PZU opinie uświadamiają nieuczciwe zaniżane kosztorysów i zawyżanie składek

PZU opinie


https://www.pzu.pl/

Michał
Jestem prawnikiem, zajmuję się dochodzeniem odszkodowań. W mojej ocenie, od kilku lat PZU jest najgorszym zakładem ubezpieczeń. Nie dość, że składki są jednymi z najwyższych na rynku, to jeszcze w każdej sprawie PZU robi problemy poszkodowanym. Pomijam już, iż w kalkulacjach naprawczych PZU stosuje stawkę 55 zł. netto za 1rbg, gdzie minimalna stawka to ok. 110 zł. netto... Nawet pisma adresują jakoś tak bez szacunku :( Coś się stało z tą firmą, bo jeszcze kilka lat temu była w miarę. Aktualnie polecam rezygnować z ich usług.

To nie są odosobnione opinie, i co ważne od ludzi zajmujących się tym problemem profesjonalnie, często dostrzegane w warsztatach likwidujących szkody i u agentów ubezpieczeniowych, gdzie PZU jest równane z błotem, ze względu na zaniżanie kosztorysów i robienie ludzi w balona. Wygląda to na trend zniżkowy jakości usług, bo coraz częściej można to usłyszeć od ludzi mających niechlubny kontakt z PZU.

Warto też wiedzieć że od września 2014 roku, w skład Grupy PZU SA wchodzi Towarzystwo Ubezpieczeniowe LINK4 które notuje podobnie negatywne opinie co przedsiębiorstwo nadrzędne czyli PZU.

PZU zasłużyło na negatywne opinie za rozporządzanie pensji dla nominatów partyjnych

W obiektywie krytyki klientów

Usługi ubezpieczyciela PZU zdają się być jednym wielkim rozczarowaniem dla klientów. Wielu z nich wyraża ogromne niezadowolenie z jakości obsługi i wysokości składek. Przede wszystkim, proces likwidacji szkód zdaje się być niekończącą się karuzelą biurokracji, w której klienci gubią się w bezkresie dokumentów i formularzy.

Opinie klientów jednoznacznie wskazują na problemy z obsługą klienta, która na każdej płaszczyźnie zdaje się być mało skuteczna i niezbyt przyjazna. Klienci skarżą się na długie czasy oczekiwania na odpowiedź, i brak konkretnych rozwiązań problemów. Co więcej, wysokość składek często przekracza wszelkie granice rozsądku, pozostawiając klientów z uczuciem wyzysku i niezadowolenia.

W świetle tych negatywnych opinii, trudno znaleźć jakiekolwiek pozytywne aspekty korzystania z usług PZU. Klienci z pewnością zastanowią się dwa razy, zanim zdecydują się powierzyć swoje finanse tej firmie ubezpieczeniowej.

Kontrowersyjne praktyki aktywacji polis

PZU jest obecnie obiektem krytyki z powodu swoich kontrowersyjnych działań, w tym aktywacji polis bez jednoznacznej zgody klienta. Problemem jest wprowadzanie w życie polis, które klienci dostrzegają na porównywarkach, takich jak Rankomat. Jednak samo porównywanie ofert nie powinno skutkować automatyczną aktywacją ubezpieczenia. Taka nieetyczna praktyka narusza zaufanie klientów do uczciwości firmy, sugerując, że dokonali wyboru, choć tak naprawdę nie wyrazili zgody na zakup polisy. To szkodzi reputacji firmy i powoduje, że klienci czują się oszukani.

Kontekstowy brak aktualizacji danych o sprzedaży pojazdu

PZU musi odpowiedzieć na zarzuty zaniedbywania aktualizacji informacji o sprzedaży pojazdu. Klienci, zgłaszając standardowo sprzedaż swojego pojazdu, często nie otrzymują odpowiedzi ze strony ubezpieczyciela. Ostatecznie dowiadują się o problemie, gdy ich polisa zostaje automatycznie odnowiona, generując dodatkowe koszty. To utrudnia klientom orientację i wpływa na ich zaufanie, sugerując błędnie zakończenie umowy ubezpieczeniowej z PZU.

Sytuacja ta w efekcie doprowadza do zdwojenia polis, co jest nieuzasadnionym dodatkowym kosztem dla klienta, a wygląda na systemowe działania, i zyski z tym związane, dla ubezpieczyciela jakim jest PZU.

Manipulacje kosztorysami

PZU budzi obawy klientów ze względu na praktykę manipulowania kosztorysami, co jest szczególnie istotne dla tych, którzy oczekują uczciwego i transparentnego podejścia do rozliczania szkód. Takie działania mogą prowadzić do niesprawiedliwego odszkodowania, nieproporcjonalnego do rzeczywistych kosztów naprawy. To wpływa negatywnie na zaufanie klientów do uczciwości ubezpieczyciela i stawia pod znakiem zapytania etykę firmy. Manipulacje kosztorysami nie tylko negatywnie wpływają na doświadczenia klientów, ale także podważają wiarygodność PZU na rynku ubezpieczeniowym.

Brak kontaktu z klientami

Obawy i niezadowolenie klientów związane z utrudnionym nawiązaniem kontaktu z PZU są uzasadnione. Brak skutecznej komunikacji staje się problemem, gdy klienci potrzebują rozwiązania problemów, uzyskania informacji czy zgłoszenia szkody. Długie oczekiwanie na odpowiedź telefoniczną, ignorowanie e-maili i brak reakcji na platformach internetowych frustrują klientów, obniżając jakość świadczonych usług. Utrudniony kontakt rodzi wątpliwości co do gotowości firmy do efektywnej reakcji na sytuacje awaryjne, czy zgłoszenia szkód. To utrudnienie powinno być przeszkodą dla klientów w wyborze PZU jako swojego ubezpieczyciela.

Odmowy realizacji polis pod byle pretekstem

Negatywne doświadczenia klientów z ubezpieczycielem PZU, szczególnie związane z odmowami uznania polis, rzucają cień na jakość obsługi tego ubezpieczyciela. Klienci donoszą o sytuacjach, w których mimo opłacenia wysokich składek, firma odmawia wypłaty odszkodowań zgodnie z zakresem umów. Przykłady obejmują przypadki utraty pracy, gdzie mimo spełnienia warunków ubezpieczenia, PZU odmawia wypłaty, powołując się na wątpliwe interpretacje i argumenty.

Podobnie, w przypadku wypadków czy operacji medycznych objętych polisą, klienci doświadczają trudności w uzyskaniu świadczeń, co rodzi frustrację i nieufność wobec ubezpieczyciela. . Wiele osób doświadcza trudności związanych z odmową wypłaty odszkodowania pomimo przestrzegania warunków umowy i dostarczenia kompletnych dokumentów. Klienci twierdzą, że firma przeciąga proces rozpatrywania reklamacji, żądając dodatkowej dokumentacji, a jednocześnie zalegając z wypłatami.

PZU w opinii konsumentów kolejną spółką tworzącą milionerów PIS

PZU opinie 2023

Krzys / 2023-07-10 ( PZU opinie )
Potwierdzam to co mówicie. Walczę z PZU ok kilku miesięcy i nic.

Kamkwi / 2023-06-30
Nie polecam tego towarzystwa kombinują nie słuchają co się do nich mówi a potem twierdzą że to wina poszkodowanego , w moim przypadku chodziło o auto zastępcze które mi 2 razy zabrali z powodu nie uzasadnienia dla czego on mi przysługuje i w taki sposób zostałem bez swojego auta ponieważ jest w warsztacie który oczywiście musiałem znalesc se sam i nie chcą dać auta zastępczego a jak już chcą dać to podstawie ie auta po mojej stronie , nie rozumiem jak można płacić za coś co powinno być obciążeniem z OC sprawcy kolizji.

Ona / 2023-06-29
Dno Omijajcie szerokim łukiem oszustów którzy robią problemy z wypłatą pieniędzy

Niezadowolona / 2023-06-28
NIE POLECAM PZU to wyłudzanie od ludzi pieniędzy , których ludzie i tak nie mają. Miałam nadpęknięta kość strzałkową razem z nadciągnie innymi częściami kolana a oni stwierdzili że to nie złamanie dali 1400 zł z czego więcej wydałam na rezonans magnetyczny + wizyty u specjalisty + dojazdy i leki.Jeszcze dodam że mam najwyższą stawkę w PZU ubezpieczenia.
Lekarz prowadzący na NFZ też porażka studnia chyba na 2.Wiec wizyty też prywatnie. Moja nauczka na przyszłość nie ubezpieczać się bo gówno dostaniesz. Umiesz liczyć licz na siebie i odkładaj ale nie w ubezpieczalni PZU!!! NIE POLECAM WCALE!!!!!!!!
Dla porównania – 22 lata temu miałam złamaną rękę to dostałam ponad 3 tys złotych i tak to zostawię.

Dorota / 2023-06-28
Nie polecam!!!! Brak kompetentnych likwidatorów! Brak wiedzy z zakresu prawa! Zachowują się jak nieomylny car! Wydają decyzję nie zgodne z prawem! Żeby uzyskać odszkodowanie niestety trzeba walczyć w sądzie

Pawel / 2023-06-23
Nie polecam !!! Według PZU LAPAROTOMIA to nie operacja chirurgiczna!!! Więc pytam co ?

Dorota / 2023-06-22
Załatwienie na infolini jakiejkolwiek sprawy graniczy z cudem. Ludzie tam są chyba ograniczeni umysłowo, bo nie potrafię inaczej wyjaśnić ich braku wiedzy i profesjonalizmu. Omijać z daleka.. szkoda nerwów.

Robert3674 / 2023-06-16
Ocena pomocy: 1 na 10 . Jak bym ja tak pracował to po 1 dniu by mnie zwolnili z pracy. Chyba zatrudnię się w PZU :).
Zgłoszona szkoda „Śmierć rodzica” przez MojePZU. Po czym dostałem informację, że mam jeszcze dołączyć skan dowodu osobistego. Niestety na MojePZU nie ma mojego zgłoszenia. Daltego dzwonię na infolinię wyjaśnić i tu robi się KABARET.
-rozmowa 1 — najpierw pani mówi mi, że nie widzę zgłoszenia, bo uposażona jest inna osoba, moja żona. 10 minut wyjaśniam, że pani mi bajki opowiada bo uposażony jest na wypadek śmierci ubezpieczonego i że 2 lata wcześniej nie było problemów pani w końcu przyznaje mi racje i przełącza mnie do innej osoby która zajmuje się takimi sprawami
-rozmowa 2 — pani wysłuchała i twierdzi, że dodzwoniłem się do PZU Zdrowie umawianie wizyt. Proponuje, że mnie przełączy do odpowiedniego działu
-rozmowa 3 — pan mnie przekonuje, że wszystko jest ok i nie widzę szkody bo to jest śmierć. CO PROSZĘ ??? Więc tłumaczę, że 3 lata temu miałem podobne zgłoszenie i, że widzę to zgłoszenie do dziś. Pan się konsultuje czekam kolejne 3-4 minuty słuchając muzyczki i proponuje że mnie przełączy do działu który „mi pomoże”
-rozmowa 4 – pan wziął ode mnie dane: Imie, Nazwisko, PESEL, adres email – powiedział że wysłał do działu odpowiedzialnego za mojePZU i że mam czekać na kontakt telefoniczny albo mailowy.

Leszek / 2023-06-14
Nie polecam szkoda pieniędzy na polisę i tak znajdą haczyk aby nie wypłacić odszkodowania.

Ewa / 2023-06-09
Przestrzegam !!!sprzedali mi polisę a gdy przyszło do wypłaty ,zlikwidowali mi ją nie zwróciwszy nienależnie pobranej składki. Oszuści uważajcie !

Michał / 2023-06-08
Jeśli chodzi o pakiet medyczny w PZU totalnie nie polecam. Chcesz się dostać do wybranego lekarza i niestety rejestrują i owszem, ale na terminy strasznie odległe mimo, ze możliwości są inne i szybsze. Zakłamanie w konsultantach okropne, nie wywiązują się!!! Na prawdę zawiedziony!

Oc / 2023-06-07
Miałam u nich opłacone OC. Niestety po roku i przy propozycji wznowienia polisy zrezygnowałam i znalazłam inne towarzystwo, które było dla mnie bardziej korzystne. Napisałam rezygnację z przedłużenia OC w PZU. Niestety.. Miesiąc później przyszło mi wezwanie do zapłaty za 1 ratę, a z nią odsetki. Mój wniosek został odrzucony.. Jest mi bardzo przykro, że nikt mnie o tym nie poinformował. Czuję się oszukana. Pieniądze zapłaciłam i w sumie straciłam. Konsultanci też są mało pomocni.. Nie polecam, a jeśli ktoś chce korzystać z PZU to naprawdę pilnujcie wszystkiego sami, bo PZU na pewno nie będzie po waszej stronie.

niegdywiecej / 2023-06-04
Najgorsza firma jaka istnieje. Banda złodziei. Wszystko robią , żeby nie wypłacać pieniędzy.

Arek / 2023-05-30
Chciałbym napisać coś dobrego o tej firmie ale na prawdę nie mam o czym żeby być rzetelnym. Powszechne praktyki przeciąganie sprawy na skutek ciągłego braku czegoś tam. Sąsiad zalał mi mieszkanie a ja nie dostałem odszkodowania bo właściciel mieszka gdzie indziej i wynajmuje mieszkanie lokatorowi , który nie mam ubezpieczenia..

Niezadowolony / 2023-05-28
W każdym przypadku gdy musiałem uzyskac od PZU wypłacenie szkody wiązało się to z niekompetencją pracowników, tj. zamykanie sprawy np z powodu nieuzyskania dokumentów od sprawcy (co ważne to PZU miało je uzyskać i nie potrafiło, dlatego zamknęło sprawę!), odpisywania na reklamacje gotowymi szablonami myląc przedmiot sprawy. Odpisywanie na wiadomości po 1.5 miesiąca, na siłę wydłużając proces. W przypadku szkody OC, PZU uznało, że nie może wypłacić ubezpieczenia bo sprawca nie miał ważnego OC, dopiero rzecznik praw konsumenta na nich podziałał i wypłacili i tak zaniżoną o 50% szkodę… Nie polecam, jest wiele lepszych ubezpieczalni na rynku a oferta PZU wcale nie jest konkurencyjna.

Miras / 2023-05-28
PZU -największy, ale oszust ubezpieczeniowy na rynku. Ubezpieczyłem dom, najpierw szkoda związana z przeciekającym geberitem -błąd wykonawczy. Koszt około 10tyś zł. Wypłacone po przepychankach. Miesiąc później zalanie parteru. Kancelaria biegłych rzeczoznawców potwierdziła również błąd wykonawczy. Udokumentowany koszt naprawy na dzień dzisiejszy przekracza 250tyś zł. PZU odmówiło uznania szkody. Rzecznik Finansowy do którego trafiła sprawa przytacza orzeczenia Sądu Najwyższego na moją korzyść i wzywa PZU do uznania szkody. I co? PZU ma to w d…e. Kolejny przykład. Kolega w tym roku przewierca wodociąg prowadząc prace ziemne. Natychmiast wzywa zarządcę i przystępują do naprawy. Koszt około 8tyś zł A PZU? Uznaje tylko 2tyś bo nie ogłosił przetargu na naprawę szkody!!! K..A MAĆ!!! Nikt w rodzinie nie ubezpiecza już niczego w PZU. Znajomi po mojej historii również na bieżąco zmieniają ubezpieczyciela. Szkoda tylko, że Pani Iga Świątek firmuje takie g…o swoim nazwiskiem.

Michał / 2023-05-23
Wózek widłowy przejechał mi po stopie, na sorze nieogarnięty lekarz wpisał mi stłuczenie, a po 5 dniach na kontroli lekarz wpisał że to jednak zmiażdżenie stawu skokowego i innych części stopy. Szkoda zgłoszona i dwa razy odrzucona, twierdzą że zmiażdżenie to nie trwały uszczerbek, a 5 lat wcześniej uderzyłem się w palca – zero złamania tylko sczerniały paznokieć – i to uznali za trwały uszczerbek. PORAŻKA, LEKARZ CHYBA NAWET NIE CZYTA TYCH DOKUMENTÓW !

Kustosz / 2023-05-22
Człowiek po 30-40 latach płacenia składek dostaje 1000zl za złamaną nogę i uziemienie w domu na 3 miesiące. Jest to kpina. Co najlepsze gdyby człowiek zemdlał i złamał nogę nic by się nie należało. Trzeba pisać oświadczenia.

Magdalena / 2023-05-20
Omijajcie PZU szerokim łukiem !!!!!!!!!!
Wraz z mężem ubezpieczyliśmy się grupowo w PZU. W marcu podczas uprawiania sportu zwichnęłam rzepkę w kolanie. W moim kolanie doszło do uszkodzenia chrząstki, ogólnie jeszcze długo będę dochodzić po tym zdarzeniu do siebie. Zgłosiliśmy uszczerbek na zdrowiu w PZU. I co się okazuje ? Że odmawiają mi wypłaty środków bo UWAGA kolano dojdzie do siebie !!!!!!!!!!!!!!! Płacimy z mężem 135 zł na miesiąc. To nie są małe pieniądze. Złożyliśmy reklamację, jeśli nie zostaną wypłacone środki, (nawet w sumie jak wypłacą) to rezygnujemy z tego ubezpieczyciela.

Neurogin / 2023-05-20
Fatalna infolinia (porównywalna tylko z sieciami telefonicznymi), nic nie wiedzą, stale cię przełączają, niby oddzwonią ale tego nie robią. Wypytują o pesel zanim cokolwiek powiesz. Zainteresowani wyłącznie wciśnięciem ci nowego produktu. A kiedyś była to firma.

Ania / 2023-05-18
Oszuści ! Jeśli nie dzwonisz i nie robisz afery nie licz na rozwiązanie prostej sprawy szkody komunikacyjnej.

Grażyna / 2023-05-18
Oszuści i kłamcy oszukują na wypłatach z polis. Ja po wypadku rowerowym nie dostałam odszkodowania pomimo że byłam na zwolnieniu i odbyła się sprawa karna, nie zginęłam wiec nic mi się nie należy. Teraz za operację nie wypłacili tyle ile było w polisie zagwarantowane. Dwa sprzeczne pisma co do kwoty ubezpieczenia. Pakiet pseudo medyczny to wielka ściema i wyciąganie pieniędzy, na NFZ mam szybciej wizytę niż z pseudo pakietu .

Berbahaya / 2023-05-15
PZU odmówiło wypłaty odszkodowania powołując się na przepis niezgodny z zaistniałą sytuacją, naciągając przepisy w sposób skandalicznie kompromitujący dla takiej instytucji. Operator sieci, któremu udostępniłem teren, przez błąd pracownika przeciął zły kabel. PZU powołało się, że to awaria. A będąc nawet na pierwszym roku prawa, dowiedzieliby się że jest to niezgodne z faktami. Otrzymacie pozew sądowy obrzydliwi złodzieje.

Miko / 2023-05-14
Absurdalnie niskie kwoty wyceny likwidacji szkody. Sposób rozmowy z pogardą dla rozmówcy. Odpowiedzi na wiadomości email po wielu dniach lub tygodniach. Wszystko po to by zniechęcić do korespondencji i zmusić do zaakceptowania skrajnie śmiesznej kwoty odszkodowania.

Dawid / 2023-05-12
Nigdy więcej. Człowieku omijaj szerokim łukiem. Wprowadzają celowo w błąd żebyś później płacił !!! Dla mnie jak złodzieje !! Nie pozdrawiam, nie polecam !!!

Wiki / 2023-05-09
Niestety żałuję że ubezpieczyłam w PZU samochód. Kupiłam w lutym samochód który chciałam jak najszybciej ubezpieczyć i zrobiłam to właśnie w PZU jak poprzedni właściciel. Podczas zawierania umowy osoba która zawierała ze mną tą umowę nie poinformowała mnie że to ja powinnam rozwiązać umowę poprzedniego właściciela, czyli świadomie zawarła ze mną kolejną umowę wiedząc że będę zmuszona płacić za obie, o czym ja wkrótce się dowiedziałam, kiedy zaczęły do mnie przychodzić pisma ponaglające do opłaty. Umowa poprzedniego właściciela była na miesięczne raty a moja całoroczna przy jednorazowej wpłacie. Kiedy złożyłam reklamację w odpowiedzi poinformowano mnie że owszem, osoba zawierająca ze mną umowę nie poinformowała mnie o obowiązku z mojej strony o rozwiązaniu poprzedniej umowy, ale nie musiała tego robić i PZU umywa ręce. Dziś kiedy już złożyłam takie wypowiedzenie i zapłaciłam dodatkowo zaległe ubezpieczenie poprzedniego klienta poinformowano mnie podczas rozmowy telefonicznej, że to ja powinnam znać wszystkie przepisy i tak naprawdę jestem sobie sama winna. Naturalnie w czasie kiedy byłam posiadaczką dwóch ubezpieczeń na jeden samochód, gdybym miała szkodę to wypłata byłaby tylko z jednego odszkodowania, tak więc PZU w gratisie dostało moje pieniądze. Może 107 zł dla jednych to jest nic ale dla mnie to połowa zasiłku pielęgnacyjnego mojej niepełnosprawnej córki. Nikomu nie polecę tej firmy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zły bardzo / 2023-05-08
Dno i wodorosty. Problem z uzyskaniem odszkodowania. Brak możliwości kontaktu telefonicznego. Niby jest infolinia, ale 4 dni po 5 godz nonstop na telefonie i 0 rozmowy… To nie istnieje.. infolinia .. odradzam bardzo. Agentka tępa bardziej od kamienia… Żenada ~!

Wiola / 2023-05-05
Oszuści i tyle. Kilka miesięcy temu miałam operację. Zanim poszłam do szpitala, podpisałam umowę z PZU, aby po zabiegu mieć jakieś odszkodowanie. Dostarczyłam dokumentację, po kilku dniach dostałam odmowę wypłaty odszkodowania.
Zgłosiłam reklamacje, oczywiście PZU, przeciągało sprawę, żądając dodatkowych dokumentów, tak abym zapłaciła kolejną składkę. Kasę dostali, i ponownie mi odmówili wypłaty odszkodowania. Potrafią tylko kasę wyłudzać.

Remi / 2023-05-05
Słupsk, chcę ubezpieczyć dom, a tu 7 stanowisk a tylko 2 obsługują, pytam o obsługę czy tylko obsługują 2 stanowiska, a tu pani jest nas tylko tylu więc czekania 1.5 godz min

Dan / 2023-05-02
Zaniżają wycenę szkody o połowę z OC sprawcy. Na pewno nigdy nie skorzystam z ich oferty jakiekolwiek.

Sylwia / 2023-04-27
Ubezpieczalnia która zawodzi na każdym kroku. Ludzie płacą składki żeby w razie co móc liczyć na jakąś pomoc finansową, którą i tak rok w rok opłacają i na koniec dostają odmowy, albo pieniądze takie jak 170 zł które nie pokrywają szkody, nawet w 10 %. Dno ! Aż się dziwie że ta firma jeszcze istnieje, skoro ma takie słabe zadowolenie klientów.

Madlen / 2023-04-26
Uważam że jest to najgorsza ubezpieczalnia. Wszystkim szczerze odradzam. Drugi raz w ciągu pół roku zostałam stuknięta przez inny samochód , odszkodowanie w kwocie 40 zl mimo pękniętego zderzaka, wypadnięcia światła nad rejestracją i wgniecenia z której odprysł lakier. Ich opinia ponieważ już raz dali na zderzak.

Endriu / 2023-04-24
Jeśli dno to też poziom, to PZU jest daleko poniżej tego dna. Od 18 marca 2023 do dzisiaj 24 kwietnia czekam na odszkodowanie AC. Kilka maili i kilka telefonów do „nikogo”.

Daniel / 2023-04-20
Zdecydowanie odradzam korzystanie z usług PZU. W marcu 2021 roku podpisałem z PZU umowę o ubezpieczenie kredytu hipotecznego – zapłaciłem 8402,95 zł za 4-letni okres ubezpieczenia. Zakres ubezpieczenia obejmował m.in. cytuję pkt paragraf 3 pkt 2 umowy: „Utrata pracy”. W listopadzie 2022 zostałem zwolniony „z przyczyn nie dotyczących pracownika” z pracy. Wypowiedzenie przekazałem ubezpieczycielowi w lutym tego roku (byłem na wypowiedzeniu do końca lutego). Na początku marca przekazałem świadectwo pracy (niezwłocznie po otrzymaniu od byłego pracodawcy). 30 marca zarejestrowałem się także na polecenie PZU jako bezrobotny w Urzędzie Pracy.
PZU odmówiło wypłaty ubezpieczenia, argumentując, że za krótko jestem bezrobotny. Po 2 miesiącach bez pracy płacę samodzielnie już 2 ratę kredytu hipotecznego. W tym momencie zabiegam o zwrot kosztów ubezpieczenia (skoro ubezpieczenie nie zadziałało zgodnie z warunkami opisanymi na umowie). Zdecydowanie nie polecam.

Mad max / 2023-04-19
Najgorsze towarzystwo. Ręce po pieniądze wyciągają, a jak dojdzie do wypłaty odszkodowania, to jałmużna. Omijajcie to z daleka !

Smart / 2023-04-06
Najgorszy zakład ubezpieczeń z jakim zawarłem umowę. Fatalna obsługa, proponowane odszkodowanie ok 30% wartości szkody. Odradzam wszystkim współpracę.

Emi / 2023-04-05
Nie polecam. Syn miał wykupioną polisę w PZU Edukacja. W szkole na lekcji wychowania fizycznego zdarzył się wypadek, w wyniku którego syn doznał zwichnięcia przedniego stawu barkowego i uszkodzenia obrąbka typu Bankart. Leczenie wraz z operacją i rehabilitacją trwało prawie rok. Syn ma na stałe umieszczone 3 kotwice w barku. Wariant, który wykupiliśmy obejmował zwichnięcia stawów. Teraz najlepsze – nie przyznano nam ani złotówki, ponieważ według nich było to samoistnie zreponowane zwichnięcie, czyli barku nie trzeba było nastawiać tylko po zwichnięciu wskoczył sam. Według PZU w tym przypadku świadczenie się nie należy. Oni zrobią wszystko, aby nie wypłacić świadczenia, także uważajcie.

xxx / 2023-04-04
Banda naciągaczy i złodziei ściągają z ludzi pieniądze, a później jak chce się otrzymać pieniądze za wypadek w pracy, to jedynie sądownie.

