Booking opinie

Booking opinie


https://www.booking.com

Kiedy planujesz swoją wymarzoną podróż, Booking.com często wydaje się być doskonałym miejscem, by rozpocząć swoją przygodę. Jednak, nim oddasz się złudzeniom, warto wiedzieć, że Booking.com to jedynie pośrednik, amerykańska firma o międzynarodowym zasięgu. A to oznacza, że Twoje doświadczenia z tą platformą mogą być pełne zawirowań, dezinformacji i problemów, w razie próby reklamacji niezrealizowanych usług. Dlatego prześledź o Booking opinie, w których odkrywane są mroczne aspekty korzystania z tej platformy, skłaniające wprost do refleksji, czy naprawdę warto polegać na tej amerykańskiej gigantycznej platformie rezerwacyjnej.

Uwaga konsumencie !
Pamiętaj że Booking.com to pośrednik nie mający nic wspólnego z bezpieczeństwem i z jakąkolwiek odpowiedzialnością za czyjeś oferty, nie rzadko sprowadzające się do wyłudzenia, i świadomego oszustwa w branży hotelarskiej na całym świecie. To zwykłe słupy ogłoszeniowe, którym portal poprzez specyfikę reklam nadał fikcyjny status bezpieczeństwa, gdy tym czasem czytając opinie, często wygląda to na zmowę branży z portalem, a rzeczywistość jest taka, że nawet hotelarze narzekają na nieuczciwe działania portalu. Jednak ostatecznie traci na tym zawsze konsument !

Booking opinie

D K – 17 paź 2023
Przy rezerwacji noclegów na stronie rezerwacyjnej była informacja o możliwości wystawienia faktury przez gospodarza miejsca noclegu. Po zapłaceniu i przybyciu na miejsce i prośbie o fakturę okazało się,że nie ma takiej opcji☹️
No i jestem finansowo do tyłu. Wprowadzanie w błąd i brak wzięcia za to odpowiedzialności. Żenada ☹️

shima – 17 paź 2023
Porażka, rezerwacja została odwołana przez właściciela obiektu, booking zaoferował inny hotel niby to bez dopłat, ale później nie wyrównał do ceny pierwotnej rezerwacji…

ela sadowska – 15 paź 2023
Wynajęłam domek od 14-15 października, godziny przyjazdu między 14-16 przejechałam 200 km a pod domkiem nikogo, więc czekam kilka minut i zaczynam dzwonić pisać do właściciela obiektu, pobyt w całości zapłacony. Niestety nikt nie odbiera nie odpisuje, więc po kilkunastu minutach próbuje dodzwonić się do biura obsługi co w takiej sytuacji, trwało ponad pół godziny. Na szczęście odebrała pani Agnieszka która zaraz próbowała dodzwonić się do obiektu, jednak nikt nie odebrał i poinformowała mnie tysiąc razy że ona rozumie że to jest trudna sytuacja, ale ona nic więcej nie może zrobić.

Wysłała też maila do obiektu a oni mają pięć dni na to aby odpowiedzieć i jeśli się zgodzą to odzyskam pieniądze, jeśli się nie zgodzą albo nie odezwą to tych pieniędzy nie odzyskam. Pani straszyła mnie tym że dzwonie po 16 a zameldowanie było do godziny 16 więc już jest po i to jest moja wina że mnie nikt nie przyjął i że nie odzyskam pieniędzy. Ciekawe to bardzo, chyba oczywiste że najpierw dzwoniłam do właściciela więc czas na składanie reklamacji nie był godzina 16, zostałam potraktowana okropnie.

Zostawiona sama sobie, nie uzyskałam żadnej pomocy i Pani miała gdzieś że ja teraz muszę wracać te 200 km do domu więc straciłam czas pieniądze za pobyt i za dojazd. Czuje się oszukana i przez właściciela obiektu, który miał dobre opinie i przede wszystkim przez obsługę booking

Aro Xxx – 11 paź 2023
Booking sam zarezerwował mi 8 hoteli od 16-18 października w Szwajcarii WTF? na kwotę łączną ok 15tys zł. Na moje szczęście przyszło mi powiadomienie na maila że niby ja zamówiłem te pobyty. Udało mi się w porę anulować wszystkie pobyty i odpiąć moje dwie karty od tej złodziejskiej firmy ! Uważajcie.

ja pa – 11 paź 2023
Przed upływem 2 lat zrealizowałem 15 pobytów. A oni nagle piszą że trzeba jeszcze jeden żeby mieć poziom 3 genius!!! Żenada

Marcin Banaś – 11 paź 2023
Dwukrotne obciążenie w booking.com…
Rezerwacja w hotelu poprzez booking.com obciążona karta przez booking i przez hotel indywidualnie zgłoszona reklamacja przesłane dokumenty i brak zwrotu środków i brak kontaktu. Można pisać i dostajemy odpowiedz ze ktoś się skontaktuje i nikt się nie kontaktuje. Pieniędzy jak nie było tak nie ma 4129722550

milka bachanek – 10 paź 2023
od dwóch lat nie mogę doprosić się zwrotu pieniędzy za hotel, który odmówił naszego przyjęcia. Dzwoniłam do Bookingu kilkanaście razy, pisałam maile i nic. Mam nadzieje, ze ktoś to przeczyta i odezwie się do mnie!!! Rezerwacja o numerze 2389231672

Katarzyna Kwiatkowska – 10 paź 2023
zmarnowany urlop
12/07 zarezerwowaliśmy na BOOKING WYMARZONY POBYT W HURGHANDZIE, 12 nocy w opcji alli inclusive. Po dokonaniu płatności 100 % okazała się ze przekierowało nas na lastminute.com. BOOKING wyjaśniał że to ich firma partnerska. Nie otrzymaliśmy jak zawsze kodu rezerwacji ani PIN od Booking. PO PRZYLOCIE OKAZAŁO SIĘ W HOTELU ZE NIE MA OPŁACONEJ NASZEJ REZERWACJI. Przewieziono nas do innego hotelu gdzie również nie było naszej opłaconej rezerwacji. To był dramat. Obie firmy BOOKING i LASTMINUT pozostawiły nas samych w Egipcie. Po licznych interwencjach opłacili nam 3 doby.

Wojciech Ś. – 6 paź 2023
Składałem reklamację na zawyżoną kwotę rezerwacji.
Przesłałem zrzut z ekranu i dodatkowo filmik na którym widać ostateczną cenę w euro i kurs przeliczenia na złotówki. A oni twierdzą, że obowiązująca kwota to kwota złotowa i tym sposobem oszukali mnie na 95 EURO.Potem wysłali na maila promocję na 10% wartości zamówienia z dopiskiem, że oferta ważna do 29 września.Zarezerwowałem pobyt 29 września i okazało się że kupon rabatowy jest nieaktywny.

Odpisali mi, że jeśli kupon ważny do 29 września to trzeba go wykorzystać do 28 września. I znów straciłem 30 zł. Kontakt z działem obsługi tragiczny. Na każde pismo odpowiada inny człowiek, który nic nie wie o sprawie. Najbardziej mnie ubawili jak powiedzieli, że konsultanci podpisują się tylko z imienia i pierwszej litery nazwiska, bo obowiązuje RODO. Reklamacji oczywiście nie uznali. Przez lata Booking strasznie obniżył loty, nie interesuje ich klient tylko kasa. Na każdy problem odpowiadają, że są tylko pośrednikiem i nic nie mogą. Ale kasę i to niezłą biorą. Trzeba być czujnym i liczyć tylko na siebie. Generalnie opinia negatywna.

Ryszard Wołoch – 3 paź 2023
To najgorsza porażka jaką przeżyłem z Booking składałem reklamację w dniu przyjazdu do obiektu to była speluna nie do zamieszkania,niestety Booking miał mnie w du…. i żadnego zwrotu nie dostałem, straciłem przez nich 400 zł, nigdy nie dajcie wiary w tak złodziejską firmę

Grzegorz Kawula – 3 paź 2023
Booking.com cały czas przepraszał za zaistniałą sytuację, ale nie mogą nic zrobić. Zapłacone £540 i zero zwrotu. Skandal. Proszę zastanowić się dwa razy zanim będziecie chcieli korzystać z booking.com i się wybierać do Wax Watergate Bay(Cornwall). Chciałem tam spędzić parę dni z rodziną, ale niestety po pierwszym dniu zrezygnowałem i musiałem wyjechać. Przyjechałem wcześniej i zostałem poinformowany, że nasz pokój nie jest jeszcze gotowy. Dobrze, więc wróciłem ponownie za kilka godzin później gdy już był gotowy. Niestety pokój nie był posprzątany to znaczy : oprócz pajęczyn i pająków szafka na ubrania była brudna, więc nie mogłem nawet schować ubrań.

Pościel na łóżkach była w połowie zmieniona i pachniała perfumami i potem od poprzednich klientów. I teraz mam pytanie do właściciela i ludzi którzy sprzątali ten pokój ??? Co oni robili, że ten pokój nie był posprzątany kiedy ja przyjechałem ???? W nocy strasznie wiało od drzwi bo była duża szpara pomiędzy. I świeciło się światło zielone (alarmowe) całą noc, więc nie bardzo było można spać.Ale pomyślałem, że jakoś to będzie, a następny dzień porozmawiam z właścicielem i problemach w tym pokoju. Zostałem przeproszony za sytuację i poinformowany, że mogę dostać inny pokój lub zostaną mi zwrócone pieniądze.

Niestety wraz z żoną i dziećmi nie chcieliśmy tam zostać ani chwili dłużej i postanowiliśmy wyjechać. Wybrałem opcję drugą czyli zwrot pieniędzy. Dzisiaj po dwóch miesiącach dalej nie otrzymałem zwrotu pieniędzy od Wax Watergate Bay. Właściciel wysłał mi informację, 09/09/23 że za kilka dni otrzymam część zwrotu pieniędzy. Dzwoniłem wcześniej kilka razy do Wax Watergate Bay i rozmawiałem z dwoma menedżerami i właścicielem o zaistniałym problemie, ale bez skutku. Zanim zdecydujecie się tam pojechać zastanówcie się dwa razy !!! Nie wierzcie w ani jedno słowo jak będą was zapewniać, że otrzymacie zwrot pieniędzy !!! Wstyd i hańba.

Monika Szczesniak – 3 paź 2023
Posiadam konto już długi czas. do tej pory nie miałam zastrzeżeń. Posiadamy z partnerem konto Genius 3. I wakacje w Paryżu zostały Nam zniszczone przez niedopilnowanie booking.com wysłania pełnego emaila. nie dostaliśmy pinu do rezerwacji. kiedy dzwonisz na infolinie to chcą pin. po kilku godzinach walki dodzwoniłam się na infolinie UK. tam Pani ledwo mnie słysząc ( z mojej strony był świetny zasięg ) próbowała zmienić mi rezerwacje na ….. dużo droższą. Kiedy już krzyczałam po godzinie, ze PIN niech wyśle, to dostałam identyczny email bez pinu. nie mogłam zmienić nic w rezerwacji, która była już następnego dnia.

Kazano mi zrobić kolejna rezerwacje i wtedy mogą anulować poprzednią ! W obawie przed utrata kolejnych pieniędzy anulowaliśmy ta rezerwacje ( telefon odebrali o 9 a rezerwacja była na 11) ! moje pytanie gdzie jest moje 80 euro ? niestety, ale odzyskanie tych pieniędzy graniczy z cudem i jest tylko odsyłanie od jednego do drugiego. Oszuści! Wszędzie zbywają. na email nie odpisali a minęło 10 dni ! problemy wszędzie !

Henryk Grabowski – 2 paź 2023
Booking.com stoczył się na dno. Byłem użytkownikiem od roku 2006. To co zaczęli odwalać w tym roku, przechodzi ludzkie pojęcie. W trakcie dokonywania rezerwacji inna cena, po akceptacji płatności inna cena. Sposób reklamacji to porażka. Wymagają – uwaga !!! – zrzutu ekranu z chwili dokonywania rezerwacji !!! Nie ma oczywiście o tym słowa w żadnym regulaminie, ale jak nie masz screen’a to olewają. I co mi z tego, że przez telefon plotą jakieś smętne przeprosiny, jak to im niby przykro.

Każą wysyłać maile na które nie odpowiadają, a dzisiaj koleś przegiął, kiedy po raz szósty zadzwoniłem /bo przecież nie odpisali/ i powiedział, że nie będzie ze mną rozmawiał. A zaznaczam – nie byłem wulgarny, ani nic z tych rzeczy… Walcząc od 13 września i będąc totalni lekceważonym, mam chyba prawo użyć słowa, że mają tam „bajzel”?

Magda – 2 paź 2023
Zarezerwowaliśmy pokój rodzinny w drodze powrotnej z Chorwacji, niestety na miejscu okazało się że w obiekcie trwa wesele o czym mimo wielokrotnego kontaktu nikt nas nie poinformował. Zaprowadzono nas do pokoju znajdującego się nad salą weselna, dodam że nie był to pokój przedstawiony na zdjęciach przy rezerwacji. Hałas i muzyka były tak głośne że musieliśmy opuścić obiekt (za jego zgodą i gwarancja zwrotu opłaty za pobyt po kontakcie z pracownikiem booking).

Jak się w rzeczywistości okazało, obiekt zmienił po naszym wyjeździe zdanie i nie zwrócił nam do dnia dzisiejszego pieniędzy. Booking również nie przyłożyło się do wyjaśnieniu sporu. Jeśli nie chcecie rozczarować się i mieć możliwość odpoczynku to odradzam rezerwacji noclegu przez tą stronę

Małgorzata Orzelska – 1 paź 2023
Nie polecam firmy. Rezerwacja noclegu została odwołana e-mailem w dniu przyjazdu do hotelu o godz.15. Firma zaproponowała inny hotel, który na portalu nie był dostępny. Brak jakiegokolwiek kontaktu. Nie dodzwonisz się za diabła. Zostałam sama z problemem. Musiałam będąc tuż przed przyjazdem na miejsce szukać innego hotelu, co było bardzo trudne bo weekend i prawie żadnych wolnych miejsc. Wylądowałam na obrzeżach i wszędzie jeździłam taksówką. Żenada

Monika Sz – 1 paź 2023
Ten booking to porażka.04.09.23 podczas zameldowania w hotelu, po uprzednim potwierdzeniu,ze hotel oczekuje mnie w tym dniu,recepcja informuje mnie,ze booking odwołał moja rezerwacje.Oczywiście pieniędzy nie oddal,ani hotel ich nie otrzymał. Musiałam zapłacić inną,większą kwotę za pobyt.Zaznaczam,ze to Nowy Jork. A co byłoby, gdybym nie miała środków, żeby drugi raz zapłacić !? Booking nawet maila nie wysłał ,wiec w najlepsze udałam się do recepcji.Efekt: podwójnie zapłacony pobyt 14 tys!,nerwy podwójne po 12 h lotu samolotem i zmiany strefy czasowej,brak możliwości wyjaśnienia sytuacji/wykonania tel do bookingu/-brak amerykańskiej karty sim, afera w recepcji. Nie polecam.

Vis UaL – 30 wrz 2023
Oszuści, pieniądze za nocleg wysłane, brak potwierdzenia rezerwacji i jakiegokolwiek kontaktu

Tadeusz – 30 wrz 2023
Od 6 tygodni nie mogę uzyskać zwrotu niewielkiej, przysługującej mi od Booking’u należności. Na kierowane monity mailowe, telefoniczne, pracownicy odpowiadają wymijająco, zachowując się niekompetentnie, nieprofesjonalnie. Po zadaniu konkretnego pytania- następuje przerwanie połączenia. Nie polecam !!! współpracy z nimi. Tadeusz

Ania Omanska – 29 wrz 2023
Tragedia i żenada nigdy w życiu nie polecam ludzie nie kompetentni

Paweł Gąsior – 29 wrz 2023
Nigdy w życiu nie zarezerwuje tutaj żadnego obiektu, oszuści wstawiają inne zdjęcia niż są w rzeczywistości, hotel za 17 tys. gdzie bezdomni by tu nie spali 11 h. dzwoniłem bez skutecznie. Jedynie co usłyszałem za każdym razem to „przykro mi” przez firmę booking . Nadmienię, iż rezerwacja obejmowała 3 apartamenty z salonem na 8 osób dorosłych . Ostatecznie dostaliśmy 2 apartamenty z 3 jeśli można to nazwać apartamentem . Tak więc spędzamy noc w osiem osób w dwóch „apartamentach” . Gdzie znajdowało się jedno łóżko małżeńskie i dostawka piętrowa. Nikt w obcym kraju nie jest nam w stanie pomóc.

Paweł Drewniak – 25 wrz 2023
Kwota proponowana w aplikacji podczas 1 kroku rezerwacji nie była tożsama z pobraną przez booking w ostatnim potwierdzeniu rezerwacji – trzeba uważać na proponowane kwoty i fizycznie pobierane!!! Booking nie widzi możliwości zwrotu różnicy która była opisana jako: „booking.com płaci”

Damian Clayman – 25 wrz 2023
Booking mnie ciągle oszukuje i zwodzi, po odwołaniu rezerwacji przez obiekt BEZ MOJEJ WIEDZY, nie oddają mi 4500zł zwrotu od dłuuugiego czasu. Nie polecam, ciągle odbiera jakaś niemota, która mówi że to inny dział inna osoba a to księgowość a to coś tam……. NIE POLECAM

Pawel Figurski – 19 wrz 2023
Zostałem okradziony …historia taka sama jak setki poniżej …odradzam

Ola – 17 wrz 2023
Zostałam okradziona za pośrednictwem aplikacji booking.com. Po zarezerwowaniu hotelu otrzymałam z aplikacji wiadomość ze zaraz dostanę maila aby dokończyć rezerwacje. Z maila przekierowało mnie na stronę gdzie miałam dokonać opłaty za nocleg. Pieniądze nie trafiły jednak do hotelu tylko do hakerów. Booking milczy w tej sprawie

Mariusz Krupa – 16 wrz 2023
Rezerwacja w obiekcie Złota Rybka Rowy nr rezerwacji 3713200864. W dniu przyjazdu okazało się że obiekt nie spełnia warunków sanitarnych. Śmierdzące pomieszczenia wilgocią, pajęczyny w szafach, skrzypiąca nierówna podłoga przykryta śmierdzącymi od wilgoci dywanami. Dzwoniąc do konsultanta Booking z prośba o relokację i załatwienie sprawy polubownie Pan stwierdził że brak jest możliwości relokacji i mamy sobie załatwić lokum na pobyt wczasów na własna rękę, była dosłownie godzina 20 zostaliśmy z problemem sami, ponadto stwierdził ze w zaistniałej sytuacji możemy odstąpić od umowy i zostaną pobrane środki zwrócone na konto.

Konsultant miał oddzwonić do właścicielki w ciągu 5 minut i pomoc wypełnić formularz odstąpienia od umowy który miał przesłać na e-mail właścicielce lokalu. Do chwili obecnej tego nie zrobił .Właścicielka która polubownie napisała oświadczenie o odstąpienie od umowy też brak kontaktu. Prowadzę własną działalność gospodarcza wiem jak jest trudno na rynku nie chciałem wystawiać złej opinii właścicielce obiektu Złota Rybka żeby pozbawić ją dochodu. Za pobyt na wczasach musieliśmy zapłaci drugi raz w innym ośrodku wypoczynkowym. Mimo wypisanych próśb o zwrot pobranych środków bez rezultatu.

Nie polecam Booking wręcz odradzam i za nim zrobicie rezerwacje przez Booking wiedzcie o tym ze oni są pośrednikami w zawarciu transakcji najmu nie biorą żadnej odpowiedzialności za to jak lokal wygląda , czy śmierdzi w nim i co najgorsze zrezygnujecie pieniędzy nie odzyskacie . Pozdrawiam Mariusz K.

Stasiek – 16 wrz 2023
Zarezerwowałem z miesięcznym wyprzedzeniem pobyt w Krynicy w apartamencie Farys, warunkiem rezerwacji było podanie numeru konta bankowego i moja zgoda na pobranie z tego konta kwoty należnej ,musiałem jednak szybko odwołać rezerwację otrzymałem potwierdzenie anulowania ,ale po miesiącu z mojego konta zaczęły znikać pieniądze za rzekomo wykonane transakcje kartą w dodatku w euro. Konto ,które podałem nigdy wcześniej ani też później nie było używane a karta nieruszana. Proszę uważajcie z podawaniem numeru kont i potwierdzaniem linków ze strony booking.com

Pink Unicorn – 13 wrz 2023
Niestety ale muszę zgodzić się z wcześniejszymi opiniami które wskazują na totalnie żenujący poziom obsługi klienta. W moim przypadku Zarezerwowałem hotel z dużym wyprzedzeniem, bo w lipcu na termin końca Września, w hotelu w Irlandii dla czterech osób bo zabieram dzieci. Specjalnie wybrałem ten hotel bo w nim mam konferencję, gdyby nie fakt iż na dwa tygodnie przed wyjazdem napisałem bezpośrednio do hotelu maila z zapytaniem, czy na pewno wpłata doszła, Wówczas dostałem informację że pokój który wybrałem ma tylko jedno podwójne łóżko, natomiast to portal Booking zaproponował mi za dopłatą wybranie pokoju hotelowego o jeszcze w wyższym standardzie co zrobiłem.

Natomiast co zrobił portal Booking i jest zaskakujące i świadczące o braku profesjonalizmu, przyznał mi rację iż upgrade w pokoju jest niemożliwy a nastąpił w wyniku błędu na ich stronie, kolejnym krokiem który zrobili, to anulowali moją rezerwację bez mojej zgody i wiedzy, i stwierdzili co było oczywiście do przewidzenia, iż na ten hotel nie ma dostępnych pokoji, genialne odkrycie, jest tam konferencja więc jasne że na dwa tygodnie wcześniej nie będzie żadnych wolnych pokoi znaczy na razie, w radosnej wiadomości zaproponowali mi jak to kręcili hotel w bezpośrednim pobliżu, który jest tylko 10 km od pierwotnej lokalizacji.

Nie wiem jakie kryteria brali pod uwagę pisząc iż jest to bezpośrednim pobliżu, ale dla mnie 10 km to już spory kawał drogi, szczególnie w mieście którego nie znam i w którym jestem pierwszy raz, na mój kolejny e-mail w którym poprosiłem ich o kontakt z hotelem, Jedyne co zrobili i to po 48 godzinach to na zasadzie kopiuj i wklej wysłali mi tą samą wiadomość

Beata Goryszewska – 13 wrz 2023
Przez niekompetencje tego portalu zamiast wakacji marzeń mieliśmy porażkę marzeń czyli brak noclegu w obcym kraju. Ostatecznie za nocleg również zarezerwowany za ich pośrednictwem zapłaciliśmy 2x tyle i po miesiącu walki o zwrot różnicy wypieli się na nas. Obsługa telefoniczna z konsultantami na zerowym poziomie, Pan który miał nam pomoc rozłączył się podczas rozmowy. Ten portal w razie problemów nie pomoże w niczym.

Magda – 13 wrz 2023
Najgorsza platforma ever, nieudolni pracownicy, brak sumiennego, rzetelnego i uczciwego podejścia do współpracy, brak możliwości normalnej merytorycznej rozmowy, wszystko zrzucają na algorytmy. Patologią jest, że jest to monopolista, który nie liczy się z niczym oprócz pieniędzy ,nie ponosi żadnych konsekwencji, za swoje niesprawiedliwe działania.

Don Donio – 8 wrz 2023
Zrobiłem błąd, że nie sprawdziłem ile kosztuje ten nocleg na oficjalnej stronie obiektu. Gdybym zarezerwował bezpośrednio to zamiast 280 za noc i 110 za śniadanie dla dwóch osób zapłacił bym 200 za noc i 70 za śniadania. Mój błąd, nie sprawdziłem i wtopiłem. Masakryczne zdzierstwo na booking.com. Nie polecam.

Aloha Mateusz Jasiński – 8 wrz 2023
Nie mogę odzyskać swoich pieniędzy za niezarezerwowany hotel. Maile odbijam z botami, ciągle te same automatyczne odpowiedzi. Omijać z daleka. Nigdy więcej booking!

Piotr Zimmerman – 2 wrz 2023
OSZUŚCI. nie wysyłają PARTNEROM pieniędzy, infolinia nieprzydatna i nic może, jeden wielki wał.

Edyta Wlaźlak – 2 wrz 2023
Uwaga na booking. Nie da się złożyć reklamacji. Od 3 miesięcy nie mogę ściągnąć pieniędzy za nocleg, z którego nie skorzystałam, bo właściciel nie przygotował mieszkania.

Luc – 30 sie 2023
Rezerwacja przez booking to jakaś porażka, na miejscu okazało się że nie mam śniadań pomimo wybrania tej opcji przy rezerwacji

Pawel – 30 sie 2023
Zarezerwowałem auto przez booking. Napisali mi, iż zapłacona cena to całkowity koszt wynajmu. Okazuje się, iż wypożyczalnia chce ode mnie dodatkowe 82 USD.

Ryszard Smolik – 28 sie 2023
Uwaga! Coś bardzo złego dzieje się ostatnio z tą firmą. Ostrzegam wszystkich przed zbytnim zaufaniem i złudnym poczuciem bezpieczeństwa przy zawieraniu jakichkolwiek transakcji poprzez booking.com. Po pierwsze wszelkie gwarancje są czystą fikcją, w razie problemu Booking zostawia na lodzie i nie bierze żadnej odpowiedzialności, ewentualnie ograniczając swoją odpowiedzialność jak sądzę jedynie do wysokości swojej prowizji. Po drugie nie zawahają się wykorzystać wszystkich możliwości dla maksymalnego wykorzystania klienta w trudnej sytuacji. Zaznaczam, że mój przypadek rezerwacji odwołanej przez obiekt w ostatniej chwili, lub już na miejscu nie jest jedyny i wśród moich znajomych we WSZYSTKICH przypadkach w ostatnim czasie były problemy z rezerwacjami.

Łącznie 4 problemy na znane mi 4 przypadki rezerwacji poprzez booking.com. (100% awaryjności!). Po wpłaceniu pełnej kwoty rezerwacji została ona anulowana z winy obiektu. Po zgłoszeniu do booking.com poinformowano mnie że muszę jeszcze raz zarezerwować i zapłacić za inny obiekt zastępczy (z nowych środków). Booking co prawda znalazł mi jakieś 3 obiekty, ale w gorszym standardzie, które z resztą sam bym sobie wyszukał na ich stronie, bez łaski, w tej samej cenie – no zaprawdę nieoceniona pomoc :-(. Inny obiekt, który sam znalazłem był droższy, ale posiadał wszystko co ten anulowany, niestety przy 4950PLN kosztu rezerwacji, Booking zaproponował mi wyrównanie chyba coś do 200EUR.

Musiałem poszukać w zupełnie innej miejscowości, żeby znaleźć coś zbliżonego, oczywiście drożej – nie wiem na ile booking pokryje różnicę, ale już jestem stratny (nie licząc stresu i nerwów), bo dokonując rezerwacji przez Booking wybrałem możliwość wyboru płatności w złotówkach. Płacąc z konta złotówkowego moja karta została obciążona w złotówkach na kwotę 4950zł a w przysłanym e-mailu odpisano mi że zostanie mi zwrócona kwota coś około 1000EUR.

Mniemałem, że skoro dostałem możliwość zapłaty w złotówkach to w takiejże walucie będzie ewentualny zwrot, ale okazuje się że Booking czerpie łatwe zyski na odwoływaniu rezerwacji, bo po pierwsze bez jakiegokolwiek trudu zarabia sobie spokojnie na spreadzie, a po drugie przez 3 tygodnie obraca sobie moimi nieoprocentowanymi środkami (15! dni ROBOCZYCH mają na zwrot pieniędzy – to chyba z Burkina Faso na Haiti przez Western Union szybciej dochodzą pieniądze). Nie pomogło że mam 2 konta u nich i mam je praktycznie od samego początku, kiedy mało kto w Polsce jeszcze słyszał o firmie. Zostałem potraktowany obcesowo i tego nie zapomnę.

Artur – 27 sie 2023
Zrobiłem rezerwację apartamentu Casa Nonna Netta we Włoszech na platformie Booking.com. Zgodnie z warunkami rezygnacji mogłem z niej bezpłatnie zrezygnować w ciągu dwóch miesięcy. Rezygnację zrobiłem dwa dni po dokonaniu rezerwacji, niestety obiekt pobrał zaliczkę obciążając moją kartę kredytową. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem zwrotu wpłaconych pieniędzy pomimo 3 krotnych rozmów z agentami Booking.com. Każdy z nich wini poprzedniego agenta, że czegoś nie zrobił ale on to na pewno zrobi i pieniądze przyjdą. Mija czas już 6 tygodni a pieniędzy nie widać i żadnej odpowiedzi z Booking, kiedy będą.

Aleksandra Kuca – 25 sie 2023
Pobrali mi dwa razy pieniądze za zabukowany nocleg , teraz się pałuje z nimi żeby oddali mi 900zł na które twierdzą że mają 14cie dni . Banda krętaczy.
Ostatnie dwa dni i sprawa zostanie zgłoszona na policję . Jazda z dziadkami !

Jola Miłosz – 25 sie 2023
Booking.com prosi o wystawienie opinii na temat obiektu w którym się znalazłeś – bazując na pozytywnych i negatywnych odczuciach i publikuje tylko te pozytywne treści pod hasłem : „Klientom najbardziej podobało się to:” Co dzieje się z negatywną częścią opinii, która też powinna być uwzględniona, aby pomóc innym podróżującym w kwestii wyboru odpowiedniego miejsca ? tego już nie wiadomo.

Anna Oczkos – 24 sie 2023
Nigdy nie kupujcie lotów za pośrednictwem booking.com. Mieli najatrakcyjniejszą cenę z wliczonym bagażem rejestrowanym, po czym jak opłaciłam loty, przyszło potwierdzenie na maila z odnośnikiem do aplikacji gdzie okazało się że bagaż rejestrowany nie jest wliczony… Po wymianie mnóstwa maili, bagaż za który zapłaciłam (400 zł) muszę sobie jeszcze raz kupić. OSZUŚCI ! Omijajcie z daleka!

Michał Nowaczewski – 24 sie 2023
Jako właściciel obiektów potwierdzam booking nie wypłaca pieniędzy! Totalne oszustwo!

Maria Ada – 22 sie 2023
Zadzwoniliśmy do Booking.com o oszustwie, nie spaliśmy tam w ogóle a pieniędzy jak nie było tak nie ma. Już nigdy nie skorzystam z tego, ponieważ w tym przypadku było wiele zgłoszeń z tego co wiem i dalej trzymają stronę osoby która podaje inne zdjęcia do ogłoszenia, niby apartamentu a przyjeżdżając na miejsce to drzwi się nie zamykają wszystko zniszczone i brudna chata napakowana 6 łóżkami i piętrowymi, a miało być na dwie osoby. Plus kaucję chcieli 1500 co w ogłoszeniu tego nie ma dopiero po wpłacie. jeszcze za zniszczenia które już były odciągają z kaucji. Przestrzegam apartamenty Katowice wojewódzka 16 !!! Z dala od nich.

Lukasz Mach – 22 sie 2023
Żona i ja otworzyliśmy ofertę tego samego hotelu u niej była inna cena i u mnie inna w tych samych datach. Wszystko przez to ze booking wzia moja historie że rezerwuje hotele na całym świecie i w wyższych cenach premium. Oni dostosowują ceny do zamożności klienta. Oszuści. Korzystałem z tej strony przez kilkanaście lat. Ale nigdy więcej. Oszuści uważajcie.

