Ikea opinie klientów

IKEA opinie klientów


https://www.ikea.com/pl/pl/

2023

Przemek Kowalski – 17 maj 2023
Totalna kpina klienta mają w… przesyłka miała dojść w wyznaczonym terminie i nie dotarła bo jest szlaban i to stanowi problem.
Numer kontaktowy podany ale nie zadzwonili. Nie polecam usług tej firmy

Tomasz Waszczuk – 13 maj 2023
Kupuję meble w IKEA ponad 20 lat, ale czas zakończyć współpracę. Zakupiłem szafkę łazienkową ENHET dnia 8 maja 2023. Kiedy zabrałem się za składanie, okazało się, że brak 2 elementów montażowych, w sumie najważniejszych bo stabilizujących mebel. 12.05.2023 pakowanie mebla do samochodu i podróż do Janek. Reklamacja została przyjęta, ale częścią sklep nie dysponował. Zwrot i kolejna próba, biorę znowu ten sam produkt z magazynu samoobsługowego zakładając, że brak w paczce był przypadkowy.

Dobieram jeszcze komodę BRIMNES. Po powrocie do domu biorę się za składanie – elementów brak !!! No dobra, biorę się za HEMNESa. Otwieram paczkę, tych samych elementów brak !!! Dzwonię więc po radę na info. „Może pan zamówić elementy montażowe, przyślemy.” Robię zamówienie na dwa elementy, poszło. Próbuję zrobić na dwa kolejne – BLOKADA ZAMÓWIENIA !!! To jakiś kiepski żart, zostałem z meblem, którego nie da się złożyć. Dźwigać to znowu do samochodu i robić zwrot ? Paczka waży jakieś 40 kg. Porażka na całej linii. 25 lat dobrych doświadczeń poszło się…

Inos Nitrino – 9 maj 2023
Zakupiony fotel. Dostałem jedną paczkę miało być 2. Nikt o tym nie informował ! IKEA reklamację nie uznało. Tym samym moja przygoda z tym sklepem zakończona.

Daniel Bednarzewski – 3 maj 2023
Nie polecam. Dotyczy usługi numer 1353348157. Usługa montażu mebli mimo opłacenia i podpisania umowy nie zrealizowana. Sklep nie raczył poinformować nawet o tym że nie zrealizuje zlecenia jedynie po interwencji telefonicznej uzyskano informacje ze zlecenie nie zostanie obsłużone. Żenada że nikt nawet nie ruszył tyłkiem by poinformować o tym i zostawili klienta samemu sobie. Ostatecznie zrezygnowałem z usług ikea gdyż kolejny termin zaproponowali na odległy czas a mieszkanie zostało bez mebli a i gwarancji nie ma ze następny termin tak samo nie był by przez sklep pominięty i olany jak pierwotny.Skorzystałem z usług innych kompetentnych fachowców. Dziękuję za zmarnowany czas.

Anetta – 28 kwi 2023
Niestety bardzo złe doświadczenie zakupu online. Po pierwsze przesyłka dotarła niekompletna. Po zgłoszeniu reklamacji obiecano mi dostawę brakującego przedmiotu najpóźniej w ustalonym dniu (czat z obsługą). W ustalonym dniu przesyłka nie dotarła. Kurier GLS łaskawie się zjawił następnego dnia po ustalonym terminie dostawy. Nie zadzwonił do mieszkania, gdzie miał dostarczyć przesyłkę tylko wrzucił ją do skrzynki pocztowej. IKEA umywa ręce, gdyż uważa przesyłkę za dostarczoną. Jak zwykle z korporacją się nie wygra. Sugeruję kupować np. na Allegro, nawet drożej, tam przynajmniej są jakieś gwarancje. A tutaj klienta ma się w d…

Marcin – 28 kwi 2023
Nie dotrzymują terminów i kłamią. Zamówiłem kanapę z wniesieniem do domu. Wieczorem dnia dostawy otrzymałem telefon, że dostawa się nie powiodła. Nie podano przyczyny tylko umówiono nowy termin. Następnego dnia składając reklamację dowiedziałem się, że kurier nie zastał nikogo w domu. Jest to kłamstwo, nikt nie dzwonił, nikt nie zachodził. Na stronie przewoźnika nie istnieje nawet paczka o podanym nr. przesyłki. Zawalają terminy dostawy, bezczelnie kłamią, i nie przewidują żadnej rekompensaty z tego tytułu. Pomimo tego iż ktoś specjalnie bierze dzień wolny by tą paczkę odebrać.

Ania Ania – 21 kwi 2023
Niestety kupowanie przez online to jakiś żart! Zamówiłam kilka rzeczy i po raz kolejny artykuły przyszły uszkodzone i nie kompletna ! Oczywiście nie ma możliwości zwrotu przez pocztę , mogę pojechać sobie do Ikeii 80 km i tam zwrócić ! Jakiś żart! Bezczelne jest również koszt wysyłki 5,90€ !
To było moje ostatnie zamówienie i z pewnością odradza tutaj wszystkim oraz moim znajomym kupowania przez online jak i w ikeai, jakość jest coraz gorsza ! Poprostu oszustwo !

KamiAmi – 17 kwi 2023
Coraz gorsza jakość. Kolejny raz kupiłam w Ikei rzecz, którą kiedyś bardzo lubiłam, ale dzisiejsza jakość tego samego produktu jest przerażająca. Tym razem to podkładki pod herbatę. Kiedyś sztywny, gruby korek, dziś cieniutka i elastyczna prasowanka. W folii tego nie było widać. Podobnie było z przyborami kuchennymi i garnkami. Kiedyś rozsądne produkty w rozsądniej cenie, a dziś buble i chłam (te same produkty albo ich zamienniki). Naprawdę wolałabym zapłacić te 10-20% więcej za produkt i cieszyć się jakością sprzed lat rzeczy, które skradły kiedyś moje serce.

P. – 15 kwi 2023
Uważajcie na zakup kuchni z białymi lakierowanymi frontami ponieważ żółkną już po 5-6 latach, na dodatek w różnym stopniu więc w naszym przypadku kuchnia wizualnie nie nadaje się do użytku i fronty wymagają wymiany. Gwarancja 30 lat tego nie uwzględnia.

Magda C. Hedegaard – 31 mar 2023
Od trzech dni staram się umówić na spotkanie online w sprawie projektu pokoju. Po 5 godz dzwonienia i kontaktowania się z infolinią bardzo miła Pani poinformowała mnie ze ich system nie działa, wcześniej powiedziano mi, że to problem mojej przeglądarki (czytaj blondynka nie potrafi odświeżyć strony :-)). Miałam spróbować następnego dnia. Po południu, następnego dnia, robię zamówienie, lecz system nadal szwankuje i zamiast online wychodzi spotkanie stacjonarne, nie opłacam tego. Potem jeszcze raz, pojawia się okienko do pozostawienia dodatkowych informacji np. preferowanego koloru itp. Link do zapłaty znika. Za każdym razem nie ma potwierdzenia że spotkanie jest online.

Decyduje się jednak zapłacić, ostatnie zamówione spotkanie i potwierdzić telefonicznie, że usługa jest online. Infolinia już nie działa, więc rozmawiam po raz kolejny na czacie z Billym czy Bobem (robotem), potem z pracownikiem. Nie można sprawdzić bo system tego jeszcze nie pokazuje. Więc nerwówka do rana czy spotkanie jest online czy jednak nie, bo na fakturze z Ikea nie jest to opisane. Rano po 15 min oczekiwania, oczywiście ja musiałam zadzwonić 🙈potwierdzenie że spotkanie jest jednak on line. Hurra. Ale.. Późnym popołudniem (dzisiaj – dzień nr 3) siedzę przed komputerem i czekam na konsultanta IKEA przed kamerą, i co? No Nico 😲

Telefon na infolinię, po 10 min oczekiwania w trybie hold z muzyką, pracownik rozłącza się. Ja nadal biorę udział w spotkaniu projektowym sama 😡 następny telefon do obsługi klienta, no i…. awaria systemu😵 może zadzwonią za 1 lub 2 godz i np konsultacja odbędzie się o godz 21. 00 haha a może w ogóle nie, któż to wie???? Sądzę, że jeśli chciałabym ten termin to bym go sama wybrała.

Podsumowując, jestem bardzo zawiedziona i zszokowana tak niskim poziomem usługi. Spodziewałam się, że za takie pieniądze (teraz 79 PLN) powinni się postarać, bo dodatkowo chciałam zostawić w sklepie dodatkową kwotę. Jestem mocno zirytowana tym, że oferują coś, nad czym nie mają kontroli, system nie funkcjonuje. Szkoda. Zawiedziona klientka

Kamil Hatko – 25 lut 2023
Najgorsze doświadczeni konsumenckie w historii IKEA. Bardzo negatywne podejście do klienta i zarozumiała obsługa ze strony Pani Marty (gruba w kolorowych włosach). Chciałem zwrócić dwie półki, jednak okazało się, że z uwagi na naliczenie środków z vouchera, przysługuje mi tylko znikomy procent środków pokrytych gotówkowo. W konsekwencji zamiast zwrotu na voucher 110 zł, zaproponowano mi zwrot jedynie ok. 38 zł, które były kwotą pokrytą gotówkowo. Na etapie wcześniejszej transakcji nie zostałem poinformowany, jak środki z vouchera zostaną przeznaczone na wszystkie produkty na paragonie.

Mimo, iż gotówkowo zapłaciłem za zakupy 116 zł, to w tym przypadku zwrot miałby obejmować tylko proporcjonalnie 38 zł z tych półek. Wybitnie niekonsumenckie podejście i baaardzo negatywne doświadczenie, które skutkują odrzuceniem produktów marki IKEA do końca mojego życia. Jako wieloletni klient, który wydał w katowickim sklepie tysiące złotych, jestem rozczarowany takim podejściem marki do klienta i obsługi w sklepie stacjonarnym.

Bea Ada – 4 lut 2023
Odradzam zakup garnków ! Stal kiepskiej jakości, a proces reklamacji to droga przez mękę. Sklep zamiast zadbać o jakość produktów, korzysta z pomocy kancelarii prawnych, żeby pokonać klienta. Kupiłam garnki, w których po kilku użyciach pojawiły się brzydkie plamy i ubytki w dnach. Reklamowałam je. Pracownik BOK zapewnił, że droższe są niezawodne. Niestety, sytuacja się powtórzyła. Dodatkowo w jednym z garnków pojawiła się rdza ! (Stal nierdzewna.) Pani w dziale reklamacji, z góry uznała, że to nie wada. Zrobiła zdjęcia aparatem w telefonie i na tej podstawie, ktoś ocenił wadę.

Oczywiście, reklamację uznano za bezzasadną. Mimo, że posiadam podobne garnki od 20 lat, to nie umiem z nich korzystać.
Za wcześnie wrzucam sól i dlatego je uszkodziłam. Dodam tylko, że z tymi starymi, nie mam problemu.
Plamy są również na zewnętrznej stronie dna, a tam już nie solę, daję słowo 😉
Dla podtrzymania dobrych relacji z klientem, zaproponowano mi zwrot za garnki, na kartę podarunkową. Musiałam i tak zostawić u nich swoje pieniądze. Nie pozdrawiam Pani od „garczków”.

Monika – 19 sty 2023
To jest kpina, zamówienie zrobione w poniedziałek, informacja o wysyłce – przybliżona data następnego dnia. Mamy już czwartek i nawet zamówienie nie zostało skompletowane, pomimo dostępności produktów. Pani na czacie żąda ode mnie zbyt szczegółowych informacji weryfikacyjnych. Ma tylko podać co z moim zamówieniem i kiedy nastąpi realizacja. Nie potrafi wyjaśnić jaki powstał błąd techniczny.
No i właśnie zamówienie zostało anulowane. ABSOLUTNIE NIE POLECAM ROBIENIA ZAKUPÓW NA IKEA

Dotty Dede – 7 sty 2023
Ikea od zeszłego roku podwyższyła ceny produktów o 100%!!, Np proste regały Kallax, często kupowane, czy naprawdę jest taka inflacja, czy tylko chęć wzbogacenia się Ikea? Rezygnuje z zakupów tam, niech sami sobie kupują.

Marzena Jakubiec – 4 sty 2023
Serdecznie NIE POLECAM! Jestem zażenowana w jaki sposób działa CENTRUM POMOCY IKEA w rozwiązywaniu problemów. Z dniem 31.12. 2022r. złożyłam zamówienie w sklepie internetowym płacąc przez przelewy 24..Po jakimś czasie dostałam maila z informacją, że zamówienie nie zostało opłacone. Nie wiadomo dlaczego przelewy 24 nie zadziałały. 02.01.2023 zwróciłam się z prośbą o link do ponowienia płatności, aby zapłacić za złożone zamówienie i co usłyszałam: anulowaliśmy zamówienie, może Pani złożyć kolejne,ale już w wyżej cenie. To jest bezczelne.Złożone zamówienie jest umową-transakcją,z której ja nie zrezygnowałam.Takiemu traktowaniu powinien się przyjrzeć urząd ochrony praw konsumenta, bo to bezprawne działania. Powinni się z klientem skontaktować i umożliwić zapłatę.

Ikea opinie klientów

Ikea opinie klientów 2022

Natalia – 29 gru 2022
Jestem zażenowana w jaki sposób działa CENTRUM POMOCY IKEA w rozwiązywaniu problemów. Z dniem 16.12. 2022r. złożyłam w sklepie internetowym zamówienie, dostałam maila z informacją, że termin odbioru wyznaczony jest na 19.12. po kilku dniach od planowanej dostawy (oczywiście zrozumiałam, że to czas Świąteczny i że czas oczekiwania może zostać wydłużony) napisałam na czacie zapytanie kiedy mogę oczekiwać przesyłki – została mi udzielona odpowiedź, że jest w doręczeniu i że przesyłka za jakiś czas do mnie trafi. Dwa dni później na tym samym czacie zapytałam czy już coś wiadomo, uzyskałam podobną odpowiedź co poprzednio.

Poprosiłam numer nadania aby móc sprawdzić na stronie GLS jakie są postępy w doręczeniu mojej przesyłki – na stronie dowiedziałam się, że przesyłka znajduję się w punkcie GLS zlokalizowanym ok. 7km od mojego miejsca zamieszkania – z chęcią sama odebrałabym przesyłkę, ponieważ bardzo mi na niej zależało ( były to prezenty dla dzieci na gwiazdkę). Od Pana z infolinii dowiedziałam się, że nie mogę odebrać osobiście przesyłki oraz, że nie dostanę adresu pod którym owa przesyłka się znajduje.

Wróciłam ponownie na czat Ikea i zapytałam ponownie co się stało z przesyłką i dlaczego wciąż nie została dostarczona – Pani Klaudia z czatu napisała, że wyjaśni sprawę i się ze mną skontaktuje ( co oczywiście nie miało miejsca – czekałam na telefon ! ). Święta minęły, a przesyłki nadal brak. Zadzwoniłam po raz kolejny na infolinię IKEA i miła Pani przez telefon przekazała mi, że nie ma żadnego zgłoszenia na tą przesyłkę i że wyjaśni sprawę i do mnie oddzwoni. We wtorek (27.12.) ok. godziny 16:00 zadzwoniła do mnie Pani, która poprosiła o adres domowy i przekazała przez telefon, że przesyłka będzie u mnie na następny dzień, że kurier mi ją dostarczy.

