Smart kurier opinie

Smart Kurier opinie

https://smartkurier.pl/

Szanowni Konsumenci zakładając że Smart Kurier to zwykły broker, to informuję wszem i wobec, że za bezpośrednie przelewy z usługi pobraniowej odpowiada zawsze firma spedycyjna, bo to ona realizuje fizycznie usługę. Broker nie ma chyba nic wspólnego z takim procederem. Kiedyś walczyłem o zwrot pieniędzy w usłudze brokera Tania-Paczka i dopiero po przekroczeniu terminu dowiedziałem się od tegoż brokera, że za przelew wierzytelności z usługi pobraniowej, zawsze odpowiada spedytor, którym był w tym przypadku... sic - InPost. Sprawdziłem to zaraz po otrzymaniu przelewu, czego potwierdzeniem było wysłanie pieniędzy przez właśnie InPost.

„PEX” SŁABIK BOGDAN – 2023-03-08
Przesyłka nadana 23.12.2022r, doręczona 29.12.2022r. DPD przekazało pobranie 03.01.2023r, a ja do dzisiaj nie mam pobrania 2078 zł na koncie. W poniedziałek muszę zgłosić oszustwo na policji.

bix 2023-03-08 ( Smart kurier opinie )
Paczka doręczona 29.12.2022r, pobrania w wysokości 2078 zł do dzisiaj nie ma na moim koncie , w poniedziałek zgłaszam na policję.

Ifa 2023-02-14
Dziś przyszły zwroty pobrań zgłoszone do inspekcji handlowej

Karolina 2023-02-09
Uwaga, oszuści. Paczka wysłana 6.12. 2022. Pobranie odzyskane dzisiaj i to po interwencji Rzecznika Praw Konsumenta. DNO. Szkoda, że szanujące się firmy kurierskie nie weryfikują z kim współpracują. Sprawa niby załatwiona, ale niesmak pozostał

Aleksandra 2023-02-07
Oszuści. Paczka doręczona 18.01.2023 do dnia dzisiejszego brak środków pobrania

Ifa 2023-02-06
Brak zwrotów pobrania. Jeżeli ktoś wie jak zgłosić ta sprawę to proszę o kontakt @ ( )

Kamil 2023-02-06
Przesyłka dostarczona 30.12.2022. Do dziś nie otrzymałem zwrotu pobrania 600zł. z firmą nie ma kontaktu. Firma wykonująca usługę (kurier FedEX poinformowała mnie że jest rozliczona z smart kurier.pl . pieniędzy brak. Co z tym zrobić?

Michał Bąk 2023-02-03
Bardzo wielu ludzi zostało oszukanych przez tę „firmę” . Pośredniczą w usługach kurierskich. Firma kurierska przekazuje kwotę pobrania, a pośrednik nie oddaje jej klientowi. Brak z nimi kontaktu, wysyłają automatyczne odpowiedzi mailowe i liczą że klient odpuści. Polecam zgłosić się do Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Gdańsku > ul. M. Konopnickiej 4 > 80-240 Gdańsk Dobrze znają tam tą „firmę” i skutecznie pomagają odzyskać należność. Szkoda tylko, że nie są na nich nakładane kary za takie praktyki, a przynajmniej ja nic o tym nie wiem. Powodzenia…

Aaax 2023-02-03
Po miesiącu odzyskałam pieniądze!!! Zgłosiłam sprawę do inspekcji handlu w Gdańsku a w międzyczasie sama próbowałam na wszelkie sposoby dotrzeć do zarządców firmy. Po 4 dniach drążenia, poszukiwań, kontaktów pieniądze zostały zwrócone. A zaznaczę, że inspekcja handlowa nie zdążyła podjąć żadnych działań. W poniedziałek zgłosiłam sprawę, w środę złożyłam wniosek ok godz 15⁰⁰ A w czwartek o 9¹⁷ wyszedł przelew z firmy smart kurier. Zawdzięczam sobie ten sukces.

Ocalony 2023-02-03
Po ponad miesiącu odzyskałem pieniądze ,zgłosiłem sprawę do inspekcji handlowej w Gdańsku najlepiej zadzwonić i tam pani powie co i jak , do tego skontaktowałem się z firmą która robi im przelewy tpay Andresa 3 Poznań też oni zrobili interwencje ,a więc żadne policje ani prokuratury,tylko inspekcja za co dziękuję wszystkim Paniom za wszelką pomoc moje pobranie to ponad 900 zł odzyskane co do grosza nie poddawać się i nie odpuszczać.