Mateusz Raś – 22 sie 2023
Nie weryfikuje hoteli zostaliśmy oszukani przez właściciela hotelu a booking zamiast zablokować hotel dał nam 25 euro rekompensaty

Andrzej Piotr Jezierski – 21 sie 2023
Od pewnego czasu Booking.com nie działa. Owszem, pokazuje oferty i ściąga pieniądze z karty. Ale nie dokonuje rezerwacji. Nie ma możliwości złożenia reklamacji. Ewentualny zwrot pieniędzy po 12 dniach. Odradzam korzystnie z tej aplikacji!

Żaneta Wolska – 20 sie 2023
Porażka. Zakupiłam za pośrednictwem bookingu lot z PL do Barcelony i z Barcelony do Polski ,zapłaciłam za wybór miejsc i w obie strony nie miałam tego miejsca i rzucali mnie po samolocie w różne miejsca z dwuletnim dzieckiem.

Edith Arntzen – 20 sie 2023
Booking.com ma duże problemy ! Nasz adwokat z nimi się kontaktował nikt nie odpowiada! Do wyplaty mamy 1 mln, mamy domki do wynajęcia w Norwegii to dzieje się wszędzie na całym świecie ! OSZUŚCI ! Pozdrawiam z Ballstad Kraemmervika Havn as .

Aleksandra Kuca – 18 sie 2023
booking pobrał mi dwa razy pieniądze. Mimo niezrealizowanej transakcji i pokazanego błędu na ekranie pobrało mi pieniądze z konta. Nie mogę odzyskać teraz od tygodnia pieniędzy. Robią problemy. Już mam brak nerwów na tą sytuację ! Złodzieje ! Ostatni raz tam zabukowałem jakikolwiek pobyt !

Duszyńska Beata – 18 sie 2023
Nie podają informacji na temat pełnych kosztów, po przyjeździe okazało się że do dopłaty było jeszcze 40 euro za klimatyczne, zero informacji na stronie. Odpowiedzią na moje zapytanie było, że PO dokonaniu rezerwacji dostałam maila w którym ponoć była informacja, że mogą być dodatkowe koszty. Kiedyś obsługa była bardzo dobra i dałam dobra opinie, teraz zmieniam zdanie

Marta Andrzejuk – 18 sie 2023
Brak płatności za cały miesiąc!! Gdy się dzwoni, zbywają i mówią że płatność jest w toku!!! Booking.com ma poważne problemy!!! Czas na bojkot!!!

Beata Swider – 18 sie 2023
Booking to jakaś masakra. Pobrali pieniądze za lot i hotel po czym w hotelu okazało się że musiałam ponownie zapłacić tą samą cenę za pobyt w hotelu..Próbuje się z nimi skontaktować na różne sposoby i dostaje tylko odpowiedź na e-mail że strona nie jest już obsługiwana …

Damian Kraiński – 17 sie 2023
Dramatycznie zła jakość obsługi klienta. Unikać jak ognia.

Jaromir Kaliński – 17 sie 2023
kompletny brak ochrony dla klientów przed oszustami i nieuczciwymi właścicielami obiektów, w skrajnych sytuacjach znajdziecie się z rodziną bez noclegu w środku nocy a konsultant powie sto razy jak mu przykro a na koniec zawsze wyp…j. Nie ponoszą odpowiedzialności za podwykonawców. ODRADZAM

Piotr – 17 sie 2023
Rezygnujcie z płatności booking i przechodźcie na bezpośrednie rozliczenia na własnych terminalach lub przelewami. To jedyny sposób na tego pasożyta

Michał Polok – 16 sie 2023
BOOKING NIE PŁACI!!!! Dotychczas ( od 3 lat ) nie było problemów z płatnościami za pobyt gości.Od połowy Lipca nie mam za 3 pobyty płatności.Wysłanych kilka maili i wykonanych 5 telefonów po każdorazowym odczekaniu 20-30 min.Konsultanci opowiadają przeróżne historie, przepraszają i obiecują a jedno dziewczę było wręcz bezczelne.Obawiam się,że coś się dzieje.Zawieszam ogłoszenia. Myślę,że trzeba zacząć łączyć się jako poszkodowani.

Joanna Ciborska – 16 sie 2023
Jeśli pobrali wam dwa razy pieniądze, dzwońcie i piszcie, bo inaczej ich nie odzyskacie, musicie być bardzo nachalni !!!!! BĘDĄ WAS ZBYWAĆ DO BANKU I DO HOTELU, ale to jest tylko ich wina i dopóki nie zleca zwrotu to nie odzyskacie swoich pieniędzy. Pisze to po własnych doświadczeniach. Booking widocznie się kończy…

Elżbieta Downar – 15 sie 2023
dwa tygodnie temu dokonałam rezerwacji. Wczoraj piszą mi, że nie można pobrać pieniędzy z karty. Dzwonię do banku,Pani z banku mówi mi, że próbowano z booking zrobić przelew na 0 zł. Transakcja pomyślna :))). Wchodzę na maila, mam anulowaną rezerwację. Kliknęłam w „zarezerwuj ponownie”. Koszt tego samego mieszkania wzrósł o prawie 400 zł. Zrezygnowałam. Banda oszustów, nigdy więcej booking.com

Aleksandra Kuca – 15 sie 2023
Pobrało mi dwa razy pieniądze z konta po 900zł za rezerwację . Jak już w końcu się do nich dodzwoniłem stwierdzili że muszę czekać 7dni na rozpatrzenie i odesłanie do mnie nadpłaty . Jakaś żenada . A zęby w tynk przez 7dni ? Chyba coś nie halo ! Ostatni raz coś tam bukowałem. . Totalna kpina z klienta

K L – 15 sie 2023
Oszuści z którymi w żaden sposób nie można się normalnie skontaktować…. .
Nie wypłacają pieniędzy i wysyłają jakieś durne wiadomości przez boty…

Marzena – 13 sie 2023
Firma niewiarygodna. Odwołano rezerwację dobę przed planowaną datą pobytu bez konkretnego powodu.

wlaściciel – 11 sie 2023
Potwierdzam problemy z zaległymi płatnościami. Zalega mi na 20 000 zł od końca czerwca do dziś. Na infolinii standardowo nic nie mogą pomóc, a bezpośredniego kontaktu do ich Financial Team oczywiście nie ma. Zastanawiam się nad pozwem.

arek – 10 sie 2023
Przy opłacaniu rezerwacji rozleciała się strona booking. Ale kartę obciążyli. Zdarza się. Rezerwacja nie powstała. Napisałem do booking, i dostałem odpowiedź żebym se sam napisał do hotelu, czy oni dostali kasę. Dopiero nieuprzejma odpowiedź z mojej strony spowodowała jakikolwiek MERYTORYCZNY odzew. Na kasę czekam 3 tydzień i nie potrafią jej odnaleźć. A dokładniej najpierw odpisali że odnaleźli, a teraz piszą że szukają. Taki więc- póki działa, to może ok. Jak się coś posypie, to se załatwiaj, bo oni tylko kasę biorą. Chyba czas na przeprowadzkę do konkurencji z nazwą jakoś tak agod….com

Robert Gołębiowski – 8 sie 2023
Ponad 2 tygodnie czekam na zwrot pobranej kwoty ponieważ nie otrzymałem rezerwacji mimo pobrania środków. Na reklamację odpowiada automat. Mam podać numer rezerwacji, którego nie otrzymałem z powodu braku potwierdzenia rezerwacji i tak wkoło. Kilka lat korzystałem z Bookingu teraz przestrzegam i odradzam.

Bania – 6 sie 2023
Mogę wypowiedzieć się o booking zarówno z perspektywy partnera, jak i klienta.
Perspektywa partnera:
1) Wiszą z wypłatami od dobrego 1,5 miesiąca, zasłaniając się konserwacją systemu
2) Dają zniżkę Geniusa wszystkim – wystarczy założyć konto, a miało być to prestiżowe grono.
3) Jak zrezygnujesz z Geniusa (masz 30 dni w roku) to chowają cię w wynikach wyszukiwania. Mam to przetestowane
4) Nie weryfikują gości w żaden sposób. Masz ograniczenie wiekowe w obiekcie? Twoja sprawa jak przyjedzie jakiś góvvniarz.
5) Wszelkie ich pomysły na „zwiększenie obłożenia” to zniżki, zniżki, zniżki – najlepiej rób za darmo, a my i tak prowizję zgarniemy.

6) Ustawisz jakąś promocję, to my jeszcze na to Geniusa wrzucimy. Rób za darmo.
7) Obsługa partnera to żart
8) Zmieniają ustawienia obiektu, limity noclegów, ceny.
Perspektywa klienta:
1) Oszukują podczas rezerwacji. Darmowa taksówka powiadasz ? A masz zrzut ekranu na dowód ? Wyślij zrzut na ten adres email, abyśmy mogli go zignorować i na niego nie odpowiedzieć.
2) Za rezerwację zapłacisz X, ale po rezerwacji jeszcze zapłać to, to i jeszcze to. I nie wychodzi już tak „tanio”
Najgorsze jest to, że brak alternatyw :/

Andrzej – 5 sie 2023
U mnie to samo brak wypłat za pobyty gości obsługa to żenada
Również mam przeczucie iż to początek końca booking a te niby zmiany w systemie finansowym to prawdopodobnie przykrywka i czas aby mogli jak najwięcej kasy wyciągnąć od ludzi

Asia Kram – 5 sie 2023
Nie polecam wynajmować samochodu przez booking. Wprowadzają w błąd jeśli chodzi o koszty. Informacja że całkowity koszt wynajmu wyniesie podaną kwotę jest fikcją. Wypożyczalnia zażądała kolejnych dużych pieniędzy np za ubezpieczenie które było wykupione. Nie informują że bez karty kredytowej nie należy w ogóle próbować. Kwotę którą zwrócili po rezygnacji to jakiś żart. NIE POLECAM!!!

Andrzej Tarsała – 4 sie 2023
Zamówiłem w styczniu apartament w Szczawnicy rezerwacja nr 3394652851 płatność miała nastąpić z mojej karty płatniczej w dniu 3.08.2023 ale okazało się jednak,że booking odwołał moją rezerwację w dniu 4.08.2023 podając za powód nieważność karty, która ważna jest do 09.2023. Na szczęście udało mi się szybko z nawiązać kontakt z obiektem i potwierdzić ważność rezerwacji już poza bookingiem.Uważajcie na tych oszustów bo możecie stracić swój zaplanowany pobyt.Na pewno nie skorzystam już więcej652851 z ich usług.

Marcin Hallmann – 4 sie 2023
Nie rzetelny kontrahent.
Mataczy w sprawie wypłaty zaległych mi pieniędzy. Pobierali opłaty od gości w momencie rezerwacji i przetrzymują je do dziś.
Tłumaczyli się ze opóźnienie będzie 2 tygodniowe w wypłacie. Mija już ponad miesiąc i wciąż wskazują nowe terminy.

Piotr Michalak – 4 sie 2023
Ta firma to już żart. Jestem właścicielem obiektu i nie otrzymuję środków które Booking pobrał w moim imieniu. Infolinie i centrum obsługi to żart. Nie dodzwonisz się i po polsku i po angielsku. Nie zdziwię się gdy ogłoszą niewypłacalność.

Hela Dzi – 4 sie 2023
Totalny dramat. Jako partner śmiem twierdzić, że coś tu śmierdzi, bo zaczęły się opóźnienia w wypłatach za pobyt gości. Zakrywają się zmianą systemu księgowego, ale to coś większego… Do tego booking sam zmienia ustawienia dot. moich obiektów, narzuca jakieś dodatkowe opłaty na gości itp. Oczywiście skontaktować się z nimi dochodzić swoich praw graniczy z cudem. To jest jakiś wielki wał na globalną skalę!

Agnieszkar Biegas-Caus – 3 sie 2023
Błędy w ofertach, opryskliwi pracownicy którzy potrafią się rozłączyć w trakcie rozmowy. Porażka od początku do końca.

Ela – 2 sie 2023
Jestem wieloletnim użytkownikiem bookingu. Rezerwowałam pobyt za granicą w lipcu, dobrze, że były to tylko 3 dni. W czasie wykonywania rezerwacji pojawił się błąd systemu i do rezerwacji nie doszło, nie otrzymałam potwierdzenia, natomiast zablokowano i ściągnięto z konta kwotę rezerwacji, do której przecież nie doszło. W przypadku takich błędów systemowych wszystkie czynności powinny być automatycznie anulowane, włącznie ze ściąganiem czy blokowaniem opłaty z konta. Kilka dni później po reklamacji został dokonany zwrot, co nie rozwiązało problemu, ponieważ nie objął całości kwoty, brakuje 13% ok. 140zł. To jest kradzież. To nie ja popełniłam błąd. Tłumaczenie, że różnica wynika z przewalutowania śmierdzi na odległość oszustwem.

Booking stał się absolutnie niewiarygodną firmą, nie zamierzam więcej kiedykolwiek korzystać z ich usług. Skąd mam przecież wiedzieć, czy przy kolejnym procesie rezerwacji nie wyskoczy ponownie błąd systemu i nie zostanę oszukana na tzw. przewalutowaniach. Nie jestem pewna, czy te błędy systemu to nie jest celowe działanie, coś za często się to zdarza sądząc po przedstawionych tu opiniach. Reklamowanie to też droga przez mękę, odpowiadało mi kilka różnych osób i oczywiście sztuczna inteligencja, która chciała informacji, które zostały złożone wcześniej. No i te formułki „bardzo na przykro” czy „niezmiernie nam przykro” itd. nie pomagają w rozwiązaniu problemu. Po wielu latach korzystania z portalu czas najwyższy się rozstać.

Krzycho – 2 sie 2023
Odradzam tą firmę sprzedają produktów które hotel nie posiada.

robert bartosz – 31 lip 2023
odradzam booking, podczas rezerwacji pojawiają się błędy serwisowe- sprzedają pokój w hotelu ze śniadaniem a później okazuje się że nie ma śniadania. Każą przesłać screeny. Czyli robiąc rezerwacje przez booking trzeba wszystko fotografować, każde klikniecie myszką, bo później nie wezmą za nic odpowiedzialności. To jedna przykładowa sytuacja, niedomówień z nimi było znacznie więcej. Nie polecam, ostatni raz już skorzystałem z ich ofert bo to nie pierwszy raz są kłopoty

biuro biuro – 31 lip 2023
Jestem właścicielem obiektu. Od miesiąca nie płacą mi za zrealizowane noclegi na ok. 10 000zł. Na infolinii kłamią o kolejnych terminach przelewu.

Diana Kopycka – 31 lip 2023
Spalona okolica? Nie odwołasz ani nie przełożysz rezerwacji…
Klęska żywiołowa ( pożar Rodos ) to niewystarczający argument dla booking aby wesprzeć wieloletniego Klienta w anulowaniu bezkosztowym rezerwacji

Dominika – 31 lip 2023
Odradzam usługi Booking.com. Poleca obiekty, które fałszywie opisują rzeczywistość. W sytuacji konfliktu umywa ręce, nie staje po stronie klienta, konsultanci udają zatroskanych a tak naprawdę odpowiadają utartymi formułkami.
Straciliśmy ok. 1000 zł po odwołaniu rezerwacji, która nie była zgodną z umową. Zamiast wakacyjnego domu na wyłączność w Wigierskiej Buchcie zastaliśmy stary domek przedzielony na dwie części ścianą z dykty. Booking.com w żaden sposób nie odniósł się do fałszywej informacji umieszczonej w ofercie.

Tomek – 30 lip 2023
Czujemy się oszukani przez booking. Wraz z rodziną mieliśmy rezerwację od 1-3 maja 2023r, przez booking.com. w obiekcie Der Smarte Brunsi I w Berlinie. Gdy po przejechaniu 500 km wraz z dzieckiem, stanęliśmy pod drzwiami – nie zostaliśmy wpuszczeni i nie dostaliśmy się do środka. Staliśmy tam głodni i zmęczeni. Nie było żadnego kontaktu z właścicielem, podany był jedynie telefon do booking, gdzie także nikt nie odbierał. Nie otrzymaliśmy żadnej pomocy, stojąc w nocy pod drzwiami !! Zaczął się długi weekend, nie było miejsca w hotelach i nie pozostało mi nic innego jak wracać kolejne 500 km w nocy do domu.

Booking.com już niczego nie kontroluje i umywa ręce od sprawy, tym samym pozwalając funkcjonować oszustom w swoim serwisie. Dodam, iż zabrano nam kwotę ponad 1 tys, której nie odzyskaliśmy. Przestrzegam Państwa przed tym oszustem i booking.com. Jeśli nie musicie nie róbcie rezerwacji przez ten portal!

Zafar Azizov – 29 lip 2023
Nie polecam ! Tragedia ! Odwołać rezerwację nie jest możliwe nawet gdy hotel milczy i nie odpowiada na wiadomości, konsultanci też odpisują standardowe frazy. Infolinia też dużo nie pomogła.

Łukasz Szafrański – 28 lip 2023
Dopóki nie ma problemu to jest ok. Ale kiedy pojawia się – Booking to nie interesuje. Hotel pobrał ode mnie za dużo pieniędzy o jedną dobę. Booking przysłał mi odpowiedź w języku.. angielskim(!) i już. Zapytałem dlaczego nie zażądali od hotelu potwierdzenia operacji bankowej, skoro ja musiałem je przedstawić żeby złożyć reklamację. I tyle. Booking nie odpowiedział już na tego maila. Nie obchodzi ich to, jak już pisali inni Booking nie uczestniczy w sporze, w niczym nie pomaga. Jest się zdanym samemu na siebie w sporze z hotelem.

Robert – 26 lip 2023
Aplikacja zawiera poważny błąd. Przez który wiele osób ma problemy po przyjeździe do obiektu i jeszcze trzeba dopłacać. Przedstawiłem całą sytuację obsłudze klienta ale mają to gdzieś więc nie polecam. Było dobrze ale się popsuło:-(

Patrycja Orzechowska – 26 lip 2023
Oszuści!!!!!!!!!!!!!!, tragedia odradzam rezerwacje jakiekolwiek! Zapłaciłam pieniądze za pokój po 2 min przyszedł mi mail ze rezerwacja nie doszła do skutku a pieniędzy nie ma

Jerzy – 25 lip 2023
Booking com masakra wszystko wiecznie trwa infolinia nic nie wie system informatyczny do D…..py kontakt masakra firma do bani odradzam . . .

Aga Ch – 25 lip 2023
Ogłoszenie było niejasne. Z niego wynikało, że w cenie hotelu jest śniadanie. Na miejscu okazało się, że śniadanie jest ale trzeba je osobno dokupić za 8 euro od osoby na dzień. Porażka

TDe – 22 lip 2023
Jest to firma pasożyt. Jej byt polega jedynie na pośrednictwie, a ceny w niektórych wypadkach, pomimo tak zwanej zniżki są wyższe niż w bezpośredniej sprzedaży. Nie interesuje ich los gości hotelowych, nie uczestniczą w sporach. Nie polecam. Zrezygnowałem z ich usług

Małgorzata – 21 lip 2023
Jedna gwiazdka za to, że jako klientka programu Genius 2, który to rzekomo oferuje ceny zniżkowe, mam wyższą cenę niż syn, który w żadnym programie zniżkowym nie jest. U mnie za noc w hotelu w Krakowie 2 Nights Apartment jest 241, a u syna dokładnie ten sam pokój w tym samym terminie – 217 zł.
To oczywiście groszowa różnica, ale chodzi o zasadę – po co udawać, że coś jest ceną korzystniejszą dzięki programowi, skoro wcale nie jest.

Ewa Borkowska – 21 lip 2023
Gorąco odradzam rezerwacje w celach służbowych, gdy wymagana jest faktura. 24 maja zrealizowana rezerwacja przez booking w ofercie partnerskiej i do dziś, 21 lipca nie otrzymałam faktury za pobyt.
Obsługa klienta na Booking nie wykazuje zainteresowania pomocą, zbywa mnie, odracza udzielenie odpowiedzi. Nie chcą wystawić tej faktury, co jest dla mnie niezrozumiałe. Zakończyłam tym samym współpracę z booking

malwina ciolek – 20 lip 2023
Złodzieje pomyłka rezerwacji odwołana w ciągu 3 minut pobrali 50% kary hotel nie dostał złotówki od nich a oni zgarnęli 50%ceny..pisana skarga zero odpowiedzi

Dawid – 20 lip 2023
Absolutnie NIE POLECAM, Booking zalega mi już ponad 20tyś za wynajem 2x obiektów, pieniędzy z rezerwacji nie wysłali od połowy czerwca, zasłaniając się pracami nad systemem płatności, złodzieje ! Sprawa skończy się w sądzie.

Tommy Bacon – 19 lip 2023
Booking.com opierając się na fałszywym stanowisku obiektu nie chce zwrócić pieniędzy za rezerwację, która nie została zrealizowana. Bardzo duży problem z kontaktem.

Joanna – 19 lip 2023
Została mi dwa razy pobrana płatność za jeden hotel, brak kontaktu z obsługa . Nie chcą mi zwrócić pieniędzy !!!!!!!!!

Renata – 24 wrz 2023
Polecam korzystanie z obciążenia zwrotnego z karty poprzez swój bank. Chargeback jest najszybszą forma odzyskania pieniędzy. W sieci znajdziecie wiele informacji na temat jak tego dokonać i na czym to polega. Usługa booking – poniżej wszelkiej krytyki

Marta – 19 lip 2023
My również od czerwca nie otrzymaliśmy płatności od booking za zrealizowane noclegi. Wychodzi na to, że świadczymy usługi za darmo. ODRADZAM i przestrzegam przed tym serwisem !!!

Jacek Hibner – 18 lip 2023
Brak płatności za pobyty gości. Od kilku tygodni nie otrzymałem pieniędzy za pobyty gości w moim obiekcie. Turyści, dzwońcie do obiektów bezpośrednio. W ten sposób otrzymacie najlepsza ofertę i sprawicie, że pieniądze trafią bezpośrednio do gospodarzy.

Kuba Radwański – 18 lip 2023
Booking zataja informacje o wadach obiektów
W moim wypadku Hostel Open tours w Ełku – brak informacji że to obiekt PKP, a za oknami przebudowa dworca i od 6 rano koparki i inne maszyny bardzo głośno pracują

NO TO – 17 lip 2023
Nieprawdziwe informacje w ofertach Booking.com
Fatalna aplikacja do rezerwacji. Nieprawdziwe dane w opisie oferty. Hotel ściąga połowę należności po dokonaniu rezerwacji, ale nie ma takiej informacji w opisie oferty. Konsultanci nie wyjaśniają błędów w opisie oferty tylko dwukrotnie przysyłają maila o tej samej treści że potrzebują więcej informacji. Jak ktoś chce ryzyko to polecam Booking.com, ale dla mnie to oszustwo w biały dzień!

Rafal Pietrzykowski – 17 lip 2023
No booking była informacja ze w hotelu jest parking a w rzeczywistości parkingu brak .napisałem o zwrot poniesionych kosztów za parking ,żadnego odzewu czy co kol wiek .

E C – 10 lip 2023
Bardzo dobra lekcja na przyszłość nie korzystania z usług Booking.com. Tygodniowy pobyt w Hotelu bez pośrednika czyli bookingu mógł kosztować 900 zł mniej gdybym tylko zadzwonił czy zablokował pokój przez stronę hotelu. Jak dla mnie trochę przeginają z cenami. Nie korzystajcie z ich usług, wystarczy zadzwonić do hotelu bezpośrednio i już jest dużo taniej a pokój tak czy inaczej jest tak samo gwarantowany.

Magda Tworek – 8 lip 2023
Booking wystawił ofertę z zaniżona cena 153 zł za rezerwację.. dwa pokoje czyli pokój za 76.50 zl. Napisali że cena była błędnie wystawiona i cena za tą rezerwacje to 408 zł. Zrozumiałam i zgodziłam się na ta cenę ( ponowne sprawdzenie na bookingu pokazuje cenę ok. 600 zł za te pokoje). Booking zmienił cenę rezerwacji na 816 zł tłumacząc się błędem oczywistym. Czyli mam więcej zapłacić niż na nowo bym rezerwowała? Masakra. Nie wiem kto tam pracuje ale mogliby przyjmować ludzi chociaż po liceum żeby rozumieli podstawowe pojęcia rezerwacji.

Nico Perpignan – 7 lip 2023
Wynajem samochodu, którego nie było – nie zwrócą pieniędzy
Zabukowałem i zapłaciłem za samochód na lotnisku w Memmingen na 3 dni. Dzień przed przylotem, AVIS anulował moją rezerwację. Od 3 tygodni nie mogę odzyskać pieniędzy, a Pani Alicja (bez nazwiska) odpisała mi, że nie zwrócą mi pieniędzy, ponieważ planowałem odbiór samochodu na godzinę przed przylotem a powinienem ją anulować. Jak można anulować, anulowaną już wcześniej rezerwację?:)

Oto co na końcu mi napisało Booking.com:Rozumiemy, że może Pan czuć, iż jest to krzywdzące, ponieważ zarezerwował Pan auto, ale z niego nie skorzystał, niemniej chcielibyśmy podkreślić, że zarówno Booking.com jak i wypożyczalnia ponoszą koszty operacyjne przy każdej rezerwacji. Mamy nadzieję, że rozumie Pan dlaczego musimy mieć politykę anulowania rezerwacji i dlaczego, w tym przypadku nie jesteśmy w stanie zaoferować zwrotu kosztów rezerwacji.
Przykro mi, że nie mogłam Panu dziś pomóc w szerszym zakresie. Dziękuję serdecznie i życzę miłego dnia.

Tomasz Gos- 7 lip 2023
Dla mnie ta jedna gwiazdka to za dużo najgorsza aplikacja jaka jest jeden wielki przekręt wyciągnęli kasę i brak kontaktu nawet na meila nie odpisują , dodzwonić się nie można bo nie ma pin-u którego mi nie przesłali po prostu ZŁODZIEJE !!!

Łukasz – 6 lip 2023
Nie polecam Booking. Dokonałem rezerwacji którą opłaciłem przed terminem z wyprzedzeniem. Booking ponownie pobrał od Nas kwotę za rezerwację. Musiałem pisać reklamację aby pieniążki wróciły na konto. Kwotę zwrócili niestety na przewalutowaniu stratny jestem 700zł przez błąd tylko i wyłącznie Booking. Nie będę już w przyszłości korzystał z ich strony.
Nieprofesjonalna firma

Beata – 4 lip 2023
System informatyczny i zasady obowiązujące w booking dla gospodarzy obiektów działają fatalnie, nie są respektowane podstawowe zasady, booking przerzuca na gospodarzy winę za np. bezzwrotne oferty wykupione przez gości, przerzucając winę na gospodarzy obiektów, że decydują oni i rezygnują z przychodów, to porażka jak działa booking, a system cały czas źle liczy wynagrodzenia za pobyt dzieci, tzn, nie liczy, a system nie pokazuje dobrze naliczeń, ogólnie po 2 ch miesiącach współpracy.

NIE POLECAM, mimo chęci zgłoszenia uwag bezpośrednio do booking, nie ma komu ich zgłosić, bo pracownicy rozkładają ręce, że nic nie mogą, a nie ma kontaktu email i telefonicznego do nikogo kompetentnego, ponadto wszyscy w booking działają bez nazwiska, czy wstydzą się swoich nazwisk i podają tylko imiona ? PORAŻKA TAKIE JEST MOJE ZDANIE NIESTETY …..

Karolina – 4 lip 2023
Aplikacja oszukuje, raz, że pobrano ode mnie pieniądze z konta mimo, ze miałam bezpłatny czas na odwołanie oferty. Teraz musze czekać na zwrot gotówki, która nie powinna być pobrana. Najlepsze, obiekt który zarezerwowałam i opłaciłam nie miał wolnych terminów na cały lipiec, właścicielka była zszokowana jak udało mi się zarezerwować. Teraz wyobraźcie sobie sytuacje, ze wyjeżdżacie 500 km w jedna stronę, żeby na miejscu okazało się ze nie masz gdzie spać. Nigdy więcej tej apki.

Małgorzata Grze – 29 cze 2023
Rezerwacja zrobiona w styczniu na lipiec. Na dwa tygodnie przed wyjazdem powiadomienie, ze nie możesz jechać, bo się dni dublują. Gn… je proponuje relokację i składają oferty: zamiast dwupokojowego apartamentu przy morzu z bezpłatnym dostępem do basenu w sheratonie, dostajesz ofertę czteroosobowego pokoju, bez basenu i kilometr od morza. A jak ci się nie podoba, to na koniec dostaniesz ofertę pokrycia różnicy w cenie, za nocleg w wysokości 25€ za cztery dni 😡😡😡😡😡
Gdzie rezerwacje od stycznia do lipca wzrosły ceny o 50 % KPINA Z KLIENTÓW ! Nie dawać im zarabiać ani centa ! Zepsute wakacje i zero odpowiedzialności za poniesione straty

Marek – 28 cze 2023
Sandra Spa cena niezgodna z rezerwacją.
Cena za pobyt niezgodna z rzeczywistością. Rożnica ponad 400 zl o czym dowiedzieliśmy się dopiero w hotelu na miejscu i to przy wymeldowaniu, a pobyt opłacony był z góry przy rezerwacji przez booking.

Asia Kram – 28 cze 2023
Nie polecam. Strata czasu i pieniędzy.

Ireneusz Łach – 28 cze 2023
wybrana waluta PLN, podana cena, zapłaciłem, cena wyższa o 40 PLN, okazuje się ze pobrali w EUR – szkoda bo podałby kartę walutową z kontem w EUR, na całej operacji straciłem ponad 200 PLN. Prośba na booking żebym mógł zmienić w takim razie płatność na EUR i zapłacić tą walutą – zero odzewu, zresztą to nie pierwszy raz jak z ich strony jest zero odzewu. Tam już chyba zarządza tym portem AI i jak widać działa to bardzo słabo.

Artur Tarczynski – 27 cze 2023
Ostrzegam przed rezerwacją czegokolwiek na tym portalu . W razie jakichkolwiek problemów nie udało mi się skutecznie skontaktować ani z booking ani z liniami lotniczymi . PROSZĘ NIE REZERWOWAĆ TUTAJ NIC OPRÓCZ HOTELI !

Arek Steczkowski – 21 cze 2023
Używałem booking.com od 10 lat, niestety obecnie jest to tylko bez użyteczna aplikacja do przeglądania obiektów w danej lokalizacji z pewnością nie do rezerwacji. Jako użytkownik z poziomem Genius 3 mam ceny wyższe niż np moja Żona, która pierwszy raz włączyła aplikację. Ogólnie ceny na booking.com nijak mają się do rzeczywistości, polecam odnaleźć obiekt w danej lokalizacji a następnie spróbować wyszukać go przez Google i skontaktować się bezpośrednio – zawsze cena będzie niższa, czasami o wiele niższa.

Karolina – 18 cze 2023
Oszustwo, niedziałająca nagroda, beznadziejna obsługa. Beznadziejna obsługa klienta.
Dostałam nagrodę – zwrot do 10% kosztów rezerwacji do wykorzystania na następną podróż. Kod ważny do 17 czerwca, oczywiście ani w aplikacji, ani w mailu nie działał. Po zgłoszeniu dział obsługi odpisał mi (cytat dosłowny): „kod jest ważny do dnia 17/06/2023. Oznacza to wtedy, że jego ważność wygasa 16/06/2023 o 23:59”.
Śmieszna firma, NIE POLECAM! Rezygnuję z ich usług po 10 latach, bo takich atrakcji jest coraz więcej.

