Tanienadawanie opinie

Tanienadawanie opinie


https://tanienadawanie.pl/

Tanienadawanie opinie internetowe

2022

Biker Biker – 20 paź 2022 ( Tanienadawanie opinie )
W ewentualnym sporze sądowym wystarczy powołać się bezpośrednio na wyrok Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy z dnia 10 marca 2014 roku, sygn. akt XVI GC 1051/13. W wyroku czytamy:
,, Przewoźnik zgodnie z art. 48 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. prawo przewozowe (Dz. U. z 2000 r Nr 50 poz. 601 j.t. ze zm.) zwanego dalej prawem przewozowym ma prawo sprawdzić czy przesyłka odpowiada oświadczeniom nadawcy zawartym w liście przewozowym oraz czy zachowane zostały przepisy dotyczące rzeczy dopuszczonych do przewozu na warunkach szczególnych.

Sprawdzenia dokonuje się w obecności nadawcy, a jeżeli wezwanie go nie jest możliwe albo gdy nie zgłosi się w wyznaczonym terminie, przewoźnik dokonuje sprawdzenia w obecności osób zaproszonych przez siebie do tej czynności. Wynik sprawdzenia zamieszcza się w liście przewozowym albo dołączonym do niego protokole(…)Warto jednak wskazać, iż przepisy prawa przewozowego są bezwzględnie obowiązujące i nie można umownie zmieniać ich treści, zatem wiążące są zapisy ustawy.

Przepisy ustawy przyznają przewoźnikowi prawo sprawdzenia przesyłki jednakże nie zwalniają go z obowiązku udowodnienia wyniku sprawdzenia.(…)Nie sposób uznać, iż prawo przewoźnika do sprawdzenia wymiarów przesyłki realizuje się tak, że nadawca w żaden sposób nie ma możliwości obrony swojego stanowiska i wystarczy, że przewoźnik praktycznie oświadczy, że wymiary były nie zgodne aby uznać, iż udowodnił swoje racje. Nie wezwano pozwanego do sprawdzenia przesyłki, żeby mógł się o tym naocznie przekonać, ale co najistotniejsze i co było już poruszane nie wpisano konkretnych wymiarów.
(…)A zatem uznając powództwo za nieudowodnione w braku podstaw do zastosowania przepisu art. 48 prawa przewozowego, sąd oddalił je w całości” Jak widać oszuści przegrywają 🙂

jlsn – 11 lut 2022
Omijać szerokim łukiem. Popieram przedmówców. Za pierwszym razem dopłata 20 zł, za drugim 35 zł, w obu przypadkach były to paczki krajowe o wadze ok. 5 kg.
Dodam tylko, że zawsze ważę paczki przed nadaniem i zaokrąglam zarówno wymiary, jak i wagę w górę, żeby uniknąć podobnych sytuacji.
Korzystałam regularnie z ich usług, ale nigdy więcej.

Bartosz – 29 mar 2022
UNIKAĆ TEJ FIRMY ! Zamówiłem kuriera z Inpost, opłaciłem zamówienie, kurier przyjechał i zabrał paczkę a na następny dzień mail z tanienadawanie o konieczności dopłaty 10zł za podjazd kuriera, mimo, że na etapie składania zamówienia nie było o tym mowy. Oszuści i naciągacze, NIE POLECAM

Joanna Sitek – 9 cze 2022
Kilka pierwszych wysyłek wszystko ok, teraz nagle dostaję wiadomość, miesiąc po tym jak paczka została dostarczona w terminie, że wysyłka przekroczyła dopuszczalną wagę i muszę zapłacić karę ponad 500zl, różnica w wadze ogromna, zważona przezemnie tak jak zawsze 23kg, zaokrągliłam do 25kg,a według pośrednika, rzekomo kuriera (dowodem jest screen z pliku Excel) przekroczyłam 31.5kg. Mail z działu windykacji, telefon. Bardzo nie przyjemna sytuacja. Żeby można było złożyć reklamację wymagana jest najpierw zapłata ponad 500zl.

Skontaktowałam się bezpośrednio z kurierem żeby sprawdzić podaną mi informację i dostałam natychmiastową odpowiedź że paczka została jak najbardziej zważona i ważyła 24kg, nie jak twierdzi tanienadawanie.pl ponad 31kg.

