą relkamacje robić  

Piotrrr   2021-07-27
Furgonetka nie wypłaca pobrań ,od 3 miejscu czekam na zapłatę. Oszuści  

J S Car   2021-07-27
przesyłka zniszczona dokumenty reklamacyjne złożone a furhonetka olała problem tylko jeszcze doliczyła zwrot paczki nr 00359007738674316449 paczka z ubezpieczeniem i wartością  

Boco8  2021-07-27
Cygan i oszust furgonetka doliczają ceny z kosmosu  

Coco  2021-07-27
Porażka Waga im się zepsuła wysylasz to samo przez 5 lat a teraz dolicza 150 zl do paczki  

Ja  2021-07-26
Cygany złodzieje

Pit  2021-07-24
PRZESTRZEGAM przed tymi oszustami . Od prawie 4 miesięcy nie otrzymałem zapłaty za paczke pobraniową . Paczka doręczona a cwly czas zasłaniają się firmą kurierską gdzie pieniądze za paczke płaciłem furgonetce. Zero poczucia odpowiedzialności i zachowania dobrego imienia i dobra klienta . Absolutnie nie polecam jak i nigdy więcej nie skorzystam !!! Sprawa wyładowała na Policjj a ostatecznie i w Sądzie z tytułu kradzieży /przywłaszczenia mienia .

wojtek  2021-07-24
OSZUSCI, doliczaja sobie za przekroczenie wagi i rozmiaru. NIE polecam

Sławek  2021-07-22
Nadałem przesyłkę , firma przyjęła szybko pieniążki $$ , w systemie pojawiła się informacja że nadana przesyłka jest już na sortowni po godzinie 18 . Hura klient będzie zadowolony . Ale wracam do domu i widzę paczka znajduje się na podjeździe i w dalszym ciągu znajduje się pod firmą . po kontakcie z MOJEJ strony okazuje się że przesyłka została anulowana ale pieniążków w dalszym ciągu nie mam . OSZUŚCI to najdelikatniejsze słowo jakie chciałbym przekazać o zaistniałej sytuacji .

Max  2021-07-22
Zarabiają na opłatach dodatkowych, które wystawiają po długim czasie od doręczenia paczki. Przysyłają wezwania do zapłaty za rzekome przekroczenie gabarytów przesyłki. Koszt przesyłki 15 zł. Koszt opłat 100 zł. Wtedy biznes się spina

ja   2021-07-21
porażka cygany złodzieje

Antoni   2021-07-20
Firma dolicza opłaty dodatkowe za niby za ciężkie paczki które były przy kurierze ważone, a co lepsze nawet mam zdjęcia przesyłek z wymiarami i wagą. Reklamacje są odrzucane.. oszuści i nic więcej.

Ja   2021-07-19
Doliczają niesamowite koszty opłaty dodatkowe Nawet nie pokazują dowodów tylko od razu kasa z konta na minus idzie Tumacza się ze mozna zrobić reklamację i tak nic z tego bo oni swoje

wwacceek  2021-07-17
Złodzieje po kilku miesiącazch żądają dopłaty

DOMINIK  2021-07-16
..typowy „szmaciany” pośrednik /broker/ kurierski wykorzystujący słabość klienta indywidualnego przed korporacyjnym , i aby podbudować sobie finanse każdą minimalna odchyłkę wymiarowa lub wagowa /większość firm kurierskich podaje to na bieżąco -on line – i jeśli się pojawi dopłata pewna/ powoduje naliczanie dopłat …………….choć wysyłając taką samą przesyłkę przez portal o nazwie …”a.. ro”, nie skutkowało dodatkowymi naliczeniami. Generalnie polecam każdemu klientowi wysyłającemu dużo przesyłek podpisywanie umów z firmami KURIERSKIMI ….i szerokim łukiem omijać wysyłki indywidualne za pomocą -furgonetka śmieciowy portal brokerski…..”A…gro”, niestety nie fikną , bo za „cienkie bolki ” i tam nie pojawiają się dopłaty za drobne odchyłki wymiarowo-wagowe.

GENERALNIE NIE POLECAM furgonetki..OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM …korzystać z brokerów KURIERSKICH ,którzy nie żerują na doliczeniach gdzie w zdecydowanej większości firmy kurierskie nie naliczają dodatkowych opłat dla brokerów…….a śmieciowe portale brokerskie wykorzystują aktywne systemy przekazywania danych wymiarowo-wagowych .powodując NALICZANIE KAR za drobne odchyłki w stosunku do zadeklarowanych w liście przewozowym . Mam popisane umowy z firmami kurierski ..i tam nigdy nie zażyły się dopłaty za odchylenia wymiarowe , czy wagowe/drobne/ …… OMIJAĆ furgonetkę ……….

Katarzyna  2021-07-15
Naliczoni mi dwie opłaty, których nie powinnam płacić. Brak odpowiedzi na zapytania.

Tomzik  2021-07-14
Chciałem opisać moją przygodę z serwisem furgonetka i doliczaniem opłat za gabaryt- to dopiero są opłaty. Na szczęście nie popłynąłem, nie dużo bo tylko na 250 zł przy wysyłce 800 paczek. Wygląda to tak że korzystam z programu wspierającego sprzedaż, dostałem api od furgonetki aby zintegrować furgonetke z tym programem. Działało i było ładnie do czasu. Po miesiącu wszedłem doładować konto bezpośrednio na furgonetka.pl, a tu patrze w zamówienia i opłaty – paczka do dpd wymiary 60x50x60 waga 25kg 112 zł, patrze następna dwa dni wcześniej 52x48x60 113 zł waga 28kg, następna 85 zł 50x20x50 waga 20kg – to są mistrzowie oszustwa.

Napisałem do nich czy u nich jest w serwisie dodatkowo waga gabarytowa i mają algorytm mimo że dpd ma wymiary 300cm gabaryt (czyli 2x krótszy wymiar, 2xkrótszy wymiar=1x najdłuższy wymiar i paczka do 31,5kg żadnego z tych wymiarów i wagi nie przekroczyłem. Lecz furgonetka.pl znalazła swój system ma algorytm i ma jakąś wagę gabarytową. Mnie wyszły w a g i z tych wymiarów ponad 31,5kg, jak sprawdzałem bezpośrednio w tymże oszukańczym serwisie -zaznaczam że w programie pomocowym wspierającym sprzedaż B….L nie są pokazywane ceny do akceptacji tak jak to jest w furgonetka.pl. Prosiłem oczywiście o wyjaśnienia to w odpowiedzi zbywano mnie i odsyłano do regulaminu itp.

Czytałem regulamin i cenniki Dpd w ich serwisie furgonetka oczywiście nie ma nic takiego, jest tylko waga i nic poza tym 31,5kg – nic nie ma o opłatach gabarytowych. Najlepsze że to nie kara od DPD tylko kara od furgonetki. Normalnie ta przesyłka kosztuje 18 zł, mnie 112 zł u tego samego kuriera. Oczywiście nie odpuszczam już podjąłem kroki prawne i najprawdopodobniej będę wnosił swoje roszczenia, ponadto oczywiście wszelkie inne utrudniania tego serwisu również zgłoszę do wszystkich organów które chronią konsumentów, organy podatkowe itd.

Ten serwis niech zarobi tak na 1000u klientów miesięcznie, rachunek jest prosty, a większość macha ręką i olewa to. Ja tego nie odpuszczę, powinni dostać co najmniej 200tysiecy kary od UOkiK oraz roszczenia prywatne. Czas, stawka, opłaty sądowe i zmarnowany czas oraz odszkodowanie. Chętnych jeżeli maja podobne doświadczenia zapraszam do kontaktu. Nie dajmy się robić w Balona tej maszynce do robienia ludzi w…..

Firma korzystająca z usług Furgonetki  2021-07-14
Firma Furgonetka, która jako pośrednik w żaden sposób nie potrafi pomóc ani wziąć odpowiedzialności kiedy pojawiają się problemy. Można wysłać 10 przesyłek i wszystko będzie ok i bez problemów. Przy jedenastej wysyłce pojawi się problem – np. niesłusznie naliczona dopłata przez- np.DPD – i Furgonetka nie wesprze swojego klienta, nie ułatwi reklamacji, nie będzie stroną zabiegającą o pozytywne rozwiązanie spornych kwestii. Nawet pomimo twardych dowodów dostarczanych przez klienta. P.S. Dobra rada korzystających z usług tej firmy, jeżeli dostaniecie niesłusznie naliczoną i wystawioną FV, nigdy jej nie płaćcie, bo pieniędzy nie odzyskacie, a na pewno Furgonetka Wam w tym nie pomoże.

Piotr   2021-07-13
Furgonetka to oszuści . Naliczają dodatkowe opłaty za rzekomą weryfikację . Pomimo wysłania dokumentacji zdjęciowej próbują wyłudzić nie należne im pieniądze . Zamykajcie konta bo wcześnie czy później was oszukają .

Piotrr   2021-07-13
Furgonetka nie wypłaca pobrań ,od 3 miejscu czekam na zapłatę. Oszuści

Antyfrugo   2021-07-13
UWAŻAJCIE NA OSZUSTWA SERWISU FURGONETKA.PL ZWŁASZCZA PRZEZ api innych platfor jak Basel… nie widać ceny przesyłki potem okazuje sie że płacisz za nią 1000% więcej –Reklamacji nie ma co szukać serwis kontaktowy ti wyłuczone babska aby mówić na nie— maja algorytmy na DPD paczka nalicza jakieś kwoty za przekroczenie gabarytu zarabija na tym – normalnie dpd ma 300cm i 30 kg u nich dasz 290 cm i 25kg wyliczy ci 35kg i płacisz zamiast 18zł 112zł—typowe oszustwo bo akceptujesz regulamin—onie nie płacą zadnych kar do dpd płacisz kare furgonetce— omijajcie dalekim łukiem

Radek   2021-07-12
Uwaga oferowana cena za przesyłkę nie jest ostateczna, potem doliczają bardzo wysokie dopłaty, to za kształt, to za wagę, obsługa klienta słaba.

RG   2021-07-12
Ździerstwo, co chwila doliczają dodatkowe opłaty do już opłaconych przesyłek, zdecydowanie polecam korzystać z innych podobnych serwisów.

Ja   2021-07-09
Wysylka 2 paczek o jednej wadze Do jednej doliczyli 48kg A druga ważyła 20 kg Dwie takie same przesyłki do jednego kuriera Cygania jak mogą

Piter   2021-07-08
Uwaga furgonetka to oszuści nie zwracają pobrań i nie odpisują na reklamację. Zanim coś wyślecie poczytajcie opinie. Paczka wysłana i po 2 miesiącach dalej nie zwrócili mi pobrania.

Piotr   2021-07-08
Tragedia nie firma. Nadałem paczkę za pobraniem , nie dość że paczka dostarczana była do klienta ponad 2 tygodnie to jeszcze nie pobrano pobrania . Paczka między czasie miała nadawane kolejne numery 4x ŻENADA. Złożyłem oczywiście reklamację to furgonetka przetrzymywała pismo 4 dni i dopiero wysłała do firmy kurierskiej dpd . Wychodzi na to że czas doręczenia u nich to 2 tygodnie a pieniądze zobaczę za 2 ale miesiące.Reasumując , nie widzę absolutnie sensu działalności na rynku takiej furgonetki po za dojeniem dodatkowych pieniędzy .

Jak będę chciał nadać paczkę to również mogę ją nadać bezpośrednio na stronie firmy kurierskiej . Furgonetka zaprezentowała kompetencję na poziomie 0 , pieniądze chętnie kasują , ale już na wszelkie pytania w odpowiedzi jest zasłanianiem że już piszą do firmy kurierskiej , w takim razie po co oni są ? Ale mam nauczkę , skorzystałem , zostałem wystrzelony i więcej nie skorzystam a i wszystkim będę odradzał .

Adam Romanowski   2021-07-08
Doliczają dodatkowe opłaty po miesiącu od dostarczenia towaru wyższe niż koszt samej przesyłki!!Odradzam!! Oszuści!!

pit   2021-07-06
Witam 13.04.2021 roku nadałem paczkę pobraniową poprzez serwis furgonetka.pl Nr paczki to : 1Z2F28E37930074642 Do tej pory nie otrzymałem zapłaty za paczke gdzie mój kontrahent ja otrzymal ,od 3 miesięcy furgonetka przerzuca odpowiedzialność na firmę kurierska a ta do tej pory nie wniosła do sprawy nic . Zaznaczam ze mój kontrahent paczę otrzymał. Sprawa ostatecznie znajdzie swój finał na policji z tytułu kradzieży /przywłaszczenia pieniędzy . Absolutnie nie poleceniem i ostatni raz skorzystałem usług owej firmy .

300.  Piotr   2021-07-02
Zamówiony kurier z FedEx nie przyjechał na czas. Wg. Infolinii furgonetka spowodowane to było błędem w systemie FedEx. Moja paczka została więc ode mnie odebrana po kilku dniach dopiero po mojej telefonicznej interwencji. Skoro zdarzają się błędy w systemach firm kurierskich o których wie furgonetka.pl to powinni Państwo informować o tym swoich klientów lub sami wskrzeszać nieobsłużone paczki.

Swoj  2021-07-01
Doliczyli mi za zwrot paczki którego nie ma. Numer przesyłki który jest podany nie istnieje w systemie firmy kurierskiej. Paczka została odebrana przez adresata i nie było żadnego zwrotu. Oszuści nie polecam. Uciekać jak najdalej od tej firmy

Mike Modrzewski  2021-06-30
Zawyżone opłaty doliczane po kilku tygodniach, odrzucają każdą reklamację. Potem bezpodstawnie przekazują do windykacji ALTUS-RMS i trzeba bujać się z pismami do sądu. Omijać szerokim łukiem 😉

Tomasz Toczko  2021-06-30
Po 3 tygodniach przysyłają jakąś dopłatę za dostarczona paczkę – ,,dziady” pierwszej kategoriiWpisałem w zamówieniu wagę na ,,górkę ” ,żeby nie było dziamgolenia potem ,a i tak dopłatę na saldzie mam na minus – nie polecę i nie skorzystam już .Paczka była mała i waga także – niech kurier waży pr,y odbiorze i wtedy jakieś roszczenia ,a nie po 3 tygodniach

Danielak1989   2021-06-29
Nie polecam. Firma po 2 tygodniach nalicza „księga niestandardowa”. Twierdzi że to przewoźnik. A tak naprawdę to furgonetka nabija sobie dodatkową kasę. Wysłałem około 50 paczek. Do 20 paczek usługę dodatkową zaliczyli. Nie potrafią przekazać informacji o dodatkowych kosztach. Zwykle naciągane ludzi. Niby oszczędza się 6 zł na paczce A po czasie trzeba dopłacić 20zl . Oszuści.

Baca  2021-06-28
Ostrzegam!!! przed naliczaniem bardzo wysokich dodatkowych opłata, nie ma znaczenia że podałeś prawdziwe dane i masz zdjęcie paczki. Ściemniają że przewoźnik ich obciążył to my musimy zapłacić i odwoływać się do DPD oni nie są stroną. Ponadto odpowiedź jest zawsze negatywna z brakiem dowodu że podaliśmy inne dane do wyceny. Cały proceder ma znamię przestępcze

Marian  2021-06-25
Przy 2cm różnicy – wg ich pomiarów, podczas gdy sam mierzyłem i było co do centymetra wystawili karę w wysokości 47zł – firma jest całkowicie niepoważna i to co robią zakrawa o oszustwo. Odradzam w opór

DL1087   2021-06-23
Nie polecam FURGONETKA.PL. Wysłałem paczkę wg ich cennika i wymiarów za ok 30 zl a po ok 3 tyg kazali dopłacić ok. 60 zl. z powodu złego zapakowania. Problem w tym, że paczkę pakował ich kurier a ja za to mam zapłaci 300% ceny cennikowej. Gdybym to wiedział to bym nie wysłał paccki gdyż koszt przesyłki to teraz 30% wartości paczki. Mimo reklamacji nie ma o czym rozmawiać (nie uznali mi 3 reklamacji). Firma windykacyjna już się mną zajmuje. Mój prawnik jasno to określi – To jest forma wyłudzenia i zastanawiam się nad zgłoszeniem tego na policje. Uważajcie na Furgonetka.pl

Aleksandra  2021-06-23
Nie polecam. Słaby kontakt, proszenie o przelanie pieniędzy za wysłana paczkę za pobraniem, długi czas oczekiwania…

Karolina  2021-06-22
z 10 paczek 4 zostały uszkodzone,karton podarty a niektóre przedmioty w paczce uszkodzone ! Firma inpost niestety nie poczuwa się do odpowiedzialność za zniszczenia. Choć paczki uległy zniszczeniu lub uszkodzeniu podczas transporu.

Krzysztof Ksiezak  2021-06-21
NIE POLECAM STOSUJA KARY !!!!!

Michał  2021-06-20
Zawsze gdy wysyłam paczkę to ją dokładnie mierzę i ważę. Korzystam z Furgonetki od wielu lat. Podczas wysyłki ostatniej paczki zostały mi naliczone dodatkowe koszty za niby zaniżone wymiary oraz wysyłkę o niestandartowym kształcie. Sprawdziłem te informacje i podane wymiary różniły się o 1 cm :-)) a o co chodziło z tym niestandartowym kształcie do dzisiaj nie wiem. Mimo dwukrotnego odwoływania moją reklamację odrzucono. Chyba będzie trzeba przenieść się do konkurencji.

zajdel537  2021-06-17
Ostrzegam potencjalnych klientów tej firmy przez korzystaniem z ich usług. Mimo że przesyłka została opłacona z góry z konkretnym sposobem dostawy ,firma sama zmieniła sposób odbioru przesyłki bez mojej akceptacji .Następnie wystawiła fakturę na te bezprawne działania. Najciekawsze jest to iż w korespondencji prowadzonej z firmą furgonetka wcale nie ukrywają że o ni za nic nie odpowiadają ,a potencjalny klient musi liczyć się z tym iż jego zlecenie może zostać zmienione a on za to zapłaci.

W tej chwili testem nękany przez firmę windykacyjną .Oczywiście sprawa skończy się w sądzie ,gdyż bezprawne działania tej firmy naruszają moje dobra osobiste. W przygotowaniu jest również zgłoszenie do UOKiK gdyż przeglądając opinie nie są to działania jednostkowe

Katarzyna Lazarko  2021-06-16
NIE POLECAM!!! Wysłałam paczkę do UK 10.05.2021 do tej pory nie doszła . Na wszystkie trzy zapytania, obsługa odpowiada lakonicznie prosząc o cierpliwość i że dadzą znać. Bez odzewu!. Złożona reklamacja została odrzucona ze względów na podanie złego powodu „opóźnienie” a miało być „zagubienie”, chociaż ewidentnie widać w statusie że dotarła do określonego punktu oddalonego kilka godzin od miejsca docelowego. Więc raczej wiadomo gdzie jest.

Alex Ziółek  2021-06-16
Firma nalicza bezpodstawne opłaty. Radzę omijać szerokim łukiem. Zamawiajcie bezpośrednio u przewoźników ponieważ korzystanie z tej firmy wyjdzie wam słono.

Tomek  2021-06-16
Przestrzegam przed korzystaniem z usług furgonetki. Firma scam, wystawia faktury za zasilenie konta, za opłaty dodatkowe . Później straszy windykacją. Brak żadnego kontaktu a niby tyle ludzi zatrudnia

Stella  2021-06-15
Niestety jestem rozczarowana dodatkowymi opłatami , wszystkie reklamacje kończą się na nie akceptowaniu ich bezpodstawnie. Wypisujemy się

Maciej Skałkowski  2021-06-15
Nie polecam. Zostałem oszukany przez DPD. Jeśli wysyłam malutkie pudełko ze zwrotem butów new balance w oryginalnym pudełku owiniętym tylko streczem i ważącym poniżej 1 kg, a wmawia mi się, że wysłałem pudło jak z pralki o wadze 27 kg to coś jest nie tak! Za tydzień ktoś będzie mi próbował wmówić, że wysłałem 100 paczek, których nie wysłałem. Normalnie poszedłbym do sądu i wygrał, ale nie mam czasu na sądzenie się o 4 złote. Zapłaciłem tę kwotę i zlikwidowałem konto. Przewoźnicy naliczają opłaty dodatkowe, bazując na rzekomy wydruku z automatycznej maszyny sortującej.

Nikt się nie podpisuje pod pismem, nie ma żadnego zdjęcia, dowodu, oświadczenia kuriera lub osoby przyjmującej, itp. A przecież maszyna może źle sczytać paczkę, jak np folia się rozwinie, lub zajdzie jakaś inna pomyłka. Niestety DPD ma to gdzieś i wyłudza pieniądze. Reklamacja, odwołania nic nie dają, na moja prośbę o przedstawienie dowodów cisza i olewka. Żadnego wsparcia od Furgonetka.pl.Nie godzę się na bycie oszukiwanym, nie mam zamiaru nagrywać filmu z przekazania paczki i żądać pisemnego protokołu odbierającego kuriera by się zabezpieczyć przed nieuzasadnionymi roszczeniami.

Furgonetka pl umywa całkowicie ręce w razie takich problemów. Wolę się użerać juz bezpośrednio z podwykonawcami. Nie godzę się na coś takiego, przypomina mi to sytuację, gdy deweloper, któremu płaci się pieniądze za mieszkanie odsyła do swojego podwykonawcy, jak coś jest nie tak. Ja płacę firmie furgonetka.pl a oszukuje mnie ich podwykonawca.Dlatego nie zamierzam ryzykować swoich pieniędzy biorąc udział w takim eksperymencie.

Adam  2021-06-14
Bandziory z FURGONETKA i DPDPrzesyłka przez DPD zapakowana w karton o kształcie sześcianu choć sklejany z kilku kartonów.Zawieziony do DPD —– CELOWO – z pytaniem czy dobrze zapakowane – DPD odpowiada jest OK !Po czym przychodzi żądanie dopłaty ponad 100% od furgonetka.pl za niby za nietypową przesyłkę.Co z tego, że zaoszczędzone 15% na przesyłce,jak potem dopłacam 100%.—- bandziory !!!

Sebastian  2021-06-10
Z daleka od nich!!! Raz nadałem przesyłkę i do dzis jestem nękany przez różne instytucje do odzyskiwania długów. Naliczają kary za rzekome nie zgodności paczki. Omijać szerokim łukiem!

Tatiana Mienkina  2021-06-09
Oszuści jakich świat nie widział. Jeden raz dała się nabrać i dopłaciła 50% od ceny. Następnym razem wysyłka kosztowała 70 zł za, chwile doleczono mi jeszcze ponad 98zł. A potem zaczełi mi wysyłać wiadomości ,listy, zastraszać sądami, komornikiem ,kiedy dzwoniłam żeby wytłumaczyć, rzucano słuchawkę. Oszuści i chamy. ODRADZAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jacek  2021-06-08
Złodziejskie praktyki doliczania dopłat do przesyłek, Doliczyli dodatkowe koszty za przesyłkę po jej realizacji. Odmowa reklamacji. Kilka przesyłek zamawiane na ten sam wymiar, następnie dodatkowa oplata do dwóch. Na mail, z zapytaniem co było nie tak, przesyłają zdjęcie przesyłki ,które nic nie wyjaśnia. Gorąco nie polecam tej firmy.