Patrycja – 17 cze 2023
Jestem ich klientem od 10 lat, bywało różnie, ale obecnie to tragedia. Obsługa klienta fatalna. Wykazałam, że przysługuje mi free taxi – było widoczne przy wykupywaniu (30 € w hotelu, 37€ na lotnisku za kilka kilometrów). Wpłynęło to na moją decyzję, wzięłam za to „lepszy” apartament. Odpowiedziano mi, że od marca nie ma tej promocji, ale żebym przysłała screen (kto tak robi poniżej 80tki ?), że widziałam tą ofertę w czasie zakupu. Akurat umiałam znaleźć ofertę 🤣 to mi odpowiedzieli to samo co powyżej. Do tego dorzucili elegancką formułkę (kalkę z ang.), że pomimo tego zdarzenia mają nadzieję, że długo mi nie będzie przykro !

Marta Augustyniak – 16 cze 2023
Uważajcie na oszustwa związane z dodatkowymi opłatami za samochód – masakra – nie da się odzyskać pieniędzy

Andrzej Stepaniuk – 14 cze 2023
booking.com to firma, która oszukuje ludzi i pozostawia ich na lodzie bez żadnego wsparcia ze swojej strony, oraz firma booking.com okrada ludzi, bo jak wpłacisz do nich pieniądze a oni nie dotrzymają umowy (masz w booking.com zarezerwowany i opłacony apartament zalatujesz na miejsce i właściciel apartamentu mówi że przyjdź za dwa dni bo dziś ci nie udostępnię) i masz zmarnowane wakacje. Zwracasz się do booking.com z prośbą o pomoc i dostajesz odpowiedź „ktoś skontaktuje się z tobą w 24 godziny. Po jakimś czasie dostajesz wiadomość (taką samą za każdym razem) „nie możemy ci pomóc skontaktuj się z obiektem”- czyli właścicielem apartamentu.

Ze względu na wpłacone 200 euro za jedną noc w Mediolanie, poprosiłem boking.com o pomoc w znalezieniu innego noclegu lub zwrot wpłaty (bo to 1 nocleg więc nie mogę przyjść za dwa dni) i dostaję odpowiedź z booking.com „ktoś skontaktuje się z tobą w 24 godziny. Po jakimś czasie dostajesz wiadomość (taką samą za każdym razem) „nie możemy ci pomóc skontaktuj się z obiektem”.

Próbuję odzyskać od nich kasę już 2 tydzień i ciągle mnie zbywają każą ciągle coś wyjaśniać co było wyjaśniane już kilka razy. Firma booking.com to firma, która żeruje na na uczciwych i łatwowiernych ludziach i okrada ich z pieniędzy. Nie polecam!!!!!!!!!! korzystania z ich usług bo wcześniej czy później zostaniecie przez nich oszukani, okradzeni i pozostawieni na pastwę losu bez wsparcia i pomocy na drugim końcu świata, a pieniądze jak wpłacisz i zostaniesz oszukany to na pewno ci nie zwrócą.
Ja osobiście odradzam korzystania z usług tych oszustów.

Michał M – 14 cze 2023
Masakra, bardzo słaba możliwość obrony i dochodzenia swoich praw jako osoby wynajmującej obiekt. Gość może wszystko właściciel traktowany jako zło konieczne. Bardzo niesprawiedliwy system opinii…

Andrzej – 12 cze 2023
Zostałam oszukana na 270 Eu, musiałam zablokować i zmienić kartę z której ściągano mi euro. Booking umył ręce od początku. Nigdy ich nie polecam.

Agnieszka Niemiec – 10 cze 2023
Skandal. Konsultanci z łapanki nie mają podstawowej wiedzy na żaden to temat. Poproszeni o nazwisko w celu weryfikacji udzielanych informacji twierdzą, że nie muszą się legitymować. Numeru konsultanta ani żadnego identyfikacyjnego też nie podadzą. Za 10 minut dzwonię do innego ten z kolei udziela całkiem innych informacji w sprawie. Kolejny udziela jeszcze innych. Wina jest zawsze Twoja Twoja i tylko Twoja nawet jak ich system Cie oszuka. Też jest Twoja bo ich system się pomylił i padło akurat na Ciebie. Moloch który rządzi się bezprawiem bo MOŻE. Niekompetencja, nieposzanowanie i kłamstwa wynikające z niewiedzy ludzi tam pracujących.

Marcin – 10 cze 2023
złodzieje nie chcą oddać kasy za nie wykonana rezerwacje

Ewa Fortuna – 9 cze 2023
Booking oszukuje !!!Czemu booking przekierowuje na stronę oszustów lastminute.com i nie da się odzyskać pieniędzy z anulacji rezerwacji ,a było jak byk że anulowanie jest darmowe do sierpnia 2023 !!!! W aplikacji booking nie ma śladu,że było coś rezerwowane! Nie ma numeru rezerwacji,nie ma pin a tego wymaga ROBOT!!żeby można było kontynuować,,rozmowę”

Jacek Laksa – 8 cze 2023
NIGDY WIĘCEJ ponieważ zrezygnowałem z rezerwacji w hotelu na dwie doby 10 dni przed terminem ponieważ uległem kontuzji i nie mogę chodzić. Owszem rezerwację wycofano ale pieniędzy nie będzie ponieważ się nie należą. Nie dlatego zamawiałem żeby zapłacić i później odwołać przytrafiła się fatalna kontuzja kolana i nie mogę chodzić w związku z tym odwołałem. Myślałem że może będzie potrącone 10 % a tu masz niespodzianka 100% i to bez jakiegokolwiek tłumaczenia.DRAMAT KONIEC lepie jechać na miejsce i samemu szukać a Booking niech naciąga swoich. NIE POLECAM PORAŻKA

Marcin – 8 cze 2023
Chciałem przez booking.com zarezerwować pokój w pensjonacie w Międzyzdrojach, rezerwacji nie dokonali, ale pieniądze z konta pobrali, teraz nie chcą oddać,dzwoniłem tam już z 10 razy, wysłałem dokumenty z potwierdzeniem ze środki na ich konto weszły, za każdym razem wymagają czegoś innego,

Piotr – 7 cze 2023
Wcześniej sprawne rezerwacje ale od jakiegoś czasu TRAGEDIA!!! przez duże T. !!! Niekompetencja brak poszanowania i zero odpowiedzialności. Klient pozostawiony z problemem sam. Środki pieniężne zablokowane i radź sobie człowieku. Samolot zarezerwowany a nocleg 3 dni przed odwołany. Z czego hotel informował booking na pewno wcześniej. Do tego informacja z booking ze hotel ma dla mnie zastępczą rezerwację, natomiast po telefonie do hotelu dowiaduje się ze nie maja dostępnych terminów w odpowiedzi. I tak przez 3 dni wymieniania się wiadomościami. Odpowiadają raz dziennie po 24 godzinach, jak można tak traktować klienta. Oburzające i nie do przyjęcia. Brak jakiegokolwiek kontaktu w czasie rzeczywistym aby ogarnąć problem.

Mateusz Lewandowski – 7 cze 2023
Lokal zarezerwowany w Hiszpani okazał się nieprzygotowany. Obiekt: Motril, primera línea de playa.
Brak prądu, spalone bezpieczniki, podmiana bezpieczników poprzez zagniecioną kulkę folii spożywczej aluminiowej. Odmówiliśmy zakwaterowania.
Opłaty zostały pobrane, hiszpański najemca nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności, ani komunikacji – poza odmową zwrotu środków. Booking na razie (trzeci tydzień trwa) albo poleca kontaktowanie się z właścicielem obiektu albo wystawienie opinii na temat obiektu (pewnie negatywnej).
Moje odczucie na temat obiektu – zwykłe naciąganie, oszukanie klienta.
Booking,com – nie polecam, brak konstruktywnej pomocy w powyższym konflikcie najemna vs wynajmujący.

Jacek – 6 cze 2023
Rezerwacja potwierdzona, środki przyjęte. Po kilku godzinach odwołanie rezerwacji, a zwrot środków do 12 dni. Kpina!!!!! Oferują zamiennie 1 pokój za 3 pokoje tańsze o 50 zł. Kpina do potęgi. Świetnie, ze opłacone pozostałe środki transportu etc., szlaki planowane. Kpina !!!! Mało wiarygodni, niewygodni, z bardzo niskim Service Level. Brak standardów. Nie polecam!!!!!!!! LEPIEJ DZWONIĆ BEZPOŚREDNIO do miejsc noclegowych – PEWNIEJ i TANIEJ!!!!! Ponoć się ze mną kontaktowali bez efektu. Dziwne – żadnego połączenia.

Es El – 6 cze 2023
To co wyprawiają z partnerami przechodzi ludzkie pojęcie . W sprawach nagłych jesteśmy pozostawieni sami sobie- infolinia na której nikt nie odbiera -T R A G E D I A

reda elkader – 6 cze 2023
Pagno Solario omijać z daleka.
W apartamencie biby czysto, ale właścicielce która mieszka w piwnicy przeszkadzają ,że chodzi się po schodach i rozmawia po 22. dla niej przesuwanie krzesła i rozmowa przy kolacji w celu ustalenia planu wizyt to złe zachowania, i kazała opuścić lokal demonstrując pełnię objawów psychozy, a jeśli ktoś nie zna języka lub nie ma kasy to właściwie jest bezradny. Złe zachowanie to odgłos przesuwanych krzeseł i chodzenie w kapciach do sypialni bez śpiewów i tańców, po prostu minęła 22 jak w żłobku.

A przy okazji zero pomocy lub zmiany apartamentu, jeśli dziadki właścicielki mają mięć ciszę po 18tej. Nie znając języka do tej pory nie wiadomo o co tej pani chodziło. Zostaliśmy wykiwani, oszukani jako starsi ludzie tylko dlatego, że nie znamy języka i jako ludzie porządni nie chcieliśmy sensacji wzywając policję, tym bardziej, że nie znamy języków obcych, i właściwie nie wiadomo o co chodziło właścicielce.

Rafał – 1 cze 2023
Rezerwacja odwołana na mniej niż 48h. Zero pomocy zero alternatywy, zero zainteresowania przez konsultantów. Zostałem za granicą bez noclegu i wyłączono mi możliwość wystawienia opinii. Nie polecam!

Agnieszka – 27 maj 2023
Korzystałam z usług Booking.com wiele lat, polecałam, zachwalałam, uczyłam innych jak z niego korzystać, bo byłam pewna, ze w razie problemu nie zostanę na lodzie i Booking.com za prowizje która otrzymuje zawsze pomoże. Oczywiście mój zachwyt skończył się z pierwszym problemem który napotkałam. Z powodu odwołania lotu i opóźnienia kolejnego mój docelowy hotel w Rio de Janeiro odwołali rezerwacje mimo, że się z nim kontaktowałam – pisałam i dzwoniłam że przyjadę 2 dni po terminie. Byłam zmuszona wykupić pobyt w innym hotelu (oczywiście przez Booking.com) za cenę pierwotną plus dodatkowa ok. 3000 zl.

Na moje szczęście pierwszy hotel nie pobrał opłaty z karty ale Booking.com otrzymał prowizje z kolejnej transakcji.
W tym samym dniu poinformowałam Booking.com o zaistniałej sytuacji, dali sobie 5 dni na rozpatrzenie sprawy, potem po jakiejś zdawkowej odpowiedzi kolejne 5 dni i stwierdzili, ze sprawa jest przedawniona i że mam sobie sama załatwiać sprawę z hotelem. Jakiś czas później zadzwoniłam na infolinie i miły pan o imieniu Antoni obiecał, ze wszystko zostanie wyjaśnione na moja korzyść i ze dostane informacje na maila. Od tego czasu cisza.

Nie chodzi mi już o zwrot poniesionych kosztów tylko o przedstawienie sposobu w jaki stali i lojalni klienci sa traktowani. Prawdopodobnie jest ich już tylu, ze nie zależny im na „jednostkach” ale patrząc na ilość negatywnych komentarzy i konkurencje na rynku nie byłabym pewna, ze firma ta długo będzie na tzw. topie.

Marta Augustyniak – 27 maj 2023
Nie polecam usług wynajmu auta. Naliczane są dodatkowe opłaty 200euro na sam koniec o czym nie zostałam poinformowana. Booking umywa ręce.

Hubertus – 27 maj 2023
Programy lojalnościowe to bajka. Mam od lat konto na Booking. Któryś tam poziom genius …
Tym razem jednak, to nieposiadająca tu konta moja żona szukała miejscówki na kolejny wyjazd. Znalazła. Mówi „sprawdź jaka będzie cena u Ciebie” (jako stałego klienta). Rezultat? Ten sam obiekt jest dla mnie droższy, niż dla człowieka wchodzącego tam z marszu, bez żadnego logowania. Te programy lojalnościowe, można włożyć między bajki. Okazuje się również, że rezerwacja tych samych obiektów na innych stronach, bywa jeszcze tańsza. Chyba pora na rozstanie z Booking

R R – 24 maj 2023
Obsługa klienta booking.com nie chroni praw klienta i pozwala nieuczciwym właścicielom obiektów na zamieszczanie na ich profilach niezgodnych z prawdą informacji. Nie reagują nawet jeśli przedstawi się im niepodważalne dowody na oszustwo!
Rozmowa z obsługą klienta to strata czasu. Nie zasługują nawet na jedną gwiazdkę.

Patryk – 19 maj 2023
Booking zszedł na psy – nie chroni w żaden sposób klienta – czy to odwołanie rezerwacji ze strony hotelu, czy to pobranie większej kwoty niż u nich na stronie i w rezerwacji (!!!) nie zostało zrobione nic.

Daniel – 16 maj 2023
Kiedyś booking działał. Teraz pierwszy raz w życiu mnie oscamowali i nie mają działu supportu, który by miał ticket na którym mógłbym zobaczyć, że nawiązano jakikolwiek kontakt z tą firmą.
Może ktoś się zajmuje tą sprawą, może to się zgubiło lub zgubi. Zero przejrzystości. Zapłaciłem za hotel i spałem na podłodze na lotnisku. Mam gdzieś te pieniądze, a spanie na podłodze było ok, ale moje negatywne emocje są związane z tym, że nie da się założyć ticketu i normalnie napisać:

hej jest taka sprawa, wasz hotel nie zrealizował usługi
Po to powstała cywilizacja, żeby można było normalnie wdrożyć system ticketów do działu supportu, a nie jakieś miganie się od odpowiedzialności. Przez takie podejście więcej mnie kosztują godziny próby kontaktu z bookingiem niż ten hotel, ale jak odpuszczę, to będę się czuł jak debil który dał się oscamować. Mam opcje lose-lose i za takie coś jest u mnie czerwona kartka dla jakiejkolwiek firmy.

E K – 10 maj 2023
W Neapolu była rezerwacja na kwaterę, która była pusta. Nie było właściciela, budynek opustoszały, zero odpowiedzi na telefony i sms-y. W tym samym dniu złożyliśmy skargę przez ich stronę, odpisali że do pięciu dni się zajmą sprawą. Następnego dnia pobrali kasę z karty, a po pięciu dniach odpisali, że po wymeldowaniu już nic nie mogą zrobić i mamy sami kontaktować się z właścicielem ! Skąd to wymeldowanie i jaki właściciel ?

Napisałam drugą skargę, ale z własnej poczty na maila podanego jako kontakt do bookingu. Jakaś pani bez nazwiska odpisała, że chętnie się sprawą zajmą, ale muszę podać kod rezerwacji, numer, nasze dane itp. Odpisałam, wszystko podałam i od świąt wielkanocnych do dzisiaj nikt nie odpisał.

Asia – 10 maj 2023
Booking nie jest gwarancją bezpieczeństwa ! Otrzymałam od hotelu kilka dni przed wyjazdem prośbę o odwołanie rezerwacji, której nie mogłam odrzucić. Hotel nie skontaktował się ze mną, zatem zwróciłam się do booking.com o pomoc. Hotel nie odbierał od booking.com telefonów i nie odpisał na żadne maile. Zostałam bez hotelu, bo w takiej sytuacji nie przysługuje mi relokacja.

Jak się dowiedziałam na infolinii, pomoc booking.com przysługuje tylko wtedy, gdy przyjadę na miejsce i okaże się, że nie mam noclegu (i trzeba wydzwaniać na infolinię zza granicy) lub gdy hotel potwierdzi, że rezerwacja została odwołana z jego winy (bo mail, że „hotel rozpoczął odwołanie” i „kliknij zgoda, aby za to nie płacić” sic! nie wystarczy). Na moje pytanie, co zamierzają z tym zrobić, booking. com odpowiedział, że nic. Podsumowując – można trafić na oszustów i zostać bez noclegu, zatem booking.com (gdzie podaję dane mojej karty kredytowej!) nie jest żadną gwarancją bezpieczeństwa. Jestem zaskoczona !

Michal M – 9 maj 2023
Booking.com gwarantuje 10% zniżki Genius za samo założenie konta. Zniżka ma być aktywowana automatycznie po zalogowaniu. A więc założyłem konto i żadnej zniżki nie dostałem, mimo, że przy ofercie, którą wybrałem stało jak byk – zniżka Genius. Cena za pobyt była taka sama jak bez zakładania konta. Skasowałem konto i podziękowałem, znalazłem zamiast hotelu, fajne mieszkanie na Airbnb za połowę tej ceny.

Agnieszka – 2 maj 2023
Zero odpowiedzialności i poszanowania dla drugiego człowieka. Moim zdaniem, booking w ostatnim czasie schodzi na psy- nie obrażając psów. W ostatnią sobotę kwietnia wybrałam się z mężem i parą przyjaciół do Budapesztu. Rezerwację apartamentu miałam zrobioną dużo wcześniej i zapłacone. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że nikt na nas nie czeka, nie ma kontaktu z właścicielem. Dzwoniąc do BOK Booking za każdym razem ( a dokładnie za każdym z 8 połączeń telefonicznych) odzywał się inny konsultant obiecując pomoc w postaci relokacji i przepraszając za zaistniałą sytuację. W końcu otrzymaliśmy o godz 18 , link z możliwością zakwaterowania. Oczywiście koszty trzeba pokryć samemu.

Jakby tego było mało w porównaniu do naszej pierwszej rezerwacji, koszty czterokrotnie wyższe, za niższy standard. Zmęczeni postanowiliśmy jednak zapłacić, byle tylko móc odpocząć i się wyspać. Po wpłaceniu pieniędzy ( Booking załatwił nam apartament przez Airbnb) okazało się, że na potwierdzenie rezerwacji musimy czekać 24 godz, a wcześniej nie otrzymamy adresu i kontaktu do właściciela tego miejsca. Po wykonaniu kolejnych telefonów do Booking, usłyszeliśmy , że oni już teraz nie mają z tym nic wspólnego bo zarezerwowaliśmy przez Airbnb- który sami nam zaoferowali. O godzinie 22 , dłużej nie czekając, zmęczeni, aby nie zostać bez dachu nad głową, postanowiliśmy spróbować jakoś wrócić do Polski.

Na szczęście udało nam się kupić ostatnie bilety na ostatni autobus Flixbus- oczywiście za dodatkową opłatą , choć mieliśmy już bilety powrotne wykupione na inny dzień. W związku z zaistniałą sytuacją ,nie wiem , czy jeszcze kiedykolwiek zarezerwuję jakikolwiek nocleg przez Booking.

Basia Pisarska – 2 maj 2023
Po raz kolejny po wpłaceniu pieniędzy rezerwacja została odwołana, tylko że tym razem na dzień przed wyjazdem, zaproponowana alternatywa miała się nijak do wybranej opcji Spychanie odpowiedzialności wzajemnie, obiekt na portal, a portal na obiekt. Niby obiekt twierdził że ma alternatywę, i zostanę przeniesiona do innego miejsca, ale potem okazało się że booking odwołał płatność, choć moje pieniądze mieli ponad miesiąc i na miejscu musiałam płacić drugi raz, skąd przekonanie że mam wolne pieniądze bo w booking czas na zwrot to 7-22 dni.

Najgorsze jest to że na dzień przed wyjazdem dostarczono mi tyle nerwów jestem kilkuletnią klientką tego portalu, a czułam się jakbym przyszła z ulicy, szkoda bo następne rezerwację zaczynam szukać przez inne portale. Bo tu wcale nie przejęto się jakkolwiek problemem, po za przepraszam. Przepraszam to jak kogoś się w drzwiach potrąci😔

Artur Waśków – 1 maj 2023
Oceniam portal jako osoba wynajmująca mieszkanie innym. Za pieniądze jakie pobierają to powinno być dzieło sztuki, a jest jedna wielka kupa. Jak wybierzesz język polski, to tylko część menu jest po polsku, jak wejdziesz głębiej, to już po angielsku. Często jak zmieniam coś (np. ceny) to albo zmieniają się dopiero za drugim razem, albo zmienia się tylko część z zaznaczonych. Kiedyś miałem wątpliwą przyjemność korespondować z helpdeskiem – sami hindusi, odpowiadają z dużym opóźnieniem i nie idzie załatwić żadnego niestandardowego problemu.

Opłata klimatyczna sugerowana przez booking już od kilku lat jest niższa od tego co biorą w urzędzie miasta. Weryfikacja przez SMS potrafi wyskoczyć 3 razy podczas jednej sesji. Nie wiem jakim cudem tak beznadziejna strona ma tak wielu użytkowników.

Pan Krzysztof Kudła – 28 kwi 2023
Oszuści. Wystawiają obiekty do rezerwacji, które nie istnieją. A później tłumaczą, że to nie ich wina. Już dwa razy mi się to zdarzyło. Sam nie wiem dlaczego dokonuję rezerwacji przez Booking. Może dlatego, że nie ma alternatywy.

Marta Witenberg – 25 kwi 2023
Tragedia. Przy rezerwacji napisali, że opłata zawiera wszystkie podatki. Po przyjeździe do hotelu musieliśmy uiścić dodatkową opłatę w wysokości prawie 100 zł. Booking przyjął reklamację i po miesiącu walki oddał pieniądze na portfel booking. Żeby je wyciągnąć z portfela trzeba było podać wszystkie dane karty i dane wrażliwe mojej osoby, czego nie zamierzałam robić. Powiadomiłam booking, najpierw stwierdzili, że przeleją pieniądze na konto, po czym napisali (po kolejnym miesiącu), że jednak się tak nie da. Dzieści wymienionych maili, ich odpowiedzi na zasadzie kopiuj-wklej, co chwilę odpowiadał ktoś inny, po polsku, angielsku…

Sprawa skonsultowana z rzecznikiem praw konsumenta, wysłanie przedsądowego polecenia zapłaty… Odpisali „Proszę złożyć zażalenie przez stronę booking.com”, co z resztą robiłam wcześniej kilka razy… Mamy koniec kwietnia, a sprawa stoi w miejscu, nie wspomnę o odsetkach. Banda idiotów, nie idzie się z nimi porozumieć. Sprawa powinna trafić z wnioskiem zbiorowym do sądu, bo samowolka jaka się tam dzieje to szkoda gadać. Oczywiście odmawiają podania kontaktu do przełożonego, managera oddziału w Polsce, cokolwiek. Dno.

Aneta – 24 kwi 2023
Co dokonuję rezerwacji przez booking to jest nadal ten sam problem. Dotyczy tego, że rezerwuje dokładnie 3 osoby dorosłe jedno dziecko, a na maila i z aplikacji dostaje tylko rezerwację na 2 osoby dorosłe, gdzie właściciele obiektów również dostają taką informację. To już chyba z 3x tak się dzieje… Co jest z wami?!

Kowal – 23 kwi 2023
Oszuści i wyłudzacze. Dokonaliśmy rezerwacji w serwisie booking. Została opłacona z dopiskiem zawiera wszystkie podatki i opłaty. Po dotarciu na miejsce okazało że trzeba dopłacić za jakiś podatek który nie był zawarty w cenie. Dopłaciliśmy i napisaliśmy rezerwację w serwisie booking która została przyjęta i teraz zaczynają się schody. Poprosiliśmy o wypłatę pieniędzy w formie przelewu a firma zrobiła przelew na konto bookinga do wykorzystania tylko przez booking, więc wymagana kolejna reklamacja…

Jednak po wstępnym zaaprobowaniu reklamacji, następnie stwierdzili że jednak nie, bo nie mogą przelać pieniędzy. Dlatego poszło pismo do UOKiK który przyznał nam rację i polecił wysłanie przedsądowego wezwania do zapłaty. Odpowiedź bookinga brzmiała aby zrobić to przez prawnika. Tak się wyłudza pieniądze. Oczywiście prawnik to wyciągnie ale szkoda straconego czasu. Nigdy więcej !

Hanna Paszkowska – 18 kwi 2023
Brak kontaktu z biurem obsługi. Nie sposób się dodzwonić. Na maile nie odpowiadają. Zapłaciłam za pobyt ponad tysiąc, nie przekazali do wynajmującego, nie oddali mi, cicho siedzą. UWAGA ZŁODZIEJSTWO!!!

Paulina Radwańska – 20 kwi 2023
Dramat! Spychologia totalna. Z obiektem nie ma kontaktu a booking odsyła do obiektu i koło się zamyka. Pieniądze poszły a odzewu brak. Porażka.

J T – 17 kwi 2023
Niestety Booking pokazuje miejsca noclegowe dostępne w danym terminie, a gdy dokonasz rezerwacji, tj,. pobiorą twoje pieniądze z konta za pobyt, otrzymujesz informację z Booking, że oferta jest nieaktualna i zwrot wpłaconej kwoty otrzymasz dopiero za 7-12 dni, co skutecznie uniemożliwia dalszą rezerwację noclegu w wybranym terminie. Pan na infolinii pytany o przyczynę takiego stanu rzeczy, rzuca słuchawką informując, że żadnych odszkodowań nie będzie i Booking ta sytuacja zupełnie nie interesuje.

Mateusz Markowski – 16 kwi 2023
Dramat. Kryją oszustów we własnym interesie, będąc oszukanym otrzymujesz praktycznie zero pomocy. ODRADZAM!

Stiven Janicki – 15 kwi 2023
booking.com pobiera ogromne prowizje od obiektów używając od wszystkiego ręce. Klient może zdewastować Ci pokój a i tak booking nagradza go w postaci w postaci wylania na ciebie wiadra pomyj w wystawionej opinii. Mimo, że zgłaszasz złe zachowanie gościa, przesyłasz foty dokumenty i tak nagradzamy jest tylko klient. Obiekty są tylko dojone!

Agnieszka Próchniewicz – 14 kwi 2023
Dokonałam rezerwacji przez booking.com lot i hotel. Przekierowano mnie bez mojej zgody na portal lastminute.com. Pobrano wyższą opłatę za rezerwację niż było na stronie. Na stronie widniała adnotacja o „bezpłatnej rezygnacji” więc zdecydowałam się na anulowanie rezerwacji. Po 2 dniach otrzymałam telefon z Londynu (+44 20 8396 1129) o potwierdzeniu rezygnacji i o naliczeniu kary ! (gdzie w żadnym regulaminie nie ma takiej informacji) kara wynosić ma 1013,76 EUR (a rezerwacja 700 zł)

Zdążyłam na szczęście zablokować kartę bo było podejrzenie ze pobiorą opłatę. Booking.com udaje, że to nie oni. Nie chcą oddać pieniędzy pomimo, że wylot miał być za 2 miesiące. Na czacie powiedziano ze dopóki nie wpłacę reszty kwoty to nie będzie możliwa rezygnacja. Booking.com przekierowuje do lastminute.com, i umywa ręce pomimo twierdzenia że to ich partner ! Dane osobowe i dane płatnicze pochodzą ze strony booking co również jest nadużyciem.

Liliana Swoboda – 13 kwi 2023
Wykonałam rezerwację hotelu za granicą. Otrzymałam potwierdzenie rezerwacji wraz z informacją, że Booking nie pobiera żadnych opłat i że skontaktuje się ze mną hotel. Hotel się skontaktował i poprosił o autoryzację płatności, środki pobrał i wszelki ślad po nim zaginął. Następnego dnia otrzymałam informację od Booking, że hotel odwołał rezerwację i nie mają z nimi żadnego kontaktu. Ja nie mam ani pieniędzy ani hotelu plus muszę wyrabiać nowe karty bo bank dla celów bezpieczeństwa zablokował mi konto. Ze strony Booking typowa spychologia i usłyszane 20 razy” bardzo mi przykro. BOOKING W ŻADEN SPOSÓB NIE WERYFIKUJE DOSTAWCÓW APARTAMENTÓW I POKOI ORAZ NIE CHRONI WYNAJMUJĄCYCH.

Sławomir Marek Naz – 10 kwi 2023
Booking chroni oszustów. Jest lokal w Poznaniu, który wprowadza klientów w błąd. Wręcz oszukuje. Pomimo przesłania zrzutów ekranu, gdzie lokal odmawia rezerwacji pomimo opłacenia, zasłaniając się awarią… następnie daje informacje do booking, że wszystko było w porządku. Booking nic z tym nie robi, pomimo dostarczenia zrzutów ekranu z SMS od zarządcy lokalu, który jawnie kłamie.

Marta Zielińska – 5 kwi 2023
Po tym jak po wcześniejszym ustaleniu z obiektem przyjazdu ok 1 w nocy, który był zamknięty na 4 spusty w momencie mojego przyjazdu, po prośbie booking o interwencję nie było dostępnego żadnego polskiego konsultanta. Mówię płynnie po angielsku, więc nie było z tym problemu, ale co miałby zrobić ktoś bez znajomości angielskiego ? Obiecali w ciągu 30 minut znaleźć mi inny nocleg w okolicy. Oczywiście nie stało się to, a byłam dodatkowo w ciąży, w środku nocy narażona na dodatkowe koszty musiałam sama sobie szukać innego hotelu.

Oczywiście nie zwrócono mi pieniędzy za nocleg w innym hotelu i nakładu na dodatkowe poszukiwania miejsca. Późniejsza korespondencja z wątpliwej jakości usługi konsultantami, którzy zaczęli obwiniać mnie o sytuację kosztowała mnie tylu nerwów, że szkoda gadać.

Ka. Li. – 4 kwi 2023
Jestem partnerem, wielokrotnie są z nimi problemy, np.:

  1. system przyjął mi rezerwację klienta w dacie, kiedy mieliśmy wszystkie pokoje zamknięte, nie pomogli, nie odwołali, powiedzieli, że spróbują wpłynąć na klienta, żeby sam odwołał rezerwację, nie wpłynęli,
  2. system pozwolił odwołać rezerwację przez klienta dzień po nieprzybyciu co jest totalnym absurdem,
  3. naliczyli nam prowizję za pobyt klienta, który nie dojechał, nie odwołał rezerwacji, zablokował nam pokój, nie zapłacił za ten pobyt, nie uznaliśmy faktury za tę prowizję, nie udzielają odpowiedzi na nasze wiadomości, wysyłają swoje „noreply”z windykacją, grożą prawnikami,
    żenująca pazerność, dno i metr mułu.

onaa – 3 kwi 2023
Omijać Booking. Booking nie stoi za oszukanymi gośćmi. Promuje złodziei. Wystawia nadal obienkt Wawrzyńca Street w Poznaniu przez który zostałam oszukana na ok 1000zł. A ich jedyna odpowiedź to ze im przykro…

Katarzyna – 3 kwi 2023
Pierwsza sytuacja jaka miała miejsce z booking to były Ateny. Zarezerwowałyśmy z koleżanką nocleg w Atenach, zadowolone wybierałyśmy po zdjęciach, wszystko opłacone. I wyobraźcie sobie nadchodzi dzień kiedy jesteśmy w tych Atenach, idziemy do hotelu a tam nic co było na zdjęciach się nie zgadzało. Hotel był obskurny, obleśny, brudny, grzyb na ścianie, a booking na to że była ocena poniżej 7 i nie zwrócą nam pieniędzy.. mało tego w środku nocy szukałyśmy noclegu na własną rękę.. zero pomocy.. to był istny koszmar.. do dnia dzisiejszego nie dostałam zwrotu, gdzie na własną rękę zapłaciłyśmy dodatkowo za nocleg w hostelu z o niebo lepszym standardem.