PRZEMYSŁAW 16 lut 2022
Oszukują na dodatkowych opłatach już po wysłaniu.
Zamówiłem paczkę, kurier odebrał, wszystko w porządku a po miesiącu telefon od windykacji, że mam coś do dopłaty…
Szkoda opisywać sytuacji, po prostu radzę unikać.
Bazują na oszustwie i straszą sądem. Większość zapłaci kilkadziesiąt złotych żeby mieć spokój.
NIE POLECAM !!

Antypodatkowy Libertarianin – 22 lut 2022
Unikać jak ognia. Na początku wszystko jest w porządku. Po kilkunastu nadaniach paczek, wymyślają kwoty z kosmosu, jako dopłata do paczki (chociaż paczki wcześniejsze ważyły tyle samo i wszystko było zgodne z podanymi wcześniej szczegółami do wyliczenia opłaty). Straszą sądem, wydzwaniają kilkanaście razy dziennie. Po jakimś czasie chcą zaproponować umorzenie naliczonych 1200 zł za kilka małych paczuszek, w zamian za 500 złotych. To jest dla nich słowo „umorzenie”.
Ponadto, przestrzegam przed wysyłaniem przesyłek pobraniowych przez tanienadawanie – przelew idzie trzy, cztery tygodnie od momentu odebrania paczki przez adresata, a na dodatek trzeba się o swoje pieniądze upominać. Unikać jak ognia tych oszustów i złodziei.

Tanienadawanie opinie

Tanienadawanie opinie 2021

Jacek Mikulski – 13 paź 2021
Nie polecam !!! Wysłała paletę , wszystko spakowane należycie ( nie jest to moja jedyna wysłana paleta ) . Firma oczekuje dopłaty na kwotę ponad 700 zł !!! Bo paleta była niestandardowa ( fotele samochodowe ) .
Nie są w stanie przesłać jakiegokolwiek dokumentu potwierdzającego takowy fakt – jedynie tabelka w exelu , wycięty fragment z tabeli. Korespondencja a poziomie automatu.
Zapewne sprawa się zakonczy w sądzie .

Frederixon – 11 sie 2021
Trzymać się z daleka od Tanie Nadawanie. Tanienadawanie – jest bardzo drogi! Otrzymałem dopłatę za niestandardową przesyłkę, co jest totalna bzdurą ponieważ wszystkie podane wymiary były nawet lekko zawyżone. To jest po prostu jawne oszustwo. Przesyłka wyszła mnie drożej niż wysyłany towar. Teraz mnie straszą windykacją.
Z większości portali negatywne komentarze są usuwane. Może ten się utrzyma dłużej. Jedna wielka mafia!

Karina Peisert – 16 sie 2021
Skorzystałam raz i więcej nie będę. Po miesiącu maile, telefony od windykacji o konieczności dopłaty 10 zł. Myślałam, że to jakiś wirus, ale nie. Pani poinformowała mnie, że mają różne dodatkowe opłaty w cenniku, których nie widać przy zamówieniu. Ta była akurat jako dopłata do wysyłki mniej niż 5 paczek. Gdybym miała te opłaty wypisane przy zamówieniu, przecież wybrałabym inną firmę. Dla mnie są to praktyki złodziejskie. Nie polecam.

Malgorzata Sobczak – 21 cze 2021
Za przelew zwrotny za anulowanie przesyłki żądają wysyłania jakiś podpisanych dokumentów i za wykonanie przelewu naliczają jeszcze opłatę. Naliczają opłaty gdy klient opłaci przesyłkę u kuriera kartą, do tego nie potrafią się sami stosować do własnego cennika do małej paczki doliczyli mi 232 zł !!!!!!!!!!! Nie dajcie się naciągnąć ,oczywiście składam reklamacjen te koszty i nie zamierzam za to płacić.

Andrzej Borecki – 30 gru 2021
Nie polecam, bardzo nie uczciwie działają. Doliczają dodatkowe opłaty bez żadnych dowodów że przesyłką ma przekroczone wymiary. Ja mam zdjęcia, dokumenty że przesyłka została prawidłowo spakowana ale oni się tym nie przejmują. Każą płacić i jeszcze zatrzymują pieniądze z pobrania !!!!

