Wiener ubezpieczenia opinie

Wiener ubezpieczenia opinie


https://wiener.pl/

2022

Husky – listopad 2022 ( Wiener ubezpieczenia opinie )
Nie polecam. Po zalaniu mieszkania całą dokumentację trzeba sporządzić samemu i im wysłać. Nikt nie przyjdzie, żeby pomóc to zrobić. Ostatecznie po miesiącu czekania, odmawiają wypłaty odszkodowania. Firma porażka.

Marko – listopad 2022
Banda nieprofesjonalistów na auto zastępcze czekałem prawie 2 dni po czterech rozmowach telefonicznych.

Bartek35355 – październik 2022
Również nie polecam. Wiener milczy i nie odpisuje od miesiąca.

Jacek Wozniczek – październik 2022
Odradzam tą firmę ubezpieczeniową. Po ubezpieczonym transporcie towarów do Niemiec, który został częściowo zniszczony a częściowo zagubiony odbijana jest piłeczka przez specjalnie wyszkolonych od szukania dziur w całym pracowników. Kontakt telefoniczny niemożliwy, chyba ze ktoś lubi pogadać ze sztuczna inteligencja. Odzew na emaila raz na miesiąc albo rzadziej z bezsensownym tekstem. Ogólnie, trzymajcie się z daleka od WIENER TU S.A. Vienna Insurance Group

Joanna – wrzesień 2022
NIE POLECAM!!!
Robią problemy z wypłaceniem odszkodowania dziecku po złamaniu nogi.

Ania – maj 2022
Najgorsza firma, najgorsze doświadczenie. NIE POLECAM, OMIJAĆ !! Człowiek czuje się jak ostatnie ścierwo próbując odzyskać pieniądze , a byłam poszkodowana. Koszt naprawy 10 000 zl , wycena rzeczoznawcy 3000 zl. KPINA. W końcu musiałam iść do prawnika , i tak wyszło na moje ale trwało to 1,5 roku.

Marek Rogal – kwiecień 2022
Szkoda z OC sprawcy miała miejsce ponad rok temu, szkodę ocenili na całkowitą później nie wypłacili ani złotówki, sprawa skierowana do sądu odbyło się kilka spraw cywilnych a wiener aby nie spełnić świadczenia i czując że może przegrać w sądzie złożył zawiadomienie do prokuratury, o to samo zdarzenie zawieszono przez to tok sprawy cywilnej. Gra na czas aby tylko nie spełnić świadczenia i żeby nerwowo wykańczać poszkodowanego. Polecam ubezpieczyć auto w tej firmie i nielubianemu sąsiadowi walnąć w płot;) gwarancja w Wiener mataczenia i sąsiad będzie długo wściekły chodził;) a i dużo pieniążków starci na walkę z ubezpieczycielem;)

Gzela Wojtek – kwiecień 2022
Potwierdzam wiener najgorsza firma

Wojtek – marzec 2022
Wiener banda oszustów naciągaczy. Nigdy nie ubezpieczę tam już żadnego pojazdu

MARCIN WALIGÓRA – marzec 2022
Brak słów. Zalanie dwukrotne mieszkania, poprzez uszkodzony dach w ciągu 3 miesięcy. Ubezpieczyciel wywnioskował o korzyściach majątkowych z mojej strony jako pokrzywdzonego…

Yjmil – marzec 2022
Oszuści. Pokrycie dachowe sąsiada zniszczyło mi samochód, papierki wyliczenia… Po półtorej miesiąca odmowa, twierdzą wiatr siła wyższa i nic nie dostanę…

Biedny student – marzec 2022
Witam. Nie mogę odzyskać kasy z OC sprawcy. Cały czas coś im brakuje dosyłam dokumenty, które zażąda likwidator szkody, a mógł zrobić ich zdjęcia przy opisie auta. Cały czas im coś nie pasuje. Jak już mają pełną dokumentację to przestali się odzywać. Obiecali Mi kasę za szkodę dwa tygodnie temu i sprawa dalej tkwi w miejscu. Nie można się dodzwonić. Jak zostawiłem numer tel. na automatyczne biuro to nie oddzwaniają. Sprawa się już ciągnie długi czas. Wiem że jak dostanę kasę to i tak śmieszne grosze i muszę sprawę dalej skierować do prawnika. NIE POLECAM !!!

Wiener ubezpieczenia opinie 2021

Daniel Zabawa – 2021
Krytyczne: Czas reakcji, Jakość, Profesjonalizm, Wartość
Unikajcie ich jak najdalej, niekompetencji w tej firmie aż nadto a do tego unikają odpowiedzialności i nie wypłacają należnych pieniędzy

Mikołaj Czarnecki – 2021
Krytyczne: Czas reakcji, Jakość, Profesjonalizm, Wartość
Oszuści, złodzieje, po wyroku sądu dalej nie wypłacają odszkodowania!! Unikać jak ognia!!