Oczywiście przesyłka nie została dostarczona w dniu 28.12. Dziś pełna frustracji na firmę IKEA, oraz na Firmę GLS dzwonie po raz enty na infolinie IKEA i dowiaduje się, że przesyłka wróciła do NADAWCY? Naprawdę jestem zdegustowana, w dniu 24.12. byłam zmuszona jechać do sklepu po prezenty zastępcze. Ikea po 10 dniach od planowanego dostarczenia przesyłki zaproponowała, że prześle zamówienie po raz drugi. (miło z ich strony)

Dorota Stegman – 28 gru 2022
Sterowanie recenzjami i oszukiwanie Klienta, który czyta recenzje przed zakupem myśląc że pozytywne opinie odzwierciedlają pozytywne doświadczenia z zakupem.
Brak możliwości wystawienia recenzji produktów na stronie IKEA z własnej inicjatywy. Recenzje są możliwe tylko jeśli Ikea poprosi cię o recenzję i potem to od nich też zależy czy ostatecznie Twoja opinia trafi na stronę. Sterowanie recenzjami. Jak to możliwe w końcu 2022r? Ponadto dział reklamacji to jakaś porażka. Kierują się zasadą- nie uznawać reklamacji.

Wojciech – 27 gru 2022
Nie polecam, zamówienie (drobne rzeczy) jest pakowane od 3 dni i dalej niespakowane. Podobno nie ma regulaminowego terminu wysyłki, czyli de facto mogą pakować zamówienie przez miesiąc czasu. Nie polecam

Andzelika – 22 gru 2022
Kupiłam altanę ogrodową 30.04.2022 r., stała w okresie zimowym i 20 grudnia uległa totalnemu zawaleniu. Reklamacja nie została uznana, bo wg pracownika altana chroni od słońca i lekkiego deszczu. Tym samym wg tej Pani, nie chroni od śniegu. Instrukcja nie określała, że altana ma zostać na okres zimowy rozmontowana. Tym samym sprawa będzie miała ciąg dalszy w sądzie, bo chodzi to 1500 zł to nie zgadzam się z tym tokiem myslenia. Na stronie jest napisane: Rama ze stali proszkowej jest mocna i trwała.Nie polceam ani produktu ani obsługi.

Kamil – 18 gru 2022
Fronty kupione pół roku temu 2 z 12 sztuk i już zawiasy wylamane.
Brak możliwości oceny zakupionego produktu (jedynie wybrane i wybrańcy) to jest nie do pomyślenia w tych czasach. Na reklamację na ten szajs oczywiście odpowiedź – uszkodzenie mechaniczne.
Fronty od stolarza w innym pokoju do tej pory są całe od 5 lat.
Pierwszy i ostatni raz dałem się namówić na zakupy do zabudowy w ikei. Wolę dopłacić i mieć spokój nie marnując czasu na przepychanie się o reklamację.

Marcin Jeżewski – 12 gru 2022
Obsługa Klienta masakryczna. Kupiłem kuchnie ok 20tys zł, część środków w wysokości około 2tys zł miała zasilić konto karty IKEA. Nic takiego nie nastąpiło. Reklamacja odmowna. Kupiłem do tej kuchni blaty, termin dostawy planowany 12 tygodni, a faktyczny 22 tygodnie. Reklamacja nieuznana. Czy tak wygląda szwedzka obsługa Klienta w Polsce?

Billy – 8 gru 2022
MATERACE — Jednorazowy szajs!!!!
*zalejesz pokrowiec
*zabrudzisz pokrowiec
materac do wy…nia
szkoda kasy

Magdalena Agnieszka – 8 gru 2022
Bardzo żałuję, że przed zakupem online nie poczytałam tych opinii. W życiu nigdy więcej takich zakupów. Zamówiłam karnisze, wsporniki i kilka innych pierdółek. Przesyłka do mnie nawet nie dotarła, bo zadzwonił kurier, że paczka jest tak zniszczona, że nie wiadomo czy wszystko jest w środku. Poradził, że to odeśle.Teraz zostałam bez rzeczy na której mi bardzo czasowo zależało i z zamrożoną kasą, bo na zwrot po anulacji towaru czeka się do dwóch tygodni. Porażka i nigdy więcej.

Jowita – 3 gru 2022
Podobnie jak cześć z Państwa,która tu pisala.w zasadzie większość.duze zamówienie za niemałe pieniądze,dodtkowa opłata za transport w wąskim przedziale czasowym.pokon dziecka juz bez starych mebli bo dostawa misla być między 14 a 17.jest 21.30 mebli brak,nikt się nie kontaktował ani z ikea ani z firmy przewozowej.na infolinii dowiedziałam się ze mogę zrezygnować z zamówienia.chamstwo bo inaczej nie mogę tego nazwać!!!w ramach rekompensaty zwrot 20 zł na kartę klubowicza bo tyle kosztowała mnie dopłata za przedział czasowy.rece opadają.nie polecam

Radosław – 29 lis 2022
Ikea ma najgorszą obsługę klienta oraz customer expirience jaki można mieć.
Szafy oraz łóżko zamówione 10 dni temu. Dostawa na wczoraj 28.11.2022. Prawie 500 zł za dostawę zapłacone. Siedzę cały dzień w domu urlop wzięty bo czekam na szafki. Mogą być dostarczone 8-20 no to czekam. o 13 telefon tak Państwa zamówienie jest na samochodzie już więc pewnie niedługo wyjedzie….. godzina 20 brak kontaktu ze strony Ikea czy firmy kurierskiej…. telefon do obsługi klienta i gehenna… godzinna rozmowa. Najpierw otrzymujemy informacje że próbowali dostarczyć o 15 ale nikogo nie było…. no to mówimy że cały czas ktoś był… Pani z obsługi aha to zweryfikuje…

10 min później a faktycznie samochód się zepsuł na którym było. zepsuł o 15 i nie można było poinformować klienta albo załatwić zastępczego…. no cudownie… dobra kiedy można umówić dostawę nową … na 5.12… no to my mówimy ale zaraz jak to mamy czekać kolejny tydzień nie mamy szafek łóżka śpimy na podłodze… nie zgadzamy zapłaciliśmy i teraz chcemy mieć to jak najszybciej…. Pani dzwoni do firmy kurierskiej ustala że może być na środę 30.11. Niechętnie ale godzimy się po dłuższej rozmowie. pytamy się też co mogą nam zaproponować w ramach rekompensaty. 50 zł…. no żart urlop wzięty pieniądze zapłacone prawie 500 zł za dostawę a oni 50 zł oferują. no to składamy reklamację.

Prosimy jeszcze o przesłanie reklamacji do Nas żebyśmy mogli przeczytać czy Pani dobrze wpisała… tak oczywiście prześle potwierdzenie z treścią reklamacji. i co i nic nie przyszło. dziś 29.11 sms że nie udało się dostarczyć towaru w dniu wczorajszym i dostawa będzie 5.12 jakiś żart???? ustalone było na jutro…. i kolejny telefon. Kolejna Pani… i słyszę że nie ma żadnej adnotacji odnośnie dostawy 30.11… nerwy już nie wytrzymały złość i wściekłość jak można tak traktować klienta??? Pani mówi nic nie mogę zrobić. no to mówię proszę odsłuchać rozmowę nagrywają Państwo skoro Państwa pracownik potwierdził że będzie dostawa to wymagamy tego aby była 30.11. Pani mówi że spróbuje załatwić i dalej nic….

Mikołaj Byrski – 24 lis 2022
Serwis sklepu, to porażka. Zgłaszając reklamację sofy, która po niecałym pół roku, wyglądała jak totalny śmieć, pierwsi serwisanci stwierdzili, że reklamacja od razu jest odrzucona i nie ma szans na wymianę. Następnie telefon, że sofa nagle będzie jednak wymieniona na nową. Umawiając się na serwis, ciągle przekładają terminy i godziny – chyba myślą, że każdy specjalnie będzie siedzieć całymi dniami w domu i czekać łaskawie aż przyjadą.

Nastał dzień przyjazdu serwisu – serwisanci przyjechali totalnie nieprzygotowani, bez odpowiednich narzędzi, jeden się tylko patrzył, ledwo poduszki umiał wynieść, a drugi łapał się za głowę i stwierdził, że jest od kuchni, a nie od sof. Jak udało mu się odkręcić jedną część, to stwierdził, że wystarczy żeby ją wynieść. Jak wynosili, okazało się, że sofa jest za mało rozkręcona, mimo moich uwag, aby uważali na ściany, całe je obtarli i pouszkadzali, cisnąć na chama dalej starą sofę. Kiedy sofa nie chciała przejść, stwierdzili, że jednak muszą rozkręcić ją dalej, co robili pionowo w przedpokoju, uszkadzając dalej ściany oraz dodatkowo wyszczerbili kafelkę.

Na sam koniec, stwierdzili, że zostawiają mnie z gratisem w postaci kartonów na klatce schodowej, uniemożliwiając innym lokatorom wejście do swoich mieszkań. Kazali szybko się podpisać pod protokołem, że sofa jest skręcona, bo oni muszą już jechać. Więc podpisałem, i musiałem wynieść szybko kartony, aby nie blokować wejścia mieszkańcom. Na spokojnie patrząc na wszystkie uszkodzenia przedpokoju, napisałem kolejną reklamację do Ikei o tym, aby ponieśli koszty naprawy ścian, nie mówiąc o ubitej kafelce.

Reklamacja nieuznana, z powodu mojego podpisu na protokole, co jest śmiechem, skoro mnie poganiali i zostawili z problemem kartonów i blokowaniu wejścia pozostałym lokatorom. Nie mówili również, aby uszkodzenia zgłaszać do tego protokołu, nikt mnie o tym nie poinformował. Stanowczo nie polecam tego sklepu oraz ich serwisu. Mam nadzieję, że pieniądze, które miały pokryć moje uszkodzenia, wydacie na narzędzia i szkolenia dla waszych serwisantów. Sprawa zostanie oczywiście zgłoszona dalej do odpowiedniego urzędu.

Ewa – 12 lis 2022
Porażka. Zamówienie nie dotarło bo ktoś je anulował (było zaplacone). Montaż się nie odbył. Dzień urlopu stracony . Muszę wziąść kolejny dzień na kolejny termin montażu. Zachowują się faktycznie jak mafia. Ręka rękę myje.

Klient – 9 lis 2022
Nie polecam. Zwłaszcza nie polecam mieszkańcom Białegostoku. Nie ma możliwości zwrotu towaru w tym mieście. Trzeba odwozić do Warszawy. Sprzedają wadliwy towar, a następnie wmawiają, że klient sam uszkodził, nawet jeśli jest to technicznie niemożliwe i potrącają pieniądze. Postępują jak mafia, a nie jak normalna firma. Pierwszy raz kupiłam w tym sklepie i ostatni. Szkoda nerwów i pieniędzy.

sandra – 4 lis 2022
Proszę się dwa razy zastanowić zanim zakupicie państwo sofę lub narożnik w tej firmie. Zmechacenie materiału narożnika który używany jest bardzo sporadycznie, do tego stopnia że wyglądają jak 10-letni stary mebel a ma niecałe 2lata to w tej firmie RZECZ NORMALNA I W ODPOWIEDZI NA REKLAMACJE DOSTAJE SIĘ ODPOWIEDŹ O UŻYWANIU DO ZMECHACENIA ŻYLETKI LUB BRZYTWY. Niestety nie kupuje się mebli takowych z zamiarem wymiany ich co 2lata. A codzienne używanie brzytwy lub żyletki do ZMECHACENIA mija się z celem. PAMIĘTAJCIE PAŃSTWO JEŻELI ZAKUPICIE SOFE LUB NAROŻNIK DODATKOWO PROSZĘ ZAOPATRZYĆ SIĘ W BRZYTWY I ŻYLETKI 🙂
Sprawa skierowana do rzecznika praw konsumenta.

Gabrysia – 1 lis 2022
Totalna porażka: zrobiłam konkretne zakupy w Ikea z dostawą. Na dany termin wzięłam wolne, ponieważ przedział czasowy dostawy 8-20. Zamówienie nie dotarło. Wysłuchałam cierpliwie muzyki na infolinii, udało się dodzwonić. Zaproponowano mi nowy termin dostawy za tydzień. Nie ma możliwości złożenia reklamacji, bo zamówienie nie zostało zrealizowane. Za transport zapłaciłam prawie 600zł, dzień bezpłatnego urlopu, czas stracony na infolinie. Paranoja, brak rzetelności, szacunku do klienta! Nie polecam! Szkoda nerwów i pieniędzy!

Piotr Ulacha – 20 paź 2022
Ikea wysłała do mnie biurko które zamówiłem, bez blatu i ze zniszczonymi akcesoriami. Mimo zwrócenia uwagi na zniszczone i brakujące elementy, firma transportowa oświadczyła że zostaje mi tylko reklamacja.

Janusz – 18 paź 2022
Unikać i omijać z daleka od lipca mam zamontowane meble kuchenne kupione w IKEA i zamontowane przez fachowców z firmy ikea i od 15.07.2022 do dziś a były już trzy ekipy reklamacyjne. Dalej nie jest zrobiona reklamacja. Po przyjedzie ekipy tylko śmiech i pytanie kto montował tę kuchnię ( kuchnia nie została wykonana zgodnie z projektem, który wspólnie z ikea żeśmy zaprojektowali) meble są za wysokie, zmywarka źle zabudowana (w czasie pracy wyrwała śrubę) szafka koło lodówki (ma wymiar 11 cm na górze a na dole 10cm po szerokości ) źle docięty blat różnica wypełniona silikonem.

Wykończenie blatu listwą ( góry i doliny , docinanie listwa nożem do tapet). Czy wydając 17 tys za meble plus montaż trzeba do dziś się prosić firmy ikea o poprawę tego co nie zrobiła w dniu montażu i według wykonanego projektu.