Karolina / 2023-03-28
Nie polecam tej firmy ani z jego funduszy. Wpłacałam na konto środki, aby mieć na emeryturę, okazało się, że nie otrzymam z puli kwoty jaką ja wpłaciłam, bo sporo sobie odciągali, więc moje środki malały i coraz mniej na koncie, zamiast pomnażać moje środki to uszczuplali je. A wypowiedzenie umowy: ludzie uwaga: 3 miesiące – przez trzy miesiące będą jeszcze przetrzymywali moje pieniądze, gdzie mi Powiedziały, że dostane zwrot w ciągu dwóch tygodni. dostałam maila, że dopiero dostane je w ciągu 3 miesięcy. Daje to do zrozumienia. UWAGA NA NICH.

Jola / 2023-03-27
Nie polecam tej firmy. Nie wypłacają należnych świadczeń.

ja / 2023-03-22
Nie polecam ! Zwinąć pieniążki i uciec ! Nie chcą wypłacić odszkodowania. Zmarnowali mój czas i pieniądze ! NIGDY WIĘCEJ PZU !!!!!

Andrzej / 2023-03-17
Jeśli kiedykolwiek będziecie mieli szkodę komunikacyjną, to jak będziecie ja zgłaszać to od razu zaznaczcie że bezgotówkowo przez warsztat. W innym wypadku bez waszej wiedzy wyślą wam jakieś żałosne pieniądze gdzie na koszty robocizny tylko wystarczy i stracicie niepotrzebnie czas i nerwy. Pani na infolinii wam powie że możecie później zmienić z gotówkowego na bezgotówkowe ale nie zgadzać się, od razu bierzcie bezgotówkowo.

pakiet PZU / 2023-03-13
najgorsza obsługa z jaką kiedykolwiek się spotkałem… korzystam z pakietu od firmy, z którego w zasadzie nie da się skorzystać przez ciągłe problemy z umówieniem wizyty.. dramat

Damian / 2023-03-13
Z gorszymi oszustami nigdy nie miałem do czynienia

Anna / 2023-03-10
Mam umowę na dwa pakiety u partnera w firmie, jeden to pakiet na życie moje i najbliższych, a drugie to na usługi związane z moim leczeniem, czyli wizyty u specjalistów plus badania itp. Dwa tygodnie temu wysłałam zgłoszenie przez aplikacje „moje PZU” o wizytę u dermatologa, 5 dni po zgłoszeniu dostałam info że zgłoszenie przyjęte, a dziś mija dwa tygodnie a wizyty dalej nie ma. Zamierzam zrezygnować z usług PZU. W poprzedniej firmie dzwoniło się na infolinię i od razu umawiało się wizytę u specjalisty w dogodnym terminie. PZU to jedna wielka porażka. Nie polecam !!!

RAKCIO / 2023-03-06
Banda złodziej i oszustów, zostałem okradziony na minimum 10 tysięcy odszkodowania za zniszczony samochód, sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, a oni zaniżyli mi kwotę odszkodowania. Byle jak najdalej od nich.

Były klient / 2023-03-05
Najgorsi złodzieje, oszuści. Zaniżają odszkodowania ALBO nie chcą płacić, UWAGA na nich. Przy zawieraniu ubezpieczenia mili, a później tylko problemy.

Lukasz / 2023-03-03
Miałem szkodę na terenie Niemiec. Samochód odmówił posłuszeństwa. PZU zabukował hotel ale nikt za niego nie zapłacił. Cała przeprawa kilka godzin. Masakra. Nie polecam

Lajna Karo / 2023-03-02
krótko mówiąc draństwo. Byłam z nimi kilka lat i straciłam właśnie zaufanie.

P / 2023-03-02
Widzę, że nie tylko ja mam problem z rozwiązaniem umowy… Również zostałam wprowadzona w błąd na infolinii przez co sprawa ciągnie się od października ! Brak kompetentnych ludzi lub po prostu robią to specjalnie.

Wioleta / 2023-02-27
BANDA OSZUSTÓW NIC WIĘCEJ. WSZYSTKO ZROBIĄ ŻEBY TYLKO NIE WYPŁACIĆ PIENIĘDZY. NACIĄGAJĄ LUDZI NA UBEZPIECZENIE, CIĄGNĄ KASĘ CO MIESIĄC. A JAK DOCHODZI DO SZKODY, 1000 POWODÓW ZNAJDĄ ŻEBY NIE WYPŁACIĆ PIENIĘDZY.

Magdalena / 2023-02-27
Żałosna firma. Przed końcem ubezpieczenia wysłana mailowo rezygnacja, 2 tygodnie później przyszła POCZTĄ POLSKĄ odpowiedź od nich, że umowa nie została rozwiązana, ponieważ wypowiedzenie jest błędnie napisane. W międzyczasie oczywiście przedłużyli sami umowę. Następnie wysłane przeze mnie już pocztowo poprawne wypowiedzenie za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, wypowiedzenie zostało przez nich odebrane kilka dni temu, a DZISIAJ przysłali już oczywiście mailowo 🙂 wezwanie do zapłaty pełnej składki wraz z odsetkami.
Po prostu brak słów, już dawno mam zawartą umowę z inną firmą (swoją drogą składka wyszła o połowę mniejsza niż proponowana w PZU), w międzyczasie już nawet zdążyłam sprzedać samochód, a wypowiedzenie umowy z PZU wciąż nieskuteczne ????‍♀️ obsługa klienta na poziomie totalnego zera. Nigdy, przenigdy więcej już nie wykupię żadnego ubezpieczenia z PZU. Oni chyba w średniowieczu żyją, dramat po prostu. NIE POLECAM!!!!

Wojciech / 2023-02-27
Najgorsze z najgorszych… nie chcą wypłacić odszkodowania, zwołać komisji lekarskiej….zero

Klient PZU / 2023-02-21
PZU to w obecnej sytuacji jakiś dramat. Klient na początku traktowany jak wszędzie, przyjdź do nas, zapłać a my Cię potem całkowicie olejemy. Załatwianie spraw związanych z czynnościami odszkodowań, windykacji, wszelkich spraw gdzie prowadzi Warszawa przez kontakt infolini czy mail, bo tylko taki kontakt mają, to traktowanie ludzi jak powietrze. Możecie sobie pisać, a im to zwisa, żadnej odpowiedzi nie otrzymacie, zaszyli się w izolacji przed klientem i możecie im nadmuchać. Omijać coś takiego jak PZU szerokim łukiem, bo to banda nieuczciwych drani.

Wera / 2023-02-10
PZU to nie firma tylko złodzieje, po wypowiedzeniu oc po sprzedaży skutera nagle okazuje się, że po roku musimy zapłscić oc bo nowy właściciel nie zapłacił, nękali nas przez rok straszyli sądem po czym jak już wydaliśmy sporo pieniedzy na prawnika okazuje się, że nagle chcą wycofać sprawe w sądzie jak okazało się, że z naszej strony wszystko było dopełnione tak jak trzeba, mało tego na koniec nawet nie zostaną nam zwrócone koszty poniesione ponieważ sąd stwierdził, że każda z stron poniosła koszty. Radzę trzymać się jak najdalej od tej złodziejskiej firmy szukają głupich, a jak przychodzi co do czego nie dostaniecie ani grosza.

Anonim / 2023-02-08
Auto w serwisie, a ja auta zastępczego nie mam, bo rządają nie wiadomo jakich dokumentów, co drugi dzień wiszę po 6 godz na infolinii. Sama mam dzwonić do serwisu, bo oni go nie obsługują. Ku.. dostanę auto to będzie data odbioru, a tak niepotrzebne nerwy moje i pana z serwisu. Proszę, nie bierzcie ubezpieczenia w tym syfie. Jestem poszkodowaną w szkodzie i przez tych głąbów zostałam bez auta. Brak mi słów na tych wyzyskiwaczy.

piotr / 2023-02-06
Ludzie unikajcie tych oszustów kompletne dno mam dwa ubezpieczenia w Allianz i PZU pierwsza szkoda alianz zapłacił wyliczył uszczerbek a PZU nic stwierdziło że nic się nie stało złodzieje unikajcie

Paweł / 2023-02-04
Banda skur7777ów i zlodzieji nie polecam tej firmy nikomu a wrecz przestrzegam kasa wyrzucona w bloto

Noe / 2023-02-03
Bus 9os.assistance do którego należało w środku 8os.stanął na autostradzie 400km od domu laweta przyjechała po 5 godz.z miejscem dla dwóch osób pani z info powiedziała że reszta musi dojść do miejsca odcholowania samochodu 20km dalej gdzie znajduje się warsztat ponieważ mogą mi dać samochod zastępczy 5 os i tylko w miejscu gdzie zostanie odcholowany bus więc musiałem zorganizować transport dla 6 os żeby zejść z autostrady A do domu dla 3 os na własny koszt. NIEEEE POLECAM

Marian / 2023-02-02
Najgorsze towarzystwo ubezpieczeń w kraju.Skldke oc/ac 11 tys bardzo chętnie inkasują ale kiedy należność z AC trzeba wypłacić to kombinują do tego stopnia że zmieniają własne zdanie.NIE POLECAM

Ewelina / 2023-01-30
Niekompetentni, oszuści z PZU. Bałagan w ich sieci. Wyzysk OC za pomocą sądów internetowych, bez możliwości oddania nieprawnie zawłaszczone składki OC

Pipi / 2023-01-23
Najdroższy a zarazem najgorzsy ubezpieczyciel na rynku. Przysłali mi ofertę oc w kwocie 1300 zł kontynuacja. Wypowiedziałem im umowę i ubezpieczyłem w innym towarzystwie za 586 zł za rok żeby ktoś nie pomyślał że na raty. Mam w PZU jeszcze 2 Ubezpieczenia i też je wypowiem przez lata mnie Okradali Złodzieje!!.

Łukasz / 2023-01-20
Nigdy więcej żadnych ubezpieczeń z tymi kombinatorami płacilem ponad 200 PLN miesięcznie dwukrotnie nie dostałem odszkodowania za pobyt w szpitalu wymyślili sobie że raz że składka się spóźniłem.

Olo / 2023-01-18
Najgorsza firma w Polsce, kombinują jak konie pod górę. Jak przychodzi co do czego, jakiś termin do zapłaty za ubezpieczenie to trują już od dwóch tygodni, żebyś nie zapomniał a jak ubezpieczony potrzebuje pomocy to mają go w D. Mój samochód został uszkodzony nie z mojej winy (zaznaczam że mam nowy samochód z pełnym pakietem ubezpieczenia), ze swojej strony zrobiłem już wszystko co miałem zrobić czyli była powiadomiona Policja na miejscu szkody, zrobione zdjęcia i wszystko zostało przekazane do PZU. Napisano mi, że wszystkie dokumenty już mają tylko teraz muszą rozpatrzeć, natomiast mailem otrzymałem wiadomość że brakują jeszcze dokumenty. To jest po prostu HORROR ta firma. Niejaki rzeczoznawca, który telefonował do mnie na ich zlecenie chciał mi ocenić szkodę na samochodzie po przez wysłanie zdjęć na maila – muszę przyznać profesjonalizm pierwsza klasa. Temat wałkowany od miesiąca i dalej wszystko stoi w miejscu. Nie polecam nikomu tej firmy, totalne dno.

Niezadowolony / 2023-01-11
Wyłudzają ubezpieczenie OC które człowiek nie podpisuje nawet nie będąc właścicielem pojazdu. Niekompetentni pracownicy PZU.

Michal / 2023-01-05
obsługa klienta to dno, kompletne bordello, jeden proces sie nie zazębia z innymi, miesiac czekam na auto zastępcze, ajkies dodatkowe ciągle dokumenty wymagają, po czym przysyłaja pisemne zapenienie,że maja komplet, i tak od nowa. że ne da.

Lidia / 2023-01-03
OSZUŚCI, KTÓRZY NIE WYPŁACAJĄ ODSZKODOWAŃ GDY DOZNA SIĘ SZKODY!!!
Lepiej ustawić sobie w domu skarbonkę i tam odkładać pieniądze, niż płacić na tych darmozjadów i oszustów.

Rosną zarobki kominowe oligarchii pisowskiej świty co zwiększa opłaty składek

2022

Krzysztof / 2022-12-31
Byłem ubezpieczony 20 lat płacąc składki gdy złamałem piętę to na wstępie SMS zaproponowano 1670 zl i 24 godzin na przyjęcie lub odrzucenie oferty . Nie przyjąłem odwołałem się chciałem stanąć na komisji lecz lekarz orzecznik odmówił i przyznał odszkodowanie w wysokości 560 zł które przelano odrazu na konto .Zrezygnowałem z usług tej firmy UWAGA NIGDY NIE SKORZYSTAM Z USŁUG TEJ FIRMY NIE POLECĘ NIKOMU

Tomasz / 2022-12-31
Bardzo jestem rozczarowany tym ubezpieczycielem jakim jest pzu przeszedłem operacje 3ego stopnia i znieczulenie ogólne czyli na cenniku jest za tą operację 1800zł a za zniczulenie ogólne 600zł jednak odpisali mi że ta operacja i zniczulenie nie kwalifikuję się do wypłaty mi kasy jedynie co mi wypłacili to za pobyt w szpitalu za 4 dni 260zł dla tego bardzo nie polecam i jeszcze się targowali że mogą mi wypłacić 300zł oczywiście odmówiłem i pożegnałem się z tymi złodziejami moja składka miesięczna wynosiła 65.34złpozdrawiam Tomasz.B

Renata / 2022-12-27
Brak możliwości dodzwonienia się na infolinię. Gdy zadzwoniłam byłam 37 w kolejce a gdy byłam już pierwsza nikt nie odebrał i znowu byłam pierwsza ale nikt nie odbiera i tak w kółko. Wisiałam na telefonie przez 46 minut bez rezultatu. A gdy zalogowałam się na swoje konto w PZU to nie było możliwości wybrania żadnego terminu pójścia do lekarza. Coś z tą aplikację jest nie tak. Nie ma możliwości ustnego porozmawiania z konsultantem – dziadostwo

Patryk – 2022-12-22
Największy syf jaki istnieje w tym kraju, nabijają mi odsetki i chyba będą robić to aż zbankrutuję, kupilem auto z ubezpieczeniem od tego badziewia, okazało się że poprzedni właściciel nie zapłacił za to oc i ja muszę za okres w którym użytkowałem, wysyłają jedynie listy z datą tydzień wcześniejszą, skąd oni mają listonoszy jak płatność z 12 grudnia wysyłają mi 14 grudnia a dochodzi on 22¿??

Emilia / 2022-12-21
SYF,5tys za złośliwy nowotwór piersi ? Ano obyście wy tam wszyscy w tej parszywej firemce na taki zachorowali.

Niezadowolony / 2022-12-16
Wyłudzanie pieniędzy bez umowy najgorszy ubezpieczyciel na rynku

Niezadowolony / 2022-12-13
Najgorsza ubezpieczalnia z jaką można współpracować! Dramat pod każdym względem! Usunięcie szkody z OC sprawcy toczy się od września…dopiero w listopadzie mogłam oddać samochód do serwisu, auto zastępcze PZU narzuciło mi z wypożyczalni z którą współpracują tylko na 7 dni po czym je odebrano mimo, że z winy PZU usunięcie szkody przeciąga się w czasie już 3 tydzień = jestem bez samochodu już 2 tygodnie a szkoda nadal nie jest usunięta…Wypożyczalnie nie chcą bezgotówkowo wypożyczyć mi samochodu bo znają sytuacje gdzie PZU nie wypłaca pieniędzy za te wypożyczenie a nie stać mnie wynająć na własny koszt samochodu zastępczego na 2 lub 3 tygodnie… Szukają klientów i kuszą niskimi składkami ale jak coś się wydarzy to umywają ręce i nie można liczyć na ich pomoc…
Nie polecam PZU !

Klient od wielu lat / 2022-12-13
Infolnia albo jest niekompetenta albo niedoinformowana.
Serwis internetowy mojePZU – brak możliwości obejrzenia polisy, brak możliwości rezygnacji z posiadanego produktu.
Wypowiedzenie umowy jest utrudnione – zaginęła korespondencja listowa, trzeba się wybrać osobiście do oddziału.

Luis / 2022-12-08
PZU to banda krętaczy i naciągaczy.Żona złamała palec , kuśtyka od kilku miesięcy.Przyznali jej 1%!!!Przy wniosku o skierowanie na komisję stwierdzili że nie ma takiej opcji gdyż ich orzecznik wie lepiej, a boli bo ma boleć.Szczerze odradzam to dziadostwo.

Mila / 2022-12-06
Ludzie wykupują assistance na zagranicę, płacąza do PZU grube pieniądze,a jak jest kolizja zostawiają kierowcę w nieogrzanym samochodzie zimą na 2 doby. PZU nie ma zamiaru wykupić miejsca w hotelu pomimo gwaranci w umowie że kierowca ma zapewniony i opłacony hotel. Nie polecam Assistance w PZU, ani żadnego innego ubezpieczenia. Masakra

Liona / 2022-12-05
Brak możliwości dodzwonienia się do konsultanta ,naciąganie na dodatkowe koszty, ogólnie porazka

Magdalena / 2022-11-19
Nie polecam ubezpieczenia OC AUTO.
Jechałam samochodem ubezpieczonym właśnie w pzu auto, któremu na trasie Chorzów-Warszawa urwała się miska olejowa. Dzwoniąc na infolinię i rozmawiając z dwoma pracownikami, usłyszałam że nie przysługuje mi laweta ani samochód zastępczy ponieważ to nie jest kolizja tylko awaria. Reasumując za lawete i samochód zastępczy zapłaciłam 1.300 zł.
Pzu to najgorszy ubezpieczyciel i nigdy przenigdy już nie zawrę z nimi żadnej umowy.
Są kłamcami, naciągaczami i wyzyskiwaczami.
Nie polecam!!

rozczarowany / 2022-11-08
Nie polecam tej firmy, liczą na niedopatrzenie klienta. Złożyłem miesiąc przed końcem okresu ważności wypowiedzenie polisy samochodu. Ubezpieczyciel jednak uznał że forma wypowiedzenia jest nie właściwa.
Nikt nie zadał sobie jednak trudu aby mnie o tym poinformować. Ubezpieczyciel wysłał list na inny adres niż ten z umowy.
Finalnie naliczyli sobie ubezpieczenie, a że ubezpieczyciel postanowił się ze mną kontaktować listownie, nie zadał sobie jednak trudu aby sprawdzić dokładnego adresu o całym zajściu dowiedziałem się rok po fakcie.
Ubezpieczenie zdrowotne, podwyższyli cenę za swojej wątpliwej jakości ofertę a i tak nie można z tego skorzystać
Jednym słowem ta firma to wyrzucone pieniądze

MAGDALENA / 2022-11-08
NIE POLECAM – NIGDY WIĘCEJ PONAD ROK OPŁACANAIA SKAŁADEK JESZCZE NIGDY NIE UDAŁO SIE UMÓWIĆ DO LEKARZA, ZEROWA POMOC OPIEKUNA, ODRADZAM!

Mirella / 2022-11-07
PZU bazuje na czepianiu się słówek by znajdować regulaminowe haki na klientów w celu odmowy wypłacania należnych odszkodowań. Nie polecam!

Jack / 2022-11-04 09:57
Dziady oszuści złodzieje nie wypłacają pieniędzy ludzie uważajcie nie płaćcie za ubezpieczenia w tej firmie pzu największe dziadostwo na rynku

Mariusz / 2022-10-31
Dziadowstwo do kwadratu w każdym sensie. Precz z tą państwową komunistyczną dziadowską niby firmą ubezpieczeniową zdzieraczy !!!!!! Dziwne ze ta firma jeszcze istnieje chyba tylko dzięki niemyślącym i przeplacającym emerytom !!!

ADAM / 2022-10-26
nie polecam, zaniżanie na podstawie kosztorysu, wiecznie coś im brakuje w likwidacji szkody, pojazd naprawiony w czerwcu a dzis mamy pazdziernik i nadal sprawa nie załatwiona , faktura kosztorys itp , kasy brak

Justyna / 2022-10-25
Najgorsze towarzystwo ubezpieczeniowe. Pani na oględzinach wypisała kłamliwe rzeczy, które nigdy nie zostały powiedziane. Wizyty rzeczoznawcze do 14, a informacja o nich przychodzi mniej niż 14 godziny wcześniej. Umówić się graniczy z cudem, bo nigdy im nie pasuje. Jak tylko dobiegnie końca umowa nigdy więcej PZU w moim życiu.

Kasia 123 / 2022-10-21
Najgorsza firma ubezpieczeniowa! Wymyśla wszystko aby nie wypłacić odszkodowania.

Anon / 2022-10-21
Lepiej nie brać opieki medycznej od nich lekarze traktują cię jak gowno, aplikacja jest do niczego. Miałam kilka różnych prywatnych pakietów w różnych firmach i ta jest najgorsza z jaka miałam kiedykolwiek do czynienia nawet na NFZ Ci lekarze są bardziej kompetentni i mili niż tutaj…

Nati / 2022-10-20
Złamane żebra, 6 dni w szpitalu. Odszkodowanie od PZU ( według ich „znawcy””lekarza” – 200 zł. Omijać szerokim łukiem

Marcin / 2022-10-17
Chciałbym ostrzec przed pzu. Lichwiarze, oszuści. Przestrzegam wszystkich przed tym ubezpieczycielem. W 2019 roku miałem szkodę na pojeździe. Szkodą powstała nie z mojej winy. Nieostrożny kierowca uszkodził mój samochód. Dostałem wycenę z pzu na 13000 zł ,a wartość mojego pojazdu oczywiście zanizona do 20000 zł. Mój samochód stał w serwisie i czekał na naprawę z oc sprawcy ale pzu stwierdziło że jest to szkoda calkowita i ich to nie interesuje. Gdzie naprawa z oc sprawcy jest do 100% wartości pojazdu przed szkodą. Pojazd nie naprawiony został mi wydany po tym jak powiedziałem że nie chce go sprzedawać na ich aukcjach. Tragedia. Jak tak można. W dniu dzisiejszym sprawa trafiła do prawnika. Nie polecam nikomu.

Jancio / 2022-10-13
Nigdy więcej tego badziewia. Koles na infolinii jak mnie ubezpieczał, ze mam ubezpieczenie bez wkładu własnego. Niestety zdarzyła mi sie wpadka. PZU potracą 60% za cześć. Dla mnie to do ubezpieczenia za 2 tysiące muszę dołożyć około 4 tysięcy za częsci. Bede pisał do wszystkich instytucji łącznie z KNF jak dostanę juz faktury,że rypią klientów. Nie ubezpieczajcie tez na telefon ( choc mam nagranie twierdza, ze wszystko jest w porządku -nie poinformował mnie tylko przedstawiciel PZU, ze za czesci będę musiał płącic z własnej kieszeni

Marcin / 2022-10-04
Odradzam.Dobrze to tylko biorą pieniądzem za ubezpieczenie. W 2019 r jeden gość uderzył nie z mojej winy w tył mojego samochodu. Oczywiście szkoda całkowita bo nie opłacało się pzu naprawiać mojego auta. Składki to im się opłacało brać. Tak mi auto wycenili że bo oddaniu uszkodzonego samochodu nie wiedziałem jak z tych pieniędzy mam sam sobie samochod naprawić. Nie rozumiem do dzisiaj jak tak można człowieka zostawić na lodzie z tym wszystkim samego. Gdzie auto było bardzo dofinansowane i służyło mi do dojazdów do pracy. Nigdy więcej pzu. Masakra jakaś.

Oszukany / 2022-10-04
Nigdy już nie wykupie ubezpieczenia W PZU. Przekonałem się Jak traktują klienta jeśli dojdzie do szkody

Łukasz / 2022-09-29
Posiadam ubezpieczenie grupowe wykupione w pracy -wszystkim odradzam. Spotkało mnie i moją rodzinę ogromne nieszczęście. Pieniędzy nie otrzymaliśmy, kontakt daremny idziemy do sądu po swoje. Wszystko u nich wygląda ładnie na papierku i jak się płaci skladki, a jak sie stanie nieszczęście to wielkie problemy NIE POLECAM OSZUSTWO

Zażenowany klient / 2022-09-27
Kupiłam bilety na festiwal. Chciałam je zwrócić łapiąc się w ich śmieszne kategorie zaliczające do zwrotu środków. Nie dość, że 4 osoby do mnie pisały,każda co innego to jeszcze żadna z nich nie napisała mi tego co trzeba. Ani mi nie zwrócą za bilety ani czasu już nie ma na sprzedaż. Sprawa odwlekana kilka dni przy czym jeden z pracowników zapewnił mnie,że sprawa jest przyjęta i zostanie rozpatrzona na moją korzyść. Cyrk na kółkach.

AnNyk / 2022-09-27
Dogadanie się z osobami z biura obsługi klienta jest niemożliwe. Zgłaszam problem do poprawki, błąd w aplikacji, w oni, że nie rozumieją i mam podać nr umowy i pesel. Piszę, że nie dotyczy błędu w mojej umowie, ale błędu w aplikacji, a oni dalej, że żeby obsłużyć reklamację (której nie składałam) mam podać pesel. Rozmowa gorzej jak z robotami, zero logiki.

Krzysztof / 2022-09-19
Masakra odzyskać własne pieniądze za szkodę trzeba iść do sądu i obsługa bardzo nie miła wręcz arogancką oraz nie kompetentną każdy mówi i piszę co innego.
WadyChyba wszystko co złego Cię może spotkać podczas szkody i walki o własne pieniądze.