AMG   2021-06-07
Skorzystałem,podając pełne wymiary paczki i jej wagę oczywiście wybierając „najtańszą” ofertę. Niby wszystko ok ale z czasem otrzymałem fakturę do opłaty z furgonetka.pl za : „Opłaty za usługi dodatkowe lub niestandardowe zgodnie z cennikiem serwisu furgonetka.pl”. Wychodzi zatem ,że cena za usługę nie jest nigdy pewna i zawsze można doliczyć coś za „niestandardowe” rozmiary ,a co najważniejsze nie uzyskamy żadnego uzasadnienia do wystawionej faktury za niestandardową usługę. Szczerze odradzam

Jedrus G  2021-06-07
Szczerze odradzam. Skorzystałem,podając pełne wymiary paczki i jej wagę oczywiście wybierając „najtańszą” ofertę. Niby wszystko ok ale z czasem otrzymałem fakture do opłaty z furgonetka.pl za :”Opłaty za usługi dodatkowe lub niestandardowe zgodnie z cennikiem serwisu furgonetka.pl”. Wychodzi zatem ,że cena za usługę nie jest nigdy pewna i zawsze można doliczyć coś za „niestandardowe” rozmiary ,a co najważniejsze nie uzyskamy żadnego uzasadnienia do wystawionej faktury za niestandardową usługę. Szczerze odradzam

StefanG  2021-06-04
Doliczyli dodatkowe koszty za przesyłkę po jej realizacji. Odmowa reklamacji. Infolinia to 30 minut czekania a jak się zadaje pytanie o reklamację to się rozłączają. Zamawiasz przesyłkę w dobrej cenie, później doliczają dodatkowe opłaty, wystawiają dodatkową fakturę i straszą windykacją.

Mimi  2021-06-03
Oszuści i naciągacze. Paczka zmierzona i zważona przed nadaniem – wszystko ok. Po dwóch tygodniach przysyłają dodatkową fakturę za ponadnormatywne wymiary + 45 zł. Niby paczka w transporcie urosła?! W sumie koszt nadania małej paczki na terenie PL wyniósł 65 zł.

Daniel Paradoks  2021-06-02
Nie dajcie się naciągnąć. Ta firma to zwykły przekręt finansowy. Po skorzystaniu z jej usług będą wysyłać wam kolejne rachunki jako „opłaty dodatkowe”, wystawione zupełnie bezprawnie i bezpodstawnie. Firma odmawia wydania raportów pomiarowych nadanych paczek, do czego jest zobowiązana prawnie.

Marika Betey  2021-06-02
Ja także mam dodatkowe koszty po czasie, a mam pytanie czy ktoś zapłacił? Czy pisaliście pismo do tej nowej faktury?

Dymek117  2021-05-31
To nie jest żaden pośrednik a jedynie oszust na skalę krajową. Brak jakiegokolwiek kontaktu, opłaty dodatkowe pojawiają się po dostarczenia przesyłki, dostarczone zdjęcia wysyłanej paczki nie pomagają, firma wciąż twierdzi iż była ona dwukrotnie większa od deklarowanych wymiarów. Nikt nawet nie czyta reklamacji, generują tylko automatyczne odpowiedzi. Po miesiącu może okazać się, że zapłacisz kilkaset złotych za wysłanie zwykłego listu. Oczywiście firma odmawia wydania protokołu pomiarowego, co jest jej obowiązkiem. OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM.

Sylwia Sylwia  2021-05-31
Masakra paczka do UK, gdzie podatek itp. Płaci odbiorca a mnie przysłali na fakturze. Plus tez doliczane do paczek gabarytów wziętych z d…y

Stella  2021-05-28
myslalam ze to fajna firma ale dodawane sa dodatkowe opłaty od UPS bezprawnie, bez wyjaśnień a reklamacje zamykane. Do każdej paczki 32zl , dziękujemy za takich przewoźników. Furgnetka – pozwalacie na oszukiwanie ludzi!

WuTheGenius  2021-05-27
Zaczynają doliczac bez podstawne dopłaty, za wagę, kształt, gdzie wszystko było zgodne z wymogami.

Krzysztof   2021-05-26
przewoźnik zanegował fabryczne wymiary i wagę przesyłki, poza skopiowanym bełkotem brak jakiegokolwiek uzasadnienia dla zakwestionowania fabrycznej wagi i wymiarów przesyłanego urządzenia. Jeżeli klient akceptuje ofertę poprzez portal, to chyba jest ona wiążąca. Jeśli nie to jest to jakiś oszukańczy koncept naciągactwa

Wanda  2021-05-25
Odradzam! Uwaga! Ostrzegam na swoim przykładzie przed korzystaniem z Furgonetka.pl wraz z firmą DPD. Ten tandem nalicza sobie opłaty dodatkowe ( czytaj kary w kwocie 122,43zł ) z sufitu za rzekome przekroczenie wymiarów gabarytowych. Wysłałam paczkę do Włoch. Nie jestem nowicjuszem. To już moja 8, do wcześnieszych jakoś nie było uwag. Ale to było przed COVID’em. Paczka zmierzona i zważona przed wysyłka 5 razy i wszystko się zgadzało.

A po miesiącu wysyłają mi dopłatę z sufitu. Reklamacja z DPD odrzucona, nawet nikt się pod tym imiennie nie podpisał. Zero jakichkolwiek zdjęć z magazynu. Nie bo nie i taka nasza decyzja. Podkręcają sobie wpływy przez COVID. Zobaczcie na youtube filmik „Oszustwo DPD na przeważeniu”.

bexit  2021-05-24
Kompletna porażka. Paczki do UK. Wydawało się to nie możliwe, a jednak. Taniej i szybciej Pocztą Polską. Po 3 miesiącach wystawili fakturę na 50 zł za VAT pierwotny (co to jest?) i 77 zł prowizji dla siebie. W sumie paczka wysłana za 97 zł ma kosztować teraz dodatkowe 130 zł!

A.J.  2021-05-18
Nie polecam. Złodziejska firma, która dolicza sobie co chce i za co chce…. Mam wrażenie, że to firma PiSsowska, bo standardów tu żadnych. Jak najdalej od tych złodziei – już mnie straszą wezwaniem przedsądowym. Wróciłem do e-PAKA.pl

KRZYSZTOF KSIEZAK  2021-05-16
Złodziejskie praktyki doliczania dopłat do przesyłek

Grzegorz Żukowski  2021-05-12
nigdy więcej. wysłałem towar o wartości 100PLN, doliczyli mi 240PLN za rzekomo nieprawidłowo podany wymiar. Zero możliwości odwołania, reklamacji. Cwaniaczki z mikro-korpo.

Dominik  2021-05-11
Nadawałem 4 przesyłki poprzez tą stronę i za każdą naliczyli mi dodatkowo po 50zł skoro podając rzeczywiste wymiary na ich stronie. Nie polecam w 100% bo są to oszuści

Wit Zynek  2021-05-11
Naliczanie z księżyca. Niestety dokładnie jak pisza klienci banda s…. drugi raz jest coś naliczane

ja1  2021-05-10
Złodziejskie praktyki doliczania dopłat do przesyłek Kartony zamawiane na wymiar 120x10x10 ciągłe dopłaty ostatnio stwierdzono że paczka ma 117x79x19 !!!!!!!

Przemek  2021-05-10
Złodziejskie praktyki doliczania dopłat do przesyłek

Piotr  2021-05-10
Przesyłki w sobotę. W formularzu wyraźnie jest możliwość zamówienia przesyłki w sobotę z odbiorem przez kuriera za którą, rzecz jasna, należy dopłacić. Furgonetka przyjęła zlecenie, przyjęła pieniądze lecz wysłała maila, że nastapił błąd walidacji i kurier nie przyjedzie.Pani na infolinii w poniedziałek poinformowała mnie, że na pewno coś źle zrobiłem i że nie ma możliwości, żeby kurier DHL przyjechał w sobotę i że coś mi się przywidziało.

Dopiero po tym, jak zobaczyła, że przesyłka kosztowała nienaturalnie dużo z wielkim trudem zaczęła przyznawać mi racje, że może faktycznie to jakiś błąd… Czekam na zwrot pieniędzy. Jeśli wysyłacie coś, co wysłane zostać musi i jest to sprawa priorytetowa – odradzam. Nigdy nie wiadomo, co Furgonetka akurat wywinie.

Marcin  2021-05-07
Zwykli oszuści razem z Firmą kurierską FEDEX , doliczają dodatkowe opłaty. Zanim została wysłana oaczka dokładnie zmierzona wraz z wagą zrobione zdjęcia spakowana według regulaminu. Co się okazało naliczyli jako paczka nie standardowa koszt dodatkowy 50zł na 1 przesyłce łącznie 3 paczki. reklamacja odrzucona /odwołąnie odrzucone moję dowody w zdjęciach wagi/wymiaru/oraz jak wyglądała paczka nie uwzglednione . Ja dałem dowody w postaci zdjec a oni tylko słowa ze musieli recznie sortować!! ZŁODZIEJE!!!!

Mariusz  2021-05-07
Naliczanie kosztów za przekroczenie wymiarów każde paczki są wysyłane w orginalnych opakowaniach potrafią z 40cm zrobić 54cm oszustwo.

Magda  2021-05-07
NIE POLECAM! Firma nalicza dopłaty za ‚niestandardowe’ przesyłki. Wysylałam kosz wiklinowy, o sporych, ale standardowych wymiarach, nie ważyl więcej niż 5 kg. Po około 2 tyg dostałam do opłacenia korektę fv w kwocie prawie 200 zł!!! Ponieważ jak stwierdzili, waga wymiarowa wynosiła 82kg, haha, ciekawe jak kurier byłby w stanie go udźwignąć, to raz, a dwa według przepisów BHP kurier nie może ‚przenosić’ przesyłki cięższej niż 30kg. Oczywiście moje odwołania zostały odrzucone i teraz ściga mnie firma windykacyjna.

Michał Pyzalski  2021-05-07
Ceny przesyłek nie są konukrencyjne. Firma nie reaguje na reklamacje i nalicza dodatkowe opłaty po czasie praktycznie bez żadnych podstaw.

Robert Klonowicz  2021-05-07
Katastrofa.Dwa tygodnie po nadaniu przesyłki wysyłają korektę do zapłaty za niestandardowe wymiary nie polecam.

Patrycja Lechwar  2021-05-05
Za zniszczoną przesyłkę dostałam dopłatę za niestandardowy rozmiar, a to był niewielki moduł z pralki. Nikomu nie polecam takiej współpracy, firma nastawiona tylko na zarobek. Nigdy więcej współpracy z furgonetka.plBędę korzystać z paczkomatów inpost!

P. PIOTROWSKI  2021-04-30
Nieuzasadnione dopłaty to powód mojej negatywnej oceny na całej linii. To jest nic innego niż szukanie dodatkowych źródeł dochodu w tym przypadku „NACIĄGACTWO” w biały dzień na które FURGONETKA zupełnie nie reaguje.

250.  Mikołaj  2021-04-30
Oszusty byle pierdoła 5 cm różnica paczki i kara do zapłaty nie Polecam

Robert  2021-04-29
zleciłem przesyłkę w poniedziałek, podjazd niby we wtorek, mamy czwartek, a właściwie już piątek, a kurier z DHL’a nadal nie podjeżdża. Oczywiście widzę, jak chłopak/kurier jeździ po okolicy, ale nie do mnie 🙁 Złożyłem reklamację do DHL, oni oczywiście odsyłają mnie do Furgonetki, a Furgonetka milczy. Dodam, że przesyłka była potrzebna mojemu klientowi w środę. Przez ich olewanie straciłem zamówienie na kilka tysi, ale nie raczą nawet odpisać. Wcześniej wszystko było ok, ale z tą przesyłką dramat.

kiki  2021-04-29
Furgonetka i DPD nie jest wstanie wymusić odbioru przesyłki od klienta przez kuriera pomimo opłacenia tegoż odbioru. Sam muszę zawieść paczkę do punktu odbioru DPD . Jest to uciążliwe i żenujące nie polecam szkoda nerwów
Furgonetka i DPD nie jest wstanie wymusić odbioru przesyłki od klienta przez kuriera pomimo opłacenia tegoż odbioru. Sam muszę zawieść paczkę do punktu odbioru DPD . Jest to uciążliwe i żenujące nie polecam szkoda nerwów

GOLOTA  2021-04-29
To nie jest rzetelna firma. Nie przeczytałem opinii o furgonetka.pl i to był bład. Niech swiadczy o tym fakt, że furgonetka usuwa nieprzychylne z serwisów opiniotwórczych a w google wydawanie opinii zostało zablokowane. Furgonetka bardzo utrudnia postępowanie w przypadku problemów z przesyłka. Zdecydowanie lepiej zamawiać przesyłkę bezpośrednio u kieriera pod warunkiem, że nie jest to GLS.

Piotr Kilowski  2021-04-29
Tragedia. 11.03.2021 nadałem przesyłkę przez DPD za pośrednictwem furgonetka za którą zapłaciłem prawie 90zł. Przesyłkę nadałem zgodnie z wytycznymi furgonetka.pl (przesyłkę zważyłem i zmierzyłem przed nadaniem) i wrzuciłem wszystko w formularz. Przesyłka nie dotarła do klienta gdyż powinna być nadana jako paleta ze względu na wagę (ale przez furgonetka.pl przeszło jako paczka). Paczka wróciła do mnie (musiałem jechać 40km do oddziału DPD aby ją odebrać), następnie otrzymałem od furgonetka.pl fakturę na kwotę prawie 150zł za zwrot tej paczki.

A wczoraj tj. 28.04.2021r. na emailu korekta od furgonetki po „weryfikacji paczki zwrotnej” jeszcze do zapłaty prawie 50zł . Reasumując zapłaciłem prawie 300zł furgonetka.pl + jechałem po przesyłkę 40km a paczka leży u mnie w domu. Do wiadomości furgonetka.pl jeśli reklamacja nie zostanie rozpatrzona należycie dodam odpowiednie opinie na wasz temat szeroko w sieci, podrzucę ten temat jakiemuś youtuberowi – jest kilku znanych opisujących tego typu szwindle oraz poinformuję o całym zajściu UOKiK żeby to było jasne. Ja mam czas. Dla potomnych: NIE POLECAM NAWET NAJGORSZEMU WROGOWI !!!

Damian  2021-04-28
Zamówiłem kuriera niestety nie przyjechał nie wiem czy wina firmy kurierskiej czy furgonetki niestety dzień czekania na marne i złość klienta nie polecam

Jery  2021-04-26
Dalej Furgonetka i DPD nie potrafi rozwiązać odbioru przez kuriera. Nadal sam muszę paczki zawozić na punkt odbioru KASĘ PŁACĘ ZA ODBIÓR PRZEZ KURIERA ŻENADA NIE POLECAM A STANOWCZO ODRADZAM USŁUGI DPD I FURGONETKI

mazur  2021-04-25
wysłałem za 15 zloty mała paczke przez furgonetka.pl dali mi 100 zloty kary bo była niby 10 razy większa co oczywiscie bylo nie prawdą. reklamacji nie uznają. skorzystanie to zobaczycie sami. odradzam

Hubert   2021-04-23
Postępując wg opisu wyceniłem przesyłkę na 15zł. Po jakimś czasie od dostarczenia przesyłki dostałem email z dodatkową fakturę na 43zł…. Wycena ma się nijak do tego co faktycznie się płaci. Niejasność, oszustwo… NIE POLECAM. Można złożyć reklamację, ale to tylko strata czasu. Nigdy więcej furgonetki!

red   2021-04-22
Fatalne BOK. konkat tylko mailowy . robia utrudnienia w pozyskaniu fakury na firme. rzadaja zakaldania nowych kont i wymyslania innych adresow mail! zero pomocy ze strony konultanta. zaslaniaja sie regulaminem ktory nie ma odzwierciedlenia w prawie! zal

Oliv  2021-04-21
nie polecam! wysyłałam przesyłkę miesiąc temu za którą zapłaciłam i dostaje ciągle wezwania do zapłaty

tomek  2021-04-21
Przessyłka ważyła 10,1 dodatkowe koszt i waga że niby 13,2kg

Damian Łaga  2021-04-19
Nie POLECAM!!! doliczanie za przesyłki nie zgodne ze stanem faktycznym paczki. Ciągłe tracenie czasu na reklamacje.

A.J.   2021-04-18
Nie polecam. Złodziejska firma, która dolicza sobie co chce i za co chce…. Mam wrażenie, że to firma PiSsowska, bo standardów tu żadnych. Jak najdalej od tych złodziei – już mnie straszą wezwaniem przedsądowym. Wróciłem do e-PAKA.pl

Rafał  2021-04-18
Niestety muszę dołączyć do grona niezadowolonych, w dodatku kilkakrotnie mi się to zdarzyło, na początku myślałem że to moje niedopatrzenie ale z czasem zacząłem zwracać uwagę żeby wymiary i waga były zawyżone, żeby nie było w folii itd. Kilka razy zapłaciłem, kilka razy reklamowałem, oczywiście rozpatrzono negatywnie. Szczytem było gdy doliczyli mi ponad 300 zł za paczkę którą wysyłam w standardowym pudle (kupuje je gotowe na zamówienie)Wysyłam w takim pudle zawsze taki sam przedmiot,w dodatku kilka razy w tygodniu. Brak słów, oszuści i tyle. To była ostatnia przesyłka za ich pośrednictwem. KATEGORYCZNIE ODRADZAM.

Magdalena Tomaszek  2021-04-17
„niezgodność przesyłki z deklaracją” – jesteś frajer to płać hahaha. Dopłata za „niezgodność przesyłki z deklaracją” jest to proceder uprawiany przez Furgonetkę i skierowany do (przykro mi ale) idiotów nieświadomych swoich praw. Pod żadnym pozorem nie należy im nic płacić, podstawą takiego naliczenia jest raport z weryfikacji przesyłki, którego nigdy nie otrzymacie. Firma windykacyjna to jedynie straszak, bo nigdy to nie trafi do sądu, bo nie na podstaw – to oni muszą udowodnić winę a nie my niewinność 🙂

Zadzwonić sobie najpierw na ogólnodostępna infolinię UOKIK i się zorientować czy trzeba płacić, jak ktoś dolicza karę, ale nie wie tak na prawdę za co ją dolicza i każe pisać reklamacje do kogoś innego, żeby się dowiedzieć 😀 (To furgonetka wraz z dopłatą ma obowiązek wskazać za co dokładnie chce od nas pieniędzy (raport z weryfikacji). Oni oczywiście wciskają kity, że niby kurier, a co mnie kurier obchodzi jak ja mam umowę z furgonetka?Mnie na infolinii powiedzieli, że nie muszę płacić skoro nie mam dowodu, że coś było nie tak z przesyłką i Furgonetka jest im znana poza tym.

A tu biadolą wszyscy: „naciągnęli mnie, oszuści, policzyli za coś co było dobrze zapakowane” itp.Po co płaciłeś, jak to śmierdzi na kilometr? – jesteś frajer to zapłaciłeś.Tyle się negatywów posypało, że wyłączyli możliwość komentowania na google opinie heheA ja dalej wysyłam paczki przez Furgonetkę – w sumie tanio a dopłaty mnie nie dotyczą, i tak ich nie płacę (tacy jak ja są wliczeniu w koszta) więc w sumie jestem zadowolona :)Przemyśleć powyższe i zorientować się czy musicie zanim puścicie przelew.

Krzysztof   2021-04-15
Dodają koszty za przesyłki, które już dawno zostały dostarczone, trzeba zapłacić, bo kierują sprawy do komornika. Nie przyjmują reklamacji. Nie da dodzwonić się na infolinię. Jeśli myślisz, że paczka dotarła bez problemu, zaczekaj miesiąc a przyjdzie email z informacją, że saldo na stronie zostało zmienione i trzeba zapłacić za paczkę o której już zapomniałeś

Ew   2021-04-15
Miesiąc po dostarczeniu paczki naliczono koszty dodatkowe za niewymiarową przesyłkę. Nie uznają reklamacji.

Me 2021-04-15
Ostrzegam przed serwisem Furgonetka.pl, kurier DPD nie dostarczył przesyłki do klientki, ponieważ ją potłukł, więc przesyłka została zwrócona do nadawcy, zwrotu również nie dostarczył, musiałam sama ją odebrać z punktu. Pani na infolinii powiedziała, że przesyłka nawet nie wyjechała z magazynu Miesiąc później naliczono koszty dodatkowe za niewymiarową przesyłkę ( doliczyli do paczki 20 kg i 50 cm), przesyłka jest od tamtej pory u mnie w domu, więc ją zmierzyłam i nie urosła. Nie uznają reklamacji.

Paweł   2021-04-14
Oszuści i naciągacze – zamówiłem kuriera zmierzyłem dwukrotnie paczkę przy świadku i zapłaciłem wg naliczonej wyceny. Po czasie dostałem opłatę dodatkową bo „niby” paczka była większa o kilka cm (zarówno kurier fedex odmówił wysłania jakiekolwiek dowodu czy zdjęcia z protokołu odbioru oraz furgonetka umyła ręce przystając na te oszustwo (a wcześniej doradzała mi coś innego) a po 1.5 miesiąca dali moje dane firmie windykacyjnej za tą 43 zł (ja przeżyje za taką dopłatę ale więcej nie skorzystam z ich usług oraz moja rodzina.

Mają na start niskie kwoty a potem DOLICZAJĄ opłaty nie potrafiąc nawet udowodnić. Można zamówić paczkę zmierzyć 10 razy kurier powie – NIE wymiary są takie i dopłata i nic nie zrobisz (odrzucają reklamację) NIE POLECAM!!! Konkurencyjne serwisy znacznie lepsze i bardziej wiarygodne (sendit.pl , apaczka.pl , tanienadawanie.pl)

Tomasz   2021-04-14
korzystam od kilku lat. od czasu do czasu prubują wyłudzić pieniądze za np korekta salda za niestandardową przesyłkę czy wage wyższą niz wskazana. jak na raze uznawali reklamacje ale zaczyna mnie to denerwowac i szukam innej firmy

Marcin   2021-04-14
Nie polecam tej firmy, doliczają dodatkowe opłaty za przesyłki które zostały dostarczone 3 tygodnie temu.

Przemysław   2021-04-14
Złodzieje

JoAnna Szota   2021-04-10
Nie polecam pośrednika Furgonetka .pl Do tej pory cieszyłam się że fajnie współpracuje mi się z przewoźnikami poprzez furgonetka .pl (GLS) Niestety to się skończyło. Nie odebrali paczki a kurier w uwagach napisał,,Paczka nie gotowa ,,Nie wiem co przez to rozumieć (?)Czekałam w oknie 2 dni (DWA DNI ROBOCZE ) i pewnie czekalabym dalej gdyby nie udało mi się tam dodzwonić. Mało tego .Potrącono mi za to pieniądze!! ??NIE POLECAM..

