Sendit opinie

Sendit Opinie


https://www.sendit.pl/

W lipcu 2021 roku Apaczka przejęła Sendit.

Weryfikacja przesyłki a zmiana warunków umowy prawnej

Szanowny kliencie, prosimy o uwagę w kontekście informacji, które znajdują się na wielu stronach internetowych dostarczających usługi przewozowe, a także w opisach przewoźników. Zauważ, że pomimo obecności tekstów, które mogą budzić niepokój, nie mają one zastosowania prawnego w formie, w jakiej są prezentowane. Niekiedy są one wykorzystywane jako środek nacisku przez firmy przewozowe we współpracy z firmami logistycznymi w różnych konfiguracjach. Dodatkowo, często próbuje się egzekwować te zapisy, zastraszając klientów za pomocą kancelarii prawnych na etapie windykacji. Warto przypomnieć, że procedury windykacyjne są inicjowane jako rozwiązanie polubowne i nie posiadają takich samych uprawnień jak komornicy. Dodatkowo, należy zaznaczyć, że niektóre kancelarie windykacyjne mogą działać w sposób niezgodny z prawem, działając na niekorzyść konsumentów bez należytej weryfikacji zleceń od swoich zleceniodawców i podstawy ich realizacji.

Przewoźnik ma prawo zweryfikować Twoją przesyłkę pod względem wymiarów, wagi lub rodzaju opakowania na każdym etapie transportu oraz doliczyć dopłaty w przypadku niezgodności.

Warto zauważyć, że przewoźnik ma prawo do weryfikacji przesyłki pod kątem jej wymiarów, wagi oraz rodzaju opakowania na różnych etapach transportu. Jednakże, przewoźnik nie posiada prawa do zmiany warunków umowy prawnej bez zgody klienta, zgodnie z obowiązującym prawem (np. art. 385 i art. 354). W przypadku wystąpienia jakichkolwiek rozbieżności między przesyłką a listem przewozowym, paczka powinna zostać zwrócona do właściciela bez dodatkowych opłat. W normalnych warunkach wszelkie rozbieżności są weryfikowane przez kuriera w obecności klienta, a wszelkie inne próby zmiany warunków umowy mogą być traktowane jako działania nielegalne lub mające na celu oszustwo.

Sendit opinie internetowe

2023

420. Borys Kafarov – styczeń 2023
Firma która żyje z dopłat do paczek.
Po ponad miesiacu do prawie kazdej wyslanej paczki dostałem dopłate
Od 40-260zł. Po co na stronie kalkulator do wyceny paczki jak i tak wysyłaja dopłaty!!
Nigdy wiecej Sendit! Lepiej iść do normalnego punktu i nadać paczke niż korzystać z tego typu stron

419. Irena – styczeń 2023
Nie polecam, odradzam! Przed tym jak zarejestrować się, przeczytaj opinie. Okropna obsługa: wszystko pięknie, jak założysz konto-zadzwonią i będą dużo gadać, a jak masz problem, to infolinia płatna, pomoc nie mogą, nic nie potrafią! Lepiej skorzystać ze standardowych usług. Nigdy więcej!

Sendit opinie

Sendit opinie 2022

418. Krystian Stolarski – grudzień 2022
Przestrzegam….Złodzieje, krętacze, dopłaty wystawiają….reklamacja zgłoszona…twierdzą że firma kurierska chce dopłaty- to dlaczego firma sendit wystawia FV za dopłatę..Nie rozumiem…unikać szerokim łukiem

417. Jacek Pietrzak – grudzień 2022
Również nie polecam wysyłać paczek przez Sendit. Wysłałem kilka razy i było ok, aż pewnego razu została mi naliczona dodatkowa opłata z tytułu większej wagi przesyłki niż była zadeklarowana oraz złe wymiary kartonu. Ta sama paczka była wysyłana kilka dni wcześniej i wszystko się zgadzało. Teraz wysyłają wezwania do zapłaty i grożą sądem. Jak ktoś nie chce mieć problemów, to radzę nadać paczkę gdzie indziej.

416. Winedalf – grudzień 2022
Na grudzień 2022 odradzam zdecydowanie. Sprawę zgłaszam do UOKiK. OSZUŚCI i wyłudzacze pieniędzy. Celowo z opóżnieniem przekazują zlecenia do innych firm przewozowych (kurier nie przyjeżdza za pierwszym razem, musimy generować kolejne zlecenie i… płacić 2x!!!) a ich infolinia to prawie 2 zł za minute. Wyłudzacze i naciągacze oszukujący klientów i nie szanujący ich praw a przy próbie złożenia reklamacji odsyłają do ponownego jej złożenia, bo 'przecież wszystko działa a w fakturze za przesyłkę niezrealizowaną wszystko się zgadza’. Nie polecam i w zalezności od tego co doradzą na UOKiK być może wybiorę się ze sprawą na policję.

415. cookie monster – grudzień 2022
Zamawiam kuriera w przedziale czasowym 9-12, a kurier dzwonił do mnie o godzinie 16, że przejdzie po paczkę jutro do godziny 12, po czym następnego dnia przyjeżdża po paczkę o godzinie 17. Zero informacji od Sendit o zmianie terminu, o spóźnieniu kuriera. Tragedia. Nigdy więcej nie skorzystam z usług tej firmy. Po co są jakiekolwiek przedziały czasowe odbioru paczki, skoro i tak kurier przyjeżdża kiedy chce, jak chce i o której godzinie chce, a Sendit które jest między innymi od dopilnowania pewnych rzeczy ma to gdzieś.

414. Adam Kurz – listopad 2022
Infolinia czynna od poniedziałku do piątek do 18:00 a w piątek o 17:00 już rozłącza pomimo 2zł za minute, kurier nie odebrał paczki nic nie idzie sie dowiedzieć, rezygnuje z usług …

413. Monika Malgrab – listopad 2022
Odkąd pamiętam zawsze korzystałam z sendit wysyłając paczki na terenie całej Polski. W przeciągu ostatniego roku drugi raz mam dopłatę za wysyłkę paczki mimo, że zawsze dokładnie sprawdzam wymiary kartonów jak również wagę przesyłki. W jaki sposób udowodnić teraz, że paczka miała podaną wartość i wymiary ?? Nie polecam!

412. Radosław C – listopad 2022
Tragedia. Lepiej sprawdzać status przesyłki na stronie przewoźnika. Aktualizacja statusu powyżej 24 godzin.
Osobiście polecam zamknąć działalność i wyłączyć stronę. Jeśli się na czymś nie znacie to się za to nie zabierajcie. Powodzenia i kop w „d” na przyszłość 😉

411. Natalia Wasiek – listopad 2022
Wysłałam przez tą firmę kilkanaście paczek, które były mierzone i wazone po pół roku dostałam maila z ostatecznym wezwaniem do zapłaty żadnego meila informującego, żadnego telefonu z ich strony. Serdecznie nie polecam jeśli ktoś nie chce się wdac w długi.

410. krzysztof slugocki – październik 2022
Serwis totalne dno . Zamówiłem kuriera dhl w poniedziałek , jest czwartek i nikt się nie pojawił. Kontakt z serwisem niemożliwy gdyż jest tylko automat który nie połączy z konsultantem . Kasuje konto w serwisie

409. Beata Galach – październik 2022
16.09 nadałam paczkę , do dziś kupujący nie dostał paczki ani zwrotu gotówki, paczka zaginęła, do firmy nie można się dodzwonić, wysłać formularza reklamacyjnego też się nie da.Olx z ktorego szła sprzedaż paczki też nie doczekał się odpowiedzi.Brak kontaktu z przewožnikiem

408. th. – październik 2022
Doliczaja NAGLE oplaty sprzed 2 miesiecy.. gdy paczka juz dawno odebrana. Sorry, zamykam konto na tym portalu.

407. Ana Grabeczka – październik 2022
Paczka była zmierzona i jak zawsze dodałam zapas 2 cm z każdej strony. Waga też była z mojej strony zawyżona dla bezpieczeństwa. Nagle dostaje maila ze mam do dopłaty 48 zł. Nie ma informacji za co i z jakiego powodu. To jest nie poważne i zobaczymy co wyniknie z reklamacji którą złożyłam.

406. Wojtek Wojtek – październik 2022
Wysłałem paczkę za pobraniem, po odebraniu przez kuriera ode mnie, odbiorca przekierował paczkę pod inny adres. Moje konto zostało obciążone z tego tytułu kwotą 104.30pln + dostałem przedsądowe wezwanie do zapłaty. Reklamacja uznana za bezzasadną. Do tej pory wysyłki za pośrednictwem sendit były bezproblemowe, od dzisiaj nie będę korzystał z ich usług.

405. Zero – październik 2022
Złodziejstwo w biały dzień, zero kontaktu, infolinia nie działa, trzeba podać kod telefoniczny z panelu użytkownika którego nie ma!

404. Jurek – październik 2022
Beznadzieja. Nadajesz i niby wszystko OK, po czym nikt nie przyjeżdża po odbiór, żadnej wiadomości wiadomości a po telefonie smutny Pan informuje, że możesz nadac jeszcze raz???!!!!

403. P – październik 2022
Procedura reklamacyjną to porażka. Czas omijać tą firmę. Po kasę ręka szybko wyciągnięta.

402. Dorota – październik 2022
Tragedia, firma ma błąd systemu chyba, po złożeniu zamówienia dostajesz powiadomienie o błędzie numeru telefonu i trzeba dopłacić za nadanie paczki, Kontakt z firmą tragedia !!!! Nie polecam !!!!

401.  Mario   październik 2022
Po ok 2 tygodniach od odebrania przesyłki firma sendit chce wyłudzić dodatkowe opłaty, pomimo tego że przy składaniu zamówienia na przesyłkę wszystkie podane wymiary łącznie z waga były sporo zawyżone od rzeczywistych, ponadto firma ma zaksięgowaną inna kwotę wpłaty niż ta która ja wysłałem. Kontakt telefoniczny tylko przez debilnego bota, a w wiadomościach chyba podobnie bo odpowiedzi są równie infantylne bo np pytając o to co jest powodem że mają inną zaksięgowaną kwotę od mojego przelewu otrzymuję odpowiedź że nie są w stanie mi pomóc i każą zwrócić się do firmy kurierskiej.

400. Magdalena – wrzesień 2022
Nadaliśmy dwie identyczne paczki, waga została dla bezpieczeństwa zawyżona, identyczne kartony i produkty w środku. Kwota wyjściowa paczki 190 zł a nagle dopłata UPS za dużą paczkę prawie dwa razy tyle. Mimo reklamacji i kwoty w panelu ” zamrożonej” wysyłane upomnienia o płatności. Brak informacji zwrotnej. Zamiast 360 zł nagle dopłata 590 zł gdzie wymiary napewno były prawidłowe, przy kartonach zamówionych plus waga z 2 kg zapasu.Dodatkowo dwie różne dopłaty do identycznych paczek!!. Zastanawiam się nad zgłoszeniem sprawy do rzecznika praw konsumenta bo to jest jakaś farsa i oszustwo!!!

399. Małgorzata Kosior – wrzesień 2022
Przestrzegam wszystkich przed korzystaniem z usług firmy SENDIT. Firma jest nierzetelna, oszukuje klientów zmuszając do zapłaty za usługi, które nie zostały zrealizowane. Nikt nie odpowiada na maile, nie powiadamia jeśli następuje zmiana np. terminu odbioru paczki, na infolinii można porozmawiać jedynie z automatem. W serwisie internetowym brak możliwości złożenia reklamacji. Wysłane może z 50 e-maili z prośbą o kontakt – Brak jakiegokolwiek – tam chyba nikt nie pracuje – firma krzak jednym słowem!! Daję jedną gwiazdkę tylko dlatego, że nie można dać gwiazdek ujemnych !!

398. Damian – wrzesień 2022
Paczka wysłana ups koszt 31zł. Przy zamawianiu kuriera wagę podałem ok kilka kg więcej niż paczka ma realnie, wymiary na 100% się zgadzają z podanymi. Po 1,5 miesiąca od dostarczenia przesyłki nagle dostaje fakturę z dopłatą na 270zł. Od złożenia reklamacji mija 10dni nie dostałem jeszcze żadnej odpowiedzi, a dostaję już 2 powiadomienie o zaległościach. Nie polecam nikomu !

Edit: Po 2 miesiącach i dwukrotnym odrzuceniu reklamacji nie mogę się doprosić jakichkolwiek dowodów/zdjęć/nagrania/protokołu z pomiaru paczki. Jedyne co otrzymałem to informacje od pracownika, że wymiary się różnią o 1 i 2cm od podanych przeze mnie i tyle. Jak to można nazwać? Oszustwo? Próba wyłudzenia? Ponownie nikomu nie polecam!

397. Mariola Karaś -wrzesień 2022
Beznadziejny UX w panelu klienta, zlecony kurier nigdy nie odwbral przesylki. Nie da sie skontaktowac z Panstwem, rozmowa z robotem.

396. Tomasz – wrzesień 2022
Niepoważna firma, czekam na zwrot pobrania które miało być już 2 dni temu na moim rachunku. Niestety nie można porozmawiać z konsultantem gdyż na infolini tylko automat. Na odpowiedź przez formularz czekam już 18 godzin i nikt nie raczył odpisać. Omijajcie tą firmę szerkim łukiem jak chcecie mieć spokój.

395. Nowy – wrzesień 2022
Wystawiają listy przewozowe, które nie są akceptowane przez przewoźnika. Przychodzisz z paczką do punktu, a tam „błędny numer listu” i noś z powrotem. Na zgłoszenie problemu odpowiada robot bezużyteczną formułką. Brak kontaktu z obsługą, brak chęci do pomocy.

394. Piotr Grzeliński – sierpień 2022
Żądają dopłaty do paczki 200% jej wartości bo przewoźnik Poczta Polska „tak uznał”. Na przesłane moje zdjęcia, że to nieprawda zero reakcji. Brak ustosunkowania się do reklamacji w jakikolwiek sposób, tylko „podtrzymujemy stanowisko”. Bardzo, bardzo słabo to wygląda. Odradzam korzystanie z ich usług – apaczka i sendit, bo można się nieźle zdziwić, gdy koszty przesyłki nagle wzrosną kilku krotnie.

EDIT 10.08.2022 r: W związku z odpowiedzią sendit na mój komentarz pragnę poinformować, że kontaktowałem się z waszym biurem obsługi klienta wielokrotnie i składałem 2x reklamację – za każdym razem otrzymując lakoniczną i krótką odpowiedź, że decyzja o odrzuceniu reklamacji jest ostateczna i mogę iść do Sądu w Warszawie jak mi nie pasuje. Ośmieszacie się publicznie.

393. Krzysztof Bytof – sierpień 2022
UWAŻAJCIE NA TYCH WYŁUDZACZY!
Każdego przestrzegam z korzystania z usług tego pośrednika wysyłkowego! Nie bez powodu w sieci znaleźć można wiele negatywnych opinii oszukanych klientów. Nie dajcie się zwieźć wykupionym 5 gwizdkowym opiniom wystawionymi przez BOTY. 🙂 Do sedna: W czerwcu skorzystałem pierwszy raz z usług tego pośrednika w celu wysłania przesyłki, której koszt wyniósł mnie ok. 22zł po wybraniu opcji DPD.

W połowie lipca otrzymałem wezwanie do zapłaty faktury korygującej za przesyłkę niestandardową? Ciekawe, że karton prostokątny może zostać skategoryzowany jako niestandardowy – wielcy państwo zażądali ode mnie kolejnych 22zł dopłaty za PSEUDO protokół wystawiony przez jednego z pracowników. Nie dajcie się zwieźć okazyjnym cenom bo się złapiecie tak jak ja i wielu innych klientów. Z wielką przyjemnością dołączę do zgłoszenia pozwu zbiorowego na ową firmę WYŁUDZAJĄCĄ PIENIĄDZE, a sprawą zajmie się w niedługim czasie RPK oraz UOKiK.

392. Adam R – sierpień 2022
Nie radzę wysyłać tą firmą. Przysyłają fv z weryfikacją wagi miesiąc po dostarczeniu przesyłki. Po takim czasie, nie ma już jak udowodnić, że waga była prawidłowa.

391. Sebastian Zasina – sierpień 2022
Kasują za paczkę podwójne pieniądze (kwotę początkową i po domiarze znów za całość usługi). Brak możliwości normalnego wyjaśnienia. Boty, maile odbijane, infolinia jest numerem 0700. Nie polecam.

390. długoletni klient – sierpien 2022
Nowa odsłona tej strony to jest jakaś kpina. Zakładam, że tam pracują tylko ludzie, którzy nigdy nie korzystali z tej platformy. Strona jest tak zrobiona, żeby naciągnąć klienta na dużo dodatkowych opłat. Podsumowanie jest pokazywane dopiero po zapłacie. Na podsumowaniu i tak nie ma wszystkich zmiennych. Debile i tyle

389. ja – sierpien 2022
Ta firma prowadzi politykę, która powinna być zbadana rzecznika praw konsumenta a nawet przez prokuraturę. Złożyć reklamację może tylko sprzedawca a nie kupujący – to już jest absurdem. Brak możliwości kontaktu telefonicznego odnoście reklamacji. Odradzam wszystkim, tak samo jak z OLX!

388. Tytus – sierpien 2022
Również zostałem oszukany i naciągnięty na 60 zł dopłaty do standardowej paczki, przyjętej w oddziale Poczty Polskiej. Wyjaśnienie sprawy kończy się przekazaniem sprawy do windykacji, która ściga i nęka Cię jak przestępcę! OSZUŚCI I NACIĄGACZE!

387. Klient rozczarowany – sierpien 2022
Uwaga na oszustwo firmy SENDIT po przeniesieniu konta bez mojej wiedzy przysyłają do firmy Windykacyjnej już opłacone faktury i jest się nękanym za opłacone już faktury. W zasadzie nic nie można wyjaśnić bo cała historia przesyłek zostaje usunięta z konta. Jest to bardzo uciążliwe, gdyż nawet nie można sprawdzić kiedy doszła przesyłka do odbiorcy. W ten sposób też nie ma możliwości złożenia reklamacji w firmie SENDIT. Przestrzegam ewentualnych chętnych przed korzystaniem z usług firmy.

386. Adam – sierpien 2022
Nie polecam i przestrzegam wszystkich przed korzystaniem z tej pseudo firmy ,po jakimś czasie tak jak większość z wystawiających tu opinie ,dostałem dopłatę za niestandardową paczkę ,gdy się odwołałem ,dostałem jakiś pseudo protokół ze zdjęciem dwóch paczek z tym że na zdjęciu jedna paczką nie była moja .Po zgłoszeniu tej uwagi dostałem odpowiedź że muszę dopłacić mimo wszystko. Sprawa zgłoszona do uokik

385. Mateusz W – lipiec 2022
Jestem Klientem od 2015 roku. Niestety od dwóch lat pojawiają się doplaty do przesyłek wyciągnięte z czapy. Oszukają i naciągają. Rozumiem jakby byli najtańsi na rynku, ale nie są NIe polecam. Skorzystałem z ich uslug ponad 100 razy, a ostatnio co 3 paczka to dopłata bez możliwości odwołania się

384. andrzej – lipiec 2022
nie polecam odkąd firmę przejęła apaczka nagle dopłata za ponad gabaryt stwierdzili że paczka która zawierała w sobie płytę pvc 3 mm spienione waży 71 kg. Oszuści tak można o nich napisać. Odwołania nic nie dały zdjęcia dowody też nie, stwierdzili ze mogę iść do sądu. ZŁODZIELEJE okradają cię w białych rękawiczkach

383. marcinc1992 – lipiec 2022
NIE POLECAM! Nie zasługuje nawet na jedną gwiazdkę. Proces reklamacji zakrawa o żart, paczka wróciła nie z mojej winy choć spełniłem wszystkie wymagania z nadatkiem, sendit nie raczy zwrócić pieniędzy z tytułu nadania. Reklamacja złożona mailowo, pani nadolska napisała iż mailowo nie można (gdzie w regulaminie jest opcja złożenia mailowo lub pocztą)! Zaleca korzystanie ze strony i opcji reklamacje w panelu zlecenia, efekt? Przekierowuje do strony informacyjnej nie do złożenia reklamacji !

Konsultanci nie odpowiadają poprzez 48 godzin, zalecają złożenie poprzez reklamację faktury (co z tego iż do wysyłki nie była pobierana faktura), po numerach zlecenia komunikat brak faktur, w opcji faktury brak faktur. Z innego tytułu nie da się złożyć bo albo nie przyjmuje listu przewozowego albo rzekomo już jest po tym nr reklamacja, czego oczywiście w rzeczywistości nie ma gdyż opcja listy reklamacji pusta. Jednym słowem, STRONA CELOWO TAK UTWORZONA ABY W ŻADEN SPOSÓB NIE DAŁO SIĘ SKORZYSTAĆ W REKLAMACJI! Co jest objawem nieuczciwego uniemożliwienia korzystanie ze swoich praw! Szanujesz swoje pieniądze? Skorzystaj z uczciwej konkurencji a nie z tego bubla.

382.  pedro   lipiec 2022
Zapłaciłem dodatkowo 3,91 PLN sam nie wiem za co…. W ten sposób po fakcie nauczyłem się w mig starej zasady – zanim wybierzesz usługę sprawdzaj opinie kontraheta. Zwaracam uwagę na absurd w odmowie reklamacji brzmiący: „Odbiorcy mieszczącego się w domu lub biurze bez swobodnego dostępu z zewnątrz. ” Takie kwiatki serwują nam spedytorzy. Oto tekst odmownej reklamacji 1Z0W626X6895942659:

Szanowni Państwo, W odpowiedzi na reklamację dotyczącą przesyłki o numerze 1Z0W626X6895942659 uprzejmie informuję, iż zostało zakończone postępowanie wyjaśniające. UPS zapewnia dostarczenie przesyłek zarówno pod adresy firmowe jak i prywatne. Zgodnie z definicją cennikową doręczenie do osoby prywatnej jest rozumiane nie tylko jako doręczenie pod adres prywatny, lecz obejmuje ono również firmy, których siedziby znajdują się pod adresem prywatnym.

W przypadku przesyłki o nr 1Z0W626X6895942659 została przeprowadzona weryfikacja lokalizacji doręczenia przez nasze centra operacyjne z której wynika, iż przesyłka została doręczona do siedziby Odbiorcy mieszczącego się w domu lub biurze bez swobodnego dostępu z zewnątrz. W związku z powyższym reklamacja do w/w przesyłki nie może być uznana. Mam nadzieję, iż powyższe wyjaśnienia znajdą Państwa zrozumienie, a całe zdarzenie nie wpłynie negatywnie na naszą współpracę.

W myśl art. 32 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 23 września 2016 r. o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich oświadczamy, iż Wolante Investments Sp. z o.o. odmawia wzięcia udziału w postępowaniu w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich. Jednocześnie, spełniając ustawowy obowiązek informujemy, iż w przypadku braku akceptacji stanowiska Wolante Investments Sp. z o.o. istnieje możliwość dochodzenia roszczeń także na drodze sądowej poprzez odwołanie się do właściwego miejscowo sądu w sprawie. Pozdrawiamy Zespół Reklamacji

381. Kamil Sokół – czerwiec 2022
Najgorsza firma z jaką miałem do czynienia… Paczka przez FedEx początkowo kosztowało około 60zł kurier odebrał bezproblemowo wszystko było dobrze. Po dostarczeniu nagle 120zł dopłaty, a bo cięższa niż deklarowana (przed wysyłką była ważona i podałem 1kg ekstra), a bo źle zapakowana (kurier nie miał zastrzeżeń), a bo odbierający zapłacił kartą (co mnie to interesuje…), opłata paliwowa itp itd. Oszukują ludzi, brak możliwości kontaktu telefonicznego… Dziś dostałem maila z groźbą windykacji więc chyba będę zmuszony zapłacić. Takie firmy nie powinny istnieć .

380. Tomasz Nykiel – czerwiec 2022
Doliczają dodatkowe opłaty do przesyłek bez podstawy. Pracuje w firmie kurierskiej i dla testu nadałem przez sendit paczkę do której naliczono mi dopłatę którą sprawdziłem w mojej firmie że nie nic nie doliczyła. Odradzam jakiekolwiek korzystanie z usług tej spółki!

379. VENOM – czerwiec 2022
Firma oszukuje. Na stronie wwww.sendit,pl opłacasz przesyłkę standardową, na PoczciePolskiej sprawdzają przesyłkę i przyjmują jako zgodna ze zleceniem. Przesyłka dostarczona bez problemów i po kilku tygodniach dodatkowa opłata od Sendit w wysokości trzykrotnej za tzw. niestandard. Zlecasz reklamację w Sendit,.pl a tam farsa, w telefonie Boot a odpowiedzi zdawkowe. Grożą windykacją. Zgłaszam oszustwo do ochrony konsumentów, zgłaszam klauzule niedozwolone oraz na policję. Daleko od takiej firmy, są inne i rzetelniejsze.

378.  maggd     czerwiec 2022
Po półrocznym oczekiwaniu na rozpatrzenie reklamacji otrzymałam informację o jej zamknięciu ze skutkiem negatywnym. Paczka nadana w grudniu z prezentem dla Mamy nie została doręczona. Ktoś ją odebrał, podpisał i przywłaszczył. Paczka nigdy nie dotarła do adresata, a firma kurierska dpd sprawę olała. Kurier umywa się od odpowiedzialności !!!! Wspaniale, prawda? Przesłany prezent o niemałej wartości znikł, a 6 miesięcy oczekiwań na rozpatrzenie zakończyło się fiaskiem. Gdyby ktoś chciał pozew zbiorowy założyć to jestem chętna. Sendit to oszuści!!!!

377.  @ Krzysztof     czerwiec 2022
Ta firma to jakaś farsa. Zdarza się, że raz w miesiącu muszę skorzystać z wysyłki kurierskiej. Zawsze jest jakiś problem. Jeszcze się nie zdarzyło żebym normalnie nadał i wysłał. Jak nie problem z pobraniem, to z adresem. Tym razem w sobotę nadalem i opłaciłem przesyłkę 520000013815118038504055 i jako metodę nadania wybrałem Paczkomat. W niedzielę wieczorem pojechałem, aby wrzucić ja do paczkomatu a tu okazuje się, że InPost nie ma w bazie takiego numeru przesyłki. Chciałem złożyć zgłoszenie do sendit przez formularz, ale system przekierowuje mnie do porad automatycznych i nie ma możliwości zgłoszenia w żaden możliwy sposób.

Telefon czynny w dni pracujące w godz 8 – chyba 20 i jeszcze jest płatny!!! Jest telefon systemowy ale ja po podaniu ID klienta, nie mogłem znaleźć 4 cyfrowego numeru telefonicznego. Nie wiem po co im ten 4-cyfrowy numer i w sumie nie chcę wiedzieć. Jak się uda dziś (poniedziałek) wysłać paczkę, to po doręczeniu zamykam to konto i blokuję im przez rodo możliwość dysponowania moimi danymi. Jak się nie uda, to ją anuluję i żądam zwrotu kasy. Jak oddadzą to wtedy zamykam konto z blokadą jak wyżej.

376. Konrad Skywalker – marzec 2022
12 opinii·4 zdjęcia
10 miesięcy temu
Totalna porażka, nie polecam nikomu korzystania z ich usług. Mają błąd na stronie sugerujący, że paczki DHL można nadawać w każdym punkcie POP Żabka. Tak więc możesz opłacić u nich przesyłkę, ale paczki nigdzie nie nadasz, bo się nie da. Straciłem kupę czasu na wyjaśnienie tej sytuacji, bo nawet na infolinii nie mogli sobie z tym poradzić. Potem poradzono mi anulowanie zamówienia i złożenie nowego. Oczywiście anulowałem je, ale nowe zamówienie złożyłem już zupełnie gdzie indziej. Szkoda czasu i nerwów.

375.  @ Wojciech poznań     marzec 2022
Uważajcie na oszusta firma SENDIT, paczka zmierzona, zważona na wadze elektronicznej, wyceniona na ich stronie zgodnie z ich kalkulatorem i co , dopłata. Pisałem reklamacje kilka razy żadna nie uznana , a teraz straszą windykacją. Firmę SENDIT polecam omijać z daleka. Wojtek Poznań

374.  @ Przemek     marzec 2022
Nie polecam i przestrzegam wszystkich przed korzystaniem z tej pseudo firmy. Doliczają do przesyłek traktując je jako niestandardowe, paczka zmierzona i dodane nawet po 2cm do każdego wymiaru, brak możliwości odwołania — TYLKO SĄD

373.  @ Alfik      marzec 2022
Sendit oszukuje ludzi. Wieczne dopłaty do dokładnie zmierzonych i zwalonych paczek. Za paczkę 20 zł doliczyli 39 zł za niestandard. Jakaś kpina. Nie popuszczę Wam.

372.  @ Jacek    styczeń 2022
Zachęcam do przeczytania poniższego linku ze strony Sendit, w którym dodatkowo załączone jest poglądowe wideo na co może nas naciągnąć oszust broker. Wszystko wygląda na to że metoda wyłudzenia nie zmienia się niezależnie od nazwy brokera, i wskazuje na proceder z którego żaden pośrednik usług brokerskich się nie wyłamuje. Jesteśmy oczywiście zmuszani do bezprawnych opłat, a potem nagabywani przez windykację by materiał zmiękł ! Ale nie bądźcie głupcami i nie pozwólcie zarabiać na sobie złodziejom.
https://www.sendit.pl/artykul/zalecenia-dotyczace-paczek-niestandardowych

2021

371.  @ Adam      sierpień 2021
Nie polecam i przestrzegam wszystkich przed korzystaniem z tej pseudo firmy ,po jakimś czasie tak jak większość z wystawiających tu opinie ,dostałem dopłatę za niestandardową paczkę ,gdy się odwołałem ,dostałem jakiś pseudo protokół ze zdjęciem dwóch paczek z tym że na zdjęciu jedna paczką nie była moja .Po zgłoszeniu tej uwagi dostałem odpowiedź że muszę dopłacić mimo wszystko. Sprawa zgłoszona do uokik

370.  @ andrzej     lipiec 2021
nie polecam odkąd firmę przejęła apaczka nagle dopłata za ponad gabaryt stwierdzili że paczka która zawierała w sobie płytę pvc 3 mm spienione waży 71 kg. Oszuści tak można o nich napisać. Odwołania nic nie dały zdjęcia dowody też nie, stwierdzili ze mogę iść do sądu. ZŁODZIELEJE okradają cię w białych rękawiczkach

369.  @ marcinc     lipiec 2021
NIE POLECAM! Nie zasługuje nawet na jedną gwiazdkę. Proces reklamacji zakrawa o żart, paczka wróciła nie z mojej winy choć spełniłem wszystkie wymagania z nadatkiem, sendit nie raczy zwrócić pieniędzy z tytułu nadania. Reklamacja złożona mailowo, pani …… napisała iż mailowo nie można (gdzie w regulaminie jest opcja złożenia mailowo lub pocztą)! Zaleca korzystanie ze strony i opcji reklamacje w panelu zlecenia, efekt?

Przekierowuje do strony informacyjnej nie do złożenia reklamacji! Konsultanci nie odpowiadają poprzez 48 godzin, zalecają złożenie poprzez reklamację faktury (co z tego iż do wysyłki nie była pobierana faktura), po numerach zlecenia komunikat brak faktur, w opcji faktury brak faktur. Z innego tytułu nie da się złożyć bo albo nie przyjmuje listu przewozowego albo rzekomo już jest po tym nr reklamacja, czego oczywiście w rzeczywistości nie ma gdyż opcja listy reklamacji pusta.

Jednym słowem, STRONA CELOWO TAK UTWORZONA ABY W ŻADEN SPOSÓB NIE DAŁO SIĘ SKORZYSTAĆ W REKLAMACJI! Co jest objawem nieuczciwego uniemożliwienia korzystanie ze swoich praw! Szanujesz swoje pieniądze? Skorzystaj z uczciwej konkurencji a nie z tego bubla.

368.  @ Janusz       lipiec 2021
Również mam taką przykra sytuację z tą firmą niema mowy o żadnej reklamacji albo jest odrzucona albo nieuznana postanowiłem więc nie odpuścić oszustom zajelem się tym i zgłosiłem sprawę do Rzecznika praw konsumenta oraz skorzystałem z porady radcy prawnego. Nie odpuszczajcie jak pisze kolega trzeba coś z nimi zrobić a razem możemy.

367.  @ Marek         lipiec 2021
Niestety i ja zostałem oszukany przez DPD współpracującą z Sendit. Wysłałem płótno malarskie w kartonie po telewizorze 50 cali aby się nie zmięło. Waga okolice 3kg, podałem rzeczywiste wymiary kartonu i wagę 5kg aby nie było jakiś nadużyć z mojej strony. W formularzu i liście przewozowym Sendit waga automatycznie podniosła się na 24kg ale 2-3 zł więcej- odpuściłem. Wybrałem firmę DPD- koszt 20,90 zł za przesyłkę do 30 kg- stwierdziłem ok. Powiedziałem kurierowi, że jest niezgodność na liście wagi bo paczka lekka a jest 24 kg, on stwierdził że to nic byle nie było zaniżonej wagi.

Po miesiącu dostałem fakturę korygującą na 74 zł, jako że waga paczki była zaniżona- DPD stwierdziło że waga wynosiła 32,5 kg!!!! Reklamacja oczywiście odrzucona!!!! W najbliższych dniach sprawę zgłaszam do odpowiednich organów w sprawie wyłudzenia. Czytając opinie widzę że sprawa robi się zbiorowa.

366.  @ Tomasz     czerwiec 2021
Witam. Mam pytanie i proszę o odpowiedz może ktoś z Państwa miał podobna sytuację. Otóż oczywiście jak większość użytkowników sendit ja również wysłałem opłaciłem wysyłkę za nie standard i doliczono mi czterokrotnie więcej czyli prawie 400 zł reklamowałem ale oczywiście odmownie odmówiłem dopłaty trwa postępowanie windykacyjne wg.mojej osoby muszę zapłacić czy nie zmusić mnie do zapłaty? To zwykli oszuści nie polecam nigdy w zyciu

365.  @ sprawiedliwy     czerwiec 2021
Stanowczo odradzam. Doliczają jakieś dziwne opłaty do przesyłki bo przesyłka podobno niewymiarowa i z tym mogę się zgodzić ale obsługa klienta to jakiś dramat. Nie można się dodzwonić, dwukrotnie zmieniałem dane do faktury i w obu przypadkach zmiany odmówiono. Po wystawieniu błędnej faktury dane zostały zmienione ale oczywiście błędy na fakturze muszę „odkręcać” ja. Potem było już tyko gorzej. Podczas wymiany wiadomości miałem wrażenie że koresponduję albo z kiepsko zaprogramowanym robotem albo z osobami o ilorazie inteligencji pawiana. Jednym słowem PORAŻKA

364.  @ Jan         czerwiec 2021
Witam też mam przygodę z sendit !!! I proszę o odpowiedź na mojego emaila johny22dj@o2.pl czy oni maja prawo windykować należność pieniędzy skoro konsument nie zgadza się z decyzją???