Mateusz / 2022-09-17
Dramat, sprawa ciągnie się przez 3 miesiące. Po tym czasie, składaniu wniosków o dopłatę i staranie się o dostanie odpowiedniego odszkodowania wyszarpałem im z gardła wypłatę odszkodowania, która ledwo wystarczy na wymianę paneli, które zostały zalane. Ściany muszę naprawić już za swoje. Po tym jak zgodzili się wypłacić marne odszkodowanie, nie wypłacali go przez 2 tygodnie do momentu w którym się upomniałem.
Czekają z wypłatą odszkodowania aż człowiek zapomni, że miał dostać od nich drobne na waciki.

Tomasz / 2022-09-14
Odradzam wszystkim firmę PZU oszuści, auto ubezpieczone AC szkoda przez wandali okopany samochód został zaparkowany w lesie nie mogłem kontynuować jazdy na assistance nie dało się dodzwonić musiałem zostawić samochód przyjechała po niego inna laweta następnego dnia dopiero widziałem szkodę więc przyczyn oczywistych na miejscu nie była wzywana policja PZU przy zgłoszeniu nie powiedziało nie poinformowało że musi być notatka z policji więc w zgłoszeniu podałem że nie było wzywane policji a PZU odmówiło wypłaty odszkodowania skandal

Tomasz / 2022-08-30
brak odpowiedzialności za szkodę. Dobrze to oni księgują składki za ubezpieczenie

Magdalena / 2022-08-30
Najbardziej dziadowska firma ubezpieczeniowa. Kiedyś byli dobra marka ale zeszli na psy i tylko okradają ludzi. Zwykła sprawa zalania mieszkania rozpatrywana od poczatku mają do dziś (4miesiace)!! Wycenili na 700 PLN, w tym kwoty rzędu 3 PLN za szpachlowanie odpadającego tynku z sufitu po zalaniu. Postanowili wypłacić 216 PLN i 500 PLN potrącili z wyceny z tytułu franczyzy redukcyjnej. Kpiny w biały dzień. Do tego częsty brak odpowiedzi na maile że strony opiekunki sprawy. Gorąco nie polecam! Inny temat ubezpieczeń emerytalnych! Po wpłacie 40 000 PLN przez 2 lata robią automatyczny wykup na 16 000 PLN bez uprzedzenia! Okradają z 24 000! Potrafią napisać tylko jedno szablonowe pismo i nie odpowiadac da reklamacje. Trzymać się z daleka od tych oszustow!

Mariusz / 2022-08-16
Banda złodziei i oszustów każdy kto mi w przyszłości przedstawi polisę z PZU będzie traktowany jak oszust i niewypłacalny sprawca niech wszyscy wzywają policje do takiego sprawcy 0 poszanowania dla tego kto się zasłania polisą z PZU. Najgorsze że te państwo z dykty na to zezwala już żadna instytucja w tym kraju nie działa kradną oszukują a prawo i sprawiedliwość ich broni

Ma / 2022-08-16
Chcialam ubezpieczyć się w podróży w PZU w Ostrowie Wielkopolskim , okienek dużo ale dla mojego ubezpieczenia tylko jedno. Czekam godzinę i zadaje sobie pytanie gdzie jest kierownik tego bałaganu

Kazet / 2022-08-15
Parszywi oszuści i złodzieje!!!
Agentka powiedziała mi że rezygnując, jeśli nic nie podpisałem nie muszę nic robić. Po dwóch tygodniach otrzymałem pismo że muszę zapłacić za ubezpieczenie samochodu. Samochód mam ubezpieczony w Link4. Podali mnie do windykatora któremu wpłaciłem kilka razy na odczepne po kilkanaście złotych. Ale PZU znów się odezwało z ponagleniem o wpłatę za ubezpieczenie. Mówią że rozmowy są nagrywane ale powiedzieli mi, że rozmowy z agentką o rezygnacji nie było. Czyli oszuści nagrywają tylko to co jest dla nich korzystne. Chyba pozostaje mi podać ich do sądu a jeszcze nagłośnić sprawę w mediach. Trzymajcie się daleko od tych szubrawców!

Wanda / 2022-08-12
Najgorszy ubezpieczyciel, zdziera kasę, jeżeli dojdzie do nieszczęścia, zawsze znajdzie lukę, aby nie wypłacić odszkodowania. Strata pieniędzy.

MONIKA / 2022-08-11
Szkoda zdrowia i nerwów na tę lichwę. Omijać szerokim łukiem!

Adek / 2022-08-11
PZU Asistance dom to jakaś kpina. Przyjechał hydraulik do cieknącej misy do wc. Nic nie zrobił tylko zniszczył śruby montażowe, po czym stwierdził że nie można zdjąć misy i trzeba ją rozbić!!!!. Dzwoniłem 3 krotnie na infolinie i dalej nic sie nie dzieje. Od 3 dni cieknie z toalety i nie można było z niej korzystać. nr zgłoszenia ZA220809018451. Szkoda pieniędzy na asistance Super.

KJ / 2022-08-08
UWAGA NA OSZUKAŃCZE PRAKTYKI PZU (PRZEDE WSZYSTKIM FIRM ZEWNĘTRZNYCH) NAGANIACZY OTO PRZYKŁAD Z ŻYCIA FAKT.!!!
Pani dzwoni do ciebie najlepiej jak jesteś niedosłyszącym emerytem wymienia wszystkie twoje dane i dane twojego auta by się uwiarygodnić NIBY.
Szybko i nie precyzyjnie przedstawia ci ofertę. Oczywiście chcesz się z nią zapoznać więc przesyła ci na maila.
Otwierasz i widzisz że to nie to lub całkiem to o czym rozmawiałeś i co miało być w proponowanej cenie.
Odpisujesz że to chyba jest jakiś błąd bo ty chciałeś co innego np oryginale części nie zastępcze i ASO a nie warsztat pana Henia.
Pani ci odpisuje że jutro prześle ci poprawione dane. Ale ty oczekując na ofertę nie przeczytałeś 10 załączników bo chciałeś tylko sprawdzić co dostaniesz za swoje pieniądze jaki Ac, OC, NW czy i Assistance. I nie zwróciłeś uwagi że w nagłówku maila nie było napisane oferta tylko POLISA. A to że kolejnego dnia dostałeś poprawioną kolejną nie Ofertę tylko POLISĘ to też jakoś nie uświadomiłeś sobie, tym bardziej że znów błędna i dużo droższa więc odpuszczasz sobie bo co tam niech sobie to nazywają sobie nie pasuje to nie zapłacisz i nie kupisz. telefon tajemniczej pani ” NIE MA TAKIEGO NUMERU” a z niego dzwoniła. więc odpuszczasz sobie. Do tej polisy nie masz informacji że możesz zrezygnować , wypowiedzieć a pni słowem nie wspomniała. I zapominasz o sprawie…… A po miesiącu dostajesz pisma maile że zalegasz z zapłatą najpierw 100 zł to właśnie opłata za to że pani wygenerowała POLISE niezgodną z tym co opowiadała ale ty musisz zapłacić za zmianę POLISY 100zl tak tak to prawda…..!!!!
za jej poprawienie. I gdzie jest ten nasz dbający o emerytów rząd. Przecież to ich firma. Mam nadzieję że ktoś przekaże to komuś kto ma może coś z tym zrobić. Bo interwencje do BOK i pisma zostają tygodniami bez odpowiedzi za to kolejne upomnienia o zapłatę napływają.!!!! U W A Ż A J C I E NIE DAJCIE SIĘ WROBIC W KILKA TYS ZA NIC.

Aw / 2022-08-05
Zdecydowanie odradzam. Odszkodowanie symboliczne.

Tomek / 2022-07-09
Rok temu skanczylo się nam ubezpieczenie na dom informowaliśmy że nie przedłużamy dalej ubezpieczenia i po roku dostałem list od komornika że zalegam składkę za ubezpieczenie. Banda

janusz Gdansk / 2022-07-03
pzu oszukują szczegolnie emerytow
Najdroższe skladki

Marysia / 2022-07-01
Najgorsze ubezpieczenia jakie mogą być ponad miesiąc temu przesyłam do ubezpieczenia moją szkodę a do dziś nie mam odpowiedzi, na nogę do dziś nie umie chodzić więc nie polecam nikomu PZU i będę zmieć chociaż place tam pond 20 lat i czego jeszcze brakuje

Witold / 2022-07-01
Maja mama do śmierci była ubezpieczona w PZU. Obliczyłem, że nazbierała perę tysięcy. Przed śmiercią ciężko chorowała i zapomniała opłacić dwie składki. Okazało się,że nie należy się zasiłek pogrzebowy, bo umowa jest nieważna z winy matki. Na nic się zdały tłumaczenia. Wstyd !

AW / 2022-06-27
Firma głównie dla starszych i naiwnych ludzi. Bezczelnie i jawnie oszukują proponując składki 3 krotnie wyższe niż są w rzeczywistości. Agentom zdarza się np. nie doliczyć zniżek do ubezpieczenia. DRAMAT!!! 2 próby oszustwa, polecam omijać tą firmę.

Agnieszka / 2022-06-23
Okropna firma, która należy omijać szerokim łukiem. Umowę miałam podpisana do dnia 30.09, grupowe ubezpieczenie, które miałam przez rok. Po kilku miesiącach odezwali się do mnie, że z automatycznie składka się przedłuża więc po 9 miesiącach chcą kolejnej opłaty, mimo że umowa była jasno określoną. Coś okropnego, nie polecam nikomu a szczególnie przedsiębiorca.

michał / 2022-06-21
Nie polecam tej firmy… Katastrofa podejście do klienta .. Katastrofa . gra na zwłokę i brak kontaktu nigdy więcej u nich ie ubezpieczę!!!

Kfiatek / 2022-06-07
OPIEKA MEDYCZNA – długi okres oczekiwania na wizytę lekarską oraz ustalenie terminu OK 30 dni po mimo gwarancji 5, brak możliwości samemu ustalania wizyt w aplikacji mobilnej – po mimo ustaleń konsultant sam sobie ustala według swoich preferencji( po mimo wielokrotnych skarg brak poprawy ) i to wszystko w cenie pakietu 250 zł

Klaker / 2022-06-05
PZU nauczyło mnie jak za darmo wyremontować uszkodzony samochód. Należy zaczaić się niedaleko swojego samochodu i zrobić zdjęcie innemu który będzie bardzo blisko Waszego. Potem wystarczy zgłosić na policję że sprawca uciekł i macie remont za darmo. Trzeba tylko na sprawcę wybrać samochód starszy ponieważ taki nie udowodni że nigdy nie miał kolizji bo i tak trochę porysowany a opinia rzekomego sprawcy się nie liczy.

Bert / 2022-06-04
Byłem zadowolony z PZU dopóki nie okazało się że to złodzieje którzy najpierw dają się naciągnąć a potem próbują to ściągnąć z kogoś.

KK / 2022-06-02
TRAGEDIA! Z ROKU NA ROK CORAZ GORZEJ, KIEDYŚ ZA USZCZERBEK NA ZDROWIU NP. SKRĘCENIE PALCA, ODSZKODOWANIE BYŁO WYPŁACANE. AKTUALNIE ZASŁANIAJĄ SIĘ MASĄ PARAGRAFÓW ORAZ PISMEM KOPIUJ WKLEJ. WIECZNIE DECYZJE ODMOWNE! ZGŁOSZENIE SKARGI KOŃCZY SIĘ TAK SAMO, ZAWSZE ODMOWA!

Adam / 2022-06-01
Obsługa klienta poniżej wszelkiej krytyki. Mam wrażenie że rozmawiałem z małpą nie człowiekiem. Źle wypełnione wszystkie dane. Sprawa trwała 3 godziny a i tak nie uzyskałem pomocy. Po 4 dniach kontaktuje się kolejna cwaniara ze jak chce to mogę wziąć auto zastępcze. Omijać, trzymać się z daleka od dziadostwa. Dodatkowo naliczona opłata do rachunku za rozmowę ze ścianą

Sponsor / 2022-05-31
Duży może więcej? Tylko w reklamie szacowanie szkody powstałej podczas spotkania z Tirem trwa już 30 dni a lusterko oryginalne do scenika 2 wycenili na 75 zł. o reszcie nie wspomnę bu kur… wstyd na taką firmę.

Kacper / 2022-05-30
W roku 2022 ostatecznie przestałem być klientem PZU. Kupwoałem ze wzgledu na rzekomą renomę i strach przed tanimi OC. Co z tego miałem? Wysoką cenę (nawet ze zniżką 10 na kartę nauczyciela), liwkidację szkody po najniższych stawkach (niżej od ceny złomu), odwołania od decyzji zabrane auto zastępcze w trakcie majówki, zmianę decyzji ze szkody całkowitej na wypłatę bez poinformowania mnie o zmianie decyzji i możliwosci wyboru naprawy lub wypłaty pieniędzy. Na finał po sprzedaży auta dostałem 32,00 zł zwrotu (słownie: trzydzieści dwa złote 00/100), gdzie auto było opłacone jeszcze na ponad pół roku za kwotę niemalże 900 zł.

YvesK / 2022-05-30
Nie da się w kulturalnych słowach wyrazić tego, co myślę o działalności PZU oraz opisywać moich przygód z tą firmą. Dlatego poprzestanę na tym, że opinie w internecie świadczą o tym, co ludzie myślą na jej temat. Może osoby odpowiedzialne za PR w PZU poczytają trochę i wyciągną z tego wnioski. Jeden tylko dlatego, że w ocenie zera dać nie można.

Madej / 2022-05-27
PZU to pasożyty. Płaciłem im przez kilka lat składki, a jak trafiłem do szpitala to nie dostałem ani grosza. Ani za pobyt, bo za krótko o jeden dzień, ani za operacje chirurgiczna pod pełna narkozą, ani za samą operacje. Nie była to skomplikowana operacja ale operacja i pod pełnym znieczuleniem czyli narkozą. Powinienem przynajmniej za to dostać jakieś pieniądze.

Charry / 2022-05-24
Nie ma w tej firmie czegoś takiego jak pomoc dla klienta patrzą tylko żeby wpłacić pieniądze a dalej człowiek zdany jest na siebie nie polecam bo jest to najdroższa firma ubezpieczeniowa w Polsce a zarazem firma która najbardziej kładzie blachę na klienta proszę zastanowić się kilka razy zanim ubezpieczyciel się w firmie PZU

Wojciech / 2022-05-24
Banda oszustów Ludzie trzymajcie się od nich z daleka Bo jeśli nie macie problemów finansowych a zwiążecie się z nimi umowami to na pewno problemy mieć będziecie firma to jakaś porażka myślą że są potentatem i mogą ludzi traktować jak psy jak pisałem wcześniej banda złodziei i jest wszystko w porządku Jeśli płaci się im pieniądze i nie ma żadnych problemów jakikolwiek problem jest druzgocący dla klienta bo sami doradcy i Sama firma jest nastawiona przeciwko klientowi i nic nie da się wkurzać nawet z rzeczoznawcą PZU który powinien według mnie sprzedawać lody a nie doradzać ludziom

Klient / 2022-05-24
Nie polecam. BANDA OSZUSTOW. Uszkodziłem auto najeżdżając na betonowy bloczek na drodze. Felga opona elementy zawieszenia i zderzak do wymiany. Z polisy AC wypłacono mi Zero ponieważ wykupiłem AC mini. PYTANIE DO WAS ZLODZIEJE PO JAKIEGO CH… TAK OSZUKUJECIE KLIENTÓW CO??????????? STRACILISCIE Następnego KLIENTA.

Andzia / 2022-05-24
Pracownicy chyba mają jakieś profity za wprowadzanie uposażonych w błąd w przypadku śmierci ubezpieczonego i uniemożliwianie wypłaty odszkodowania.

Wojtek / 2022-05-20
Dno i wodorosty. Korzystałem z Wojażera.Wszystko pięknie ładnie do puki się coś nie wydarzyło jak w moim przypadku.Poziom obsługi totalne dno 2miesiace nie mogę się doprosić o zwrot kosztów chociaż mająna to 30 dni.Beszczenie kłamią, kręcą..szkoda nerwów na pisanie reklamacji..teraz żądają dokumentacji medycznej szczegółowej rachunki na moje nazwisko już nie wystarczą. Ludzie którzy pracują na infolinii zero pojęcia..wyuczone regułki na pamięć bez możliwości samodzielnego myślenia. Nigdy więcej PZU pod żadną postacią

MR / 2022-05-18
Zmieniłem ubezpieczyciela OC dla auta, o czym poinformowałem PZU, lecz nie droga pisemną [tylko mailową] i otrzymałem taką odpowiedź:
Jeżeli posiadają Państwo zawarte ubezpieczenie OC w innym Towarzystwie Ubezpieczeń należało zastosować się do art. 28a tj.:

1.Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego w tym samym czasie jest ubezpieczony w dwóch lub więcej zakładach ubezpieczeń, przy czym co najmniej jedna z umów ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta w trybie art. 28 ust. 1, umowa zawarta w tym trybie może zostać przez niego wypowiedziana na piśmie.
2.W przypadku wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zgodnie z ust. 1, zakład ubezpieczeń może żądać zapłaty składki ubezpieczeniowej za okres, przez który ponosił odpowiedzialność.
wraz z informację, ze muszę zapłacić należną składkę, do czasu, kiedy nastąpiło wpłyniecie rozwiązania umowy z moim podpisem [które dosłałem w późniejszym terminie].
Chciałbym podkreślić, iż zakład ubezpieczeń MOŻE ZAŻĄDAĆ zapłaty, ale NIE MUSI…
Pomimo próby kontaktu i prośby o anulowanie, dostałem odpowiedź negatywną i informację, iż muszę zapłacić proporcjonalną składkę + NALEŻNE ODSETKI
Moja przygoda z PZU się kończy, zarówno jeśli chodzi o ubezpieczenia (zostało mi jeszcze OC dla innego pojazdu, które próbuję przenieść i ubezpieczenie domu – może uda się zrezygnować) i spółkę giełdową (sprzedałem akcje)
Brawo PZU! mistrzowie budowania relacji z wieloletnimi klientami !

Były klient / 2022-05-13
Firma to totalna porażka,ceny mają najwyższe a jakość usług na poziomie mniej niz miernym.Dopóki im się płaci i nic się nie dzieje jest dobrze ale jeśli pojawi się jakiś problem to klient jest zostawiony z nim sam.Pamiętam jak dawniej się mówiło ze PZU jest najdroższą firmą ubezpieczeniową ale za to nie ma z nimi problemów -no niestety są.Radze trzymać się z daleka od tej firmy jeśli chcą państwo uniknąć kłopotów jak nie teraz to w przyszłości.Specjalista do spraw obsługi klienta pan Tomasz Chmielecki powinien zmienić branżę bo do obsługi klienta raczej się nie nadaje zamiast pomagać klientowi wprost szkodzi

Maciej / 2022-05-13
Tygodniami nie da się załatwić prostej sprawy, którą broker ubezpieczeniowy załatwia w parę minut. Nie warto! To moloch, w którym podejście do klienta jest urągające!

Ania / 2022-05-08
Banda oszustów i złodziei. Najgorsza firma ubezpieczeniowa pod słońcem

Były klient / 2022-05-07
Najgorsza firma PZU. Miałam z nimi do czynienia i więcej nie chce mieć. Musiałam pisać do Pana Rzecznika bo chcieli mi wcisnąć pocztą 1000 zł i to dwa razy. JAK zadzwonił do mnie Pan z Warszawy był chamski, niemiły, bezczelny. Przez Pana Rzecznika udało mi się wyciągnąć 6700 zł. Później po otrzymaniu pieniędzy zrezygnowałam z dalszego płacenia . Nie chce mieć już nigdy więcej z nimi do czynienia !!! Nie polecam !!!

Izabela / 2022-04-28
witam i przestrzegam firma jaką jest PZU jest najgorszą z jaką miałem do czynienia .Pseudo fachowcy od wyceny szkody biorą kwoty części i robocizny z kosmosu,nie dogadywać się tylko ASO i samochód zastępczy .NIE POLECAM WRĘCZ PRZESTRZEGAM .Pięknie gadają jak składki płacisz i tyle w temacie

Polo / 2022-04-27
PZU to inny stan umysłu. Problem ze wszystkim…. Odradzam!

AnnaK / 2022-04-25
Firma jawnie wyłudza pieniądze. Krętacze i oszuści. Po przejściu do innej firmy kontrakt nie rozwiązany przez kilka miesięcy w celu wyłudzania pieniędzy. Brak pomocy i konkretnej informacji jak rozwiązać umowę, granie na zwłokę, wykorzystywanie kruczków prawnych i celowe nie udzielanie informacji. Bezczelni, niekompetentni pracownicy. Bardzo drogie ubezpieczenia.
Zgadzam się z poprzednikami, że tak nieuczciwe firmy powinny zniknąć.

Minikini / 2022-04-22
Musiałam wykupić OC w życiu prywatnym z rozszerzeniem zakresu ubezpieczenia o szkody powstałe w następstwie prac budowlano-montażowych lub remontowych niezbędnych do przystosowania lokalu do stanu użytkowania (lokal od miasta do remontu).
Została mi wciśnięta zwykłe OC bo agentka twierdziła, że nie ma czegoś takiego. W ofercie ubezpieczenie to zostało mi nie przyjęte. Dostałam numer do u niej agentki która ma wszystko załatwić i nie widzi żadnego problemu.
Teraz nie mogę rozszerzyc poprzedniej polisy tylko muszę ją wypowiedzieć i wykupić nową.
Nie można zrobić tego ani poprzez logowanie na moje PZU, ani telefonicznie. Tylko w placówce bądź mailowo.
Polecam omijać ten cyrk szerokim łukiem.

kojot / 2022-04-21
Ostrzegam przed podpisaniem polisy na usługi medyczne, z których praktycznie nie można skorzystać. Cały czas sami odwołują wizyty dzień przed wizytą. Człowiek czeka z niecierpliwością na wizytę, a dzień przed wizytą ją odwołują, bez podania przyczyny. Potem człowiek się denerwuje, aby jakoś udało się umówić na wizytę. Ten schemat się powtarza wielokrotnie, w moim przypadku od 6 miesięcy są takie problemy. Umawianie wizyt trwa dłużej niż podają w umowie, a jeżeli chcemy wybrać konkretnego lekarza (który ma podpisana umowę z PZU) to trwa to jeszcze dłużej. Wielokrotnie nie są w stanie umówić na wizytę, bo wizyta za pół roku, a potem nie pamiętają że mieli umówić na wizytę.
Bez sensu jest płacenie za polisę, gdzie nie można z niej skorzystać, pomijam fakt że przy okazji można nabawić się dodatkowo nerwicy na te umawianie wizyt. Dalekim łukiem od PZU usługi medyczne… Konsultant z PZU jak przyjedzie z ofertą do firmy, to wszystko tak ładnie mówi, ale to w praktyce się nie sprawdza.

Marzena / 2022-04-14
Ta firma to banda oszustów ! Nie odpowiadają za błędy oraz niekompetencje swoich agentów. Nigdy ubezpieczenia w tej firmie.

Aleksandra / 2022-04-13
to co piszá w uzasadnieniu odrzuconego ubezpieczenia to jest art zart, mi uzasadnili „sila wyzsza” ta firma to zart, nigdy nie skorzytam juz z ich uslug, opiekun sprawy nigdy nie odbiera telefonu i po 2 sygnalach przelacza na infolinie….dramat

Mlody90 / 2022-04-12
Nie polecam ubezpieczenia PZU . Place przez ponad 10 lata ubezpieczenie zdrowotne ,nigdy nie korzystałem z niego . Teraz gdy uznałem poważnego urazu kolana podczas upadku ,nie chcą wypłacić świadczeń , zasłaniając się tym ,że lekarz napisał w karcie ,że podczas wstawania ,a nie upadku nastąpił bul i to nie jest nagłe zdarzenie . A normalne ,że jak wstawałem to dopiero poczułem ból . Nie polecam firmy PZU

Piotr / 2022-04-12
Odradzam wszystkim, to złodzieje, nigdy w życiu nie kupię u was żadnego ubezpieczenia. Wolę przepłacić u innej firmy nawet ale z wami nie mieć już nic wspólnego.

Bogumiła / 2022-04-11
Bardzo nie polecam ubezpieczyciela. Do tej pory ubezpieczałem wszystko począwszy od ubezpieczenia w pracy, poprzez samochody jak i dom oraz gospodarstwo. W zeszłym i bieżącym roku doświadczyłam bardzo negatywnych doświadczeń ze strony ubezpieczyciela. W każdej jednej sprawie czy to zdrowie moje czy osób pracujacych w moim gospodarstwie nie uznali odszkodowania. Odpowiedzi udzielają faktycznie w ostatnich dniach. W ogólnych warunkach brak wqznyvh zapisów, które potem sa wykorzystane jako odmowa do uznania odszkodowania. Przestrzegam przed zawieraniem polis, szkoda kasy. Lepiej faktycznie jak ktoś wyżej napisał odkładać te pieniądze na własne konto niż futrowac te bandę oszustów i złodziei.W tym roku z nich rezygnuje.

xyz / 2022-04-08
zlodzieje nic wiecej, wyludzanie skladki po zakupie pojazdu od nowego jak i poprzedniego wlasciciela!!! omijaci szerokim LUKIEM !

Kazik / 2022-03-26
Kiedyś pomyślałem sobie że trzeba wspierać nasze Polskie firmy więc ubezpieczyłem wszystko w PZU.To nie jest już rzetelna firma okradli mnie z polisy wypłacili ochłapy .Pewnie dyrekcja i zarząd biorą kolosalna kasę więc muszą skądś na to mieć .Przeniosłem już prawie wszystko do innej firmy . Oczywiście będę dochodził moich praw na ile się da. Widać że pracują tam ludzie niekompetentni którzy doprowadza do ruiny to firmę .

Adek / 2022-03-25
Totalne dno.Okradli mnie z mojej polisy wypłacili psie pieniądze .Za złamanie kostki przyśrodkowej wypłacili mi 300 złotych a składka miesięczna wynosi 55zl .Przez te kilkanaście lat mogłem to sobie odkładać .Pozdrawiam całe Pzu.

Zbigniew / 2022-03-24
Złodzieje oszuści, krętacze, nie polecam odradzam trzymać się z daleka od tej firmy jeżeli nie chcecie swoich racji udowadniać w sądzie! Firmy tego pokroju powinny umrzeć śmiercią naturalną!