Bobek Bobek – 17 paź 2022
W dniu dzisiejszym przy składaniu zamówienia ,,kuchni na wymiar,, Okazało się że dla ikei jest nie do przeskoczenia przeszkodą 1.5 cm rura znajdująca się w rogu podłogi odstającej od ściany wówczas nie ma wyjścia jak przerabiane rury lub składanie mebli samemu bez ich montażu co wiąże się z utratą gwarancji lub jak poinformował nas zapłaceniem za blat 2.5 razy tyle co kosztuje z powodu 1.5cm odstającej od ściany i czekaniu na ten blat 12 tyg również z kratką wentylacją jest problem gdyż pani robiącą projekt nie zna przepisów i nie wie ile odstępu od mebli ma być wentylacja

Zaproponowała więc zaślepienie jej i we własnym zakresie dorobienie szafki po za gwarancją. Pani słysząc że są rury że jest grzejnik że jest kratka wnt.za każdym razem wywracała oczami nawet listwy podłogowe stanowią dla ikei przeszkodę której nie przeskoczą.To ja za 6 szafek beż agd mam wywalić 15 tys i przerabiać jeszcze infrastrukturę kuchni?To ja przychodzę po meble na wymiar czy mam kuchnie pod meble dostosować?Dramat dziadostwo.Jeszcze tego samego dnia znalazłem firmę z Kępna którą zrobi mi to samo za mniejsze pieniądze przyjadą wymierzą i wszystko zrobią co trzeba i nie ma mowy o przerabianiu kuchni.Ikea jesteś śmieszna

Justyna M – 11 paź 2022
Ta firma przechodzi juz sama siebie . Nie tylko jakość usług jest beznadziejna ale tez zwykle człowieczeństwo w sklepie nie istnieje ! Pracowaniu w sklepie sa jak na spacerniaku a jak kobiety w zaawansowanej ciąży potrzebowała pomocy przy rozłożeniu krzesła aby moc je zapakować to otrzymała odpowiedz od kierowniczymi sklepu ze obi nie sa id tego !!!! Oby jego matka nigdy nie spotkała na swojej drodze takiej mendy społecznej ! Wstyd!!!! Wstyd!!! Polityka i praktyka tego sklepu powinna wyglądać inaczej !

What Mean – 5 paź 2022
Sprawdzajcie dobrze paczki półka przyszła nie dość że 2 tygodnie później niż powinna to jeszcze w opłakanym stanie pólka ze sklejki została rozwalona na kantach

Ania Ania – 29 wrz 2022
Nie polecam. Strata czasu i nerwów. W sklepach stoją meble, które dostępne będą za pół roku lub „niewiadomo kiedy”. Przy zamówieniach on line – moje zamówienie zostało anulowane 12 godzin przed dostawą. Pięć dni trzymali moje pieniądze żeby anulować dostawę tuż przed przyjazdem.

Natalia – 26 wrz 2022
Tragedia, cyrk i kpina. Zamówienie na kuchnię i projekt trwały kilka miesięcy, 95% skompletowanego zamówienia na pokaźną kwotę, w kwietniu 2022, bez żadnego rabatu. Na brakujące elementy wystawiono talony, gdzie żaden pracownik nie jest w stanie ich znaleźć. Brakujących elementów nie ma już od kilku miesięcy, tymczasem ceny wzrosły, łaskawie po kilku reklamacjach przyznano 5% rabatu (uwaga do wykorzystania przy składaniu zamówienia telefonicznie).

Składamy zamówienie telefonicznie z odbiorem w Ikea stacjonarnie i słyszymy, iż rabat 5% nie przysługuje w tym przypadku oraz doliczana jest opłata 29 zł za kompletowanie zamówienia !
Przestroga: jeśli składasz zamówienie Ikea na kuchnie i w danym dniu w magazynie nie ma produktów, licz się z rocznym opóźnieniem realizacji oraz podwójnymi kosztami. Odradzam !

Henry – 19 wrz 2022
Kupiłem niewielką sofę. Po dwóch latach gąbka całkowicie się wygniotła tak, że czuć pod sobą konstrukcję stelaża. Dodatkowo jakiś wewnętrzny element konstrukcyjny się na tyle wyluzował, że słychać jego przemieszczanie. Zgłosiłem to na infolinię mając w pamięci „gwarancję IKEA” sięgającą nawet 10 lat. Po dokładnym wypytaniu mnie o szczegóły zakupu i pobieżnym dot. samego problemu z sofą pani poinformowała mnie, że musi sprawdzić jakieś informacje i po kilku minutach wróciła do rozmowy oświadczając, że wymieniona sofą w momencie zakupu nie była objęta „gwarancją IKEA” a jedynie normalną która upłynęła około 3 miesiące wstecz.

Uparłem się przy reklamacji bo pamiętam, że w momencie zakupu były dostępne informacje dot. tej sofy o „GWARANCJI IKEA”.
Po kilku dniach otrzymałem na maila odpowiedź identyczna jak w rozmowie telefonicznej czyli odmowną. Niestety nie dostałem żadnego potwierdzenia braku wspomnianej gwarancji w tamtym czasie ani w formie jakiegoś zdjęcia ówczesnej oferty ani jakiegoś screena. Zero. Tylko oświadczenie na piśmie, że wtedy ta sofa nie była objęta wspomnianą gwarancją. Nie podano też nawet daty objęcia tej sofy „gwarancją IKEA”. Odpowiedz w tej formie miała charakter lekceważący i zniechęcający.

Pamiętając z momentu zakupu informacje o gwarancji IKEA i to jak w czasie rozmowy telefonicznej, pani szczegółowo wypytywała mnie o okoliczności zakupu, np. czy mam jakieś dokumenty z zakupu, doszedłem do wniosku, że odmowa przyjęcia reklamacji jest oparta na pospolitym kłamstwie. Tak IKEA unika odpowiedzialności za swoje deklarację i jakość sprzedawanych produktów.
Potwierdzeniem samego zakupu jest zapis na elektronicznym koncie klienta IKEA.

niuniek – 16 wrz 2022
Kuchnia zamawiana w lutym z montazem pod koniec maja. Montaż wykonany przez firmę wynajętą przez ikeę. Spartolony dokumentnie- całej listy zarzutów łącznie z oszustwem dotyczacym śrub rzymskich nie da sie tu wymienić. Reklamacja potwierdziła konieczność wymiany blatów i ponownego zmontowania kuchni. Termin- wrzesień. We wrześniu okazalo się, że zabrakło im dnia by skończyć montaż oraz po raz kolejny blaty z ikei są krzywe. Kolejny termin dokonczenia montażu 31.10.2022. Pani z reklamacji stwierdziła, że mogą nam w ramach rekompensaty dac bon na 1000pln do ikei. Skladamy sprawę do sądu. Z gnojami inaczej noe można

Ewa – 13 wrz 2022
31.08 zakupiłam narożnik. Dostawa miała być 5.09. Czekam więc bo dostawa w godz 8-20. Po 7 godz dostaję wiadomość że dostawa przeniesiona na 9.09. Więc znowu siedzę i czekam. Po 10 godz znowu wiadomość ze dostawa przeniesiona na 12.09. Są.. przyjechał pan Ukrainiec z Ukrainką nie mówiący dobrze po polsku, w związku z tym nie do końca nas rozumieli. Mąż zdziwiony bo dostawa była opłacona z wniesieniem. No cóż skoro przywieźli same pokrowce i dwa oparcia to gościu sam wniósł.

Okazało się jednak że nie ma najważniejszych części. Ona pisze meila do dostawcy i nie potrafi mi powiedzieć kiedy dostawa. Następnego dnia wkurzony mąż dzwoni na infolinie i tam po rozmowie dowiaduje się że do godz 15.00 pani zza słuchawki oddzwoni i poinformuje kiedy będzie dostawa. Już jest dawno po 15.00 tel nie było. Znowu z nas zadrwili. Po czasie dzwonimy na infolinie. Reklamacja zgłoszona i nadal nic nie wiem. PRZESTRZEGAM PRZED DOSTAWĄ Z IKEA……..PORAŻKA

Klaudia – 10 wrz 2022
Dostawa z Ikei to jeden wielki dramat!! Zamówiłam szafę,za 3 tys, dziś mieli ją dostarczyć do godziny 20;00,na infolinii Pan powiedział ze dziś szafa będzie dostarczona!!! Jest godzina 23;12 a szafy dalej nie ma! To jest jakaś kpina!!! Brak jakiegokolwiek profesjonalizmu.

Klient- 2 wrz 2022
Kupiłem z żoną szafkę metalową TROTTEN. Szafka do samodzielnego montażu. Boki szafki miały lekkie uwypuklenia, które były z obu stron symetrycznie ułożone. Sądziliśmy, że tak ma być. Szafkę, więc złożyliśmy. Szafka jednak wydzielała chemiczny zapach i nie posiadała atestu, a do tego była chińska, więc ją zwróciliśmy do sklepu. W sklepie nie oddali nam całej kwoty. Kwotę pomniejszono o 160 zł. Żona złożyła reklamację. Oto odpowiedź jaką otrzymała.

„Szanowna Pani w odpowiedzi na reklamację numer 13452259. Dziękuję za zgłoszenie dotyczące szafki z przesuwnymi drzwiami TROTTEN, a także za czas, który poświęciła Pani na przedstawienie zdarzenia.
Dokładnie zapoznałam się z Pani sprawą reklamacyjną oraz opisem zdarzenia. Chciałabym poinformować, iż na podstawie wniosków z powyższych działań, Pani roszczenia dotyczące zwrotu 100% środków za produkt zostały uznane za niezasadne, tym samym podtrzymuję decyzję przekazaną w sklepie stacjonarnym IKEA, dotyczącą częściowego zwrotu środków za szafkę. Weryfikacja sprawy wykazała, iż reklamowany produkt nie posiada wad jakościowych, materiałowych, ani konstrukcyjnych. Wygięcie szafki ujęte w opisie zwrotu produktu wskazuje na uszkodzenie mechaniczne, powstałe w wyniku działania siły zewnętrznej.

Jako że zgłoszona zmiana jest efektem niewłaściwego obchodzenia się z produktem, pracownik sklepu przyjmujący zwrot miał prawo obniżyć kwotę zwrotu, zgodnie z Regulaminem zwrotów w IKEA, dostępnym m.in. na stronie: „II.4. IKEA nie ma obowiązku przyjęcia towarów, z których klient korzystał w zakresie wykraczającym poza sposób opisany powyżej w punkcie II.1.b (np. towarów, które posiadają zabrudzenia, rysy, wgniecenia, ślady prania). Jeżeli jednak IKEA podejmie decyzję o przyjęciu takich towarów, zastrzega sobie prawo do potrącenia kwoty odpowiadającej zmniejszeniu wartości towarów. Po weryfikacji stanu zwracanego produktu, o wysokości kwoty potrącenia zdecyduje pracownik Działu Obsługi Klienta w sklepie stacjonarnym IKEA”.

Jednocześnie zwracam uwagę, że w przypadku zauważenia wad przed zmontowaniem produktu, Klient zobowiązany jest do niezwłocznego powiadomienia o tym fakcie i skonsultowania ewentualnego montażu przed jego rozpoczęciem. Opisana przez Panią sytuacja wskazuje, iż zdecydowała się Pani na montaż mimo zauważenia uszkodzeń, co nie pozwala na jednoznaczną ocenę pierwotnej przyczyny powstania uszkodzenia. Odpowiedzialność IKEA zarówno z tytułu rękojmi jak i gwarancji, jest w tym przypadku wyłączona, tym samym brak jest podstaw do zmiany decyzji i zwrotu 100% kwoty za zwrócony przez Panią produktu. Mam nadzieję, że Pani kolejne doświadczenia z produktami IKEA będą wyłącznie pozytywne i będziemy mogli ponownie gościć Panią w naszych sklepach oraz na naszej stronie IKEA.pl. Z poważaniem IKEA”

Ikea w dołączonej do szafki dokumentacji nie informuje, że przy zauważeniu jakichkolwiek nierówności blachy należy bezwzględnie odstąpić od montażu, gdyż jest to wada produktu. Ponadto Ikea wmawia, że szafka została przez nas zniszczona, choć na stronie IKEA można znaleźć opinie szafek metalowych innych klientów, u których również taki problem wystąpił, np. w dniu 15.02.2022 r. pani Katarzyna napisała (szafka IVAR) „Niestety po odpakowaniu okazało się, że drzwi są wgniecione…”
Ikea sprzedaje uszkodzony towar, a później odpowiedzialnością finansową obciąża klientów. Bardzo delikatnie mówiąc jest to nieuczciwe. Ostrzegam klientów , nie wierzcie w deklaracje w których Ikea zapewnia chęć pomocy w załatwieniu reklamacji. Nic z tych rzeczy. Z naszego doświadczenia wynika, że mają jeden cel: wyrwać kasę.

Tomek – 31 sie 2022
Wiem, że ostatnio cięższe czasy, brak materiałów, problemy z dostawą, inflacja i ogólnie lipa… ale to przynajmniej mówcie klientom prawdę. Jeżeli nie macie czegoś na stanie to komunikujcie to jasno, a nie mydlicie oczy, że może będzie za tydzień. Za tydzień okazuje się, że nagle Pani ma inną informację w systemie: danego produktu nie będzie do końca roku. Więc wcześniej zamówiona szafa dla dziecka będzie sobie stała bez szuflad… i to nie 1 czy 2 szufladek – bez 6 szuflad. Na reklamacje też nie potraficie odpowiedzieć i nie jest to dziwne skoro tą sprawą zajmuje się 6 różnych osób.

Izabela N – 23 sie 2022
Wszystkim klientom odradzam zakupy w Ikea, szczególnie o dużej wartości. To firma OSZUST.
Obsługa klienta na skandalicznym poziomie. Bardzo nieuczciwa firma.
Odradzam szczególnie zakup kuchni – bardzo duże pieniądze, jakość frontów bardzo słaba no i moze się zdarzyć tak jak u mnie – zakup za 20 tys w lutym, a do tej pory brak frontów i kuchnia niekompletna. Wyłudzone pieniądze na fronty, który nie dosłali, w między czasie chęć wyłudzenia 600 zł , ze niby ja jestem im winna. Bałagan, brak organizacji, do tego złodzieje. Oddają mi moje pieniądze już 4 miesiąc – obracają cudzymi pieniędzmi.

Krystian Ar – 19 sie 2022
Jestem z Białegostoku. Po raz pierwszy kupiłem z żoną w Ikea. Sądziłem, że to porządna i uczciwa firma. Niestety myliłem się. na wstępie odradzam wszystkim Białostoczanom zakup w tej sieci, gdyż są duże problemy ze zwrotem. Towar trzeba odwieźć do sklepu Ikea, np. w Warszawie, gdyż w punkcie odbioru nie można dokonać zwrotu. Oczywiście można też odesłać kurierem na własny koszt. Zastanów się więc bardzo zanim coś kupisz. Po drugie, nie mówią prawdy. Na infolinii żonie powiedziano, że produkty do 150 kg odbiera ich pracownik i nie trzeba odwozić. W celu odbioru trzeba przedzwonić i umówić szczegóły.

Dzwoni żona 2 dni później i okazuje się, że nieprawdą jest, że pracownik Ikea odbiera towar. Towar trzeba odesłać na własny koszt lub odwieźć do sklepu. W Białymstoku nie ma sklepu, a punkt odbioru nie przyjmuje, więc odwieźć trzeba do Warszawy (200 km w jedną stronę). W Ikea kupiliśmy szafkę metalową. Elementy szafki były wykonane z cienkiej blachy. Blacha miejscami była nierówna, ale nie miało to znaczenia dla jej użyteczności, więc szafka została złożona i pewnie zostałaby u nas na długo, gdyby nie to, że szafka wydzielała chemiczny zapach. Postanowiliśmy dać jej tydzień na wywietrzenie. Niestety po tym czasie w szafce była wyczuwalna chemia. Ponadto szafka nie miała atestu PZH i była wyprodukowana w Chinach.

