Smart Kurier opinie o przetrzymywanych bezprawnie pieniądzach na kontach brokera

Smart Kurier opinie


https://smartkurier.com/

Smart Kurier pobranie

Nie ma w regulaminie SmartKurier śladu po informacjach, na temat usługi „przesyłki za pobraniem”, a jedyna znaleziona notka na firmowej stronie internetowej, to ta przytoczona poniżej: Jednak po powyższej publikacji i ona znikła:

Przesyłki za pobraniem.
W przypadku przesyłek pobraniowych środki są przelewane z konta przewoźnika lub konta operatora serwisu smartkurier.pl na konto Nadawcy. Kwota pobrania przekazywane jest do realizacji przelewu na wskazane w formularzu konto bankowe Nadawcy w terminie do 30 dni roboczych od daty dostarczenia przesyłki. Oznacza to, iż zlecenie przelewu zostanie przekazane do realizacji w terminie do 30 dni roboczych oraz, że środki zostaną zaksięgowane na koncie Nadawcy najpóźniej 31 dnia roboczego. Średni czas realizacji przelewu pobraniowego wynosi około 14 dni roboczych.

Broker zmienia adres swojej witryny internetowej (pl /com), a przy okazji skutecznie schował lub zlikwidował przedmiotową informację.

W Smart Kurier pobranie przetrzymywane jest w nieskończoność

Po to są umowy brokerskie by rozmyć odpowiedzialność, także spedytora – i mniej lub bardziej naginać przepisy prawa pocztowego. Wiele firm brokerskich łamie prawo i wyłudza pieniądze na tak zwany Element niestandardowy i robi to przy czynnym współudziale spedytora a przede wszystkim prawnie z jego inicjatywy.

Zakładając że Smart Kurier to zwykły broker pocztowy, to informuję wszem i wobec, że za bezpośrednie przelewy z usługi pobraniowej odpowiada zawsze firma spedycyjna, bo to ona realizuje fizycznie usługę. Broker w normalnych procedurach nie powinien mieć dostępu do pieniędzy z pobrania, ponieważ jest tylko pośrednikiem realnej usługi. Takie przelewanie pieniędzy klienta, między firmami i obrót nie swoimi środkami płatniczymi, powinien być zaskarżony jako nagminny proceder przez organy państwa. Raczej marne szanse zaskarżenia w pozwie cywilnym, ze względu na aprobatę warunków umowy poprzez korzystanie z usługi.

W przypadku SmartKurier mamy do czynienia z przetrzymywaniem pieniędzy z usługi pobrania, ale trzeba mieć też świadomość że zawieramy umowę z tym pośrednikiem w terminie zwrotu pobrania wpisanym w regulamin brokerski. Dlatego dopiero po 30 dniach możemy składać żądanie zwrotu pieniędzy u brokera, w piśmie z wyznaczonym kolejnym terminem, a potem składać ewentualny pozew cywilny.

Trudno też powiedzieć czy jakiś efekt przyniesie składanie wniosku do UOKiK bo ten jak „władza Podłej zmiany” zajęty jest wszystkim tylko nie usługami brokerskimi, i trudno nie odnieść wrażenia że sam UOKiK uprawia nieuczciwą konkurencję.

Prawo pocztowe

Art. 21. Prawo Pocztowe
1. Operator pocztowy, z zastrzeżeniem art. 49, określa w regulaminie świadczenia usług pocztowych lub w umowach o świadczenie usług pocztowych warunki wykonywania i korzystania z usług pocztowych na podstawie umów o świadczenie usług pocztowych.
2.Regulamin świadczenia usług pocztowych określa w szczególności:
5) informacje dotyczące gwarantowanej jakości usług pocztowych, w tym terminów ich realizacji, jeżeli operator pocztowy świadczy usługę z gwarantowanym terminem doręczenia;
"Prawo Pocztowe"

Doręczenie przesyłki maksymalnie 30 dni

SmartKurier p.22
Przewidywanym terminem doręczenia Przesyłki krajowej w przypadku usług świadczonych przez FedEx, UPS, InPost Kurier, DHL, Patron, DPD, Orlen Paczka jest następny dzień roboczy od daty odbioru Przesyłki od Nadawcy lub punktu nadawczego, jednak z zastrzeżeniem, iż nie jest to termin gwarantowany, a Przewoźnik doręczy Przesyłkę do Odbiorcy lub punktu odbiorczego w terminie nie dłuższym niż 30 dni od daty jej odbioru.
Regulamin SmartKurier
SmartKurier p.24
Przewidywanym terminem doręczenia krajowej Przesyłki Paczkomatowej jest drugi dzień roboczy od daty umieszczenia Przesyłki Paczkomatowej przez Nadawcę w Paczkomacie, jednak z zastrzeżeniem, iż nie jest to termin gwarantowany, a InPost Paczkomaty doręczy Przesyłkę do Paczkomatu, z którego może odebrać ją Odbiorca w terminie nie dłuższym niż 30 dni od daty jej umieszczenia w Paczkomacie przez Nadawcę.

Kamil – 2023-06-07
Nie korzystać z tej firmy! To złodzieje! Nie wypłacają pobrań wcale! Ludzie! Składać zeznania i wysyłać pisma do prokuratury rej. W Gdańsk Śró. Identyfikator sprawy w prokuraturze: 4051-4Ds.1662.2023 na policji Rsd

Hubert – 2023-06-06
Firma wymiguje się od wypłacenia pieniędzy za pobranie, w regulaminie jest zapis o wypłacie środków w 31 dni roboczych, ja po 40 dniach roboczych ciągle słyszę, że przelew powinien być dziś, lub jutro. Zaskoczę wszystkich – nie było ani wczoraj, ani dziś, ani nie będzie go jutro. Zwykli oszuści, naciągacze i istoty pozbawione jakiejkolwiek godności i przyzwoitości (o braku kompetencji nie wspominając).

Krzysztof – 2023-06-03
Czekam już 2 miesiące na zwrot kosztów pobrania 800 zł. W poniedziałek zgłaszam sprawę na policję i nagłaśniam sprawę do TV . Nie odpuszczę im nie lubię oszustów.

