Online Seller Stachowska 17f Robakowo to fulfillment

Online Seller Stachowska 17f Robakowo / BFE Prolis


InPost po aferze z okradaniem paczek przez SK Client, przeniósł się z ulicy Firmowej 8b Robakowo, na ulicę Stachowską 17f. Proszę sobie wyobrazić że złodziej został przemianowany na BFE Prolis, a następnie powędrował za usługodawcą na adres oddziału InPost. Czy trzeba więcej dowodów na kamuflaż InPost ? Obecnie fulfillment InPostu, konfekcjonuje paczki jako nadawca Online Seller Stachowska 17f Robakowo, i pod dachem InPost nadal okrada Polaków.

Paczka od BFE i Online Seller
to fulfillment InPost

Online Seller, BFE i SK Client to przemianowane te same podmioty pracujące dla InPost. Dlatego wątpliwe mogą być nadzieje oszukanych klientów, co do bezstronności InPostu i jego zbawczej mocy, który niby wstrzymuje zabór pieniędzy przez BFE / Online Seller – tylko przy zgłoszeniu na Policję, notabene potem utrudniając jeszcze procedury policyjne.

Szanowni konsumenci, InPost jest właścicielem usługi fulfillment którą wykonuje dla niego Online Seller wcześniej BFE itd, ale to InPost jest odpowiedzialny prawnie za wszystkie działania BFE i Online Seller, ponieważ zasada jest taka, że za fulfillment odpowiada zawsze usługodawca. A poniżej rzeczywistość opisana przez konsumenta:

"Zgłosiłam sprawę na policję. Przy funkcjonariuszu ponownie dzwoniłam na infolinię InPost, czy blokada środków na pewno została zgłoszona. Pani z infolinii InPost poinformowała, że policja musi się w ciągu 5 dni z nimi skontaktować telefonicznie, i potwierdzić że jest prowadzone postępowanie, żeby blokada została utrzymana. Pismo z policji - że zgłoszone zostało zawiadomienie o przestępstwie nie wystarczy ? To jest jakiś absurd, nie rozumiem tej procedury InPost, mimo że jestem prawnikiem. Pismo nie jest wystarczające, musi być telefon z policji !?"

Bardzo ciekawe jest w jaki sposób przedstawiciel InPost weryfikuje, że dzwoni prawdziwy funkcjonariusz Policji ? Może dla transparentności przydałaby się na przykład podwójna weryfikacja, i co najmniej dwóch dzwoniących funkcjonariuszy do InPost – wzajemnie potwierdzających swoją tożsamość. Nie należy jednak doprowadzać do skrajnych absurdów i wylewać dziecka z kąpielą, lub wysadzać komendy granatnikiem – jak to robi pisowska stołeczna Milicjo-Policja.

Ze względu na rzadką regułę w komentarzach od oszukanych, informowania o nazwach sklepów które są pierwotnymi sprawcami oszustwa, dopiero niedawno zdołałem też potwierdzić wcześniejsze podejrzenia, że BFE w Robakowie konfekcjonuje paczki od oszustów Roziennie tak bezczelnie propagowanych przez Facebooka !

Paczka od BFE okradana przez konfekcjonowanie

Brak adresu – czyżby ?
Stachowska 17f Robakowo

Wiele razy można przeczytać w komentarzach osób poszkodowanych, że brak jest adresu do odesłania śmieci, którymi raczy nas InPost, i firma z Robakowa działająca na jego zlecenie. Nie wiem co ja bym zrobił w takim przypadku, i nie mogę odpowiadać za czyjeś decyzje, ale przecież adres konfekcjonowania jest podany – i brzmi: Stachowska 17f Robakowo. To jest teren bazy InPostu.

Dziwne że konsultanci z infolinii InPost nie zająkną się, że problem stwarzają oni sami i odpowiedzialni są za to prawnie. W zamian słyszymy o dobrej woli, dzięki której jest wstrzymywany na 5 dni wyrok. A przecież w tym przypadku spedytor jest stroną, i to stroną odpowiedzialną za to co się dzieje na terenie jego bazy, i wynajętej firmy do konfekcjonowania.

Jeśli zaś chodzi o chiński ślad mailowy, to pojawiają się dwa adresy elektroniczne [ contact@zenasstt.com ] a także [ confirm@zenasstt.com ], ale trudno być naiwnym na tyle, by uwierzyć w jakąkolwiek sprawczość chińskiego frienda.

BFE Prolis to umowa fulfillment InPost

Policyjne działania na korzyść oszustów

Uwaga na negatywne porady policyjnych pesymistów wszelkiej rangi, którzy odsyłają poszkodowanych konsumentów z kwitkiem, odradzają działania obywatelskie każdego z nas po to, by mieć mniej roboty, i by statystyki były lepsze dla partyjnych nominatów na świeczniku władzy. Szanowni Państwo – Policja nie może odmówić przyjęcia zgłoszenia zasłaniając się czymkolwiek, bo to jej konstytucyjny obowiązek !

Błędem jest natomiast słuchanie destrukcyjnych sugestii Policjantów, we wszystkich sprawach nie tylko o oszustwo konsumenckie, gdy w skutek tego rezygnujemy z pisemnego powiadomienia, bo Policja przyjmuje linię świadczenia porad zamiast rzetelnych działań. Odradzają nam stróże prawa aktywności, ze względu na takie oficjalne względy jak: – nieopłacalność, niewykrywalność, brak kadry, rozwlekłość w czasie itp – a my potulnie jak barany, odstępujemy od złożenia zawiadomienia. A przecież to nasz obywatelski obowiązek, także wobec możliwych kolejnych oszukanych.

Dlatego w każdej sprawie zalecam pisemne zgłoszenie o podejrzeniu przestępstwa, wtedy wszystko jest skatalogowane, a Policja ma w tym wypadku obowiązek odpowiedzieć na nasze zgłoszenie. Różnica jest taka, że ilość zgłoszeń działa na korzyść konsumenta, że widoczna jest rosnąca w statystykach krzywa konkretnej działalności przestępczej typu zorganizowana banda lub proceder. Jeżeli nic nie zgłaszamy, dając posłuch lenistwu doradców i swoim, robimy na złość tylko samym sobie.

Facebook promuje przestępców

Uwaga na następujące pseudo-sklepy:
Roziennie
maria-zofia.com
cikelly.com
Thundered-shop
Gear-shopping
Urbangm.top
natiflower.com
Justfami-Shop
zenmasstt.com
avectoi.com

BFE Robakowo opinie

kurier inpost
BFE to grupa która przyjmuje na magazyn paczki z zagranicy ( paczki te przychodzą w kontenerach ) i dalej z etykiet zagranicznych oklejają etykietami polskimi. Działają na umowie Inpostu, jako zewnętrzna firma do tzw konfekcjonowania. Ta firma nie ma nic wspólnego z waszymi oszustwami. BFE tylko i wyłącznie jest sortownią do dalszego rozsyłania po Polsce. Oszukał was sprzedający z tych nadziewanych stron które oglądacie jako reklamy na Facebooku i internecie. Daliście się zwyczajnie wydymać zagranicznych oszustom bo niby promocja była 🙂

Odpowiedź moderatora:
To ciekawe panie kurier co Pan mówi, bo jeżeli kontener nie jest posegregowany dla konkretnych klientów paczkami, na co wskazuje czynność konfekcjonowania o której mowa, to wynika z tego niezmiennie że złodziejem jest firma wykonująca pakowanie w Polsce, razem ze zlecającym jej to InPostem. A prawnie odpowiada tylko InPost. Choćby dlatego że nikt nie zgłasza ewentualnych braków z Chin…

Marco
Facebook to główny winowajca wyłudzeń, promujący takie strony oszustów jak:
Thundered-shop – Gear-shopping – Urbangm.top – Roziennie.
Uwaga też na adresy mailowe [ contact@zenasstt.com ] a także [ confirm@zenasstt.com ] to właśnie czynniki związane z konfekcjonowaniem przez BFE Robakowo, czyli przekręt na wielką skalę. Zastanawiające jest kto za tym wszystkim stoi i pozwala na funkcjonowanie oszustwa BFE w naszym kraju ?

zawiedziona
Sugerowałam się opiniami pod ofertą Thundered-shop, zadowolonych z zakupu ludzi na Facebooku, tym, że można zwrócić towar i tym, ze w końcu jest to oferta na Facebooku… Widać jak bardzo się myliłam i jak byłam naiwna. W paczce nie było nic poza adresem jakiegoś trzeciego podmiotu, tj BFE Prolis. Dopiero po wpisaniu w wyszukiwarkę utwierdziłam się w już powziętym domyśle, że zostałam oszukana jak tych bardzo wielu piszących.

Thundered-shop oszustwo na Facebook

Ruda
BFE Robakowo Firmowa 8 b. Nie można zlokalizować tej firmy. STRACIŁAM 200 ZŁ kiedy zamówiłam kurtkę, bo przesyłka przyszła, ale to nie ta kurtka która była zamawiana. Nie jest warta nawet 50 zł. To są OSZUŚCI.

Jerzy2007
Niestety i ja dałem się nabrać. Dziś odebrałem przesyłkę dostarczoną przez INPOST. Zamówiłem produkt który w ofercie wyglądał zupełnie inaczej niż to badziewie które mi dostarczono. Zapłaciłem 230 zł. Nadawcą BFE Inpost – Firmowa 8B, 62-023 Robakowo. Zostałem oszukany! Czy ktoś może mi podpowiedzieć co można z tym zrobić. Oprócz adresu nie ma żadnych inny danych np. telefon czy mail.

robert
ZWYCZAJNE JAWNE I WSPIERANE PRZEZ FACEBOOKA OSZUSTWO NA POTĘŻNĄ SKALĘ. AŻ DZIW BIERZE ŻE JEST TYLU POKRZYWDZONYCH A TE SKURWIELE DALEJ OSZUKUJĄ. TOWAR JAKI ZAMÓWIŁEM A JAKI OTRZYMAŁEM TO JAKAŚ KPINA. MÓWIĄC SZCZERZE MAM DOBRY PORANEK BO SAM Z SIEBIE SIĘ ŚMIEJĘ 🙂 UWAŻAJCIE NA TĄ FIRMĘ BFE UL. FIRMOWA 8 B ROBAKOWO 62-023

Urbangm.top promocja oszustwa na Facebook

rgorzny
Dołączam do grupy oszukanych, odebrałam przesyłkę od firmy BFE Firmowa 8b, Robakowo 62-023 za pobraniem na kwotę 129 zł. Miały być okulary do czytania.Towar oczywiście przyszedł po 12 dniach ( przyszły 2 pary tandetnych okularów w mojej ocenie za 8-10 zł szt i jeszcze na domiar złego porysowane szybki plastikowe). Ludzie nie dajcie się oszukiwać, należy czytać opinie przed zakupem. Nic nie kupujcie z tej firmy.

123
Oszustwo. Przysłali całkiem inną kurtkę niż tą co zamawiałem. Kolor, fason oznaczenie- totalnie inne. Podaję dane z listu przewozowego. Nie wiem jak odzyskać kasę.

Dawid1987
Co to ma być za hu**** ? Chciałem kurtkę a dostałem jakąś damską z chińskimi znakami ? Żądam zwrotu pieniędzy. Ktoś się tym zajmuje ? Proszę o kontakt. Czy to email czy kom…

Jaazon
Dołączam się do opinii na temat firmy BFE Robakowo 62-023 Firmowa 8B-przysłali mi kurtkę puchową firmy Fashion (taniooche ) a zamawiałem kurtkę Adidas,która była w promocji.Banda oszustów,Czy ktoś próbował zwrócić towar!!!! Proszę o odp.Brak kontaktu telefonicznego.

dosad
Dołączam opinię absolutnie negatywną o firmie BFE Firmowa 8B Robakowo 62-023. Zamiast zamówionej czapki z daszkiem z pięknej wełny oraz komina, otrzymałam coś co ma kształt małego komina zrobionego z czegoś, co nadaje się tylko do wycierania kurzu albo na śmietnik. Pierwszy raz spotkałam się z takim chamskim oszustwem.

Mario
Firma BFE to oszuści, zamówiłam buty Holfinger, okazały się totalną podróbką, plastikowe buty. Wieniec ozdobny na drzwi jesienny, totalna miazga nie przypomina tego ze zdjęcia wcale.

Pawcio
Witam, zamawiałem kurtkę i nie przyszło to co miało być, co mam zrobić by wycofać się ?

Grażyna
Dzisiaj otrzymałam przesyłkę za pobraniem 169 zł. Zamówiłam kurtkę z barankiem, to co otrzymałam to zwykła bluza polarowa, totalna porażka w ogóle nie przypomina reklamowanego płaszczyka. Gdzie to magę zwrócić ? To są oszuści !

Sylwia
Dzień dobry, w piątek 21.10.22 otrzymałam przesyłkę, zamawiałam zupełnie coś innego niż to co przyszło, kwota pobrania 240 zł. Chętnie dołączę do pozwu zbiorowego.

Daoka
Dołączam do grupy oszukanych, odebrałam przesyłkę od firmy BFE Firmowa 8b, Robakowo 62-023 za pobraniem na kwotę 189 zł, w przesyłce rzecz którą pierwszy raz widziałam na oczy i której nie zamawiałam, tandetna marynarka z kapturem chętnie dołączę do pozwu zbiorowego.

wiola
Również zostałam oszukana przez tą firmę. Zamówiłam buty ze zdjęcia, a przyszło coś co nie nadaje się nawet na śmietnik. Nie wspominając o rozmiarze nie zgodnym z zamówieniem…

helena
Zamówiłam buty damskie numer 41 a przyszły takie o wielkości 37, za cenę 169 złotych, czysty szajs. Jest to oszukiwanie klientów. Ludzie nie dajcie się oszukiwać ! To jest jawne oszustwo.

teide2
Zamówiłam płaszcz jesienny za 189zł. Wczoraj odebrałam paczkę od InPost za pobraniem. Zamiast płaszcza otrzymałam cienką bluzę z fizeliny, totalny chłam. Pomóżcie …. Co robić ? Pieniędzy pewnie nie odzyskam bo to oszuści.

Ryszard
Dziś otrzymałem nie to co zamyśliłem zostałem oszukany. Dołączę się do pozwu zbiorowego

Dorcia
Również padłam ofiarą tych oszustów. Zamówiłam buty fila za 228 zł, a otrzymałam badziew. Jeżeli ktoś założył sprawę to natychmiast dołączę do zbiorowego pozwu.Trzeba ukręcić głowy tym złodziejom.

TED
Zostałem oszukany przez BFE Firmowa 8B Robakowo 62-023. Kupiłem zegarek, miał być prezentem. Na zdjęciach wyglądał całkiem fajnie. Przeczytałem też o długim czasie oczekiwania bo są one sprowadzane z USA. To co mi przysłano było zwykłym szmelcem nie wartym nawet 20 złotych, a zapłaciłem 210 zł za pobraniem. Teraz nie mogę się nawet skontaktować by to coś zwrócić. Chętnie zgłoszę się do zbiorowego pozwu.

Ola
Też zostałam oszukana przez firmę BFE ul firmowa 8b Robakowo. Co innego było na zdjęciu, przysłali bubel i nie mogę tego nijak zwrócić, straciłam 228 złotych. Chętnie dołączę do pozwu.

Justyna
W dniu dzisiejszym 228 zł zapłacone za buty. Buty są za małe i nie zgodne z opisem. Również dołączyłam do grona osób oszukanych. Bardzo chętnie dołączę do pozwu.

Katarzyna
Niestety skusiłam się pięknymi zdjęciami na FB i jeszcze do tego namówiłam siostrę .Piękne buty FILA dotarło do mnie jedno wielkie g….. Ta firma to jedno wielkie oszustwo podszywają się pod ZALANDO wyświetliła się ich strona dlatego byłam pewna że dotrą do mnie te buty a na koniec wisienka na torcie zamawiałam numer 38 przyszedł 39

Hania NS
Niestety i ja dołączyłam do ludzi oszukanych przez tą firmę. Jestem wściekła na samą siebie. Odebrałam przesyłkę w piątek, tzn domownicy odebrali i uregulowali w moim imieniu 229 zł. To że otrzymałam śmieć zamiast obuwia jaki zamówiłam, to jest karygodne. Pierwszy raz nie sprawdziłam od kogo zamawiam, bo wyświetliła mi się reklama przez Facebook. Chętnie dołączę się do zbiorowego pozwu. Jeśli ktoś czuje potrzebę to proszę o kontakt: up.nowak@wp.pl

Kasia
Dzień dobry nie dostałam tego towaru co zamawiałam. Zgłaszam sprawę na policję o oszustwo

Vika
Chce zwrócić paczkę !

JAN
ZAMÓWIŁEM KOSZULĘ U PAŃSTWA ROZMIAR L, A PAŃSTWO WYSŁALIŚCIE MI ROZMIAR S TO JEST SKANDAL ŻEBY NIE ZWRACAĆ UWAGI CO SIĘ PAKUJE ZAPŁACIŁEM 149 ZŁ. WIĘC PROSZĘ O ZWROT PIENIĘDZY ALBO NOWĄ KOSZULĘ Z ROZMIAREM L NUMER MOJEGO KONTA 76109024280000OOO131325042

Krzysiek
Otrzymałem koszulę męską o pięć numerów mniejszą od zamawianej, powinna być -47nr . Przyszła 42. Na zamówieniu w opisie dodatkowo zaznaczyłem numer. Jawne oszustwo i naciąganie na kasę

Halina
Zamówiłam jak wiele oszukanych osób na facebooku (strony nie podam bo już nie ma) półbuty damskie rozmiar 40 za 139 zł ,cóż z tego ,że płatne przy odbiorze jeśli kurier nie pozwolił otworzyć paczki przed zapłatą? i uznał ,że w przypadku reklamacji można się kontaktować z nadawcą : BFE ul. FIRMOWA 8 ROBAKOWO 62-023. Buty okazały sie\ę przynajmniej o 2 numery za małe i tak tandetnie ,że jakość ich wartościowo można ocenić na max.30 zł.
Dopiero po otrzymaniu paczki -jak to mądry Polak zainteresowałam się nadawcą ,a tam tylko negatywne opinie .Ktoś próbuje złożyć pozew zbiorowy .Chętnie się dołączę nie wierząc w zwrot pieniędzy ,ale może wyeliminuje się na jakiś czas oszusta ?????????????????

Gapcio1
Zakupiłam towar- klapki w BFE Robakowo. Doszły. Badziewie. 335 PLN wyrzucone w błoto. Chciałam zwrócić, brak kontaktu z rzekomą firmą krzak. Zadzwoniłam na policję w Robakowie celem kontaktu z BFE. Policja nie dała mi numeru, chociaż powiedzieli że taka firma tam istnieje. Podobno trzeba zgłosić pozew zbiorowy żeby były większe szanse na odzyskanie pieniędzy. Ale kto z chińczykami wygra. Brak słów. Towar był kupowany w sklepie internetowym Skinomg. Aktualnie strona niedostępna. Reklamowali się pod nazwą Tommy Hilfiger na Instagramie.

Loverudzia19
Otrzymałam klapki, zupełnie inne niż były zamówione. Czy istnieje możliwość zwrotu, ponieważ takie klapki kosztują w porywach 30 złotych. Ja zapłaciłam za moje, zupełnie nie podobne do tych ze strony 180 zł

Torebką
Bluzka która zamówiłam nie jest ta która zamówiłam ponieważ miała być 4razy iks l a otrzymałam s jak to możliwe i nie czerwona tylko żółta oszustwo zwykle.

Lucyna
Towar absolutnie niezgodny z opisem, dostałam plastikowe sandały, zamiast firmowych skórzanych, te otrzymane nadają się na śmietnik

Mateusz
Zwykli oszuści, sprawa zgłoszona na policję w sprawie toaletki.

Online Seller paczka konfekcjonowana w Robakowie

Sonata
Zamówiłam piękna sukienkę jaką pokazywało zdjęcie. A co przysłali ? Rozmiar XXL.. ja zaś noszę S, mało tego w niczym nie przypomina wzorem, fasonem, uszyciem tej ze zdjęcia. Materiał ? Może komuś do ogrodu oddam Może się przyda. Jednym słowem…złodzieje, oszuści

Joanna
Chciałabym wymienić buty na rozmiar większy jak dokonać wymiany ?

xxxxxxx
Zamówiłam toaletkę niby na promocji, a doszło do tego że straciłam w sumie 250zł, ponieważ dostałam małe pudełko na kolczyki. Oszuści !

Jolanta M
Dotyczy zakupionej sukienki ponoć plisowanej i rozciągliwej. Nie wspomnę o nie takim kolorze jaki zamówiłam. Wysłałam zamówienie na stronie inter.avectoimoi. Ani jej ani w/w nie znalazłam. Wynika z tego, że to oszustwo. Straciłam 149 zł.