Marcin 2023-02-03
UWAGA !!! Pieniądze z pobrania w kwocie 1100 zł otrzymałem dopiero po zgłoszeniu sprawy do INSPEKCJI HANDLOWEJ w Gdańsku

Grzesiek 2023-02-02
WSZYSCY pokrzywdzeni proszę składać zawiadomienie do Pomorskiej Izby Handlowej Mi dzisiaj zwrócili pieniądze.

Bogusław 2023-02-02
Uwaga !!! Oszuści. Paczka dostarczona 11.01.2023 i do teraz nie otrzymałam swoich pieniędzy w wysokości 370 zł.Na maile odpowiada automat że pieniądze zostały wysłane i następnego dnia będą zaksięgowane na koncie i tak w kółko każdego dnia .Chętnie przyłącze się do pozwu zbiorowego bo takich oszukanych klientów jak ja jest prawdopodobnie kilka tysięcy. Również zgłaszam sprawę na policję. *

Dyzio 2023-02-01
Mam to samo, też nie otrzymałem kasy. Nie wiem dlaczego nikt ich nie weryfikuje i z nimi współpracuje.

Magda 2023-01-31
W styczniu dokładnie 3.01. dostarczono paczkę i kasy do teraz nie otrzymałam 300 zł😡😡😡nie ma kontaktu z firmą i cisza

Bartek 2023-01-30
Witam też zostałem oszukany. Już ponad miesiąc czekam na 1150zl. Czy odzyskał ktoś pieniądze. Może warto jakis pozew zbiorowy.

Dorota 2023-01-27
UWAGA!!!! Udało mi się odzyskać kwotę pobrania! Najpierw napisałam im mailowo wezwanie do zapłaty, po upływie 5 dni gdy nie odpowiadali i pieniądze nie wróciły na konto zgłosiłam sprawę na policję. Nie wiem która z tych czynności poskutkowała, ale po ponad miesiącu od deklarowanego czasu zwrotu pieniądze wróciły! Nie odpuszczajcie.

Piotr 2023-01-25
Witam. Udało się komuś ściągnąć pieniądze pobraniowe z tej firmy? 2 paczki na łączną wartość 650 zł odebrane na przełomie listopada/grudnia i cisza…

Mad 2023-01-23
Ja również zostałam oszukana. Na moje pytania meilowe wysyłają info z automatu wkoło to samo, że w trakcie realizacji mimo, że termin przelewu pobrania już dawno minął. Oszuści. Zgłaszajcie, gdzie się da. Ostrzegajmy innych by nie mogli dalej oszukiwać.

Ans 2023-01-23
Również zostałam oszukana, brak środków z przesyłki za pobraniem. Czy jest ktoś kto odzyskał środki?

Smart kurier opinie

33 komentarze “Smart Kurier opinie”

 1. Ktoś odzyskał pieniądze w ostatnim czasie?
  Może jakiś wspólny pomysł i damy radę razem?
  Mogę stworzyć grupę na fb bądź messenger i na bieżąco dawać znać co i jak?
  Ja zostałem oszukany na 1450zł paczka dotarla do odbiorcy 30marca kasy brak
  Fajnie by było odzyskać swoje pieniądze…

 2. Witam wszystkich poszkodowanych działaniem firmy smartkurier.pl
  Czy jest ktoś Poszkodowany z Gdańska kto by mógł sprawdzić adres, czy ta firma istnieje pod tym adresem, ponieważ szykuje pozew zbiorowy.
  Adres firmy: ul. SZAFARNIA 11/F8 80-755 GDAŃSK

 3. Zgłaszacie osobiście w Prokuraturze Rejonowej w Gdańsk Śródmieście czy można mailowo? Jestem z drugiego końca Polski Inspekcja Handlowa niestety nic nie wskórała.

 4. Witam, napisałem reklamacje do smart kuriera w sprawie zwrotu pieniędzy za przesyłki za pobraniem, których nie otrzymałem do dzisiaj, a przesyłki zostały wysłane i dostarczone w styczniu. Pisałem wiele wiadomości i emaili do nich, bez żadnych rezultatów. Byłbym wdzięczny jeśli ktoś poradziłby mi jak odzyskać moje pieniądze. Proszę o kontakt na email lukaszpakula123@wp.pl

 5. 90 zł za pobranie paczki + jeszcze 20 zł za samą paczkę.. wszystko poszło do dupy.
  Kazdy kto sie zglosi na policje niech powie zeby go dolaczyli pod ten nr sprawy bedzie szybciej
  Nr sprawy Rsd 118/22 w Gdansku, nawet jeżeli jesteście z innego miasta.
  Proszę o zgłaszanie do Prokuratury Rejonowej – zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez osoby poszkodowane przez Smart Kurier.
  Również proszę o zgłaszanie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 6. Reklamację pisemna za potwierdzeniem odbioru wysłałam tak jak zasugerowała Inspekcja handlowa, oczywiście była odmowa przyjęcia, czyli mam już pewność że ta firma to jawne oszustwo.
  Proszę o zgłoszenia listowne do prokuratury rejonowej w Gdańsku…przeciez kazdy z nas chce odzyskac swoje pieniądze a są niemałe.