Mic – 2023-05-24
Czekam na zwrot kosztów szkoda że nie sprawdziłem zanim wysłałem oszuści

Elwira Wróżek – 2023-04-25
Proszę o pilny zwrot kwoty pobrania. Przesyłka nr 1000560379373U Ostrzegm przed tą firmą!!!!!!! Złodzieje!!!!

Robert – 2023-04-25
Czekam na przelew za pobranie paczki już ponad 2 miesiące,

Pawel – 2023-04-17
Od 23.02.2023 r czekam na przelew 820 zł z pobrania i po komentazach widzę że się nie doczekam ale zgłaszam do odpowiednich i sytuacji a może tak pozew zbiorowy przeciw tej firmie

Elwira Wróżek – 2023-04-12
Zaliczam sie do grona oszukanych. Przesyłka pobraniowa na kwotę blisko 1000 zł dostarczona 2 lutego 2023. Pomimo wniosku do Pomorskiej Inspekcji Handlowej i wielu zapytań do Smartkurier brak jakiejkolwiek reakcji. Czy są tu Państwo którym udało się odzyskać swoje pieniądze?

Poznaniak lżejszy o 7 stów – 2023-03-29
Witam wszystkich zainteresowanych. Zostałem również oszukany przez tą firmę na 700 zł. Sprawa zgłoszona do Inspekcji Handlowej w Gdańsku, jak zostałem poinformowany większość spraw jest rozstrzygana pozytywnie, więc nic straconego. Firma prawdopodobnie przetrzymuje pieniądze i nimi obraca, stąd taki proceder. Firma Google pozycjonuje smartkuriera na pierwszym miejscu na liście w wyszukiwarce, stąd mają cały czas dostęp do nowych klientów. Należy zgłaszać negatywną opinię o reklamie promującej oszustów na Google, myślę że czym więcej negatywnych opinii, tym szybciej reklama zostanie zdjęta z wyszukiwarki.

Jakub – 2023-03-27
Wylałem paczki za pobraniem. Mija zaraz trzeci miesiąc a pieniędzy dalej nie ma. Sprawa została zgłoszona na policje i do biura praw konsumenta. Jest to firma scamerska i zostałem oszukany na blisko tysiąc złotych. Nie polecam tych złodziei i tego nie odpuszczę.

Marii – 2023-03-24
Jak wszyscy tutaj zostałam oszukana. 340zl pobrania nie zwrócone na moje konto. Jedyna odp to automatycznie wysyłane maile. Dziś zgłaszam sprawę do Gdańskiej Inspekcji Handlowej. Spróbuję odzyskać swoje pieniądze….

Michał – 2023-03-23
Uwaga na tą firmę , Smart kuriera to jedna wielka ściema i oszustwo od lutego czekam na przekazanie moich środków za przesyłka wysłana pobraniowo , niestety wspaniała firma nie odpisuje na maile a jak odpisuje to wstawia kit że pieniążki już wysłane zlecenie wygenerowane a kasy jak nie ma tak nie ma. Jutro sprawa zgłoszona będzie ja policję , inspekcja handlowa , urząd skarbowy. Oraz postaram się to nagłośnić w lokalnych mediach bo oszustów trzeba tępić jeszcze raz uważajcie na firmę Smart kurier

Ant – 2023-03-21
Firma krzak omijać!! Wysłalem paczke za pobraniem, klient otrzymał ,Pobrania nie zwracają !!!! Sprawa zgłoszona na Policje. Wysyłajcie paczki-róbcie to w danej firmir kurierskiej a nie tym posredniku co Wam nie zwróci pieniedzy

ilona – 2023-03-20
Szkoda,że nie ma tu gwiazdek na minus!Nie polecam!!!Trzeba walczyć o wypłate swoich pieniędzy,firma je nielegalnie przetrzymuje tak długo jak tylko mogą!W moim przypadku brak zwrotu za 3 przesyłki pobraniowe na łączną kwotę 959zł.

„PEX” SŁABIK BOGDAN – 2023-03-08
Przesyłka nadana 23.12.2022r, doręczona 29.12.2022r. DPD przekazało pobranie 03.01.2023r, a ja do dzisiaj nie mam pobrania 2078 zł na koncie. W poniedziałek muszę zgłosić oszustwo na policji.

bix 2023-03-08 ( Smart kurier opinie )
Paczka doręczona 29.12.2022r, pobrania w wysokości 2078 zł do dzisiaj nie ma na moim koncie , w poniedziałek zgłaszam na policję.

Ifa 2023-02-14
Dziś przyszły zwroty pobrań zgłoszone do inspekcji handlowej

Karolina 2023-02-09
Uwaga, oszuści. Paczka wysłana 6.12. 2022. Pobranie odzyskane dzisiaj i to po interwencji Rzecznika Praw Konsumenta. DNO. Szkoda, że szanujące się firmy kurierskie nie weryfikują z kim współpracują. Sprawa niby załatwiona, ale niesmak pozostał

Aleksandra 2023-02-07
Oszuści. Paczka doręczona 18.01.2023 do dnia dzisiejszego brak środków pobrania

Ifa 2023-02-06
Brak zwrotów pobrania. Jeżeli ktoś wie jak zgłosić ta sprawę to proszę o kontakt @ ( )

Kamil 2023-02-06
Przesyłka dostarczona 30.12.2022. Do dziś nie otrzymałem zwrotu pobrania 600zł. z firmą nie ma kontaktu. Firma wykonująca usługę (kurier FedEX poinformowała mnie że jest rozliczona z smart kurier.pl . pieniędzy brak. Co z tym zrobić?