Manfred
Żona zamówiła sukienkę w rozmiarze L a przysłali XXL. Porażka…

Monika
Również jak wiele innych osób zostałam oszukana, kupiłam buty nike za 279 PLN a otrzymałam zwykle szmaciaki. Pani na infolinii zablokowała pieniążki na 5 dni, resztą ma się zająć policja. Brak słów ! Moim zdaniem firma jest powiązana z Inpost ponieważ Pani sama przyznała rację, że to nie pierwsze zgłoszenie. Polecam proces zbiorowy: monika88153@wp.pl

Bożena
W dniu dzisiejszym dostałam sukienkę która tylko wyglądem przypomina to co w reklamie, nie rozciąga się, jest sztywna nie ma żadnych plis. Proszę o zwrot pieniędzy w kwocie 149 zł. oraz gdzie tą szmatę mam odesłać bo inaczej nie można powiedzieć. Bożena K – nr. paczki523000019644190024668491 ( Zakup dokonany z Facebooka w sklepie avectoi moi.com )

SK Client Robakowo na terenie bazy InPost

SK Client Robakowo opinie

KacperBrzeziński
Ja zamówiłem paczki na AliExpress paczkomat w Inpost i też wyskoczyło mi to SK Client. Po przeczytaniu tego wątku zaczynam się obawiać co będzie z moją paczką.

78. JohnGoldDiamond
Shopee także korzysta z SK Clienta ponieważ na ich paczkach jest adres taki sam jak sk Client. Ale zawartość się zgadza.

jola_jola3f9
Zamówiłam perukę z włosów naturalnych …jak sie okazało nadaje sie na bal maskowy albo mogę występować w niej jako adwokat w sądzie chce to cholerstwo zwrócić, żeby na to nie patrzeć ale mam inny adres nadawcy SK CLINET UL. FIRMOWA 8B, ROBAKOWO 62-023 fulfillment by SK 428940908. W sumie nie wiem na jaki mam zwrócić adres czy firmy , w której zamawiałam czy ten na paczce widniejący jako Nadawca . Proszę o pomoc . Będę wdzięczna za wskazówki. Email Olanka15@wp.pl. Pozdrawiam

grzegorz.cobi
Zamówiłem rzeźbionego ze starego drewna wyrzuconego po zimowych burzach tuńczyka, otrzymałem wyciętą ze sklejki poszarpaną rybę. Uważajcie na stronę sunnypicker.

zeno
Aż dziwne że nikt nie zauważył bezpośredniego powiązania biznesowego InPost z AliExpress ? Fakt hucznie odtrąbiono dnia 26 listopada 2019
https://inpost.pl/aktualnosci-inpost-rozpoczyna-strategiczna-wspolprace-z-aliexpress-0

janusz.zielinski
Też czekam na paczkę z Ali i pojawił się SK Client

ewelina.fleischmann   czerwiec 2021
zamówiłam strój kąpielowy niestety przysłali rozmiar dla dziewczynki ! koszmar telefon nie istnieje . zamawiałam przez Allego. Zakup niezgodny z zamówieniem Dostałam informację :
Odeślij produkty na poniższy adres: HONG KONG CHENRUI E-BUSINESS CO.,LIMITED ROOM 03,
10/F, NEW HENNESSY TOWER, 263 HENNESSY ROAD, WANCHAI HONG KONG 999077 HONGKONG

artur.kolanek   czerwiec 2021
Słuchajcie!! Na tym samym adresie jest oddział poznański INPOST !! Myślę, że dostają z zagranicy towar w pakietach i rozsyłają na pałę !! Albo mają taki burdel, albo nie ogarniają kuwety, albo celowo naciągają ludzi !! Ja zamówiłem zegarek, za który zapłaciłem z przesyłką 250zł, a dostałem zupełnie inny, który na Ali można kupić za 2 usd !!

BFE Robakowo to fulfillment InPost

Andrys    maj 2021
Witam, zgłaszał to ktoś już do organów ścigania. Firma SK Client pod adresem Robakowo, firmowa 8B, według informacji z firmy sąsiedniej się jakiś miesiąc temu stamtąd zwinęła

MaciejTFSI    maj 2021
Trzeba zglosic to na policje i do wszystkich sluzb zajmujacymi sie takimi sprawami. Mnie tez oszukano ! Mialy byc 3 palety a dostalem jakis odswiezacz i jakis cos podobnego do game boya i to wszystko . Jawny wałek ! Trzeba sie zebrac i zrobic grupowy pozew i rozglosnic to w internecie zeby im kasy nie nabijac !!! Moze poczta tez macza w tym palce za Sasina hahaha

Dr.Musg    maj 2021
Nie wiem co wy chcecie ugrać zgłaszając coś do przewoźnika (inpost). Przewoźnik wykonuje zlecenie dostarczenia czegoś od nadawcy do odbiorcy. Jeżeli takie zlecenie wykonał, to tu jego rola się kończy. Od wyjaśniania takich spraw jest Policja i to tam powinniście się udać wraz z jak najlepiej udokumentowanym zdarzeniem, zrzuty ekranu, wydruki korespondencji, potwierdzenia przelewów i towar jaki otrzymaliście. Najlepiej ze wskazaniem danych osobowych osób które zostały również tak oszukane, przez ten sam podmiot.

Dlatego musicie się między sobą porozumieć, każde z was powinno zgłosić się na Policję podając dane wszystkich innych oszukanych, lub kontakty do policjantów którym już takie sprawy zostały zgłoszone, jeżeli będzie Was wystarczająco dużo, to może coś ugracie. Zwłaszcza jeżeli dysponujecie faktycznymi danymi osób zamieszanych (jakieś screeny się tam pojawiały, wtedy istniej podejrzenie że jest to zorganizowana grupa przestępcza więc i Policja się mocniej przyłoży. Ale musicie się wziąć razem skomunikować i zadziałać, a nie bawić się w zgłaszanie inpostom czy innym instytucjom które nie są bezpośrednio zamieszane w ten proceder bo jedynie na pośmiewisko się wystawiacie.

barbara.gunnenberg    maj 2021
Nie wiem jak państwo, ale ja zgłosiłam wszystko w fili InPost że zostałam przez nich oszukana. Im więcej takich zgłoszeń będzie to może odzyskamy co się nam należy. Ja również zamiast zamówionej palety dostałam tylko gierkę

El_Pierdolito   maj 2021
These $$#$#$ work together with other scammers selling so called mystery boxes with Amazon returned goods. I never believed in such scams but I gave it a try because in some cases people do receive something. I bought the smaller box (129 zl), i did receive something, but that something is a 30 zxl game konsol. THIEVES!

SzalonyTadeusz   maj 2021
Przez przypadek trafiłem na ten temat. Z ciekawości przeczytałem ten wątek i … morał z tego taki, że naiwność ludzka nie zna granic. Kto kupuje na marketplace jakieś palety z towarem za „grosze” z „amazonu” itp. Ludzie przecież Wy nie macie 15 lat, żeby w takie bajki wierzyć Teraz, to już mnie zupełnie nie dziwi, że ludzie oddają wszystkie oszczędności „wnuczkom”, adwokatom z Nigerii, którzy mają dla nich majątek po wujku itp. Pozdrawiam

Metar_25    maj 2021
ja również zapłaciłem za dwie palety towaru i dostałem game box za 29 zł i odświeżacz powietrza za 30 zł masakra czyste oszustwo

emilia.sarnacka    maj 2021
Dziś przyszła mi paczka. Miało być 3 palety a przyszedł głośnik słuchawki i jakąś gierka

Rafał_WitkowskiDrx   maj 2021
Witam. Dotarła do mnie dzisiaj przesyłka z robakowa. Zamiast 3 palet otrzymałem gierkę odswierzacz powietrza i coś przypominającego głośnik bluetooth

gabryiela.klodowska    maj 2021
Witam,ja zamówiłam paletę z produktami,a dostałam dzisiaj jakąś gównianą gierkę z tego robaczkowa.Jutro idę z tym na policję.

malgorzata.cwiertniewicz    maj 2021
ja dostałam właśnie te sama grę za 140 zł, miała przyjść duża paczka z elektroniką .dzwoniłam pod adres podany na paczce , tej firmy już tam nie ma przenieśli się miesiąc temu nie wiadomo gdziez chęcią dołączę się do zbiorowego pozwu

Adres oszusta natiflower.com na Facebook

marcin.wisniewskihUu    maj 2021
Mam tak samo miała być paleta . 160 zł A przyszła jedna gra. Czyste oszustwo . Podają że paleta z czyszczenia magazynu Amazona a jest ….

Facebook firmuje oszustów -Justfami-Shop

mariusz.chojnackiOXG    maj 2021
Zamówiłem tace z wyprzedaży za 115 zł plus 35zł koszt wysyłki po 2 tygodniach przysłali mi jakąś zastaną gierkę która na Allegro kosztuje 49 zł.Szukałem kontaktu do zwrotu ale nie ma nr.tel.na przesyłce a adres jest fałszywy bo inni już to zgłaszali .Co zrobić ? Pozdrawiam

RE_BOy    maj 2021
Witam tez zamówiłem. Dwie palety o wartości 260zl z zaległościami z magazynów amazo i mam wiadomość że przyjęta do realizacji zapewne przyjdą rękawiczki jak dla innych ale sprawdzałem po nr konta na które przelewałem kasę może w ten sposób można coś zdziałać ? Ktoś coś może wie orietuje się?

jozef.sosnowski      maj 2021
Witam ja taż zostałem oszukany miała być paleta a dostałem jakąś grę oszuści.

Monika_KaszubaPleban    maj 2021
Witam również zamówiłam paletę za prawie 150 zł a mam grę dziś przyszła pasuje zgłosić na policję to i jakby każdy zgłosił byłoby najlepiej

Lukasz_PakulaPVU    maj 2021
Zamowilem najwieksza palete za 298 pln czy jakos tak. Przyszla paczuszka gdzie jakos zamowienie na stronie pokazalo sie duza taca z niespodzianka. Owa taca to trzy elektroniczne gadzety na laczna wartosc okolo 120 pln.

rafal.michalakmDw    maj 2021
Zamówiłem paletę z zaległościami magazynowymi przyszła mi konsola (mini) za 40zl. Przesyłka miała być z Polski a jest chyba z Chin. Nawet nr paczki mi się nie zgadza

wieslaw.panek     maj 2021
Firmy które reklamują się na Marketplace FB to oszuści nie kupujcie tam, mam informację z swojego banku że trzeba napisać odstąpienie od umowy jeżeli to możliwe to odesłać zwrot, jeżeli nie ma adresu zwrotu to poinformować gdzie mogą sami odebrać zwrot i jeżeli w ciągu 14 dni nie zwrócą pieniądze złożyć reklamację do banku na płatność kartą przesłać wszystkie dokumenty i maile do banku.

jerzy.szydlo      maj  2021
firma sk client to oszuści zamówienie w chinach na wiertarkę a oni zmieniają na szajs tani przybory

50. edyta.kafara   maj 2021 Też mam ten sam problem ponieważ zamawiałam zestaw combo za 119.98 a dostalam rzeczy za 5zl kupione i nie ten zestaw co zamawiałam pisze do nich że zgłosiłam a policję i zero odzewu jestem taka wściekła  

Adres BFE Firmowa 8b zwroty

wladyslaw.halon      kwiecień 2021
Witam.Ja zamówiłem na podstawie reklamy z Facebooka zestaw dla młodego fotografa -aparat cyfrowy,zestaw obiektywów i inne wynalazki,za 190 zł -dla wnuka na urodziny .Dziś z inpostu dostałem paczuszkę z selfie stick do smarfona .Paranoja -właśnie z tego SK CLIENT ,dzwoniłem ,odbijają wszyscy piłeczkę ,w końcu w hurtowni z zabawkami jedna pani oznajmiła ni że ,ta firma wyniosła się spod 8B . Ostrzegam przed reklamami z fejsa .

marian.nowicki      kwiecień 2021
To jest banda oszustów , kradną twój towar zapłacony a w to miejsce przysyłają jakiś bezwartościowy bubel . mnie przysłali starą dziecięcą grę na bateryjki

janusz.goldas  kwiecień 2021
MAM TO SAMO WPLACILEM KILKA TYGODNI TEMU PIENIAZKI ZA WIERTARKE 119ZL A DZISIAJ DOSTALEM MALUTKA RAMKE Z PILKA DO DREWNA ZA 5ZL.Z ADRESUSK Client, ul. Firmowa 8, 62-023 Robakowo. JEDNO WIELKIE OSZUSTWO TOLEROWANE PRZEZ FACEBOOKA BO TAM SIE POJAWIA CO JAKIS CZAS SPRZEDAŻ ATRAKCYJNYCH RZECZY

Omijaj oszustów Zenmasstt.com reklamowanych na Facebook

barbara.retke   kwiecień  2021
Z SK Client FIRMOWA 8B Robakowo 62-823 otrzymałam 26. 04 2021 przepakowaną przesyłkę kto kradnie zawartość przesyłek skoro punkt jest zamknięty

marek.tomaka   kwiecień 2021
Ja zamówiłem paczkę 23 marca 2021 r. Do tej pory otrzymuje jej „elementy”, to znaczy co jakiś czas kurier przynosi mi do domu przesyłkę z różnymi „wynalazkami”. A to kompletem cążków do paznokci, a to z ze słuchawką nauszną, krokomierzem naręcznym. Po prostu same badziewie. ARTOM

Renata_Panek      kwiecień  2021 Witam ja też zostałam oszukana miała byś paleta a dostałam jednom paczkę i jakoms grę i włożyłam baterie i zrobiła się biało ale wydrukuje wszystko i idę na policję i do sondy ich podam ja nie odpuszczę

Elzbieta_Kuczko  kwiecień 2021 A może wspólne doniesienie na Policję? Też dostałam nie to, co zamawiałam, znacznie poniżej wartości…

Roksana_Radomska      kwiecień 2021
Ja również zamówiłam mężowi beczkę z narzędziami za 150 zł z tego słynnego Robakowa czekałam na paczkę ponad miesiąc i dostałam małe pudełko z narzędziami w dodatku używanymi.co z tym dalej robić? Ja dostałam adres mailowy podczas składania zamówienia rojewskamonika060@gmail.com ale nie wiem czy on również nie jest jednorazowy

Omijaj na Facebooku Avectoi moi.com bo to oszust

johny.wrozba      kwiecień 2021
Ja zamówiłem wkrętarkę black decker za ponad stówkę, także wiedziałem czego się spodziewać. Dziś przyszło pudełeczko z nożykiem do tapet i kombinerki

Oszustwo Firmowa 8b Robakowo

marzena.wesolek      kwiecień 2021
Dziś dostalam paczkę gdzie była zamówiona wiertarka a przyszło Nie wiadomo co? nie ma potwierdzenia zapłaty, nie ma adresu, nie można dostać numer telefonu. Po prostu jedno wielkie oszustwo z tą firmą jest coś nie tak. Może wreszcie ktoś się za na weźmie i wyśle tam policję albo jakąś inspekcje. Okradają ludzi i to legalnie. Jestem po prostu zbulwersowana.Może jednak ma ktoś namiary i telefon do tej firmy???

krzysztof.matraszek     kwiecień 2021
Ja dostałem najpierw telefon bo nie miałem pełnego adresu 732772555

bogusława.luxor   kwiecień 2021
po kilku tygodniach otrzymałam w końcu zamówione buty. Niestety nie odpowiada mi rozmiar, mimo, że zamawiałam mój , jaki noszę. Czy ktoś ma może informację, jak i do kogo mam zwrócić niewłaściwy towar?

R_Grf1    kwiecień 2021
Zamówione hantle z ciężarkami ze strony Wish, przyszła paczuszka z urządzeniem do ćwiczenia dłoni. Przesyłka własnie z robakowa SK client. Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja, sprawa zgłoszona do Wish.

magilla    kwiecień  2021
Co jest z tymi paczkami ? Oczekuje kilku paczek z ali ale nie wybierałem w żadnej z nich wysyłki inpostem. Dziś ukazały mi się 2 przesyłki kurierskie w przygotowaniu od SK Client

Piotr Socha – 22 mar 2021
Ta banda złodziei kryje się od wieloma nazwami, są to – Wieszaczek – Polski Styl – ROSEIIY a kasę przechwytuje www.theppro.com, gniazdo tych łobuzów jest ulokowane pod adresem – RM 1502-F7 EASY COME BLDG 253-261 HENNESSY RD WANCHAI HONG KONG. Mam wielką nadzieję że za swe sq..syństwo prędzej czy później zostaną rozliczeni.

zuzka.meller  marzec 2021
Ja również dzisiaj otrzymałam paczkę z tego robakowa całego w tym rzecz ze zamawiałam z Allegro dwa kombinezony dla synka od wysyłającego z Chin ale tez z Facebooka fotelik dla dziecka a przyszła mi jakaś butelka z Chin której nigdy nie zamawiałam właśnie z tego adresu patrzyłam na internecie jest to adres firmy inpost z poznania która jest już zamknięta dostanę szału chyba jakiegoś pisałam do typa z Allegro i powiedział ze mam wysłać zdjęcia i sprawdzi to jestem ciekawa czy coś z tym zrobi i dostanę odpowiedz

Kazik1950   marzec 2021
Normalne oszusty zamiast suszarki dostałem pokrowiec na ubranie od SK Client z Robakowa.

janina.krzyzostaniak       marzec 2021
zamówiłam w firmie mengqi-b przenośną suszarkę 8 marca.21 dzisiaj to jest 25.03 otrzymałam przesyłkę a w niej dwa przezroczyste pokrowce od ubrań to niestety są oszuści zgłaszam sprawę na policję

jerzy_szczerba    marzec 2021
oszuści!!! zapłaciłem za dwie pily łańcuchowe na akumulator a otrzymałem dwie ręczne. nic nie kupujcie w tej firmie

wojtek.kozina      marzec 2021
Dzisiaj też dostałem dwie przesyłki z tej „firmy”. Towaru takiego nie zamawiałem nie wiem więc czy odesłać im na adres wysyłki czy reklamować w InPost?

Cebulion     luty 2021
Piszcie skąd zamawiacie. Będzie wiadomo jakie sklepy unikać.

goes     luty 2021
inne wujki, ale też wujki: FASTPRO sp. z o.o.  ul. Fabryczna 25 bud. A  90-341 Łódź

aleksandra.grzegorzek    luty 2021
To są oszuści. Wkładają do paczki szmaty. Wysłane z Robakowo 8B. Sk Client

Andrzej_Orwat     luty 2021
Sprawa się wyjaśniła jakaś przesyłka od myfrendów. Z tym że od dłuższego czasu nic nie zamawiałem więc albo jakaś zagubiona przesyłka która do mnie wysłali albo UJ wie. Jakiś czas temu była afera z nasionami. Albo nowy ? virus ??? dzisiaj ma przyjechać kurierem więc dam znać

Andrzej_Orwat     luty 2021
Numer telefonu do Pani (Ukrainki) gdzie teoretycznie dowiesz się co to za przesyłka : 885883921 Numer do centrum logistycznego InPost bardzo miła pani

emil.maj     luty 2021
To są centra logistyczne InPostu. Mieszkam w pobliżu

sylwia.luczak     luty 2021
To dzisiejszy mail, który od nich otrzymałam. Odpowiedzi na każde pytanie wyglądają tak samo. Powinnam się cieszyć i czuć wyróżniona, że chcą mi zwrócić za sprawą swojej specjalnej oferty aż 30% kosztów. I oczywiście mogę zatrzymać towar, którego nie mam. Życzę miłego dnia. „Pragniemy zaznaczyć, że 20% zniżki jest tylko i wyłącznie naszą specjalną ofertą. Zwrócimy Ci maksymalnie 30% kosztów. Aby otrzymać pełny zwrot pieniędzy, należy zwrócić towar do Chin. W naszych Ogólnych Warunkach Handlowych można również znaleźć informację, że koszty zwrotu towaru ponosi kupujący. Z wyrazami szacunku Zespół Wsparcia”

thom10     luty 2021
Czy ktoś z Was ma konkretne namiary na ten punkt w Polsce?Nr NIP, REGON albo jakieś pełne informacje z rejestru?Bądź nr bankowy na który została dokonana wpłata?Ponadto, jeżeli ktoś z Was płacił za towar kartą płatniczą, istnieje możliwości złożenia reklamacji w banku w ramach chargeback.

kifu    luty 2021
Niezła masakra. Mi po pierwszej odpowiedzi od nich przestali odpisywać

sylwia.luczak   luty 2021
Prowadzą ze mną mailową wymianę informacji, ciągle odsyłają do Chin, mimo że umowa konsumencka została zawarta z nimi. Dziś dostałam informację, że siedzibą jest w Chinach a w Polsce tylko mają punkt przeładunkowy. Ja odesłałam towar na sk client w Robalowie, mam potwierdzenie odbioru a Pani dziś mnie poinformowała, że mogę zatrzymać ten towar ( nie m go) a oni zwrócą mi 20%. To jakiś niezły przekręt, czut tutaj komentarze i jestem w szoku, przy zakupie nigdzie nie ma informacji o Chinach.

rafal.kapuscinskipQM     luty 2021
Ja odesłałem paczkę na adres wysyłki i czekam na zwrot pieniędzy już miesiąc dzisiaj zadzwoniłem do nich a kobieta mówi mi że to pomyłka oni zajmują się zabawkami to gdzie jest ta paczka kogo winić może kuriera? Paczka była ubezpieczona ma ktoś pomysl

J_Szkn     luty 2021
To kanciarze, zamawiałem pilarkę płatną w $ a dostałem … rękawiczki

anna_dyndul     luty 2021
Ja również zakupiłam u nich towar tj płaszcz, oczywiście nie wiedziałam, że w Chinach i też podali, że jeżeli chce odstąpić od umowy, to odesłać na swój koszt do Chin. Rozmawiałam zw tej sprawie z rzecznikiem konsumentów i mogliby przyjrzeć się tej firmie z Robakowa, ale mam wrażenie, ze to tylko pośrednik. Czy ktoś zna konkretną siedzibę tej firmy? Mój towar dotyczy tzw. firmy POLSKI FASHION OUTLET

dziuna     styczeń 2021
Ja już mam wyjaśnioną sprawę. Chińczyk przyznał , że brakło mu towaru i przysłał inny w tej samej cenie, który również mi pasuje i nie muszę za niego płacić. Natomiast za ten zamówiony oddał połowę ceny i proponuje nowy zakup na innej aukcji. Facet honorowy nie ma co. Pozdrawiam i życzę pozytywnych załatwień spraw.

kifu    styczeń 2021
Jestem w podobnej sytuacji :/ W ogóle zastanawia mnie dlaczego mamy odsyłać do HK skoro kupowałem od nich a nie od maj frienda. Czy to w ogóle może się tak odbywać?