Klient / 2022-03-19
Jakość usług dno!!
Próbując zdobyć głupi numer konta bankowego do polisy człowiek jest odsyłany z kwitem do innego konsultanta. Trzech konsultantow każdy cię weryfikuje jak złodzieja po czym słyszysz od niekompetentnej osoby ( ludzi bez szkoły ) ze osoba się tym nie zajmuje i nastąpi przełączenie do kolejnego konsultanta, w tym przypadku już czwartego! Jest to żałosne ! Nie traktowałbym tej firmy poważnie. Przy najbliższej możliwości składam rezygnacje z takiej jakości usług. Dodam jeszcze jako klient ma się poczucie intruza!

Mundurowy / 2022-03-19
Grupa PZU powinna skupić się na ubezpieczeniach osób, które w swojej pracy nie wykonują żadnych ruchów ciałem. Proponuję by firma stała się ubezpieczycielem mimów. Jeżeli podważają protokół komisji BHP wydany przez służbę mundurowa i odmawiają wypłaty odszkodowania twierdząc że obowiązkowe zajęcia wychowania fizycznego to nie praca to proponuję przeszkolić kadry lub zrezygnować z propozycji ubezpieczania służb mundurowych.

Renata / 2022-03-17
Najgorsza firma z jaką miałam do czynienia ! Zostałam wrobiona przez konsultanta

Liki / 2022-03-16
Jak wam PZU niechce wypłacić odszkodowanie lub zaniza zawsze piszcie do Pana Rzecznika.
Ja tak zrobiłem i Pan Rzecznik wziął się za PZU ! Dostałem pieniądze.

Liki / 2022-03-16
Nie polecam najgorsza firma. Płaciłem polisę grupową od 18 do 52 lat. Kiedy zgłosiłem się po odszkodowanie jako osoba niepelnosprawna chciano mi wcisnąć 1000 zł na siłe dwa razy pocztą. Nie przyjąłem napisałem do Pana Rzecznika i Pan Rzecznik pomógł mi odzyskać odpowiednie odszkodowanie z czego się cieszę. Osoba dzwoniła do mnie z PZU z Warszawy była okropna, niemiła, cha…. w stosunku do mnie jako do osoby niepełnosprawnej. Po otrzymaniu odszkodowania zrezygnowałem z dalszego placenia polisy. Nie polecam, nie dajcie się naciągnąć na żadne polisy ! Najgorsza firma , biorą pieniądze a jak przyjdzie do realizacji polisy to są wielkie problemy, jeszcze chamsko się odzywają do człowieka.

Lerek / 2022-03-02
Banda zlodzieji i tyle, ludzie nie opalcajcie żadnych polis na zycie. Pzu to wielka skarbonka.

Piotr / 2022-02-27
Najgorsza ubezpieczalnia ,firma kant i oszust .. Zanizane odszkodowanie ,a co mało przyznaja 1300zl za 2 elementy uszkodzone jak nie przyjmiesz to ,nastepne pismo odmowa wyplacenia odszkodowania i bujaj sie …

Anita / 2022-02-26
Najgorsza ubezpieczenia nie polecam!!!
Powody niewypłacenia odszkodowania za szkodę są śmieszne i absurdalne .

zawiedzony / 2022-02-24
Domku letniskowym który był ubezpieczony od paru lat wiosną 2021 został zniszczony dach ( huragan i deszcz ), zauważyłem to we wrześniu 2021 i nie dostałem odszkodowania. Stwierdzi że to stara sprawa nie ma w umowie z PZU abym mieszkał non stop w domu letniskowym. Gdybym ubezpieczył tydzień przed zgłoszeniem sprawy, to rozumiem ale była kontynuacja od paru lat jakie ma znaczenie kiedy wiosna czy latem został zniszczony robią wszystko aby nie zapłacić. Głupie pytanie kiedy był konserwowany dach a dach był z otuliny, przy zakupie z mankietu budowanego ( bardzo Znanego ) nie było info jak konserwować dach z otuliny. Brak informacji Polskich Normach jak konserwować otulinę. Tyle lat płaciłem za tą kasę miałbym nowy dach od zera.

załamany / 2022-02-23
Stanowczo odradzam. Przez dwa lata ubezpieczałam w PZU samochód, potem udało mi się znaleźć korzystniejszą ofertę i przeniosłam się do innego towarzystwa ubezpieczeniowego. Korzystałam z usług multiagencji, mój agent na moich oczach wysłał wypowiedzenie umowy w terminie. Problemy zaczęły się od tego, że otrzymałam na piśmie wezwanie do zapłaty, zupełnie jakbym wcale nie wypowiedziała umowy i polisa została automatycznie przedłużona na kolejny rok. Zadzwoniłam na infolinię w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji, bardzo niemiły pracownik oznajmił mi, że oni żadnego wypowiedzenia nie otrzymali. Jakim cudem? Nie mam pojęcia. Po długiej i bardzo nieprzyjemnej rozmowie powiedział, że zajmą się wyjaśnieniem sprawy, przez kilka miesięcy miałam spokój, więc uznałam, że naprawili tę pomyłkę. I wtedy zaczęły się nękające telefony w sprawie windykacji, z ciekawości pobrałam ich aplikację i zobaczyłam, że w płatnościach nadal widnieje należność niecałego tysiąca złotych za polisę, z której zrezygnowałam. Słyszałam wcześniej, że w PZU panuje straszny chaos i takie sytuacje zdarzają się stosunkowo często, ale nie sądziłam, że będzie to aż tak problematyczne. Jestem w trakcie wyjaśniania tego bałaganu, ale już teraz mogę powiedzieć, że zdecydowanie nie polecam usług tej firmy.

Andrzej / 2022-02-22
Tragedia. Mili są tylko przy zawieraniu polisy a przy szkodzie niestety już tak nie jest. brak kontaktu ze strony PZU. Brak informacji o kolejnych krokach. zaniżanie sumy odszkodowania i kolejne moje odwołania nic nie dały. Oszukują Olę mogą, nie dotrzymują terminów żeby tylko nie wypłacać odszkodowań. Tragedia!!!. Nie polecam!

ID / 2022-02-19
Sprzedac produkt obiecuja gruszki na wierzbie, do likwidacji szkody odmawiaja, odmawiaja, potem jak ktos dymi to z łaska wypłacaja ledwo połowe kosztów usunięcia szkody. NIE POLECAM. zakończyłem z nimi wszelkie pokisy i poszłem do konkurencji. Przynajmniej jest taniej.

ma3876 / 2022-02-18
Banda złodziei ,opryskliwi aroganccy pracownicy. Człowiek opłaca składki 15 lat a przy wypadku (trwały uszczerbek na zdrowiu) wymyślają jakieś śmieszne błahe powody żeby nie wypłacić ani grosza.

Ja / 2022-02-10
Złodzieje oszukują tylko ludzi zaniżają odszkodowania! Wypłacają marne grosze! Śmiech na sali… Infolinia płatna 40inut 25 zł !! Z czego 30 minut muzyczka. Masakra

Zdzich / 2022-02-10
Pierwsze ubezpieczenie nowego auta w salonie w PZU. Po roku zmiana na inną firmę do której mam zaufanie. Dobrze że w trakcie podpisywania nowej umowy ajentka przypomniała że muszę wypowiedzieć umowę w PZU. Zrobiłem to, ale o jeden dzień za późno.
Wyobraźcie sobie że PZU chciało mnie obciążyć składką za cały rok ( miałem poświadczenie wypowiedzenia na piśmie ), po wielu wyjaśnieniach zapłaciłem za 1 dzień. Wysłałem pismo wyjaśniające i wydawało się żę koniec tematu.
I nagle po grubo ponad roku otrzymuję wezwanie sądowe do zapłaty ( sąd elektroniczny – tak się trudniej odwoływać i są nie sprawdza nic). Na szczęście kwota nie jest duża więc dla świętego spokoju zapłacę złodziejom ( chyba to słuszne określenie). Na pewno nie polecam PZU.

Wrzyszcz / 2022-02-02
BLANKIET PRZELEWU KTORY WPROWADZA W BLAD starsze osoby aby zaplacili wiecej niz tego co potrzebuja (po prostu sa 2 blankiety, ten drogi jest wypelnione, ten docelowy nie) WSTYD

Bożena / 2022-01-28
Witam. Miałam ubezpieczone auto OC i AC Optimum. Masakra przy likwidacji szkody z mojej winy i wypłacie odszkodowania. Na siłę robią szkodę całkowitą a potem zaniżają wartość rynkową auta i zawyżają cenę wraka. To dosłownie coś okropnego i w żaden sposób nie przypomina dawnego PZU. Infolinia płatna ponad 7 zł o czym nie mówią Na niej zawsze trudności żeby za jednym razem coś załatwić,kłamią i wprowadzają w błąd konsultanci to jest niedopuszczalne! Nigdy więcej z nimi nic wspólnego!

A.P. / 2022-01-28
Mam ubezpieczenie domu w pzu, chciałam przedłużyć umowę przez internet i zapłacić w sieci, niestety nie da się. Dzwoniłam na infolinię pzu, pani nic nie wie, podała warszawski numer, tam też pani potwierdziła niemożność i poradziła zmienić firmę, jeśli oczekuje takiej funkcjonalności, widocznie mam za duże wymagania. Technologia na poziomie króla Ćwieczka. Zdecydowanie omijać szerokim łukiem.

Wnerwiony Maciej / 2022-01-27
Likwidacja szkody z OC sprawcy, w tym wypadku PZU. Moje auto trafia do warsztatu, przysługuje mi auto zastępcze. Najpierw pani na infolinii proponuje 200 złotych za odstąpienie od wynajmu, potem proponuje auto niższego segmentu od razu, nie godzę się. Dostaję w efekcie Opla Astrę w manualu za BMW 3. OK. Po 3 dniach kiedy mam przedłużyć najem, ponieważ moje auto ciągle w warsztacie, okazuje się, że PZU nie przyznaje mi auta na dłuższy okres ponieważ serwis (autoryzowany) nie jest na ich liście i nie wpłynęła do nich dyspozycja zamówienia dodatkowych części przez serwis. Muszę oddać auto po 3 dniach i zostaję bez auta. Brawo PZU, na pewno będę omijał szerokim łukiem.

nikt / 2022-01-22
Płacę nie małe składki. Firma już dwa razy odmówiła mi odszkodowania za trwały uszczerbek na zdrowiu, zawsze był coś nie tak. Nie polecam.

Mateusz / 2022-01-18
Wiadomość dla kierownictwa PZU jestem wrogiem alkoholu i narkotyków ale po sytuacji w sklepie jak padłem na podłogę i dostałem padaczki pomimo potwierdzenia u mnie tej choroby uznano mnie za alkoholika i ćpuna przez PZU pomimo że nie wykryto u mnie alkoholu ale jestem wkurzony nie wiem czy nie pozwać PZU o pomówienie iż miał bym być dla was alkoholikiem pisałem odwołanie i nic nie dało odpowiedź ta sama nie przysługują się dla mnie pieniądze za pobyt w szpitalu dlatego nie polecam ubezpieczenia w PZU

Elżbieta / 2022-01-17
jest to firma która bezwzględnie nie wypłaca żadnych odszkodowań , jesteśmy w szoku moja matka przez ok. 30 lat opłaca składki , po upadku w autobusie mająca 82 lata i leczeniu się około 3 tygodni 4 wizyty u specjalistów , rzecznik PZU odmówił wypłaty odszkodowania bo stwierdził że nie miała uszczerbku na zdrowiu , a to że przez 2 tygodnie chodziła z bólem głowy i zawrotami głowy , wylew i pęknięcie naczynia oczodołu , przez tydzień nie wychodziła z domu , hańba dla tej firmy , i wszystkich pracowników , pani z punktu w Jeleniej Górze ul. Solna powiedziała żeby przyniosła zaświadczenie od chirurga o bliżnie po uderzeniu . Parodia , Dostała odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej MZK Jelenia Góra Hestia która jej przyznała odszkodowanie i zachowali się porządnie i uczciwie .
Do meritum nie ubezpieczajcie się w tej firmie bo szkoda pieniędzy .

RYSZARD / 2022-01-16
Oszukańcza Firma PZU w której ubezpieczenie na Życie opłacałem regularnie od 1980 r. a w ostatnim czasie od 8 miesięcy nawet dublowałem swoją kontynuację Indywidualnego w nowej pracy, jednak po tym zdarzeniu które cytuję w opisie odradzam Ubezpieczenia w tej Firmie
,,Od dłuższego czasu odczuwałem ból w nodze lewej w związku z leczeniem się na zakrzepicę poszczepienną i bólami kostno-stawowymi w okolicy stawu kolanowego i skokowego, ból o zmiennym nasileniu odczuwałem od 25 marca tj. od dnia szczepienia przeciw COVID-19 i z tego powodu byłem leczony ambulatoryjnie, jednak żadne badania i diagnozy lekarskie nie rozpoznawały żadnych objawów złamania zmęczeniowego i z tego powodu nadal pracowałem pomimo bólu. W dniu 10 lipca 2021 r. uległem poślizgnięciu się na schodach klatki schodowej do mieszkania w wyniku, czego noga lewa spadła mi na niższy stopień mocno uderzając pod ciężarem ciała o ten stopień. W wyniku tego zdarzenia z powrotem zacząłem odczuwać ponownie ból w tej samej lewej nodze, jednak ból ten był podobny do wcześniej odczuwalnych i nadal umożliwiał mi chodzenia. Z tego powodu zdecydowałem, że nie wymagam interwencji lekarskiej, dodatkowo była to sobota i dlatego nie zgłosiłem się na pogotowie.
Ponieważ w nocy dnia następnego 11.07.2021 r. ból zaczął się nasilać, dlatego dnia następnego rano tj. 12.07.2021 r. zgłosiłem się na SOR Szpitala Powiatowego w Nisku.
Przy wstępnym badaniu lekarskim, zapytany o przyczynę urazu podałem alternatywnie dwie przyczyny, czyli to poślizgnięcie się w dniu 10 lipiec 2021 oraz uderzeniem z przed 9 lat stemplem na budowie w okolice stawu skokowego.
Drugą datę i powód podałem, ponieważ nie sądziłem, że poślizgnięcie mogło być przyczyną takiego bólu a po uderzeniu stemplem z przed 9 lat również nie mogłem chodzić jednak wtedy nie zgłaszałem się do lekarza z powodu braku ubezpieczenia w ZUS po powrocie z zagranicy, jednak w tym okresie opłacałem składki PZU Życie.
Na Izbie Przyjęć SOR Lekarz przyjmujący wpisał bardziej prawdopodobną przyczynę urazu jako podstawową po czym wykonano badania i udzielono mi doraźnej pomocy oraz wystawiono mi skierowano na oddział ortopedyczny szpitala.
Ponieważ w dalszym ciągu mogłem się samodzielnie poruszać i nie byłem przygotowany na poddanie się leczeniu szpitalnemu w tym dniu, postanowiłem się zgłosić do szpitala w dniu następnym tj. 13.07.2021 r., co też uczyniłem a udokumentowałem to kopią złożonych Zaświadczeń,, koniec wyjaśnień.
Stanowczo odradzam ubezpieczenia w PZU Życie chyba że chcecie dochodzić sądownie jak w wyroku Sygn. akt: I C 353/16 innej osoby

anna / 2022-01-12
To jest raczej parodia. Lokal na Chmielnej 71 ponad stan, ale już nieporozumienia związane z brakiem poinformowania przez infolinie norma. Najpierw okazało się że za badania labolatoryjne musiałam dodatkowo zapłacić 120 zł, bo mój podstawowy pakiet tego nie uwzględniał, a potem że zupełnie inaczej powinna się do nich przygotować, a dzwoniłam na infolinię m. in. po to żeby mi powiedzieli …
Wyniki nie pojawiały się więc dzwonię do nich po dwóch tyg. i okazuje się że one się na moim profilu nigdy nie pojawią. Mam dzwonić i się dowiadywać… Po kilku dniach w końcu mi potwierdzono, ale mam sobie pobrać z kolejnej strony diagnostycznej, najpierw podano niewłaściwy kod, potem nie dało się pobrać …
Nie polecam, nie dorośli do cywilizacji i technologii, a chcą na bogato.

PZU najbardziej agresywną firmą w stosunku do ubezpieczonych

2021

Łukasz / 2021-12-17
Jednym słowem TRAGEDIA. Totalne nieporozumienie. Infolinia i obsługa klienta, oraz załatwianie spraw poprzez konsultantów to jawna kpina i żenada !

Zenek / 2021-12-09
Ubezpieczenie mieszkania.
Mój agent namówił mnie na dość drogą ale kozacka polisę bo podobno od wszystkiego. Dobrze że w 1 roku coś się wydarzyło bo inaczej nie dowiedział bym się jakie to złodzieje. Przez wichure miałem wiele strat. Straty wycenione na 7tys zł a oni po swojemu wycenili na 1600zl nie biorąc kilku zdarzeń pod uwagę, gdzie zakres polisy był tak kozacki i drogi że odszkodowanie należało się nawet za umyślne uszkodzenia.
NIGDY WIĘCEJ pzu. ODRADZAM WSZYSTKIM!!!

Lidia / 2021-12-09
ZDECYDOWANIE ODRADZAM, OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM OSZUSTA UBEZPIECZENIOWEGO PZU!!! NIE OTRZYMAŁĘM ODSZKODOWANIA MIMO POTWIERDZONEGO TRWAŁEGO USZCZERBKU NA ZDROWIU I DOZNANEGO URAZU PODCZAS WYPADKU PRZY PRACY.
PZU jest zwykłym oszustem i naciągaczem.
Gdy przychodzi do wypłaty odszkodowania, „cymbał orzecznikowski” nazywający się lekarzem, wydał opinię o braku urazu, podczas gdy wszystkie inne dokumenty i lekarze specjaliście orzekają zgodnie, że doznałem trwałego urazu podczas wypadku przy pracy.

molahonkey / 2021-12-08
Od Marca 2021 próbuję załatwić sprawę z Wypłatą transferową PPK i PZU to najgorszy sort z jakim mi przyszło się zmierzyć w tej kwestii. Pracownicy Infolini są niewykwalifikowani, rozmowy wyglądają jakby moim rozmówcą byli ludzie z ulicy lub ze stopniami niepełnosprawności umysłowej. Nie wiem kogo PZU zatrudnia do obsługi klienta w tym dziale, ale to najgorsza Infolinia z jaką przyszło mi się zmierzyć. Niestety tak prosta sprawa jak wypłata transferowa to wielka batalia wojenna. Wszystko musi być na papierze (aktualizacja numeru telefonu, aktualizacja adresu korespondencyjnego), co jest skandaliczne – MAMY XXI WIEK!!!! Na listy czeka się długimi tygodniami, a pracownicy infolini udzielają nieprawdziwych informacji. Już kolejna osoba z kolei nie umiała mi udzielić konkretnej i rzetelnej informacji, była rozkojarzona, mamrotała coś pod nosem i od wstępu była zirytowana, że musi odebrać telefon. PORAŻKA!!!!!

Robert / 2021-12-07
Po pobycie w szpitalu rechabilitacyjnym złożyłem wniosek o wypłacenie świadczenia.Oczywiście tego samego dnia decyzja odmowna.Powód kolejna rechabilitacja , gdzie tylko raz byłem.Pani nie spojrzała nawet w dokumętację szpitalą tylko odrazu odmowa wypłaty świadczenia.Kogo oni tam zatrudniają?

Aaaa / 2021-11-30
Ech, po 14 latach płacenia składek przydarzył mi się pierwszy wypadek. I dostałem odmowę wypłaty świadczenia. Uciekam do innej firmy i ZDECYDOWANIE ODRADZAM. Aż dziw, że jeszcze ktoś chxe im dawać pieniądze…

Andrzej / 2021-11-30
Infolinia to jakaś kpina, menu tak zawiłe, że najprostsza czynność zajmuje ok 20 min a koszt połączenia 12-15 zł
Lekarze orzecznicy to chyba z innej planety przylecieli bo 1h 40min na stole operacyjnym leżałem a oni stwierdzili że nie będzie wypłaty za operację.
Ceny ofert wysokie nie adekwatne do problemów z odszkodowanie
Strona internetowa nastawiona na wciśnięcie produktu a jak potrzeba coś znaleźć że świadczeń to dramat

Enka / 2021-11-23
Zdecydowanie odradzam jakiekolwiek relacje z tą firmą! Już drugi raz mam nieprzyjemność likwidować szkodę wyrządzoną przez klienta PZU i po raz drugi ktoś naciąga mnie na pokrycie kosztów tej likwidacji. Następnym razem jeśli sprawca wypadku/stłuczki pokaże mi polisę PZU, to od razu pójdę po odszkodowanie do sądu, żeby nie tracić znów pieniędzy i nerwów.

MIchał / 2021-11-23
Jestem prawnikiem, zajmuję się dochodzeniem odszkodowań. W mojej ocenie, od kilku lat PZU jest najgorszym zakładem ubezpieczeń. Nie dość, że składki są jednymi z najwyższych na rynku, to jeszcze w każdej sprawie PZU robi problemy poszkodowanym. Pomijam już, iż w kalkulacjach naprawczych PZU stosuje stawkę 55 zł. netto za 1rbg, gdzie minimalna stawka to ok. 110 zł. netto… Nawet pisma adresują jakoś tak bez szacunku 🙁 Coś się stało z tą firmą, bo jeszcze kilka lat temu była w miarę. Aktualnie polecam rezygnować z ich usług.

Daniel P / 2021-11-04
Proszę uważać na niekompetentnych konsultantów telefonicznych i ten złudnie wyglądający ale bardzo niespójny system informatyczny.
Właśnie się dowiedziałem że mam dwie policy na ten sam adres, w tym jedna to zaległa rata z umowy zawartej na dwa lata. Ogólnie chciałem wpłacić ratę i przedłużyć polisę a skończyłem z dwiema polisami i groźbą windykacji.

edek / 2021-10-28
Opcja all risk przy ubezpieczeniu domu – wg agenta wszystko obejmująca. niestety masę nielogicznych wyłączeń odpowiedzialności. Składka bardzo wysoka. NIE POLECAM!

Agata / 2021-10-27
Utrudniony kontakt z opiekunem szkody, o ponad połowę zaniżona wartość szkody. Co innego mówią co innego robią, nie da sie dogadać. Obiecywali auto zastępcze do czasu naprawy, trzeba było codziennie dzwonić żeby przedłużył o jeden dzień po godzine na linii aż w końcu bez uzasadnienia zabrali. Jednym słowem czeski film. Nie polecam z całego serca i nikomu nie życzę by musiał się z nimi użerać

Ola. / 2021-10-17
Od 15 lat płacimy składki w PZU. Mieliśmy pierwszą, poważna awarię w domu i dostaliśmy grosze, które nawet nie pokryja 1/10 szkód. Nie warto.

Michał / 2021-10-01
Witam jestem w PZU od 2012 roku i od zawsze płacę wysokie składki razy 2 a nawet 3 niż u innych ubezpieczycieli, zawsze myślałem że jestem Dobrze ubezpieczony w razie jak mi się coś wydarzy aż do dziś…. Dodam tylko że mam wykupione 'ZK’
Jestem po upadku z rusztowania złamałem wyrostek poprzeczny kręgosłupa w odcinku L1L2L3 Jestem 2 miesiąc na zwolnieniu lekarskim i pewnie bede też i 3 miesiac aż się zrośnie. A dziś dostałem decyzję o ODMOWIE WYPŁACENIA świadczenia bo zakres ubezpieczenia nie obejmuje tego typu złamania kości.
Żenada!.. Brak słów!!!! Będę zrywał umowę..

Karolina / 2021-09-17
Najgorsza firma ubezpieczeniowa. Pracownicy niekompetentni i nieprofesjonalni. Dwukrotnie odrzucono zalanie domu spowodowane opadami, gdyż nie stwierdzono śladów zalania. Ściany wilgotne, na listwach plesn, ale śladów nie stwierdzono. Zmuszona byłam ubezpieczyć dom w PZU w związku z umowa kredytowa, ale po ostatnich doświadczeniach, przekłamaniach w dokumentacji kończymy współpracę. Dodam tylko, ze wszystkie domy w okolicy zostały zalane a jedynie nasz ubezpieczyciel zakwestionował roszczenie. Żenada i złodziejstwo, inaczej tego nazwać nie można.

KATZRAYNA / 2021-09-03
Ubezpieczenie PZU do PGE assistance , FATALNA JAKOŚĆ, wezwany fachowiec okazał sie oszustem i naciagaczem. wycenil usługe na 600 zł, tj ubezpieczenie pokrywa do 500 zł, Chcialam zmienić fachowaca, nie bylo takiej możliowści. Wezwalam elektryka prywatnie – powiedzial 150 zł za naprawienie – puszczenie kabla nowego od tablicy do kontaku, nowy elektryk przyszedł, zauwalył , że tylko przepalila się kosztka i ja zmienił – finalnie zaplacilam 70 zł. reklamacja okazala się nieskuteczna. Liczenie max stawki to oszukiwanie nie tylko klientow, ale i naciaganie na koszty ubezpieczyciela. Tylko Pani pytala to rezyguje pani czy ten pan ma to naprawic z doplata? Nie ma podstaw podwazac kompetencji fachowca.PZU NIE BIERZE ODPWOIEDZIALNOSCI ZA WYSYLANE OSOBY, WYSLALI FACHOWCA ZROBILI SWOJE I UMYWAJA RECE

maciej / 2021-08-26
Bardzo zaniżają odszkodowanie, utrudniony kontakt

Rafał / 2021-08-24
Zadzwoniłem o 15:31 na infolinię z zamiarem uzyskania prostej informacji. Liczyłem, że w dwie minuty wszystkiego się dowiem jak to u normalnego usługodawcy,zamiast tego przez ponad 40 minut nikt nie odebrał a ja mam plus 30 pln do rachunku za połączenie na numer premium. Zgaduję tylko, że już dawno wszyscy poszli do domu. Państwowa firma i takie same standardy obsługi- zadne. Napisałem skargę, jestem ciekaw odpowiedzi. Nie polecam, nie pozdrawiam.