Marzena Stettin – 2021
Krytyczne: Czas reakcji, Jakość, Profesjonalizm, Wartość
Życzę powodzenia w próbie kontaktu

Piotr Sykutera – 2021
Remont obok uniemożliwiający absolutnie jakikolwiek kontakt z innymi osobami, brak możliwości zrobienia tam czegokolwiek z polisą, jedynie centrala potrafi robić podstawowe rzeczy, tu tylko kup ubezpieczenie, a później się martw jak z nią cokolwiek zrobić i z centralą jak się dogadać. Lepiej chyba dopłacić gdzieś te kilka zł i mieć problem z głowy bo tutaj szkoda czasu

K P – 2021
Krytyczne: Profesjonalizm
Nie polecam tego ubezpieczyciela!!! Brak kontaktu ze strony doradców przez 2 dni, brak wysłanego kosztorysu auta przez co mechanik nie może ruszyć z naprawą, auto zastępcze zostało zabrane przed czasem, miało zostać podstawione drugie auto jednak pan zadzwonił w ostatniej chwili, że jednak nie dostaniemy drugiego auta, pomimo braku wypłaty odszkodowania i braku sprawnego samochodu, umywanie rąk od wszystkiego, każdy przełącza nas co chwile na inny dział, z nikim nie idzie się dogadać i porozumieć, zostaliśmy bez auta, NIE POLECAM NIKOMU !!!

Emil Hłasko – 2021
Krytyczne: Jakość, Profesjonalizm, Wartość
Celowo zaniżyli wartość mojego samochodu przed szkodą o 3500 zł i zawyżyli wycenę szkody, żeby uznać szkodę całkowitą i tym samym wypłacić najmniejsze odszkodowanie. Nie polecam!!!

Henryk Siedlecki – 2021
10 listopada wypowiedziałem umowę AC po sprzedażny auta i do dzisiaj nie dostałem zwrotu pieniędzy. Ostatnio bylem w CUK i pani dzwoniła do nich .Odpowiedzieli ze już jest przygotowana wyplata nawet podali kwotę ale już opłynął ponad tydzień a pieniędzy na koncie nie ma.To jest jakaś kpina .Nigdy nie zawre umowy z ta firma.

Aga – 2021
Opieszałość w wypłacaniu szkody ,nieprofesjonalne podejście do sprawy .

Janusz – 2021
wiener – Koszt naprawy ok. 2500zl, po wycenie rzeczoznawcy wypłacą 790zl, pójdzie przez firmę ściągającą kasę.

Dan – 2021
Pracownicy bez żadnej wiedzy każdy mówi co innego, co chwile coś dosyłane bo brakuje, pomijając to że od każdego wysłanego dokumentu mają 14 dni na rozpatrzenie więc sprawa się ciągnie miesiącami tak jak w moim przypadku gdzie jestem osobą poszkodowaną. Nie polecam tej firmy nikomu bo to jest wyrzucenie pieniędzy w błoto i radzę omijać szerokim łukiem

WedrowkiPyzy -2021
Wiener to kpina… osoba 75 lat zgłasza zalanie z góry od sąsiada ze swojego ubezpieczenia – sama ma wejść na drabinę pod sufit żeby wymierzyć w cm uszkodzenia, porobić zdjęcia, zrobić rysunki i wypełnić kosztorys oraz dołączyć daty remontu ostatniego wraz z rodzajem zastosowanych farb i materiałów oraz ustalić od sprawcy ubezpieczenie i numer polisy (chyba siłą lub laską) – to firma to kpina !!!! biorą tylko pieniądze ze składek i zero wsparcia klienta. dno i wodorosty !!!

Jacek – 2021
Ta ubezpieczalnia to jest jakaś straszna pomyłka, ludzie nie wykupujcie tam żadnych ubezpieczeń, nie potrafią nawet wycenic szkody, przysłali niby rzeczoznawce który nie potrafił opisać szkody i naliczyć koszty to co naliczył to nawet nie starczy na materiał a na robociznę to mam sobie sam zrobić normalnie masakra nie polecam tej ubezpieczalni

renia – 2021
NIE POLECAM… NAJGORSZA FIRMA UBEZPIECZENIOWA JAKA MOŻE BYĆ…..OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM!!!!!!!!!!!!!!!!1

Marek Jarosiński – 2021
W razie szkody nie z twojej winy, nic ich (Wiener) to nie obchodzi – sam załatw sobie wszystkie formalności z inną firmą ubezpieczeniową sprawcy.