Gear-shopping to konfekcjonowanie Robakowo

andrzej.szpitalny     styczeń 2021
Tak traktują klienta w przypadku zwrotu towaru. Nie zostawiam sprawy bez dalszego biegu. Oto co odpisali : „Witam. Możesz odesłać towar na adres: GearShopping Ltd 20th Floor, Central Tower 28 Queen’s Roud Central Hong Kong. Prosimy o przesłanie paczki z numerem przesyłki ( abyśmy mogli ją śledzić ), gdy tylko okaże się że przesyłka dotarła do HongKongu, zwrócimy kwotę. Klient ponosi koszty przesyłki zwrotu. Anna Irema”

dziuna     styczeń 2021
Witam . 17 stycznia br zamówiłam na Allegro u Chińskiego sprzedającego siatkę maskującą 1,5×7 m , a po 8 dniach czyli wczoraj otrzymałam paczkę z tego Robakowa , ale w paczce była siatka 2x3m. Chyba komuś zakosili i przysłali mnie. Napisałam na tej aukcji do sprzedającego o pomyłce i czekam na odpowiedź. Ciekawe czy się odezwie. W ostateczności lepszy rydz niż nic. Pozdrawiam

zieloneoczko – styczeń 2021
Z tego co udało mi się ustalić to ten sam właściciel Polski Styl.shop ma następujące sklepy, których używa do oszustwa: https://polski-fashionoutlet.com/ , https://polski-styl.shop/ (teraz zmienił nazwę na wieszaczek) oraz sklep na fb: https://www.facebook.com/zleufos/
Sklep na FB i Polski Styl Shop są powiązane z firmą Zleufos z Ząbkowic Śląskich (nazwisko właściciela, nip i regon do sprawdzenia w google). Proszę kogoś biegłego w takich poszukiwaniach o sprawdzenie czy Polski Fashion Outlet też (na 99% myślę, że tak bo wygląda identycznie jak polski styl, ma identyczny regulamin i działa w identyczny sposób).

Adam_Buczynski     styczen 2021
Dokładnie to samo. Zamówiłem piłę, dostałem rękawice robocze (chyba). Może jakiś zbiorowy pozew na tych złodziei ? Oto kopia strony firmy sprzedającej. ?? Promocja ostatniego dnia! DZIŚ TYLKO 19,9 USD !! DEWALT Piła stołowa do prac budowlanych, kompaktowa, 8-1 / 4-calowa (DWE7485)59,99 $ 19,99 $ Dużo do myślenia daje zdanie…”Rozmiar: Bardzo ograniczona cena 19,99 USD (GORĄCA SPRZEDAŻ) Rękawice ochronne do miejsca pracy”

rysiek.izbicki     styczeń 2021
ja też zamówiłem tą piłę i dostałem właśnie rękawiczki od tej firmy. Co robić w takiej sytuacji ?

marek.budnik    styczeń 2021
31 grudnia 2020 zamówiłem piłę stołową edwelt reklam była na facebook dzisiaj przyszła przesyłka od SK Client bardzo się zdenerwowałem bo zamiast piły przysłano mi rękawiczki czy ktoś może mi pomóc w rozwiązaniu sprawy

geos   styczeń 2021
Z internetów wygląda jakby pod tym adresem było wiele firm logistyczno-transortowych, np. jest Raben.

krystian.osowski     styczeń 2021
Wysłałem zwrot pod adres SK Client Firmowa 8B Robakowo 62-023 i paczka wróciła do mnie jako niedostarczona.

robert.puchala    styczeń 2021
Ja czekam na paczki od 3 listopada. Też wiszą w Inpost w przygotowaniu. SK oznacza właśnie paczkę z zagranicy. Niestety nie mogę namierzyć gdzie zamawiałem. Inpost twierdzi że jeszcze jest szansa .

Usunięty442448    styczeń  2021
SK Client  Firmowa 8B  Robakowo  62-023

beata.chwalowska    grudzień 2020
ja dziś dostałam przesyłkę, czekałam 3 tyg. jakość towaru masakra , chciałabym zwrócić tylko do kogo? adres na przesyłce to SK Client, ul. Firmowa 8, 62-023 Robakowo. Znalazłam stronę skąd zamawiałam the-butik.com

arkadiusz.pryjomski   grudzień 2020
Moje zamówienie dotarło po 3 tygodniach od zamówienia,a 2 tygodnie od ich wysłania. Wysłali według etykiety 07.12 odebrane 19.12 sądzę że szybko.

marqus88   grudzień 2020
Dostaliście paczke? Jak tak to po jakim czasie? Ja czekam na przesyłke tyle ze z DHgate i wlasnie zobaczylem ze w aplikacji inpost jest jakas przesylka z tym nadawca ale status od miesiaca jest w trakcie przygotowywania

greta.tuszynska   listopad 2020
Jestem w podobnej sytuacji i też chętnie poznam dane kontaktowe tej firmy

geos   listopad 2020
oczekuję kilku paczek z aliexpress. już dawno miały przyjść, ale nie ma. zamiast tego 9 listopada w aplikacji inpost pojawiło się pierdylion przesyłek „w trakcie przygotowania”. z trackingu widzę, że część przesyłek z aliexpress jest już w polsce. przypuszczam, że ten SK Client to jakiś przepakowywacz lokalny i chyba czeka aż wszystkie paczki przyjdą, aby wysłać je zbiorczo do mnie jedną paczką. Czy ktoś miał taką sytuację i ma namiary na tę firmę „SK Client”?


319 komentarzy “Online Seller Stachowska 17f Robakowo / BFE Prolis”

 1. Ja również zostałam oszukana na 490 złotych przez tę firmę pic.
  2 listopada zamówiłam markowy odkurzacz bezprzewodowy a 29 listopada kurier dostarczył mi zwykły tandetny przewodowy mini odkurzacz, zabawka dla dzieci.
  Nie ma możliwości zwrotu ani kontaktu ze sklepem.
  Sprawę zgłosiłam na policję, jakoś czarno widzę odzyskanie pieniędzy.
  Nigdy więcej zakupów przez FB.

 2. zostałam także oszukana , miała być lampa witrażowa za 129 zła przysłano mi malutką lamkę plastikową niewartą nawet 10%. Napisałam na dwa maila informację o reklamacji: service@homefra.com oraz contact@zenmasstt.com. Zrobiłam też screeny. Mam zamiar ruszyć tez Inpost, Pewnie będzie bez odpowiedzi, ale zbieram materiał dowodowy, aby coś z tym zrobić.
  Chętnie przyłączę się do zbiorowego pozwu: ewa.krawczyk@poczta.onet.pl

 3. Ja też zostalam oszukana na 128 zl wdzianko z frędzlami i kolnierzem z futerka ; ciasne, malenkie, fatalnie leży. Ŵ tygodniu podjade pod adres, bo mam blisko. Preceder osżustow trwa od 2021 r i panstwo przymyka oczy przez tyle lat ?

 4. Kolejne oszustwo ! Teraz sprzedają przenośny grzejnik kinetyczny MIQIKO poprzez Facebook – różni oferenci np. Gwiazda, MyCock, BFE itp. Kupę plastiku (jak na zdjęciu) i nic więcej. Ma to to się ładować energią słoneczną lub ładowarką USB. Słońce nie ładuje, a ładowarki nie ma, jak również w „urządzeniu” nie ma gniazda do takowej ewentualnej ładowarki ! NIE KUPUJCIE – tylko stracicie pieniądze ! Nie ma komu zwrócić ani kogo pociągnąć do odpowiedzialności. Skandal, że Facebook pozwala oszustom działać w nabieraniu ludzi! Nadawca jak u wszystkich w/w : BFE ul. Stachowska 17F, 52-023 Robakowo !
  Chętnie dołączę do wspólnego pozwu !

 5. To jest jakaś kpina, bez wątpienia Inpost siedzi w tym po uszy i również facebook tez jest nie bez winy bo to reklamuje.. Zamówiłem buty Cat Caterpillar Rider za sume 170zł a przysłano mi szmaciaki chyba warte może 10zł i o numerze nie takim jak zamawiałem.

 6. Łucja
  Paczke otrzymalam wczoraj od Firmy BFE Robakowo ul.Stachowska ,zamowilam biustonosze trimph za pobraniem 175.00 zł kurierem z inpost,niestety okazało się że to jakieś malutkie biustonosze i nie przypominają niczym triumpha.Kontakt na dakitie@serwice.com napisalam z 5 email i niestety wychodzi na to że to fałszywy kontakt .Nie wiem co robić, czy isc na policję? Juz nie dam się oszukać, reklamowany na Facebooku.

 7. Dzisiaj odebrałem zegarek za 168 zł. Bubel, jeszcze raz bubek nie taki jak przedstawiono na reklamie. Nie kompletny. Nacieli mnie ODSZUŚCI, dziwię się Facebookowi że reklamuje takie zlodziejstwo

 8. Kupiłam trzy pary majtek dla osób nie trzymających moczu za 130zł przyszło stylonowe badziewie, niechlujnie wykończone

 9. Firma BFE to oszuści, zamówiłam buty na Fb. okazały się totalną podróbką, i do tego małe , dałam 235 zł .Chciałam zwrócić , jak się okazało że nie ma gdzie . Zastanawiam się jak długo jeszcze będą ludzie okradani. Nadmieniam że zostałam już dwukrotnie oszukana .Raz otrzymałam obuwie które nie zamówiłam odebrał mąż zapłacił 250 zł do tego jakieś chińskie .Sprawa została zgłoszona na policję. Jednym słowem złodzieje..Dołączam się do pozwu zbiorowego.

 10. Również zostałem oszukany, przysłano mi badziewiaste śmierdzące podłą chemią butki z ceraty.
  Dołączam do listy oszukanych przez firmę BFE Robakowo 62-023 ul Stachowska 17F oferta z Facebook’a. Kontakt e-mail do nich to Claim-RO@chukou1.com

 11. Ja również zostałem oszukany… a nawet nic nie zamawiałem… wchodziłem na jakiś sklep z fb i tyle… po miesiącu przyszła paczka inpost mnie nie było w domu , mama odebrała paczkę zapłaciła 150zl bo zazwyczaj nie mówię jak coś zamawiam więc była pewna że coś zamówiłem… ale ja nic nie kupowałem… i tak poszło 150zl a w paczce jakąś szmata bluzka która nie jest warta 15zl jest tak sztuczna… na paczce tylko info o firmie bfe… również przyłącze się do pozwu zbiorowego rafaljaniak13@gmail.com

 12. I mnie wystrychnęli na dudka. Zamówiłam sukienkę, przyszła jakaś szmata -w ogóle niepodobna do tej sukienki ze zdjęcia. Zero adresu zwrotnego, na stronie facebooka – odzywa się jakiś idiotyczny automat. Podejrzewam, że tyle i 150 zł przepadlo. Mam nauczkę na przyszłość-nigdy wiecej zakupów na takiej stronie.

 13. Zamówiłem buty lecz to co otrzymałem nie da się założyć na nogę . Teraz po przeczytaniu wiadomości z zakupów innych też dołączam się do pozwu zbiorowego dla BFE ul. Stachowska 17F 62-023 Rybakowo.

 14. Niestety ja też zostałem oszukany. Zamówiłem koszulę, za pobraniem zapłaciłem 139 zł, otrzymałem o wiele za małą, nie wiem gdzie to zwrócić. Chcę dołączyć do pozwu zbiorowego i odzyskać pieniądze.

 15. Witam, mój mąż przeglądał internet i natrafił na ładne buty ze skóry, nawet pokazane było jak je robią więc to coś zamówił. Przyszły przez InPost, i nie wiem czy się śmiać czy płakać gdy je zobaczyłam, nie wiem czy warte 50 złotych a zapłacił za nie 139 zł. Nie wiem jak je zwrócić, pomóżcie może ktoś podpowie, a może jakiś pozew zbiorowy albo coś…

 16. Przesłano mi ok 8 paczek za pobraniem z czego dwie odebrałam, pozostałe odmówiłam odbioru. W obydwu paczkach były biustonosze b. mały rozmiar, – o jakości szmat nie przekraczających 30 zł. Chcę odzyskać swoje pieniądze 342 pln.
  Paczki jak sprawdziłam wysyłane z BFE na kilku z Robakowa a wczoraj z Zabrza. Ta firma działa jak ośmiornica. Pragnę nadmienić, że nie zamawiałam tych paczek. Oglądałam ich stronę na FB i tylko tyle.
  Ta firma to oszuści i złodzieje bo jak ocenić i nazwać ludzi, którzy dopuszczają się oszustwa. Czy naprawdę nic nie można zrobić ? Chcę dołączyć do pozwu zbiorowego.

 17. Dziś również zostałam oszukana przez firmę BFE 62-023 Robakowo Stachowska 17F. Zamiast płaszcza otrzymałam maleńką kurtkę – szmatę. Szok. 150 zł. poszło w błoto. Żadnej odpowiedzi na e-maila, drugi mail w ogóle się wrócił. To oszuści na maksa. Nie ma żadnego dokumentu poświadczającego transakcję, nie ma nic. To jest skandal, bo InPost ma to w … głębokim poważaniu. Nie wiem co zrobię.

 18. Zamówiłem kurtkę Nike z kapturem, a dostałem tandetną bluzę ,zapłaciłem blikiem 195 zł dziwię się, że w dzisiejszych czasach nie ma sposobu na takich oszustów

 19. czy mogę dołączyć do pozwu zbiorowego .Zostałam oszukana ,miałam zamówione buty skórzane ,zdrowotne a przyszły jakieś chińskie ciżemki i to z jakiegoś plastyku. zastałam oszukana na 149 zł .gdzie to zgłosić ,kto się tym zajmuje?

 20. Ja również otrzymałam bubel sukienka sztywny materiał odesłałam i wróciło z powrotem nie ma adresata dołączam się do pozwu zbiorowego

 21. Otrzymałam paczkę, której nie zamawiałam ,oglądałam tylko podobny produkt na stronie w internecie. Oglądałam półeczkę do kabiny bez wiercenia – klejoną na specjalną taśmę. Zastanawiałam się czy ją kupić ,ale nie wykonałam potrzebnych formalności by ją zamówić .Nie wiem jakim cudem paczka dotarła do mnie i to zupełnie z inną półką do przymocowania przez wiercenie. Kabinę mam szklaną to nawet nie mogłabym tego badziewia zostawić. Dzwoniłam na podany nr telefonu + 48 514943568 Online seller Stachowska17F Robakowo odezwała się kobieta i stwierdziła ze jest to jej nr prywatny ,że jest to oszustwo i mam dzwonić na policję. Dzwoniłam do kuriera InPost, który dostarczył mi paczkę ale on stwierdził ,że nie wie skąd została nadana paczka bo on bierze ja z magazynu.
  Czy znacie Państwo sposób, by dotrzeć do kogoś kto wysłał mi to badziewie?
  Elżbieta
  Dołączam się do pozwu zbiorowego
  Zostałam oszukana i nie wiem przez kogo imiennie, bo firma podana na przesyłce nie istnieje, nawet nie ma swojego telefonu tylko podszywa się pod prywatną starszą osobę, która odbiera telefony nie adresowane do niej.
  Katowice 09.10.2023

 22. Witam. Kur… też dałem się oszukać zamówiłem kurtkę adidasa z BFE miała być adidasa przyszedł szmelc za 30 zł i jeszcze wiele za mały co mam zrobić by odzyskać kasę od złodzieju ..

 23. Dziś miałem otrzymać kurtkę za 185zl te gnoje jakąś szmatę wysłały a InPost cieszy ryja bo ma kasę za to

 24. Kupiłam biustonosze niby TRIUMPH pakowanie po 3 szt za 150zl -nie dość że nie ten rozmiar to jeszcze tania chińszczyzna. Czy mogę gdzieś dołączyć się do pozwu ?

 25. Ja również otrzymałem obuwie, które wygląda całkiem inaczej niż na obrazkach, dostałem jakąś chińską plastikową podróbę. W paczce nie było żadnej faktury ani paragonu. Odesłałem na adres firmy BFE Robakowo. Po 2 dniach wróciła i kurier żądał jeszcze 15 zł opłaty za przesyłkę. Kurier tłumaczył zwrot nieprawidłowym adresem firmy, ciekawe tylko skąd wiedzieli na jaki adres odesłać skoro na paczce nie było adresu nadawcy. Jawne oszustwo. Z chęcią przyłączę się do zbiorowego pozwu.

 26. Niech każdy z oszukanych zamówi 10 paczek u nich na różne adresy i niech ich nie odbierze z powodu rozmyślenia się.

 27. UWAŻAJCIE NA TYCH OSZUSTÓW
  Zamówiłam piękne buty lecznice a dostałam chiński badziew. Na to wszystko okazało się że przyszły dwa lewe buty z czego jeden był wiekszy.

 28. Również dałam się oszukać. Dostałam biustonosze ROZIENNI nie w tym rozmiarze jaki zamówiłam. Dzięki tym wpisom przynajmniej nie będę się łudzić na zwrot kasy. Nie ma gdzie i jak zwracać towar.
  Oszustwo w biały dzień.

 29. W dniu 11.09.2023 roku otrzymałam paczkę przez Impost , zamawiałam kurtkę dżinsową , niestety to nie ta kurtka zapakowana , w paczce szmelc nie warty nawet 50 zł. a ja zapłaciłam 260 zł. Zgłosiłam na infolinię Impostu 722444000 i poprosiłam o wstrzymanie środków czyli nie przekazywanie dalej firmie BFE ul. Stachowska 17 62-023 Robakowo. Otrzymałam informację od pracownika Impostu że mogą wstrzymać na 5 dni a ja w tym czasie muszę zgłosić sprawę na policję, a co ciekawe powiedziano, ze Policja musi zadzwonić do Impostu. Od kiedy sprawy Policja załatwia na telefon – robią głupów z ludzi, ale co można zrobić jesteśmy bezradni. prosiłam na infolinii aby mi podano adres z jakiego miasta została nadana ta paczka, niestety Pani powiedziała że nie może takiej informacji udzielić, ja powoływałam się na śledzenie przesyłek, że to nie jest tajemnicą, Pani uporczywie twierdziła, że ona nie może takiej informacji podać, ale podstawy prawnej nie potrafiła podać. Szok co się dzieje taka firma jak Impost kryje przestępców !
  Moderator:
  Online Seller to jest firma działająca na zlecenie Inpost i konfekcjonująca towar na terenie jego bazy, ludzie obudźcie się… A Panią z infolinii Inpost warto uświadomić, że w ogóle jest takie coś jak śledzenie przesyłek, i nie jest to obarczone żadną tajemnicą, no chyba że tajemnicą spowiedzi…

 30. I ja dołączyłam dziś do grona oszukanych zamawiających towar z firmy BFE Robakowo. Po przeczytaniu informacji na temat procederu, który uprawia ta firma i na jaką skalę to robi, jestem również zdecydowana na dołączenie do pozwu zbiorowego. Otrzymałam towar, za który zapłaciłam 260 zł, który nie jest wart tej kwoty ze względu na gatunek, fakturę materiału oraz kolor. Nie zgadza się – z zamówieniem – również rozmiar i jakość – miała być kurtka firmowa Hilfiger a nie jest. Kontakt do mnie: marynia-69@wp.pl

 31. Kolejna oszukana. Dostałam od BFE paczkę niezgodną z zamówieniem, masakra zapłaciłam 260 zł . Gdzie mogę złożyć pozew ?

