Tuz ubezpieczenia opinie

TUZ Ubezpieczenia opinie


https://tuz.pl

Damian – lipiec 2023 ( TUZ ubezpieczenia opinie )
Automatycznie przedłużają ubezpieczenia mimo braku ubezpieczenia, pocztą (na wynajmowany adres) przyszło tylko wezwanie do zapłaty, brak listonosza, nie poleconym, brak dowodu ze to otrzymałem. I tak z automatu ubezpieczenie wznawiają mimo braku zapłaty środków.
Na każdym kroku trzeba się wczytywać w 20 stronicowe regulaminy bo wszystko byle wysępić pieniądze…. dramat. NIE POLECAM!

ART / 2023-06-21
Nie polecam i ostrzegam ! Robię szkodę z OC sprawcy, który niestety ale jest ubezpieczony w TUZ. Samochód zastępczy udało mi się zorganizować od nich po 4 dniach i sporej ilości telefonów do TUZ – obiecują po czym tego nie robią i nie dają kompletnie żadnej informacji zwrotnej. Ja w końcu udało się z samochodem zastępczym to po 1 dniu wypożyczalnia dzwoniła, że dostała dyspozycje od TUZ, żeby auto zastępcze zwrócić chociaż miał być na czas naprawy, który serwis określił jako 18 dni 🙂 I znowu telefony do TUZ – sprawdzanie teczki szkodowej itd…. masakra – cyrk na kółkach.

W samochodzie po uderzeniu przez drugie auto padł układ wspomagania kierownicy (przed uderzeniem kierownica działała normalnie). Rzeczoznawca TUZ (oczywiście) stwierdził, że to zbieg okoliczności i nie widzi przyczyny tej awarii w uderzeniu przez inne auto. Uznał auto za jezdne (chociaż kierownicy się nie dało ruszyć) a TUZ odmówił wypłaty za holowanie i naprawę. Można dochodzić praw na drodze sądowej. Taki zbieg okoliczności. Auto w auto uderzyło, kierownicą nie da się kręcić ale nie ma to związku z uderzeniem – gratuluję fantazji rzeczoznawcy J
A jeszcze jedno – szkody obsługują od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 – więc poza tymi godzinami jeśli jest zdarzenie nic się nie załatwi J

Cichociemny / 2023-06-19
Pisząc krotko nie polecam Tuz ubezpieczalni jak coś chcesz piszesz meila z prośba już nie ważne jaka to nie wiedza o co chodzi potem znowu pisze już żeby wiedzieli o co chodzi podaje numer polisy, dane samochodu ale oni dalej nie wiedza a później już nie tuz sie odzywa ino kancelaria bo mnie pozwali………. Nigdy więcej TUZ !!!!!!

Edi / 2023-06-14
Koszmar po prostu. Ubezpieczenie „odziedziczyłam” po poprzednim właścicielu, żałuję, że nie wypowiedziałam umowy. Dopłata za miesiąc OC jak z kosmosu. W dodatku miałam problem z dopisaniem współwłaściciela i zaktualizowaniem błędnych danych osobowych. Utrudniony kontakt, odpisują na maile po tygodniu. Nie polecam.

Andrzej / 2023-06-10
Czas oczekuwania na pojazd zastepczy i brak mozliwosci kontaktu w dni wolne od pracy w sprawie samochodu zastępczego szkoda z piątku przez cały weekend nie podstawiono samochodu zastępczego .

marek / 2023-05-18
samowolnie przedłużają polisę i pomimo że wiedzą doskonale że samochóð ma pełne ubezpieczenie z AC włącznie żądają opłacenia nieautoryzowanego ubezpieczenia tylko na podstawie klauzulli że muszę wymówić nastęþne ubezpiecczenie a ja po prostu samodzielnie wybrałem nowego ubezpieczyciela z lepszą ofertą na pełne ubezpiecxenie.

Aga / 2023-05-06
Złodzieje i oszuści. Zaniżają beszczelnie wypłatę odszkodowania.Przywrócenie pojazdu do stanu przed szkodą ostatni etap naprawy 3000 zł powłoka ceramiczna zwrot za wykonanie powłoki 400 zł. Po odwołaniu od decyzji brak odzewu.Przed wykonaniem powłoki podczas rozmowy z doradcą otrzymana informacja ,, koszty związane z wykonaniem powłoki zostaną zwrócone w 100%”. Podczas pierwszego etapu naprawy w serwisie (malowanie 4 elementów….) stwierdzili ze czas naprawy max dwa dni robocze serwis oszacował czas naprawy na 7 dni roboczych. Auto zastępcze wydane na 4 dni po całym dniu dzwonienia do TUZ Odwołanie od decyzji brak odzewu. Złodzieje i oszuści!!!!

Kaja456 / 2023-05-02
Złodzieje, chcą wyłudzić pieniądze za zalegle ubezpieczenie samochodu, który jeszcze wtedy nie był w moim posiadaniu, ogromne błędy w danych osobowych. sprawa została skierowana do sądu 😉

Neomi / 2023-04-29
Kłamią, oszukują, nie chcą przyznać ubezpieczenia chociaż otrzymali opinie od lekarza i komisji. Tragiczna firma. Nic u nic nie kupować niech zbankrutują.

lekarz / 2023-04-06
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZŁODZIEJSKA FIRMA !!! OSTRZEGAM PRZED KUPIENIEM JAKIEJ KOLWIEK POLISY OD TUW TUZ NIE WYPŁACALNA PISOWSKA FIRMA BEZ GODNOŚCI TRAKTUJE LUDZI JAK BYDŁO NA RZEŹ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WYŁUDZANIE PIENIĘDZY OD LUDZI !!!!!!!!!!

Daba / 2023-03-30
Jedna z najgorszych firm na rynku. Naciągacze!! Ludzie niekompetentni gdzie przy szacowanej szkodzie facet na infolinii informuje osobę poszkodowana ze jednak to ona ma pokryć szkodę bo jeśli oni to pokryją to wówczas wartość samochodu wzrośnie. Noż kurw*** miesiącami sprawa się będzie ciągła z nimi i jedynie nadzorującą nad tą firmą będzie mogła w tej sprawie coś zdziałać…

Katarzyna / 2023-03-10
Nasze auto zostało uszkodzone przez samochód osoby ubezpieczonej w TUW. TUW zaakceptowało koszt naprawy w ASO, ale nie potrafi przesłać do ASO potwierdzenia wzięcia odpowiedzialności za szkodę. ASO, ze względu na fatalne doświadczenia z TUW, nie rozpocznie naprawy dopóki nie otrzyma takiego potwierdzenia. Nie wiedzieć czemu, wczoraj TUW uznało, że szkoda jest naprawiona. Nawet nie raczyli nas poinformować o tej bezzasadnej decyzji. Poinformowała nas firma wypożyczająca samochody, która odebrała nam auto zastępcze. Brak jakiegokolwiek kontaktu z TUW – nic nie można dowiedzieć się telefonicznie, a na emaile nie odpowiadają. Uważam, że firma jest skrajnie nieuczciwa. TUW to OKROPIEŃSTWO !!!

Mat / 2023-03-09
Serwis wycenia mi szkodę na ponad 10ts, TUZ oczywiście niecałe 1600zl, w glebpkim poważaniu mają bezpieczeństwo swoich klientów, mimo uszkodzonej felgi, twierdzą, że wizualne sprawdzenie za całe 5,50zl !!(kwota z wyceny) będzie adekwatne do zakwalifikowania czy mogę tym pojazdem bezpiecznie poruszać się z większymi prędkościami. Ostatni raz AC w Tym pseudoTowarzystwi3

Kasia / 2023-02-24
Towarzystwo Ubezpieczeń Złodziejskich, a nie Wzajemnych. Zmieniają siedziby tylko dalej doją składki, a nie wypłacają odszkodowań.Nie kupujcie polis od TUZ Ubezpieczenia, szkoda nerwów. Zarząd siedzi w Radomiu, chcesz odszkodowanie to idź do sądu. To nie ubezpieczalnia to piramida finansowa.

Ubezpieczony / 2023-02-22
TUZ Ubezpieczenia to nie jest firma ubezpieczeniowa tylko zwykli naciągacze.Z tą pseudo ubezpieczalnią tylko do sądu po odszkodowanie. Osrzegam przed zakupem polisy od TUZ Ubezpieczenia.

Izabella / 2023-02-15
NIKOMU NIE POLECAM TEGO UBEZPIECZYCIELA, NAPRAWDĘ NIKOMU!!! TO OSZUŚCI, KTÓRZY NIE ZASŁUGUJĄ NA NAGRODĘ ZA BEZPIECZNY DOM GODŁO „TERAZ POLSKA” 2022R. PYTAM ZA CO TO DOSTALI????
PREZES TEGO TOWARZYSTWA I LUDZIE W NIM ZATRUDNIENI POWINNI SIĘ WSTYDZIĆ I PRZEPRASZAĆ POSZKODOWANYCH I ZDRUZGOTANYCH LUDZI – MOŻE JAK ICH SPOTKAŁABY TRAGEDIA TAK JAK MNIE JAKĄ JEST NIESPODZIEWANY POŻAR WŁASNEGO DOMU W ŚRODKU ZIMY I ODMOWA WYPŁATY ODSZKODOWANIA PO 86 DNIACH OPIESZAŁEJ LIKWIDACJI Z UWAGI NA BRAK DOKUMENTU SPRZED 11LAT I NICZYM NIEUZASADNIONE DZIWNE POMIARY SPALONYCH POMIESZCZEŃ TO ZASTANOWIĄ SIĘ NAD TYM CO I W JAKI SPOSÓB ROBIĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NAWET NAJGORSZEMU WROGOWI NIE ŻYCZĘ TAKICH DOŚWIADCZEŃ Z TYM ZAKŁADEM UBEZPIECZEŃ.

Klauduszka / 2023-02-07
Czekam pół roku żeby przysłali mi prawidłową polisę na maila bo tym jak zgłosiłam błąd w nr rej. auta. Zastanawiam się też dlaczego w CEPiK widnieje brak ubezpieczenia. Pierwszy i ostatni raz kupiłam u nich polisę.

Robin / 2023-02-03
Uwaga uwaga. Szanowni Państwo apeluję do Państwa nie ubezpieczajcie absolutnie nic w tuz, to kompletne dno ,kontakt z likwidatorem wręcz niemożliwy , likwidują najprostsze szkody po kilka miesięcy

Natalia – luty 2023
Również nie polecam , córka ma ubezpieczenie szkolne , które obejmuje płatność za każdy dzień w szpitalu . 2 listopada zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy i też od tego dnia przebywamy w szpitalu , zgłosiłam to do ubezpieczalni , wysłałam wszystkie możliwe dokumenty. Wypisy ze szpitali , zaświadczenia od lekarzy , a co jedynie ubezpieczalnia zrobiła? Wysłała mi email że chcą dokumenty z 3 listopada z dnia w którym postawiono diagnozę . Zupełnie nie rozumiem bo takowy dokument mają trzy krotnie już wysyłam im dokumenty. Po tym wszystkim brak kontaktu , nie odbierają telefonu , nie odpisują na email-e. Niestety ale sprawę oddałam prawnikowi .

Piotr / 2023-01-31
Przestrzegam przed zawieraniem jakichkolwiek umów z tym towarzystwem. TUZ to oszuści, bo jak inaczej nazwać ubezpieczyciela, który wszelkimi sposobami unika odpowiedzialności do której się zobowiązał.

Angelika – styczeń 2023
Najgorsza ubezpieczalnia jaką mieliśmy, dość że były problemy z wypłaceniem odszkodowania to na dodatek obsługa jest strasznie nie miła i arogancką. NIE POLECAM

2022

Pan – grudzień 2022 ( Tuz ubezpieczenia opinie )
Gówno nie ubezpieczyciel !!!! Samochod sprzedany , cuk poinformował o tym fakcie tych partaczy a im się nie zgadzało i nawet nie pofatygowali się aby się skontaktować!!! Ebal ich pies i omijać, omijać i jeszcze raz omijać!!!!

Lukasz – grudzień 2022
Odradzam każdemu zerowy kontakt z konsultantami auto zastępcze gorszej klasy niż posiadałem nie potrafią określić kiedy auto bedziepod domem musiałem wynająć auto na swój koszt by dojechać do drugiego miasta

Były klient – grudzień 2022
Bardzo nieuczciwa firma ubezpieczeniowa.Robią wszystko, aby nie wypłacić odszkodowania. Zdecydowanie nie polecam TUZ Ubezpieczenia.

Poszkodowany – grudzień 2022
To jakaś masakra. To najgorsze ś…jakie jest chyba na rynku ubezpieczeń, miałem stłuczkę jako poszkodowany. Nowy samochód. Pojechałem do serwisu Toyoty, żeby wycenili i naprawili. Oni mi mówią że to najgorszy ubezpieczyciel, bo zamiast szybko zaakceptować to czekają maksymalnie 30 dni. Wspomnę że bezgotówkowo więc nie naciągałem ich na kase.Dzwonie a jakaś baba bezczelna do mnie proszę czekać po 1.5 tygodnia oni mają 30 dni na to i koniec, mowie ze nie nam czym do pracy jeździć a on 30 dni i mają to gdzieś…Tak dla ciekawostki powiedzieli mi w Toyocie że jakby to była Warta albo PZU to 2 dni się czeka.Masakra

Aliszja – listopad 2022
Również nie polecam. Dziecko ubezpieczone w przedszkolu niby już od pierwszego dnia pobytu w szpitalu wypłacają a jak co do czego przychodzi to ani nie wypłacili za pobyt w szpitalu jak i za operację. Przedstawiają swoje oferty które są nic nie warte. Odradzam

Jan – listopad 2022
12 październik- zgłoszenie zakupu samochodu
13 październik- wiadomość o przyjęciu zgłoszenie i informacja o wysłaniu listu z rekalkulacją
18 listopad- Pierwszy list od razu z przypomnieniem o zapłacie w teorii opłaconej składki gdyż nie dostałem żadnych papierów, Kwoto do zapłaty za 7 miesięcy 3200!!!, Telefon na infolinie i pytanie gdzie pierwszy list z rekalkulacją i dlaczego wyszła taka duża kwota, państwo nie wpisali współwłasciciela samochodu pomimo że w październiku dzwoniłem na infolinie i pisałem maila zeby mieć potwierdzenie, wtedy w teorii współwłaściciel był wpisany.