W związku z tym, że znajomy w sprawach służbowych jechał do Warszawy poprosiliśmy go o zawiezienie szafki do Ikea Targówek. W sklepie jednak nie chcieli zwrócić całej kwoty, gdyż szafka miejscami miała nierówną blachę, co zdaniem Ikea jest wadą, którą należało reklamować, bo wadliwych towarów nie można zwracać. Nie było nas na miejscu, a kolega miał umówione spotkanie, więc zgodził się na obniżenie ceny. W ten sposób na zakupach w tej firmie straciliśmy 160 zł. W naszym odczuciu zostaliśmy oszukani, a pieniądze bezprawnie nam zabrane. Szafka została złożona z takich elementów jakie otrzymaliśmy. Nie naszą winą jest to, że elementy nie były równe. Czego w sumie można spodziewać się po chińskiej szafce.

Niestety Ikea uznała to za wadę produktu, a wadliwych rzeczy nie można zwracać, nawet w ustawowym terminie 14 dni. Dlatego zastanów się bardzo, czy chcesz ryzykować i kupować w tej firmie. Jeśli trafi Ci się wadliwy produkt, to go nie zwrócisz. Musisz reklamować. A jak widać po wcześniejszych wpisach, z reklamacją też bywa różnie. Jeśli nie stać Cię na utratę pieniędzy, to sobie odpuść zakupy w Ikea. My na pewno więcej nie kupimy. Szkoda tylko, że prawo nie stoi po stronie klienta i że można ludziom zabierać pieniądze tylko dlatego, że trafił się im wadliwy (przynajmniej w ocenie Ikea) produkt.

Paweł Qw – 18 sie 2022
Dokonałem zakupu online 17 elementów wraz z opcją wniesienia o wybranej godzinie. Wszystko było by dobrze gdyby przyjechalo to co zamówiłem. Niestety nie, za to przedstawiciel Ikea z zadowoleniem w głosie, poinformował mnie że mogę złożyć reklamację i na transport w wybranym dniu ( opłaconym) nie mam co liczyć.
Generalnie , można coś kupić – tylko nie można ufać czy się to coś dostanie , szczególnie w wybranym dniu.
Ja kończę swoją przygodę online ze sklepem Ikea , środków na koncie jeszcze nie mam jak i mebli w domu.

Ignacy – 12 sie 2022
Zakupiłem przez internet na kwotę 3000 zł. Płatność przeszła automatycznie lecz nie pojawiło się zamówienie. Następnego dnia zadzwoniłem na infolinie i przekazano mi że z winy banku nie ma możliwości realizacji zamówienia pomimo iż formularze i kwota była już u nich. To są kłamcy, gdyż Pani stwierdziła ze jest to wina P24. A więc dziś zadzwoniłem do P24 i się okazało że Ikea ma moje pieniądze.

Zamówiłem więc drugi raz i … znów odrzucenie tym razem za zbyt długi czas autoryzacji która nastąpiła w 5 sekund. Kobieta w ogóle nie słucha tylko powtarza wyklepane formułki. Do tego stwierdziła ze to moja wina. No to szok. Żadnej rekompensaty, słowa przepraszam tylko że taka jest ,, procedura” . Ale jaka ? Tego nikt nie wie. Szczytem bezczelności jest fakt że na koniec poprosiła mnie o maila aby oni mogli poprawić własną jakość usług. Co za dno dna.

Andrzej – 10 sie 2022
Na razie nie ocenię sklepu ani mebli, tylko dostawę. Zamówiłem i słono opłaciłem terminową dostawę na konkretny dzień i godziny między 11-tą i 14-tą – dokładniej się nie dało. Po daremnym oczekiwaniu w pustym mieszkaniu, po 14-ej skontaktowałem się z Ikeą, poinformowali mnie, że maja opóźnieni i nie wiedz kiedy dostarczą, bo nie mają kontaktu z firmą dostarczającą ich towary (naprawdę !!!). Zaproponowali, żebym jeszcze poczekał (nie wiadomo ile czasu) albo wyznaczą inny termin dostawy za tydzień i znowu trzygodzinny przedział czasowy. Zupełne lekceważenie klientów, a ludzie chyba sobie na to pozwalają, bo pani konsultantka w ogóle nie wyglądała na przejętą. Więcej nie skorzystam z ich usług i Wam też odradzam.

piotr – 31 lip 2022
Towar nie dojechał w wyznaczonym terminie cały dzień czekania.Żadnej informacji na telefon. Ta jedna gwiazdka to dużo za dużo. Jak możecie to omijajcie zakup internetowy z dowozem Ikei.

Filip – 22 lip 2022
Nie polecam zakupu sofy GRÖNLID. Sama funkcja sofy jest w porządku, ale ma też opcję rozkładanego łóżka. Łóżka zapada się i uniemożliwia zdrowy sen. Polecam tylko jeśli potrzebujesz zaświadczenie z ZUS o inwalidztwie. Ta sofa załatwi twój kręgosłup na amen.IKEA chwali się, że testuje swoje produkty przed oddaniem na rynek. Ta sofa jest dowodem, że tak nie czynią.

Produkt jest wadliwy i nie powinien być w ogóle dopuszczony do sprzedaży. Na stronie IKEA można znaleźć więcej podobnych opinii na które uroczy automat z IKEI odpowiada: Dziękujemy Ci, że podzieliłaś się z nami swoimi odczuciami. Dzięki Twoim uwagom będziemy wiedzieli jak w przyszłości udoskonalić nasz produkt. Mimo to mamy nadzieję, że sofa posłuży Ci jak najdłużej 🙂 Ciekawe czy jak zostanę inwalidą to będę mógł was pozwać?

Beata – 20 lip 2022
zamówienie opłacone z transportem i wniesieniem .Przyjechali Panowie ,samochód postawili uliczkę dalej informując mnie że tu nie mogą zaparkować bo nie ma miejsca .Ja miałam chodzić szukać właścicieli aut pozostawionych na miejscach parkingowych aby przestawili samochód ,niestety jest to ulica ogólnodostępna więc szukaj wiatru w polu, odwrócili się i pojechali z towarem .Rezygnacja z towaru i czas oczekiwania na zwrot pieniędzy do 14 dni.Był to ostatni zakup w tej firmie

Weronika – 20 lip 2022
Jak zawsze przyjeżdża 1 pan dostawca wielce zdziwiony, że trzeba wnieść na piętro. Dwa razy zamówione, raz trzeba było wnosić samemu, teraz ma przyjechać firma za tydzień dwuosobowa (!). Szok i niedowierzanie, jednakże nie liczę na pozytywne rozpatrzenie. NIE POLECAM

iwona – 12 lip 2022
Dokonałam zamówienia z wyprzedzeniem. Termin dostawy był umówiony na dzień 12.07 w godzinach 08.00 a 11.00. w dniu wczorajszym jak i dzisiaj z samego rana otrzymałam potwierdzenie SMS, że przesyłka będzie zrealizowana. Niestety. Po 15 min oczekiwania na infolinii otrzymałam informacje o korkach. I to okazało się nie prawdą. Kierowca zadzwonił do mnie o 12.30 i poinformował że zamówienie NIE ZOSTAŁO ZAPAKOWANE….

Automat wysłał informacje o nowym terminie dostawy, który absolutnie mi nie pasuje. I znowu 15 min oczekiwania na połączenie. I konsultant informuję, że brak terminu dla mnie dogodnego. W związku z powyższym zrezygnowałam z całości zamówienia. Firma IKEA nie jest solidna, a raczej jej pracownicy. Są nie kompetentni, nie szanując klienta. Może kilka lat wstecz nie było konkurencji dla tej firmy. Dzięki Bogu mamy teraz możliwość wyboru. Więc zdecydowanie nie polecam

Monika – 11 lip 2022
Zamówilismy nowe meble do nowego domu z dostawą. Meble (m.in. lóżka) przewożone były na pace ze starym, zapluskwionym materacem zabranym przez kierowców od innego klienta. Bo IKEA świadczy taka usługę. Przy dostawie nowego materaca, odbiera stary. A że zapluskwiony to ich nie interesuje. I nie interesuje ich to, że te pluskwy mogą dostarczyć do innego klienta razem z jego nowymi meblami. To PORAŻKA. Porażką też jest dział obsługi klienta i dział reklamacji.

Łukasz Nowak – 6 lip 2022
Niestety Ikea nie gwarantuje dostępności towaru przez co albo trzeba do niej jeździć kilkukrotnie, albo liczyć na cud, że wszystkie produkty będą na stronie internetowej. Poza tym kompletuje się zamówienia którego części nie są dostępne i kasjerzy proponują dwie, trzy dostawy a każda jest dodatkowo płatna. Jeżeli chcecie państwo natomiast towar z Poznania to albo po niego przyjedziecie, albo za dostawę prawie 600zł za jedną dostawę z wniesieniem.

Podsumowując polityka firmy wymusza zwiększanie ilości dostaw i naraża klienta na koszt. Ponadto Ikea nie gwarantuje dostępności towarów i nie można ich zamówić, bardzo słabe zachowanie sklepu, zdecydowanie nie polecam, oszczędźcie sobie państwo nerwów. Ponadto jakość obsługi u jej zaangażowanie pozostawia wiele do życzenia

Katarzyna – 28 cze 2022
Wszystkim klientom odradzam zakupy i Ikea. W sklepach oszukują klientów, że obojętnie, na które piętro jest możliwość wniesienia -człowiek płaci za usługę wniesienia po czym dostawca stwierdza, że jest zewnętrzną firmą i on nie wnosi i człowiek zostaje z kupą ciężkich mebli na ulicy. Do tego towar dostarczany niekompletny, reklamacja nieuwzględniona bo dostawca rzekomo zrobił zdjęcia ale zdjęć ikea nie ma prawa udostępnić klientowi. Jedna taka akcja dziennie i Szwedzi dymają Polaków na grube miliony .. ku przestrodze drodzy Rodacy.

Sabina – 24 cze 2022
Pękł nam zlew ceramiczny pod wpływem wrzącej wody. Nie wiem, jak to jest możliwe ale według opinii na internecie, Ikea miała problem z pękającymi ceramicznymi zalewami w przeszłości (Domsjo zlewy). Skontaktowałam się z IKEA w kraju w którym mieszkam, wszystko byłoby uznane ale niestety zlew został kupiony w Polsce wiec musiałam reklamować w IKEA Polska.
Polska IKEA nie chce uznać gwarancji (de facto, kilkakrotnie zadałam pytanie co pokrywa 25 letnia gwarancja i nie dostałam odpowiedzi). Na podstawie wysłanych zdjęć Pan ’specjalista’ upiera się, ze pęknięcie jest spowodowane uszkodzeniem mechanicznym, czyli, ze kłamie i coś zrzuciłam.

Zaproponowałam odesłanie zlewu, kilkakrotnie pytałam na jakiej podstawie Pan ustalił, ze to uszkodzenie mechaniczne, chciałam aby zlew został zbadany ponieważ nie widzę żadnych uszczerbków, co świadczyłoby o uszkodzeniu mechanicznym. Dostałam odpowiedz (to był 3 e-mail w którym zadawałam to pytanie), dopiero w tej odpowiedzi zostało użyte słowo uszczerbek, które sama zasugerowałam! Uszczerbku jednak nie ma na zdjęciach wiec nie wiem o czym ’specjalista’ mówi, chyba po prostu skończyły mu się argumenty wiec nie wymyślał nic tylko użył mojego argumentu, ze uszczerbków nie ma przeciwko mnie.

Dalsze pisanie z obsługa klienta nie ma sensu, odpisują
”ma Pani prawo wnieść ponowne odwołanie od tej decyzji zawierając w nim nowe okoliczności i argumenty pominięte w procesie reklamacyjnym.” Czyli mam kłamać i wymyślać coś nowego, po raz trzeci ?
Jak sugerują opinie na internecie, w IKEA Polska racje ma zawsze IKEA, klient nie wygra. Na pytanie z kim mogę się skontaktować aby złożyć zażalenie ponieważ nie zgadzam się z decyzja, chciałabym kontakt z supervisorem, dostałam odpowiedz aby skontaktować się z IKEA Polska, tym samym oddziałem!

Edyta – 10 cze 2022
Tylko nie ikea !
-Towaru nie dostarczono, podobno nie było mnie w domu, choć byłam, czekałam, razem z ekipą monterską
-Nie mogę odstąpić od umowy bo towaru nie dostarczono
-Nie mogę odebrać osobiście, bo nie mogę po dacie niedostarczonego transportu zmienić sposobu dostawy
-Na stronie dostawcy inf że skontaktują się telefonicznie W NAJBLIŻSZYM możliwym terminie
-Nie kontaktują się
-Czat z Panem Piotrem zostaje przez niego zerwany bo za długo nie odpowiadam choć prawdopodobnie widzi ( ja widzę jego reakcje) że jestem w trakcie pisania ! Nigdy więcej !!!

Agnieszka – 10 cze 2022
Zakupiłam całą sypialnie w sklepie Ikea. Miałam zamiar dokonać jeszcze zakupu kuchni, ale po tym jak po kilku miesiącach użytkowania łóżko zapadło się w nocy na pewno już nic w tym sklepie nie kupię. Metalowa rama podtrzymująca stelaż i materac wypadła z oparcia. Oczywiście łóżko reklamowałam, ale reklamacja nie została uznana, Ikea stoi na stanowisku, że łóżko ma stać i pachnieć a nie służyć do spania. Od reklamacji złożyłam odwołanie ale też zostało odrzucone, wg nich użytkowanie jest niezgodne z instrukcją ( to do cholery jak się śpi na łóżku???)

slawisz – 7 cze 2022
Ponad rok temu kupiłem zestaw szaf PAX do garderoby. Niestety brakowało do niej kilku elementów. Po ponad roku oczekiwania otrzymałem e-maila: „Hej! Mamy dobrą wiadomość ! Produkt, który cię interesuje, KOMPLEMENT wkład na buty do wysuwanej tacy – 893.320.63, jest już dostępny w sklepie Janki.” Pojechałem do sklepu IKEA Janki lecz po godzinie odsyłania mnie od działu do działu, nie otrzymałem oczekiwanego produktu. A po rozmowie na czacie z panem Adrianem dowiedziałem się, że jest 1 sztuka i mogę ją zamówić, ale muszę dopłacić 29 zł. za skompletowanie !

Nie dość, że produkt w ciągu roku sporo podrożał to jeszcze mam dopłacić 29 zł. za to że osobiście przyjadę do sklepu ( ponad 40 km w jedna stronę ) i odbiorę produkt ?! Chodzi o podkładkę pod buty którą mogę sobie wziąć z półki. Raz już byłem w sklepie w Jankach po otrzymaniu informacji, że produkt jest dostępny i zostałem odesłany z kwitkiem. Poważna firma przysłałaby mi ten produkt do domu BEZ DOLICZANIA KOSZTÓW WYSYŁKI z przeprosinami. Wy jeszcze chcecie dopłaty 29 zł. To skandal.