Poszkodowany – 19 sie 2021
Zostały nam bezprawnie 'zatrzymane’ kwoty z przesyłek pobraniowych na kwotę ponad 1300zł za rzekome 'doplaty’.
Firma stosuje najprawdopodobniej niedozwolone klauzule w regulaminie którymi się zasłania.
TO NADAJE SIE DO POZWU ZBIOROWEGO I ZGLOSZENIA DO PROKURATURY? PROSZĘ O INFORMACJĘ JAK MOZEMY SIE SKRZYKNĄĆ 'W GRUPĘ’?

Piotrek Em – 19 kwi 2021
Potwierdzam wczesniejsze negatywne opinie odnosnie doplat po kilku tygodniach od wysylki. Jesli podasz zle wymiary paczki otrzymasz doplate 520 zl. Do jednej przesylki do 30 kg. I to nie jest oplata przewoznika tylko z ich regulaminu. Przecytajcie regulamin i przekonacie sie sami. Osstrzegam i przestrzegam. Nie dajcie sie zlapac. Omijac szerokim lukiem.

Marian – 15 wrz 2021
Byłem klientem tej strony kilkanaście razy, wszystko było w porządku, aż do teraz. Naliczyli mi dodatkową opłata z powodu „niestandardowej paczki u jednego z przewoźników” i żądają zapłaty 60+ zł. Oczywiście paczka była standardowa w pudełku kartonowym. Przy czym nie chcą udostępnić dokumentu z analizy, dlaczego opłata została naliczona. Po kontakcie u firmy, która fizycznie realizowała wysyłkę, dowiedziałem się, że żadnej dopłaty z ich strony nie było. Nie dajcie się im nastraszyć, gdyż śmierdzi to grubym oszustwem…

Klaudia Majerska – 17 wrz 2021
Oszuści!!! Nadałam paczkę, która ważyła niecałe 4 kg a po miesiącu przyszedł mail z informacją, że mam dopłacić ponad 200 zł bo paczka ważyła nie 4 a 40 kg. To zwykłe oszustwo. Jeżeli ktoś jeszcze ma podobną sytuację bardzo proszę o o inf. Tel. 736844260

Max – 10 mar 2021
Przesyłka wysłana, odbiora zadowolony, ja również.
Lecz dwa tygodnie później odzywa się dział widykacji i nęka mnie o dopłatę do palety do rzekomo przekroczyła 4kg. Firma nie posiada żadnych dokumentów z ważenia przesyłki. Wysyłka tylko wycinek specyfikacji

Malgorzata Sobczak – 23 cze 2021
Oszuści , złodzieje i naciągacze . Niby paczka była dodatkowo weryfikowana a protokołu z ważenia paczki brak!!!!!!!! Doliczają bezpodstawnie wysokie kwoty do małych paczek i przetrzymują po prawie miesiąc pieniądze z pobrań. Nie polecam

Andrew – 19 paź 2021
Przesyłka wysłana i odbiorca jest zadowolony, ale miesiąc później odzywa się dział windykacji i prosi o dopłatę, ponieważ przesyłka rzekomo przekroczyła 1,2kg. Nie otrzymałem żadnych dokumentów z ważenia przesyłki.

Krzysztof – 20 sie 2021
Wymyślają sobie dodatkowe koszty. Najgorsza firma jaka może być. Naciągają na dodatkowe opłaty i tak przesyłka za 13zl nagle kosztuje po fakcie 50 zł. Szukają naiwnych, którzy dla spokoju będą im płacić, bo oni nic nie muszą wyjaśniać. Odradzam.

Jacek Zagaja – 26 lip 2021
Firma wysyła po miesiącu wezwania do zapłaty za rzekome przekroczenie wagi. Zada prawie 600zl dopłaty za zwykła przesyłkę krajowa. Proszę o kontakt ludzi poszkodowanych złożymy zawiadomienie do prokuratury.

Tomasz – 30 lip 2021
Nie polecam. Usuwam konto z ich strony. Żądają dodatkowych opłat po rzekomej weryfikacji i rzekomego przekroczenia o cały 1kg wagi.. nie wysyłają żadnego potwierdzenia. Różnica w przesyłce 80groszy.. ale doliczają 35zł za jakze cenna weryfikacje przesyłki wazącej podobno nie 1kg a całe 2kg. Na drugi dzień od wiadomości o dopłacie piszą meile z konta windykacja!! I dają 3dni na spłate.. śmiech. Oni moimi pieniędzmi po 2 tygodnie obracają za nim oddadza pobranie. Ostatni raz.