19 listopad- Wysłałem maila z podaniem o ponowną i zarazem pierwszą rekalulację składki
26 listopad/ dzisiaj- Czekam na list, tym razem poprosiłem o list polecony, nie wiem czy oni robią ze mnie debila, czy tam pracują debile. Chyba trzeba będzie zgłosić się do konkurencji, kwotą 3200zł którą zaproponowali za 7 miesięcy wykupię sobie polise na ponad 3 lata. NIE POLECAM

Dawid – październik 2022
Nie polecam korzystać z ubezpieczeń tej firmy. Zwykły wyzysk konsumentów. Z żadna firma zajmująca się OC nie miałem problemów a z tą same problemy.

Katarzyna – wrzesień 2022
Firma krzak, mimo swiadomości trudnej sytuacji (jestem chwilę przed porodem) przeciągają odpowiedź do końca terminu. Na próby kontaktu z naszej strony konsultanci przekazywali zgłoszenie do likwidatora, który miał oddzwonić w przeciągu maksymalnie 48 godzin. I tak dwukrotnie, a nie oddzwonił nigdy. Na wiadomość e-mail nie otrzymałam żadnej odpowiedzi przez 11 dni. Przyznane odszkodowanie to żart, nie pokryje nawet części kwoty, potrzebnej do naprawy. Na uzasadnienie jeszcze sobie muszę poczekać, bo w XXI wieku wysłali jr pocztą. Jestem więc chwilę przed porodem, bez środków na osuszenie, oczyszczenie z plesśni i odremontowanie domu po zalaniu. Nikomu nie życzę czegoś takiego.

Bulbus – wrzesień 2022
Oszuści i naciągacze, polecam omijać szerokim łukiem.

Andrzej • sierpień 2022
Nie polecam. Pieniądze wyrzucone w błoto. Mailem pakiet asistance comfort. Okazuje ze auto zastępcze na czas naprawy się nie należy. Auto jest jezdne i niema takiej opcji. Z daleka ludzie z daleka. Wycena szkody śmieszna lampa do audi A6c7 1200zl uszkodzony błotnik zderzak wszystko razem 4.600zl. SAMA LAMPA KOSZTUJE 5.700.PORAŻKA !!!!!!

Andrzej • sierpień 2022
Oferują gruszki na wierzbie. Wszystko ok. ale jak masz kolizje zaczynają się schody. Zaniżanie wyceny proponują warsztaty u Pana Henia części china. Nie polecam!!!!!

Ela • sierpień 2022
Posiadam polisę NW w TUZ, na początku roku miałam wypadek samochodowy. Miałam otwarte złamanie lewej ręki. Zwolnienie lekarskie pół roku, teraz świadczenia rehabilitacyjne. Ręka dalej jest niesprawna i nie wiadomo czy w ogóle będzie. Złożyłam papiery o wypłatę odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu. Towarzystwo szybko wypłaciło pieniądze, ale stwierdziło uszczerbek na zdrowiu 6%…

Tymczasem w pracy też posiadam ubezpieczenie grupowe i tam na podstawie tych samych dokumentów wyszacowali na 14%!!! Napisałam do TUZ odwołanie, ale oczywiście nie uznali. Pozostał tylko sąd, ale to za niska kwota na polisie, żeby w ogóle się za to brać… Nie polecam i odradzam firmę, bo to tylko strata czasu i pieniędzy

Kamil • sierpień 2022
Krętacze ***e inaczej tego się nie da nazwać ! Stłuczka na parkingu sprawca został ukarany mandatem który przyznaje się do winy, cała sprawa trwa już około pół roku ciągle szukają przyczyny chodz maja czarno na białym. OMIJAC Z DALEKA!!!!! Dłużej już nie będę czekał spawa trafi do sądu.

Olka • lipiec 2022
Kontakt w sprawy szkody wyrządzonej przez kierowcę ubezpieczonego w TUZ, totalna masakra. Pan pracownik ( imię i nazwisko na priv, skargę już napisałam), pracownik w dziale likwidacji szkód bezczelny do granic. Na każda pytanie czy sugestie odpowiada ” co mnie to obchodzi”. W życiu z takim gownem nie miałam do czynienia. Omijać szerokim łukiem! Kombinują jak mogą. Szkoda że w tak prostacki i przejrzysty sposób. Na mnie połamią sobie zęby! Nie polecam najgorszemu wrogowi.

Władysław • lipiec 2022
Ta firma to jakieś nie porozumienie. Nie życzę nikomu żeby miał tam szkodę. Jedno wielkie oszustwo. Wycenili szkodę na 600zł gdzie naprawa wyniesie powyżej 8 tyś. Mieli wskazać warsztat który zrobi szkodę bezgotówkowo lecz zostałem poinformowany że nie mogą takiego znaleźć. Żadnej pomocy ani kontaktu. Totalna olewka. Dzwoniąc na infolinię mówią żeby pisać na email, ja piszę a tam nikt nic nie odpowiada i batalia trwa już dwa miesiące. Pofatygowałem się i byłem w trzech warsztatach żeby wycenili koszt naprawy. Wysłałem im najniższą ofertę i zero odzewu. Nie chcą zrobić auta bezgotówkowo ani zatwierdzić wyceny warsztatu.

Dar • lipiec 2022
Nie chce mi się nawet pisać, czekam 3miesiac na przyjęcie odpowiedzialności, zostałem na ten czas bez auta ,w serwisie gotowy samochód do odbioru a pieniędzy nie ma ,żeby było mało w infiniti q50 2015r za tylni błotnik, drzwi ,zderzak i koło policzyli 1600zl, to na same drzwi starczy a co dalej, jestem załamany tym towarzystwem ubezpieczeń, powinni to zamknąć !!

misiek – czerwiec 2022
TUZ TUW to zwykli wyzyskiwacze. Ubezpieczyłem mieszkanie od all risks. Zaszła szkoda, uszkodzenie wyposażenia, której towarzystwo nie uznało powołując się na brak czynnika zewnętrznego. Bezsens logiczny, bo jak może się uszkodzić coś mechanicznie bez czynnika zewnętrznego. Sprawa skończyła się w sądzie. Sędzia nie miał żadnych wątpliwości i poza protokołem wspomniał, że mają z tą firmą mnóstwo procesów.

Ostatecznie wypłacili mi pieniądze potrącone o amortyzację (amortyzacja wyszła od sędziego ale za to polecił dodać odsetki od dnia pierwszej odmowy wypłacenia odszkodowania). Osobiście było mi przykro, że ubezpieczyciel potrafi tak bezczelnie i bez honoru kręcić w oczywistej sprawie. Nawet trudno mi było pisać odwołanie, bo to było jak oficjalne tłumaczenie, że 2+2 jest 4. Ubezpieczenie ma dawać poczucie bezpieczeństwa, więc odradzam zdecydowanie.

Były klient • czerwiec 2022
Po rozwiązaniu umowy OC samochodu na dwa sposoby kilka dni przed jej końcem 14-sty styczeń 2022 , pisemnym oraz telefonicznym, przychodzą ponaglenia zapłaty za następną przedłużoną umowę tak co miesiąc, może dwa, straszą windykacją. Kiedy dowiedziałem się przez telefon, że dwudziestoletni samochód nie może być holowany z takiego ubezpieczenia kiedy się zepsuje, tylko w w sytuacji wypadku… dziwne podejście do klienta. Masz płacić za coś do czego nie masz prawa, bo takie towarzystwo ma przepisy… już wtedy czułem , że coś jest nie tak. Widmo ubezpieczeniowe

Andrzej • czerwiec 2022
Zawarłem umowę przez internet OC i AC na ubezpieczenie samochodu, która była dla mnie nie korzystna. Postanowiłem przedłużyć ubezpieczenie w starej firmie. Po zawarciu nowej umowy na ubezpieczenie samochodu w firmie Aviwa nie mogłem rozwiązać zawartej umowy przez internet, bo nie mogłem przesłać wypowiedzenia ponieważ serwer TUZ odrzucał moje przesyłki. Nie mogłem też się skontaktować telefonicznie. Po miesiącu wszystkie moje roszczenia i prośby zostały odrzucone

koala • maj 2022
To jest koszmar… Sąsiadka która zalała moją łazienkę podczas remontu własnej jest klientką TUZ. Podpisała oświadczenie, że jest sprawcą, firma przysłała rzeczoznawcę. A następnie zaczęli kręcić, iż ich klientka nie współpracuje aktywnie przy wyjaśnianiu sprawy. Wysyłają jej jakieś dziwne zapytania. Ona odpowiada a oni wysyłają następne. Obecnie zawiesili postępowanie. Szkodę naprawiłem, opłaciłem fachowca a pieniędzy nie dostałem. Od czasu zalania minęły 3 miesiące.

Ramzi • maj 2022
Szkoda z OC sprawcy ubezpieczonego w TUŻ. Jego wina. Naprawa w ich sieci trwała miesiąc. Zostawili mnie bez samochodu zastępczego, ich wypożyczalnie nie miały aut. Dostałem SMS, ze mogę sobie wynająć auto sam. Wynająłem w ich stawce i …. Stwierdzili, ze naprawa to 4 roboczogodziny. Oszuści, nie radze zostawiać tak nawet 1 złotówki.

Dominik • maj 2022
Najgorsza ubezpieczalnia z jaką miałem w życiu do czynienia. Po kolizji wezwałem na miejsce policję, która sporządziła notatkę ze zdarzenia i dobitnie wskazała mnie jako poszkodowanego. Tuz zakwestionował ustalenia policji by nie wypłacić mi odszkodowania i odmówił wyplaty pieniędzy. Ktoś powinien zamknąć ta ubezpieczalnie, gdyż notorycznie łamią prawo.

Szysza • maj 2022
NIE POLECAM !!! Nie ma szans na odszkodowanie z tej firmy ! zawsze wymyślą jakiś powód żeby odmówić wypłaty ! Zastanówcie się zanim wykupicie tu ubezpieczenie !

NICK • kwiecień 2022
Okropna firma!!!! Źle działa, źle zorganizowana, tylko w jedną stronę sprawy są dobrze załatwiane- wtedy kiedy dajesz im pieniądze. W drugą stronę totalna porażka!!!! Potrafią rzucać paragrafami, zamiast wytłumaczyć o co chodzi; na stronie mają zamieszczone stare druki; wysyłają kolejno e-maile, które się całkowicie wykluczają!!!! PORAŻKA NA CAŁEJ LINI!!!!!!

Monika • kwiecień 2022
Tragedia!!!!! szczerze odradzam, nie idzie załatwić z nimi nic!!!! Żeby wziąć pieniądze to od razu, ale w drugą stronę marnie to działa!!!!!! NIE POLECAM!!!!! Brak rzeczowego podejścia, zasłaniają się ogólnikami i paragrafami.

Madzia • kwiecień 2022
Tragedia sprawa toczy się już prawie dwa lata. Nie biora odpowiedzialności na siebie , z własnej kieszeni musiałem pokryć auto zastępcze i holowanie

Jerzy • kwiecień 2022
Ubezpieczenoowy Fundusz Gwarancyjny nie poinformowany o ubezpieczeniu OC. Moją sprawą zajmowały się 4 osoby.. Wyszukują różnych króczków aby odrzucić. Im chodzi tylko o zapłacenie. Potrafią męczyć i molestować z zastraszaniem włącznie. Mnie nekali rok czasu. Unikajcie tego ubezpieczyciela.

bob • kwiecień 2022
Odradzam wszystkim zakup polisy w tym towarzystwie (ja już nigdy nie skorzystam, choćby proponowali najniższą składkę), jak przychodzi do wypłaty odszkodowania to znajdą tysiąc powodów aby uniknąć odpowiedzialności. Niech idą na chuj.

Łysy • marzec 2022
Nie polecam tej firmy zdecydowanie dramat. Nie potrafią nic załatwić, długo zwlekają oraz zaniżają kosztorysy !!! Jak najdalej od Tuz. Porażka !!!!!

Ubezpieczony w tuz • marzec 2022
Zaniżają odszkodowania – szkoda na ponad 100 tysięcy (zerwany dach zawalony szczyt budynku i wiele innych ) budynek ubezpieczony na 500 tys zł ! Ubezpieczenie pełen pakiet składka 2800 zł !!! W TUZ wypłata odszkodowania to 2850 – słownie dwa tysiące osiemset pięćdziesiąt złotych !!!! Po ponownym przeliczeniu na reklamacji dopłacono mi 630 zł !!! Sześćset trzydzieści złotych ! Decyzja wydawana od lipca 2021 do lutego 2022, brak kontaktu z likwidatorem !! Nie polecam a wręcz odradzam. Chcesz nauczyć się prawa, ubezpiecz się w TUZ bo ubezpieczenie w TUZ = sprawa w sądzie.