Arkadiusz – 2 cze 2022
Jeżeli ktoś chce kupić kuchnie to tylko nie w IKEA… Opiszę jak zostałem potraktowany ku przestrodze dla czytających. Dodam jeszcze, że sytuacja dotyczy zakupu 3 kuchni na przestrzeni 3 lat. Dwa pierwsze zakupy były poprawne ale obecna jakość towaru, firma transportowa, które współpracuje z IKEA a wreszcie sama firma traktująca swoich klientów w naprawdę okropny sposób powoduje, że można ją polecić tylko największemu wrogowi. Dodam jeszcze, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Opis sytuacji:
12.2021 zakup kuchni w sklepie IKEA we Wrocławiu z transportem i montażem. Kuchnia za 33.000 pln.
25.02.2022 po 2 miesiącach czekania umówiony został montaż kuchni. Firma montażowa nie może dokończyć montażu, ponieważ blat jest uszkodzony. Z rozmowy wynika, że paczki z meblami są notorycznie uszkadzane na magazynie firmy transportowej (rzucane, wózki po nich jeżdżą itp). 26.02.2022 telefon do obsługi klienta celem umówienia dokończenia montażu kuchni z informacją że wynajmuję mieszkanie, bez kuchni nie mogę się wprowadzić do domu i każdy m-c generuje koszty z tytułu wynajmu. 28.02.2022 dostaję maila z IKEA, że wizyta reklamacyjna ma się odbyć 25.03.2022 nie ma możliwości przyśpieszenia przyjazdu.

25.03.2022 pomimo umówionego terminu nikt nie przyjeżdża. 28.03.2022 dostaję informacje, że wizyta została przesunięta na 21.04.2022 i szybciej nie da rady. 8.04.2022 wysyłam umowę wynajmu mieszkania z przedstawieniem kosztów miesięcznych.
21.04.2022 przyjeżdża serwis IKEA informuje mnie, że ma godzinę na wyminę 1 blatu gdzie prace które pozwolą zakończyć montaż kuchni wyniosą minimum 8 godzin. 21.04.2022 tel na infolinię IKEA dostaję informacje, że osoba, która zajmuje się sprawą nie jest dzisiaj w pracy obecna. 22.04.2022 kolejny tel dzwoni raz jeszcze, osoby która się zajmuje moją sprawą nie ma w pracy, dostaję nowy termin przyjazdu ekipy reklamacyjnej 18 Maja ….

W międzyczasie tracąc nadzieję sam dokańczam montaż kuchni płacąc firmom zewnętrznym za montaż który już miałem zapłacony w IKEA. 19.05.2022 dzwoni opiekun (Pani Ksenia ) informuje, że sprawa zostanie załatwiona i firma odpowiednio się ze mną rozliczy. 26.05.2022 dostaję SMS z IKEA że na 20.06.2022 przyjedzie serwis IKEA celem dokończenia montażu kuchni – która już jest zmontowana o czym Panią opiekunkę poinformowałem.

Ufając szwedzkiej jakości być może miałbym zmontowaną kuchnię po pół roku od zamówienia. Nie wspomnę o nerwach, czasie który straciłem na kontakt z durnym czato botem, czy infolinią z 30 min okresem oczekiwania. Finalnie i tak w obsłudze klienta pracują ludzie chyba dotowani przez PFRON, ponieważ nie umieją czytać ze zrozumieniem albo przekazywać informacji. ZDECYDOWANIE NIE POLECAM FIRMY IKEA!

Anna – 1 cze 2022
Masakra nigdy juz nie skorzystam z ich uslug.

Maria – 22 maj 2022
Zamówiłam 4 fotele ogrodowe i zapłaciłam. Trzy razy była dostawa niestety uszkodzone. Zażądałam zwrotu pieniędzy i zrezygnowalam z zakupu. Miały być w ciągu 14 dni. Minol miesiąc dalej nie ma. Jak na taką firmę to nie przystoi. Uważajcie na zakupy przez internet. Maria

Izabela N – 19 maj 2022
Jeśli chcecie wydać mnóstwo pieniędzy na kuchnię z Ikei i mieszkać bez niej- to kupujcie 😉 tragedia, bardzo kiepska obsługa klienta, rozmowy telefoniczne z konsultantami ponad godzinę – każdy musi zapoznać się ze sprawą…. nie szanują klientów, oszukują. Kupno kuchni u nich to droga przez mękę. Nie polecam.

Paulina – 17 maj 2022
Porażka i nic więcej
Totalny brak profesjonalizmu a obsługa klienta telefoniczna na poziomie zerowym!!

Agnieszka – 16 maj 2022
Przez rok przygotowywałam się do zakupów w IKEA. Oglądałam meble, mierzyłam, 200km w jedna stronę jechałam. Koszyczek w aplikacji jak i na stronie był sukcesywnie dopełniany/zmieniany. Przyszedł czas realizacji zakupów – oba koszyczki zostały wyzerowane.
Dziękuję za zmarnowanie mojego roku przygotowań!!

Hubert – 10 maj 2022
Bardzo niska jakośc obsługi.
Naprawdę dramat, od projektu przez zamówienie, zakup, dostawę, no po prostu dramat, a czasu ile to zajeło to możnaby misje na marsa zorganizować….

Iwona – 10 maj 2022
Transport nie polecam ! Firma dostawcza to oszuści, którzy nie przyjeżdzają z zamówienie które zostało opłacone w na konkretny dzień i godziny. Zero jakiegokolwiek kontaktu z nimi. Nawet sklep ikea nie mógł się skontaktować z nimi! Skandal! Nikomu nie polecam! Transport za 200 zł! Żenada !!!!

Kusz- 27 kwi 2022
Dziadostwo.Juz drugi raz opłacony zakup przez internet nie dojechał na czas.Zadnego powiadomienia ani kontaktu.Nie polecam zakopow w tej sieci.

Hieronim – 25 kwi 2022
Jestem załamana. Zamówienie złożone 2 kwietnia, połowa przyszła, połowa przepadła! Mamy 25 kwietnia, brak informacji co w ogóle dzieje się z resztą zamówienia. Tydzień temu pan na chacie podał, że paczka ma przyjść 26 kwietnia. Ten dzień się zbliża, a informacji o dostawie brak. Piszę ponownie na chacie, czy paczka na pewno będzie, tydzień wcześniej obiecano mi SMS z potwierdzeniem o dostawie, ale nic z tego. Teraz na chacie otrzymałam informację, że paczka jest na nazwisko mojego narzeczonego, więc nie dowiem się niczego. Tydzień wcześniej żadnych problemów, paczki brak.

Teraz informacji nie otrzymam, a paczki nadal brak. Daty dostawy podane na stronie nie mają absolutnie żadnego znaczenia. Jedyna informacja jaką mi przekazano, to prośba aby mój narzeczony osobiście dzwonił na infolinię. Tylko właściwie po co, skoro nikt tam nie wie nic o statusie paczki. Wartość paczki wynosi ponad 2000zł! Nie mam pojęcia, co robić, do kogo się udać o pomoc. Jedno wiem, nigdy więcej nie dokonam zakupów w Ikei. W tym momencie zostałam z narzeczonym bez mebli, bez informacji. Jest mi bardzo przykro.

Kuba – 21 kwi 2022
Ruskie badziewie !!!

Marek – 20 kwi 2022
Kontakt z Ikea to wielka moja porażka. Zakupiony towar początkiem kwietnia ( płatność za towar oczywiście gotówką ) Opłacona dostawa z wniesieniem oczywiście opłacona z góry. Termin określony przy płatności na 9.04.22 od 8:00- 20:00. Moja córka czekała cały dzień na nowym mieszkaniu( bo mieszkamy 65 km od Wrocławia). Dostawa nie odbyła się bo jak określili dostawcy nie było nikogo, ale w wyniku dochodzenia zakończone reklamacją o nr xxxxxxxxo 5 telefonów na infolinie Ikea w której Panie i Panowie tak naprawdę nic nie byli w stanie załatwić, tylko ustawiać nowe terminy, które też nie były dochowane.

Pracownicy ustalali termin a dostawca firma zewnętrzna i tak miała wszystkie ustalenia w nosie. Moim zdaniem pracownicy na infolinii to tylko marnowanie pieniędzy właścicieli bo tak naprawdę nic nie mogą co stanowi mój przykład. Ale chyba tak musi być bo dotrzeć do ich przełożonych to praca syzyfowa. Może to taki fajny sposób życia w bańce do których nie docierają żadne złe wiadomości. Może jak opisze to jakieś czasopismo branżowe )to osoby zarządzające się wreszcie obudzą w centrali co dzieje się na prowincji. Co do mojej autentyczności proszę o prześledzenie sobie tego zamówienia i przesłuchania sobie mojego kontaktu z infolinią ostatnia w dniu dzisiejszym koło godziny 19:30. Pozdrawiam

Krzysztof – 19 kwi 2022
Firma nie szanująca klientów i nic tego nie zmieni . Można sobie dzwonić i tak nic nie da się załatwić. Obiecanki aby zbyć klijeta jak w każdym sklepie sieciowym , to takie naturalne. Mógłbym tak dalej i dalej pisać ale szkoda mojego czasu. Najlepiej unikać sklepów . Krzysztof Mankiewicz

Dawid – 19 kwi 2022
Ikea spada na psy!! Jej firmą kurierską jest firma Rhenus i tu zaczyna się… Masakra Porażka poniżej krytyki firma krzak Rhenus w dniu dzisiejszym powinna dostarczyć przesyłkę z Ikeii 19.04.2022 w godzinach 8 – 20. Zero informacji tragedia udało mi się dodzwonić do krzak Rhenus a dzwoniłem do Łodzi Krakowa Warszawy i nikt nie był w stanie udzielić informacji albo w większości nikt NIE ODEBRAŁ…

Koniec końców przekierowali mnie z powrotem do Ikeii i co…?? Pani poinformowała mnie, że przesyłka dzisiaj nie będzie dostarczona bo nie odebrał jej kierowca i kolejny termin w kolejnym tygodniu NIE Z MOJEJ WINY !! Jakbym się sam nie zaczął dowiadywać siedziałbym cały dzień w domu bez żadnej informacji… i bez przesyłki koniec końców. Nie polecam krzak Rhenus i na pewno każdemu będę odmawiał jej usług!!

Kamila – 17 kwi 2022
Doświadczenie, którego nigdy w życiu nie zapomnę. Dwa tygodnie temu złożyłam zamówienie w sklepie stacjonarnym, bardzo zależało mi na terminie 15 kwietnia bo wtedy miałam przeprowadzić się do wyremontowanego mieszkania. Nie było absolutnie problemu mimo że to piątek przed świętami. We wtorek dzwoniłam upewnić się na infolinie że nic się nie zmieniło Pani poinformowała mnie że wszystko jest jak najbardziej w porządku i zamówienie dotrze zgodnie z ustaleniami pomiędzy 8 a 20. Nadchodzi piątek godziny mijają, link do śledzenia transportu nie działa ale to nic przecież awarie systemu się zdarzają. Dochodzi 19 wiec zaniepokojona dzwonie na infolinie dowiedzieć się czy są jakieś opóźnienia bo została tylko 1h pracy.

Nagle dowiaduje się że moje zamówienie nie dobrze, że na całym świecie dziś nie wyjechały dwa zamówienia i to akurat moje. Ja mam to oczywiście zaakceptować i przeprosić za kłopot bo przecież mnie nawet nikt nie raczył przeprosić czy poinformować że zamówienie nie dotrze. To nie przesyłka za 20 zł nieplanowana na ostatnią chwilę tylko zamówienie za kilka tysięcy złotych i transportem prawie za 500 zł. Pan na infolini przeprasza mnie na chwilę i że zaraz do mnie wróci. No i wraca z informacją że zamówienie dotrze na czwartek po świętach. Na to ja że tego nie akceptuje i ma być na wtorek, Pan na to że się nie da i koniec.

Powtarzam swoje mówiąc że się nie rozłączę dopóki termin nie zostanie wymieniony na wtorek. I UWAGA rekompensata 200 zł rabatu na dowóz. Co to za rekompensata ? Powiedziałam że się nie zgadzam bo mam chory kręgosłup i nie mogę spać na ziemi wiec proszę o opłacenie hotelu – nie ma takiej możliwości. Proszę o darmową dostawę w zamian i pokrycie kosztów montażu w zamian za konieczność opłacenia hotelu za 6 nocy – nie da się. Wielka firma, z której korzystają klienci na całym świecie zaproponowała mi 200 zł rekompensaty. Kpina, po prostu kpina ale nie mam zamiaru zakończyć tej sprawy. Nie polecam, jeden wielki żart.

Eugenia – 7 kwi 2022
Jestem osobą niedosłysząca podeszłam do pani na dziale kuchennym Ikea w Katowicach na ul Roździeńskiego dnia 7 kwietnia w godzinach do południowych chciałam zapytać o produkt podeszłam do pani wykładająca talerze pani na mnie wymownie spojrzała twierdząc że nie muszę tak blisko podchodzić bo pani słyszy nie zakładając że ktoś inny może być osobą niedosłyszącą takie podejście do klienta jest naganne a tacy ludzie nie powinni tam pracować

Krzysztof – 7 kwi 2022
IKEA jedzie na marce i dobrej opinii sprzed kilku lat. Aktualnie zarówno jakość produktów, jak i jakość obsługi klienta GWAŁTOWNIE spadły. Meble są fatalnej jakości, można je uszkodzić dosłownie gołymi palcami. Zawartość drewna w meblu jest sukcesywnie minimalizowana. Obsługa klienta – pożal się bożu, nawet nie mają odwagi przedstawić się z imienia i nazwiska. IKEA tnie koszty i to widać. Kupiłem od nich kilka mebli, skuszony ceną i miłymi wspomnieniami z przeszłości. ALE TO JUŻ NIE TA SAMA FIRMA CO KIEDYŚ! Idźcie do jakiejkolwiek konkurencji, jeśli macie wybór…

Katarzyna- 21 mar 2022
Ludzie omijajcie sklep IKEA ONLINE paczka idzie już 14 dni to jakaś makabra ciągłe przesuwanie terminów transport 60 zł !!!! co byśmy nie wrzucili do koszyka to przy zamówieniu zawsze są jakieś problemy

Maciej – 20 mar 2022
Totalna porażka. Odradzam. Uważam, że ikea to banda amatorów. Fronty do kuchni, które miały być nowością (tak powiedziała pani projektant) okazały się być wycofane. W czasie składania zamówienia pomylono część frontów. Dołożono też losowe elementy, zbyt krótkie półki. Dostawa to koszmar. Klient czeka 12 godzin a dostawa nie dojeżdża. Kolejny termin proponują za tydzień. Brak słów. Więcej czasu spędziłem na reklamacje, dojazdy do sklepu niż na składanie mebli. Nie polecam.