Michał Bąk 2023-02-03
Bardzo wielu ludzi zostało oszukanych przez tę „firmę” . Pośredniczą w usługach kurierskich. Firma kurierska przekazuje kwotę pobrania, a pośrednik nie oddaje jej klientowi. Brak z nimi kontaktu, wysyłają automatyczne odpowiedzi mailowe i liczą że klient odpuści. Polecam zgłosić się do Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Gdańsku > ul. M. Konopnickiej 4 > 80-240 Gdańsk Dobrze znają tam tą „firmę” i skutecznie pomagają odzyskać należność. Szkoda tylko, że nie są na nich nakładane kary za takie praktyki, a przynajmniej ja nic o tym nie wiem. Powodzenia…

Aaax 2023-02-03
Po miesiącu odzyskałam pieniądze!!! Zgłosiłam sprawę do inspekcji handlu w Gdańsku a w międzyczasie sama próbowałam na wszelkie sposoby dotrzeć do zarządców firmy. Po 4 dniach drążenia, poszukiwań, kontaktów pieniądze zostały zwrócone. A zaznaczę, że inspekcja handlowa nie zdążyła podjąć żadnych działań. W poniedziałek zgłosiłam sprawę, w środę złożyłam wniosek ok godz 15⁰⁰ A w czwartek o 9¹⁷ wyszedł przelew z firmy smart kurier. Zawdzięczam sobie ten sukces.

Ocalony 2023-02-03
Po ponad miesiącu odzyskałem pieniądze ,zgłosiłem sprawę do inspekcji handlowej w Gdańsku najlepiej zadzwonić i tam pani powie co i jak , do tego skontaktowałem się z firmą która robi im przelewy tpay Andresa 3 Poznań też oni zrobili interwencje ,a więc żadne policje ani prokuratury,tylko inspekcja za co dziękuję wszystkim Paniom za wszelką pomoc moje pobranie to ponad 900 zł odzyskane co do grosza nie poddawać się i nie odpuszczać.

Marcin 2023-02-03
UWAGA !!! Pieniądze z pobrania w kwocie 1100 zł otrzymałem dopiero po zgłoszeniu sprawy do INSPEKCJI HANDLOWEJ w Gdańsku

Grzesiek 2023-02-02
WSZYSCY pokrzywdzeni proszę składać zawiadomienie do Pomorskiej Izby Handlowej Mi dzisiaj zwrócili pieniądze.

Bogusław 2023-02-02
Uwaga !!! Oszuści. Paczka dostarczona 11.01.2023 i do teraz nie otrzymałam swoich pieniędzy w wysokości 370 zł.Na maile odpowiada automat że pieniądze zostały wysłane i następnego dnia będą zaksięgowane na koncie i tak w kółko każdego dnia .Chętnie przyłącze się do pozwu zbiorowego bo takich oszukanych klientów jak ja jest prawdopodobnie kilka tysięcy. Również zgłaszam sprawę na policję. *

Dyzio 2023-02-01
Mam to samo, też nie otrzymałem kasy. Nie wiem dlaczego nikt ich nie weryfikuje i z nimi współpracuje.

Magda 2023-01-31
W styczniu dokładnie 3.01. dostarczono paczkę i kasy do teraz nie otrzymałam 300 zł😡😡😡nie ma kontaktu z firmą i cisza

Bartek 2023-01-30
Witam też zostałem oszukany. Już ponad miesiąc czekam na 1150zl. Czy odzyskał ktoś pieniądze. Może warto jakiś pozew zbiorowy.

Dorota 2023-01-27
UWAGA!!!! Udało mi się odzyskać kwotę pobrania! Najpierw napisałam im mailowo wezwanie do zapłaty, po upływie 5 dni gdy nie odpowiadali i pieniądze nie wróciły na konto zgłosiłam sprawę na policję. Nie wiem która z tych czynności poskutkowała, ale po ponad miesiącu od deklarowanego czasu zwrotu pieniądze wróciły! Nie odpuszczajcie.

Piotr 2023-01-25
Witam. Udało się komuś ściągnąć pieniądze pobraniowe z tej firmy? 2 paczki na łączną wartość 650 zł odebrane na przełomie listopada/grudnia i cisza…

Mad 2023-01-23
Ja również zostałam oszukana. Na moje pytania meilowe wysyłają info z automatu wkoło to samo, że w trakcie realizacji mimo, że termin przelewu pobrania już dawno minął. Oszuści. Zgłaszajcie, gdzie się da. Ostrzegajmy innych by nie mogli dalej oszukiwać.

Ans 2023-01-23
Również zostałam oszukana, brak środków z przesyłki za pobraniem. Czy jest ktoś kto odzyskał środki?

Smart kurier opinie świadczą o braku etyki brokera w stosunku do klientów

87 komentarzy “Smart Kurier opinie”

 1. Ludzie ! Udało się. Oddali kasę. Niewiele byli dłużni bo tylko 600 zł ale oddali.
  Sprawa toczy się od maja 2023.
  Sprawę zgłaszałem do:
  – posterunek policji w mojej miejscowości
  – izba handlowa
  -Wojewodzki Inspektorat Inspekcji Handlowej
  – komenda Miejska Policji w Gdańsku
  – wzywałem też do zapłaty firmę Bssi ul. Szafarnia czyli do smartkuriera.
  Do wszystkich zgłoszeń dołączyłem całą dokumentację. Potwierdzenia przelewów, zleceń. Wiem też że osoby, którym sprzedawałem przedmioty przez OLX za pobraniem były wzywane na policję i one też składy zeznania.
  Moja sprawa była dołączona do postępowania zbiorowego.
  Nie poddawajcie się. Trochę to trwało ale trzeba pociągnąć ich do odpowiedzialności.
  Pozdrawiam

 2. kontakt@bssi.pl piszcie na tego maila
  Wczoraj do nich napisałam rano i otrzymałam odpowiedź:
  „Witam, W związku z kolejnym zapytaniem w tej sprawie sprawdziliśmy to zlecenie. Niestety nie zostało ono poprawnie zrealizowane i w związku z tym zostało ono dziś (20.11.2023) ponownie przekazane do realizacji. W kolejnej wiadomości prześlemy bankowe potwierdzenie przekazania zlecenia do realizacji. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie”
  A o 17:00 tego samego dnia przyszedł mi przelew na konto 3.200 złotych
  moje pobranie 🥰
  Serio nie wiem o co chodzi że zaczęli w końcu oddawać ale chyba trzeba się im przypomnieć (ja czekałam od kwietnia )
  Moja sprawa jest w prokuraturze w Gdańsku, chyba muszę teraz ją wycofać 😅 nigdy więcej Smartkuriera!!!!!!!!!! 🫣

 3. Niewiarygodne,po 8 miesiącach po maksymalnym terminie wypłaty środków za przesyłki pobraniowe udało mi się odzyskać pieniądze!!!Meil wysłany w poniedziałek na adres kontakt@bssi.pl, dziś przyszły przelewy.