Ania / 2021-08-18
Omijać szerokim łukiem…tato przez ponad 20 lat opłacał indywidualne składkę,po jego śmierci okazało się,że rodzina nie otrzyma złotówki,zasłaniają się przepisami,kruczkami prawnymi.Gdyby tato składał pieniądze na konto,bądź trzymał w „skarpecie”rodzina mialababy pieniądze na pomnik i inne wydatki związane z pogrzebem,a tak pieniadze trafiły w ręce prezesów, kierowników i innych,jak można ak zerować na biednych ludziach!

Marek / 2021-08-17
Opiekun sprawy Pan Robert Staniec wyjeżdża na urlop zostawiając sprawe bez dokonczenia pomimo faktu ze otrzymuje od poszkodowanego droga mailowa kazdy dokument. Nie przekazuje informacji kto Go zastepuje i opoznia przyjecie odpowiedzialnosci. Dodam ze auto stoi naprawione w warsztacie od ponad 2 miesiecy ! Kto zwroci w tym wypadku za amortyzacje ? Firma beznadziejna , kontakt przez platforme jest tylko od klienta lub poszkodowanego. Ludzie pracujacy na infolinii sa niedoinformowani. Czesto wprowadzaja w blad i kaza robic cos co jest niezgodne z procedurami. Jedyna sluszna kwestia wzgledem tego Towarzystwa to chyba proces sadowy z powodztwa cywilnego niestety.

123qwerty / 2021-08-12
ludzie na infolinii bardzo niemili. nic się nie dowiedziałam. baba z łaską mi odpowiadała na pytania

Joanna / 2021-07-28
Mąż w pracy złamał nos,wchodząc w nieoklejone nowe szklane drzwi,opis lekarza dla Polskich Złodziei Ubezpieczeń,nie zrobił wrażenia. Jak najbardziej odwoływaliśmy się,odmownie.Człowiek kupuje ubezpieczenie w zasadzie po co..na wypadek..czego.Najlepsze jest to że koleżanka pracująca w ubezpieczeniach stwierdziła że to niemożliwe, że PZU za tak oczywisty uszczerbek nie wypłaciła odszkodowania.Omijajcie szerokim łukiem.

hakob / 2021-07-21
Lekcewazenie klienta opieszałe dzialanie zanizanie odszkodowania

Malgorzata / 2021-07-08
Żaden z pracowników nie przedstawił mojej mamie podstawowego zakresu ubezpieczenia tj. Od zawału i udaru, pomimo że co roku podwyzszala sumę gwaranxyjna i oczywiście miesięczna składkę. Mając 74 lata w zakresie ubezpieczenia ma poronienie, osieroxenie dziecka, ale nie ma ubezpueczenia od zawału i udaru.czyzby brak profesjonalizmu pracowników, a może celowe zarabianie.. Masakra

Ela / 2021-06-28
Lichwiarska firma , zero informacji o następnych krokach . Komunikacja na poziomie zero . Nigdy więcej tam nie ubezpiecze. Brak kontaktu z klientem a potem sami naliczają sobie odsetki. Szczerze odradzam. Najgorsza firma ubezpieczeniowa

zib / 2021-06-25
infolinia kompletne dno nie zwracaja pieniedzy za nadplate oc imeile odpisuje automat bo ciagle dostaje te same

Joanna / 2021-06-15
Dwa dni czekam na umówienie wizyty. Choć wykonałam przynajmniej 10 telefonów do infolinii, zdegustowana tym, że nic się nie dziej z moim zgłoszeniem. Pan mi odpowiedział: „w regulaminie nic nic nie ma na temat tego, że musimy umówić wizytę”. Już jutro wypowiadam umowę dla wszystkich moich pracowników, których zatrudniam i im opłacam ubezpieczenie.

Wioletta / 2021-06-10
Obsługa na infolinii zdrowia jest coraz gorsza i niegrzeczna do pacjentów

Piotr P / 2021-04-07
30.03 zmarła mi Mama z powodu Covidu mogłem dopiero 02,04 zacząć załatwiać formalności tegoż 2 zgłosiłem „szkodę” do PZU dziś to jest 07,04 beztroska panienka z infolinii poinformowała mnie że pomimo jakikolwiek braków formalnych sprawa nie jest załatwiona na moją uwagę że nie chodzi o odszkodowanie za złamaną rękę tylko o śmierć i pieniądze na pochówek stwierdziła równie beztrosko że mają na to 30 dni ŻENADA ?!? to chyba mało… PRZESTRZEGAJCIE PRZED TYM CZYMŚ ZWANYM PZU dinozaury dawno wymarły i takie firmy jak im podobne powinny też odejść wraz z komunizmem Ostrzegajcie wszystkich i reklamujcie PZU

Xyz / 2021-03-22
Nie polecam. Szkoda z oc sprawcy. Sprawca ubezpieczony w pzu.
Przyjęcie zgłoszenia w porządku, później przysłany kosztorys, oczywiście zaniżony, użyte części zamienne bo podobno ogólny stan auta na to pozwala, ciekawe skąd pan rzeczoznawca to wie, skoro „oględziny” były na podstawie zdjęć uszkodzeń, które wysłałam mailem, bo przez pandemie rzeczoznawca nie przychodzi osobiście.
Od wysłania kosztorysu mijają już dwa tygodnie, a opiekun sprawy po moim pytaniu na jakim etapie jest likwidacja, odpowiedział- mamy 30 dni na rozpatrzenie zgłoszenia.
Kiedyś w innej ubezpieczalni po szkodzie z oc sprawcy pieniądze miałam na koncie na następny dzień od wysłania kosztorysu.
Straszna opieszałość pzu.

JERZY / 2021-03-15
OSZUŚCI – PODCZAS LIKWIDACJI SZKÓD ZAWYŻAJĄ WARTOŚCI USZKODZEŃ A ZANIŻAJĄ WARTOŚCI POJAZDÓW PRZED SZKODĄ ABY WYSZŁA SZKODA CAŁKOWITA.

Agnieszka / 2021-03-11
Posiadam polisę Wojażer ktora była ważna na rok czasu. Płatność rozłożona była na 4 raty. 1 ratę opłaciłam od razu przy ubezpieczeniu zaś 3 pozostałe nie opłaciłam ponieważ za granicą podjęłam pracę na umowę o pracę, gdzie posiadałam wszystkie ubezpieczenia. Rok czasu żaden pracownik się ze mną nie kontaktował w sprawie platnosci polisy więc uznałam że skoro jest to dobrowolne ubezpieczenie będzie wystornowanie składki. Polisa była do 23.12.2020. 2 dni temu ktoś się obudził i dzwonią mi z windykacji że składkę należy opłacić bo inaczej sprawa trafi do komornika. Tylko dlaczego skoro i tak bym z tego nie korzystała bo posiadam ubezpieczenia za granicą w zagranicznej kasie chorych? Wojażer jest ubezpieczeniem dobrowolnym nie obowiazkowym.

TOMASZ / 2021-03-11
Pracownicy PZU są niekompetentni. Każą mi zapłacić za Wojażer który i tak nie był korzystany bo w miedzyczasie podjąłem pracę za granicą i miałem ubezpieczenia w Niemczech. Polisa już dawno wygasła a oni wczoraj mi dzwonią że jak nie zaplacę to sprawę oddadzą do komornika. Ja jestem po 2 zawałach jednocześnie i dalsze leczenie mam na terenie Niemiec. Również w Niemczech miesiąc leżałem w szpitalu i żadnych roszczeń nie zadałem do PZU SA. Dlaczego teraz muszę płacić jeszcze 3 pozostałe raty z odsetkami skoro i tak bym nie korzystał z tego ubezpieczenia?

Pawel / 2021-03-09
PZU Dom nie wykupujcie tego ubezpieczenia strata kasy, odszkodowania i tak nie dostaniecie

Janek / 2021-02-23
Nie polecam, oszuści, każdy konsultant mówi co innego, jeden akceptuje, drugi anuluje, kłamią i mataczą. MASAKRA !

Jam / 2021-02-12
Tragedia, niekompetencja , marnotrawstwo, drożyzna ………
Za uszkodzonego Jeepa z oc sprawcy zaproponowali 4tys. gdzie sama felga z oponą kosztuje ok 5,5 tyś. W końcu za naprawę zapłacili 22000 plus auto zastępcze 33000 razem 53 tyś.

Magdalena / 2021-01-21
Żenada robienie pod góre klientom, straty na kontach. Omijać szerokim łukiem

przedsiebiorca / 2021-01-21
firma PZU oszukuje klientów !! WIELOKROTNIE na życzenie idea Getin banku zawyża to samo obezpieczenie o 2000 zł ponad czyli zmowa zeby wyciagać pieniadze a w kwestii ubezpieczenia grupowego nie da sie tego rozwiazać ciagle sami sobie przedłuzaja okres ubezpieczenia ian naliczają ciągle nowe kolejne koszty dramat totalny trzeci przykład oddana cesja leasingu na innego klienta pól roku temu a i tak naliczają ubezpieczenie na poprzedniego wlasciciela pomimo ze przejmujacy klient ubezpieczył sobie w innym towarzystwie na co miał zgode leasingu

Alex / 2021-01-15
Oszustwo klienta to główne motto tej firmy, koszty zaniżają na naprawę z oc sprawcy , nie można wybrać swojego warsztatu o obcinają koszty o rzekomy upust na części w wysokości 40% ciekawy który warsztat ma taki upust w serwisie chyba żaden nawet serwis nie takiego narzutu na części , musisz wybrać ich albo dopłacasz z własnej kieszeni , myślisz że jak oddasz do ich warsztatu czy serwisu to naprawią ci na częściach oryginalnych to jesteś w błędzie wstawiane są zamienniki nazywane częściami alternatywnymi Mają obowiązek zwrócić za holowanie to zwracają tylko część twierdząc że należy się tylko zwrot w jedną stronę po prostu laweta ma się teleportować na miejsce zdarzenia

Piotr / 2021-01-05
Omijajcie PZU z daleka. Szkoda z OC sprawcy.
Naprawa wyceniona na 2800 w stacji naprawczej PZU i tam miała zostać wykonana.A tu niespodzianka na koncie-wpłata 600zł i żadnej naprawy

gOSIA / 2021-01-04
Nie polecam. W urzedzie czeka na mnie dowód…
…rejestracyjny do odebrania po zakupie auta, a w PZU robią mi problemy by przepisać OC poprzedniego wlasciciela na siebie. Wysłałam im mailem fakture zakupową, wyraziłam chęć dokupienia NNW i nic. Informacje przez telefon- nic nie mogą, trzeba czekac itd. Ani w jedna ani w drugą. Przy kolejnym telefonie okazało sie ze chcieli mi wcisnąć brak maila, mimo , że mialam autromatyczne potwierdzenie dostarczenia, więc probowali stwierdzic ze nie doszla faktura, a potem ze na fakturze nie ma REGONU bo do przepisania jest potrzebny Regon!!! no pierwsze slysze!! ubezpieczylam w swoim zyciu wiele aut firmowych i osobowych i bzdury wiekszej nie slyszalam. Poprostu wyludzają dane i nic nie robią. NIGDY wiecej PZU nawet jesli beda tansi. Szkoda nerwow. Radzę naprawde sie przyjrzec ich praktykom UOKiK. Wyglada na to, że tu wyłudzalnia danych osobowych

PZU opinie o zarobkach zarządu na które zrzucają się klienci ubezpieczyciela

2020

kaba / 2020-12-31
Utrudniają, zaniżają, oszukują, te odszkodowanie to pic na wodę. Wartość wraku zaniżona i pomogą mi zabierając wrak, sami sprzedadzą trzy razy drożej. Wartość przed wypadkiem zaniżona i z błędnie uwzględnionym przebiegiem. Ktoś to wyceniał po zdjęciach i na dodatek jest z PZU – piękny obiektywizm. Nie polecam. Nigdy więcej PZU.

Danuta / 2020-12-30
po kilkudziesięciu latach ubezpieczenia pracowniczego grupowego – po przejściu na emeryturę chciałam kontynuować ubezpieczenie indywidualne. Składka 4 razy wyższa, świadczenia dużo niższe i zażądano wielu dokumentów dotyczących stanu zdrowia. Przez miesiąc nie rozpoznano wniosku – przepadła mi możliwość kontynuacji ubezpieczenia.

Jaga / 2020-12-24
Ubezpieczenie posmiertne to sciema! Wlasnie niedawno odeszla moja Mama – 96 lat. Prawie cale zycie wplacala do PZU niewielkie kwoty zeby odciazyc jedyna corke- mnie- podczas pogrzebu. Wlasnie dostalem odmowe z PZU, stwierzajaca ze firma nic nie wyplaci poniewaz uposazonym tego ubezpieczenia jest niezyjacy od 1987 roku maz Babaci. Babcia nigdy tego nie zmienila- nie dostala zadnej korepondecji a ja jako jedyna corka nie mam prawa do tych pieniedzy! Nie jestem ekspertka prawa ale dla mnie to wyglada jak zlodziejstwo- uwazajcie na najmniejsze szczegolu z nimi! Nie mozna ufac!

aaa / 2020-12-18
Oszuści i naciągacze !!! Szkoda z OC sprawcy. Warsztat naprawe wycenił na ponad 3500 zł, oni proponują troche ponad 900. Po wybraniu naprawy bezgotówkowej chcą wcisnąć nienależna amortyzację, tak że do naprawy mam dopłacić Ponad 700 zł. OMIJAĆ Z DALEKA !!! Nie przyznają samochodu zastępczego ani nie chcą podać podstawy prawnej odmowy.

Zbi / 2020-12-08
Żenada Wielka wielka kampania że pomagają ratownikom medycznym dali 1% i napisali ze więcej dać nie mogą a ktoś inny dostał 3 % na to samo żenada on oceniają uczerbek po nazwisku nie po dokumentach

Jola / 2020-11-02
Portal „Moje PZU’ do doopy. Nie działa nic, nie można umówić wizyty, ponieważ nie ożna dokonac wyboru lekarza. Można klikać do woli , a i tak nic z tego! Ktoś, kto tworzył tą platformę to jakiś nieuk, jedno wielkie nieporozumienie. Co do konsultantów PZu, to bardzo mili i życzliwi ludzie. Szybko przekazują informacje i umawiają wizyty, Platforma internetowa PZu to porażka!

gudii / 2020-10-06
Postanowiłem poznać ofertę największego ubezpieczyciela. Chciałem skorzystać z ubezpieczenia domu i NNW w życiu prywatnym. Wszystko za pośrednictwem kontaktu telefonicznego na infolinii PZU. Po wysłuchaniu oferty chciałem wszystko przemyśleć i umówiłem się na kontakt telefoniczny z konsultantem. Konsultant nie oddzwonił więc postanowiłem sam zadzwonić. Zapytałem o konsultanta z którym chciałem rozmawiać i uzyskałem odpowiedź, że jest na urlopie na żądanie. Zachęcony postanowiłem kontynuować rozmowę z konsultantem, który odebrał połączenie. Oczywiście poinformował mnie, że słabą ofertę otrzymałem i że on da mi lepszą. Otrzymałem nie co droższą ofertę niż u konkurencji w związku z ubezpieczeniem domu. Natomiast odnośnie ubezpieczenia NNW zupełnie nie tą ofertę jaką chciałem jak się po czasie okazało. Nie podpisałem żadnej umowy tylko umowa została zawarta przez telefon. Nauczony doświadczeniem i poszanowaniem klienta przez inne firmy ubezpieczeniowe postanowiłem, że nie chcę takiego ubezpieczenia z którego jestem niezadowolony i nie opłaciłem składki. U innych ubezpieczycieli jeśli się rozmyślisz po podpisaniu umowy i nie opłacisz pierwszej składki to umowa wygasa- tak jest np. w Compensie czy Nationale Nederlanden. Nikt od Ciebie nic nie chce bo rozumie, że nic na siłę i szanuje klienta, ponieważ zależy tym firmom nie głównie na zysku, ale na tym, aby klient wiedział co kupuje i był zadowolony. PZU zachowuje się jak by było firmą mało znaną, firmą Krzak i aby tylko zarobić i pozyskać jak najwięcej pieniędzy, a Klient się dla nich nie liczy. Bazują na nieuczciwości i niewiedzy klientów. Zadzwonili do mnie z działu windykacji PZU to powiedziałem, że takie postępowanie jest nieuczciwe i od razu wpisali mnie do rejestru dłużników oraz przekazali sprawę do Firmy windykacyjnej Kaczmarski z prośbą o pomoc w uzyskaniu zapłaty za ubezpieczenie. Wiem, że można odstąpić w ciągu 14 dni od umowy zawieranej na odległość, ale nie miałem głowy do tego ponieważ choruję i wyszły dodatkowo inne sprawy. Nie spodziewałem się tak nieuczciwego podejścia z ich strony, gdyż jest to znana firma i duża oraz miałem przykłady z innych firm ubezpieczeniowych. Napisałem reklamację do PZU to jej dobrze nie przeczytali. W reklamacji napisałem, żeby anulowali umowy oraz co o tym myślę i przebieg sytuacji. To odpisali, że nie znajdują podstaw do uznania reklamacji za zasadną i że mogę w każdej chwili rozwiązać umowę, lecz nic nie napisali że rozwiązują tak jak prosiłem w reklamacji. Oczywiście mam zapłacić za czas ubezpieczenia do kiedy będą trwały umowy. Wiadomo, że przy tego typu transakcji przez telefon, człowiek nie jest w stanie wszystkiego zapamiętać i wierzy w to co mówi konsultant. Uczciwa firma w taki sposób by nie postąpiła tylko okazałaby szacunek dla klienta i jego dobro oraz jego zadowolenie. Uważajcie na praktyki jakie stosuje PZU bo później może być niemiła niespodzianka. Jest to ewidentne sprzedawanie produktu na siłę, wykorzystując niewiedzę drugiej strony i brak poszanowania.

Piotr / 2020-09-29
Banda złodziei
Za szKode 3 tysiące chcieli wypłacić 600 zł ! W dodatku napisali że zderzak był uszkodzony

Czesław / 2020-08-22
Najgorsza firma konsultanci niekompetentni butni a wręcz arogantni wszystko na nie wymagają tony papierów dla nich trzeba ekspertyzy ale w drugą stronę oni nie muszą faktury nie zgodne z prawdą żenada fałsz i kpina to całe pzu

Chrysler / 2020-08-20
Ubezpieczenia komunikacyjne to porażka a jakiś opiekun to lipa po co takie coś mówić że jest jakiś opiekun szkody jak nigdy do Ciebie nie zadzwoni i Ty nie jesteś w stanie się dodzwonić i czegoś dowiedzieć to jes Wielka lipa

Wioleta / 2020-08-03
Najgorsza firma ubezpieczająca. Najlepiej odłożyć fundusze. Dostałam 418 zł za uraz skrętny stopy. Gdzie przez wypadek miałam uraz więzadeł. Wybudziła mi koalicja stępu. Przeszłam 2 operacje. Laparaskopowe czyszczenie stawu i naprawa AtFL. Zapłaciłam już ponad 15 tys. Za leczenie. Ale nic więcej z ubezpieczenia mi się nie należy. Dla nich resekcja to nie jest usunięcie. Bo tego nie ma w wykazie!!! Lepszy interes zrobilabym nie płacąc im. Najgorsza decyzja w moim życiu. Odbijam się tylko od niekompetentnych doradców i infolinię. Jeżeli chcecie mieć zdrowe nerwy- nie dajcie się naciągnąć. Jest mi niezmiernie przykro. Numer sprawy – dla wiarygodności -PZ2020032382053.

Wiktoria / 2020-07-10
Nie znam gorszej ubezpieczalni niż PZU. Obsługa nieprzyjazna osobom niepełnosprawnym – kompletny brak empatii! . Uwaga (!!!) osoby zwolnione z noszenia maseczek – wstęp wzbroniony. Siedzi tam Cerber wraz z watahą i pilnuje abyś nosił kaganiec Tu, nagabuje się tylko do podpisywania nowych polis i regularnego ich opłacania – potem – czeka Cie tylko mnóstwo problemów i korowodów. Nie polecam, a wręcz odradzam. Miejsce nieprzyjazne ludziom myślącym!
P. S. Jedna gwiazdka to stanowczo za dużo dla tego „towarzystwa”!!!

Bobs km ey / 2020-07-08
Złodzieje!!!
Ubezpieczenie od złamań ale wykręcają się że nie było wypadku!!! Brak możliwości wypłaty odszkodowania!!! Pada deszcz a ty się przewrócisz to nie ma wypadku tylko inne okoliczności!!!! Chore!!!

Jola / 2020-06-25
Mam już wiekowe auto. Wzięłam pakiet z lawetą na wszelki wypadek. Pech chciał, że auto odmówiło posluszenstwa. Zadzwoniłam na infolinie. Dowiedzialam się, że nie przysługuje mi laweta w razie awarii, jedynie w razie kolizji ,porażka Zaproponowali mi odpłatnie. Proponują pakiet ubezpieczenia,w którym nie uwzględniają zaproponowanych uslug.
Oszusci nie polecam, nie zasługują na żadna gwiazdke

Paulina / 2020-06-20
Nie warto mieć ubezpieczenia w tej firmie. Ludzie tutaj pracujący nie mają podejścia do klienta.Potrafią przysłać wezwanie do zapłaty za odszkodowanie, bez rzetelnego sprawdzania wszystkich faktów jeżeli chodzi o przyznanie odszkodowania oraz kto zapłacić za szkodę.Jak człowiek chce pokazać wszystkie fakty związane ze szkodą to straszą komornikiem jak nie zostanie uregulowana płatność, zamiast poznać całą prawdę. Nie polecam kompletnie ubezpieczyciela.

Wydymany przez PZU / 2020-06-04
Wylądowałem w szpitalu ze stanem przed zawałowym i chorobą wieńcową wielonaczyniową.Mam wszczepione stenty.Przy obecnych parametrach mojego serca i tabeli uszczerbku na zdrowiu, kwalifikuje się do 3 grupy . Według wykupionej polisy powinienem dostać ok 2600pln a dostałem tylko 200 PLN.Przy wszelkich próbach odwołania dostawałem odpowiedź że tak zarządził lekarz orzecznik i jak mi nie pasuje to mogę iść do sądu.ZLODZIEJE, OSZUŚCI, WYŁUDZACZE.Jako organizacja przestępcza powinna zostać zdelegalizowana

dorota / 2020-05-31
Niepoważna firma, trzeba im płacić składki, a jeżeli chodzi o wypłatę odszkodowania, to są to kwoty wręcz śmieszne.
Mam ubezpieczenie grupowe.
Miałam złamaną V kość śródstopia.
Zaproponowano mi 1000 zł. odszkodowania, którego nie przyjęłam, ponieważ uważałam że jest to stanowczo za mało.
Dostałam drugą odpowiedź, że lekarz wnikliwie przyjrzał się mojej dokumentacji i przyznał mi 1% uszczerbku na zdrowiu.
Według tabeli przyznawania procentowego uszczerbku na zdrowiu 1% wynosi 500 zł.
Tym sposobem obniżono mi odszkodowanie o 500 zł. proponowanej wcześniejszej wypłaty 1000 zł. na które się nie zgodziłam.
Według tabeli mój uszczerbek jest szacowany od 1% do 10%
Przyznano mi 1 %, bo już mniej się nie dało.
Wiele osób korzystających z takiego samego ubezpieczenia za skaleczenie palca otrzymało 400/500 zł. płacąc takie same składki jak ja.
Nie wiem kto rozpatruje te wnioski o odszkodowanie gdyż są przydzielane bez zasad i chyba jak komu pasuje w danej chwili przez osoby niekompetentne, gdyż lekarz wypowiada swoją opinię jako drugi.
Kto rozporządza naszymi pieniędzmi?????
Należę do PZU od 20 lat i pierwszy raz korzystam z ubezpieczenia.
Chyba najwyższa pora pożegnać się z tą firmą.

Lawlik / 2020-05-25
Najgorsza obsługa klienta z jaką miałam kiedykolwiek do czynienia. Niekulturalna, opryskliwa. Nie znając sprzedawanych produktów.

Filip / 2020-05-19
Agent okazał się krętaczem, sprzedał mi złą ofertę. PZU nie uznało reklamacji i nie widzi problemu po stronie agenta.

Kamil / 2020-05-07
Ktos ubezpieczony w PZU wjechal w moje auto, PZU nalegalo bym wziol auto zastepcze od nich. Rozbito mi mercedesa…otrzymałem kie. Ale najlepsze jest to ze co dwa dni musze wydzwaniac do nich zeby laskawie przedluzyli auto zastepcze do konca naprawy. Jestem w tej vhwili w szpitalu i dzis od rana wydzwaniam do nich zeby to auto znowu przedluzyc (co powinno byc w ich gestii gdyz szkoda byla nie z mojej winy) niestety wyglada na to ze wszyscy tam maja kompletnie w dupie fakt iz auto zastepcze powinno byc na caly czas naprawy to raz a dwa to ze wydzwanianie do mnie przez wyppzyczalnie i telefony ktore musze wykonac podczas pobytu w szpitalu maha bardzo negatywny efekt na moje zdrowie. Nie tyle co nie polecam ale takie firmy nie powinny istniec, zglaszam sprawe do UOKiK

Patryk / 2020-05-01
Dużo obiecują nic nie działa. Opieka medyczna absolutnie nie funkcjonuje chyba ze na papierku. Uzyskać od nich odszkodowanie za nw graniczy z cudem, trzeba by się ciągać po sądach. Najgorszą ubezPieczalnia z jaka miałem styczność

Oleksii / 2020-04-17
Fatalna obsługa. Konsultanci nie są wyszkolone.
5 konsultantów nie dały rady mi pomóc. Chciałem zakupić ubezpieczenie zdrowotne. Prawie udałó się po rozmowie z 5 pracownikami PZU, jednego maila, 8 prośb o kontakcie ze mną i dwóch prób porozmawiać na czacie. Nadają złą informacje. Pani z call centru przełączyła mnie do działu ”Zdrowie”, okazało siE że ona przełączyła na dział ubezpieczenia samochodów.