 32. Złodzieje, otrzymałam kurtkę może warta 10 zł a zapłaciłam 260 zł. Cała winę obarczam Facebook. Jeżeli coś takiego się dzieje to ludzie przestaną zamawiać przez internet.

 33. Witamy na pokładzie MIECZYSŁAW ! zakupy internet – ArticBlast pon., 21 sierpnia
  Potwierdzenie zamówienia. Hej MIECZYSŁAW, Mamy Twoje zamówienie ! Twoje życie ma się poprawić. Powiadomimy Cię, gdy Twoje zamówienie zostanie wysłane.

  ZAMÓWIENIE # 267598 2023-08-21
  ZAMÓWIONE PRZEDMIOTY 3 x ArticBlast 619,90 zł
  1 x Warranty 61,95 zł

  Streszczenie
  Wysyłka DARMOWY Całkowity 681,84 zł
  Adres dostawy ……………………………………………
  Twoja transakcja zostanie pokazana na wyciągu bankowym jako ARTICBLAST-Jout-247559
  Ważna uwaga: W wyniku niestabilnej sytuacji politycznej jesteśmy występują pewne problemy z naszym globalnym łańcuchem dostaw. W związku z tym obecnie przewidywane terminy dostaw mogą być dłuższe niż zwykle. Serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności, które mogą z tego wyniknąć.
  Jeśli potrzebujesz pomocy w czymkolwiek, nie wahaj się z nami skontaktować tutaj.
  Proszę nie odpowiadać na tą wiadomość.
  Odpowiedzi na tę wiadomość są kierowane do niemonitorowanej skrzynki pocztowej.
  ….
  taki sam przedmiot na stronach allegro kosztuje 33,53 zł za szt x 3 szt = 100,59 zł
  Zapłaciłem za coś co mi obiecano, ……typowe oszustwo…. Tutaj raczej poprosiłbym o pomoc polskiej firmy ALLEGRO ………..

 34. Zostałam oszukana przez firmę BRE na kwotę 170 zł Zamiast biustonoszy triumph dostałam chińskie podróby i to nie w zamawianym rozmiarze. Chętnie podepnę się pod pozew zbiorowy

 35. Ja kupiłam sukienki, które w efekcie nie odzwierciedlają zupełnie kolorów fasonów i rozmiarów jakie zamawiałam. to są zupełnie inne rzeczy. Oczywiście piszę od miesiąca z prośbą o wysłanie adresu gdzie odesłać, i jest cisza. Jestem za pozwem zbiorowym, gdzie jest UOKIK ?

 36. Mnie przysłali aparat do masażu za który zapłaciłam 399 PLN – sprzęt nie działa. Jest do wyrzucenia. Oczywiście dostarczył to InPost. Jeśli będzie pozew zbiorowy – chętnie dołączę

 37. Witam
  Dwa dni temu otrzymałam paczkę od Firmy BFE w której zamiast sukienki były kalesony 🥵
  Pofatygowalam sie do InPostu skąd skierowano mnie na policję, niestety dowiedziałam sie że to nie przestępstwo i nie przyjmą zgłoszenia ponieważ powinnam oddać towar do nadawcy
  Proszę o pomoc

 38. Ja też dzisiaj dostałam sukienkę za którą w shetlandzie zapłaciłabym z 10zł a ja zapłaciłam 150zł i to nie jest to co zamawiałam.. a zwrocić nie ma jak ..

 39. Poradzcie prosze co z tym zrobić !!! Zostałam oszukaną przez ta firmę na 230 złotych. To jest grubsza afera, wg mnie mafia za tym stoi.

 40. Jestem następną osobą oszukaną przez firmę BFE ul Stachowska 17f w Robakowie, straciłem 200zł zamawiając Zegarek. Czytam wszystkie komentarze ludzi oszukanych przez firmę BFE i dziwię się dlaczego nikt nie udostępnił jak ja tego procederu na FB tam gdzie się ogłaszają. Jeśli wszyscy oszukani wrzucimy nasze opinie i opiszemy proceder w relacjach sprawa się rozniesie po kraju i może uda się ograniczyć ilość oszustw teĵ ośmiornicy. Wrzucajcie na FB relacje rozdmuchajmy po całej Polsce ten proceder

 41. Jaka szkoda że dopiero dziś przeczytałem na temat tej firmy BFE. Dałem się oszukać na 169 zł kupując nic nie warta chińska nawigację. Proszę podeślijcie mi link do pozwu zbiorowego. Z gory dziekuje.

 42. Zostałam oszukana przez firmę BFE Stachowska 17f Robakowo. Zamówiłam sukienkę w rozmiarze5xl,koronkową,niebieską,przysłano mi coś zupełnie innego,plastik,gruby,czarny w rozmiarze S. Może zmieścić się w nią dziecko Zapłaciłam 269 zł. Gdzie szukać sprawiedliwości ? Komu to odesłać ? Kto mi zwróci pieniądze ? Już nie dam się oszukać. Nic nie kupię z internetu.

 43. Zamówiłem bransoletki które w ofercie widnieją jako srebrne próby 925 po otrzymaniu nie ma żadnego paragonu lub wybitej próby na bransolecie wiec dostałem metalowy bubel za 109zl??

 44. Zamówiliśmy robota sprzątającego ze strony flightbls.com , przyszła jakaś tania podróbka z adresu jak z komentarzy powyżej. Mąż zamawiał. Ja odebrałam, a nie wiedziałam jak powinien wyglądać. Brak jakichkolwiek danych do zwrotu.

 45. Czy ktoś z tego forum złożył już pozew do sądu indywidualnie czy może zbiorowo ? Bez pozwu zbiorowego w sądzie firma przestępcza będzie dalej oszukiwać i okradać ludzi. Chętnie się przyłączę do pozwu zbiorowego ponieważ także zostałam oszukana na kwotę 129 zł. Otrzymałam towar od nadawcy BFE Stachowska 17 F z Robakowa, a na pocztę elektroniczną otrzymałam informację z numerem zamówienia oraz e-mail: contact@zenmasstt.com. Na tą pocztę napisałam wiadomość o odstąpieniu od umowy za zakupiony towar, lecz pewno żadnej odpowiedzi nie otrzymam.
  InPost zablokował mi środki na 5 dni po uprzednim zgłoszeniu na policję. Policja mojego zgłoszenia nie przyjęła ponieważ stwierdzili że składanie pozwu indywidualnego do sądu mi się nie opłaca. Kazali mi wysłać pismo pocztą o odstąpienie od umowy za potwierdzeniem zwrotnym do firmy BFE w Robakowie, a na e-mail: contact@zenmasstt.com wysłać informację o odstąpieniu od umowy też za potwierdzeniem odbioru. Firma InPost nie może podać adresu nadawcy bez zgłoszenia na policję i to jest dziwne bo pewno mają adres. Twierdzą że mogą zablokować środki na 5 dni ale tylko w przypadku zgłoszenia sprawy na policję i to jest jakieś błędne koło. Czy ktoś otrzymał zwrot pieniędzy za zwrócony towar ?

 46. Ja również zostałam oszukana. Zamówiłam piękna sukienkę za 139 zł. W opisie było, że jest z bawełny. Przysłana nie przypomina tej ze zdjęcia i jest z poliestru. Dołączę do pozwu zbiorowego. Mail: elax015@wp.pl

 47. napisała Grażyna

  Witam ja dostałam przesyłkę z Online seler Stachowska 17F Robakowo 62-023 Zamówiłam dwie bluzki miały być mieszanką bawełny i koronki a przyszły zwykłe poliestry e-mail dostałam adres zwrotu ale do do Chin oczywiście na własny koszt lub zwrot 50%ceny bez odsyłania adres na 5 linijek masakra

 48. OSZUŚCI BFE PROLIS STACHOWSKA ROBAKOWO 62-023
  Kupiłam z reklamy na Facebook, u nich sandały sportowe. Platforma połączona z dzianiną za 190 zł
  Mam chore nogi, dlatego wybrałam ten rodzaj obuwia mimo że był drogi dla mnie.
  Czekałam 17 dni, dzisiaj kurier INPOST za pobraniem 190 zł mi je przekazał. Okazało się że to nie te sandały, które zamawiałam, tylko obuwie-sandały, które na Allegro można kupić za 39 zł . Zgłaszam sprawę na POLICJĘ o OSZUSTWO . Dzwoniłam do INPOST i zablokowali moje pieniądze, na 5 dni i nie wypłacą oszustom. Teraz wszystko zależy od policji.. Tak dużo oszukanych ludzi . Oszuści powinni siedzieć za kratkami i mieć do zwrotu duże kary finansowe

 49. Ja pitolę! Jak czytam to jestem w szoku. Ja nawet nic nie zamawiałam . Odebrałam przesyłkę bo myślałam ,że mój mąż coś zamówił (zdarza mu się :)za 130 zł za pobraniem . Otworzyłam bo chciałam sprawdzić co znów wymyślił 🙂 .W środku były dwie foliowe koperty z etykietami na kogoś zupełnie innego z Gdańska . Był telefon do tej Pani więc zadzwoniłam bo pomyślałam ,że czeka na nie. Pomyślałam , że rozliczymy się a ja jej odeślę te paczki ….Niestety była mocno zdziwiona , nic nie zamawiała ani jej mąż . Powiedziała mi że podobno tak działają oszuści bo już słyszała . Zadzwoniłam do inpostu to Pan mi odpowiedział ,że paczka zbiorcza została dostrtarczona własciwie a co jest w środku to on nie wie . Koperta żółta oryginalna , etykieta inpost oryginalna , w środku dwie torby z etykietą inpostu obydwie inny numer przesyłki . I dupa….niestety nie przyjmą zwrotu. Pytam a gdzie macie te dwie przesyłki w systemie na tamtego odbiorcę ??? zginęła ??? To nikt mi tego nie mówi bo RODO …A tak kasę biorą ..i odsyłają przecież na jakieś konto …muszą mieć umowę przecież jakąś …Dołączam się do pozwu zbiorowego bo to ohydne !!!!! Złodziei kryje FB i Inpost . Pan mi kazał iść na policję a oni zablokują pieniądze ….Będę pewnie czekać 10 lat i nic z tego nie będzie a oni będą oszukiwać i kraść …

 50. Zostałam oszukana. Zamiast sandały ADIDAS przyszły jakieś klapki śmierdzące nie nadające się do chodzenia. Jutro zwrócę się na policje .Tak mi kazała infolinia INPOST. Czytając wasze opinie pewnie straciłam 180 zł. Dlaczego rząd ministry sprawiedliwości nie reagują na tego typu oszustwa. Nadawcą Online Seller Stachowska 17f Robakowo.

 51. No i mnie też oszukano, czekałam za czymś co zamówiłam A otrzymałam pudełko po słuchawkach, zapłaciłam 130zł. Gdzie zgłosić się odnośnie pozwu zbiorowego?

 52. Kupiłam sukienkę na Rozennie, zapłaciłam 119 zł, otrzymałam maleńki ręczniczek dziecięcy z uśmiechniętym słoneczkiem.

 53. Odebrałam buty za które zapłaciłam 195 złotych. Po rozpakowaniu okazało się że to badziewie, które się rozpadło. Chciałam dodzwonić się do firmy wysyłkowej ale nie mam jak. Nikt nigdzie nie odpowiada. Ostrzegam innych kupujących aby nigdy nie dali się naciągnąć takiej oszukańczej firmie. Oni wysyłają badziewie w cenie do 500 złotych, wiedząc że są bezkarni bo nikt w naszym państwie ich ścigał nie będzie i dlatego czują się bezkarni.

 54. Moja babcia została oszukana. Ogólnie to się za bardzo nie zna na internatach dlatego telefonicznie zamówiła sobie sukienke. Po dwóch tygodniach nic jej nie przyszło wiec postanowiła zrobić to jeszcze raz. Po kilku dniach przyszły jej dwie paczki za które zapłaciła po 139 zł. Kurier do niej zadzwonił i powiedział ze nie może ich przy nim otworzyć i w razie co zwrócić. Jak do niej przyjechałam to jej powiedziałam żeby przymierzyła sukienke po czym okazało się ze czarna która zamówiła w rozmiarze XL przyszła w rozmiarze S a ta pierwsza co ją zamówiła przyszła różowa w rozmiarze XL który jest tak naprawdę M lub małe L. Czy ktoś coś wie w sprawie pozwu zbiorowego ? Jak tak to prosze o jakiś kontak na maila ada.sabat@gmail.com

 55. Kur….ja też zostałam oszukana.. zamówiłam dwie sztuki płynu a dostałam jedna. A zapłaconilam za dwa. Na etykiecie pisalo tylko BFE. Żadnego adresu, brak emaila, nr tel. Chyba już nic się z tym nie da zrobić.

 56. Witam zakupiłam towar za 495.96 PLN z firmy Roziennie, niestety towar jest bardzo niskiej jakości. Chcę Go oddać lecz brak możliwości wysyłki, brak adresu zwrotu i formularza.

 57. Świetnie funkcjonujący mechanizm oszustwa. Mała kwota ale skala robi olbrzymie pieniądze. Zadanie domowe dla grupy dedykowanej na Policji. A dla nas oszukanych – w moim przypadku zapłaciłem za towar nie zamawiany- świetna nauczka. Cóż nadzieja w tym, że karma – ta zła – wróci do tych cwaniaków.
  Sprawę zgłaszam oczywiście na Policję.

 58. Witam w klubie oszukanych … zrobiłam zamówienie przez stronę natiflower Właśnie przeglądam komentarze jak się dołączyć do tego pozwu zbiorowego

 59. Właśnie dzisiaj otrzymałam piękną sukienkę /na obrazku!!!/ z BFE – a w rzeczywistości wygląda ona jak fartuch roboczy do sprzątania, Mam pytanie czy odsyłacie te przesyłki na adres Robakowo. Czy ktoś w ogóle otrzymał zwrot pieniędzy ?

 60. Zamówiłam środek do wybielania a dostałam pudełko po słuchawkach. Oszustwo !!!

 61. 27 lipca otrzymałam przesyłkę o numerze 523000014033240044972131,nie zamawiałam tego towaru, oczywiście pobrano opłatę 130 zl

 62. Ja również zostałam oszukana przez BFE Robakowo ul Stachowska 17F Dostałam towar nie taki jak był przedstawiany i reklamowany na FB. Napisałam e-mail na adres service@houmaie.com, że chcę zwrócić i proszę o adres do zwrotu ale nie odpowiadają.Straciłam 129 zł

 63. Dostałam od BFE paczkę nie zgodną z zamówieniem, masakra zapłaciłam 165 zł . Gdzie mogę złożyć pozew ?

 64. Dzisiaj dostałam smsa od Impostu o przesyłce od BFE, za którą muszę zapłacić 130zl?!?
  Przyjechał kurier i ja nie odebrałam przesyłki i nie zapłaciłam, ponieważ nie zamawiałam. Teraz czytam o oszustach z tej firmy i oczom nie wierzę.

 65. Jakiś czas temu, ta firma przysłała mi paczkę ze stanikami firmy Triumph. Chińskie badziewie oczywiście. Zgłosiłam sprawę oszustwa na policję, więc zrobili raport.Ten raport dołączyłam do paczki i odesłałam. Pieniądze podobno zostały zablokowane na 5 dni. Oczywiście pieniędzy nie odzyskałam. Dzisiaj zadzwoniła do mnie Pani z Jeleniej Góry. Okazało się, że dostała paczkę ze stanikami, ale moja paczkę, którą ja odesłałam wcześniej. W tej paczce, był raport zgłoszenia mojego na policję!!! Pani zapłaciła kartą, myśląc że to jej zamówienie. Osobiście proponuje zrobić pozew zbiorowy przeciwko tej firmie. Dopiero wtedy Policja się tym zajmie. W tej chwili oszuści robią co chcą bo wiedzą, że nikt z tym nic nie zrobi.
  Odpowiedź moderatora:
  Ale proszę się nie dziwić ! – Policja jest zajęta ściganiem i zastraszaniem polskich kobiet w szpitalach, które dokonują aborcji, jak gdyby w Katolandzie nie było ważniejszych spraw. Także ilość wystawionej kadry policyjnej do spreparowanego problemu robi wrażenie.

 66. Kolejna naiwna….jak inni dołączam się do pozwu zbiorowego ma firmę.
  Straciłam zaufanie i kończę zakupy internetowe……

 67. Też zostałam oszukana przez tę firmę. Zamówiłam piękny na zdjęciu strój kąpielowy za 129 zł, a przysłano mi wielkie barchanowe majty prawie po sam biust, jak na starą babcię, a stanik malutki jak na małą dziewczynkę. Poprosiłam w e-mailu o podanie adresu do zwrotu, to zaproponowano mi wymianę za dodatkową kwotę 60 zl. Oczywiście polecono mi, abym wysłała zdjęcia przesyłki oraz numer towaru. Wszystko zrobiłam zgodnie z instrukcją. Napisałam, że nie chcę wymiany tylko chcę zwrócić towar. W reklamie towaru było napisane, że jest możliwy zwrot, jak nie będzie towar odpowiadać. A tutaj cisza. Żadnej odpowiedzi. Wygooglowałam adres firmy z koperty przesyłki i okazuje się, że to jakiś kolejny pośrednik chińskiego szajsu. Tragedia i to poleca Facebook. Zwyczajne złodziejstwo.

 68. Firma BFE 62-023 Robakowo ul.Stachowska 17/f oszukała mnie na 200 zl wysyłając fałszywy towar paczkę wysłałem z powrotem pieniądze nie otrzymałem

 69. Zostałam oszukana. Nie zamawiałam majtek wyszczuplających a otrzymałam 2 pary za kwotę 139 zł. Mężowi poleciłam zapłacić za inną paczkę około 140 zł [ no i zapłacił kurierowi] dlatego nie uchwyciłam tego oszustwa. Chcę odesłać ale nie wiem gdzie. Majtki małe. Porażka

 70. Dnia 03.07.2023r Otrzymałam zamówioną przesyłkę za kwotę 170zł. 3 Biustonosze, nie ten kolor, rozmiar. Gorszego badziewia nie widziałam. Zostałam oszukana przez tą pseudo firmę. Może już czas ukrócić temu oszukaństwu

 71. Witam,
  Zamówiłam sukienkę w kolorze białym SUD230623BOBV1000177 zapłaciłam za nią 243,00 pln z przesyłką,ale zamiast urokliwej białej sukienki dostałam białą szmatę ,która absolutnie nie spełnia moich oczekiwań , chcę zwrócić „suknię” i odzyskać moje pieniądze ,ale w paczce nie było nawet formularza zwrotnego.Chcę to jak najszybciej odesłać, żeby tego nie widzieć.Co mam zrobić?

 72. Zamówiłam na FB produkty w sklepie natiflower.com. Zapłaciłam 299pln gotówką przy odbiorze. Chciałam dokonać zwrotu zakupionych produktów ze względu na ich złą jakość i nieodpowiedni rozmiar. Ze sklepem nie mogę się skontaktować. Paczka została wysłana z BFE, ul: Stachowska 17F, 62-023 Robakowo. Czuję się oszukana. Nie polecam zakupów w sklepie internetowym NATIFLOWER.COM !!!
  Chcę przyłączyć się do zbiorowego pozwu.

 73. Zostałam oszukana, zapłaciłam 200 złotych.za szmaciane buty. Zamówiłam zupełnie inny towar i dostałam chińską podróbę za 40 złotych. Dołączam do pozwu zbiorowego.

 74. Też zostałam oszukana przez firmę BFE Robakowo kupiłam sandały Tommy Hilfiger 185 zł, a otrzymałam plastykowy chłam. Dziwię się , że firma In Post bierze w tym udział. W dniu 26.06.2023 po otrzymaniu przesyłki zadzwoniłam na infolinię In Post nawet nie próbował się tłumaczyć. Dziwię się, że na Fecbooku są wystawiane pozytywne opinie. Masakra, Traci In Post i Facbook.

 75. Oszust nnnyn.com. Buty ciasne, małe, że dwa numery zaniżona rozmiarówka, źle zrobiony pasek na pięcie, firmowane znakiem Puma, ale … tylko na zdjęciu. Fałszywy adres e-mail. Brak kontaktu z firmą. Chcę zwrócić buty i odzyskać pieniądze, ale bezskutecznie. Czemu Facebook rozpowszechniania informacje o fejkowych stronach?