363.  @ Roman     czerwiec 2021
Stanowczo nikomu nie polecam jak piszą inni użytkownicy to zwykli naciągacze doliczają do przesyłki koszty związane z nieprawidłowa waga i rozmiarem. Wystarczy poczytać opinie innych ludzi i wszyscy mają ten sam problem na leczenie dodatkowej opłaty. Ktoś powinien wkoncu wziąść się za to a ten cały sendit powinien odpowiedzieć za to przed sądem. Sam nadziałem się na nich bo fajnie wyliczyli mi paczkę po czym doliczyli dodatkowe opłaty przewyższające paczkę trzy krotnie wartość paczki 160 zł zapłaciłem 120 zł za wysyłkę a doliczyli mi ponad 390 zł fajnie nic tylko wysyłać. Oszuści NIE POLECAM

362.  @ Katarzyna        czerwiec 2021
Wystawiają faktury za rzekome dopłaty do przesyłek niestandardowych, których nie potrafią udowodnić. Wszystko przychodzi z automatu od przewoźnika (DPD). Na nic reklamacje i odwołania, a na pytanie o dowód w postaci zdjęć przesyłki zasłaniają się zasadami bezpieczeństwa. Zero profesjonalizmu, zero podejścia do klienta. Nigdy więcej takich firm na rynku. Na szczęście istnieje konkurencja.

361.  @ Jarek        czerwiec 2021
Chciałem wysłać przez tego pośrednika kilka paczek z meblami, bo akurat upływał termin 14 dni na zwrot towaru zakupionego w internecie. Sendit zapewniał, że towar zostanie odebrany w danym dniu przez Fedex. Okazało się jednak, że kurier nie przyjedzie (o czym i tak mnie nikt nie poinformował) i koniec końców, rzutem na taśmę, udało mi się dowieźć SAMEMU paczki (łącznie 200kg) własnym samochodem do sortowni Fedexu.

Podejście Sendit do reklamacji to jakiś śmiech, odpowiedzi udzielane z czapy wg jakiegoś wzoru zupełnie nie na temat i oczywiście reklamacja odrzucona. Pewnie to samo piszą do wszystkich niezależnie co im napiszecie w reklamacji. UNIKAĆ TEGO POŚREDNIKA, PONIEWAŻ ONI TYLKO KASĘ BIORĄ A ZA NIC NIE ODPOWIADAJĄ.

360.  @ klient z doświadczeniem       czerwiec 2021
Chciałbym zaznaczyć, że bardzo skrupulatnie zmierzyłem przesyłki, zapas wagowy wynosił kilka kilogramów co zupełnie wyklucza sens składania dodatkowej reklamacji co jak juz wiemy z tego forum jest tylko opcją dla opcji i nie przynosi żadnych skutków. Moim zdaniem chcą się dorobić na wystawionych dopłatach dla klienta. Jest to firma zupełnie nie przygotowana do świadczenia tego typu usług.

Brak profesjonalizmu widać przy każdym kroku, który wykracza w rejon obsługi klienta. Brak profesjonalizmu widać nawet w tym, ze nie podają za co naliczyli karę i nawet po wielu upomnieniach takiej informacji nie przekazują. Moim zdaniem jest nie dopuszczalne i nie zgodne z prawem aby naliczać kary i nie podawać ich przyczyny. Tragedia i mam zapytanie czy już powstają firmy do których można się przenieść. Tu raczej trzeba na zmiany, obecnie nie ma szans na uniknięcie dopłat.

359.  @ Sebastian Rozmus        czerwiec 2021
Sendit obsługuje serwis OLX, sprzedałem lampę przez ten serwis, chciałem dodać opcję „OSTROŻNIE ” lecz niestety nie ma takowej. Pani na infolinii poinformowała mnie żebym dobrze zabezpieczył i można wysyłać. I tak też zrobiłem. Lampa przyszła uszkodzona, reklamacja nie uznana. Argument-mogłem wysłać jako „ostrożnie „gdzie w rzeczywistości sprzedając coś przez Olx nie ma takiej opcji. 600 zł w plecy sprawa idzie na drogę sądową i pewnie będą dodatkowe koszty. NiE POLECAM SENDIT !!!

358.  @ Katarzyna     maj 2021
Wiele lat korzystałam z usług tej firmy, Czasami zdarzały się drobne dopłaty do przesyłek niby niestandardowych, ale to była kwestia kilkunastu złotych, nie chciało mi się w to wnikać. Ostatnio wysyłam dużo przesyłek zagranicznych, pojawił się problem. Sendit kazał mi zapłacić podwójne koszty za dwie paczki, niby niestandardowe, co w moim przypadku nie może mieć miejsca, bo wysyłam od lat te same rozmiary w tych samych kartonach (obrazy) na zamówienie.

Zablokowali mi konto, windykacja czeka. No cóż, spotkamy się w sądzie, bo po dwóch miesiącach zastraszania, nie dowiedziałam się, co z moimi paczkami było nie tak. Zawiodłam się strasznie, firma która nie odbiera telefonów i straszy. Unikajcie !

357.  @ Właściciel     maj 2021
Absurdalnie i celowo naliczają kwoty za rzekomą niestardardową przesyłke albo inna wage Przypadku uszkodzenie przesyłek nie uwzgledniają roszczeń z automatu są one odrzucane. Załuje ze tyle lat byłem ich klientem

356.  @ lok     maj 2021
Firma wysłała mi korektę faktury na przesyłkę, która nie mogła ważyć więcej niż 2 kg, bo sam wysyłany produkt ważył 0,5 kg i tu uwaga, podając, że ważyła 12,5 kg, ponadto dokładnie wymiarowałem paczkę i podałem dokładny rozmiar. W procesie reklamacji wysłałem wszystkie zdjęcia łącznie z zawartością, aby potwierdzić wysyłany produkt. Firma oddaliła moją reklamację mimo przedstawionych dowodów.

Gdy poprosiłem ich o nagranie z momentu ważenia i wymiarowania paczki, na podstawie której stwierdzili niezgodność, odpisano mi, że nie muszą tego robić. Firma kusi atrakcyjnymi cenami, później wysyła faktury z dopłatami, podając wyssane z palca powody bez dowodów. Aby tego było mało, sytuacja ta miała w moim przypadku miejsce 2 razy z różnymi przesyłkami.

355.  @ Mkielewski      maj 2021
Tragedia. Kopiuj/wklej, zerowy kontakt , jak ktoś napisał w sendit wszystko śpi. Wysyłałem paczki w różne strony europy i tylko kierunek włochy okazał się być problematyczny. Paczki są ważone i mierzone, po czy dane są wprowadzane do tabeli na ich stronie i podana cena to 70 zł, waga 23 kg . Za 2-3 miesiące dopłata do paczki dopłata 180zł.

Jeśli dpd to „wykrył” tylko co bo się do tej pory nie dowiedzałem to oczywiście żadne potwierdzenie stwiedzonego błądu w wadze lub innego – BRAK. Obsługa sendit kolejna porażka, najlepiej im wychodzi kopiuj/wklej bo po co zadać sobie trochę trudu aby temat wyjaśnić. SKANDAL i oczywiści podpisy zespół sendit, co potwierdza ich działalność kopiuj / wklej bezmyślność kompletna

354.  @ Balzat     maj 2021
Doliczyli dopłatę 30 zł do paczki ważącej poniżej pół kilograma i nie większej niż 25x25x10. Złożyłem reklamację i w odpowiedzi otrzymałem informację że opłata została naliczona bo przesyłka nie spełniała wymogów przewoźnika, bez żadnej informacji w jaki to niby sposób przesyłka wymogów nie spełniała.

Odwołałem się od reklamacji i poprosiłem o jakieś szczegóły i protokół z weryfikacji paczki bo to ewidentna pomyłka i odpowiedź dostałem dokładnie taką samą jak na złożoną wcześniej reklamację bez żadnych wyjaśnień! Na jakiekolwiek inne próby kontaktu odpisują „przysługuje Państwu dochodzenie swoich praw na drodze sądowej.” Wydawało mi się że kontakt z klientem powinien wyglądać inaczej.

353.  @ konsument          maj 2021
Sendit to cwaniaczki jakich mało ! Po doręczeniu przesyłki jeszcze ponad 2 tygodnie obracali moimi pieniędzmi zanim zwrócili na wskazane konto. Standard u nich że doliczają za tzw. NIESTANDARD chociaż nie potrafią tego udowodnić !!!

352.  @ klient         maj 2021
Sendit to naciągacze i oszuści jakich mało. Kombinatorzy to mało powiedziane. Doliczają za przesyłkę twierdząc że nie spełnia standardów !!?? Paczka o kształcie foremnego sześcianu, specjalnie podane większe wymiary niż w rzeczywistości i podniesiona waga. Po doręczeniu przesyłki otrzymuję fakturę do opłacenia za „nie standard” więc jak pytam co się nie zgadza z deklaracją oni mi odpisują że nie wiedzą co ale przewoźnik tak powiedział.

Dlatego przytaczam im przepis prawa: Zgodnie z art. 6 KC ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu wywodzi skutki prawne A ci dalej swoje że przewoźnik twierdzi że jest niestandard. Na chwilę obecną sprawa skierowana do kancelarii prawnej. Sendit to kpina i żałosne Sk….. Mam nadzieję że sprawa w sądzie przy takich dowodach szybko się zakończy i ukróci się ten złodziejski proceder.

351.  @ Janek     maj 2021
23.04.2021r. otrzymali od moich klientów pieniądze za moje przesyłki nadane za pobraniem. Łącznie 1351,99zł. Mijały dni i tygodnie a pieniądze nie były zwracane. Wcześniej się to nie zdarzało. w 17tym dniu od otrzymania przez nich moich pieniędzy za przesyłki wysłałem maila z zapytaniem dlaczego jeszcze nie wysłali zwrotu za pobranie (10.05.2021r.) Powiedzieli, że wskazane zwroty nie mogły zostać zrealizowane poprawnie. I tyle. Koniec.

Żadnych wyjaśnień dlaczego tak, kiedy będą środki zwrócone. Nic. Napisałem drugiego maila z pytaniem czy w ogóle zamierzają oddać te pieniądze to odpisali, że środki będą zwrócone z opóźnieniem. Czujecie to? prawie miesiąc czekania, żadnych deklaracji kiedy oddadzą. Taka duża firma, pod skrzydłami Allegro i takie PR owe zagrania. Jak nie oddadzą moich pieniędzy do końca tygodnia to zgłoszę w poniedziałek oszustwo.

350.  @ klient    maj 2021
Firma SENDIT działa jak naciągacze, naliczają niski koszt po czym naliczają dodatkowe koszty przesyłki do paczek dokładnie zwymiarowanych i z dokładną wagą. Nie potrafią podać argumentów dodatkowych kosztów. Co to za firma co nie bierze odpowiedzialności za świadczone usługi. W razie zaginięcia paczki tez odsyłają do przewoźnika umywając od wszystkiego ręce. Firma zarabia na naliczaniu dodatkowych kosztów za przesyłki.

349.  @ Lena        maj 2021
Tak, jak wszystkie poniższe negatywne i właściwe opinie, mnie również firma Sendit próbowała oszukać i naliczyła opłatę z kosmosu za rzekomo inny wymiar i wagę przesyłki, niż ta jaka została przeze mnie podana przy zamówieniu. Doliczenie kosztów nastąpiło jakiś czas po odbiorze wysłanej przeze mnie paczki przez jej adresata. Firma zarabia na oszukiwaniu klientów w ten sposób, licząc, że klient bez sprzeciwu zapłaci bezpodstawnie doliczoną przez nich kwotę. Z kosztu przesyłki ok. 20 zł zrobili 80 zł, następnie kilkukrotnie wysyłali mi wezwania do zapłaty, ponieważ nie zgodziłam się z tym oszustwem, nie dopłaciłam ani grosza i składałam odwołania reklamacyjne.

Sendit za każdym razem odsyłał mnie do przewoźnika przesyłki tłumacząc, że to DPD doliczyło opłatę i to z nimi mam wyjaśniać sprawę, co jest absurdem. To samo potwierdziła mi firma DPD na infolinii. To Sendit jest odpowiedzialny za wyjaśnienie sytuacji i to oni próbują naciągać klientów! Zażądałam dowodów z ich strony na to, że przesyłka została przeze mnie źle zważona i wymiarowana w postaci zdjęć, dokumentacji itd, których oczywiście nie mieli. Bez żadnych podstaw naliczają dodatkowe koszty za już opłaconą i zrealizowaną usługę.

Dopiero przy trzecim moim odwołaniu reklamacyjnym, gdzie już puściły mi nerwy i zagroziłam, że sprawą zajmie się Rzecznik Praw Konsumenta, Sendit wysłało przeprosiny i anulowało fakturę z doliczonymi kosztami. W UOKiKu temat tego typu oszustwa jest bardzo dobrze znany i śmiało zachęcają, aby to zgłaszać. Sugeruję walczyć o swoje, jeśli firma Sendit będzie próbowała oszukać i doliczać jakieś koszty za wysłaną paczkę, ponieważ jest to jawne oszustwo.

348.  @ Witoldn         kwiecień 2021
Dwukrotnie zamawiałem kuriera i dwukrotnie pomimo zmierzonej i zważonej z nawiązką przesyłki, dwukrotnie doliczono prawie drugie tyle ile w wycenie. 1. Pierwsza przesyłka – kołowrotek wędkarski 370 gramów owinięty w folię bąbelkową i zapakowany w kartonik. Zadeklarowana waga 2 kg. Wg „weryfikacji” SENDIT uwaga 6,55 kg!!! Reklamacja nieuznaną, bo ważono na „certyfikowanej wadze” – jawne oszustwo. 2. Druga przesyłka – wędka spiningowa 145 gramów owinięta w folię bąbelkową i zapakowana w kartonową tubę.

Zadeklarowana waga 4 kg i wymiary z zapasem po 2 cm, choć rzeczywista waga nie przekraczała 2 kg. Wg „weryfikacji” SENDIT oczywiście waga i wymiary przekroczone. Reklamacja w toku SENDIT domaga się zdjęć. Dwie przesyłki i dwukrotnie ten sam oszukańczy scenariusz. NIE POLECAM, bo to nie jest przypadek. Dwa trzy lata wstecz było normalnie i uczciwie, a dzisiaj okazuje się, że klienci stracili umiejętność ważenia i mierzenia. KPINA i ZENADA!!!

347.  @ Magdalena      kwiecień 2021
panstwo odebrali paczke, zaplacilam, okazalo sie ze za ciezka, wyslali mi windykacje, ze mam placic jeszcze raz. paczka nie doszla a ja mam placic podwojnie. zero komunikacji z kurierem. nie polecam.

346.  @ Sordin       kwiecień 2021
Bardzo dokładnie zmierzona przesyłka, nawet dodałem opis na liście, że zmierzona przesyłka i nawet dodałem po 1 cm a i tak naliczyli dodatkową opłatę. Zdecydowanie nie polecam. nie wiem jak się zabezpieczyć przed naliczaniem dodatkowych kosztów. Dodam, że realizacja przy wyborze kuriera Fedex.

345.  @ Piotr        kwiecień 2021
Zero kontaktu, naliczają podwójne opłaty czara goryczy przelała się jak naliczyli podwójną opłatę na 30 paczek NIE POLECAM

344.  @ Sordin     kwiecień 2021
Pomimo bardzo dokładnego zmierzenia przesyłki została naliczona kwota dodatkowa ponad dwukrotnie wyższa opłata. Wybrałem przesyłkę przez FedEx, moim zdaniem coś nie jest skoordynowane miedzy firmą FedEx i Sendit. Te dodatkowe koszty są naliczone w zasadzie do każdej przesyłki czyli widac wyraźnie brak jasnej informacji podczas zlecenia usługi. Jest w zasadzie brak możliwości odniesienia się do nałożonej kary skutecznie. Odpowiedź jest zawsze jedna i jednostronna. Weryfikacja paczki wykazała brak pokrycia z deklaracja. Nie wiem z jakiego powodu Sendit nie potrafi rozwiązać tego problemu a być może chce zarabiać na naliczaniu dodatkowych kosztów.

343.  @ KateK        marzec 2021
NIE POLECAM. Do jednej paczki zostały mi doliczone trzy dopłaty. Tak na marginesie wybrałam przewoznika DPD, a zlecenie wykonywał INPOST! Szkoda, że wcześniej nie przeczytałam opinii o serwisie SENDIT. Nigdy więcej nie będę korzystać z tego serwisu. ODRADZAM WSZYSTKIM.

342.  @ KinMad         marzec 2021
Niestety firma dno. Wyceniono mi paczkę na około 40zl, paczkę wysłałam ia po jakimś czasie przyszła faktura na dopłatę uwaga -220 zł!!!! Była to przeszyła krajowa! Wysyłałam paczki nawet za granicę i nigdy nie była tag droga! Ale nic, napisali ze można reklamować-to reklamuje. Przyszła informacja że odpowiedź na reklamacje znajdę na koncie sendit, na koncie sendit w reklamacji info że odpowiedź na e-meilu. Nie było jej nigdzie, nawet w spamie !

Dzwonię kilkakrotnie-nikt nie odbierał, ne e-maile nikt nie odpowiada po czym sprawę przekazują do windykacji!!! Przestrzegam wszystkich przed tą firmą, jak krajowa paczka ważącą 25kg zapakowana w normalny karton może kosztować ponad 250 zł!!!! Przewoźnikiem była poczta Polska i niby to oni wystawili tak ogromną fakturę korygująca. Oszuści i jeszcze raz oszuści!

341.  @ Damian      marzec 2021
Telefon kontaktowy nie odpowiada, reklamacja nie rozpatrzona a faktura wystawiona do zapłaty

340.  @ hobgarska        marzec 2021
uwaga !!! to jawne naciąganie kupujacego . wieczne dopłaty do przesyłek pomimo właściwych wymiarów i wagi !! Ponadto brak odpowiedzialności za ten proceder przez sendit i zwalanie tego na przewoznika. nie polecam stanowczo!

339.  @ Darek     marzec 2021
Uwaga na dopłaty! Po zrealizowanej usłudze dostaję wezwanie do uiszczenia dodatkowej opłaty. Zwykła paczka z niewyjaśnionych przyczyn została zakwalifikowana jako przesyłka paletowa. Mimo wielokrotnych próśb, maili, telefonów i reklamacji nie dowiedziałem się dlaczego tak się stało. Nie pomogło też zdjęcie mojej przesyłki, na którym wyraźnie widać, że paczka bynajmniej nie była paletowa. Wygląda na to, że Sendit bazuje jedynie na informacjach od firm przewozowych i ze swojej strony nie oferuje żadnej pomocy. Sendit nie udziela jakichkolwiek dodatkowych informacji – przesyła tylko to, co dostali od firmy przewozowej.

Firma przewozowa natomiast pisze jedynie, że zgodnie z informacją przekazaną z ich magazynu przesyłka została zweryfikowana jako przesyłka paletowa – i nic więcej. W odpowiedzi na kolejne prośby udzielenia jakichkolwiek dodatkowych informacji, dzięki którym mógłbym się ustrzec przed kolejnymi niespodziewanymi dopłatami otrzymuję jedynie formułkę, z której wynika, że ze strony Sendit temat jest już zamknięty i mogę teraz dochodzić swoich praw na drodze sądowej a w razie nieuregulowania należności sprawa trafi do firmy windykacyjnej. Jeśli firma Sendit zechce odpowiedzieć na ten wpis, to aby w przyszłości zaoszczędzić sobie i firmie Sendit czasu – kolejne reklamacje będę zgłaszał w tym miejscu. Pozdrawiam.

338.  @ Kacper    marzec 2021
OSZUŚCI!! Wysłaliśmy 11 identycznych paczek, każda o wymiarach 60x50x60 i wadze 10kg. Za każdą z paczek zapłaciliśmy 19,89zł. Po tygodniu przyszła nam dopłata do dwóch paczek na 77zł za każdą z nich. Wystawili fakturę, twierdząc, ze paczki miały wymiary 70x50x60 i ważyły między 30 a 50 kilogramów. Nasze odwołania i reklamacje nic nie dały. Wysyłaliśmy zdjęcia jak zapakowane były paczki, na darmo. Odrzucili reklamację i wysyłają wezwania do zapłaty strasząc windykacją. Z tego co można wyczytać to ich częsta zagrywka i w ten sposób zarabiają. Szkoda, że wcześniej nie przeczytaliśmy opinii.

337.  @ Andrzej      marzec 2021
ostrzegam i przestrzegam przed tą firmą, naliczają opłaty z kosmosu, doliczają sobie jakieś korekty a nie umieją sprecyzować za co ? żenada i naciąganie

336.  @ Ang       marzec 2021
Ostrzegam przed nimi każdego człowieka !!!!!! Opinie pozytywne to ta firma chyba wystawia sobie sama ponieważ z kim nie rozmawiam każdy ostrzega przed srndit. Są to oszuści którzy próbują wyłudzić pieniądze od porządnego człowieka, niebawem z wielką przyjemnością będę sądził się z nimi pogadać donośnie nieopłaconej nadpłaty którą sami sobie wymyślili kilka miesiecy po tym jak już paczkę opłaciłem, wyslalem i sprawa wydawałaby się szybko zakończona jednak srndit po długim czasie wysłał mi fakturę z dodatkową kwota do zapłaty. Zapaczke zapłaciłem około 100 zł (paczka zagraniczna) a oni wysyłaja mi dopłatę 180 zł czyli łącznie taka paczka wyszłaby mnie 280 zł (hahaha).

Śmiech na sali. Gdybym od początku wiedział że paczka tyle u nich kosztuje(kurier DPD) w życiu bym się na to nie zgodził. Ich zdaniem paczka ważyła 50 kg a ja zadeklarowałem wagę 29kg. Jest to oczywiście nieprawda ponieważ sam ważę 55 kg więc jakim cudem miałbym spakować paczkę o wadze 50 ? No tego nie wiem. Pytając ich o dowody na prawdomówność tego co piszą odpowiadają regułką lub wcale. Swojemu mecenasowi zapłacę ile będzie trzeba ale tym wyludzaczami ani złamanego grosza ! Proponuję każdemu kto miał taką.sytuacje aby nie ulegał i nie popuszczał tym oszustom!!!

335.  @ Justyna    marzec 2021
NIe polecam , unikać , doliczją za zapakowanie paczki folią 70zł ! Bo gdzieś maczkiem pisze że nie pzyjmują takich paczek, a na głownej stronie całkiem inna informacja , najpierw że paczka jest niegabarytowa a potem że ma el. niestandardowy. Unikać jeszcze raz unikać

334.  @ Michał          marzec 2021
Prawdopodobnie chcą wyłudzić ode mnie pieniądze. Przy paczce 75zł naliczyli mi 450 zł opłaty za ponad gabaryt. Oczywiście przesyłka była dobrze zwymiarowana. Przejdę na drogę sądową. MAX nie polecam. Unikajcie!!!!

333.  @ Nie polecam          marzec 2021
Paczka 4kg finalnie koszt ~80zł. Nigdy więcej nie skorzystam z usług tej firmy. Standardy, jakie w niej obowiązują przypominają standardy obecnego obozu rządzącego. Za paczkę o wadze poniżej 4kg w prostokątnym kartonie wyliczona została opłata 19,79zł. Paczkę przy odbiorze weryfikował kurier i nie miał żadnych zastrzeżeń. Po tygodniu przyszła informacja z sendit o dopłacie, cyt: „podczas weryfikacji nadanych przez Państwa paczek firma FedEx uznała je za niestandardowe. Zostały przez to naliczone dodatkowe koszty”. Pierwsza wiadomość mówiła o kwocie dopłaty 28.89 zł brutto.

Złożenie reklamacji nic nie dało, nie chciano przekazać dokumentów, a tym bardziej protokołu, który byłby dowodem, że w ogóle przeprowadzono jakąkolwiek kontrolę paczki. Sendit tłumaczyło się, że „Firma FedEx nie udostępnia opisu zweryfikowanego elementu niestandardowego, może to zrobić w postępowaniu reklamacyjnym.”. Reklamacja przecież została złożona w sendit, a ten jako pośrednik ma obowiązek sprawę wyjaśnić. Mało tego, po 13 dniach przyszła kolejna wiadomość z sendit o dopłacie, o czym już pisano we wcześniejszych komentarzach: „z powodu trudności technicznych w ostatnich dniach wystąpiło błędne (zaniżone w wartości) naliczenie dopłaty za nadanie paczki niestandardowej FedEx na Państwa koncie.

Wyliczenie kwoty opierało się na błędnych stawkach (28,89 zł brutto) obowiązujących przed podwyżką wprowadzoną 30 października 2020 r. Właściwa cena usługi obowiązująca od 30.10.2020 r. to kwota 59,99 zł za paczkę niestandardową. Sendit nie przyjmuje żadnych naszych argumentów, ciągle powołuje się na firmę kurierską i jego regulamin i odsyła do sądów, jeśli coś nam się nie podoba. Sami widzicie, że to już wszystko było we wcześniejszych komentarzach.

Finalnie za paczkę o wadze poniżej 4kg i niewielkich gabarytach trzeba było zapłacić aż 80zł – czy to normalne? Nie dajcie się nabrać na tanie wysyłki, bo to jest mit. Trzeba nagłośnić tą sprawę, bo to jest niedopuszczalne. Takie firmy nie powinny istnieć.

332.  @ Barbara    luty 2021
NIGDY więcej!!! Ostrzegam, od listopada reklamuję moją przesyłkę, która nie dotarła do adresata. Żądają ode mnie Bóg wie jakich papierków, już im wszystko co było możliwe wysłałam, i końca nie widać. Skąd mam np. wziąć fakturę, jak zawartość przesyłki była moją prywatną własnością?? Ostrzegam jeszcze raz- z daleka od takiej ” firmy”!!!

331.  @ Krzysztof      luty 2021
Najgorsza firma z możliwych, nigdy nie uznają reklamacji obojętnie czy paczka zaginie czy jest uszkodzona to sprawa jest zamknięta. NIE POLECAM

330.  @ Rozczarowny        luty 2021
Ta firma to jakaś kpina, nigdy,ale to dosłownie nigdy, kurier nie przyszedł po przesyłkę następnego dnia po zamówieniu. Obecnie czekam już 4 dzień, dwukrotnie dzwoniłem na infolinie, by ktoś łaskawie odebrał przesyłkę. Dostałem nr tel do kuriera żebym sobie sam do niego zadzwonił, ale oczywiście zły (8 cyfrowy) Ostatni raz skorzystałem z tej firmy, jeśli można to tak nazwać. NIE POLECAM

329.  @ Piotr-67        luty 2021
Wysłałem paczkę o wadze około 156 gramów i taka paczka dotarła do odbiorcy. W środku był towar o dokładnej wadze 64 gramy. W paczce o tych gabarytach praktycznie NIE MA MOŻLIWOŚCI przesłać towaru o wadze 5,5 kilograma, jak to twierdzi DPD! To co wypisuje przewoźnik to jakaś totalna paranoja! A teraz szach i mat. W odwołaniu załączyłem zdjęcie paczki którą wysłałem!

Na zdjęciu widać jej RZECZYWISTĄ wagę!!! Waga kuchenna, może mieć niewielkie, kilkugramowe odchylenie, ale widać, że ważyła poniżej 200 GRAMÓW, a nie jak oszukuje DPD ponad 5,5 KILOGRAMA!!! Nie polecam oszustów! Będziecie dostawali dopłaty do przesyłek bez faktycznej możliwości odwołania się. System reklamacji w Sendit do czysta kpina z klienta i prawa!

328.  @ Agata       luty 2021
Firmy absolutnie nie polecam, przeciwnie proszę trzymać się jak najdalej bo działają niezgodnie z prawem. Całkowicie odcinają się od odpowiedzialności za obsługę konsumentów. Czytając opinie widzę, że to standard, że po wykonaniu usługi przesyłają fakturę korygującą na kwoty niczym nie limitowane (u mnie to prawie 500% zapłaconej ceny usługi) i oddalają wszelkie reklamacje. Zwalają winę na przewoźnika, co jest niezgodne z prawem – bo przewoźnicy mają podpisane umowy z Sendit jako przedsiębiorcą i tu prawa konsumenta ich nie dotyczą.

Natomiast Sendit dotyczą jak najbardziej. Sendit natomiast stosuje bezprawne praktyki, podnosząc cenę usługi bez żadnej informacji klienta, tym samym pozbawiając go podstawowego prawa do nieskorzystania z usługi. Sprawą zajął sie Rzecznik Konsumenta, za chwilę trafi ona do Prezesa UOKiK. Najwyższy czas aby firma Sendit zaczęła respektować prawa zagwarantowane konsumentom a nie tylko brała pieniądze. Najwyższy czas przeanalizować proces obsługi konsumenta przez firmę Sendit bo uchybienia są rażące.

327.  @ Nie polecam       luty 2021
Ubiezpieczenie paczki na stronie Sendit jest nie warte nic a w razie potrzeby zwrotu odszkodowania nie dostaniecie ani zlotowki. Wysylam setki paczek rocznie i nigdy nie spotkalam sie z czyms takim. Firma sendit zrobi WSZYSTKO co w ich mocy zeby wymigac sie od JAKIEJKOLWIEK odpowiedzialnosci. Maja smieszne wymogi pod tytulem wyslania 5 roznych dokumentow ktore maja na celu tylko i wylacznie zniechcecenie do wypelnienia wniosku. Zadna z firm z ktora kiedykolwiek mialam do czynienia nie miala nawet 1/10 ilosci tak smiesznych wymogow jak Sendit. Niekompetetna firma ktora oszukuje konsumentow na codzien. Unikac jak ognia.

326.  @ Nie polecam         luty 2021
OSZUSCI- wyludzaja pieniadze od klientow, nie wyplacaja ubezpieczenia pomimo zgubienia wartosciowej przesylki. W grudniu nadalam dwie paczki o lacznej wartosci prawie 7000PLN. Zadna z paczek nie dotarla do nadawcy. Powyzsi oszusci zostali poinformowani bezzwocznie a nie zrobili nic. „Kontaktowali” sie z kurierem przez ponad 2 tygodnie po czym gdy w koncu kazali wypelnic wniosek reklamacji- ta zostala odrazu odrzucona. Powod ? 30 dni po terminie dostawy.

Sendit kazalo wypelnic takowa 34 dni po terminie dostawy wiec grali na czasie zeby oszukac klienta. Wzrot kosztow wysylki zajal 2 miesiace, a odszkodowania za poniesione szkody nie otrzymalam nigdy- pomimo, ze obie paczki byly ubezpieczone na 10000PLN. Oszusci mieli jeszcze czelnosc wyslac rachunek na trzykrotna kwote ceny zadania przesylki pomimo, ze ta nigdy nie dotarla do odbiorcy. OSZUSCI zostali juz zgloszeni do praw ochrony konsumenta. NIE POLECAM

325.  @ Adam     luty 2021
Uwaga!!!!! Nadawanie paczek przez sendit może się skończyć dużymi dopłatami. Nawet po udowodnieniu im że nie mają racji z naliczonymi mi dopłatami nie uznali reklamacji. Na 4 przesyłki 4 dopłaty i na 4 reklamacje ta sama odpowiedź sendit: cytuję: ” z powodu trudności technicznych w ostatnich dniach wystąpiło błędne (zaniżone w wartości) naliczenie dopłaty za nadanie paczki niestandardowej FedEx na Państwa koncie. Wyliczenie kwoty opierało się na błędnych stawkach (28,89 zł brutto) obowiązujących przed podwyżką wprowadzoną 30 października 2020 r.

W uproszczeniu: Jeśli nadając paczkę na stronie sendit zobaczysz wyliczenie kosztów przesyłki oraz dodatkową opłatę za przesyłkę niestandardową bo taka opłata wynika z podanych wymiarów i wagi to nie traktuj tego jako koszt wysyłki. Pomimo że sendit podaje Ci kwotę do zapłaty za przesyłkę niestandardową i taką pobiera to nie myśl że to koniec. Po pewnym czasie możesz się zdziwić jak otrzymasz wezwanie do dokonania dopłaty z powodu błędnie przedstawionej ceny z powodu trudności technicznych.

Czyli przykładowo podczas nadawania paczki system sendit wyliczy koszt wysyłki np 28zł następnie Ty zapłacisz, kurier odbierze paczkę, odbiorca otrzyma paczkę a po miesiącu możesz otrzymać maila że z powodów błędów technicznych przedstawiono Ci za niską cenę za przesyłkę i musisz dopłacić np jeszcze 30zł… Od razu informuję: Reklamacje nic nie dają. Pozostaje tylko droga sądowa. Oczywiście czytając odpowiedzi sendit na inne opinie tutaj zapewne też wkleją tą samą odpowiedź czyli wina po stronie przewoźnika. Ale tutaj sami widzicie że to nie wina przewoźnika. Czekam z ciekawością na odpowiedź sendit.

324.  @ Grzegorz        luty 2021
Po oddaniu paczek przez kuriera trzeba było dopłacić aż 250 zł nie wiadomo z jakiego powodu twirdzą że paczka ponad gabarytowa chciaż nie przekraczała wymiaru i wagi.Zdecydowanie nie polecam

323.  @ Andrzej         luty 2021
dziwnym trafem po miesiącu sendit twierdzi że dpd chce dodatkowej opłaty za tzn niestandart, ani sendit ani dpd nie chcą wyjaśnić za co i każą mi udowadniać zdjęciami jak przesyłka była zapakowana , kpina i wyłudzanie pieniędzy

322.  @ Łukasz Piwko       luty 2021
Dziwnym trafem, wysyłając paczki przez sendit naliczano mi dodatkowe opłaty twierdząc ze to fedex je nalicza, przerzuciłem się na furgonetkę i wysyłam dalej ten sam towar. Wysłałem około 50 takich paczek od tego czasu fedexem i ani jednej niestandardowej przesyłki. Także do wszystkich tutaj pokrzywdzonych Facebook nick podany i może złóżmy wspólne zawiadomienie do prokuratury. Bo nikt sam o 30 złotych cwaniaków noe będzie ścigał ale w grupie siła

321.  @ Iwona        luty 2021
Korzystam z serwisu od dawna i wszystko było ok ale ostatnimi czasy notorycznie firma SENDIT pośredniczy w wyłudzaniu dopłat do przesyłek . Reklamacje oczywiście rozpatruje przewoźnik ( w tym wypadku FEDEX ) w żaden sposób nie dokumentując rzekomego przeważenia i jego słowo jest ostateczne w rozpatrywaniu reklamacji . Sendit tłumaczy się że to nie on nalicza … może i nie ale przykłada do tego rękę.

Jako klient SENDIT nie mam żadnych szans pomimo tego, że przesłałam zdjęcia przesyłki wykazując jej wymiary . Firma FEDEX nie raczyła przesłać żadnego protokołu z dokonanych pomiarów ani też homologacji urządzeń pomiarowych , nic … To jest absurd i nadaje się do prokuratury . Większości klientów zapewne po prostu szkoda czasu i płaci bo kwoty dopłat to 20-30 zł . …

320.  @ Piotr-67      luty 2021
Tragiczna firma naciągająca swoich klientów na dopłaty. Paczka wysłana 20 stycznia. Karton o gabarytach 8x15x20 cm i wadze do 200 gramów. W środku plastikowy grip do aparatu zawinięty w folię bąbelkową. I nagle przychodzi do mnie żądanie dopłaty z powodu nieprawidłowej wagi. Według dokumentu „przeważenia” paczki ważyła ona „w rzeczywistości” 5,65 KILOGRAMA! Po złożeniu reklamacji została ona odrzucona, bo nie mam racji! Gdzie się podziało w takim razie 5,5 kilograma przesyłki, bo odbiorca ostał przesyłkę o wadze około 200 gramów!!! Nie polecam oszustów!

319.  @ Łukasz     luty 2021
Dalsza część historii – faktura za niesłusznie naliczone dopłaty została przeze mnie opłacona, nie chcieli wydłużyć terminu płatności. Reklamację uznali, ale pieniędzy nie chcą przelać – odsyłają się miedzy działami. Mam inny dział prosić o zwrot pieniędzy… Teraz już wiem dlaczego nie chcieli zmienić terminu płatności. To jest po prostu oszustwo. Sprawę opiszę UOKiK.