Oszukany • marzec 2022
Oszuści oszuści proponują za naprawę samochodu śmieszne pieniądze 2600 zniszczonych zderzak maska atrapa godzę się bo niby szybką wypłata… dziś mail że przeliczyli coś tam że samochód warty 3200 przed szkodą i że szkoda całkowita i 600 zł przelali za mazde 3 z 2008 roku… omijać oszustów z daleka. Infolinia do bani nikt nic nie wie…

Wiolka • marzec 2022
Ostrzegam wszystkich ,nie ubezpieczacie w tej firmie , pojazdów Wielka porażka,zero zaangażowania ,giną dokumenty ,biegli rzeczoznawcy bez pojęcia , firma nie wypłacalna Jestem poszkodowana i miesiąc czasu proszę się o wypłatę za szkodę ,wszystkie wyceny podważają Wyjscie to złożenie wniosku do sądu o wypłatę odszkodowania Pracownicy firmy bez pojęcia i jakiegokolwiek współczucia . Żałosne jeszcze nie spotkałam takiej firmy Naprawdę lepiej zapłacić kilka zł więcej ale ta firmę omijać szerokim łukiem !!!

Daro • marzec 2022
Banda kretaczy i naciagaczy w razie odszkodowania placa 20% wartosci jaka powinna byc wyplacona,omijac szerokim lukiem

FR33 • marzec 2022
OSZUŚCI KRĘTACZE ZŁODZIEJE

@ Kasia • marzec 2022
Słaba oferta, drożej niż u konkurencji, obsługa klienta na najniższym poziomie

Aleks • luty 2022
Darmowe assistance, oczywiście pod warunkiem że była kolizja. W przypadku usterki bez szkody assistance nie ma, żal.

Tomek • luty 2022
To co wyprawiała osoba która przyjechała do mnie na opisanie uszkodzeń to jedna wielka kpina oraz brak profesjonalnego podejścia do mojej osoby. Poczułem się jak złodziej zgłaszając zalanie mojego mieszkania, Wg ich przedstawiciela to takie szkody ninimalne człowiek nie zgłasza i jak sam powiedział ze lepiej się dwa razy zastanowić przed zgłoszeniem zalania dwóch pokoi bo on nie ma czasu na takie szkody gdy jest pełni dachów zerwanych, Buta i arogancja. Nikomu nie polecę zakupu polisy żeby nie miał styczności z tym gościem co u mnie był, Te jego pożal się Boże wypociny na tablecie, to Moj syn lepiej obsługuje i pisze na urządzeniach elektronicznych

Kasia • luty 2022
Nie polecam. Uszkodzenie auta – TUZ wycenia na 600zl w rzeczywistości naprawa przy najniższych kosztach 800zl.. Odwołania i doszacowanie kosztorysu niemożliwe „ze względu na za małą szkodę”…

SivyPit • luty 2022
Odradzam braniu udziału w kolizji drogowej, gdzie sprawcą jest kierowca ubezpieczony TUW, firma ta robi wszystko po górkę, nie przyznaje odszkodowania, nie wydaje przyznania się do winy, wszystko robisz na gębę a warsztat wydaje rachunek pokrzywdzone mu. A ty później piszesz i prosisz, dzwonisz, zapomnij aby Cię przyjęli w biurze. Nie mówiąc o samochodzie zastępczym, dają na chwilę a później zabierają przed całkowita naprawa twojego samochodu. Nic ich to nie interesuje. Jak masz wypadek to zawsze wzywają 👮.

Prorok • luty 2022
Walka o odszkodowanie za nawałnice. Szkoda na ponad 140tys zł. Ubezpieczyciel wypłaca 5700zl !!! Sprawa wylądowała w sądzie 🙂 Wygraliśmy!!! Ale co z tego ?? I tak nie wyplacaja zasadzonej kwoty 🙁 masakra jedną wielką firma krzak !!!!

Rafi • styczeń 2022
Jestem zmuszony zmienić opinie po reklamacji opiekun sprawy doprowadził do likwidacji szkody w ciągu 3dni .(wypłata w ciągu 24 godzin )

Rafi • styczeń 2022
Dno totalne zero zainteresowania klijentem szkoda z AC rządzi się u nich swoimi prawami zaniżanie wartości ,totalny brak profesjonalizmu nie polecam największemu wrogowi.Omijacie ich szerokim łukiem. Same wady kontakt telefoniczny nikt nic nie wie

Tomasz • styczeń 2022
Dno totalne. Kobieta na infolinii bezczelna. Pyskuje do rozmówcy.

Tuz ubezpieczenia opinie

TUZ Ubezpieczenia opinie 2021

Michał • grudzień 2021 Michal
Tuz to najgorsza ubezpieczalnia w kotorej mialem ubezpieczone auto,sprawca szkody na moim aucie tez tam ma.walcze o odszkodowanie juz pare miesiecy,po wycenie przez ta ubezpieczalnie chca mi w koncu wypłacic połowe naleznosci,zenada i jeszcze raz zenada,nigdy wiecej w TUZ i wszystkim odradzam,po kontakcie z nimi ciagła spychologia i prosze czekac za tel.oddzwonimy,nie moge naprawic auta bo brak wypłaty odszkodowania

Ubezpieczony w Tuw • grudzień 2021
TUW najgorsza ubezpieczalnia jaka kiedykolwiwk miałem do czynienia. Jestem sprawca stłuczki (na oświadczeniu napisałem nr telefonu stąd wiem dziś telefon od poszkodowanego) poszkodowany od sierpnia nie ma pieniędzy na naprawę samochodu! Samochód zastępczy po 2 tyg zabrany bo technologicznie naprawia się ich samochod 2 tygodnie według wyliczeń z TUW tylko kasy nie wypacili

Co innego że wyliczenia w kosztorysie różnią się od tego co lakiernik mowi o jakiś 8-9 tyś wstyd mi a OC 800 zł wcale nie najtańsze było ale wszystko mam ubezpieczone w TUW to moje ostatnie ubezpieczenie w TUW koniec nie polecam. Wstyd nie dbają o klientów nigdy nie chciałbym być tak potraktowany jak potraktowano poszkodowaniego przeze mnie człowieka. NIE POLECAM WRECZ ODRADZAM…

Naciągniety_przez_tuz • listopad 2021
Wyciągają kasę w postaci wpisowego które jest bezzwrotne w przypadku rezygnacji i straszą komornikiem jeżeli się nie zapłaci za te wpisowe

MM • październik 2021
Na szczęście nic z tą firmą wspólnego nie mam i wiem,że mieć nie będę,ale….jakiś czas temu zalała mnie sąsiadka.Sama zaproponowała zadośćuczynienie ze swojej polisy.Nie żądałem wysokiej kwoty,szkoda nie była aż tak wielka.Początek przeprawy w miarę optymistyczny, choć dużo pisaniny,rzeczoznawca itp itd.Niby wszystko ok,aż tu przychodzi info z odmową i argumentacją,iż……sąsiedzi nie ponoszą winy bo to ich znajomy remontował i rurę roz….ił.Szkoda nerwów.Omijajcie z daleka.

Julia • wrzesień 2021
TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych – ODRADZAM z całego serca. Firma, która w ogóle nie powinna istnieć na rynku. Nigdy nie wystawiam negatywnych opinii przed próbą wyjaśnienia sytuacji. Jednak z TUZ nie można nic wyjaśnić, obsługa klienta poniżej krytyki. Mimo wykupionej polisy, w momencie szkody (zalanie mieszkania przez sąsiada z wyższego piętra-blok) przyznają śmieszne odszkodowania – szkoda oszacowana przez niezależnego rzeczoznawcę na ok. 8 000, tymczasem TUZ wypłaca po długich pertraktacjach ok. 2000 zł. Odwołania nie uznają. Zostaje Sąd…

Pieniądze przeznaczone na polisę to pieniądze zmarnowane, w razie szkody nie można liczyć na sensowne odszkodowanie a jedynie na przedłużającą się w nieskończoność bezsensowną korespondencję i telefony. Nawet największemu wrogowi nie życzę współpracy z TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Racryx • wrzesień 2021
Wypowiedzenie umowy OC zostało wysłane 3 tygodnie przed wygaśnięciem. Po wygaśnięciu umowa została przeniesiona do innej ubezpieczalni lecz w TUZie nikt nie kwapi się do odbierania wypowiedzenia umowy. Po rzekomym wygaśnięciu ubezpieczenia w TUZ zaczynają się telefony (automaty) z informacją, że ubezpieczenie jest do zapłaty, tydzień później sprawa ląduje w dziale windykacji i tak zaczyna się nie kończąca przygoda z idiotycznymi telefonami do których dochodzą jeszcze telefony oferujące pomoc w spłacie długu… Wypowiedzenie umowy zostało wysłane kilka krotnie i od prawie 3 miesięcy nic. Darujcie sobie tą złodziejską ubezpieczalnie jaką jest TUZ jeśli nie chcecie mieć problemów.

Oliwia Zie • październik 2021
Ubezpieczalam już kilka samochodów w różnych firmach. Tu skusiła mnie niska cena. I to był największy błąd. Oszustwo jakich mało. Szybko wam to się skończy Oszuści i krętacze

Paulina Krupska • wrzesień 2021
Dokładam mój kamyczek: Fatalna firma, która zamiast po ludzku wysłać maila, czy chce przedluzyc polise, bombarduje listami, grożąc krajowym rejestrem długów i wezwaniami do zapłaty. A sami piszą na stronie, że gdy klient ma inną polisę OC, to nie przedłużają u siebie. Żal jak nie wiem co.

Monika Gębska Julia • sierpień 2021
Komunikacji między wydziałami brak. może być to przeniesieniem siedziby ale kogo to obchodzi. Rezygnacja złożona z ubezpieczenia tydzień przed na piśmie. Towarzystwo się odzywa po miesiącu i zaczyna się huśtawka. Nikt niczego nie zaznacza. Zobaczymy jak to się skończy, Następny telefon lub list i będzie skarga do dyrektora lub wyżej . Mamy samochody od 30 lat ale takiej firmy to nie udało się dotąd spotkać z taką niekompetencją. Chyba sztucznie robią sobie nawał pracy. NIE POLECAM.

Adam • sierpień 2021
Firma katastrofa. Samochód sprzedany w lutym, zaraz zgłoszona sprzedaż samochodu przez ich formularz z załączonym skanem umowy, składki opłacane regularnie. Po pół roku od dwóch tygodni co drugi dzień dzwonią i nie dość że upominają się o zapłaconą składkę, to jeszcze naliczyli odsetki. Wysłałem ponownie umowę sprzedaży auta wraz z potwierdzeniami wpłat za polisę, a agent dalej dzwoni i najśmieszniejsze jest to, że za każdym razem agent jest informowany, że dokumenty zostały już dwa razy przesłne, co sam potwierdza, obiecuję że zajmie się sprawą, a za dwa dni dzwoni ponownie. Ostatnie ubezpieczenie w tej firmie.

Karol • sierpień 2021
CIESZĘ SIE ŻE ODCHODZĘ Z TEJ FIRMY. PŁACIĆ MAM JAK NAJBARDZIEJ,ALE ONI ŻADNEJ SZKODY NIE PRZYZNALI.GUBIĄ SIĘ W OPISACH SZKÓD SĄ NIEWIARYGODNĄ FIRMĄ.NIE POLECAM

96 Misiek • sierpień 2021
Paskudna działalność TUZ TUV. Ubezpieczone mieszkanie od all-risk, zgłoszona szkoda, a firma powołuje się na ograniczenie odpowiedzialności interpretując pewien zapis w OWU tak bezczelnie, że szkoda gadać. Sąd nie miał żadnych wątpliwości i oczywiście nakazał wypłatę odszkodowania, ale trwało to ponad rok i gdybym nie maił prawnika w domu, to bym się pewnie poddał, a na to właśnie liczy ta firma.

Michał • sierpień 2021
Odradzam ubezpieczanie czegokolwiek w TUW. Gradobicie- uszkodzone dachy.Przy wartości stanu budynku w wysokości 343728 PLN i zużyciu 0%wypłacają 2476zł. Kto to liczył?? Przecież to jest ułamek procenta.Pragnę nadmienić, że kosztorysy wykonują niepoprawnie.Po pierwsze dom pokryty jest blachą cynkową a nie ocynkowaną. Chociaż Pan Tadeusz Hefko (ten to jest totalny idiota) twierdzi, że blacha cynkowa i ocynkowana to jest to samo. Po drugie nie uwzględniają w kosztorysie kosztów związanych z rusztowaniem. Nikt nie będzie skakał na wysokość 9 metrów przy pracach dekarskich. Z kolei firma Auto Test, oni to chyba z księżyca się urwali.

Niech podadzą adres gdzie można przy cenach z kosztorysu kupić materiały budowlane to z chęcią zakupię je dla całej miejscowości .Chciałbym nadmienić, że rzeczoznawca (Pan Krzysztof Gryszka), który dokonywał oględzin uszkodzeń na miejscu jest osobą niekompetentną ponieważ jak sam twierdził on jest rzeczoznawcą komunikacyjnym a niebudowlanym i zlecili mu to bo firma nie może się wyrobić z weryfikacją szkód. Co to za rzeczoznawca, który nie wie jak wygląda blacha cynkowa? Podsumowując jedna wielka spychologia. Sprawę zaczyna Pan TadeuszHefko, który potrzebuje zdjęcia uszkodzeń i wymiary budynków. Zdjęcia i pomiary zrobione i wysłane(sprawa chwilowo się urywa).

Po paru dniach odzywa się rzeczoznawca komunikacyjny (Pan Krzysztof Gryszka), który o dziwo też chce zdjęcia. Zjawia się na miejscu, ale zupełnie nie orientuje się w temacie. Coś odręcznie nabazgrał na kartkach (pewnieżeby inni się nie doczytali). Następnie dokumenty przekazał „orłom” z Auto Testu, którzy wyliczyli szkodę cenami chyba sprzed denominacji. Na koniec Hefko to podpisał, a Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych wypłaciło- tylko co??? Sporo ludzi zamieszanych w jedną sprawę i każdemu trzeba zapłacić. Pewnie wynagrodzenie dla tych osób poszło z mojej polisy i dlatego tak mało wypłacili odszkodowania? Ale to nie koniec. Napisałem odwołanie. I co?