 76. zamówiłem płyn do podłóg mycia,miało być 5litrowych butelek,a dostałem 4 szt razy 100ml,OSZUSCI,ZLODZIEJE!!!!! paczka nadana zBFE ul.Stachowska 17c Robakowo 62-023 BFE 111111111,UWAGA!!!!!nie dajcie się nabrać

 77. Spodnie które otrzymałam to jakieś nieporozumienie. Tym się nie da niczego wytrzeć ,a co dopiero nosić. Ładne zdjęcie , opis składu – oszustwo. Napisałam email z zapytaniem gdzie mam odesłać.

 78. Zamawiałam sukienkę 3XXL a dostałam rozmiar M. Zapłaciłam 159zl. Za pobraniem. Zostałam oszukna. Przystępuję do pozwu . To wielki skandal !!!

 79. Witam. Otrzymałam dwie pary majtek kupionych chyba przez Państwo za 5zl. Chcę je zwrócić ponieważ są nie warte 160zl. Daje sprawę na policję jeśli nie będzie zwrotu

 80. witam, zamówiłam sukienkę. Miała być w rozmiarze M z szyfonu. Przyszła „szmata” bluzka i spódnica, ze sztucznej tkaniny, w rozmiarze może xs. Nie ma metki, faktury, paragonu nic ! Jestem ofiarą oszustwa firmy BFE Robakowo i IN Post.
  Płatność oczywiście przy odbiorze – kontaktu żadnego. 250 zł stracone.

 81. Zostałam oszukana przez firmę BFE – Robakowo. Proszę o dołączenie mnie do pozwu zbiorowego jeśli taki będzie. Produkt przyszedł zupełnie inny niż zamawiałam – w skrócie badziew nie warty nawet 15 zł. Oczywiście na maile dotyczące reklamacji nikt już nie odpisuje . Przestroga dla innych – proszę nie zamawiać niczego przez Faceboooka !!!

 82. Zamówiłam w BFE UL Stachowska 11 F 62-023 Robakowo Bielizne korygującą brzuch i biodra Shapewear – 2 sztuki Po otworzeniu paczki okazało się ,że przysłano mi 2 sztuki tandetnej bielizny w rozmiarze dla dziecka. Natychmiastowo odesłałam paczkę i poprosiłam o zwrot pieniędzy. Dzisiaj byłam na poczcie gdzie powiedziano mi, że nadawca BFE nie odbiera paczek i po przekazaniu 2 x awizo paczka z tą tandetą wróci do mnie . OSTRZEGAM WSZYSTKICH ZNAJOMYCH PRZED ZAKUPAMI ze sponsorowanych stron na FB .

 83. Powiązana i nieuczciwa działalność 3 firm ogłaszających się na FB a prawdopodobnie mieszczących się pod tym samy, fizycznym adresem w Robakowie: Dessove – Dessove.com, (service@dessove.com) BFE oraz InPost – wszystko pod jednym adresem: ul.Stachowska 17F, Robakowo 62-023.
  Nabrałem się na zamówienie 2 sztuk Mini GPS Tracker BF-07 (jak napisali: „military grade”).
  Po odbiorze przesyłki (2 szt) okazało się że przesłany mi produkt nie tylko nie jest zgodny z reklamą na FB dzięki której podjąłem decyzję o zakupie, ale też kompletnie nienadający się do użycia. Powody:
  1. Mini GPS GF-07 Tracker jest wycofywanym od lat urządzeniem, pracuje tylko w sieci 2G, która już jest w trakcie wyłączania i wkrótce jej nie będzie. Urządzenie po prostu nie będzie działać na większości obszarów.
  2. Magnes jest tak słaby, że po prostu odpada z każdej powierzchni pod ciężarem własnym.
  Nie ma mowy o umieszczeniu go gdzieś w karoserii, bo po prostu się natychmiast zgubi i odleci.
  3. Niezgodne z reklama jest twierdzenie o „braku opłat miesięcznych”.
  W reklamie nie ma nic o konieczności zakupu osobno i aktywizowania i opłat karty GSM.
  4. Całkowicie bezsensowna i niezrozumiała instrukcja uruchomienia i obsługi
  tłumaczona bez sensu i „maszynowo” z języka chińskiego (zaznaczam, że władam biegle
  językiem angielskim). Nie można więc urządzeń uruchomić i z nich korzystać.
  Natychmiastowa reklamacja złożona na service@dessove.com pozostaje oczywiście bez odpowiedzi. Złożyłem też reklamację na formularzu InPost-bez odpowiedzi. Straciłem 175 zł za pobraniem. Wygląda to, że działają w ten sposób:
  1. Ktoś (prawdopodobnie z Robakowa) tworzy portal (tym razem pod nazwą Dessove.com) z przestarzałymi i wycofywanymi produktami z Chin i reklamuje się podając fałszywe specyfikacje na FB.
  2. Produkt przychodzi do Robakowa z Chin.
  3. Przeklejają naklejkę i wysyłają z Robakowa już jako BFE przez InPost, za pobraniem.
  4.Wszystko pod jednym adresem: ul.Stachowska 17F, Robakowo 62-023.
  Dlaczego jednak ten proceder jest możliwy od lat – jak dopiero teraz widzę na tym forum?

 84. Dołączam do grupy chcącej składać pozew zbiorowy przeciw firmie ogłaszającej się na Facebooku. Zakupiony towar kosztował 149,90. Może to nie jest dużo, ale dla mnie to też istotna kwota.

 85. DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM ZA TE KOMENTARZE…
  DZIŚ O MAŁY WŁOS TEŻ BYM SIĘ DAŁ OSZUKAĆ…
  OTRZYMAŁEM SMS-a OD InPOST O PRZESYŁCE POBRANIOWEJ NA KWOTĘ 189 ZŁ NADANĄ PRZEZ FIRMĘ BFE, ZAMÓWIŁEM SMARTWATCH-a ALE NIE W FIRMIE BFE… PO TYM CO PRZECZYTAŁEM W KOMENTARZACH, W MOMENCIE KIEDY DO MNIE ZADZWONIŁ KURIER, ŻE MA DO MNIE PRZESYŁKĘ Z BFE, ODMÓWIŁEM JEJ PRZYJĘCIA…. JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI ZA OSTRZEŻENIA!!!

 86. Niestety również zostałem oszukany. Potrzebny mi specjalny klucz który zamówiłem za 180 zł a przyszło badziewie za 20 zł. Jeżeli jest protest zbiorowy to proszę o zapisanie mnie. Paczkę odesłałem Pocztą Polską ale otrzymałem zwrot (za dodatkową opłatą!) ponieważ nikt nie odebrał.

 87. Ja też dałam się nabrać. Trzeb to zgłosić do prokuratury. Nie wystawiają paragonu, pewnie nie płacą podatków. Nie przyjmują zwrotów, nie zgodne z przepisami UOKiK. Kasę biorą i blikiem przelewają za granicę, trzeba to ukrócić. Dajcie znać jak będziemy zakładać proces zbiorowy to się dołączę ewgol21@wp.pl

 88. Bardzo proszę o zwrot pieniędzy za zamówienie. Podaję numer paczki 523000013816100049668738 dostarczona została do mnie przez firmę kurierską InPost Nie jest to ta rzecz, którą zamówiłam. Zgodnie z regulaminem sprzedaży mam prawo zwrotu do 30 dni, zaś Państwo mają obowiązek zwrotu należnej mi kwoty 129.97zł. Paczkę w dniu dzisiejszym wysłałam spowrotem na Państwa adres. Oczekuję zwrotu poniesionych kosztów.

 89. Oszuści i złodzieje moja przyjaciółka dzisiaj dostała paczkę której nie zamawiała i została naciągnięta na 140zł przez firmę BFE, zapisują wszystkie dane ludzi i naciągają ich na pączki których nie zamawiali proszę uważać na tą firmę bo to oczuści i pierdoleni złodzieje.

 90. Ja dziś zostałem oszukany na 290 buty miały być hugo bossa A jakieś badziewie przyszło masakra

 91. Roziennie Online Seller Stachowska 17F Robakowo.
  Sukienkę którą zakupiłam nie zgadza się z wyglądem ze strony sklepu Roziennie.
  Nie zgadza się:
  – krój dekoltu
  – krój rekawów
  – rozmiar ( zamawiałam rozm. XXXL, a otrzymałam rozm. S)
  – wielkość „czaszek” na sukience jest nieprawidłowa

 92. Jestem kolejną naiwną osobą, ale nie poleciałam na promocje, kupiłam sandałki pięknie się prezentujące na stronie w normalnej regularnej cenie. Wyjeżdżam na długie wakacje, więc zamówiłam sobie ” piękne: sandałki Jak zobaczyłam tą paczkę to od razu wiedziałam, że nie mój rozmiar jest w środku i miałam rację. Następnie po otwarciu doznałam szoku!! Zobaczyłam jakieś brudne, ohydnie, śmierdzące, chińskie badziewie…jestem zdruzgotana, zapłaciłam za to coś 220zł! Brakuje kamyków które miały zdobić sandałki, są puste miejsca po nich. Paski powiązane są drutem, wkładki, mają małe, ruchome, brudne i śmierdzące! Wyglądają jakby były używane…łańcuszek i całe buty to bazarowy produkt, nadający się na śmietnik.
  Jestem zdruzgitana.
  Tego nie można tak zostawić. Oszukani ludzie powinni założyć proces zbiorowy.

 93. Naciągnięty obywatel

  To są złodzieje. Sprzedają produkty inne niż na reklamie. Buty robocze to jakieś kapcie. Kosztujace 30 zł. A oni sprzedają z przesyłką za139 zł. Chyba się osobiście przyjadę do tej zlodziejskie firmy. Będzie dym

 94. Jestem następny
  Kupiłem GPS za 109zł oczywiście bez polskiej instrukcji .
  Towar całkiem inny niż w reklamie na fejsie.
  Jestem frajer i tyle.

 95. Właśnie czuje się oszukana na 290.PLN nie dostałam żadnego num. zwrotu.I adres który jest podany to nie wiadomo co to oznacza.Zamówiłam 2 biustonosze w cenie 145.PLN czyli razem 290.zl.z marki Triumph wysłali jakieś badziewie i rozmiary zupełnie inne.I co dalej.

 96. Niestety ja również otrzymałam badziewie i nie ma kontaktu z , firmą „
  Jak to rozwiązać , czy Ktoś już ich zlokalizował ?
  Trzeba chyba zgłosić na policję. Raz udało mi się dorwać oszusta .

 97. Szanowni Państwo w dniu dzisiejszym otrzymałem ✨Tourmaline akupresura samonagrzewającego się rękawa na kolano , z przykrością muszę Wam powiedzieć że ten rękaw odbiega w rzeczywistości wyglądem od pokazywanego w reklamie. WYGLĄDA INACZEJ JEDEN RĘKAW JEST DŁUŻSZY A DRUGI KRÓTSZY

 98. Do wszystkich oszukanych ! !!!
  Zamawiać na potęgę i nie płacić !!! Odsyłać kurierów. Wtedy zobaczymy kto będzie górą , jak będą straty . Niech sobie to Chińskie gówno w tyłek wsadzą !!! Na sądy szkoda czasu , trzeba ich finansowo wykończyć !!

 99. Krótko, towar nie zgodny z opisem i filmem reklamowym. Naciąganie klienta.
  Zero kontaktu, zero adresu do korespondencji, brak nr tel. kontaktowego.
  InPost zakleja swoją etykietą przewozową etykietę od chińczyka. Brak możliwości zwrotu towaru.

 100. Towary lecą pełnymi kontenerami z Chin i to jest badziewie na które dajecie się naciągać jak małe dzieci widzące lizaka za szybą w promocji. BFE w Polsce jedynie konfekcjonuje towary. Inpost jest zwyczajnie pośrednikiem czyli po prostu doręcza paczki, które wysyłane są przez BFE do dalszej obsługi i nic więcej. Siedziby firm z których zamawiacie paczki mają siedziby w Hongkongu 😉

  Odpowiedź administratora.
  Powyższa próba reklamy spedytora jest w połowie nieprawdą. InPost nie jest w tym procederze pośrednikiem a winnym swojej usługi, która ma nazwę fulfillment. InPost wynajmuje spółkę BFE ( wcześniej Sk Client ) do konfekcjonowania towaru przywożonego z Azji. Jednak InPost nie zatrudnia pojedynczo ludzi do konfekcjonowania, tylko wynajmuje firmę – na tym polega fulfillment. Próbowałem skontaktować się z właścicielem tego oświadczenia, które drugi już raz trafia w podobnej formie na portal, ale nie otrzymałem odpowiedzi, dlatego traktuję wyjaśnienia jako swego rodzaju spam.

 101. Niestety muszę dołączyć do tego oszukanego grona. Rozumiem , że nie odzyskam już pieniędzy , bo oczywiście na maila dotyczącego obsługi klienta nikt nie reaguje. Podobnie Jak do wszystkich i do mnie dotarła przesyłka niezgodna z zamówieniem. Za małe – inny rozmiar, materiał nie nadający się nawet na ścierkę. Wielkie oszustwo, tylko nie rozumiem , jak to się dzieje, że oczywiscie oszuści nadal funkcjonują i mają się dobrze, a my pokrzywdzeni, nie możemy nic zdziałać???

 102. Niestety jestem kolejną oszukaną. Dzisiaj odebrałam paczkę. Dres „BOSS” to tylko na zdjęciu. Towar niezgodny z opisem. rozmiar XL męski to jak S damskie. Jakość beznadziejna. Czy komuś udało się odesłać trefny towar o odzyskać pieniądze? Co robić? zgłaszać na policje?

 103. Również zostałam oszukana przez tą firmę. Zamówiłam buty „pumy”. Przyszło jakieś badziewie. Buty musiałam wystawić na dwór z powodu straszliwego smrodu. Podeszwa twarda, nieprzyjemna w dotyku. Nawet na chińskich targowiskach nie widziałam butów tak słabej jakości. Na zdjęciu buty wyglądały zupełnie inaczej niż w rzeczywistości. Tragedia. ZA 195 zł kupiłam buty, które nie są warte nawet dziesięciu złotych.

 104. Witam, zostałam oszukana, kupiłam buty z logo pumy, a dostałam zwykle sandały, które czuć chińszczyzną.

 105. Zostałam oszukana. Zamówiłam 3 biustonosze za 145 złotych, plus wysyłka 25 złotych ( razem 170 zł.) miały być firmy Triumph push- up. Przyszły dwa numery mniejsze, pozaciągane, w dwóch miejscach wystaje jakiś materiał o innym kolorze, bez rachunku i metki, kiepskie chińskie podróbki. Chciałam zwrócić produkt, pisałam 4 wiadomości na adres mailowy, który podali. Nikt się nie odezwał.. Nie ma nr telefonu. Adres na przesyłce to BFE ul. Stachowska 17 F Robakowo 62-023 – fulfillment 111111111. Zasugerowałam się reklamą na faceboku.

 106. Witam. Również zostałam oszukana zamówiłam płaszcz z wełny , na reklamie pokazane są barany i potem jak ta wełnę sie wyprawia ,więc płaszczyk wygląda super więc zamówiłam i razem z przesyłką zapłaciłam 235 zł. W paczce odebrałam badziewie ze sztucznego tworzywa , za które można dać 30 zł. Tego samego dnia wysłałam imeila z reklamacją minął miesiąc i cisza. Bardzo bym chciała odzyskać swoje pieniądze. Jeżeli komuś się udało niech napisze jak to zrobił.

 107. witam ,w firmie BFE Robakowo 62-023 ul Stachowska 17F zamówiłem (elastyczny przenośny klucz dynamometryczny) dostałem jakieś badziewie za kilkanaście zł ,firma ta oszukuje w taki sposób od kilku lat zmieniając tylko adres, oszustwo zgłosiłem na policje firma posługuje się między innymi mailem (confirm@zenmasstt.com) nie dajcie się nabrać na okazje.

 108. Również dałam się oszukać, zamówiłam bluzkę, otrzymałam szmatkę za 159 zł, piszę tam na Emil contact@zenmasstt.com i dostaję wiadomości po chińsku, oszuści adres na przesyłce Robakowo. Ktoś powinien wziąć się za tych oszustów. Chętnie dołączę się do pozwu zbiorowego. Kto pozwala na takie oszustwo

 109. Witam dostałam paczkę , której zawartości wg nie zamawiałam. A jeszcze 170 zł zapłaciłam za coś co było opłacone. Proszę o zawrót pieniądzu 170 zł. Nr paczki 523000018082200049684891.

 110. Kupiłam sukienkę i oczywiście szmelc. Na zdjęciu wygląda pięknie tylko nie zaznaczyli ze ta sukienka jest dwuczęściowa zapłaciłam 259,00zł . Chciałabym zwrócić i nie ma ani telefonu ani adresu e-mail. Czy może ktoś wie coś w tym temacie proszę o informację.

 111. Podpinam się pod wszystkie posty, zostałam oszukana jak wszyscy, też już przebolałam stratę ale jak poczytałam na jaką to jest skalę to niemożliwe jest żeby z tym się nie dało coś zrobić, ludzie tracą pieniądze a oni spokojnie kasują następnych…na meila odpowiadają jakieś Boty…roboty…czy inne automaty, do czego to doszło…

 112. Witam, otrzymałam od nich również paczkę z butami. Rożnica jest kolosalna. Ale okazały się za male. Napisałam do firmy ale niestety bez żadnej odpowiedzi. Brak słów. Zamówiłam buty z myślą, że będę mogła chodzić w nich po operacji. Okazało się oszustwo.

 113. Zamówiłam komplet biustonoszy 3 szt. miał być rozmiar 100C, a otrzymałam 95B , niestety nie ma gdzie napisać odnośnie zwrotu towaru, paczka jedynie rozpakowana i sprawdzony na metce rozmiar. Na pewno nie zostawię tej sprawy w ten sposób, zapłaciłam 170 zł, dla mnie to spora kwota.

 114. Również zostałem oszukany towar niezgodny z zamówieniem. Zamówiłem koparkę 1:6 z hydrauliką za 239 zł a dostałem 1:24 jakąś zabawkę bez hydrauliki. Przesyłka dostarczona przez InPost.

 115. Witam.
  Właśnie dostałam paczkę z sukienka zupełnie inna niż zamawiałam!
  Zlodzieje

 116. Nr przesyłki 5201 1801 3162 5101 0875 3469
  Na etykiecie, Odbiorca napisaliście ulicę paczkomatu, Fryderyka Chopina 24a.
  Kurierowi nie chciała się paczka przyjąć do paczkomatu. Dzwoni ja zjeżdżam pół miasta i odbieram paczkę.
  Zamawiając u Chińczyka zamawiam na paczkomat, bo mam na stałe wpisane.
  Oczywiście InPost umywa ręce, a współpracuje z Wami. Dlaczego tak ROBICIE????

 117. Chętnie dołączę do pozwu zbiorowego. Zamiast tuniki dostałam jakieś badziwie szlafrokowe.

 118. Witam. Również zostałam oszukana przez firmę BFE Robakowo . Zamawiałam sukienki które przyszły nie w takim rozmiarze jak prosiłam w dodatku podarte.

 119. Próbuję skontaktować się z firmą BFE ul. STACHOWSKA 17f, Robakowo. Kupiłam buty 199zl plus przesyłka 33zl. Nie odpowiadają na maile, chcę zwrócić ten badziew. Ich mail sylvialz@hotmail.com.
  Nie wiem gdzie to zgłosić.

 120. Jestem totalnie rozczarowana produktem, który otrzymałam. W reklamie jaki to super produkt, ze skóry , wygodny w noszeniu, a tu co wielkie nic. Już chyba nigdy nie kupię takiego badziewia jak to na co natrafiłam. Firma to totalna porażka, jak ktoś taki może handlować takim badziewiem. Ale w tym wszystkim jest to, że ludzie się na to nabieraj tak łatwo. Gdzie się teraz odwołać i gdzie szukać oszustów. Jedynie zgłosić na Policję, Nie ma telefonu, a jeśli jest to fikcja, zgłasza się zupełnie inna firma. Jak się okazuje pod jednym adresem znajduje się 10-tki firm. To jest po prostu bandytyzm, mówiąc krótko.

 121. BFE to grupa która przyjmuje na magazyn paczki z zagranicy ( paczki te przychodzą w kontenerach ) i dalej z etykiet zagranicznych oklejają etykietami polskimi. Działają na umowie Inpostu, jako zewnętrzna firma do tzw konfekcjonowania. Ta firmą nie ma nic wspólnego z waszymi oszustwami. BFE tylko i wyłącznie jest sortownią do dalszego rozsyłania po Polsce. Oszukał was sprzedający z tych nadziewanych stron które oglądacie jako reklamy na Facebooku i internecie. Daliście się zwyczajnie wydymać zagranicznych oszustom bo niby promocja była 🙂
  Nie bądźcie naiwni następnym razem i przed zamówieniem sprawdzajcie w internecie od kogo chcecie cokolwiek kupować – tylko polskie firmy bo na polskie firmy działa polskie prawo ,a nie szukać kogoś później za oceanem !