318.  @ Bartek     luty 2021
serwis bez uprzedniej zgody naliczył 4 krotną (!) dopłatę za przesyłkę międzynarodową, bezskuteczne odwołanie reklamacyjne. Uważajcie, bo można się niesamowicie negatywnie zaskoczyć, nie polecam!

317.  @ Mati       styczeń 2021
NIE POLECAM WSPÓŁPRACY! Niestety sprawa ciągnie się 2 miesiące, telefonów na infolinii albo nie odbierają lub obierają po 20 min czekania, na maile nie odpisują. Wysyłają wezwania do zapłaty za paczki, które ważą 1 kg, a ktoś stwierdził, że paczka waży 30 kg. Trzy razy składałem reklamacje i pomimo trwającego procesu reklamacyjnego firma wysyła monit windykacyjny do zapłaty na kwotę 30 zł.

Zapytałem się z czego wynika, że tak robią, a nie dopiero po rozpatrzeniu reklamacji, to Pani odpowiedziała, że oni tak mają i po prostu tak robią. Zapytałem gdzie jest tak zapisane w regulaminie, ale Pani nie była w stanie tego podać. Samowolna w tej firmie.

316.  @ A.K     styczeń 2021
Korzystałem z firmy sendit przez 13 lat w większości czasu było ok. niestety ale w ostatnim czasie próba wyłudzenia dopłat do paczek jest żenująca, nigdy więcej firmy sandit.

315.  @ Krystian          styczeń 2021
Podpisuje się pod innymi komentarzami Naliczono mi opłatę za paczkę która faktycznie była niestandardową Natomiast cena za taką przesyłkę przez miesiąc była inna na stronie i u przewoźnika- miało być 28zl a naliczyli 60 tłumacząc głupio że to błąd systemu. Skoro sendit nie podaje kosztu usługi to niech sendit płaci. Nie polecam.

314.  @ Przemek K.          styczeń 2021
Ja czekałem tydzień na kuriera zero odzewu od firmy SENDIT pierwszy i ostatni raz korzystam z tego serwisu nie polecam!!!

313.  @ Euros     styczeń 2021
Zostałem oszukany przez firmę Sendit, oszustwo polega na fikcyjnej weryfikacji wymiarów i wagi paczki. Na całe szczęście mam dowody i zgłoszę przestępstwo organom ścigania

312.  @ Łukasz     styczeń 2021
Omijać szeroki łukiem. Po dostarczeniu paczki naliczają dodatkowe opłaty, niezgodne ze złożonym zamówieniem, z których nie potrafią się wytłumaczyć. Obsługa klienta na żałosnym poziomie – odpowiedzi jak z automatu.

311.  @ Grzegorz        styczeń 2021
Co jakiś czas naliczają dodatkowa opłatę, widać że jest to ich standardowa procedura do wyłudzania pieniędzy. Nie polecam. Nie korzystajcie z ich usług, z innymi pośrednikami nigdy się to nie zdążyło np furgonetka.pl ta nie ma takich problemów.

310.  @ Łukasz         styczeń 2021
Raz na kilka paczek, zwykle z wielomiesięcznym opóźnieniem naliczają kary za „niewymiarowe” lub „niestandardowe” opakowanie paczki. Kary są wielokrotnie wyższe niż w samych firmach kurierskich – zwykle 30-50 zł. Drogi odwoławczej nie ma żadnej. Nawet zdjęcia ww paczek ich nie interesują. Po zgłoszeniu reklamacji po chamsku odpisują, że to nie reklamacja np. i sprawą powinien się inny dział zająć, ale nie przekierują tematu tam gdzie niby trzeba. W sumie dałem się naciąć 4 razy. Raz zapłaciłem 30 zł dopłaty do t-shirta w plastikowej oryginalnej kopercie DPD. Szkoda czasu i pieniędzy. Jest multum innych, bardziej uczciwych serwisów.

309.  @ Łukasz      styczeń 2021
Do sendit, jesteście żałośni i wszystkie komentarze o tym świadczą. Wyłudzacie pieniądze od klientów i jedyne co piszecie, że można sprawę skierować do sądu bo wiecie, że nikt tego nie zrobi za 60 złotych. Ale są inne instytucje do których wystarczy wysłać list polecony i będą musiały was przetrzepać żeby móc odpowiedzieć na pismo, a mam dużo czasu 🙂

308.  @ Łukasz       styczeń 2021
Potwierdzam opinie Pana Zbigniewa. Najlepsze jest to ze mam znajomego w fedexie i zaznaczyli przesyłkę niestandardowa i nie mieli kwoty, za to sensor już wysłał fakturę na 60 złotych. Najlepsze jest to przesyłka spełniała wszystkie standardy ale niestety firemka ma klienta gdzieś i odrazu windykacja

307.  @ Zbigniew         styczeń 2021
Potwierdzam to, co pisali poprzednicy. Firma zajmuje się naliczaniem fikcyjnych opłat dodatkowych przy pośrednictwie w nadawaniu przesyłek kurierskich, potem spamuje skrzynkę wiadomościami o windykacji. Sprawa dla UOKiK i pewnie innych urzędów, a nawet prokuratury.

306.  @ Michał     styczeń 2021
Nie polecam – firma nalicza dodatkowe opłaty za to, że podobno przesyłka była niestandardowa a był to zwykły karton o kształcie prostopadłościanu. Wysyłam dużo paczek przez furgonetka.pl, apaczka.pl i tam nigdy mi się to nie zdarzyło. Nie polecam.

305.  @ Leszek        styczeń 2021
Dno, dno…… brak profesjonalizmu, kontakt i traktowanie klienta w sposób skandaliczny, robią co chcą bez żadnych ustaleń z klientem, potem tylko kasują, bo to przecież podstawa. O ile nigdy nie miałem kłopotów z przesyłkami, i byłem bardzo ufny, tak od kontaktu z firmą Sendit będę bardzo ostrożny. Skorzystałem z usług firmy Sendit w związku ze zwrotem nowej drabiny, która okazała się zbyt krótka. Firma skasowała mnie na 77 zł, wymiar niestandardowy.

Po czym przyszła informacja na maila że firma która drabinę miała odebrać, niestety jej nie przyjmuje, więc oni muszą drabinę odesłać z powrotem, oczywiście za następną opłatą 77 zł. Po kontakcie z firmą odbierającą drabinę dostałem wiadomość na maila, iż ta firma stwierdziła uszkodzenia drabiny w czasie transportu, co udokumentowała zdjęciami wgnieceń. Sendit zignorował zupełnie te fakty, po czym bez żadnych uprzedzeń i uzgodnień drabina pojawiła się przed moim domem. To nie była dostawa kurierska !!!!! Po jakimś czasie wysłano mi fakturę na 77 zł, później ponaglenie zapłaty z windykacji. Przestrzegam po stokroć przed kontaktem z tą firmą !!!!!!

304.  @ oszukana         styczeń 2021
Paczki nigdy nie dojechaly do odbiorcy, firma Sendit nie poczuwa sie do odpowiedzialnosci. Oczywiscie nigdy nie dostalismy zwrotow kosztow, wyjasnies a nawet prostego przepraszam. Obrzydliwa firma i jeszcze gorsza obsluga klienta. Omijac SZEROKIM ŁUKIEM.

303.  @ Mmmm       styczeń 2021
Nie polecam!!! Firma nalicza dodatkowe oplaty. Z 30 zl robi się ponad 90!!! Tak dla jasności wysłałam kilka przysylek i do każdej cos naliczyli (chociaz niecałe 2 zl)…

2020

302.  @ Magdalena Pigoń        grudzień 2020
Uważajcie na tą firmę po fakcie doręczenia przesyłki nalicza bardzo wysoką dopłatę za przesyłkę przewyższającą trzykrotnie naliczony pierwotnie koszt wysyłki. Zdecydowanie odradzam korzystanie z ich usług.

301.  @ klient     grudzień 2020
Sendit to pośrednik. Na każdą reklamacja maja standardową odpowiedź: „W odpowiedzi na zgłoszenie chcielibyśmy poinformować, …”. I na tym koniec. Doplata…, doplata….

300.  @ klient     grudzień 2020
Katastrofa. Problem jest w systemie Sendit. Takie firmy nie mają prawa działać na terenie Polski.

299.  @ naprawamaszyn     grudzien 2020
Negatyw! Dosyłają korekty, że paczka niestandardowa i z paczki za ok. 30 zł robi się kwota prawie 90 zł! Nie można się nic dowiedzieć na pytanie czemu paczka jest nie standardowa nie umieją odpowiedzieć. Paczka przed wysyłką mierzona i ważona szkoda tylko, że zdjęcia nie zrobiłam… NIE POLECAM na pewno już nie skorzystam z usług. Jak dla mnie to oszustwo i wprowadzanie w błąd klienta tym bardziej, że ja kogoś obciążam przesyłką a potem muszę dopłacać !

298.  @ Krzysiek       grudzień 2020
Negatyw na maxa za doliczanie bezpodstawnych opłat i bez jakiejkolwiek weryfikacji firm kurierskich które sobie powiedziały że paczka jest niestandardowa… ale co jest niestandardowością to już nie wiedzą. Jest niestandardowa i tyle… a sendit ma kasę z opłat dodatkowych więc reklamacji nie uznaje. Sprawa trafia do Rzecznika Praw Konsumenta, a później w miarę potrzeby do UKE oraz sądu. Na szczęście nauczony doświadczeniem z tą firmą (Polak głupi po szkodzie…choć tylko częściowo) zrobiłem zdjęcia wysyłanym paczkom.

OSOBOM KTÓRE KORZYSTAJĄ Z sendit.pl RADZĘ RÓWNIEŻ DOKUMENTOWAĆ PACZKI PRZED PRZEKAZANIEM FIRMOM KURIERSKIM. A z mojej strony będę o tym przypominał co jakiś czas… choćby za przekazywanie danych osobowych firmom windykacyjnym które nękają w dzień i w nocy. Zrozumiałbym to gdyby mieli podstawę ku temu a ktoś migałby się z płaceniem… a co z RODO? Trzeba też rozeznać tę sprawę i pociągnąć do odpowiedzialności za łamanie prawa. Brak dowodów na niestandardowość paczki a opłaty naliczone. Szkoda że te kwoty są stosunkowo niskie bo każdy płaci i zapomina. A może trzeba się postawić. NEGATYW

297.  @ Jarosław Ocimek      grudzień 2020
Żarty i tylko żarty, odbiór przesyłki zlecony 17.12, mamy 23.12 I dopiero jak napisałem w sprawie wyjaśnienia opóźnienia dowiedziałem się że przesyłka nie zostanie odebrana przez to że jestem osobą fizyczną a kurier pocztex nie obsługuje odbioru paczek od osób fizycznych tylko od firm, stąd mam anulować zamówienie i łaskawie pieniądze mi oddadzą. Tym samym osoba która zakupiła u mnie bagażnik rowerowy rząda zwrotu pieniądzy.

296.  @ Tomasz Rupiński          grudzień 2020
Wystawiam jednoznacznie negatywną opinię, ze względu na bardzo niski poziom wykonanej usługi. Korzystałem kilkukrotnie wcześniej z usług tej firmy i było ok. Natomiast moje ostatnie zlecenie to kompletna klapa. Kurier miał pojawić się 09.XI a paczka być dostarczona 10.XI. Kurier się nie pojawił i nikt mnie nie poinformował, po interwencji telefonicznej paczka została odebrana 10.XI, a 11.XI było święto więc paczka utknęła i została dostarczona dopiero 16.XI. Jedynie tydzień opóźnienia, oczywiście można napisać że to wina firmy transportowej.

Po 2 tygodniach została naliczona dodatkowa opłata, mimo, że paczka spełniała wszystkie kryteria według deklaracji. Czarę goryczy przelało to, że wyjaśniając zaistniałą sytuację bezpośrednio u DPD, dowiedziałem się, że paczkę można było dostarczyć o 40% taniej, nawet przy naliczonej dodatkowej opłacie. Usunąłem swoje konto i nie zamierzam więcej korzystać z usług Firmy Sendit. Próba wyjaśnienia u nich zaistniałej sytuacji to lakoniczne, suche emaile, bez żadnej próby pomocy klientowi.

295.  @ Wioleta          grudzień 2020
Nie do wiary, że tak można oszukiwać klientów. Po miesiącu od dostarczenia paczki firma Send it przysyła email, że należy dopłacić, bo paczka ważyła wg nich 12kg, gdzie w rzeczywistości ważyłą 3 max 4kg i mieściła się w przedziale do 10kg. Jawne oszustwo, a reklamację odrzucają w 5min bez jakiegokolwiek sprawdzenia. Dopłacę wam to kwotę, nie zbiednieje – ale wszystkim odradzam i kto używa Send it polecam przerzucić się na coś innego.

294.  @ AZ     grudzień 2020
Po raz pierwszy spotkałem się z tak nieprofesjonalnym i zbywczym podejściem do klienta. 5dni roboczych oczekiwania na realizację tylko i wyłącznie z winy sendit, nie z winy przewoźnika. Nie polecam nikomu!

293.  @ Agata Michalak     grudzień 2020
Zamówiony i opłacony przez SendIt kurier DPD trzykrotnie nie przyjechał – za każdym razem korzystałam z opcji ponownego zamówienia, ale nigdy kurier nawet się ze mną nie skontaktował. Po prostu nigdy się nie pojawił. Nie polecam.

292.  @ Damian        listopad 2020
Potwierdzam negatywne opinie. Reklamacje w tej w pełni zautomatyzowanej firmie nie mają żadnego sensu. Rozmowa w formie czat bott – nic ponadto. Złożyłem zamówienie na wysyłkę pocztexem jednej z paczek, których cena w DPD wynosiła 12 zł. Tutaj na wstępne zapłaciłem 20. A po miesiącu otrzymałem obowiązek dopłaty na ponad 110 zł brutto. Paczka zapakowana w karton. Zwykła, kartonowa przesyłka. Firma jest zautomatyzowana, od razu nęka wezwaniami zewnętrznych firm sciągających wierzytelności.

Nie polecam i odradzam współpracę. Kilkadziesiąt takich dopłat w miesiącu i można sobie nabić kieszeń z czyiś pieniędzy. Na rynku jest wiele firm zewnętrznych oferujących takie usługi pośredniczące więc na szczęście można dokonać wyboru. Dla jasności za zlecenie, które w firmie DPD kosztuje 12 zł, tutaj poprzez pocztex zapłaciłem po doliczeniu ukrytych dopłat ponad 130 zł. Praktycznie cena produktów w paczce.

291.  @ Andrzej         listopad 2020
Witam. Jakakolwiek reklamacja w firmie Sendit nie ma sensu. Przesyłki o listach przewozowych ( 00359007738373932742 i 00359007738372631448) dawno są u klientów. Do tej pory nie było uwag co do moich wysyłanych przedmiotów a wysyłałem przez firmę Sendit sporo paczek przez 8 lat. Jeżeli by były jakiekolwiek uwagi co do opakowania i innych parametrów przesyłek to w pierwszym rzędzie spada to na pracownika przyjmującego poczty lub firmy kurierskiej. Skoro firma Poczta Polska S.A. w tych przypadkach przyjęła przesyłki nie mając zastrzeżeń i przesyłki zostały dostarczone do odbiorców to jakim prawem firma Sendit domaga się dodatkowych wyimaginowanych dopłat.

Jeżeli z przesyłkami było by coś nie tak, to przesyłki zostałyby odrzucone a w tych przypadkach tak nie było. Uważam że ze strony Sendit jest to próba naciągania więc w nic mi nie pozostaje jak zgłosić sprawę na policję. Czytając opinie na Opineo o Waszej firmie jest to nie pierwszy przypadek naciągania klienta na dodatkowe koszty . Po za tym hipokryzją jest formułka wysyłana przez Sendit na e-maila „Co dalej? Jak możemy pomóc? Jeżeli nie zgadzacie się Państwo z weryfikacją przewoźnika, proponujemy podjęcie procesu reklamacyjnego.

Zrobimy to profesjonalnie w Państwa imieniu – potrzebujemy jedynie formalnego upoważnienia oraz kilku podstawowych informacji. W celu uruchomienia procesu reklamacji, prosimy po zalogowaniu się na swoje konto w Sendit.pl, udać się do zakładki MOJE PRZESYŁKI, gdzie odnajdą Państwo swoje zlecenie. Przy w/w zleceniu, prosimy o kliknięcie przycisku Reklamuj zlecenie. Polecamy złożenie reklamacji po doręczeniu przesyłki do odbiorcy.” Tu się nasuwa pytanie „jaka jest Wasza pomoc?”. Czy ta pomoc polega na przesyłaniu faktury korygującej? Jedno co mi pozostało to tak jak wcześniej napisałem zgłosić tą sprawę na policję i szerokim łukiem omijać firmę Sendit, a do tej pory polecałem Sendit swoim znajomym. Pozdrawiam

290.  @ Łukasz      listopad 2020
Paczka została zmierzona i wymiary wpisane w formularzu natomiast po jakimś czasie sendit stwierdził że paczka ma wymiary niestandardowe i zażyczył sobie dopłatę . To jakaś kpina i oszukiwanie klienta. Nie polecam nikomu, próbują wyłudzić pieniądze

289.  @ Paweł       listopad 2020
Nie polecam. Oszuści!!! Paczka wysłana. Po miesiącu wystawiają korektę faktury na 350 złotych za rzekome przeważenie!!! Teraz straszą windykacją. Zastanówcie się nad wyborem tej firmy.

288.  @ użytkownik Allegro        listopad 2020
Widzę że moja osoba nie jest jedyną oszukaną przez sendit ! Niestety to prawda i tylko prawda. Naciągają na dodatkowe opłaty jak tylko mogą. Przedstawiona argumentacja z danymi producenta ( waga wymiary ) nie ą dla nich argumentem. Argumentem dla nich jest ” bo tak powiedział przewoźnik” a zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa” ciężar udowodnienia winy spoczywa ….. ” Ale widzę że już ktoś też zauważył że Opineo.pl kryje D… firmie sendit. Albo nie ukończyli matematyki.

Patrząc na ilość komentarzy pozytywnych i negatywnych nie wiem jak to policzyli. Średnia matematyczna ani arytmetyczna nie dadzą takiego wyniku średniej jaką ma w opisie ta firma ! Zdecydowanie NIE dla firmy sendit !

287.  @ klient     listopad 2020
Firma sendit o jawna kpina i totalne naciągactwo !! Doliczanie za przesyłki za tzw przeważenie to juz standard. Ostatnio do mnie paczka wróciła bo analfabeta ( kurier ) stwierdził że podany adres nie istnieje. Interwencja odbiorcy, który potwierdził poprawność danych adresowych nie pomogła. Przesyłka wróciła pomimo iż dane odbiorcy były poprawne ! Za głupotę kuriera firma sendit doliczyła dodatkowe koszta za zwrot przesyłki.

W tej sytuacji zgłosiłem reklamację, którą sendit odrzucił bez rozpatrzenia ! twierdząc że nie ma podstaw twierdzić że kurier kłamie ? A jak im wysłałem dowód to zamknęli reklamację odmawiając zwrotu poniesionych kosztów. Nie dajcie się robić w H.. tej firmie. Jak wam napiszą że sprawę przejęła ich wynajęta firma windykacyjna to zgłoście sprawę na policję o nękanie i próbę wyłudzenia pieniędzy od razu zamkną mordę ! Zdecydowanie odradzam tych kombinatorów i oszustów !

286.  @ Artur Kazubski        listopad 2020
Jak to delikatnie ująć , oszuści i złodzieje !!! Podałem wagę przesyłki , na co mam dokumenty potwierdzające zawartość i wagę , podałem wielkość przesyłki co dalej można zweryfikować ponieważ stoi w magazynie . Niestety takie argumenty nie interesowały osoby z działu reklamacji . Zostały wystawione 2 korekty do tej samej faktury . Według Sendit paczka była cięższa o 13 kilogramów i co najciekawsze miała to być przesyłka paletowa . Oczywiście wszystko to nie jest prawdą .

Nawet jak podałem wagę w kalkulatorze Sendit taka jaką oni uważają to nic się nie zgadza . Kwota jaką teraz żądają jest 8 razy wyższa niż przy zakupie usługi . Dziś dostałem wezwanie z firmy windykacyjnej , zewnętrznej którego nie uiszczę i mogę poświęcić czas na sprawy sądowe. Udostępnianie danych firmą zewnętrznym bez mojej zgody jest nie zgodne z Rodo . Tak jak ta firma postępuje z klientem jest nie zgodne z prawem . Odradzam korzystanie z tej firmy by nie zostać oszukanym . Brak porozumienia i nie branie pod uwagę dowodów będzie skutkowało że w mediach społecznościowych pojawią się informację o OSZUSTACH . I może to nauczy ich nie oszukiwać klientów .

285.  @ Jo        listopad 2020
Ciężko sendit nazwać firmą. Jak dla mnie to mafijna szajka wyłudzająca dodatkowe opłaty za przeważone lub ponadgabarytowe przesyłki. Waga i rozmiar przesyłki był pobrany z przygotowanej paczki, kurier nie stwierdził niezgodności odnośnie wagi, kształtu czy też gabarytu paczki. Po miesiącu wysyłają fakturę z dopłatą do paczki (5 krotność zapłaconej sumy) z informacją, że przesyłka była cięższa lub większą niż deklarowana ( „lub” bo w sumie sami nie wiedzą jaka była). Po próbie wyjaśnienia i prośbie o dowód, że przesyłka nie spełniała podanych warunków pseudo firma wysłała maila, że kieruje sprawę do zewnętrznej firmy windykacyjnej. To była ostatnia transakcja z nimi. NIE POLECAM

284.  @ mjmsw       listopad 2020
Nie polecam!!! Wysłałam paczkę o wadze 11kg pod koniec września. Paczka zwymiarowana, waga zadeklarowana 11kg, wyceniona i koszt przesyłki zapłacony. Doręczona i w sumie można zapomnieć o sprawie. Ale po 2 tyg. dostałam fakturę korygującą z kwotą 129zl którą muszę zapłacić ponieważ paczka została uznana za niestandardową. Po moich wielokrotnych mailach o podanie podst.prawnej i dokumentacji na podstawie ktorej uznali tą paczkę za niestandard otrzymałam odp że podst. prawną jest regulamin, więc zażądałam wskazania konkretnego zapisu, nie doczekałam się.

Przysłali protokół niestandardu w którym jest jedynie info że jest to niestandard! oraz info „waga zadeklarowana”- nie dotyczy co nie polega na prawdzie ponieważ była ona zadeklarowana (posiadam protokół odbioru przez kuriera). W związku z brakiem argumentu oraz dowodu potwierdzającego że paczka była niestandardowa Sendit zażądało ode mnie zdjęć sposobu zapakowania. Odpisałam że na podst. art.6kc ciężar udowodnienia spoczywa na osobie która z faktu tego wywodzi skutki prawne… Przekazali reklamację do przewoźnika czyli Pocztex. Ale to nie koniec batali. Wysłali wezwanie do zapłaty z terminem płatności 18.11.2020 r. tj. przed rozstrzygnięciem reklamacji (04.12.2020r.).

Na moją pisemną prośbę o podst prawną ktora zobowiazuje mnie do zapłacenia bezpodstawnie naliczonej faktury przed rozstrzygnięciem reklamacji napisali że podst prawną jest umowa i reklamacja nie wstrzymuje fakturowania. Ogólnikowe odpowiedzi bez wskazania konkretnych zapisów. Zadzwoniłam na infolinie i pani przez małe p powiedziała, że ona nie jest prawnikiem i nie zna podst prawnej mówiącej że reklamacja noe wstrzymuje fakturowania, ale jeśli ja znam że nie wstrzymuje to żebym im napisała.

Napisałam że żądam wskazania podst prawnej tego stwierdzenia to mi napisali że podstawą prawną jest faktura i należności na niej wskazane i żeby oczekiwać na rozstrzygnięcie reklamacji… ja prdl…Żadnych konkretów, żadnych dowodów na podst których prawidłowo zwymiarowaną i zapakowaną paczkę uznali za niestandard podnosząc koszt jek wysłania o 129zl, a w wycenie było 30 kilka zł. Zarówno mailowo jak i na infolinii robią z człowieka idiotę, odpowiadają ogólnikowo bez wskazania jakich kolwiek zapisów z aktów prawnych. NIE POLECAM

283.  @ Piotr        listopad 2020
Absolutne zero profesjonalizmu… Pośrednictwo na zasadzie „dajcie nam kasę, my zamówimy wam kuriera i nasza robota skończona”… w końcu jesteśmy „brokerem usług kurierskich”. Wysłaliśmy SMSa, ale to nie znaczy, że wiemy co się dzieje z twoją paczką… dostaliśmy po prostu powiadomienie od prawdziwego kuriera i przesyłamy, żebyś myślał, że jestesmy tacy wspaniali!

Cytat z mojej korespondencji na FB (oczywiście w dzień roboczy, bo w sobotę nie pracujemy – mimo, że właśnie wtedy chciałeś, żeby kurier dostarczył ci paczkę): „Firma Sendit S.A. nie ma kontaktu do Kuriera, który miał dostarczyć do Pana przesyłkę.” No po prostu pełna profeska! Sami zdecydujcie, czy nerwy warte są kilku złotych oszczędności! Absolutnie nie polecam!!!

282.  @ Użytkownik     listopad 2020
Przez kilka lat było ok, ale w ostatnim roku totalna porażka: zniszczona paczka przez kuriera, niby za ich pośrednictwem prowadzona była reklamacja z przewoźnikiem, ale nie dość, że nie pomagali, tylko przesyłali dalej sporządzone przeze mnie dokumenty, to jeszcze przeszkadzali. Paczki niby są objęte jakimś bliżej nieokreślonym darmowym ubezpieczeniem, ale gdy poprosiłam o szczegóły i zapytałam o możliwość skorzystania, to już nie było takiej możliwości. No i ostatnia sprawa, która przelała czarę goryczy – żądanie dopłat do przesyłek, bezpodstawne, bo paczki zawsze dokładnie mierzę i ważę. Ogólnie bardzo nie polecam.

281.  @ Grzegorz     listopad 2020
ODRADZAM! Wysłałem przesyłkę, 414 gramów. Fakt ten potwierdza zdjęcie przesyłki na wadze z widocznym wskazaniem masy. Otrzymałem maila od Sendit, że waga zweryfikowana przez DPD to… UWAGA! 450KG i chcą dopłaty 193,48zł. Tu już chyba nie trzeba nic dodawać. Pracownik Sendit zaproponował reklamowanie zlecenia, tak też uczyniłem. Natomiast to nic nie zmienia, ponieważ Sendit już wysyłał abstrakcyjne protokoły przeważenia i mimo zamieszczania zdjęć paczek ze wskazaniem wagi, wszystkie reklamacje były odrzucane.

Mam wrażenie, że pracownicy Sendit nawet nie czytają co jest w reklamacji, a udzielane odpowiedzi są bezsensowne, nie na temat, groteskowe. Proces reklamacji u Sendit to farsa. Błędy się zdarzają, ale po zapoznaniu się z innymi opiniami, a także częstotliwością tych bezzasadnych dopłat nabieram przekonania, że Sendit to wyspecjalizowana machina do „nabijania klienta w butelkę”. Te zasady działania przypominają mi sceny z filmu „Dług”. Z uwagi na powyższe oczekuję na dokumenty od Sendit (korektę faktury/korektę korekty/wezwanie do zapłaty, itd.) i jak najszybciej dążę do konfrontacji sądowej.

W pierwszej kolejności odwiedzę najbliższy posterunek policji. W sądzie liczą się fakty i dowody, które ja posiadam. Uważam, że inwestycja w usługi prawnicze w tym przypadku jest zasadna. Frywolna wymiana zdań z Sendit to tylko marnowanie czasu. Im nie zależy na uczciwym kontrahencie, opłacającym terminowo faktury. Ku przestrodze innym – nadałem prawie 3000 paczek, mam doświadczenie z firmą Sendit.

280.  @ ret     październik 2020
Ta firma to najwięksi oszuści i naciągacze robią ludziom różne problemy nawet sprzedają ich lewe długi ,wystawiają także lewe faktury

279.  @ 007       październik 2020
Sendit osiągnęło właśnie dno !!! Oszuści ! doliczają wyimaginowane dopłaty za rzekome przeważenie. Paczka wróciła bo niby niepoprawny adres. Odbiorca interweniował że adres poprawny a sendit swoje że adres niepoprawny ( i wciskają ciemnotę że człowiek nie wie gdzie mieszka. Dodatkowo doliczona kwota za zwrot przesyłki, której nigdy nie otrzymałem.

Po zgłoszeniu reklamacji z automatu zamknęli sprawę pisząc ” serwis sendit nie ma obowiązku pisemnie odpowiadać na reklamacje.” Ich podejście jest poniżej krytyki , a ich wiedza na temat przepisów ubezpieczeniowych i prawa przewozowego jest na poziomie „0” sprawa skierowana na prokuraturę o celowe działanie na szkodę klienta i przywłaszczenie sobie towaru. Zdecydowanie odradzam tych oszustów

278.  @ klient     październik 2020
Niestety zakończyłem współpracę z serwisem ze względu na rzekome przeważanie i konieczność dodatkowych dopłat. Widzę, że nie tylko ja miałem taki problem. Wysłałem paczkę w pudełku tekturowym po gabarycie B. Paczka dostarczona, wszystko fajnie, ale po około 2 tygodniach, jak już wszyscy zapomnieli, dostaje mail, że muszę dopłacić 4zł, w kolejnym mailu otrzymuję informację, że do zapłaty jest jakaś dodatkowa opłata, w sumie 30zł. Powód to zbyt duża masa paczki, zadeklarowałem 3kg, po procesie sprawdzenia było już 23kg, ot, taka subtelna różnica (pewnie mało kto na wyczucie zauważyłby różnice tych 20 kilogramów – ironia)

Zgłosiłem reklamacje, dostałem informację, że przewoźnik ma prawo do weryfikacji przesyłki i opłaty z tym związanej.. Reklamacja została odrzucona i jako uzasadnienie podano, że przewoźnik ma prawo do weryfikacji paczki i opłaty z tym związanej. Podobno zebrano dokumentacje i poddano ją weryfikacji (nie otrzymałem, żadnych informacji dot. wymiarów itp.) . Takie masło maślane. Ciekawe było zdanie, że paczka po procesie weryfikacyjnym ważyła 23 kg. To ja się pytam ile ważyła przed procesem weryfikacyjnym. I tak sprzedając starą torebkę za 90zł zapłaciłem 50zł za wysyłkę

277.  @ Ela         październik 2020
Być może i realizacja jest ok, jednak późnej można się nadziać. Moja mama wysłała coś w kopercie z dpd i zamówiła kuriera dpd, a sendit każe jej dopłacić za przesyłkę niestandardową. Jak koperta, która waży tyle co nic, zawiera kartkę papieru może być niestandardowa – za taką zapłaciła i taką nadała, a ponad pół roku później faktura do zapłaty na mailu na nią czekała. W tym samym czasie i ja otrzymałam nakaz dopłaty do przesyłki niestandardowej. Złożyłam reklamację, odrzucili.

Napisałam odwołanie, prosząc o przesłanie protokołu sprawdzenia (oczywiście zgodnie z art.48 prawa przewozowego musi być, aby zmienić status przesyłki), napisali, że FedEx żąda zapłaty, protokołu nie ma, bo nie muszą mieć, bo mają takie prawo, a sendit zamknął możliwość, abym mogła cokolwiek odpisać. Dostałam informację, że mogę to zgłosić do sądu – no to proszę bardzo. Jest to nieuczciwe wyłudzanie pieniędzy. Na szczęście są inne firmy nie tylko sendit. Każdemu radzę robić zdjęcia przesyłki z miarką, na wadze i oczywiście wydrukowanym listem przewozowym, aby nie powiedzieli, że to inna paczka. To moja rada. Ja na szczęście byłam cwana po ostatnim razie:)

276.  @ Marius          wrzesień 2020
Nie zamierzam nigdy więcej korzystać z usług Sendit. Po wysłaniu paczki przez tę firmę, zostałem naciągnięty na dodatkowe koszty za rzekomo nieregularne kształty paczki (był to tradycyjny karton, sześcian). Sprawa została przekazana do komornika. Sama firma nie chce pomóc rozwiązać problemu. Nigdy więcej nie skorzystam z ich usług! Dwukrotnie złożona reklamacja została olana (uznane za niezasadne) przez Sendit, a dowody nie zostały przedstawione.

275.  @ Wojciech     sierpień 2020
żenada brak dostawy towaru,mało tego zniszczenie podczas transportu mało tego dodatkowe pieniądze za zwrot przesyłki ogólne oszuści złodzieje i krętacze

274.  @ phu.cermat     sierpień 2020
Nie polecam! Współpraca z firmami Sendit/ Fedex na początku przebiegała normalnie, ale od jakiegoś czasu zaczęliśmy dostawać dodatkowe faktury, a to za przeważanie, 1zł, 2zł , następnie za niestandardowe przesyłki 30zł, 50zł, i teraz kolejna faktura 86zł! Składając reklamację sprawa ani razu nie została wyjaśniona(!), a reklamacja zamknięta! Prosiłam o zdjęcia, o protokół, co było z przesyłką nie tak, bez echa.

Wysyłałam 2 identyczne przesyłki jedna była dla nich standardowa, druga nie! Zostałam obciążona 50zł! Nabijają sobie przychód bez tytułu prawnego, nie potrafią przedstawić powodu wystawienia korekty ! Jedno wielkie oszustwo! Czytając komentarze widzę ze nie jestem pierwszym przypadkiem! Również zakończyłam współpracę z jedyną i drugą firmą. Nie polecam

273.  @ Waldi80808        sierpień 2020
Opinia na temat na usług Sendit. Fakty są takie: 1) moje zlecenie nr 000079438-000000220 to 220 paczka wysłana przez Sendit i raczej to będzie ostatnia paczka (przeze mnie i grono licznych znajomych korzystających z Waszych usług) 2) w/w przesyłka 6231648185420 była wagowo i wymiarowo zgodna z moim oświadczeniem, jeśli było inaczej żądałem protokołu SENDIT/FEDEX z fotografami które pokażą ze nie mam racji i paczka były niegabarytowa – żądałem tego od kilka dni, moje reklamacje są zamykane a KONSULTANT SENDIT umywa ręce i twierdzi, że Sendit tylko jest od wystawiania faktur, żenująca obsługa klienta.

Wytyczne dot. postępowania reklamacyjnego są niejasne, przekazywane w sposób chaotyczny i pozbawiony sensu, nie próbują w żaden sposób pomóc w rozwiązaniu sprawy. Dostałem fakturę z dodatkową opłatą i NIKT NIE chce mi powiedzieć za co mam płacić. 3) na Opineo w ostatnim miesiącu jest już kilkanaście na firmę Sendit negatywnych opinii dotyczących tego samego tematu – dopłaty do paczek. Przypadek? Wątpię. Żądam wycofania sie z takich praktyk! Podsumowanie, Sendit naciąga klientów na dodatkowe koszty i ma w gdzieś reklamacje klientów, którzy prawidłowo nadają paczki! Uwaga na Sendit, nie polecam!

272.  @ Waldi80         sierpień 2020
Bezpodstawnie doliczają koszty za paczki pseudo niegabarytowe! Kolejne zgłoszenie i komentarz na Opineo! Uwaga na sendit! Nawet wrogowi nie polecam!

271.  @ Deluvian      sierpień 2020
Uwaga na tą firmę. Po wykonaniu usługi obciążają jakimiś kosmicznymi opłatami bez możliwości dialogu. Zleciłem paczkę 10 kg. po miesiącu otrzymałem informację że paczka ważyła 84 kg i musze dopłacić 400pln. Za zwykła paczkę. Jeśli nie chciejcie przykrych niespodzianek z daleka od SENDIT !!!!!