Także dzięki booking za pomoc. Mało tego kontakt był bardzo nieprzyjemny.
Druga sytuacja jaka dotyczy bookingu to rezerwacja noclegu we Włoszech. Zarezerwowaliśmy nocleg na kilka miesięcy do przodu. I sytuacja w trakcie się zmieniła.. nie polecimy i chcieliśmy zrezygnować miesiąc wcześniej.. No chyba przez miesiąc ktoś inny na pewno zarezerwuje nocleg.. a booking się wypiął i powiedział ze nie ma zwrotu.. gdzie jak rozmawialiśmy z właścicielem powiedział ze nie ma problemu tylko booking niech to odwoła bo on dostaje pieniążki później.. Wiec ani my ani właściciel nie zobaczymy tych pieniędzy. Złodziejstwo i nic więcej.

Seb – 1 kwi 2023
Oszuści ? Na stronie twierdzili, że to najlepsza oferta i że mam super rabat… 5 minut po wynajęciu apartamentu zobaczyłem, że rezerwując za pomocą aplikacji zapłaciłbym 300 EURO tanie…

Chelsea FC – 29 mar 2023
Booking.com anulował moją rezerwację tydzień przed planowanym wylotem! Tłumaczą się brakiem możliwości pobrania środków z konta (karta aktywna, pieniądze na koncie są)! Zostałem oszukany!!! Radzę omijać szerokim łukiem!

Krzysztof Stoinski – 28 mar 2023
Usunęli konto bez powiadomienia i podania przyczyny trzy razy dzwoniłem na infolinię pani tylko powiedziała mi że system zaobserwował dziwne ruchy i nic więcej po moich prośbach o co chodzi że nic więcej nie powie i odłożyła słuchawkę

Jacek – 28 mar 2023
W ubiegłym tygodniu dotarłem do hotelu którego właściciel mnie nie przyjął oczywiście po rezerwacji przez booking. A dzisiaj pobrali opłatę za rezerwację i natychmiast napisali że rezerwacja się nie udała 😄. Potem mail po angielsku że mają 7-10 dni na zwrot pieniędzy. To była ostatnia rezerwacja na tym goownianym portalu.

Halina Wybawińska – 28 mar 2023
Booking.com pobrało pieniądze z mojego konta ale niestety nie mam żadnej rezerwacji. To co zrobili to zwykła kradzież. Mam potwierdzenie płatności pisze maile a booking ma to w nosie ważne że kilka stów są do przodu
Sprawę zgłoszę na policje.

Agata – 27 mar 2023
Żałosne i kuriozalne traktowanie ludzi i pewnie nie tylko klientów, ale i także właścicieli obiektów. Rezerwacja założona na Booking.com, a na 7 dni przed planowanym wylotem, Booking odwołuje rezerwację i proponuje ofertę, która ma tyle wspólnego z tą odwołaną, że jest w tym samym mieście i tyle. Cena o 30% wyższa, co prawda proponują zwrot ewentualnej różnicy, oczywiście nie w całości, ale po przeczytaniu m.in. opinii w netach, doszliśmy do wniosku, że nie i zaproponowaliśmy, aby Booking przelał tę rekompensatę na rachunek obiektu. Zamierzamy sprawę skierować do rzecznika, pewnie nic z tego nie będzie, ale może ta nasza jedna opinia, jak kropla do czary, przyczyni się do jej przechylenia.

Piotr Macerszmidt – 23 mar 2023
Jak najgorsze doświadczenia z tą firmą. Nie wierzcie w ani jedno słowo tzw. Konsultantów na infolinii. Przy relokacji z winy obiektu obiecają Wam wyrównanie kosztów do nowego obiektu. Wy w dobrej wierze zapłacicie wyższą cenę a Booking Wam nie odda różnicy. Tak to wygląda w praktyce. Należało by ich pozwać za oszukiwanie ludzi. Nigdy więcej Booking.com!

Marta – 21 mar 2023
Nie mogę się doprosić o zwrot pieniędzy za bilet lotniczy (linie lotnicze potwierdziły refundację 1,5 miesiąca temu). Kontakt z firmą fatalny: odpowiedzi mailowe na zasadzie kopiuj-wklej, bez zrozumienia sytuacji. Żadnego przepływu informacji pomiędzy kolejnymi odpowiedziami od kolejnych pracowników. Nie wiadomo, w jakim języku prowadzić korespondencję: na maile po polsku – odpowiedzi po angielsku i odwrotnie, czasami po dwie odpowiedzi, po polsku i angielsku, o różnej treści na jednego maila. Czyżby bot?

Mariusz Rybak – 19 mar 2023
Od 1,5 miesiąca nie mogę doprosić się faktury od booking.com za usługę hotelarska. Hotel nie może wystawić bo była to usługa partnerska czyli booking wystawia fakturę. Infolinia nic nie może, dział faktur ignoruje maile.
NIE POLECAM, jakość usług przez booking jest coraz gorsza

lukasz L – 18 mar 2023
Firma liczącą tylko kasę nie dba i nie zabezpiecza gospodarzy dzięki którym mają pracę Nie mają ubezpieczenia także jak ktoś zdemoluje Tobie mieszkanie zostajesz z tym sam Kłamliwe opinie to też nic
Nie polecam. W odróżnieniu od Airbnb i innych firm

Maja – 11 mar 2023
Oszuści nie oddają pieniędzy. Nie polecam mama bardzo zła 🤬

Marta – 10 mar 2023
Chciałam skorzystać z opcji „Wyrównanie cen”. Znalazłam tańszą ofertę na innym serwisie oferującym ten sam apartament na tych samych warunkach. Z wyrównania cen można skorzystać dopiero po zarezerwowaniu apartamentu na booking.com., jednak w momencie rezerwacji na booking.com oferta znika z innych serwisów z prostej przyczyny, że obiekt jest już zarezerwowany. Nie ma możliwości porównania ofert. Zgłosiłam to do booking.com zaraz jak odrzucili moją prośbę, odpowiada bot bezsensownie kierując mnie na stronę warunków „wyrównania ofert”.

W jaki sposób chcą pod linkiem sprawdzić ofertę w innym serwisie jeżeli od momentu rezerwacji oferta nie istnieje. Błędne koło.
Nie ma z kim porozmawiać, na infolinii informują że prześlą maila i dalej już wpada się w idiotyczne automatyczne maile od bota.

Izzy – 8 mar 2023
Złodzieje i oszuści, inaczej nie da się określić tej firmy. Od grudnia 2022 do tej pory nie dostałam pieniędzy z rezerwacji gości. Call Center nic nie może. Nie odpowiadają na e-maile. Zero zainteresowania ze strony Booking.com i rozwiązania problemu płatności – dlaczego nie wypłacacie pieniędzy?!!! Ktoś w końcu musi pociągnąć tą firmę do odpowiedzialności!

sektumsempra – 7 mar 2023
Kontakt z biurem obsługi klienta beznadziejny. Odpowiada jakiś bot. Nigdy więcej nie skorzystam z usług tej firmy.

Natalia – 7 mar 2023
Zablokowano mi podwójnie kwotę, którą miałam zapłacić za hotel. Nie wykazują chęci pomocy odblokowania moich pieniędzy. Mam sobie czekać. Nie skorzystam więcej z bookingu. Nigdy nie wiadomo ile opłat ściągną mi z konta może dwie może kilkanaście? Zwykle złodziejstwo.

AnnaL – 6 mar 2023
Nie po raz pierwszy bookin.com pobrał pieniądze z mojej karty w dniu rezerwacji, mimo że rezerwację przez miesiąc mogłam bezpłatnie odwołać pieniądze zostały mi zabrane od razu jak nacisnęłam rezerwuj a teraz na zwrot każą czekać 7-12 dni. Dla mnie to złodziejstwo, z jakiej racji i jakim prawem mają przez tydzień czy dwa obracać moimi pieniędzmi. Brak uczciwego podejścia do klienta, żałosne

Ania Ania – 5 mar 2023
Ludzie uważajcie na Booking.com !
Czytajcie recenzje o tej stronie aby nie zostać oszukanym!!!

Boz – 4 mar 2023
Booking.com oferuje na swojej stronie samochody wyższej klasy w cenie klasy niższej. Teoretycznie fajnie. Na miejscu w wypozyczalni okazuje się jednak, że dostajecie samochód niższej klasy. Jest to możliwe, ponieważ stosują własną klasyfikację samochodów i do jednej klasy zaliczają zarówno samochody mini jak i średnie. Oferują auto średniej wielkości, w dokumentach macie wpisany wybrany model, a kod auta wpisany w dokumentach małym drukiem to kod auta mini. A dla wypożyczalni istotny jest tylko kod auta. Praktyka jest oszukańcza, trzeba ją piętnować.

Greg – 2 mar 2023
Po zakupie przez booking.com nie dostałem instrukcji jak dostać się do mieszkania, po obejściu tego budynku nic nie znalazłem, poza numerem na nim, dzwoniąc do nich, człowiek wmawiał mi że wysłał tą instrukcję, mówiłem mu że nie mam nic na emailu, ten człowiek był nie miły i po jakimś czasie wysłał mi na smsa instrukcje jak wejść, oczywiście rzucając słuchawką. Okazało się że jest tam plac budowy, po wejściu od razu się przewróciłem o jakieś narzędzia czy materiały budowlane. Żenada ! Bylem narażony na wypadek na tym podwórku. Jestem z USA i nigdy nie miałem takiej sytuacji. Polska nie powinna korzystać z usług Booking.com

customer – 1 mar 2023
Kontakt w Polsce zerowy, infolinia po angielsku i to słaby angielski. W niczym nie są w stanie pomóc. Dramat, nigdy więcej !

Joanna – 28 lut 2023
Nie odbieracie telefonów, nie można się z Wami w żaden sposób skontaktować. Numer jest wciąż niedostępny. Dzwoniłam około 20 razy o różnych porach.

Ilona M. – 21 lut 2023
Włoch odwołał nam rezerwacje w Rzymie o północy, mimo, że pisaliśmy mu, iż będziemy między 1 a 2 w nocy, pieniądze pobrane, zostaliśmy bez noclegu, booking nie może nic zrobić… chronią oszustów

Jacek Towalski – 21 lut 2023
nie mogłem się dostać do apartamentu. Kod dostępu nie działał ! strona booking świetna sprzedażowo , ale obsługa , czy reklamacja nie działa .Automatyzacja – dehumanizacja , wygodna dla booking , wroga dla klienta Brak odpowiedzi.

Tomasz Brończak – 19 lut 2023
Odwołali kolejną rezerwacje to już trzecia zawsze zostawiają mnie bez hotelu w obcym kraju, co pociąga olbrzymie nieplanowane wydatki, powinno się ich wieszać a nie oddawać w ich ręce swój czas i pieniądze, nigdy więcej wole się umawiać bez oszustów

Ale Ksandra – 15 lut 2023
Szukam oszukanych przez WEREST WARSAW APARTAMENTS !
Poniżej opis oszukania mnie przez booking i jednego z wynajmujących. Sprawa trafia do sądu. Nigdy więcej tam nic nie zarezerwuję !!! Nr rezerwacji : 2934694140 został opłacony w dniu 10.02.2023 poprzez booking.com. Jednak już w trakcie podróży do Warszawy zadzwonił właściciel obiektu i zażądał wpłaty 400 zł kaucji, na wypadek ewentualnych zniszczeń z powodu młodego wieku gości – dodatkowo za możliwość przedłużenia doby o 2 h -50złotych, i parking – 60zł otych. Całość kwoty została przelana na dane podane od właściciela obiektu. Na miejscu okazało się że w recepcji nie było nikogo, pomimo zapewnienia całodobowej obsługi.

Po dotarciu do apartamentu stwierdziliśmy szereg zniszczeń, oraz usterek w wyposażeniu i sprzęcie będącym w apartamencie (dokumentacja zdjęciowa): nie działający telewizor, nie działający czajnik, kran z którego cieknie na pół kuchni, pleśń przy wannie, grzyb na ścianach w pokoju, podklejone materace, przypalone sofy i inne meble, brudne i dziurawe ściany, kurz wszędzie, wystająca pianka remontowa przy oknach, rozwalone żałuje, pajęczyny na ścianach, ogólnie jeden wielki syf.
Podjęliśmy próby kontaktu telefonicznego z właścicielem, ale nie odbierał połączeń, dopiero oddzwonił na drugi dzień, nie słuchał naszych uwag, tylko krzyczał i stwierdził, że ma depresje i nie będzie z nami rozmawiał. Zgłosiliśmy sprawę do booking.com, gdzie usłyszałam zapewnienie zajęcia się naszą sprawą.

Zgodnie z procedurami musieliśmy czekać 24h na odpowiedź obiektu. Lokal opuściliśmy w dniu 12.02.2023 o godz. 9:35 (powiadomiliśmy o tym sms-em Właściciela), nie skorzystaliśmy z przedłużania doby hotelowej ze względu na fatalny stan obiektu poprosiliśmy o zwrot kaucji, jednak pomimo rozmów z właścicielem nie otrzymałam należnego zwrotu, podczas tej rozmowy właściciel mnie zastraszał i żądał wycofania sprawy z booking.com.

Zaś sam booking.com zapewniał, że zajmą się tą sprawą i nie ma potrzeby dodatkowego kontaktu z właścicielem obiektu,. Wielokrotnie potwierdzano, że cała wina jest po stronie obiektu i sprawa zostanie korzystnie dla nas rozwiązana. Obiekt miał czas na odpowiedź do 15.02 i w tym terminie otrzymałam odpowiedź z booking.com, że sprawa jest zamknięta bez rozstrzygnięcia i dalsze wyjaśnienia należy prowadzić bezpośrednio z obiektem.

Mx – 15 lut 2023
Zostałem oszukany przez wynajmującego który dodał zdjęcia różnych swoich mieszkań. Wziął pieniądze za większe mieszkanie a udostępnił mniejsze. Obsługa nie potrafi się zorientować w procederze bo wynajmujący wymieszał zdjęcia mieszkania większego i mniejszego. Tymczasem zamówiłem apartament 2 pokojowy z ogrodem, a dostałem jednopokojowe z balkonem. Wysłałem zdjęcia ale obsługa nie widzi różnicy. Byłem zmuszony wynająć inne dodatkowe mieszkanie bo 4 psy byłyby z dzieckiem, nie mogły się zmieścić w jednopokojowym mieszkaniu. Patologia.

Kinga Olszak – 14 lut 2023
Absolutnie odradzam. Odwołali moją rezerwacje dzień przed wylotem. Mieliśmy ville na Teneryfie od 23 grudnia na święta I nowy rok. Wysłali mi email 22 grudnia który poszedł do spamu I go nie widziałam. Zostałam bez noclegu 23 grudnia o godz 21 na lotnisku NA Teneryfie z trojka dzieci. Najmłodsze poniżej roku. Zero pomocy z ich strony. Możecie wyobrazić sobie że niemożliwe było wynająć coś w podobnej cenie I w atrakcyjnej lokalizacji. Zrujnowali nam wakacje życia. Dużo stresu. Nie mogę do tej pory odzyskać pieniędzy. Sprawa trafiła do prawników.

XxX – 13 lut 2023
OMIJAJCIE SZEROKIM ŁUKIEM. SZKODA SŁÓW. WAŻNA TYLKO PROWIZJA ZA REZERWACJĘ I ZERO POMOCY

Łukasz Kasprzak – 10 lut 2023
Rezerwacja to kpina. Odwołują twierdząc że nie ma takiej ceny, pomimo że już, człowiek kupił bilety.Odradzam zdecydowanie

Klaudia – 7 lut 2023
Tragedia. Pobrali kwotę 1740 zł za rezerwację a rezerwacji brak. Zwrot środków do 14 dni to jest oszustwo w biały dzień. Bo każdy ma drugie 1700 żeby sobie zabookwać pokój. Jasne !!!! Ban na tą firmę !!!!!

Michalina Ławniczak – 1 lut 2023
Tragedia . Rezerwuje jest napisane można zapłacić w obiekcie całość super . I co nie można wybrać opcji bo wyskakuje błąd pani przez e-mail zupełna olewka . Tak się reklamują biorą kasę i nic nie idzie załatwić tragedia

patrycja se – 1 lut 2023
Fatalna aplikacja, zrzeszają oszustów, którzy robią co chcą i żaden wyjazd i warunki tak naprawdę nie są pewne. Nie pośredniczą w reklamacjach, olewają klientów, nie pomagają w rozwiązaniu problemu. Nawet na poziomie Genius 3 nie traktują klienta poważnie. Nie ma sensu nabijać wyjazdów i zbierać punktów bo i tak się z tego nic nie ma. Pobierają przy tym olbrzymią prowizję. Lepiej skorzystać z tańszych platform lub rezerwować coś na własną rękę. Nie polecam.

Arkadiusz Pawlak – 28 sty 2023
Booking to ściemniacze, zawsze jest taki sam tekst…
Przepraszamy za wszelkie niedogodności.
Nic nie możemy zrobić.
Opłata nie zostanie zwrócona albo wyższa stawka jest nie zasadna, gość nie zostanie obciążony…

Przemek Ja – 28 sty 2023
Oszuści. Robią niby promocje a cena bez promocji taka sama!!!

Sylwia Zeh Waligóra – 27 sty 2023
uwaga na mail „dokończ rezerwację” – tak naprawdę to zupełnie nowa rezerwacja i w moim przypadku stało się tak że bez możliwości odwołania pomimo że jak zaczynałam rezerwację z dnia poprzedniego to uwzględniałam filtr bezpłatne odwołanie. Ciekawe ze zostało w parametrach dla jednej osoby, ale ze bezpłatne odwołanie to już nie.

Muffinka – 26 sty 2023
Kupowanie biletów lotniczych przez booking – odradzam !. Przez prawie miesiąc booking podawał nieprawdziwe informacje o możliwości zmiany danych na kupionym bilecie, po wielu mailach i wyjaśnieniach booking poprosił o przelew „opłata za zmianę” nie mała kwota na marginesie – by dokonać stosownej zmiany – po czym po 2 godzinach otrzymujemy informację, że zmiany booking nie może jednak dokonać. Kontakt jest okropny, ludzie nieprofesjonalni i jak się okazało pobrali opłatę za coś czego nie wykonają ! To wyłudzenie i oszukiwanie ludzi ! Informacje podawane są zmieniane w zależności od tego z kim się rozmawia !!! Sprawę zgłosimy i być może skończy się w sądzie.

ŁYSY Z grzywką – 26 sty 2023
Kasę chcą od razu za rezerwację. Potem odwołują ją a kasę mówią że oddadzą od 4 do 7 dni. Zajebiste ferie dzieciakowi sprawili… Dno i wodorosty nigdy więcej.

Amanda – 22 sty 2023
Booking to jedno wielkie oszustwo , dokonałam rezerwacji wybierając opcje płatności w obiekcie i możliwości odwołania bezpłatnej rezerwacji do 5maja 2023 , zostały natychmiast pobrane mi pieniądze z konta , odwołałam rezerwacje , z kwoty 1190 zł zostało mi zwrócone 142 złote mnie tłumacząc że to koszty przewalutowania . Mimo korespondencji w której człowiek jest traktowany niepoważnie nie zwrócono mi pieniędzy , to zwykle oszustwo !!!!! Nie polecam

M. Sobczyk – 20 sty 2023
Zarezerwowałam lot w obie strony przez Booking.com z opcją flexible ticket. Do momentu kiedy nie potrzebowała przesunąć dat przelotów o tydzień wszystko było ok. Później kontakt z go to gate….
Ustalenia o przesunięciu lotów i na drugi dzień info o zmianie rezerwacji. Data pozostała bez zmian.
Ostatni raz kupuję przez pośrednika. Zostałam zmuszona do zakupu bezpośrednio w linii i to była najlepsza decyzja.

Piotr – 15 cze 2023
Drodzy Goście. Pierwsza sprawa. Korporacja Booking pobiera prowizję od 12 % do 32% wartości każdej rezerwacji, naliczanej od ceny wynajmu, którą płacisz. Czyli jeżeli przebywasz w hotelu przez okres 14 dni i płacisz za pobyt kwotę np. 4.200 zł to opłata za to, że klikniesz przez stronę booking,com rezerwację w naszym hotelu, może wynosić ponad 1.300 zł. Sam odpowiedz sobie czy to normalne ? Gdybyś zarezerwował bezpośrednio w hotelu Twój nocleg byłby tańszy nawet o 30 %.

Druga sprawa. Booking to firma, dla której liczy się tylko kasa tj. prowizja. Nie pomaga i nie realizuje praw jej partnerów. Jeżeli jest jakikolwiek problem z rezerwacją to przychodzi automatyczna wiadomość:
„Drogi Partnerze ! Przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji. Chociaż Booking.com nie ponosi odpowiedzialności, odnotujemy tą kwestię. W przypadku dalszej pomocy prosimy o kontakt z zespołem wsparcia”
No cóż booking zawsze umywa ręce i nigdy nie pomógł nam realnie w załatwieniu sprawy nawet gdy mamy dowody na rażące zaniedbania lecz poza tym nigdy nie wyciąga konsekwencji i nie dba o majątek ich partnerów. To dowód, że najważniejsza jest dla nich tylko kasa z rezerwacji, którą płacą Goście obiektów.

Beata Wiertlewska – 6 sty 2023
Witam Mam kilka negatywnych doświadczeń z rezerwacją na bookingu ,ale teraz przesli już wszystkie granice .Zarezerwowałam obiekt i na drugi dzień otrzymuje informacje ze jest błąd oczywisty w cenie za nocleg i zamiast 120zl powinnam zapłacić 450zl a jak nie to anulują rezerwację.

Anna Walczak-Muszalska – 3 sty 2023
Obsługa klienta – właściciela obiektu na wynajem – dramatyczna. Nie wiem za co Booking pobiera tak wysoką prowizję. Od paru miesięcy nie mogę ani przepisać obiektu na nowego właściciela, ani zamknąć go całkowicie. NIC. Obiekt ma zamknięte pokoje na stałe bo obsługa Booking od września nie ogarnia kuwety. Dosłownie.

Magda shares – 1 sty 2023
Pracownicy, szczególnie Sopot, to ludzie, ktorym praca przeszkadza, ludzie z zażaleniem denerwują i generalnie brak im chęci do jakiejkolwiek pomocy w sytuacji problematycznej. Pracownica w Sopocie powiedziała mi, że nie ma ochoty ze mną rozmawiać. Taka osoba odstrasza klientów. Kto chce za własne pieniądze być opierd…przez obsługę?

Booking opinie 2022

Kasia – 27 gru 2022
Zarezerwowałam pokój w hotelu Grafit Kielce. Rezerwacja była z opcją jej odwołana w określonym czasie. Dotrzymałam ustalonych warunków pisząc do hotelu, że nie uda mi się dotrzeć. Po kilku dniach zostałam obciążona opłatą za niedojazd. Hotel twierdzi, że to Booking mnie obciążył a Booking, że hotel nie wyraził zgodny na zwrot. Hotel nie odpowiada na maile a Booking twierdzi, że to moja wina bo nie odwołałam rezerwacji pisząc lub dzwoniąc do nich. Oszuści działający wspólne na niekorzyść klientów.

M – 24 gru 2022
Powiedzieli, że oddadzą pieniądze. Na koniec odmówili
Podczas procesu rezerwacji cena była 1600 zł (Booking.com oddaje 400 zł), po zarezerwaowniu dostałem potwierdzenie o obciążeniu na 2000. Booking, mimo przesłania skrinów i zapewnień, że odda pieniądze, odpowiedział w końcu, że tego jednak nie zrobi. Czuję się oszukany.

Zbigniew – 13 gru 2022
Nadal nie zwrócili mi 73 euro za odwołaną rezerwację.
Okłamują w obsłudze klienta od prawie 2 miesięcy.

Alicja – 8 gru 2022
Po nieudanej rezerwacji ( brak ogrzewania, wifi, klimatyzacja śmierdząca pleśnią), otrzymaliśmy informację od portalu booking jak i firmy renters (firma oferująca usługi na booking) o przyznaniu zwrotu. Nagle po otrzymaniu numeru rachunku zmiana decyzji, bez uzasadnienia, czyli zwrot w tym przypadku się nie należy. Po tygodniu niemal codziennych rozmów w końcu jeden z pracowników, po rzetelnym zapoznaniu się z dowodami dzwoni do swojego przełożonego, gdzie następnie dostajemy informację, że wysłany zostanie mail do firmy renters, a następnie bez względu na decyzję wcześniej wspomnianej firmy, Booking zwróci całą kwotę w terminie 6 dni.

Dziś mija wyznaczony termin. Przelewu brak. Kolejna rozmowa ze średnio rozgarniętą panią, która zawiesza rozmowę na pół godziny, bo kontaktuje się znowu z przełożonym, i wraca z kolejną zmianą, a mianowicie nie są w stanie wypłacić całej kwoty, i mamy się kontaktować z Rentersem. Na pytanie na jakiej podstawie jest zmiana i co pani Kinga omawiała z kierownictwem, ta osoba rozłącza się. Kolejne 50 minut stracone, bez informacji.

Kolejny telefon w celu uzyskania informacji na temat adresu korespondencyjnego do bookingu w Polsce otrzymujemy informację, że pani (już kolejna) nie jest w stanie podać takiej informacji, kontaktowała się z przełożonym i ten oświadczył jej że sprawa jest zakończona, i nie poda adresu korespondencyjnego. Pomijam, że sama znalazłam adres w Internecie w ciągu minuty, gdzie pani potrzebowała na to 30 minut i i tak nie udzieliła informacji. Większego złodziejstwa jak Booking i firma Renters nie widziałam. Posiadając dowody oni w dalszym ciągu migają się od własnych ustaleń, a procedury chyba nie istnieją. GORĄCO POLECAM OMIJAĆ OBIE FIRMY. Banda złodziei i tyle.

Radek – 8 gru 2022
Booking to oszuści. Ściągają pieniądze z konta i anulują rezerwację dzień przed wyjazdem.Nie polecam tego portalu.

Marzena Michalska – 5 gru 2022
Jestem właścicielem obiektu i musialam się prosić ponad rok czasu o własne pieniądze. Dopiero wezwanie sądowe do zapłaty pomogło. Nikomu nie polecam.

BUSHCRAFTona – 5 gru 2022
Zrobiłam rezerwacje hotelu nastąpił problem techniczny i zostało mi pobrane z konta 600 zł. Odwołałam rezerwacje bo na ich stronie była informacja że odwołanie jest bezpłatne. Po otrzymaniu maila że obiekt został zarezerwowany w warunkach pojawił się zapis że odwołanie rezerwacji jest odpłatne 100% nie ma z nimi kontaktu ani pieniędzy

Marek Dębicki – 3 gru 2022
BOOKING, okropny model biznesowy!
Wybrałem się z żoną i przyjaciółmi do przepięknego Mediolanu. Partner Booking (obiekt) zgodził się na późny przyjazd co potwierdził e-mail. Dotarliśmy na miejsce w umówionym czasie, jednak nikt nas nie przyjął, nie odbierał telefonów i nie wysłał instrukcji wejścia do obiektu. W serwisie Booking był niekompletny adres obiektu, brak numeru domu! Booking pozostawił nas bez wsparcia od godziny 00.30 do 7.00. Błąkaliśmy się po mieście a temperatura wynosiła 5 st. Około 11.00 zaoferowano nam nowy obiekt, który był droższy a miał być w tej samej cenie. Booking nie chce zwrócić wyższych kosztów.
Booking. Najgorszy partner biznesowy jakiego miałem !

Joanna – 3 gru 2022
Poziom genius. Zniżki itd. Niby. Rezerwacja 5gwiazdkowego hotelu w Krakowie droższa na booking niż w kontakcie bezpośrednim z hotelem. Nawet nie ta sama: droższa a wytłuszczone 10% zniżki „tylko dla urządzeń mobilnych”. Wiele wyjazdów zaliczyłam z tą platformą. Od jakiegoś czasu gruba ściema. Kończę tę przygodę. Sprawdzajcie ceny bezpośrednio.

Marika Marczak – 2 gru 2022
Na Bookingu sa zamieszczane niezweryfikowane zakwaterowania. Krótko mówiąć oszuści. Kolejnym oszustem jest booking, który najpierw daje 10% zniżki natomiast po odwołaniu przez nich samych rezerwacji 10% zniżki już nie obejmuje. Zwrot został pomniejszony o 10% plus koszty przewalutowania, których nie ponieślibyśmy gdyby Booking nie odwołał rezerwacji. Zostaliśmy bez zakwaterowania I jesteśmy minus 1400zł.

Sylwia – 30 lis 2022
Ja również dołączam do niezadowolonych z usług, a co więcej „stalkowanych” przez hostel, bez żadnego wsparcia i pomocy serwisu. Zarezerwowałam pokój w tak wychwalanym w necie hostelu Ostello Bello. Hostel pobrał z mojej karty pełną należność za nocleg. Niestety, rozchorowałam się w sobotę (poważne zapalenie migdałków i zatok, 39 stopni). W niedzielę napisałam do hostelu. Od pn L4 że zwolnieniem na 8 dni i ew. przedłużeniem pokontrolnym (silny antybiotyk). Booking udzielił wsparcia dwukrotnie, informacja, że obiekt nie odpowiada na ich interwencję.

Hostel odpowiadał, ale to mnie – kilkunastokrotnie, nawet o 3 i 4 rano, żądając kolejnej pełnej opłaty za odwołanie rezerwacji. Żadnej próby kompromisu, zrozumienia. Każdy szanujący się obiekt i serwis usługowy podchodzą do sytuacji losowych w sposób elastyczny. Próbowałam to wyjaśnić, nic: zaakceptowałam regulamin !… zaakceptowałam, ale nie było w nim mowy o pełnym pobraniu przedpłaty z karty kredytowej w transakcji próbnej przed przylotem (może pobrać, ale nie musi).

Początkowo utrzymywali, że to tymczasowe zatrzymanie środków. Po moim telefonie do banku i powołaniu się na ten fakt: zmiana: musi ! I za odwołanie też musi (a to nie z winy turysty-nieszczesnika- jelenia nabitego w butelkę). Chorobę moża udowodnić, ja taką inicjatywę zgłosiłam., ale bezskutecznie. Za to poza dyplomatycznym stalkigiem (z kilku źródeł 😜 )… ciągle zapraszano mnie do obiektu. Korespondencja bezcenna. Nadmieniam: 2 noclegi, nawet bez śniadania. O ile lepiej dla dobrego PR odpuścić, nie mącić, zachować się przyzwoicie.

Telefon do centrali Booking com nic nie pomógł. Wycofałam środki z karty przed ponownym regulaminowym dzialaniem. I to nie ja dokonałam oszustwa. A do poważnej choroby dołączył mega stres o nic. Tyle w temacie: zbyt długi opis na coś takowego, ale to pod wpływem epistologii z hostelem i serwisem. Odradzam hostel i serwis również.