Sebastian   2021-04-09
NIE Polecam!!! Pobierają dodatkowe opłaty z konta bez informowania klienta, bardzo ciężko się dodzwonić na infolinię

Miłosz Stachowiak   2021-04-03
Próba oszustwa. jakiś czas temu wysyłałem paczkę (dpd), wszystko było ok, wysłałem paczkę za dość okazyjną cenę, dostałem pieniądze z pobrania i o wszystkim zapomniałem. po miesiącu od dostarczenia przesyłki, otrzymałem email o tym iż saldo mojego konta zostało zmienione. Naliczyli mi 40 zł za iż deklarowane gabaryty przesyłki były nieprawidłowe, co było nieprawdą bo przed nadaniem mierzyłem gabaryty paczki, do tego kolejne 60 zł za „Przesyłkę w obszarze odległym” (130 km) wystawili mi fakturę za 100 zł. Nie dostałem żadnego raportu z weryfikacji przesyłki. Nie polecam

Asia   2021-04-02
Ceny atrakcyjne wiec klienci się kuszą wysyłką. Ale potem przechodzą dodatkowe opłaty niby za przesyłkę niestandardową. Nie polecam.

Kasiunia Białczak   2021-04-01
Nie polecam, złodzieje

Anna   2021-03-27
Niestety z bólem dołączam się do tak wielu, którzy czują się oszukani przez furgonetkę naliczającą niesprawiedliwe dopłaty za rzekomo niestandardową przesyłkę (jak sobie poczytałam opinie to wygląda, że nie byłam jedyną). Sęk w tym, że przesyłka nie była niestandartowa- mam jej zdjęcia, bo była wysyłana do moich rodziców. Reklamacje pisane do nich to marnotrawienie własnego czasu. Odradzam i to bardzo…chyba, że ktoś lubi kłopoty 😉

Janusz   2021-03-16
Portal który oszukuje ludzi , zamówiłem usługę za 80zł zapłaciłem po czym dostałem kolejną fa za tą samą usługę na kwotę 64,17zł .Oczywiście nakaz zapłaty , wezwania no i oczywiście nie ma żadnych reklamacji

krystyna   2021-03-07
Omijajcie ich szerokim łukiem.Moja paczka wysłana 20 stycznia do Anglii dotarła tylko do magazynu w Strykowie Dolnym i tam leży.Nikt nie wie dlaczego paczka nie dotarła do adresata.Dosyłałam powtórnie wszystkie dokumenty ,bo ponoć zginęły,ale paczka jak leżała w magazynie tak leży nadal.Moja reklamacja została odrzucona,bo można reklamować tylko uszkodzone bądź zaginione paczki.Na pytanie kiedy ją dostarczą nikt nie udzielił mi informacji.

Franek   2021-03-03
fatalna usluga, kary astronomiczne za nic… Niestety po kilku presylkach, mialem problem z Furgonetka. Wyslano normalna walizke do Wloch, (walizka plastikowa normalna, prostokatna)- najtaniej wyszlo serwis DPD. Uwazalem walizke za przesylka standardowa, i tak zamowilem usluge. Po miesiecu dostane 150 PLN kare za element niestandardowy, dlatego ze, Walizka wg. nich nie jest standardowa paczka, W trakcie zamowienie sprawdzilem kilka razy wymiry i wage. WIEC, prosze ostroznie Uwazac na ten serwis. Mimo niskie stawki, potem latwo dostac kare za 2 razy wartosci usluge transportowej.PS. obiecano 5 dni roboczy na dostawe, trwalo ponad 2 tygodnie!

Kamil   2021-02-25
Musze was ostrzec przed firmą kurierską UPS o raz ich pośrednikiem firmą Furgonetka paczkę która wysłałem do Australii oddał do punktu (a nie do punktu nadania czyli domu) bez wyjaśnień czemu ja oddał tylko rzucił i powiedział ze coś brakuje, za paczkę zapłaciłem 630zł która nie opuściła mojego miasta a została zaznaczona jako doręczona, brak informacji spowodowało ze trzeba było dzwonić na infolinie tutaj tez była długa przeprawa która trwała 2h po tej walce uzyskałem info że muszę się skontaktować z pośrednikiem firmą Furgonetka która będzie z nimi to rozwiązywać

Tak więc zrobiłem po 1,5tyg paczka lezy w punkcie a firma Furgonetka odpisuje ze nie ma z firma Ups kontaktu. Ani kasy a ni wysłanej paczki. Dziś dostałem informacje ze proszę złożyć reklamacje rozpatrzymy ja w 30dni. NIE POLECAM!!

Edis   2021-02-15
naciągają ludzi na opłaty. nie korzystajcie z ich usług.

Paweł   2021-02-15
Omijajcie tych oszustów szerokim łukiem rozbili mi przesyłkę za 600 zł jak dzwoniłem do Fedexu to mówili, że sprawą się zajmuję furgonetka. Reklamacja oczywiście odrzucona do tego doliczyli sobie opłatę 100 zł za przesyłkę niestandardową w sytuacji gdy już byłem 600 zł w plecy. Próba wyjaśnienia dlaczego niby przesyłka jest niestandardowa kończyła się długimi referatami od furgonetki że niby to moja wina bo przesyłka miała inny środek ciężkości niż standardowy. Totalna żenada

Były klient   2021-02-09
Omijajcie ta firmę szerokim łukiem. Dostałem dopłatę 15zl a paczkę, niby była szersza o pare cm niż zadeklarowana. Nie odpisują na reklamacje. Teraz wysłaliśmy coś z jakiejś windykacji krzak. Nigdy więcej nie wyślę nic z ta firma.jest wiele innych lepszych na kurierem.pl

Seb   2021-02-09
Nigdy więcej firmy furognetka.pl to dziadostwo. Doliczają opłaty dodatkowe 100% wartości paczki za 1 cm szersza paczkę niby. Odradzam i polecam inne firmy.

gregorypk   2021-02-03
Jak czytam to nic się nie zmieniło dalej łoją na tzw doplatach tzn wysylasz za 15 dostajesz z d…py dopłatę na 50 zl… Dlaczego ta firma nie ma wizytówki w google firma:-)))) ???

Edis   2021-02-01
Wysyłasz paczkę za 15 a potem dostaniesz dopłatę 50 pln. Za regularny mały kartonik który wg, nich był 5 razy większy. Ktoś powie dałem większy, nie moi drodzy kupuje kartony na wymiar i wiem jaki mają rozmiar. On się nie powiększają 5 krotnie.

Luka   2021-01-27
Zdecydowanie nie polecam korzystać z usług tej firmy. Zamówienie przez portal odbioru paczki super ale z odbiorem przez kuriera (FedEx)już dramat, Telefon do furgonetki mówią że to nie oni zawalają tylko Fedex, telefon do Fedex’a to tylko nasza firma współpracująca i z zażaleniami do niej proszę(lub nasz kurier już dawno by przyjechał jakby pan zamawiał bezpośrednio u nas) Wieczorem furgonetka odpisuje że mimo starań nie dojechał kurier ale można ponowić próbę – do dupy z takim zamawianiem. DNO!

Anna   2021-01-26
korzystam z usług furgonetki od roku i mam pewne spostrzeżenia, dobrze jest do czasu kiedy nie zginie przesyłka. Jeśli paczka zginie to próżno dochodzić zwrotu pieniędzy mimo że przesyłki były ubezpieczone. Kontakt w sprawie reklamacji jest utrudniony, za żadną z zagubionych przesyłek nie otrzymaliśy zwrotu. Firma nie reaguje na bieżąco kiedy problem można rozwiązać. Nie polecam

Tomasz    2021-01-20
Furgonetka naliczyła mi 63zł kosztów od paczki co z tym zrobić ?? płacić ?? nie da sie z nimi rozmawiać emaile są jednoznaczne… oni nie wiedzą to fedex naliczył ktoś coś pracownik… MASAKRA

Bartek    2021-01-17
Za niezrealizowane paczki przedpłaciłem ponad 400 zł, paczki wróciły do nadawcy i furgonetka domaga siędopłaty kolejnych 400. Z dala od teh firmy !!! naciągacze !!!!

bronx51    2021-01-15
Złodzieje! Nie chcą zwrócić pieniędzy za niedostarczoną paczkę do Holandii. Skandal, Nie polecam tej firmy

Marek K   2021-01-15
TRAGEDIA !!! Wysyłka 4 opon – każda z opon spakowana pojedynczo, dokładnie zmierzona i zważona. Wszystkie dane wpisałem w ten ich śmieszny kalkulator. Cena wyskoczyła mi ok. 80zł za 4 paczki. Wysłałem. Po tygodniu dostaję informację że mam do dopłaty 120zł !!!!! Ludzie, wysyłka 4 opon osobowych 200zł !!!! Zapomnijcie, że się dodzwonicie na infolinie. Zerowy brak odzewu. Ostrzegam przed nimi. Nie korzystajcie bo zostaniecie oszukani

Agnieszka Wartak   14 sty 2021
Nigdy więcej. Złodzieje i oszuści. Straciliśmy około 1000zl, za paczki, które nam przywieziono z powrotem. Nie polecam i GLS z którym współpracują również. Złodzieje!!!

Niezadowolona    2021-01-11
UWAGA Banda oszustów. Nie korzystajcie z ich usług. Naliczają bezzasadne opłaty za Niestandardowe przesyłki i na tym zarabiają. Naliczana dopłata przewyższa koszt przesyłki. 25 dni po nadaniu paczki przesyłają fakturę z dopłatą za niestandardową przesyłkę. Rozpatrzenie reklamacji trawa 30 dni a zapłacić trzeba natychmiast. Paczka była spakowana prawidłowo oraz wymierzona i zważona. Wniosek jest prosty zarabiają nie na wysyłkach paczek tylko za naliczanie kar. NIE POLECAM

Jarek    2021-01-10
Żenada nie polecam… zero kontaktu! a jeśli to kontakt po tygodniu i to mailowy z atakiem na klienta. telefonu nikt nie odbiera nawet po dniu czekania na słuchawce. co chwila info że przewoźnik oczekuje większej kwoty, albo zmień kuriera na droższego bo poprzedni w tej cenie już nie wykona usługi… nie polecam ludziska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Majka    2021-01-08
Oszust doliczają dodatkowe opłaty mimo że przewoźnik nie widzi żadnych problemów związanych z deklaracją. Nie polecam !! Złodzieje i oszuśći

200.  Marta    2021-01-05
Nie polecam, doliczają sobie do usługi drugie tyle. Paczka zapakowana zgodnie w wytycznymi oraz zmierzona i zważona ,jest nagranie z kamer ,ale oni swoje. Sprawę zgłoszę do rzecznika praw konsumenta ,pojdę do sądu jak będzie trzeba

Maciej    2021-01-05
Uwaga. Furgonetka nalicza dodatkowe opłaty bez podstaw, kilka razy doliczyli mi 33zł. Ja się zawijam z furgonetki

jarek    2021-01-04
Dno i żenada. Nie polecam 3 razy ponawiałem odbiór paczki i za każdym razem kurier nie przyjżdzał. Zmarnowałem ponad tydzień czasu. Szybciej byłoby przeklętą pocztą polska

AgaKa    2021-01-04
Furgonetka anulowala zamowienie nie informujac o tym nikogo. Brak mozliwosci kontaktu – jedynie przez formularz, na ktory nikt nie odpowiada tygodniami. Nie ma zwrotu pieniedzy za anulowane zamowienie. Zenujacy poziom uslug, nie polecam, unikac, nigdy wiecej

Meggi    2021-01-01
Masakra w kwestii naliczania dodatkowych opłat po czasie, jest to proceder uprawiany przez Furgonetkę i skierowany do idiotów nieświadomych swoich praw. Pod żadnym pozorem nie należy im nic płacić, zwłaszcza za „niezgodność przesyłki z deklaracją”. Podstawą takiego bał czenia jest raport z weryfikacji przesyłki, którego nigdy nie otrzymacie. Firma windykacyjna to jedynie straszak, nigdy to nie trafi do sądu, bo nie na podstaw.

RECEPTA: napisać furgonetce tak: opłata mi naliczona jest próbą wyłudzenia pieniędzy, proszę firmie windykacyjnej wraz z moim „długiem” lojalnie przekazać że nie będę odpowiadała na żadne ich listy, bo wyłącznie sąd może mnie zmusić do zapłaty czegokolwiek. Szach-mat. Mnie po takim liście anulowała Furgonetka płatność. Powodzenia!

2020

@ Daniel    2020-12-30
Witam Ostrzegam przed korzystanie z usług tej firmy w momencie pojawienia się kłopotów z przesyłką uszkodzenie naliczenie nieprawidłowych opłat zostaniecie Państwo sami broker ten nie będzie reprezentował państwa interesów mimo że jest odbiorcą płatności i powinien was reprezentować

@ GeSu    26.12.2020
Witam. Coś dziwnego, od wystawienia pierwszego NEGATYWNEGO komentarza na koncie zaczęły sie dziać dziwne rzeczy. Za które muszę zapłacić z góry a później czekać aż reklamacja zostanie przez 30dni rozpatrzona a zghodnie z tym powinna byc zawieszona. Po pierwsze jakieś stare przesyłki z ponad miesiąca co nawet nie pamiętam. Np. Takie dopłaty 2020-12-11 Nadanie przesyłki niezgodnej ze zleceniem. Podano: 30x30x30cm, 5,00 kg. Stwierdzono: 47x31x35cm, waga rzeczywista: 12,65 kg. Cena przesyłki została przeliczona po rzeczywistych parametrach podanych przez firmę kurierską. (0000015926006T) – 2,58 zł – 28,05 zł

2020-12-11 Nadanie przesyłki niezgodnej ze zleceniem. Podano: 30x35x27cm, 5,00 kg. Stwierdzono: 43x31x25cm, waga rzeczywista: 8,65 kg. Cena przesyłki została przeliczona po rzeczywistych parametrach podanych przez firmę kurierską. (0000015974509T) – 1,23 zł – 25,47 zł 2020-12-11 Nadanie przesyłki niezgodnej ze zleceniem. Podano: 60x30x50cm, 20,00 kg. Stwierdzono: 61x60x33cm, waga rzeczywista: 26,70 kg. Cena przesyłki została przeliczona po rzeczywistych parametrach podanych przez firmę kurierską. (0000015844491T) – 1,34 zł – 24,24 zł

2020-12-11 Przesyłka zwrotna do 603422976003721023903042 (520000013039432014350921) – 11,57 zł – 22,90 zł 2020-12-10 Opłata za podjazd kuriera (603422196062300012758965) – 4,31 zł – 11,33 zł 2020-12-10 Opłata za podjazd kuriera (603422196033140014077626, 603422196085156017160645) – 2,71 zł – 7,02 zł 2020-12-10 Opłata za podjazd kuriera (603422396002758014739897) – 4,31 zł – 4,31 z W ciągu 2 dni wzrósł rachunek za same dopłaty 28zł +/- W co w/w przesyłkach sam dostarczałem do paczkomatu a został doliczony, tak samo jak wymiary z DPD poprostu dziwne!!! Nie polecam reklamacja trwa nawet 3 dni jest weryfikowana w firmie Furgonetka.

@ boco8   2020-12-15
doliczacie niesamowite koszty wysyłek do 30 kg in post doliczyli aż 130zł nie sprawdzają czy przewoźnik nie cygani przy weryfikacji przesyłki furgonetce to wszystko jedno bo maja z tego kasę i będą pisać żeby reklamacje złożyć a to nic nie da

@ Michał    2020-12-07
Założyłem konto na furgonetka.pl. Ponieważ korzystałem do tej pory z usług kurierów bezpośrednio, nie miałem porównania co do konkretnej przesyłki. Zamówiłem przez nich 1 raz… pierwszy i ostatni. Uważam, że firma ta stosuje świadomie praktyki mające na celu wprowadzenie w błąd użytkowników. wysłałem 2 szt obciążeń do sztangi. podałem wymiar na ich stronie wysokość/szerokość/waga… tyle jest pytań o wymiar i specyfikę przesyłki. zamówiłem, kurier przyjechał odebrał. przesyłka dostarczona i opłacona , wystawili fakturę, na początku następnego miesiąca. do tego momentu wszytko było w porządku.

Za ok 2 tygodnie wszedłem na konto bo chciałem skorzystać ponownie z usługi, patrze, a tam saldo (-40 zł). Próbowałem znaleźć numer telefonu – nie ma. Napisałem reklamację. po 2 tygodniach otrzymałem odpowiedź, że moja przesyłka była niestandardowa (pomimo, że mieściła się w podanych przeze mnie wymiarach). poprosilem o wyjaśnienie, wiec wkleili mi zrzut z regulaminu DPD (z którego skorzystałem) że m.in elementy o kształcie walca są niestandarowe.

Podsumowanie… mógłbym jeszcze to zrozumieć, gdyby na etapie zamawiania kuriera była dodatkowa zakładka w jednym szeregu z wymiarami – opisująca np. czy twoja przesyłka ma niestandardowy kształt ,walca lub… i wymienić nawet 10 nietypowych kształtów i opcja wyboru tak/nie. nie było takiej informacji – jedynie link do regulaminów poszczególnych przewoźników – których nikt nie czyta. – dla mnie to dyskwalifikuje firmę, która chce działać online, bez możliwości upewnienia się czy towar, który wysyłamy spełnia kryteria, powinno być tak, ze jak już wybierzemy przewoźnika, to wówczas „waliduje” z regulaminem i wtedy mamy możliwość upewnienia się czy nasz towar jest niestandardowy… Na koniec dostajemy „prezent” w postaci podwójnej opłaty.

@ Marcin    2020-12-04
Po ponad trzech tygodniach otrzymałem od furgonetka KOREKTĘ do usługi i informację o niedopłacie blisko 100 zł!!! Szczegółowo wypełniony formularz zamówienia na stronie furgonetka.pl wyliczył zupełnie inny koszt który został przeze mnie uregulowany. To Państwa formularz wylicza opłaty i to po Państwa stronie leży wina za ewentualne niedoszacowanie kosztów!! Złożyłem REKLAMACJĘ, która nie została uznana, co więcej w odpowiedzi brak UZASADNIENIA ze strony furgonetka.pl, jedynie informacja- NIE UZNANO. To jest jakaś kpina z klienta! Zamierzam złożyć odwołanie. Takie firmy powinny zostać zaorane i zmiecione z rynku!

@ Dawid         2020-12-02
Furgonetka za paczkę (plastikowy element zderzaka), w której błędnie został zadeklarowany wymiar naliczyła ponad 800zł za usługę transportu, bezpośrednio u kuriera naliczono za tą samą przesyłkę 228zł (sprawdziłem to celowo aby sprawdzic ile dolicza furgonetka). Złożyłem reklamację i czekam na odpowiedź ale jeśli będą ciągnąć temat to kieruję sprawę do sądu. Uważajcie na tego typu pośredników!!!

@ Piotr      2020-12-23
Doliczanie dodatkowych kosztów aby tylko podnieść swoje finansowanie. Ostatnio zostałem obciążony dodatkowym kosztem wysylki bo stwierdzili że przesyłka była o 10 gram cięższa od zdeklarowanym wagi mimo że przedział jest do 31 kg. a ja zaznaczyłem że waga 20 kg a nie 20, 010 kg

@ Katarzyna    2020-11-10
Kurier nie przyjechał w określonym terminie, w następnym dniu nie przyjechał w ogóle. Żenada. Nie polecam

@ Morgan    2020-11-09
Uwaga oszuści !!! za dobrze pomierzone i zważone przesyłki naliczają drakońskie opłaty przestrzegam wszystkich odradzam i nie polecam !!!!

@ Sławomir W       2020-11-06
W ostatnim okresie zostałem oszukany na mniej więcej 100 zł bo sobie wymyśliliscie żeby mi doliczyć podwójnie za 6 wysyłek i moje odwołanie skończyło się odmowa OSZUSTWO NIC WIECEJ

@ mns         2020-11-05
Doliczono opłatę za element niestandardowy – w paczce był kilogram karmy dla psów i dwie puszeczki po 200 gram. Za przesyłkę zapłaciłem 15,85 zł. Po kilku dniach doliczono nam 20,30 zł za element niestandardowy. Łącznie za towar o wartości 39 zł zapłaciliśmy 36,15 zł w przesyłce. Nie polecam furgonetki

@ boyu8        2020-11-04
Taka weryfikacja przesylek jak adawca ma nic do powiedzenia od razu karaja bez wysłuchania drugiej strony

@ boco8          2020-11-02
Cygany Furgonetka rozwalaja przesyłki i potem naliczają jako niestandardowa

@ Były           2020-10-30
Furgonetka masowo dolicza opłaty za nieprawidłowa wagę paczek , nawet jeśli paczka wazy mniej jak 1kg, nie da się tego zareklamować oraz jest niezgodne z polskim prawem, nie dostarczają wymaganej prawem dokumentacji, która jest podstawa naliczenia opłat.

@ Beata        2020-10-28
od 15.10.2020 oczekuję na anulowanie i zwrot środków za nienadaną przesyłkę 603422117061847027065070

@ emsol.pl       2020-10-13
furgonetka.pl to pośrednik. Jeśli przesyłka zostanie bez uszczerbku dostarczona, to wszysto jest w porządku, ale jeśli przesyłka zostanie uszkodzona, to zostajesz z tym sam, mało tego, furgonetka.pl jeszcze naliczy ci dodatkowe koszty zwrotu tej przesyłki. Szkoda, że firmy przewozowe nie maja ofert dla osób fizycznych, wtedy furgonetka przestałaby istnieć.

@ Sławek      2020-10-09
Kurier Fedex zamawiany przez Furgonetka.Pl odmówił przyjecia przesyłki od nadawcy. Nie dostałem zadnej informacji email lub sms z serwisu Furgonetka o tym dlaczego ta paczka nie zostala odebrana i co mam zrobic by nadac przesyłke jeszcze raz. To spowodowalo ze kurier mimo iz byl pod tym samym adresem nastepnego dnia nie podjąl tej przesyłki. Skutkowało to o ponad 5 dniowym opóżnieniem w dostarczeniu. Nie mowiac o stresie i nerwach.

Przy próbie wyjasnienia tej sytuacji kansultantka strony Furgonetka przyjeła tlumaczenie firmy kurierskiej jako w pełni wiarygodne nie biarąc pod uwage wyjasnien i dowodów przedstawionych przez nadawce. Mimo iz mam dowód na to ze kurier FedEx kłamał mówiac ze nadawca potrzebuje 30 min na przygotowanie paczki, co miało byc jakoby powodem nie odebrania przesyłki. Paczka była przygotowana juz dzień wczesniej a nadawca byl pod adresem oczekujac na przyjazd kuriera. Dodatkowo kuriozum tydzien pozniej zostałem obciązony dodatkową opłatą za usługe Pusty Podjazd jedyne 15,99. Z powodu złej obsługi zakonczyłem wspołprace z nimi. Czekam na rozpatrzenie reklamacji.