Mariusz / 2020-04-15
Ta firma utrzymuje się chyba głównie dzięki emerytom przyzwyczajonym do „jedynej słusznej firmy ubezpieczeniowej” z lat młodości a tym czasem to drogie i bylejakie badziewie już dawno powinno przestać istnieć (tylko piękne szyldy i reklamy mają jak lep na muchy).

Daniel / 2020-03-31
Ocena różna . Raz dobrze ,raz wtopa -cieżko jednoznacznie ocenić . Byłem pszkodowany – stłuczka – PZU działa w BLS co wygodne ,fajne-auto podstawili zastępcze,ale..co z tego gdy okazuje się ,że ryska na aucie będzie pokrywana z własnej kieszeni – lepiej skasować auto zastępcze niż miałby ktoś wam je np zarysować. Ludzie,patrzcie na umowę wynamu auta zastępczego !! Auto zastępcze musi być ubezpieczone na 100 % ,a nie dpiero od szkód powyżej 1000 zł . Kiedyś stłuczka z mojej winy -pies wyleciał na drogę i naprawiałem z AC u partnera PZU bezgotówkowo . Auto naprawiono ,ale na tanich cześciach niestety -a umowa była inna. Po wszystkim auto nie mogło osiągnac więcej niż 3000 obr/min ,zgłoszono ,że auto nie jest przwrócone dostanu sprzed stłuczki (turbina została zakleszczona w wyniku uderzenia -tak jest zabudowana -miedzy chłodnicą a silnikiem ) . Nie uznano reklamacji-„tak już było ” . Nie podoba sie to do sądu . Już widzę sądzenie się -koszty prawnika,lata sądowania i na koncu moze ugoda z ich strony-koszty wyższe niż wydane na naprawe turbiny . Inny przypadek -auto mi padło na A1. Wezwałem assistance,laweta i auto zastepcze na zjazd z rodziną (Audi 200 KM -podobało mi się 🙂 ) .Musiałem dopłacić za holowanie ,bo miałem tylko do 150 km ,a holowali ponad 200 km -ok rozumiem ,taka umowa,teraz mam umowę bez limitu . Na miejscu auto na czas naprawy (3 dni wedle umowy ) . Byłoby ok wsztstko,ale auto mniejszej klasy niż moje uszkodzone i ..to ubezpieczenie -lepiej aby je kradli lub ktos spalił niz aby była ryska na błotniku lub szyba pękła od kamienia . Niby te auta sa ubezpieczone ,ale wszelkie ryzyko po stronie klienta . Każda z firm kombinuje ,także nie wyzywam od złodziei itd bo wszystko określa umowa .

maciek / 2020-03-18
Likwidacja niewielkiej szkody komunikacyjnej trwa od 09.19.(6mies). Kręcą, zwlekają z decyzjami. Na koniec wycofują się z zatwierdzonego przez nich kosztorysu. Skandal.

Perun / 2020-03-17
Oszukują i zaniżają wartość pojazdu byle tylko nie wypłacić odszkodowania. AC (PZU wg Eurotax) z grudnia 2019, 19366. W marcu samochód jest warty 9700 według PZU 9700. Cena rynkowa 17 marca (średnio) 22000. PZU mnie oszukało i okradło.

Max / 2020-03-01
Płace za OC/AC 5000 zł. Niestety w tej ubezpieczalni w takiej kwocie nie przysługuje auto zastępcze na czas naprawy nawet na jeden dzień. Porażka omijać z daleka!

Wasza zmora / 2020-02-29
PZU następne złodziejstwo człowiek był ubezpieczony w pracy brać pieniądze tak a jak już wypadek przy pracy gdzie zus i pracodawca uznał wypadek przy pracy został spoządzony protokół to u was jest to zdażenie losowe gdzie się nic nie należy jesteśta śmieszni jeśli myślita że ze człowiek jest głupi to sie grubo mylita sprawa londuje w sądzie i sprawą zajmie się odpowiedni mecenas żegnam omijać szerokim łukiem tą złodziejską instytucję

Tomasz / 2020-02-28
Zona była ubezpieczona a po wypadku nie dostała złamanego grosza … to wszystko

Leszek / 2020-02-20
Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. Dzisiaj otrzymałem list polecony z PZU z ofertą przedłużenia na kolejny okres ubezpieczenia. I co? Musiałem za niego zapłacić 6 złotych. Uważam to za totalny obciach. Nie wiem co za geniusz biznesu podjął tak strategiczną decyzję. Chyba ludzie z PIS-u z palcami środkowymi w górze:).

Mf / 2020-02-11
Oszukują na wypłatach odszkodowań kosztorys ich to kpina obejmuje może 30 procent tego ile będzie kosztować naprawa

Karol / 2020-02-04
Tragieda. Jak coś I’m się nie podoba rozłączają się I koniec.

Adam / 2020-02-02
Zaniżyli mi odszkodowanie. Totalna niekompetencja na infolinii. Rzeczoznawcy reprezentujący „to coś” zwane ubezpieczycielem, na niekorzyść poszkodowanych.. Czyje się oszukany i zrobiony w balona. Służą tylko swoim interesom. Bezczelnie wiedzą że Polaków nie stać na adwokatów. Tak polska firma traktuje swoich rodaków. Nigdy więcej.

Krzysztof / 2020-01-04
Szkoda blacharska w samochodzie -ponieważ jestem sprawcą i właścicielem uszkodzonego pojazdu, zdecydowałem o naprawie w oparciu o własne AC. Szkoda zgłoszona do PZU, poinformowałem że ponieważ zależy mi na zachowaniu gwarancji na samochód, naprawy dokona autoryzowany serwis Skody(ten w którym nabyłem auto). Ponieważ uszkodzenie było niewielkie i nie stanowiło problemu w dalszym korzystaniu- postanowiłem naprawę dokonać w terminie gdy samochód będzie mi mniej potrzebny. Po wizycie w salonie Skody, dowiedziałem się że przestał on być autoryzowanym przedstawicielem Skody, a przyszłe losy firmy są jej pracownikom nieznane(POLMOT) Odesłano mnie do nowego autoryzowanego przedstawiciela(dealer innej marki, który przejął autoryzację na obsługę SKODY) . Tam zgłosiłem się i ustaliłem naprawę szkody, podając jej numer nadany przez PZU. Samochód został naprawiony, ale pomimo wysłania faktury do PZU, wykonawca nie otrzymał (pomimo wielokrotnych interwencji) zapłaty do tej chwili . Powód jaki przedstawia PZU to fakt, że osoba odpowiedzialna za obsługę szkody przelała pieniądze(bez faktury!) na konto firmy, którą podałem w chwili zgłoszenia jako planowanego wykonawcę naprawy. Z punktu widzenia PZU szkoda została rozliczona. Żadne tłumaczenia: że podana przeze mnie firma przestała być wpierw autoryzowanym salonem, a następnie prawdopodobnie upadła całkowicie, że naprawy dokonałem w serwisie autoryzowanym zgodnie z moja deklaracją tylko innym ponieważ niezależnie ode mnie nastąpiła jego zmiana; że nie rozumiem jak to jest możliwe, że przelano pieniądze bez faktury, na konto firmy która przestała istnieć, a odmawia się zapłaty firmie która rzeczywiście dokonała naprawy-nie trafiają do PZU. Obecnie wykonawca naprawy zażądał ode mnie pokrycia jej kosztów, na co się nie zgodzę. Sprawa trafi niewątpliwie do sądu. Morał- jeżeli chcecie mieć problemy-korzystajcie z usług PZU

Agga1234 / 2020-01-04
Najgorsza firma z jaką miałam do czynienia. Nie życzę najgorszymi wrogowi.

2019

Dominik / 2019-12-30
Obsługa klienta PZU to jedna WIELKA ŻENADA !!! Przez bałagan w systemach i nieogarniętych pracowników przez ponad rok byłem wzywany do opłacenia polisy, którą z góry zapłaciłem w salonie podczas zakupu auta. Pracownik PZU nie potrafił załatwić prostej sprawy rozliczenia szkody i przelał za dużo kasy do warsztatu, za co później PZU sądowo mnie ścigało, że niby opłaciłem składki, bo w systemach im się coś nie zgadzało ! Szkodę rozliczyli, a twierdzili że polisa jest nieopłacona !!! Jedna wielka kpina i kompromitacja. Nikt nawet nie potrafił przyznać się do błędu, przeprosić, skontaktować, a na kilkanaście maili nikt nawet nie odpowiadał !!! Do wciskania polis są pierwsi, a jeśli przychodzi co do czego, żeby wyjaśnić swój błąd i bałagan w systemach to wszyscy umywają ręce !!!

Vic TS / 2019-12-22
Są po prostu debile. Nic więcej do powiedzenia. Okropna usługa. Dopuszczane przekręty ubezpieczeniowe. Dostali od kogoś umowę z moimi danymi oraz obliczyli mi ponownie składkę na mój samochód jaki niby mając go we własności od kogoś kupiłem. Teraz windykują mnie nawet nie zapoznając z dokumentami oraz nie wyjaśniając nic.

Makiaweli / 2019-12-20
Ojciec za 3 zawału, kardiowerter i inne zabiegi nie dostał nawet złotówki. Wcześniej prze 25 lat płacił składki. Powiedzieli że to nie był zawał. Nic nie uznali. Odwołanie okazało się skuteczne na 36 tyś.potem dopłata jeszcze 20 tyś za operację i pobyty w szpitalach. Po ciężkiej walce udało się wywalczyć 56 tys zł A początkowo uznali że nie należy się nic.

Kamil / 2019-12-17
Firma unika wypłaty. Poniżej jedna historia z wielu pomagam.pl/iyxevymh

Marian / 2019-12-07
Byłem ubezpieczony w PZU na wypadek specjalistycznego leczenia. Gdy zachorowałem na raka PZU odmówilo mi wypłaty odszkodowania ponieważ w ogólnych warunkach ubezpieczenia PZU stwierdziło sprzecznie z polskim prawem , że aby wypłacić odszkodowanie należy lek przeciwnowotworowy pobierać wyłącznie dożylnie. Ponieważ ja lek przeciwnowotworowy pobierałem doustnie , stwierdzili , że odszkodowanie w takim przypadku się nie należy. Pomimo kilkukrotnej interwencj Rzecznika Finansowego , który stwierdził bezprawne działanie PZU w tej sprawie , PZU nie zmieniło swojego stanowiska. W tej sytuacji należy stwierdzić , że PZU to taki ubezpieczyciel , który rażąco narusza polskie prawo aby nie wypłać należnego odszkodowania nawet wobec osób najbardziej pokrzywdzonych przez chorobę.

Rimek / 2019-11-28
telewizyjnych o empatii oraz współczuciu, ratowaniu życia itd. Rzeczywistość wyglada tak ze jako klient z wieloletnim stażem płacący regularnie niemałe składki za siebie i członków rodziny w momencie przerwania umowy na miesiac nie z mojej winy zostalismy potraktowani przez pzu jak smieci, jak nowi klienci bez rzadnych praw. Zero rozmowy, tlumaczenia, próśb. Wszystkie pisma oczywiście odrzucone przez pzu. Pech chcial ze w tym czasie trafiłem do szpitala. Druga sprawa wyplaty po przebytym zawale serca ktorego pzu nie uznawalo i dopiero po reakcji RPU i kilkudziezieciu pismach raczyli wyplacic pieniadze….. jednym słowem najgorsza firma ubezpieczeniwa z jaka mialem styczność. Zdecydowanie nikomu nie polecam!!!!!

Artur / 2019-11-25
Zgłoszona awaria instalacja wodna w mieszkaniu (ślady zamakania sufitu u sąsiada)- zgłosiłem awarię kranu pod prysznicem – mocno przeciekał. Wizyta hydraulika po kilku dniach.Zrzucił winę hydraulik na przegniły brodzik ( pod brodzikiem nieprzepuszczalne dla wody lastriko). Owszem były ślady rdzy na brodziku. Kranu nie naprawił ani nie wymienił (nie miałem nowego w domu ale mogłem mieć dość szybko). Efekt – na własny koszt wymieniłem kran . Z PZU dostałem fakturę za wezwanie hydraulika bez powodu 200 zł. Złożyłem reklamację – odrzucono . Powołałem się na wyniki oględzin dokonanych podczas remontu czyli woda pod brodzikiem była jak się okazało z przeciekającej rury odpływowej z pralki (sugerowałem to hydraulikowi z PZU) i dodatkowo ściana pod brodzikiem była mokra pod tym lejącym się kranem (woda przedostała się przez silikon). Lepiej na własny koszt wezwać hydraulika – za wymianę baterii zapłaciłem 50 zł.

Cypis / 2019-10-27
To już drugie przykre doświadczenia z tą instytucją. To firma która krzywdzi i oszukuje ludzi. W moje ogrodzenie wpadł samochód, efekt to wyrwana i pogięta brama przesuwna, połamany napęd bramy i rozbite dwa przęsła ogrodzenia. Magiczna suma wypłacona przez tą mafię z OC tego kierowcy to około 1400zł, jakieś 30% jakie mi się należało. Druga sprawa to zniszczony słupek ogrodzenia przez kierowcę, który na moje nieszczęście też ubezpieczał się u tych oszustów. Otrzymałem niespełna połowę kwoty. Twierdzą, że nie ma możliwości naprawy bezgotówkowej co byłoby przecież sprawiedliwe dla obydwu stron. Ale to logiczne bo jaka firma chciała by naprawiać ogrodzenie jeśli miało by jej płacić a właściwie nie płacić PZU. Ku przestrodze, możemy ubezpieczyć się u uczciwego ubezpieczyciela ale niestety nie mamy wpływu jeśli trafimy na sprawę który zawarł umowę u oszusta. Tak tak, zostałem oszukany przez PZU dwa razy.

Beata / 2019-10-22
Plus-agent, który mnie ubezpiecza.Taki prawdziwy, porozmawia, przedstawi ofertę, podpowie.
Minus-mam wykupioną polisę na dom+ruchomości od wszystkich ryzyk. Właśnie jestem na tzw. ścieżce wojennej bo wg. PZU moja szkoda jest mała a ja niestety mam pół domu zdemolowanego.
Nie poddam się. Jak to mówią – jak masz polisę w PZU, to śpisz spokojnie póki się coś nie stanie.

Mariusz / 2019-10-15
Tyle biur i agentów i zero pomocy… PZU to firma, która w ogóle nie rozpatruje reklamacji. Przy przepisaniu polisy AC z poprzedniego właściciela zrobiono re kalkulacje gdzie wykazano, że mam dopłacić 6,6 tyś zł za okres niecałego roku ( 8 miesięcy ) przeliczając to na rok wychodzi około 10tyś zł ( za auto warte 60tyś) kwota magiczna. W innych firmach średnio przy moim braku zniżek polisa kosztowała od 3,5 do 4,5 tyś zł za pełny rok. Żeby mieć dowód i potwierdzenie, że ta re kalkulacja jest dla mnie nie do zrozumienia, poszedłem do oddziału PZU gdzie pracownik PZU zrobił mi kalkulacje ubezpieczenia na kwotę 4,8 tyś zł (na cały rok). Podałem ten przykład w reklamacji prosząc aby uwzględnili tą kalkulację i chociaż wypośrodkowali te sumy do dopłaty. Lecz moje prośby na nic się zdały, PZU twierdzi, że w moim przypadku nie bierze pod uwagę niby żadnych promocji. Jakich promocji jeśli inne firmy też ściągały moją historię z UFG i wyliczały polisę o podobnych kwotach czyli max 5 tyś zł . Opłacę tą składkę i nie będę się już prosił o żadne rozpatrywanie sprawy ponowne ale będę uprzedzał ludzi i znajomych o złodziejskich praktykach tej firmy…. Jeszcze raz przestrzegam wszystkich przed przepisywaniem w tej firmie ubezpieczenia bo czasami kwoty do dopłaty nie wychodzą w setkach a TYSIĄCACH ZŁOTYCH!!!

monikak123 / 2019-10-15
Skandal jak traktują Klienta…
Ostatni raz w życiu zawarłam polisę w tym „towarzystwie”

Były klient PZU / 2019-10-15
Łatwo, szybko i fajnie to jest tylko na reklamach PZU i jak trzeba zawrzeć polisę. Niestety potem jak przyjdzie do faktycznego zdarzenia to robią wszystko aby odszkodowania nie wypłacić. Wymyślają idiotyczne powody i przepisy. Na mejla odpowiadają tak mętnie, żeby przypadkiem niczego konkretnego nie napisać. Zaniżają wartość czego tylko się da. Już trzy razy miałem niezłe przejścia z PZU i gdyby nie to, że się uparłem, nie odpuściłem i poszedłem do sądu i wygrałem to nie dostałbym należnego mi ubezpieczania. Ale za stracone nerwy i czas nikt mi już nie odda. Dlatego przestrzegam wszystkich! PZU to zdziercy i kombinatorzy, którzy robią wszystko aby nie wypłacić lub maksymalnie zaniżyć odszkodowanie.

Maria / 2019-10-09
Złodzieje po wypadku i zgłoszeniu przedstawiając wszystkie dokumenty odpowiedź negatywna. Więc szkoda nerwów i pieniędzy na walkę z mafia, niech się udlawia. Złożyłam rezygnację z ubezpieczenia grupowego wolę te pieniądze odkładać a złodziejem nie dam

Marjan / 2019-09-26
Nie napiszę ani 1 dobrego słowa na tych oszustów.Nie wypłacili mi ani grosza za ubezpieczenie grupowe z tytułu trwałego uszczerbku wynikiem nieszczęśliwego wypadku… 4 miesiące na zwolnieniu,10 tys na rehabilitację wydane nie mogę się schylić ale dla nich jest wszystko ok

Damina / 2019-09-19
Jakaś paranoja, PZU wysłało mi pismo że mam zapłacić pieniądze za budynek który kupiłem 7 miesięcy wcześniej, pisząc w piśmie że jest to obowiązkowe ubezpieczenie. przez dwa tygodnie nikt ie odpowiedział na maila, więc dzwonie Obsługa gra wariata pięć razy pytając „w czym mogę pomóc” i nie odpowiadając na pytania, dowiedziałem się tyle że tydzień wcześniej wysłali pismo że sprawa nie aktualna choć pismo do mnie nie doszło, na pytanie skąd wzięło się pierwsze pismo pan odpowiada „w czym mogę pomóc”. gdybam zapłacił i nie wnikał to na pewno PZU z przeprosinami odesłało by pieniądze…

Aśka / 2019-09-19
Moj półroczny samochód zastal wgnieciony na masce stojąc na parkingu, ponieważ ubezpieczyciel osoby która zawiniła był rosyjski sprawa ciągnęła się w nieskończoność i zmuszeni byliśmy naprawić samochód z wlasnego ubezpieczenia ponieważ wyjazd z kraju zmusil nas do jego szybkiego sprzedania. Umowa z pzu przewidywala wymiane czesci na nowe, po odstawieniu samochodu do warsztatu okazało się, że pzu postanowiło „wyklepać” bo było to dla nich o połowe tańsze co obnizylo wartosc samochodu. Oczywiscie nie bylo zadnej dyskusji z nimi. Szkoda płacić 5k za ubezpieczenie, które Tak w praktyce wygląda.

Mario / 2019-09-18
Totalni oszuści. Krótko opisując. Przejąłem auto w leasingu. Poprzedni właściciel pozwolił przepisać na mnie polisę AC. Opłacił za nią 4,1 tys zł. Zapłaciłem mu odstępne 2 tys za nią, ponieważ była ważna prawie cały rok.
I co teraz. Dostałem od nich odpowiedź po ponad 2 miesiącach ( mieli odp do max 30dni ), że po rekalkukacji wyszło, że mam dopłacić 4,6 tys zł.
Czyli łącznie wychodzi 8,6 tys zł za ubezpieczenie ( które wcześniej było już wykupione za kwotę 4 tys zł )
Nie wiem co robić bo problem jest teraz z nimi zerwać umowę.

podróżnik / 2019-09-16
Ubezpieczenie turystyczne wojażer – porażka. Decyzja po 3 miesiacach – zdarzenie 01.06, odpowiedz dostałęm 15.09 z decyzja z dnia 09.09, milion telefonów wykonanych do firmy i proszenie o odpowiedź. Zbywanie klienta, obiecywanie bez pokrycia. Decyzja odmowna oparta na przypuszczeniach, bez jakichkolwiek dowodów.

dawid / 2019-09-16
Płaciłem za AC i OC 3700 zł rocznie i w momencie odstawienia auta do serwisu na likwidację szkody odmówili auta zastępczego ponieważ moje auto „było jezdne”. Oczywiście zmieniłem już ubezpieczyciela i nigdy nie wrócę do PZU.

Dawid / 2019-09-10
Zostałem również oszukany przez PZU!!!
W dniu podpisania umowy AC wartość samochodu wycenili na 83 tys zł netto niecały miesiąc później skradli samochód i ubezpieczyciel wycenił auto na 70578 zł netto. W kosztorysie podali wyliczenie za przebieg który sobie sami ustalili

Driverka / 2019-09-10
PZU SA zaniża odszkodowania! Za nowy błotnik w 5letnim aucie liczą 137 zł. Auto klasy premium, ocynk, bezwypadkowe!
Do tego każą mi wozić dziecko w uszkodzonym potencjalnie zestawie nosidełko + baza, bo Pan na infolinii stwierdził, że nie zapłacą, np on by swoje dziecko w to wsadził!!! Nie uznali połowy uszkodzeń, pozostałe policzyli 7 razy taniej niż ceny rynkowe. Uważajcie. Za uszkodzone drzwi, błotnik, dwie felgi, zawieszenie i roletę plus wyposażenie będące wewnątrz policzyli mi 3200. Nie ma zakładu, którymi auto do stanu sprzed kolizji za taką jałmużnę doprowadzi!!! Auto w pełni oryginalne chcą mi zrobić jak 25 letniego zwicha po dzwonach!!!

Teresa / 2019-09-09
Jedna wielka tragedia, mam dodatkową polisę wykupioną na zdrowie i wciąż nie ma terminów do lekarzy, pomimo, że placówka medyczna informuje mnie że ta usługa jest dostępna dla PZU – konsultanci opryskliwi i niekompetentni. Ja po dzisiejszej rozmowie z konsultantką rezygnuje i przepisuję się do LUX medica.Nie polecam, szkoda pieniędzy i czasu niech się sami najpierw wyleczą

Łukasz / 2019-09-07
Mam wykupioną polisę (ubezpieczenie mieszkania) kiedy zgłosiłem peknieta rurę miał przyjechać serwisant i naprawić awarię zgodnie z umową. Odezwał się po 36 godzinach z zapytaniem czy u mnie był. Taka obsługa to porażka a w odpowiedzi od PZU dostałem że firma ma 30 dni na usunięcie awarii.

Maciej / 2019-09-02
Byłem ubezpieczony w firmie nie przerwanie przez 5 lat, po zmianie pracy kontynuowałem ubezpieczenie indywidualnie. Pomimo braku przerw w ubezpieczeniu zostałem objęty okresem karencji i obcięto mi wypłatę za zgłoszenie o połowę.

Anna / 2019-08-31
Zalanie mieszkania – 2 pomieszczenia całkowicie sufit i ściany częściowo z góry, meble także. Proszę Państwa, kwota odszkodowania niecałe 500 zł. Tak wygląda PZU.

baśka / 2019-08-28
Potwierdzam słowa poprzednika jestem emerytką pani zawarła ze mną umowę musiałam od razu wpłacić 180 zł (bo przecież trzeba od razu nie ma poczekaj) jednak rozmyśliłam się ponieważ stwierdziłam że ta co miesięczna składka jest dla mnie za duża poszłam zrezygnować powiedziano mi że mam 1 m-c czekać na zwrot pieniędzy. Po tym czasie jednak ich nie dostałam pani twierdzi że trzeba kontaktować sie z centralą w Warszawie. Nie polecam nie dajcie się im wrobić w oszustwo pozdrawiam

Shinigami / 2019-08-28
Oszuści i naciągacze. Mimo rozwiązania z nimi umowy poprzez pośrednika miesiąc wcześniej uparcie twierdzą, że żadnej informacji nie dostali gdyż…….. nie zostawiłem żadnego pisma w ich oddziale. Na sugestię by wyjaśniali to z pośrednikiem zaczynają być agresywni i chamscy twierdząc, iż oni nic nie będą wyjaśniać bo to ja zaniedbałem swoich obowiązków. Omijać szerokim łukiem.

Honda / 2019-08-27
Jednym słowem MAFIA albo złodzieje, naprawiałem auto w ASO z OC sprawcy – kalkulacja na części zamienne i dopłaty z mojej strony – a wszystko bezzasadnie. Walka z nimi prawie niemożliwa – olbrzymia korporacja przeciwko zwykłemu obywatelowi.
Powinni im się dobrać do skóry, w cywilizowanym kraju już by siedzieli w więzieniu.

dzek / 2019-08-22
Od co najmniej 70 dni PZU SA nie jest w stanie zakonczyc zgloszonej szkody , tylko dlatego ze odpowiedzialna pracownica za wyjasnienie tej szkody okazala sie osoba nie kompetentna , lekcewazaca mnie , wrecz klamliwa. Wszelkie dowody w zasobach PZU SA i moich. Mimo prob zero reakcji , jak juz to nadal matacza, pisza o nastepnych wymyslonych terminach itp. . Tak nieuczciwego ubezpieczyciela jakim okazal sie PZU SA , z reka na sercu nie polecam .