Marta – 28 lis 2022
Zarezerwowałam apartament cena promocyjna 244 zł z 388 zl do samego końca taka cenę widziałam, natomiast po pobraniu pieniędzy okazuje sie ze pobrali mi 340 zł. Po rozmowie z obsługą klienta dowiedziałam się, że bez zrzutu z ekranu z ceną promocyjną nie są w stanie nic zrobić. Rada dla przyszłych klientów róbcie zrzuty przed opłatą bo inaczej OSZUSTĄ nie udowodnicie nic. Moja ostatnia rezerwacja na tym portalu. Nie polecam.

viesia anna – 28 lis 2022
Black Monday 30% off to jedna wielka ściema!!!! Ceny jak zawsze, nie liczcie na żadne zniżki …..fikcja jakich mało!!!!!

Mirek Poniewiera – 22 lis 2022
Nie rezerwujcie na booking. Zarezerwowałem pokój, zapłaciłem. Po jakimś czasie przyszła mi wiadomość, iż rezerwacja nie doszła do skutku. Pieniądze pobrano i dowiedziałem się, że może oddadzą za 12 dni. Musiałem dokonać rezerwacji hotelu (oczywiście nie przez booking już) i zapłacić jeszcze raz. Dramat nie polecam.

robert bartosz – 17 lis 2022
Reklamuja apartament którego nie ma pod danym adresem! Mega chamstwo na infolinii ze strony konsultanta. Złożone skargi nie działają , bezczelny konsultant jest chroniony przez Booking. Odradzam

Zbigniew – 15 lis 2022
Nie polecam, nie pomogli mi odzyskać przedpłatę 73 euro od ruskiej oszustki wynajmujacej apartament Vista Vieira na Maderze. Anulowalem rezerwację z gwarancją zwrotu wpłaty, ruska właścicielka ignoruje wszystkie moje maile a obsluga klienta booking odsyła mnie do niej. Chronią oszustkę a olewają klientów, tym samym współuczestniczą w wyłudzaniu pieniędzy.

Piotr – 15 lis 2022
Oszustwo ten Booking To jedno wielkie oszustwo przez tą stronę nie miałem gdzie nocować w Poznaniu na ul Kopernika takie coś nie funkcjonuje .to mieszkanie prywatne . Juz rok ich nachodza tacy oszukani jak ja .
Brak kontaktu Booking wynajmującym

Emi Rewako – 12 lis 2022
Odwołanie rezerwacji na ostatnia chwile za granicą. Siedzieliśmy wieczorem w aucie 3h „rozmawiając”, a właściwie próbując doprosić się pomocy. Relokacja do znacznie gorszego miejsca gdzie normalnie cena za dobę to 30 euro, Booking promocyjnie dla nas zrobil 100euro, gdyż zwracają różnice pomiędzy odwołanym a nowym. Odwolane 56 euro, tak więc bookin zarobił na manewrze minimum 26 euro… Standard bez porównania. Pani w obsłudze klienta twierdziła że oni cierpią. Odmowa na prośbę o zabezpieczeniu nagrania. DRAMAT i nigdy więcej! Wrażenie że jesteśmy chronieni od różnych przypadków bo robimy to przez booking juz jest nieaktualne !

Pulp Fiction – 10 lis 2022
Omijać z daleka anulowali mi rezerwację ok 12 godz do wyjazdu i mają to w d….

Izabela Urbańska – 7 lis 2022
Zamówiłam transfer z lotniska do centrum miasta. Niestety mój samolot się opóźnił o czym poinformowałam booking oraz wysłałam sms do kierowcy. Nikt tego nie uwzględnił, choć zapewniali, że kierowca kontroluje mój lot. W efekcie o godz. 01.30 w nocy zostałam sama na lotnisku – bez kierowcy, bez możliwości kontaktu z operatorem. A sprawa rozpatrywania reklamacji to już osobna historia. Też bardzo nieprzyjemna.

MAŁGORZATA DOŁBEŃ – 3 lis 2022
Booking jawnie pozwala na oszukiwanie i okradanie swoich klientów. Zarezerwowałam hotel na cały miesiąc w Stambule. Kiedy zajechałam okazało się że nie mam rezerwacji. Według hotelu rezerwację anulował Booking a według Booking rezerwacja dalej jest. Zaproponowano mi inny hotel. Okazało się że z plesnią i rdzą w pokojach. Reklamowałam rezerwację i w hotelu i w Booking. Hotel proponował mi inny pokój też z plesnią. Booking cały czas twierdził że nic nie może zrobić bo obiekt nie wyraża zgody na anulację rezerwacji.

Pieniądze z mojej karty zostały pobrane z chwilą rezerwacji. Hotel twierdził że nie może anulować rezerwacji bo nie otrzymał moich środków od Booking a oni twierdzili że przekazali obiektowi. Po 6 dniach tam pobytu opuściłam hotel ze względów zdrowotnych. Oświadczyłam w recepcji że nie zwalniam pokoju bo za niego zapłaciłam i zabrałam klucz i że będę przychodzić sprawdzać czy jest dalej mój. Po dwóch dniach Booking poinformował mnie że obiekt anulował moją rezerwację w tym hotelu bo się tam nie zjawiłam a oni przyjęli to i tyle. Booking był moim pośrednikiem w reklamowaniu pokoju z obiektem a przyjmuje oświadczenie że mnie tam nie bylo mając dowody że tam byłam.

Oczywiście hotel zatrzymuje moje pieniądze twierdząc że mnie tam nie było. A Booking pozwala na to. Za każdym razem kiedy zwracam się do Booking odpisuje mi inna osoba z suchymi szablonowymi odpowiedziami- nic nie możemy ale możemy Pani dać 25 euro kiedy ja straciłam 1300 euro. Czuję się jakbym gadała że ścianą. Żyje już dlugo ale z takim traktowaniem człowieka jakby był powietrzem spotkałam się pierwszy raz .Pozwalają na okradanie klienta który im zaufał.

Krzysztof Slebocki – 1 lis 2022
Jestem wieloletnim klientem booking. Kiedyś była to firma godna zaufania, służąca rzeczową pomocą i dbająca o klienta. Tak było kiedyś. Teraz mogę powiedzieć tylko jedno. MASAKRA. Zarezerwowałem apartament z trzema sypialniami. Po telefonie do właściciela okazało się, że sypialnie są dwie a trzecie miejsce do spania łóżko przy lodówce w pokoju dziennym połączonym z kuchnią w których nie było nawet zasłon.

Przez tydzień prowadziłem korespondencje z firmą booking i przez tydzień robiono ze mnie głupka twierdząc, ze oferta jest zgodna ze stanem faktycznym. Nawet sam właściciel obiektu przyznał, że apartament ma dwie sypialnie a nie trzy ale nawet to nie pomogło. Dla mnie jest to oszustwo i całkowity brak poszanowania dla klienta.

Marta Galarska – 30 paź 2022
Oszustwo ! Cena rezerwacji a kwota ściągnięta z konta…
Robiąc rezerwację na booking nigdy nie robiłam screen ekranu, teraz żałuje ze tego nie zrobiłam przy ostatniej rezerwacji. Kwota wyjściowa za rezerwacje 1258,16 zł w tym rozpiska kwoty rezerwacji:
-booking płaci 622,79 zł
-rezerwacja usługa mobilna 125,82 zł
więc kwota za całą rezerwacje wychodziła mnie 509,55 zł i tą kwotę widziałam do końca mojej rezerwacji.

Po potwierdzeniu rezerwacji gdzie już nie mogłam z niej zrezygnować wyskoczyła mi kwota 1132,34 zł i odrazu z mojego konta taką kwotę ściągną booking. Czyli odliczyli mi tylko kwotę z usługi mobilnej. Dzwoniąc, pisząc maile, nie potrafili sprawdzić mojej rezerwacji co się zadziało dlaczego taka kwota pojawiła się przy rezerwacji. Czułam się jakbym pisała z komputerem który pisze po angielsku i Google translator go tłumaczy. Do tej pory nie dostałam info! Żenada, taka duża firma żeby tak ludzi oszukiwała! A najgorsze jest to ze człowiek nie może nic z tym zrobić bo traktują Cię jak idiotę albo wariata który ma zwidy!

Artur – 28 paź 2022
Masakra. Oszukali mnie na cenie pokoju 357 zł, przepychanki na serwisie w formie wiadomości, żądają screenów z podczas składania rezerwacji, śmieszne. Opłata pobrana dwa razy Zwrócona niższa za ten sam apartament i ten sam termin.Podczas reklamacji zwyczajne zbywanie klienta. Dodam że korzystam z ich usług od kilku lat do dzisiaj.Zero ale to zero honorowego podejścia do klienta, na podobnych zasadach działa Lichwiarz. Nie polecam

Lucas – 26 paź 2022
Przyznano mi zniżkę, a finalnie z karty zabrano kwotę bez zniżki. Ludzie z centrum pomocy chcieli ode mnie zrzut ekranu przed zawarciem transakcji, ale nie potrafili powiedzieć jak zrobić zrzut ekranu z przeszłości. Największą kpiną jest tworzenie niedogodności i jednocześnie przepraszanie za niedogodności. Jedną sprawą zajmowało się 6 osób i każda kolejna nie potrafiła się odnieść do wcześniejszej korespondencji w tym samym czacie.

jerrynimo – 26 paź 2022
Zarezerwowałem dwa pokoje dla pięciu osób z okazji rocznicy ślubu mojego syna. Zapłaciłem booking 637,56 zł z góry. Wojnowice Zamek na Wodzie.
Kiedy przyjechałem do „hotelu” z żoną i wnukiem, okazało się, że nie ma centralnego ogrzewania, a nawet brak ciepłej wody w naszych pokojach. Kierownik nie miał żadnych innych pokoi i nie był dostępny żaden hydraulik. Nie zaoferował nawet żadnej pomocy w znalezieniu innego hotelu na sobotni wieczór. Ponieważ nie było innej opcji, wyszliśmy. Najpierw zadzwoniłem do syna w sprawie sytuacji, aby mogli przerwać swoją podróż.

Kiedy w końcu udało mi się zarezerwować pokoje w innym hotelu, było już późno w nocy. Spotkaliśmy się w innym hotelu, gdzie zapłaciłem 1120,-zł. W efekcie ta noc kosztowała mnie 1757,56 zł (załączyłem paragony). Booking zaoferował mi zwrot 121 zł

Agnieszka – 23 paź 2022
NIE UFAJ Booking.com, deklarują pomoc, której nie chcą udzielić, zapewniają ze zajmą się twoja sprawa a nikt nie reaguje, infolinia sympatyczna, ale nic poza tym, żadnych konkretów, OMIJAĆ SZEROKIM LUKIEM

Ewa – 20 paź 2022
Ja rowniez zostalam oszukana, zaplacilam za pokoj 30 funtow wiecej niz w ofercie i mimo, ze zdazylam zrobic fotke oferty z nizsza cena zanim ja usunieto, ze strony Booking- mimo przesylanej do nich korespondencji-nie ma zadnej reakcji.Bardzo szkoda, bo pomysl fajny i wygodny, ale tylko wtedy, gdy wszystko hula bez zarzutu, a nie zawsze tak jest.Mam poziom Genius 3 i w zasadzie to nic nie znaczy:(

Monika – 18 paź 2022
Weszłam na 3 poziom Genius i nie syn nie zdał klucza w hotelu niemieckim. Booking dożywotnio zablokował mi konto. Akurat jak mam 20% zniżki.Mogli obciàżyć mnie za wymianę zamka, ale nie blokować. Tym bardziej, że często rezerwuję.

Anna Kedzierska – 17 paź 2022
Złodzieje i tyle…

Sylwia Sylwia – 16 paź 2022
Nie polecam jak pozostali. Cena rezerwacji za pobyt była niższa, a pobrano ode mnie wyższą cenę. Pierwotna cena to 744zk obciążyli mnie cena 828zl!!! Po przeczytaniu opinii pozostałych teraz wiem że przed rezerwacja trzeba zrobić scrin’a…. A ja nie zrobiłam i tu jest problem. Sprawę oddaje do europejskiego Rzecznika praw konsumenta… Oczywiście odradzam booking i już tu nic nie zarezerwuje. Jestem mega rozczarowana!!!

Pawel Detox Wlodarski – 11 paź 2022
jedno wielkie nieporozumienie!!! Na stronie booking.com w ofercie pokoju widnieje opcja „parking dostępny” po czym po zarezerwowaniu okazało się, że parkingu nie ma, a najbliższy jest płatny przy dworcu kolejowym. Brak możliwości anulowania rezerwacji nawet po kilku minutach… Paypal niestety nie uwzględnił mojej reklamacji… Strata pieniędzy, czasu i nerwów…

Urszula Muszynska – 8 paź 2022
reklamacja w Booking.com nie działa, odbieraja telefon aby nie umieć nic pomóc. Dzwonię do nich chyba setny raz, rozmawiam tam ciagle z inną osobą i bez rezultatu, wysyłam emaile na strony podane przez booking i też nie ma odpowiedzi, tylko spychologia. Odradzam korzystanie z booking. com bo w razie problemów nie ma żadnej reakcji. Po co podają infolinie i email, skoro nikt tam nie umie załatwić sprawy lub nie chce!!!. MASAKRA- NIE POLECAM!!!!

Piotr – 6 paź 2022
Miałem rezerwację, w dobrej cenie, potwierdzoną 2 krotnie przez hotel. Co robi booking? Anuluje jednostronnie rezerwację, po wakacjach..

ADAM RICHTER – 6 paź 2022
NIE WYPŁACENIE SRODKÓW ZA POBYTY GOŚCI.
Od 19.08.2022 .Brak wpłat za pobyt gości ,po mimo wielokrotnych interwencjach telefonicznych na infolinie ,pisaniu e-maili jedna wielka spychologia i odpowiedzi nadawane automatycznie .Zero kontaktu z osobą odpowiedzialną za dział finansowy . Do dzisiejszego dnia prosimy się o wypłatę zarobionych pieniedzy po mimo opłaconych faktur i podatków. Jedno wielkie nie porozumienie …NIE POLECAM BOOKING.COM

Róża Kątnik – 5 paź 2022
Przychylam się do wszystkich negatywnych opinii.Przyznali mi rekompensatę za straconą noc w zarezerwowanym apartamencie ,ale od sierpnia nie otrzymałam pieniędzy. Na moje interwencje telefonicznie mailowo po raz nie wiadomo który karzą mi przesyłać dane bankowe. Wysyłałam więc chyba 5 razy i wiecznie czegoś im brakowało,bo nie widzieli w swoim systemie. W końcu dzisiaj doczekałam się informacji,aby przesłać im zrzut,albo w pdf.wtedy zorientowałam się, że oszukują.Szkoda, że dopiero dzisiaj przeczytałem opinie.Ostrzegam wszystkich przed rezerwowaniem w bookingu.

Mario – 4 paź 2022
Ostatnio dostałem od booking ofertę z której chciałem skorzystać, jakie było moje zdziwienie jak po dokonaniu rezerwacji cena okazała się wyższa o prawie 60% Pisałem, dzwoniłem pokazywałem screeny..i oświadczyli mi że powinienem zrobić screen przed dokonywaniem rezerwacji…..nosz qrla mać….więc zapytałem się na infolinii kto robi screen przed dokonaniem rezerwacji…. odpowiedź że nikt…..więc???? Do tej pory nie otrzymałem zwrotu nadpłaty więc sprawa ładuje na policji Przestrzegam wszystkich…róbcie screen przed rezerwacją…bo w przeciwnym razie będzie walka o zwroty.

Igor Weber – 21 paź 2022
Odradzam Eldom-Noclegi Rogozińska 29E oraz serwis Booking.com
Odradzam, zapłaciłem za wynajem na jedną noc Studio Flat, w Eldom-Noclegi Rogozińska 29E coś w rodzaju mieszkania lub apartamentu, a po przybyciu na miejsce próbowano mnie i moją partnerkę wcisnąć w pomieszczenia, które nie miały nic wspólnego z ogłoszeniem, i opisem oraz zdjęciami jakie były umieszczone w ogłoszeniu. W chwili gdy zorientowałem się że to nie jest to za co zapłaciłem, i pokazałem dowód rezerwacji wynajmu Kobiecie która mnie prowadziła, ta lakonicznie stwierdziła że NIE bo te Studio Flat za które zapłaciłem, to oni teraz tam mieszkają i mamy spać w pomieszczeniach gospodarczych które zostały przerobione na noclegi.

Ne tego się spodziewałem, dlatego dmówiłem i odjechałem, wynająłem pokój w miejscowym hotelu. Na drugi dzień złożyłem reklamację w serwisie, ale do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi ani zwrotu pieniędzy. Nie twierdzę że to jest wina wynajmującego bo Booking.com jest znany z pomyłek lub z nie dogadania się z podmiotami które udostępniają lokale pod wynajem, ale ostatnio to się robi nagminne. Zobaczymy co odpowie serwis i ewentualnie będę się kontaktował jeszcze z właścicielem lokalu w sprawie zwrotu pieniędzy. W każdym razie odradzam serwis Booking.com zbyt wiele problemów ostatnio albo płacić dopiero po przybyciu. Jak się sprawą wyjaśni to dodam tu wpis o efekcie moich starań.

Aktualizacja na 09.10.2022, niestety serwis Booking.com olał sprawę. Najpierw pisali że muszą się skontaktować z podmiotem udostępniającym lokum, minęło bo parę dni i brak odezwy, napisałem ponownie to kazali mi udowodnić że w tym terminie musiałem skorzystać z innej usługi, to przesłałem im dowód zapłaty za hotel, to zaczęli się wykręcać że oni już pieniądze przelali właścicielowi i odesłali mnie do niego. Właściciel poinformował mnie że jeszcze pieniędzy nie otrzymał z serwisu i tak wszyscy mnie zbywają. Jestem w plecy nie całe 200 zł, nie polecam serwisu, tragedia. Tak samo nie polecam Eldom-Noclegi Rogozińska 29E. Jak by co to chętnie dołączę się do zbiorowego pozwu przeciw serwisowi Booking.com.

Kamila Miotk – 26 wrz 2022
Podobna sytuacja jak u Pana nieco niżej… ewidentne okradają ludzi! Inna cena podczas szukania a inna przy dokonaniu rezerwacji – w pewnym momencie pojawiają się dwie ceny , różniące się o 30Euro ! Chodzi o jeden nocleg. Nie zrobiłam zrzutu ekranu wiec nie mam jak udowodnić. Znalazłam podobna rezerwacje w innym terminie – również widoczne dwie inne ceny – mimo przesłanego zrzutu ekranu nie wiedzą co Na to odpowiedzieć.. Oszuści!!!

Adam Zarzeczanski – 22 wrz 2022
UWAGA! Booking.com to jawni złodzieje. Podałem dane swojej karty aby zarezerwować nocleg w Zakopanem, za tą rezerwacje pobrali pieniądze od razu. Po 2 miesiącach gdy zobaczyłem na swoje konto bankowe i okazało się wyzerowane. Po kontakcie z nimi pisali że to za jakąś inną rezerwację o której nic nie wiem. Jak napisałem że nic innego nie rezerwowałem i żadnego potwierdzenia rezerwacji nie mam ani na mailu ani na profilu booking. Odpisali że wyślą potwierdzenie. W takim przypadku sprawa trafiła na policję.

T. – 22 wrz 2022
Odradzam a korzystania, pomagają oszustom w okradaniu ludzi i 6 sami są takimi samymi oszustami, na infolinii siedzą anonimowi pracownicy, którzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za to co mówią.
Strona nie zamieszcza negatywnych opinii na swój temat.
Niektórzy z ich 'partnerów’ okradają ludzi od wielu lat, a booking w tym pomaga, współpracując z takimi ludźmi. Tak zostałam oszukana.

Paweł – 20 wrz 2022
Booking umywa ręce od odpowiedzialności za rezerwacje. Wykonałem przez stronę booking.com rezerwacje której dostałem potwierdzenie. Dopiero na miejscu w hotelu dowiedziałem się, że oni ją anulowali. Booking.com mnie o tym nie poinformował w związku z czym zostałem narażony na podwójne koszty ponownej rezerwacji noclegu. Kontakt z firmą booking.com zakończył się umyciem rąk i poinformowaniem mnie, że oni są tylko pośrednikiem. Nigdy więcej rezerwacji przez tą stronę, odradzam.

Lime C – 19 wrz 2022
Booking pobral oplate lecz nie utworzyl rezerwacji, oczywiscie wg nich to problem z karta,bankiem itd tylko nie ich,a kto uczciwy kaze sobie placic z wyprzefzeniem za cos czego defacto nie sprzedal?tak wiec falstart juz na poczatek,dziesiatki bezsensownych automatycznych maili z ich str.po tym incydencie,ze to nie ich wina a pieniadze zostana zwrocone.12 dni mija,pisze,twierdza,ze powinny wplynac,Bo oni zwrocili,minal ponad miesiac, pieniedzy brak.jak i odp.na pyt.kiedy rzekomo dokonali zwrotu,skoro miala miejsce to chyba wiedza kiedy…? ale to juz nie moj problem,sprawa zajal sie bank i to przed nim beda sie tlumaczyc i w dalszej kolejnosci prawnik.pozdrawiam booking.

Dariusz Daro – 16 wrz 2022
Rezerwacja na booking.com 50 € podwyższają na 500 €
Dzień dobry zarezerwowałem w dniu dzisiejszym apartament na portalu booking.com we Włoszech 5 dni za 50 € taka była cena w przeglądarce po czym obsługa booking.com napisała do mnie że właściciel obiektu popełnił błąd cena nie wynosi 50 tylko 500 € czy spotkaliście się z podobną sytuacją co mogę w tym przypadku zrobić?

Agnieszka Rubin – 16 wrz 2022
Pieniądze za rezerwację wzięli a w rezerwacji poszło coś nie tak. Jeśli chodzi o płatność za rezerwację to pieniądze otrzymują w 3 sekundy, a jeśli chodzi o zwrot to trzeba czekać nie wiadomo ile. Obracają pieniędzmi uczciwych ludzi i z tego żyją. Masakra!!!!

Mikołaj Harmoza – 14 wrz 2022
Booking nie przelewa pieniędzy !
Booking jest znanym serwisem i bazuje na zdobytej popularności. Wynajmowałem mieszkanie korzystając również z nich. Niestety od początku problemy. Interface zawiły i zanim się ogarnie szczegóły można mieć problem np. Z synchronizacja kalendarzy serwisów co sprawia problem wynajmującym. Na kasę czeka się minimum 11.dni. !
Na koniec nie przyszły moje pieniądze z ostatniego wynajmu ! Booking twierdzi ze przelał 🙂 .Zasłania się bankiem. Telefon nic nie wyjaśnia.
Kontakt jest utrudniony w większości automatyczny. Konsultanci nie wiedzą jak pomoc ( to po co dzwonią!)Czuje się ignorancję z ich strony. NIE POLECAM!

Ireneusz Gańcza – 12 wrz 2022
W czasie dokonywania rezerwacji pokazała mi się niższa cena za obiekt. Natomiast kiedy przeszedłem do kolejnego etapu potwierdzenia rezerwacji cena obiektu się zwiększyła. Myślałem, że jest to chwilowy błąd. Oczywiście zostałem obciążony wyższą kwotą. Zadzwoniłem na infolinię żeby złożyć reklamację i miła pani powiedziała, że takie błędy się zdarzają i mam przesłać im zrzut z ekranu tej oferty co było nie wykonalne bo trzeba to zrobić przed zatwierdzeniem rezerwacji. Osobiście uważam, że jest to oszustwo i wprowadzanie w błąd klienta. Zdecydowanie nie polecam booking.com

Michał – 10 wrz 2022
Nigdy więcej nie złożę rezerwacji przez booking. Używają celowo algorytmów które podbijają ceny. Przez booking przepłaciłem za hotel!! Zamiast zaoszczędzić. Złożyłem skargę do booking a oni każą się kontaktować z hotelem bezpośrednio. Umywają ręce od wszystkiego a to oni brali pieniądze za rezerwację. Pokój miał mieć jacuzzi. Było jacuzzi lecz było zimne aż do wieczora. Następnego dnia mogliśmy korzystać z jacuzzi dopiero od 15 bo korki wysiadły w naszym pokoju hotelowym 😐

Beata – 9 wrz 2022
Nie polecam, zarezerwowałam hotel i odwołałam rezerwację i napisali że zwrot kosztów został zwrócony a wrzeczywistosci nie ma tych środków na koncie, odpowiedź jest taka że po dwóch dniach niby zwrotu kosztów mam nadal czekać 24 godziny że ktoś się ze mną skontaktuje tylko mam mieć włączony telefon,to jest kradzież w biały dzień, trzeba sprawę zgłosić na policję za przywłaszczenie mnienia

Łukasz Kalinowski – 4 wrz 2022
Nie polecam dokonywania rezerwacji noclegów przez booking.com
Pokój, który otrzymałem był niezgodny z przedstawioną ofertą na stronie booking.com.
Dokonałem rezerwacji pokoju Deluxe z „dźwiękoszczelnością w cenie”, a otrzymałem pokój tzw. studio przedzielone ścianą i drzwiami wewnętrznymi z innym pokojem. Wszystko było słychać zza drzwi, każdy dźwięk, każde słowo. Brak jakiekolwiek prywatności, brak możliwości wypoczynku.
Po 2 nocach z 4 zarezerwowanych wymeldowałem się z hotelu. W związku z zaistniałą sytuacją poprosiłem hotel o zwrot pieniędzy za niewykorzystany okres. Hotel nie wyraził na to zgody, a booking.com nie udzielił mi w tym zakresie żadnego wsparcia. Straciłem cenny czas, zdrowie i ok. tysiąc złotych.

MARTA – 4 wrz 2022
Obsluga klienta na tym portalu to jakies nieporozumienie. Odwoływaliśmy rezerwację ze względu na fatalne, niezgodne z opisem warunki, jakie rzeczywiście zastalismy na miejscu w tzw.apartamencie. Po zgłoszeniu sprawy, opisaniu całego zajścia, zaprezentowaniu zdjęć i skargi na karygodnie zachowującego się wlasciciela, otrzymalismy w odpowiedzi zwyczajne: Reklamavja nie została uzwgledniona, właściciel się poprawi. Absolutna żenada, a dodatkowo portal nie zagwarantowal nam żadnego bezpieczeństwa i nie wzial pod uwage faktu, ze zostalismy narazeni na utrate zdrowia (w lokalu ewidentnie czuc bylo gaz). Koszmarne doświadczenie. Nie polecam nikomu !

Dawid W – 4 wrz 2022
Firma wymiguje się od odpowiedzialności. 2 dni przed przyjazdem odwołuje hotel i oferuje gorsze warunki. Całą odpowiedzialność zrzuca na strony trzecie. Help desk nierzetelny i robi wszystko aby nie odpowiadać rzetelnie. Przeciąganie spraw w czasie. Skończyły się czasy kiedy tej firmie zależało, a zaczęły się liczyć tylko słupki i $$$. Masakra

Aga Brzostek – 4 wrz 2022
Booking pobrało pieniądze za 4 noclegi w gościńcu we Francji. Właściciel zamknął drzwi do obiektu, spaliśmy w samochodzie a Booking nie udzielił nam żadnego wsparcia i nie zwrócił pieniędzy do dnia dzisiejszego!

Monika Donner – 30 sie 2022
Ostrzegam!! Rezerwowaliśmy auto, nie dostaliśmy go na lotnisku bo podważyli prawo jazdy, nie otrzymaliśmy zwrotu pieniędzy. Banda oszustowi złodziei..mają klienta w dupie, chyba że wpłaca kasę…gangsterka.

Niezadowolony klient – 28 sie 2022
Totalne badziewie. Zerwacja noclegu a po przyjeździe możecie sobie ją sobie wsadzić w d… rezerwacji w obiekcie nie ma. Przypomina mi sie słynny tekst „nie mamy pana płaszcza i co pan nam zrobi”.
Nie korzystajcie rezerwujcie bezpośrednio bez tych badziewnych pośredników.

Anna J. – 27 sie 2022
Na Booking.com oglądamy i wybieramy hotel, ale rezerwacji dokonujemy bezpośrednio w obiekcie. Booking.com ma gdzieś hotele i gosci, duupa im odżyła po covidzie i panoszą się na rynku. Hotel zawsze da niższą cenę niz ta w bookingu. Piszę to jako wlasciciel obiektu z 10 letnim stażem.

Dominika Waśków – 27 sie 2022
Piszę jako osoba wynajmująca obiekty turystom.
Booking.com to jeden wielki burdel. Już 6 tygodni czekam na list z kodem potwierdzającym (2 razy ponaglałam), kontakt z infolinią jest praktycznie niemożliwy, maile (pisane i po polsku i po angielsku) raczej przez nikogo nie są odczytywane, bo nie ma na nie odpowiedzi. Poprosiłam o usunięcie jednego obiektu, usunęli inny.

Największa porażka, to strona (dla administratorów) – połowa po polsku, ale spora część zawartości nie została przetłumaczona, na niektórych podstronach zamiast polskich liter jakieś krzaczki – wygląda to jakby jakiś nastolatek zrobił swoją pierwszą stronę. Rozumiałabym gdyby to było non-profit, ale ta firma zabiera kilkanaście % od każdej rezerwacji i ma miliardy $, a na zrobienie porządnej strony szkoda im kasy.

Rafał Szulim – 26 sie 2022
Koszmar w Wenecji. Zarezwerowaliśmy wraz z żoną na Booking.com obiekt w Wenecji, droższy niż inne bo mieliśmy pokazać dziecku gdzie się zaręczaliśmy – taka podróż sentymentalna. Na miejscu dostaliśmy nie ten apartament co był zarezerwowany. Przedstawiono nam takie miejsce do spania, że w Polsce nawet uchodźcy śpią w lepszym. Telefon do Booking.com , starają się mi wmówić, że nie wiem co rezerwowałem – jak powiedziałem im, że ta rezerwacja to sklonowanie rezerwacji sprzed 10 lat to powiedzieli, ze na pewno się myle i mam zrobić zdjęcie obiektu.

NIestety dodzwonienie się do nich trwało 5 godzin i nie mogłem już dostać sie do środka obiektu – stwierdzili że kasa przezpada bo do reklamacji potrzebują środka obiektu, argument, że nawet adres jest inny nie przemawiał do nich- oszuści chroniący oszustów.

VIRTUO Meble – 25 sie 2022
Uwaga!!! Przy darmowym odwołaniu rezerwacji naliczane jest przewalutowanie. Po kontakcie z biurem obsługi klienta pani napisała że jej przykro ale nic nie może zrobić.

Iwona Samulska – Cegielska – 23 sie 2022
Banda oszustów, którzy obiecują złote góry, a jak już przychodzi co do czego, to udają wariatów. Nie opłaca się im ufać, ponieważ można się solidnie na to nabrać.

Rafał Muniz – 23 sie 2022
Niestety coraz bardziej myślę że Booking.com jest w zmowie z nierzetelnymi właścicielami. W dniu wyjazdu właściciel zarzadal dodatkowej opłaty 30f za cleaning service dodam że ta informacja nie była zawarta na portalu Booking.com, sprawdzałem 3 razy niestety nie zgodziłem się zapłacić więc właściciel anulował moja rezerwację o godzinie 10 rano gdzie w hotelu check in mialem dopiero od 14.