 4. Sukces 😱 Po 6 miesiącach dostałem swoje 1500zł. Napisałem maila na kontakt@bssi.pl o treści „Kiedy odzyskam swoje pieniądze ?” po kilku dniach dostałem przelew. Dziękuję wam za pomoc 🥳

 5. Mi też udało się odzyskać pieniądze od maja czekałam. Nie wiem co się wydarzyło ale w końcu oddali całą kwotę,też pisałam na adres kontakt@bssi.pl i odpisali ze źle rozliczyli ,wcześniej pisałam na ten adres i nic a teraz zadziałało. To straszne ze człowiek musi się upominać o swoją własność,ale nie odpuszczajcie .Ja zgłosiłam sprawę do prokuratury i pomimo że oddali kaskę nie wolno im odpuszczać. Ilu jeszcze ludzi nabrali i przetrzymują ich pieniądze pobierając odsetki dla siebie. Prokurator mówił że jest dużo poszkodowanych.Trzymam kciuki żeby i Wam się udało odzyskać pieniądze.

 6. Właśnie dostałem przelew za pobranie na który czekałem od początku maja! Śledziłem wasze wpisy co zrobić żeby odzyskać pieniądze, napisałem maila na kontakt@bssi.pl że sprawa została zgłoszona do prokuratury i inspekcji handlowej ( nic nigdzie nie zgłaszałem). Dostałem zwrotną wiadomość (nie automat) że sprawa została źle zrealizowana i ze jeszcze dziś zostanie ponownie poddana realizacji. Nie sądziłem że coś z tego będzie ale teraz patrze przelew z należną mi kwotą. Piszcie straszcie ich może powoli po oddają wszystkim kase.

 7. Odzyskłam pieniądze,dzięki Miszy, napisałam na adres kontakt@bssi.pl , dołaczyłam skan zawiadomienia o przestęstwie, który rzeczywiście wysłałam, dołączyłam numer postępowania i po 2 dniach mam pieniądze

 8. Witam .Też zostałem oszukany nawet inspekcja handlowa w Gdańsku nie dała rady mi pomóc.Od lutego czekałem na kasę ,w piątek pobrałem fv które płaciłem za przesyłkę i odziwo coś mnie tknęło bo tam był trochę inny adres niż do smartkurier.Wiec znalazłem i wyslalem emaila czy mi pomogą bo w poniedziałek wysyłam dokumenty do prokuratury w Gdańsku.Po raz pierwszy odpisał mi ktoś inny niż automat i napisał że tak moje zlecenie jest nie rozliczone i to załatwią.Dzisiaj jest poniedziałek już rano dostałem screeny z przelewem za moje paczki a ok 15 przyszły przelewy a to adres gdzie się skontaktowałem
  kontakt@bssi.pl

 9. Zadzwoń do inspekcji w Gdańsk

  Zadzwoń do inspekcji handlowej w Gdańsku tam ci wszystko powiedzą. Trzeba pobrać wniosek z ich strony, mi oddali 900 zł po 2 miesiącach, i po 2tyg od zgłoszenia inspekcji. Pozdrawiam wszystkich oszukanych ;(

 10. czy ktoś z was tej sprawie kontaktował się z na przykład InPostem czy ktoś zgłaszał takie problemy?

 11. W jaki sposób najlepiej zgłaszać do prokuratury? Telefonicznie mailowo czy listem? Ma ktoś jakiś wzór regułkę jak to napisać?

 12. zgłaszać do: PROKURATURA REJONOWA GDAŃSK-ŚRUDMIEŚCIE W GDAŃSKU. UL. PIEKARNICZA 10 c, 80-126 Gdańsk. Sygn. akt 4052 -4.Ds.1662.2023. tel prokurator prowadzący 587679823

  to jest piramida finansowa

 13. Ja tez do dnia dzisiejszego nie otrzymałam pieniędzy za pobranie. Ta firma to złodzieje. Zastanawiam się jak to możliwe ze dalej istnieją i prokuratura nic nie robi w tej sprawie. Okazuje się że nasze Państwo toleruje złodziejstwo takich jak ta SMARTKURIER.

 14. Ja tez zostałam oszukana na kwotę ponad 2 tys. Zł. Minęło już 30 dni a pieniędzy nie ma na wiadomość do smart kurier odpowiedział automat.
  Jak ktoś odzyskał pieniądze może podpowie jak to zrobić skutecznie.

 15. Witajcie,
  Również zostałem oszukany przez firmę BSSI na kwotę 700 zł 2 pobrania za paczki , czy ktoś może pomóc kto z nimi wygrał, jak to odzyskał.
  Mail Kry.woj97@wp.pl

 16. Smart kurier firma która wyświetla się w Google na 1 miejscu jak szukasz kuriera do wysyłki…..jak to możliwe jeśli są oszustami kto zezwala na reklamę???gdzie prawo nad nami klientami!!!!
  Paczka za pobraniem wysłana końcem czerwca mamy wrzesień i zwrotu kwoty 800 zł nie ma.Prosze o pomoc kto z nimi wygrał odzyskał swoje pieniądze proszę o kontakt…bardzo dziękuję z góry za jaką kolwiek pomoc

 17. ja robiłam przesyłkę u nich jakoś w lutym. i po długiej walce jakoś na początku lipca udało się odzyskać pieniądze. Dziwi mnie, że po tylu oszustwach ta firma nadal funkcjonuje ;/ jak tak może być …

 18. Witam! Ja również znalazłam się w gronie oszukanych ale na szczęście szybko udało mi się odzyskać moje pieniądze. Nie odpuszczajcie tylko z nimi walczcie, chętnie pomogę 🙂