 122. Trzeba zrobić blokadę na Facebooku (bo większość jest kupowana na tym portalu ) dla tych fikcyjnych firm

 123. Ja również zostałam nabrana 😡 zamawiać, zamawiałam, ale przyszedł totalny badziew za 159zł . Podczas zamówienia sprawdzałam że jest możliwość zwrotu w ciągu 7dni , a tu nic….. 😡😡😡

 124. To jest armagedon !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przeczytałam wszystkie komentarze, szkoda, że nie przed zamówieniem. Zamówiłam letnie skórzane sandały, bo mam chore nogi. Po trzech tygodniach dziś dostałam jakieś sandałki, daleko im do skóry, oczywiście numer inny niż zamawiałam. O numer mniejsze, palec wystaje, albo pięta wisi. Chciałam zwrócić i zamienić na mój numer, ale dobrze, że tego nie zrobiłam, bo bym nie miała ani butów, ani pieniędzy. W takim przypadku dam siostrze , która ma mniejszą stopę. Mam pomysł jak uprzedzić ludzi przed tą „firmą”. Napiszę na Face booku odpowiedni komentarz, bo oni się tam właśnie reklamują. Ja też ich tam znalazłam. Moje 200 zł uratowane bo dam w prezencie siostrze,

 125. Zakupiłem dwie pary spodni ,nie są w moim rozmiarze i jakieś dziwnej firmy , a miały być Levisy

 126. Również zostałam oszukana. Przysłano mi bluzkę z firmy BFE ul. STACHOWSKA 17F Robakowo, podczas gdy byłam pewna że zrezygnowałam z zakupu tej bluzki. Byłam przekonana, że do zamówienia nie doszło. Na bluzkę nie było potwierdzenia przyjęcia zamówienia. Natomiast wykorzystano moje dane które mieli przy zamawianiu przeze mnie sukienki w innej (tak mi się wydawało) firmie. Przysłali mail, ze przyjęli zamówienie na sukienkę. Niestety, odebrałam od kuriera paczkę wierząc ze to sukienka, że jednak znaleźli zamówienie,którego jak mi napisali nie mieli.
  Tymczasem okazało się że jest to bluzka, której nie potwierdzili, która miała mieć cenę inną i do zamówienia i potwierdzenia jej zamówienia nie doszło.
  Ewidentnie niby dwie różne firmy pod nazwami Thundered Shop i Confirm Zenmasst prowadzi ten sam podmiot-pn. OSZUST – BFE PROLIS
  Za szmatkę niezgodną z czymkolwiek zapłaciłam 139zl. (cena sukienki).
  Niech może ktoś „kumaty” przejmie te zgłoszenia od nas wszystkich oszukanych i przetrzepie tych oszustów, którzy bardzo sprytnie działają na FB.

 127. @Urstel – Ciekawsze byłoby uzasadnienie odmowy, ale by to uzyskać trzeba składać pisemny wniosek o ściganie. Swoją drogą zastanawiające w jakim mieście Policja odmawia ścigania przestępców ???

 128. W InPoście zablokowali pieniądze na 5 dni, a na policji powiedzieli ze oni takich spraw nie przyjmuja.. I co teraz?

 129. Też dołączam do osób oszukanych, Zamówiłam inne buty niż na zdjęciu, zapłaciłam 195 zł. Dostawa bez paragonu. Może powinnyśmy zgłosić to do Urzędu skarbowego.? Małgosia

 130. Ja również zostałam oszukana przez firmę BFE!!! zero kontaktu , firma widmo. Zamówiłam klapki, niestety przyszły inne , w innym rozmiarze, na kwotę 200,00 zł!! Skandal!! mam nadzieję , że w końcu ktoś się za nich weźmie! banda oszustów!!!!!!!

 131. Zamówiłam biustonosze z firmy Triumph . Dzisiaj przyszła do mnie przesyłka za pobraniem 290 zł . Jak się okazało nadawcą jest firma BFE a nie ta z której zamówienie zostało złożone . Na dodatek dostałam tylko połowę zamówienia to jeszcze nie ten kolor i rozmiar . Przyłączam się do pozwu zbiorowego .

 132. Porażka totalna, zakupiony towar może i w miarę zgodny z wyglądem ale na pewno nie z rozmiarem ! Tego to nawet dziecko nie założy na siebie ! Forma kontaktu…totalne zero. Wymyślony na szybko numer telefonu wyklikany na klawiaturze na zamkniętych oczach, firma widmo z którą nie ma kontaktu. Jestem ciekaw od kogo to w ogóle jest odbierane przez inpost bo na pewno nie pod tym opisanym adresem ! Strata czasu, nerwów i pieniędzy. Zakupiona rzecz miała być prezentem a wyszło tak jak wyszło. Ktokolwiek to wysyłał to życzę ci dużej ilości problemów w życiu osobistym, mandatów, sądów, i żeby ci się kiedyś noga powinęła i służba celno skarbowa wbiła na ten twój pseudo magazyn. Nie pozdrawiam, życzę każdemu z BFE bardzo nie miłego roku !

 133. Dostałam w poniedziałek, 8.04.23.zamowiona sukienkę. Oczywiście jest dużo za mała i material jest tak sztuczny, że nie da się w tym chodzić. Potrzebuję ją zwrócić. Czy wysłać na adres nadawcy. Tak zrobię i poproszę o zwrot pieniędzy..

 134. Witam wśród grona oszukanych. Wczoraj straciłem 260zł na butach. Szkoda ze dopiero teraz przeczytałem o działalności firmy BFE.

 135. Zamówiłam letnie buty marki Puma za 190 zł, a otrzymałam jakieś klapki niewiele warte. Blokujcie płatności u przewoznika w moim przypadku był to InPost i głoście na policję, od razu. Telefon który podają nie istnieje. Paczka przyszła z BFE ul. Stachowska 17F Robakowo 62-023.

 136. Ludzie, napiszcie proszę czy udało Wam się jakoś skontaktować z tą firmą i ściągnąć pieniądze? Ja dzisiaj również zamiast markowych butów otrzymała totalną tandetę z Chin nie wartą nawet 50 zł 🙁 Czy kierujecie się wszyscy z tym na Policję?

 137. Również zostałam oszukana przez BFE. Jak można uzyskać zwrot? Czy ktoś w tej sprawie coś zdziałał?

 138. Zamówiłem „model” koparki. Wyglądał zupełnie inaczej w zamówieniu z mnóstwem detali i funkcji. Biorąc pod uwagę że w chinach modele są o wiele tańsze , zamówiłem model za 239 zł. Opis i wygląd produktu który zamówiłem i który otrzymałem to dwa różne produkty. Ten który otrzymałem to zwykła zabawka – niby koparka ale to już nie model… tylko zwykła zabawka za 77 zl. Wpisałem dane kontaktowe dotyczące zwrotu lub informacji o możliwości kontaktu do firm, wtedy trafiłem na tą stronę więc dodaje moją sprawę do już jak widzę licznych oszustw. Może coś da się zrobić coś tej sprawie zespołowo.

 139. Kurier przyniósł mi paczkę za pobraniem na 135 zł od BFE , przy czym ja nic takiego nie zamawiałam. Odrazu sprawdziłam w necie nazwę firmy i adres i dzięki temu i tej stronie domyśliłam się że to oszustwo ! Odmówiłam przyjęcia ale przypomniałam sobie o sytuacji z lutego kiedy to zamówiłam buty nike za 250 złotych a przysłano mi jakieś męskie badziewne tandetne buty nawet nie w moim rozmiarze i brak kontaktu a do odesłania jakiś nieistniejący chiński adres i to tez było BFE

 140. Witam
  W dniu dzisiejszym otrzymałam zamówiony od BFE towar. Zamawiałam letnie buty sportowe m-ki PUMA za 195 zł w kolorze beżowym, a dostałam czarny chiński śmierdzący badziew z rynku nie wart więcej niż 20 zł. Paczki nie można otworzyć przed zapłatą kurierowi InPost, a po zapłacie za nim ja otworzyłam kurier odjechał. Po prośbie telefonicznej aby wrócił i zabrał ta paczkę do nadawcy i oddał moje pieniądze powiedział że nie może tego zrobić bo takie mają procedury odesłał mnie na infolinię. Tam zablokowali na 5 dni środki i odesłali na policję. Zdążyłam w internecie po Państwa wpisach zorientować się że to oszuści, brak paragonu , faktury , danych do zwrotu , nr kontaktowego do firmy , odbiera inna firma, informuje że to oszuści i telefonów od pokrzywdzonych mają setki. Jechałam na policję przy paczkomacie spotkałam kuriera. Prosiłam go aby wziął ode mnie ta przesyłkę i oddał moje pieniądze. Po raz kolejny powiedział że nie ma takiej możliwości. Nic nie dały argumenty że skoro zamówiłam przesyłkę za pobraniem to mam prawo ja sprawdzić i nie odebrać. Pytałam dlaczego nie poczekał. Dowiedziałam się że jak płacę to on i tak nie może odebrać ode mnie tej przesyłki a przed zapłatą nie mogę jej sprawdzić takie mają przepisy. Poinformowałam go że jeżeli teraz już wiedzą ,że zostałam oszukana bo nie ma żadnego telefonu do firmy , adresu e-mail to jeśli przekażą moje pieniądze oszustowi to uczestniczą w oszustwie. Odesłał mnie do siedziby firmy w Słupsku. Moja wizyta nic nie dała usłyszałam w zasadzie to samo od kuriera i to że nie jestem pierwszą jeżeli chodzi o tą firmę. Pracownik InPost nie chciał się przedstawić bo ochrona danych osobowych 🙈🙈🙈.Zgłosiłam sprawę na policję. Przy funkcjonariuszu dzwoniłam jeszcze raz na infolinię InPost czy blokada środków na pewno została zgłoszona. Pani z infolinii potwierdziła i poinformowała ,że policja musi się w ciągu 5 dni z nimi skontaktować telefonicznie i potwierdzić że jest prowadzone postępowanie żeby blokada została utrzymana. Pismo z policji że zgłoszone zostało zawiadomienie o przestępstwie nie wystarczy. Nie rozumiem tej procedury InPost gdyż sama jestem prawnikiem, to jest absurd. Pismo nie jest wystarczające , musi być telefon z policji. Jest piątek wieczorem. Zawiadomienie trafi do właściwego wydziału w poniedziałek. Tam naczelnik zadekretuje sprawę na konkretnego policjanta . Minie kolejny dzień zanim ten przeczyta materiały i zobaczy ,że InPost domaga się telefonu od Policji żeby dalej blokować środki. Proszę mi powiedzieć jak mam wcześniej zmusić policjanta i którego by zadzwonił do InPost przecież to jest jakiś absurd. A potem jest po terminie bo minęło 5 dni. InPost trzyma pieniądze 5 dni wiedząc że zostało dokonane przestępstwo oszustwa a potem z pełną świadomością przekazuje je przestępcy. Tylko w Polsce prawo może tak działać. Dla zainteresowanych sprawę zgłosiłam w I Komisariacie Policji w Słupsku. Jak chcecie możecie się dołączyć. Ja dołączam się do pozwu zbiorowego. Coś trzeba zrobić żeby inni nie dali się nabrać. Jak ktoś zamawia towar za pobraniem myśli że jest bezpieczny. Tymczasem firma kurierską funkcjonuje tak ,że nic bardziej złudnego. Pozdrawiam wszystkich oszukanych , a oszustom nie odpuszczę nie dla tych 200 zł , a dla zasady.
  Odpowiedź administratora.
  Proszę poprosić Inpost o podanie artykułu prawnego, na podstawie którego odbywają się manewry blokady 5-dniowej, i obowiązku osobistego połączenia telefonicznego oficera Policji ze spedytorem. To są działania fikcyjne… Nie jestem prawnikiem i może dlatego nie słyszałem nigdy o tym, żeby przedsiębiorca opierał działalność na swoim widzi misie, a jeżeli tak robi, to nie jest przedsiębiorcą. Na razie parasol ochronny władzy działa, zobaczymy jak długo.

 141. Kolejny oszukany :(. Buty sportowe za 249 zł. okazały się totalnym badziewiem nie warte swojej ceny, rozmiarówka absolutnie zaniżona więc niezdatne do użytku. W paczce brak potwierdzenia zakupu, ani informacji o możliwości zwrotu. Nie odpowiadają na emaile i telefony. Nie dajcie się oszukać firmie BFE ul. Stachowska 17F, Robakowo 52-023. Nigdy więcej zakupów w tym sklepie.

 142. Bandyci złodzieje jeszcze nigdy się nie spotkałam z takim chamstwem. Oczywiście dałam się nabrać i też domyślam się że nie dostanę zwrotu pieniędzy. Może by tak zbiorowy pozew do sądu z odszkodowaniem włącznie. Pojedyńczo Sąd uzna małą szkodliwość czynu natomiast jak się zbierzemy razem to już potężna kwota. Co Państwo na to w rozłożniu na tyle osób to i koszty będą niewielkie
  Z poważaniem Hanna

 143. Zostałam również oszukana 170 zł miały przyjść 3 staniki na reklamie piękne i rozmiar miał być 115f a przyszły 3 staniki dla dziewczynki która dopiero zaczyna nosić staniki😡😡 że na takie dziadostwo nie ma katy😡😡😡

 144. Oszuści. Zakupiłam witraż reklamowany w Internacie na Facebooku. Towar całkowicie różni się od tego oferowanego w Internecie. W Internecie reklamowano piękny, duży witraż okienny składający się z 8 ptaków. W efekcie dostałam coś co jest mniejsze od kobiecej dłoni. Plastikowe. Liche. Niewarte 1/3 tego co zapłaciłam. Dodatkowo brak formularza zwrotu. Brak możliwości namierzyć osobę zarządzającą tą firmą. Oszuści! Jak Facebook może pozwalać, aby na ich stronach naciągali tak ludzi?

 145. I mnie oszukali. Chodź nic od nich nie zamawiałam. Przyszła paczka na firmę, na mojego syna. Jego nazwisko, adres firmy, jego nr telefonu. Myślałam, że coś zamówił na 135 zł , więc odebrałam. A on mówi ,że nic nie zamawiał. przyszły jakieś słuchawki, które na aliexpres kosztują 15 zł. Co się dzieje na tym świecie. Teraz trzeba wszystko sprawdzać. Nawet klientów hurtowni. Tak ludzie oszukują. Lewe dane, lewe potwierdzenia wpłat. świat zwariował

 146. Nowy spiosób działania BFE? Dostałem informację z Inpostu ze przyjdzie mi paczka z BFE, pobraniowa – tylko że ja nic nie zamawiałem! w ten sposób chcą wyłudzić kasę. Pewnie są tacy co płacą, a później się zastanawiaja co dalej z tym fantem zrobić….

 147. A ja ich robię w Ch… ja … raz się nabrałem teraz zamawiam i nie odbieram naciągam ich na koszta związane z przesyłka …

 148. Jestem niezadowolona. Sandały za 190 zł. Okazały się totalnym badziewiem nie warte swojej ceny. W paczce brak potwierdzenia zakupu, ani informacji o możliwości zwrotu. Nie dajcie się oszukać. Nie kupujcie w tym sklepie.

 149. Witam zamówiłem etui na tel i przyszedł cały podrapany za 160zl. Od firmy BFE z Robakowo. O co tu chodzi kto to jest za firma

 150. Zostałam oszukana! Zamówiłam bluzkę w kolorze liliowym a przysłali zupełnie inną szmatę w kolorze bladoniebieskim! Odesłałam im z żądaniem zwrotu pieniędzy a oni nie odebrali paczki i poczta zwróciła mi ją i musiałam dodatkowo zapłacić za przesyłkę! Łącznie straciłam 155 zł!

 151. Zamówiłem z reklamy i ogłoszenia na Facebooku koszulkę w niebieskim kolorze i rozmiarze XL. Otrzymałem byle jakiej jakości koszulkę białą rozmiar S.Przesyłka z Firmy BFE W przesyłce nie znalazłem żadnego Kontaktu ani adresu zwrotnego.

 152. Również zostałam oszukana zamówiłam sandały za 195 zł a przyszło jakieś chińskie śmierdzące badziewie dołączam się do pozwu zbiorowego a narazie spróbuję zgłosic to na policje. Małgorzata

 153. Ja także zostałam oszukana. Zamówiłam sandały lecz to co dostałam to totalna chińszczyzna. Za 190 zł. powinnam dostać zgodne ze zdjęciem. Oszustwo. Więcej nie zamówię przez Internet. Przykro, że takie osoby nie można w jakiś sposób dorwać.

 154. Zamówiłam bluzkę, dostałam jakąś dziecięcą szmatkę. Nie dość że straciłam 149 zł. to jeszcze poniosłam koszty wysyłki i zwrotu . W sumie prawie 180 zł. To banda oszustów.

 155. Otrzymałam od firmy BFE Robakowo 62-23 ul.Stachowska 17 F sweter półgolf trudno określić z jakiej tkaniny a zamówiłam z kaszmiru od firmy //francele.com/products/woswaet oczywiście ewidentnie zostałam oszukana.Uważam te firmy i te osoby należy zgłaszać na policję podjąć walkę z oszustami.

 156. Dzisiaj odebrałem paczkę od kuriera. Nadawcą BFE Inpost ul Stachowska 17F Robakowo 62-023 Oczywiście zostałem oszukany. W reklamie na Facebooku były dwie kamery samochodowe do przodu do tyłu. Mailem potwierdzili zamówienie a przysłali jedną badziewiastą. Naciągnęli mnie na 219 zł.

 157. Z przykrością dołączam dzisiaj do grona oszukanych. Zamiast sukienek dostałam dziecięce spodnie z lumpeksu

 158. Ja dzisiaj odmówiłam odebrania przesyłki za pobraniem.
  wcześniej po otrzymaniu info, że dotrze do mnie paczka, sprawdziłam maile czy z tej firmy coś zamawiałam i nie znalazłam.
  Poza tym kurier zapytał czy znam firmę, bo jeśli nie to lepiej nie odbierać bo często to są naciągacze.
  czyli uważajcie bo nadal oszukują

 159. Witam
  Nic nie zamawiałam od BFE a przyszedł mi sms od Inpost że paczka zostanie doręczona 19.04.2023r za 135 zł. Gdzie nic nie zamawiałam i ta paczka szła 2 tygodnie .Czy to oszustwo ? Gdzie to zgłosić ?
  Pozdrawiam

  Administrator
  To praktyka szukania klienta, albo potocznie jelenia. Za darmo nic Pani nie odbierze, choć wielu może kusić zawartość paczki. W środku jednak będą substytuty, lub coś co na pewno się nie przyda, a będzie ułamkową zapłaconej kwoty. Zgłoszeniu oszustwa do instytucji niestety nie podlega sytuacja, gdy istnieje tylko próba oszustwa. Musi pani się podłożyć, by według prawa mogła zostać uznaną za ofiarę, takie chore prawo…. Inna sprawa że tak oszukanych nie wspomaga żadna instytucja – patrząc po komentarzach, czyli można sobie dopowiedzieć że to jedna mafia, lub konsumenci profitów oszustwa.

 160. To jacyś złodzieje zamówiłam sandały pumy a dostałam jakieś badziewie które można kupić za 40zl na bazarze,straciłam 190zl tyle negatywnych komentarzy, czy naprawdę tak trudno takich oszustów zlokalizować, dziwne

 161. Oświadczam, że firma BFE mnie oszukała , W firmie tej kupiłam biustonosze i majtki korygujące, Towar który otrzymałam jest bardzo kiepskiej jakości , a majtek brakło jednej pary,a te które otrzymałam są innego rozmiaru niż zamawiałam. Napisałam do firmy reklamację , wysłałam listem poleconym. Listu nikt nie odebrał, wczoraj otrzymałam zwrot. Uważajcie na tą firmę, to oszuści. Czesława

 162. Witam . Zakupiłem u Państwa szkło do samsunga s20 fe 5g. Po 3 dniach mi telefon upadł na chodnik i niestety wasza magnetyczna obudowa za 125 zł pękła w wielu miejscach . Nr listu przewozowego to
  523000018332540064740398. Proszę o zwrot kasy lub wysłanie nowego pokrowca

 163. Witam, jestem kolejną osobą oszukaną przez firmę BFE Firmowa 8B Robakowo. Zamówiłam japonki firmy GUCCI, zapłaciłam kurierowi 185 zł za coś co jest warte nie więcej niż 20 zł. Liczne wady, rozmiar zaniżony, brak dokumentu sprzedaży. Chętnie dołączę do pozwu zbiorowego przeciwko wymienionej firmie lub firmie In Post, która uczestniczy zapewne w tym procederze.