Booking.com gdy zarzadalem zwrot powiedzialo że właściciel anulował z powodu nie przybycia do hotelu i nie zwrócą, moje pytanie jak moglem być 4 h przed czasem. I tyle w temacie niestety nowa metoda oszustów Booking.com nie chroni klientow tylko czerpie korzyści z prowizji, myślę że musze się odezwać do Citizen Advise o nowym fraudzie.
Właściciel hotelu Platinium Penthouse kiedy traci argumenty Turek śmiesznego akcentu wyłącza się i twierdzi że nie umiesz angielskiego, potem wysyła jakąś półkę która wydzwania i pisze. Nie polecam więcej nerwów jak korzyści

Anna – 22 sie 2022
Przestrzegam przed wynajmowaniem samochodów przez Booking. Zdecydowaliśmy się na wynajęcie samochodu poprzez Booking.com w Rumunii. Już w momencie rezerwacji została pobrana od nas opłata za cały wynajem, po czym po godzinie okazało się, że tego samochodu NIE MA. Zaproponowano nam drugi samochód za o wiele wyższą cenę plus do tego horrendalna kaucja. Gdy zrezygnowaliśmy, okazało się, że firma nie zwraca pieniędzy i twierdzi, że tylko blokuje środki, mimo, że widzę iż zostały pobrane z konta. Kontakt telefoniczny jest niemożliwy. Złożyliśmy reklamację, ale narazie bez skutku.

Joanna Niedźwiecka – 22 sie 2022
Uważajcie na ten portal! Nie trzymają się własnych regulaminów i zasad, klient jest 5 dni męczony zdawkowymi odpowiedziami, które nie rozwiązują sprawy. Najgorsze call center z jakim miałam do czynienia. Blokują środki, w moim przypadku dwukrotnie i musiałam jeszcze pukać o zwrot zanim ktoś łaskawie zajął się moją sprawą ! Nie polecam, mają ludzi gdzieś, złodzieje !

Stefano – 21 sie 2022
Booking schodzi na psy

Damian Galli – 20 sie 2022
Często korzystałem z booking.com, ale teraz bez karty kredytowej się nie da. Badziewie. Nie polecam

Aros – 20 sie 2022
Beznadziejna aplikacja, przerzucanie się odpowiedzialnością , nie przekazanie lub zwlekanie z przekazaniem informacji . NIE POLECAM

Jacek – 18 sie 2022
Booking Kasa Kasa Kasa
Portal stworzony tylko pod czerpanie korzyści czyli kasy pomoc z pozycji klienta słaba, z pozycji partnera bardzo słaba nawet można powiedzieć żadna.

Anna – 17 sie 2022
Booking.com – nigdy więcej !!
Zarezerwowałam nocleg przez booking.com, miałam zapłacić na miejscu a w razie odwołania rezerwacji zapłacić połowę jej ceny . Na miejscu okazało się, że w apartamencie nie ma dla nas miejsc. Próbowałam skontaktować się z booking jednak nie została mi udzielona odpowiedź i pomoc ( wysłałam ok. 6 wiadomości – kontakt z obsługa !). W efekcie zmuszona byłam szukać noclegu w obcym mieście, bez działającego transferu w telefonie, w upale z bagażami i w samym środku sezonu. Znalazłam nocleg, jednak o wiele droższy i w gorszym standardzie, niż mogłam znaleźć na spokojnie . Skutkowało to oczywiście pomniejszonym funduszem przeznaczonym na atrakcje.

Wisienką na torcie jest fakt, że otrzymałam maila informującego, że nie stawiłam się na miejsce rezerwacji! Przelałam wszystkie środki z mojego konta ze strachu, że zostanie pobrana opłata za anulowanie rezerwacji mimo, że to ja byłam poszkodowana. Nigdy więcej booking.com ! Przestrzegam i odradzam.

Aga Brzostek – 16 sie 2022
Booking nie weryfikuje obiektów. Po 2000 km do Francji okazało się, że właściciel nie wpuścił nas do zarezerwowanego i pobranego z góry przez Booking pieniędzy za noclegi w obiekcie. Spaliśmy na parkingu wielokrotnie prosząc o pomoc Booking. Nikt nie odpowiadał, kontakt telefoniczny to automaty. Oszustwo. Do tej pory nie otrzymaliśmy ani wyjaśnienia ani zwrotu pieniędzy.

Leszek Rogowski – 14 sie 2022
Największe badziewie jakie widziałem. Ludzie nie rezerwujcie przez tą gówniana platformę. Ja czekam już rok na zwrot pieniędzy i jedynie co potrafią wysyłać pierdolone e-maile automatyczne. Ścierwo jakich mało

Jadwiga – 12 sie 2022
pozew zbiorowy przeciw booking
może ktoś z Państwa jest zainteresowany pozwem zbiorowym przeciw Booking. Od miesiąca domagam się zwrotu pieniędzy za obiekt, który był brudny, smierdzacy, posiadał dziury w firankach itp. a miał być czysty i nowy. Kontakt z obsługą klienta to porażka, nie potrafią odpowiedzieć na proste pytania. Od początku właściciel jest na wygranej pozycji mimo, że uznał moją reklamację, a póżniej nie zwrócił pieniędzy.

Jestem bardzo rozczarowana Booking bo do tej pory miałam o nich dobrą opinię, właśnie dlatego zdecydowałam się na rezerwację przez ich stronę aby być bezpieczna. Nic bardziej mylnego, nie mam prawa nawet do informacji kto jest właścicielem obiektu który mnie oszukał. Jest to już na takim poziomie bezczelności i bezprawia, że rozważam kroki prawne, może są oszukani którzy chcieliby dołaczyć do mnie, a lbo ktoś już coś takiego ma w planach z chęcią dołączę.

Zawiedziona – 12 sie 2022
Wielkie rozczarowanie, tydzien przed planowanym wyjazdem zabukowane i oplacone noclegi, na dzień przed planowanym przyjazdem dowiedzialam sie że miejscowka zostala anulowana, bez podania przyczyny, pieniadze mialy być oddane w ciagu 7-14 dni. Po kontakcie z osobą u ktorej mialam miec nocleg, dowiedzialam sie ze booking, wynajął bez weryfikacji apartament ktorego nie ma. Zaproponowali mi wynajem innego lokum ale w wiekszej cenie prawie o 30%, pomijam fakt, ze bedąc na wakacjach info od bookingu o anulacji przeczytalam po godz 22. Czyli mialam.zaledwie kila godzin na bukowanie nowego lokum.

Dodzwonienie sie do bookingu graniczy z cudem . Próbowalam kilka razy, po uslyszanej calej formulki, dowiedzialam się że na obecną chwilę jest tylko tylko operator mówiacy( nie w j. polskim) tylko w języku angielskim …. bukowalam na polskiej stronie więc chce rozmawiac po polsku…… Zawiedziona i wsciekla. NIE POLECAM

andrzej glab – 11 sie 2022
Na bookig.com należy uważać bo pobierają z góry pieniądze za lokale których nie weryfikują. Tak właśnie miałem 22.07. W Karlowych Warach przyjechałem z rodziną na obiekt gdzie miałem rezerwację na trzy noce. W pokojach łóżka śmierdziały uryna i unosił się smród grzyba czyli wilgoci. Zrezygnowałem z tej miejscówki. Pisałem do nich o zwrot pieniędzy ale jak grochem o ścianę. Czują się wielcy więc innych mają za nic. Dlatego ostrzegam wszystkich jak możecie to omijajcie tą aplikację i serwis.

Mariola – 10 sie 2022
Chronią oszustów ,bo pobierają ogromną prowizję! Nigdy więcej!

Kamila Wysocka – 6 sie 2022
Dzień dobry. Odradzam korzystanie z tego pośrednika. Zgodnie z wytycznymi zrobiłam przelew za 7 nocy. Następnego dnia dowiedziałam się, że nie zrobiono mi rezerwacji, a na infolinii dowiedziałam się, że pieniądze łaskawie oddadzą mi w ciągu 14 dni. Zapytałam się, dlaczego pobrano mi pieniądze za rezerwację, której nie ma. Pytanie zostało beż odpowiedzi. To oszuści.

szymon janicki – 6 sie 2022
Po ponad 15 latach, raz skorzystałem z oferty specjalnej Booking i gdy miałem mieć naliczony rabat kilkadziesiąt, złotych zostałem zablokowany. Moje konto ze względów bezpieczeństwa jest niedostępne, a wszelkie uwagi wzgl. reklamacje mogę złożyć przez moje konto. Kpina! Zgłosiłem reklamacje… to dość względne pojęcie bo odnowiono mi zgłoszenia reklamacji telefonicznie kilkukrotnie. Mija miesiąc i dostaje głupie ofert o naliczonym rabacie (m.in do wykorzystania), ale gdy próbuje się zalogować … konto jest nadal blokowane.

Bezczelni. Od kilku tyg korzystam ponownie z Hotels.com (Polska, Skandynawia, Niemcy, Austria i Szwajcaria) i ofert hotelu prenium i ku mojemu zaskoczeniu, mam lepsze oferty z wyższym standardem w tej samej cenie.
Dziękuje głupim decydentom z Booking, ze otworzyli mi oczy na lepsze aplikacje i oferty!

Anna Brzezińska – 5 sie 2022
Po wielu latach korzystania z Booking.com i zamieszczaniu ocen po odbytych pobytach zdarzyła mi się sytuacja z nieuczciwym hotelem w Grecji, gdzie zarezerwowałam pobyt polegając na zdjęciach i opiniach zamieszczonych przez Booking.com. Z powodu fatalnych wrunków, znacznie odbiegających od tych przedstawionych na zdjęciach, musiałam na miejscu zrezygnować z hotelu i szukać innego zakwaterowania. Złożyłam reklamację do Booking.com i zostałam kolokwialnie mówiąc „totalnie olana”.

Po kilku dniach przyszła informacja, że nie odzyskam pieniędzy za niewykorzystany pobyt, bez jakiegokolwiek uzasadnienia dlaczego, czy wyjaśnienia co zostało ustalo przy rozpatrywaniu reklamacji. Czuję się oszukana i radzę zastanowić się dwa razy, czy nie lepiej wybrać inną stonę, bo jak widać, nie współpracują z klientami i absolutnie nie doceniają ludzi, ktorzy są (teraz już jestem pewna, że moge napisać o sobie „byli”) ich wieloletnimi klientami.

Natalia War – 3 sie 2022
Kpią z ludzi. Rezerwacja dwa tygodnie wcześniej, opłacona z góry. Dzień przed przyjazdem mail z informacją że rezerwacja została odwołana przez obiekt, który wybrałam i rzucili propozycje innego noclegu, 3 km dalej niż pierwotny, inny standard, generalnie żenada. Oczywiście gdy próbowałam się skontaktować z biurem obsługi to popisałam z chatbotem, żadnej odpowiedzi. 🙂 obiekt za to twierdzi że oni rezerwacji nie odwoływali tylko booking anulował. Booking miał chyba wystarczająco czasu żeby sprawdzić czy jest miejsce czy nie w danym obiekcie ?

Czy ja czegoś nie rozumiem ? Bo rezerwacje chyba dostaje obiekt gdy jest już potwierdzona, więc ktoś tą selekcję później musi robić, kogo zostawić a kogo nie. W każdym razie za takie coś powinny być wyciągane jakieś konsekwencje ! Czy oni mają prawo do takich cudów ? Bo jeżeli nie mają to pozew zbiorowy by się przydał.

Klarysewo – 3 sie 2022
Dla pocieszenia gości: właściciele obiektów mają nie mniejsze kłopoty z booking com od gości, System gdzie wprowadza się dane działa nie poprawnie, występują liczne błędy wprowadzające w błąd zarówno właścicieli jak i klientów. Przy istniejących problemach w systemie tj co innego się wprowadza co innego widzi klient, booking całkowicie umywa ręce pozostawiając obie strony samym sobie, co może prowadzić do sporów bogu ducha winne strony czyli pomiędzy właścicielem a jego gościem.

Jedna i druga strona traci na tym pieniądze a booking nadal czerpie korzyści z prowizji. Nie ma prowadzonych rejestru zmian, system wielokrotna zmienia po swojemu dane, a strona jest ewidentnie źle przetłumaczona co wprowadza w błąd W efekcie trudno dochodzić przez to swoich racji, tym bardziej że rozmowy są niby nagrywane, ale nie są rejestrowane w postaci notatek poruszane problemy ,czyli każdy konsultant mówi co innego, Sprawy już wyjaśnione za chwilę powracają w nie zmienionej formie. Na pisma nie odpowiadają. Nie polecam nikomu.

Lena – 1 sie 2022
Wystawiam negatywną opinię Booking po ostatnim urlopie do Włoch. Do tej pory miałam dobre doświadczenie ze współpracy z tą platformą, ale moje zdanie o tej firmie zmieniło się diametralnie. Miałam rezerwację na dwie noce, opłacone z góry. W opisie obiektu jest żądanie opłacenia depozytu. Zero instrukcji, jak to zrobić. Mój błąd, że pomyślałam, że zapłacę na miejscu. Potem okazało się, że obiekt wysłał mi maila, który wpadł do spamu.

Niestety nie zostaliśmy wpuszczeni na nocleg, bo Pani stwierdziła, że powinnam to zrobić 7 dni wcześniej, jak? Skoro wykupiłam nocleg dobę wcześniej przez booking, więc jak miałam to zrobić 7 dni wcześniej ?! Gospodyni obiektu wyrzuciła nas, w środku nocy musieliśmy szukać nowego noclegu. Odludzie i dodatkowy koszt taxi, stres i nerwy. Przestrzegam przed Morianese Residence pod Lucca. Chora i arogancka osoba prowadzi ten obiekt. Booking przyklepuje działania oszustki. Pieniędzy nie odzyskaliśmy. Bardzo odradzam tę platformę, zero pomocy w razie problemów. Booking osiągnął dno !!!

Grzegorz Marciniak – 1 sie 2022
PROBLEMY Z ODDANIEM PIENIĘDZY
Rezerwacja przez stronę się nie powiodła ale kasę mi z karty ściągnęli. Dodzwonić się tam do kogoś to graniczy z cudem, ale jak już się udało, to usłyszałem że pieniądze powinny być zwrócone do 12 dni. Czyli buraki z bookinga mają źle zaprogramowaną stronę, bo przy błędzie nie powinna być ściągnięta opłata.

Elżbieta – 31 lip 2022
Booking to złodzieje !!!
to, co spotkało mnie ze strony Booking to po prostu chamstwo, złodziejstwo. Dokonałam rezerwacji na wyjazd do USA 31 maja, zostały mi pobrane pieniądze z karty za całą rezerwację. Ale te informacje są podane na stronie Booking, że tak może się wydarzyć. Jakie było moje zdziwienie, gdy 21 lipca otrzymałam maila o anulowaniu rezerwacji. bez żadnego uprzedzenia i podania przyczyny. Po kontakcie telefonicznym z Booking dowiedziałam się, że to Booking anulował a nie obiekt, bo zakończył współpracę.A najlepsze jest to, że nie chcą mi oddać pieniędzy.

Daniel Kowalski – 29 lip 2022
Zdzierstwo, ogromna prowizja. Drogo. Uwaga.
Bardzo żałuję, że skorzystałem z booking.com. Nie miałem pojęcia, jak bardzo wysoką prowizję / marżę narzucają za pośrednictwo.
Pobyt 7 dni w Ełku – 2820 zł. Gdybym bezpośrednio rezerwował u właścicela – 1980 zł.
Pobyt 7 dni w Jantarze – 2280 zł. Na stronie obiektu cena za pokój, jaki wynajmowaliśmy to 220 zł / noc (z podkreśleniem, żę to cena w sezonie). Bezpośrednio by wyszło 1540 zł.

Strona booking.com sugeruje dodatkowo, że jest promocja i że część rezerwacji opłacą podając jakiś wymyślony rabat rzędu 5-6%. W rzeczywistości 14-dniowe wakacje zarezerwowane poprzez ten serwis kosztowały mnie o blisko 1600 zł więcej (!!!) niż gdybym rezerwował bezpośrednio. To bardzo dużo. Dodatkowo, w obu przypadkach booking.com kazało płacić z góry, podczas gdy na miejscu się okazało, że w obu przypadkach właściciele zwyczajowo proszą o zadatek 20-30% a reszta po przyjeździe. Nigdy więcej, straszne zdzierstwo.

AK – 29 lip 2022
Spore zawiedzenie platformą Booking, bardzo dużo opinii pozytywnych o hotelu, wszystko się miało zgadzać a po przyjeździe na miejsce BRAK hotelu. Brama zamknięta przez kratki, brak jakiegokolwiek śladu po hotelu, polecanym na platformie Booking. Do tego bardzo ciężki/czasochłonny proces dodzwonienia się do Booking, łącznie z tym, ze mialo miejsce ze pracownik rozłączył się na wstępie rozmowy i nie wyglądało to na przypadkowe urwanie rozmowy. Według mnie bardzo przykre, ze tak znana i duża platforma nie usprawnia swoich procesów i nie dba o proponowanych na ich stronie hostów. Z czegoś mają przecież pieniadze na utrzymanie pracowników, jeśli na pięć telefonów odbierała za każdym razem inna osoba.

UWAŻAJCIE, a jak już znajdziecie się w złej sytuacji to jest opcja relokacji, ponoć oddają różnice kwoty jak już potwierdzicie -zarezerwujecie zaproponowaną przez nich nową lokalizacje noclegu, o ile wystawia wam w nowym miejscu noclegu fakturę wypełnioną zgodnie z wymaganymi informacjami, których do tej pory nie dosłali na maila mimo, ze pracownik w trakcie rozmowy mówił ze „zaraz podeśle”. Jeśli takowa opcja relokacji faktycznie jest rzetelna to w nagłej sytuacji w tym samym dniu co macie zacząć odbywać swoj pobyt alternatyw na nocleg jest już znikomy! W obcym kraju nie polecam i z pewnością oszczędzę sobie tych nerwów na kolejny raz.

Robert – 27 lip 2022
Niestety muszę przyłączyć się do negatywnych opinii. W środku nocy z dwojgiem małych dzieci zostaliśmy bez noclegu w Mediolanie. Rzekomo przesłany przez zarządcę nieruchomości kod dostępu do apartamentu nie był widoczny w aplikacji booking. W nocy nikt nie odbierał telefonu więc musieliśmy szukać noclegu, co w sezonie wakacyjnym nie było ani łatwe, ani tanie.

Aktualnie booking odmawia zwrotu zaplaconej ceny za apartament z którego nie mogliśmy skorzystać w pierwszej dobie, jak również kosztów zastępczego noclegu, twierdząc że kod został przesłany prawidłowo i jest widoczny w aplikacji. Przesłaliśmy screeny potwierdzające, że żadna wiadomość od zarządcy nieruchomości do nas nie została dostarczona. Niestety booking odmawia przesłania jakichkolwiek dowodów na potwierdzenie wysłania kodów dostępu do apartamentu. Sprawa pewnie trafi do sądu. Szczerze nie polecam!

W B – 27 lip 2022
…od trzech dni czekam na ,,PILNY” kontakt z obsługą. Po 10ciu latach stwierdzam z całą stanowczością że Booking zszedł na psy!!!
Kontakt z obsługą po wyjeżdzie z hotelu czyli po zakończeniu pobytu, niemożliwy!!!

Iwanek – 24 lip 2022
Ja niestety też wynajmowałam z rodziną przez booking i niestety zostałam z ręką w nocniku, na 30 min przed meldunkiem w Lizbonie otrzymałam telefon w j. Angielskim że rezerwacja anulowana, nic nie mogą zrobić, pieniądze zwrócą w ciągu 14 dni. Pomimo moich rozmów powiedzieli że nic nie mogą zrobić, godz 20, ponad 30 stopni temperatury, stoimy na parkingu w Lizbonie z dwójką dzieci, i bez kwatery i pomocy jakiej kolwiek ze strony booking. Zdarzenie było przed Covid, ale teraz bardzo obawiam się jakich kolwiek rezerwacji przez booking .

Jarosław – 22 lip 2022
Rezerwacja w Pensjonacie Orle Gniazdo w Jeleniej Górze, w opisie widok na ogród, góry, aneks kuchenny. Po przyjeździe nic z tych rzeczy. Widok na wysoką ścianę zaporową. Kuchnia to czajnik. Zgłosiłem reklamację i zrezygnowałem. Pieniądze pobrane. Odpisują w kółko głupie maile, że nic nie mogą zrobić. Złodzieje pomagają oszustom.
Po kilkunastu latach korzystania z Booking nigdy więcej i przekażę tę opinię wszystkim znajomym i nieznajomym

Marta Gorka – 21 lip 2022
Ludzie uważajcie na oszustów w Chorwacji” Selce „przez Booking sprzedają apartamenty które absolutnie nie wyglądają jak na zdjęciach!!!

Monika Monika – 20 lip 2022
Zamówiony pokój na 2 osoby dorosłe i 2 dzieci kwota się zgadzała, po zapłacie na potwierdzeniu widniały tylko 2 osoby dorosłe. Powiedziano mi że mam zrobić drugi raz bo nie mogą sami dwójki dzieci dopisać. Wyszło to samo. Ponad 1200 zł straciłam. Na zwrot pieniędzy każą czekać 2 tygodnie. Nie polecam!!

Tel Kriss – 18 lip 2022
Booking współpracuje z oszukańczymi agencjami i nie bierze odpowiedzialności.
Wynajęłam przez booking samochód na 7 dni, opłacilam, ale niestety samolot został przełozony i dotarłam na miejsce w 2-dniowym opóźnieniem. W aplikacji nie mogłam zrobić już NIC, a w rentalu aut nikt nie odbierał telefonu. Rezerwacja mi przepadła (pomimo że nie chciałam jej anulować), ostatecznie musiałam wynając drugi samochód, a booking w żaden sposób nie pomógł w odzyskaniu pieniędzy.
Dodatkowo rental, z którym współpracuje booking próbował wyłudzić ode mnie kasę za rzekome uszkodzenie samochodu, przysyłając mi zdjęcie innego auta! W tej sprawie również booking umył ręce.

MK – 14 lip 2022
Jeździłam z booking wiele razy i wszystko było ok. Ostatnio jednak przy promocji -10% rabat został źle naliczony. Zamiast 450 zł dostałam 83 zł zwrotu. Od 10 dni walczę z obsługą klienta, która wymyśla konieczność wysłania im zrzutu ekranu z rezerwacji, kiedy przecież obliczenie sobie 10% od wydanej za rezerwację kwoty to zadanie dla dziecka z podstawówki. Bez zrzutu ekranu nie chcą oddać pieniędzy, które mi się należały. To był mój ostatni wyjazd z booking. Tym portalem powinien zająć się UOKiK.

Oskar Gol – 14 lip 2022
Wyłudzenia środków oraz danych przez booking.com
Nieudana rezerwacja zakończona pobraniem przez booking 70 euro. Pracownicy infolinii obiecywali pomoc, kazano czekać, po 2 tygodniach oświadczyli że środków nie zwrócą. Oszustwo. Jeden wielki przemiał pieniędzy a klient w tym nie jest chroniony. Oszustwo. Zachęcam do trzykrotnego przemyślenia nim wykonacie przelew do booking.com

Rafał – 10 lip 2022
Zarezerwowałam apartement z parkingiem nad morzem.
3 tygodnie po
rezerwacji napisano mi, że jednak nie będzie parkingu. Dostałam informację
że mogę zrezygnować z rezerwacji po napisaniu anulacji okazało się, że jednak nie mogę anulować rezerwacji bo zostanę obciążona kosztami 5700zł. Nie polecam zamawiania przez booking bo myślałam, że jest to bezpieczna rezerwacją a jednak pomyliłam się. Czuję się oszukana przez obie strony booking i apartamenty sun&snow

Anne Choi – 10 lip 2022
Booking to oszuści. Ingerują w twoje karty płatnicze bez wiedzy właściciela.
Miałam zarezerwowany pokój w hotelu. Według informacji, mogłam opłacić pobyt w samym punkcie, czyli w hotelu. Na miejscu się okazało, że anulowali rezerwację, tłumacząc się nieważną kartą płatniczą ! Jak karta płatnicza może być nieważna, skoro jest aktywowana i wymieniona zaledwie dwa miesiące wcześniej ?! Poza tym jakim prawem Booking zagląda do mojej karty bez mojej wiedzy, ingeruje we wszystko i jeszcze odwala takie numery ?

Hotel zresztą też nie lepszy, bo sami potwierdzili rezerwacje, przygotowali pokój i oczekują na mnie oraz drugą osobę. Napisali tego samego dnia co Booking. Zarówno sam portal jak i hotel zrobili nas, za przeproszeniem, w chuja, co doprowadziło do tego, że zmarnowałam pół dnia przeznaczonego na zwiedzanie Paryża na szukanie noclegu. Omijać szerokim łukiem ten syf zwanym Booking.com

Tomek – 8 lip 2022
Customer experience wg modelu booking.com
Obecnie w du…e mają customer experience. Wcześniej tego nie było, przynajmniej ja takich problemów nie miałem. Kupiłem 1 nocleg w Pizie z opcją bezkosztowej anulacji co było fikcją. Zakup był około godz. 20.30 na dzień kolejny. Miałem opóźnienie i musiałem korygować plan jadąc samochodem bezpośrednio na prom do Livorno. Poprosiłem o bezkosztową anulację w hotelu. I co? Polityka hotelu gwarantuje taką na 24h przed dobą hotelową. Booking rozkłada ręce. Swoje wzięli i w pompie mają, że zostałem wprowadzony w błąd.

Agata Kloch – 7 lip 2022
Koszmarna obsługa klienta i nieaktualne informacje. Obiekt, który zarezerwowałam, odwołał rezerwację po ponad tygodniu, ponieważ „wkradł się błąd na booking”. Zadzwoniłam na infolinię, by uzyskać informacje, bo w regulaminie przeczytałam, że w wypadku odwołania z winy obiektu przysługuje mi relokacja. W sumie rozmawiałam z infolinią trzy razy.

Za pierwszym razem potwierdzili informacje przeczytane w regulaminie ale nic z tym nie zrobili, za drugim razem się rozłączyli, a za trzecim mnie poinformowano, że nie przysługuje mi ich wsparcie, bo obiekt zakończył działalność, a w tym wypadku nie uwzględniają reklamacji. To, że mają nieaktualne zdanie na stronie i wprowadzają klientów w błąd to ich zdaniem już nie ich problem. Nie polecam.

Ewelina – 6 lip 2022
LONDYN !!! NOC W PARKU Z TRÓJKĄ DZIECI – Hotel nas NIE PRZYJĄŁ !!!
Zarezerwowałam pobyt w Londynie przez Booking. Opłaciłam i dostałam odpowiednie potwierdzenie na maila z pinem. Gdy dojechaliśmy na miejsce hotel nie chciał nas zameldować twierdząc, że nie ma takiej rezerwacji ! Kontakt z bookingiem straszny. Pani z infolinii kazała nam czekać do północy, bo hotel ma obowiązek zameldowania nas od 16 do północy. Oni nie mogli się dodzwonić a bez informacji z hotelu nie chcieli nam pomóc.

Zostaliśmy pozostawieni sami sobie z TRÓJKĄ DZIECI w parku !!! Żeby nie spać na trawie sami musieliśmy sobie zarezerwować nowy hotel. Ceny na miejscu 3 razy wyższe -brak odpowiedzi od bookingu. Nie zwrócono nam kosztów do dnia dzisiejszego. Cały czas piszą że próbują się skontaktować z hotelem. NIE POLECAM !!!!!

Mariusz Jendyk- 1 lip 2022
Złodzieje. Co tu wiecej pisać. Mieli dopłacić do wyjazdu (taką promocję dostałem). A później chcieli screeny że taką ofertę w ogóle miałem. Gdybym wiedział że to tacy kombinatorzy to nawet ekran bym nagrał jak dokonuje rezerwacji i jakie promocje mam.

Edyta Jatczak – 29 cze 2022
Za każdym razem wyjeżdżając czy w Polskę czy zagranicę korzystalam z booking.com i nie było problemu, do dziś. Inna kwota wyświetla się jako suma do zaplaty jako, że booking dopłaca, inną pobrało mi z konta. Wyjazd spontaniczny, więc nie mam możliwości anulować rezerwacji. Po kontakcie z obsługą klienta – żenada. Żądają zrzutów ekranów jakby człowiek wiedział, że go oszukają i się musi zabezpieczyć.

Zrobiłam screeny z nowej rezerwacji z analogiczna sytuacja. Zapytałam, gdzie w aplikacji jest informacja, aby klient robił screenshoty (rozumiem, że z góry trzeba zakładać, że padnie ofiarą przekrętu), w odpowiedzi, co każda moja wiadomość odpowiada inna osoba, że taki zapis sugerujący jest w Ogólnych Warunkach Handlowych. Ostatni raz korzystałam z tego serwisu. Nie polecam!!

lubie leczo – 27 cze 2022
Masakra. To jak mnie potraktowano nie mieści się w głowie. Zarezerwowałam pobyt 2 pokoje w hotelu na Majorce, pokoje z widokiem na morze, na najwyższym piętrze suprerior, dopłata do standardu 1400pln razem po 4800zł za 1 pokój. Po przyjeździe przy zameldowaniu się, dostajemy pokoje z widokiem na tylni basen sportowy i czerwoną górę. Dzwonie do booking mówie jaka jest sytuacja, czekam na linii aż sprawę wyjaśnią z hotelem, i po chwili kobieta oznajmia mi, że albo biorę co mi dają, albo mogą mi anulować rezerwacje. My o godzinie 22 na majorce bez auta z dzieckiem mielibyśmy szukać innego hotelu – paranoja.

Po godzinie przepychanki dowiadujemy się że pokój który chcemy bedzie dostępny dopiero w poniedziałek i nic więcej już dla nas zrobić nie mogą takie rozwiązanie ma dla nas hotel i koniec kropka. Zapłaciliśmy za pokoje których nie dostaliśmy a jak nam się nie podoba to wypad. Jeszcze mnie nikt tak nigdy nie potraktował. Wydaje mi się że takue praktyki są niezgodne z prawem ale dowiem się tego po powrocie.

Marek – 21 cze 2022
Apartament w Rzymie niezgodny z opisem. Booking pieniądze bierze, ale odpowiedzialności już nie. Wczoraj wróciłem z rodziną z Rzymu. Spałem w Luxury apartment. Opis apartamentu nie zgadzał się z rzeczywistością. Brak wifi, brak telewizji, brak nawet noża do pokrojenia chleba, apartament miał mieć pokoje, był otwartą przestrzenią bez drzwi (oprócz jedynych drzwi do ubikacji), brak dodatkowej ubikacji, brak czajnika elektrycznego, ściany wcale nie są dźwiękoszczelne, słychać nawet rozmowę półgłosem sąsiadów itd. Napisałem do właściciela z prośbą o naprawienie braków (żeby zapewnił wifi, telewizję i dał nóż do pokrojenia chleba), nie odpisywał.

Napisałem do Booking.com, wtedy właściciel zaczął odpisywać, obiecywał wszystko, że zaraz, dziś będzie wszystko. To nieprawda, pisał tak do ostatniego dnia. A gdy ponownie napisałem do Booking.com ze skargą, to człowiek z działu obsługi napisał, że według jego wiedzy, którą ma od właściciela apartamentu to wszystko już zostało naprawione. Co było NIEPRAWDĄ. Tak też odpisałem do Booking.com, na co otrzymałem odpowiedź, że oni zrobili już wszystko, resztę mam omówić z właścicielem sam. Booking.com pośredniczy w sprzedaży apartamentu i bierze za to pieniądze. Właściciel apartamentu może napisać w opisie apartamentu nieprawdę, a Bookingu to nie interesuje, oczywiście zwodzą mnie, piszą na okrągło te same bzdety, żeby zmęczyć klienta pisaniną.