 19. piszcie jak macie namiary gdzie te gagatki się ukrywają jak ktoś coś wie to dajcie znać jakie firmy jakie adresy wakacje

 20. Przeciwko spółce prowadzącej ten serwis toczy się już postępowanie w Prokuraturze Rejonowej w Gdańsku – dzwoniąc tam wystarczy rzucić hasło „smartkurier” i już wiedzą o co chodzi. Nie ma co specjalnie trudzić się z wysyłaniem wiadomości do tych oszustów, ponieważ odpowiada automat, a pieniędzy nie zobaczycie. Inspekcja Handlowa w Gdańsku też już się poddała i zaleca wysyłanie wezwania do zapłaty, w prokuraturze zachęcają już aby nie tracić czasu i zgłaszać im oszustwo. Gnoje już przynajmniej od grudnia oszukują ludzi i jak jeszcze na początku udawało się czasami niektórym odzyskać pieniądze, tak teraz niespecjalnie są widoki na to. Prezes zarządu Maciej Zbigniew Borkowski działa też w innych spółkach i wszystkie te jego „firmy” śmierdzą przekrętem. Także zgłaszać to ludzie do PR w Gdańsku i niech sprawiedliwość zrobi tutaj porządek z oszustami. Wysyłać zgłoszenia można poprzez e-mail.

 21. Też zostałam oszukana, paczka dostarczona 4 czerwca, do dziś nie mam pieniędzy z pobrania na koncie i odpisuje automat.

 22. Czekałem na pieniądze dwa miesiące, ale dotarły. Za trzy przesyłki za pobraniem. Małe kwoty po 200 PLN. Kilka maili z informacją, że skieruję sprawę do prokuratury i do Inspekcji Handlowej w Gdańsku. Chyba podziałało.

 23. Inspekcja handlowa w gdańsku dużo pomaga, piszcie wnioski, dzwońcie….sympatyczne Panie służą pomocą, ja taką otrzymałam za co jestem bardzo wdzięczna!

 24. Moi kochani
  chcę was poinformować , że nasze działania przyniosły dobry rezultat!
  Smart kurier oddaje pieniądze!
  Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie wyłudzenia pieniędzy od masy ludzi, dzisiaj dostałam od nich maila
  cytuje:

  W związku z zapytaniem jakie otrzymaliśmy sprawdziliśmy to zlecenie. Niestety nie zostało ono poprawnie zrealizowane i w związku z tym ponownie przekazaliśmy je do realizacji. W kolejnej wiadomości prześlemy bankowe potwierdzenie przekazania zlecenia do realizacji.

  ________________________________
  Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie
  kontakt@smartkurier.com

  Pieniądze mam już na koncie:)
  Bądźcie dobrej myśli, życze Wam powodzenia.
  zawsze trzeba walczyć o swoje!

 25. Też mnie oszukali. Zwracam uwagę, że w regulaminie nic nie ma na temat pobrania. Jedyną informacją na temat przesyłek pobraniowych jest tak jak na screenie. Powoływanie się na to jest bez sensu. Strona zmieniła adres smartkurier.com

 26. Firma dla zmyłki wprowadziła nowa stronę internetową (smartkurier.com) zamiast pl.takie myki teraz stosują uważajcie na nich ,bo uważają się za lepszych od nas

 27. Niestety ja także zostałam oszukana i lżejsza o 1000zł.Zgłaszam sprawę.
  Strona smartkurier.pl przestała istnieć😭
  Wysłałam około 8 pączek Masakra.

 28. Trzeba zgłaszać do prokuratury również firmy które z nimi współpracują w moim przypadku to Inpost . Współpracują z Inpost w oszukiwaniu ludzi szczerze nie polecam oszukali mnie na 2140zl

 29. Dziś otrzymałem z Prokuratury w Gdańsku potwierdzenie o wszczęciu postępowania (wyłudzenie i przywłaszczenie pieniędzy). To dobry sygnał, warto, żeby inni poszli tym śladem i zgłaszali wyłudzenie do Prokuratury.

 30. Witam również czekam na przelew . Najgorsze jest to że status przesyłki u nich jest nadal nie dostarczona a na dpd jest dostarczona. Pisząc e-mail do nich ciągle te same automatyczne odpowiedzi. Czytam to forum i czekam na jakieś pozytywne informacje gdzie komuś udało się oddzyskac pieniądze.

 31. Też zostałam oszukana, szczęście w nieszczęściu nie na dużą kwotę ..ale jednak trzeba coś z tym zrobić, więc napisałam o tej sprawie do Uwagi TVN ..najlepszym rozwiązaniem byłoby nagłośnienie sprawy w telewizji, bo są zgłoszenia na policję, i tyle oszukanych osób a firma dalej działa, i oszukuje kolejnych nieświadomych. Nadal można znaleźć firmę w przeglądarce w pozycji sponsorowane !! ..bez odpowiedzialności karnej i finansowej.
  Odpowiedź moderatora.
  Żyjemy w państwie „Prawo i sprawiedliwość” – Polski już nie ma… Jedyna opcja posprzątania po korupcji urzędników państwowych, a także zablokowania łamania prawa i Konstytucji – to wybory jesienne do Sejmu ! Nie biorąc obywatelskiego udziału w wyborach, wracamy do komuny, centralizacji i socjalizmu, pod skrzydła sowieckie.

 32. Ja zawiadomienie do Prokuratury złożyłam za pośrednictwem Poczty Polskiej i zero odpowiedzi,natomiast jestem w kontakcie z dziewczyną,która skłądała meilowo i ona już otrzymała informację o numerze sprawy i podjętych krokach przez Prokuraturę.Myślę,że jest bardzo dużo poszkodowanych,dlatego tak długo czekamy.

 33. Witam. Również próbuje wyegzekwować swoje pieniądze za pobranie, niestety na próżno. Inspekcja Handlowa w Gdańsku nie pomogła, polecono złożyć zawiadomienie o przestępstwie W Prokuraturze Rejonowej Gdańsk Śródmieście na ul. Piekarniczej… Zawiadomienie złożyłam mailowo 3 tygodnie temu i zero informacji o przyjęciu pisma. Biuro podawcze nie odbiera telefonów. Czy ktoś już składał dokumenty mailowo? Może jednak pocztą odbierają?