Beata – 2 mar 2022
Tragedia! Zupełnie nie ogarniają sprzedaży internetowej! Na kontakt w sprawie zamówienia trzeba poświęcić cały dzień. Odradzam kupna przez Internet!

Danuta – 28 lut 2022
Szok jakie złe opinie a niestety jeszcze bardziej mnie zatrważa i martwi. Mogłabym dodać moje złe doświadczenia ale chyba już odpuszczę . reklamacja i składanie kuchni od grudnia.18 maili i około 7 godzin na telefonie około 6 tygodni codziennie .aby dokupić braki z talonu – sprzedano mi kuchnie z nieistniejącymi elementami i musiałam sama je dokupić. super statystyka za 22000 zl. Wciąż czekam na moją kuchnie. Chciałam ,aby ikea zabrała ta rozcząstkowaną kuchnie, którą zamontowała razem z AGD ,ale nie chcą .nawet nikt mi nie odpowiada co ja mam z tym zrobić.

Żaden kierownik sklepu Wrocław a przede wszystkim Pan dyrektor sklepu nie jest dostępny ,aby eskalowac reklamacje.
Czy ktoś wie jakie są nasze prawa konsumenta ,bo myślę ,ze coś trzeba z tym zrobić skoro tyle osób jest niezadowolonych.

Gosia Małgosia – 22 lut 2022
Zamówiona usługa projektu kuchni w domu klienta. Przyszedł brodaty pan w maseczce chirurgicznej spod której wystawały włosy z kucykiem. Pan po wejściu zdjął kurtkę, powiedział ile czasu potrwa spotkanie z podziałem na etapy a na koniec kazał nam założyć maseczki. Maseczki we własnym domu.. W domu, w którym żyję bez maseczki. Jak ten pan wyobrażał sobie dokonywanie prezentacji projektu z zachowaniem dystansu społecznego ? Rozumiem noszenie maseczki przez pracownika Ikea.. Jednak jeśli jest tak przestrzegający zasad- powinien mieć maseczkę, która chroni a nie tylko jest atrapą.

Nie po to jestem zaszczepiona 3 dawkami, żebym była w swoim domu karcona przez kogoś, kto jest gościem.W sklepie Ikea targówek wcale nie było lepiej. Personel chodzi w byle jakich osłonach, z nosami nad maseczkami. Co się stało z tym sklepem ? W magazynie samoobsługowym bałagan. Towar pomieszany na półkach, poprzekładany z innego regału niż na wydruku zamówionego towaru ( bo jednak regał 68 w opisie zamówienia , to nie regał 10 ze wskazania pracownika , którego pytałam gdzie mogę znaleźć to czego szukam.. co podobno jest).

Agnieszka – 20 lut 2022
Coraz gorsza jakość i wyższe ceny.
Szanowni Państwo ! Meble, które kiedyś były fornirowane teraz są zrobione z folii! Trzeba bardzo uważać, bo z tego samego modelu jedno wykończenie to fornir a inne to folia. Nie ma ani jednej szafki łazienkowej w fornirze – kiedyś to była norma. Będę oddawać szafkę, bo nie chce żyć z foliowanym meblem w łazience. Jakby ktoś chciał dokupić po latach produkt to kolor i wykonanie będą zupełnie inne. Wszelkie produkty są robione coraz cieńsze, a ceny idą w górę.

Przemek – 1 lut 2022
29 listopada 2021r złożyłem reklamacje na sofę (po niecałych 11 miesiącach użytkowania). 28.12. kolejna ocena przez pracowników IKEA (wcześniejsza była online- ale konsultant nie był w stanie nic stwierdzić). W styczniu dowiedziałem się (po tym jak sam zadzwoniłem do IKEA), że jest uznana reklamacja i wymiana na nową. Po kolejnych 4 tygodniach i kilku rozmowach z infolinią wymiana: pierwszego dnia przywożą nową sofę, następnego dnia w godzinach 08:00-`12:00 mam mieć demontaż a następnie montaż nowej sofy (kolejność wydaje się logiczna..). A tu mała niespodzianka:) Najpierw przyjeżdża ekipa, która montuje nową !!! a tej do demontażu starej nie ma:):).

Po kilku rozmowach z infolinią dowiaduje się że przyjadą do 12:00. Potem dzwoni demontaż, że jadą w inne miejsce i będą ok godziny 13:30 (najwcześniej….).!!!! A jak mi się nie podoba i nie będzie mnie wtedy w domu, to mogą przyjechać najwcześniej za 3 dni (04.02.2022r też na tych samych zasadach…). Czyli coś co może zrobić jedna ekipa w dwie- trzy godziny u klienta (przyjazd z dowozem, demontaż, montaż, wywóz) w IKEA zajmuje minimum dwa dni. I reklamacja która ciągnie się 2 miesiące..

Totalny brak poszanowania dla klienta… jego czasu… IKEA jednak staneła na wysokości:):):):. W ramach rekompensaty 200pln ( bo od więcej zapłaca podatek) … i darmowy (czyli za 1 zł) transport…( ale! ważny przez 3 miesiące). Straty klienta, zaburzenie całego dnia, planów, nieobecność w pracy…. a jak się nie podoba to może sie dopasować do harmonogramu pracy IKEA.

Mil – 1 lut 2022
Witam. Dzisiaj, dnia 1 lutego miała miejsce dostawa z wniesieniem mojego zamówienia. Jestem zmuszona do publicznego opisania arogancji pracownika, który był za nią odpowiedzialny. Oburzony, że w zimny dzień nie stoję przy bramce w oczekiwaniu na samochód i jej nie otwieram przed czasem tylko stoję przy drzwiach, otworzył ją samodzielnie uszkadzając przy tym celowo (całą siłą popchnął ją na słupek stojący obok). Następnie rzucił kilka niemiłych słów dotyczących właśnie braku oczekiwania przy bramce i wniósł bez żadnego słowa zamówienie. Nie mówiąc, o wynikającym z kultury osobistej przywitaniu i pożegnaniu, na które nie odpowiedział. Nie spotkałam się jeszcze z takim, chamstwem i brakiem kultury.

Beatat – 30 sty 2022
Dramat !!!kierownik pan Mateusz odesłał mnie z niczym .28 .01.22 kupiłam materac który okazał się za duży wiec chciałam wymienić na inny ,kiedy po godzinie od zakupu przyjechałam z materacem p.kierownik powiedział mi ze go nie przyjmie bo zgięłam materac i już się nie nadaje do użytku .Nikt mnie wcześniej nie poinformował jak mam dowieść taki materac 160/200 !!!!Musiałabym chyba tira zamówić żeby go wsadzić rozłożony !!!wiec w taki sposób wyrzuciłam do śmieci 1299 zł .Wiec NIE POLECAM !!!Porażka

Marian – 26 sty 2022
ikea jest totalnym dnem , korpoobóz pracy,obsługa nie ma pojęcia o szacunku dla klienta,drożyzna i tandeta

Dag X – 24 sty 2022
NIE KUPUJCIE W IKEA ONLINE W SYSTEMIE RATALNYM.
Może uda się ostrzec planujących zakupy w Ikea online, aby nie popełnili mojego błędu. Uważajcie kochani i nie dajcie się zwieść. Złożenie zamówienia online w systemie ratalnym Ikea wymaga cudu. Przelewy24 przewidują na transakcję tylko 15min. Nie jest fizycznie możliwe wypełnienie w tak krótkim czasie wniosku, otrzymanie umowy z jednoczesnym zarejestrowaniem przez system Ikea zamówienia. To czyste oszustwo lub zwykle naciągane klientów. W efekcie, pozostałam z umową kredytową bez złożonego w Ikea zamówienia. Mało śmieszny żart wymagający kolejnych telefonów i wyjaśnień.

Nie popełnijcie tego samego błędu !! Szkoda, że wcześniej nie miałam okazji zapoznać się komentarzami na temat Ikea pozostawionymi na tym i innych portalach. Człowiekowi wydaje się, że jeśli ma do czynienia ze znaną marką to nie powinno być z niczym problemu. Tymczasem gdy czytam pozostawione komentarze to włos na głowie się jeży jak korpo-sieciówki „dbają” o klientów. Cóż… wydaje się, że już niedługo nie będziemy mieć dużego wyboru. Póki co jednak mamy, korzystajmy !

Basia – 24 sty 2022
Niestety zawiodłam się na sklepie IKEA wielkie rozczarowanie nikomu nie polecę zakupów w tym sklepie.
W dniu 1.01.2022r. zakupłam online krzesło biurowe, które miało być dostarczone kurierem na adres domowy niestety nie zostało dostarczone po wielokrotnym kontakcie z infolinią dowiedziałam się że przesyłka zaginęła. Pracownik infolini utworzył ponowne zamówienie z kolejną datą dostawy niestety przesyłka w dalszym ciągu nie dotarła. Chciałabym nadmienić że zamawiany produkt został opłacony przy 1 zamówieniu.

Czy w związku z nie wywiązaniem się z umowy sklep nie powinien ponieść kary. Przesyłka opłacona towaru brak i co dalej ?. Czy dalej będę zwodzona. poza tym chciała bym nadmienić, iż pracownicy infolinii nie potrafią udzielić prawidłowej odpowiedzi każdy telefon na infolinię i za każdym razem inna odpowiedź. W związku z niedotrzymaniem przez państwa umowy oraz rozwiązaniem mojego problemu z nie otrzymanym towarem chyba będę musiała zgłosić sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta ponieważ traktujecie klienta jak zło konieczne.

Karolina – 24 sty 2022
Brak szacunku do klienta, towar miał być dostarczony do sklepu -zawiodła firma transportowa, towar miał być dostarczony do domu już 2 razy – zawiodła firma transportowa. To może najwyższa pora zmienić firmę… Trzeba samemu dzwonić na infolinie bo brak jakiegokolwiek kontaktu z ich strony, już dwa dni stracone na czekanie od 8 do 20, a pani na infolinie informuje standardowo że nie wie i postara się sprawdzić, po czym mijają kolejne dni a towaru jak nie było tak nie ma. To firmie IKEA powinno zależeć na tym żeby klient jak najszybciej otrzymał towar za który zapłacił.

Leśne Tao – 19 sty 2022
Moja opinia, to podsumowanie obecności Ikea na polskim rynku, którą mam okazję obserwować od początku, stąd mogę ocenić, że jakość obsługi, podejście do klienta, który jest nieustającym źródłem zysków tego giganta, na przestrzeni lat zamiast być coraz lepsze, jest coraz gorsze. Ikea przyzwyczaiła się, że Polacy kupią wszystko, co się im wystawi do sprzedaży, stąd spadek szacunku do konsumenta który nie jest wymagający i płaci słono zarówno za przedmioty codziennego użytku, jak i rzeczy większego i dużego gabarytu, których jakość jest coraz słabsza, a ceny coraz wyższe.

Ikea znalazła świetne uzasadnienie do podwyżki cen swoich produktów, które do tego czasu i tak nie należały do niskich. Te same rzeczy kupione przeze mnie przed świętami Bożego Narodzenia 2021, w styczniu są droższe o 10 zł, 5zł, 7zł. Na przykład Tealighty Glimma 12,99zł, teraz 19,99, pudełko plastikowe Sockerbit 29,99 na 39,99zł, praska do ziemniaków Idealisk 39,99 na 44,99zł, itd. ta lista jest dłuższa.Wszystko jest droższe, dlaczego? Bo trafiła się okazja by naiwnych Polaków jeszcze bardziej skroić na kasę. Apogeum tej arogancji możemy obserwować teraz, gdy stawia się nam warunki pod którymi możemy wejść do sklepu i kupić to, co chcemy posiadać lub jest nam potrzebne z jakichś względów praktycznych.

Segregacja sanitarna Klientów, którzy od kilkunastu lat zostawiali w sklepie niemałe pieniądze, dawali zarabiać, jest po prostu skandaliczna! SŁUCHAJ Ikea! Nie będziemy kupować twoich produktów, nie za te ceny i nie będziesz nas segregować jak śmieci i dzielić na lepszych i gorszych. Na nas, którzy widzą tę pandemiczną paranoję już nie zarobisz! Nie było cię w Polsce i żyliśmy, teraz też będziemy żyć. Moje postanowienie: korzystać z tego co mam, nie wydawać pieniędzy i nie kupować w Ikea.

Kamil – 15 sty 2022
Serio segregacja sanitarna i niezaszczepieni maja stac w kolejce teraz na tym mrozie ? Bylismy z zona z checia zamowienia dużej kuchni a tu taka niespodzianka ! Niestety kuchni nie bedzie tzn bedzie ale nie z ikei . Ludzie to debile ktorzy sie na to godza . Nigdy wiecej zakupow w tej sieci i oby wiekszosc spoleczenstwa co stoja w tej kolejce doszla do tego wniosku

AN – 11 sty 2022
Meble same rozpieprzają się w rękach. Dramat. Obsługa fatalna. Jakość poza marginesem ludzkiego umysłu. Nigdy do głowy by mi się przyszło że drzwi szafy po otwarciu zostaną mi w rekach i będą chciały zabić. Katastrofa!!!!!!

2021

Agata – 29 gru 2021
Zamówiłam narożnik – zapłaciłam plus dodatkowa opłata za usługę wniesienia -159zł.
Termin dostawy został ustalony 28.12. w godzinach od 8.00-20.00. Całe szczęście, że nie ma lekcji. Dzieci miały przykaz -siedzieć i pilnować. Nigdzie nie wychodzić. Od godziny 17.00 zaczęłam odczuwać lekki niepokój. Przecież termin realizacji został potwierdzony mailami, a tu nic. To czekanie to niemalże jak oczekiwanie na wizytę Księdza po kolędzie. Zaczęłam intensywnie korespondować z kolejnymi konsultantami Ikea, bo widziałam, że infolinia jest okupowana.

Początkowo porady typu -„do 20.00 jest jeszcze sporo czasu”, „przekazałem prośbę o telefon kierowcy”(Bez kontaktu) .Po 20.00 pojawił się wpis na stronie – status-dostarczone-nieznany. Efekt-cały dzień zmarnowany, mebel niedostarczony. Moja kolejka w umówionym dniu dobiegła końca o godz.20.00. Kolejny umówiony termin dostawy-7.01.22r.godz-8.00-20.00. Już się boję, bo to ostatni dzień, kiedy dzieci są w domu.

Patka – 29 gru 2021
Sklep online i obsługa klienta to absolutny dramat ! Zlozylam zamowienie w sklepie internetowym na produkt o wartości 800 pln. Miał dotrzeć do mnie 23.12. Niewiadomo gdzie jest i niewiadomo kiedy dotrze. Serdecznie odradzam pomysł skorzystania ze sklepu online. IKEA po prostu nie ma pojęcia o eCommerce. Zawsze wydawało mi się, że mają solidną obsługę klienta ale zmieniłam zdanie po dwukrotnej próbie złożenia reklamacji. Podsumowując: jest to moje najgorsze doświadczenie od początku zakupów w internecie.