Odezwał się kolejny mądry Michał Fiugajski,jakiś dyrektor (pewnie do spraw niepotrzebnych) z pytaniem:czy poza kwestią rusztowań i rodzaju pokrycia dachowego zgłasza Pan jeszczejakieś dalsze uwagiodnośnie przesłanych kosztorysów?- na ile szacuje Pan koszt naprawy szkód budynku mieszkalnego?Odpisałem, że straty szacuję na 20000PLN. A dzisiaj przelali mi na konto144 PLN. Kpina!!!!!!! Uciekajcie jak najdalej od tych buców!!!!

Maria • sierpień 2021
Nigdy więcej nie chcę mieć do czynienia z tymi ludźmi. Aroganccy cwaniacy i kombinatorzy. Nie polecam nikomu tego towarzystwa. To jest twór zorganizowany dla zbierania pieniędzy a nie żadne towarzystwo ubezpieczeniowe. Takich należy eliminować z rynku by nie szkodzili innym uczciwym ubezpieczycielom.Banda kolesiów nastawiona na zarabianie kasy i nabijanie ludzi w butelkę. Nie polecam nikomu i przestrzegam przed tym tworem . Łatwo się nie poddam będę walczyć do skutku. Czekam jeszcze parę dni i oczywiście składam skargę do KNF i nie tylko.

Na szczęście nie jestem sama jest też drugi pokrzywdzony w tym zdarzeniu , no i oczywiście sprawca, który uznał swoją winę i szkodę . On też jest lub będzie pokrzywdzony przez tę bandę. Nie nabijajmy kieszeni oszustom i wyłudzaczom a sami się zlikwidują.

Michał • sierpień 2021
Byłem poszkodowany i firma a) nie wypłaciła całej kwoty za autoholowanie b) naprawa auta wyceniona na połowe wartości naprawy c) auto zastępcze odebrane po 4 dniach od wizyty rzeczoznawcy jestem bez auta

Agnieszka • sierpień 2021
Katastrofa. Firma krzak. Po stłuczce nie z mojej winy,dostałam auto zastępcze na czas naprawy, na koszt OC sprawcy. Po 2 dniach zabrano mi auto, pomimo, ze moje było jeszcze w naprawie. Do działu zajmującego się wynajmem aut zastępczych nie sposób się dodzwonic, nik tam nie odbiera i nikogo nic nie obchodzi. Jak czytam, to niezadowolonych klientów jest mnóstwo, a mimo tego nikt tego dziadostwa jeszcze nie pogonił. Masakra.

Były klient • lipiec 2021
Witam. Pękła mi rura kanalizacyjna na zewnątrz budynku,w skutek czego musiałem kopać i ściągać kostkę granitową oraz wymieniać podłączenie toalety ,czyli kucie w łazience kafli na ścianie i podłodze. Firma TYZ odmówiła wypłaty odszkodowania. Po kilkumiesięcznej walce nic z tego. Nie polecam tej firmy ubezpieczeniowej nikomu. Omijajcie tą firmę dużym łukiem.

Andrzej Serafin • lipiec 2021
Od blisko miesiąca czekam na zwrot naleznej mi kwoty . Trzy rozmowy telefoniczne w temacie. Nikt nic nie wie aczkolwiek wszystko OK>. Kpina i żenada.

Zbigniew • lipiec 2021
PODWÓJNA POLISA OC TUZ to oszuści! Przez chwilę mnie zwodzili ,że załatwią sprawę polubownie ale niestety wykorzystali mnie i wyssali z odsetkami. Wyzyskiwacze założyli mi dwie polisy OC na ten sam samochód i ten sam okres ubezpieczenie i nie powiadomili mnie o tym skutecznie. walczyłem z nimi przez cały rok i nic to nie dało. Ale ja nie odpuszczę , powiadomię o tym wszystkich kogo mi się uda i na pewno stracą więcej niż zyskali. To wyzyskiwacze – odradzam kontakt z tym towarzystwem. Jeszcze się odezwę. Pozdrawiam zainteresowanych.

Jagoda • lipiec 2021
MASAKRA NAJGORSZA FIRMA NIE POLECAM!!! Krótko zwięźle i na temat: firma beż konkretnych numerów telefonu jeśli chodzi o pomoc,asistans itp! Po 6 godzinach dodzwonienia się o pomoc w serwisie asistance Pan z infolini stwierdził że jest nawał klientów i że w kolejce czeka kolejne 10 osób dodam że rozmowa trwała 1.46 minut można sobie przekalkulować 6 godzin 10 osób? ŻENADA! Przenigdy nie usłyszałam większej bzdury! Z pomocą firmy ubezpieczeniowej gdzie kupiłam żenującą polisę TUZ po 6 godzinach udało się dodzwonić oczywiście po skardze którą w trybie pilnym wysłała firma ubezpieczeniowa skąd miałam polisę!!! Oczywiście laweta była za kolejne 5 godzin. Z całego serca NIE POLECAM!

sysio2020 • lipiec 2021
Nie zgadzają się z wyceną szkody przed własnego pracownika , mimo nagrania wideo stwierdzają że nie doszło do kolizji

Filip • lipiec 2021
Trzeba czekać ponad miesiąc na oględziny rzeczoznawcy, miałem dostać wycenę szkody do piątku w poniedziałek zadzwoniłem nie otrzymałem żadnych informacji, uciekać jak najdalej

90. Andrzej • lipiec 2021
Od blisko miesiąca oczekuję na zwrot należnej mi kwoty ze strony TUZ. Trzy rozmowy telefoniczne w temacie. Za każdym razem proszą o „2-3 dni” tzw. cierpliwości. Oczywiście (niestety) – bezskutecznie. Nie wiem co jest grane???? ale nastepnym razem jak najdalej od tego ubezpieczyciela.!!!!!!!!!!!

Radek • czerwiec 2021
Oszuści,brak słów, chcą okrasc człowieka.Kwota z OC sprawcy dramatycznie niska ,odliczają amortyzację pomimo że nie mogą.Zgłaszam sprawę dorzeczmika

Abc • czerwiec 2021
Wymuszają płatność za kolejny nowy okres ubezpieczeniowy, nieodpisujac na @, lub wysyłając bezczelne @ – nie dostarczyła Pani załącznika (załącznik wypowiedzenia był oczywiście). Można załączać do korespondencji uokik@uokik… Ewentualnie najbliższy komisariat Policji.

Marek • czerwiec 2021
mialem ubezpieczenie w innej firmie i dostalem komornika obecnie niedoplata 0.01 gr i komornik 648zl PREZES OPAMIETAJ SIE SGNATURA AKT 2066795

próba wyłudzenia • czerwiec 2021
Wymuszają płatność za kolejny nowy okres ubezpieczeniowy, nieodpisujac na @, lub wysyłając bezczelne @ – nie dostarczyła Pani załącznika (załącznik wypowiedzenia był oczywiście). Można załączać do korespondencji uokik@uokik… Ewentualnie najbliższy komisariat Policji.

Tomasz Gaj • czerwiec 2021
decydowanie odradzam wszystkim, pazerne gnoje na pieniądze, klient jest tam tylko po to aby go wydoić. Moja pierwsza i ostatnia umowa zawarta z tą ubezpieczalnią. OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM

Ilona • czerwiec 2021
Byłam dziś w sądzie. Rozprawa dotyczyła sprawy z 2017 roku.Pani która była sprawca straciła zniżki i płaciła wyższe ubezpieczenie mimo że poszkodowana do dnia dzisiejszego nie otrzymała nawet grosza!!Nie dość że zrobili w wała poszkodowana to i sprawcę również.

staszek • maj 2021
Nie wypłacają należnego odszkodowania które sami wyliczyli, a później przeciągają maksymalnie terminy na odpowiedź/podjęcie decyzji. W końcu po około 60 dniach podjęli decyzję o odmówię wypłaty odszkodowania. Rzecznik finansowy też nie widziałem żadnych nie jasności po mojej stronie, wskazał tylko że Tuz cały czas lakonicznie odmawia i podtrzymują swoją decyzję. Odwołują się od decyzji sądu sprawa dalej w toku.

Zbyszek • maj 2021
Podwójna polisa. Zostałem naciągnięty na podwójną polisę OC którą wystawili na ten sam samochód i ten sam okres ubezpieczenia. pomimo moich trzykrotnych reklamacji olali mnie i oddali sprawę do windykacji. To skandal wykorzystani i oszukanie klienta. Stanowczo odradzam to towarzystwo. Jak najdalej od TUW TUZ.

Zbyszek • maj 2021
Oszuści z TUZ naciągneli mnie na podwójna polisę OC na ten sam samochód i na ten sam okres ubezpieczenia. Nie powiadomili mnie o tym skutecznie i pomimo moich 3 reklamacji i wypowiedzenia nękali mnie windykacją. Nigdy więcej takiego towarzystwa.To skandal i nie odpuszczę im tego tak łatwo. Nie wiążcie się z tymi oszystami. NIE dla TUZ TUW.

Pomylony133 • maj 2021
Tragedia dostać od nich odszkodowanie. Odwołania itd nie wiem tylko czy sprzedać szkode czy wynająć dobrego prawnika

Staszek • maj 2021
Nie rzetelna firma wyliczyli szkodę, a później przeciągają maksymalnie terminy na odpowiedź/podjęcie decyzji. W końcu po około 60 dniach podjęli decyzję o odmówię wypłaty odszkodowania. Rzecznik finansowy też nie widziałem żadnych nie jasności po mojej stronie, wskazał tylko że Tuz cały czas lakonicznie odpowiada, odmawia i podtrzymują swoją decyzję. Odwołują się od decyzji sądu sprawa dalej w toku.

Mariusz • maj 2021
Oszuści nie biorą odpowiedzialności na klatę. Bo nie wezwałem policji. Na decyzje czekałem dwa miesiące. Dno i 4 metry mułu.

złomek • maj 2021
Katastrofa, ktoś powinien się nimi zająć!!!

Mariusz • maj 2021
Oszuści nie biorą odpowiedzialności na klatę. Bo nie wezwałem policji. Na decyzje czekałem dwa miesiące. Dno i 4 metry mułu.

staszek • maj 2021
Nie rzetelna firma wyliczyli szkodę, a później przeciągają maksymalnie terminy na odpowiedź/podjęcie decyzji. W końcu po około 60 dniach podjęli decyzję o odmówię wypłaty odszkodowania. Rzecznik finansowy też nie widziałem żadnych nie jasności po mojej stronie, wskazał tylko że Tuz cały czas lakonicznie odpowiada, odmawia i podtrzymują swoją decyzję. Odwołują się od decyzji sądu sprawa dalej w toku.

Zbyszek • kwiecień 2021
Podwójna polisa OC. Podstępnie wystawili mi dwie polisy na ten sam samochód w tym samym okresie o czym mnie nie poinformowali, nie respektowali moich 3 reklamacji telefonicznych ani złożonego wypowiedzenia po 3 miesiącach nękania mnie poleceniami zapłaty. W końcu zapłaciłem za cały rok z odsetkami. Naciągacze i oszuści. Nigdy żadnego TUZ. A co będzie jak ci wystawią 10 polis i którejś nie odwołasz to będziesz musiał zapłacić.Za nic Cię mają. Tylko wydoić klienta i niech spada. Odradzam kontakty z tym Towarzystwem. Nie ma z kim gadać.

zibi • marzec 2021
Jestem osoba poszkodowaną i sprawca miał OC w TUW TUZ. Takiej celowej niekompetencji jeszcze nie widziałem-począwszy od celowego wyboru złego typu auta, przez brak uwzględnienia wyposażenia dodatkowego aż do stawki za roboczogodzinę na poziomie 60zł netto co jest stawką sprzed kilkunastu lat. Podważają opinie biegłych chociaż sami nimi nie są. Sprawę zgłosiłem zarówno do Rzecznika Finansowego jak również do UOKiK. Proponuję wszystkim poszkodowanym tak robić – taka firma powinna zniknąć z polskiego rynku.

Mało tego to podstawiają handlarzy po wraki aut, którzy usiłują wyłudzać VAT poprzez próby zwiększania cen na umowie i nie chcą żeby im wpisywać że auto uszkodzone. Później taka „igła” leci do następnego właściciela i pokazują im umowy i opowiadają bajki o cudownym stanie tego auta, które de facto nie miało np. połowy bagażnika po szkodzie. Zastanawiam się również nad zgłoszeniem do prokuratury pracownika TUW TUZ dokonującego kalkulacji szkody z art.286 KK, który celowo doprowadził do mojego niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Mateusz • marzec 2021
Krętacze, kombinatorzy i lawiranci, nie wypłacają odszkodowania na warunkach które przedstawili, bełkotem typu „kopiuj-wklej”, bez zapoznania się ze sprawą. Totalna impertynencja i absurd ze strony obsługi. Jeżeli chcesz wypożyczyć auto z OC sprawcy to możesz zapomnieć o aucie zbliżonym klasowo do Twojego, a i ze zastępczymi struclami jest problem, bo żadna sensowna wypożyczalnia nie chce z nimi współpracować. Sami przedstawiają kwotę do jakiej możesz wypożyczyć auto na własną rękę, a później jak przychodzi do zwrotu to się z tego wycofują. Wypożyczalnie na na hasło „TUZ Ubezpieczenia” twierdzą, że nie wynajmują im aut z OC sprawcy, ponieważ nie opłacają ich faktur.

Widać jaka to wiarygodna i kompetentna firma. Sprawa bez problemu do wygrania w sądzie, tylko za nerwy i pisanie pozwu nikt pieniędzy mi nie zwróci. Mam nadzieję, że KNF się do nich w końcu dobierze, bo czegoś takiego nie powinno być na rynku. Sam proces likwidacji szkody przeciągał się w nieskończoność. Kombinowali jak tylko mogli, ciągłe tłumaczenia pt. a to kosztorysu nie dostaliśmy, a to mail nie przeszedł, a to widzę tylko połowę zdjęcia.