270.  @ Miłosz       sierpień 2020
Zeszły miesiąc to jakaś tragedia. Najpierw ciągnąca się w nieskończoność reklamacja, a dzisiaj dostaję fakturę na 250zł, bo paczka (30z40cm, głównie folia bąbelkowa), którą nadałem w zeszłym miesiącu ważyła niby 1,7 TONY. Zaznaczam, że jakby firma działała dobrze to sprawdziliby, że przesyłkę odbierał… chyba Pan Wojtek w (to już 100%) w BUSIKU! W tym momencie powinna zaświecić się lampka i w głowie takie „HOLD UP, HOLD UP”… Ja mam teraz się denerwować, bo ktoś naklikał głupoty. No to proszę… To wy teraz też się denerwujcie dostając taką opinię

269.  @ Monika        lipiec 2020
Nie polecam współpracy z firmą Sendit, co więcej, przestrzegam przed nią. Jestem w trakcie postępowania reklamacyjnego z przewoźnikiem oferującym swoje usługi poprzez firmę Sendit. Nie ma żadnej możliwości kontaktu tel., aby omówić kwestie reklamacyjne i próbować otrzymac jakiekolwiek informacje, poza korespondencją przez portal reklamacyjny. Wytyczne dot. postępowania reklamacyjnego są niejasne, przekazywane w sposób chaotyczny i pozbawiony sensu, nie próbują w żaden sposób pomóc w rozwiązaniu sprawy.

W korespondencji mailowej od pracownika firmy Sendit otrzymałąm informację, że nie mają żadnej możliwości kontaktu tel. z klientami – jest to żenujące i absurdalne. Podsumowując, póki wszystko działą jest ok, ale prawdziwym sprawdzianem współpracy jest sytuacja problematyczna. Firma Sendit egzaminu nie zdała. NIE POLECAM i OSTRZEGAM przed kruczkami prawnymi, które pozwalają takim firmom i przewoźnikom na naliczanie gigantycznych opłat ze przesyłki post-factum.

268.  @ Iwona     lipiec 2020
Poziom obsługi klienta i wykonanej usługi fatalny. Nie ma gorszego pośrednika w przesyłkach krajowych.

267.  @ Iwona        lipiec 2020
Polecam wybierać innych pośredników firm kurierskich. Reklamacji nie rozpatrują, sendit tak naprawdę za nic nie odpowiada. Firma do zbijania kasy 0 odpowiedzialności.

266.  @ Alicja         lipiec 2020
Kierowca nie odpowiedzialny, nie zadzwonił do drzwi, choć są dwa dzwonki, zadzwonił na telefon w trakcie rozmowy, nie zdzwonił ponownie, zanim zeszłam na dół , kierowca odjechał Po 3-ch minutach od Jego telefonu udało mi się do Niego dodzwonić nie opłaciło mu się zawrócić, w rozmowie był bardzo nie uprzejmy. Taki pracownik działa na szkodę firmy.

Przesyłkę opłaciłam jako expres 24 godziny w dniu 24.07 2020 Dzisiaj 27.07.2020 nie odebrał przesyłki o godz 14 z minutami. Bram i drzwi były otwarte na oścież, a w domu były dwie dorosłe osoby, na zabranie przesyłki czekałam od rana. Bardzo zależało mi na dostarczeniu przesyłki w dniu 27.07.2020r. Nigdy więcej nie skorzystam z usług SENDIT I UPS

265.  @ Jan       lipiec 2020
Nie polecam, naciągają na wymiarach gabarytowych i wystawiają dopłaty i do windykacji. Dokładnie wymierzyłem przesyłkę, a i tak pododawali centymetry. Nie będę się procesował, ale kasuje konto i nie polecam.

264.  @ Stanisław        lipiec 2020
Wysłana paczka za pobraniem dotarła szybko i na czas niestety zwrot pobrania na moje konto trwa 14 dni, a pieniedzy nadal nie widać MASAKRA.

263.  @ mądry po szkodzie     lipiec 2020
Uwaga na ukryte dopłaty! Historia podobna jak w przypadku wielu innych ofiar Sendit (łącznie prawie 15 % komentarzy negatywnych i neutralnych na Opineo to nie przypadek). Po blisko 2 miesiącach od bezproblemowego nadania przesyłki otrzymałem powiadomienie o dopłacie. W moim przypadku „jedynie” 111 % dopłaty do pierwotnego kosztu przesyłki. Cena nadania wyniosła więc nieco ponad dwukrotność usługi wg cennika SendIt. Dalej wszystko potoczyło się zgodnie z utartym schematem.

Najpierw kontakt emailowy z eBOK Sendit gdzie miła Pani nic nie wie, „ale poleca złożyć reklamację”. Potem kontakt emailowy z eBOK przewoźnika gdzie zostaję spławiony bo „reklamację może złożyć jedynie Sendit jako płatnik, nie ja jako nadawca”. I to pomimo, że FedEx samowolnie połączył dwie oddzielnie opłacone przesyłki pod jednym nr listu przewozowego, sumując ich wymiary by „przypadkiem” uzyskać nadgabaryt. Następnie typowa reklamacja w Sendit. Złożona przez formularz WWW, korespondencja prowadzona przez zatrudnionych przez Sendit anonimów. Pod wiadomościami podpisuje się jedynie enigmatyczny „Zespół Sendit”, zapytania o personalia są ignorowane.

Odpowiedzi są wklejane z gotowych szablonów. Nigdy nie odnoszą się do szczegółów reklamowanej sprawy. Reklamacja nie jest tak naprawdę rozpatrywana. Nie ma na to czasu, bo zbywające odpowiedzi otrzymujesz najdalej następnego dnia roboczego – po kilku godzinach roboczych. Sendit pomimo pisemnych zapewnień nie kontaktuje się z przewoźnikiem w sprawie reklamacji. Nie jest to możliwe czasowo. Przykładowo FedEX zastrzega sobie do 30 dni na rozpatrzenie reklamacji, dodatkowo miła Pani z eBOK Sendit przyznała że Sendit nie dysponuje wymaganymi prawem protokołami ze sprawdzenia paczki przez przewoźnika. Finalna odpowiedź na tak „rozpatrywaną” reklamację może być tylko jedna – odmowna.

Wtedy raczej szkoda czasu na zgłaszanie skarg do UKE, jak sugeruje Sendit. Można natomiast rozważyć zgłoszenie na Policję podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 286 kk, szczególnie jeśli posiadacie dowody potwierdzające Waszą wersję wydarzeń. Jak zabezpieczyć się na przyszłość? Po pierwsze nie korzystać z usług Sendit i innych polskich brokerów (wielu z nich stosuje podobne numery, tyle że na mniejszą skalę). Po drugie nigdy nie podawać swoich danych jako płatnika przy rejestracji w Sendit, to on będzie miał wątpliwą przyjemność użerania się z brokerem.

Po trzecie, zawsze przechowujcie przez kilka lat zdjęcia i filmy nakręcone podczas pakowania paczki, jej mierzenia i ważenia. „Fakturę korygującą” od Sendit możecie dostać nawet po 2 latach od daty nadania. Osobiście korzystam już jedynie z lokalnych brokerów kurierskich którzy sami ważą i mierzą paczkę przed jej przyjęciem w okienku. Wychodzi taniej i mniej stresująco niż Sendit po dopłatach. A na wypadek uszkodzenia przesyłki w transporcie mogę złożyć reklamację, która zostanie normalnie i w zgodzie z prawem rozpatrzona. Spróbujcie zrobić to wysyłając przez Sendit…

262.  @ mirosław     lipiec 2020
16 lipca 2020 | 13:25 Korzystałam z tej strony kilka razy ale ten był ostatni..nigdy z czymś takim się nie spotkałem, żeby po czasie przychodziła dodatkowa faktura za przekroczenie gabarytów o 13 cm na kwotę 270 zł na moje sugestię że ładunek mógł się przesunąć zero kontaktu i reklamacja nie uwzględniona .Kurier odbierający paletę nie miał żadnych uwag.

Chciałem przesłać zdjęcie palety ale decyzja już zapadła , Paleta przyszła przygnieciona elementy powyginane a towar na palecie przesunięty, wyjmowaliśmy z kurierem poszczególne elementy bo całej palety nie dało się wypakować a oni żądają dopłaty . Nie polecam tej firmy nikomu i nigdy w życiu nie skorzystam z ich usług

261.  @ Ewelina     lipiec 2020
Korzystałam z tej strony pierwszy i ostatni raz..nigdy z czymś takim się nie spotkałam, żeby po czasie przychodziła dodatkowa faktura za przeważenie. Przeważenie czego? Paczka spuchła i rozciągnela się u przewoźnika DPD. Niesamowite. Prawie 80 zł doliczone za przesyłkę, która po pierwsze nie była warta takiej ceny A po drugie była lekka i zmierzona prawidłowo, a strona sendit wyliczyła mi przesyłkę za 19.99. Przy odbiorze przesyłki Pani kurier kazała wynieść paczkę na klatkę i nie chciała nawet mojego protokołu. Może to w jakiś sposób by mnie ratowali. Złożyłam tyle wyjaśnień, jedna reklamacja plus odwołanie.

Niestety takie traktowanie klienta jest słabe. Chętnie drogą sądową bym się odwołała Ale jestem w zaawansowanej ciąży i mój stan nie pozwala na dodatkowe nerwy. Windykacja też u mnie zaczęła działać bardzo szybko jakie to restrykcyjne działania podejmą w moim kierunku. Przykre. Róbcie zdjęcia przy mierzeniu paczek. Ja tak będę teraz robiła w swojej samoobronie. 🙂

260.  @ Max       lipiec 2020
Nie polecam. Korzystałem z ich usług ok 2ch lat. Ost dostałem informację ze mam dopłacić do jednej z przesyłek 30zl. Napisałem reklamacje aby wyjaśnić dlaczego ale niestety wysłali mnie do windykacji i straszą mnie i żonę… Drodzy Państwo tak sie nie traktuje stałych klientów. Sprawę zgłoszę do rzecznika praw konsumentów i na policje.

259.  @ Hubert     lipiec 2020
Kurier został zamówiony i opłacony we wtorek, z informacją, że pojawi się w środę. Niestety, w środę kuriera nie było, a jedynie dostałem informację, że może będzie na następny dzień. Oczywiście do końca tygodnia kurier się nie pojawił, mimo opłacenia przesyłki. Mam nadzieję, że przynajmniej po anulowaniu zamówienia (4 dni po opłaceniu przesyłki!) pieniądze zostaną mi zwrócone.

258.  @ Xxxxa          czerwiec 2020
Zamówiłem za ich pośrednictwem kuriera do Mysliborza. Zleciłem to 24.06.2020 z terminem odbioru na 26.06.2020. Dziś 29.06.2020 znów nie przyjechał kurier. Po rozmowie telefonicznej dowiedziałem się ze on są tylko dostawca etykiety!!!!? Fedex zrzuca odpowiedzialność na Sendit. Koło maślane. Przesyłka nie odebrana ! I maja to w nosie

257.  @ jaa          czerwiec 2020
UWAGA NACIAGAJA NA DODATKOWE KOSZTA Paczka wyslana w normalnym kartonie, pani akceptuje, po czym po kilku miesiacach przychodzi doplata+ kara dodatkowa od sedit. Na reklamacje nie odpowiadaja o powody zaminy kwalifikacji paczki, w ODP napisza aby sie do nich zglosic i wyjasnia A FAKT JEST TAKI ZE PODAJA DO FIRMY WINDYKACYJNEJ mimo tego ze np nie odp na reklamacje w ciagu 30 dni czy tego ze nie podaja powodow naliczenia oplaty. TYLKO PLAC I JUZ BO KOMORNIK. ORADZAM STANOWCZO

256.  @ Artur     czerwiec 2020
Podobnie jak inni w ostatnim czasie, dostałem po miesiącu od zrealizowania usługi informację o potrzebie dopłaty ze względu na przeważenie przesyłki. Moja waga wskazała 16,5kg + karton to łącznie około 17kg. (zadeklarowałem 20kg żeby mieć zapas). Według informacji nadesłanej przez firmę przesyłka ważyła 21kg. Do tej pory nie miałem problemów z firmą, jednak po przeczytaniu wielu negatywnych w ostatnim czasie, stwierdzam że NIGDY nikomu jej nie polecę. Niniejszym kończę współpracę z naciągaczami. Bez odbioru

255.  @ mnc667     czerwiec 2020
Odradzam korzystania z usług tej firmy – naliczają horrendalne dopłaty do już zrealizowanych zleceń wg widzimisię przewoźników. Wg firmy kurierskiej monitor w trakcie transportu utył dodatkowe 35 kg (z 15), przez co naliczyli dopłatę w wysokości 160 zł (!). Osobiście nigdy nie spotkałem się z monitorem ważącym 50 kg. Oczywiście posiadam dokumentację co, gdzie i dlaczego wysyłałem, w tym dane techniczne monitora wraz z jego wagą.

Dokumentacja została załączona do odwołania, niestety ani przewoźnika, ani pośrednika fakty nie interesują – przewoźnik sobie stwierdził po rozmiarach paczki, że waży ona 50 kg i koniec dyskusji, pośrednik natomiast bezkrytycznie przyjmuje zdanie przewoźnika za wiążące i straszy firmą windykacyjną. Kurier nie miał żadnych zastrzeżeń ani nie zgłaszał żadnych nieprawidłowości przy odbieraniu paczki, paczka została zważona bez mojej obecności (wg przepisów mają obowiązek zrobić to przy mnie), a dopłata została naliczona długo po zrealizowaniu zamówienia. Sprawa trafi również do UOKiK.

254.  @ 1258224        czerwiec 2020
Podpisuje nie pod wszystkimi negatywnymi opiniamim ,firma nie uczciwa ,paczki starannie pakuje w kartony oryginalne ,wagę nawet dokładam i tak mam korekty ,nic nie da nie zrobić z reklamacja ,nawet zdjęcia paczek nie pomagają ,nie polecam ,oszuści i tyle.

253.  @ Mikołaj         maj 2020
Nie polecam, po wysłaniu 30-40 paczek firma mnie zawiodła każdą paczkę dokładnie mierzę i ważę a oni zadają dopłaty 70zł, gdzie koszt nadania takiej paczki podanymi przez nich kurierem 48 to 12,29zł. Na telefon nie da się dodzwonić po 12 minutach czekania automatycznie się rozłączają. Reklamacji nie uznają nie są w stanie dostarczyć żadnych dowodów na to że paczką miała inny wymiar niż deklarowany. Sprawa zostaję skierowana dalej ponieważ to czyste złodziejstwo. Nie polecam

252.  @ Luk      maj 2020
Zamówiłem kuriera przez send it. po 1mc dostałem korektę F Vat, że mam dopłacić za przesyłkę, bo została uznana za paczkę niestandardową. Zgłosiłem reklamację, że podałem dokładne wymiary paczki oraz wagę i paczka została wyceniona przez portal na podstawie podanych danych więc już na etapie wyceny, cena powinna uwzględniać wszystko, a nie że firma mi dolicza coś po fakcie. Cena przy wycenie jest ofertą, więc na taką się zgodziłem. Dla mnie firma jest nieuczciwa zaniża ceny, aby być konkurencyjna na rynku następnie wysyła korekty do dopłaty i klient jest postawiony przed nowym faktem. Mam zamiar sprawę zgłosić do UOKiK

251.  @ Paulina       maj 2020
Pierwszy i ostatni raz próbowałam skorzystać z usług tej firmy. Dwa dni temu zamówiłam kueriea po to by odeslac zakupy internetowe. Termin zwrotu upływa dzisiaj. Niestety kurier sie nie pojawił a ja nie zdążę już odesłać paczki przez co stracę masę pieniędzy. NIE POLECAM Lepiej isc na poczte polska i samemu nadac paczke

250.  @ Magda         maj 2020
W ramach testowania jakości usług Sendit proponuję próbę skontaktowania się z ich działem obsługi. Próbuję od 2 tygodni, telefonicznie, mailowo, bezskutecznie. Dawno nie miałam tak złego doświadczenia z jakąkolwiek firmą.

249.  @ Piotr     kwiecień 2020
Mało elastyczni. Był problem z tym że nadawca nie mógł wydrukować listu przewozowego. Kurier Fedex mógł wypisać list ale SendIt nie ma takiej opcji w umowie z Fedex. Zdarza się że każą dopłacić za ich zdaniem niewymiarową przesyłkę, nic nie pomoże odwoływanie się, żadnych argumentów, protokołu oględzin, płać i tyle.

248.  @ Sylwia        kwiecień 2020
Nie polecam firmy SENDIT! Wpisując do kalkulatora rozmiar, wagę przesyłki, wpłacając wyliczoną kwotę (w terminie) Nigdy nie masz pewności czy nie otrzymasz wezwania do dodatkowej dopłaty. Ponadto firma SENDIT umywa ręce od odpowiedzialności za taką sytuację twierdząc, że firma Fedex podała im, że wymiary nie były prawidłowe. Dodam, że przy pakowaniu i pomiarach były ze mną inne osoby i razem sprawdzaliśmy wszystkie parametry. Paczka była solidnie zapakowana. Co ciekawe informacja o tym, że zostały podane inne wymiary pojawia się po 3 miesiącach.

Do tej pory osoba, która otrzymała paczkę posiada karton oraz jego zawartość. Zrobiła zdjęcia z wymiarami. To jednak firma SENDIT zignorowała, wysyłając serię maili typu kopiuj-wklej, które kompletnie nic nie wnosiły do sprawy. Odniosłam wrażenie, że nawet nie przeczytano zawartości wysłanego przeze mnie maila. Czuję się oszukana i naciągnięta na niesprawiedliwe koszty. Zorientowałam się, niestety już po czasie, że nie jestem osamotniona w tej sytuacji i że takich opinii jak moja jest duuużo więcej. Więcej nie skorzystam z usług tej firmy bo to co robi jest niedopuszczalne. Szkoda.

247.  @ Orek         marzec 2020
Ta firma to masakra! Przy wysyłce została uszkodzona przesyłka. Zgłosiłam sprawę ale w odpowiedzi uzyskałam informację, że oni nic nie mogą ale prześlą dokumenty do firmy przewozowe, z której korzystałam czyli Poczty Polskiej. Dzisiaj dostałam informację, że droga postępowania reklamacyjnego się wyczerpała i koniec. Zamknęli sprawę. NIGDY PRZENIGDY nie korzystajcie z tego serwisu. Dziadostwo do potęgi!!!

246.  @ Grzegorz       marzec 2020
witam przesyłki były dobrze zważone i dobrze z wymiarowane a naliczyli mi dopłatę bez żadnych wyjaśnień , to jest naciąganie z ich strony , i jeszcze nasłali na mnie windykacje brak kontaktu z nimi ..

245.  @ Magdalena        marzec 2020
NIE POLECAM smród i niechęć do firmy przez 30 zł Od dłuższego czasu byłam klientem tego serwisu. Zazwyczaj wszystko przebiegało pomyślnie. Do czasu gdy pojawiła się z mojej strony reklamacja. FIRMĘ USŁUGOWĄ NAJLEPIEJ OCENIĆ PO REKLAMACJI I STOSUNKU DO KLIENTA. Firma kurierska miała problem z dostawą towaru, okazało się że odbiorca nie przebywa non stop pod wskazanym adresem, Próbowałam zmienić adres, rozmawialiśmy o zmianie lub zwrocie przesyłki. Z mojej strony trwało poszukiwanie odbiorcy i stała korespondencja zarówno z kurierem jak i serwisem SENDIT. Ostatecznie się udało dostarczyć NA PIERWOTNY ADRES po pomocy ze strony ZESPOŁU Allegro.

Jak się okazało po kilku tygodniach kurier mimo braku zmiany adresu i braku zwrotu przesyłki do mnie, naliczył mi w systemie te opłaty. Podejrzewam, ze ktoś przez pomyłkę wprowadził je do systemu i potem nie poprawił. Złożyłam reklamację, z dowodami. Niestety potraktowano system kurierski jako podstawę do naliczeń i odrzucono moja reklamację, Kwota śmieszna, bo 30 zł, ale liczy się sam fakt. Nie było ani zmiany adresu ani zwrotu do nadawcy, to za co mam płacić?? Złożyłam kolejna reklamację, dostałam informację, ze maja 30 dni na rozpatrzenie. I nagle, dostaje pismo windykacyjne na 30 zł.

Zaglądam na serwis SENDIT, a tam odrzucenie reklamacji i termin odwołania 7 dni, który niestety minął kilka tygodni temu. Złożyłam kilka próśb do serwisu o ponowne rozpatrzenie prośby. Niestety skierowano mnie na drogę sądową- za 30 zł. Zero podejścia do klienta, nie widziałam odpowiedzi na reklamacje WIĘC nie mogłam w terminie zgłosić odwołania.. ale niestety nikt tego nie bierze pod uwagę, wszystko dla 30 zł… smród i niechęć do firmy przez 30 zł Zapłacę mimo, ze nie mam za co. NIE POLECAM

244.  @ Wojciechmarzec 2020
Doliczają dodatkowe opłaty – zamówienie wyliczone wg kalkulatora na wymiar: 25 cm x 35 cm x 70 cm, 30 kg, po 2 miesiącach dostaję informację, że paczka ma wymiar 35*70*25 (dokłądnie taki sam) i jest niestandardowa! Naciągają na dodatkowe koszty chociaż kalkulator na stronie pokazał, że to jest zwykła paczka i żądają dodatkowej opłaty – czekamy więc na pozew i Klientami nie będziemy, opłata dodatkowa nie zostanie uiszczona.

243.  @ Marek     marzec 2020
Dno i 5 metrów szlamu! Naciągają na dodatkowe koszty!

242.  @ Jakub      marzec 2020
Żenada i tyle. Owszem – to kurierzy lecą w kulki, ale Sendit nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności, „oni tylko pośredniczą”.

241.  @ Mario       luty 2020
Po 2 miesiącach od doręczenia paczki dostałem informacje o dopłacie za gabaryt (prawie tyle co za wysyłkę paczki). Pracuje w firmie kurierskiej, zamówiłem dla klienta odbiór, który sam odebrałem. Gabaryt to nie był ale co można zrobić po 2 miesiącach. Ceny niskie ale duże ryzyko dodatkowych opłat, których być nie powinno. Już taniej by wyszło wysłać bezpośrednio przez firmę kurierską.

240.  @ koh     luty 2020
1. Zamówiona przez Sendit firma kurierska Fedex odebrała przesyłkę po 3 dniach!!! …i tu zaczyna się kłopot 2. Zgłosiłem reklamację do sendit i do fedex. 3. fedex poinformował że to sprawa między mną a sendit 4. sendit w regulaminie zapisał że to sprawa między mną a fedex 😀 5. mojej reklamacji sendit nie uznał, więc ją ponawiałem z 10 razy… każdy kolejny raz bez podania przyczyny nie uznał. 6. w końcu jak męczyłem konia fedexowi to uznał reklamację, ale to sendit miał mi zwrócić kasę. 7. po dwóch tygodniach zwrócili tylko dlatego że trułem im d…pę tyle czasu. Bez słowa przepraszamy.

Najlepsze były uzasadnienia senditu :))))) „przecież kurier dostarczył przesyłkę w jeden dzień…. w związku z czym reklamacji nie uznajemy” hahahaha … ale że odbierał trzy dni to się nie zająknęli… a odbierał trzy dni też z ciekawych powodów (o czym informowała mnie infolinia fedexu): kurier nie miał czasu (1 dzień), kurier nie znalazł adresu (2 dzień), zmieniliśmy kuriera (3 dzień) hahahahahahah Obie firmy DRAMAT !!!

239.  @ Maniek          luty 2020
Witam. Miesiąc temu zamówiłem kuriera przez Sendit. Paczki to oryginalne kartony w kształcie prostopadłościanu. Opłaciłem zgodnie z ich naliczeniem opłaty i najadłem paczki. Po miesiącu otrzymałem dopłatę za niestandardowe opakowania. Żenada i brak słów, kontakt tragiczny ,kobieta na infolini nie ma pojęcia o czym mówi. Oszukują ludzi i nie chcą nawet wyjaśnić sprawy. Odradzam.

238.  @ Irena         luty 2020
Firma nie uznaje drobnych pomyłek. Paczkomaty nadawczy i odbiorczy zostały wpisane na odwrót, przy czym rzekomy paczkomat odbiorczy przyjął paczkę, choć był wpisany jako odbiorczy a nie nadawczy. Przewożnik nie wykonał żadnej czynności i pobrał pieniądze, choć przesyłka tylko przeleżała w skrytce. Reklamacja nie została uznana 🙁

237.  @ Skibaoln     styczeń 2020
UWAGA na TĄ FIRMĘ – wystawia fikcyjne faktury z dopłatami za usługi, kórych nie świadczą. Jestem ofiarą kolejnych pseudo wyliczeń dotyczących dopłaty. Firma nie składa żadnych wniosków u przewoźników a pisze, że przewoźnik coś rozpatrzył. Co więcej napisano mi, że w przypadku tej firmy nie obowiązuje w ogóle 30dniowy czas rozpatrywania reklamacji i to ich w ogóle nie dotyczy. ZASTANÓWCIE SIĘ DWA RAZY ZANIM SIĘ ZALOGUJECIE I COKOLWIEK WYŚLECIE ZA ICH POŚREDNICTWEM

236.  @ dgd42     styczeń 2020
Potwierdzam słowa wcześniejszych wypowiedzi ASKA , JOLANTA, PIOTR. ZBIGNIEW i inni. I ja też padłem łupem firmy Sendit i DPD, Nie jest to moja pierwsza dopłata ale poprzednie były w kwocie do 15 zł wiec płaciłem , a tu coraz bardziej nasilały się dopłaty. Po około 2-ch miesiącach otrzymałem dopłatę i to w znacznej kwocie powyżej 150 zł jak przytaczano za – „nie standard” i z automatu złożyłem odwołanie, Po około tygodnia coraz bardziej chciałem dowiedziec się u żródła czyli DPD co było przyczyną a tu zaskoczenie , dowiedziałem się iż Sendit w tej sprawie nie zgłosił żadnej reklamacji.

Nic innego nie pozostało jak tym razem po raz kolejny zwróciłem się do Sendit a Sendit odparł ze już dawno zgłosili reklamacje – To czysta bzdura , Nasze zgłoszenia reklamacji faktem były zgłaszane ale to na tym się kończyło a po kilku dniach Sendit odpisywał ( bez złożenia reklamacji do DPD ) iż reklamacja nie została uznana , nawet nie była rozpatrywana . I my wszyscy pisząc reklamacje faktycznie pisaliśmy do NIEBA. Trochę za wysoko by nasze skargi zostały rozpatrzone . Z perfidnością sendit tylko wciskał ciemnotę . Po wielokrotnym pisaniu do Sendit co było przyczyną nie standardowego , Sendit odpisał – kopiując zasady pakowania przesyłek oraz palet , dokładnie skopiowany tekst z strony DPD -pakowanie .

Nie łudzmy się iż Sendit odpowie rzeczowo , Widocznie DPD traktuje po macoszemu Sendit i z tond te dopłaty raz trafiło na ASKE , Piotrka itp i na mnie też . Nie pozostaje nam nic innego jak wszyscy oszukani w tej sprawie wnieść do UOKiK skargę , tak jak to uczynił ZBIGNIEW .ilość tych samych chamskich zachowań i wyłudzenia pieniędzy Sendit zmusi do zwrotu wraz z odsetkami . I ja też przeszedłem do furgonetki , Więcej takich opinii może skonczą się naciąganie na kasę . Zdaje sobie sprawę iż przedstawiciel Sendit to bedzie czytał , Na szał nie licze widząc i czytając wypowiedzi pod innymi ocenami, Ubolewam na kompromitującym stanowiskiem i wypowiedziach przedstawiciela Sendit

235.  @ Aska        styczeń 2020
Nie polecam. Omijajcie szerokim łukiem. Firma wyłudzająca pieniądze od swoich klientów. Od kilku lat regularnie wysyłam kilka paczek tygodniowo i nigdy nie zostały mi naliczane żadne dodatkowe opłaty za niestandardową przesyłkę. Odkąd zaczęłam korzystać z serwisu Sendit, to zaczęłam dostawać faktury z dopłatami do przesyłek, które naliczane są po paru miesiącach od wysyłki paczki. Na niecałe 100 przesyłek otrzymałam ponad 20 dopłat, a już ostatnio to jakaś plaga. Wszystkie były reklamowane i żadna reklamacja nie została uznana. Wysyłano mi windykatora.

Paczki nie były niestandardowe ani przeważone ani ponadgabarytowe. Protokół weryfikacji paczki to jakaś ściema. Słaba podróbka. Każdy taki może sobie w domu wydrukować. Brak podstawowych danych. Brak pomiarów i jakichkolwiek danych skanera pomiarowego czy wagi oraz miejsca weryfikacji. . Brak podpisu czy nazwiska osoby wystawiającej protokół. Protokół zawiera tylko logo firmy dpd oraz nr paczki i date weryfikacji. Nic poza tym. To co to za protokół? Kpina

234.  @ Jolanta        styczeń 2020
Firma totalnie dba o klienta i jego interesy z zaparciem zaś bierze udział w złodziejskiej praktyce firmy przewozowej DPD. Fv z dopłatami przesyłają po kilku miesiącach od realizacji przewozu, za dowód uznają tylko protokół przewoźnika z którego defacto nic nie wynika. Zero uwzględnionych reklamacji, ba odsyłają z działu reklamacji do działu obsługi klienta i z powrotem. Firma rozlicza przesyłki jakich nie dostarczyła w ogóle i w czterech literach ma klienta i jego roszczenia z tego tytułu.

Nie polecam korzystanie z usług tej firmy no chyba że macie pieniądze z którymi nie wiecie co zrobić i przeznaczycie je na wieczne dopłaty po kliku miesiącach od realizacji zlecenia.

233.  @ Piotr      styczeń 2020
Witam, niestety jestem kolejnym naciaganym po raz kolejny … Wysyłam przesyłkę o wadze 8-10 kg za ok.12,99 PLN licząc klientowi po kosztach wysyłkę i co?, po miesiącu korekta 27,99 netto czyli 34,43 PLN !!!! brutto,… i tak przez kilka miesięcy małymi krokami po ok.50 dopłaty po tzw”korektach ” innych firm, którye odbierały przesyłki- pytanie dlaczego zlecając przez np. Furgonetke, czy innych pośredników takich tzw. korekt nie ma?? Mam wagę i ważę przesyłki ( wysyłam już 20 lat różnymi firmami), miało być tanio, a jest cwaniactwo-przestrzegam

232.  @ Dominik       styczeń 2020
Generalnie byłoby ok, gdyby nie fakt, że po około pół roku dostaje informację, że po weryfikacji wymiarów przesyłki zostało stwierdzone, że jej kształt był jednak nieregularny i należy dopłacić około dwukrotność kosztów przesyłki. Rozumiem, że taka sytuacja może mieć miejsce, ale po pół roku od wysłania trudno cokolwiek pamiętać, trzymać dokumentację? a tym samym udowodnić. Złożenie reklamacji to tylko niepotrzebna formalność bo i tak zostanie odrzucona, więc z góry jest się na przegranej pozycji. Na tym bardzo się zawiodłem. Przypomniało to bardziej wyłudzenie niż faktyczne błąd nadawcy, za który należy się rekompensata przewoźnikowi. Na plus integracja z allegro i wygodna obsługa strony.

231.  @ paszczak1916        styczeń 2020
Wielokrotnie nadawałem paczki za pośrednictwem Sendit.pl i byłem bardzo zadowolony – jak łatwo się domyślić do czasu. Problem zaczął sie podczas ostatniej wysyłki. Kurier Poczty Polskiej Express odebrał paczkę i zwrócił ją otwartą oraz zmaltretowaną po 24 godzinach, nie aktualizując statusów odbioru i zwrotu w systemie. Sendit.pl umywa ręcę, a to z nimi zawarłem umowę. Ignorują fakt posiadania przeze mnie dokumentów odbioru i zwrotu. Żart, a nie firma. Wszystko dobrze do czasu pojawienia się problemu…

230.  @ Paweł     styczeń 2020
nie polecam usług w sendit i Fedex. Firma Fedex nie wywyiązała si e już kilka razy z usługi, firma sendit nie przejmuje się brakiem odbioru zaplanowanego odbioru i informuje że nie gwarantuja odbioru paczki w danym dniu zaplanowanym. PORAŻKA!!!!! nie polecam !!!!!!!!!!!!! Szkoda ze nie miałem takiej informacji gdy dawałem zlecenie.

229.  @ Zbigniew        styczeń 2020
Zalecam ostrożność i rozwagę  przy wyborze operatora kurierskiego Sendit.pl.Spotkała mnie taka sam historia jak „chris339” Informacje o weryfikacji i przekwalifikowaniu przesyłki do niestandardowej i w konsekwencji naliczeniu dodatkowej opłaty. Fakturę korygująca dostałem po miesiącu od wykonania terminowo usługi przez wybranego kuriera.W otrzymanej wiadomości nie było żadnej informacji o przyczynie przekwalifikowania ani protokołu z jej przeprowadzenia. W podjętej reklamacji przez formularz kontaktowy Sendit.pl i wyrażonej w niej prośbie o wyjaśnienie przyczyny przekwalifikowania i udostępnienie mi protokołu weryfikacji spornej przesyłki odpowiadali mi wymijająco.

Chcieli dokumentacji i szczegółów z pakowania ,później zbyty zostałem . w odpowiedzi regulaminem pakowania .W konsekwencji poprosiłem o interwencje Rzecznika UOKIK , który podjął sprawę do wyjaśnienia o czym poinformowałem Sendit.pl.Pierwsze wyjaśnienie Rzecznikowi UOKIK sprawy przez Sendit.pl  nie uzasadniało naliczenie spornej faktury i Rzecznik wystąpił o dalsze wyjaśnienia Mimo trwającego procesu wyjaśnienia operator Sendit.pl nie zawiesił egzekucji spornej faktury i przekazał ją  zewnętrznej firmie windykacyjnej , która mimo mojego wyjaśnienia nieprawomocnego statusu faktury po kilku wezwaniach kieruje tą sprawę do sądu.Uważam ,że tym samym , gdy nie jest sprawa wyjaśniona przez Rzecznika UOKIK , przekazywanie moich danych do zewnętrznej firmy windykacyjnej narusza moją ochronę danych osobowych .

W tej sprawie też czekam na rezultat mojej skargi do UODO. Aktualnie mam informacje o skierowaniu sprawy przez firmę windykacyjną do sądu i czekam na postępowanie sadowe, o jego rezultacie będę informował.Dodam ,ze wielokrotnie korzystałem przez Sendit.pl z usług tego samego kuriera który rzekomo przekwalifikował moja przesyłkę.Sporna przesyłka była zapakowana  o tych samych cechach jak duża większość wysyłek przed zdarzeniem jak i po zdarzeniu dotychczas nadawana do przewozu przez tego samego kuriera i nie ma żadnego problemu.Oczywiście już po zdarzeniu korzystam z pośrednictwa u innego operatora – Furgonetka.pl Pozdrawiami

228.  @ basen         styczeń 2020
Dno i 3 metry mułu. Po raz kolejny kurier nie raczył się pojawić, i muszę świecić oczami przed klientem.