 7. Proszę dzwonić do Wojewódzki Inspektorat
  Inspekcji Handlowej w Gdańsku pod nr Sekretariat tel. (58) 341-08-77,wszystko wyjaśnią,ale od razu lepiej zawiadomienie o popełnieniu przestepstwa do Prokuratury,jak w komentarzach poniżej

 8. Witam
  Też zostałem oszukany w jakiej formie zgłosić się do Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Gdańsku? Listownie, email czy przez telefon można załatwić sprawę???
  30 marca przesyłka dotarła do odbiorcy pieniędzy dalej nie mam

 9. Tak,jak pisała juz Pani poniżej,proszę zgłaszać się do Prokuratury Rejonowej w Gdańsk Śródmieście, ul Piekarnicza 10/c, 80-126 Gdańsk.Inspekcja Handlowa niestety już chyba na firmę nie działa i nie ma niestety narzędzi aby nieuczciwego pośrednika zmusić do wypłaty przywłaszczonych pieniędzy.Sama czekam na swoje pieniądze.Policja lub bezpośrednio prokuratura w Gdańsku.

 10. Witam i jak tam kto odzyskał pieniądze po zgłoszeniu do Inspekcji i po jakim czasie? A może Pani która sama odzyskała bez pomocy inspekcji i pisała o tym jakoś nas nakieruje gdzie co jak.

 11. Wszyscy poszkodowani niech zgłaszają sprawę również do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, im więcej zgłoszeń, tym większe prawdopodobieństwo, że zajmą się tą firmą. Pani powiedziała, że nie zajmują się indywidualnymi przypadkami, muszą mieć pewność, że doszło do naruszenia zbiorowych interesów konsumentów i dotknęło to dużej grupy klientów i firma działa na szkodę ogółu.

 12. Witam
  Proszę o zgłaszanie do Prokuratury Rejonowej w Gdańsk Śródmieście, ul Piekarnicza 10/c, 80-126 Gdańsk, zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez osoby poszkodowane przez Smart Kurier, Inspekcja Handlowa w Gdańsku kontaktuje się z osobami które zgłosiły do nich zażalenia, nie do wszystkich pewnie będzie mogła dotrzeć aby nie odpuszczały tej firmie, sa to jawni oszuści który maja zasięg na duża skalę.
  wzory zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa są dostępne w wyszukiwarce.
  sama jestem osobą poszkodowaną i na pewno nie odpuszę aż nie otrzymam swoich pieniędzy!.

 13. Witam. W grudniu miałam podobny przypadek jak większość tu osób. Nadałam paczkę za pobraniem na kwote 3700zł i do 17.02.2023 nie otrzymałam pieniędzy na konto. Zgłosiłam to na Policję lecz żadnego nie było rezultatu więc zgłosiłam całą sprawę do „Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Gdańsku” po kilku dniach miałam zwrot pieniędzy. Inspekcja zna już tą firmę i bardzo szybko działają. Proszę spróbować

 14. Ja też czekałem 3 miesiące na reklamacje odpowiada automat,ze mają do 30 dni i nic. Dzisiaj złożyłem zawiadomienie na policji. Smartkurier to oszuści ,ulubionym trofeum przesyłki pobraniowe nie oddają kasy, licząc ze nikomu nie będzie chciało się dochodzić. [Ponoć w rok wcześniej ten sam przekręt zrobili na złap kuriera. Polecam na facebook stronę smartkurier oszuści, jest link do policji w Gdańsku co się tym zajmuje
  Najgorzej że strona dalej działa, dlatego zgłaszać na policji każdą semu, choćby 1zł niech pójdą siedzieć gagatki

 15. Złodzieje nie chcą oddać kasy 1000 zł za przesyłkę, zgłosiłem na policje 2 miesiące i 4 dni czekałem i nie wpłacili, teraz jest sprawa na policji, zajmą się nimi muszą oddać !