Krzysztof – 25 gru 2021
Złożyłem zamówienie na meble – kilka regałów, stół oraz mniejszy stolik. Po około 3 tygodniach w wyznaczonym terminie miałem mieć dostawę do domu. Już tydzień przed dostawą otrzymywałem e-maile z przypomnieniem, że niedługo będzie dostawa i żebym na pewno był w domu w ustalonym dniu. Jak się okazało dostawy nie było. Czekałem cały dzień, bo miała być w przedziale godzinowym między 8:00 a 20:00. Około 19:50 zadzwonił do mnie jakiś człowiek i przeprosił za brak dostawy, ale kierowca doznał kontuzji. Poprosił mnie jednocześnie, abym następnego dnia zadzwonił na infolinię Ikea i ustalił kolejny termin dostawy, tak też zrobiłem.

Niestety przez godzinę prób „nie było dostępnego pracownika”, więc zdecydowałem się na kontakt przez czat Ikea. Udało mi się połączyć z pracownikiem w ciągu 20 minut. Niestety ze względu na „duże zamówienie” (4 regały, stół i stolik to według nich duże zamówienie) najbliższy możliwy termin był za 18 dni. Zgodziłem się, nie miałem wyboru. Otrzymałem potwierdzenie, że moje zamówienie będzie traktowane jako priorytetowe i będzie dostarczone w pierwszej kolejności w ustalonym dniu. Na cały tydzień, kiedy miały przyjść meble, wziąłem sobie od razu urlop w pracy, żeby je poskładać – byłem praktycznie pewny, że dojdą. W międzyczasie kilkakrotnie kontaktowałem się z Ikea przez czat i tak też mnie zapewniano.

Pracownicy bazują tylko na tym, co wyświetla im ekran monitora, nie ma tam ludzi do jakichkolwiek ustaleń. No i po tych 18 dniach czekania niestety meble nie doszły. Otrzymałem propozycję kolejnego terminu – za 17 dni, ale zrezygnowałem. Wystąpiłem o zwrot pieniędzy. Otrzymałem informację, że Ikea zrobi mi zwrot do 14 dni, ale pieniądze miałem na koncie już po 3 dniach. Widać, że Ikea jest dobra w tym, co robi często – w zwracaniu pieniędzy, natomiast w realizacji zamówienia, tak jak powyżej opisałem.

Wiktor – 11 gru 2021
System logistyki jest naprawdę słaby – podczas przeglądania produktów online, wszystkie są 'dostępne’, jednak po przejściu do płatności i dostawy, okazuje się, że Ikea nie wyślę ich kurierem do mojego miasta. Każda dostępna możliwość wysyłki do innego miasta (do znajomych) ma zastrzeżenie, że 'nie wszystkie produkty są dostępne w tej opcji metodzie odbioru’.
Szkoda czasu na research, bo po godzinie przeszukiwania okazuje się, że i tak nic z tego. To nie pierwsza taka sytuacja i po kilku takich doświadczeniach, zdecydowałem się na zamieszczenie opinii.

MM – 10 gru 2021
Reklamacja zmywarki, przesunięta po raz kolejny planowana dostawa. IKEA nie potrafi określić terminu dostawy, bo zmywarki brak w magazynie. Wielka nieporadność molocha na glinianych nogach. Czyżby to był początek końca tej instytucji?

Emilia – 19 lis 2021
Tragedia. NIE KUPUJCIE W IKEA!!! Kuchnia zapłacona, Ikea wzięła pieniądze i ma klienta w głębokim poważaniu. Brak sprzętu, frontów, zamówienia na infolinii przyjęte a w sklepie ich brak. Błędy w projekcie które wychodzą przy próbie montażu. Ikea to najgorsze korpoludki.

Iwona – 8 lis 2021
Porażka. Czekam na dostawę towaru, który powinien być u mnie wczoraj. Specjalnie dostawę wybrałam na niedzielę żeby być w domu. A tu mija kolejny dzień i cisza

Michał – 7 lis 2021
Dramat. W dniu wczorajszym miałem zaplanowano dostawę łóżka z sieci IKEA. Dostawa była wykupiona z opcją wniesienia towaru do mieszkania. Podczas zakupu w sklepie stacjonarnym sprzedawca dostał wszystkie niezbędne informacje których potrzebował tj. mieszkanie w bloku, 3 pietro itd. Dostawa została potwierdzona dzień wcześniej smsem oraz telefonicznie na godzinę przed doręczeniem. Niestety w momencie dotarcia na miejsce, pasażer wysiadł z auta z piwem w ręku, zadzwonił do mnie i stwierdził że nie powiedziałem że nie ma podjazdu pod sama klatkę i albo zrzuca towar na dole pod blokiem, albo odjeżdża. Dodam tylko że od drogi do klatki jest około 30 metrów.

W związku z tym że po telefonicznym potwierdzeniu dostawy na godzinę przed przyjazdem pozbyłem się starego wypoczynku to w tej chwili zostałem wraz z żoną w 9miesiacu ciazy bez możliwości spania we własnym mieszkaniu. Po kontakcie z infolinia czatem sieci IKEA dostałem wiadomość że kolejna dostawę mogą zaplanować na 18.11 i będzie to ten sam dostawca co był wcześniej. W tej chwili z żoną która jest w zaawansowanej ciąży zostaliśmy bez możliwości funkcjonowania we własnym mieszkaniu.

Zaznaczam że jakieś 3 tygodnie wcześniej był zamówiony towar również z sieci IKEA – garderoba Pax z taka sama opcja dostawy tj z wniesieniem do mieszkania i nie było żadnego problemu z doręczeniem. Czy ktoś spotkał się z podobna sytuacja? Co więcej można zrobić żeby walczyć o swoje prawa?

Dorota – 6 lis 2021
Ostatni raz zamówiłam w tym sklepie cokolwiek. Odradzam wszystkim, jakos obsługi fatalna. Prawie 2 miesiące temu zamówiony montaż blatu na wymiar. W umowie konkretna data montażu na dzisiaj. Nadmienię że to wymiana starego blatu, a że ekipa montażowa z Ikei nie ma w ofercie demontażu, dzień wcześniej specjalnie opłaciłam osobę od demontażu. Dzień przed montażem ekipa miała do mnie zadzwonić z umówieniem konkretnej godziny.

Nikt nie zadzwonił, ja po kilku godzinach prób dodzwonienia się przez infolinie, uzyskałam informacje około godziny 19:00 ze montażu nie będzie. Zostałam z demontowaną kuchnią, bez zlewu, płyty grzewczej, niczego. Co wiecej bez żadnej propozycji rozwiązania tej sytuacji. Wystrzegajcie się tego sklepu, to wielki moloch, gdzie maja gdzieś indywidualnego klienta

Natalia – 28 paź 2021
Porażka. Chciałam zamówić konkretną sofę, która akurat była w promocji „dostawa z wniesieniem za 1 zł”. Przedział czasowy dostawy 8-20, brak możliwości wybrania dostawy poza promocją, w dogodnych godzinach. Z firmą transportową nie da się dogadać, IKEA nie ma na nich żadnego wpływu. Promocja chyba dla bezrobotnych, którzy mogą cały dzień czekać na meble.

Gosia – 5 lis 2021
Kuchnia zamówiona z założeniem i skręceniem. Nikt w określonym terminie nie przyjechał dopiero o 21 dostałam sms, że dostawa się nie odbędzie, czyli montaż też nie. Czekałam 1.5 miesiąca po czym chcą mnie umówić na kolejne terminy montażu za miesiąc. W trybie reklamacyjnym dowóz ustalony jednak na dzisiaj kilka telefonów na infolinii gdzie konsultanci kłamią, że dostawa jest na samochodzie i będzie.

Oczywiście nikt nie przyjechał kolejny dzień urlopu zmarnowany, nikt nie zadzwonił, a ja nadal nie wiem czy kuchnie będę mieć za miesiąc czy za rok. Kłamią do końca nie realizują, coś sie niedobrego stało z tą firmą. Wybieram się do rzecznika praw konsumenta bo tak sie nie da funkcjonować. Pieniądze wzięli bo kuchnia była na kredyt, a nie realizują zamówień i zostawiają człowieka w rozgrzebanym remontem mieszkaniu na miesiące ile nie wiadomo. Sprawa w toku.

edit: Dzisiaj jest 5 listopad (kuchnia zamówiona w sierpniu) po 4 umawianych terminach dostawy kuchnia została do mnie dostarczona. Niestety powstał problem z montażem na który mam czekać kolejny miesiąc bo nie mają terminów. Wszystko na środku w kartonach, mieszkanie już 4 miesiąc rozgrzebane. Kilkadziesiąt godzin straty czasu na telefonach, od każdego słyszę różne wersje. Ikea nie poczuwa się do odpowiedzialności i na pytanie o zwrot kosztów za montaż mam odpowiedź, że nie zwrócą, bo montaż się przecież odbędzie.

Sprawa jest u Rzecznika Praw Konsumenta, będę się odwoływać. Po opiniach które czytam w internecie widać że obecnie takie zachowanie to nowe standardy w IKEA. Mieszkam z dzieckiem, nie mogę nic ugotować, jedzenie na mieście dodatkowe koszty. Tak Ikea traktuje klientów. Nie trzymają umowy i zasłaniają się regulaminami że mają prawo w taki sposób odwoływać terminy. Samowolka.

Kacper – 21 paź 2021
Dostawa towaru z Ikea to koszmar i dramat,
kurier umówiony dwa razy i ani razu nie dostarczył towaru bez jakiegokolwiek kontaktu. NIE POLECAM

Sylwia – 20 paź 2021
Zamówienie złożone online: 2 x listwa magnetyczna, 2 x pojemnik na sztućce, 1 x trzepaczka do białek, wszystko luzem wrzucone do trzy razy za dużego kartonu, bez żadnego wypełnienia … latało cało drogę jak Żyd po pustym sklepie! Karton się rozleciał, kurierzy musieli go łatać po drodze … masakra … absolutny brak szacunku zarówno do klienta, jak i do własnych produktów …

GRAZYNA – 18 paź 2021
Dobry wieczor.jest godzina19.36
wracamy z ikei jest koszmarnie umowione planowanie kuchni z 15 -tej przesuniete.po 4 godzinach i20 minutach mamy kuchnie wymierzona suma do zaplaty jest ìiiiii dziewczyna mowi ze niema niektorych frontow trzeba sobie samemu je przypilnowac na stronie zamowic i przyjechac odebrac dodam ze do domu w jedna strone mamy 260 kilometrow.Nie polecam Ikei nikomu wracamy z niczym
Pozdrowienia dla personu i dla dziewczyny co zrobila nas w balona

marcin – 15 paź 2021
Tak w skrócie: Ikea sama wymierzyła kuchnie co zrobiła zle. Od prawie 2 miesięcy jestem bez kuchni pozostawiony sam sobie. Prawie zrójnowali moją rodzinę z 3 dzieci. Ikea to zepsuty cukierek pięknie opakowany. Bardzo orzestrzegam przed tą korporacją która dobro środowiska stawa nad dobro człowieka….

Olga G – 14 paź 2021
fatalna jakoś obsługi, sklep internetowy przekładał moje zamówienie parokrotnie, na infolini spędziłam łącznie 4h, brak towaru brak środków, pomniejszenie o koszty dostawy która się nie odbyła w winy sklepu, nikt nic nie wie,porażka. szkoda pieniedzy i czasu.

Dorota S – 7 paź 2021
TRAGEDIA nie róbcie u nich zakupów przez internet. Towar zakupiony opłacony z góry 29.09.2021, miałam go otrzymać kurierem w dniu dzisiejszym 07.10.2021, dzwonię bo kurier go nie dostarczył a pani na infolini twierdzi że zamówienie anulowane bo ikea nie otrzymała płatności??? Za towar zapłaciłam, otrzymałam fakturę potwierdzającą opłacenie towaru. Nie otrzymałam ani towaru ani zwrotu pieniędzy!!!

Robert – 5 paź 2021
Wyznaczone 3 terminy dostawy w żadnym nie dostarczono jedynie piszą że nie udana próba, same kłamstwa całe dnie poświęcone na dostawę. Infolinia
porażka czekanie na połączenie 30 minut i znów kłamstwa. Brak odpowiedzialności ani pieniędzy powinni zakazać sprzedaży internetowej.
Ostatni zakup OMIJAĆ ZDALA !!!!!!!!!!!!!

Joanna – 13 paź 2021
Moja ocena dotyczy obsługi klienta . Jest ona poniżej jakiejkolwiek normy a już brak szacunku do czasu klienta jest na najwyższym levelu. Na rozmowę z konsultantem w sklepie mieliśmy czekać 45 min do godziny a czekaliśmy 2 h i to po interwencji !!! Dostawa ? Tak , super, chcemy , płacimy, zamawiamy. Możemy wybrać dzień i godzinę , ale po co skoro Panowie mieli być od 17-20. Mija godzina 20:30 panów nie ma . Na infolinii Pan mnie okłamuje , ze będą do 30 min. ( dlaczego ? Bo po 21 nikogo już na infolinii nie ma ). Jest 21;30 i nikogo nadal nie ma !!!! Ani jednego telefonu od Panów , ze się spóźnią ani czy w ogóle dotrą.

Jednak dotarli – 10 DNI po wyznaczonym terminie. Dzwoniąc na infolinię mówię Pani , że chcę otrzymać w takim razie rekompensatę lub sama załatwiam ekipę a oni zwracają mi koszty bo ja mam ekipę która ma mi wykonać pracę a zaliczka przepadła. Pani odp. , że może dać 200 zł … Żenujące.
Poziom szacunku do klienta i jego czasu, straconych pieniędzy – poniżej najniższego poziomu. Jestem zszokowana jak zaczyna się traktować klienta.

Agd Gs – 26 wrz 2021
Ikea kraków to porażką 2 miesiące odbierają luzka z reklamacji to śmiech każdy kolejny pracownik opowiada inna bajkę niemożna się z nimi dogadać taki duży sklep a większość tych pracowników to chyba ma skończona podstawówkę. Złożyłem skargę na sklep do rzecznika praw konsumenta i każdy powinienem tak robic ,mieszkam za granicą tutaj wszystko jest w 100 procentach Ok ale w pl PORAŻKA PISZCIE SKARGI BO TYLKO W TAKI SPOSÓB MOŻNA COŚ ZMIENIC

sławomir – 21 wrz 2021
Witam piszę w sprawie sklepu ikeai zamówiłem usługę wymiarowania kuchni żeby zakończyć projekt kuchni i zamówić meble +agd zamówienie złożyłem w dniu 2021-08-21 i w tym samym dniu została opłacona. robiłem remont kuchni od 07.00 rana do 22.00 wieczora żeby skończyć remont kuchni na usługę wymiarowania ale usługa nie została zrealizowana nikt nie przyjechał dzwoniłem na infolinie do sklepu ikei, dwóch konsultantów nie potrafiło mi pomóc tylko stwierdzili że pracownik popełnił błąd i nie przesłał do sklepu potwierdzenia płatności potem przełączyli mnie do działu reklamacji także pracownik tego działu nie pomógł mi tylko powiedział że nie widzi potwierdzenia płatności ,ale tamtych poprzednich dwóch konsultantów widziało moje potwierdzenie płatności.