227.  @ Emilia       styczeń 2020
Dla nadanej przesyłki wybrana opcja odbioru paczki przez kuriera – następny dzień w godz.8-12, oczywiście nikt się nie zjawił. wczoraj (01.01.) otrzymałam e-mail, z pytaniem czy kurier ma przyjechać czy rezygnuję… oczywiście ma przyjechać (przesyłka opłacona), wiec pojawia się informacja, że będzie 8-12, ok… mamy godzinę 15.06 żadnej informacji od kuriera, „przesympatyczna” pani z infolinii fedex nie jest w stanie określić, gdzie jest kurier, czy na pewno będzie… jeśli firma sendit jest pośrednikiem takich zleceń, powinna mieć rzetelną informację odnośnie możliwości logistycznych kuriera.

Dodam, ze przesyłka jest pilna i został mi dzień na jej dostarczenie, w przeciwnym razie będę stratna 350 zł. Tak więc nie polecam żadnych pośredników. Nawet reklamacji nie mogę złożyć, bo przecież przesyłka nie odebrana!

2019

226.  @ chris339        grudzień 2019
Omijajcie szerokim łukiem Szkoda czasu i nerwów!!! Firma po czterech miesiącach przysyła fakturę za rzekomo „niestandardowe wymiary przesyłki” nie przedstawiając żadnych dowodów na powyższe twierdzenie. Co więcej – nie wymaga ich od przewoźnika, sama nie ponosząc jakiejkolwiek odpowiedzialności – jak twierdzą: „nie są pośrednikami”. W rozwiązywaniu problemów – nie, natomiast w bezkrytycznym obciążaniem klientów fakturami – już tak. Dużo lepiej skorzystać bezpośrednio z usług przewoźnika – ro przynajmniej partner do rozmowy. Zdecydowanie odradzam!

225.  @ Piotr     grudzień 2019
Zamówiłem wczoraj przesyłkę ekspresową z dostawą następnego dnia do południa… Niestety kurier nie wywiązał się nie odbierając przesyłki, jestem z tego tytułu 1000zł w plecy z powodu kary administracyjnej za nie dostarczenie dokumentów w terminie. od 20 minut siedzę na infolinii i czekam aż ktoś łaskawie odbierze telefon. Obsługa klienta w tej firmie to jakaś kpina. Zmieniam dostawcę – a że ostatnio jest ich pełno – ich strata. Wam radzę to samo :/

224.  @ znowu to samo      grudzień 2019
kolejny raz dostaje maila z prośbą o dopłatę. Telefon (telefon iphone) wysłany w oryginalnym opakowaniu, po kilku miesiącach przychodzi informacja z fv do zapłaty. Oczywiście nie zamierzam płacić, po pierwszej sytuacji jestem przygotowany i korzystając z tego serwisu zawsze robie zdjęcia paczki przed wysyłką. Nie dostałem również wezwania od przeoźnika abym stawił się w podanym terminie na wykonanie pomiarów paczki (jest to podstawą do wystawienia dodatkowych kosztów). Oczywiście wiem, że firma sendit to tylko pośrednik i dopłata przychodzi od przewoźnika, natomiast sendit nie wymaga od przewoźnika żadnej weryfikacji ani dokumentów, tylko wystawia fv dla użytkownika końcowego

223.  @ Bartłomiej     grudzień 2019
Została mi naliczona dodatkowa opłata w kwocie 19zł za paczkę bo uznano ją jako „NIE STANDARD”. Nie umieli mi odpowiedzieć co sprawiło, że jest niestandardowa. Paczka była mała i byłą w kształcie prostopadłościanu, nie naruszała w żadnym stopniu regulaminu. Jak im napisałem, że to nieprawidłowo naliczona opłata to odpowiedzieli, że mogę sprawę zgłosić do sądu…. W żadnej innej firmie się z takim absurdem nie spotkałem. NIE POLECAM nikomu!!! ODRADZAM!!!

222.  @ Łukasz       grudzień 2019
Żenujący poziom obslugi klienta. Zagineła mi paczka ktora zlecałem przez sendita i cały obowiązek załatwienia sprawy zrzucaja na klienta. maja na wszystko wywalone i te hamskie odpowiedzi. decyzje pozostawiam Wam.

221.  @ Piotr-67     grudzień 2019
Paczka wysłana 28 października. Najpierw bez wydania paczki kurierowi „okazało się” iż odbiorcy nie ma w domu (!). Następnego dnia paczka została wydana kurierowi, który bez jakiegokolwiek kontaktu z odbiorcą oznakował paczkę „rezygnacja klienta z przesyłki”!!! Interweniowałem w centrali DPD, lecz centrala nie potrafiła się dodzwonić do oddziału, wysłała im maila i zaznaczyła przesyłkę do powtórnego dostarczenia. Mimo to paczka została zwrócona.

Reklamację złożyłem 31 października. Do dnia dzisiejszego nie ma żadnej odpowiedzi. Termin 30 dniowy na rozpatrzenie reklamacji został już przekroczony. Konto w Sendit zablokowane. Nie polecam – w razie problemów żadnego wsparcia, zamiast tego wyłącznie wezwania i groźby z działu windykacji. Obsługa koszmarnie niekompetentna.

220.  @ sławo          listopad 2019
Najgorsze co mogło mnie spotkać w życiu to współpraca z firmą Sendit Wysyłając kilka małych paczek naraziłem się na duży stres A usuniecie czystego konta i odstąpienie od umowy graniczy z cudem

219.  @ Piotr-67          listopad 2019
Wysłałem paczkę, którą jakiś pracownik podwykonawcy samowolnie zwrócił do nadawcy mimo iż odbiorca oczekiwał jej w następny dzień roboczy. Reklamacja została przez podwykonawcę uznana (błąd pracownika), lecz Sendit wystawił korektę tylko na część poniesionych kosztów przesyłki!!! Wszelkie pytania czy argumenty są pomijane lub zbywane przez totalnie niekompenentych pracowników. Nie polecam współpracy – szkoda czasu i pieniędzy.

218.  @ Mati     listopad 2019
Nie polecam. Wysłaliśmy paczkę w rozmiarach z szablonu ze strony sednitu (nawet trochę mniejszą) , oraz w kartonie. Przesyłka dotarła do odbiorcy, aż nagle sednit wystawił nam dodatkową fakturę, ponieważ kurier wrzucił sobie tą paczkę na paletę! Zamiast 90 zł wyszło ponad 300! Kontakt z sednitem to porażka, wysyłali nam odpowiedzi kompletnie nie na temat (jakby z jakiegoś szablonu), samowolke kuriera kompletnie olali, oraz skierowali sprawę do windykacji, mimo, że była przez nas nadal reklamowana! Polecam najgorszym wrogom 🙂

217.  @ Piotr    październik 2019
Ta firma to pomyłka. Składałem reklamację z powodu „Nieuzasadniony zwrot przesyłki” a Sendit zamknął reklamację odpisując: „Przekazana przez Państwa informacja nie jest reklamacją” To jest już nawen nie śmieszne, ale straszne. Wieczne problemy i brak JAKIEJKOLWIEK odpowiedzialności za oferowane usługi!

216.  @ Mariusz       październik 2019
Dishonest people! Do not trust !! AVOID.To sa poprostu kpiny.Rejestruje sie wysylam przesylke niestandarowa place podwojnie i otrzymuje wezwanie do zaplaty 2.10zl.Ludzie wam sie juz calkiem w glowach poprzewracalo . Dobry sposob na wyludzenie-1000 klientow losi po 2.10 i juz jest kasa-GRATULUJE.Ten cham co odrzucil moja reklamacje to dobrze w glowie nie ma.Ja niczego nie przewazylem!!!!!

215.  @ kolejny rozczarowany         październik 2019
Niestety obsługa na bardzo niskim poziomie, giną paczki, nie docierają w terminie… Próba dodzwonienia się i ustalenia czegokolwiek niemożliwa, kilka prób po kilkanaście minut i nikt nie raczy odebrać telefonu. Na e-maile odpisują lakonicznie, zerowe wsparcie i brak chęci w pomocy przy rozwiązaniu problemu. Składanie reklamacji mija sie z celem, po prostu zbywają klienta… Nie są najtańsi na rynku a poziom i jakości obsługi klientów jeden z niższych. Nie polecam i sama rezygnuje z usług tej firmy.

214.  @ inga93      październik 2019
Nigdy się nie spotkałam z taką ignorancją. Kontakt telefoniczny niemożliwy. Słuchanie Ich muzyczka przez kilkadziesiąt minut wtem następuje rozlaczenie. STRASZNIE długi czas oczekiwania na pieniądze. Czlowiek nie wie na czym stoi a kontakt zerowy. Nie polecam

213.  @ Marcin       październik 2019
Uwaga na nich , doliczają dodatkowe koszta przekraczające wartość wysyłki paczki. Sprawa trafi do sądu gdyż to jawne wprowadzanie ludzi w błąd i wyłudzanie pieniędzy. O reklamacji zapomnijcie bo odrzucają automatycznie. Do tego na przyjzad kuriera trzeba czekać ponad tydzień i pieniędzy nie oddają na czas gdzie trzeba się upominać kiedy będzie przelew. Nie polecam i ostrzegam

212.  @ Marcin        październik 2019
Kurier po przesyłkę jechał 2 tygodnie , na swoje pieniądze czekałem prawie miesiąc. Naliczają dodatkowe koszta bo rzekomo przesyłka przekroczyła gabaryt co jest totalną ściemą. Uważajcie na tą ” firmę „są lepsze a tej z całym sercem nie polecam, czhyba że lubicie dopłacać drugie tyle co wartość wysyłki.

211.  @ Stanley-2006     październik 2019
Serwis przyjmuje należność i dalej działa na zasadzie „może sie uda”. Paczka czeka 4 dni robocze. Kurier Fedex odbiera kiedy chce, zwykle nie chce!. Dziś dowiedziałem się z infolinii, że po mojej stronie jest wystawić „ponowienie odbioru” które myliłem z „zamów ponownie”. Było to ostanie nadawanie paczek przez fedex!

210.  @ Marcin        październik 2019
Uwaga na tą „firmę” Po tygodniu od zamówienia kuriera, kurier dopiero odbiera paczkę. Z drugą przesyłką było to samo , trzeba było dzwonić do nich i się ciągle pytać kiedy przyjedzie kurier. Obsługa i wykonanie usług na fatalnym poziomie. Kolejna przygoda z nimi to ukryte dopłaty do przesyłek i wprowadzanie w błąd. Paleta była mierzona , nawet na zapas dałem wymiar a po tygodniu wysyłają mi nową fakturę w której piszą że muszę jeszcze dopłacić 184 zł za przesyłkę, gdyż rzekomo paleta była większa niż powinna. Nie licząc jeszcze pieniędzy na które musiałem czekać prawie miesiąc. Są lepsze firmy zajmujące się tym samym.

209.  @ Stanley-2006         październik 2019
Przyjmują zlecenie a kuriera po paczki nie ma już 3 dzień!

208.  @ oszuści       październik 2019
Uwaga na te firemke, wystawiają doplaty do paczkek nawet po kilku miesiacach. Mimo iz waga i wymiary podawane sa prawidlowo. Zeruja na ludzkiej niewiedzy . Reklamacje sa odrzucane z automatu jedna i ta sama spiewka. Dzialamy z kilkoma firmami spedycyjnymi ale z takimi krętaczami to pierwszy raz- zgroza. usypiaja wasza czujność poprzez wystawianie doplat po kilku mieisacach. Wyslesz duzo musisz sie liczyc z lawina doplat. Pobieraja rowniez oplaty za niewykonane usługi.

207.  @ Stanley-2006       październik 2019
Firma nie potrafi zarządzać odbiorem przesyłek. Co druga przesyłka kurierska jest odbierana następnego dnia. Kurier dzwoni i negocjuje termin odbioru. To jakieś KPINY. Dostawca utrudnia możliwość złożenia reklamacji w swoim serwisie poprzez brak funkcji „reklamuj zleceniie” w zleceniu.

206.  @ Marta     październik2019
Witam! Chciałabym przestrzec wszystkich przed korzystaniem z usług tej firmy. Oczywiście mi również zostały naliczone dodatkowe opłaty po miesięcznej realizacji zamówienia. Z 35kg wagi bojlera zrobiło się nagle 66kg. Mało tego bojler w trakcie transportu został uszkodzony. Czytałam, ze nie ma sensu składać reklamacji w tej firmie, wiec nie chce mi się bawić w papierologie. Bardzo się zawiodłam!

205.  @ Konrad Siergiej     październik 2019
Jestem bardzo rozczarowany postawą tej firmy. Pomimo rzetelnego wystawiania dokumentów przewozowych zawsze prawidłowa waga i wymiary, firma przysyła dodatkowe opłaty, wezwania do zapłaty za usługi sprzed kilku miesięcy. Jak wczytuję sie w komentarze i opinie na rożnych forach niestety firma sendit ma ogólna tendencję do nieuzasadnionego doliczaniu dużych dodatkowych opłat po kilku miesiącach. Ze wszystkich operatorów logistycznych mają najwięcej złych opinii na rynku/forach branżowych z tym związanych.

Niestety składanie reklamacji to fikcja i nie ma najmniejszych szans na uzasadnienie uznanie i anulowanie doliczonych dopłat. A jak sie nie zapłaci naliczają karne odsetki jak sie uzbiera spora kwota to zlecają egzekucje firmie i finalnie do domu lub firmy przychodzi komornik. Odradzam wszystkim korzystanie z usług firmy Sendit jeśli nie chcecie później mieć problemów i dduuużo dodatkowo płacić za zrealizowane kilka miesięcy temu usługi.

204.  @ Przemek     październik 2019
Niestety zero totalne: po 2-3-4 miesiącach! przysyłają maile o rzekomej niedopłacie, po kilku miesiącach podają wagę przesyłki z dokładnością do 5 gramów twierdząc że ważyła!! 10 kg więcej! , jak im udowodniłem że kłamią to stwierdzili że waga może jednak nie wynikała z wagi …a z wymiarów paczki?!, JAK IM UDOWODNIŁEM po raz kolejny ŻE KŁAMIĄ TO JUŻ NIE ODPISALI i straszą firmą windykacyjną. Osobiście uważam że firma najpierw zaskarbia sobie klientów profesjonalizmem ale po kilku miesiącach/latach pisze do wielu ludzi i próbuje ich naciągnąć na dodatkowe pieniądze… sam dostałem już kilka maili. NIE POLECAM – OMIJAĆ TAKIE DZIAŁANIE TO DNO!

203.  @ Katarzyna       październik 2019
Niestety moja paczka, która miała trafić na ważne targi nie dotarła na czas, ale co jest gorsze nie mogę tej paczki od 6-ciu miesięcy odzyskać. Pomimo składanych reklamacji przez stronę sendit, wszystkie zostały odrzucone. Tym samym straciłam o. 5 000 tys.

202.  @ kuber3     październik 2019
Firma wystawia fakturę korygującą za zrealizowaną i opłacona przesyłkę. Przesyłka była zwymiarowana i zważona prawidłowo. Korekta faktury ma wartość zbliżona do samej wysyłki. Nie polecam.

201.  @ Med         październik 2019
Bardzo często kurierzy nie przyjeżdżają po odbiór, zlecenia są kasowane i nawet o tym nie powiadamiają. Trzeba samemu wpaść na to, że żadnego zlecenia już nie ma. Odwoływać się nie ma gdzie, rozmowa z infolinią kuriera po długim oczekiwaniu w niczym nie pomaga, wykręcają się błędem systemu i odsyłają do pośrednika. Infolinia pośrednika działa do 16, więc gdy się czeka cały dzień na kuriera, który nie przyjeżdża, a zlecenie się kasuje, okazuje się, że nawet nie da się nigdzie zadzwonić. Koszmar!

200.  @ kakit         październik 2019
Firma sendit posrednik kurierski jest najgorsza z jaka wspolpracowalismy. Korekty do paczek przysyłaja po 4 miesiacach -oczywiscie doplaty i to nie male. Reklamace trawaja po 2 miesiace i uwaga otrzymuje info „Prosze zlozyc poonownie reklamacje poniewaz przewoznik nie odnotwoal jej w systemie. Masakra xxi wiek a oni zyja w epoce kamienia łupanego.Terminy ustawowe na reklamacje -eeetam , nie wiedza co to. Nie dajcie sie nabrac na tanie przesylki -przychodza doplaty i to po kilku miesiacach.

199.  @ Marcin Gibson     październik 2019
Też korzystałem od kilku miesięcy z usług tej firmy i było OK, ale… Niestety podałem pełne dane przy zakładaniu konta i teraz wysyłają mi faktury z dopłatami za przesyłki po kilkadziesiąt złotych dopłata. Za co ??? Podawałem prawdziwe dane z wymiarami i waga paczek a teraz mam dopłacać za te paczki po kilkadziesiąt złotych.

Żadnego konkretnego wyjaśnienia, dowodów, paczki z przed 2-3-4 miesięcy a teraz mam dopłacać ??? jak czytałem na rożnych forach to niestety ta firma Sendit nie ma najlepszych opinii i jest już znana z tego że wysyła do zapłaty dodatkowe faktury na kilkadziesiąt, kilkaset złotych a jak sie nie płaci to wysyła firmę windykacyjną. Unikajcie tej firmy bo będzie was w przyszłości ta współpraca słono kosztowała.

198.  @ Marcin Wolski     wrzesień 2019
Niestety firma ma tendencję do doliczania dziwnych opłat i to kilka miesięcy po wykonaniu usługi. Nie polecam nikomu zakładania konta bo wtedy co kilka miesięcy wystawiają dodatkowe faktury po kilkadziesiąt złotych jako dodatkowe dopłaty korygujące. Jak wysyłać to tylko jednorazowo i anonimowo. jak założycie konto podacie pełne dane i nip to będziecie mieli dodatkowe faktury korygujące z dopłatami po kilku miesiącach. Wiele osób już o tym pisało i wiele zrezygnował z ich usług. sam się przenoszę do innej firmy pośredniczącej w usługach kurierskich (są tańsze i nie robią nadużyć finansowych w stosunku do klientów).

197.  @ Jacek       wrzesień 2019
Nie polecam. Po miesiącu przychodzi informacja o dopłacie za przesyłkę. Paczki były dwie identyczne i na jeden adres. Na jedną z nich jest dopłata bo nie standart. Złożyłem reklamację 02.09.2019 i do tej pory nie mam odpowiedzi a jest 28.09.2019 . A W MIĘDZYCZASIE SUPER FIRMA SENDIT BLOKUJE MI KONTO A REKLAMACJE NIE ROZPATRZONA.

196.  @ Anna         wrzesień 2019
Drugi raz spotkało mnie rozczarowanie korzystając z usług tej firmy. Zaznaczasz dzień i przedział godzinowy do odbioru przesyłki. Kurier nie pojawia się po odbiór. Przewoźnik tłumaczy się innymi zasadami działania niż zakłada to Pośrednik (Sendit). Klient jest między młotem a kowadłem-dostaje 2 różne informacje. Przesyłka nadal nie jest wysłana… płatność poszła.

Pytasz o to, czy kurier w końcu się pojawi-ale tutaj pada informacja, że właściwie SendIt nie ma na to żadnego wpływu, nie ma też dostępu do nr tel. kurierów (np. w FedEx), więc niczego nie ustali. Siedź człowieku kolejny dzień od 8 do 16 (tak jeździ np. FedEx) w domu-być może będziesz mieć szczęście! Z czystym sumieniem NIE POLECAM, szkoda czasu, energii i pieniędzy.

195.  @ Michał      wrzesień 2019
DNO!! po raz drugi zamówiłem kuriera i nikt się po przesyłkę następnego dnia nie zgłosił.. nie można się dodzwonić ani skontaktować w żaden sposób z tą żenującą firmą 🙁 co z tego, że zwracają pieniądze, jak Klient jest do tyłu dwa dni z przesyłką.. Odradzam każdemu, kto ceni sobie przynajmniej podstawową jakość usługi i obsługę Klienta!

194.  @ Rafał       wrzesień 2019
NIE POLECAM!!! DOPŁATY DOPŁATY DOPŁATY. Mimo posiadanych zdjęć paczek na dowód nie interesuję ich to.

193.  @ kill649         wrzesień 2019
Jak jest dobrze to jest dobrze. Cały system działa sprawnie. Łatwość zamówienie kuriera i szybkość realizacji. Jednak reklamacji z dnia 27/12/2018 (000157217-000000112 numer listu EE703875395PL) nadal nie została rozwiązana. Sprawa nie dotyczyła w tym okresie tylko mnie. Dużo użytkowników było oskarżani przez Pocztę Polską o zaniżanie parametrów przesyłek 🙂 jako argument podawane było, że deklarowana waga przesyłki 1 kg a po zważeniu 1000 gram. Została naliczona opłata karna 67 zł. Byliśmy straszeni windykacją, sądem itd. Wszystkim użytkownikom została wstrzymana windykacja! Nie znaczy, że sprawa została wyjaśniona.

Nie tylko ja zapłaciłem karę by nie mieć problemów. Zwrotu nie dostałem a reklamacja nie jest rozwiązana do dnia dzisiejszego. Rozmowa z BOK żadnego skutku nie daję. Kopiuj wklej korespondencja. Dlatego jako uczciwy użytkownik z którego chcieli zrobić kombinatora, złodzieja NIE POLECAM SENDIT.

192.  @ M_M     wrzesień 2019
Zachwycająca dbałość o własny interes, wręcz na rympał. Interes klienta na 430. miejscu, zaraz po krasnoludkach i zeszłorocznej marchewce. Nacięli mnie na 65zł, łamiąc art 48 prawa przewozowego. Poczta samodzielnie „ustaliła” że paczka jest „niewymiarowa”. Bezprawnie – vide sygn. akt XVI GC 1499/13. Do dziś mam zdjęcia sprzed wysyłki, ale mogę je sobie sam pooglądać bo nikogo to nie interesowało. Sendit chamsko umył ręce, zablokował konto i podesłał od ręki wymuszaczy długów. Pozdrawiam bantustan. Serdecznie

191.  @ Arek        wrzesień 2019
Mój brat się na nich naciął. Naliczają nieuzasadnione dopłaty bez żadnej podstawy i dokumentów potwierdzających zasadność dopłaty. Reklamacja jest farsą. Możecie tłumaczyć, wysyłać zdjęcia, wskazywać punkty ich własnego regulaminu, których nie przestrzegają, a dostajecie wynikające wiadomości pisane przez stazystow lub automat. Trzymajcie się z daleka. Zainteresowalem kolegę dziennikarza. Wkrotce pojawi się ciekawa publikacja opisująca proceder wyludzania pieniędzy.

190.  @ Mariusz        sierpień 2019
Ostrzegam wszystkich!!!Zamówiłem usługę,nie została zrealizowana z winy przewożnika,więc anulowałem zamówienie,dostałem potwierdzeniez sendit ,że zostało anulowane,po dwóch miesiącach dostałem fakturę na wykonaną usługę,złożyłem reklamację,została odrzucona.

189.  @ Zuzanna       sierpień 2019
Przez dłuższy czas byłam zadowolona – do momentu, kiedy nie dostarczono mi mailem etykiet na opłacone paczki i musiałam nadać je ponownie u konkurencji, co wiązało się oczywiście z dodatkowymi kosztami. Próbowałam skontaktować się z DKO, ale obsługa klienta w sendit to żart, support pracuje do 16 (!). A jak już uda się z nimi skontaktować, to powtarzają tylko standardowe formułki. Nie polecam!

188.  @ Dawid        sierpień 2019
Także przestrzegam przed tą firmą. Wszystko wygląda świetnie, ceny za wysyłki paczek są atrakcyjne ale po czasie możemy się spodziewać sporych dopłat. Za niektóre paczki okazywało się, że musiałem zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej. Kurierzy odbierają paczki bez zastrzeżeń, dostarczają a po miesiącu czy nawet więcej otrzymujemy faktury za jakieś dopłaty wyciągnięte z kapelusza i właśnie na tym zarabia ta firma. Wysyłałem na przykład pięć takich samych paczek, a za dwie z nich dostawałem dopłatę, za niestandardowy kształt (wszystkie były identyczne!!). Strasznie przestrzegam i nie polecam, bo na prawdę można się zdziwić!!!

187.  @ Łukasz     sierpień 2019
Nie Polecam firmy Sendit.Korzystałam z niej wcześniej kilka lat ale ostatnie 1,5 roku doprowadziła mnie do niemal całkowitego zaprzestania wysyłania przez Brokerów kurierskich A firma Sendit jest tego najlepszym przykładem.Na początku wszystko jest fajnie ale proszę poczekać 3-6 miesięcy jak zaczną przychodzić faktury za dopłaty jako nie standard czy to DPD czy Poczta Polska.Reklamacja czy forma wyjaśniania to tylko mit Generalnie nie polecam dla mnie jest to niedopuszczalne że po 3 miesiącach firma robi dopłaty do paczek taka informacja powinna nastąpić max do 14 dni. Nie polecam tej firmy

186.  @ zwolus     sierpień 2019
Uwaga na firmę sendit.pl Nie wypłacają zwrotów pobrań (czekam od 27 czerwca), zgłoszenia reklamacyjne ignorują i zamykają (sic!), nakładają dodatkowe opłaty za coś, czego nie wykonali – ba, nasłali na mnie już firmę windykacyjną, choć to oni wiszą mi kasę. Straciłam na kosztach wysyłki 17,20 zł, nie wypłacono pobrania 37,20 zł, a do tego wszystkiego mam jeszcze dodatkowo zapłacić. Tylko się cieszyć, że to nie była przesyłka warta kilku stów. Czuję się jakby jeszcze żądali haraczu.

Nie polecam. Unikajcie jak ognia. Ja i moi znajomi już pousuwaliśmy u nich konta (trzeba się zalogować, przejść do kontakt i wysłać im w formularzu rezygnację z usług).

185.  @ marek skrzecz     sierpień 2019
Wysłałem paczkę opłaciłem a po 5,5 tygodniach przychodzi wezwanie do dopłaty 100% tego co zapłaciłem wcześniej, nie ma wyjaśnień pisałem kilkanaście maili , beznadzieja nigdy więcej

184.  @ Adam       sierpień 2019
Korzystałem przez długi czas z tej firmy wysyłając paczki prywatne i firmowe. Wszystko było ok do póki nie dostałem smsa od windykacji na 15zł (oczywiście zapłaciłem, bo to śmieszne pieniądze)… Po prześwietleniu sprawy okazało się, że naliczyli mi za niestandardową paczkę. Wszystko można zrozumieć, ale nie tępo, w jakim to zrobili, bo uwaga było to po 4 miesiącach od jej doręczenia! Kolejna sprawa to forma informacji, w jaki sposób chcieli poinformować mnie o tej dopłacie.

Dostałem tylko jednego maila, którego nie odczytałem (utonęło w spamie) i to było na tyle. Posiadając numer telefonu nie pofatygują się o wysłanie automatycznego smsa z informacją o dopłacie. Lepiej przekazać to firmie windykacyjnej, która POTRAFI WYSŁAĆ SMSA i załatwić wszystko w 3 dni. Żenada… Jeśli chodzi o samą paczkę to zawsze skrupulatnie mierzę ją oraz ważę wypełniając wszystko w ich tabelkach (jak widać gdzieś mają błąd) Nie kontaktowałem się w tej sprawie, bo w sieci jest sporo opisów i wszędzie ta sama odpowiedz (lepiej zapłacić te 15 zł)….

Na pewno nie polecę tej firmy już, mimo że do tej chwili polecałem ją każdemu! Czy skorzystam z niej ponownie? Raczej nie. W obecnych czasach jest sporo konkurencji, która posiada takie usługi i czasami lepiej dopłacić parę groszy i zaoszczędzić sobie trochę nerwów.

183.  @ Mariusz     sierpień 2019
Nie polecam usług tej firmy,naliczane są dodatkowe opłaty po miesiącu ,klient jest nimi nieustannie nękany,reklamacje nic nie dają,gdyż sedndit zasłania się tym iż jest tylko pośrednikiem,bardzo wygodne,ale to z nimi klient zawiera umowę na konkretną cenę,a póżniej to sendit każe dopłacać 500-700%,i mimo udowodnienia iż dopłata się nie należy,nic to nie zmienia,wiedzą ,że są to kwoty za niskie na sądy,a wystarczy policzyć ile w skali roku na tym procederze zarabiają.Wystarczy poszukać na internecie ile jest takich przypadków.

182.  @ Andrzej          sierpień 2019
Zostałem oszukany!,najpierw podali inną cenę,a po zrealizowaniu przesyłki za miesiąc wystawili dopłatę 5x większą .Przestrzegam wszystkich przed usługami tej firmy.

181.  @ Mateusz          sierpień 2019
Firma nie stosuje się do 30 dniowego terminu rozpatrzenia roszczeń reklamacyjnych dotyczących ich usług, powołując się na niezgodne z prawmi konsumenta zapis w swoim regulaminie doliczając 5 dni na przeprocesowanie roszczenia do firmy kurierskiej. To firma sendit jest Usługodawcą i firma Sendit powinna być zobowiązana do przestrzegania 30 dniowego terminu ropatrzenia roszczeń swoich klientów. Komentarz, że firma rozpatruje reklamacje w przeciągu 14 dni jest niestosowny, gdyż zgodnie z art.7 praw konsumenta 30 dniowy okres rozpatrzenia roszczenia klienta firmy Sendit został przekroczony.

Sendit SA wystawia faktury i nawet jeśtli to jest tylko refakturowanie kosztów ich podwykonawców wciąż obowiązuje ich 30 dniowy termin rozpatrzenia reklamacji. Mimo usilnych prób dowiedzenia się dlaczego Sendit.pl nie musi przestrzegać 30 dniowego terminu rozpatrzenia reklamacji, wciąż się powołują tylko na swój regulamin niezgodny z prawmi konsumenta oraz sugerują, że mogę ich pozwać do sądu, co umówmy się przy kwocie faktury wystawionej przez firmę sendit na kwotę 14,67zł byłoby nie współmierne do kwoty jaką firma sobie rości. Nie polecam!

180.  @ Tomek     sierpień 2019
przesyłka skradziona kurierowi reklamacja o zwrot środków odrzucona . częste dopłaty za niestandardowe przesyłki chociaż są pakowane w opakowania firmowe firmy kurierskiej. na pytanie co było powodem naliczenia opłaty podwyższonej otrzymałem ciąg cyfr. i straszenie firma windykacyjną . złodziejstwo i oszustwo nie polecam

179.  @ WIz     sierpień 2019
NAJGORSZA firma z jaką kiedykolwiek współpracowałem. NIGDY WIĘCEJ i nikomu ich NIE POLECAM. Od listopada 2018 nie potrafią rozpatrzyć mojej reklamacji. Trzy paczki z września dopłata podobno za niestandard 180 zł. Był komornik, blokowanie konta i kasowanie zapytań na facebook i informacja że wszystkiemu winna jest poczta i moge sobie iść do sądu. Od kwietnia otrzymuje tylko informację że sprawa w toku lub mogę skierować sprawę do sądu. Totalne lekceważenie Klienta. Maksymalna ignorancja

178.  @ Zdzicho5        sierpień 2019
Po czterech miesiącach od wykonania usługi doliczyli mi dopłatę. Pierwotny koszt usługi 22 zł, po dopłacie 75 zł – obudzili się po czterech miesiącach. W dniu składania zlecenia system przyjął i wycenił usługę na koszt 22 zł. Reklamacja nie przyjęta – czyli mają fatalny system do przyjmowania i wyceniania zamówień. Zdecydowanie doradzam skorzystać z usług innej firmy.

177.  @ Jarosław         sierpień 2019
Niby Firma kurierska nie polecam odradzam omijac szerok to nie bedzie problemow nic niewiedza tylko pieniadze bior odrazu a jak sie da to podwujnie no niby ponad 30 kg a I tak niewiem gdzie moja paczka

176.  @ Izabella      lipiec 2019
Strona kusi niskimi cenami, niestety jest haczyk. Wszystko jest w porządku do momentu w którym nie zawali kurier. Nie można liczyć na żadną pomoc ze strony serwisu sendit, a tylko on upoważniony jest do składania reklamacji. Z początkiem tego roku wysłałam wartościową paczkę kurierem poczty polskiej za pośrednictwem serwisu sendit, do dnia dzisiejszego nie dotarła, a ja nie otrzymałam zwrotu ubezpieczenia. Dobijałam się zarówno do sendit jak i do poczty.

Za każdym razem konsultując sie z sendit otrzymywałam odpowiedź, że poczta polska nie odpowiedziała na zgłoszenie, a od poczty, że reklamację złożyć mogę jedynie przez stronę sendit. I tak w kółko. Lepiej poświęcić 3 złote więcej i wysłać we własnym imieniu paczkę kurierem, a nie przez serwis, który nie potrafi zadbać o interes klienta, lub (kto wie) może ubezpieczenie juz zostało im wypłacone, a mnie mydlą oczy… nie polecam.

175.  @ Mariusz    lipiec 2019
Po przesyłkę kurier jedzie sześć dni , dodzwonić się do sendit to trzeba mieć 30 minut wolnego czasu po czym stwierdzą że proszę czekać

174.  @ PSeinen         lipiec 2019
Byłem klientem waszej śmiesznej firmy przez długi czas – ostatni raz korzystam z waszych usług 🙂 Firma po paru miesiącach (!) od wykonania zlecenia wysyła wezwanie do zapłaty ze względu na rzekome złe podanie parametrów przesyłki. Wysyła „dokumentację” od DPD w której jedyne co jest napisane to „powód: ELEMENT NIESTANDARDOWY”. Żadnych szczegółów, podpisu osoby wystawiającej dokument, zdjęcia NIC.

Na pierwszą reklamację oczywiście odpowiada łaskawie po miesiącu – kto by się spodziewał że negatywnie wraz z odpowiedzią przewoźnika generowaną przez automat z której nadal nic się nie dowiedziałem. Specjalnie ZAWYŻAM parametry przesyłek po to żeby nikt się do nich nie przyczepił, jestem waszym stałym klientem od dobrych paru lat, zero problemów a tutaj czuję się jakbym dostał w twarz. Pieniędzy ani tych ani przyszłych ode mnie nie zobaczycie 🙂

173.  @ bartekh0     czerwiec 2019
Zamówiłem przesyłkę paletową realizowaną przez firmę Fedex za pośrednictwem Sendit.pl. Przesyłka przeszła przez system i została opłacona. Na następny dzień okazało się, że przesyłka nie została odebrana – kurier twierdzi, że nie jak załadować palety. Na infolinię sendit nie sposób się dodzwonić – przez 6 godzin wykonałem 9 połączeń, każde było rozłączane po 12 minutach oczekiwania. W końcu zadzwoniłem na infolinię fedex i okazało się, że w tym rejonie nie obsługują przesyłek paletowych i mam sobie wyjasnić sprawę z firmą sendit.pl – dlaczego przyjęli taką przesyłkę. Tylko że z firmą sendit nie sposób cokolwiek wyjaśnić bo na infolinię nie sposób się dodzwoni.

172.  @ Gość        czerwiec 2019
Nie polecam i odradzam !!! Firma po pół roku od wykonanej usługi notorycznie wysyła faktury z dopłatami że niby przesyłka była niestandardowa. Głównie chodzi o wagę paczek. Dla przykładu paczka ważyła 12 kg a wg Sendit 288 kg 🙂 , notorycznie zawyżane są przez nich wagi paczek jakie się nadaje – powołują się że niby to Firma kurierska robi weryfikację ale już nie potrafi Sendit przesłać dokumentów potwierdzających ten fakt .

Firma Sendit nie chce okazać dokumentów źródłowych na podstawie których wystawia te faktury z dopłatami – przesyła jedynie zestawienie ( zresztą wątpliwego pochodzenia ) i nic więcej. Próbuję do nich dzwonić – nikt nie odbiera tam telefonów. Naprawdę nie chcecie mieć problemów to nie korzystajcie z usług tej firmy. Na początku też byłam zadowolona ale niestety czar prysnął jak się pojawiły dopłaty – na szczęście ja też prowadzę monitoring swoich nadawanych paczek . Sprawę przekazałam na policję i do mediów . Odradzam współpracy z tą firmą !!!!