@ Klient       2020-10-09
Dziwne praktyki naliczania dodatkowych opłat po wysyłce paczki. Wymiary celowo podawane z zapasem 1-2 cm, waga rownież. Serwis furgonetka przesyła tabelkę z której nic nie wynika, nalicza ekstra opłatę powołując się na roszczenie przewoźnika. Koszt wysyłki wychodzi x2 lub więcej. Korzystan z innych serwisów, nigdy nie doliczono mi zadnej dodatkowej dopłaty. Furgonetka nie uznaje reklamacji, nic nie wyjaśnia, kwoty naliczone kieruje do windykacji. Sytuacja jest mocno nieczytelna. Praktyki takie wyczerpują znamiona nieuczciwej praktyki wobec klientów i powinny zostać wyjaśnione przez UOKiK, Rzecznika Finansów i inne wlaściwe organa nadzoru. Na codzień zajmuję się lichwą i wyłudzeniami. Sprawy naliczeń zostaną zbadane.

@ furgo-oszuści        2020-10-09
Złodziejskie praktyki doliczania kosztów przesyłek!

@ Ion         2020-10-08
Furgonetka bezzasadnie doliczyła mi koszty dodatkowe przekraczające dwukrotnie ceny za wysyłkę.Reklamacja i odwołanie od negatywnej decyzji reklamacyjnej było zupełnie bezskuteczne. Odpowiedzią były maile z automatu nie odnoszące się do sprawy reklamacji. Przesłałem im zdjęcia zrobione zaraz przed wysyłką. Przesyłka była w charakterystycznym pudełku, którego wymiary można znaleźć u producenta lub na innych stronach internetowych. Nikogo to nie interesuje bo nikt nie czyta ani nie rozpatruje reklamacji. Pani na infolinii metodą zaciętej płyty wyraża ubolewanie, że „czuję się niekomfortowo” i nic z tego nie wynika.

W odpowiedzi przesłali mi informację, że zważyli paczkę na wadze o numerze xxxx i waga się zgadzała z deklarowaną. Fikcyjnie zawyżyli dwa wymiary paczki po 20 cm i skasowali mnie jak za przesyłkę paletową. Opłata „karna ” została pobrana z konta automatycznie . Czytając opinie w internecie o Furgonetce zauważyłem, że takie sytuacje to tam codzienność. Znalazłem dużo opinii ludzi od których w taki sam sposób wyłudzono pieniądze. Już nie korzystam i nie polecam…

@ Katarzyna   2020-10-05
Zgadzam się z niegatywnymi opiniami. Nadałam we wrzensiu 2020 przez furgonretke przesyłke DHL em i po tygodniu dostałam informacje, ze przresyłak była o 3 cm dłuzsza???? w zwiazku z tym kurier naliczył dopłate 3 zł. Przesyłka nie była mierzona przy mnie przez kureora. w zwiazku z tym nie widze szans weryfikacji tych wymiarów i płacenia za pradopodobne przekroczenie wymiarów z 70 c, ma 73 cm…. przysyłak była miekka i mogła byc przez kureoira przygnięciona i przez to mogły wydłuzyc sie wymiary. dla mnei takie sytuacje sa mocno podejrzane.

@ marzena0411     2020-10-05
Jestem stałą klientka od lat w przesyłkach miedzy narodowych lecz 2kilka tyg. temu furgonetka zgłosiła mi mailowo o kosztach dopłaty w wysokości 26 zł ponieważ karton nie zgadzał się po cm z każdej strony chodź paczki wysyłane są zawsze tej samej wielkości. Nieporozumienie to zostało zgłoszone do windykacji przez ową firme. Kwota została opłacona lecz brak poszanowania i kompetencji kończy moją współprace z ta firma

@ Bartek         2020-09-30
Firma oszust.. mają problemy z terminową wyplata pieniędzy z pobrania

@ klient Furgonetki         2020-09-25
oceniam Furgonetkę Bezprawnie naliczają opłaty za rzekome przekroczenia ciężaru przesyłek

@ Piotr        2020-09-23
Wystawiam negatywną ocenę z powodu iż minęło kilka dni od wysyłki pobraniowej a ja nie otrzymałem pieniędzy. Na infolinii otrzymałem informację że termin wynosi 7 DNI ROBOCZYCH !!! a więc patrząc na kalendarz wychodzi na to że będą obracać moimi pieniędzmi prawie 2 tygodnie i zarabiać dodatkowo na tym . Uważam że w dobie komputeryzacji wszędzie taki przelew powinien być zrealizowany najpóźniej w dniu następnym. Poinformowano mnie że jak chcę wcześniej pieniądze to muszę dodatkowo zapłacić , to chyba jakiś żart , by dostać swoje pieniądze muszę zapłacić ?

To śmierdzi zorganizowaną grupą przestępczą pobierającą haracze . Dla porównania Poczta Polska przesyła przelew w około 2 dni a więc furgonetka ma się czego uczyć , ale już nie ze mną , ja całkowicie rezygnuję z ich usług i będę gorąco do tego namawiał wszystkich znajomych przedstawiając im mój przykład i podejście do tego furgonetki której absolutnie NIE POLECAM !!!

@ furgonetka to oszuści      2020-09-17
Furgonetka stosuje znane już u innych brokerów mechanizmy oszustwa i wyłudzania, żądanie dopłaty „na gębę” bezpodstawnie i bezzasadnie. „Płać bo my tak chcemy”. Tępić, omijać, przestrzegać.

@ Ja          2020-09-09
regulamin nadawania jest bardzie rygorystyczny niz samych firm typu dhl czy dpd, w dpd strech jest opcja standardowa w furgonetce figuruje jako element niestandardowy itp, zerowy kontakt z obsługa słaba pomoc

@ Grzegorz        2020-09-08
Mimo początkowych dobrych wrażeń, całkowicie odradzam. Zarówno furgonetka.pl, jak i przewoźnik dpd wymuszają zapłacenie ponad 100% kwoty początkowej. Element zapakowany w paczkę o przekroju trójkątnym uznany za niestandardowy. Typowe naciąganie na dodatkowe koszty. Paczka do odbiorcy dostarczona w stanie nagannym. Jej wygląd po dostarczeniu mógł faktycznie wskazywać na „niestandard”, gdyż tak zniszczona paczka nie spełniała żadnych wymagań. Nie polecam

@ Kasia         2020-09-04
Beznadziejna strona już dwa razy doliczyli mi dodatkowe koszty z d*py. Raz 14 zł raz 20zl,choc paczki zapakowane były idealnie z wymagabiami

@ Patrycja     2020-08-26
Pomimo dokładnego zmierzenia i zważenia paczki, którą kurier sprawdził i wszystko było ok po 2 mies. dostałam wezwanie do dopłaty za nieprawidłowe gabaryty (co jest totalnym kłamstwem z ich strony) z groźbą skierowania sprawy do sądu.

@ Marek    25 sierpnia 2020
furgonetka sama nam dolicza dopłaty tak jak im się podoba. firmy kurierskie (DPD, Fedex) nawet nie wiedzą o nich. Dzwonisz do firmy kurierskiej a oni nic nie wiedzą o dopłatach, sprawdzają numer przesyłki i mówią że jest wszystko w porządku a od furgonetki dostajemy rzekomą dopłatę za niestandard. To zaczyna robić się nagminne.

@ tomeks22      2020-08-24
Zawyżone gabaryty paczki przez przewoźnika i dopłata prawie 50 zł. Oczywiście nie pozostawię tego bez sprostowania i przeprosin albo spotkamy się w sądzie.

@ szyk97        2020-08-24
Zdecydowanie odradzam każdemu korzystanie z tego serwisu. Dokładnie zmierzyłem i zważyłem paczkę którą wysyłałem. Wcześniej wysłałem już kilka takich samych paczek korzystając z kuriera DPD. Paczka po „weryfikacji” została zakwalifikowana do dodatkowych opłat które ponad dwukrotnie przekroczyły cenę wysyłki paczki (41.60zł). Na złożoną reklamację nie dostałem odpowiedzi. Żałuję że nie zrobiłem dokładnych fotografii z przyłożoną miarką i na wadze, z widoczna etykietą.

W każdym razie był to ostatni raz kiedy skorzystałem z usług furgonetki. Straciliście klienta… Mam nadzieję że takie praktyki zostaną ukarane również przez innych klientów i okaże się… że nie było warto oszukiwać ludzi… Bo ja właśnie tak się czuję

@ Piotr    2020-08-19
Oszuści !!! Uwaga! W pełni zgadzam się z innymi wpisami, naciągacze. Ściągają klientów niby konkurencyjnymi cenami. Przy odbieraniu przesyłki kurier nie kwestionował opakowania ani gabarytu. Po paru tygodniach dostaję fakturę o dopłatę do przesyłki. Okazuje się że gabaryt opakowania był o kilka cm za duży strecz którym przesyłkę owinąłem też był nieodpowiedni

@ Joanna        2020-08-14
Kurier odebrał przesyłkę zagraniczną, śledzenie przesyłki nie było w ogóle możliwe. Aż tu nagle po tygodniu dodatkowa opłata za złą wagę. Niestety nie mam zdjęcia i dowodu, ale oni też nie mają zasłaniają się RODO. Od razu korekta salda i płać. Naciągacze!!!!!

@ Mirek      2020-08-14
brak jakiejkoliwek możliwości realnego porozmawiania z ludźmi , wulgarna konsultantka odsyłająca do DPD, a DPD do nich. NAgle po jakimś czasie doliczone opłaty. Reklamacja z automatu odrzucona , nie polecam. Szkoda czasu i nerwów

@ Seba        2020-08-13
Ta firma to jedna wielka porażka po pierwsze zgubili 2 z 3 paczek które wysłałem i oczywiście jak dzwoniłem to nikt nic nie wiedział po drugie wysyłałem dwie paczki po 30 kg i jedna 20kg kurier pomylił naklejki i nakleić na paczkę 20kg naklejkę 30 kg więc automatycznie jedna z 30 kg paczki miała naklejkę 20kg a teraz każą robić mi dopłatę ze to ja źle nadalem po trzecie zagubione paczki dotarły po około 2 tygodniach zapakowane w całkiem inne kartony niż ja wysłałem i oczywiście paru rzeczy brakowalo

@ kaja     2020-08-11
Oszuści Wysyłka paczki miala kosztować 300 a pomiesiącu dostaje fakturę na kolejne 600 i od razu groźbę wpisu do BIK Twierdza ze wymiary przekraczały podane wartość (co nie jest prawda) ale ze było to miesiąc temu to nie mam jak juz tego udowodnić przesyłką dotarła i tyle

@ Przemyslaw    2020-08-07
Jednym słowem oszuści. Wysyłasz paczkę niby taniej lecz po około 2-3 miesiącach przychodzi iż paczka była za duża itp. Oraz rządają dopłaty. Wychodzi na to że bespośrednio było by taniej dpd czy dhl niż furgonetka. I to za każdym razem raz mogło się zdarzyć lecz nie za każdym razem wysłałem 10 razy za każdym ta sama historia OSZUŚCI

@ Adam       2020-08-06
Niestety, skorzystałem raz i nigdy więcej. Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie firmy furgonetka dokonałem wysyłki 4 opon (osobno) za pomocą serwisu (rysunek opony obok przesyłki „standardowa” i link do regulaminu, który przeczytałem i w nim zawarte było iż można wysyłać tą opcją opony do 18″, gdzie opona to było 17″). Wybrałem przewoźnika (GEIS), zapłaciłem ok. 16 pln/oponę i byłoby wszystko w porządku… ale jednak nie było. W ciągu paru dni wystawili fakturę na moje dane, jakoby to przewoźnik doliczył opłatę za przesyłkę niestandardową w wysokości, uwaga… 73,80 PLN/oponę

A więc wystawili FV na mnie na kwotę praktycznie 300 PLN za wysyłkę opon (plus poprzednio zapłacone 16*4). Chciałbym nadmienić iż wysyłka była zgodna z informacjami zawartymi w serwisie, była opisana – iż są to opony, podane wymiary, waga, przewoźnik przyjął paczkę nie mając zastrzeżeń i podczas przewozu nie zostałem w jakikolwiek sposób poinformowany o nieprawidłowościach, a przede wszystkim wezwany do sprawdzenia przesyłki, co zgodnie z art. 48 ust.2. Ustawy Prawo Przewozowe powinno zostać dokonane przy obecności obu stron.

Jako nadawca w takiej sytuacji zostałem pozbawiony swoich praw (serwis posiada moje wszelkie dane, mailowe, telefoniczne, listowne i mogłem zostać wezwany bez problemu) a przewoźnik został postawiony w sytuacji uprzywilejowanej. Nie zostały udostępnione żadne zdjęcia czy też dokumentacja ze sprawdzenia przesyłki. Ten sposób pozbawia mnie także możliwości zrezygnowania z przewozu, do czego także mam prawo, w przypadku jakichkolwiek zastrzeżeń. Wszelkie reklamacje nie zostały uznane. Nie polecam serwisu…

@ Neskens        2020-07-29
W pełni zgadzam się z innymi wpisami, naciągacze, sugerują, że nie umiem posługiwać się metrówką, kilogramy też zawyżone. Ściągają klientów niby konkurencyjnymi cenami i później nadrabiają wyimaginowanymi dopłatami! ODRADZAM! Sprawę kieruję do ochrony konsumenta.

@ TOM    2020-07-29
NIGDY WIĘCEJ tego czegoś OSZUKUJĄ i traz jeszcze wyszło że ZŁODZIEJE zgubili paczkę i próbuja wmówić że nie została nadana, w systemie dpd jako doręczona a klient nie otrzymał

@ Damian       2020-07-29
Nie polecam, opłata za paczkę „niestandardową” została naliczona po 2 tygodniach od dostarczenia paczki. Przyszedł mail, żeby uregulować saldo. Paczka była nadawana w punkcie i wtedy wszytko było ok i nie było mowy o jakiś „niestandardowych” kształtach. Naliczają sobie nie wiadomo za co opłaty.

@ 7 nie kradnij    2020-07-29
Furgonetka też kradnie. Mam nadzieję, że UOKIK w końcu zainteresuje się firmami brokerskimi i ich oszustwami wobec klientów. Wyłudzanie pieniędzy (nawet małych kwot) od klientów pod pozorem „weryfikacji przesyłki” jest nieuczciwe. Furgonetka też kradnie. Firmy kurierskie przekazują brokerom jedynie fakturę zbiorczą i nie da się ustalić czy była jakaś weryfikacja.

@ Furgonetka zchodzi na psy         2020-07-28
Stosują znaną metodę „weryfikacja przez przewoźnika” i doliczają w ciemno za przesyłkę a odpowiedź zawsze taka sama „To nie my to oni”. Nie mam pana płaszcza i co mi pan zrobisz? Złodziejstwo szerzy się w Furgonetce czas zmienić brokera

150.  @ Furgonetka okrada klientów    2020-07-28
Zwrócili płatność za uznaną reklamację a po tygodniu naliczyli ponownie i nie widzą problemu. Złodzieje okradają klientów na małe kwoty.

@ Salix        2020-07-22
Firma GLS zaznaczyła w systemie, że klient wysłał paczkę do Anglii za pośrednictwem innej firmy. Dzwoniłem do GLS, stwierdzili, że przesyłkę anulowała furgonetka. Oczywiście trzeba było to zlecenie usunąć odczekać 1 dzień na zwrot środków, a tu niespodzianka naliczenie opłaty za anulowanie przesyłki nie z mojej winy, to dopiero śmiech na sali. Do furgonetki infolinii nie ma pozostaje jedynie kontakt mailowy.

Na szczęście kiedyś zapisałem sobie do nich numer zanim go ukryli i zadzwoniłem. Konsultantka podnosiła głos!!! była bardzo nie zadowolona, że klient próbuje dowieść swojej racji w niczym mi nie pomogła tylko złożyć reklamacje i czekać. Do dziś czekam na rozpatrzenie i moje pieniądze, które przypominam zostały mi zabranie NIE Z MOJEJ WINY!! Kompletnie nie odpowiedzialna firma!!!

@ Mirek       2020-07-22
Nie polecam serwisu furgonetka. Kurier DPD nie pojawił się w ogóle po paczkę. Czekałem 4 dni. Codziennie pracownicy furgonetki odsyłali mnie do DPD, a DPD do furgonetki. Po czym okazało się, że kurier nie odebrał przesyłki a zaznaczył sobie sam w systemie odbiór. Musiałem anulować zamówienie, czekać na zwrot pieniędzy.. Ponownie złożyć zamówienie. Po poprawnym odbiorze przesyłek na nowych numerach furgonetka doliczyła mi opłatę za wznowienie przesyłki. i znowu czat z furgonetka i konsultantka Sylwia odpisuje szablonami , każą składać reklamacje czekać 30 dni, jakiś koszmar.

NIe fajne zagrywki żeby tylko wydębić kasę. a to ja jako klient jestem poszkodowany złożyłem zamówienie nikt nie przyjechał musiałem wydzwaniać tracić czas na czaty, bo numer na infolinie jest ukryty do furgonetki. I teraz zamrozili moje pieniądze i nie wiadomo, czy w ogóle je odzyskam. KOMPLETNIE NIE POLECAM !!! SZKODA NERWÓW!!!!

@ Karol     2020-07-22
Złożyłem zamówienie na wysyłkę za granicę. Po odbiorze przesyłki przez odbiorcę została mi doliczona opłata za złą wagę. I od razu korekta salda, bez wyjaśnień bez żadnego kontaktu do klienta od razu korekta i se płać. Złożylem reklamacje od razu odrzucona. Znaleźć kontakt do nich na stronie graniczy z cudem. Nie polecam ceny może i konkurencyjne , ale potem doliczają jakieś opłaty nie wiadomo skąd i trzeba płacić naciągacze!!!!!!

@ Oszukali mnie dwa razy      2020-07-22
Oszukali mnie dwa razy paczka się powiększyła dwukrotnie mimo dowodów z monitoringu ich to nie interesuje straciłem 250zł

@ totalfree       2020-07-20
Wyslalem paczuszke za posrednictwem FURGONETKA.PL kurierem DPD o wymiarach i wadze: Zawartość: INTERFEJS OBD2 Waga: 1,0 kg Wymiary: 24 x 16 x 5 cm Wartość ubezpieczenia: 10 000,00 zł Kurier przyjechal odebral przesylke, po kilku dniach widze na koncie furgonetki ze mam doplacic 135,87zl!!! Tu ich opis: „Nadanie przesyłki niezgodnej ze zleceniem. Podano: 24x5x16cm, 1,00 kg. Stwierdzono: 240x160x50cm, waga wymiarowa: 320,00 kg. Podano rodzaj przesyłki: paczka, stwierdzono: paleta.Cena przesyłki została przeliczona po rzeczywistych parametrach podanych przez firmę kurierską.”

No szczena mi opadla, kurier fizycznie nie jest w stanie czegos tak duzego zabrac na swoj samochod, dzisiaj mi nawet podpisal oswiadczenie ze nidgy nie odbieral u mnie paczki o tak wielkich gabarytach i to jeszcze na palecie, MASAKRA !!! Gdybym swoja paczke wyslal bezposrednio w DPD nikt by mi zadnej dodatkowej ZLODZIEJSKIEJ doplaty nie naliczyl.

@ franka       2020-07-19
Nie płacimy tym oszustom!! Jak nie wyjaśniają za co wystawiają tzw fakturę korygującą to nie ma podstaw. Takim buntownikom co znają swoje prawa umarzają te dopłaty, bo liczą na frajerów, których niestety nie brakuje. Dzwoniłam do UOKIK – prowadzą postepowanie w sprawie tych dopłat, każdy może sam sprawdzić, z resztą na infolinii UOKIK sami rdzą, żeby nie płacić. Może wreszcie ukrócą ten proceder.

@ MATEUSZ    2020-07-16
Porażka paczka chyba wypadła im z samolotu nie polecam Fedex dodatkowo dzwonili że jak zamawiam z furgonrtki to mam dopłacać za coś to był jakiś żart.. Nie polecam

@ ogr.       2020-07-13
Wysłałem przez furgonetkę kilkanaście paczek,większość w tych samych wymiarach,wadze,ten sam produkt po prostu,wymiary podane z naddatkiem. Doliczono dopłaty z 'weryfikacji wymiarów’ z 5 razy!! Moje paczki ważyły 7,5kg a po weryfikacji jedna 30kg,to HIT! NIGDY więcej Furgonetki!

@ Wojciech      2020-07-09
Nie dostarczono przesyłki, zasłaniając się kurierem. Zwrócono pieniądze i kazano reklamować u firmy kurierskiej. W wyniku tej reklamacji przesyłka dotarła, ja ponownie zapłaciłem, a teraz żądają ponownej zapłaty, założenia konta u nich i weryfikacji! Bałagan i agresywne nastawienie do klienta. Typowa firma pośrednicząco-pasożytnicza.

@ Piotr      2020-07-03
Pierwsze 2 miesiace wyszyslko ok. Nastepnie ciagle naliczane oplat dodatkowych( nawet po 3 tygodniach od dostarczenia paczki), ktore ni jak sie maja do regulaminu i rzeczywistosci. Paczki dostarczane bez uprzedzenia m.in. o 6:30 rano. Zerowe wsparcie ze strony portalu. odsylaja jedynie do skladania reklamacji. Nie polecam!

@ Damian    2020-06-30 
Nie polecam firmy , gdyz doliczone są dodatkowe opłaty pomimo poprawnie założonych parametrow przesyłki , nagle okazuje się że przesyłki puchna w trakcie doreczenia. Co do jakości usługi tez mam zastrzezenia

@ Bartosz     2020-06-30
Nie polecam, kolejne dopłaty do paczek po miesiącu od wysłania, mimo iż zawyżam wymiary paczek to podobno wymiary były niepoprawne, nie polecam Furgonetki sa inne lepsze serwisy.

@ Łukasz          2020-06-30
Firma była ok, ale ostatnio zmienili politykę na doliczanie kar bez jakiegokolwiek dowodu zasłaniając się firmą kurierską co jest akurat kolejnym kłamstwem

@ Ania     2020-06-25
Paczka dotarla w polowie otwarta z brakujacymi rzeczami w srodku. Zlozylam reklamacje i po tygodniu dostaje wiadomosc, ze paczka wazyla 5kg wiecej. Szkoda, ze mam wage magazynowa i kazda paczka jest rejestrowana video i zdjecie do dokumentacji. Proba wyludzenia pieniedzy zostanie zgloszona do odpowiednich organow. Ludzie zglaszajacie te wyludzenia od furgonetka! nie jestescie jedyni! TO ZWYKLI NACIAGACZE!

@ Sander   2020-06-23 
Polecam serwis – a potem naliczanie opłat dodatkowych i proba reklamacji, czy to telefonicznej czy mailowej, palą głupa – wyslij przez formularz, po czym odpowiedz ze nie wysłałem przez formularz wiec nie mogą mi udzielić odpowiedzi. W skrocie : nadałem paczke, zwykly karton, po czym dostalem drugie tyle obciazenia za „niestandardowa” przesyłkę – jak karton nie jest standardowym opakowaniem, to ja nie mam pytań, odradzam !!! omijać szerokim łukiem!!