Richard Blair / 2019-08-13
Ta firma to jakieś nieporozumienie, radzę omijać ją szerokim łukiem, wypłata odszkodowania to oszukiwanie, naciąganie i żerowanie na słabszych. Kosztorys sporządzony bez wizyty rzeczoznawcy, ubezpieczyciel nie zważa na to, że w aucie były zamontowane oryginalne części, byleby było taniej wycena oparta na zamiennikach, na nic odwołania. Przecież chodzi tylko o to, żeby oskubać klienta. Jeśli masz zamiar ubezpieczyć tam auto, dom czy rodzinę… zastanów się dwa razy.O likwidacjach szkody z PZU słów kilka… jak już wcześniej wspomniałem rzeczoznawca nie pojawia się na miejscu, przygotowuje wyłącznie kosztorys w oparciu o części zamienne niższej jakości, w przypadku odwołania PZU stosuje zagrywkę polegającą na tym iż, owszem może zwrócić za części oryginalne (minus 12% ale o tym za chwilkę), jednak po tym gdy zamontujemy je na WŁASNY KOSZT!!! a po przesłaniu faktury z ASO, ubezpieczyciel zwróci pieniądze za części MINUS 12% ponieważ w teorii posiadają takie rabaty. Oczywiście ja jako osoba poszkodowana nie posiadam takich rabatów ani środków na naprawę w ASO i oczekiwanie miesiącami aż ubezpieczyciel odda mi moje pieniądze. REASUMUJĄC PZU stosując takie zagrywki wypłaciło 30% ceny części oryginalnych śmiejąc mi się w twarz. Wszystkie wyroki sądowe w podobnych sprawach zmuszały ubezpieczyciela do przywrócenia pojazdu do stanu sprzed szkody! Jak widać niestety są instytucje które „mogą więcej”. Wspomnę tylko, że na czas naprawy o samochodzie zastępczym można tylko pomarzyć, zostaje nam podróżowanie komunikacją miejską. Dlatego każda osoba czytająca mój wpis powinna zastanowić się dwa razy przed ubezpieczeniem czegokolwiek w tym towarzystwie. Szkoda nerwów i poczucia się „człowiekiem gorszej kategorii”.

Dorota / 2019-08-13
PZU- po wielu latach korzystania z Ich usług, próbowało mnie oszukać i naciągnąć. Wypowiedziałam polisę OC przed terminem, wysłano do mnie wezwanie do zapłaty, gdyż uznali, ze polisa jest wypowiedziana skutecznie. Po kilku tygodniach, wielu telefonach, emaliach, uznali ze jednak jest skuteczne. Super udało się… a tu po tygodniu kolejne wezwanie do zapłaty- NNW nie zostało wypowiedziane. NNW jest dobrowolne i nie opłacenie składki na nowy okres jest jednoznaczne z wypowiedzeniem. Znowu batalia. Telefony, wiadomości itd Jednego dnia rozmawiałam z trzema Konsultantami. Dwóch pierwszych w bardzo opryskliwy sposób wyjaśnia mi, ze to jest obowiązek opłacać NNW. W końcu trafiam na Panią, która sama stwierdza, ze cała polisa została skutecznie wypowiedziana na 2 tygodnie przed końcem polisy. O co chodzi??? Skandal!!! A ile nerwów to kosztowało cała moja Rodzine! Oszuści! Zdala od PZU!!!

wkurzony / 2019-08-05
Oferta wydaje się być sensowna. Przy likwidacji szkody mają w nosie poszkodowanych 30 dni mija zero słowa wyjaśnienia. Nie ma wpłaty kwoty bezspornej na infolinii nikt nie udziela informacji a super panel klienta nie jest aktualizowany od czasu kiedy dostałem hasło.
Cenowo bardzo drogo ta sama polisa w innej firmie o połowę tańsza. ODRADZAM OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM

Sam / 2019-08-02
Oferta bardzo rozdmuchana tylko niestety później nie można skorzystać z tego za co się zapłaciło. Na infolinii psychoterapia, nikt nic nie wie. Nie polecam!

Karol / 2019-08-01
Nie polecam tego ubezpieczyciela, gdyż mimo zdarzenia losowego odmawia wypłaty odszkodowania za głośnik centralny oraz PS4 (głośnik spadł na PS4). Mimo wrzucenia wszystkich zdjęć na ich platformę i sprawdzeniu każdego czy poprawnie się otwiera z ich platformy, otrzymuję przy odmowie informację, że nie przekazałem wszystkich zdjęć – chyba kłopoty maja równiez z systemem, a nie tylko z podejściem do swoich klientów. Podpierają się paragrafem 12 z ogólnych warunków ubezpieczenia (niestety jego wycinkiem – PZU nie odpowiada także za szkody polegające na polegające na stłuczeniu(rozbiciu) lub pęknięciu:a) przedmiotu ubezpieczenia lub jego elementu wykonanego ze szkła, kryształu, ceramiki, kamienia,konglomeratu,tworzyw sztucznych.)- czyli może się uszkodzić coś z betonu, stali, drewna, gumy lub gabki 🙂
ale już nie piszą o paragrafie 99 oraz 94/f.
Strategia zbywania klientów jest niesamowita i na co dzień praktykowana przez ubezpieczyciela.

Gorecky / 2019-07-31
Jednym słowem dramat. Śmieszna wysokość odszkodowania. Wysyłanie sprzecznych informacji, zdjęcia uszkodzeń wysłane dzień po szkodzie, po 30 dniach otrzymuję list że brak zdjęć. Telefon na infolinię – zdjęcia są w systemie. Odszkodowanie miało być wypłacone dwóm współwłaścicielom po 50%, jednak otrzymałem decyzję iż zgodnie z upoważnieniem, (którego nikt nie udzielał) odszkodowanie zostało wypłacone jednej osobie. Nikomu nie polecam, sam zmieniam ubezpieczyciela jak się skończy umowa.

Konrad / 2019-07-31
Kolizja nie z mojej winy, wycena uszkodzonej części na śmieszną kwotę, w wybranym serwisie samochodowym naprawa uszkodzonego zderzaka wynosi tydzień a „specjalista” wyliczył naprawę auta na jeden dzień…i auto zastępcze mi nie przysługuje…śmiech na sali, nie polecam absolutnie PZU ! Omijać szerokim łukiem, usługi na najniższym poziomie.

Elizabeth203 / 2019-07-30
Jestem posiadaczką Pakietu PZU Komfort Plus. Dziś konsultanci udowodnili mi jak bardzo naciągane są terminy wizyt lekarskich i jak działa ta cała mafia. Rano miałam wizytę na NFZ u internisty w swojej przychodni. Lekarz powiedział mi, że skoro mam Pakiet Komfort Plus, najlepiej będzie zapisać się do niego jeszcze raz za pośrednictwem PZU. Stwierdził też, że terminy ma na za dwa-trzy dni, na pewno nie więcej. Uprzedzał mnie, że w PZU konsultanci mogą spychać moją wizytę nawet o tydzień. Ostatecznie okazało się, że przez PZU mogę na najbliższą wizytę udać się za DWA TYGODNIE! Konsultant PZU stwierdził, iż to co mówię jest nieprawdą i kategorycznie odmówił ponownego telefonu do wskazanego lekarza. Zdecydowanie odradzam Pakiet Komfort Plus. Zmarnowane pieniądze ;/

Ivan / 2019-07-30
Nie polecam, po pół roku po przedłużeniu polisy wysłali mi prze-kalkulacje o 2066.00 złotych, jak się zapytałem dla czego tak jest to powiedzieli że składka była naliczona na inną osobe od której własnie kupiłem samochód (ale auto to mam już kilka lat i miałem u nich na to auto już trzecie OC). Własnie takim czymś oni się zajmują. Kontakt mailowy jest zerowy… Na wszystkie maile odpisują jakieś bzdury. I przez ich błąd w systemie ja teraz muszę dopłacać ponad 2 koła…..

elka / 2019-07-30
W wyniku kolizji (nie z mojej winy – uderzenie w tył auta) straciłam samochód, gdyż stoi w wybranym przeze mnie warsztacie, po oględzinach stwierdzono, że auto jest jezdne, mimo wiszącego zderzaka, uszkodzony jest też zamek pokrywy bagażnika, auto nie da się zamknąć. Wycena na 1600 zł. Warsztat stwierdził, że naprawa w tej cenie jest nierealna. Ponadto nie uwzględniono wszystkich zarysowań. Auto zastępcze miałam 2 dni, po czym zabrano. Nie wiem jak długo to potrwa, bo PZU nawet jeszcze nie wystąpiło o notatkę policyjną z kolizji. Jestem załamana i zmęczona opieszałością PZU. Mija 2 tydzień i wszystko stanęło w martwym punkcie, opiekun zdarzenia nie robi nic.

DADA / 2019-07-29
Tragedia za szkodę – obrysowanie innego samochodu , pzu każe sprawcy ponieść 19 tysięcy szkody i osobiście ją wypłacić, bo nie zauważyło się szkody. TRAGEDIA!

Joanna / 2019-07-27
DRAMAT!
Za błąd lekarki, nie rozpoznanie udaru i uszczerbek na zdrowiu (nie uznany) przyznać 2tys?
Dla pzu ludzkie życie tyle jest właśnie warte.

Przemo / 2019-07-16
Niekompetentni ludzie na infolinii, przy zgłaszaniu szkody kobieta 3 razy prosi o nr rejestracyjny po czym okazuje się, że wpisała złe dane. Nie informują o tym że brakuje dokumentów w sprawie, a dowiedziałem się o tym dopiero od agenta gdy wybrałem się do agencji. Łącznie 3 rozmowy telefoniczne z 3 różnymi osobami i żadna z nich niekompetentna.jedna z kobiet bardzo opieszała a wiedzy w prostej sprawie brak. Odwlekają wypłatę odszkodowania do ostatniego dnia terminu a ja już miesiąc jestem bez auta i kasy na naprawę

max / 2019-07-11
Proponują odszkodowanie gotówkowe w wysokości 10% wartości naprawy samochodu. Skostniały, związany peerelowskimi przepisami, nioreformowalny, nieelastyczny relikt, który transformacja ustrojowa powinna 30 lat temu zmieść z rynku.

RAMZES / 2019-07-08
Największe hamstwo i gówno jakie spotkałem na swojej drodze to PZU jedne dziadostwo brak słów na zasrane procedury Nie ma co się dogadywać z nimi tylko brać na ostro i tyle

Ada / 2019-07-04
3 LATA walczyłem o 3000 zł odszkodowania za spalony piec po uderzeniu pioruna. Po 3 latach dowiedziałem się ,że to ja jestem winien i mam zapłacić PZU odszkodowanie za dojazdy ich pełnomocnika 3000 zł. Mimo,że biegły sądowy opowiedział się po mojej stronie i serwisant pieca Buderus. Mimo, że jestem ubezpieczony od wszelkich zdarzeń losowych, od wartości nowej nie wypłacono mi w 100% za pozostałe szkody. Spalony komputer kazano podać części spalone i części nowego. Oczywiście PZU ma biegłego w ustalaniu jak obniżyć koszty.Jeśli zawieracie umowę z PZU, żadnych rachunków, tylko naprawa z autoryzowanym serwisem.

Aga / 2019-07-03
Odmowa wypłacenia odszkodowania mimo dostarczenia wsyztskich dokumentów, nawet nie przeprowadzili oględzin. Ceny z kosmosu a jak przychodzi do wypłaty to zawsze znajdą jakis haczyk. Zero kontaktu, porażka.

Iza / 2019-06-28
Nie polecam, firma nierzetelna z bałaganem w papierach, kontakt z klientem zerowy jeżeli chce się potwierdzenia jeszcze raz nie polecam

Grzegorz / 2019-06-25
Od 8 lat ubezpieczam dom w PZU. Ubezpieczenie obejmuje rowniez assistance Pomoc w Domu.
Cztery lata temu skorzystalem z tej formy ubezpieczenia. Hydraulicy udroznili odplyw wody z kanalizacji w kiuchni.
Wczoraj ponownie bylem zmuszony poprosic PZU o pomoc w udroznieniu rury kanalizacyjnej w kuchni.
Hydraulik przybyl ze zwykla kilkumetrowa sprezyna. Usilowal cos zrobic ale nie byl w stanie
przepchac rury. Odjezdzajac stwierdzil , ze postawi diagnoze , ktora zobliguje PZU do wyslania
hydraulikow ze odpowiednim sprzetem. Minelo kilka godzin a zadnych sygnalow z PZU nie otrzymalem.
Zadzwonilem wiec ponownie do PZU Pomoc w Domu. Pani M. P. odpowiedziala mi , ze
z opinii przeslanej przez hydrauliczna firme wynika, ze zatoru usuwac nie beda poniewaz znajduje sie on poza granicami domu. Natychmiast zadzwonilem do pana hydraulika, ktory probowal udroznic rure i zapytalem, czy on taka opinie przedstawil. Odpowiedzial, ze jest w terenie i zadnej opinii do PZU nie wysylal. Jest to ewidentny przyklad lekcewazenia klienta przez firme ubezpieczeniowa , ktorej zaufalem. Ostrzegam wszystkich potencjalnych klientow przed zawieraniem umow z PZU.

John / 2019-06-21
Porazka, mialem szkode komunikacyjna z oc sprawcy ktory byl w pzu, nawet nikt nie przyjechal obejrzec szkod, wyplacili 3000tys zl a warsztaty przez nich polecane wyceniali szkode na 10tys zl i daja do podpisania dokument na ktorym zobowiazuje sie wyplacic roznice w warsztacie w przypadku nie zaakcpetowania przez pzu. Goraco NIEpolecam

Sławek / 2019-06-13
Żenująca obsługa klienta. Wykupiłem ubezpieczenie PZU Wojażer. Dzwoniłem na infolinie żeby zmienić dane, odesłali mnie na maila żeby napisać. Zero odzewu, zero kontaktu ze strony PZU. NIE POLECAM

klient niezadowolony / 2019-05-24
Nie polecam, ogólnie jak przychodzi do podpisana umowy wszystko ładnie pięknie, natomiast kiedy jest szkoda w moim przypadku całkowta nie potrzymałam pieniedzy, poniewż PZU ma swoich podstawionych ludzi, którzy wykupują ciagniki siodlowe za bezcen. Mi narzucili cene wykupu ciągnika za 49 tyś zł a Panu handlarzykowi cene 18 tyś zł. Gdzie tu logika? jeżeli nie chcesz mieć problemów unikaj dużym łukiem to śmieszne towarzystwo. PZU powinno nazywać się Prywatne złodzieje ubezpieczeń – taki skrót powinna nosic ta smieszna firma…tak jak wyzej napisane…złodzije w czarnych rękawicvzkach.

prawdziwyCozostal / 2019-05-23
wyzyskiwacze w brudnych rekawiczkach…kombinuja jak nie wyplacac i ciagna kase..nikomu nie polecam…pozdro dla kumatych

Nick / 2019-05-22
Bardzo sie zawiodlam na ofercie OC. Od zawsze bylam w PZU, a w tym roku bez najmniejszego powodu zaproponowano mi stawke o 50% wieksza niz w ubieglym. Najdrozsza oferta na rynku! Momentalnie rozwiazalam umowe. Nie wiem, jak postepuja z nowymi klientami, ale starych klientow chca wykorzystac na maksa

Anonim / 2019-05-10
Nie polecam !!!! Strata pieniędzy !!!!
Nie wypłacają odszkodowań !!!!

Sasha$ / 2019-05-07
Wykupiłem polisę w PZU – AC od smartwatcha i co! I nie wypłacają oszuści! – wymiana rozbitego ekranu to przecież nie majątek !!! Sprawnie spreparowali umowę tak żeby w 99% przypadkach nie zadziałała. Nawet jeśli przeczytacie dobrze warunki coś zawsze przeoczycie i na tym kończy się bajka . Nigdy nie wykupie w PZU żadnego już ubezpieczenia …J

Oburzona / 2019-05-06
Kupiłam auto ponad dwa tygodnie temu . Poprzedni właściciel polisę miał rozłożona na raty . Dzis mijał termin płatnosci kolejnej raty tak mówią dokumenty.. maz zadzwonił czy moze opłacić ratę i korzystać dalej z ubezpieczenia – odpowiedz pana polisa jiz nie istnieje umowa została rozwiązana ???? po znalezieniu listu w skrzynce zadzwoniłam ponownie do ubezpieczalni ponieważ list jasno mowi ze polisa przeszła na nas czyli nowych właścicieli .. ale dziwnym trafem pani nie mogła udzielić mi dalszych informacji bo wpisane zostało ponoc moje nazwisko panieńskie … którego nie mogła mi podać następnie zapytała o koj nr pesel i nazwisko panieńskie .. ktore niby miała podane . Ostatecznie nie załatwiłam nic .. bo pani pierwsze powiedziała ze polisy nie ma .. za chwile ze jest .. na dokumencie mam ze dzis musze zapłacić ratę .. a wedlog pani za 4 dni ale nie mam sie tym przejmować bo odsetki tylko nalicza . Wielka paranoja !!! Nie polecam

Exx / 2019-04-14
Złodzieje i oszuści nigdy więcej z nimi do czynienia

Adam / 2019-04-09
Mam ubezpieczenie flotowe, właśnie w weekend potrzebowałęm pomocy assistance w Niemczech… Mam wykupiony najwyższy pakiet assistance , agent mówił mi że mam 1200km limitu holowania w razie awarii lub wypadku… z tego też powodu zmieniłem firmę ubezpieczającą, w poprzedniej miałem 700km limitu i 3 zgloszenia na rok. Tu miało nie być limitu zgłoszeń i 1200km tak jak wyżej pisałem…
Po awarii okazało się , że mimo,że płacę prawie 700zł na assistance na najwiekszym wypasie na rok, to mam jedynie 150km holowania na zgłoszenie w przypadku awarii!!! Szok, w poprzedniej ubezpieczalni płaciłem ponad 400 i miałem limit 700
Oszukują ludzi… 1200km obowiazuje w przypadku wypadku…
Zrywam z nimi umowe, czuję się oszukany i tyle , po to są agenci by ludzią pomagać, a nie naciągać na gówniane produkty zatajając prawde….

Marcin 912205 / 2019-03-28
Witam. Chciałem wszystkich ostrzec przed tymi oszustami z PZU, a zwłaszcza z oddziału w Nowym Targu tam pracują pracownicy niekompetentni.Potrafią wcisnąć taką ofertę z której jesteś niezadowolony. Ty przychodzisz do oddziału z konkretną prośbą z konkretnymi oczekiwaniami a oni i tak wcisną ci swoją umowę z której ty jesteś niezadowolony i tak naprawdę nic ci się nie należy. przy podpisywaniu umowy obiecują gruszki na wierzbie a pużniej jak trzeba płacić to to się okazuję w co nieświadomie podpisałeś i w jakie gó..o wdepnołeś bo jak byś chciał zrezygnować to kasa przepada. Oni mają czyste ręce bo w papierach mają porządek a ty świadomy ze płacisz pieniądze i otrzymasz jakieś pieniądze z pewnych tytułów a tu ni h..ja! Oni mają co innego w papierach wiec nie masz szans w sądach czy innych instytucjach, więc albo płacisz dalej albo tracisz kasę. Dlatego pisze tą opinię aby ostrzec innych przed popełnieniem tego błędu co ja. Płacisz kasę masakrycznie wysoką stawkę a nie wiesz za ci W ODDZIALE W NOWYM TARGU PRACUJĄ LUDZIE KTÓRZY NACIĄGAJĄ TYLKO NA KASĘ. OSTRZEGAM!!!!!

Poszkodowany / 2019-03-28
Serdecznie nie polecam. PZU unika wypłaty pieniędzy jak tylko może. Dopóki ładnie płacisz składki, wszystko jest wspaniale, jednak jak już coś się wydarzy zrobią z Ciebie oszusta i wyłudzacza byle by nie wypłacić nic. Nie dość że sporo nerwów, bólu i pieniędzy kosztował Cie wypadek i uraz, to jeszcze firma ubezpieczeniowa doprowadza Cię do utraty zdrowia. Uważajcie na tych oszustów, zrobią z was złodziei i wyłudzaczy byle by jeździć sobie na szkolenia do pięciogwiazdkowych hoteli, a Ty człowieku płać, a jak coś się stanie to radz sobie sam. Ich powołani biegli to porażka, poważny uraz według nich mogl się wydarzyć w zupełnie inny sposób, a Ty chcesz wyłudzić odszkodowanie. Dla PZU wiarygodnymi świadkami zdarzenia są np wiejskie plotki, które gdzieś krążą a nie bezpośredni świadkowie zdarzenia. Na nic dokumentacja medyczna, ich lekarz cudo twórca ozdrowi każdego człowieka i uzna to za nic. Kpina, i jeszcze raz kpina jak można tak oszukiwać ludzi i doprowadzać do takich sytuacji. Wstydzcie się!

Marcin / 2019-03-28
NIE POLECAM oszuści!!! Zarówno z OC jak i z ubezpieczenia grupowego nie zapłacili ani grosza,tłumacząc się że nie ma pewności czy do urazów doszło podczas wypadku, nie pomaga nawet interwencja RZECZNIKA finansowego.Jak mają wypłacić odszkodowanie zawsze tego unikają, bo kręgosłup sam,już w chwilę po narodzinach się poskręcał według ich rzeczoznawców

Grzegorz / 2019-03-27
Najgorsza firma. Gdy musza wypłacić to szukają żeby nie wypłacić. Wszystko na odpowiedzialność klienta a PZU pisiory nie biorą nawet odpowiedzialności za naprawę.

Sonia / 2019-03-25
Oszukują przy likwidacji szkody. Naprawę mojego auta wycenili po 5 minutowej analizie na 815 zł i wypłacili na sile, pomimo, ze napisałam wyraźnie , iż chce likwidacji szkody przez ich serwis, bezgotówkowo. Po dwóch czy trzech tygodniach przepychanek, nerwów naprawili w salonie wybranym przeze mnie gdzie faktura wyniosła ponad 5100 zł. Oszuści !!!!! Zgłaszam to do rzecznika praw konsumenta.
Ps. Polecają naprawę w swojej dziupli. Najgorszym zakładzie w mieście. Po kłótniach opiekun dodał , ze możliwy jest inny zakład.

jan / 2019-03-25
niezetelnosc. kilka razy sie zawiodłem ,brak pomocy nie bede opisywał moich przypadkow bo szkoda czasu .odradzam są inne firmy.

Jedrek / 2019-03-23
Przede wszystkim odradzam PZU. Od kilkunastu lat mam ubezpieczenie w tej firmie (dom i 2 auta) ale niestety już mentalnie z PZU pożegnałem się. Było tylko pięknie kiedy płaciłem składki ponieważ jeżdże od wielu lat i użytkuę dom bezszkodowo. Kiedy w ramach wykupionego pakietu Autocasco assistance comfort domagałem się zwrotu za koszt assistance za granicą, zrobiono wszystko żeby nie zwrócić. A więc na papierze miałem ubezpieczenie a w rzeczywistości nie. Zatem jestem zniechęcony takim postępowaniem PZU, dlatego czekam na zakończenie umów żeby powiedzieć NIE, DZIĘKUJĘ.

aaaaaaaaaaaaa / 2019-03-21
Dodałam poniższy komentarz z dopiskiem, że „lekarz orzecznik po 3 miesiącach mojego leczenia podważa kompetencje mojego lekarza, który badał mnie 10 dni po wypadku” na ich stronie na fb. Moja opinia widocznie jest dla nich tak niewygodna, że zadają sobie tyle trudu i usuwają moje komentarze… Mój komentarz nie jest ani wulgarny ani nie zawiera nieprawdy… Żenada…
„Ja również z całego serca odradzam i współczuję wszystkim, których sprawca wypadku ma OC w PZU. Za wszystko co mogą to ucinają… Za parking, lawetę itd. I to nie małe kwoty, ponieważ PZU policzyło to inaczej. Ponosi się straty z własnych kieszeni… Od wszystkiego trzeba się odwoływać, a na decyzję czeka się do 30 dni. Kontakt kiepski. Za leczenie nie chcą zwracać, bo przecież po wypadku, gdzie samochód przekoziołkował i dachował możesz czekać 2 miesiące na wizytę u ortopedy z NFZ i kolejny rok na rehabilitację z NFZ. Najlepiej może jeszcze wziąć bezpłatny urlop i czekać 2 miesiące w bólach na lekarza… Nikogo nie obchodzi to, że masz pracę i chciałbyś do niej najwcześniej wrócić. Dzięki temu, że rehabilitowałam i leczyłam się na własny koszt mogłam po około miesiącu wrócić do pracy, a nie dopiero zaczynać leczenie.. Jako, że nie chcą zwracać kosztów leczenia trzeba się udać do lekarza orzecznika, który po 3 MIESIĄCACH od wypadku stwierdza, że poczekanie na lekarza z NFZ nie szkodziło Twojemu zdrowiu. Kiedy człowiek już jest praktycznie u schyłku leczenia… Więcej z tym wszystkim problemu niż to warte.. Zwrócą Ci 12,99 za leki i 500 zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Aż żałuję, że ubezpieczam się u nich też osobiście, bo gdybym wcześniej wiedziała jak to u nich wygląda, to bym się nawet nie zastanawiała. Dodam, że mam porównanie z inną ubezpieczalnią gdzie bez problemu zwrócili koszty leczenia i uznali uszczerbek na zdrowiu. Więcej nerwów i stresu niż to warte. Nie dziwie się skąd tak niska ocena oraz wiele negatywnych opinii w internecie… Odwołania.. odwołania i jeszcze raz odwołania… Odradzam wszystkim…”

Ariel / 2019-03-15
Posiadam OC w PZU.
Dostałem list że jestem sprawca kolizji, bo kogoś otarłem nie poczułem i odjechałem.
Wskazał mnie świadek.
Napisałem więc do PZU że nie mogę napisać oświadczenia co nie wiem gdzie to miało miejsce i jaki był przebieg zdarzenia. Po prostu nie poczułem otarcia.
Olali mnie.
Drugi email olali mnie.
Telefon na infolinię – nie jestem strona nie udziela mi informacji. Nie mogłem więc złożyć oswiadczenia.
Dziś byłem na policji, bo poszkodowany nie dostał ubezpieczenia – nie złożyłem dokumentów.
Teraz ja przez PZU będę miał mandat, bo chciałem to załatwić normalnie z polisy- co mi szkodzi, mam i tak ubezpieczone zniżki.

Smutna prawda…….. / 2019-03-14
Posiadam ubezpieczenie zdrowotne w firmie PZU, niestety jestem niezadowolona ze względu bardzo długich terminów oczekiwań do lekarzy, ponadto jak już się do kogoś dostanę to lekarze – służbiści nawet nie dadzą powiedzieć w czym jest problem, są oschli, nieskorzy do pomocy, wyjaśnienia. Traktują pacjenta przedmiotowo- zero zaangażowania. Szkoda pieniędzy na taką opiekę!!!