171.  @ kik         czerwiec 2019
Niestety firma bardzo nieuczciwa. Wystawia dodatkowe faktury za wykonaną już usługę, miesiąc po jej wykonaniu, reklamacje odrzuca bez podania racjonalnej przyczyny. Uzasadnienie odrzucenia reklamacji z przekroczeniem ustawowych terminów, adresowane nie do mnie… Kontakt z obsługą klienta fatalny, .łatwiej jest gadać z murem – odpowiadają formułkami, nie odnoszą się do argumentów. Ponadto firma przekazuje dane osobowe osobom trzecim, które dzwonią do mnie próbując wyłudzić mój adres zamieszkania… NIE POLECAM

170.  @ mlmpolska      maj 2019
w ciągu ostatnich 3 lat 2 razy nie wykonano usługi a reklamacje odrzucano i „zrzucono” winę na kurierów, a sami nie informują o problemach z przesyłką jak również pieniędzy nie zwracają. Nie polecam

169.  @ Azcom        maj 2019
Od pewnego czasu dostajemy cały czas dopłaty do faktur co wcześniej nie miało miejsca. My również od pewnego czasu zaczęliśmy ważyć i dokładnie mierzyć paczki aby uniknąć takiego procederu. Pomimo naszego ważenia i mierzenia i zapobiegawczo dodawania zapasu w kg oraz centymetrach przychodzą nam dopłaty. Dzisiaj dostaliśmy za paczkę ze stycznia 2019 🙂 .Żart i wyłudzanie pieniędzy bo kwota dopłaty nie mała. Ja po 5 m-cach nie mogą im udowodnić nic ale oni mnie też więc nie daruję im kolejnej dopłaty. Ostrzegam uciekajcie i nie ryzykujcie swoich pieniędzy.

168.  @ Arkadiusz     maj 2019
Oszukują i zawyżają wagę paczek , uważajcie i nie korzystajcie. Zmieniają wymiary i doliczają kosmiczne opłaty ze swojego wyimaginowanego kalkulatora

167.  @ Tommi84     maj 2019
Radzę trzymać się od SENDIT z daleka. Oszukują klientów na dopłatach do przesyłek twierdząc że paczki niestandardowe. Po kilku miesiącach wysyłają faktury z dopłatą do paczek wartości kilkukrotnie wyższej niż wcześniej wyceniona i pobrana opłata za wysyłkę paczki. Reklamacji nie rozpatrują twierdząc że nic nie mogą zrobić. Po kilku miesiącach od złożenia reklamacji przesyłają jedynie że można dochodzić swoich praw na drodze sądowej. Niestety zapłaciłem im za fakturę z dopłatą czego bardzo żałuje. Straszą ludzi windykacją. Z chęcią dołączę do pozwu zbiorowego przeciwko oszukańczej firmie SENDIT

166.  @ Joanna     maj 2019
Nie polecam, zapłaciłam za to żeby kurier przyszedł i odebrał 2 ciężkie paczki, żaden kurier się nie zjawił, w między czasie rozmawiałam z obsługą klienta sendit, dpd i z 5 kurierami. Moja reklamacja została nieuznana, mimo, że usługa nie została zrealizowana w całości. Sama musiałam zanieść paczki do punktu, a 2 paczki po 20 kg są dość problematyczne. Dlatego też serdecznie nie polecam, nie odpowiada mi to że płacę za coś co nie zostało wykonane.

165.  @ Jakub       maj 2019
Naprawdę niezły sposób (kolejny) sobie wymyślili na dymanie frajerów – jak kurier nie obierze paczki w umówionym terminie, to musisz anulować zlecenie i złożyć je jeszcze raz, tylko tego nieodebranego zlecenia nie możesz już reklamować, BO PRZECIEŻ JE SAM ANULOWAŁEŚ!!! Masjtersztyk!!

164.  @ DaRo     maj 2019
Na dłuższą metę nie polecam. W razie problemów migają się od odpowiedzialności. Reklamacje odrzucają z byle powodu. Formularz nadawania przesyłem ma wiele błędów które mimo uwag nie są naprawiane od dłuższego czasu. Często podczas nadawania przesyłek strona zawiesza się i wszystkie dane trzeba wprowadzać ponownie. Strata czasu. NIE POLECAM.

163.  @ Uka          maj 2019
Pragnę ostrzec jak działa firma sendit… wysyłamy paczkę (zmierzona i zważoną) płacimy i wysyłamy… następnie po miesiącu…dodatkowa opłata – jakieś 400% pierwotnej opłaty reklamacje – nierozpatrywane sprzedaż „długu” firmie zewnętrznej ostrzegam i już nie korzystam!!! sprawa zgłoszona do RPK i FK

162.  @ Consigliere          maj 2019
Firma porażka. Reklamacja która zgłoszona była we wrześniu 2018roku dopiero dziś miała swój finał (maj 2019). Firma celowo chyba prowadzi reklamację z Przewoźnikami na niekorzyść Klienta. Dopiero po kilku moich interwencjach reklamacja została uznana pomimo iż to sendit jest uprawniony do składania reklamacji wszystkim musiałem zajmować się ja. Każdy konsultant podawał inną wersję. Nie polecam. Allegro również już z nimi nie współpracuje co też o czymś świadczy.

161.  @ Kuba     maj 2019
Po raz drugi otrzymuję fakturę o dopłacie do przesyłki, przekraczającą kilkukrotność pierwotnej wpłaty…(która została wyliczona na podstawie dokładnie podanego wymiaru i wagi paczki). Reklamacje nie są uwzględniane…ważne żeby zapłacić…potem sendit milczy…ale nie w moim przypadku. Opłaca się samemu dowizić przesyłkę niż korzystać z usług tej firmy!! STANOWCZO NIE POLECAM!!!

160.  @ Witold     maj 2019
Przesyłka nadana kurierem fedex w 04 marca. 20 marca przesyłka wraca. 27 marca status zlecenie wykonano i firma sendit wystawia mi fakture na przesylke zwrotną. Towar zniszczony. Zero chęci rozwiazania konfliktu. Straszenie windykacją. Unikać jak ognia

159.  @ Biuro        maj 2019
Firma oferuje tanie koszty wysyłki. Niestety zarabia na dopłatach do paczek podobno niestandardowych i straszeniu Klientów windykacją. Obsługa Klienta JAKOŚĆ FATALNA. O wszystko trzeba się upominać. Pośrednik nie stosuje się do polskich przepisów prawa handlowego. Reklamacje nie są rozpatrywane, a klienci zwodzeni w czasie obietnicami i prośbami o cierpliwość.

W moim przypadku paczki wysłane we wrześniu 2018, dopłata 170 zł, reklamacja złożona w listopadzie 2018. Finalna „wymęczona” odpowiedz na reklamacje z maja 2019 : W odpowiedzi na powyższe, obecnie nie jesteśmy w stanie nic więcej zrobić. W zaistniałej sytuacji mogą Państwo dochodzić swoich praw na drodze postępowania sądowego. Nie dziwie się że allegro z nich zrezygnowało… NIKOMU NIE POLECAM TAKICH DOŚWIADCZEŃ Z TYM pośrednikiem.

158.  @ Kuba         kwiecień 2019
Sendit wysłał wezwanie do zapłaty za NIEWYKONANE zlecenie, pomimo wielu zgłoszeń, że nie doszło do realizacji zlecenia!! Zamówione materiały operacyjne zostały nadane na błędny adres. Brak możliwości przekierowania albo nawet chęci do wykonania przekierowania na prawidłowy adres.

157.  @ Cinneq      kwiecień 2019
JEDNO Z NAJGORSZYCH DOŚWIADCZEŃ! Dziwię sie jak takie firmy w ogóle mogą funkcjonować na rynku. Przesyłka przygotowana do nadania, kurier jej nie odbiera a firma przysła beztroskiego maila z informacją, że „Zauważyliśmy, że dla poniższych zleceń nie odebrano przesyłki”. Kompletnie ich nie interesuje co się dzieje po przejściu przez ich strony. Bezczelna baba na infolinii dokłądnie to mi powiedziała. Nie poczuwają się do żadnej odpowiedzialności. Jeżeli chcecie nadać przesyłkę róbcie to bezpośrednio w firmie kurierskiej. Oszczędzicie czas i nerwy!

156.  @ matiap       kwiecień 2019
Stanowczo odradzam! 02,11,2018, Odbiór zamówionej i opłaconej przesyłki (wymiary i waga podane z 1-2 cm/kg zapasem)- koszt 13,99 27,12,2018, otrzymałem żądanie dopłaty 69,95. Należność wpłaciłem przelewem. 03,01,2019,- złożona reklamacja Dziś mamy 24,04,2019, i nadal reklamacja nie została rozpatrzona! Dopominałem się kilka razy i nic. A wg prawa, reklamacja po 30 dniach od złożenia jest równoznaczna z zasadną. Jeśli chcecie wtopić i nigdy nie mieć pewności ile ostatecznie będzie Was kosztować wysyłka paczki, to tu macie taką szansę. A jeśli chcecie spokojnie i bezstresowo wysyłać paczki, to idźcie gdzieś indziej.

155.  @ Rafał         kwiecień 2019
Najgorszy pośrednik, nawet Allegro w końcu z nich zrezygnowało. Reklamacje – żenada, walka po kilka miesięcy. Dopłaty do paczek niby przeważonych, bez żadnych dowodów. Omijajcie z daleka

154.  @ nie sendit    kwiecień 2019
Przez wiele lat współpracowałem z tą firemką z poziomu kilku sklepów, ale musiał o się coś wydarzyć abym przekonał się jak nisko cenią sobie współpracę z Klientem. Wysłałem 3 paczki październik 2018, otrzymałem fakturę że podobno moje paczki były niestandardowe, złożyłem reklamację, wysłałem zdjęcia jak wyglądały I TAK JUŻ PÓŁ ROKU CZEKAM NA ODPOWIEDZ! Totalnie lekceważą Klienta zrzucając całą winę na podwykonawcę, straszą windykacją, a po zapłaceniu piszą że wstrzymali wszelkie dopłaty z tytułu kosztów dodatkowych. 🙂 Kłamią że ich dział prawny prowadzi rozmowy z PP.

Po kilku miesiącach „tych rozmów” cisza… Pisza że firma Sendit S.A. nie jest podmiotem rozpatrującym reklamację (w mojej opinii tylko bierze pieniążki za usługę i ma klienta w d…) TOTALNY BAŁAGAN I NACIĄGANIE KLIENTA NIE ZALEŻY IM NA WSPÓŁPRACY ALE NA OKRADANIU KONTRAHENTÓW I WŁASNYM INTERESIE. Kiedyś pisali: „proszę czekać 30 dni na odpowiedz” – teraz muszę się przypominać aby wkleili mi tylko informację „prosimy o cierpliwość…” i tygodnie ciszy TEN POŚREDNIK TO JAKIŚ ŻART !!!! NIGDY NIC WIĘCEJ JUŻ NIGDY Z TĄ PSEUDO FIRMĄ. Tylko patrzeć jak zamkną interes…

153.  @ mariusz_czechy        kwiecień 2019
Firma nie dotrzymuje ustawowoych terminów załatwienia reklamacji. Po zwróceniu im na to uwagi, zamykają proces reklamacyjny uważając że ich terminy nie dotyczą i wszystko jest w jak najlepszym porządku

152.  @ Agata         kwiecień 2019
Miałam 2 próby nawiązania współpracy z firmą SendIt.pl w listopadzie 2018r i kwiecień 2019. Niestety obie nieskuteczne. Kontakt z firmą jest fatalny!!! Dzwoniąc pod wskazaną infolinię czeka się ok 15 minut…a po wyczekanym czasie połączenie zostaje zakończone i tak można w kółko. Nie otrzymałam informacji na temat ich usług i nie zamierzam wysyłać pieniędzy w ciemno skoro pracownicy nie wypełniają swoich obowiązków. nie polecam nikomu-gdy będziesz miał problem z usługą wiedz,że nikt Ci nie pomoże. Każdemu odradzam.

151.  @ bolo       kwiecień 2019
UWAGA NA PRAKTYKI SENDIT OSZUSTY Doliczaja dodatkowe oplaty po czasie 3 miesiecy ze niby kara ze paczka(karton) tasma owinieta. Wysylka 15zl, 70zl KARA!!!!!!!!!!!!!! ZLODZIEJE!!!!!!!!!!!

150.  @ adrdro        kwiecień 2019
Czytając opinie innych klientów okazało się, że sam padłem ofiarą wprowadzenia mnie w błąd. Nie tylko sendit nie informuje klienta o tym, że nawet jeśli przewożnik naliczy dodatkowe opłaty np. +5zł za naklejenie taśmy OSTROŻNIE zamiast zwykłej szarej a potem przychodzi dopłata 100zł zamiast w/w 5zł, to jeszcze ich wielka pomoc prawna polega na najzwyczajnym w świecie przesłaniu mojej, samodzielnie napisanej reklamacji do przewoźnika oraz poinformowanie o odpowiedzi i jednocześnie W TRAKCIE procesu reklamacyjnego straszenie mnie windykacją, blokowaniem konta a w dniu przekazania mi informacji od przewoźnika, że reklamacja ponownie została odrzucona przekazanie mojego „długu” firmie windykacyjnej. Tak działa Sendit.pl

149.  @ Biuro     kwiecień 2019
NIGDY W ŻYCIU!!! Trzy przesyłki wartości 60 zł wysłane we wrześniu 2017, dopłata za „niestandard’ 170 zł. Reklamacja, zdjęcia przesyłek prośba o wyjaśnienie dlaczego ładowarka do telefonu ważyła 3 kg… TOTALNE LEKCEWAŻENIE I AROGANCJA , jednocześnie wniosek do windykacji i po wpłacie informacja:..mając na względzie dobro współpracy z Państwem, na czas wyjaśnienia sytuacji, wstrzymaliśmy dalszą procedurę rozliczeniową… PO CZASIE.

Czekam już prawie pół roku na rozpatrzenie reklamacji, upominam się co miesiąc (bo send nic nie napisze) co w mojej sprawie jest robione i otrzymuje :profesjonalną informację: Obecnie nie jesteśmy w stanie nic więcej zrobić. Podjęliśmy kroki, oczekujemy na stanowisko Poczty Polskiej. Prosimy Państwa o cierpliwość. ŻAŁOSNE. Już 2x pisali że uzyskali oficjalną opinię z kancelarii prawnej i nic z tego nie wynikło. NIE POLECAM, a WRĘCZ ODRADZAM!

148.  @ Roman     kwiecień 2019
Strona,ładna,przejrzysta z 20/30 % niższymi cenami za przesyłki u różnych przewoźników. Do wydrukowania etykiety po opłaceniu oczywiście wszystko wyglądało ok. Miał przyjechać kurier Poczty Polskiej – usługa Ekspres 24h ,między 11 -13 godz. O godz. 15:00 rozpocząłem interwencje w Sendit.pl ,nikt oczywiście nie odbierał poza bełkotającym w koło automatem.

Poczta Polska bez najmniejszego problemu starała się ponaglić,wyjaśnić sprawę, nie mając formalnie zlecenia od sendit.pl (aż wstyd pisać to -„pl”). Na drugi dzień – gdzie paczka miała już docierać do adresata,leży nadal u mnie ! W zakładce PRZESYŁKI W TRAKCIE REALIZACJI odsyłają do reklamacji w postaci kliknięcia ikonie której NIEMA. Sendit.pl olało mnie z góry na dół, cwaniaczki, zbić kasę i się przebranżowić a co !!! OMIJAJCIE Sendit.pl DALEKO !!!

147.  @ Żegnam chłodno     marzec 2019
Kolejny raz zamawiam przez sendit kuriera DPD z samego rana, dostaję informację, że odbiór paczki będzie np. 10-12 tego samego dnia, a kurier się nie pojawia! Lepiej i szybciej bym nadał paczkę Pocztexem Pocztą Polską.

146.  @ Patryk      marzec 2019
Przy pomocy tej firmy wysłałem 1 paczkę z 2. Etykieta jednej paczki nie była rozpoznawana przez przewoźnika i towar 2 razy zaginął. Natomiast jak już udało mi się wysłać inną paczkę i rzeczywiście dotarła na miejsce to po 2-3 miesiącach otrzymałem wezwanie do zapłaty za paczkę niestandardową. Pierwotnie zaoszczędziłem jakieś 3-5 zł a finalnie musiałem dopłacić ponad 60 zł. Reklamacja, którą rzekomo prowadzi firma utknęła.

Kontakt z klientem był fantastyczny, dopóki tyczył się szczegółów usługi i pomoc w obsłudze systemu. Natomiast od złożenia reklamacji to był koszmar. Odradzam szczerze tego pośrednika, lepiej nie żałować tylko kilku złotych niż liczyć na szczęście – że się uda. Typowy Janusz Biznesu w Polsce.

145.  @ bob     marzec 2019
Paczka zostaje wysłana, a po jakimś czasie (np. po miesiącu) domagają się dopłaty (wielokrotność pierwotnej ceny), bo niby przesyłka została „zweryfikowana” i okazała się „niestandardowa”. Błędne informację o przesyłce, np. zgubiona paczka przez inpost widniała cały czas jako „w trakcie realizacji”.

144.  @ jaa         marzec 2019
UWAGA NA PRAKTYKI SENDIT OSZUSTY Doliczaja dodatkowe oplaty po czasie 2 miesiecy ( 15zl wysylka , 60 oplata dodatkowa)

143.  @ Dariusz          marzec 2019
Nie polecam tej firmy Wysłałem paczki przez tą firme. Doliczyli dopłate po 60-70 zł do paczki ze niby nie standardowa. Po złożeniu reklamacji cisza Juz ponad 3 miesiące czekam na rozpatrzenie reklamacji i nic cisza z ich strony. A na infolinie sie dodzwonić to jakaś wielka masakra

142.  @ Biuro     marzec 2019
Jak wyżej – dopłata do niestandardowego wymiaru – przekroczenie gabarytów. KOPERTY Z DOKUMENTAMI!!!! KOPERTY!!! Walą dopłatę, bo w tym wypadku reprezentują DPD i muszą usługę refatkurować. Ale jak przesyłka jest nieodebrana 3 dzień z rzędu albo dostarczona po tygodniu, to wtedy oni już z DPD nie mają nic wspólnego, nie są stroną w sprawie i zamykają zgłoszenie (bo nawet nie uznają reklamacji za reklamację, żeby nie odpowiadać z KH, tylko traktują to jako „zgłoszenie”) i proszę się zgłaszać do DPD.

141.  @ Katarzyna     marzec 2019
Tak jak wiele innych osób ,naliczają dodatkowe kosztu nadania paczka warta 30 zł wysłana w kartonie i owinięta folią,a firma nalicza dodatkowe koszty ponad 50 zł ,byłam stała klientką i niestety rezygnuje z usług tej firmy ,robią ludzi w balona .Niby tania przesyłka 12 zł a po miesiącu trzeba płacić 57 zł.Nie polecam

140.  @ Marcin Reszka       marzec 2019
Normalnie wypełniłem formularz na stronie. Podałem faktyczna wagę i wymiar. Zgodziłem się na proponowaną cenę i zapłaciłem. Po 5 miesiącach wystawili dodatkową fv na ponad 50 zł i twierdzą, że paczka gabarytowo ważyła więcej niż faktycznie ważyła. Za taką cen e bym nigdy nie wysłał przez nich. Teraz straszą komornikiem. Zgłaszam sprawę do UOiK. To jest próba oszustwa. Mam powiedzieć klientowi po 5 miesiącach, że ma dopłacić 53 zł, bo sendit pewnie miał jakiś błąd w aplikacji.

139.  @ Przemek86         marzec 2019
Nigdy w życiu więcej! Temat powtarzamy wielokrotnie firma po długim czasie nalicza dodatkowe opłaty za nie standardowe przesyłki. Na co mam dowody że jest inaczej.sytuacja podobna jak u innych osób. Mam nagrania z monitoringu plus zawartość przesyłki na Fv. Naciagaja tak ludzi straszą komornikami. Ale to ich nagminne działanie. W sieci jest pełno takich przypadków. Nie przesyłają żadnych dokumentów na to że moja przesyłka jest nie standardowa, tylko że „przewoźnik tak twierdzi” Nikomu nie polecam!!! Kontakt telefoniczny prawie nie istnieje!

138.  @ Paweł      marzec 2019
Dramat ! Zamówiłem kuriera FedEx w poniedziałek, paczka po wielu telefonach do przewoźnika dotarła w piątek, czyli po terminie, no ale to oczywiście nie jest wina sendit tylko przewoźnika. Składam więc reklamacje tak jak mi zaproponował kosultant sentit (po 20 minutach oczekiwania na połączenie), wpisałem wnioskowaną kwotę rekompensaty, również tak jak mi polecił pracownik sentdit. Reklamacja została rozpatrzona pozytywnie pozytywnie i co? Otrzymałem 15 zł zwrotu, które zapłaciłem za przesyłkę 🙂

Na maila, że nie taka była wnioskowana kwota odszkodowania otrzymałem wiadomość ,,Szanowni Państwo, Za pośrednictwem serwisu Sendit.pl mają Państwo możliwość złożenia reklamacji na nieterminową realizację zlecenia, gdzie można ubiegać się o zwrot kosztów za usługę. Jeżeli chcieliby Państwo złożyć reklamację na utracone korzyści, takie zgłoszenie należy składać bezpośrednio u przewoźnika.,, To dlaczego kazano mi wpisać wnioskowaną kwotę odszkodowania? To dlaczego przewoźnik prosi o wysłanie reklamacji za pośrednictwem sendit? Ileż można czekać aż jakiś pracownik sendit odbierze telefon??? Omijajcie szerokim łukiem ten serwis, kradzież w biały dzień!

137.  @ marek       marzec 2019
tragedia mieszaja i myla powtorne zlecenia chora firma, musze jeszcze jedno zlecenie wykonac,ludziska omijacie ten sendit totalne dno i porazka lekko ujmujac

136.  @ Robert Sagadyn        marzec 2019
Nie wysyłam wielu przesyłek w ciągu roku – raptem ok 25 w ciągu roku co daje średnio dwie miesięcznie. Przez wiele lat korzystałem w usług pośrednictwa między innymi firmy Sendit. Przykładamy się do pakowania przesyłek. Zwykle są one zapakowane w folię bąbelkową, jeśli to niezbędne karton, a także ze względu na zawartość, przesyłkę zabezpieczamy z zewnątrz przed wilgocią stretchem. Na wierzchu oznaczone są listem przewozowym umieszczonym w firmowej koszulce przewoźnika który odbiera przesyłkę.

Niestety niedawno sendit wysłał mi informację że moja przesyłka, która z zewnątrz została zabezpieczona stretchem zakwalifikowano jako niestandardowa i należy dopłacić ok.14.50 zł – kwota niewielka jednak niesłusznie naliczona ponieważ przesyłka spełniała wszystkie kryteria przesyłki standardowej, tak samo jak wiele innych które wysłaliśmy wcześniej czy później – także korzystając z usług tego samego przewoźnika. Forma kontaktu BOK jest lekceważąca. Informacja o weryfikacji przesyłki została do mnie wysłana dopiero po 5 miesiącach od dostarczenia przesyłki. Pomimo złożonych przeze mnie wyjaśnień, włożonego trudu w dotarcie do informacji na temat zawartości przesyłki i sposobu jej pakowania, konsultant w ramach wyjaśnień wysłał zdjęcie kartonika – jako przykład poprawnego pakowania przesyłki.

Wybrany przeze mnie sposób do wyceny obejmował pakowanie w karton lub kopertę. Otrzymałem protokół w którym podano nr przesyłki i informację, że została ona zakwalifikowana jako niestandardowa – bez wyjaśnień, zdjęcia, czy informacji co odbiega od standardu chociaż jej wymiary nie przekraczały 20x20x10cm i 1kg. Firma zdecydowanie nie broni interesu klienta. Do tej pory nie miałem takiego problemu – zwykle korzystam z usług kuriera DPD, którego to sprawa też dotyczy, jednak w zależności od potrzeby korzystając z różnych pośredników. Być może firma Sendit za bardzo lekceważy interes klienta.

135.  @ marek     marzec 2019
tragedia, dzwonie po kilkanascie razy bez efektu, realizowanie platnosci trwa no wlasnie ile? czekam 3 dzien na zrealizowanie, kontakt email nastepnego dnia

134.  @ bolo       marzec 2019
Uwaga na praktyki SENDIT.PL!!!! Nadajesz paczkę na poczcię przez sendit. Pracownik nie zgłasza żadnych uwag, co do wymiarów, wagi czy zapakowania po czym…… Dostałem po dwoch miesiacac, wezwanie do zapłaty za uznanie dawno dostarczonej przesyłki za niestandardową. Kwota doplaty to +500% oplaty za przesyłke. Wg nowego regulaminu, paczka zapakowana w strecz a nawet nie idealny prostopadloscian jest niestandardem:)

133.  @ Mariusz        marzec 2019
Do jasnej cholery, czy Wy tam odbieracie telefony !? Dziadostwo, nie firma, unikać jak ognia !!!!!!!!!!!!!!!

132.  @ wkurzona       marzec 2019
1. zleciłam wysyłkę paczki we wtorek (dzisiaj mamy piątek), do dnia dzisiejszego kurier jej nie odebrał – firma FedEx. Od wczoraj próbuję się dodzwonić do sendit, żeby się wzięli za tą sprawę, łaskawie dzisiaj, po piątym telefonie, Pani odebrała i powiedziała, że jedyne, co może zrobić to złożyć zgłoszenie i musimy dalej czekać. Ale jak kasę z góry to wiedzą jak brać. Natomiast paczka nie odebrana przez tyle dni- umywamy rączki,nie nasza wina. FedEx odsyła do sendit, sendit do FedEx.

2. W styczniu wysyłałam kopertę z dokumentami. Koszt dostawy 15.39. Zapłaciłam. Po 2 minutach zorientowałam się, że źle wpisałam numer domu. Anulowałam paczkę. Dodałam kolejne zlecenie (z poprawionym adresem), zapłaciłam kolejne 15.39. Kurier zabrał przesyłkę, dotarła do adresata, zapłaciłam za nią 2 razy, ale myślę sobie- no nic, za gapostwo się płaci.

Dzisiaj, czyli marzec, sendit wysłało mi WEZWANIE DO ZAPŁATY na kwotę 15,39 za tą właśnie przesyłkę, którą opłaciłam już 2 razy!!!!!! Czyli łącznie za wysyłkę 1 zwykłej koperty z dokumentami Sendit zażyczył sobie ode mnie 46,17zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SERDECZNIE NIE POLECAM, nie są rzetelni, nie pomogą w rozwiązaniu problemu z Twoją paczką, wezmą kasę za nic i róbta co chceta!!!!!!!!!!!!!!!!!! ba, jak się okazuje, wezmą kilka razy kasę za tą samą przesyłkę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

131.  @ Olo2        marzec 2019
Też kiedyś byłem zadowolony ze współpracy z sendit. Ale musi sie coś wydarzyć abyśmy zobaczyli jak podchodzą do Klienta. Wysłałem kilka paczek przez pocztex we wrześniu 2018 i otrzymałem z sendit dopłatę 170 zł. Złożyłem reklamację, wysłałem zdjęcia paczek, piszę i pisze i nadal po upływie pół roku nie mam rozwiązanej sprawy. FATALNA JAKOŚĆ OBSŁUGI reklamacji w przypadku jakichkolwiek problemów. Moja wcześniejsza opinia była przedmiotem dialogu w ramach procesu OpiConnect. Sendit obiecał że zajmie się sprawą a po 2 tyg. sprawa została zamknięta bez odpowiedzi z wnioskiem że Strony nie osiągnęły porozumienia….

130.  @ oskarwawa     marzec 2019
Przesyłka zlecona nie została podjęta przez 2 dni (Pocztex). Przez 2h nie uzyskałem odpowiedzi z firmy czy przesyłka zostanie dzisiaj odebrana. Zleciłem przez UPS….

129.  @ Andrzej     marzec 2019
Wysyłka: zwykłe pudełko z plakatem w środku o długości 100cm i 5cm na 5cm. Wysyłka do Hollandi. Paczka wyceniona i opłacona za więcej niż 60zł na stronie Sendit.pl, usługa została zrealizowana a tu nagle przychodzi faktura 134 zl !! Dopłata za nie standardowy wymiar twierdzi serwis sendit.pl !! Ja nie wiem co Sendit uważa za niestandardowe?! Wystawienie faktur za takie coś to zwykła kradzież i oszustwo! Moim zdaniem to są oszuści ale ja im za wygrane nie dam i na tej opinii się też nie skonczy

128.  @ Kamil     marzec 2019
UWAGA NA TEN Serwis!!!!!!! To wielka porażka!!!!!!!!!!!!!!!! NIby reprezentuja klienta a nic nie moga zrobic w przypatku zagubienia,uszkodzenia,złej fv tylko czekaja na przewoznika który nie ma wyznaczonego terminu odp na roszczenia. w moim przypadku pomimo reklamacji,złej fv byłem skłany zapłacyc 5 ktortnosc koszów wysyłki , sciagaja windyacja za swoje błedy

NIE POLECAM NIKOMU.Czekam 3 miesiace na odp a serwis po upominanu sie o reklamacje zgłoszenia odsyła ja jeszcze raz do przewoznika i tam sie bawi z klienatami czeka jak Nam znudzi sie juz pisanie i domaganie sie swoich pieniadzy za zekome nieprzestrzeganie ich regulaminu .Sami sobie sa Panami a klient sie nie liczy……..

127.  @ Sebastian       marzec 2019
Szkoda się rozpisywać – potwierdzam ze od jakiegoś czasu jakość usług serwisu Sendit to dno , kiedyś standardem był odbiór przesyłek opóźniony o 1-3 dni, teraz przesyłki pod wyjechaniu z mojego magazynu nagle przybierały na masie i takim sposobem w ostatnich tygodniach otrzymałem fakturki extra na 3 000 zł . Polecam zamawiać usługi bezpośrednio od firm kurierskich , ponieważ jak sie okazało wcale nie jest drożej a i weryfikacje paczek są uczciwe ( 100 paczek wysłanych – brak dopłat) Sendit – 17 paczek – 8 dopłat. Skala sama mówi za siebie.

126.  @ Zbigniew     marzec 2019
Absolutnie odradzam korzystania z usług Sendit.pl po tym jak zawiodłem się po wysłaniu paczki za którą zapłaciłem 73,85zł a po miesiącu od wysłania przesyłki przysłali mi korektę faktury żeby dopłacić im 362,48zł. Odwoływałem się kilkukrotnie ,bez rezultatu ciągle odmowna decyzja,oraz dostawałem pisma od windykatora.Ostatecznie zapłaciłem tą kwotę tylko i wyłącznie bo nie mam już nerwów się z nimi siepać. Uważajcie!!!! to nie oczernianie tylko rzeczywistość.

125.  @ Chrystian          luty 2019
Jak wiele innych osób skusiłem się na niższe ceny u tego pośrednika. Niestety za niską ceną idzie fatalna jakość po-sprzedażowa a co za tym idzie – ja się czuję przez tą firmę po prostu oszukany. Podobnie (z tego co czytam opinie) jak wiele osób otrzymałem po kilku miesiącach od wysyłki przesyłki informację, iż firma kurierska (w moim przypadku DPD) naliczyła koszta dodatkowe, o których według DPD Sendit wiedział już dzień po nadaniu paczki, zaś według Sendit DPD nie przekazało takiej informacji od razu.

Reklamacja i wezwanie do przedłożenia protokołu z pomiaru/oględzin paczki dokonanego bez mojej obecności oczywiście bezskuteczna gdyż firma Sendit kopiuje regułkę z regulaminu DPD co mogło spowodować uznanie paczki za niestandardową. Konkretów brak! Wyjaśnienie czegokolwiek telefonicznie jest niemożliwe. Firma DPD również nie zamierza niczego wyjaśniać, ponieważ według nich stroną jest Sendit. Przykre, że firma o wyrobionej marce zaczęła „zarabiać” pieniądze w taki sposób. Nie polecam i ostrzegam!

124.  @ Rafał          luty 2019
Również dostałem dopłatę za paczkę foremną, o odpowiedniej wielkości, która ważyła 17kg, a według faktury Sendit mam dopłacić do paletowej bo ważyła 37kg co jest kłamstwem. Są na tyle bezczelni, że pomimo reklamacji w toku, przysyłają upomnienie i straszą windykacją! Jak widać po komentarzach jest to jakoś stosowana przez nich praktyka, może nachapią się jak najwięcej bo znikają z rynku??

ODRADZAM KORZYSTANIE Z SENDIT – paczki o wielkości nie przekraczającej dopuszczalnych rozmiarów i mieszczące się w zakresie wagowym, są po PÓŁ ROKU od nadania rzekomo zmieniane na paletowe i przychodzi dopłata 500%, z którą dyskutować nie można, bo Pani od windykacji Sendit twierdzi podczas rozmowy „to jest słowo przeciwko słowu, ale fakturę ma Pan zapłacić” UNIKAĆ!!!

123.  @ Karolina     luty 2019
Nigdy więcej! Paczka wyceniona i opłacona na stronie Sendit, usługa została zrealizowana przez DPD i nagle przychodzi faktura – dopłata za przeważenie przekraczająca 200krotnie wartość usługi. Kpina! Jeśli z wymiarów wynika inna waga gabarytowa, to na stronie z kalkulatorem opłat powinna pojawiać się taka informacja, aby klient miał wybór. Taka praktyka obnaża całkowitą nieuczciwość pośrednika – Sendit. Żenujące maile, odsyłanie miedzy BOK a reklamacjami DPD, straszenie windykacją… Całkowicie nie polecam!

122.  @ p.gda     luty 2019
Odpowiedź do tego poniżej: 1. Zadeklarowałem paczkę do 30 kg, która WAŻYŁA MAX 15kg żeby nie było( w środku obudowa komputera). Wymiary 60x50x40 2. Dokument o przeważeniu z firmy DPD WYGENEROWANY AUTOMATYCZNIE o wadze: WAGA PALETY 32,799999999999997 co to za waga że waży z taką dokładnością? ( jubilerzy takiej nie mają) Musiał bym dorzucić 20 kg kamieni do tej obudowy. 3. Wystawiliście na mnie fakturę windykacyjną 171,21zł za nim reklamacja nie została rozpatrzona. 4. Ilość osób niezadowolonych jest dość spora. 420 pozytyw 20 neutral 125 negatyw Co trzeci wasz klient jest niezadowolony, na allegro dostalibyście blokadę konta.

5. Jeśli macie problem z przewoźnikiem DPD i nie potraficie od nich wyegzekwować rzetelnych raportów ze zdjęciem paczki i stworzeniem raportu przez pracownika jak robi to UPS czy DHL. I przez nich dostał bym 120 negatywów. To bym się 5 min nie zastanawiał i korzystał z usług innych firm. I podziękował firmie DPD za 120 negatywów i zakończył współpracę. 6. Ilość wysłanych maili do was i firmy DPD aby wyjaśnić sprawę min 20szt Dodzwonić się do was próbował około 30 razy udało mi się raz porozmawiać.