Kto miał z nimi do czynienia, ten w cyrku się nie śmieje. Szkoda, którą można było naprawić w ciągu 3 dni, a przeciągnęła się na miesiąc. Ciągle tylko odpowiedź, że trwają czynności sprawdzające. P.S Widzę, że poszkodowanych w podobny sposób jest więcej, zachęcam do kontaktu, możliwy jest pozew zbiorowy.

Piotr • marzec 2021
Szkoda OC z polisy sprawcy firma TUZ. Największe krętacze jakich poznałem telefonu nie odbierają, twierdzą że wiadomości wysłane drogą mailową nie doszły choć co prawda u mnie widnieje statusu doręczonej wiadomośći i przede wszystkim dostałem wiadomość od nich samych ze wiadomość jest przyjęta do realizacji, trzeba będzie się chyba wybrać do sądu bo po dobroci nic nie wskuram

Rafał Smolarczyk • marzec 2021
Nie polecam tej firmy nikomu jeżeli sprawca wypadku ma.ubezpieczenie w tej firmie gwarantuję wam że nie uzyskacie od tej firmy żadnych pieniędzy

Marek • marzec 2021
Obsługa klienta w tej firmie to dramat! Brak kompetencji pracowników BOK powoduje spore problemy w obsłudze polis. Kultura i umiejętność rozwiązywania konfliktów nie jest mocną stroną ludzi na infolinii.Mimo zgłoszenia sprzedaży pojazdu od 3 lat nękają za rzekomo należną składkę . Kiedy to już po 3 latach przychodzi informacja,że sprawa jest załatwiona i myślisz,że będzie spokój nadchodzi niespodzianka – Nakaz płatniczy z e-sądu z Lublina 🙂

Oczywiście konieczne jest wniesienie sprzeciwu bo windykacja nie ma podobno możliwości wycofać sprawy z sądu mimo potwierdzenia,że nie ma jakichkolwiek zaległości! Podsumowując żadnego sensownego toku postępowania,nikt nic nie wie,żadnych przeprosin a ja dalej piszę pisma i przygotowuję się do złożenia pozwu cywilnego o nękanie. Pozdrawiam i radzę unikać tego ubezpieczyciela .

Odmowa z Oc sprawcy • luty 2021
Wlasnie otrzymalem odmowe wyplaty odszkodowania z oc sprawcy. Sprawca auto dostawcze cofajac uderzyl gdy przejezdzalem w drzwi zrobil hakiem dziure i wgniecenie obudowa zawiasu drzwi zdjecia pokazuja idealnie co gdzie uderzylo ale wedle likwidatora uszkodzenia nie powstaly z takiego zdarzenia. A przed tym zlozylem skarge na likwidatora i upominalem sie zeby przyspieszyc bo trwalo to ponad 2 miesiace. Banda oszustow i kretaczy cwaniaki mysla ze sie odpusci. Bezzasadna odmowa cwaniakow. Takiego oszustwa sie nie spodziewalem… brak slow omijajcie ta firme.

Mateusz • luty 2021
Firma krzak, kombinatorzy i oszuści. Odmawiają wypłaty odszkodowania na warunkach, które sami przedstawili, zasłaniając się totalnym bełkotem typu „kopiuj-wklej”, bez zapoznania się ze sprawą. Totalna impertynencja i absurd ze strony obsługi. Jeżeli chcesz wypożyczyć auto z OC sprawcy to możesz zapomnieć o aucie zbliżonym klasowo do Twojego, a i ze zastępczymi struclami jest problem, bo żadna sensowna wypożyczalnia nie chce z nimi współpracować.

Sami przedstawiają kwotę do jakiej możesz wypożyczyć auto na własną rękę, a później jak przychodzi do zwrotu to się z tego wycofują, byleby zepchnąć Cię na drzewo. Wypożyczalnie na hasło „TUZ Ubezpieczenia” twierdzą, że nie wynajmują im aut z OC sprawcy, ponieważ nie opłacają ich faktur. Widać jaka to wiarygodna i kompetentna firma. Sprawa bez problemu do wygrania w sądzie, tylko za nerwy i pisanie pozwu nikt pieniędzy mi nie zwróci.

Mam nadzieję, że KNF się do nich w końcu dobierze, bo czegoś takiego nie powinno być na rynku. Sam proces likwidacji szkody przeciągał się w nieskończoność. Kombinowali jak tylko mogli, ciągłe tłumaczenia pt. a to kosztorysu nie dostaliśmy, a to mail nie przeszedł, a to widzę tylko połowę zdjęcia. Kto miał z nimi do czynienia, ten w cyrku się nie śmieje. Szkoda, którą można było naprawić w ciągu 3 dni przeciągnęła się na miesiąc.

gienek • styczeń 2021
Brak jakiej kolwiek osoby która by udzieliła odpowiedzi jeśli uda się dodzwonić to jest jest to osoba która odbija piłeczkę że nie umie odpowiedzieć odsyła do następnej „mądrej”.Telefony podane to fikcja tak jak adresy mailowe .Na razie czekam na odzew w mojej sprawie ale podejrzewam że będzie ciężko .Omijajcie z daleka tego „ubezpieczyciela”

Przedłużany• styczeń 2021
Szkoda z OC sprawcy ubezpieczony w Tuz likwidacja od 2 MSC ponieważ chcą szkodowość pojazdu wysyłam dokumenty z poprzedniej szkody to olewka totalna likwidator nie odpowiada na e-maile a jeśli odpowiada to raz na 10 wiadomość ,,trwają czynności wyjaśniające ” oświadczenie i wszystkie dokumenty przesłane bez zwłoki oględziny zrobione ale decyzji brak. Przeciągają maksymalnie jak mogą.

Zero odpowiedzi jeśli pytam na jakim etapie jest wyjaśnianie tych okoliczności. Sprawę trzeba zgłosić do rzecznika bo tak być nie może. Omijajcie tą firmę szerokim łukiem bo to oszuści. Nieprofesjonalna obsługa pokrzywdzonego. Jeszcze w dodatku przesłane zdjęcia obu aut z miejsca zdarzenia. Nie można nic się dowiedzieć od firmy krzak. Nie polecam i odradzam

Wiola Woj • styczeń 2021
Nie polecam tej firmy to oszuści ubezpieczenia nie prawnie wysyłają swoich przedstawicieli zeby wcisnąć umowe i podpisać A potem okazuje się że umowa jest nie prawna zadnego odszkodawania nie dostaniesz jak sie nie znasz to podpiszesz oni maja kase a ty nic chodzi tu o domek bez aktu notarialnego bez umowy kupna na twoje nazwisko ale przedstawiciel ci wcisnie ze mozna A jednak nie mozna nigdy więcej do czynienia z firmą ktora cie klamie i oszukuje w żywe oczy katastrofa firma mam nadzieje ze wiecej nie szukają innych ludzi tak jak mnie daje jedna gwiazdkę tylko dlatego zeby to napisać bo oni zasluguja na minusy gwiazdek

2020

oszukany • grudzień 2020
odmowili mi szkody z OC sprawcy. Kamien wypadł z TIRA i zbił mi szybę przednia , kierowca tira sie przyznal ,a Ci najpierw twierdzili , ze dziura jest za duza i nie mogł tego zrobić kamien ,a pozniej ,ze z zapisu tachografu tira wynika ,ze ten stał w momencie szkody i nic mi nie wypłacili , zwykli oszusci i tyle

Ewa • 2020
Absolutnie nie polecam. Wszystko,absolutnie wszystko beznadziejne. Firma nastawiona na wyłudzanie pieniędzy.

Patryk • grudzień 2020
Oszuści , przedłużają jak mogą wypłaty ubezpieczeń , co chwilę wyłapują nowy nieistotny problem , po za tym za auto które miało skasowany cały przód wystrzelone poduszki oraz wyłamane podłużnice silnika (auto nie nadające się do naprawienia ) wyliczyli szkodę częściową zamiast szkody całkowitej (sprawa dalej w toku )naprawdę szkoda nerwów stresu i gotówki .

Irena Plenert • grudzień 2020
TUZ absolutnie nie polecam fakt maja bardzo niskie ceny jesli chodzi o ubezpiecznie mieszkania ale jak co dojdzie do czego potraktuja Cie jak gowno,Sasiadka mnie zalala wyplacili 177 zeta, SUfit podiweszany zdjecie przez firme 70 okablowanie pod sufitem i cala istalacje okolo 200 do tego sam sufit 400 okolo plus osuszanie i odgrzybianie okolo 480 plus farby itd okolo kolejne 200   a firma wyplacila mi 177 co to za kwota mala firma nie dba o swoich wyskakuje jakis mega slaby gosiu ktory usuwa szkode i tym samym szkodzi na Twoj koszt.

Nie polecam lepiej zaplacic pare zlotych drozej i miec pewnios ze Ci zwerygikuja straty.TUZ absolutnie nie , Mam jesze z nimi rok ubezpieczenia ale napewno nie podpisze nie polecam sa tak slabi ze mimo ze masz ubezpiecznie na dosc duza kwote jak zglosisz szkode nardzo duzo doplacasz nie polecam !!!!!   

Małgorzata • listopad 2020
Po raz drugi zgłaszam szkodę chodzi o nieszczęśliwy wypadek i po raz drugi odmowa. Poważny uraz barku długie leczenie rechabilitacjia i towarzystwo twierdzi że tego urazu nie ma w ubezpieczeniu. Zastanawiam się a zmienię ubezpieczenia.          

Klientka ubezp. mieszkania • październik 2020  
TUZ< najbardziej złodziejską firma ever, oszuści jakich trudno doprawdy znaleźć… nikomu nie polecam, nawet w chwili kiedy wypłacają odszkodowanie z Oc sprawcy oszukują na tym. Ubezpieczyłam mieszkanie, zalała mnie spółdzielnia, trzeba zrobić remont sufitu w łazeince, z oświetleniem etc. wypłacili mi 100 zł! Dacie wiarę???          

Jan Osik • wrzesień 2020  
Mnie przekręcili na podwójnym ubezpieczeniu,Mimo że dostali wypowiedzenie od agenta zrobili kontynuację, o czym nikogo nie powiadomili.Dalej klasyka,doczekali do końca okresu przedawnienia,po czym sprawa do sądu.Brak jakiejkolwiek korespondencji,a potem podany do sądu błędny adres,więc oczywiście żyłem sobie w słodkiej nieświadomości do momentu blokady konta przez komornika.Nie wiem czy to ich bałagan czy celowe działanie,ale podejrzewam że to ich stałe źródło dochodu.   

krystyna • sierpień 2020
Ostrzegam przed ubezpieczaniem domu oraz mieszkanie w TUZ TUW ponieważ jest to firma z tych, które ledwo zaczęła,a już chce się szybko wzbogacić kosztem poszkodowanych. Wypłacone odszkodowanie jest całkowicie sprzeczne i niezgodne z paragrafami,na które się powołują.Zalany pokòj ma 24m2 i 3 m wysokości, a wypłacone przez TUZ odszkodowanie wynosi 380 zł.

bs • sierpień 2020
Uwaga, trzymać się z daleka. Zapytalam się o wycenę a oni zaraz wysyłają upomnienie o wpłacie kwoty na ich konto. Nie wyrażałam zgody, nie mają mojego potwierdzenia ani podpisu. Nękają swoimi upomnieniami i straszą sądami. To jest Towarzystwo Ubezpieczeniowe które chce wyciągnąć od ludzi pieniądze nielegalnie i podstępnie.

Konrad • sierpień 2020 
W 2018 roku sprzedalem samochód. Agent ubezpieczeniowy przeslal do TUW umowę kupna-sprzedaży wraz z żądaniem zakończenia polisy. Niestety z jakichś dziwnych względów umowa ta nie została zarejestrowana i polisa została przedłużona. Nie muszę chyba wspominać że nie byłem tego świadomy. W maju 2020 przyszło wezwanie do zapłaty wystawione przez sąd. Wyjaśnienie wraz z historią dostarczenia umowy kupna-sprzedaży zostało przesłane przez agenta ubezpieczeniowego. Niestety bez skutku.

Dzisiaj dostałem list od komornika z informacją o decyzji zajęcia konta w celu ściągnięcia należności. Po interwencji telefonicznej agenta okazało się, że osoba odopwiedzialna przeoczyła uwzględnienie umowy kupna-sprzedaży w dokumentacji. Nie wiem co o tym myśleć… Sytuacja jest co najmniej żenująca. Jeżeli sprawa się nie wyjaśni i moje „papiery” nie zostaną wyczyszczone sprawę będę musiał skierować do sądu.Podsumowując – ostrzegam! Najbliższa rodzina ma wiele otwartych polis w tym „towarzystwie” . Chyba najwyższa pora na zmiany.  

Grzesiek • lipiec 2020 
Tragedia, nie polecam, wręcz odradzam wszystkim. Mimo opłaconej polisy przelewem – źle została opłata przez tuz zaksięgowana i tym sposobem obrywa mi się ciągle pismami od tuz typu – ostatnie ponaglenie wezwania do zapłaty przed sądowe. – rozmawiałem już 4-ro krotnie z pracownikami na infolini i wręcz jedna osoba się naśmiewała wprost z mojego problemu bo mam się nie przejmować. – no super podejście do klienta naprawdę… A reszta pań z za telefonu twierdzi że ciągle ktoś nie zrobił przeksięgowania wpłaty… No Jezu czy tam pracuje ktos kompetentny żeby mi pomóc?