Nic nie wynika z pisaniny pracowników Booking. Żadnego posuwania sprawy naprzód. NIC! Właściciel zgarnął moje pieniądze, Booking zabrał swoją działkę i wypinają się na klienta. NIE POLECAM BOOKING.COM. Nachapali się pieniędzy i mają ludzi gdzieś. Proponuję zacząć korzystać z innych portali: Airbnb, Revolut Stays i inne.

Paweł – 20 cze 2022
Nieprawdziwe zniżki podczas rezerwacji. Potwierdzam wcześniejsze praktyki i oszustwa booking.com opisane poniżej przez inne osoby odnośnie obniżek ceny przy rezerwacji. Mnie też tak naciągnęli na taką opcję. Proszę uważać na jakiekolwiek proponowane zniżki, bo prawdopodobnie są tylko po to, żeby skusić na rezerwację na ich stronie. Wcześniej mieszkałem w Niemczech i rezerwowałem stamtąd i nigdy tak nie naciągali. W Polsce zrobiłem to teraz po raz pierwszy. Widać, że tutaj nie mają hamulców i nie boją się, bo pewnie nasz UOKiK jest mniej skuteczny od niemieckiego. Ale to tylko moje prywatne domysły. Faktem jest, że obiecanej zniżki nie dostałem i musiałem zapłacić pełną kwotę. Uważajcie !!!!!!

Kamila Swiderska – 18 cze 2022
Od samego początku mam problem z platforma extranetu. Jest nieintuicyjna , problematyczna i skomplikowana. Jako nowy właściciel spędzam przy niej duuuzo czasu , a jeszcze więcej na infolinii rozwiązując problemy. Powinni brać przykład z Airbnb, -prosto i czytelnie. Niestety firma zrobiła się popularna wśród Polaków, wiec musze z niej korzystać, gdyby nie była , szybko bym z niej zrezygnowała. DRAMAT!

Romek – 17 cze 2022
Nigdy więcej nie zarezerwuje nic przez ten portal. Wysyłają sms o 4 w nocy z prośbą o potwierdzenie rezerwacji na kolejny dzień. Potwierdzenie, które już miało miejsce dwa razy wcześniej…. Sms treści kliknij w link i wpisz dane karty kredytowej wygląda jak próba wyłudzania danych. Omijajcie szerokim łukiem. Pani na recepcji hotelu powiedziała, że na stronie internetowej hotelu ceny są 10% niższe niż te same na booking….

miro bmiro – 16 cze 2022
Uwaga na ten portal zarezerwowałam hotel miesiąc wcześniej dostałam potwierdzenie. Tydzień przed wyjazdem dowiedziałam się że zostaje bez kwatery. Dostałam wiadomość od obiektu że jednak nie ma dla nas pokoi 11 osób.To ja napisałam do Booking że coś jest nie tak…i dostałam od nich informacje że odwołują mi rezerwację i nie muszę za to płacić ?!!! OSZUŚCI

Jolanta Dzieńkowska – 15 cze 2022
Totalne rozczarowanie i strata 2700 zł. Ostatnio Booking.com bardzo nas rozczarował…
Przy płaceniu za rezerwację apartamentu kartą, ściągnęli mi środki z konta bankowego, a do rezerwacji nie doszło. Coś z ich strony było nie tak. Nie miałam numeru ani kodu rezerwacji= nie mogłam się dodzwonić na infolinie. Próbowałam kontaktować się przez czat z obsługą klienta: ciągle odpowiadał automat albo coraz to nowe osoby. Dowiedziałam się, że na zwrot środków mogę oczekiwać od 8 do 10 dni roboczych !!! To oznacza prawie 3 tygodnie.

Ciągle żądają wysyłania danych karty i screenów przelewu. Dzisiaj jest 16 dzień od pobrania przez nich zapłaty, a środków nadal nie zwrócili….Kwota duża bo ponad 2700 zł. Zero kontaktu, zero działania z ich strony… Pozostaje zgłoszenie na policję i sprawa do sądu.

Daniel Potkański – 15 cze 2022
Booking.com płaci – ściema na maksa!
Uważajcie na praktyki Booking, ostatnio pokazuje się pod ceną zniżka, że Booking.com płaci i jest pokazane ile dopłacają do ceny. Jak już dochodzi do płatności trzeba zapłacić cenę bez zniżki, a później jak się to zgłasza to żądają zrzutu ekranu oferty. Nic takiego nie zrobiłem i niestety idą w zaparte gdy próbowałem to wyjaśnić. Za każdym razem ktoś inny odpisuje.
Uważajcie aby nie dać się na to nabrać.

Łukasz Rachowiak – 14 cze 2022
Bezzasadne anulowanie rezerwacji na klika dni przed pobytem.
Booking.com bardzo nas rozczarował. Infolinia w żaden sposób nie chce pomóc twierdzą, że nie odpowiadają za partera. Booking zerwał nam rezerwację, na kilka dni przed pobytem. Rezerwacji dokonałem na ponad dwa miesiące przed przyjazdem. Teraz będę zmuszony zapłacić za nocleg 2 razy więcej.

Marta W – 12 cze 2022
Niestety booking zszedł na psy. Jestem zażenowana i rozczarowana. Gospodarz apartamentu, odwołał mi rezerwacje, na długi, oblegany, czerwcowy weekend, ponieważ jak powiedział- Ukraincy nie opuścili apartamentu. Booking, pomimo zapewnień znalezienia podobnego apartamentu, o podobnym standardzie, zaproponował pokój dwuosobowy w jakimś moteliku (a rezerwacja była na trzy osoby). Po tym, jak nie zgodziłam się na taką wymianę, otrzymałam odpowiedź, że skoro mi nie pasuje, to nie mogą nic więcej zrobić. Porażka

Imex Rzeszów – 9 cze 2022
1000 Eur – ukryta informacja o kaucji
Ukryta informacja o kaucji za 1 noc – 1000 EUR. Brak możliwości odwołania rezerwacji. Brak pomocy ze strony Booking.com

Hekate Wrocław – 7 cze 2022
NIE POLECAM DRAMAT ORGANIZACYJNY
Dodzwonienie się na infolinię graniczy z cudem.
Została oszukana podczas rezerwacji pokoju – w cenie był uwzględniony transport a jego realizacja nie doszła do skutku – linki nie działają . ewidentne naciąganie i oszustwo – booking nie wywiązało się z umowy, są bezkarni. NIE POLECAM1111

Asia K – 7 cze 2022
totalne dno i oszustwo booking.com
Rezerwowaliśmy weekend w Szczyrku. Rezerwacja miała nas kosztować 477 zł, na samym końcu przy pobieraniu środków z konta booking.com zabrał sobie 918 zł. Natychmiastowy telefon na infolinie. Trzy godziny spędzone na telefonie, chamstwo i kłamstwa !!! Po wysłaniu zrzutów z ekranu odnośnie kwoty jaka miała zostać pobrana 477 zł a z konta zabrano 918 zł, nie uznano reklamacji, żądając coraz to nowszych zrzutów aż do robienia zdjęć lub nagrywania filmu z robienia rezerwacji !!!!

Żenada totalna !!!! Oszukiwanie klienta, że potrzebny jest kontakt z anglojęzycznym szefem aby otrzymać zgodę na anulowanie rezerwacji, chamstwo obsługi z infolinii oraz oszukiwanie klienta że „za chwilę oddzwonię do Pani tylko porozmawiam z przełożonym” a następnie cisza nikt nie oddzwania, więc należy znowu dzwonić na własny koszt na infolinię i znowu słuchać kłamstw przekazywanych przez osoby ją obsługujące !!!!

Pracownicy obsługi Joanna A. oraz Dymitros Obsługa dno totalne, zero pomocy, dodatkowo kłamie i oszukuje klientów !!!! Oszukała mnie mówiąc iż należy wysłać zrzut z ekranu z kwotą jaka miała zostać pobrana, po wysłaniu na maila takiego print screen, wymyśliła że musi być widoczna data, w związku z czym udało się taki dokument zrobić poprzez wydrukowanie strony, nagle okazało się że jednak to też nie wystarcza, i że powinniśmy podczas robienia rezerwacji robić zdjęcia każdego etapu rezerwacji !!!! Miała do mnie oddzwnić po rozmowie z szefem i nie oddzwoniła, zero kontaktu telefonicznego, mailowego … po prostu cisza !!!!

Gdy zadzwoniłam drugi raz na infolinie Pani już nie chciała ze mną rozmawiać na temat rezerwacji !!! Jestem święcie przekonana że nie rozmawiała z żadnym szefem ani też nic nie zrobiła aby wyjaśnić sytuację, że zostały pobrane środki 100% większe z konta !!!! Gratuluję podejścia do klienta i jego oszukiwania !!!! Nigdy więcej booking.com
Gdyby nie uprzejmość właścicieli obiektu, nigdy byśmy nie odzyskali pieniędzy które booking.com nam ukrad ł!!!!

Ryba KarpiuRecords – 7 cze 2022
Nie polecam. Oszustwo i nic więcej

Zbigniew Rogalski – 4 cze 2022
W czasie dokonywania rezerwacji cena wynosiła 850€ z konta pobrano 1100€ Booking nie odpowiada ani nie zwraca pieniędzy. Twierdzą ze nie było żadnej pomyłki i cena się nie zmieniła pomimo ze otrzymali kopie potwierdzająca rezerwacje za 850 €

Damian Galli – 2 cze 2022
Od lat korzystałem z booking.com. Teraz w większości trzeba posiadać kartę kredytową i anulowanie rezerwacji nie jest możliwe. BEZNADZIEJA

Joda Miss – 1 cze 2022
G…o i Złodzieje tyle można napisać. Jedna gwiazdka to stanowczo za dużo dla tych baranów.

Robert Zdanowicz – 31 maj 2022
Zarezerwowałem pobyt, blokada na karcie została założona…i brak maila z potwierdzeniem…po kontakcie z booking okazało się …ze nie widzą rezerwacji…ale płatność tak 🙂 Pienizki oddali…ale następna rezerwacja 2q euro więcej…dziadostwo.

Grazyna – 28 maj 2022
Jestem klientem Booking.com od wielu lat i zawsze bardzo byliśmy zadowoleni. Niestety w tym roku wszyscy próbują nadrobić straty poniesione przez COVID 19 ale nas równiez finansowo nie ominęło ! Rezerwując teraz jakikolwiek Apartament nie ma żadnej możliwości wyboru płatności, przechodząc do zatwierdzenia rezerwacji czyli ostatniego kroku widnieje cena która akceptujesz i zakańczasz rezerwacje. Po paru minutach otrzymuje na meila potwierdzenie mojej rezerwacji i okazuje się że cena jest wyższa o ponad 100€ ???!!!! a do tego nie było żadnej informacji o dodatkowych kosztach !!!!

Kontaktując się z obsługa klienta odpowiedz brzmi: pierwszy konsultant :,, nic nie mogą zrobić,ale ja mogę odwołać rezerwacje ????!!!, (mam już z moimi dziećmi opłacony samolot !! …. A drugi konsultant że jest ,,problem techniczny,, …natomiast kolejny że skontaktują się z nami ale do dziś cisza…. Niestety sprawa do prawnika i nigdy więcej nie skorzystam z Booking.com

Dagi Vt – 25 maj 2022
Nie karmić oszustów.
Obsługa klienta to koszmar. Złożyłam reklamację na pobyt, po tygodniu otrzymałam odpowiedź, że sama mam skontaktować się z hotelem. Wszystko trzeba wyciągać siłą – co zrobili w temacie? jaki jest status reklamacji? czy była jakakolwiek odpowiedź ze strony hotelu? Finalnie dostałam odpowiedź, że reklamacja nie jest uznana BEZ PODANIA UZASADNIENIA.
Niestety mam jeszcze jedną rezerwację, po wyjeździe usuwam aplikację. Nie widzę sensu jej używania i płacenia bookingowi za to, że łaskawie są i nic poza tym. A w przypadku problemu umywają ręce. To się chyba nazywa pobieranie haraczu.

Peter Kreft – 23 maj 2022
15 dni na zwrot środków w ramach „darmowego anulowania rezerwacji”?! co to za chore praktyki?! w dodatku jakim prawem to booking pobiera pieniądze wcześniej, a nie obiekt? ta firma już dawno zeszła na psy i właśnie babra się w rynsztoku!

Paulina – 20 maj 2022
Oszuści. Odwołują rezerwacje na 3 dni przed wylotem po to, żeby sprzedać pobyt za wyższą cenę… Zamiast ściągnąć płatność, twierdzą że została odrzucona z powodu nieważności karty, a karta wygasa za grubo ponad rok… Oczywiście potem kliencie radź sobie sam bez noclegu jak wyjazd tuż tuż… Ten serwis upadł już tak nisko jak się tylko da… M-A-S-A-K-R-A

Brak zwrotu – 19 maj 2022
Nie polecam zdecydowanie. Wpłaciłam pieniądze, a zamówienie nie wpłynęło do systemu. Nie mam ani rezerwacji ani pieniądze. 390 zł miałam otrzymać zwrot po 12 dniach. Wielokrotnie pisałam, dodzwonić się nie mogę, bo nie mam numeru zamówienia, o który mnie proszą, bo system mi nie wysłał. Żenada. Jak się dodzwoniłam, to Pan się rozłączył. Czekam dalej, nie mam pieniędzy, nie mam wakacji (naprawdę na nie czekałam, jedyny wolny termin z rodziną). Więcej nie skorzystam z Booking.com.

Lukas Karpus – 18 maj 2022
Wynająłem apartament na Teneryfie. Na zdjęciach petarda. Okazało się że żyją tak robaki, prysznic jest zepsuty i nie można spać z uwagi na dyskotekę znajdująca się w budynku. Mimo natychmiastowego zgłoszenia sprawy booking nic nie zrobił. Nie potrafił się nawet skontaktować z właścicielem. Nie otrzymałem zwrotu mimo że nie mieszkałem w apartamencie.
Odradzam oszustów.

Marta Banaś – 12 maj 2022
Brak potwierdzenia rezerwacji
Zostałam oszukana przy rezerwacji noclegu w pensjonacie Słoneczny Domek w Zakopanym. Po dokonaniu rezerwacji i wykonaniu płatności nie otrzymałam potwierdzenia rezerwacji. Serwis Booking.com nie odpowiada na moje wiadomości, nie mają podanego kontaktu telefonicznego. Próbowałam skontaktować się z obiektem ale tam również nie odbierają telefonu i nie odpisują na wiadomości. Sprawa zostanie zgłoszona na policję ponieważ nie odzyskałam swoich pieniędzy!

KAMA – 12 maj 2022
Dokonano rezerwacji w obiekcie Domki Widokówka Kluszkowce z przedpłatą. Na drugi dzień okazało się że domek już został wcześniej zarezerwowany, a Właściciel zapomnial zaktualizować dane na bookingu. Otrzymano informacje z bookingu dotyczącą zwrotu środkow na konto w przeciągu kilku tygodni. Nie ma rezerwacji, a pieniądze zablokowane na kilka tygodni, o ile w ogóle wrócą na konto.

Niedopuszczalne zachowanie właścicieli Domku Widokówka ktorym wprawdzie jest przykro ale jednak dopuścili, dbając o swój interes do konsekwencji, które musi ponosić klient. Z bookingiem to nie pierwsza taka historia. W Budapeszcie również mieliśmy sytuację że zarezerwowany obiekt okazał się być niedostępny. Proszę być naprawdę ostrożnym z tym serwisem bo rzeczywiście można być nieuczciwie potraktowanym.

Aneta Krause – 8 maj 2022
Oszustwo Zamawiałam przez Booking lot który został odwołany. Ryanair przelał pieniadze 1.04.2022.do Booking a do dzisiaj ich nie otrzymałam. Dzwoniłam już 12 razy i za każdym razem inna wymówka. Chcieli przezucic winę na Rayner.

Marek Palion – 6 maj 2022
Miałem zarezerwowany do Albani nocleg, od 2 tyg próbowałem się z kontaktować z obiektem i nic, nawet bylo zgłoszone do booking, po 2 tyg hotel odwołał rezerwację. Dzwoniłem do booking i raz pani powiedziała że oni znajdą mi hotel, a różnicę dopłaci hotel, dziś dzwoniłem to już inaczej przedsyawiane że hotel zerwał umowę z booking, i nici z dopłaty pani powiedziała Przepraszam. Teraz to radź se sam, zostawiają cie na lodzie, wszystko w d…e mają, nawet zadość uczynienia nie dostaniesz. . Ty jak zrezygnujesz po terminie to z karty ściągną pieniądze, a w drugą stronę to nie działa ? Żenada. NIE POLECAM KLIENTÓW MAJA GDZIEŚ.

Weronika Kois – 4 maj 2022
Zarezerwowałam obiekt dla 10 osób w terminie 22-24 kwietnia. Przed przyjazdem wielokrotnie rozmawiałam z „gospodarzem”, podawałam wtedy date przyjazdu, zadawałam pytania i ustalałam szczegóły. Przyjeżdżając na miejsce okazało się, że w naszym apartamencie jest ktos inny. Po dodzwonieniu się do gospodarza usłyszałam, że ma on na głowie 100 takich obiektów i to nie jest jego wina, powiedział, ze widocznie ktos zarezerwował nasz apartament 20 min szybciej przez airbnb (a nasza rezerwacja na bookingu była już od dobrego miesiąca). Po kilku telefonach Pan zaproponował zwrot kosztów lub nowy nocleg.

Nic bym nie znalazła w ten sam dzień na 10 osób, wiec zgodziłam się na druga opcje, ale niestety dał nam inny apartament na piątek, a inny na sobotę. Pokrzyżowało nam to cały plan na wyjazd, musieliśmy zrezygnować z realizacji planów 23.04 ponieważ musieliśmy pakować się, zmieniać apartament, organizować przejazd, a później czekać na klatce schodowej aż następny będzie posprzątany. Oba apartamenty były o zdecydowanie gorszym standardzie (udokumentowane na zdjęciach). W drugim apartamencie dostaliśmy za mało miejsc do spania (brakowało jednego łóżka), brak mydła, brak piekarnika na którym bardzo nam zależało, brak salonu, który był najbardziej potrzebny podczas naszego wyjazdu oraz niewyrzucone śmieci po poprzednich lokatorach.

„Gospodarz” denerwował się, był niekompetentny, nieuprzejmy oraz skłamał o standardzie nowych apartamentow jak i o tym, ze w drugiej lokalizacji jest miejsce dla 10 osób, co uważam za niedopuszczalne. Drugiego dnia nawet przestał odbierać ode mnie telefon, gdy ja nie wiedziałam gdzie znajduje się nasz kolejny apartament. Cały wyjazd uważam za nieudany, kosztowało mnie to dużo nerwów, straconego czasu i sprawiło wiele przykrości widząc niezadowolenie osób przebywających ze mną. Przez cała sytuacje poniosłam straty finansowe + zapłaciłam 2135zł za nocleg, który się nie odbył poprawnie, z wielkimi problemami, nieuprzejmym kontaktem z „gospodarzem” i nieodpowiadającymi warunkami.

lukasz lukasz – 4 maj 2022
Zarezerwowałem przez booking pobyt w obiekcie w terminie 16.06.22 właściciel obiektu stwierdził, że w środku sezonu będzie przeprowadzał akurat wymianę instalacji elektrycznej i musi odwołać pobyt. Myślałem, że jestem jakoś chroniony przez booking przed takimi praktykami i że ta rezerwacja jest nieodwołalna, ale tak nie jest booking w żaden sposób nie zabezpiecza nas przed odwołaniem i nie zrobili nic oprócz wysłania przez bota mi jakiejś śmiesznej oferty rzekomo alternatywnej którą można uznać za spam. Więc jeśli macie zarezerwowane wakacje przez booking a właściciel obiektu stwierdzi, że woli wynająć drożej to booking nie daje żadnej ochrony.

Konrad – 29 kwi 2022
Inna cena noclegu przed dokonaniem rezerwacji niż po.
Booking com nie uznaje reklamacji ponieważ nie mam zrzutu ekranu oferty przed rezerwacją.
Zero gwiazdek to i tak za dużo

Julia Kozłowska – 22 kwi 2022
NIGDY NIE WYPOŻYCZAJCIE SAMOCHODU PRZEZ BOOKING !
Wypożyczałam auto przez stronę booking.com ze znanej firmy samochodowej. Przez duże opóźnienie lotu nie byłam w stanie odebrać samochodu na czas, lecz w dniu kolejnym w tym samym miejscu. Za samochód zapłaciłam niecałe 2tys za 4 dni wypożyczenia. Myślałam, że skoro płacę za samochód przez 4 dni to bez problemu odbiorę go z lotniska po przylocie.
NIC BARDZIEJ MYLNEGO ! Booking.com anulował moją rezerwację, ponieważ nie zgłosiłam się do 4h po czasie odbioru i już nie mogę odebrać samochodu. Dodatkowo ogromna dezinformacja, nic nie można się dowiedzieć.

Finalnie nie pozwolili mi odebrać samochodu z jednodniowym opóźnieniem, pobrali całe pieniądze i powiedzieli, że jeśli chce wypożyczyć auto, to muszę zrobić i opłacić nową rezerwację. Nie chce myśleć co by był jakby ktoś wynajął auto np. na miesiąc ! I spóźnił się 5h przez opóźnienia lotu !! Nie popełniajcie mojego błędu i wypożyczajcie samochód bezpośrednio od firmy (powiedzieli mi przez telefon, że gdybym wypożyczyła bez pośrednika to nie byłoby z tym problemu).

Bagażówka Trójmiasto – 21 kwi 2022
Oszustwo mnie spotkało w ofercie było 118 zł a skasowali z konta 190 zł. To wyłudzenie mam kilka fotek z oferty i mapki a booking pisze brak podstaw , Między jeziorami Olsztyn albo bokink.com ukradli mi 72 zeta kwatera na zadupiu .

Ryszard Szczupiel – 20 kwi 2022
Przy robieniu rezerwacji bezzwrotnej była podana cena za pokój 260 zł.Zacząłem robić rezerwację,od razu po wpisaniu danych pobrało mi z konta 260 zł a zamiast potem potwierdzenia rezerwacji i nr rezerwacji,wyskoczyła strona Bookingu ,że im przykro,ale cena wzrosła z 260 na 314 zł.Na infolinie nie można się dodzwonić,bo połączą tylko po wpisaniu kodu rezerwacji.Banda oszustów.

Maria – 14 kwi 2022
Nie polecam po milion kroć!!!! Rezerwacja anulowana, bo booking nie potrafił obciążyć karty kredytowej że swoich przyczyn technicznych-najlepiej napisać że karta była nieważna!!! Człowiek czeka 7 miesięcy na wyjazd, a oni sobie z klienta jaja robią. Nigdy więcej rezerwacji z tą pseudo firmą!!! NIE POLECAM!!!

Manhatan NY – 13 kwi 2022
Idiotyzm i indolencja , brak rezerwacji , brak zwrotów pieniędzy . Rozdmuchane wielkie oszustwo.

Zuzanna – 11 kwi 2022
Pobrano środki za hotel, a nie dostalam rezerwacji, po telefonie do obsługi klienta otrzymałam informacje, ze rezerwacji nie ma, a środki zostaną odblokowane za 2 dni, a ma moim koncie pojawią się za 2 tygodnie, pani po drugiej stronie 0 zaangażowania w rozwiązanie problemu. 0 informacji z booking ze rezerwacji nie ma i nie będzie.

Joanna Pacewicz – 3 kwi 2022
Booking nie weryfikuje oszustów i ma w dupie oszukanych ludzi. Na infolinii nic nie mogą zrobić, odsyłają do właściciela oszusta. Czekam już 2 tygodnie na zwrot pieniędzy

Jola Ksiazek – 3 kwi 2022
2 różne zdjęcia opisujące miejsce w ciągu miesiąca !
W dniu rezerwacji małego apartamentu w Barcelonie opierałam się na zdjęciach czystego , odświeżonego małego miejsca . Miesiąc później widzę na aplikacji zupełnie inne zdjęcia , inny opis , brudnego od lat nie remontowanego innego miejsc . Z dopiskiem to tu masz rezerwacje. Mimo tego ze mam jedno zdjęcie kuchni z dnia rezerwacji Booking.com twierdzi ze to to samo miejsce. A oprócz tego oni nie odpowiadają za to co wrzuca na stronę właściciel .

Chata pod skocznią Szczyrk – 24 mar 2022
Booking.com nie wypłacił nam pieniędzy jako obiektowi. Pobrał 100% od gości płatności a z 3000 zł. do wypłaty otrzymaliśmy 480 zł.
Dubluje prowizje, który obiekt ma płacić, pomimo telefonów, słyszy się od konsultantów, cytuję
” booking.com ma kiepski system płatności i wiele obiektów ma problem z odzyskaniem płątności, bo booking.com nie oddaje pieniędzy, które zabrało. Jeśli chce Pani się sądzić to przez holenderski sąd ale nie polecam. Ma Pani tylko kilka tysięcy straty, a są obiekty, które większych pieniędzy nie otrzymali.”
Napisałam maile z rozliczeniami i odpowiedź, jest, że wszystko jest ok i mam sprawdzić rezerwacje. Mam zabrane kilka tyś. i żadnego wsparcia.

Pe Jot – 24 mar 2022
Najgorszy pośrednik jaki znam. Nie polecam!!! Omijać z daleka! Szkoda kasy i nerwów!

Marta Majzner – 23 mar 2022
Od wielu lat korzystam z booking.com, ale ostatnio doslowanie z kazda rezerwacja jest problem.
1:Zarezerwowany apartament w Warszawie- na 1,5 dnia przed pobytem dostaje informacje, ze jest awaria w apartamencie i proponuja inny. Poniewaz jest duzo mniejszy (na 4 osoby) nastepuje dosc dluga wymiana informacji. Glownie pisemnie + telefony do konsultantow (za kazdym razem trzeba wszystko opowiadac i dodawac kolejne informacje z korespondencji. Po wielu godzinach zostaje uzgodniona opcja zastepcza- pisemnie. Po 2h booking odwoluje rezerwacje…. bez przyczyny. Ktos klinal odwolaj nie kontaktujac sie ani nie wchodzac w wiadomosci gdzie bylo potwierdzenie alternatywy.

Cena za hostel 70euro w momencie rezerwacji- 91 euro na potwierdzeniu- roznica moze byc tylko zwrocona jesli przesle spint screen z nizsza cena w celu potwierdzenia… czyli od dzis zawsze print screen z danymi, a potem rezerwacja….
Szczerze odradzam ten portal!

Iza Witkowska – 22 mar 2022
Problemy z reklamacjami
Wszystko fajnie dopóki się rezerwuje i płaci. Niestety jak pojawiają się problemy – booking „nie może nic zrobić”, ani uznać reklamacji ani przyznać rekompensaty. Jakość „prywatnych” właścicieli, którzy wystawiają swoje obiekty na booking tez pozostawia dużo do zyczenia

Magdalena B. – 15 mar 2022
Zero pomocy od booking.com!
Mialam problemy z wlascicielem następnego dnia po rezerwacji, a do wyjazdu był tydzień. Prosiłam konsultantów o pomoc. Bezskutecznie. To samo było gdy dojechałam późno w nocy. Nie było wody w całym „apartamencie” ani pościeli. Wykupilam hotel na własną rękę w innym miejscu i było wszystko ok. Po powrocie booking wypiął się klauzulami, że jest tylko pośrednikiem! NIE POLECAM!

Ranczo w Lesie – 22 lut 2022
Jako właściciel obiektu potwierdzam, że Booking łupi wszystkich z każdej strony. 12% prowizji to w ch… bardzo dużo.
A ich wynalazek typu rezerwacje bez ryzyka to bujda na resorach – dla nas, właścicieli. Robią wszystko, żeby nie wypłacić odszkodowania.
No i Booking nie pomaga w przypadku kwestii np. uszkodzeń w lokalu.
Nie polecam tego gówna ale trzeba tam być 🙁

Kamil – 21 lut 2022
Patrzcie na inne strony . Na stronie hotelu pobyt w Zakopanem ze spa ten sam termin ta sama liczba osób 800 zł taniej.

Wojciech – 21 lut 2022
Dramat!! Mam poziom Genius 3. Booking obciążył mnie 2x za ten sam nocleg. Zwrot moich pieniędzy to cały dzień na infolinii, czatach i mailach. Co rusz to nowy konsultant, który chce tych samych danych. Booking odsyła mnie do hotelu, hotel mówi że nie ma z płatnością nic wspólnego, booking że odda, później chce danych które już wysłałem, itd,itd. A pieniędzy nadal nie ma. Teraz będę robił rezerwację bezpośrednio w hotelu

Customer + 9 lut 2022
Booking ? Nie chcą zwrócić pieniędzy ? Chargback’iem go !
Niestety w moim przypadku okazało się, że wynająłem ciemne zawilgocone pomieszczenie zamiast apartamentu. Booking umywa ręce i twierdzi, że apartament jest zgodny z ofertą. Co trzeba robić ? Jak coś pójdzie nie tak, nie ufajcie ani „hotelowi”, ani „bookingowi”. U mnie było tak, że wynajmujący powiedział, że spokojnie bezpłatnie anuluje rezerwację. Ja, uspokojony, wynająłem coś innego i pojechałem dalej.

Niestety już następnego dnia wynajmujący do niczego się nie przyznał. Także pamiętajcie – jak ktoś wam mówi coś takiego – poproście o sms’a, maila, cokolwiek na piśmie. I zbierajcie dokumentację – fakty, nie opinie. Zapachu nie da się udokumentować, ale metraż można zmierzyć. Porobić zdjęcia wad.

CHARGEBACK – jeżeli płaciliście kartą, to szanse na odzyskanie pieniędzy macie od dostawcy karty (nie od banku, ale bank prześle sprawy do Mastercard lub Visy). Tam macie 60% na odzyskanie środków, więc warto.

Jacek J-k – 8 lut 2022
Jest wielce chamskim, gdy z wizyty na wizytę podbija się ceny za dany hotel. Doświadczyłem tego już nie jednokrotnie i po bezpośrednim kontakcie z wybranym hotelem uzyskałem lepsza cenę aniżeli oferowało mi booking.com. NIE POLECAM TEJ STRONY !!!

Ilona Koziol – 7 lut 2022
Witam. Korzystam z tego serwisu od około 7 lat. Dokonałem mnóstwo rezerwacji. Zazwyczaj było wszystko na 95% ok. Ale jak to w takich serwisach przekonujemy się o jakości obsługi gdy coś się sypnie… i się sypło. Planowaliśmy wyjazd do Polski na święta Bożego Narodzenia ( objazdówka po rodzince 4 miejsca, 4 hotele) wszystko zarezerwowane z 3 miesięcznym wyprzedzeniem, potwierdzone, zapłacone. Dwa tygodnie przed wyjazdem przychodzi mail ze jeden z hoteli nie może zrealizować rezerwacji. Hmmmm telefon do hotelu okazuje się e jest nieczynne w okresie świątecznym i rezerwacja weszła przypadkiem. Booking.com wysłało par zamienników po kontakcie z nimi, ale BRAK WOLNYCH MIEJSC. Po prostu bajka.

Napisałem maila odpisali żebym zarezerwował bez względu na cenę oddadzą różnice. Tak zrobiłem wziąłem paragon potwierdzenie z karty ( rezerwacja za pośrednictwem booking) po powrocie pisze maila wysyłam potwierdzenia. Odpowiedz. Prosimy o przesłanie kopii faktury. WYBACZCIE KTO NORMALNY BIERZE FAKTURY ZA POBYT Z RODZINNA W HOTELU. I tak się skończyła moja przygoda z booking. Teraz wole rezerwować osobiście dzwoniąc do hotelu a nie nabijać kasę pośredników którzy za nic nie biorą odpowiedzialności.