7. A wezwanie do zapłaty dostałem takie samo jak inni użytkownicy. Na postawie dokumentu z automatu o przeważaniu paczki firmy DPD. Na podstawie ,którego wystawiliście fakturę na 171.21zł 8. Jak sami przyznaliście po długiej wymianie maili ,że jest błąd w dokumencie DPD napisane paleta za ,którą chcieliście zapłatę. A tak naprawdę nikt palety nie wysłał, nie przewiózł ani nie dostał. Tylko paczkę max 15kg. 9. Wysyłałem różnymi kurierami i firmami i nigdy takich numerów nie miałem tylko u Was.

WEZWANIE DO ZAPŁATY DOSTAŁEM PO 7 MIESIĄCACH OD WYSYŁKI PACZKI CIEKAWE CZY PO 2 LATACH NIE DOSTANE NASTĘPNYCH WEZWAŃ DO ZAPŁATY. ZA NIBY PRZEWAŻENIE PACZKI Stracony czas i nerwy i pieniądze.

121.  @ Olo       luty 2019
Firma dba WYŁĄCZNIE o własne interesy pośrednika. Sprzedałem we wrześniu 2018 trzy ładowarki do telefonów za pobraniem na allegro. Wysłałem trzy paczki i okazało się że są są niestandardowe, miały podobno po 3, 3 i 5 kg. Obsługa FATALNA Mamy marzec 2019 i nadal czekam na rozpatrzenie reklamacji. Straszony windykacją musiałem dopłacić 170 zł kary. Wartość 3 paczek 80 zł. Pomimo wysyłanych zdjęć, opisów, linków do aukcji, czekam i czekam.

Wysyłam zdjęcia paczek i po 7 dniach otrzymuje info że mam czekać kolejne 30 dni. Po miesiącu że sendyt monitoruje sprawę i TAK MOŻNA W NIESKOŃCZONOŚĆ! Na koniec przewoźnik napisze że nie może już po takim czasie zweryfikować podanych informacji.

120.  @ p.gda         luty 2019
Też zostałem oszukany przez firmę Sendit. Paczka miała 15kg. A oni napisali ,że wysłali paletę. Taka sama sytuacja niby przeważona paczka. Będę nagłaśniał sprawę w mediach gdzie się da. DOPŁATA 200zł Usuwajcie konto z Sendita bo po 6 miesiącach dostaniecie dopłatę 200zł od której nie można się odwołać. Reklamację można złożyć ale nic to nie daje. Przyślą fakturę windykacyjną na 200zł. Precz z oszustami.

119.  @ kspr      luty 2019
Podobnie jak inne osoby mam problem z tą firmą, gdyż naliczyła sobie dodatkową opłatę 500% większą od normalnej, już po realizacji usługi. Jeśli paczka jest niegabarytowa powinienem być o tym informowany w momencie oddawania paczki na poczcie, a nie po fakcie. Sprawa zgłoszona do UOKiK. Wszystkich w podobnej sytuacji proszę też o zgłoszenia do UOKiK gdyż tylko jeśli problem dotyczy większej liczby osób urząd zajmie się sprawą. Sprawę dodatkowo skierowałem do Urzędu ochrony danych osobowych gdyż zabroniłem przekazywania moich danych firmom trzecim, a mimo to zewnętrzna firma windykacyjna otrzymała moje dane.

118.  @ Patryk       luty 2019
Zdecydowanie odradzam korzystanie z usług tej firmy. Przez kilka lat było dobrze a od kilku miesięcy notorycznie spływają polecenia horrendalnych dopłat za podobno niestandartowe przesyłki które wysyłałem wiele miesięcy temu. Najśmieszniejsze jest to że zawsze wysyłam paczki poprzez Pocztex48 czyli muszę osobiście je dostarczyć do danej placówki gdzie pani w okienku ją waży, mierzy oraz ocenia kształt i opakowanie. NIGDY nie było zastrzeżeń. A tu nagle proszę, jednak coś nie grało.

W takim przypadku, zgodnie z artykułem 48 prawa przewozowego powinienem zostać o takim fakcie powiadomiony i wezwany na sortownie do komisyjnej weryfikacji przesyłki co oczywiście nigdy nie miało miejsca, paczki były przyjmowane i przekazywane do odbiorcy po czym oczywiście nue ma już jakuejkolwiek możluwości weryfikacji problemu. Odpowiedz na moje reklamacje jest zawsze taka sama, jest nią przesłanie regulaminu przesyłek pocztowych, wszelkie prośby o wyjaśnienie co się nie zgadzało w przesyłce, dlaczego została uznana za niestandartową pozostają głuche.

Sendit wystawia fakture z terminem zapłaty nie czekając na rozpatrzenie reklamacji, następnie blokuje konto i przekazuje sprawę do windykacji. Ja oczywiście płacić nie mam zamiaru i spokojnie czekam na ewentualny wyrok sądu który według znajomego prawnika może być dla mnie wyłącznie korzystny. Myślę ponadto że czas zainteresować tą sprawą Rzecznika Konsumentów i UOKiK bo jest to ewidente stawianie się w pozycji monopolisty, klient nie ma nic do gadania, ma zapłacić i koniec. Myślę że czas też założyć pozew zbiorowy przeciwko firmie Sendit, jeśli takowy powstanie chętnie do niego dołączę.

117.  @ Michał        luty 2019
Z serwisu SENDIT korzystam od wielu lat. W grudniu 2018 zaczęły się problemy – wysłałem przesyłkę za pośrednictwem Poczty Polskiej (*wymiary zgadzał się z zamówieniem*), Poczta Polska doliczyła dodatkowe koszty za niestandardowy wymiar (pomimo, ze wymiary zgodne z dopuszczalnymi etc) w kwocie 78zł. Odwołąlem się bo wiedziałem, że mam rację. Od 28 grudnia 2018 czekam na odpowiedź Poczty – bez skutku, SENDIT wysyłą im ponaglenia – bez efektu.

Wystosowali wobec mnie windykację, zablokowali konto na SENDIT … zapłąciłem dla świętego spokoju – pieniędzy pewnie nie odzyskam ale widzę, że takie zachowanie jest NAGMINNE !!! Szkoda, bo nie miałem problemów w DPD, UPS, Feedex za pośrednictwem SENDIT, jedynie w przypadku Poczty POlskiej pojawiły sie problemy – co mnie MOCNO ZRAZIŁO ……

116.  @ Marek     luty 2019
Za zgubiona paczkę o wartości 150zł, dostałem zwrot zaledwie 2/3 poniesionych przeze mnie kosztów. Poziom obsługi klienta poniżej jakiejkolwiek krytyki. Na pewno nie skorzystam z usług tej firmy nigdy więcej.

115.  @ kill649        luty 2019
Współpracuje z Sendit od samego początku. Gdy dawno temu pojawił się na allegro. Ale jak stare dobre przysłowie mówi. Nie ważne jak zaczynasz a jak kończysz. Zgodnie z informacją złożoną droga reklamacyjna zaczynam spełniania swoich wytycznych. Pierwsza jest przestroga dla innych. Dopóki jest dobrze to problemu ogólnie nie ma. Może zawieść firma kurierska. Nie odbierze paczki. Tutaj Sendit nie jest winny. Wszelkie sprawy związane zamówieniem kuriera, opłatami i listami przewozowymi bez problemu Jednak w grudniu zachciało mi się korzystać z kuriera poczty Polskiej.

List przewozowy nr EE703875395PL Przesyłka wielkości opakowania Raffaello. Waga przedmiotu około 850 gram. Na liście wpisane, że 1 kg. Przesyłka odebrana, dostarczona. Odbiorca zadowolony. Po jakimś czasie przychodzi informacja o dodatkowej opłacie za niestandard. Dokument z poczty mówi o deklarowane wadze 1kg. A po zweryfikowaniu przez pocztę polską waga przesyłki to 1kg….zero komentarza. Okres świąteczny to pewnie za dużo piją. Zero dokumentów finansowych z poczty o kwocie jaką był obciążony Sendit. Uważam, ,że kwota ~ 67 zł to zdecydowanie za duża dopłata jak już by musiała mieć miejsce.

Reklamacja złożona do Sendit 28/12/2018 i przesłana do przewoźnika 02/01/2019. I mimo pilnowania przez moją osobę sprawy to olewnictwo jest pełną mordą. Jakieś korpo kopuj wklej tylko.Ponaglenia. Sprawa do chwili obecnej nie rozwiązana. Minął ustawowy okres 30 dni kalendarzowych. I nawet, jeżeli Sendit występował w moim imieniu to reklamacja jest ZASADNA! Dla przypomnienia: Przepisy Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014. 827) Art. 7 a. 1. Art. 7a. 1. Jeżeli przepisy odrębne nie stanowią inaczej, przedsiębiorca jest obowiązany udzielić odpowiedzi na reklamację konsumenta w terminie 30 dni od dnia jej otrzymania.

Nadmieniam, że zgodnie z powyższą ustawą, jeżeli przedsiębiorca nie udzielił odpowiedzi na reklamację w terminie, o którym mowa w ust. 1, uważa się, że uznał reklamację I mogą sobie być wewnętrzne regulaminy firmy. Ustawa jest jednak ponad przepisy firmy! Z racji, że teraz dochodzi zabawa w straszenie w firmą windykacyjną. To informuje z przyjemnością o następnym kroku. Który jest złożenie zawiadomienia do prokuratury o możliwym popełnieniu przestępstwa. Czym według mnie jest wyłudzanie pieniędzy za usługi niewykonane.

Oczywiście Urząd Ochrony konsumentów też otrzyma właściwe powiadomienie. Przy tak dużej ilości tuta j tego typu komentarzy. Myślę, że czas zrobić z tym porządek. I właśnie dochodzimy do meritum. Szkoda mi, że tak kończymy współpracę. Bo uważam, że klasę się pokazuje nie jak bierze się tylko kasę ale w potrzebie. Pomagając swoim użytkownikom. Nie każdy oszukuje.

114.  @ Edyta M         luty 2019
Szczytem bezczelności jest to, że sendit umywa ręce od reklamacji. Nie rozumiem jednego, skoro korzystałam z jego usług wybierając pocztę polska, to on jako zleceniodawca powinien za wszystko odpowiadac a nie poczta polska. Reklamacja zlozona 2 stycznia i do tej pory nie ma odpowiedzi poczty polskiej a sendit wystawia fakture i straszy windykacja na kwote 65zl.

113.  @ Edyta M.       luty 2019
Po raz pierwszy i ostatni przesyłam coś przez tą firmę kurierską. Obsługa na możliwie najniższym poziomie. Wysłałam paczkę przez sendit przewoźnik poczta polska, która to naliczyła mi niesłusznie dodatkowe opłaty z powodu złego gabarytu. Osobiście ją pakowałam jak już wiele innych i wiem, że błędu nie popełniłam. Sam sendit domaga się zwrotu za naliczone opłaty pomimo tego, że mija termin ponad miesiąca na złożoną przeze mnie reklamację. Jestem rozczarowana tą firmą. I nigdy więcej już nie skorzystam z ich usług. Dla mnie dno totalne.

112.  @ Jerzy Maliniak        luty 2019
KATASTROFA. Moja paczka podróżowała do Francji ok.4 tygodni (DPD). “Szczęście” było krótkie, bo dotarła miazga. Rozbite wszystko ,co mogło się stłuc (mimo zapakowania w kilka warstw folii bąbelkowej, zniszczone książki (ponaddzierane). Najpierw tłumaczono, że oderwał się list przewozowy, potem, że może było podejrzenie, że paczka zawiera jakieś rzeczy zabronione. (została jeszcze w Polsce rozpakowana i „zapakowana” ponownie). Ale nie, dotarło „wszystko” (jako miazga). W ramach reklamacji sendit.pl każe odbiorcy (sic!) spisać protokół z kurierem, a potem tenże protokół dołączyć do reklamacji. Odbiorcą jest obdarowany obcokrajowiec. Fajne? KATASTROFA.

111.  @ Janusz     luty 2019
Przesyłka nadana zgodnie ze zleceniem i opłacona prawidłowo. Po dłuższym czasie naliczone dodatkowe opłaty nie mające żadnych podstaw. Dodatkowa kwota kilkukrotnie większa niż przy składaniu zlecenia. Windykacja fikcyjnej należności i zablokowanie konta. Na rozpatrzenie reklamacji nie doczekałem się mimo iż minął ustawowy termin 30 dni. Nie polecam i nigdy już nie skorzystam z usług tego pośrednika .

110.  @ jason     luty 2019
Niestety proces reklamacyjny to jedna wielka tragedia odradzam wysylanie czegokolwiek przez ten serwis jezeli to delikatna rzecz

109.  @ klient     luty 2019
Infolinia praktycznie nie działa. Największe schody zaxzynają się podczas reklamacji lub jeżeli coś nie działa. Dramat

108.  @ Consigliere       luty 2019
Nigdy w życiu. Paczka zaginęła i zero pomocy ze strony serwisu sendit. Nie da się dodzwonić, na maile odpisują zdawkowo. Żenada. Nie polecam

107.  @ Krzysztof     luty 2019
Omijajcie szerokiim łukiem Ostanio zamówiona przesyłka na sendit.pl – Poczta Polska kurier Czekam dwa dni, wreszcie kurier dzwoni , że nie przyjedzie, bo nie opłaca mu się przyjeżdzać po tę jedną przesyłką Żenada do kwadratu !

106.  @ Michał          luty 2019
Uważajcie na tę firmę. Po kilku miesiącach (!) od przyjęcia, wykonania i rozliczenia usługi potrafią przysłać fakturę korygującą na kwotę 5-6 razy (!) wyższą niż początkowy koszt, pisząc o rzekomym „przeważeniu”, czyli nadaniu przesyłki niewymiarowej. Oczywiście w momencie odbioru przesyłki nikt nie stwierdził i nie odnotował żadnych nieprawidłowości i przyjął ją bez zastrzeżeń. Późniejsze dochodzenie swoich racji kończy się na niczym, bo dodzwonienie się do nich jest niemożliwością, a firma przesyła jakieś nic nie znaczące tabelki z systemu stwierdzające domniemane „przeważenie” (Czy ktoś na moich oczach zmierzył tę paczkę?

Poinformował o przekroczonym gabarycie, zanim zwiększył ustaloną cenę 5-krotnie?!). Wyobraźcie sobie sytuację, że nadajecie przesyłkę na poczcie i nie wiecie ile ostatecznie za nią zapłacicie, a pani w okienku mówi wam, że za 3 miesiące może przyjść jakiś „domiar” zależny od czyjegoś widzimisię. Jeżeli lubicie takie niespodzianki, to korzystajcie z ich usług.

105.  @ serwis          luty 2019
Firma porażka – nigdy nie można się dodzwonić. Olewają reklamacje

104.  @ Consigliere    luty 2019
Brak możliwości wykupienia opcji ostrożnie w tej firemce powoduje że tracimy możliwość uzyskania odszkodowania za uszkodzenie paczki. Nie polecam nikomu. Omijajcie szerokim łukiem

103.  @ DAREKTV     luty 2019
MUSIAŁEM POWTARZAĆ ZAMÓWIENIE KURIERA I DWA RAZY PŁACIĆ PONIEWAŻ WYSKOCZYŁ „błąd przyjęcia zlecenia przez operatora” Ciekawe kiedy doczekam się zwroty zapłaconych pieniędzy

102.  @ Consigliere        luty 2019
Najgorszy pośrednik. Chętny do brania pieniędzy a jeśli przychodzą reklamację to nic nie robi. Nikomu nie polecam i przestrzegam 🙂

101.  @ Skyline1         luty 2019
Samo zamawianie kuriera przebiega dosyć sprawnie Ale to system obsługuje. Dobrą firmę poznaje się w tedy kiedy klient ma problemy i trzeba pomocy obsługi klienta. Tutaj takiej nie ma Dodzwonić się do firmy jest nie możliwe. Po zagubieniu mojej paczki zabrałem się za reklamację i tutaj zaczynają się schody milion dwieście dokumentów zawsze czegoś brakuje jeszcze to jeszcze tamto mimo że już zostało to im wysłane. Miesiąc trwa przyjmowanie reklamacji później miesiąc ma firma kurierska na rozpatrzenie i następnie miesiąc na ewentualny zwrot przyznanych kosztów. 3 miesiące trzeba się bujać.

100.  @ Mag     luty 2019
Kto jeszcze złożył reklamacje na zaginięcie paczki. Złożyłam reklamacje 3 stycznia i do dnia dzisiejszego w trakcie przyjmowania. Przeciągają i już mam powoli dość. Teraz dowiaduje się że druga paczka też zginęła… Jak u was to było. Ktoś dostał pozytywne rozpatrzenie???????

Sendit opinie

99.  @ yvy      styczeń 2019
Jeśli wyślecie przesyłke przy pomocy strony firmy Sendit nie wiecie nigdy czy za pół roku czy za rok czy moze za 2 miesiace dostaniecie dopłate. i w sumie nie wiadomo za co . Opis jest lakoniczny i nie zawiera żadnych konkretnych dowodów . A jak udowodnicie ze było inaczej ? że wasza przesyłka spełniała wymogi przesyłki standardowej – otóż NIGDY nie udowodnicie. Nawet jak fotografujecie swoje przesyłki to nikt tych zdjęć nie uzna . Dopiero przed sadem możecie dochodzic swoich praw Złożycie reklamacje i co z tego? W trakcie toczenia się procesu reklamacyjnego nękaja Was wezwaniami do zapłaty. Odpowiedzi w procesie reklamacyjnym są formalnoscią .

ZBYWANIEM KLIENTA !! żeby odrzucić reklamacje. oczywiste dowody sa dyskwalifikowane i nie ma z tym dyskusji. bo Sendit w tym procesie nei jest strona tylko przesyłaczem dalej Niczego nie udowodnicie i nie wywalczycie w reklamacji . CZYTAJCIE OPISY NA STRONACH – sa dziesiątki ludzi nabitych w butelke w ten sposób!!! Faktury przychodza nawet i po roku i 2 latach !!! NIe warto !!! – bezpośrednia wysyłka w firmie która prowadzi swój punkt i odbiera od Was przesyłki daje duzo większa pewnosc że taka sytuacja sie nie zdarzy a cena podobna .

NAPRAWDE WIECEJ WART ŚWIETY SPOKÓJ !!! JA JUŻ NIGDY NIE SKORZYSTAM Z USŁUG TEJK I PODBNYCH IM FIRM. TO naciagacze Tak miałam ja. czytam te wyjasnienia sendit i to jest MYDLENIE OCZU !!!. Firma notoru

98.  @ ashiva         styczeń 2019
Przesyłka opłacona 15.12. 2018 i od tego momentu zaczynają się „schody”. Kontakt z firmą Sendit żaden (ani telefoniczny, ani mailowy). 20.12. zgłosiłem, że przesyłka nie dotarła-brak odpowiedzi.25.01.2019 złożona reklamacja i odpowiedź 30.01 z prośbą o wypełnienie załączników, które były wypełnione już przy zgłoszeniu reklamacyjnym. To jakiś koszmar.

97.  @ yvy     styczeń 2019
Odradzam wszystkim współpracę z firmą Sendit. i przestrzegam przed współpracą . Po 3 miesiącach przysłąli fakturę za niby niestandardowa przesyłkę która niby wysłaliśmy za posrednictwem poczty. Nie potrafia udowodnić co było „niestatndardowe” w przesyłce. Za to przekazali bezprawnie (bo niezgodnie z RODO) dane osobowe do firmy windykacyjnej Docelowo powiedzieli bo przedstawiliśmy zdjęcie przesyłki że krawędzie w pudełku były nierówne . No moze i były . odsyłaliśmy towar do reklamacji i poczta być moze uszkodziła po drodze krawędzie opakowania . !! Żenada !!.

Podczas całego procesu reklamacyjnego ograniczają sie do cytowania bzdurnych odpowiedzi z poczty . żadnego własnego zaangażowania w proces tylko: wysłaliśmy reklamacje i potem Poczta odpowiedziała ….. i w kółko domagają sie dopłaty tylko nie potrafią udowodnic w sumie za co . Dodatkowo pomimo niezakończonego procesu reklamacyjnego domagają się zapłaty

96.  @ Marcin        styczeń 2019
Niestety Sendit nie słucha swoich klientów, ignoruje i nie rozwiązuje zgłaszanych problemów. Kwestia nieczytelnych kodów kreskowych dla przesyłek Pocztex zgłaszana była już daaaawno i nic się w tej sprawie nie zmieniło. Etykiety drukujemy na przemysłowej drukarce Zebra, z żadnymi innymi etykietami nie ma problemu, a z Poczteksem z Senditu tak. Efekt jest taki, że nadając przesyłki w placówkach pocztowych trafiamy na stanowiska, gdzie nie można zaczytać kodu z etykiety. Wszystko zależy jaki czytnik znajduje się na stanowisku – jedne modele zaczytują, inne nie.

95.  @ Barszczp         styczeń 2019
Firma wzywa BEZPODSTAWNIE wezwania do zapłaty za nad kilogramowe paczki. W momencie zgłoszenia reklamacji brak możliwości rozwiązania problemu. Poziom obsługi fatalny. Brak protokołu z przeważenia paczki. Firma wystawia faktury 6 miesięcy po odbiorze paczki. Brak kompetentnych pracowników.

94.  @ Consigliere       styczeń 2019
Po wysłaniu paczki problem z reklamacją. Ubezpieczenie, które nie działa gdyż nie ma opcji wykupienia „ostrożnie”. Bubel

93.  @ pwprzemek        styczeń 2019
Paczka wysłana za pobraniem barak paczki i brak gotówki , paczka u klienta w domu korzysta z mojego sprzętu , klient odebrał od kuriera dokonał płatności , a ja nie mam ani gotówki ani paczki , paczka widnieje ze jest w sortowni , nikt nie umie wytłumaczyć tego , jezeli jest w sortowni to dlaczego klient używa już mojego sprzętu , wiec nie mam ani paczki ani gotówki , klient ma sprzet w domu a paczka niby w sortowni, po zwróceni uwagi otrzymałem wiadomość ze nie mają nadwyżki gotówki , oszustwo w biały dzien

92.  @ ANDRZEJ     styczeń 2019
czasami gdy paczki nie sa dostarczone przez kuriera… trzeba płacic ponownie za rzekoma paczke zwrotna , i nie mozna wyegzekwowac zwrotu pieniedzy za nie dostarczone paczki lub za paczki nie dostarczone w terminie

91.  @ Robert    styczeń 2019
Poziom obsługi fatalny. Nie polecam nikomu tej firmy.

90.  @ Sylwia      styczeń 2019
Potwierdzam wszystkie negatywne komentarze dotyczące tej firmy, pozytywne chyba wystawiają sobie sami. Obsługi klienta praktycznie nie ma, reklamację sami sobie odrzucają, prawdopodobnie nawet nie wysyłają ich do przewoźnika, opryskliwość i bezczelność konsultantów, jednym słowem DRAMAT.

89.  @ Aiwani       styczeń 2019
Po kilku miesiecach przychodzą opłaty dodatkowe za dawne paczki. Reklamację za zniszczona paczkę daremny trud, kontakt żaden przez infolinię, kurier albo przyjdzie późno albo wcale. Poziom obsługi mailowy arogancki… Tylko dlaczego że mają pocztę polską korzystam, nic poza tym nie przemawia za nimi.

88.  @ Piotr    styczeń 2019
Po raz kolejny zamówiłem kuriera na tej platformie ( i ostatni), niestety to jakiś żart, czekam 3 dni na odbiór przesyłki i muszę tłumaczyć się klientowi, ostatnio opowiadali bajki o dużym ruchu przed świętami – teraz chyba już jest ruch przed kolejnymi !!!. Ta firma ma jakieś kłopoty z zamawianiem kurierów ( może płatności) bo znalazłem konkurencyjną platformę i kurier dotarł zgodnie z zamówieniem – ten sam !!!!!! Odradzam jeśli ktoś chce mieć spokój

2018

87.  @ Jacek J         grudzień 2018
Przyznam szczerze ze mocno mnie zastanawia ta firma. To już drugi taz kiedy po zleceniu kuriera przez sendit on sie po prostu nie pojawia, nie ma kontaktu z sendit przez infolinie, nie odpisują na e-mail a wygenerowane są w nieprawidłowy sposób i się złe drukują . Będę obserwował jak długo firma sobie pojawi z taka ignorancja w podejściu do klientów zwłaszcza w dobie „social media”, gdzie tego typu zachowani rynek i klienci szybko weryfikują. Nie polecam to mało – przestrzegam !

86.  @ Alic          grudzień 2018
Szkoda życia. Za dużo czasu stracone na niezwykle proste czynności . I nawet nie zainteresowali się moją pomocą.

85.  @ Olga     grudzień 2018
Dwa dni bezskutecznego oczekiwania na kuriera i ani słowa przepraszam. Kontakt beznadziejny, pan z infolinii poradził mnie samodzielnie dostarczyć przesyłkę do punktu odbioru. Czekam na zwrot gotówki. Ostatni raz korzystam z sendit. Nie polecam

84.  @ Piotr    grudzień 2018
Firma która za nic nie odpowiada, nie realizuje zleceń, pobiera pieniądze, oszukuje klientów

83.  @ Ola        grudzień 2018
TRAGEDIA! Rozumiem okres przedswiateczny, ale skoro sobie nie radzicie to może czas zmienić profesje? Zacznijcie szanować klientów, od rana nie da rady się dodzwonić. Kilka dni czekania na kuriera i cisza! Skoro wiecie, że nie wyrobicie się z odbiorem i dostarczeniem przesyłek, to czemu brak jest jakiejkolwiek informacji o tym na Waszej stronie oraz przy nadawaniu przesyłki? Przecież, to nie mój problem… Ja nadaje na daną godzinę i dany dzień, opłacam i oczekuję rzetelności, skoro nikt mnie nie informuje, że nie wiadomo kiedy Pan po przesyłkę się pojawi. Żenada…

82.  @ Maciej         grudzień 2018
Masakra, w sytuacji awaryjnej, chodzilo o weryfikację konta konta odbiorcy przesylki za pobraniem, nie dalo sie dodzwonic do firmy, a na mailae nie zadnej odpowiedzi. Nie wyobrazalne a jednak mozliwe z sendit !!! Przez firme send it nie doszlo do bardzo waznej dla mnie transkacji. Niebotyczna ignorancja !!

81.  @ Kazimierz      grudzień 2018
Nie można dodzwonić się na infolinię – odpisują po kilkudziesięciu godzinach.. Fajna usługa, ale do dopracowania…

80.  @ Krzysztof       grudzień 2018
Korzystam tylko dlatego, bo nie znam innego pośrednika, który ma w ofercie Pocztę Polską. Poza tym odradzam. Jak nadaję kurierem to korzystam z innego serwisu, który działa o niebo lepiej. Listy przewozowe nie przychodzą, właśnie zleciłem ponownie paczkę, bo chcę nadać przed wyjazdem w weekend, ale cisza – żaden z dwóch listów przewozowych nie przyszedł mailem, a na stronie nie da się go wygenerować, pomimo statusu „wygenerowano list przewozowy”.

Znowu będę musiał wypełniać ręcznie na poczcie i prosić się o zwrot kasy z sendit. Obsługa klienta nic nie pomoże w razie zawalenia sprawy przez przewoźnika. Pomimo, że to sendit jest stroną umowy nie złożą reklamacji i w żaden sposób nie pomogą jak kurier np się dwa dni z rzędu nie pojawia – miałem kilka takich przypadków. Kontakt z nimi jest, ale nic nie daje. Także nie polecam.

79.  @ Piotr        grudzień 2018
Od marca 2018 na 59 zleceń 10 wykonanych niezgodnie z uporczywie – mimo wielokrotnych uwag i reklamacji -utrzymywaną ofertą wyboru godzin odbioru przez DPD. Dwukrotny brak maila z zapłaconymi listami przewozowymi ( chcesz list, to sam anuluj niewykonane przez Sendit zlecenie i zapłać jeszcze raz, bo w serwisie nie pobierzesz go ręcznie ). Ostatnie wezwania do zapłaty abstrakcyjnych faktur, to drobiazg.

78.  @ Karol     grudzień 2018
Już chyba żaden kurier zamówiony przez tą platformę nie odbiera paczek nie pomagają ponaglenia. za to co rusz pojawiają się niespodziewane opłaty dodatkowe za dawno zrealizowane przesyłki, a wszelkie reklamacje są oczywiście odmowne. na obecną chwilę szczerze odradzam korzystanie z Sendit.

77.  @ Anna        grudzień 2018
prawie tydzień czekałam na odbiór 2 przesyłek przez kurier – nie doczekałam się na infolinie nie sposób się dodzwonić po napisaniu maila czekałam ponad dobe na odpowiedz – a odpowiedz była taka zebym sama sobie nadała przesylke na poczcie – a tam ups – odmowiono mi przyjęcia przesyłek

76.  @ Andrzej         grudzień 2018
Problem jest w tym że nie idzie się dodzwonić na BOK wczoraj 10 minut dziś 10 minut i nic zero chyba pracuje tam jedna osoba bardzo słabo jak na taką firmę.

75.  @ karol       grudzień 2018
Bardzo długi czas firma pracowała bez zarzutów. Niestety obecnie wygląda to na upadek firmy. Kłopoty z początkowo jakie tłumaczyli niesumiennością podwykonawcy, ale dotyczy to takze innych kurierów z którymi współpracują a nie tylko jednego. Obecna wymówka jest że termin odbioru jest tylko sugerowany a nie gwarantowany. Więc możesz czekać … trzeba wróżkę zatrudnić ?

74.  @ Jacek Sp.z Alichniewicz       grudzien 2018
każdy problem Sendit przerzuca na kogoś innego. Po zleceniu firmie Sendit nadanie przesyłki czekałem 2 dni w domu na kuriera. Sendit oczywiście nie poczuwa się do winy-przerzucając winę na DPD.

73.  @ Consigliere     grudzień 2018
Kompletna porażka. Przy zaginięciu paczki rozkładają bezradnie ręce Tak samo przy uszkodzeniu jest tysiąc wymówek. Nie polecam nikomu

72.  @ Karol     grudzień 2018
Długi czas było wszystko ok, ale niestety w ostatnim czasie pasmo kłopotów oraz reklamacje traktowane zdawkowo , najczęściej odmownie

71.  @ Hubo     grudzień 2018
Wypełniam pola niezbędne do wysłania paczki. Potem robię przelew. A potem czekam i czekam i czekam na list przewozowy. Muszę wyjść z paczką a czekam. Kurier już przyjechał i czekamy razem bo dane o płatności się wysyłają. Taką sytuację miałem wiele razy. Odszedłem stamtąd. A właśnie dlaczego tak długo przetrzymujecie pobrania? Kasa z miliona paczek za mała? Pytam bez pośrednio bo zaczęliście słuchać klientów.

70.  @ Mikołaj       grudzień 2018
Infolinia to fikcja.

69.  @ Consigliere     grudzień 2018
Wszystko jest ok do momentu reklamacji. Portal nie umożliwia zadeklarowania wartości przesyłki co zamyka drogę do odszkodowania w przypadku uszkodzenia przesyłki. Nie polecam

68.  @ PWEKA          grudzień 2018
Bardzo słabe wsparcie, lub raczej brak wsparcia klienta w przypadku uszkodzenia przesyłki. Nieuzasadnione dopłaty za niby przesyłkę niestandardową. Kurier zabiera paczki , które dobrze zapakowane a potem w trakcie transportu zostają zdeformowane i liczona jest dopłata , tak było wielokrotnie z DPD. Protokoły o przesyłce niestandardowej dochodzą czasami po 2 miesiącach.

67.  @ Joanna          listopad 2018
Zamówiłam dla dziecka zabawkę urodzinową. Według sprzedającego maksymalny czas dostarczenia to 2 dni. Sendit nie reaguje na telefony oraz maile, a zabawka 3 dzień leży w sortowni. Długi czas oczekiwania i zero kontaktu z firmą. Nie polecam!

66.  @ magdamary     listopad 2018
zamówiłam kuriera FEDEX przez SENDIT . Caly dzień czekania , niestety nie zjawił się. Masakra , dzień wyjęty z życiorysu. Trudno się dodzwonić na infolinię, nie można uzyskać kontaktu do kuriera. Jednym słowem dno!!! nie ma winnego i nie ma odpowiedzialnego .Nie ma gdzie złożyć reklację. Poniosłąm straty czsowe jak również materialne bo paczka nie dotarł do odbiorcy

65.  @ inka     listopad 2018
Wypisałam nowe zlecenie 26.11 z terminem odbioru paczki dnia następnego czyli 27.11 godz. 11-13. O 6 rano dnia 27.11 dostaję wiadomość że termin odbioru minął! No niby jak? 5h przed czasem? Ponawiam na ten sam termin. Na kuriera czekałam do 21, nie przyjechał, zamówienie ma informację 'oczekiwanie na kuriera’. Dzwonię bezpośrednio do fedexu, niby przyjęli, niby kto się zjawi, no ale jednak nie. Sendit ma to w … Nie zrealizowano więc można sobie ponowić, zero odpowiedzialności, żenada.

64.  @ 4te4        listopad 2018
Wysłałem kilka przesyłek z tą firmą. Kilka razy kurier się nie pojawił, albo nie pojawił się w wybranym w formularzu terminie. Jednak ta firma do spółki z UPS to NACIĄGACZE. Pomierzyłem i zważyłem paczkę jak należy, wyceniono na 54zł. Kurier odebrał i pojechał. Po miesiącu dowiaduję się, że UPS sobie zmierzył po swojemu, dodał 3cm do długości i mu wyszło że mam dopłacić 116zł(albo 129zł sami nie wiedzą).

Tak się jednak składa że zgodnie z art. 48 ustawy Prawo przewozowe: „1. Przewoźnik może sprawdzić, czy przesyłka odpowiada oświadczeniom nadawcy zawartym w liście przewozowym oraz czy zachowane zostały przepisy dotyczące rzeczy dopuszczonych do przewozu na warunkach szczególnych. Sprawdzenia dokonuje się w obecności nadawcy, a jeżeli wezwanie go nie jest możliwe albo gdy nie zgłosi się w wyznaczonym terminie, przewoźnik dokonuje sprawdzenia w obecności osób zaproszonych przez siebie do tej czynności.” Dziękuję, do widzenia, nie dawajcie się naciągać tym oszustom.

63.  @ MARIUSZ         listopad 2018
UWAGA !! Sendit.pl jest mi WINIEN 7200 zł . Dnia 8 listopada została dostarczona paczka za pobraniem przez PP 24 na kwotę 7200 zł . Dziś jest 24 listopada i nie otrzymałem żadnego przelewu. Minął regulaminowy czas 10 dni roboczych . Zasłaniają się tym , iż niby poczta polska nie zwrociła pobrania . Tylko , że PP zwraca w ciagu 4 dni roboczych . Nikt nie wie gdzie są moje pieniądze  Parodia. PROSZE ZASTANOWIĆ SIĘ 10 RAZY ZANIM SKORZYSTA SIĘ Z ICH USŁUG ZWŁASZCZA POBRANIA. Zrzuty ekranu jako dowody rzeczowe na prośbę do wglądu . Sprawa prawdopodobnie w przyszłym tygodniu wyląduje na policji a potem rozważam dalsze kroki .