Ryszard Guzik – 2021
proszę uważajcie na ta firmę , posiadam ubezpieczenie domu od kilku lat ,wszystko było ok , aż zgłosiłem szkodę ze wiatr uszkodził mi drzwi , to niestety szkoda nie została uznana , bo pierwsze twierdzili ze nie było żadnego wiatru , to po przedstawieniu dokumentów z instytutu meteorologi okazało się ze wiatr był bardzo duży , proszę omijajcie z dala tą firmę , bo jak się wam stanie nieszczęście to wam napiszą że to nie obejmuje ich polisa .

Croosover – 2021
Dziecko było ubezpieczone w szkole poprzez firmę Wiener. Jedynie został założony nr sprawy a kiedy zmarła mama dziecka nikt się nie odzywa proszą o dodatkowe dokumenty i cisza. To firma KRZAK która wchodzi do szkół i nie interesuje się wypłaceniem odszkodowania ani nie kontaktuje się z drugim rodzicem. Proszę tą firmę unikać dalekim łukiem 😔

Mariusz – 2021
praca kiepsko, oszusci, sciema etc

Zbigniew Krupa – 2021
Od 10 mają czekam na wypłatę odszkodowania już wszystko załatwione był rzeczoznawca zrobił wycenę szkody lecz ja wciąż czekam trudno się do nich dodzwonić jak się dodzwonię to zawsze czegoś brakuje czy to normalne?

2020

Karol Azarot 2020
Krytyczne: Czas reakcji, Jakość, Profesjonalizm
Szkoda z dnia 18 sierpnia, wycena szkody sporządzona 23 października po kilku reklamacjach na kwotę stanowiącą 1/3 realnej wartości kosztów naprawy. Odwołanie? Czekanie minimum 30 dni na ustosunkowanie się ubezpieczyciela, a końca sprawy dalej nie widać. Brak kontaktu mailowego, na infolinii obiecują oddzwonienie osoby zajmującej się sprawą, oczywiście telefon milczy. Tyle reklamacji nie naskładałem się jeszcze na żadną inną firmę. Sprawa mojej szkody była wręcz banalna, a opieszałość ubezpieczyciela sięga zenitu. Masa błędów, braku profesjonalizmu.

Likwidator zrobił zdjęcia, po czym przyjeżdża po kilku dniach i twierdzi, że je stracił. Później uzyskuję informację, że wycena już jest zrobiona i czeka na zatwierdzenie, po 2 tygodniach się okazuje, że jednak jeszcze kończą robić wycenę. Czas się cofa w tej firmie 😀 Ubezpieczyciel nie potrafi poprawnie uzupełnić nazwy mojej działalności na dokumentach. Otrzymałem od nich tylko dwa dokumenty, widnieją na nich dwie różne nazwy, żadna z nich nie jest poprawna ( 😀 ) – to samo w sobie stanowi puentę pracy tej ubezpieczalni.

Gdyby nie fakt, że jestem tego świadkiem, to bym stwierdził, że opinie o tej firmie są przesadzone i na pewno nie jest tak źle. Jest źle, nie popełniajcie mojego błędu i trzymajcie się od nich z daleka, ja niestety skusiłem się na cenę ubezpieczenia i żałuję tracąc nerwy, czas i płynność finansową. Ubezpieczyciel godny polecenia do momentu, kiedy nic się nie dzieje, jak już się stanie, to od razu się żałuje, że nie dało się tych kilkudziesięciu, nawet kilkuset złotych więcej na współpracę z POWAŻNĄ firmą.

Marek R – 2020
OMIJAĆ szerokim łukiem szkoda z OC miała miejsce 16.06.2020r. na miejscu policja wszystkie dokumenty wysłane pierwsza kalkulacja jaką otrzymałem nie była do mojego pojazdu inne wyposażenie (gorsze) rzeczoznawca przerobił bixenon na zwykły reflektor H7 druga wycena również wyssana z palca ceny części nieadekwatne do ogólnych cen 3 razy niższa. Po przesłaniu kosztorysu naprawy z serwisu dostałem informację o szkodzie całkowitej. 7.07.2020r na infolinii już zostałem poinformowany że Wiener nie spełni świadczenia w terminie gdyż prowadzi swój wewnętrzny proces likwidacji, dnia 13.07.2020r. zaś otrzymałem pismo że nie spełnią świadczenia ze względu na prowadzony wewnętrzny proces.