Edit. Winny się tłumaczy. Dziwnym trafem firma DPD nic o dopłacie i weryfikacji nie wie. Proszę się nie ośmieszać i poczytać opinie o swojej „Firmie” które i tak większość usuwacie. A zaraz jak będzie za dużo złych opinii nazwa tej śmiesznej podfirmy się zmieni. I od nowa.

Teodorek – 22 kwi 2021
Proszę Państwa, zamówiłem kuriera po odbiór paczki, zapłaciłem 22 zł. miał przyjechać pomiędzy 10,30 a 13.30. O godz.14,00 zadzwoniłem prosząc o anulowanie zamówienia i zwrot pieniędzy na konto. Po kilku dniach ponowny kontakt z zapytaniem dlaczego pieniądze nie zostały zwrócone. I tutaj się ZAŁAMAŁEM!!!

Przecież pieniądze już są na koncie, mówię, że sprawdzałem w banku i nie ma. Są, ale na pana koncie w naszej firmie. No to przyślijcie je do banku. Dobrze, ale musi pan przysłać list pocztą z prośbą i opisem numeru konta itd. Teraz za wysłane pieniądze na pana konto zapłaci pan jeszcze 10 zł. Za znaczek listem poleconym 5,90 zł. Więc za moje 22 zł. wpłacone otrzymam z powrotem 6,10 zł. SKANDAL!!! OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM!!! NACIĄGACZE!!!

Andrzej Grzelka – 24 sty 2021
Nie polecam tej firmy. Mimo dwukrotnie opłaconej usługi nie wywiązała się z umowy i nie dostarczyła paczki pod wskazany adres.

jenot – 5 sty 2021
Nie polecam zwykli naciągacze. Obsługa serwisu tanienadawanie bardzo nieuprzejma. Po miesiącu od nadania paczki zostały naliczone bezpodstawnie dodatkowe opłaty za rzekomą nadwagę.
Zdecydowanie odradzam!

Jakub Jakub – 9 maj 2021
mam to samo trzymają pobranie ponad miesiąc i chcą 500zł za niestandardowa paczkę, mimo ze to była paleta a nie paczka

Sonia – 11 sty 2021
nie polecam . obsługa niekomfortowa , oszukują ludzi

Pokrzywdzona – 19 maj 2021
Oszuści, omijajcie szerokim łukiem!

2020

slawek iwan – 29 gru 2020
Definitywnie nie polecam serwisu. Wpisujesz wymiar, wyskakuje super cena, potem okazuje się, że etykieta nie została wystawiona bo jednak cena powinna być wyższa.
Najgorsza firma pośrednicząca ever. Zdecydowanie nie polecam, są inne firmy na rynku, z którymi nie ma żadnego problemu. Skusiłem się na niższą stawkę więc nie zróbcie takiego błędu jak ja.

Mila – 16 gru 2020
Naliczane zostały dodatkowe opłaty za przesyłkę po miesiącu od jej dostarczenia! Nie są w stanie przestawić żadnych dowodów, że paczka była cięższa o 10dag, ani nawet wystawić rachunku z podaną kwotą! Firma nieprofesjonalna w pisanych e-mailach jak i w kontakcie telefonicznym. Zdecydowanie odradzam!

WolnaPalestynA – 28 gru 2020
Nie polecam tego brokera. Najpierw proponują stawki lepsze niż u konkurencji a później obciążają konto dodatkowymi opłatami manipulacyjnymi. Straszą sądem a nie dają możliwości odwołania się i reklamacji. O złych wymiarach paczki dowiedziałem się 1,5 miesiąca po jej dostarczeniu.

Barak Maoba – 23 gru 2020
Nie polecam tego brokera kurierskiego. Najpierw proponują stawki lepsze niż u konkurencji a później obciążają konto opłatami za podanie złych wymiarów i wagi paczki. Nigdy u nich nie wysyłałem paczek cięższych niż 1kg, tymczasem według nich jedna moja paczka miała 5kg druga 11kg…
Oszuści !