@ Arvanel         2020-06-19
Wedle mnie serwis Furgonetka.pl to fatalna firma z tragicznie działającym systemem obsługi klienta. Doliczają kwoty do przesyłek z kosmosu nawet jeżeli mieścisz sie w granicach regulaminowych i tak coś wykombinują. Wedle mojej opinii żerują na klientach poprzez te dopłaty aż dziwi mnie że jeszcze nikt tego nigdzie nie zgłosił.W moim przypadku jest szybki temat z pseudo spedycjami czy USUŃ KONTO.Kategorycznie odradzam kożystania z tego serwisu macie wiecej i lepszych oraz uczciwszych stron gdzie nadacie paczke.

@ Boxo8      2020-06-16
doliczają opłaty dodatkowe

@ Teresa       2020-06-12
Nie płacą za uszkodzone przesyłki nie polecam niszczą i reklamację odrzucają

@ Bartosz     2020-06-09
Kurier miał dostarczyć przesyłkę jednak na wejściu nie posiadał obowiązującej prawem maseczki. Gdy został poproszony aby taka założyć stwierdził, ze nie chce mu się iść do auta i oznaczył paczkę jako odwoła przyjęcia. Dodatkowo po napisaniu reklamacji dostaje monity o zapłatę za zwrot przesyłki do mnie mimo ze to firma furgonetka jest mi winna koszty niedostarczone przesyłki.

@ Marcin     2020-06-08
FIRMA która za nic nie odpowiada – jedynie tylko za naliczenie opłat dodatkowych! Kurier nie dostarczył przesyłki gdyż nie zastał o wybranej przez niego godzinie nikogo na miejscu ani nie dostosował się do prośby adresata o przyjechanie o innej godzinie lub pod inny adres (de-facto znajdujący się o 2 minuty drogi od adresu pod który przyjechał). O całej sytuacji dowiaduje się w dniu kiedy przesyłka wraca do mnie jako nadawcy kiedy jest już za późno na jakąkolwiek reakcje z mojej strony oraz dodatkowe koszty naliczone zostają ze względu na zwrot paczki. NIE POLECAM!!!

@ Adam      2020-05-30——————————-
Po dwoch miesiącach od wykonania uslugi doliczyli mi 129 zl gdzie pierwotnie usluga kosztowala mnie 121 zl. Kurier odbierajac paczke nie mial zastrzeżeń. Po dwoch miesiacach wedlug furgonetka.pl paczka miala inne wymiary (slowo przeciwko slowu). Przydaloby sie zatrudnic prawnika ale to z pozwem zbiorowym bo pojedynczo sie nie oplaca. Rozboj w bialy dzien. Uwazajcie na ta firme. Nie polecam

@ Teo         2020-05-29
Doliczaja do paczek dodatkowe koszty . Do paczki do Niemiec waga 30kg koszt wysyłki około 80 po 2tyg dostaje info że paczka ważyła 32kg (cudem jej się przytyło) dopłata 107zl . Złodzieje i tyle. Żadnego dowodu że paczka była ważona. Porostu info że mam dopłacić 107zl po 2tyg płatne upomnienie coś koło 10zl i zastraszania komornikiem . Więc proszę niech każdy się zastanowi przed wysyłką czy warto skorzystać z usług tej firmy .

@ Jacek       2020-05-29
Oszukujecie na wagach Paczka ma 12 kg a wy podajecie 32 To jest oszustwo

@ Beata        2020-05-29
Kolejny raz pojawia się problem z DPD. Firma kompletnie nie dba o klienta. Dział obsługi klienta to koszmar – po pierwsze nim się dodzwonisz to cud świata, a po drugie ludzie bardzo opryskliwi, niemili, zero chęci pomocy, człowiek czuje się jak intruz. Jestem bardzo wściekła na tak perfidne traktowanie klientów. Zupełnie NIE POLECAM!!!! Lepiej dopłacić parę złotych i skorzystać chociażby z UPS.

@ Krzysiek      2020-05-25
Najgorszy kurier z jakiego korzystałem. Przyjechał po towar który chciałem wysłać po 4 dniach od zgłoszenia i to jeszcze musiałem wydzwaniać bo go nie było , a jak już przyjechał to towaru nie zabrał bo stwierdził że on takiego towaru nie wozi , nawet nie popatrzyć jaki towar jest i szybko pojechał. Później powiedział że mu się bardzo spieszyło bo coś tam … – a co mnie to obchodzi . A najciekawsze jest to że teraz po roku czasu mnie wzywają o zapłatę i straszą sądem . NIE POLECAM KORZYSTANIA Z ICH USŁUG

@ Tadeusz      2020-05-20
Żenująca obsługa. Paczka którą opłaciłem i nadałem do Bułgarii dostarczono bez uwag a po kilku tygodniach od dostarczenia paczki otrzymałem maila i fakturę na opłatę dodatkowo 130 zł, ponieważ podobno nastąpiło „Przekroczenie parametrów technicznych” (Waga podana: 30kg. Waga stwierdzona: 32.36kg.). Paczka ważyła dokładnie tyle ile zadeklarowałem, nikt ani przed wysyłką ani przy jej dostarczeniu nie zgłaszał żadnych uwag. Po kilku dniach dostałem następny mail z fakturą powiększoną o 8,50 zł za koszt powiadomienia.

W ubiegłym roku próbowali wyłudzić ode mnie podwójną opłatę za już dostarczoną paczkę, twierdząc, że była źle zaadresowana /każdorazowo podaję ten sam adres, który jest w bazie Furgonetki/. Reasumując, uważam, że firma jest nieuczciwa, próbuje naciągać klientów i oferuje coraz gorsze usługi. Przestrzegam wszystkich przed korzystaniem z ich usług,, ja to już uczyniłem.

@ FATALNIE    2020-05-16
SPRAWA SKIEROWANA NA DROGĘ CYWILNO PRAWA     

@ zelvo      2020-05-11
Naciągacze – z daleka się trzymajacie

@ Jarosław      2020-05-11
Złodziejska firma. Wszystko funkcjonuje dopóty dopóki wszystko idzie dobrze. W razie problemów żadnej możliwości kontkatu z serwisem. Stanowczo odradzam!!

@ Luki          2020-05-05
Oszustwo, zmiana wymiarów paczki i wzrost kosztów wysyłki prawie 4 krotnie

@ Adam      2020-04-23
Wystawiam mocnego negatywa ponieważ kolejny raz została doliczona cena do przesylki (ponad 100% czyli jakies 120zl) zawsze ważę i mierze swoje paczki i zostawiam duży zapas po czyk po paru tygodniach przychodzi korekta. Prosze niech mi to ktoś udowodnił w końcu!!!

@ medrzycka      2020-04-12
Kurier nie przyjechal po przesylke wustalonym termine a dzien pozniej. Caly dzien czekalam na przyjazd, ok 18 zadzwonilam i okazalo sie ze kurier nie przyjedzie bo nie ma czasu. Na stronie pojawil sie klamliwy komunikat ze przesylka nie zostala odebrana poniewaz nie byla przygotowana. Wielkie klamstwo. Kurier odebral przesylke dnia nastepnego. Tak se nie robi. Nie mogl przyjechac, mogl zadwonic i powiedziec.Nie zrobil tego, dodatkowo umiescil klamstwo ze paczke nie byla gotowa

@ kontakinte    2020-04-12 
Sprawa skierowana na drogę sądową !!

@ Bonzo        2020-04-10
ZDECYDOWANIE NIE POLECAM, PACZKA WAŻACA 10 kg została podana przez kuriera jako 33kg przez co zawyzono cenę przesyłki o 68 zł. Sytuacja zaczeła się powtarzać więc niestety zrezygnowałem z usług PSEDO SERWISU

@ Ari         2020-04-06
Oszuści i naciągacze ! Tysiące opini potwierdzają ze naliczają nieuczciwie dopłatę ! Wysłałem paczkę 40 kg .wykupilem paczkę o masie 50 kg by nie było nieporozumień . Po miesiącu dostałem list ze paczka ważyła 280 kg ;). Oddali mój dług do windykacji . Na ich nieszczęście mam potwierdzenie odbioru paczki wraz z zawatrosica . Ponieważ był to sprzęt z wypożyczalni oryginalnie zapakowany a waga bez opakowania wynosi katalogowy 35 kg . Sprawa trafia do sądu za wyłudzenie co jest karane kara odm3 miesięcy pozbawienia wolności . Zapraszam do kontaktu osoby które chcą dołączyć do pozwu .

@ Rafał     2020-04-05
Po złożeniu reklamacji dostałem mało satysfakcjonującą dpowiedz. Racje przyznano przewoznikowi ,który nie potrafił udokómętować niezgodnośći dotyczącej przesyłki.. Pracownicy Furgonetki podchodzą do klienta mało poważnie, czymi strone przewoznika. Wysyłając wielokrotnie presyłki paczkowe , jestem zorientowany jekie wymiary i wagw musi miec paczka.. Po miesiącu od wysłania dopier przysyłają monit że paczka za ciężka lub nie takie wymiary. Mysle że kadra menadzerska powinnw lepiej przykładac się do powierzonych obowiązków i jesli są nadwagi w przesyłkach prędzej monitowac dany problem , anie po 30dniach. Pozdrawiam. Jeszcze kożystający klient.

@ mulder     2020-04-01
doliczają za paczki niewiarygodne sumy… lepiej się udać osobiście do danego kuriera i wysłać jak zadawać z tymi oszustami!

@ Nie Polecam     2020-03-20  
Co chwilę doliczają koszty do przesyłek standardowych – jako nie standardowe!!! ABSURD I OBŁUDA

@ Henryka    2020-03-19
Ostrzegam wszystkich przed uzywaniem furgonetki.pl !!! Kiedys bylam ich stala klientka ale raz zdarzylo mi sie miec niedoplate u nich. 1 raz i uwaga. Mimo tego co sie dzieje obecnie na swiecie i w Polsce dostalam jedynie 1 przypomnienie co jest kpina. Pozniej „madry” dzial windykacji wyslal mi pismo poleconym. Naprawde nie potrzebowalam go wcale!!! I za ta przyjemnosc policzyli mi 8,4 zl. Napisalam im reklamacje ale tam nie szanuje sie klienta!! Wiele lat dawalam im zarobic ale na tym koniec. Cala moja rodzina bedzie uzywac innej firmy.

Niech sie udlawia tymi poleconymi jesli nie potrafia zadzwonic lub wyslac maila. Kazdy na tym stracil a po napisaniu reklamacji totalna olewka ze strony firmy. Gratuluje podejscia i mam nadzieje ze konkurencja lepiej traktuje swoich klientow!!!!

@ Stefan    2020-03-16 
2 paczki wysłane i 2 dopłaty za element niestatardowy czyli prostokąt.Ciekawe jaki jest standardowy. Nie polecam

@ piotr         2020-03-04
Jestem niezadowolony i mam podejrzenie że portal nalicza sobie sam dodatkowe opłaty za przesyłki.Dwa razy wysłałem identyczną przesyłkę i jedną policzono jako niestandard.

@ witold      2020-02-27
firma absolutnie nic nie jest w stanie zrobic aby pomoc klientowi, wsystko spycha na decyzje przewoznika, po prostu zabiera pieniadze i nie udziela zadnego wsparcia pomocy

@ Wojtek     2020-02-24 
Uwaga, Przesyłka podczas pakowania była weryfikowana, zarówno kształt, waga jak i opakowanie (karton) były standardowe, jednak firma Fed Ex zdecydowała inaczej i naliczyła koszt przesyłki niestandardowej, wysokości 100% ceny przesyłki, nastąpiło to po 3 tygodniach od otrzymania przesyłki, więc nie ma możliwości się obronić. Reklamacja nic nie daje, bo firma napisze że było inaczej, tylko dlaczego kurier odbierając przesyłkę nie zwrócił uwagi, że przesyłka nie spełnia warunków przesyłki standardowej. Według Furgonetka.pl wszystko jest zgodne z regulaminem. Wygląda na to że jest to forma legalnego wyłudzania pieniędzy od klientów.

@ slawek         2020-01-31
komentarze są w 100% prawdziwe firma to cwaniaczki i trzeba o tym jasno mówic i pisac. wyslalem paczke uznano to za niestandardowe kurier odebral a potem mi ja zwrocili, paczki o wadze ok 15kg, naliczyli mi dodatkowa oplate za zwrot i zażądali dopłaty,doda,że to już drugi raz ,zlozylem reklamacje i po reklamacji zazadali doplaty. Zachęcam wszystkich do opisania tej firmy. Omijać tą firmę wielkim łukiem.zaplace to co chca ale sprawy na tym nie koncze.opisywac i pisac o nieuczciwych praktykach

@ Dacjan      2020-01-24
Zamówiłem kuriera inpost, kurier przyjechał z opóźnieniem kilkudniowym, prawie tygodniowym, furgonetka.pl, bądź przewoźnik źle zaadresował paczkę, z mojej strony pokazane było, że wszystko okej, paczka została przeadresowana i w tym momencie serwis każe mi zapłacić 20 zł za przeadresowanie.

@ Robert        2020-01-09
Nie polecam – kurier zabrał przesyłkę z łaski. Po ok. 2 tygodniach przyszło wezwanie do zapłaty kwoty, którą uiściłem za przesyłkę bez informacji o co chodzi. Po dodzwonieniu się na infolinię dowiedziałem się, że przesyłka była „niewymiarowa”, tzn. nie zapakowana tak jak by sobie firma tego życzyła. Szkoda mi czasu na reklamację i odwołania – więcej nie skorzystam!

@ Katarzyna      2020-01-08
Zamówiłam przez portal odbiór przesyłki- niestety nikt się nie pojawił, nie dostałam też żadnych informacji telefonicznie ani mailowo na temat próby odbioru paczki przez kuriera. Ponownie zamówiłam odbiór przesyłki na następny możliwy termin jednak sytuacja powtórzyła się. Po trzech próbach nadania paczki- zrezygnowałam. Firma odpowiedziała na mojego maila z prośbą o wyjaśnienie sytuacji dopiero po trzech dniach, a rozwiązaniem sytuacji był zwrot kosztów przesyłki – jako saldo na portalu. Komunikacja na lini portal – firma kurierska też chyba zawiodła ponieważ od ponad dwóch tygodni czekam na przesłanie mi przez Furgonetkę odpowiedzi firmy kurierskiej w tej sprawie

@ Toruń    2020-01-08
Po dostarczeniu przesyłki doliczyli opłatę dodatkową, stanowczo nie polecam

@ Leks        2020-01-02 
Pomocy żadnej ze strony Furgonetka, już nie pierwszy raz, wszystko jest dobrze jak nie ma problemu z paczką, jak kurier nie przyjeżdża lub jak ostatnio zgubili moją przesyłkę pomocy żadnej nie dostałem, pomimo ubezpieczenia paczki, dodatkowe tylko pieniążki żądali żeby sprawę wyjaśnić, niby 3zł ale zawsze. PACZKĘ UBEZPIECZYŁEM, PACZKA ZGINĘŁA I POMIMO UBEZPIECZENIA NIE MAM NIC. ŻADNEJ PACZKI , ŻADNYCH PIENIĘDZY Kurier DPD nigdy nie był w przedziale godzin wyznaczonych, godziny odbioru 10-14, nigdy wcześniej jak 18 nie był

100. @ zawiedziony        2020-01-01
…cóż… kiedyś furgonetka dbała o klienta … natomiast jak korzystacie z furgonetki, omijajcie szerokim łukiem kuriera GLS, szybciej będzie Pocztą Polską, chciałem ostatnio szybko wysłać przesyłkę niestety wybrałem GLS okazało się że nie ma możliwości wydrukowania dokumentów od razu i dostarczenia paczki na magazyn, przy rezygnacji pobierają 10zł, to są złodziejskie praktyki!!! w przesyłkach kurierskich chodzi szybkość dostawy!!!

2019

@ afi       2019-12-16   
Przesyłka wymiary 30 x 30 x 70 cm zadeklarowana waga 10kg chociaż tyle nie ważyła(Bramka do piłki dziecięca ) przesyłka nie wiem spuchła urosła i nagle po dwóch miesiącach od dostarczenia przesyłki dostaje fakturę mam dopłacić bo przesyłka według przewoźnika warzyła 33,5kg. Brak protokołu ważenia przesyłki porostu dostaje się fakturę… reklamacja złożona i oczywiście odrzucona! OMIJAĆ tą firmę wielkim łukiem !! NIC NIE WYSYŁAĆ – NACIĄGAJĄ LUDZI NA DODATKOWE OPŁATY!

@ Annaaaaaaaa      2019-12-03
Wspolpracuja z DPD A DPD dalabym -10!! oszusci!!! 4 dni proszenia sie zeby paczke odebrano z centrum bytomia a potem jeszcze sobie wymyslili ze pobiora 100% pierwotnej ceny z a 3nieistniejace kg dodatkowej wagi.jMam zdjecia z paczki w kraju docelowym. umieszkone na opini dpd bytom z google Oczywiscie oni bez zadnego potwierdzenia ani probny mowia ze mam doplacic 100% i tyle. WSTYD!!!A teraz furgonetka mimo ze firma dpd ma 30 dni na rozpatrzenie reklamacji, furgonetka juz chce doplate 100% ceny i strasza ze beda doliczc odsetki!!!!!!!!!!!

@ Asia11c       2019-11-19 
zamówiłam kuriera aby odebrał standardową przesyłkę na palecie, zapłaciłam 170 zł.a po 21 dnia dostałam nastepną fakturę w której policzyli sobie dodatkowe koszty w wysokości 175 zł! czyli wysłanie palety kosztowało 345 zł!!! nie warto zamawiać z tej firmy kuriera gdyż nigdy nie wiadomo czy nie policzą dodatkowych kosztów

@ Joanna  2019-11-07
Kurier nie pojawił się po odbiór, a następnie wpisał FIKCYJNY STATUS „przesyłka nie przygotowana”. ŻENADA. Podnieślismy straty. NIE POLECAMY Furgonetka.pl – Przesyłka opóźniona, FIKCYJNE STATUSY, nic nie pomogli. NIE POLECAM !!!

@ daniosowa         2019-11-06
Odradzam!!! W razie problemów wypinają się na klienta tłumacząc że są tylko pośrednikami. Odbierałem przesyłkę od Klientki i po dostarczeniu przesyłki do mnie zostałem obciążony za przesyłkę widmo która rzekomo została nadana poza serwisem na tzw wypisywanym kwitku. abstrakcja bo przesyłka została adresowana na adres furgonetki. I została rzekomo zwrócona do nadawcy. Hokus pokus i przesyłki się rozmnożyły bo została mi doręczona oraz zwrócona nadawcy 🙂 Furgonetka na tą sprawę się wypięła i kazała zapłacić. ODRADZAM!!!!

@ Wojtek      2019-11-06
Mi też naliczyli jakieś dziwne opłaty do jednej wysyłki a do drugiej nie a były takie same. Oczywiście obie regulaminowe. Jak można dołączyć do tego pozwu?

@ Aksel     2019-11-04
Firma furgonetka.pl okrada klientów poprzez bezpodstawne doliczania dziwnych kwot po miesiącu bądż dwóch. To złodziejska praktyka firmy Furgonetka.pl . Ja powiadamiam odpowiednie urzędy o wyłudzeniach tej firmy. Nigdy więcej nie chcę mieć z tą firmą do czynienia.

@ Sebastian     2019-10-28
Tragedia!!! Złodzieje i tyle! Wymyślili opłatę już po wysyłce i doręczeniu! Doliczyli 400% do kosztów wysyłki! Omijać tę firmę szerokim łukiem!

@ Damian      2019-10-18
Nie polecam strony furgonetka.pl. Po kilku dniach naliczane są dodatkowe oplaty za element niestandardowy. Chodź wysłany przedmiot to prostopadłościan o równych krawędziach. Jakość usług jest karygodna. Liczy się tylko kasa..

@ Ania     2019-10-08
Przesyłka czeka od piątku na kuriera, mamy wtorek. Zero informacji, zero odpowiedzialności bo przecież nie są firmą transportową i nie biorą odpowiedzialności za transport przesyłek. Ale już pieniądze za tę usługę tak. Dziwne nieprawdaż i bardzo wygodne. Nikt się niczym nie przejmuje, a jak chce się zrezygnować z usługi to kasa zwracana jest najpierw na konto w furgonetce, a dopiero potem po wysłaniu maila może być zwrócona niezadowolonemu nadawcy. Wstyd. Kasuje tam konto i już nigdy nie dam się nabrać. dwa razy policzyli mi pusty podjazd, chociaż kuriera nie było.

Odradzam wszystkim chyba , ze mają czas i jak mi dziś Pani doradziła mogą podjechać do punktu przyjmowania paczek i zrobić robotę za nich. Koszt niewielki bo 16zł, ale nerwów całe mnóstwo i jeszcze stracony czas. Na maile, na które nikt nie odpowiada, oraz telefony gdzie poinformują cię, że o co tobie w ogóle chodzi, przecież oni nie są od tego.

@ Adrian      2019-09-13
Nie polecam. Wyłudzają pieniądze. Po 3 tygodniach od doręczenia paczka powiekszyła się i byla cieższa. Żądaja zapłacenia dodatkowej kwoty. Sprawa zgłoszona do Rzecznika Konsumenta.

@ Grzegorz   2019-09-11
Nie polecam, firma opiera swoja dzialalnośc na wyludzeniach.

@ mati       2019-09-06
Z pełną odpowiedzialnością potwierdzam iż firma FURGONETKA.PL to jeden wielki oszust. Nalicza nie słuszne dodatkowe opłaty- zawyżone Ciekawostką firmy jest iż przesyłki tyją i poszerzają się 🙂 Śmiech na sali ,a opinii negatywnych na GOOGLE coraz więcej. NIE POLECAM W/W PSEUDO FIRMY BROKERSKIE

@ djhipciu        2019-09-02
Pierwsza wysłana paczka i od razu wielki szczał- przesyłka nie odebrana przez kuriera z adresu tylko przez przypadek po rozmowie z kurierem u mnie w firmie okazało się iż nawet nie otrzymał zlecenia odbioru. -po wielkich trudach udało się nadać paczkę . Finalnie otrzymałem FV na dopłatę – niby niezgodności przesyłek z deklaracja. Karton indywidualnie dobrany do przesyłki na zlecenie klienta waga niższa o 3kg od zadeklarowanej. Firma kurierska obsługująca przesyłkę nie miała żadnych zastrzeżeń po Kilku dniach od doręczenia- Furgonetka niby ma ,ale za co …… Nie polecam -1wsza wysyłka i ostatnia/ minus

@ Mateusz      2019-08-19
Niestety jestem zmuszony wystawić negatyw. Zostałem obciążony opłatą dodatkową, która jest niezasadna i mam na to dowody. Poprosiłem o adres email w celu złożenia wyjaśnień. Niestety furgonetka uniemożliwia mi złożenie odwołania zasłaniając się regulaminem. Pani na infolinii twierdzi, że umowę zawarłem z kurierem a nie furgonetką, dlatego nie mogę zgłosić reklamacji co do opłaty dodatkowej. Działanie, którym powinien zająć się UOKIK.