Obecnie korzystam z Pojazdu Zastępczego ( i już słyszałem od infolinii że zapłacą za czas naprawy z kosztorysu a nie za całość korzystania z PZ). Wiener uważa że od każdego pisma ma kolejne 30 dni na likwidację szkody a na infolinii mówią wprost przecież mamy 90dni do likwidacji szkody za nic mają artykuły 14 ustawy o ubezpieczeniach oraz art817k.c. mimo że Rzecznik Finansowy za właśnie łamanie tych przepisów nałożył na Wiener (Gothaer) karę pieniężną.

Nie ma również możliwości uzyskania informacji kto prowadzi sprawę i dopiero po poinformowaniu iż wytyczna KNF punkt 12 mówi jasno że taki kontakt powinien zostać udzielony otrzymacie jedynie adres email a i tak odpowiedzi nie otrzymacie co do swojego zapytania. Zaznaczę, iż udokumentowałem fv że elementy uszkodzone były wymienione na części oryginalne w dniu 30.04.2020r. a więc nie ma mowy aby nosiły ślady wcześniejszych uszkodzeń. Mógłbym się rozpisywać dalej ale jeśli ktoś to przeczyta, niech wie że aby cokolwiek ugrać z WIENER sprawa skończy się w sądzie.

Jeśli chodzi o moją sprawę WIENER wypłacił kwotę bezsporną po 2 miesiącach za pojazd zastępczy zapłacił niespełna połowę twierdząc iż mimo niespełnienia świadczenia przez Wiener mogłem sobie kupić inny pojazd sprzedając rozbity pojazd;) dodam że zaproponowałem im ugodę w dniu 1.07. 2020r to do dzisiaj nie odp. I jej nie spełnili.
Szukam prawnika który odzyska pieniądze za pojazd zastępczy, kwotę z ugody, oraz odszkodowanie za poniesione straty w gospodarstwie domowym związane z procesem likwidacji szkody przez WIENER.

Przemyslaw Krzyszczuk – 2020
Krytyczne: Jakość
Miałem już wiele wypłat w różnych firm ubezpieczeniowych i nigdy nie było problemu, natomiast Wiener robi wszystko, żeby tylko nie wypłacić odszkodowania. Nie polecam

marcin koczorowski – 2020
Najgorsza firma ubezpieczeniowa jaką spotkałem załatwienie np pzu link4 trwa chwile i za pół godziny jest na e-mailu, a oni nie potrafią tego zrobić przez 2 tygodnie, w życiu bym nie uwierzył, ze takie firmy ubezpieczeniowe istnieją, wykupię polisę oc gdzieś indziej bo nie chce mieć z tą firmą nic do czynienia

Rotaaz – 2020
Dramat Dramat Drama. Najdrobniejsza sprawa to długie oooooczekiwanie na ile łaskawcy zabiorą się w ogóle do pracy, zero pomocy.

Monika S – 2020
Naciągacze. Uważajcie na tą. firmę. Oszuści!!!!!!!

MLODY – 2020
WIENER to kompletna PORAŻKA , po zgłoszeniu szkody przyjechał Pan RZECZOZNAWCA JUŻ PO 3 TYGODNIACH super reakcja, miałem szkodę uszkodzenia drzwi a on stwierdził że było włamanie ( strasznie ciekawa decyzja) PORAŻKA NIE POLECAM NIE DAJCIE SIĘ NACIĄĆ

Mariusz Laskowski – 2020
Dno organizacyjne i km mułu!!! Byłem poszkodowany przez sprawcę, który w Wiener ma polisę OC komunikacyjną. Ponad tydzień czekałem na wycenę rzeczoznawcy, a bez niej nie mogłem otrzymać samochodu zastępczego na czas naprawy mojego auta. Gdy otrzymałem wycenę, wstawiłem auto do serwisu i oczywiście wycena nie ma się nijak do faktycznych kosztów naprawy. Na samochód zastępczy od czasu zgłoszenia zapotrzebowania czekam cały dzień…ponad 24 godziny!!!! Poza tym dzwoniłem kilka razy na infolinię pomocy Wiener, bo kilka razy po 15 minutach oczekiwania rozłączało mnie

Marianna Konopnicka – 2020
Pierwszy raz widzę takie działania w postaci straszenia ludzi. Ktoś posiada firmę wiele aut i maszyn, zapomina o spłacie raty oc tydzień i dostaje maile informujące, że windykator odwiedzi go w domu. To jakaś żenada, nikt ani razu nie zadzwonił, nie wysłał poleconego czy nawet zwykłego listu z ponagleniem tylko straszy ludzi jakimiś „komornikami”. Pierwszy i ostatni raz korzystaliśmy z usług tej „firmy”. Jeśli ktoś przyjdzie z tej firmy do mojego domu to też postraszę psami.