 34. Oczekując na pieniądze z pobrania i szukając kontaktu z firmą SmartKurier trafiłem na to forum. Czytając go nie mam już złudzeń, że pieniędzy już nie odzyskam (1400zł). Zgłaszam na policję, może chociaż zamkną tą firmę, aby nie naciągała następnych klientów.

 35. Również zostałam oszukana przez smartkurier.pl na kwotę pobrania 3200 zł
  Inspekcja Handlowa już nie chce się zajmować tą sprawą (dzwoniłam) odsyłają na policję i do prokuratury. Wysłałam list polecony „wezwanie do zapłaty”za potwierdzeniem odbioru i o dziwo nie wrócił tylko został odebrany, teraz w następnym kroku będę zgłaszać na policję i do prokuratury w swoim mieście. Dziwne jest to że w dalszym ciągu ludzie są oszukiwani i nikt nic z tym nie robi 🤦🏼‍♀️

 36. Firma „krzak” zapłaciliśmy za przesyłkę. Kuriera nie było. Od miesiąca proszę się o zwrot za niewykonaną usługę. Porażka…

 37. Witam również zostałem oszukany przez tą zasrana firmę na kwotę 380 zł. Automat na moje emaile cały czas odpisuje to samo mimo że maksymalny czas zwrotu pieniędzy minął 05.06.2023. Sprawę zgłaszam na policję. Oszuści!!!!

 38. Witam .Zwrot do 30dni roboczych mija w czwartek . Czyli mają jeszcze nie cały tydzień. Patrząc na komentarze chyba ich nie odzyskam tak łatwo 1540zł

 39. Ja też jestem poszkodowany. Czekam 7 tygodni na 1452 zł. Przekazuję ważne informacje, które mogą być przydatne w korespondencji z tymi oszustami. Numer telefonu do firmy smartkurier.pl: 790744577
  Ważne informacje mailowe (dodatkowe adresy) kontakt@bssi.pl | kontakt@ngmc.pl

 40. OSZUŚCI !! Tylko dlaczego firmy kurierskie jeszcze z nimi działają ?? Dlaczego Google pozycjonuje oszustów ?!?! Dlaczego żadne służby nic z tym nie robią ?!?!?! Pobranie wysłane w kwietniu do dziś brak zwrotu środków w kwocie 1800zl !!!

 41. Witam wszystkich. Jak wielu z Was tak i ja zostałam oszukana – na kwotę 5000 złotych z pobrania. Przesyłka nr 6231986708688 „paleta z silnikiem” dostarczona w dniu: 2023-04-24
  Średni termin realizacji zlecenia 14 dni roboczych: 2023-05-16
  Maksymalny termin przekazania do realizacji 30 dni roboczych: 2023-06-07
  Polecam wszystkim poszkodowanym zgłaszać sprawę na policję w swoim mieście, policja zajmuje się resztą. Zgłoszenia przeciwko firmie spływają z całej Polski.
  Na zapytanie do firmy o przekazanie pobrania, automatyczne odpowiedzi. Brak słów – Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością. Warto zgłaszać na Policję z art. 286kk.

 42. Ta firma jest bezkarna. Mija 4 miesiące a ja nadal nie odzyskałam swoich pieniędzy ( ponad 4 tys. ), sprawa zgłoszona do Inspekcji, Policji i do Prokuratora. Urząd Ochrony Konsumentów mówi, ze nie zajmuje się jednostkowymi poszkodowanymi osobami.. Dlaczego oni nadal oszukują ?

 43. Witam
  Adres jest jednak aktualny , ale konieczne jest wpisanie BSSI Sp z o.o. ul.SZAFARNIA 11/F8 80-755 Gdańsk a nie SMART KURIER -to już wiem, ponieważ Inspekcja Handlowa w Gdańsku wysyła na ten adres monity w naszej sprawie. U mnie wczoraj minęły ich regulaminowe 30 dni od dostarczenia przesyłki, co prawda odpisują na maile ale tylko przy ciągłości korespondencji, ja wybrałam temat rozmowy zmiana rachunku do przelewu i koresponduje z nimi w ciągłości, wiem że zgłoszenia przez formularz kontaktowy nie przynoszą skutku bo odpowiedzi są automatyczne, nikt tego nie weryfikuje.
  Zapewnili mnie że środki pienienie są w realizacji co oczywiście jest kolejnym kłamstwem.
  Dzisiaj po kontakcie z Inspekcja handlową w Gdańsku złożyłam zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na policję przez skrzynkę podawcza EPUAP dołączyłam skan listu poleconego wraz ze zwrotką ( bo listonosz nie dostarczył na wskazany adres),
  list przewozowy ,
  zawiadomienie do Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
  Delegatura w Gdańsku
  80-824, Podwale Przedmiejskie 30,
  korespondencję ze SMART KURIER
  oraz wydruk naszych zgłoszeń na tym forum
  ponadto wysłałam przez EPUAP zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do Prokuratury w Gdańsku
  Przesympatyczna Pani z inspekcji handlowej podpowiedziała żeby działać szybko i zdecydowanie, uruchomić wszelkie środki przekazu aby ludzie wiedzieli że to są oszuści, oni ciągle działają, codziennie wpływają nowe skargi na ta firmę i nic sobie z tego nie robią. Jeśli ktoś ma dojścia to może komunikaty na Facebook, telewizja …..ta firma jest już dłużna ponad 100 tyś złotych nam…pokrzywdzonym…to już nie są żarty. Będziecie składać zawiadomienia na policję i do prokuratury to złożymy pozew zbiorowy. Działajcie….dla większości to są zbyt duże pieniądze, żeby łatwo z nich zrezygnowali.
  jestem codziennie na tym forum, jeżeli macie pytania podaje swojego maila
  maryta01@o2.pl

 44. Ja wysyłałam na podwójne adresy na ul.Szafarnia ale tezż na Wały Piastowskie 1/82 80-855 Gdańsk.Oba pisma odebrane.

 45. Witam.2 miesiące inspekcja handlowa próbuje odzyskać moje i wielu innych kasę Firma Smart kurier robi z nas i inspekcji jaja widać .Jak zgłaszać do prokuratury ten proceder,co napisać ,jak wysłać?Piszmy i wysyłajmy.Podobno jedna Pani pisała że adres firmy nie aktualny.Zróbmy coś razem,pomoźmy sobie odzyskać nasze pieniądze.