 164. Też zostałam oszukana przez tą firmę na 150zl. Zgłosiłam sprawę do in post ale tak jak pisaliście, oni z tym nic nie zrobią. Jedyne co, to zablokowali na 5 dni przekaz pieniędzy z pobrania. Muszę zgłosić sprawę na policję i wtedy policja informuję in post o wszczęciu postępowania i wtedy te pieniądze są wstrzymane do rozwiązania sprawy. Nie sądzę, że uda się odzyskać te pieniądze ale może faktycznie zbiorowy pozew pozwoli na ograniczenie działalności tej „firmy”
  Proszę o kontakt osoby, które chciałyby taki pozew złożyć mój email:
  klaudi15@op.pl

 165. W dniu dzisiejszym mama odebrała paczkę. Oszukano ją na 190 miały być sandały marki ,, Puma,, a to co dostała to jakiś chiński badziew !!!! Zgłosiłam sprawę do InPostu zablokowali kwotę na 5 dni. Teraz mama musi iść na policje i zgłosić oszustwo. Wtedy policja kontaktuję się z InPostem po wyjaśnieniu i rozwiązaniu sprawy pieniądze wrócą do mamy !!!! Pytanie tylko kiedy !!!!

 166. Dnia 24 marca 2023r zamówiłam 2 pary butów zdrowotnych ,które otrzymałam dn 11 kwietnia 2023r / 2* po 153zł z dostarczeniem …306 zł/
  Paczka była niechlujnie spakowana,co spowodowało odkształcenia butów ,które nie przypominały zamówionych ,które widziałam na zdjęciu.Kurier InPost nie pozwolił otworzyć paczki,aby sprawdzić zawartość.Po zapłacenia gotówką,otworzyłam paczkę,buty były zgniecione,odkształcone i śmierdziały klejem,nie przypominały pięknie opisanych interneci butów leczniczych .
  Podaję nr paczki 523000012166200027315051 od BFE Firmowa 8 62-023 Robakowo BFE 111111111 Kod odbioru 889536
  Proszę o informację,gdzie i jak można domagać się zwrotu pieniędzy .Jeżeli jest przygotowywany ogólny pozew ludzi pokrzywdzonych,oszukanych przez tą firmę to ja wyrażam zgodę na dopisanie mnie do listy…

 167. Zajebiste oszustwo!!!!! Towar niezgodny z tym co proponują w Internecie… Nie pozdrawiam firmy BFE, sprawa trafi na policję jak najszybciej….

 168. Świetnie oszustwo jak nie wiem co… Jak tak można naciągać ludzi na kasę i to sporą kasę. Zamówiony towar to świetnie przedstawiony produkt w Internecie, natomiast to co przychodzi to jakieś badziewie z chińskiego magazynu… koszmar. Zgłaszam sprawę na policję..

 169. Zamówiłam 2 pary butów, miały być skórzane, w samomodelującą wkładką. Otrzymałam chiński badziew.
  Taki na bazarze morze kosztować 40 pln i na pewno bym nie kupiła…
  Już nigdu=y nie zamówię.

 170. Banda oszustów. Zamówiłam komplet biustonoszy (3 szt), zapinane z przodu, firmy trumpf, rozmiar 52. Otrzymałam chińszczyznę w rozmiarze 44. Pobranie 170 zł. Osoba z inPostu poinformowała mnie, że blokuje pobraną kwotę na 5 dni. Po upływie tego terminu blokada może być przedłużona tylko po podjęciu działań przez policję. Zgłosiłam. Zostałam pouczona, że najpierw muszę podjąć działania cywilne w tym zakresie, czyli złożyć reklamację u nadawcy i czekać. Tak zrobiłam. Wysłałam paczkę do BFE PROLIS w owym Robaków. Przesyłka polecona dalsze 20 zł. Do listu dołączyłam formularz odstąpienia od umowy żądając zwrotu kasy. Czekam. Wg informacji od policjanta dopiero po zlekceważeniu mojej reklamacji policja podejmie działania. Chętnie przyłączę się do pozwu zbiorowego, bo tym to prawdopodobnie się skończy. Kontakt telefoniczny 888 989 722.

 171. Zamówiłam buty firmy GUCCI a dostałam chińskie śmierdzące sandały. Jak odzyskać pieniądze?

 172. Zamówiłam śliczną białą bluzkę z koronką do żakietu z czarnej skóry z robotą koronkową.Czekałam około dwóch tygodni. Dziś odebrałam za pobraniem od kuriera płacąc 149 zł. To w ogóle nie jest ta bluzka którą zamawiałam. Otrzymałam jakieś badziewie,za co nie dałabym nawet 20 zł. Adres niby firmy:BFE ul.Stachowska 17F Robakowo 62-023 BFE111111111.Płatnik BFE PROLIS.Nadanie w paczkomacie standard.Wszystko co jest na temat tej firmy.Ale ktoś do paczkomatu towar wrzuca. InPost odbiera i dostarcza więc powinni wiedzieć od kogo są te badziewia.Multum klientów oszukanych. Należy złapać tę bandę złodziei i oszustów.Jutro zadzwonię do tego InPostu i podzielę się z Państwem co ustalę

 173. Dołączyłem do grona wydymanych na 125 zł etui do telefonu z rozbitym szkłem. I nie wiadomo komu zreklamować. Teraz dopiero przeczytałem opinie o BFE.

 174. Oszustwo firmy BFE Robakowo Firmowa8B zostałam oszukana przez w/w Firmie. Zamawiałam towar wartość 195zl a otrzymałam przesyłkę niezgodną z zamówieniem. Firma BFE to oszuści i naciągacze.

 175. Oszustwo, zamówiłam buty za 195 zł, otrzymałam rozmiar mniejszy, tandetne wykonanie, opakowane tylko w folię. Brak kontaktu i nie można dokonać zwrotu. Czuję się oszukana.

 176. Dobra rada dla wszystkich oszukanych przez tych bandytów , pieniędzy nie odzyskacie bo i ja w tonie nie wierzę , ale jest prosty sposób żeby się na nich odegrać . Niech każdy kto został oszukany zamówi tak jak dotychczas chociaż 5 różnych produktów i następnie ich nie odbierze , to wszystko są przesyłki za pobraniem , myślę że szybko im się odechce takiego zarobku .

 177. Dzień dobry, Produkt nie zgodny z tym co zamawiałam, chcę dokonać zwrotu towaru oraz zwrotu pieniędzy. Nie dostałam również żadnej kartki aby wykonać zwrot jak to zazwyczaj powinno być.
  Proszę o informacje a tym temacie.

 178. Witam firma BFE Firmowa Firmowa 8b Robakowo 62-023 BFE111111111
  Zamówiłem przyłbica ochronna na twarz do szlifowania za 139zl dostałem koraliki wartości 10zl nie polecam OSZUŚCI nigdzie nie można odpisać zadzwonić pewnie kasa nie do odzyskania złodzieje Oszuści

 179. niestety ja tez dzis dostalam paczke nie wiem co to jest ….nie do opisania ,zamawialam czółenka zaplaqcilam 206 zl i nie wiem co z tym zrobic Ze policja z tym nic nie moze zrobic??

 180. Gdzie oddać towar,który nie odpowiada opisowi! Totalna masakra! Torebka miała być z miękkiej skóry- jest z najgorszej dermy! Jak odzyskać pieniądze!

 181. UWAGA Firma nadal oszukuje!!!
  Dzisiaj byłam na policji, złożyć zeznanie o popełnieniu przestępstwa i wyłudzeniu pieniędzy. Moja mama odebrała wczoraj paczkę za pobraniem za 136 zł, w której były słuchawki no name do iPhone’a, których nie zamawiała, a używa Androida.
  InPost zablokował wpłatę, paczka została na policji.

 182. Wczoraj otrzymałem zamówioną koszulę .Jednakże zamiast zamówionej koszuli 3XL otrzymałem XL. Jak mogę dokonać wymiany tej koszuli. cena koszuli 149 zł.

 183. Zamówiłem buty biznesowe firmy BOSS, o wartości 242 zlotowych, a gdy paczka przyszła, zapłaciłem kurierowi. Niestety po sprawdzeniu zawartości okazało się że to nie był zamówiony towar. Zwykle oszustwo, brak kontaktu z firmą, mam zamiar zgłosić to na policji. Jeżeli ktoś zamawiał takie buty i ma zapisany post z ofertą proszę, o przesłanie na nr 781274288 bo firmą wszystkie posty wycofała

 184. Krzysztof Pierwocha

  Dzisiaj odebrałem paczkę z tej firmy w której miał być piękny obrus. Okazało się że jest to zwykła cerata za którą zapłaciłem 159zl. Tylko wzór się zgadza. Za tę cenę kupił bym 10 takich cerat. Łeb pourywać złodziejowi.

 185. Oszukana podobnie jak poprzednicy, zamówiłam spódnicę ogrodniczkę z kieszenią niebieska/XL/, a otrzymałam
  w zupełnie innym rozmiarze i nie odpowiadająca moim oczekiwaniom, zwykłe badziewie…… Chcę to odesłać, ale gdzie ??????? oraz domagać się zwrotu należności 205,-zł.

 186. Też otrzymałam od tej firmy inny produkt niż miał być, czy można w jakiś sposób odzyskać pieniądze?

 187. Moja małżonka została dzisiaj szczęśliwą posiadaczką trzech bezwartościowych przedmiotów z pianki i szarego czegoś zamawiając markowe staniki. Bezwstydni oszuści,jutro zgłaszamy na policję.

 188. Z BFE PROLIS Robakowo otrzymałam paczkę ze swoim zamówieniem. Niestety zamówiony towar nie odpowiadał temu co przedstawiono na zdjęciach. Zapłaciłam 158 zł kurierowi InPost, bo paczka była za pobraniem. Chciałam odesłać paczkę i nie wiem gdzie. Prawdopodobnie zostałam oszukana.Firma nie ma podanego nr. telefonu . Właśnie wysłałam do nich list polecony żeby podali na jaki adres mam odesłać paczkę. Czekam na odpowiedź.

 189. Dołączyłam dziś do grupy oszukanych przez firmę BFE, ponieważ otrzymałam paczkę o nr.523000013595010083328668 z bielizną gdzie w paczce była jedna para majteczek w rozmiarze który miał być czyli 2XL, a 2 pary w rozmiarze L i jeszcze nie ten kolor, który miał być. Troszeczkę drogie te majtki 129 zł. Proszę co mam zrobić z niepotrzebnym towarem ?

 190. Witam
  Dzisiaj odebrałam paczkę, w której rzekomo miały znajdować się biustonosze Triumpf. Niestety wyslany towar, za który zapłaciłam 170 zł, okazał sie kiepską podróbką w dodatku w rozmiarze, ktorego nie zamawialam. Próba wysłania maila z reklamacją na adres podany na kopercie okazała się płonna gdyż adres nie istnieje 🙁 Pewnie kasy nie odzyskam

 191. Witam, proszę o kontakt w sprawie zbiorowego pozwu oszukanych przeciwko: BFE Firmowa 8B Robakowo 62-023 „BFE PROLIS” tel:+48 514 943 568 Pozdrawiam pełna nadziei w oczekiwaniu na kontakt.

 192. Witam dołączam do osób oszukanych. Zamówiłam 2 bluzki w cenie 300 zl a otrzymałam od tych chamów 2 bluzki warte po 20 zł nie do chodzenia. Byłam też na policji a oni odesłali mnie z kwitkiem, i kazali działać na własną rękę, chodziłam przez 4 dni.

 193. Dzień dobry państwu. Też jestem oszukaną przez firmę BFE. Pod adresem podanym na kopercie taka firma niby nie istnieje i chińskiego paskudztwa z tego adresu nie wysyła nadawca. Jak to możliwe że tak długo oszust nie jest ukarany, a InPost nadal rżnie klientów poprzez fulfillment BFE ?

 194. Chciałam dopisać się do listy klientów, którzy zostali oszukani przez nieuczciwego dostawcę.
  Zamówiłam, zapłaciłam , otrzymałam koszmarny „szajs” i nie mam pojęcia co dalej. Zamówiona torebka po pierwsze śmierdzi dziwnym plastikiem, jest wykonana tandetnie.

 195. Zuzanna marzec 2023
  Zamówiłam buty bordowe Nike za 200zł przyszły zwykłe czerwone trampki nie wart nawet 15 zł. To jakaś kpina. Na mail przyszła wiadomość że paczka przyjdzie w ciągu kilku dni a czekałam dwa tygodnie i to jeszcze produkt nie taki jak powinien być. Paczkę dostarczył InPost z Robakowa, a o reklamację nawet nie ma możliwości wszystkie dane są fałszywe a strony zostały zablokowane nawet nie można w nie wejść. OSZUSTWO JAK NIC !!

 196. Witam ja zamówiłam 2 pary butów. Koszt 360 zł przyszły jakieś po 20 zł i nie można się do nich skontaktować co można z tym zrobić.

 197. Fatalna jakość i materiały. Buty niby przecenione z 800 – set zł. Co za szmira z ceraty i śmierdzącego plastiku. Nabiją ludzi w butelkę. straciłem 250zl.

 198. Dostałam przedmiot zupełnie inny niż zamówiony ! Chce zwrócić to badziewie ale 0 kontaktu ze strony firmy.. ! Zgłaszam sprawę na policję!

 199. Zamówiłem urządzenie do prac ogrodowych, które jest inne od reklamowanego na fb a jego wartość zawyżona co najmniej 70% od ceny rynkowej takiego badziewia. Dostałem powiadomienie e-mailem o przyjęciu zamówienia (contact@zensmartt.com). Adres ten nie odpowiada na moją reklamację i żądanie zwrotu należności. Dostawę realizował InPost na zlecenie firmy BFE z Robakowa. Za mało danych aby skutecznie zwrócić się z reklamacją.

 200. Witam. Ja również zostałam oszukana …
  To jest jakaś kpina zamiast zamawianych butów – Hilfiger dostałam jakąś tandetną podróbkę, nie ten kolor, ani rozmiar. Jestem wk….. nie wiem co z tym zrobić

 201. Dołączam się. Buty śmierdzą. Przyszły zupełnie inne niż chciałam. Strona nie odpowiada. 190 zł poszło się j…. Jordany ale chyba z chińskiego sklepu.

 202. Dziś otrzymałam zamówioną sukienkę – okazało się że to bubel do kwadratu. Krzywo zszyte, pruje się przy próbie założenia. Najgorsze to, że nie ma gdzie dochodzić zwrotu kasy. Zostałam oszukana na 119,00 zł.

 203. Jedno wielkie oszustwo, zamówiłam buty przecenione z 1000 zl na 220 , miała być skóra, a jest materiał. Chcę towar zwrócić, ale nie wiem gdzie wysłać, towar totalnie inny niż na zdjęciu

 204. ZAMAWIAŁAM SUKIENKĘ DOSTAŁAM JAKIEŚ ŚLISKIE SPÓDNICOSPODNIE SZTUCZNE , DZIADOSTWO, CZY KTOŚ WIE CZY DA SIĘ TO ODESŁAĆ ?

 205. Reklamuję dostawę latającej piłki która nie działa, załącza się ale nie lata. śmigiełka stoją w miejscu. Jest to prezent dla dziecka i się bardzo zawiodłem. Na szczęście tego nie widział, a ja zapłaciłem 85,00 zł. Proszę o przesłanie zabawki dobrej, sprawnej bez wad. 523000017798220018646892

 206. Zamówiłam pięknie wyglądająca czerwona torebkę a dostałam wiśniowy śmierdzący worek ! Brak kontaktu z firma w Robakowie ! Chętnie dołączę do sporu zbiorowego , a może program : Uwaga: z TVN byłby zainteresowany

 207. Witam chciałabym zwrócić przesyłkę dzisiaj do mnie doszła za pobraniem 200 zł zapłaciłam a przyszło mi coś nie wiadomo do czego to jest podobne i tego nie chcę proszę mi zwrócić pieniądze. 523000017944240046815357

 208. Zakupiłem drona za 254 z dostawa – kurier InPost. Oczywiscie zawartość nie ta co w ofercie. Drona którego wysłali to jakaś tania Chińszczyzna. Czas by Policja się zainteresowała albo na własną rękę zrobić porządek.

 209. Właśnie dostałam paczkę za pobraniem i niestety też nie otrzymałam tego co zamawiałam,babcine chińskie klapki za 195zl🤦‍♀️
  Chcę to zwrócić, ale gdzie? OSZUŚCI!!!

 210. Oszuści totalni . Brak kontaktu.i niemożliwość zwrotu. Buty zamówione przeze mnie są tandetą. Inne niż te, które zamówiłam. Straciłam 220 zł.

 211. Zostałam oszukana, zamawiałam adidasy a dostałam jakieś badziewne buty za które zapłaciłam 199 złotych !

 212. Witam dostałem obudowę ale nie pasuje i chciałem ja zwrócić i zamówić odpowiednie miały być inne kolor wiec chce oddać te i zamówić ale w innym kolorze

 213. Zamówiłem buty za 219 z przesyłką 249. Przyszło po 3 tygodniach plastykowe chińskie badziewie za 40 zł.

 214. Witam, kupiłem etui magnetyczne i porażka, gdy założyłem na telefon brak sygnału i sygnał ograniczony w kontaktach, internet nie działa brak dostępu, oszuści.
  Chcę zwrócić i nie ma komu … UNIKAĆ TYCH OSZUSTÓW.

 215. Oszuści zamówiłem buty za 260 złotych i przyszło chińskie badziewie. Buty masakra nie takie jak w ofercie. Zgłaszam się do pozwu zbiorowego. Kontakt lukasz.peda@onet.pl

 216. Witam, widzę że jest grubo. Ja wczoraj odebrałam paczkę i to nie jest ten towar co oni oferowali według opisu i zdjęć, nie ta firma i jaka chińszczyzna. Dlatego zablokowałam pieniądze w Inpost. Jadę na policję zgłosić. Nie dostałam żadnego paragonu zakupu, żadnego adresu email z zamówieniem i oczywiści nie można się dodzwonić. Masakra jestem w szoku, że jeszcze działają.

 217. GośćRoma Leper

  Oszuści, dziś odebrałem paczkę od nich ! Za pobraniem 139zl. Nie to co zamówiłam i badziewie !!!

 218. Przysłali mi chińskie badziewie nie to co zamówiłem zostałem oszukany (zegarek za 109 zł.)dostałem dwa zegarki na których nic nie widać czasu

 219. Też zostałam oszukana przez firmę BFE Robakowo, ponieważ zapłaciłam 159 zł za plecak skórzany, a 16.02.2023 r. przyszło chińskie badziewie. Zablokowałam w InPost przekazanie pieniędzy do sprzedawcy i zgłosiłam na Policję. Niech wszyscy tak zrobią. Trzeba skończyć z tymi oszustami.

 220. Dołączam do grona poszkodowanych przez BFE Robakowo. Zamówiłam parasolki za 190 złoty, niestety obie uszkodzone. Owszem kolor i stelaż się zgadzają, ale w jednej jest urwany kapturek nawierzchniowy a w drugiej jest dziura. Wysłałam meila ze zdjęciami i zapytaniem jak mogę odzyskać pieniądze. Zobaczymy , czekam

 221. Również zostałam oszukana zamiast pozłacanych kolczyków otrzymałam chłam od BFE Robakowo.
  Proszę o pomoc!!!

 222. Zamówiłem model silnika spalinowego za 139 złotych, a dziś kurier InPost dostarczył mi kawałek plastyku pomalowanego, oczywiście od BFE Robakowo. Nie wiem co robić ?

 223. Zamówiłem zegarek za 330 złotych, a dziś kurier InPost dostarczył jakiś chłam !! z Chin, oczywiście od BFE Robakowo. Nie wiem co robić ? Na Facebooku jest ich reklama, okradają nas na bezczelnego ! Może jakiś pozew zbiorowy ? chętnie się dołączę !!

 224. Zamówiłem dwa rękawy rozgrzewające na nogi za 80 złotych, w gratisie miały być jeszcze skarpety. Dostałem przesyłkę w której był tylko jeden rękaw, i zapłaciłem za paczkę 80 złotych bo nie spodziewałem się oszustwa. W drugiej przesyłce ( obie przyszły razem ) której nie odebrałem, niestety nie wiem co było, ponieważ kurier kazał mi zapłacić kolejne 80złotych, na co się nie zgodziłem i formalnie odmówiłem. Czyli za jeden rękaw który miał kosztować 40 złotych – zapłaciłem 80 złotych. Nie mówiąc już o braku gratisowych skarpetek które miały zachęcać do zakupu.

 225. Dołączam do grona poszkodowanych przez BFE Robakowo, dostawca InPost. Dostałem inny produkt niż zamawiałem. Proszę o pomoc.