@ Marcin     2019-07-31
Nie polecam. Firma zachowuje się jak naciągacze, dręczyciele, scamerzy czy jakkolwiek to nazwać. Dręczą klienta wysyłając wezwania do zapłaty na 15 zł, straszą jakby czuli się nie wiem kim a są tylko śmiesznym pośrednikiem pomiędzy klientem a firmą przewozową. Nie sprzedają niczego autorskiego. Tylko i wyłącznie korzystają z okazji. Swoją drogą te 15 złotych naliczają wyobraźcie sobie za zwrot przesyłki!! Pierwszy raz się z tym spotykam. Do tej pory wysyłając innym pośrednikiem za pomocą DHL czy DPD zwrot był w cenie jak adresat nie odebrał paczki. U nich każą sobie za to płacić jak za nową wysyłkę.

@ patrykt1     2019-07-03
ODRADZAM!!! Oszuści! Oni albo DPD … zapewne i Furgonetka i DPD. Po miesiącu czasu przysyłają mi maila, że muszę dopłacić ponad 40zł bo waga paczki się nie zgadzała. Wysyłałem wózek dziecięcy rozłożony na 2 paczki. Jedna paczka ważyła 14kg druga 10kg. Waga DPD jednak wykazała, że paczka ważyła ponad 30 kg (a nie 14) !!! Za pół wózka??!! To cały ważył ponad 60kg??!! Niestety za późno znalazłem setki podobnych opinii … Polak mądry po szkodzie!

@ Krzysztof     2019-06-24
NIGDY NIE KORZYSTAJCIE Z TEGO SERWISU! NACIĄGAJĄ KLIENTA NA DODATKOWE, NIEUZASADNIONE KOSZTY! W momencie wysyłki i opłaty wszystko było OK. Po 25 dniach od dostawy furgonetka doliczyła mi dodatkowe koszty za nadwagę oraz ponadwymiarową przesyłkę.Odsyłałem kuchenkę gazową w oryginalnym opakowaniu. Na opakowaniu była podana waga brutto 45kg. Furgonetka twierdzi, że było 70kg. Wymiary podałem takie jak zmierzyłem taśmą mierniczą. Nie jest możliwe aby były zdecydowanie większe.

Przesyłka została odebrana przez kuriera i dostarczona beż żadnych uwag. Otrzymałem też potwierdzenia zrealizowania przesyłki ze wszystkimi podanymi przeze mnie danymi. Wielokrotnie pisałem maila do furgonetką przedstawiając informacje i zdjęcia wysyłanego wyrobu. Furgonetka nie stara się nawet wyjaśnić sprawy. Otrzymuję tylko kolejne wezwania do zapłaty ostatnio z groźbą o rozpoczęciu windykacji. Sprawę przekazałem do Rzecznika Praw Konsumenta. W serwisie opineo nie ma możliwości oceny uczciwości firmy, dlatego oceniam we wszystkich możliwych kategoriach na 1.

@ Hubo           2019-06-21
Ostateczne przed sądowne wezwanie do zwrotu środków za niezrealizowaną usługę. Plus odsetki miały być 2dni a już są 2 miesiące

@ Kojotek1986        2019-06-04
Wysłanie to firma to największy nie wypal od czasu drugiej wojny światowej. Opony wysłane zapakowane prawidłowo zgodnie z wytycznymi kuriera po tygodniu informacja o dodatkowej oplacie ponad 30 zl zwykłe naciąganie ludzi

@ docentass         2019-06-03
UWAGA NA NIESŁUSZNE NALICZANIE OPŁAT DODATKOWYCH!!! Pierwszy raz składałem reklamację z tytułu przyjazdu kuriera po odbiór przesyłki a rzekomo mnie nie było także naliczyli opłatę za przyjazd kuriera. Musiałem składać reklamację. Drugi raz w okresie 5 miesięcy od kiedy korzystam z serwisu spotkała mnie ponownie sytuacja kiedy naliczyli mi opłatę dodatkową tym razem z tytułu niestandardowej przesyłki. Przesyłka o wadze 1kg i wymiarach podanych zawyżonych przeze mnie10x58x10, zapakowana w wąski karton prostopadłościenny i owinięta w czarną folię stretch. Przesyłka doręczona 19.04.2019 a opłata naliczona 27.05.2019.Nie dowierzałem że to jest prawda.

Obecna sytuacja wygląda mi na próbę wyłudzenia pieniędzy. Naliczono opłatę za przesyłkę niestandardową w wysokości 64,99 gdzie wysyłka odpowiednio zapakowanego przedmiotu i standardowego kosztowała mnie 12,90 i do tego doliczono po upływie ponad 5 tygodni od doręczenia przesyłki. ODRADZAM NO CHYBA ŻE KTOŚ LUBI REKLAMACJE

@ novril   2019-05-23
Witam, Po wystawieniu negatywnej opinii ( dialog trwa poza serwisem opineo.pl) po tym, jak trzykrotnie kurier nie pojawił się po opłacone zamówienia, zacna firma furgonetka.pl wystawiła korektę salda i dodała sobie ponad dwukrotną wartość wcześniej opłaconej kwoty. To jest polski wolny rynek. Pozdrawiam

@ Zecik     2019-05-07
Ten serwis to kpina, po podaniu dokładnych wymiarów paczki, po miesiącu wysyłają pismo o dodatkowej opłacie za nieregulaminowo rozmiar przesyłki, sprawę kieruje do UOKIK

@ Zuza69    2019-04-19
Zdecydowanie nie polecam. Mimo, że przesyłka była zapakowana w prostokątny karton i były podane rzetelne wymiary, po miesiącu przyszła dopłata za niby niestandardowe przesyłkę. Po nastepnym miesiącu kolejna faktura z karą za brak deklaracji, że przesyłka niestandardowe. Z 15 zł zrobiło się 199 zł. Brak jakiejkolwiek empatii przy rozpatrywania reklamacji. Zasłanianie się regulaminem przewoźnika. Kto normalny czyta wysyłając mały karton ogolne warunki przewoźnika ? Furgonetka bez żadnych skrupułów sprzedaję wirtualne długi firmom windykacyjnych. Po co korzystać z takiej firmy? Drogo, nieprzyjaźniwe i jeszcze dodatkowe koszty związane z prowadzeniemi sprawy w sądzie.

@ Mmm    2019-04-17
Uważajcie na wprowadzanie w błąd przy wycenie przesyłki. Po podaniu wszystkich prawidłowych danych pojawia się zaniżona kwota wysyłki. Potem przychodzą monity o dopłatę!

@ damian     2019-04-17
zaiodłem się na serwisie Fufgonetka, pierwsza wysłana paczka super, druga to katastrofa, doliczone dodatkowe koszty do przesyłki, straszenie przedsadownymi wezwaniami do zapłaty. Złożona reklamacja anulowana.

@ Marek   2019-04-15
Ja już więcej w furgonetce przesyłki nie zamówię. Zamówiłem przesyłkę telewizora 40 calowego. Wymiary i wagę podałem właściwą. Zapłaciłem za przesyłkę według cennika furgonetki. Po 3 tygodniach otrzymałem informacje, że mam dopłacić do przesyłki 80 zł. bo jest niestandardowa i straszą mnie Sądem Cały czas takie przesyłki wysyłałem i nie było żadnego problemu. NIE ZAMAWIAJCIE W FURGONETCE ! NIE POLECAM !

@ Adam   2019-04-15
Wyłudzają pieniądze podając powód, że przesyłka posiada większą wagę niż zgłoszono, mimo iż parametry przesyłki były zgodne ze stanem faktycznym. Nie potrafią tego udokumentować. Nie polecam, naciągacze, oszuści i złodzieje!!!!

@ mebu     2019-04-08
Pragne przestrzec wszystkich, ktorzy wysylaja duza za posrednictwem tego serwisu. Regularnie jest lamane prawo przewozowe i naliczane sa niesluszne oplaty dodatkowe. W tym momencie serwis zamrozil nam ponad 500 zl mimo, ze wedlug prawa przewozowego nie mieli ku temu podstaw. Brak mozliwosci jakiegokolwiek kontaktu z kims kto ma pojecie po co przychodzi do pracy, ciagle „prosze napisac reklamacje”, ktore sa uznawane – tym samym przyznaja sie do bledu – jednak cala operacja trwa ponad 30dni. Polecam omijac szerokim lukiem!

@ Roman   2019-04-07
Bez żadnych podstaw naliczają dodatkowe opłaty. Odradzam.

@ Siergiej    2019-03-27
Totalny bałagan. Cały czas występuje jakieś problemy, a to kurier nie dojechał, a to paczka zabłądziła. Ostatnio jeszcze lepszej numer, po dwóch tygodniach od dostarczenia paczki dostaję informację że zostały naliczone dodatkowe opłaty :0 Absolutnie nie polecam serwisu furgonetka.pl

@ hollywood    2019-03-23
Z nimi jest taki problem ze doliczają sobie koszty do przesyłki po wykonaniu usługi. Np za to ze przedmiot był w ruloniku, a nie prostokątnym opakowaniu. Próbując też wyłudzić pieniądze, twierdząc ze przesyłka była większa niż zdeklarowana, co oczywiście jest nieprawdą. Potem straszą sądem, molestują smsami o zapłatę czegoś co chcą wyłudzić.

@ Katarzyna        2019-03-22
Ostrzegam !! Furgonetka po miesiącu przysyła mi faktury za jakieś dopłaty !!!! BARDZO WYSOKIE ! Dopłaty są naliczone bezzasadnie, Furgonetka umywa ręce a reklamacje nie są uznawane ….

@ Hubert     2019-02-27
Wezwanie przed sądowne. Wnoszę o natychmiastowy zwrot kwoty 19,68 wraz z odsetkami którą mi doliczyliście. Nigdy nic nie odbierałem ani nie nadawałem w zadnym oddziale pickup. Opinia zostaje bo w Polsce jest na razie tak że jak oszust odda łup to nagle przestaje być oszustem mimo że jego ofiara musi walczyć o zwrot swojej własności zupełnie za darmo.

@ Przemek_1       2019-02-12
Na głównej stronie serwisu chwalą się brakiem ukrytych opłat, Moje ostatenie zamówienie: paczka 15 zl, korekta po odebraniu przez kuriera 15zl- ok. Po miesiacu otrzymuje wiadomosc o naliczonej karze 72zl za bled w deklaracji. Paczka która powiina kosztować 30zł ostatecznie kosztuje ponad 100zł. Zdecydowanie odradzam współpracę z serwisem.

@ Zenon     2019-02-05
Oszukują klientów i doliczają jakieś opłaty dodatkowe z kosmosu. Złodziejski proceder i próba wyłudzenia pieniędzy.

@ Monika   2019-01-23
Zleciłam wysłanie przesyłki był to piekarnik, którego wymiary są standardowe czyli 60x60x60 waga również jest prosta do oszacowania ok 40kg według wyceny przesyłka miała kosztować 65PLN, ale nie było tak pięknie otrzymałam dopłatę 119PLN

@ Alicja   2019-01-15
Wprowadzają w błąd, winę zrzucają na przewoźnika. Bardzo nie polecam! Są lepsze firmy pośredniczące

@ Juda      2019-01-04
Opinia skrajnie negatywna. Firma jest generalnie pośrednikiem. poza tym, że inkasuje pieniądze, za nic nie odpowiada, w każdej sprawie kieruje do przewożnika (DPD) a ten robi co chce,Decyduje np. o kosztach przesyłki manipulując wagą i wymiarami.W moim przypadku zwiększając wymiary paczki o kilka cm. zwiększa koszty przesyłki o 150%. Nie ma szans na uznanie odwołania i reklamacji. Pozostają instytucje ochrony konsumenta i Sąd.

2018

@ Jacek   2018-12-12
Nadałem 3 paczki na raz (takie same jak wiele razy) z zapasem rozmiaru w formularzu. Po miesiącu dostałem dopłatę za element niestandardowy do wszystkich 3 paczek, co jeszcze mogę zrozumieć, bo paczki nie były idealnym prostopadłościanem i ktoś mógł to uznać za niestandardową paczkę ale na następny dzień jeszcze jedna dopłata do 3 paczek za brak deklaracji, która pojawiła się z dnia na dzień bez informacji. Po dodzwonieniu się do konsultanta (próba dodzwonienia się trwała cały dzień, to norma) zostałem poinformowany, że na stronie przewoźnika była taka informacja, ale na ich stronie już nie.

Dostałem jeszcze obciążony za monit, wszystko na koncie furgonetka. Są to kilkukrotnie wyższe kwoty niż sama wysyłka, absurdalne, bez żadnego podparcia. Składanie odwołań od odwołań odwołań na ich stronie nic nie daje, cały czas dostaję informacje o limitach wymiarów. W których oczywiście paczki się mieściły. Brak jakichkolwiek dowodów, że było inaczej, brak próby dojścia do porozumienia. Pozostaje mi jedynie droga sądowa, bo z automatycznymi odpowiedziami nie da się dojść do porozumienia.

@ Hubo      2018-11-29
Na stronie napisali że oddają pobranie w 2 dni. Po 5 myślałem że mnie stuknęli jak firma „dwie paczki” kiedyś. Napisałem do nich a oni mi że oddadzą pobranie w 2 dni jak im extra zapłacę.a jak nie to poobracają sobie nimi 10 dni. Do uokiku sprawę oddałem zobaczymy czy tak wolno

@ ja        2018-11-17
pobrano opłatę za pusty podjazd poraz kolejny były palety do zabrania gotowe na czas drugiego dnia odebrane a mi naliczono opłatę gdzie firma działa do 19 to jak mógł być pusty podjazd

@ Sylwia     2018-11-16
Nie chce ryzykowac i miec klopoty jakie ma obecnie moja mama. Polecialam firme furgonetka.pl mojej mamie. Mama zaplacila za paczke z gory. Paczka miala wymiary prawidlowe, waga nie przekraczala 30kg. Kurier odbierajac paczke nie mial do niej ZADNYCH ZASTRZEZEN !!! Po miesiacu od nadania mama dostala maila z informacja iz paczka wazyla 2,20 kg wiecej i trzeba za nia zaplacic kolejne 129,9 zl. Do tego straszenie procesem windykacyjnym. Obecnie do zaplaty jest juz 150 zl.

Na jakiej podstawie furgonetka.pl wyciaga od ludzi pieniadze? Czy jest jakis dowod na to, ze paczka byla o 2,20 kg za duza? To jest zwykle oszustwo, naciaganie ludzi. Nie zostawie tej sprawy, bede glosila moja negatywna opinie o furgonetka.pl. i odradzala korzystanie z uslug tej firmy. Lepiej stronic od klopotow. Sa inne zdecydoanie lepsze firmy.

@ Helena     2018-11-16
Fatalna firma! Nigdy nikomu jej nie polece! Wrecz przeciwnie bede odradzala i publikowala moje doswiadczenie z firma furgonetka.pl gdzie tylko bede mogla. Zostalam oszukana.

@ Maciek    2018-10-27
Szybko. Doliczone koszty za wagę. Karton kopert babelkowych to dla nich 22 kg. Gratulacje

@ Andrzej    2018-10-22
Portal naciągaczy – nie dość ze doliczyli sobie dodatkową opłatę za standardową przesyłke to po 7 dniach (akurat gdy bylem na urlopie) wyslali sprawę do komornika. zdecydowanie odradzam, wysyłam miesięcznie sporo paczek przez różne serwisy ale na tak złodziejski jeszcze nie trafiłem.

@ bogdan   2018-10-20
Np w czwartek kurier nie zgłosił się po przesyłkę którą mi miano wysłać z Białegostoku. Próba interwencji u pracowników Furgonetki jest bezcelowa. Pracują tylko od 8:30 do 16:30. Kilka razy podejmowałem interwencję w tej firmie /brak zgłoszenia się kuriera lub uszkodzona paczka/ . Pracownicy są chamscy i aroganccy. Zero pomocy. Zdecydowanie odradzam korzystanie z usług firmy Furgonetka. Jest ona tylko od brania kasy i w przypadku problemów klient zostaje pozostawiony sam sobie.

@ MACIEJ    2018-10-20
uwaga zwykli oszusci zaplaciles spadaj dowalili mi kare 500zl za kilka centymetrow paczki i po kilku dniach juz komornika wysylai Po mojej reklamacji gdzie zostala rozpatrzona pozytywnie minal juz 3ci miesiac a pieniedzy nadal nie ma Nie polecam Omijac z daleka

@ Naciagacze     2018-10-19
Nie polecam

50. @ Adax   2018-10-17
Witam Serdecznie !!! Zlecenie odbioru było wystawione 16-tego informacja odbioru godzina 10-12 mija kolejny dzień 17 sty godzina 15 cudem dodzwoniłem się na infolinię i słyszę że nie wiadomo dlaczego kurier nie przyjechał ale możemy zrobić zlecenie odbioru na kolejny dzień śmiechu warte dosłownie trzy dni i może ktoś odbierze przesyłkę,a jak tylko 300 gram przeważysz paczkę dopłata ,termin odbioru paczki 10-12 przyjeżdża kurier o 9 tej nie masz przygotowanej paczki opłata za nie odebraną paczkę chora firma chore zasady.

@ Maqnet    2018-10-17
Miałem uszkodzenie i mimo tego złożyłem reklamację, miałem również dodatkowe ubezpieczenie a reklamacja została nie uwzględniona, zero kontaktu i chęci współpracy ze strony operatora. Podsumowując, wysłałem towar ubezpieczylem go na czas transportu, został uszkodzony i nie dostałem ani grosza rekompensaty, dodatkowo klientowi musiałem ponownie wysłać towar na swój koszt i zapłacić za transport nie polecam

@ Krzsyztof    2018-10-17
okradają w biały dień,ludzie nie dajcie się oszukać to złodzieje!!! Każada niemal wysyłka to korekta salda. Furgonetka to piramida finansowa

@ XR650   2018-10-13
Kase bierzecie a jak jest problem to mówicie że złóż reklamacje a w odpowiedzi bardzo przepraszamy za utrudnienia była awaria lub kurier miał problemy i z przyczyn niezależnych od firmy kurierskiej A jak firma kurierska naliczy dodatkowe opłaty za byle co to ręce umywacie pozdrawiam NIE POLECAM NIKOMU

@ KMFIT   2018-10-10
fatalna ,kłamliwa obsługa,w ogóle nie dbają o klienta i relacje liczy się tylko kasa odradzam doliczają dodatkowe 100% opłat

@ Piotr       2018-10-08
Po wykonanej usludze zaczely przychodzic faktury na adresata paczki z oplata ponad 100zl za ponadwymiarowa/wagowa paczke bez wiekszych szczegolow! Furgonetka nie posiada zadnych informacji tylko wysyla bezszczelenie faktury do nadawcow lub adresatow! kurierzy nie sprawdzali I nie informowali o ponadwymierze I dodatkowych kosztach. Nie bylo w sumie powodow jakoze paczka byla zgodna z wymiarami, dlaczego wysylane sa do mnie faktury? nikt bowiem nie wie, obsluga prosi o skladanie reklamacji, ale oczywyscie faktura do zaplaty w ciagu siedmiu dni! Porazka! ostatni raz! Nie polecam!

@ Szymon        2018-10-08
Wysłałem przesyłkę z pobraniem exspres , pieniądze miały być po jednym dniu a minoł tydzień a na infolinii nie potrafią odpowiedzieć

@ jacek     2018-10-06
została naliczona oplata za pusty podjazd co nie miało miejsca firma działa od 8-18 w odpowiedzi dostałem informacje ze kurier był 21-30

@ 111Magda111     2018-09-18
Opinia o serwisie nie jest zbyt dobra. Składa się na to wiele elementów. Na przyjazd kuriera po odbiór przesyłki czekałam prawie dwa tygodnie. Konsultanci zapewniali codziennie, że kurier będzie, a codziennie okazywało się, że bez żadnego uprzedzenia nie przyjeżdżał.

Po miesiącu od odbioru przesyłki, furgonetka.pl wystawiła mi fakturę na ponad 600 zł za rzekomo źle podany wymiar przesyłki. Mimo, że faktura jest wystawiona przez furgonetkę uzasadniając że opłatę tę naliczył kurier, nie pokazano mi żadnego dowodu, że kurier chce jakiejkolwiek dopłaty. Odważyłam opisać się moją historię na stronie furgonetki na fb, po czym okazało się, że mój post jest usunięty, a ja jestem zablokowana. Czy tak postępuje poważna firma, której zależy na kliencie i dobrej opinii? Myślę, że nie.

@ Marcin     2018-09-13
ZENADA!!! Pracownik przez pomylke zabral klucz ze soba i zamowilem kuriera DPD aby odebral przesylke i dostarczyl ja do Niemiec. Byla to mala paczka, za ktora zaplacilem ok 56 zl. Prosilem Pania, od ktorej klucz byl odbierany aby wydrukowala dolumenty przewozowe. Zostalem poinformowany, ze nie ma dostepu do drukarki a poza tym jej szwagier pracuje jako kurier i jej powiedzial, ze dokumenty zawsze moze wypisac recznie kurier przy odbiorze. Okazalo sie, ze kurier DPD, ktory przyjechal po odbior paczki zamiast wpisac niemiecki adres wpisal przez pomylke siedzibe furgonetki w Warszawie !!!

Furgonetka wraz z DPD za zwrot paczki (nie z mojej winy), kaze sobie zaplacic nastepne 56 zl!!! To jest chore i kaza mi placic za bledy kuriera. Jeszcze dodatkowo kasuja mnie podwojnie jak za wysylke miedzynarodowa za to, ze paczka pojechala do i wrocila z Warszawy, czyli zamiast ok 36 zl skasowali mnie 112 zl a paczka wrocila do nadawcy. Calkowity brak szacunku do klienta!!! Dzwonilem do Furgonetki i prosilem aby pokazali mi gdzie w ich regulaminie jest punkt, ktory mowi o tym, ze mam placic za bledy kuriera. Pokazali mi punkt, w ktorym jest napisane, ze dokumenty przewozowe musza zostac wydrukowane przed odebraniem przesylki przez kuriera.

Na moja uwage, ze dalej nie ma tam zadnej wzmianki o tym, ze trzeba placic za bledy kuriera dostalem odpowiedz, ze TO JEST PRZECIEZ LOGICZNE!!! Normalnie rece opadaja i widze, ze Ci ludzie z logika nie maja za wiele wspolnego. Banda zlodziei, ktora nie potrafi wziac odpowiedzialnosci za swoje bledy i kaze dodatkowo placic sobie nie male pieniadze za to. Jezeli w regulaminie jest napisane, ze dokumenty przewozowe powinny byc wydrukowane to kurier nie powinien w ogole tej paczki odbierac. NIE POLECAM ANI FURGONETKI ANI DPD!

@ Klient   2018-09-12
Przesyłka wysłana 03.08.2 Dzisiaj mamy juz 12.09, a przesyłki nadal nie ma, ale to dopiero początek. Paleta wysłana w cenie 150zł Furgonetka ustaliła przekroczenie wagi za 120 do 300kg (przesyłka waży około 100kg + paleta) Doliczyli za to 650zł. Następnie przesyłki nie mogą dostarczyć przez miesiąc i przesyłka leży na magazynie kuriera. Mijają tygodnie, a kierowcy, żeby ją dostarczyć nadal nie ma, więc robią zwrot do nadawcy za ponad 800zł. Łacznie za paletę 120x80cm i około 120kg naliczyli 1600 zł mimo, że jej nie dostarczyli z winy braku przewoźników. Takich przypadków mamy więcej.