Rafał Sawicki – 26 lis 2020
Nie polecam , to po prostu złodzieje , po anulowaniu zamówienia bo trzeba było czekać na kuriera trzy dni , poinformowali mnie że zwrot pieniędzy z nie wykonanej usługi zwrócą po 30 dni , kiedy wyślę im pocztą moje oświadczenie o zwrocie salda , czyste oszustwo,

Krystyna Kubisa – 16 gru 2020
WYŁUDZACZE. firma działa tak jak nagłaśniały to już media oraz wykop.pl, czyli po odebraniu paczki zgłaszają się po dopłatę (rzekomo za przekroczenie wagi czy wymiarów produktu) i straszą sądem. uważajcie na oszustów!!!

Karolina Glanc – 11 gru 2020
Obsługa serwisu tanienadawanie bardzo nieuprzejma. Nie potrafią wyjaśnić problemu. Po kilku tygodniach przesyłają kolejne faktury, w których każą opłacić kolejne kwoty. Nie polecam współpracy.

Andrzej – 22 gru 2020
niestety spore dopłaty do przesyłek które są dobrze nadawane, mierzone i ważone przeze mnie.
ZARABIAJĄ NA WYMYŚLONYCH POBRANIACH. NIE POLECAM !!!!!!!!!!!

Agro-Piotr – 17 lis 2020
Nie polecam zwykli naciągacze kto nie wierzy to się przekona po wysyłce po jakimś czasie naliczają jeszcze dodatkowe koszty ukryte w regulaminie 10 zł 👎

Piotr – 21 gru 2020
JEDNA WIELKA FIRMA OSZUSTÓW. PO DWUCH MIESIĄCACH NĘKANIE O DOPŁATE Z POWODU WIEKSZYCH WYMIARÓW PACZKI, BEZ PODANIA JAKICHKOLWIEK DOKUMENTÓW, DOWODÓW.

Luk – 17 gru 2020
Oszusci. Po wyslaniu palety przyszla weryfikacja iz paleta jest wieksza i doplata ponad 500zł. Weryfikacja wyssana z palca!!!

Alver – 22 gru 2020
Naliczają dodatkowe opłaty…


7 komentarzy “Tanienadawanie opinie”

 1. Za pośrednictwem firmy Tanie Nadawanie wysłałem paczkę do Włoch, która nie została dostarczona z winy przewoźnika z którym współpracują, obciążono mnie jeszcze kosztami zwrotu. Złożyłem reklamację 18 09.2023, na odpowiedź czekałem ponad miesiąc, po monitach otrzymałem info o uznaniu reklamacji za uznaną, (myślę sobie: długo ale OK) okazuje się że na zwrot kasy na konto, należy wysłać im pismo listem poleconym, wysłałem, czekam prawie 2 tygodnie i nic, kasy brak, więc piszę e maila : gdzie jest zwrot? Odpowiedź: Po 30 dniach roboczych, jeżeli księgowa nie znajdzie błędu i poprawnie zweryfikuje dane. Jest szansa na zwrot kasy jeszcze w tym roku?, no nie wiem, może z pomocą sądu. SZANOWNI KLIENCI, JEŻELI TYLKO MOŻECIE POSZUKAJCIE INNEGO POŚREDNIKA

 2. PORAŻKA…KPINA….MASAKRA….UNIKAĆ JAK OGNIA…ZUPEŁNY BRAK PROFESJONALIZMU ….OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM….
  Nadałem przesyłkę z terminem… W następnym dniu pytam „gdzie kurier?” – odpowiedz … „przesyłka została przesunięta na poniedziałek następnego tygodnia” …. Eeeeee?
  Kolejnego dnia znów nic…. Pytam „gdzie kurier?” – odpowiedź … „przesłaliśmy zapytanie do przewoźnika”….Eeeee, że co?
  Kolejnego dnia znów pytam „gdzie kurier?” – odpowiedeź … „Przewoźnik poinformował że odbió przesyłki nastąpi w kolejnym dniu roboczym” … No już widzę światełko w tunelu…
  Następnego dnia dzwoni kurier, że stoi pod drzwiami biura i czeka na przesyłkę…. No rzesz „K….a mać!” … Przesyłka miała pojechać z pkt. A do pkt. B … a nie od płatnika faktury….. Kurier zgłosił że przesyłka nie znajdowała się w miejscu nadania – bo nigdy tam nie była – i że nie mógł podjąć przesyłki ….
  Moja cierpliwość się skończyła .. po tygodniu zrezygnowałem z usługi .