Byłem miły za każdym razem dzwoniąc mimo tego że ciągle dostaje listy grożące mi sądem przez tuz mimo zapłaconej całej kwoty na samym początku zawarcia umowy. To jest jakiś istny sajgon ten TUZ. Trwa to już prawie 5 miesięcy. I nawet ani razu nie usłyszałem z żoną zwykłego słowa – „przepraszam” .               

Karol •  maj 2020 
Rezygnuje- a dlaczego ? Auta ubezpieczam w tej firmie 14 lat,zero szkód ale pierwszy problem był z polisa NW którą mi anulowano – kilka lat temu to było .Teraz jednak przeszli sami siebie,dokupiona polisa asistance ktora zapewnia holowanie po Europie 600 km,cyk awaria we Francji a firma mówi zęby radzić sobie samemu – To zwykle oszustwo !!    

Ernest •  maj 2020 
Oszuści 3 krotnie zgłaszałem sprzedaż pojazdu. Oczywiście brak odnotowania sprzedaży w firmie. Mimo opłacenia całej polisy domagali się zapłaty drugiej raty. Nie pomagało wysyłanie potwierdzenia przelewu w końcu zablokowali mi konto sprawa trafi do sądu jako próba wyłudzenia. Nie polecam nikomu!!   

Marcin • maj 2020
od 2012 zawieraliśmy umowy z TUZ na dwie firmy o dom letniskowy . wszystko płacone na bierząco na co mam potwierdzenia. TUZ oddał sprawę do windykacji z 2012 roku za Za rzekomo nie zapłaconą ratę . informuje TUZ . że wszystko płacę na bieżąco nigdy nic na raty nie brałem ,wszystko jednorazowa wpłata . Windykacja wysyła sms-y i wydzwania na numer FIrmowy próbuję wyłudzić dane osobowe . dzwonią i straszą.

Po kontakcie z TUZ-em z panem Konsultantem ustaliłem że chodzi o nie zapłatę wpisowego 20zł . o którym mnie nikt nie informował 8 lat temu ( 20zł) proszę o przesłanie polisy i zawartej umowy niestety nie mogę się tego doprosić . jak mogłem zacoś zapłacić jak nie miałem tego uwzględnionego w polisie. Tego typu zachowanie poniżej godności człowieka. nie dość że ostatnio prosiłem się o ubezpieczenie swojej firmy przez trzy miesiące to teraz . coś sobie wymyślili i oddali sprawę windykatorowi. 

Angelika • maj 2020
Jedynym słowem TRAGEDIA. Nie polecam nikomu… Auto zastępcze na cały okres naprawy to wielka ściema.. firma nie zaczęła jeszcze naprawiać mojego auta, ponieważ nie dostali akceptacji kosztorysu ze strony TUZ, ale auto zastępcze odbierają już. KPINA.   

Bez nazwy • maj 2020 
Towarzystwo Ubezpieczen Wzajemnych to firma krzak! Auto warte 150tys zl po uderzeniu cala lewa strona ( z nie mojej winy ) zostało wycenione na tzw stodołe, czyli rzeczoznawca przyjechal obejrzał auto i stworzyl kosztorys, na ktory czekalam dwa tygodnie i nie ujal wszystkich uszkodzen w kosztorysie. Złożyłam reklamacje, nie uwzględnili, auto zastepcze zostalo zabrane po 7 dniach bo uszkodzenia powinny w tym czasie zostac naprawione tylko ciekawe jak skoro stworzenie kosztorysu zajelo dwa tygodnie???

Kolejne odwolanie co do pojazdu zastepczego – niestety bezskuteczne! Pojazd zastepczy 3-4 klasy niższy niz powinnam otrzymac. Wycena naprawy w dwoch serwisach i niezaleznych rzaczoznawcow opiewala na ok 35-40 tys zl. Wycena TUW opiewa na zaledwie 11 tyś zl. Auto bez wczesniejszej szkody wycenione na malucha. Sprawa ostatecznie trafi do Sadu bo szkoda nam nerw i lekcewazacego podejscia do sprawy poza tym sprawa ciagnie sie 4 miesiac i auto nie naprawione tylko ciagle oswolania, reklamacje itp. Żal poprostu Żal! Juz nigdy wiecej nic w TUW, poza tym pozostałe 4 samochody zmieniam ubezpieczyciela.   

Olga Dul • maj 2020  
Wysyłany był akt zgonu 3 razy. Mimo to przychodzi upomnienie na 60 zł na osobę która nie żyje od 7 lat. Po telefonie do konsultanta nie dowiedziałem się nic. Jeden wielki burdel.  

Zygmunt Jerzyński •  kwiecień 2020
Ostrzegam przed TUZ Ubezpieczenia. To są oszuści, którzy żerują na starszych, schorowanych ludziach. Latami wyłudzają pieniądze od takich łatwowiernych osób, a jak przychodzi co do czego, do szkody, oraz próby zgłoszenia takowej celem uzyskania naprawienia sprzętu i/lub kompensaty tytułem poniesionej straty, to wtedy pokazują swoje drugie oblicze. Zaczyna się zabawa w kotka i myszkę, przełączanie telefonów od Annasza do Kajfasza, systemowe i celowe działania mające na celu uniknięcie wypłaty odszkodowania.

Najpierw całymi miesiącami trzymają uszkodzony sprzęt w swoim serwisie, rzekomo go naprawiając. Po kilku miesiącach – okazuje się, że w ogóle go nie naprawiali, bo czekali na decyzję, czy klient zapłaci za części. A ino klient – zupełnie o tym nie wiedział, nie został poinformowany o tym, że jakiekolwiek dalsze pieniądze ma tym złodziejom płacić – i to uwaga – PODCZAS LIKWIDACJI SZKODY !!!!

Uprzejmi byli powiadomić, że nie będą dalej naprawiać uszkodzonego sprzętu. Potem, podczas następnej rozmowy – informują, że go w ogóle nie oddadzą, no bo przecież „mówiliśmy, że jest nienaprawialny”. No dobra – no to w takim razie „szkoda zupełna – co proponujecie”    Ano nic nie proponują, bo przecież „nie było szkody” tylko „próba naprawienia” sprzętu.    A zresztą, już w międzyczasie polisa wygasła. Zepsutego telewizora – też zresztą złodzieje nie oddali.        

Paweł kubis •   marzec 2020
Nie Polecam!!!! Zwykli oszuści krętacze.Sprawa trafia do Sądu.Szkoda ewidentna wszystkie dowody A tuw po 2 miesiącach 3 kosztorysach jednak stwierdziła że jest brak podstaw do wypłaty odszkodowania .!!! Niszczą ludzi i ich dorobki życia. Musimy walczyć z tymi oszustami !!!!   

Monika Francuz •   luty 2020
Nie polecam nikomu tego ubezpieczyciela. Problemy z wypłatą odszkodowania. Lepiej zapłacić więcej i spokojnie spać, niż oszczędzić kilka złotych na polisie i w razie szkody zostać na lodzie. Dotyczy ubezpieczenia nieruchomości. Moje mieszkanie zostało zalane oraz moje mieszkanie zalało inne, żadne z odszkodowań nie zostało wypłacone.   

Maciej Krajewski •  styczeń 2020
Nie polecam nikomu tego TOWARZYSTWA UBEZPIECZENIOWEGO !!! Po przyznaniu odszkodowania na które czekałem 3 miesiące, pan opiekun szkody zrobił literówkę w nazwisku właściciela przez która nie chcą mi wypłacić pieniędzy w banku. Zgłaszałem ten problem na infolinii już 3 razy, 12.02, 14.02 i 17.02 za każdym razem sprawa miała się wyjaśnić i do tej pory cisza. PAN OPIEKUN nie odpisuje mi na emaile, dziś mamy 27.02 a ja nadal nie mogę odebrać własnych pieniędzy ponieważ towarzystwo milczy!!! PARANOJA           

Tom •   styczeń 2020
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych to najgorsza firma ubezpieczeniowa z jaką kiedykolwiek miałem styczność. Byłem zmuszony do opłacenia składki poprzedniego właściciela pomimo tego, że była mowa o rezygnacji z polisy. Agent skrupulatnie wykorzystał panujące przepisy. Omijajcie szerokim łukiem !  

Poszkodowany  •   styczeń 2020
AC w TUZ to jedna wielka ściema. Odwołują naprawę w warsztacie bez powodu i nikt nie potrafi udzielić żadnej informacji – infolinia odsyła cały czas do kogoś innego. Auto zastępcze? Mogę o tym pomarzyć, mimo tego że mam zawarte to w ubezpieczeniu Pani z infolini wręcz podnosi głos „kto Pani powiedział że się Pani należy auto zastepcze”. Ostatecznie pada termin 30 dni (!) na rozpatrzenie mojej szkody! Nie polecam ubezpieczenia, ponieważ w razie pomocy trzeba mieć nerwy ze stali a i tak nikt nie udzieli żadnej informacji!

Aa •   styczeń 2020
Jedynym słowem TRAGEDIA. Nie polecam nikomu… Auto zastępcze na cały okres naprawy to wielka ściema.. firma nie zaczęła jeszcze naprawiać mojego auta, ponieważ nie dostali akceptacji kosztorysu ze strony TUZ, ale auto zastępcze odbierają już. KPINA.Nie mówiąc już o tym, że w ofercie nie posiadają nawet lawety.WadyUtrudniony kontaktNiemiła obsługaBrak lawetyBRAK AUTA ZASTĘPCZEGO NA CAŁY OKRES NAPRAWYwydłużony czas oczekiwania

Marcin Kurzak • 2020
Najgorsza firma jaka może być nie wplacalni a do tego oszuści nie polecam podstawiaja ludzi aby nie wypłacić odszkodowania   

Piotr Jakubowicz • 2020  
Jestem w trakcie likwidacji szkody z OC sprawcy. Niestety pani miała ubezpieczenie w TUZ TUW przez co cała naprawa bardzo się wydłuża.   Najpierw dwa tygodnie czekaliśmy na kosztorys, potem kolejny tydzień na odpowiedź TUZ, bo serwis stwierdził, że felgi nie da się naprawić i trzeba wymienić, a teraz już 10 dni czekam na dodatkowy kosztorys, bo po rozebraniu samochodu wyszło jeszcze kilka uszkodzonych elementów. W sumie przez opieszałość ubezpieczalni naprawa wydłużyła się już o ok. 30 dni.    Na plus to, że zakwalifikowali uszkodzone elementy do wymiany ale nie spodziewałem się niczego innego w półrocznym samochodzie.   

Hubert Goczyński • 2020  
Ponad 2 tygodnie czekam na decyzję co z moją pękniętą szybą. Do tej pory zero odzewu. Firma krzak, do gnoju. Nigdy więcej z nimi umowy nie podpiszę.   

Tuz ubezpieczenia opinie

2019

Krzysztof •   październik 2019
Firma po 7 latach próbowała dochodzić nie opłaconej ( rzeczywiście OPŁACONEJ ) składki, mimo to że bezczelnie wielokrotnie przedłużała umowę, straszyła mnie firmą windykacyjną, karą powiększoną o okres zwłoki i sądem. Uff jak dobrze że porządek mam w dokumentach, bo tak to można każdego zeszmacić, mimo winy po ich stronie firmie TUZ TUW zabrakło zakończyć sprawę elementarnym PRZEPRASZAM – nie polecam TUZ TUW.

Poszkodowany przez TUZ •   wrzesień 2019
Wypłacili szkodę z mojej plisy, bez kontaktu z właścicielem polisy i bez weryfikacji zdarzenia. Przez kilka miesięcy nie odpowiadają na korespondencję, nie odbierają telefonów. Jak ktoś podniesie słuchawkę to przełącza tam gdzie nie odbierają. Tragedia.

joaman  •   wrzesień 2019
Nie polecam firmy TUZ od 2013 roku nie otrzymałam żadnej wypłaty odszkodowania z dwóch mieszkań, które w TUZ ubezpieczam. Każde zgłoszone uszkodzenie zostało odrzucone.Nie polecam firmy TUZ.

Krzysztof  •   wrzesień 2019
Napiszę krótko po prostu złodzieje ,auto sprzedałem w 2013 r a do dziś przysyłają mi jakieś rachunki do zapłaty , zapłaciłem jeden to za chwilę przychodzi następny że pomylili kwotę i zamiast tamtej kwoty jest wyższa i nie wiadomo z skąd wzięta , pozdrawiam.

artur  •   sierpień 2019
witam podpisałem umowe przez internet ok to było jakies 2 tyg temu do dzis po opłaceniu czekam na potwierdzenie ok jestem osoba trzecia ale polisa jest na zone email podany a oni nadal nic nie wyslali pieniadze prxzyjeli a potwierdzenia brak ostatni raz tu ubezpieczam auto i niuemila obsługa

Andrzej  •   sierpień 2019
Po 5 latach przysłali mi wezwanie do zapłaty rzekomo nieopłaconej pierwszej (sic!) raty ubezpieczenia OC. Po 5 latach! Gdy nawet nie jestem w stanie stwierdzić gdzie ubezpieczałem samochód. Samochód, którego od 3 lat już nie mam. Klasyczna próba wyłudzenia

Alicja  •   sierpień 2019
Firma ta nie ma nic wspólnego z ubezpieczalnią, są to jedynie oszuści i naciągacze. Nie wiem na co idą pieniądze ze składek, skoro w razie pilnej potrzeby WSZYSTKO trzeba załatwiać samemu. Podam konkretny przykład: Rodzina 3 osobowa wyjechała na wakacje samochodem, który ubezpieczony jest właśnie w TUZ, niestety zepsuł się on gdzieś na obrzeżach Włoch, wiadomo był duży stres i nerwy ale jednak byli przekonani, że otrzymają pomoc z ubezpieczenia.