Sprawa nosi znamiona zaplanowanego oszustwa na dużą skalę. Twierdzą, że zmienili regulamin w lipcu. Na stronie tego przewoźnika nie ma o tym żadnych informacji. Wysyłając paczkę potwierdzamy regulamin z 2017 roku, ale twierdzą, że zmienili go w lipcu 2018 i taki obowiązuje.

@ Kasia        2018-09-12
Furgonetka wprowdziła drakońskie kary na poziomie 600% np za przekroczenie wymiarów przesyłki o 5cm i zamiast 140zł, przysyłają rachunek na 800zł tłumacząc, że zmienili regulamin w lipcu 2018r. (mimo, że zatwierdzamy regulamin z 2017r) w efekcie czego wysłana paczka, która dojechała do nadawcy uszkodzona została do nas zwrócona na nasz koszt. Uszkodzili przesyłkę, i zażądali kwoty 1600zł za przesyłkę, 120x80x180cm 110kg. Twierdzą, że to nie oni tylko ich przewoźnik i mogą sobie naliczać taką opłatę jaką uznają za stosowne. Radzę uważać, bo sprawa jest poważna.

@ Pst    2018-09-12
Portal furgonetka nalicza dopłaty do przesyłek które rzekomo były niestandardowe po kontakcie z firmą kurierską którą mówi że nie powinno być naliczona dopłata dalej naliczają

@ Klient    2018-08-29
Korzystanie z furgonetka to jedno wielkie oszustwo. Współpracowaliśmy kilka lat. Wysłałem poprzez portal palety Euro. Zostały wysłane poprzez Firmę Fedex. Wysyłka palet kosztowała około 1500zł. Patrzę wczoraj na saldo, a zrobiło się nagle -9000zł Furgonetka naliczyła mi 9000zł opłaty dodatkowej za rzekome przekroczenie wagi palety z 110kg na 300kg. Twierdzą, że zmienili regulamin i naliczają 500% za element niestandardowy. Mimo, że wysyłając palety zatwierdziałem regulamin z 2017r. i nie ma tam słowa o naliczaniu 500% opłaty dodatkowej. Tłumaczą się, że kurier może naliczać takie opłaty jakie chce. Na stronie Fedex oczywiście jest regulamin, w którym ani słowa nie ma o naliczaniu 500%.

Furgonetka ma ukryty na swojej stronie regulamin na którym bazuje. To jest zwykłe oszustwo. Ponadto zagineły mi 3 przesyłki o kwocie ponad 3000zł zostały wysłane na początku sierpnia. Reklamacje odrzucają z powodu tego, że nie można jej złożyć póki przesyłka nie zostanie doręczona. Radzę uważać, bo seriwis zmienił się nie do poznania.

@ Anna ZW    2018-08-01
Furgonetka znów zawiodła, przesyłka nie została odebrana przez kuriera do wysyłki, zero informacji dlaczego. Dodzwonić się na infolinie jest prawie niemożliwe, a teraz jeszcze napisali ze potrącają kasę (cały koszt wysyłki) za pusty podjazd, którego nie było. Masakra, odradzam. Same problemy, zero kontaktu, „złodziejskie” praktyki. A o wysyłce można zapomnieć. Anna

@ Artur S       2018-07-20
Furgonetka to dobra firma puki nie dojdzie do reklamacji. Wtedy zaczyna sie horror. Moja przesyłka była tak zmasakrowana że nie dotarła do odbiorcy!!! Musiałem zapłacić za zwrot tego co zostało z mojej paczki. Dwie reklamacje oddalone. Od 6 miesięcy jestem zbywany i olewany. Umowy między firmami kurierskimi a furgonetką są tak skonstruowane że nie wiadomo kto jest odpowiedzialny za przesyłki. Rzecznik praw konsumenta też już traci cierpliwość, sprawa będzie miała finał w sądzie

@ Maja      2018-04-09
Na początku zaznaczę, że korzystając z serwisu -płacimy serwisowi za pośrednictwo oraz za transport. Nie mamy możliwości bezpośredniej wpłaty firmie kurierskiej. Dlatego to Furgonetka zawiera umowy z firmami kurierskimi i ZNA szczegóły tych umów oraz wysokość opłat dodatkowych. Furgonetka pobiera prowizję za właściwy przebieg wszystkich procesów związanych z transportem paczki i to ona jest stroną umowy z przewoźnikiem, co oznacza, że serwis POWINIEN dbać o przestrzeganie warunków tych umów, a tak nie jest.

Przewoźnik nalicza opłaty dodatkowe, klient informuje Furgonetkę o nieprawidłowym naliczeniu opłat przez przewoźnika, a Furgonetka każe pisać reklamacje, odwołania do reklamacji – wszystko odrzucone i po 2 ,5 m-ca od uiszczenia bezzasadnych opłat serwis przyznaję, że PROCEDER WYŁUDZANIA PIENIĘDZY MIAŁ MIEJSCE,bo jak inaczej nazwać NIESŁUSZNE pobranie (posiadam korespondencję z serwisem, gdzie pracownik przyznaje, że doszło do DUBLOWANIA OPŁAT dodatkowych) pieniędzy w styczniu (9 stycznia br.) i braku wyjaśnienia sprawy do dziś – 9 kwietnia br. Proszę się zastanowić, czy chcecie Państwo zamrozić sobie gotówkę na ponad 3 m-ce (pewnie dłużej, bo jeszcze nie mam żadnej odpowiedzi!).

@ zxdrty1    2018-03-31
Złożyłem zamówienie na nadanie paczki,po wypełnieniu formalności i zapłaceniu opłaty przewozowej,wyskoczyła mi w panelu informacja że paczka zostanie odebrana dnia nastepnego tj,27 marca miedzy 14-16stą godz.Niestety nikt jej nie odebrał i musiałem ponownie zamawiać kuriera.Ta sytuacja powtórzyła sie bodajże 3 raz w tym roku że na umówioną godz i date nikt nie odebrał paczki. Pytanie-po co zamieszczona jest konkretna data i godz w informacji skoro to w praktyce nie działa? Na ewentualną odpowiedź że to jest data orientacyjna,zapytam od razu po co robić coś orientacyjnego,niestety musze poukładać tak sobie dzień żeby w określonych przez państwa godzinach musze siedzieć i czekać w domu.

Dodam jeszcze że kurier który miał odebrać paczke wogóle sie nie pojawił i zostawił informacje że był u mnie ale nie odebrał paczki bo jak twierdził-,,nie była gotowa do odbioru”,co jest kłamstwem ponieważ nie było go u mnie po odbiór paczki a sama paczka była już kompletna i gotowa do wysyłki. Pozdrawiam.

@ M-a      2018-03-27
Reklamacja kolejny odcinek marnej telenoweli. Polecam lekturę tym którzy się wahają czy skorzystać z usług. Po wielu interwencjach (reklamacja, odwołanie do reklamacji, godziny spędzone na rozmowach z pracownikami Furgonetki, opinie o serwisie) mam zapewnienie, że koszmar się kończy, Tj, że po prawie 3 miesiącach od zapłaty dodatkowych kosztów, przewoźnik (GEIS) stwierdził, że w wyniku (wg mnie rażących) niekompetencji swoich pracowników (NALICZALI PODWÓJNE OPŁATY DODATKOWE DO JEDNEJ PACZKI i to w różnych wysokościach) dokonają korekty.

Stało się tak, ponieważ Furgonetka WRESZCIE postanowiła cokolwiek zrobić w tej sprawie i zwróciła się W KOŃCU do przewoźnika o wyjaśnienie (co moim zdaniem powinno nastąpić po pierwszych sygnałach od poszkodowanych w tym nieuczciwym procederze klientów (my, klienci, nie płacimy przewoźnikowi- płacimy Furgonetce, więc musimy czekać na jej działanie lub zaniechanie owego działania). – ja już reagowałam w styczniu ( bodajże 10 stycznia) jednak bezskutecznie. Teraz OBIECALI, co nie znaczy, że coś się dzieje, bo nawet nie podano terminu wykonania korekt (!).

Oczywiście Furgonetka wszystko zrzuca na swą niewiedzę oraz na przewoźnika (przypominam: to Furgonetka ma umowę z przewoźnikiem, zna jej zapisy i TYLKO ona może egzekwować od przewoźnika jej prawidłowe wykonanie(!)). Niezdecydowanych proszę o rozwagę przed podjęciem współpracy – kusi tylko cena. Dodam, że tak wygląda obsługa z perspektywy klienta zamawiającego ok. 150 ( i więcej) paczek miesięcznie, wolę nie myśleć jak wygląda obsługa klienta zamawiającego jedną paczkę za ich pośrednictwem.

@ oszukany    2018-03-27
Po dwuch miesiacach od odebrania przesylki naliczona mi zostala dodatkowa oplata za zekome przekroczenie dozwolnych wymiarow. zlozona reklamacja nic nie dala, Nie sa w stanie odpowiedziec ani udokumentowac ktore i o ile wymiary zostaly przekroczone. A faktycznie paczka nie miala nawet polowy dozwolonych wymiarow ani wagi, co udowodnilem w reklamacji. Koszt naliczonej dodatkowej oplaty oplaty to ponad 20zl , przy koszcie ulsugi za przeslanie paczki 15zl czyli 150% kosztow uslugi.

Dodam ze przez ponad 2 tygodnie wstrzymywali mi wyplate mojego pobrania w kwocie ponad 1200zl szantazujac mnie ze oddadza moje pieniadze dopiero jak wplace naliczona dodatkowa oplate w kwocie 20zl!! .Firma furgonetka spycha cala odpowiedzialnosc za wyjasnienie sprawy na przewoznika mimo ze to oni oplaty pobierali. Na tym koncze przygode z ta firma i odradzam.

@ MIREK       2018-03-14
UWAGA! niestety firma kurierska zaczyna doliczać dodatkowe koszty jak to ładnie ujmując za nadania w oddziale DPD w sobotę, w momencie składnia zamówienia nie ma takiej informacji! koszt taki dodatkowo to ponda 6 zł ! przecież dobrze mogą doliczać koszt np. 5 zł za nadanie w oddziale w piątek 4 zł w czwartek…. Nadmienię ze osobiście zawiozłem paczkę do oddziału DPD, w godzinach urzędowania ! wg. mojej oceny i kancelarii prawnej jest to próba wyłudzenia! ZDECYDOWANIE ODRADZAM FURGONETKA.PL

@ M-a      2018-03-09
Serwis Furgonetka po zapłaceniu kończy współpracę. W żaden sposób nie odnosi się do nagminnie doliczanych przez przewoźnika opłat oraz do reklamacji, odwołań, nawet jeśli są krzywdzące (przedłużony czas dostawy) i nie wyjaśniają sprawy. Korzystając z usług serwisu pozbawiacie siebie możliwości dyskusji z przewoźnikiem – robi to za Was Furgonetka ( czyli nie robi tylko przekazuje pisma) Np. na pismo z prośbą o podanie faktycznych wymiarów paczki (bo za to została naliczona opłata) dostałam odp. co to jest paczka standardowa i niestandardowa – taka sam odpowiedź w przypadku naliczenia opłaty za „Nadanie przesyłki przekraczającej wymiary” oraz za ” nieprawidłowo zapakowaną przesyłkę” (obie te opłaty doliczone do jednej paczki).

Opłaty nie są naliczane na bieżąco, a dopiero m-c po dostawie, więc już nie da się zweryfikować, że przewoźnik nalicza nieprawdziwe opłaty, tym bardziej, że przewoźnik nie ujawnia faktycznych i realnych (wg niego) wymiarów. To najpilniej strzeżona tajemnica! Furgonetka jest klientem przewoźnika, a klient Furgonetki _ TO NIESTETY CZŁOWIEK< KTÓRY MA PŁACIĆ I O NIC NIE PYTAĆ< bo pytając marnuje tylko swój czas!!!!! Radzę przemyśleć przed zamówieniem!

@ Maja     2018-03-09
Jeśli kochasz adrenalinę, chcesz sobie podnieść ciśnienie, masz mnóstwo czasu i kochasz brazylijskie tasiemce – TA USŁUGA będzie dla Ciebie idealna! Nadajesz przesyłkę, za miesiąc (kiedy już o niej zapomnisz) – przychodzi dopłata i PŁACISZ na konto Furgonetki (nie na konto przewoźnika, bo Ty nie masz prawa dochodzenia swych praw u przewoźnika – jesteś TYLKO lub AŻ klientem Furgonetki). Płacisz i nie wiesz za co (masz 7 dni). Składasz reklamację – czekasz 30 dni czy poznasz wymiary realne paczki? – NIE. Składasz odwołanie – na infolinii Furgonetki p. Oskar powie Ci na pewno uzyskasz dane z audytu paczki.

Czekasz kolejne 30 dni – NIE – co najwyżej reprezentant przewoźnika poinformuje Cię na czym polega paczka niestandardowa, a wymiary, które przekroczyła Twoja paczka to nadal TAJEMNICA ( bo Ty wiesz, że paczka była mniejsza niż deklarowałeś). CO DALEJ? Proponuje Ci p. Oskar złóż odwołanie do odwołania. Siedź przy komputerze i kseruj, skanuj, drukuj, przesyłaj – potem będzie odwołanie do odwołania odwołania… I tak za darmo masz… brazylijski serial i grasz główną rolę (tylko uwaga TO DRAMAT!)- to nie może skończyć się dobrze! Tylko przygotuj portfel!

@ Maja       2018-03-07
Krytyczne jest podejście Furgonetki do klienta. Furgonetka jest brokerem, więc zawiera umowy z przewoźnikami. Klient jest tylko nadawcą, jest klientem FURGONETKI, nie może sam występować z roszczeniami i reklamacjami do przewoźnika- robi to za pośrednictwem ww. serwisu.

Klient nie zna szczegółów umów, bo ich nie zawiera, a te – mam wrażenie mają tajne klauzule – ponieważ Furgonetka twierdzi, że przesyłka kurierska zamawiana za jej pośrednictwem ma dotrzeć do 2 dni roboczych. Moja dotarła po 5 dniach roboczych, reklamacja przewoźnika nieuznana, a Furgonetka nic. Płaci się jej za pośrednictwo, ale kiedy występują problemy – to zostajesz sam i masz tylko PŁACIĆ – nie wymagać!

@ SunRol       2018-02-15
Obsługa przez firmę furgonetka nie jest zła, ale jakiekolwiek reklamacje na nieuzasadnione naliczanie dodatkowych kosztów lub rozpatrywanie reklamacji to prawdziwa droga przez mękę. Na początku trzeba wypełnić stos dokumentów, następnie wszystko wydrukować, opatrzyć podpisami i pieczęciami, by w końcu zeskanować i odesłać do nich. Po często nieuzasadnionym negatywnym odniesieniu się do reklamacji należy składać odwołanie, powtarzając procedurę na nowych drukach.

Na rozpatrzenie każdego dokumentu dają sobie 30 dni lub więcej. Zwykłą reklamacja na nieuzasadnione dopłaty do przesyłki jest przez nich rozpatrywana przez 30 dni. Nikt nie chce wykonać telefonu do działu reklamacji w firmach kurierskich żeby dowiedzieć się czy ktoś spojrzał i w 5 minut odpisał na prostą reklamację. Zabieg wydaje się służyć zniechęceniu do składania jakichkolwiek reklamacji. Dużo się muszą nauczyć pod kątem sprawnej i szybkiej obsługi klienta. Długimi terminami zniechęcają do siebie w mojej ocenie. Pod tym kątem zdecydowanie nie polecam.

@ Maja       2018-02-11
Dostawa nie najgorzej, ale trzeba liczyć się z tym, że później nie ma dyskusji i trzeba w 7 dni zapłacić opłaty dodatkowe wzięte z kosmosu i nikt tu nic nie wyjaśnia. Firma kurierska rzekomo stwierdza przekroczenie gabarytów przesyłki, ale oczywiście nie ujawnia jakie wg nich gabaryty przesyłka miała. Klient jest dręczony biurokracją i składaniem reklamacji i odwołań i po ponad 30 dniach od uiszczenia wszystkich opłat nadal pozostaje bez podstawowych informacji za co płaci kary!

@ Krzysztof    2018-02-10
Ostrzegam wszystkich , którzy korzystają z serwisu FURGONETKA przed złodziejskimi praktykami w serwisie! Po kilku miesiącach od wysłania paczki potrafią się domagać dopłat! Nie podają powodu podwyższenia ceny przesyłki, zero kontaktu i wyjaśnień!Z opinii w internecie wynika ,że są to praktyki nagminne od chwili zmiany właściciela Furgonetki bodajże w 2015r. Nie płaćcie złodziejom nienależnych pieniędzy! Są na takich Prokuratura , Rzecznik Konsumenta i wiele innych instytucji do walki z patologią i złodziejstwem…

@ Renata        2018-02-10
kurier nie stawia sie w danym dniu dodatkowo nie ma z nim kontaktu, po czym firma wystawia kolejną płatnosc plus do tego nalicza odsetki nie wiadomo za co i grozi windykacją żadnych wyjasnien żadnego pisma/ maila z informacją za co opłata tylko od razu żądanie zapłaty

@ M.G       2018-02-09
Działanie serwisu zostawia wiele do życzenia, doliczane jakieś dopłaty za przesyłki niezgodne ze stanem faktycznym. Nie polecam nikomu korzystania z tego serwisu.

@ kopawel      2018-01-18
przesylka 30 kg zlecona przez internet. po dostarczeniu przesylki do odbiorcy, otrzymalem maila ze musze doplacic 12,48 zl bo paczka miala 31 kg….a wazylem w domu to miala 29kg.

@ Roman     2018-01-13
Nadałem przesyłkę zgodnie z wymogami firmy (niestety tylko pośrednika) nr 13089300151663 i na tym się rola tej „szacownej” firmy kończy. Wygląda na to że podnajmują np. tak jak u mnie DPD kasują kasę (podejrzewam zmowę cenową dostawców- ciekawe jak zareaguje urząd OK) jak chcesz zamówić w DPD to drożej u pośrednika taniej? Cóż dalej się dziej z przesyłką, jedzie sobie, w moim przypadku do Londynu, i tam DPD dzwoni do odbiorcy ( a nie do zawierającego umowę) gdzie zostawić i nie mylić doręczyć (np. na werandzie, wystarczy pstryknąć zdjęcie), a tam dziwnym trafem znika.

Mimo że podpisałem umowę na dostarczenie paczki kurierem, jak sama nazwa wskazuje odbiór od kuriera zapewne odbywa się osobiście i tu moi drodzy mylicie się można inaczej. Nikt nic nie wie (prosiłem o monitoring z DPD, są w każdym samochodzie zero odpowiedzi) a paczki nie ma kto winien ten co wysyłał po co wysyłał. Sądząc po ilości negatywnych opinii (pewnie większość to indywidualni klienci – firmom przesyłek nie podrzuca się na werandę) jest to coraz powszechniejsze działanie.

Uprzedzam że taką samą opinię zamieszczę na stronie angielskiej i Facebooku ku przestrodze innych pokrzywdzonych co ich czeka. Nie polecam pośrednika „furgonetka” to tylko strona internetowa która za nic nie odpowiada tylko kasuje za usługę złą czy dobrą bilans zawsze jest dodatni

2017

@ prezes.gce      2017-12-18
Łamią postanowienia wlasnego regulaminu, okłamują i wprowadzają w błąd klientów, zaginęły mi pieniądze z pobrania i brak reakcji ze strony serwisu, tym razem pora zglośic sprawe do rzecznika praw konsumenta i do sadu

@ bylyklient   2017-12-06
Piszę to z pełną odpowiedzialnością! Tak żałosnej obsługi klienta nie ma nigdzie. Firma nie tylko mnie przez 4 dni oszukiwała, ale też po prostu okradła z moich środków. Odradzam korzystanie (jest masa innych solidnych serwisów) i opisuję mój przypadek. 27.11 Na stronie Furgonetki Zamówiłam kuriera Fedexa i zapłaciłam za paczkę. 28.11 Kurier nie dojechał ani w potwierdzonych godzinach, ani też w ogóle w tym dniu. Zrujnował mi grafik nie tylko 28.11 gdyż musiałam odwołać spotkanie o godzinie 18:00 i czekać na kuriera (po konsultacji z Furgonetką oraz Fedexem), ale też 29.11, 30.11 oraz 1.12! Przez cztery dni wykonałam do Fedexa oraz Furgoentki 18 telefonów.

W Furgonetce codziennie twierdzili, że ponownie zamawiają kuriera – otrzymywałam potwierdzenie i godziny jego ponownego przyjazdu – a w Fedexie twierdzili, że to nie ich problem, gdyż zamawiającym jest formalnie Furgonetka a oni nie mają nawet telefonów do swoich kurierów (autentycznie!). 29.11 Dostałam od Furgonetki maila: „Zgodnie z informacją otrzymaną od przewoźnika Fedex, zlecenie odbioru zostało przyjęte do realizacji w dniu dzisiejszym”. Mąż zwolnił się z pracy i cały dzień znów ktoś czekał na kuriera. Kurier oczywiście nie dojechał. 30.11 Otrzymałam kolejnego maila: w dniu wczorajszym kurier niestety nie zdążył odebrać przesyłki. Zlecenie ponowione na dzisiaj pod numerem (…).

Otrzymałam także zdobyty przez Furgonetkę telefon do kuriera, który miał realizować zamówienie, ale telefon był wyłączony, a w Furgonetce pracują do 16:30, czyli o kilka godzin krócej niż pracują kurierzy i nie ma żadnej linii awaryjnej. Następnego dnia się okazało, że to nie ten telefon i nie ten kurier. 1.12 Otrzymałam następującego maila „zwróciłam się do przewoźnika FedEx z prośbą o wyjaśnienie opisanej przez Państwa sytuacji. Po otrzymaniu informacji zwrotnej zostanie ona do Państwa przesłana odrębną korespondencją. Proszę o informację czy zlecenie ma zostać ponowione w innym terminie, czy anulowane?”

Zaproponowano mi po kolejnych telefonach i reklamacjach abym anulowała zamówienie, jednak systemowo nie było to możliwe i dziwi mnie, że pracownik Furgonetki tego nie wiedział. Znów musiałam dzwonić i pisać w tej sprawie. Ostatecznie po mojej kolejnej interwencji dostałam kolejnego maila: „poniżej przesyłam informację otrzymaną od przewoźnika FedEx w sprawie przesyłki. Zlecenie ponowiono na dziś tj. 01.12.2017 r. pod numer (…)” 4.12 Dostałam maila, który zdaniem Furgonetki wyjaśniał wszystko (uwaga, cytuję!): „Przesyłka nie została odebrana z uwagi na brak czasu. Czy zlecenie ma zostać ponowione?” Nie zdecydowałam się na 5 ponawianie zmówienia.

