Graweza

Graweza uaktywnia falę spamu gdy wysyłasz podanie o pracę do anonimowego pracodawcy, zaś promotorem staje się Media Expert


Zastanawiasz się od kogo do licha i dlaczego, dostajesz tyle znienawidzonego spamu ? Wygląda na to że wystarczy złożyć podanie o pracę na łamach internetu, a potem od podmiotu Graweza otrzymujesz pakietowe reklamy, wykupione między innymi od ulubionego elektronicznego molocha którym jest Media Expert. Są też i inni, ale czy wszyscy oni godzą się na zły anturaż …

Media Expert sklep

Firma Terg mająca pod swoimi szerokimi skrzydłami biznes handlu elektroniką i będąca właścicielem Media Expert, jak wiele innych firm budujących swoją potęgę na zawracaniu nam klientom… spokoju; – korzysta z kampanii reklamowych różnych agencji, które zajmują się tym procederem profesjonalnie. Dlatego trudno uwierzyć w to że Terg wynajmuje przestępców, którzy kradną bazy danych.

Tak więc od Media Expert otrzymujemy reklamy, poprzez firmy które zawłaszczyły podstępnie adres mailowy i oficjalnie twierdzą że w ten sposób daliśmy im przyzwolenie na zalewanie nas spamem. Oczywiście taka agencja Graweza oznajmia wszem i wobec, że wszystko odbyło się pełnoprawnie i co nie dziwne bardzo dawno temu, na przykład w 2014 roku. Nie przypadkowy jest też rejestrator, czyli strona e-kinomaniak24.pl łudząco podobna do innej chyba bardziej znanej nawet laikom.

Graweza

Uwaga na spam od e-kinomaniak24.pl

Jednak nie każdy interesuje się filmem na tyle mocno, by rejestrować się na stronach, które tym bardziej mogą być tworem podtrzymującym proceder spamowania. Jednym z takich przykładów jest strona e-kinomaniak24.pl. Trudno nawet sobie wytłumaczyć, że zostawiliśmy pozwolenie gdzieś, gdzie nie spodziewamy się żebyśmy kiedykolwiek mogli zawitać ?

Po wielu wiadomościach spamujących i nawiązaniu utrudnionego kontaktu mailowego z agencją Graveza, podmiot ten przyznaje się do odsprzedaży adresu swojemu „partnerowi” pod dużo mówiącą nazwą – WE LOVE DATA, nazywając to współpracą. W ten prosty sposób tworzy się łańcuszek nieszczęścia dla właścicieli skrzynek odbiorczych, bo przestępcy nazywają siebie partnerami. Co prawda Graweza tłumaczy się pozwoleniami ze strony- e-kinomaniak24.pl, ale jest to zasłona dymna, która ma uniemożliwić dotarcie do szczegółów.

Próbując zweryfikować zgody na stronie e-kinomaniak.pl niestety okazuje się, że strona ta nie ma żadnej możliwości kontaktu bez konieczności wcześniejszego zarejestrowania. A ponieważ nie mam zamiaru wdeptywać drugi raz w to samo „błoto”, to rezygnuję ze śledztwa w tym kierunku. Jednak w Polityce Prywatności strony potwierdziłem, że właścicielem E-kinomaniak24.pl jest Graweza !!! Robi się ciekawie. Teoretycznie wszystko jest jasne, to swego rodzaju przykrywka dla brudnych działań. Swoją drogą nic więcej nie da się tam obejrzeć, co budzi kolejne wątpliwości.

Oficjalnie Graweza odpowiedziała na wezwanie o ujawnienie zależności w następujący sposób: -„Zgody zostały udzielone bezpośrednio administratorowi Graweza. Adres email nie był udostępniany reklamodawcom. Adres email był przetwarzany również przez We love data Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, która jest partnerem technicznym administratora i realizowała wysyłki w jego imieniu.” – Istna paranoja !!!

Teraz mam coraz większą pewność że e-kinomaniak24.pl to przykrywka dla procederu spamowania od Graweza i nie chodzi tu o to że mogliśmy tam jakimś sposobem wejść ! Chodzi o to że nie ma żadnej rzetelnej możliwości sprawdzenia, czy wchodziło się na ten portal. A domyślam się że głównym biznesem firmy Graweza nie jest kinematografia, tylko zarabianie na bazach danych. Dlatego potwierdzam że nie korzystałem z e-kinomaniak24.pl w żadnym wypadku, ale udowodnienie tego graniczy z cudem ! Raczej nie ma sensu wchodzić na drogę prawną.

Ważne jest jeszcze to, że jeżeli na stronę e-kinomaniak nie można wejść bez zalogowania, to w takim razie jakim sposobem uzyskano pozwolenia, zakładając że samo czytanie Polityki Prywatności strony, nie uprawnia nikogo z marketingu do wprowadzenia klienta do baz danych.

Graweza

Graweza Sp. z o. o
gry stworzone dla ciebie

Graweza
Branickiego 35, Białystok
graweza.pl

Zbulwersowany – 20.11.2022
Niedawno wysłałem Cv pod dziwny adres i właśnie dostałem 2 mejle od Grawezy, a nigdy się tam nie rejestrowałem. Oto fragment mejla „Niniejsza wiadomość została wysłana do Państwa przez administratora bazy danych GRAWEZA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku, ul. Zwierzyniecka 10/1, 15-312, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku, XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000765523, NIP: 5423344548, REGON: 382241064.”
– NIE ŻYCZĘ SOBIE ABY MOJE DANE Z CV BYŁY WYKORZYSTYWANE NIEZGODNIE Z PRAWEM.

Megi – 03.11.2022
Wyłudzają dane osobowe. Pytanie, skąd Spółka ma moje dane ? Prawdopodobnie sprzedaje bazy danych, czego nie posiada w swojej działalności. Nie składają też sprawozdań finansowych. Śliska sprawa. Należy ją zgłosić do UOKiK i urzędu skarbowego.

Potwierdzam – 02.11.2022
(usunięte przez administratora) i wyłudzanie danych osobowych w tym adresu e-mail i rozsyłanie niechcianego spamu. Do zgłoszenia – UOKiK.

Bob – 28.10.2022
Firma zarejestrowana pod adresem Politechniki, kradnie dane osobowe…

Graweza

WE LOVE DATA

Welovedata
Kielecka 8/1, Kraków
Krucza 50, Warszawa
welovedata.pl/

Michał S – wrzesień 2022
Spamerzy.

Paweł Marzec -2021
paskudni spamerzy

Adrian M. – 2021
Spam. Nie ma kontaktu z nimi. Aby napisać maila do firmy przez formularz musisz wyrazić zgody marketingowe…

Wiktor Gawarecki – 2021
Spam. Wysyłany tonami. Bazy adresów kupione nielegalnie i przesyłki również wysyłane nielegalnie. Dziwię się, że ktoś korzysta z usług firmy łamiącej prawo…

Marianek – sierpień 2020
Firma spamerska mimo wielu meili o nie wysyłanie spamu, wciąż robi to samo zakładają nowe domeny i zawalają mi skrzynkę śmieciami, ale już dość – wytaczam sprawę, trzeba tępić i niszczyć takie spamerskie firmy


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top