Dariusz Kukowski – 27 sty 2022
Standard obsługi spada z każdym rokiem. Im firma większa tym mniej dbają o klienta. Zarezerwowałem hotel przez booking, gdy pracownicy dotarli na miejsce otrzymali informację, że nie ma wolnych miejsc. Spędzili noc w samochodzie, a hotel i tak pobrał opłatę. Spór z booking trwa już ponad dwa miesiące. Nikt nie chce w tym pomóc.

Alicja Chaberek – 27 sty 2022
Zdecydowanie nie polecam dokonywać rezerwacji przez Booking. Kiedy chciałam dokonać jednej rezerwacji strona się zawiesiła, a transakcja nie została zrealizowana. Poczekałam czy aby napewno. Nie dostałam żadnego potwierdzenia odnośnie tego więc dokonałam rezerwacji ponownie, wszystko przebiegło prawidłowo. Po dwóch dniach z mojej karty została pobrana kwota 1064 euro bez żadnej podstawy. Poprosiłam Booking o odwołanie rezerwacji i zwrot kosztów jednak moja prośba została odrzucona.

Musiałam skontaktować swój bank z prośba o reklamacje tych usług. Ponadto kwota była przewalutowana z euro na korony chorwackie, a żadnej informacji na stronie nie było !
Szkoda nerwów i stresu na Booking.
Na Facebook możemy znaleźć wiele ofert o wiele tańszych i korzystniejszych.
Żałuje, że nie zorientowałam się wcześniej! 😠

Jacek Gadek – 21 sty 2022
Bookingcom, beznadziejna i złodziejska firma.
Przeglądając oferty wynajęcia apartamentu w Gdańsku natrafiłem na niezłą ofertę ceną podstawowa na czerwono była przekreślona i obok widniała dużo niższa cena grubym drukiem . Skusiłem się gdy przeszłem do realizacji transakcji, za pośrednictwem PayPal ukazała się cena beż promocji, czyli ta na czerwono przekreślona plus opłata za przewalutowanie o czym wiedziałem. I być może zrezygnowałbym z tej rezerwacji gdyby nie ukazała się informacja że Bookingcom zwraca różnicę w cenie. Jak frajer uwierzyłem w to co przeczytałem i firma zwróci mi właśnie tą różnicę, którą widziałem na stronie Bookingcom.
Mocno się pomyliłem.

Owszem skontaktowałem się telefonicznie i powiedziałem o mojej sprawie niestety pani nie była osobą decyzyjną i nie była w stanie mi pomóc. Zaproponowała abym opisał jak najdokładniej mój problem i wysłał skargę e- milem.
Tak też zrobiłem, i zaczęło się dopytywanie i udokumentowanie mojej skargi.
Poproszono mnie najpierw o link do strony gdzie widziałem taką ofertę,wiadomo nie mogłem im wysłać bo strona z ofertą wygasła, następnie poprosili mnie o zrzut ekranu z ofertą,owszem miałem coś takiego lecz cena nie była całkowicie widoczna. I na tym etapie oni zakończyli ze mną korespondencję.

W dobie dzisiejszych zdobyczy technologicznych myślę że nie mieli problemu aby to odtworzyć w swoim systemie i sprawdzić ,lecz widząc że ja nie mam możliwości udowodnienia im mojej racji poprostu mnie zbyli.
Jestem ciekaw czy dostałbym zwrot nadpłaty tylko na podstawie zrzutu ekranu gdyby był kompletny,ale nie wydaje mi się aby firma bazowała tylko na takim dowodzie.
Jestem zawiedziony i wkurzony bo nikt nie lubi być oszukiwany. Dlatego też niepolecam tej firmy nikomu , podpisuję się pod innymi recenzjami że są nastawieni tylko na zagarnięcie kasy i nic więcej się nie liczy.

Michał Wójtowicz – 19 sty 2022
W przypadku reklamacji Booking nie pomoga. Brak jakiejkolwiek weryfikacji apartamentów zamieszczanych na ich stronie. Czas oczekiwania na odpowiedz to 9 dni !!!

Raian Dandyk – 15 sty 2022
Zostaliśmy oszukani na apartament, a dział obsługi klienta jedyne co może zrobić to „poprosic szanownego pana” o zwrot moich pieniędzy.

Przemysław Wróblewski – 6 sty 2022
Booking odradzam. Oszustwo i robienie balona z człowieka. Mam zniżkę Geminus i mam oferty te same o 200 zł drożej. Załączył bym zdjęcia ale nie ma tej opcji.

2021

P – 31 gru 2021
Zarezerwowalam apartament w Wiedniu. Po przyjeździe na miejsce okazalo sie ze adres nie istnieje. Pracownicy Bookingu nie sprawdzają miejscówek. Uzeralam się przez 4 godziny próbując coś innego, na miejscu w Wiedniu, wynająć. Stres, utrata kasy i czasu. Dodatkowo stracilam kasę łącząc się parokrotnie telefonicznie z Bookingiem w próbując wyjaśnić zaistniałą sytuację . Rozmawialam za kazdym razem z inną, anonimową osobą, podającą wyłącznie swoje imię – taką mają formułę, bo wiedzą, ze działają na wariackich papierach .

W mojej konkretnej sytuacji pracownicy Bookingu w Polsce nie zrobili praktycznie nic. Zostawili mnie na lodzie. Podesłali tylko link z nowym hotelem za który musialam od nowa zapłacić wygórowana kwotę. Gdybym nie miala dostępu do internetu czy telefonu, przyszloby mi wracać do Polski i chyba nikomu nie udowodnilabym ze adres w Wiedniu przy Keplerplatz, który proponowal Booking poprostu nie istnieje. Uważajcie na Booking to dziady i naciągacze.

Marcin – 29 gru 2021
Nie polecam!!!
Hotel anulował rezerwację z zapewnieniem że booking zwróci pieniądzę. Czekam już ponad miesiąc i nic. Wiszą mi 400 euro. Sieroty z obsługi w Polsce nic nie mogą. Mogą tylko napisać maila do działu finansowego co nic nie daje.
Ręce opadają!

Jack Jerchynsky – 27 gru 2021
Wyjebali mnie na 120 euro. Mówiąc mi że tranzakcji nie dokonałem i miałem uiścić opłatę za ten sam lokum. W apartamencie Agata Koszalin nie spędziłem nawet minuty a 120 zabulilem. Jebać booking com złodzieje i oszuści

Jerzy Ostrowski – 21 gru 2021
Booking.com to najgorsze co się mogło mi przydażyć nigdy więcej,po odtrąceniu za pobyt w Świeradów Zdrój zablokowali mi konto na 7-dem dni mimo że miałem na koncie więcej a niżeli pokrycie wykupionego pobytu. Bez środków do życia zostałem na 7dem dni !!! by ich szlag trafił !!! i to przed świętami. Korporacja pieprzona

Marek – 15 gru 2021
UWAGA na Booking! To, że masz potwierdzoną rezerwację i w całości opłaconą nic nie znaczy dla Booking.com! Zarezerwowałem apartament na tydzień 27.12.2021 do 2.01.2022 roku w Austrii. Wynajmujący oraz Booking 5.12.2021 potwierdzili moją rezerwację i wzięli pienądze z karty. Lockdown został w Austrii poluzowany i wynajmujący pewnie już mojej rezerwacji nie potrzebował, a nawet mu ona przeszkadzała, bo pewnie zgłosili się lepsi klienci. Booking pomógł wynajmującemu w anulowaniu mojej zapłaconej rezerwacji.

9.12.2021 Booking mnie poinformował, że anulował moją rezerwację bez podawania przyczyny! Oczekiwałem, że Booking z przeprosinami zaproponuje mi podobny lub lepszy nocleg. Dostałem tylko gorsze propozycje! W zamian za anulowaną rezerwację w apartamencie, zaproponowano mi np. nocleg w pensjonacie dla młodzieży – Jugendpension! Kolejne propozycje były w coraz większej odległości od wyciągów narciarskich: 8 km, gdy odwoływana rezerwacja była w odl. tylko 1km od wyciągu. Booking zapewnił mi „wsparcie” w pobraniu moich pieniędzy z mojej karty, potem zapewnił wsparcie Austriakowi, żeby się mnie pozbył z apartamentu.

Maciej Sawczuk – 7 gru 2021
Oferta wyświetlane na stronie były już nie aktualne (wiem od właściciela), po próbie rezerwacji wyskoczył błąd a środki zostały pobrane. Zwrot do 14 dni:/ Zwalają winę na bank.

Wiesław G – 3 gru 2021
W moim przypadku jest to firma dbająca o swoje interesy,klienta olewaja,liczy się u nich tylko kasa a nie klient,żadnej pomocy z ich strony,zero,dno firma.

Grzegorz Wójcik – 30 lis 2021
Booking to oszuści
Tragedia. Zarezerwowałem taxi wpłaciłem pieniądze za odbiór z lotniska. Nikt nie przyjechał pieniądze przepadły. Nie da się z nikim skontaktować. Omijajcie booking!!!!!!

Natalia Buchholz – 26 lis 2021
Booking nie chroni swoich klientów przed oszustami. Umywa ręce.
Booking potraktował mnie zgodnie ze swoim statutem – jest portalem który udostępnia przestrzeń do pokazywania swoich miejsc na wynajem turystyczny. Jeśli coś jest nie tak w miejscu i do niego przyjedziecie – a właściciel nie zgodzi się reklamacją (po to oszukuje, żeby się nie zgodzić, to chyba oczywiste) – to booking nie może nić zrobić. Booking oddał mi 16% z mojego zamówienia, cała reszta została w rękach oszusta.

Wynajęłam na podstawie zdjeć i opinii schludne dźwiękoszczelne studio z widokiem na dachy domów, z ładną drewnianą ścianą. Otrzymałam zniszczony apartament, nie dźwiękoszczelny, na 1 piętrze, z pleśnią i zmasakrowaną drewnianą ścianą. Pieniądze straciłam. Miejsce które dopuściło się oszustwa nazwa sie Bairro Alto Studio Apartments – by LU Holidays i znajduje się w Lizbonie. Oferta niezgodna z opisem to studio Bairro 1.

Kuba – 25 lis 2021
Zwykli oszuści – bez powodu została nam odwołana rezerwacja, kwota od 25 dni nie oddana mimo wielu telefonów wielu godzin rozmów pisania i proszenia się o własne pieniądze!!!!! Zapewnianie o oddaniu w ciagu 7 dni bez efektów,
Oszustwo. Sprawa zostaje podana do sądu.

Dominika Kuskowska – 15 lis 2021
Kompletny brak profesjonalizmu. Booking odwołał moja rezerwację, bo pomylił się w cenie i wystawił za niską. Kompletna żenada. Znajdzie bardziej wiarygodnego partnera.

Natalia Sobieńko – 14 lis 2021
W wrześniu podczas rezerwacji noclegu w Chorwacji wykorzystałam kod zniżkowy 10% wartości noclegu, który to miał zostać wypłacony po wymeldowaniu, nie dość, że nie dostałam go do teraz to jeszcze uzyskałam od nich informacje, jako że nic nie mogą zrobić, bo ponoć kod nie został wykorzystany 🙈

sensit – 25 paź 2021
Nierzetelne i nieuczciwe praktyki wobec klientów. Wszystko sprowadza się wyłacznie do pieniedzy. Regulamin i polityka obslugi ukierunkowana na zysk corpo. Przyklad – polityka zapewniajaca mozliwosc zwroty srodkow za nieodbyty pobyt z powodu Covid19 to fikcja, puste zapisy, ktorych sami nie uznają. Ja jako wieloletni klient zostalem postawiony w sytuacji ” booking nie moze nic poradzic bo to wlasciciel obiektu pobiera platnosc” .ok, zgoda ale te uslugi sa realizowane za posrednictwem booking.com, ktory zreszta pobiera niemale prowizje od wlascicieli obiektow. pieniadze, pieniadze i jeszcze raz pieniadze.
Mam tylko nadzieje ze ta polityka, kiedy sie obroci przeciw nim.

Sylwestra Żarkowska – 21 paź 2021
Złodzieje i oszuści. Od Maja czekam na wypłatę środków, doprowadzają ludzi do bankructwa. Niestety bez sprawy w sądzie, dodatkowych kosztów, stresu i nerwów się nie obędzie. Nigdy nie rozpoczynajcie współpracy z booking.com.

Monika – 18 paź 2021
BOOKING NIE WYPŁACIŁ MI MOICH PIENIĘDZY
Jestem byłym właścicielem apartamentu, który wystawiałam na booking. com. Ostatnio zamknęłam apartament i minęło już 4 miesiące a booking NIE WYPŁACIŁ MI OSTATNIEJ PENSJI. Czyli zatrzymał sobie pieniądze dla siebie, a ja jako właściciel apartamentu nie mogę się doprosić wypłaty moich pieniędzy!!! Tak traktują człowieka, z którym już nie współpracują !!!

Marta Skowron – 16 paź 2021
Strona sama mi zaproponowała płatność za obiekt w późniejszym terminie. Mimo to, że wszystko było w porządku z mojej strony, to moja karta wcale nie została obciążona płatnością, a rezerwacja została z tego tytułu odwołana. Nawet nie otrzymałam powiadomienia z banku z tytułu tego, że ktoś/coś chciał obciążyć moje konto płatnością, więc wersja, że to z bankiem musiało być coś nie tak przedstawiana przez Panią z infolinii, która rozkładała ręce wyklepując standardowe formuły i mówiąc, że jest jej bardzo przykro jest dla mnie wielce wątpliwa. Tydzień przed wyjazdem zostaliśmy bez zaplanowanego noclegu.
Nie polecam i proponuję rezerwować bezpośrednio przez obiekt, a nie przez tą śmieszną stronę.

Wojciech Dyczewski – 14 paź 2021
Booking.com? Omijać z daleka
Od dwóch miesięcy czekam na zwrot pieniędzy.
Uznany dawno temu, firma przetrzymuje przelew co można nazwać tylko jednym słowem.
Bezsensowne wyjaśnienia i gotowe formułki to ich specjalność. Odradzam współpracę w jakiejkolwiek formie. Stałego , wieloletniego klienta traktują jak śmiecia. Trzymajcie się od nich z daleka. Pozdrowienia dla pana Ahmeda który ze mną korespondował.

Zbigniew – 14 paź 2021
manipulacje cenowe booking
13 września 2021 r. dokonałem rezerwacji. 12 października otrzymałem z bookingu maila, że hostel rzekomo wprowadził błędna cenę. Błąd ten wcale nie nie był oczywisty, po prostu atrakcyjna cena, chociaz jak na początek znoszenia obostrzeń całkiem normalna. Sugerują odwołanie mojej rezerwacji, a ja nie zgadzam się. W manipulatorskiej, niezrozumiałej, zagmatwanej wiadomości napisali, że cena to oczywisty błąd. Niczego nie proponują w zamian. Przez wiele lat korzystałem z usług bookingu, jednak nadszedł czas żeby zmienić pośrednika. Najbardziej razi to, że booking bierze stronę hostelu, który manipuluje cenami wraz z rosnącym popytem i uwalnianiem obostrzeń, twierdząc, że jest to niezamierzony błąd.

Michał – 12 paź 2021
Unikajcie współpracy. Booking.com to firma, które nie przestrzega żadnych umów i zawartych w niej postanowień. Jednostronnie, bezprawnie zmieniają warunki współpracy w trakcie jej trwania. Kontakt z jakimkolwiek przedstawicielem tej firmy jest praktycznie niemożliwy. Sprawa dalszy bieg zapewne znajdzie w sądzie.

Katarzyna – 7 paź 2021
Wielkie korpo z prowizjami na średnim poziomie 10% , przez co ceny rezerwacji poza tą platformą są dużo niższe . Firma wydaje się być monopolistą na rynku internetowym. Zarejestrowana w Holandii nip NL. Straszne jest to, że gro rezerwujących korzysta z tej platformy nie mając świadomości jak działa.

Gregorio Orleone – 2 paź 2021
Wiarygodność firmy poznaje się po tym jak reaguje w sytuacjach kryzysowych. Hotel rzekomo wprowadził błędn cenę. Błąd ten nie jest oczywisty. Odwołali moja rezerwację na co nie godziłem się. W międzyczasie wysłali do mnie niechlujną wiadomość że cena to oczywisty błąd, podali nową w taki sposób że trudno było zrozumieć o co chodzi. Następnie proponowali hotel dwie klasy niższy bez wyżywienia przy czym nie podawali już że poprzednie ceny były błędem tylko że hotel „nie wprowadził cen na nowy rok” co jest tłumaczeniem absurdalnym skoro dokonałem rezerwacji.

Byłem kilkanaście lat wierny tej firmie mimo, że jest coraz więcej pośredników oferujących hotele w niższych cenach. Cała sytuacja byłaby do przełknięcia gdyby nie bardzo złe doświadczenie z pracownikami biura obsługi klienta.

Angelika- 1 paź 2021
Najgorszy pośrednik z jakim się spotkałam. Pomimo wielokrotnych prób kontaktu nie byłam w stanie otrzymać faktury na czas. Dodatkowo, booking.com zablokowało możliwość wystawienia faktur przez linie lotnicze. Przez Państwa straciłam środki za przelot. Z całego serca nie polecam.

WIKI – 29 wrz 2021
Witam dzisiaj w nocy na portalu booking dokonałam rezerwacji za którą dwukrotnie obciążono mi środki z konta a rezerwacji nie otrzymałam próbując zadzwonić do biura obsługi klienta trzeba mieć nr rezerwacji i pin skąd skoro jej nie otrzymałam dodzwonienie nie możliwe żałosne ceny na booking wyższe niż dokonując bezpośrednio w hotelu żenujące traktowanie klienta przez biuro obsługi reklamacja i zwrot kasy od 7 do 12 dni nikogo nie interesuje że nie masz rezerwacji i środków na kolejną a kolejna też może być błędem w systemie żenada.

Janusz – 28 wrz 2021
kłamstwa przy próbie odzyskania pieniędzy. Booking to zwyczajni oszuści.
Odwołaliśmy rezerwację. Zgodnie z regulaminem do zwrotu pieniędzy jest potrzebny kontakt z hotelem, email lub telefonicznie. W serwisie telefonicznym bezczelnie kłamali, że nie mogą się skontaktować telefonicznie i email i że hotel dostał pieniądze.

Tymczasem mamy kopie maili, które dostaliśmy od właściciela Hotelu i wynika z nich niezbicie, że Hotel nie dostał pieniędzy. Na dzień pisania tej recenzji pieniędzy wciąż nie ma na koncie tylko jak założyłem sprawę sporu SYSTEMU INTERNETOWEGO ROZSTRZYGANIA SPORÓW W UE otrzymałem pieniądze w jakimś portfelu i zaraz uruchomiłem zwrot na konto i teraz trzeba jeszcze czekać od 5 do 10 dni zobaczymy co z tego będzie. Po drugie mam już przygotowane papiery do sądu. Walczę z nimi od 1 września a rezerwacja była tylko 8 godzin.

Trzy Krotka – 25 wrz 2021
Chciałbym pocieszyć tych wszystkich, którzy myślą że osoby wynajmujące pokoje są chronione. Otóż mamy taki sam problem przy zakładaniu sporów i także żenującego poziomu ignorancji supportu serwisu Booking jak Wy. Jesteśmy pozostawienie sami sobie kiedy ktoś nabroi, a proszę mi wierzyć że ludzie traktują często pokoj hotelowy jak przestrzeń publiczną gdzie wszystkie chwyty są dozwolone. Trzeba raz samemu wejść w to środowisko aby zrozumieć.

Katarzyna Bil- 23 wrz 2021
Brak kontaktu z booking.com i reakcji na problem
Wynajmujący odwołał mi „nieodwołalną” rezerwację 2 dni przed wyjazdem. Opisałam to w powodach odwołania rezerwacji na booking.com, po czym nie otrzymałam zwrotu wszystkich poniesionych kosztów. Wynajmujący nie odpowiada na wiadomość, zero kontaktu z booking.com. Mimo zalogowania, biuro obsługi klienta nie odpowiada, nie udało się również do nich dodzwonić mimo wielu prób, brak jakichkolwiek potwierdzeń, nawet nie jestem w stanie stwierdzić, czy wysłałam do nich wiadomość, czy nie. Pomijając fakt, iż to Wynajmujący stworzył problem z odwołaniem rezerwacji, jestem zszokowana, że firma z taką renomą tak traktuje klientów.

Beti – 20 wrz 2021
Koszmar !! Nie polecam !
Booking com chroni właścicieli hoteli ale nie chroni w ogóle nas rezerwujących te hotele. 3 hotele odwołało moje wlasciwie zrobione rezerwację. Za powód po 16 dniach od rezerwacji podali że nie ma miejsc w ich hotelu. Wał widac gołym okiem. Po prostu dogaduj sie poza bookingiem z klientami a my z bokingu zostajemy z d… na lodzie. Nikt nas nie chroni. Bywa, i tak mialam, że właściciele wysyłają zastraszajace maile i każą przymusowo anulować rezerwację. Po czym właściciele tacy kuci na 4 łapy po odczekaniu 2 tygodni robią to sami, anuluja Twój pobyt. Zostajesz z ręką w nocniku.

Często my klienci bukujemy sobie wcześniej nasze wakacje aby bylo taniej. A pozniej po przymusowej anulacji ceny sa 3-4 razy droższe . Takie pytanie mam do Booking com po co u was rezerwować hotele skoro wy wystawiacie caly czas swoich klientów, nie chronicie ich i po kilku tygodniach potraficie anulowac im pobyt tylko dlatego że właściciel napisal kilka farmazonów. Doskonale wiecie że kłamią! Zależy wam jeszcze na klientach ??!

Katarzyna – 17 wrz 2021
Mimo anulacji rezerwacji, nie wyszły maile, tak jak tu już pisano, Kasa zeszła z konta. Brak możliwości kontaktu, co chwilę dzwoni inny konsultant, twierdzi, że nie było anulowane, że nie wysłałam skrinów z potwierdzeniem anulacji. Brak jakiejkolwiek ewidencji reklamacji, żeby nie tłumaczyć każdego on nowa.
Pieniędzy nie odzyskałam. Polecam uważać.

mario – 16 wrz 2021
Niestety juz drugi raz w trakcie potwierdzenia rezerwacji w aplikacji booking.com wykrzacza błąd.E mail z potwierdzeniem nie przychodzi na pocztę a kasa z konta znika.Brak możliwości kontaktu telefonicznego bo nie ma pinu i nr rezerwacji na e-maile nie odpowiadają.Uważajcie na ta firmę

Artur Wasilkowski – 15 wrz 2021
Brak zwrotu zapłaty,
Korzystałem czasami po kilka razy w miesiącu. I było Ok
Tydzień temu standardowo rezerwacja przez booking i przedpłata kartą w hotelu Vigo Łódź.Brak potwierdzenia rezerwacji. BRAK REZERWACJI.Kasa zeszła z konta. Brak odpowiedzi na e mail , brak możliwości kontaktu telefonicznego.Pobyt zapłacony podwójnie.Nie zaryzykuje opłaty za kilka dni przez bookinga
Rozważam teraz tylko oferty płatne w hotelu na miejscu.

Przemo – 15 wrz 2021
Nie polecam. Zostaliśmy oszukani przez hotelarza. Obiekt niezgodny z opisem. Mimo dokumentacji zdjeciowej booking niestety ale nie poczuwa sie do odpowiedzialności pisząc, ze udostepnia jedynie swoja strone do umieszczenia ofert hotelarzy. Tym samym w naszym odczuciu booking nie jest żadnym gwarantem rezerwacji

Janusz Grębosz – 15 wrz 2021
Trzeba być ostrożnym zamawiając noclegi przez Booking. Nie wszystkie informacje podawane o obiektach są prawdziwe.
Zamówiłem w lipcu przez booking.com nocleg w Motelu Za Grosik w Wałczu dla trzech osób, biorąc pod uwagę informację, że jest przyjazny zwierzętom. Dla potwierdzenia tej informacji zadzwoniłem bezpośrednio do motelu i od sympatycznej pracownicy dowiedziałem się, że z małym pieskiem nie ma problemu. Żartowała, że pewien pan mówił, że ma małego pieska, a przyjechał prawie z niedźwiedziem.

Po przejechaniu ponad sześciuset kilometrów zostaliśmy przywitani przez niesympatyczną właścicielkę krzyczącą: ABSOLUTNIE NIE Z PIESKIEM, ABSOLUTNIE NIE Z PIESKIEM, NIE WYRAŻAM ZGODY. Na moją uwagę, że dostałem telefoniczne potwierdzenie o możliwości przyjazdu z pieskiem, właścicielka z jadowitym uśmiechem poinformowała mnie, że jak mi się nie podoba, to mogę złożyć zażalenie do Bookingu w Amsterdamie.
Widać, że nie wszyscy „biznesmeni” dorośli intelektualnie do prowadzenia swoich interesów. Zgłosiłem sprawę do Bookingu i otrzymałem informację, że w ciągu 24 godzin skontaktuje się ze mną ktoś z Obsługi Klientów. Do chwili obecnej żadnego kontaktu nie było, a moją negatywną ocenę działalności Bookingu (na stronie Bookingu) gdzieś „wywiało”.

Mirosław Skrzypiec – 14 wrz 2021
Brak zwrotu za próbę rezerwacji lotu
Od 19.05.2021 czekam na zwrot pobranych z karty kredytowej pieniędzy na rezerwację biletów lotniczych, która to rezerwacja nie doszła do skutku.
Maile, telefony na infolinię, wpisy na ich stronie do BOK i nic… Kasy nadal nie ma. Kontaktu z Booking.com też nie ma po jednym mailu, na który przesłałem potwierdzenie pobrania pieniędzy. Cóż, korzystałem wielokrotnie i byłem zadowolony. Teraz już nie będę korzystał z ich usług.

Andrew – 13 wrz 2021
Firma koszmar, nie odpowiadają na maile nie odpowiadają na telefony jedyne co robią to pobierają pieniądze z karty nie interesując się zupełnie klientem. Fakt jest taki że właściciel obiektu wynajął komuś z ulicy lokal który wcześniej zarezerwowałem i zapłaciłem za pośrednictwem bloking.com. Nie mam ani noclegu ani pieniędzy.
To jest booking oszust !

Bogdan Kurek – 13 wrz 2021
Booking.com na 4 dni przed wyjazdem do Lwowa wyłączył moje konto i anulował moją rezerwację.Jako przyczynę wyłączenia konta podano względy bezpieczeństwa.Nie ma możliwości włączenia konta , rezerwacje przepadły,same straty.

ppp – 13 wrz 2021
Dwa miesiące przed wyjazdem dokonałem bezzwrotnej rezerwacji w Chorwacji na 6 nocy, dla 7 osób. Dwa dni przed wyjazdem otrzymałem wiadomość, że moja rezerwacja została odwołana, ponieważ w obiekcie nie ma wolnych miejsc. Pani z obsługi booking.com zaproponowała inne miejsce, tyle że w Bośni i na 5 osób. Wiele kilometrów dalej, nie nad oceanem i w jakiejś dziurze. Poza tym chyba miałem zrobic wyliczankę, kto niestety nie pojedzie.
Dno dna. Kontakt jak z kosmitami czyli żaden. Booking.com nie jest w stanie zapanować nad tym syfem, który sam stworzył.
Jedyne co się zgadza w mojej rezerwacji to oferta bezzwrotna. Do tej pory nie zwrócili pieniędzy. 3 miesiące.

Mariusz – 12 wrz 2021
Booking.com to zwykli złodzieje. Zostałem oszukany przy rezerwacji apartamentu w Larnace. Do momentu naszego przyjazdu wszystko było ok ,potwierdzenie rezerwacji,nr i cała reszta tych procedur. Nr tel. do obiektu. Dzień przed naszym przyjazdem jeszcze próbowałem się dodzwonić do obiektu w celu wyjaśnienia w jaki sposób będziemy mogli odebrać klucze. Niestety połączenia od razu były odrzucane. Na miejscu dopiero okazało się że nr. tel jest fałszywy a apartament zamknięty na cztery spusty. Nawet grupa sąsiadów próbowała nam pomóc, ale wszystko bezskutecznie. Kontakt z booking.com oczywiście niemożliwy. Pomimo wielu prób kontaktu,wysłanych maili nikt do dziś się do nas nie odezwał.

Dobrze że w trybie awaryjnym mogłem zabukować inny obiekt przez Expedie bo nocowalibyśmy pod gołym niebem.
Stanowczo odradzam wszystkim tą,,firmę,,.Po powrocie z wakacji będę podejmował kroki prawne przeciwko Booking.com. Nikt nie będzie przywłaszczał sobie moich ciężko zarobionych pieniędzy.

Marta Bladoszewska – 10 wrz 2021
Serwis wprowadza niestety w błąd, w promocyjnej cenie podsuwając odległe terminy, klient kupuje, bo szukał „na dziś”, a potem zonk. Chamska obsługa klienta.

Adam Malinowski – 10 wrz 2021
Pobrano pieniądze za rezerwacje lotu i nic poza tym. Zadnej informacji, żadnego emaila, kompletnie nic! Brak kontaktu z booking. Przez telefon wymagają podania pinu i numeru rezerwacji, ale nie dostałem zadnego emaila na ten temat! Nie odpisują na poczte! Jedno wielkie nieporozumienie!!!!!

Dominika Gapińska – 9 wrz 2021
tragedia,Każą podawać nr potwierdzenia a na klawiaturze nie można w stukać kropek,ściema,Chyba mają układ z właścicielami tych syfów w ofertach.

Krzysztof Sahajda – 9 wrz 2021
kłamstwa przy próbie odzyskania pieniędzy. Booking to zwyczajni oszuści.
Odwołaliśmy rezerwację. Zgodnie z regulaminem do zwrotu pieniędzy konieczna jest zgoda właściciela apartamentu. W serwisie telefonicznym bezczelnie kłamali, że w systemie nie mają takiej zgody. Tymczasem mamy kopie maili, które dostaliśmy od właściciela lokalu i wynika z nich niezbicie, że taką zgodę dostali. Na dzień pisania tej recenzji pieniędzy wciąż nie mamy.

Daniel Skowroński – 7 wrz 2021
Rezerwacja auta po zaakceptowaniu płatności została anulowana bez podania żadnej przyczyny.
Początkowo serwis booking.com miał problem z autoryzacją transakcji na swoim serwisie. Pomoc techniczna wysłała link na inną stronę w celu autoryzacji transakcji. Po autoryzacji transakcji, kilka dni później, dostałem informację, że moja rezerwacja została anulowana.

Krzysztof Ignatowicz – 7 wrz 2021
Ta app Booking.com to jest jakaś kpina po anulowaniu rezerwacji już trzy tygodnie czekam na zwrot pieniędzy , a jak wysyłam zapytanie to operatorzy z automatu piszą ze w ciągu 24 godzin sie ktoś ze mną skontaktuje i tak przez 3 tygodnie nikt sie nie kontaktował

Mario – 6 wrz 2021
No i stało się. Szkoda, że dopiero teraz trafiłem na to forum. Z booking korzystałem kilka razy i zawsze wszystko było ok, zarówno w PL jak i za granicą. Dziś dokonałem rezerwacji z przedpłatą kartą i po dokonaniu transakcji kliknąłem przycisk „wróć do sklepu” wtedy wyskoczył jakiś błąd strony zamiast potwierdzenia. I nie mam ani rezerwacji ani pieniędzy. Czy mieliście taką sytuację ? Zostałem oszukany czy co się stało ?


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top