5.12 Po moim potwierdzeniu, że nie będę korzystała już nigdy z usług Furgonetki zwrócono mi moje środki na konto w Furgonetce za usługę, której z uwagi na „brak czasu” kurier nie mógł przez 4 dni wykonać. 6.12 Zabrano mi moje środki. Powód: Opłata za usługę „pusty podjazd” Do dzisiaj nikt mnie nie przeprosił! Zarówno ze strony Fedexa jak i Furgonetki! Nie dostałam nie tylko żadnej rekompensat, ale w biały dzień mnie okradziono!

Za przesyłkę zapłaciłam podwójnie bo musiałam zamówić kuriera w innej firmie, gdzie jakość obsługi jest na normalnym poziomie! A dział obsługi klienta słucha swoich klientów nie narażając ich na straty materialne! Więc jeszcze raz dla pewności powtórzę: Tak żałosnej obsługi klienta nie ma nigdzie!

@ Paweł       2017-11-31
Serwis wydaje się przejrzysty na pierwszy rzut oka, niestety przy paczkach nieco większych można przeżyć rozczarowanie, pomimo podania dokładnych wymiarów i wagi oraz prawidłowego zapakowania, otrzymujemy olbrzymią dopłatę. BOK nie poczuwa się do odpowiedzialności za ich błędne działanie, zrzuca winę na firmę kurierską i przesyła wezwania do zapłaty. Nie polecam.

@ marek      2017-11-15
W systemie dopisane zostało dodatkowe zlecenie którego nie składałem i oczekują że za nie zapłacę. chciałem złożyć reklamację na niezasadność przypisania zlecenia ale serwis oczekuje w formie pisemnej deklaracji o akceptacji przelewów od firm trzecich na własne konto. Nie wiem czy to taka forma zarabiania na nieświadomym kliencie, „dorzućmy zlecenia może nie zauważy”. Sprawdzajcie !!!

 @ Greg         2017-10-27
Serdecznie nie polecam Furgonetki,pl. Po skorzystaniu z ich serwisu po 2 tyg. została mi naliczona dodatkowa opłata w wysokości ponad 50% pierwotnej wyceny. Furgonetka.pl oczywiście absolutnie nie uważa się za winną, wszelką odpowiedzialność zrzucając na przewoźnika i jego przepisy. Oni tylko przyjęli zamówienie przez serwis i pobrali kasę a cała ta sprawa to mój problem, a nie ich.

Co więcej pouczyli mnie po wystawieniu pierwszej opinii, że nie mogę ich oceniać negatywnie na opineo, bo… ” Nasz serwis mogą Państwo ocenić biorąc pod uwagę łatwość wyceny i nadania przesyłki, szybkość działania strony oraz przejrzystość serwisu.” Więc proszę: dla mnie wszystkie w/w parametry są skrajnie fatalne i jestem z nich całkowicie niezadowolony. Nie widzę powodu aby korzystać z ich usługi, równie dobrze można to zrobić u przewoźnika, a nie dawać zarobić pośrednikowi ( a właściwie „adminowi strony www” do nadawania przesyłek) który w przypadku problemów ograniczy się do oświadczenia, że on nie jest stroną ponoszącą jakąkolwiek odpowiedzialność i wystawienia żądania dopłaty do wykonanej już usługi.

@ kris1122       2017-10-17
NIE POLECAM , nadałem przez nich przesyłkę , była to duża paczka o wadze 33kg , określiłem szczegółowe wymiary i zaznaczyłem opcję nistandardowej paczki . naliczono mi opłatę w kwocie 76zł (identyczna paczka na poczcie 82zł) dostałem fakturę a po miesiącu wystawiono mi fakturę korygującą na kwotę 150zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! czyli łącznie 226zł , niech się nażrą za moje ale nikomu ich nie polecę i nigdy więcej nie skorzystam z ich usług . ZAŁOSNA firma

 @ rad         2017-09-14
Serwis po nadaniu paczek kilkukrotnie nalicza dodatkowe opłaty, co do których nie jest w stanie się ustosunkować. Naliczenie opłaty za przesyłkę „niestandardową” Pani z obsługi uargumentowała tym, że paczka była owinięta streczem, przez co nie zsuwała się z taśmy u kuriera 🙂 Ciekawostka. Finalnie za paczkę o wymiarze 30x20x7 zapłaciłem za nadanie + starają się wyłudzić kolejne 12 za niestandard…

Dane osobe przekazują firmie zewnętrznej, która jakość obsługi ma na analogicznie niskim poziomie jak oni sami – Altus RMS. Istny dramat. Polecam wszelkie inne stronie nie związane z nimi, bo nigdzie indziej nikt nie chciał mnie oszukać poza nimi 3 krotnie.

@ Phil        2017-09-04
Ja również zostałem oszukany przez firmę furgonetka.pl. Sprawa ląduje w sądzie po interwencji Powiatowego Rzecznika Konsumentów, który wezwał firmę furgonetka.pl do wyjaśnień i która specjalnie wiele do wyjaśniania nie miała próbując swoimi niedociągnięciami i nieprofesjonalnymi zachowaniami obarczyć swojego przewoźnika. Sprawa dotyczy wysyłki 2 przesyłek za pośrednictwem firmy kurierskiej K-Ex, w której pośredniczyła firma Furgonetka. Po opłaceniu usługi, firma zażądała ode mnie dodatkowych 105,30 pln, na które się nie umawialiśmy. Wcześniej zostałem poinformowany – w trakcie realizacji, że przesyłki zostaną poddane weryfikacji pod kątem zgodności z przepisami (e-maile jako załącznik do niniejszego wniosku).

Odpowiedziałem na wiadomość informując, że w razie gdyby coś miało być nie w porządku, to proszę o informację, abym mógł przepakować przesyłki lub wybrać inną firmę kurierską. Później poinformowano mnie, że przesyłki zostały doręczone i wszystko jest w porządku. Nie robiłem zatem nic więcej, bo sprawa w moim rozumieniu była zamknięta. Niemniej jednak jeszcze później – już po fakcie i kiedy nie mogłem nic zrobić – firma Furgonetka zażądała od mnie zapłaty owych dodatkowych 105,30 pln tym razem twierdząc, że jednak przesyłka nie była w porządku. Odmawiając interwencji i pisząc jednocześnie, że mogę sobie usługę reklamować u przewoźnika. Reklamacje oczywiście złożyłem, które zostały odrzucone dwukrotnie przez firmę K-Ex

Skontaktowałem się wówczas bezpośrednio z tą firmą, gdzie poinformowano mnie, że firma Furgonetka nie przekazała im informacji, którą ja wysłałem w odpowiedzi na zastrzeżenia i informację o weryfikacji pod kątem zgodności z przepisami (korespondencja z K-Ex w załączeniu). Oto odpowiedź na moją prośbę o pomoc ze strony firmy K-Ex: „Proszę Pana jeśli jest przeprowadzana weryfikacja wagi paczki oddział ma obowiązek wysłać dyspozycje do płatnika czyli do Furgonetki, a Furgonetka kontaktuje się ze swoim klientem czyli Panem. Uzyskaliśmy dyspozycje , ze mamy doręczyć paczkę zgodnie z tym zleceniem więc doręczyliśmy. To jest już sprawa między panem a pośrednikiem , my już tutaj nie interweniujemy.”

Po zbadaniu sprawy przez rzecznika, okazało się, że furgonetka wysłała do mnie informację o zamiarze przeprowadzenia audytu (w obecności którego mam prawo być na miejscu) już po przeprowadzeniu audytu. Następnie otrzymując z mojej strony informację, że jestem tą sprawą zainteresowany i chcę, aby mnie informować, firma furgonetka.pl tylko zapewniła mnie, że wszystko jest w porządku i przesyłki będą poprawnie dostarczone. I były dostarczone, a ja zostałem obciążony ponad 100 zł za przesyłkę ekstra (w sumie zapłaciłem jakieś 300% tego, co miałem zapłacić za przesyłkę). W międzyczasie groźono mi i próbowano nakładać dodatkowe opłaty za zwłokę z wpłacaniem.

W regulaminie widnieje zapis, że niezależnie od stanu faktycznego i tego jak dana sytuacja wyglądała naprawdę, należy wszystkie dodatkowe opłaty furgnonetce uiścić. Naiwnie zakładając uczciwość tej firmy (zawsze dotąd korzystałem z kurjerzy.pl), wpłaciłem tę dodatkową kwotę i do dziś – po roku nadal jej nie odzyskałem pomimo interwencji rzecznika konsumentów i ciągłych wymian e-maili. Sprawa jest oczywista i zaniedbanie zostało firmie udowodnione. Firma jednak nie poczuwa się w żaden sposób do odpowiedzialności.

Nierzetelna firma, nieprofesjonalna obsługa, zero etyki i moralności w działaniu. Z uwagi na ciągle powtarzające się z tą firmą bulwersujące incydenty, bardzo proszę o niekorzystanie z ich usługi, aby zabezpieczyć się przed nieuczciwymi praktykami. Nie będą mieli później Państwo możliwości w żaden sposób dochodzić swoich praw, ani roszczeń. Firma robi co chce i nie przyznaje się nawet przed państwowymi instytucjami.

@ Kris””’      2017-07-20
Negatywna. Czekałem na kuriera i nikt się nie pojawił w wyznaczonym czasie. Po mojej interwencji w końcu zjawił się kurier który powiedział: „Dobrze że Pan dzwonił bo bym wcale nie przyjechał”. Nie dość że uratowałem wysyłkę paczki do klienta w danym dniu, to zamiast przeprosić mnie to się dziwnie tłumaczą i obarczają dodatkową opłatą. Gdyby nie moja interwencja to by nie została odebrana ode mnie przesyłka. PO CO POŚREDNIK JAK MUSZĘ WSZYSTKO ROBIĆ SAM???!!!

@ krzyhos       2017-07-05
Nękanie mailami o dodatkowe dopłaty. Nigdy więcej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@ Mariusz     2017-06-29
Naliczają bezpodstawnie dodatkowe opłaty !!! NIE POLECAM

@ Michał           2017-06-16
dramat ! bezpodstawnie naliczają dodatkowe opłaty, pracownicy infolinii błędnie rozumują regulamin na którym pracują, bardzo długi czas oczekiwania na odpowiedz. Dramat, Dramat Dramat !

@ krzysztofi     2017-04-28
Do tej pory zachwalałem i polecałem w rozmowach prywatnych , telefonicznych , e-mailowych serwis furgonetka.pl . Od teraz specjalnie będę ostrzegał że stosują niedozwolone praktyki , żeby naciągnąć na dodatkowe opłaty. Miesiąc po dostarczeniu przesyłki przypomniało im się że Korekta: -11.00 zł Bieżące saldo: -11 zł Dla przesyłki nr: 0000057197560U Powód: Opłata za usługę „element niestandardowy” ——————– Rzeczywiste wymiary kartonu Wymiary paczki to ok 50cmx30x15 waga ok1.5kg —————- wypełniając na stronie furgonetka.pl zawsze dodaję kilka centymetrów i większą wagę, żeby nie otrzymać korekty i dopłaty za przesyłkę. Wymiary paczki to ok 45cmx55x35 waga ok 3 kg

Myślą że jak upłynął miesiąc to wszystko mogą wmówić . Otóż , zawiodą się , karton wraz z zawartością nadal jest zachowany , z naklejonym listem przewozowym , co udowodni weryfikację paczki. Skoro opłacałem za gabaryt i wagę większą niż była rzeczywiście, to może zechcą zwrócić za nadpłatę , a nie domagają się dopłaty . data: 28 kwietnia 2017 13:06 temat: Korekta salda (nr 0000057197560U) wysłana przez: mail.furgonetka.pl —————— informujemy, że Twoje saldo w serwisie Furgonetka.pl uległo zmianie. Poniżej znajdują się szczegóły przeprowadzonej operacji. Korekta: -11.00 zł Bieżące saldo: -11 zł

Dla przesyłki nr: 0000057197560U Powód: Opłata za usługę „element niestandardowy” —————————- Nie rozunię Opłata za usługę „element niestandardowy” skoro to był typowy karton , Jeżeli w wyniku złego traktowania przesyłek , kurier obciążył karton innymi paczkami co zdeformowało kształt kartonu przed pomiarem na sortowni, to tym bardziej powód do krytyki za jakość traktowania przesyłek. Skargę zamierzam wysłać do UOKiK za bezpodstawną próbę wyłudzenia opłaty.

@ karola        2017-04-21
znowu naciągnęli mnie tym razem na 450 zł

@ karola         2017-04-09
oszuści !!! naciągnęli mnie na 1800 zł za jakieś dodatkowe koszty, tylko dlaczego miesiąc po wysłaniu przesyłek

@ krzysiek      2017-04-07
FURGONETKA wyłudzają pieniądze za dodatkowe opłaty, firma,wysyła po 2 miesiącach dopłaty do paczek,reklamacje w firmie furgonetka to fikcja, zgłaszam na Policję

@ Krzysztof       2017-03-20
UWAGA firma FURGONETKA pierwsze po 2 miesiącach od wysyłki zmieniła warunki spedycji i wystawiła fakturę na 300 zł a po 14 dniach od wystawienia przysyła monit windykacyjny za kolejne 20 zł pomimo toczącego się procesu reklamacyjnego

@ Krzysztof          2017-03-20
UWAGA NA firmę FURGONETKA W grudniu wysłałem dwie przesyłki a w lutym zmienili warunki spedycji i przysłali mi fakturę na 300 zł

1. @ Klient     2016-12-01
Jeżeli szukam ceny za wysyłkę, to wydawało mi się, że zapłacę tyle ile pokazał mi serwis. Okazuje się jednak, że po kilku miesiącach opłata za wykonaną ówcześnie usługę zostaje podwojona… I to nie za jedną wysyłkę, tylko od razu za kilka z nich. A to nie jedyne dodatkowe opłaty jakie mnie spotkały w tym serwisie.


25 komentarzy “Furgonetka opinie”

 1. Oszuści! Domagają się wpłaty ponad 100zł. Kurier Inpost odebrał paczkę i wymiary i waga zgadzały się. Wymiary i waga zgadzały się przez całą podróż paczki. Wymiary zmieniły się w magazynie przed doręczeniem. Po miesiącu przychodzi e-mail, że paczka ponadgabarytowa. Nie polecam, inne firmy tego typu tzn. pośrednicy te same praktyki. Nie odpuszczę tym oszustom. Choćby sprawa miała się skończyć w sądzie.

 2. Ta zasrana furgonetka, to jest nic innego, jak tylko BANDA ZŁODZIEI I OSZUSTÓW. PRÓBUJĄ WYUDZAĆ BEZPRAWNIE PIENIĄDZE, KTÓRE OCZYWIŚCIE IM SIĘ NIE NALEŻĄ. Poza tym non stop nękają ludzi i wciskają jakąś ściemę, że niby trzeba płacić za jakieś niestandardowe elementy, które żaden klient nic takiego nie robił. A za chwilę znów piszą e-maile i nękają, że niby coś znów żądają. Po prostu jest to BANDA ZŁODZIEI I ZAWODOWY GANG, który NIE TYLKO OSZUKUJE, ale też nawet dopuszczają się STALKINGU. A poza tym mają taki zasrany system, że nawet nie można usunąć konta. Najlepiej trzymać się od tych ZŁODZIEI, BANDYTÓW i GANGUSÓW (bo inaczej nie można ich nazwać) z daleka. Nawet niech się niby obrażają, ale PRAWDA W OCZY KOLE.

 3. Omijajcie tą furgonetkę głębokim łukiem. Oszuści. Zapłaciłem im zgodnie z ich tabelą a tu nagle przychodzi dopłata ?????? Oszuści i tyle !

 4. Rzadko zdarza mi się wystawiać opinię negatywną ale w tym przypadku czuję się do tego zmuszona. Odbiór przesyłki (oczywiście wcześniej opłacony) zlecony na dzień 29.05.23. Przesyłka nie odebrana. Po długiej dyskusji na czacie zostałam poproszona o ponowne opisanie problemu i wysłaniu informacji do działu technicznego. Mija kolejny dzień, zero odpowiedzi (choć na czacie zostałam zapewniona że otrzymam ją w ciągu dwóch godzin). Wysyłam więc przypomnienie. Tym razem jest lakoniczna odpowiedź- sprawę przekierowano do działu IT… Kolejny dzień oczekiwania bez skutku, znów przypomnienie – tym razem dowiedziałam się że kurier nie miał wprowadzonego do systemu kodu pocztowego odbiorcy ( centrum Lublina, kurier obsługuje tą lokalizację od wielu lat). Moja prośba o dalsze wyjaśnienia została zignorowana pomimo informacji że wystawię firmie negatywną opinię w razie braku odpowiedzi. Podsumowując-totalna ignorancja i lekceważenie, wszak po otrzymaniu płatności już jej nie zwracają pomimo niewykonania usługi a jedynie dodają do Twojego 'konta’. Tyle że ja z ich usług na pewno nie będę już chciała skorzystać. ZDECYDOWANIE ODRADZAM.

 5. Ludzie unikajcie tych oszustów. Ta firma to nic tylko naciągacze. Przesyłka zważona i zmierzona przed wysyłką, a po miesiącu dodatkowa opłata po zmianie wagi z 7 kg na 14.5 kg i wymiarów o 2 do 3 cm. oczywiście na plus dla tych oszustów i dopłata prawie 100 procent. OSZUŚCI!. Likwiduję konto. Nigdy więcej Furgonetka.

 6. WYŁUDZACZE, OSZUŚCI, NACIĄGACZE
  ciągle miałam info o weryfikacji wymiarów i wagi paczki, że źle podane.
  Zawsze mierzę i ważę skrupulatnie a nawet zawyżam wymiary dla spokoju.
  W końcu faktura do zapłaty za źle podane wymiary i drugie tyle co za przesyłkę musiałam dopłacić.
  Nie oni mi, a ja im miałam udowodnić, że paczka była prawidłowo zważona i zmierzona.
  SKANDAL!

 7. Odradzam.
  odbior palety zlecony x2. kurier nawet nie raczyl zadzwonic ani odebrac palety. Zwrot kasy na saldo w furgonetka. W momecie wyplaty srodkow na konto naliczyli oplate 12,4zł gdzie ja nie zawiniłem. kurs zlecony konkurencji i odebrany w ciagu jednego dnia.
  Nie polecam wspolpracy z ta firma. Oszukuja i maja klienta w du…e.

 8. Nie odbierają przesyłek i kłamią że kurier był ale przesyłka była niegotowa.
  Kłamią oszukują i tylko pieniądze kasują

 9. Witam nie polecam furgonetka pl. Bo po 2 miesiącach naliczają dodatkowe koszty niby za przesyłkę niestandardową 🌩🌩🌩
  NIE POLECAM OSZUSTWO!!!!!!!!

 10. ODRADZAM.
  Po 2 tygodniach przysłali maila o rzekomej dopłacie za błędny zagraniczny adres.
  Adres wzięty z historii/książki nadawczej gdzie wcześniejsze przesyłki dochodziły poprawnie.
  Chyba firma upada, bo widzę komentarze innych o próbach wyłudzenia pieniędzy w podobny sposób.

 11. Złodzieje, oszuści.. Wiecznie doliczają jakieś dziwne kwoty i przysyłają fakturę korygującą. Ktoś powinien się zająć tą „firmą” życzę upadłości!

 12. Potwierdzam takie komentarze
  Nie polecam furgonetki.pl oszusci i zlodzieje doliczaja sobie dodatkowe oplaty nawet po paru miesiacach. Pierwszy i ostatni raz z tych zlodziejskich uslug skorzystalem

 13. standardowa procedura furgonetki, naliczają dodatkowe opłaty bez jakichkolwiek dowodów,
  100 lub więcej „przypadkowych” doliczeń dziennie i są zarobieni. Prowadziłem kiedyś punkt i zaraz po rezygnacji dostałem dopłatę do paczki…

 14. NIe polecam tej firmy, sprawia wrażenie że niczego nie kontroluje poza tabelami dopłat a twoja przesyłka jest zdana na łaskę losu – dojedzie czy wróci?
  Patrząc na innych naciągniętych na dodatkowe opłaty, moja stówka w plecy nie robi takiego wrażenia ale źle się z tym czuję.
  O stratach moralnych nie będę się rozpisywał. Zażenowanie klienta który przedpłacił i czeka. tłumaczenia, że to nie twoja wina… dosyć! Nigdy więcej!
  W konkurencyjnych firmach nigdy tego nie doświadczyłem. Zatem firmie na Nowy Rok życzę ogarnięcia się
  i mniej (niezadowolonych) klientów.

 15. Dokładnie furgonetka to oszustwo ! Wyłudzają dane osobowe i adresy mail, a następnie wysyłają fikcyjne faktury do zapłaty na zdobyte w ten sposób dane osobowe. Zgłaszać na Policję!

  Odebrałem raz zgodnie z deklaracją i opłatą paczkę za, którą zapłaciłem a po miesiącu na moje dane przysłano mi fakturę za inną paczkę niż odebrałem, to jest Oszustwo.

  Gdyby się okazało ze paczka którą nadano była inna to została okradziona a mi należy się wypłata 4000 z ubezpieczenia za utratę zawartości, bo odebrałem zgodnie z pierwotną deklaracją i zapłatą.

  Zgłaszam do prokuratury kradzież danych osobowych i skargę na prowadzenie działalności do urzędnika który wydał im pozwolenie na prowadzenie działalności.

 16. To zwykli złodzieje i powinni skończyć w więzieniu za niezliczone kradzieże i wymuszenia. Ja miałem historię jak wszystkie powyższe – kurier za 40 zł, a po 2 miesiącach jakaś dopłata – 170 zł.

 17. Ludzie uważajcie kurier zamówiony trzy dni temu miał być wczoraj cały czas mówili że będzie opóźnienie do dziś nie ma wysłali email że jednak będzie za cztery dni zepsuli mi całe święta banda oszustów.

 18. Nie polecam furgonetki.pl oszusci i zlodzieje doliczaja sobie dodatkowe oplaty nawet po paru miesiacach. Pierwszy i ostatni raz z tych zlodziejskich uslug skorzystalem

 19. Furgonetka broker to jedna z najgorszych firm. Podają wymiary, wagę jakie mają mieć paczki w standardzie, i takie wysyłam ! A oni doliczają dopłatę, zganiając na kuriera, a przecież to normalne wyłudzanie kasy od klienta, postaram się zainteresować tym TVN, niech zrobią program o tych oszustach, a dla przyszłych klientów to przestroga, nigdy nie zlecać tej firmie paczek bo będą dopłaty .

 20. Potwierdzam wiele wpisów na temat działania serwisu furgoneta.
  Doliczanie opłat to standard. Nie kontrolują stanu faktycznego, doliczają dopłaty do paczki jako niestandardowa ( zaznaczam paczka była nadawana jako nie standardowa )
  Na ogół wymyślają bzdury, że niby przewoźnik doliczył opłatę, że folia wkręciła się w taśmę itp.
  Teraz najlepsze ! Nowy cennik, pobierania dodatkowej prowizji od pobrania powyżej 1000 zł
  0.75% . Konsultant twierdzi, że DPD wprowadziło taką zmianę, ale potwierdziłem w DPD, że opłata za pobranie jest na stałym poziomie.
  Na dzień dzisiajszy : ŻEGNAM FURGONETKA.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top