Emil Hłasko – 2020
Celowo zaniżyli wartość mojego samochodu przed szkodą o 3500 zł i zawyżyli wycenę szkody, żeby uznać szkodę całkowitą i tym samym wypłacić najmniejsze odszkodowanie. Nie polecam!!!

Paweł – 2020
Nie można mieć pretensji do firmy ubezpieczeniowej że sobie tak pozwala na takie działania w Polsce , w normalny kraju na zachodzie takie praktyki są nie do przyjęcia i żadna ubezpieczalnia sobie nie pozwoli żeby z niemcem w ch… lecieć . W polsce mają pole do popisu bo nadzorujący firmy ubezpieczeniowe jak już nałoży karę to są tak niskie że i tak im się opłaca . Zachodnie korporacje wspomagane lewakami z zachodu znalazły sobie kolejny rynek zbytu zaraz po biedrące i lidlu .

Jolanta Cygan – 2020
Nie polecam, zlikwidowali szkodę z oc sprawcy 2 i dali decyzję negatywą, brak słów. Brak kontaktu

Cruiser -2020
Fatalny kontakt, infolinia nic niw wie a „opiekun” cichociemny nie odpowiada na żadne maile.Dodatkowo infolinia na pytanie o weryfikacje kosztorysu twierdzi ze przez 14 dni go nie ruszają a 14tego zlecają rzeczoznawcy jego weryfikację. Muszą odczekać 2 tygodnie z urzędu a auto stoi i czeka. Masakra.

Jędrzej Siwonia – 2020
Nie polecam. Zostaliśmy wprowadzeni w błąd przez panią z infolinii. Mimo opłacanych składek samochód był nieubezpieczony przez pół roku. Ta firma to banda niekompetentnych i leniwych złodziei

AgusAlbercik Heleniak Ptak – 2020
Banda złodziei oszustów i wyłudzaczy, co telefon na infolinię to każdy mówi co innego, jak im się powie co mówił poprzedni konsultant to mówią że to nie możliwe, robią z ludzi błaznów i to do tego z własnych klientów (niestety jestem nim ale ostatni raz) nie polecam chyba nie ma tam nikogo kompetentnego bo nic z tym nie robią i nie dbają o wizerunek.
BANDA BANDA I JESZCZE RAZ BANDA NIE POLECAM, LUDZIE OMIJAJCIE ICH, NIE UBEZPIECZĘ U NICH NAWET ROWERU. NACIĄGACZE a sprawę i tak skieruję do UOKiK

Ewelina – 2020
Absolutnie NIE POLECAM. Fajnie pobiera się składki, ale w momencie likwidacji szkody szuka się pretekstów do zakończenia jej na swoją korzyść co by nie stracić ani złotówki. Sposób na rozwój – wręcz idealny. Rośnie niechlubna konkurencja PZU…

Marek Rogal – 2020
Dziś mija 58 dzień likwidacji szkody z OC sprawcy, od 21 dni ubezpieczyciel kompletnie milczy na infolinii już mówią „proszę poczekać sprawdzę akta szkody” przez godzinę melodyjka i usłyszymy „brak nowych dokumentów w tece szkodowej” kto pozwolił takiej firmie istnieć? Sprawa w Sądzie mimo braku decyzji w szkodzie czekam na wyznaczenie terminu rozprawy.

Marek Rogal – 2020
Dziś mija 49 dzień likwidacji szkody kompletny brak jakichkolwiek informacji od strony ubezpieczyciela, rzecznik finansowy poinformowany. Wiener poszkodowanego ma w poważaniu. Przypominam policja była na miejscu zdarzenia i sprawca miał ubezpieczenie w Wiener. Brak odszkodowania szkoda całkowita auto zastępcze leci.

Marek Rogal – 2020
Jeśli chodzi o moją sprawę WIENER wypłacił kwotę bezsporną po 2 miesiącach za pojazd zastępczy zapłacił niespełna połowę twierdząc iż mimo niespełnienia świadczenia przez Wiener mogłem sobie kupić inny pojazd sprzedając rozbity pojazd;) dodam że zaproponowałem im ugodę w dniu 1.07. 2020r to do dzisiaj nie odp. I jej nie spełnili.
Szukam prawnika który odzyska pieniądze za pojazd zastępczy, kwotę z ugody, oraz odszkodowanie za poniesione straty w gospodarstwie domowym związane z procesem likwidacji szkody przez WIENER.