  Przewoźnik PALLEX 24 Sp. z o.o. – UNIKAĆ JAK OGNIA

 3. Unikać oszustów i złodziei, taka sama sytuacja jak u innych osób, kilka paczek OK, a później dopłata do paczki że przekroczyła wymiary, a rzeczywiście była poniżej wymiarów. Banda oszustów.

 4. Wykupiłem paletę za 200 zł towar wysłany u klienta na 2 dzień wszystko pięknie a tu masz. po tygodniu dostaje fakturę na 785 zł za usługi dodatkowe. Zdziwienie ale ok dzwonie do nich a tu pani mówi że trzeba opłacić to rozpatrzą mój wniosek reklamacyjny. Mówię że dzwonię by to wyjaśnić skąd taka kwota Pani to samo że wyślę mi formularz reklamacyjny ale mogę go złożyć po opłaceniu faktury. Odbijaliśmy kilka razy maile i wyszło że usługi TKZ dodatkowe nie są wliczane do sumy kosztów podczas zamawiania w systemie kuriera. Doliczyli mi opłatę za ponadgabarytową wagę przekraczającą 31 kg. W specyfikacji zamówienia widnieje waga 120 kg i że wybrałem paletę nie kopertę ale akceptując regulamin doliczają mi co chcą a lista opłat dodatkowych jest długa.
  Jeśli już ktoś miał podobną sytuację proszę o kontakt mój tel 723024035 Witek

 5. Wysłałem paletę tydzień wszystko ładnie pięknie i… Wczoraj dostaje fakturę na 785 zl za nad gabarytowa wagę przekraczająca 31 kg. W systemie wybieram dhl,paleta, podaję wymiary wypełniam potrzebne dane i nie ma informacji o dodatkowych kosztach które mogą być doliczone do usługi. Place 200 zl mam fakturę i specyfikację zamówienia na którym jest jak byk paleta Waga wymiary itd. To jest jednak mało bo chcąc zamówić kuriera musimy zaakceptować regulamin a tam jest baaardzo dużo kosztów dodatkowych tylko czy one nie powinny być doliczone do sumowania kosztów podczas zamawiania kuriera???
  Jeśli to czyta ktoś biegły w tym temacie to proszę o pomoc.
  Oczywiście firma poinformowała mnie że mogę reklamować koszty naliczone na fakturze ale wcześniej muszę ją opłacić by mieć prawo do reklamacji
  Mój numer 723 024 035 jeśli ktoś ma podobne akcje to proszę pisać lub dzwonić max do 23
  Pozdrawiam
  Witek

 6. Witam,
  Tak unikać…żałuję, że wcześniej nie sprawdziłam komentarzy, bo kilka przesyłek poszło bez problemu. Problem się zaczął gdy poszły 2 paczki pobraniowe po 277 zł. Niestety nie wypłacili oczekiwanej kwoty i dodatkowo przypominają że na moim sladzie jest -541 zł za weryfikację jednej z paczek, która rzekomo ważyła 54 kg. Wg mojej wagi ważyły 17 kg i dodała 1 kg marginesu błędu, żeby takiej sytuacji nie było. Jetem w kontakcie z kurierem i twierdzi, że takie kwoty są absurdalne ale nie może mi pomóc, bo to nie ja byłam zleceniodawcą!!!! unikać

 7. UWAGA OSTRZEGAM! Firma dopuszcza się nadużyć poprzez doliczanie kosztów wynikających z rzekomo wyższych wymiarów paczek. Jest wiele takich informacji w sieci. Nie przedstawiają jakichkolwiek dowodów, jednocześnie doliczając opłaty za usługę „weryfikacji paczki”. Nie wykonują jej. Przewoźnik, takich opłat nie dolicza. Wiele spraw zgłoszonych na policję lub prokuraturę i uokik. Zgłaszajcie każdą taką sprawę do UOKIK, sprawa wymaga odpowiedniego potraktowania. Wiele osób jest nieświadomych, myślą że to ich wina lub z uwagi na niską kwotę nie chce im się walczyć.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top