TUZ jednak nie stanął na wysokości zadania, na samą lawetę musieli czekać ponad 5h, komunikacja miejska nie działała tam tak sprawnie jak w centrum i jedyną opcją poza samochodem czy autostopem był pieszy spacer ( z kilkoma walizkami ), jedyny pobliski hotel nie należał do najtańszych i cały koszt pobytu jak i transportu tam rodzina musiała pokryć sama, dodzwonienie się na infolinie graniczy z cudem, a uzyskanie jakichkolwiek konkretnych informacji o tym co dzieje się obecnie z samochodem wydaje się już praktycznie niemożliwe. Ubezpieczalnia póki co nie poczuwa się do jakiejkolwiek pomocy finansowej czy chociażby zapewnienia auta zastępczego. NIE POLECAM !

Sław  •  lipiec 2019
Po 8 -miu latach rządają zapłaty za nie opłaconą składkę nnw pomimo że samochód nie był już moją własnością. Skadal.

janusz  •  lipiec 2019
Tragedia!!! zaniżyli odszkodowanie z oc sprawcy o 50%, kosztorys zrobili dla auta przed liftem, brak kompetencji likwidatora, wycena szkody na najtańszych zamiennikach, nie ma możliwości bezgotówkowej naprawy

Mm  •  czerwiec 2019
Beznadzieja. Zanizyli wypłatę ubezpieczenia za wypadek. Nie informują o wszystkich możliwościach ubezpieczenia. Niby jest ubezpieczenie na życie, a co się okazuje, nie ma możliwości otrzymania wypłaty z tytułu urodzenia dziecka, bo jak twierdzą ubezpieczenie na życie jest, ale od wypadków. Tragedia, zero kompetencji. Nie polecam. Ja też z nich zrezygnuje jak tylko umowa się skończy.

Piaseczanka  •  maj 2019
Pomimo wycofania się z umowy w ciągu 8 dni, TUZ skierował sprawę mojego rzekomego długu do Sądu. Na dodatek w tym samym czasie mój syn zawarł z nimi umowę na ten sam adres. Firma poinformowała mnie, że na temat innej umowy na mój adres nie mogą ze mną rozmawiać, ponieważ nie jestem stroną. Zgłaszałam pomyłkę 3- krotnie, mimo to jestem straszona komornikiem. Żądają, ABYM ZA IDENTYCZNĄ UMOWĘ NA TEN SAM ADRES PŁACIŁA 2-KROTNIE.

Poszkodowany  •  maj 2019
Szkoda z oc sprawcy przyjezdza ich pseudo rzeczoznawca robi zdjecia i tyle jego pracy wycene dostajesz po 2 tygodniach gdzie nie jest uwzgledniona polowa czesci potrzebnych do naprawy bo jak na podsawie zdjec mozna zrobic prawidlowa wycene. Przeciagaja w czasie i robia wszystko by nie wyplacic pieniedzy moja walka z nimi trwa juz pol roku i konca nie widac. Zanizaja wartosc pojazdu z przed szkody i wszystkie czesci na zamiennikach z najnizszej polki. Szczerze odradzam komukolwiek miec doczynienia z tak lekceważąca firma jaka jest TUZ

Konrad Zychowski  •  marzec 2019
Banda oszustów i złodziei ,Podważają ustalenia Policji z miejsca zdarzenia ,przeciągają sprawę .Sprawa zostaje skierowana na drogę sądową ,złożona skarga do UKNF ,rzecznika ubezpieczonych oraz do prokuratury

Krzysztof • 2019  
Firma po 7 latach próbowała dochodzić nie opłaconej ( rzeczywiście OPŁACONEJ ) składki, mimo to że bezczelnie wielokrotnie przedłużała umowę, straszyła mnie firmą windykacyjną, karą powiększoną o okres zwłoki i sądem. Uff jak dobrze że porządek mam w dokumentach, bo tak to można każdego zeszmacić, mimo winy po ich stronie firmie TUZ TUW zabrakło zakończyć sprawę elementarnym PRZEPRASZAM – nie polecam TUZ TUW.   

Marcin • 2019
Nie polecam warta jak chcesz kupić polisę wszystko Ci obiecują jak chcesz uzyskać odszkodowanie odwołują się do głupich drobnostek żeby nie wypłacić. Czasem musisz kłamać żeby uzyskać odszkodowanie gdyż Ci Powiedzą że to nie tak jak myślisz….   

UnknOwn Profian • 2019 
Wypłacili szkodę z mojej polisy bez kontaktu ze mną na zdarzenie, które nie miało miejsca. Straciłem zniżki, brak odpowiedz przez 3 miesiące na jakiekolwiek zapytanie ODRADZAM! TRAGEDIA NIE FIRMA.   

Michał Nadolski • 2019  
Tragedia 3 miesiąc walczę o naprawę szkody z oc sprawcy. Wycena warsztatu ponad 4 tysiące a oni przeprawili ją sobie czerwonym długopisem na 1500 zł. A kwota bezsporna 1000zł .Pan w warsztacie spytał mnie tylko czy będę dopłacał do naprawy czy zabieram auto.    Napisałem że znalazłem warsztat za 2500zł i niech mi tyle zapłacą (zrezygnowałem nawet z auta zastępczego) albo niech to zabiorą i naprawią gdzie chcą.

Brak odzewu przez 2 tygodnie. Skoro według waszej wyceny można naprawić za 1000 zł to czemu nie naprawiliście do tej pory tylko proponujecie 1500 zł w drodze ugody? Ani za 1500 zł ani tym bardziej za 1000 zł nie da się tego naprawić. szkoda o numerze PPPM/09836/2019. Zgłaszam sprawę do rzecznika i knf .   

Andrzej Jewuła • 2019 
obsługa klienta porażka kontaktu w ciagu 48godz nie doczekaliśmy się przsz ponad 2 tygodnie nie polecam usług tej firmy kazdy tel do nich to przedstawianie sprawy od nowa czyli staraja sie by zrezygnować ze świadczeń poprzez takie zabiegi   

Iwona Dziadczyk • 2019 
Stanowczo odradzam firmę TUZ TUW. Jak coś się wydarzy niestety nie można liczyć na odszkodowanie.  A przecież po to człowiek się ubezpiecza. Miałam ubezpieczone mieszkanie również z OC. Przy remoncie mieszkania zalałam sąsiadów. Firma TUZ TUW nie wypłaciła rekompensaty po mimo odwołań.  Zmieniam ubezpieczyciela. Stanowczo odradzam!!!!!   

Alicja Jobs • 2019 
Należy uważać na tę firmę. Przyjaciółka o mały włos nie została bez dachu nad głową za granicą. Ze strony ubezpieczalni nie można było liczyć na żadne wsparcie, 5h oczekiwania na lawetę, brak jakiegokolwiek zainteresowania na infolinii, ubezpieczenie miało pokrywać koszty związane z naprawą, ewentualnym noclegiem i transportem oraz autem zastępczym, niestety okazało się, że wszystko było jedynie hasłem reklamowym, a wszelkie niedogodności trzeba rozwiązać samemu… Z całego serca odradzam ten zakład i niech te historie, które są w opiniach będą przestrogą.   

zbyszek • 2019
oszustwo ze strony TUW po wypadku ktury spowodowal czlonek ubezpieczenia tuw rzeczo znawca    na podctawie 3 zdjec wycenil szkode na okolo1.300zl a ze moje Auto zameldowane jest w Niemczech    wykonalem ogledziny powypadkoew w miejscu naprawy Auto gdzie swierdzono szkode na wysokosc 1400euro +350 euro za oplate rzeczo znawcy za 1300zloty to ja nawet blotnika nie kupie    porozmoeiw tel,pani stwierdzila ze rozpatrzy moja prosbe w ciagu 2 dni roboczych mija juz 10 dni i nic to tak sie robi w POLSCE za komuny bylo chyba lepiej nie bylo takich OSZUSTW

To jest sprawa do Prokuratury do której bede zmuszny sie udac mysle ze nie jestem jedyny w tak perfidny sposob oszukany    ostrzegam obywateli innych krajow przed przestepcza dzilalnoscia tej „FIRMY”nie dajcie sie OSZUSTOM       

fgh • 2019 
Nie ma szans do nich się dodzwonić    mysle że brand24 nie jest im potrzebny bo jadą ich wszędzie    więc czas na kolejna skargę    następnym razem poświęce dzień żeby znaleźć firmę która odbiera telefon i odpisuje na maile       

Beata Wacht • 2019  
Oszuści , krętacze, utrudniają dostęp do kopii dokumentów , regulamin OWU Bezpieczny przedsiębiorca jest , a likwidator co innego odpisuje na temat szkody, jak z innego OWU. Dział zakupu polis nie zna własnego regulaminu . Dla nich zrzucenie przez klienta firmowego laptopa z lady i ucieczka z miejsca zdarzenia przez niego to nie dewastacja.      

Katarzyna Wachowicz • 2019  
Moi rodIce mają ogromny problem z tą firmą! Miesiąc temu w tatę uderzył samochód na skrzyżowaniu. Rzeczoznawca przyjechał dopiero po 1,5 tygodnia. Po oszacowaniu szkody tato nie wyraził zgody na kwotę jaka została oszacowana (szyba i błotnik nie zostały wzięte pod uwagę) i poprosił aby auto zostało zabrane do serwisu. Po kilku dniach otrzymał przelew. Kilka razy zeonił już do konsultanta który zapewnia tatę, że to była ponyłka i serwis zabierze samochód, jednak mimo kilku próśb taty o podanie numeru konta, na które powinien zwrócić pieniądze nie otrzymał odpowiedzi. Żałosna firma   

Tuz ubezpieczenia opinie

2018

Maciej • 2018
Banda złodziej i oszustów 3 miesiące czekałem aż znajdą sprawcę z zagranicy . Na dodatek mieli nagranie z kamerki samochodowej plus zdjęcia tych ludzi oraz numery przyczepy kempingowej. I likwidator szkody stwierdza że niestety nie udało się ustalić sprawcy kolizji . Dodam że płacę ponad 4 tys ubezpieczenia Oc i Ac. Takie towarzystwa powinni odrazu zamykać. ..   

Kamil Dułak • 2018
ODRADZAM. Jestem poszkodowany w wypadku drogowym. TUW firma w której ubezpieczony był sprawca wypadku, nie odpowiada na maile (dokumenty potwierdzające własność ruchomości, zdjęcia sprzętu który uszkodził się podczas przewozu). Po ówczesnym kontakcie z infolinią każą oczekiwać na kontakt ze strony likwidatora do dwóch dni roboczych. Mijają dwa dni ponownie (Ja) dzwonię i proszę o kontakt znowu słyszę dwa dni- mija ten czas i dalej się nikt nie odzywa. Firma przeciąga jak długo to możliwe w przedkładaniu ponownym dokumentacji i oświadczeń. Sprawa ciągnie się już dwa miesiące

bad • 2018  
Do wczoraj kątem śmiałem się z kolegi który przerabia to samo z tą właśnie firmą.    Trzy lata temu kupiłem samochód z ubezpieczeniem w tej pseudo firmie ubezpieczeniowej. Umowa została zaneksowana. Dopłaciłem więc wszystko gra. Tymczasem wczoraj otrzymałem wezwanie do zapłaty składki. Rozmowa z konsultantem była taka ze to ja wskazywałem co gdzie zapłaciłem. W końcu stwierdził że, powinienem wyjaśnić dlaczego ich przedstawiciel nie przelał im pieniędzy. Dowodzi to tylko prymitywnej amatorszczyzny jaka panuje w tej firmie oraz jakich ludzi zatrudniają.

Dzwoniłem do rzecznika finasowego, stwierdził że roszczenie to jeśliby nawet było zasadne to i tak uległo przedawnieniu. Więc moja rada taka, jeśli nie chcesz po kilku latach mieć do czynienia z tymi, hm, nazwanie ich oszustami byłoby pochlebstwem, trzymajcie się od nich z daleka i nigdy nie powierzajcie ich opiece swojego dobytku.    

Gość • 2018
W 2012 zawarłam umowę na ubezpieczenie mieszkania a po tygodniu odstąpiłam od umowy.Stale jestem nagabywana pismami że mam im płacić,przecież takie ubezpieczenie jest dobrowolne.Dzwonie do nich i tłumacze a oni swoje.Skierowalam sprawę do sądu bo innego wyjścia nie ma.Od 40 lat ubezpieczam mieszkanie w PZU .Odradzam każdemu kto chce się tam ubezpieczac     

Milena • 2018  
Drodzy Państwo, jeśli będziecie zawierać tam jakiekolwiek ubezpieczenia to z całego serca odradzam! Miałam wypadek, oczywiście nie z mojej winy. Sprawcą był klient „Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych”. Moje auto całkowicie do kasacji a firma kpi sobie ze mnie! A w jaki sposób? W taki, że parę dni po wypadku dostałam auto zastępcze (nie miałam czym jeździć do pracy, ale również ono mi się należało jak psu buda!!!). Auto dziś chcą zabrać, ale ani pieniędzy ani samochodu!! Na nogach mam chodzić? Sprawa ciągle w toku na policji, okej rozumiem, że musi być oświadczenie właśnie od nich, że ich klient spowodował ten wypadek.