 226. Też się dałam oszukać, nie duża kwota, ale nie znalazłam jej na ulicy. ZŁOŻĘ zawiadomienie o przestępstwie,

 227. Dzisiaj odebrałem paczkę za 120,- z firmy BFE ul. Firmowa 8b Robakowo. Niestety dostałem produkt inny niż zamawiałem. Miała być obudowa iPhone12 PRO, a dostałem do iPhone14Plus (Max) LB20244104A1PL
  Chciałem zapytać co można zrobić żeby odzyskać pieniądze LUB poprawną obudowę. Adres nadawcy BFE FIRMOWA 8B ROBAKOWO 62-023 dostawca inPost.

 228. Firma to kpina. Kupiłam zegarki dla męża i syna,szkoda tylko że były bez wskazówek. Jako emerytka chciałam zrobić im niespodziankę ,podziękować synowi za pomoc przy tacie,dzięki firmie nie nazwę jej udało mi się. Szkoda tylko że prezent niepraktyczny. Oburzona jestem ,że tak można ludzi oszukiwać a nie ma gdzie złożyć reklamacji. !!!!!!!!!!!

 229. Proszę o kontakt telefoniczny ponieważ otrzymałem towar który nie był zamawiany. 523000013578125033209546

 230. Dzień dobry, niestety też zostałam oszukana przez BFE. Zamówiłam 3 staniki, przyszły ale nie w tym rozmiarze. Niestety nie mogę odnaleźć strony z której zamawiałam, także nie mam żadnych danych kontaktowych aby zwrócić się z reklamacją. Czy mogłabym takie dane otrzymać od Państwa np. mail”
  Mam tylko numer paczki. Pozdrawiam

 231. RZYGAĆ MI SIĘ CHCE NA TYCH OSZUSTÓW I WYŁUDZENIA JAKIE W BIAŁY DZIEŃ ROBIĄ . OSZUKALI NASZ NA OSTATNIE PIENIĄDZE. ZAMÓWILIŚMY ZEGARKI, PRZYSZŁY GÓWNA OD CHINOLA ŻENADA
  ONI POWINNI DOSTAĆ 25 LAT WIĘZIENIA ZA TE OSZUKIWANIE WYŁUDZANIE PIENIĘDZY OD LUDZI KTÓRZY IM ZAUFALI
  JEB… OSZUŚCI I WYŁUDZENIE PIENIĘDZY OD UCZCIWYCH LUDZI

 232. I ja dałam się nabrać 🙁 paczka za 170 zł a w niej jakieś gnioty z bazaru. Na stronie zdjęcia cud miód a wysyłaja gówno.. 🙁 telefonu brak, emaila brak.. szkoda słów poprostu. Jeśli ktos ma jakis pomysł jak tych dziadów załatwić to ja się chętnie podepnę..

 233. Witam, tez zostałem zrobiony na 139 złotych. Telefonu brak, co robić… Zamawiałem co innego niż otrzymałem

 234. Dzisiaj odebrałem paczkę od firmy BFE ul. Firmowa 8b Robakowo. Niestety zostałem oszukany ponieważ produkt jest inny niż zamawiałem. Chciałem zapytać co można zrobić żeby odzyskać pieniądze.

 235. Witam. Zakupiłam w Waszym sklepie niebieska kurtkę za 169zl z pięknym barankiem wraz przesyłką. 02.lutego 2023 r otrzymałam przesyłkę.Po rozpakowaniu było wielkie rozczarowanie kurtka to zwykła badziewna bluza polarowa warta może 50 zl. Jest to oszustwo. Żądam zwrotu kosztów za kurtkę wraz z kosztami przesyłki. Jeżeli nie zostanie uwzględnione moje pismo zwrócę się do Rzecznika Praw Konsumenta, oraz do Urzędu Skarbowego a to już się nie będzie sië opłacać. Proszę o zwrot kosztów potem zwrócę kurtkę.

 236. Witam.Zakupiłam w waszym sklepie spinki do włosów 4.12.2023r. za które zapłaciłam 66.00zł razem
  z przesyłką. Spinki otrzymałam 27.0.2023r. więc dosyć długo czekałam, zaś po rozpakowaniu było wielkie rozczarowanie bo były to dwie małe spineczki do włosów, można było by upiąć włosy lalek, a nie moje. Jest to oszustwo żądam zwrotu kosztów za spinki, wraz z kosztami przesyłki. Jeżeli nie zostanie uwzględnione moje pismo zwrócę się do Rzecznika Praw Konsumenta, a to już się nie będzie opłacać. Proszę o zwrot kosztów potem zwrócę spinki.

 237. Też zostałem oszukany, zamówiłem kamerę samochodową lusterko gdzie też miała być kamera tylna, pisałem do nich że potrzebują długo kabel min. 15 mb. Kamera doszła ale tylniej kam już nie było. Jak ktoś będzie robił pozew to ja oczywiście się dołączam

 238. Witam ja również dołączę się do pozwu zbiorowego ponieważ też zostałam oszukana przez BFE Robakowo totalne oszustwo zamówiłam buty damskie na kwotę 204 zł niestety towar nie zgadza się z tym co zamówiłam bo buty przyszły jakieś zwykłe szmaciaki i wielkie kajaki nie można pozwolić by dalej oszukiwali bo zero kontaktu bo nawet nie wiadomo gdzie to odesłać jeżeli ktoś coś wie w tej kwestii proszę o info

 239. Z przykrością stwierdzam że mnie też nie ominęło.
  Dnia 13.01.2-23 zakupiłem według ich strony renomowanej firmy zegarek.
  W dniu dzisiejszym tj.20.01.2023 otrzymałem plastikową zabawkę.
  Nie rozumiem jak to możliwe w tych czasach

 240. Niestety dołączyłam również to grona oszukanych. Plastikowa torba zamiast skórzanej. Strata 220 złotych. Nie może być tak, żeby nic się z tym nie dali zrobić. Już kiedyś była podobna sprawa – dotyczyła sprzedaży perfum – i dało się dopaść oszusta. Jeżeli ktoś sprzedaje na terenie UE, to muszą obowiązywać jakieś umowy również pośrednika. Może ktoś ma pomysł zgłoszenia. Telefony nie odpowiadają. Reszta jak napisaliście. Ile jeszcze osób oszukają?

 241. Ja też zostałem oszukany . Zamówiłem parasol za 146 zł o przysłali badziewie chińskie co nawet sie nie rozkłada.

 242. Dzień dobry ,
  W dniu dzisiejszym otrzymałam paczkę za pobraniem 189 zł towar nie zgodny z tym co zamawiałam. Chińskie badziewie które na Ali kosztuje może 10 zł. Totalna porażka..
  Czy ktoś się orientuję jak zwrócić towar?

 243. Właśnie złożyłem zawiadomienie na policji niestety zostałem oszukany zapłaciłem 245 zł za dres boss a dostałem jakieś chińskie badziewie za 15 zł, chętnie dołączę do pozwu

 244. DZIS ODEBRALAM PACZKE Z BUTAMI STRASZNE BADZIEWIE BUTY OKROPNE E-MAILA NIE MOZNA WYSLAC ZGLOSZE NA POLICJE ZGLOSZE NA POLICJE

 245. Cześć, dopiszę się do mojego wcześniejszego postu 🙂 Jest na nich sposób :
  Zgłosiłem na policję i inpost zablokował płatne pobrania i maja mi oddać kasę 🙂 oraz troluje każdy ich pis i reklamę na Facebooku do tego stopnia ze napisali do mnie ze oddadzą mi kasę pod warunkiem ze nie będę im robił antyreklamy xd

 246. Kupiłem u nich paczkę z silnikiem co miał być do podkładania, przyszła jakaś tandeta urzeźbiona, wydałem 160zl w błoto, OSZUŚCI NIE KUPUJCIE U NICH NIC!!!!!!!

 247. Łączę się z pokrzywdzonymi. Wyrzuciłam pieniądze w błoto. Żałuję, że nie sprawdziłam tej firmy wcześniej. Kupiłam piękną bluzkę, przyszła „wypłowiała piżama” o kilka rozmiarów za duża. Też skorzystałam z reklamy na FB

 248. witam ja dziś zostałem zrobiony w chuja z paczką od tej kochane j firmy 🙂 zadzwoniłem na inpost ktory zablokowal moje pobranie na 5 dni jutro mam sie zglosic na policje i teraz jesli policja skontaktuje sie z firma inpost ze zostalo zgloszone oszustwo ja jako poszkodowany odzyskuje wplate od firmy inpost. Nie wiem czy to zadziala ale jak cos pisze zeby probowac w ten sposob to zalatwic pod warunkiem ze zglaszamy firmie inpost tego samego dnia co odebralismy ten smietnik w paczce 🙂

 249. Ta firma to jeden wielki oszust ! Kupiłem laserową miarę za 180 złotych, a przysłali chiński badziew za 10 złotych. Całkowicie co innego niż w opisie i na zdjęciach

 250. Czy ktokolwiek zgłosił to na policję i jaki był finał..
  Jak może taka firma funkcjonować i nabierać ludzi . Ja zamawiałam w innej firmie i podobnie było z zamawianym towarem. Oni przysłali mi taką szmatę, nie warta 20 złotych a zapłaciłam 120 zł. Nie było możliwości zwrotu tylko mejlowy adres zagranicą. Nie odpisywali trwało to bardzo dlugo. jak na fb była reklama pisałam że to nieuczciwa firma. Kilka razy pisałam na adres mejlowy .. zero odzewu..jak napisałam że jutro zgłaszam na policję, zwrócili pieniądze bez zwracania towaru, aby nie ujawnić przedstawicielstwa w Polsce. Także proszę zgłaszać na policję..

 251. To jest banda…może odpowiednie sluzby się tym zajmą. Zamówiłam kapelusik 139 zł. Czekałam 3 tyg przyszła przesyłka za pobraniem w niczym nie przypomina zamawianego towaru. Inny kolor szmata wartości może 20 zł. Nie ma adresu zwrotu. Adres nadawcy BFE FIRMOWA 8B ROBAKOWO 62-023 dostawca in Post. Ja zgłaszam na policję. Po tym jak tu przeczytałam.

 252. Zamówiona czapka z wełny za 129,00 złotych. – Kiepska jakość, i mały rozmiar jak na dorosłą osobę. W paczce miała być druga gratis, ale jej nie było. Dziwna reakcja kuriera InPost po otworzeniu przy nim przesyłki. Prosił o gotówkę, niby ze względu na uszkodzony terminal. To zmowa z oszustami, – nie dał żadnego pokwitowania. To zwykłe oszustwo na dużą skalę. Nr. towaru na opakowaniu L-602975-2.

 253. Firma BFE ROBAKOWO TO OSZUŚCI ZAMÓWIŁAM 2 KURTKI I PRZYSZŁY INNE szmaty wartości 50 zł A zamawiałam inne.Płaciłam powyżej 200 zł za każdą

 254. Nie wiem jak zwrócić towar ,który nie odpowiada.Towar kosztował mnie 159 zł. sukienka 3XL okazała się stanowczo za szeroka i b. długa .

 255. Dzisiaj też dałem się zrobić w konia, strata 150,00zł koszula męska, miała być XXL, otrzymałem L, oczywiście chińszczyzna.

 256. Spodobały mi się ładne ptaszki, które wyglądały na zdjęciu z FB jak witraże. W rzeczywistości straszna badziew: na plastiku naklejone obrazki ptaszków, totalna chińska tandeta, nie warta żadnych pieniędzy. Mnie kosztowała 70 zł plus 30 koszty wysyłki. Nauczka na przyszłość. Tak zdobyte pieniądze nie dadzą szczęścia.

 257. OSZUŚCI, KŁAMCY, NACIĄGACZE tak określam firmę BFE Robakowo 62-023, ul. Firmowa 8 B, która przysyła badziewiaste, niezgodne z opisem na stronie internetowej produkty. Zamówiłem za 159 spodnie a otrzymałem zupełnie inne, syfiaste, sztywne drelichy. Zastanawiam się – patrząc po tylu negatywnych opiniach, że Inpost ma głęboko w poważaniu, czyli tam gdzie słońce nie dochodzi i pośredniczą w takim procederze naciągania ludzi. A co jeszcze jest ciekawsze nawet dzwoniąc do Inpostu, aby poinformować ich, że mam przesyłkę od BFE i czy oni wiedzą coś o takiej przekręciarskiej firmie, nic sobie z tego nie robią. PORAŻKA!!!

 258. No jak ta szmata co ja dzisiaj odebrałam wygląda jak ta która ja kupiłam no to chyba muszę udać się do okulisty. Może jakiś pozew zbiorowy czas najwyższy zrobić bo inaczej będą złodzieje się dorabiać i nie ponoszą konsekwencji ehhhhh

 259. OSZUŚCI I KANCIARZE ‼ pokazują co innego a przysyłają inny towar. SKANDAL ‼ straciłem 260 złotych. Inpost bezczelnie nie pozwala otworzyć paczki przy odbiorze przed pobraniem pieniędzy. Popierają oszustwo czy jak ? Chętnie przystąpię do zbiorowego pozwu. Żyjemy w kraju popierającym oszustów i naciągaczy 🤮. Czy na prawdę nie ma na to sposobu ?

 260. Facebook zarabia na takich….i na wielu innych rzeczach których nie powinni pokazywać na FB a jednak to robią…!!! też kupiłam przez FB dziś ma być paczka za pobraniem,nie odbiorę. Dzięki wam ,zaoszczędzę 300 zł. i wstrętnego samopoczucia bycia oszukanym….

 261. Na legalu można kraść i nikt z tym nic nie zrobi !!! dziś ma do mnie przyjść in post za pobraniem na prawie 300 zł ,nadawca BFE ,nie odbieram !!!!

 262. Ktoś zamówił paczkę na mój adres, nie dostałam nawet informacji na @ że coś jedzie. Odmówiłam przyjęcia, paczka pobraniowa 196zł, a ona dzisiaj znów jedzie do mnie. Co to za oszuści ta BFE ?

 263. Zamiast (reklamowanych na Facebooku) czapki szalika i rękawiczek za 139 zł dostarczono mi przez InPost dziurawy komin z dzianiny wątpliwej jakości. Oszuści (BFE Firmowa 8b Robakowo) pogratulowali mi zakupu, ale na reklamacje nie odpowiadają. Chętnie dołączę do pozwu zbiorowego.

 264. Dokładnie zgadzam się ze wszystkimi negatywnymi wpisami. OSZUŚCI !!! Ciekawe gdzie są nasze służby? Nie mają czasu zająć się oszustami. Zamówiłam buty sportowe ADIDAS a przysłali szmaciane gnioty, jeszcze chwilę poczekam ale jeśli nie zwrócą pieniędzy idę na policję, im będzie nas więcej tym może ktoś wreszcie się pochyli nad Nami.

 265. Dzień dobry. Z przykrością informuję że dołączyłam do grona oszukanych przez firmę Bfe ul Firmowa 8b 62-023 Robakowo na 129 złotych. W dniu 22.11.2022 zamawiałam piękną czapkę wrzosową w stylu koreańskim z długim szalem. Zaś 3.12.2022 ku mojemu zdziwieniu przyszła staromodna wełniana czapka z daszkiem nadpruta, i szalik kominowy z byle jakiego materiału. Dzwoniłam każdego dnia do dziś, po 10 razy pod wskazany numer telefonu niestety bezskutecznie. Kto jest mnie i tysiącom oszukanych ludzi w stanie pomóc. To jawne i bezczelne oszustwo w biały dzień. Kto się tym zajmie na serio i wykryje oszusta, i jego niecne powiązania. To wstyd i skandal że tak się traktuje ludzi w 21wieku. Kto ujmie sprawcę, kto nam zwróci pieniądze.

 266. Też dołączam się do pozwu zbiorowego Firma BFE na ulicy Firmowej 8 B w Rabkowie to jeden wielki oszust za pośrednictwem Inpost dostarczona została do mnie przesyłka która nie przypomina w ogóle zamówionego towaru a pieniądze wzięte teraz nie ma do kogo się zwrócić ani odesłać towaru zostałem ze szmatom z lumpeksu która nie nadaje się nawet na ścierkę do Podlogi

 267. Ja też się dałem nabrać, taka sama sytuacja jak u innych, dołączam się do pozwu grupowego

 268. Zostałam oszukana przez firmę BFE Robakowo ul Firmowa 8B. Zamówiłam, niby piękną sukienkę za 159zl, a dotarła do mnie szmata z materiału, jak parasolka za 4zł. Totalna porażka

 269. Niestety ja również dałam się oszukać tej firmie . Zamówiłam sukienki, przyszły dosłownie szmaty i 3 rozmiary większe. Zapłaciłam 237.00 zł i wysyłają informacje na email, abym jeszcze podała swój nr konta bankowego, bo zwrócą mi należne pieniądze. Uważajcie na tych oszustów.

 270. Również zostałem oszukany przez tą pseudo firmę. Zamówiłem magnetyczna obudowę do telefonu samsung, a przyszło takie gówno, że nie wiadomo co z nim zrobić. 165 zł plus koszty przesyłki poszły w błoto. Jak coś to z chęcią dołączył bym do jakiegoś pozwu.

 271. Wczoraj odebrałam przesyłkę z firmy BFE ul.Firmowa 8B Robakowo 62-023, towar w ogóle niezgodny z zamówieniem. Zapłaciłam 129 złotych a otrzymałam całkiem inną czapkę niżeli w ofercie, i miał być szalik którego nie było.

 272. Witam również zostałam oszukana przez firmę BFE Firmowa 8B Robakowo 62-023 zamówiłam kurtkę firmy Adidas a dostałam zwykły bubel z Chin zostałam oszukana na 210zl
  Podepnę się pod wniosek zbiorowy

 273. Jebane oszuści pierdolone naciągacze zamówiłem kurtkę z kapturem adidasa przyszła jebana poszewka do kurtki jak można być takim chuj.. żeby tak robić ludzi w konia nie zamawiajcie tam nawet żeby was przypalali ogniem.

 274. Też zamówiłam kurtkę za którą zapłaciłam 199 zł a przyszła jakaś szmata nie warta nawet 50 zł nie ta z oferty. Nigdzie nie można znaleźć kontaktu do nich. To są OSZUŚCI powinni być ścigani z urzędu

 275. Witam ja też zamówiłam kurtkę za 220 zł. Wygląda okropnie. Może ktoś zrobił już zwrot u nich.

 276. Widzę że nie jestem osamotniona. To jest masakra kurtka za 200 zł z oferty a przychodzi szmata za może 30 zł. Czy ktoś robił u nich zwrot cokolwiek.

 277. Dołączam się, 2 dni temu otrzymałem przesyłkę z jakąś szmatą a nie kurtką, nie dałbym za nią 30zl. Zapłaciłem 200zl, zamawiałem zupełnie inna kurtkę. Oszuści z BFE. Niech się ktoś tym zajmnie

 278. Oszuści. Zamówiłem spodnie nie dość że wjebalem 159 zl to przysłali mi piżamę. Ani zwrotu bo gdzie zwrócić. Firma krzak .kur.y jeba.e udlawcie się. Trafisz kiedyś na takiego oszusta jakim ty jesteś.

 279. Ja również otrzymałam rzecz, która wygląda inaczej w rzeczywistości niż na obrazkach, odesłałam na adres BFE i piszę do nich maila na adres contact@zenmasstt.com – Odpisują ale pieniędzy jeszcze nie odesłali.

 280. Również zostałem oszukany przez tego oszusta. Zamówiłem super kurtkę męską za 200 zł, a dostałem damską kurtkę wartości nie oszukując 40zł. Nie polecam BFE, omijajcie ich propozycje sprzedaży bo na pewno nie dostaniecie tego o co Wam chodziło.

 281. No i ja dołączam do listy oszukanych przez Facebook i jego ogłoszenia. Czy gdzieś to można zgłosić ?

 282. Jestem kolejnym wydymanym, to po prostu porażka pod egidą FB który w jakiś sposób instytucjonalnie wspiera oszustów, czy komuś udało się zwrócić towar ????

 283. OSZUŚCI !!! BFE Robakowo Firmowa 8B. Wstawiają zdjęcia z porządnymi rzeczami, a przysyłają badziewie. Płatność za pobraniem, więc jesteś pewny, że nie stracisz kasy. Jak już zapłacisz i otworzysz przesyłkę, to okazuje się, że to lipa, towar zerowej jakości, domowa produkcja. Zamiast płaszcza, 169 zł, dostałam polar ze źle wszytym zamkiem i okropnej jakości. Jak Im odeślę, to nie wiem, czy dostanę zwrot pieniędzy. Jak i gdzie to odesłać ? Masakra. NIE DAJMY SIĘ ROBIĆ W BALONA TYM OSZUSTOM.

 284. Czy ktoś próbował się kontaktować z tą firmą BFE? W zasadzie nie ma żadnego dokumentu sprzedaży. Nie wiadomo jak się zabrać za nich. Na liście przewozowym jest tylko mail do chińczyka: contact@zenmasstt.com z opisem: „następujący email po sprzedaży, odpowiedź w ciągu 48 godzin.”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top