AAA – 2020
U mnie jeszcze nie dotrzymali ani jednego terminu. A ich assistance wysyła stare OWU. Zdecydowanie nie polecam tych złodziei

Marek Rogal – 2020
Jak się akceptuje pierwszy kosztorys to tak jest ale jak chcemy zapłacić za naprawę to już nagle wychodzi szydło z worka:)

Marek Rogal – 2020
Po 1.5 miesiącu dzwoni Pan że chce rozpytać o zdarzenie. Ani złotówki nie wypłacili jeszcze miesiąc korzystania z pojazdu zastępczego a mój samochód nie jest tyle wart co zapłacą za samochód zastępczy:) nie dziwie się że gothear dostał zakaz sprzedaży polis:) i zamieniono nazwę na Wiener:) pracownicy myślą że ludzki nie walczą o swoje;) to już nie te czasy kiedy zwykły „Kowalski” łyka jak pelikan:) haha ta ubezpieczalnia właśnie odsetkami nabija konto które zasili moje finanse:)

Jenga – 2020
OMIJAĆ szerokim łukiem!!! Banda złodziei i oszustów. Potrafią tylko straszyć! Na początku miesiąca przedłużone ubezpieczenie, od razu opłacone a po miesiącu wysyłają pismo, że niby kasy nie dostali i straszą windykacją. Niech pilnują burdelu, który mają u siebie a nie straszą niewinnego człowieka.

Łukasz – 2020
Nie polecam.
2 kwietnia wjechano mi w samochód na parkingu. Nie moja wina. Była policja, notatka, etc. Teraz mamy 30 czerwca – a wiener nadal nie załatwił sprawy. Samochód mam w leasingu na firmę więc zgodnie z warunkami leasingu muszę naprawiać w ASO w formie bezgotówkowej. Rzeczoznawca, który nawet się nie pofatygował na miejsce wycenił szkodę na podstawie dwóch zdjęć, które dołączałem do zgłoszenia szkody.
Fiat Tipo – wgnieciono prawe drzwi przednie, prawe tylne, prawe lusterko, prawe nadkole tylne, zderzak z tyłu, jednym słowem cały prawy bok – łącznie z felgą. Wycenione na 28oo pln.

ASO przerzuca się z wienerem w sprawie wyceny. A wiener twierdzi, że od każdego nowego papierka mają 30 dni na jego rozpatrzenie. Konsultantów na infolinii poznaję już po głosie (aktualnie jest dwóch). Kontaktu do osoby decyzyjnej czyli likwidatora nie podają – bo RODO. Mija już 90 dni a ja nadal mam nienaprawione auto, a samochodu zastępczego nie dostałem bo… OC sprawcy tego nie przewiduje. Jeżdżę samochodem żony.

A o co taka historia z czasem? Otóż wiener uznał, że wgniecenia w aluminiowej feldze nadają sie do naprawy zestawem regeneracyjnym. ASO nie naprawia felg, bo takiej naprawy nie zaleca producent. Wiener ma to gdzieś. Najpierw porposili o oświadczenie polskiego dystrybutora, że tak jest (czyli papier z Bielska, z centrali Fiata – dostali go oczywiście – Fiat stwierdził, że felg się nie naprawia tylko wymienia) .

Wiener odpowiedział po 30 dniach (bo tyle ma czasu ponoć zgodnie z wewnętrznym regulaminem którego nie mogą mi pokazać) że papier z Bielska nie wystarczy i potrzebują… papierka z Turynu. NA szczęście panowie w ASO go załatwili w ciągu 2 dni. Wiener po 30 dniach odpowiedział, ze papier jest… w obcym języku, a oni operują na terenie polski.

Ciekawe czy jakby byłą zbita szyba też by pisali, że można ją naprawić, a nie wymieniać, i czy też by potrzebowali zaświadczeń od Pana Boga, ze szyby się nie klei tylko wymienia. Mija właśnie 87 dzień od szkody, za trzy dni zgłaszam się do rzecznika praw konsumenta. A później jeśli to nic nie da to do sądu – łącznie z kosztami wynajęcia pojazdu na ten czas trzech miesięcy.

A wszystko dlatego ze sprawca, właściciel samochodu o wartości mniejszej niż moja składka OC, ubezpieczył się za cały rok w kwocie … 180 pln w firmie wiener (zdjęcie jego polisy wraz z kwotą zrobiłem na prośbę policji jak ta zobaczyła kto jest ubezpieczycielem na miejscu zdarzenia). Nie polecam. Trzymać się jak najdalej.

Marek Rogal Łukasz – 2020
Jeśli będzie pozew zbiorowy przeciwko tej firmie z przyjemnością się dołączę.