A więc oględziny auta zostały zrobione, z czego za parę dni przysłali nam wycenę. Jak to zobaczyłam to nóż w kieszeni się otwiera.! Chcą mnie oszukać prawie o kilka tysięcy. Co to ma być??? Czy ludzie tam zatrudnieni nie znają się na oględzinach auta oraz na całkowitym kosztorysie który był przed wypadkiem??! Oszustwo i nic więcej. Auto zastępcze zabierają bo już nie stać ich na płacenie ?? Moja sprawa ciągle w toku, ale na pewno tego tak nie zostawię! NIE POLECAM, OSZUŚCI!!!!! PS. dziękuję Panu Edwardowi za numery telefonów, przydadzą się na pewno 🙂      

niezadowolony • 2018
Nie polecam!!! Likwidacja szkody trwa w moim przypadku od prawie dwóch miesięcy! Zwlekają chyba celowo wysyłając co kilka tygodni pisma do spółdzielni i następnie za kilkanaście dni do sprawcy szkody. Nie informują o postępach, na maile odpowiada automat dziękując za przesłanie wiadomości i chyba mailami nie zajmuje się żaden człowiek a zwłaszcza pani która się likwidacją szkody zajmuje

XXX • 2018
Historia stara jak swiat.Telefon z uprzejma oferta ubezpieczenia mieszkania od wszelkich szkod.Moja mama starsza pani,uboga emerytka wykupuje polise na wypadek szkod .Nie jest to drogie i spac mozna spokojnie ,ze jak ;zalejenawalnego, dymu i sadzy, gradu, huraganu, lawiny, naporu śniegu, osuwania się ziemi, powodzi, pożaru,uderzenia pioruna, uderzenia pojazdu lądowego, upadku drzewa lub masztu, upadku statku powietrznego,wybuchu, zapadania się ziemi, zalania, trzęsienia ziemi to ona to wszystko przezyje i dostanie odszkodowanie. Problem w tym ,ze dostala udaru mozgu.Strazacy musieli wyrabac drzwi ,zeby sie do niej dostac.

Ja w zalobie wisialam na telefonie aby ustalic jak szybko moga wycenic szkode ,zebym mogla naprawic drzwi.Slowo szybko nie pasuje do TUZ.Byl nawet rzeczoznawca lecz w sumie wszystko to sciema bo i tak nie wiedzieli jak to urgryzc az w komncu znalezli paragraf by odrzucic wniosek o odszkodowanie poniewaz ratowanie zycia nie jest w usludze TUZ.W sumie maja racje,nie bylo to wymienione w polisie a szkoda.Prawdopodobienstwo ,ze staruszka stanie sie ofiara upadku statku powietrznego z ktore wyjdzie zywa lub trzesienia ziemi jest smiesznie male ,natomiast akcja ratowania zycia wielce prawdopodobna.Nie polecam tego ubezpieczyciela.Zajelo nam sporo czasu by sie dowiedziec,ze nie warto z nimi wogole rozmawiac.

Marta • 2018
Zenada moja mama podpisala umowe na mieszkanie wszystko bylo by milo gdyby nie to ,ze wyjechala i juz jej nie chciala ale za rok trzeba bylo zaplacic wiec zaplacila 890zl i mial byc koniec po 2latach firma nagle przypomina sobie,ze jest cos nie oplacone dzwonie dzisiaj z samego rana odbiera nie kompetentna pani i pyta czy dzwonie w celach informacyjnych zero logicznej odpowiedzi na moje pytania,zajrzalam w dokumenty i okazuje sie,ze polise podpisywala mama na 2014.12-2016.01 a oplacic mam za 2012 no kpina ide na policje bo nas strasza sadami nie chodzi o kwote bo to smieszne pieniadze 30,50zl ale o fakt ze zeruja!!!! Banda zlodzieji

Darek • 2018
Bardzo miły agent jednak wprowadził nas w błąd przy podpisywaniu umowy. Polecam nie ufać ślepo obiecanką tylko gruntownie sprawdzić umowę. Zmarnowany czas i pieniądze

Edward • 2018
Nie będę anonimowy i podam numer szkody PAUC/00025/2018   2018-04-04 19:52 środa ~Edward   Firma tragedia, moim zdaniem oszuści. Niestety wykupiłem w tej firmie ubezpieczenie AC na roczne Audi A6 na kwotę 150tys zł. W dniu 02.01.2018 mój dorosły wnuk jadąc autem został zepchnięty z drogi przez pojazd jadący z naprzeciwka prosto na niego. Chcąc uniknąć czołowego zderzenia zjechał na pobocze gdzie były dosyć duże głazy. Audi zostało doszczętnie rozbite a sprawca uciekł z miejsca kolizji. Policja umożyła sprawę. Wydawało mi się, ze skoro mam polisę AC nie będzie problemy z naprawą auta.

Niestety tu dopiero się zaczęło. Informację ze szkoda jest całkowita otrzymałem dopiero po przeszło miesiącu od zgłoszenia. Ubezpieczalnia co chwile coś wymyślała aby przeciągać sprawą. Najpierw ustalali wartość pojazdu z sprzed szkody mimo, ze miałem wykupioną opcję gwarantowanej sumy ubezpieczenia. Zero kontaktu z ich strony. Gdy dzwoniłem na infolinie w tle słyszałem jak inny konsultant sprzedawał suszarki do włosów. Taka to ich infolinia. Udało mi się zdobyć numery telefonów bezpośrednio do dyrektora likwidacji w Łodzi. Zadzwoniłem i co? Od razu przysłali mi detektywów z firmy logisfera. Pan detektyw bardzo miły sam dziwił się co on ma tu robić, przecież nie będzie przesłuchiwać kamieni. Dalej cisza w sprawie.

Po kilku telefonach do Łodzi i omijających odpowiedzi zdobyłem numer do głównego dyrektora w Warszawie do szkód. Pan miły od razu zadziałał. Wydawało mi się ze wszystko będzie już Ok. Niestety oddzwoniła do mnie kolejna już pani która zajmuję się moja sprawą informując mnie ze muszę się uzbroić w cierpliwość bo sprawa jest ponownie u rzeczoznawcy. Nadmieniam , ze poprzedni rzeczoznawca był gorszy bo regionalny a ten teraz to lepszy bo z centrali z Warszawy. Od momentu zgłoszenia minęło już 93dni ani kasy ani decyzji. Boże, co mnie skłoniło aby zrobić ubezpieczenie w tej firmie.

Może komuś pomogę, podam wam numery telefonów bezpośrednio do dyrektorów w Łodzi 42 6406853 wew113. W Warszawie to naczelny od szkód 22 5457411 i to jest bezpośredni do niego. Likwidator Katarzyna Kałuża 62 5018701 wew12. Nie dajcie się dzwońcie i walczcie o swoje. Ja puki co powiadomiłem Komisje Nadzoru Finansowego o sposobie ich działania. Mam nadzieje ze KNF prześwietli,sprawę i odpowiednio ich ukarze.   

Tuz ubezpieczenia opinie

2017

Zbenek Nerwoz • 2017
Jeszcze nigdy takiego problemu z zadnym ubezpieczycielem jak z TUZ nie mialem co potwierdzam. Firma nierzetelna ciekawe co by powiedzial szanowny pan Prezes gdyby to jego spotkalo ale to go nie interesuje bo dla niego liczy sie tylko kasa a poszkodowanego maja za nic i tak szkoda sie odwolywac pisac bo i tak nic z tego nie bedzie a wnosznie sprawy do sadu w moim przypadku wiaze sie z duzymi kosztami na pomoc odpowiednich instytucji niema co liczyc bo i tak cie zlekcewaza czyli jak sam sobie nie pomozesz to ci nikt nie pomoze.   

JUS • 2017  
2 listopada 2017 pan ubezpieczony w TUZ spowodował wypadekSamochód skasowany, na koniec stycznia 2018 roku (po 3 miesiącach!) wypłacili mi …. 500 zł TAK! Pięćset złoty – samochód był wart o wiele więcej , nie mówiąc już o szkodzie na zdrowiu. Sprawa trafiła do sądu, będą płacić z odsetkami, ale sami wiecie ile w Polsce trwają sprawy sądowe… Jednym słowem – ODRADzAM! ODRADzAM i jeszcze raz ODRADZAM!       

Andrzej • 2017
Nikomu nie zycze kontaktu z TUW. Parodia i typowo polska „firma”.   

Zbenek Nerwoz • 2017 
I nagle stal sie cud bo po 2mc tuz doszedl do wniozku ze jednak wat sie nalezy. I dzisjaj otrzymalem informacje o przyznaniu ale niestety za puzno bo sprawa trafila do rzecznika finansowego. I prokuratury   

Zbenek Nerwoz • 2017 
Zta firma mam jak najgorszedoswiadczenia jest to firma nierzetelna co stwierdzam. Z calom odpowiedzialnoscia co tu wiecej pisac wystarczy przeczytac opinje bylych pracownikow a wnioski niech karzdy wyciagnie sam. Pozdrawiam      

Sławek Bojarski • 2017
Oczywiście dołączam się do grona ludzi niezadowolonych z tego ubezpieczyciela. W moim przypadku sprawca wypadku jest w nim ubezpieczony,a ja mam problemy. Dziś mija 15 dzień od zgłoszenia przeze mnie szkody i do wczoraj nikt się ze mną nie skontaktował aby umówić się na dokonanie oględzin uszkodzonego auta.      

robert • 2017  
Prubuję odzyskać odszkodowanie od sprawcy samochód nie naprawiony z powodu nie wypłacenia odszkodowania ta ubezpieczalnia to brak szacunku dla poszkodowanych nie polecam tej ubezpieczalni.   

Rafał • 2017
Zdecydowanie odradzam, staram się odzyskać odszkodowanie z OC sprawcy, nie udzielają żadnych informacji, mailowo nie odpowiadają na pytania w ogóle. Jak UDA SIĘ dodzwonić do osoby zajmującej sprawą to mówi, ze oddzwoni za 15 minut i cisza…Koszmar jakiś Drodzy Państwo!!   

Szarny / 2017
Z punktu widzenia poszkodowanego – absolutna, absurdalna wręcz porażka ubezpieczyciela. Średnio potrzeba 120 (STU DWUDZIESTU!!!) telefonów żeby się w ogóle dodzwonić, zainstalowałem w końcu aplikację która sama wydzwania – inaczej by się chyba nie dało.Kwota odszkodowania nie była jakaś tragicznie zaniżona, ale zero kontaktu, zlewanie maili, nie odbieranie telefonów, udawanie że nie dochodzą pisma z potwierdzeniem odbioru – szkoda słów.Jak komuś przytrafi się szkoda spowodowana przez właściciela polisy TUW TUZ polecam od razu zgłaszać się do sprawcy a nie jego ubezpieczyciela o odszkodowanie, będzie prościej i szybciej. Wierzcie mi.Firma krzak. O, dołożę hit: zgłaszanie szkód tylko w godzinach 8-17 w dni powszednie, więc miłego zgadywania czy przysługuje Wam zwrot za lawetę, czy mają jakieś swoje warsztaty, co z autem zastępczym itp.

Micho • 2017 
ja również odradzam ubezpieczenie w tej firmie… porażka. Bałagan w papierach wysyłanie pism windykacyjnych bez podstawy, a dodzwonienie się do windykacji graniczy z cudem ! 2 miesiące czekania na odpowiedź mailową ! nigdy więcej tej firmy!!!!!!   

Marcin • 2017  
Nie polecam najgorszemu wrogowi. Likwidacja z OC to jakiś koszmar, nie uznali mi połowy elementów uszkodzonych przez sprawcę ubezpieczonego w TUZ. Chyba specjalnie na wiadomości odpowiadają w ciągu 13 dni, żeby nie przekroczyć 14.   

1. Artur Radom • 2016
Serdecznie odradzam . Likwidacja szkody z OC sprawcy jest bardzo utrudniona. Działają jakby udzielali jakiejś łaski a nie spełniali swój obowiązek. Problem z kontaktem, problem z doproszeniem się o dokumenty czy wycenę.

>https://tuz.pl<


3 komentarze “TUZ Ubezpieczenia opinie”

 1. Nie polecam od grudnia 2022 r czekam na decyzję w sprawie zalanego sufitu i popękanych ścian mam dziś 03.03.2023 r cały czas mówią że wystawią co rusz dzwonię to nagle nie mają numeru konta już 5 razy im podawałam jak by chcieli wypłacać to by wypłacili odszkodowanie bardziej polecam pzu niż tą badziewną firmę

 2. Ubezpieczenie CO wykupiłem w TUZ w 2021 przez pośrednika CUK. TRAGEDIA!!!! Termin ochronny upłynął w grudniu 22. Poinformowałem pośrednika (telefonicznie) o zmianie Ubezpieczyciela na tańszego, co następnie uczyniłem. Dodatkowo wysłałem pismo do TUZ z powyższą informacją. Do dzisiaj mam maile, telefony, pisma, że zalegam z płatnością. Straszenie ustawą. W polisie o ustawie jest pisane takim druczkiem, że bez silnego szkła powiększającego nie dojdziesz co piszą. Już sam ten fakt budzi bardzo poważne obawy. Wg mnie nosi znamiona ukrywania intencji. Powtarzam. TRAGEDIA, stanowczo NIE POLECAM.

 3. 12 październik- zgłoszenie zakupu samochodu
  13 październik- wiadomość o przyjęciu zgłoszenie i informacja o wysłaniu listu z rekalkulacją
  18 listopad- Pierwszy list od razu z przypomnieniem o zapłacie w teorii opłaconej składki gdyż nie dostałem żadnych papierów, Kwota do zapłaty za 7 miesięcy 3200!!!, Telefon na infolinie i pytanie gdzie pierwszy list z rekalkulacją i dlaczego wyszła taka duża kwota, państwo nie wpisali współwłaściciela samochodu pomimo że w październiku dzwoniłem na infolinie i pisałem maila żeby mieć potwierdzenie, wtedy w teorii współwłaściciel był wpisany
  19 listopad- Wysłałem maila z podaniem o ponowną i zarazem pierwszą rekalulację składki
  26 listopad/ dzisiaj- Czekam na list, tym razem poprosiłem o list polecony, nie wiem czy oni robią ze mnie debila, czy tam pracują debile. Chyba trzeba będzie zgłosić się do konkurencji, kwotą 3200zł którą zaproponowali za 7 miesięcy wykupię sobie polise na ponad 3 lata.
  NIE POLECAM

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top