 46. Adres firmy: ul. SZAFARNIA 11/F8 80-755 GDAŃSK
  Ten adres jest nieaktualny, wysłałam pod ten adres reklamacje za potwierdzeniem odbioru i niestety po dwóch tygodniach otrzymałam zwrotke z adnotacją że adres tej firmy jest nieaktualny.
  Również zostałam oszukana na spora kwotę i po ich regulaminowym czasie zwrotu pieniędzy nadal nie mam ich na swoim koncie.
  wysłałam zawiadomienie do prokuratury w Gdańsku, przy wiekszej ilości takich zgłoszeń prokuratura sie tą sprawą na pewno zainteresuje więc proszę abyście nie zwlekali bo nie odzyskacie polubownie swoich pieniędzy.

 47. Również mi smart kurier przywłaszczył moje pieniądze, nie mam kiedy ale w najbliższym czasie zgłoszę przywłaszczenie pieniędzy przez nich lub współpracującą z nimi firmę FEDEX. Może w ten sposób odzyskam przywłaszczone pieniądze.

 48. Ktoś odzyskał pieniądze w ostatnim czasie?
  Może jakiś wspólny pomysł i damy radę razem?
  Mogę stworzyć grupę na fb bądź messenger i na bieżąco dawać znać co i jak?
  Ja zostałem oszukany na 1450zł paczka dotarla do odbiorcy 30marca kasy brak
  Fajnie by było odzyskać swoje pieniądze…

 49. automotoren2000

  Witam wszystkich poszkodowanych działaniem firmy smartkurier.pl
  Czy jest ktoś Poszkodowany z Gdańska kto by mógł sprawdzić adres, czy ta firma istnieje pod tym adresem, ponieważ szykuje pozew zbiorowy.
  Adres firmy: ul. SZAFARNIA 11/F8 80-755 GDAŃSK

 50. Zgłaszacie osobiście w Prokuraturze Rejonowej w Gdańsk Śródmieście czy można mailowo? Jestem z drugiego końca Polski Inspekcja Handlowa niestety nic nie wskórała.

 51. Witam, napisałem reklamacje do smart kuriera w sprawie zwrotu pieniędzy za przesyłki za pobraniem, których nie otrzymałem do dzisiaj, a przesyłki zostały wysłane i dostarczone w styczniu. Pisałem wiele wiadomości i emaili do nich, bez żadnych rezultatów. Byłbym wdzięczny jeśli ktoś poradziłby mi jak odzyskać moje pieniądze. Proszę o kontakt na email lukaszpakula123@wp.pl

 52. 90 zł za pobranie paczki + jeszcze 20 zł za samą paczkę.. wszystko poszło do dupy.
  Kazdy kto sie zglosi na policje niech powie zeby go dolaczyli pod ten nr sprawy bedzie szybciej
  Nr sprawy Rsd 118/22 w Gdansku, nawet jeżeli jesteście z innego miasta.
  Proszę o zgłaszanie do Prokuratury Rejonowej – zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez osoby poszkodowane przez Smart Kurier.
  Również proszę o zgłaszanie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 53. Reklamację pisemna za potwierdzeniem odbioru wysłałam tak jak zasugerowała Inspekcja handlowa, oczywiście była odmowa przyjęcia, czyli mam już pewność że ta firma to jawne oszustwo.
  Proszę o zgłoszenia listowne do prokuratury rejonowej w Gdańsku…przeciez kazdy z nas chce odzyskac swoje pieniądze a są niemałe.

 54. Proszę dzwonić do Wojewódzki Inspektorat
  Inspekcji Handlowej w Gdańsku pod nr Sekretariat tel. (58) 341-08-77,wszystko wyjaśnią,ale od razu lepiej zawiadomienie o popełnieniu przestepstwa do Prokuratury,jak w komentarzach poniżej

 55. Witam
  Też zostałem oszukany w jakiej formie zgłosić się do Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Gdańsku? Listownie, email czy przez telefon można załatwić sprawę???
  30 marca przesyłka dotarła do odbiorcy pieniędzy dalej nie mam

 56. Tak,jak pisała juz Pani poniżej,proszę zgłaszać się do Prokuratury Rejonowej w Gdańsk Śródmieście, ul Piekarnicza 10/c, 80-126 Gdańsk.Inspekcja Handlowa niestety już chyba na firmę nie działa i nie ma niestety narzędzi aby nieuczciwego pośrednika zmusić do wypłaty przywłaszczonych pieniędzy.Sama czekam na swoje pieniądze.Policja lub bezpośrednio prokuratura w Gdańsku.

 57. Witam i jak tam kto odzyskał pieniądze po zgłoszeniu do Inspekcji i po jakim czasie? A może Pani która sama odzyskała bez pomocy inspekcji i pisała o tym jakoś nas nakieruje gdzie co jak.

 58. Wszyscy poszkodowani niech zgłaszają sprawę również do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, im więcej zgłoszeń, tym większe prawdopodobieństwo, że zajmą się tą firmą. Pani powiedziała, że nie zajmują się indywidualnymi przypadkami, muszą mieć pewność, że doszło do naruszenia zbiorowych interesów konsumentów i dotknęło to dużej grupy klientów i firma działa na szkodę ogółu.

 59. Witam
  Proszę o zgłaszanie do Prokuratury Rejonowej w Gdańsk Śródmieście, ul Piekarnicza 10/c, 80-126 Gdańsk, zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez osoby poszkodowane przez Smart Kurier, Inspekcja Handlowa w Gdańsku kontaktuje się z osobami które zgłosiły do nich zażalenia, nie do wszystkich pewnie będzie mogła dotrzeć aby nie odpuszczały tej firmie, sa to jawni oszuści który maja zasięg na duża skalę.
  wzory zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa są dostępne w wyszukiwarce.
  sama jestem osobą poszkodowaną i na pewno nie odpuszę aż nie otrzymam swoich pieniędzy!.