Gdy zapytałem pracownika działu reklamacji co jest w stanie mi zaproponować żeby zatrzymać klienta to powiedział że nie może nic zrobić to ja na to powiedziałem że rezygnuje z usługi i tracą klienta na zakup kuchni w kwocie ponad 13 000 zł + montaż a on nie ma problemu więc wysłałem jeszcze raz potwierdzenie płatności na meila . Jestem teraz bez kuchni nie mam gdzie ugotować dla rodziny obiadu a ikea w polsce nic sobie z tego nie robi . zróbcie z nimi porządek i prosiłbym właściciela o kontakt Nr .zamówienia -1219129559. ikea w polsce

Paula Kmiołek – 20 wrz 2021
Zamówiliśmy zmywarkę do mieszkania pod wynajem, 4 raz przekładana dostawa to jakiś żart, czekamy już 1,5 miesiąca, mało tego, nic z tym nie można zrobić, zamówienie opłacone, nie można go samemu odebrać bo firma transportowa przechowuje je na swoim magazynie.

rafko – 15 wrz 2021
Brak realizacji opłaconego zamówienia (1222860858). Brak rozwiązania problemu po dwóch rozmowach telefonicznych.
Zamówienie składało się z łóżka (rama i dno), materaca i drobiazgów. Produkty zostały zamówione i opłacone 5 września. Opłacona (179 zł) została także dostawa o określonej porze (15 września, 17:00 – 20:00).
14 września Ikea wysłała mi przypomnienia o dostawie, email i sms.
15 września otrzymałem sms informujący o tym, że dzisiejsza dostawa nie będzie zawierała ramy łóżka i że rama dojedzie 30 września pomiędzy 8:00 a 18:00.

Nikt nie zapytał mnie czy takie rozwiązanie mi odpowiada. Otóż nie nie odpowiada. Nie jest mi potrzebne dno łóżka i materac bez ramy łóżka. Nie odpowiada mi branie dnia wolnego i oczekiwanie cały dzień na kuriera. nie odpowiada mi bycie oszukiwanym, zapłaciłem za dostawę w określonym czasie. Po interwencji pod numerem 222750390, propozycja zwrotu pieniędzy za ramę lub dostarczenie jej w momencie jej dostępności (bez określenia terminu). Brak jakichkolwiek przeprosin za tę sytuację.

Kasia – 14 wrz 2021
Jestem mile zaskoczona, co się podziało z tym sklepem. Zamówiłam lustro na które czekałam miesiac, 2 razy zminiali datę dostawy, a w dniu 2 próbny dostarczenia otrzymałam maila o anulowaniu zakupu. Brak jakich kolwiek powiadomień czy lustro zostalo wysłane, trzeba o wszytko dzwonić i pytać. Nie polecam

Marek – 11 wrz 2021
To był ostatni zakup w Ikei, kupiłem sześć szaf z przesuwnymi drzwiami, monterzy (za montaż zapłaciłem!!!) nie zwrócili? uwagi, że szafy są nie wypoziomowane. Chciałem zamówić odpłatną usługę zdjęcia drzwi i po wypoziomowaniu szafy powtórne zamontowanie drzwi. Odmówiono. Ja też odmawiam dalszych zakupów w Ikei. Kiepska to firma

Joanna – 27 sie 2021
Brak szacunku do klientów, totalny brak nadzoru nad realizacja zamówień. Sofę zamówiłam 31.07.21r. Dziś jest 28.08.21r.i sofy jeszcze nie otrzymałam. 4 ustalone terminy nie doszły do skutku. Niestety Ikea nie informowała mnie o opóźnieniach, problemach z dostawą itp. Zawsze sama inicjowałam kontakt z infolinią (w sumie spędziłam na rozmowach z nimi już ponad 4 godziny). Po trzeciej nieudanej próbie dostarczenia dostałam info, że to przez strajk rolników !

Dziś miała być dostawa, czekam w domu a tu przychodzi sms o nieudanej próbie dostarczenia i groźba, że jeśli kolejnym razem nie odbiorę zamówienia to zostanie anulowane. Pani z infolinii poinformowała mnie, że ten sms został pomyłkowo wysłany i najprawdopodobniej sofy nie ma w magazynie i stąd opóźnienia. Ręce mi już opadły……. Kolejny termin mam ustalony na 08. 09. Najbardziej w tej sytuacji razi mnie brak kontroli procesu zamówień przez Ikea, brak informacji od nich, okłamywanie i totalne olewanie klientów.

Jus – 24 sie 2021
Chciałem, żeby fachowcy poskładali meble i czekam na montaż kuchni już drugi miesiąc, meble leżą na środku i czekają. Termin ustalony w sklepie miesiąc wcześniej, został odwołany SMSem kilkanaście godzin przed przyjściem ekipy montażowej. Żadnej konkretnej informacji nie dostałem. Nie mam gwarancji, że za miesiąc też terminu nie przesuną albo nie odwołają. Od klientów żądają spełnienia warunków, sami nie trzymają się swoich regulaminów.

Агата Собиш – 11 sie 2021
Ogólnie bardzo nie polecam sklepu Ikea. Zamówiłam meble do kuchni z montażem i transportem. Okazało się, że nie ma wszystkich części. Otrzymałam talon informacyjny. Kiedy zadzwoniłam na infolinię by go zrealizować okazało się, że brakuje jednej z kluczowej szafek i poproszono mnie bym zadzwoniła dzień później. Następnego dnia okazało się, że moje zlecenie anulowano. Poprosiłam o DOKŁADNE SKOPIOWANIE poprzedniego zlecenia. Na montaż miałam czekać trzy tygodnie.

Bez mojej zgody zmieniono termin dostawy, ale okej. W między czasie zorientowaliśmy się, że pracownik nie skopiował w zleceniu zlewu. Na szybko załatwialiśmy by ekipa montażowa dowiozła zlew ze sobą. 28.07 przyjechała firma montażowa. Okazało się, że pracownik nie skopiował nóżek do mebli i oświetlenia,, które są niezbędne do montażu. Ekipa zwinęła się po godzinie z tym, że mamy złożyć reklamację. Na infolinii powiedziano nam, że w ciągu 2 dni ktoś się z nami skontaktuje. Nikt nie zadzwonił. Zadzwoniłam ponownie usłyszeliśmy, że w poniedziałek będzie kontakt. Znowu nic. Znowu ja dzwonię czy ktokolwiek cokolwiek robi w tej sprawie. Przydzielono nam opiekuna, który (o zaskoczenie) również się z nami nie kontaktuje.

Jest już prawie połowa sierpnia a kuchni jak nie ma tak nie było. Kontakt jest tylko jak ja zadzwonię. Aha w między czasie opiekun odkrył błędy, które popełniono przy wymiarowaniu i planowaniu. Jestem już zdesperowana, bo nikt w tej firmie nie chce mi pomóc. Zastanawiam się też czy do września w końcu zrealizują opłacone zlecenie…

pvtxv – 10 sie 2021
Nie polecam, wysyłka opóźniła się o 2tygodnie plus trzeba było dzwonić na infolinie i przypominać i dowiadywać się co z zamówieniem się wgl dzieje. Meble-2komody i łóżko, komody w stanie dobrym, ale łóżko zniszczone w widocznym miejscu, nie polecam.

Jan – 4 sie 2021
totalna porażka , brak szacunku dla klienta , podejmowanie zobowiązań wobec klienta i ich nie dotrzymywanie, szczerze odradzam zakupy w tej firmie

Radek – 27 lip 2021
Witam. Zrobiłem projekt w IKEA. Dostałęm zestawienie zamówienia. We środę pojechałem do sklepu IKEA i z panią konsultant myślałem, że zrobię zamówienie, zapłacę i odbiorę w sobotę. Pierwsze rozczarowanie, nie da się. „Zapłać i odbierz dziś”.
Nie da się kartki papieru odłożyć na półkę i przygotować w sobotę rano ??? Pani mi powiedziała, że będzie brakowało DWÓCH elementów (małych frontów). OK transport mam zamówiony na sobotę, dwa fronty odbiorę osobówką.

Drugie rozczarowanie, w sobotę pracownik robi mi zamówienie i okazuje się że brakuje JEDENASTU elementów w tym panela 240cm. i szafki o szerokości 128 cm. tego do osobówki nie upchnę. Trzecie rozczarowanie. Nie da sie zamówić, zapłacić. Mam teraz polować na każdy element kuchni. Ten sklep nie jest dla klienta. To klient ma być dla sklepu ??? Jak skończę z kuchnią, więcej nigdy nie zrobię już zakupów w IKEA. !!!!! Zastanówcie się czy warto szarpać nerwy na polowanie na kawałki kuchni żeby ją skompletować

Mariusz – 27 lip 2021
Zrobiłem zakupy na IKEA.PL, opłaciłem towar i zamówiłem usługę dostawy z wniesieniem (ok. 50 paczek). Po miesiącu nie otrzymałem ani towaru ani choćby jednej informacji z IKEA, co się dzieje. Po miesiącu przez infolinię złożyłem rezygnację z zamówienia i dowiedziałem się, że sms-em otrzymam informację, kiedy otrzymam zwrot pieniędzy (IKEA zastrzega sobie jeszcze 14 dni 🙂
Dla jasności – od 2015 roku wyposażyłem w ich meble kilkanaście mieszkań kupując towar w markecie. To była pierwsza próba zakupu przez Internet z „dostawą do domu” i na 100% ostatnia. Czytajcie opinie o IKEA. Ja to zrobiłem o jeden zakup za późno.

tamtam – 28 maj 2021
Dramat. Kilka rzeczy przyszło uszkodzonych w widocznych miejscach. Co do kilku udzielono mi błędnych informacji w sklepie („Nie ma uchwytów, trzeba dokupić, nie ma dziur na uchwyty” – potem okazuje się, że są i dziury i uchwyty a rozstaw tak dziwny, że nigdzie nie da się dokupić alternatywnych uchwytów). Szafa, która okazuje się stać krzywo. Tłumaczenie Ikea: trzeba przybić do ściany, nie może być listew przypodłogowych. Szkoda tylko, że Ikea nie tylko nie ostrzega przez tym, ale nawet na swoich zdjęciach pokazuje szafę stojącą przy listwach przypodłogowych 😀

Ostatnio kupiłam sztućce ze stali nierdzewnej za 80 zł (miałam kupon, w przeciwnym wypadku nie ma mowy, żebym jeszcze kiedykolwiek cokolwiek w tej firmie kupiła). Tydzień po rozpakowaniu łyżka zrobiła się czarna i wydziela taką jakby ciemnoczerwoną farbę, brudząc inne sztućce z nią składowane 😀 Jak żyję czegoś takiego nie widziałam, ale Ikea chyba tak, bo w opiniach o produkcie ktoś skomentował, że też po zjedzeniu zupy ma czarną łyżkę. Ale jasne, lepiej zapłacić za kampanię marketingową, jacy to są ekologiczni niż robić meble i rzeczy, które nie będą do wywalenia po tygodniu.

Mariush Arian – 27 maj 2021
Żadnych zamówień internetowych, chyba że chcesz narazić się na gehennę. Żadnego kupowania od nich mebli kuchennych i zamawiania z ikea monterów do ich montażu. Tylko wizyta osobista. Poza tym kantują na promocjach typu wydaj ileś tam, a damy ci rabat lub bon. Dwa razy już mnie tak oszukali. Pisałem do nich w tej sprawie i zero odpowiedzi. W moim mieście ten sklep pojawił się na początku lat 90 i wtedy było wow. Dzisiaj jakość bardzo spadła, wiele produktów to tandeta, której najlepiej nie używać, tylko na nią patrzeć. I właśnie to dla mnie jedyny plus: estetyka

Paweł Hetman – 16 lip 2020
Szopka kwalifikująca się tylko do pozwu zbiorowego. Zakupy przez internet nie dochodzą do skutku – firma pobiera pieniądze, jednak zamówienia nie przechodzą przez system. Próby rozwiązania problemu obejmują godziny, podkreślam – godziny bezowocnych rozmów przez telefon i tygodnie, podkreślam – tygodnie oczekiwania na realizację. O ile zdecydują się cokolwiek zrealizować bo co do tego nie ma żadnej pewności. Kupowanie przez internet w Ikea to koszmar i brak minimum profesjonalizmu, co jest dla mnie niepojęte przy tak wielkiej firmie i przy takim rozwinięciu technologicznym, jakie mamy w 2020ym roku. Omijać szerokim łukiem – zmarnujecie czas i zdrowie i kto wie, czy zwyczajnie nie zostaniecie okradzeni.

Andy – 18 lis 2019
Monter z Ikea Targówek tak powiesił szafkę na ścianie że spadła na dziecko. IKEA umyła ręce . Skandal i dziadostwo!

Kandora – 8 kwi 2019
Lieferug Ikea Online Katastrophe
13.03.zamówiłam i zapłaciłam za 2 kanapy, zam nr 1021949351, dzisiaj dostałam nową informację od Ikea że nie wiadomo kiedy te kanapy dojdą. Miałam już 4 terminy.Nie mam już cierpliwości, chce odzyskać pieniądze, ciekawa jestem czy to możliwe NIGDY WIĘCEJ IKEA ONLINE!!!!


3 komentarze “IKEA opinie klientów”

  1. Odrzucają z automatu reklamację. Składam powtórną, pani na czacie z automatu odrzuca reklamację. Odwołuję się od decyzji, muszę wysłać reklamację jako załącznik w pdf (jak najwięcej utrudnień to klientowi się odechce). Obsługa tego sklepu to jakaś kpina. Sklep zamienia się w badziewie, do tego niebezpieczne dla użytkownika. Meble od tej pory już tylko w normalnych polskich sklepach. Żegnaj szwedzka ikeo. Jesteście z roku na rok coraz gorsi!!! Nie kupię od was już nawet klopsika. ŻEGNAM!

  2. Montaż szafy totalna porażka. Ogromna niekompetencja, skrajnie różne informacje otrzymywane z każdym telefonem. Termin montażu zależny od humoru przedstawicieli firmy. Zero informacji o zmianach terminów montażu.
    STANOWCZO NIE POLECAM FIRMY IKEA

  3. Zakupiłem meble w Ikei wraz z montażem. Ekipa przysłana przez sklep zniszczyła podłogę oraz meble podczas montażu. Po reklamacji w Ikea przysłali nowych montażystów, którzy powiedzieli, że tak złożonych mebli nie da się naprawić.
    Od tego czasu Ikea odmawia uznania jakichkolwiek reklamacji, nie tylko związanych z montażem ale w ogóle – twierdząc, że mam się kontaktować przez jakąś kancelarię Ptak i Ptak.
    Odrzucają wszelką odpowiedzialność za źle złożone meble, za wady fabryczne (blat przyszedł wygięty i z pękniętym fornirem). Źle skręcone zawiasy uszkodziły płytę meblową a fronty nie są do wypoziomowania (bo meble nie trzymają kątów). Faktura F/583/2023/6344

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top