62.  @ Piotr     listopad 2018
Bezpodstawne doliczanie opłat za paczki niestandardowe – wysyłam karton 120x20x20 w kształcie prostokąta a doliczają drugie tyle na sortowni za przesyłkę niestandardową (bezpodstawnie). Reklamacje nic nie dają bo odpisują jak wam się nie podoba to możecie iść z tym do sadu – nie ważne rże mamy zdjecia paczek pisane wymiarów na listach przewozowych itp. NIE POLAECAM

61.  @ Mateusz W       listopad 2018
najbardziej Gó%NIany serwis pośrednictwa organizacji wysłek z jakim miałem styczność , obiązyli mnie 15 złotymi za zwrot – UWAGA rozbitej paczki przez kuriera , nikt nie informował mnie o tym fakcie ….. bd powielać ten komenatrz do skutku (czyli do momentu anulacji tej należnośći )

60.  @ Mateusz        listopad 2018
kurierzy nie przyjezdzają po przesyłki zamówione przez „Sendit.pl”. 0/10

59.  @ zeflik     listopad 2018
Uwaga, lepiej nie korzystać. Próba naciągania na dopłaty do przesyłek i to po kilku miesiącach od nadania i odebrania przesyłki, gdy już nie można jej zweryfikować, bo jej już nie ma! Jeszcze mają czelność straszyć windykacją. Są ludzie, co z nimi już wygrali w sądzie – warto składać sprzeciw do sądu! Omijać sendit szerokim łukiem, szkoda życia!

58.  @ Kangur        październik 2018
Pierwszy i ostatni raz korzystam z usług Sendit.pl. Kurier zamówiony poprzez w/w serwis nie pojawił się. Kontakt z BOK bardzo utrudniony – w moim wypadku po licznych, trwających 2 dni, próbach połączenia i parunastominutowym czekaniu aż ktoś w końcu odbierze. Ostatecznie po rozmowie z obsługą Sendit dowiaduję się, że nie są w stanie zagwarantować, że kurier w ogóle dotrze po przesyłkę… Istny cyrk! Jeśli chcesz mieć pewność, że przesyłka dotrze na czas nie korzystaj z usług tej firmy!

57.  @ Michał        październik 2018
Potwierdzam negatywne opinie o wzywaniu do dodatkowej zapłaty już jakiś czas po wysłaniu paczki. Mocno sie zdziwiłem gdy dostałem od nich wiadomość że muszę im dopłacić do wysłanej jakiś czas temu paczki, dla mnie to zwykli oszuści! Skorzystałem z usług sendit gdyż najtaniej wyszła u nich wysyłka paczki.

Paczka została opłacona i wysłana a kilka tygodni później dostałem wiadomość że została naliczona jakaś dodatkowa dopłata do wysyłki, odrazu skontaktowałem się z nimi w celu wyjaśnienia tej sprawy i kazano mi złożyć reklamacje, reklamacja została złożona, po tygodniu dostałem odpowiedź że nie uznano reklamacji i sprawa została przekazana do windykacji, na kolejne moje wiadomości już nie odpisywali.

56.  @ zaneta       październik 2018
Nie no chamstwo! Brak zwrotu za pobranie! I jeszcze naliczona dodatkowa opłata, a przesyłka opóźniona! Tylko proszę złożyć reklamację, a później odp, że nie uznana. Tylko gdzie dokument od przewoźnika o odmowie!! Ludzie nie korzystajcie bo oszukują. Teraz wiem czemu tu tak mało komentarzy, bo już nikt nie korzysta.

55.  @ sklepobuwie        październik 2018
Proszę nie korzystać z usług tych Państwa jako klient i jako przedsiębiorca tym bardziej. 2-msc czekam na zwrot pobrania ! Brak szacunku. Tak chciwych ludzi jeszcze nie poznałem. Nie można zgłaszać reklamacji. Naliczają dodatkowe faktury za jakieś opłaty i zgaszają do firmy windykacyjnej. Przesyłki nie są odebrane na czas bo system źle przekazuje informacje do przewoźnika. Z reszta widać po komentarzach, że jest ich mało bo już prawie nikt z tej firmy nie korzysta. ODRADZAM ! Mogę udostępnić korespondencje. NIE !

54.  @ Donci     październik 2018
Zdecydowanie odradzam korzystanie z usług firmy. Tak jak we wcześniejszej wypowiedzi potwierdzam, że mi również zostały naliczone dodatkowe opłaty za rzekome przesyłki niestandardowe. Gdy poprosiłem o jakikolwiek dowód, zostałem zignorowany. Kontakt z biurem obsługi klienta na bardzo słabym poziomie-czas oczekiwania na odpowiedź to kilka czasem kilkanaście dni.

53.  @ Micky    październik 2018
Stanowczo odradzam korzystanie z ich usług. Wysłałem paczkę kurierską za pośrednictwem sendit, przesyłka została przeze mnie odrazu opłacona a po trzech tygodniach od dostarczenia paczki sendit przysłał mi kolejną fakturę do zapłaty, stwierdzili że przesyłka miała większe wymiary niż wpisałem i muszę dopłacić 18zł, przed wysłaniem kilkukrotnie mierzyłem paczkę i wymiary były prawidłowe, a po trzech tygodniach od dostarczenia nie da się ponownie zmierzyć paczki gdyż ona już nie istnieje. Więc dla mnie jest to po prostu naciąganie na kolejne opląty. Kontakt też kiepski na odpowiedź na maila czekałem kilka dni.

52.  @ Adrian     wrzesień 2018
Kurier nie przyjechal, nie zadzwonili, nie odebrali. Przesyłka niedoreczona, nie polecam tej firmy jest tragiczna.

51.  @ Fertyrek       sierpień 2018
Współpraca i usługi porażka nie polecam! Infolinia kwadrans czekania po czym rozłącza! Dla mega cierpliwych! Przesyłka zlecona odbior kolejnego dnia. 3 razy wskazywano termin bo kurier sie nie pojawial! Uslyszalam ze pierwszy termin to sugerowany i moze ulec zmianie! W moim przypadku ulegal! Dostarczenie kolejny dzien roboczy okazalo sie ze nie bo przewoznik dpd ma 2 dni ale od rzeczywistego odbioru! Przesylka na trasie łódź warszawa nie została dostarczona w 3 dni robocze doszedł weekend po drodze!

Czy dostarczą tzw 4 tego dnia roboczego zobacze! Da to 6 dni od zlozenia zlecenia! Zdecydowanie nie polecam tym ktorym zalezy na szybkim dostarczeniu! Z info na stronie te rzeczy ktorych ja doswiadczylam nie wynikaja! Nie byl to okres swiateczny!

50.  @ sendit tragedia     sierpień 2018
proces reklamacyjny w tej firmie to tragedia i droga przez pieklo .milion papierow do wypelnienia za kazdym razem a i tak nie ma co liczyc na rozpatrzenie pozytywne reklamacji

49.  @ Mateusz          sierpień 2018
Tragedia , uważajcie , od pół roku mam umowę w dpd i nie wysyłam przez sendit , do dziś dostaje jakieś chore faktury do zapłaty niby za zwroty paczek których nie było.

48.  @ Zygmunciak         sierpień 2018
Paczka została oddana w poniedziałek, dwa dni leżała w sortowni we Wrocławiu, potem dwa dni w Zabrzu czyli mamy piątek, paczka dalej do mnie nie dotarła. Kontakt z infolinią niemożliwy, nikt nie odbiera telefonu – po ok. 10-12 min infolinia się rozłącza i tak w kółko, godziny lecą, informacji brak, paczki niema, klienci odchodzą do konkurencji, bo ileż można czekać na towar. Firmom handlowym nie polecam, Ci co mają czas – ich wybór.

47.  @ Darek     sierpień 2018
Niestety zawiodłem się na tym sklepie. Ni z pietruchy bez żadnej wcześniejszej informacji przychodzi mail, że mam jakieś zadłużenie i że kierują sprawę do windykacji bez wyjaśnienia czego dotyczy ta zaległość. Moim zdaniem takie podejście do klienta jest niedopuszczalne. Jeśli rzeczywiście jest coś do zapłaty to powinni napisać do mnie i wyjaśnić z czego ono wynika i prosić o zapłatę, a nie od razu grozić windykacją.

46.  @ Daniel     sierpień 2018
Stanowczo odradzam współpracę z Sendit! Jakiś czas temu przesłałem paczkę za kwotę 45 zł. Kurier odebrał przesyłkę, potem została doręczona do odbiorcy. Po tygodniu od czasu doręczenia otrzymuję informację, że paczka przekroczyła określone wymiary i koszt wysyłki wyniesie 160 zł zamiast 45 zł i mam dopłaty 115 zł! Mierzyłem paczkę przed wysłaniem i mieściła się w przewidzianej normie. Poza tym gdybym wiedział, że koszt przesyłki ma wynieść 160 zł to na pewno nie zdecydowałbym się na wysyłkę. Już nigdy nic nie wyślę za pomocą Sendit!

45.  @ Damian        lipiec 2018
Mam już dość tracenia klientów z powodu nie odbierania przesyłek przez firmę DPD, POCZTA POLSKA czy FEDEX. Już nie mówię o konkretnej godzinie, przesyłki nie są odbierane W OGÓLE. Dzisiaj poprosiłem o anulowanie kolejnego zgłoszenia.

44.  @ kacha666         lipiec 2018
żenada i złodzieje. Zamówiłam i opłaciłam kuriera w poniedziałek (zamówiony na wtorek) jest piątek a kuriera nie ma. Kasa poszła do pośredników a na stronie firmy kurierskiej nawet nie ma takiego numeru przesyłki – po tygodniu!!!!!!!!!!!!

43.  @ Bajto      lipiec 2018
Najgorsza firma , jest 10.07.2018 a oni przysyłają fv do zapłacenia z 29.09.2017 bez żadnych wcześniejszych wiadomości.Wszystko płacone odrazu . Na e-mail aby wysłano jakiś druk od kuriera że paczka nie była wymiarowa cisza tylko straszenie firmą windykacyją . NIE POLECAM

42.  @ Matius      lipiec 2018
Uwaga !! Wszystko super pięknie jeśli wysyłacie paczki ale jak się przestanie do wysyłają jakieś chore faktury do zapłaty, ja podpisałem umowę bezpośrednio z DPD paczka zwykłą 3zł taniej i 5zł pobranie

41.  @ Greebo        czerwiec 2018
Szkoda czasu i nerwów na tą pseudo firemkę, wydmuszkę. Sprawnie idzie im jedynie wyciąganie kasy – opanowali tą czynność do perfekcji, system pobierania pieniędzy jest niezawodny. Cała reszta niekoniecznie, odnoszę wrażenie, że wręcz niechętnie – bo jak coś działa, to będzie trzeba robić – a po co robić, jak można spróbować pobrać kasę za nic. Realizacja usług rzekomo oferowanych klientowi zależy od ich widzimisię. Infolinia istnieje tylko w teorii.

Dzwoniąc tam marnuje się tylko czas i nerwy (odpowiednio dobrana, możliwie jak najbardziej irytująca muzyczka, w możliwie jak najgorszej jakości to swoisty odstraszacz na wk… klienta). Jak ktoś wytrwa pół godziny przy telefonie, to połączenie jest najprawdopodobniej automatycznie zrywane. Reklamacji nie złoży się wtedy, kiedy się chce – trzeba odczekać (liczą najwidoczniej na to, że zapomnisz o sprawie i nie będą musieli zwracać przywłaszczonych pieniędzy…). Tłuki z Allegro powinny się wstydzić lansowania usług tej scamiarni…

40.  @ rozipan     czerwiec 2018
po raz kolejny zamówienie opłacone nie zostało zrealizowane!!! skontaktowałem się bezpośrednio z firmą kurierską, która miała odebrać przesyłkę – nie otrzymali żadnego zlecenia od sendit!!! na pytanie „dlaczego nie przekazaliscie Panstwo zlecenia…?” sendit odpowiedzial lakonicznie: „nie otrzymalismy informacji z firmy kurierskiej o przyczynie niezrealizowania odbioru” – to chyba zart, tylko mocno nie smieszny. nie polecam, a nawet odradzam korzystanie z uslug posrednika SENDIT (anglojezyczna nazwa tej firmy tyczy sie chyba wylacznie wysylki pieniedzy klienta na ich konto, bo na pewno nie za wirtualna usluge kurierska)

39.  @ AndreiDragan        maj 2018
2 dni za czekam na kuriera – kasa zabrana a oni nawet nie kwapią się aby odpowiedzieć. Nie polecam.

38.  @ fotek         kwiecień 2018
Ta firma to kpina, niby pośrednik ale nie ponosi żadnej odpowiedzialności za usługę, 5 dni za ich pośrednictwem czekam na kuriera – kasa zabrana a oni nawet nie kwapią się aby odpowiedzieć. Nie polecam.

37.  @ klient       kwiecień 2018
Dramat – kurier zamówiony na godz 10:00 przyjechał po godz. 17:00 (po 3 wcześniejszych tel.). To już drugi raz kiedy cały dzień jest „zmarnowany w oczekiwaniu na kuriera”. Przypadek ? – nie sądzę. Firma nie bierze odpowiedzialności i zwala całą winę na przewoźnika.

36.  @ Krzysztof Czerwonka        kwiecień 2018
Firma Send.it nie jest firmą kurierską a platformą świadczącą usługi pośrednictwa. W związku z tym i zgodnie ze swoim regulaminem, nie ponosi żadnej odpowiedzialności w przypadku zaginionej przesyłki lub jakichkolwiek innych problemów, mimo że pobiera pieniądze za usługę. Unikajcie tej firmy i zamawiajcie kuriera bezpośrednio u usługodawcy

35.  @ Alicja     marzec 2018
Negatyw. Zamówiłam kuriera poczta polska expres24, reklamowaną zresztą usługę na stronie firmy kurierskiej Sendit. Kurier nie zjawił się do godz. 16.30 następnego dnia, pomimo mojej trzykrotnej interwencji telefonicznej w firmie. Okazało się , że świadczenia tej firmy ograniczyły się do pobrania pieniędzy za usługę i powiadomienia poczty polskiej o przesyłce do odbioru. Panie nie wiedziały dlaczego kurier z poczty nie przyjechał i stwierdziły, że powinnam mieć pretensje do poczty. A ja przecież nie zamawiałam usługi na poczcie i nie poczcie przelałam pieniądze.

Pracownice na infolinii aroganckie, bezczelne, bez cienia empatii dla „nabitego w butelkę klienta”, usiłujące za wszelką cenę przerzucić na niego odpowiedzialność. Po 26 godzinnym czekaniu dostałam super radę, że mogę anulować zlecenie. Tak też zrobiłam i sama zaniosłam przesyłkę na pocztę, którą mam jakieś 100 m od domu. I tak dzięki firmie Sendit paczka została dostarczona zamiast w 24 godziny ( za co zapłaciłam), to w terminie 48 godzin. Już nie mówiąc o tym, że cały niemal dzień czekałam na kuriera, by w końcu sama przejąć jego obowiązek. No i co najgorsze, zawiodłam zaufanie adresata, któremu obiecałam dostarczyć paczkę w konkretnym terminie. Przestrzegam wszystkich przed tą firmą.

34.  @ Monika     marzec 2018
Zdecydowanie nie polecam. Czekam 2 dni na kuriera(a powinien być następnego dnia), po czym dzwoniąc na infolinię sendit dostaję opieprz od bezczelnej paniusi. Zmieńcie pracowników i pilnujcie terminów, bo ja NA PEWNO juz nic nie zamówie przez sendit i widzę że jest coraz więcej takich osób jak ja

33.  @ Maciek     marzec 2018
Spróbowałem i nie polecam. Lepiej zamówić kuriera bezpośrednio. NIGDY NIE WYSYLAC PRZESYLEK ZA POBRANIEM PRZEZ SENDIT. 10 Dni na zwrot pobrania to jakas kpina.

32.  @ Jacek       marzec 2018
Jakość usług oferowanych przez spółkę Sendit, jest na zerowym poziomie gdyż nie spotkałem się jeszcze z takim dnem od reklamacji po rachunkowość. Nie polecam

31.  @ przemek     marzec 2018
Tragedia, olewanie klienta, 2 tygodniowe zwroty pobrania, nigdy więcej

30.  @ Paweł          marzec 2018
Obsługa klienta to dramat, kolejny raz po zamówiony kurier nie przyjeżdża 3 dni po wyznaczonym terminie, pomimo zmiany przewoźnika. Serwis umywa ręce tłumacząc że mogę anulować zlecenie. Jednak co z tego skoro chce szybko nadać paczkę, a klient zamiast otrzymać przesyłkę 2 dni po zamówienia otrzyma ją z tygodniowym opóźnieniem.

29.  @ Anna ann          luty 2018
Nie polecam fatalna obsluga – na kuriera nie mogę się doczekać od 5 dni!!!

28.  @ Thomaswim     luty 2018
Unikać! Fatalny poziom obsługi klienta. Brak jakichkolwiek kompetencji pracowników co skutkuje niemożnością załatwienia jakiejkolwiek sprawy! NIE POLECAM!

27.  @ Jacek Mikołajewski     styczeń 2018
Witam. To są typowi złodzieje. Trzeba się wystrzegac ich i nigdy nie polecac komukolwiek. Wyslalem za pomoca ich strony 1 przesyłakę standardowa. Zapakowana jak zwykle. dodatkowo kilka takich przesylek bylo wysylanych wczesniej za pomoca innych firm. Okazalo sie że po 2 albo 3 miesciach firma przeslala doplate za niby „niestandardowa przesylke” Tylko nie wiadomo na czym ta niestandardowosc polega :)?!.

Oczywiscie nie mam zamiaru wskazanej faktury zaplacic bo to jawna proba naciagniecia. Dodatkowo po takim czasie?!!!! Teraz zaczela jakas firma windykacyjna przesylac smsy (codziennie) że mam im wplacic 14,09 zł. Smiech na sali. Powiadomilem juz mojego prawnika i chocbym mial wydac 20 tysiecy na prawnikow nie zaplace tym złodziejom.

2017

26.  @ Michał        październik 2017
Ta firma to kpina. Paczka czekała na kuriera tydzień. Utrudniony kontakt. Cały czas zwiedzili mnie że kurier będzie na następny dzień , człowiek czekał jak głupi a kuriera nie było. Za pierwszym razem nie zabrał paczki bo nie miał miejsca na BUSIE. Skandal. Następnego dnia w firmie powiedzieli że zamówienie wygaslo i kurier tego nie widzi i muszę ponowic. Opłacone było od razu a później się trzeba było prosić . Niech każdy uważa. Lepiej dopłacić parę złotych i wziąć rzetelną firmę

25.  @ Marcin         październik 2017
Składamy w piątek przed południem zamówienie na paczkę z dostarczeniem na sobotę. Dostajemy potwierdzenie ma @ że zlecenie jest w trakcje realizacji i że kurier dotrze do godz. 16:00. Po 16:00 godz. nie było kuriera próbujemy zadzwonić do Sendit, ale okazuje się, że już nie pracują. Dzwonimy do DPD i dowiadujemy się, że Sendit miało tego dnia jakiś problem techniczny i nie przekazali im zleceń. Nie było kompletnie żadnej informacji ze strony Sendit, że jest jakiś problem, a mieli na to pół dnia. Skończyło się tak, że jeździłem wieczorem za kurierem z paczkami, żeby klient dostał towar w terminie. Dramat…

24.  @ okradziony przez firmę sendit      wrzesień 2017
Złodzieje, oszuści, krętacze. Ich sposobem na zarobek jest zastraszanie klienta, wymuszenia i sprawy podawane do windykacji i sądu. Żądają dopłat do nadanych paczek ponad pół roku po ich wysłaniu. Reklamacja u nich to fikcja, nie potrafią czytać wiadomości, odpowiadają zupełnie nie na temat. Klient może pisać i jednym, dostanie odpowiedź zupełnie o czym innym. Nie przekazują zleceń kurierowi, szczególnie po dłuższej współpracy. „Spychologię” opanowali do perfekcji i tylko na tym żerują. Takie firmy powinny być zamykane! STRZEŻCIE się ich i omijajcie szerokim łukiem!

23.  @ S2002       wrzesień 2017
Bardzo nie polecam tego pośrednika. Zamówiłem kuriera poczty polskiej, wykupiłem ubezpieczenie, zapakowałem prawidłowo przesyłkę, wpisałem w formularzu co jest zawartością(LUSTRO). Pomimo tego sendit zlecił poczcie przesyłkę bez opcji ostrożnie. Efekt końcowy: dostałem zwrot uszkodzonego lustra, poczta odmówiła wpłaty odszkodowania, a sendit i jego chamska i niekomperentna obsługa zrzuca odpowiedzialność na przewoźnika. Na koniec obciążyli mnie jeszcze opłatą za przesyłkę zwrotną. Chamstwo, niekompetencja, bezczelność, to idealne a zarazem najdelikatniej opisujące przymiotniki dla tych oszustów.

22.  @ Adam         lipiec 2017
Kurier zamówiony w poniedziałek. Miał być we wtorek. Mamy piątek i nie ma. Na infolinii właśnie mi powiedzieli, że może w poniedziałek będzie. A może nie.

2016

21.  @ Dawny Uzytkownik Sendit     październik 2016
Sendit obecnie wysyła dopłaty za paczki wysłane i uregulowane 3 miesiące temu. Doliczają sobie za ofoliowanie paczki – to już jest niestandard, a jak jest na małej palecie – mieszczącej się w wymiarach standardowej paczki to traktują jako paletę. ODRADZAM POŚREDNICTWO SENDIT!!!

20.  @ Szymon        październik 2016
Serdecznie nie polecam usług sendit.pl O ile można wysyłać zwykłe presyłki, tak przesyłki pobraniowe całkowicie odradzam. Firma z takim kapitałem powinna wypłacać pieniądze ze swoich funduszy po otrzymaniu potwierdzenia z firmy kuriwrskiej. 10 dni to zdecydowanie za długo.

19.  @ ela—kam         czerwiec 2016
tragiczne zachowanie w ramach reklamacji nic zero profesjonalizmu totalna olewka —jeszcze sie obrazila krolewna na mnie ze nie bedzie prowadzic procesu reklamacji bo jej za duzo powiedzilam tragedia z tym senditem zero dbania o klienta te wyroznienia z gazet to fikcja i napelnianie kasy tym z sendit

18.  @ Borys       kwiecień 2016
Wysłałem z nimi kilkadziesiąt paczek, zawsze DPD. Co do kurierów nie mam zastrzeżeń, ale obsługa petenta tragiczna. Dostałem dopłatę po 16 mcach, wiec nie mam jak tego zweryfikować. W dodatku mam reklamacje klientów z powodu uszkodzeń towaru. Niby zapakowane pancernie, pudło dochodzi całe, a w środku masakra. Chyba spychaczem ładują to na auta.

17.  @ K-K        luty 2016
Dramat firma – unikać za wszelką cenę!!! Doliczają opłaty za wykonaną usługę po 4-ch miesiącach od realizacji! Na reklamacje albo nie odpowiadają albo odpowiadają po terminie na zasadzie „nie bo nie”. Zero profesjonalizmu!

16.  @ Bartek     styczeń 2016
U mnie podobna sytuacja. Przyszło wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej. Na szczęści tylko 19,30zł ale nawet nie wiadomo za którą paczkę, dodam, że wszystkie paczki były wysyłane tak jak podane w formularzu. Zapłacę bo więcej złego mogą mi zrobić a w sądzie walczył przecież nie będę. Jest tyle brokerów, że sendit podziękuję. A i dodam, że kiedyś u innego brokera miałem przekroczoną wagę paczki i tam zablokowali paczkę na sortowni i dzwonili jeszcze w ten sam dzień aby wyjaśnić sprawę z dopłatą.

2015

15.  @ Leon     grudzień 2015
UWAGA UWAGA , fotografować swoje paczki z centymetrami i wagami, w moim przypadku jest próba wyłudzenia, złożyłem reklamację, paczka była mniejszych rozmiarów niz podałem wyliczając , waga oczywiście zawyżona, a przyszło mi za przeważenie 😀 to zaczyna być źródło dochodu dla sendit. Otrzymałem dopłatę do przesyłki prawie 900 % 😀 , spotkamy się na wokandzie, poszkodowanych proszę o kontakt, myślę nad pozwem zbiorowym, Źle misiaczki trafili, eliminować takich z biznesu, jakiegokolwiek..

14.  @ Aneta     grudzień 2015
Tragedia. Inaczej opisać się tego nie da. Wysyłałam paczkę w maju – buty w oryginalnym pudełku – a te lebiody wystawiły mi jakąś korektę za „paczkę nie standardową”. Na prośbę o dokument, na którego podstawie wystawiono tę fakturę dostałam jakiś pusty raport, który w zasadzie nic nie mówi. Żądają ode mnie dopłaty prawie 100 zł.. KPINA

13.  @ spokospoko       listopad 2015
14 dni na zwrot pobrania mimo, że kurier przekazań pieniądze sendit po dwóch dniach. niby zapis w regulaminie, ale come on, to cofanie się do lat 80tych. NIE WARTO, NIE POLECAM!!!

12.  @ Jacek     kwiecień 2015
Tragedia. Na odebranie przesyłki czekam już tydzień. Po złożeniu reklamacji żadnego kontaktu zwrotnego. W końcu po rozmowie telefonicznej Pani stwierdziła iż może złożyć kolejne zlecenie… tak wygląda rozpatrzenie reklamacji przez firmę Sendit.pl. Omijać szerokim łukiem. Są lepsi pośrednicy.

2013

11.  @ xxx          listopad 2013
Sam kurier ok ale praktyki DPD-SENDIT to jedna wielka żenada , dostałem dopłatę do paczki wysłanej w marcu a w pażdzierniku dostaje weryfikacje wagi że paczka była cięższa o 14,92 kg co jest niemożliwe po tym okresie nawet nie wiem co to było i gdzie jechało , w DPD w oddziale Leszno paczki idą przez wage przy rozładunku tam waga pasuje lecz w kraju na jakiejś sortowni paczka przytyła o 14,92 kg CUD !!! , sama dopłata 57,32 zł za wysyłke paczki 16,10 zł , nie wiem kto i jak tak nalicza dziwne dopłaty ale jest to chore .

Tyle co poczytałem na forach nie jest to wina DPD tak do końca tylko pośrednika SENDIT bo z informacji jaką uzyskałem w DPD to sendit nie powiadamia klientów o weryfikacji w terminie tylko czeka tak długo aby ludzie zapomnieli co wysyłają a reszta już jest prosta klient musi zapłacić i tyle NIE POLECAM USŁUG SENDIT w Wspólpracy z DPD .

10.  @ szoko          sierpień 2013
Do wysłanej paczki otrzymałem fakturę dopłatową po 3 miesiacach na ponad 200zł za rzekomo 2cm (podałem 90cm a super hiper automat UPS do mierzenia zmierzył 92). Nie polecam, a reklamację można sobie darować, odpowiedzi szablonowe jakby rozmawiało się z automatem a nie człowiekiem. Szkoda nerwów na taką współpracę

9.  @ zieltel     kwiecień 2013
Omijać szerokim łukiem!! Po kilku miesiącach przychodzi dopłata za przesyłkę niesortowalną, pomimo że paczka była prawidłowo zapakowana, miała mniejsze wymiary i połowe dopuszczalnej wagi. Kiedyś wysłałem kilka paczek i już chyba do każdej dostałem wezwanie do dopłaty.

8.  @ Magda     kwiecień 2013
Bardzo dziwna praktyka jaką stosuje sendit w związku z fakturami dopłatowymi od ups które przychodzą do klientów którzy wysyłają przez nich paczki. Faktury potrafią przyjść po pół roku od momentu wysłania paczki. Omijać szerokim łukiem i jak najdalej. Nie polecam nikomu zarówno sendit jak i ups – jest wiele innych firm które z miłą chęcią przyjmą od was paczki

7.  @ Gość        marzec 2013
Beznadzieja – dla kilku złotych oszczędności nie polecam korzystania. Brak odzewu, reklamacje załatwiane w sposób urągający jakimkolwiek standartom. Korzystają z najgorszej firmy kurierskiej na rynku: DPD, która permanentnie gubi paczki, uszkadza je, nie doręcza. NIGDY WIĘCEJ SENDIT!!!!

2012

6.  @ Grinbo         grudzień 2012
Wszystko jest ok do momentu opłacenia przesyłki, na bieżąco monitorowanie a później totalna klapa. Paczkę nadałem 13.12.2012 nie odebrana do 18.12/2012 zero odzewu na reklamacje i zapytania ze strony internetowej, pisze jedynie by kontaktować się bezpośrednio z DPD a niby jak nie odbierają telefonów po 15minutach oczekiwania i komunikacie wszystkie linie zajęte zwątpiłem. A Sendit ma to gdzieś zainkasował kasę za przesyłkę i radź sobie kliencie dalej sam. Zdecydowanie nie polecam!!!!!!!!!

5.  @ Ja1      grudzień 2012
Nigdy wiecej. Szkoda czasu. W niedziele zamowilem kuriera DPD. Mial zglosic sie po przesylke w poniedzialek. Nie przyjechal. Wydzwanianie na infolinie i wyjasnianie sytuacji kosztowalo mnie wiecej niz samo wyslanie paczki. W koncu kurier nastepnego dnia mial zglosic sie po paczke. Oczywiscie to zbyt skomplikowane. Zero odzewu, wieczorem mail (po mojej interwencji), ze „z przyczyn serwisowych nie zrealizuja zamowienia” i prosza o wyznaczenie kolejnego terminu. Dziekuje bardzo, do widzenia. Nigdy wiecej.

4.  @ ian       grudzień 2012
Uwaga ! Nie korzystajcie z usług sendit. Wysyłałem w maju przesyłkę (nie pamiętam już co to było), w październiku dostałem informację o koniecznej dopłacie w wysokości ok. 20 zł, za to, że przesyłka była niestandardowa. Jestem nękany przez pracowników sendit mailami upominającymi się o zapłatę, ostrzegają też, że zaległość będzie przekazana do windykacji. Klientów mają w d…e. Nigdy więcej sendit!

3.  @ Tomasz         grudzień 2012
Fatalna obsługa. Zamówiłem kuriera DPD przez Sendit. Zamówiony w poniedziałek, miał odebrać przesyłkę we wtorek, ale się nie pofatygował. We środę kontaktowałem się mailowo z sendit i dpd. Bez odzewu. W czwartek zadzwoniłem do DPD – 20 min. na tzw. 'holdzie’, zrezygnowałem. Zadzwoniłem do Sendit, tam zaproponowali odnowienie zamówienia, oczywiście kurier miał przyjechać w piątek a przesyłka doręczona w poniedziałek, czyli po 7 dniach! Kuriera jak nie było tak nie ma. Nie polecam

2.  @ Sebastian     październik 2012
Dokładnie mi też doliczyli. I to aż 43 zł. Ale najlepsze jest to że dostałem kare za podanie za niskiej wagi paczki – paczka ważyła 18 kg a ja podałem – 30kg. Jaja sobie robią z klientów. Po drugie informacja po 4 miesiącach. KPINA. NIE POLECAM A WRĘCZ ODRADZAM

1.  @ Włodek        październik 2012
Skorzystałem z usług SENDIT, to była moja pierwsza paczka nadana przez ich pośrednictwo… Niestety została rozwalona przez kuriera UPS, następnie otworzona na magazynie/sortowni (bez mojego udziału), skrzętnie oklejona ich taśmami i tak przesłana dalej do odbiorcy. Myślę sobie że to nie wina Sendit, że kurier okazał się ciapą. Złożyłem reklamację poprzez Sendit. i OD TEGO MIEJSCA RADZĘ OMIJAĆ TĘ FIRMĘ. Byłem traktowany zdawkowo, a osoby zajmujące się reklamacjami -da się wyczuć, że starają się sprawe zakończyć.


10 komentarzy “Sendit Opinie”

 1. Totalne badziewie i złodziejstwo paczka 25 km idzie 3 dni do wora z Sendit najgorsza firma kurierska jaka istnieje

 2. Wysłać pismo do inspekcji handlowej po 10-15 dni zwrot pieniędzy i mail z przeproszeniem za opóźnienie przelewu za pobranie..

 3. Proszę wysłać im wezwanie do zapłaty oraz skontaktować się z Tpay, że nie zwracają pieniędzy za pobranie opłacane przez ich serwis. U mnie pomogło, następnego dnia miałam pieniądze na koncie i email z normalną wiadomością i przeprosinami za opóźnienie a nie z automatyczną odpowiedzią

 4. Nie wiem jak nazwać Sendit na myśl przychodzą mi same negatywne slowa….19 grudnia 2023r. za pobraniem wyslałam paczkę klient odebrał ją 21 grudnia 2023r. Pieniądze przekazał kurierowi DPD która zaraz na początku stycznia 2024r. chyba czwartego przekazała pieniądze do Sendit , teraz jest 5 luty 2024r. a oni nadal odpisują mi że do 30 dni roboczych, co za złodzieje. I obracają naszą kasą przez miesiąc, nawet więcej bo 30 dni roboczych. Zjodzieje bo pewnie tych 500zl nie zwrócą.

 5. SENDIT to złodziejska firma – oszukuja ludzi na dodatkowych oplatach – MAJA TO PLANACH MARKETINGO-SPRZEDAZOWYCH – do wora z nimi.

 6. Sendit to wyłudzanie pieniędzy. Nadana paczka I zapłacona tyle co potrzeba po miesiącu okazuje się że mam zapłacić jeszcze 230,- tylko raz zarobiliście, więcej tego nie będzie. Za dokładne nie sprawdzenie straciłam ale ani razu więcej. Bezpośrednio korzystam z dpd gdzie nigdy nie było problemu.
  Odpowiedź moderatora:
  Proszę nie obwiniać wyłącznie brokera – to mafia dwuczłonowa. Ponieważ to spedytor narzuca opłatę i kryję się za regulamin brokerski. Ale prawdą jest też, że spedytor bez pośrednictwa usługi, rzadko kiedy nalicza opłaty dodatkowe.

 7. Wyjątkowe dziadostwo i oszustwo.Nieterminowe doręczenia.Nie możliwe wyegzekwowanie swoich racji. To nie pierwszy problem.Naliczanie dodatkowych opłat.Złożenie reklamacji wyjątkowo trudne.Na reklamacje głupia odpowiedź.Żadna z opcji nie pasuje do złożenia reklamacji.Infolinia płatna żeby naciągnąć klienta.( na tel.można czekać w nieskończoność i nabijać kasę senditowi )

 8. Nr listu przewozowego DHL 25656830184.
  Zamówienie złożone i opłacone w dniu 14.11.2022 roku poprzez Sendit24, a na przewoźnika wyznaczone DHL. Dnia 16.11.2022 paczka doręczona i zrealizowane zostaje pobranie w wysokości 1000 złotych. Niestety po miesiącu nadal brak przelewu z pobrania na moje konto, dlatego złożyłem reklamację w Sendit24, po czym nastąpiła cisza. A kolejne zapytania których naliczyłem 12, – spływały widać jak po kaczce. Ze względu na brak reakcji spróbowałem reklamacji w DHL. I dopiero wtedy dowiedziałem się, że moja kasa została przelana 23.11.2022 do jakiejś firmy SBCI z Poznania. Co ma ta firma wspólnego z moją przesyłką, i dlaczego kasa poszła do nich nie wiem ! Wiem, ze zamawiałem usługę w Sendit24 i to od nich zgodnie z ich regulaminem powinienem otrzymać zwrot pobrania. W związku z tym moja opinia o firmie Sendit24 nie może być inna niż negatywna.
  Wygląda na to, że te wszystkie firmy kurierskie, to jedna wielka piramida finansowa. Jak można ponad miesiąc obracać moimi pieniędzmi bez mojej zgody. W skali kraju to muszą być ogromne sumy. Nowi Bagsik i Gąsiorowscy. Co na to prawo ? pewnie maja udziały.

 9. Badziew jakich mało. szkoda nerwów. wygenerowali sami sobie zlecenie i niby je zrealizowali, moje -opłacone anulowali, środków nie zwrócili a za swoje zlecenie niby wykonane straszą sądem.

 10. dziadostwo, oszuści. Wyłudzają dodatkowe opłaty. Paczki nie dostarczył przewoźnik i straszy sądem jak chce dalej reklamoewać. sendit tylko kolejne kwoty magiczne dolicza za …nic

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top