Boguś / 2019-03-13
mają okropny bałagan, po pól roku od wypowiedzenia umowy OC przysyłają nadal ponaglenia do zapłaty, albo w taki sposób naciągają?(a może ktoś zapłaci?), nie wiem jak to nazwać?
Ile razy należy wypowiedzieć jedną i tą samą umowę aby PZU przyjął ją za skuteczną ????
Nie jestem sam w tej opinii, inni też twierdzą to samo. są jak pijawki…. jak się przyssą to już nie popuszczą…

TOBIASZ / 2019-03-04
BEZNADZIEJNA FIRMA. MIAŁEM KOLIZJE, SKORZYSTAŁEM Z AC. ZAPROPONOWALI 30% WYCENY AUTORYZOWANEGO SERWISU.DWA MIESIĄCE GANIAM I NIE MOGE SIE DOPROSIC WYRÓWNANIA KWOTY. AUTO MAM NADAL NIE NAPRAWIONE!!!

ada / 2019-03-03
Nigdy więcej, miałem szkodę po wyładowaniu, wszystkie r-ki wypłacili zaniżone z klauzulą, do sądu. Więc tak zrobiłem, 3 lat WALCZĄ ZE MNĄ ABY MI NIE ODDAĆ 3000 zł. Sądu nie obchodzi to,że łaski nie robią bo jestem ubezpieczony od nowej wartości i wszelkich ryzyk, Nie ważna jest ekspertyza serwisanta, bo przyjeżdża mecenas PZU i walczy! Mają kasę, bo kto pójdzie do sądu po 300 zł? miliony polaków nabitych w trąbę,odkupili PKO SA, więc muszą grabić!

Mozambik / 2019-03-02
Oszuści w każdym calu! Regularne zaniżanie kosztorysów szkód prowadzi do niemożliwości uzyskania zwrotu realnych kosztów naprawy. Odradzam!

Patryk. H / 2019-02-24
To jedna z najgorszych ubezpieczalni w Polsce… Nie doświadczeni pracownicy podają różne informacje sprzeczne ze sobą… Czekałem na odszkodowanie „zadość uczynienie” po zmarłym ojcu który zginął w wypadku samochodowym jak można się domyślić pieniądze nie zostały wypłacone… Po wywiadzie z Panią likfidatorką i wystawieniu opinii przez pracownika pzu okazuje się że w sprawozdaniu jakie spozadzila pani zajmująca się sprawa ze nie miałem kontaktu z ojcem przykra sprawa bo był tak naprawdę jedynym oparciem dla mnie…
W sprawozdaniu były napisane zeczy które nawet nie padły z moich ust ponieważ pani likfidatorką nie podeszła do sprawy profesjonalnie i rozmawialiśmy o jej życiu a nie o sprawie związanej z wywiadem który miała przeprowadzić pani po telefonie pani była zaskoczona z braku pozytywnej decyzji wypłaty odszkodowania jako jedyny syn zmarłego nie powinno być z tym problemu a jednak pzu broni się rękami nogami żeby nie wypłacić złotówki.

Zybi / 2019-02-21
Miałem nieprzyjemną okazje na własnej skórze przekonać się na czym polega ten mechanizm zaniżania wyceny odszkodowań i celowe odmawianie ich wypłat. Po mimo stwierdzonej winy sprawcy szkody, który jest u nich ubezpieczony od OC, to PZU staje ponad prawem i poprzez zatrudnionych pseudo ekspertów wymyśla swoje przepisy i nie wypłaca odszkodowania. Obecnie sprawa trawiła do Sądu i czeka mnie długi okres oczekiwania na rozstrzygnięcie.

Dawid / 2019-02-20
Brak szacunku dla klienta, na uzyskanie jakiejkolwiek informacji trzeba czekać tygodniami, po wypadku sprawa mojego odszkodowania ruszyła z miejsca dopiero po interwencji rzecznika …jakaś masakra…..do tego koniec końców zaniżone odszkodowanie o koszty holowania….kpina

Forest / 2019-02-20
Kpina zawieram umowę przez telefon bez płatności w ratach wysyłają mi pocztą elektroniczną rachunek w dwóch ratach o 100 PLN większy . Reklamacja przepraszają ale system zwariował i muszę to zapłacić a pana konsultanta źle zrozumiałem . OSTATNI RAZ PODPISAŁEM z pzu polisę OC i AC i ubezpieczenie .
Pozdrawiam stare babcie które jeszcze dojicie.

Łukasz / 2019-02-16
W styczniu nagle zmarł mój tata miał wykupione polisy na życie w PZU.Zgłosiliśmy roszczenie z jednej z polis którą tata miał na pokrycie kosztów pogrzebu.Na drugi dzień po zgłoszeniu a 3 po śmierci taty dzwoni do mojej mamy rozbawiona hiena cmentarna z PZU radośnie oznajmiając że ma super ofertę i zaprasza do oddziału oczywiście bez kolejki celem inwestowania przez PZU środków z polisy.Dodam że taty jeszcze nie zdążyliśmy pochować a oni już koniecznie chcieli pieniądze których nawet nie wypłacili zagarnąć ponownie.

TERESA / 2019-02-12
firma PZU to rodzaj państwa w państwie, cokolwiek Państwo ubezpieczycie to liczcie się z tym,że zostaniecie żle potraktowani i dostaniecie jakieś marne grosze 20-30% poniesionych kosztów, żadne argumenty do nich nie przemawiają, na skargi nie odpisują.Może kiedyś poleciłabym tę firmę ,bo było lepiej ,ale teraz absolutnie nie, nawet nie wiem czy oceniłabym jej usługo na jedynkę w skali od jednego do dziesięciu

Asia / 2019-02-04
TRAGEDIA to jest mało powiedziane, zaczynając od tego, że nie odpisują na chacie oraz się rozłączają…(Sytuacja z 31.01.2019r) Jedna Pani informuje mnie, że wizyta będzie w ciągu dwóch dni(wizyta pilna ze względu na tragiczne wyniki), na drugi dzień dowiaduje się, że to jednak 5 dni, proszę o rozmowę z osobą, która w końcu określi za ile w końcu odbędzie się moja wizyta… bezskutecznie. O 18 tego samego dnia dzwoni do mnie Pan, który informuje mnie, że termin mojej wizyty jest JUŻ 21.02.2019r. .. hmm… to chyba nie jest 5 dni.. Pan zdenerwował mnie swoim podejściem, powiedziałam, że wystawiam im adekwatną opinię do całej tej sytuacji. Po pięciu minutach dostaję telefon, że mogę udać się do wybranego przez siebie lekarza, a oni zwrócą mi pieniądze po otrzymaniu faktury imiennej. Ucieszyłam się, ale ……. ZNALAZŁAM JAKIŚ ICH ŚMIESZNY CENNIK i jest napisane, że wizyta u endokrynologa to 65 zł, więc dzwonię i pytam czy na pewno zwrócą mi całość… po 10 minutowej rozmowie dowiedziałam się, że odzyskam tylko 65 zł…. moje zdenerwowanie jest ogromne, każdy mój znajomy wie już o zaistniałej sytuacji i NIKT z nich nigdy nie skorzysta z tych śmiesznych usług PZU.

Kujon / 2019-02-02
Agent pzu twierdzil ze ogrodzenie jest ubezpieczone. Po powstalej szkodzie(samochod wjechal w ogrodzenie i uciekl) zazyczono sobie roznych dokumentow, przyslano rzeczoznawce….i zanim udalo mi sie wyslac wymagane dokumenty przyslano informacje ze plotu w umowie nie ma i odszkodowania nie bedzie.Jestem klientem od okolo 20 lat!

pisz / 2019-01-31
to się kwalifikuje do policji i prokuratury. Zmiana przepisów, od 2 lat agresywna. Jeżeli ktoś ma ubezpieczenie, to urząd musi zmusić PZU do wprowadzenia możliwości wpłacenia na konto opłat z góry i bez problemów, czy cyklicznie(nawet, jeśli zaliczka) i nie traktowania tego jako nie opłacone. Bez upoważnień!

Edyta / 2019-01-28
Zero szacunku do klienta. Na obszernie uzasadnione odwołanie odpowiedź w jednym zdaniu na zasadzie „nie bo nie”. Definicja chorób sprzed 12 lat, niezgodne z aktualną wiedzą medyczną i jak dochodzi do wypłaty odszkodowania wiekszosc sie w tych definicjach nie miesci. Jak dla mnie ogromne rozczarowanie. Teraz trzeba do sądu uderzać, bo innego wyjścia nie ma.Nie polecam!

Brock / 2019-01-25
Nie polecam!!! Po wielu latach ubezpieczenia aut w PZU, zawiodłam się na nich, jeśli chodzi o wyrejestrowanie auta z powodu kasacji auta przez ponad pół roku nie można się doprosić o wycofanie auta z rejestru ubezpieczeń i zwrot pieniędzy, a zamiast listu z informacją że auto już nie widnieje w ubezpieczalni to przesyłają list z informacja o konieczności wpłaty kolejnej raty za samochod który nie istnieje, o tym to odrazu nas informuja ale jak trzeba coś innego załatwić to się nie można doprosić po wielu wizytach w placówkach PZU i telefonach.

avedol / 2019-01-23
Po 15 latach płacenia AC i bezszkodowej jazdy zgłosiłem szkodę na polisie PZU z bogatym pakietem ochrony. Efekt był taki ze w samochodzie 2 letnim ,po przeglądach w ASO z przebiegiem 30tys km stwierdzili że osłony przegubów to materiał eksploatacyjny wymaga wymian ,uległ zużyciu i uszkodzenie [rozerwanie]nie jest mechaniczne i nie wypłacili odszkodowania. KURIOZUM!!! Rzeczoznawcy innych firm dusili się ze śmiechu.

Nie dla PZU / 2019-01-21
Uwaga! Najgorsza firma bardzo oszukuje! Zaniza odszkodowania zostaje tylko sąd…

Jerzy Sajewicz / 2019-01-14
JERZY SAJEWICZ, około dwóch tygodni temu poprzez infolinię złożyłem zamówienie na kolejne druki polisy kontynuowanej, z prośbą o przesłanie mi ich na adres do korespondencji. Dziś druki /4 szt./ dotarły lecz do Kłodzka , gdzie obecnie mamy nie ma. Termin płatności druku polisy mija 31.01.2019 a reklamacja będzie trwała około 30 dni. Ten fakt spowoduje, iż mamy umowa z PZU zostanie rozwiązana. A żeby minął okres karencji potrzeba aż 6 miesięcy. Odnoszę wrażenie , że jest to działanie celowe by w przypadkach śmierci nie można było wypłacić rodzinie odszkodowania. Proszę , wszystkich którzy jeszcze są klientami PZU by zmienili ubezpieczyciela na takiego , który ich będzie szanował.

Tom / 2019-01-08
Ubezpieczenie zdrowotne w PZU to porażka. Składki płace od około 18 lat. Obecnie płacę co miesiąc po 77 zł a bywało ze po ponad 100 zł . Ubezpieczenie zdrowotne w PZU z tego tytułu gwarantuje m.in bezpłatny dostęp do lekarzy specjalistów w ciągu 5 dni. Pomimo złożonego wniosku nie umówiono mnie na wizytę gdyż w mojej miejscowości takowy już nie przyjmował pacjentów, obiecując jednocześnie, że zostanę umówiony w sąsiednim mieście gdzie tacy specjaliści dla nich pracują. Wobec braku odzewu, na drugi dzień zatelefonowałem na inflolinie otrzymując zapewnienie, że o sprawie pamiętają i jest w toku lecz nie mogą skontaktować się z lekarzami- mam czekać . Wobec braku odzewu zatelefonowałem ponownie w szóstym dniu dowiadując się, że moja sprawa została już zamknięta bez załatwienia. Założyłem ponowne żądanie i czekam. Tak czy inaczej nie polecam- składki płacę darmo od ok 18 lat i zero zainteresowania klientem.

Izi / 2019-01-05
Odradzam wszelkie dodatkowe ubezpieczenia z pzu zwlaszcza zdrowotne. Wykaz operacji kest tak skontruowany ze mozna zapomniec o wyplacie za jaki kolwiek zabieg, nigdy nie ma go wg PZU w katalogu pomimo , ze lekarz mowi co innego. Mi lekarz napisal odwolanie a i tak zostalo odrzucone. Nadmienie, ze to moja trzecia operacja i kazda poza katalogiem. Lekarze swoje oni swoje. Nie warto nie polecam. Pieknie jak sie placi skladki i nic sie nie chce poza trumna.

Olek / 2019-01-04
PZU oszukuje ludzi,miałem szkodę na moim aucie nie z mojej winy,i zrobili mi wycenę np.lampa w serwisie kosztuje 1300zł A oni wciskają zamiennik za 700zł,auto było oryginalne i tak ma zostać A nie jakiś zamiennik,Dziady!!!

Izi / 2019-01-03
Odradzam wszelkie dodatkowe ubezpieczenia z pzu zwlaszcza zdrowotne. Wykaz operacji kest tak skontruowany ze mozna zapomniec o wyplacie za jaki kolwiek zabieg, nigdy nie ma go wg PZU w katalogu pomimo , ze lekarz mowi co innego. Mi lekarz napisal odwolanie a i tak zostalo odrzucone. Nadmienie, ze to moja trzecia operacja i kazda poza katalogiem. Lekarze swoje oni swoje. Nie warto nie polecam. Pieknie jak sie placi skladki i nic sie nie chce poza trumna.

Olga / 2018-12-24
Ludzie którzy tam pracują nie są kompetentni oszuści. Załatwić cokolwiek graniczy z cudem. Na infolini kobieta bez manier i szacunku!

kamaria / 2018-12-19
Sprawca kolizji uderzył w tył mojego samochodu, pół rozwalił, pozbawił mnie środka komunikacji i pracy, pomyślałam o jak dobrze że PZU – to przynajmniej naprawa pójdzie sprawnie. To było w lipcu, do dziś (grudzień) nie mogę doczekać się naprawy z OC sprawcy, W końcu sami szukamy firmy gdzie go naprawimy, bo dla pracowników PZU to chyba zbyt duże wyzwanie mają ważniejsze sprawy u nich ze wszystkim jest problem z autem zastępczym, z warsztatem …

niezadowolony / 2018-12-13
Banda naciągaczy. Jak płacisz składkę jesteś super klientem, jak ulegniesz wypadkowi to jesteś złem koniecznym. Jakiś śmieszny orzecznik( może pan/i przeszkolona z PZU albo wirtualny robot) robi zaocznie ekspertyzę bez udziału poszkodowanego i wydaje decyzję o nie wypłaceniu świadczenia, a ZUS przyznaję uszczerbek na zdrowiu.
Oszuści i naciągacze

Cloudy Bay / 2018-12-12
Nie polecam tego ubezpieczyciela. Robią wszystko aby nie wypłacić odszkodowania. W przypadku śmierci bliskiej osoby wypłata trwała blisko dwa miesiące (rzekomo zaginął wniosek, który składany był elektronicznie!). Parę miesięcy później nieszczęśliwy wypadek – skomplikowane złamanie nogi (leczenie trwało 4 miesiące). Ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania. W odpowiedzi na odwołanie kolejna odmowa. Odradzam ubezpieczenie w PZU … Lepiej od razu wyrzucić pieniądze w błoto lub oddać pijaczkowi pod Biedronką.

czes / 2018-12-12
Posiadam w PZU ubezpieczenie OC+AC. Po uszkodzeniu lakieru w aucie zgłosiłem szkodę chcąc skorzystać z AC. Po trzech tygodniach zwodzenia i oczekiwania na decyzję, niezależnie od mojej woli rozliczenia bezgotówkowego przez warsztat, chcą wcisnąć pieniądze wg swojego zaniżonego kosztorysu (odsyłają do banku po pieniądze). Niebywałe krętactwo, oszukańcza firma. Sprawa zapewne skończy się w sądzie.

Jan / 2018-11-29
Strasznie niekompetentny pracownik infolini. 10 minut z życia stracone a informacja gdzie na stronie można znaleźć listę apteki w partnerstwie…. Yyyy nie wiem proszę czekać a jaki chce pan lek kupić.. koniec rozmowy. Nie polecam korzystać z biura obsługi klienta bo jedyne co was czeka to rachunek za telefon..

PS / 2018-11-19
Zdecydowanie nie polecam. PZU Życie do kredytu hipotecznego. Składki biorą, a nie chcą wystawić zaświadczenia, jestem u nich ubezpieczony. Placówka w Gdyni Plac Kaszubski 8 nieczynny w godzinach urzędowania. Od stycznia piszę maile i reklamacje, żadnej odpowiedzi. Dno.

Marcin / 2018-11-15
PZU życie żenada za urodzenie dziecka odmowa spotkamy się w sądzie a przy okazji będzie artykuł dno szkoda płacić składki

Arkadiusz / 2018-11-11
Pomiń Zapomnij Usuń!!!! Tak można przetłumaczyć tego wyzyskiwacza oszusta PZU!!!

Poszkodowany / 2018-11-08
Jak dla mnie firma beznadziejna. Po wypadku drogowym gdzie sprawca byl ubezpieczony w PZU nie otrzymałem żadnego auta zastępczego. Wycena uszkodzonego auta 3600 gdzie cały przód auta rozbity. Porażka. Rozmowa z przedstawicielami bardzo niemiła. Ludzie niekompetentni. Na zasadzie „Nie. Bo nie”.

Rafał / 2018-11-05
Ludzie nie dzwońcie na numer 801 102 102
Kupiłem OC na przyczepę 58 zł koszt połączenia to ponad 40 zł! !!!
Wygląda na to ze PZU w ten właśnie sposób sobie na nas klientach dorabia.

KMS / 2018-10-26
Nasza firma zawarła umowę na ochronę mienia, m. in przed pożarem, w momencie kiedy doszło do pożaru w wyniku którego poniesliśmy straty w wus. 250 000 pln, suma ubezpieczenia opiewała na 700 000.
PZU odmówił wypłaty odszkodowania powołując się na jedną z klauzul, których jest 30 w OWU, 2,5 miesiąca zwlekali z podjęciem decyzji o odmowie.
Próbują dopasować klauzulę do zaistniałej sytuacji. Teraz spotkamy się w sądzie, będzie to trwało 3 lata, zapłacą odsetki, koszty itp. A później tymi stratami obciążają kolejnych klientów, przesttzegam przed tą oszukańczą firmą.
Wszystkie umowy zawarte z nami nie zostaną przedłużine.

Janeczka / 2018-10-25
Najgorsza firma jakom znam. O odszkodowania, zawsze zanizaja odszkodowanie. Asistans masakra jakie ceny. Czekanie na lawete masakra. Za te stawki co placa nie chca ludzie jezdzic.

Zbyszek / 2018-10-25
Ochrona danych osobowych dla PZU nie ma znaczenia przesyłki z ofertą ubezpieczenia zdrowotnego wraz z polisą i wrażliwymi danymi zwykłym listem a nie poleconym włożone niechlujnie do skrzynki na listy skąd każdy może ją wyciągnąć i użyć danych do różnych celów. Chcąc zmienić formę powiadomień o ofercie na kontakt z oddziałem konsultant powiedział że nie ma takiej możliwości.

Pzu państwówka ! / 2018-10-25
Dno jakich mało. W dodatku, ze państwowa firma. To na dodatek nie są rzetelni. Stłuczka autem przod obity i nadkole. Pierwsza kwota 300zl hahah druga 700 rozprowadzana w terminach 8 miesecy na 2 właścicieli. Co ja mam za to naprawić ?? Auto zalać do pełna hahaha.Za poprzednią szkodę za sam przod z MTU proponowana 1500. Szkoda od lekarza coś koło 2 tysiecy. Czekam na tzw komisje lekarską, ciekawe czy potraktują jak psa. Pewnie nie istotne to, że lekarz w szpitalu kazał w kołnierzu chodzic i rehabilitacje… Naciągacze nie potrafią być słowni… NIE POLECAM.

Stanisław / 2018-10-24
Firma ignoruje klientów, którzy płacą duże składki i utrzymują tym samym rzesze niekompetentnych pracowników. Odpowiedzi na reklamacje nie dotyczą sprawy i tematu. Język i styl wyjaśnień na poziomie nieuka ze szkoły podstawowej. Poza tym korupcyjne powiązania z firmami wskazywanymi do naprawy szkody. Lekceważenie, często też arogancja wobec klientów. Nie wypełnianie zobowiązań wynikających z umowy. Nigdy więcej nie skorzystam z ubezpieczenia PZU

Piotr / 2018-10-23
Dno to za mało oszuści z PZU pukaja w dno od spodu. Najechanie na tył samochodu osobowego przez samochód ciężarowy. Cały tyl pognieciony, złamany i wyrwany z mocowań fotel kierowcy, drzwi z tyłu przestały się otwierać. Co stwierdza pzu „Charakter uszkodzenia świadczy o tym, iż nie mogło dojść do wygenerowania sił bezwładnościowych zdolnych do spowodowania uszkodzeń ciała.” i odmawia wyplaty zadośćuczynienia i odszkodowania bo leczenie było niezasadne a ból i ograniczenia ruchomości kręgosłupa których wcześniej nie było a pojawiły się po wypadku to wysoce zaawansowane starcze zwyrodnienia kręgosłupa nie dające żadnych objawów. Wiek poszkodowanej 34lata. Komisja lekarska kolejna ciekawostka dokumentacja zawiera wyniki badań których „obiektywni lekarze” z PZU nie przeprowadzili oraz dane z wywiadu niezgodne z udzielonym odpowiedziami. Co robi z tym pzu: nie widzimy podstaw do zmiany stanowiska bo na podstawie sfałszowanej dokumentacji nic się nie stało. To nic ze leczenie trwało i trwa nadal. Lekarze to idioci tylko pzu ma rację.

Marek / 2018-10-20
Po zerwaniu więzadła PZU stwierdziło że nie ma podstaw prawnych do wypłacenia odszkodowania…… PZU TO DNO.

Rafał / 2018-10-18
Witam mam ofertę AC partnerskie potrąciłem lisa, zgłosiłem szkodę i wszystko miało być pięknie samochód zastępczy itd jak się okazuje mija drugi tydzień a samochód w warsztacie nawet nie rozebrany PZU dopiero wczoraj zaakceptowalo kosztorys prawie po dwóch tygodniach …. Żadnych informacji nie mogę się dowiedzieć to jakaś paranoja nawet nie ma z kim kompetentnym porozmawiać o zaistniałej sytuacji mam czekać ciekawe ile trwa wymiana zderzaka miesiąc ??! Bez żartów … Samochód jak dobrze pójdzie wrócić po 3-3.5 tygodniach …


7 komentarzy “PZU opinie”

 1. Chciałbym wyrazić podziw dla autora za umiejętność nie tylko przekazywania informacji, ale także wplatania w tekst emocji, co sprawia, że czytanie staje się nie tylko naukowym doświadczeniem, ale także podróżą przez ludzkie uczucia.

 2. Niestety, parę lat temu w wieku 65 lat zawarłam z PZU ubezpieczenie ma życie, tzw. pogrzebowe. Składka wysoka z uwagi na wiek. Uśmiechnięty i „życzliwy” pracownik PZU zaproponował mi polisę, która przewiduje, że składkę opłacam tylko do 80 roku życia, choć ubezpieczenie jest na całe życie. Nie powiedziano jednak, że w okresie bezskładkowym, który zaczyna się od ukończenia przez mnie 80 roku życia kwota wypłaconego odszkodowania systematycznie spada. Nikt tak Polaka nie oszuka jak polska firma PZU.

 3. Ciocia ponad 20 lat płaciła ubezpieczenie na życie w PZU ŻYCIE. Przed śmiercią miała demencję i często chorowała. Zapomniała opłacić 1 składki (nikt z rodziny o tym nie wiedział). Jak przyszło ponaglenie to zapłaciła. 5,5 miesiąca później zmarła.
  Oczywiście ubezpieczenia nie dostaliśmy- ponieważ jak się okazało zapłacenie zaległości liczy się jako wznowienie ubezpieczenia i przez pół roku jest karencja, ubezpieczyciel nie ma obowiązku wypłacić odszkodowania.
  Czyli płacisz całe życie ale np. dostaniesz alzhaimera albo masz demencję i zapomnisz zapłacić to przepada, nawet jak zapłacisz zaległość to masz karencję pół roku bo liczą że w tym czasie umrzesz i nie będą musieli płacić.
  Zachorujesz i chorujesz ponad 3 miesiące i nie masz jak zapłacić to jak umrzesz to sory przepadło.
  Chorzy ludzie.

 4. Nie Polecam Pzu. Z dala od tej firmy ubezpieczeniowej. Tą pseudo firmą powinna zająć się Prokuratura. Obecnie zostałem oszukany z OC sprawcy Pzu. Za samochód zaniżyli cenę o połowę. Zrobiona szkoda całkowita. Za uszkodzenie mienia i zadośćuczynienia mniej niż zero. Kontakt w sprawie fatalny. Łaskawie przyznali rekompensatę na samochód zastępczy jak godzinami dzwoniłem. Od obsługi szkód bardzo niemiła osoba tyko myśli o zakończeniu sprawy. Rzeczoznawca jakby za karę zdjęcia robił popełnił błędy podstawowe, nie prawidłowa klasa auta, błędny rocznik auta, zawyżony przebieg itd na nie korzyść moją. Sprawa oddana do sądu i tylko tam mam nadzieje. Szkoda czasu i straconych nerwów na tą firmę

 5. Polecam omijać szerokim Łukiem ! Pzu medyczne to porażka! place co miesiąc składkę na 3 osoby a mamy problem umówić się do danego lekarza na dany termin, miejsca w placówce są tylko pzu ogranicza dostęp. Drugi raz mam taką samą sytuację że nie chcą umówić pomimo ze miejsce do lekarza jest.Pani na śmiesznej infolinii za wszelką cenę chciała umówić mnie do innego lekarza i innej placówki Radzę omijać Pzu

 6. Z grupowego ubezpieczenia w zakładzie pracy,56 zł składniki miesięcznie. 350 zł za operację nowotworu złośliwego. Śmieszne kwoty odszkodowania, . Ubezpieczenie powinno nazywać się,, po życiu ,, a nie,,na życie,, bo wtedy podobno wypłacają więcej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top