Alicja – 2020
Dołączam się do ostrzeżeń przed firmą wiener, ubezpieczyłam u nich auto AC + dodatkowo szybę by nie tracić zniżek przy AC w razie wymiany szyby, tak zostałam zapewniona. Pech chciał dostałam kamieniem w szybę, trzeba wymienić. kazali dopłacić 100 do wymiany, dobra ok. Po dwóch miesiącach ubezpieczam inne auto OC + również AC tylko w innej firmie i okazuje się że straciłam zniżkę bo firma Wiener wpisała że miałam szkodę w AC / wymiana szyby/, to po co dodatkowo płaciłam za ubezpieczenie szyby jak mogłam to pokryć z AC i nie miałabym żalu że straciłam zniżki w innych firmach. Oszukują, żeby tylko kasę wydrzeć od klienta

2019

Mirosław Kosmaczewski – 2019
Dodzwonienie się tam to cud

Matek BvB09 – 2019
Nie polecam. Czas na rozpatrzenie wniosków mają chyba z kosmosu i po tym czasie i tak robią wszystko aby nie zapłacić.

zszokowana – 2019
Ja również ostrzegam przed firma wiener pierwsza szkoda uszkodzenie dachu wysłany rzeczoznawca przez firmę koszt naprawy wyceniony na 400zl !!!!! kpina za taką kwotę to ktoś może wejść na dach i ocenić szkodę a nie ja naprawiać . Na razie będziemy się odwoływać to po prostu próba odprawiania z kwitkiem swoich klientów aby firma ponosiła jak najmniejsze koszty szok ze w dzisiejszych czasach przy takiej konkurencji firmie nie zależny na kliencie, ludzie odwołujcie się zawsze!!!!! bo oni tylko próbują was uciszyć jałmużną wypłacaną z ubezpieczenia. Strach pomyśleć co by było przy większych stratach.

piotr – 2019
Chcę ostrzec wszystkich obecnych a tym bardziej przyszłych klientów przed firmą Wiener.Miałem tą nieprzyjemność przekonać się na własnej osobie. Byłem poszkodowanym w zdarzeniu drogowym.Po bardzo szczegółowym sprawdzeniu całej sprawy ,likwidator merytoryczny odmówił wypłaty odszkodowania(niezgodności co do godziny zdarzenia). Po napisaniu odwołania,sprostowaniu godz.zdarzenia.(którą wcześniej celowo lub nie zasugerował pracownik Wiener)Dostałem kolejną odmowę,w której stwierdzono że całe zdarzenie było „ustawione „. Żałuję tylko że nie wezwałem policji na miejsce wypadku.

JoGi – 2019
Zdecydowanie nie polecam. Firma nie liczy się z…
…klientem.Z góry traktuje go jako oszusta i zależy jej tylko na ściągnięciu pieniędzy. Znalazłam się w pułapce zastawionej przez tę firmę. Poprzedni właściciel auta nie poinformował mnie o ważnej polisie, w związku z tym wykupiłam własną. Minął rok i dostaję pismo z windykacji, że mam zaległość w płatności i skierowali sprawę do sądu. Szczyt bezczynności i braku poszanowania.

Nikt z firmy ubezpieczeniowej nie nawiązał ze mną kontaktu w sprawie zaległości, tylko od razu do windykacji. Jak tak można traktować ludzi? Wystarczyło zadzwonić lub napisać do mnie. Widać jednak, że firmie nie zależy na klientach. Z czystej przyzwoitości i rzetelności taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Czuję się niesprawiedliwe i bardzo źle potraktowana. Radzę firmę omijać szerokim łukiem bo nigdy nie wiadomo kiedy podadzą Cię do sądu, bez możliwości odniesienia się do sytuacji.

marcin – 2019
Prawie 3 tygodnie temu miałem stłuczkę nie z mojej winy, rzeczoznawca przyjechał po 4 dniach od szkody, zrobił oględziny i do tej pory nie ma odzewu w sprawie wyceny, a auto zastępcze dostanę po wycenie i oddaniu go do warsztatu, którego sam muszę znaleźć bo najpierw mieli go zrobić ale oddzwonili że jednak nie zrobią bo żaden warsztat nie chce go przyjąć. Co dzwonię do nich z ponagleniem to ktoś inny odbiera i słyszę że już przyspieszają sprawę, a i tak nic nie robią bo mają 30 dni na załatwienie sprawy.