 60. Witam. W grudniu miałam podobny przypadek jak większość tu osób. Nadałam paczkę za pobraniem na kwote 3700zł i do 17.02.2023 nie otrzymałam pieniędzy na konto. Zgłosiłam to na Policję lecz żadnego nie było rezultatu więc zgłosiłam całą sprawę do „Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Gdańsku” po kilku dniach miałam zwrot pieniędzy. Inspekcja zna już tą firmę i bardzo szybko działają. Proszę spróbować

 61. Ja też czekałem 3 miesiące na reklamacje odpowiada automat,ze mają do 30 dni i nic. Dzisiaj złożyłem zawiadomienie na policji. Smartkurier to oszuści ,ulubionym trofeum przesyłki pobraniowe nie oddają kasy, licząc ze nikomu nie będzie chciało się dochodzić. [Ponoć w rok wcześniej ten sam przekręt zrobili na złap kuriera. Polecam na facebook stronę smartkurier oszuści, jest link do policji w Gdańsku co się tym zajmuje
  Najgorzej że strona dalej działa, dlatego zgłaszać na policji każdą semu, choćby 1zł niech pójdą siedzieć gagatki

 62. Złodzieje nie chcą oddać kasy 1000 zł za przesyłkę, zgłosiłem na policje 2 miesiące i 4 dni czekałem i nie wpłacili, teraz jest sprawa na policji, zajmą się nimi muszą oddać !

 63. Witam. Dołączam do grona oszukanych klientów przez tę firmę, złożyłem wniosek do Inspekcji Handlowej w Gdańsku. Jak to nie pomoże to złożę wniosek na Policję. Bez względu na czas i koszty mówię STOP zarabianiu na oszustwie.

 64. 3 paczki pobraniowe.900zl pobrali od ludzi i sobie przywłaszczyli.to są oszuści.ide na policję

 65. To są oszuści, też zostałem oszukany, co prawda na małą kwotę, ale ludzie powiedzcie jak to jest w tym kraju że ta firma jeszcze działa, że w wyszukiwarce wyskakuje jako pierwsza??? To powinno być zamknięte i zakazane! Ktoś sobie robi źródło dochodu z oszukiwania ludzi. Polska to syf!

 66. Witam
  Czy ktoś otrzymał zwrot pieniędzy za przesyłkę pobraniową po interwencji inspekcji handlowej? Termin zwrotu pobrania minął 2 miesiące temu.

 67. Ostrzegam przed korzystaniem z usług tej bandy złodziei.
  Jeśli ktoś przez nieuwagę skorzystał z tej złodziejskiej szajki, to trzeba zgłosić sprawę na Policję i do UOKiK

 68. Witam ja też zgłosiłem do inspektoratu Inspekcji Handlowej w Gdańsku w poniedziałek dzisiaj dostałem dokument wszczęcia postępowania przedsadownego .Pani mówiła że do 3 miesięcy ale że do 3 tygodni z tą firma i po sprawie

 69. Też zostałem oszukany na 1000zl pieniedzy do dzis nie ma a paczka została dostarczona 17.01.2023r też zgłaszam sprawe do Izby Handlowej

 70. Witam, ja również zostałam oszukana na kwotę ponad 4000 tysięcy złotych. Niestety człowiek uczy się na błędach, z racji iż partnerami tej firmy są znani i zaufani przewoźnicy, skorzystałam z ich usług. Paczka dotarła do adresata, minął ponad miesiąc (jutro mija „ich termin 30 dni roboczych) a pieniędzy w dalszym ciągu nie ma, siedziba ich biura jest wirtualna. W odpowiedzi na maile wysyłane są wiadomości z bota. Sprawa zgłoszona do Gdańskiej Inspekcji Handlowej i mam nadzieję, że przyniesie rezultaty.
  Nie ma prawa nikt przywłaszczać sobie kogoś pieniędzy. Oszukanych jak widać po forach jest wiele, firma powinna zostać ukarana, że nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań. STOP OSZUSTOM !
  Najlepiej zgłosić ich do UOKiK i niech zrobią z tą firmą.

 71. Taka sama historia ! Brak zwrotów za przesyłki pobraniowe, na nic reklamacje -odpisuje automat, że zlecenie przekazane do realizacji. Zgłoszone do Izby Handlowej !

 72. Paczka wysłana 18.02.2023r na kwotę 900 złotych, do dziś nie otrzymałem przelewu z usługi pobrania. Też zgłaszam na policję, co za oszuści ! 523000011998358003168648

 73. Moja Paczka też zostają dostarczona 13.02 do odbiorcy. Minęło już ponad miesiąc kiedy nie otrzymałam od nich zwrotu środków na konto. Po wielu próbach kontaktu z firmą odpowiada automat, że do 30 dni mają czas na przesłanie pieniędzy i tak w kółko. Sprawa zgłoszona do Inspekcji Handlowej w Gdańsku

 74. Dołączam do grona oszukanych. Paczka wysłana 02.02.2023 do dzisiaj brak zwrotu środków za pobranie. Na wielokrotne pytania w mailach wysyłają info z automatu z kłamstwem, że w jest w trakcie realizacji mimo, że termin przelewu pobrania już dawno minął. Oszuści. Dzisiaj idę do telewizji we Wrocławiu.

 75. Dołączam do grona oszukanych. Paczka wysłana 02.02.2023 do dzisiaj brak zwrotu środków za pobraniem. Na wielokrotne pytania w mailach wysyłają info z automatu z kłamstwem, że w jest w trakcie realizacji mimo, że termin przelewu pobrania już dawno minął. Oszuści. Dzisiaj idę do telewizji we Wrocławiu.

 76. Przetrzymują pieniądze swoich klientów,nie oddając za przesyłki pobraniowe nawet po upływie maksymalnego czasu na przekazanie,odpisują,że zlecenie zostało przekazane do realizacji a pieniędzy nie wysyłają!!!Zgłoszone do Izby Handlowej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top