 16. Witam. Dołączam do grona oszukanych klientów przez tę firmę, złożyłem wniosek do Inspekcji Handlowej w Gdańsku. Jak to nie pomoże to złożę wniosek na Policję. Bez względu na czas i koszty mówię STOP zarabianiu na oszustwie.

 17. 3 paczki pobraniowe.900zl pobrali od ludzi i sobie przywłaszczyli.to są oszuści.ide na policję

 18. To są oszuści, też zostałem oszukany, co prawda na małą kwotę, ale ludzie powiedzcie jak to jest w tym kraju że ta firma jeszcze działa, że w wyszukiwarce wyskakuje jako pierwsza??? To powinno być zamknięte i zakazane! Ktoś sobie robi źródło dochodu z oszukiwania ludzi. Polska to syf!

 19. Witam
  Czy ktoś otrzymał zwrot pieniędzy za przesyłkę pobraniową po interwencji inspekcji handlowej? Termin zwrotu pobrania minął 2 miesiące temu.

 20. Ostrzegam przed korzystaniem z usług tej bandy złodziei.
  Jeśli ktoś przez nieuwagę skorzystał z tej złodziejskiej szajki, to trzeba zgłosić sprawę na Policję i do UOKiK

 21. Witam ja też zgłosiłem do inspektoratu Inspekcji Handlowej w Gdańsku w poniedziałek dzisiaj dostałem dokument wszczęcia postępowania przedsadownego .Pani mówiła że do 3 miesięcy ale że do 3 tygodni z tą firma i po sprawie

 22. Też zostałem oszukany na 1000zl pieniedzy do dzis nie ma a paczka została dostarczona 17.01.2023r też zgłaszam sprawe do Izby Handlowej

 23. Witam, ja również zostałam oszukana na kwotę ponad 4000 tysięcy złotych. Niestety człowiek uczy się na błędach, z racji iż partnerami tej firmy są znani i zaufani przewoźnicy, skorzystałam z ich usług. Paczka dotarła do adresata, minął ponad miesiąc (jutro mija „ich termin 30 dni roboczych) a pieniędzy w dalszym ciągu nie ma, siedziba ich biura jest wirtualna. W odpowiedzi na maile wysyłane są wiadomości z bota. Sprawa zgłoszona do Gdańskiej Inspekcji Handlowej i mam nadzieję, że przyniesie rezultaty.
  Nie ma prawa nikt przywłaszczać sobie kogoś pieniędzy. Oszukanych jak widać po forach jest wiele, firma powinna zostać ukarana, że nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań. STOP OSZUSTOM !
  Najlepiej zgłosić ich do UOKiK i niech zrobią z tą firmą.

 24. Taka sama historia ! Brak zwrotów za przesyłki pobraniowe, na nic reklamacje -odpisuje automat, że zlecenie przekazane do realizacji. Zgłoszone do Izby Handlowej !

 25. Paczka wysłana 18.02.2023r na kwotę 900 złotych, do dziś nie otrzymałem przelewu z usługi pobrania. Też zgłaszam na policję, co za oszuści ! 523000011998358003168648

 26. Moja Paczka też zostają dostarczona 13.02 do odbiorcy. Minęło już ponad miesiąc kiedy nie otrzymałam od nich zwrotu środków na konto. Po wielu próbach kontaktu z firmą odpowiada automat, że do 30 dni mają czas na przesłanie pieniędzy i tak w kółko. Sprawa zgłoszona do Inspekcji Handlowej w Gdańsku

 27. Dołączam do grona oszukanych. Paczka wysłana 02.02.2023 do dzisiaj brak zwrotu środków za pobranie. Na wielokrotne pytania w mailach wysyłają info z automatu z kłamstwem, że w jest w trakcie realizacji mimo, że termin przelewu pobrania już dawno minął. Oszuści. Dzisiaj idę do telewizji we Wrocławiu.

 28. Dołączam do grona oszukanych. Paczka wysłana 02.02.2023 do dzisiaj brak zwrotu środków za pobraniem. Na wielokrotne pytania w mailach wysyłają info z automatu z kłamstwem, że w jest w trakcie realizacji mimo, że termin przelewu pobrania już dawno minął. Oszuści. Dzisiaj idę do telewizji we Wrocławiu.

 29. Przetrzymują pieniądze swoich klientów,nie oddając za przesyłki pobraniowe nawet po upływie maksymalnego czasu na przekazanie,odpisują,że zlecenie zostało przekazane do realizacji a pieniędzy nie wysyłają!!!Zgłoszone do Izby Handlowej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top