Próbowałem dodzwonić się też do rzeczoznawcy ale on nie odbiera telefonu. Już nie wiem co mam robić bo ani auta, ani wyceny i szlak nie już chce trafić, będę musiał chyba sprawę do sądu dać albo napisać do „interwencji” może oni mi pomogą. Banda krętaczy tam pracuje.

eeeeee – 2019
oszusty niech com wypłacić pieniędzy za szkodę 800zl, najgorsza ubezpieczalnia jakom znam

Profit Trader – 2019
Ludzie dajcie sobie spokój z tym ubezpieczycielem. Minęło ponad 30 dni od wystąpienia szkody, a odszkodowania nie wypłacono. Grają na zwłokę, że to że tamto kiedy wszystkie warunki i formalności zostały dawno spełnione. Tragedia omijać szerokim łukiem. Nigdy więcej nie ubezpieczę u nich auta. Nie pozdrawiam. Właściciel Nissana Altimy. Sprawa zakończy się tak jak lubię, czyli w sądzie.

klient – 2019
Jestem poszkodowanym właścicielem samochodu Chevrolet Orlando. Minęło ponad miesiąc od zdarzenia i bez efektu ze strony ubezpieczyciela. Zaproponowali po oględzinach (PZU NIE CHCIAŁO NAPRAWIAĆ REGRESEM TEJ SZKODY jak dowiedzieli się gdzie jest ubez. samochód sprawcy) 3100 zł za wymianę przedniego zderzaka górnego i dolnego ,nadkoli , lampy przeciwmgielnej i prostowania podłużnic . Lampa główna ma być naprawiona przy pomocy ZESTAWU NAPRAWCZEGO czyli dokręcić do lampy nóżki „i starczy ma świecić” a wymianę maski nie przewidują.

Rzeczoznawca twierdzi , że maska została uszkodzona wcześniej , chociaż są na nie ślady lakieru samochodu sprawcy. Ale ” Panu rzeczoznawcy” nie chciało się pojechać i obejrzeć samochodu sprawcy. pomierzyć ,sprawdzić wysokości..
Od miesiąca mam samochód zastępczy , którego koszt wynajmu to ok 110 zł netto . Gratuluję pomyślunku i gdzie tu logika i gospodarność we firmie Wiener…

2018

Marek – 2018
Jako klient firmy wiener, wcześniej gothaer byłem zmuszony skorzystać z asistance z powodu awarii auta, niestety ubezpieczyciel poległ na całej linii. Awarię auta musiałem naprawić na własną rękę, nie polecam tej pseudo firmy.

Pablo – 2018
Firma nie wypłaciła ubezpieczenia po 6 msc postępowaniu. Z decyzji generalnie wynika, że chciałem ich „naciągnąć” na 200zł bo taka była wartość szkody. Sprawa poszła do prawników a trafiła kosa na kamień i dla tzw. „zasady moralności” wytoczę im proces za kilka tysięcy złotych o 200zł bo mnie stać.

wojciech kazmierski – 2018
syf kiła i mogiła. infolinia do dupy po co w ogóle tam są do agenta się nie można dodzwonić. piotlenie automatu bez końca

R. Pozzato – 2015
Omijać szerokim łukiem. Najgorszy ubezpieczyciel na rynku wg mnie. Naciąganie na wszystkim co się da wpisane zapewne w statut firmy.


2 komentarze “Wiener ubezpieczenia opinie”

  1. Odradzam korzystania z firmy wiener. Zaufanie do nich utraciłem kiedy zgłosiłem szkodę i odmówiono mi pokrycia szkód spowodowanych przez czynniki odemnie niezależne /wilgoć w kominie wętylacyjnym z instalacjami wodnokanalizacyjnymi wewnątrz, w bloku 10 piętrowym. Rzeczoznawca,który działał w ich imieniu oglądał szkodę oceniając że sufit nie jest zalany a szkoda miała miejsce na ścianie w/w komina, od którego odpadły kafle wraz z tynkiem.Posiłkowali się także opinią Spółdzielni Mieszkaniowej z której jednoznacznie wynikało że przyczyn szkody Spółdzielnia nie ustaliła. Na moje monity do wiener odpowiadali mi odmawiając wypłaty odszkodowania i uzasadniali za kazdym razem czymś innym.

  2. Zdecydowanie nie polecam firmy Wienner.
    Ubezpieczyciel przywłaszczył sobie przedmiot który zgłaszałem jakoś uszkodzony…gdy po miesiącu doczekałem się telefonu od opiekuna szkody to opryskliwie poinformował mnie ze komputer zostanie mi zwrócony… ale ze nie powinni mi go zwracać bo podpisałem oświadczenie o utylizacji… śmiech na sali… tak czy siak zgłosiłem na policję przywłaszczenie mienia przez Wienner… zobaczymy co z tego wyjdzie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top